PDA

View Full Version : Etapa 2: Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova 2-1



Elphax
3rd August 2009, 11:35
Gaz Metan Medias - Universitatea Craiova, vineri, ora 18:00, GSP TV

Discutii?

drughi
3rd August 2009, 23:34
x solist

YoNuTzz
4th August 2009, 00:53
merg pe un x aici

stiintacv
4th August 2009, 11:00
sper sa fie 2 solist,dar va fi foarte greu.

delaoltenia
4th August 2009, 14:00
bate Craiova...cu ceva emotii. :D

adi_sampon
4th August 2009, 16:22
3-1 pt stiinta :D

xisco
4th August 2009, 21:01
egal

Hai Craiova
5th August 2009, 14:12
nu batem nici aici pentru ca nu avem antrenor la echipa
MNititelu face pe antrenorul dar o sa-i iase fum pe nas dupa ce echipa va aduna 2-4 puncte in primee 4 atape in conditiile ca va juca cu adversari slabi (mai pufin dinamo)

TeBat
5th August 2009, 15:07
speram intr-o victorie a Mediasului:ok:

Leo
5th August 2009, 16:56
Meci egal. Cu multe goluri.

ladislau_boloni
6th August 2009, 02:08
Daca joaca la fel ca si cu Dinamo, Craiova pierde

isshmen
6th August 2009, 03:29
Bate Craiova la 2 goluri diferenta

Hingherul
7th August 2009, 18:46
o bagara oltenii baaaaa

Rossi
7th August 2009, 18:47
asta inseamna sa ai noroc ...

in loc sa fie 4-0 la pauza ... e 0-1 ... si cine putea sa marcheze daca nu fatalaul ala de florin costea ...

Hingherul
7th August 2009, 18:49
si nu e nici Tudor acolo sa-i ajute.. :D
ba ce v-a furat al dracu arbitru ca iar mi-am adus aminte :happy:happy:happy

delaoltenia
7th August 2009, 18:50
Hai Stiinta!! :)
...prevad un dezastru deseara,demisii,ciomageli,tot tacamul,marca inregistrata. :ok:

Cristy RVD
7th August 2009, 18:59
Cat noroc.....

Bara Bud, ratare Bud din 11 m, ratare Bud de la 2-3 m de poarta, ratare Eric de la 18 m.

Craiova - 0.

Cam asa retrogradeaza Gazul.

BBB
7th August 2009, 19:01
De unde pezda mat.ii ma 4-0 caine?

Oltenasii castiga, cainii latra. Tie iti pasa? Mie nu :D Sper ca mediasu sa mai aiba 8 bare, 3 penaltyuri ratate si craiova sa aiba 6 eliminati, dupa care sa inscrie golul 2 in minutu 90+7

*Coco*
7th August 2009, 19:11
Evident, norocul face parte din joc asa ca latra in alta parte caine.
Punctele conteaza nu impresia artistica

Cristian
7th August 2009, 19:14
Ce-i domina mediesenii pe olteni. :)

Hingherul
7th August 2009, 19:19
oltenii inca nu au inceput campionatul. sunt mai calariti decat a fost Steaua aseara in prima repriza.
sf bulan rules :D

gazul cred ca vrea sa bata vreun record la ratari/secunda

*Coco*
7th August 2009, 19:21
Avem Portar:D

Hingherul
7th August 2009, 19:22
alea sunt BARE ma :D

Hingherul
7th August 2009, 19:31
merita gazul scorul asta.

Razor
7th August 2009, 19:31
Bine baaa. :D

purpleheart
7th August 2009, 19:32
iata cum se intoarce un rezultat in 2 minute !

*Coco*
7th August 2009, 19:34
Meritat:)

Hingherul
7th August 2009, 19:50
jos palaria pentru medias. :ok:
asta meci. ala cu dinamo a fost minciuna.

purpleheart
7th August 2009, 19:50
si-au batut gazarii ! ;)

Cristian
7th August 2009, 19:50
Victorie muncita si meritata a Gazului. :ok:

TaciAcolo
7th August 2009, 19:51
ce facu` air force one:happy

trebuia 6-1 umilinta pt miti

*Coco*
7th August 2009, 19:52
CU mascariciul lui Mititelu antrenor nu putem emite pretentii.
Daca vom continua cu Mogosanu ne batem ptr evitarea retrogradarii

Cristy RVD
7th August 2009, 19:53
Gata, pana la urma v-au aratat ce inseamna fotbal.

6 ocazii le-a ratat doar Bud.

corello
7th August 2009, 19:54
Super meci !!!!
Mediasul e peste Craiova, parerea mea, datorita lui Pustai. De unde atata talent nestiut la antrenoru asta numa dumnezo stie

BBB
7th August 2009, 19:56
Super meci !!!!
Mediasul e peste Craiova, parerea mea, datorita lui Pustai. De unde atata talent nestiut la antrenoru asta numa dumnezo stie

Du-te ma, acum esti mare zmeu ca ai prins Gazu. Io am prins Marocu totusi :happy Stii ce zic?

El Pistolero
7th August 2009, 19:56
Felcitari Gaz Metan Medias:ok:

lucian_iasi
7th August 2009, 19:56
Bravo Medias :ok:

Blu3 Lion
7th August 2009, 19:56
Asta merita niste jucatori indolenti si nesimtiti...de fapt cred ca merita si o bataie pe strazile Craiovei si blocarea salariilor!Nu sunt deloc suparat pe rezultat,as vrea continuitate in infrangeri pentru a vedea si patronul mititel in cine are el incredere!

BBB
7th August 2009, 19:58
Asta merita niste jucatori indolenti si nesimtiti...de fapt cred ca merita si o bataie pe strazile Craiovei si blocarea salariilor!Nu sunt deloc suparat pe rezultat,as vrea continuitate in infrangeri pentru a vedea si patronul mititel in cine are el incredere!

Oltene, eu dupa ultimul sezon nu concepeam ca "U" Craiova sa nu prinda top 5 anu' asta, sa se vada un progres real, insa in conditiile astea ma tem sa nu ajungeti pe 12. Mai mult decat atat, Mititelu e un idiot ca nu l-a vandut pe Costea cand a trebuit, acum valoreaza 100 000 euro la cat de praf joaca

Tyler Durden
7th August 2009, 20:01
Mai mult decat atat, Mititelu e un idiot ca nu l-a vandut pe Costea cand a trebuit, acum valoreaza 100 000 euro la cat de praf joaca

Poate ca e intr-o eclipsa de forma, e inca tanar.;)
Totusi si eu cred ca Mititelu e idiot pentru ca l-a dat afara pe Napoli ca sa-l puna pe jalnicu' asta.

corello
7th August 2009, 20:02
Du-te ma, acum esti mare zmeu ca ai prins Gazu. Io am prins Marocu totusi :happy Stii ce zic?

Cum fefeleaga sa ocolesc o cota de 3.5 pentru medieseni ca doar Craiova nu-i Real :D

Cipri
7th August 2009, 20:06
Increidibl cum am putut sa jucam ...
Cel mai slab meci facut de Craiova din ultimii 3-4 ani .
Mediasul daca ne batea cu 7,8 goluri diferenta nu se supara nimeni .
Mititelu trebuie sa schimbe ceva neaparat , pentru a nu fi prea tarziu !
Hai Craiova !

*Coco*
7th August 2009, 20:08
Oltene, eu dupa ultimul sezon nu concepeam ca "U" Craiova sa nu prinda top 5 anu' asta, sa se vada un progres real, insa in conditiile astea ma tem sa nu ajungeti pe 12. Mai mult decat atat, Mititelu e un idiot ca nu l-a vandut pe Costea cand a trebuit, acum valoreaza 100 000 euro la cat de praf joaca

Prima daca gandeste-te daca chiar a avut vreo oferta pentru Costea...

Mititelule in meciul acesta ai dat dovada ca esti un antrenor prost:ok:

Cipri
7th August 2009, 20:13
Gata, pana la urma v-au aratat ce inseamna fotbal.

6 ocazii le-a ratat doar Bud.
Trist dar adevarat .
Si cand ma gandesc ca anul trecut le-am dat 5 boabe :rolleyes:
Nu dau vina pe teren , dar pe un asa gazon sa joci fotbal e cam greu .

Duba
7th August 2009, 20:19
Mare echipa Craiova asta! Stiu pe cineva care se bucura ca dinamo a jucat exceptional in Banie. :happy

gica
7th August 2009, 20:25
Ma bucur pentru aceasta mica echipa a Ardealului!Au jucat admirabil dand dovada de caracter dupa carutza de ocazii ratate.
Face ce face Mediasul si prinde cateun meci mare....sper sa nu fie ultimul din acest sezon.Bravo inca o data!

papaletto2000
7th August 2009, 20:27
felicitari gaz metan. azi a fost pe teren doar o echipa si a jucat contra lui lung. atita vereme cit mititelu vrea doar bani d pe urma lui costea se alege praful. zero atitudine, zero tactica. ne trebuie un investitor serios si un antrenor altfelcu un asemenea joc vom retrograda. daca era 10 1 nu era nimic de zis. mogosanu lasa/ne, mititelu, daca nu vrei mai mult decit bani du-te si tu!

papaletto2000
7th August 2009, 20:43
costeaa s ervit/O. cicca a gresit mogosanu la pauza ca a schimbat sistemul. e dovada a ceea ce se petrece la echipa. toti fac ce vor si se pisa pe antrenor, pentru ca mititelu le da nas, chipurile pentru ca sunt vedete. se alege praful de echip aasta talentata, pentru ca e condusa de diletenti si neprofesionisti. cu 60 de mii de euro in plus ramanea napoli, acum eram in cupele europene, iar pseudo vedetele faceau antrenament cu echip aa doua. du/te mititelule, plecati frati costea !

delaoltenia
7th August 2009, 22:04
Nu stiu ce sa mai cred si de Craiova asta...pacat de suporterii pe care-i are.

Lordliv
7th August 2009, 22:06
felicitari gaz metan. azi a fost pe teren doar o echipa si a jucat contra lui lung. atita vereme cit mititelu vrea doar bani d pe urma lui costea se alege praful. zero atitudine, zero tactica. ne trebuie un investitor serios si un antrenor altfelcu un asemenea joc vom retrograda. daca era 10 1 nu era nimic de zis. mogosanu lasa/ne, mititelu, daca nu vrei mai mult decit bani du-te si tu!

vad ca te dai si tu pe brazda...;)

six
7th August 2009, 22:20
Increidibl cum am putut sa jucam ...
Cel mai slab meci facut de Craiova din ultimii 3-4 ani .
Mediasul daca ne batea cu 7,8 goluri diferenta nu se supara nimeni .
Mititelu trebuie sa schimbe ceva neaparat , pentru a nu fi prea tarziu !
Hai Craiova !:o:o prima masura io zic sa va luati un antrenor,parerea mea ;)

stiintacv
7th August 2009, 22:54
:o:o prima masura io zic sa va luati un antrenor,parerea mea ;)

zii lu mititelu asta:headbang:

*Coco*
7th August 2009, 23:09
Mogosanu face experimente in meciuri oficiale . Bravo ma ai ajuns si tu mare antrenor

newcool
7th August 2009, 23:10
:o:o prima masura io zic sa va luati un antrenor,parerea mea ;)
l-au avut pe Napoli,da' si-a bagat po.ola-n el mititelu':(

malexoid
7th August 2009, 23:14
:o:o prima masura io zic sa va luati un antrenor,parerea mea ;)

o prima masura ar fi sa-i traga baietzashii o maaa......are bataie tzaranului...si nu e greu de prins, toata ziulica'si bronzeaza ochelarii in fata firmei sa-l vada si sa-l salute lumea :happy
e inadmisibil sa dai cu flit omului care a format echipa asta minunata si sa aduci o tentativa de mikimaus ieftin drept...antrenor!:rosu:
pentru Gangioveanu...:rosu::rosu::rosu: !!!
eu sper din tot sufletul sa se gaseasca si sa se ia masurile potrivite ca Stiinta sa se redreseze.
Felicitari mediesenilor, cand vor stiu sa joace :headbang: noi stim asta - din pacate - bine de tot...

iulian_1976
7th August 2009, 23:46
In primul rand Bud,But sau cum il cheama s-a apucat degeaba de fotbal si este serios ce spun:rolleyes:

In al doilea rand Craiova fizic sta rau,pare o echipa de 50 de minute,contra lui Dinamo au cazut fizic in a doua repriza.
Norocul Craiovei a fost ca nici Dinamo nu este o echipa de mai mult de 60-70 de minute si asa a iesit un meci pe contre fara mijloc ,fiecare carand mingea,oricum a fost palpitant meciul.

La Medias terenul desfundat cred ca ia facut pe craioveni sa joace 30 de minute:D ,Mediasul zburda in min 90 .:D
Cel mai bun antrenor la Craiova a fost Napoli,juca tacticizat,temporizat unde conditia fizica era dozata....dupa el a venit prapadul.
Cred ca tot un antrenor italian trebuia cautat ,parerea mea.:rolleyes:

Ferko
8th August 2009, 09:39
Felicitari Gaz Metan ! A aratat ca nu merita sa retrogradeze. Ce pacat ca nu avem mai multe echipe care sa joace cu daruirea celor din Medias. Inca odata FELICITARI !

livache67
8th August 2009, 10:41
Bravo Medias!
Afara cu Mogo si Mititica !
Daca continuam asa luptam cu siguranta pt evitarea retrogradarii!

livache67
8th August 2009, 10:42
Ma intreb putem bate vreo echipa din liga?????......nu cred!

Elphax
8th August 2009, 10:47
cum sa ai echipa daca nu ai antrenor ...

TeBat
8th August 2009, 11:45
cel mai fain rezultat:D

xisco
8th August 2009, 13:06
Hai Stiinta!! :)
...prevad un dezastru deseara,demisii,ciomageli,tot tacamul,marca inregistrata. :ok:

aveai dreptate in parte...hahahahahahahahahhaahhahahahaah:happy

ce varza ii craiova:happy

Denis
8th August 2009, 13:45
cel mai fain rezultat:D

Mai tare a fost ala cu Interu'.:D

SUPER GAZ-MERTZANU!:yeah:

stiintacv
8th August 2009, 13:46
Deja am alergie la mocofanu asta,sper sa pierdem cu pandurii sa plece o data in ***** masii si sa il ia si pe mititelu cu el,isi bat joc de cei mai patimasi fani din tara in fiecare an.

cristicristian
8th August 2009, 13:58
nu cred k am vazut-o pe craiova mai slaba k aqm, cred k le era frik sa nu se murdareask.Bravo Medias

Lordliv
8th August 2009, 20:10
este normal pentru mititelu ca sa aleaga antrenori de nivelul sau intelectual.
napoli nu era nici el departe de pretentiile booveanului dar vorbea alta limba si in plus mai vazuse "ceva" fotbal mare!
mogosanu este perfect mulat pe asteptarile mititelului, adica docil,agramat,cretin,capabil sa traga in jug pentru numai 20.000 de euro pe an!
si cand te gandesti ca un sorin cartu sau ilie balaci nu pot sa antreneze universitatea craiova...din cauza, de mititel.:mda:
ce treaba ar face sorin!

Duba
8th August 2009, 20:32
este normal pentru mititelu ca sa aleaga antrenori de nivelul sau intelectual.
napoli nu era nici el departe de pretentiile booveanului dar vorbea alta limba si in plus mai vazuse "ceva" fotbal mare!
mogosanu este perfect mulat pe asteptarile mititelului, adica docil,agramat,cretin,capabil sa traga in jug pentru numai 20.000 de euro pe an!
si cand te gandesti ca un sorin cartu sau ilie balaci nu pot sa antreneze universitatea craiova...din cauza, de mititel.:mda:
ce treaba ar face sorin!

Ce intelectual pur sange e Ilie Balaci!!!!:happy
Eu stiu ca Balaci a antrenat Craiova. Ca in loc sa fac performanta, le-a spart capul arbitrilor, e o alta problema.

Lordliv
8th August 2009, 20:40
Ce intelectual pur sange e Ilie Balaci!!!!:happy
Eu stiu ca Balaci a antrenat Craiova. Ca in loc sa fac performanta, le-a spart capul arbitrilor, e o alta problema.

ai dreptate duba,imi amintesc ca dintre jucatorii craiovei maxime,doar el si tilihoi nu erau in stare sa termine facultatea...
dar oricum este mult peste acest mogosanu si a facut performanta afara, macar are mentalitate de invingator.
ce, sorin a mai obtinut vreo performanta notabila de cand a luat ultimul titlu, craiova?
dar ar fi bun pentru craiova acum.

ps. sa nu-mi spui ca lacatus este mai " intelectual " decat balaci!:rolleyes:

Duba
8th August 2009, 20:47
Cartu e OK ca antrenor, chiar daca e nitel cam defensiv. Totusi, suporterii Craiovei nu cred ca pot uita relatia lui, mai mult decat prieteneasca, cu Netoiu. Iar Netoiu ... e unul dintre 'favoritii' galeriei.

Lordliv
8th August 2009, 21:01
Cartu e OK ca antrenor, chiar daca e nitel cam defensiv. Totusi, suporterii Craiovei nu cred ca pot uita relatia lui, mai mult decat prieteneasca, cu Netoiu. Iar Netoiu ... e unul dintre 'favoritii' galeriei.

se pare ca mititelul il va depasi cat de curand!
deocamdata plateste unii lideri ai galeriilor ca sa aiba liniste...

suporterii craiovei care ii injura pe doi mari jucatori ai stiintei ,gica popescu si sorin cartu sunt in general pustani comparabili cu haita de adulatori ai europarlamentarului oier!

iulian_1976
9th August 2009, 00:10
Mititelu a bulit-o cu schimbarea lui Napoli.
Pe burta,greu insa cu italian Craiova era in UEFA .

...sa gasesti un antrenor bun ptr Craiova e cam greu acum in plus pregatirea fizica imi pare slabuta la ei.
Fl. Costea imi pare plictisit cu multe aere.

Hai Craiova
9th August 2009, 10:28
nu batem nici aici pentru ca nu avem antrenor la echipa
MNititelu face pe antrenorul dar o sa-i iase fum pe nas dupa ce echipa va aduna 2-4 puncte in primee 4 atape in conditiile ca va juca cu adversari slabi (mai pufin dinamo)

Pacat ca am avut dreptate
Declaratia zilei vine de la un jucator al Mediasului care spunea:
NU CREDEAM CA VOM AVEA UN MECI ASA DE USOR!

Aceasta declaratie spune totul

nr.zece
9th August 2009, 11:38
este de notorietate ca incultii imbogatiti peste noapte nu suporta caractere puternice langa ei
cum sa accepte un mititel pe un om care sa ii spuna eu sunt antrenor, eu fac echipa
de asta apar astfel de antrenori ca mogosanu, manageri ca stanilescu, mitu, rosca
oricum pe mine ma bucura infrangerea asta ca sa il trezeasca pe boovean, daca obtineam vreun punct poate chiar credea ca are echipa si antrenor

Lordliv
9th August 2009, 12:44
este de notorietate ca incultii imbogatiti peste noapte nu suporta caractere puternice langa ei
cum sa accepte un mititel pe un om care sa ii spuna eu sunt antrenor, eu fac echipa
de asta apar astfel de antrenori ca mogosanu, manageri ca stanilescu, mitu, rosca
oricum pe mine ma bucura infrangerea asta ca sa il trezeasca pe boovean, daca obtineam vreun punct poate chiar credea ca are echipa si antrenor

sa-l trezeasca?!
este atat de limitat si de infatuat incat nimeni nu se mai intelege cu el.
si pe deasupra vanat de creditori.
pe mine ma va bucura infrangerea din etapa viitoare cand sper ca sorin le va ridiculiza din nou prin tactica adoptata, pe "vedetele craiovei ".
puteam sa-i luam in vara asta pe parvulescu sau pe eric,dar pe bani...

miti va merge in continuare pe mana lui pogo-pogo cel putin pana in etapa a 5 a...apoi probabil antrenor va deveni ungureanu:D

Leo
9th August 2009, 23:02
condreacata, k1in, mateiasi, Mythos, Nightwish, nr.zece, Telespan, xisco

Felicitari celor care au fost inspirati !

papaletto2000
10th August 2009, 12:37
sa-l trezeasca?!
este atat de limitat si de infatuat incat nimeni nu se mai intelege cu el.
si pe deasupra vanat de creditori.
pe mine ma va bucura infrangerea din etapa viitoare cand sper ca sorin le va ridiculiza din nou prin tactica adoptata, pe "vedetele craiovei ".
puteam sa-i luam in vara asta pe parvulescu sau pe eric,dar pe bani...

miti va merge in continuare pe mana lui pogo-pogo cel putin pana in etapa a 5 a...apoi probabil antrenor va deveni ungureanu:D

eu nu ma pot bucura de acest declin, si nu cred ca era chiar atit de previzibil. o fi patetic, dar eu chiar sufar cidn lucrurile merg atit de prost, mai ales ca jucatorii au valoare. prostia asta nelimitata e frustranta. alti patroni si mai ales antrenori si/ar dori un lor precum al craiovei si cu sigurantza ar face treaba. mititelu are meritele lui,a adus echipa din b, a facut lucruri bune, dar cred ca a ajuns la propriile limite, care sunt si financiare. din pacate nu va pleca d unul singur, asa ca ar trebui fortzat. dar in cazul asta nu sutn convins ca ar investi cineva mai muylt si mai eficient. poate gica popescu. e groasa rau!

Sezione
10th August 2009, 13:43
Am fost cel putin penibili..dar ma asteptam... vestiarul e rupt de animozitati...antrenorul e ZERO... jucatorii sint infatuati cai care joaca,,,cei care merita sa joace ( vezi woobay) ba nu sint introdusi in teren ,,,ba sint schimbati cand joaca mai bine, ba sint vanduti ( vezi Gangioveanu )... Pacat ...avem un lot cu care puteaM FACE TREABA...asa...ne vom bate pentru evitarea retrogradarii...