PDA

View Full Version : Pariuri in Hochei 2006-2007



Pages : [1] 2

dj_jaxxx
3rd October 2006, 16:29
Deschid un thread pentru sezonul de hochei din NHL de anu acesta. M-ar interesa sa stiu daca sunt ceva amatori de hochei care vor scrie cate un pont din cand in cand pe acest thread. Pentru mine, hocheiul din NHL este sportul pe care pariez cel mai mult, dar daca nu mai e nimeni cu mine, atunci sa stergeti threadul asta si o sa scriu doar la mine la bilete.

Pentru inceput, cateva bilete pentru sfarsitul anului:

1. San Jose Sharks sa termine primii in conferinta de vest @ 8.00 - Pinnacle

miza:$100
castig eventual: $800
profit eventual: $700

2. Ottawa Senators sa termine primii in conferinta de est @ 2.77 - Pinnacle

Miza: $200
Castig eventual: $554
Profit Eventual: $354

3. Anaheim Mighty Ducks sa castige cupa Stanley @ 17.00 - Nine.com

Miza: $50
Castig eventual: $850
Profit eventual: $800

Sunt foarte sigur ca Ottawa vor termina primii in Est chiar daca au plecat Chara si Havlat. Tot au cea mai buna ofensiva si au luat portarul Martin Gerber care a fost excelent pentru Carolina anul trecut.

Anaheim au sanse bune sa castige cupa anul asta cu niste portari nemaipomeniti si cu sosirea lui Chris Pronger, care impreuna cu Niedermeyer, vor constitui un tandem redutabil. Va spun de acum ca over/under o sa fie joase la meciurile celor din Anaheim.

Numa bine! :)

jackall
3rd October 2006, 16:38
mai bine era un thread de hockey pe general nu neaparat nhl

dj_jaxxx
3rd October 2006, 16:41
Da, ai dreptate. Daca poate un moderator sa schimbe titlul, ar fi bine :)

Th3 Gam3 HHH
3rd October 2006, 19:06
^ Nu pot sa cred ca ai pus 100 de $ pe SJ Sharks ! Ce te face sa crezi ca vor iesi primii in VEST ?? Am inteles oarecum despre Anaheim ( care btw sunt simplii Ducks .. and that really sucks ! .. BIG TIME) .. si despre Ottawa .. dar SJ primii in vest .. nu prea cred ... poate cota buna sa te fi atras ... personal as merge pe eternii Detroit Red-Wings .. desi si ei sunt in schimbare .. sau cel mai bine .. de fapt sigur as merge pe Calgary Flames .. o echipa care are de toate ! Omogenitate, antrenor, experienta, un super goalie, o aparare tanara si un viitor atac extraordinar ( cand spun asta ma gandesc in special la noua aditie .. Tanguay ) ..
Oricum va fi un sezon nebun ! Au fost o gramada de transferuri .. Dar cred ca cea mai buna echipa va fi Calgary Flames ! (asta desi tin cu Colorado Avalanche - care a mers excelent in pre-season ) ...
Maine incepe .. inca nu am gasit cote .. insa cum gasesc bag un pont !

TheIceMan
4th October 2006, 21:38
Anaheim, Calgary, Buffalo maybe Ottawa cred ca au cel mai mari sanse anul asta la Stanley Cup.

dj_jaxxx
4th October 2006, 22:38
Azi incepe sezonul in sfarsit! :)

Voi merge pe Ottawa in meciul cu Leafs. Toronto sunt fara Pavel Kubina, unul dintre aparatorii cei mai buni. De asemeni, nu prea vad de unde o sa vina golurile anul asta pentru Toronto inafara de Sundin si Tucker. Nici nu stiu cine va juca pe linia lui Sundin si cum se vor comporta. Ottawa au ramas la fel de solizi in atac chiar dupa plecarea lui Havlat si vor juca bine in avantaj numeric. Ma astept ca Martin Gerber sa joace rezonabil de bine tot sezonul pentru Ottawa si sa mentina o medie in jur de 3 goluri acordate pe meci.

Deci pentru azi:

Ottawa Senators (-0.5 @ 2.09) (3 reprize, fara prelungiri) -> 10/10

forzaviola
5th October 2006, 12:06
ma intereseaza si pe mine hokey dar si din europa ..ceva predictii ponturi as merge azi pe hameenlina

dj_jaxxx
5th October 2006, 15:11
Ottawa a batut cu 4-1 ieri si cred ca vor bate iar si azi. Joaca tot cu Toronto, dar de data asta la Ottawa.

Vraciul
5th October 2006, 17:07
pentru cei care cunosc:

vroiam sa imi dati mai multe informatii privind modul de desfasurare a campionatului NHL, informatii despre conferinte, cate meciuri se joaca(tur/retur), cate se califica mai departe, modul de departajare etc.
nu stiu daca sunt intrebarile potrivite pentru ca sunt "afon" in ceea ce priveste fenomenul NHL, dar cunoscatorii acestui sport sunt convins ca au priceput ceea ce vreau sa aflu. cred ca aceste informatii ar fi binevenite pentru multi forumisti.

dj_jaxxx
5th October 2006, 17:36
In NHL sunt 30 de echipe, 15 in conferinta de est si 15 in conferinta de vest.

Fiecare conferinta este compusa din 3 divizii.

Est:

Divizia Atlantica:

-New Jersey Devils
-New York Rangers
-New York Islanders
-Pittsburg Penguins
-Philadelphia Flyers

Divizia Nord-est:

-Buffalo Sabres
-Montreal Candiens
-Boston Bruins
-Ottawa Senators
-Toronto Maple Leafs

Divizia Sud-est:

-Carolina Hurricanes (Detinatorii cupei Stanley)
-Atlanta Thrashers
-Florida Panthers
-Tampa Bay Lightning
-Washington Capitals

Vest:

Divizia Centrala:

-Chicago Blackhawks
-St Louis Blues
-Columbus Bluejackets
-Detroit Red Wings
-Nashville Predators

Divizia Nord-vest:

-Calgary Flames
-Edmonton Oilers
-Vancouver Canucks
-Colorado Avalanche
-Minnesota Wild

Divizia Pacifica:

-Dallas Stars
-Anaheim Ducks
-San Jose Sharks
-Los Angeles Kings
-Phoenix Coyotes

Primele 8 echipe din fiecare conferina se califica pentru playoffs. Primele 3 locuri din fiecare conferinta sunt ocupate de echipele clasate pe primul loc in divizia lor indiferent de cate puncte au si normal ca primele 3 locuri sunt aranjate in functie de cine are mai multe puncte dintre "capii de divizie". Locurile 4-8 sunt ocupate de restul in ordine normala.

In timpul sezonului fiecare echipa joaca 82 de meciuri (41 acasa si 41 in deplasare). Fiecare echipa joaca de 8 ori cu fiecare echipa din divizia lor, deci 8x4=32 din 82 de meciuri se joaca in divizie. Se joaca 4 meciuri cu restul echipelor din conferinta deci 4x10=40 de meciuri. Mai raman 10 meciuri cu echipe din conferinta opusa.

Nu exista rezultate de egalitate in NHL de cand s-a introdus regula cu 'shootout', un fel de 11m la hochei. Daca o echipa pierde inainte de prelungiri, nu primeste niciun punct, dar daca pierde in prelungiri sau la 11m, primeste un punct. Bineinteles, daca o echipa castiga un meci primeste 2 puncte.

Daca la sfarsitul sezonului 2 sau mai multe echipe au acelasi nr de puncte se departajeaza dupa numarul de victorii si daca e la fel se uita la mecurile pe care echipele le-au disputat intre ele si care a catigat mai multe.

Dupa cum am zis, se califica 8 echipe din fiecare conferinta in playoffs si se joaca 1 cu 8, 2 cu 7, 3 cu 6 si 4 cu 5 si la sfarsit in finala cine ramane din est joaca cu vestul pentru Cupa Stanley. Se joaca in fiecare runda serii 4 din 7 intre echipe. In playoffs nu exista 11m, ci se joaca prelungiri pana da cineva gol. S-au jucat si meciuri de 4-5 ore in trecut :) In timpul sezonului, prelungirile sunt 5min dupa care se joaca la 11m, da in playoffs prelungirile sunt perioade de 20 de min, aceeasi durata ca o perioada normala.

Nu stiu ce altceva pot sa mai zic. Daca mai sunt intrebari sau daca n-am fost clar mai sus, puneti-le si o sa raspund :)

Vraciul
5th October 2006, 17:46
dj_jaxxx multumesc mult. sunt destule informatii pentru mine.
ai zis ca fiecare echipa joaca de 8 ori cu fiecare echipa din divizia lor. meciurile astea se joaca consecutiv? am vazut ca o data una pierde doua meciuri, castiga doua, sau castiga cate un meci si pierd pe urmatorul acasa.
care-i perioada cea mai buna in cele 8 meciuri pentru a paria. dupa cate victorii poti spune ca o echipa se menajeaza, daca se poate spune asta.....?
poti da ceva idei cand este mai bine sa pariem pe o echipa?
sper sa nu par atat de idiot cu astfel de intrebari....

dj_jaxxx
5th October 2006, 18:18
Cele 8 meciuri cu echipe din divizie nu se joaca consecutiv. Cateodata se joaca 2 meciuri la rand intre 2 echipe, in general 2 zile consecutive si se joaca cate un meci la fiecare echipa acasa, spre exemplu Ottawa si Toronto au jucat la Toronto ieri si joaca la Ottawa azi.

In general daca o echipa joaca 2 meciuri in 2 zile si il castiga pe primul, sunt sanse foarte mari sa il piarda pe al 2 lea daca il joaca in deplasare si nu joaca cu aceeasi echipa. Spre exemplu, sa zicem ca Toronto ar fi castigat ieri si azi ar fi avut un meci la New York sa zicem. Cota ar fi fost mai mica pentru ca jucatorii se relaxeaza dupa o victorie si plus oboseala drumului, etc.

Apropo de oboseala, trebuie urmarit cand o echipa calatoreste 2 sau 3 fuse orare ca se joace un meci, de ex. Toronto sa mearca la Los Angeles si dupaia la Phoenix, vancouver, etc. De obicei o echipa joaca meciuri consecutive in aceeasi zona cand calatoresc asa depart. Sunt sanse bune ca Toronto, de ex., sa piarda unul din primele 2 meciuri intr-o calatorie in vest din cauza oboselii si pt ca nu sunt obijnuiti cu fusul orar. In acelasi timp sunt sanse bune sa castige unul din ultimele 2 meciuri din calatorie pentru ca s-au obijnuit cu fusul.

Este foarte rar ca o echipa sa piarda mai mult de 4-5 meciuri la rand, doar daca este o echipa foarte proasta ca Washington, St Louis sau Chicago. Deci daca vezi o echipa care a pierdut 4 meciuri sau mai multe la rand, pune pe ei meciurile urmatoare pana castigi. Sa zicem ca Toronto a pierdut 4 la rand, punem pe ei in meciul urmator ca sa castigam o unitate. Daca pierdem, punem pe meciul urmator in asa fel ca sa recuperam ce am pierdut meciul trecut si tot asa. Garantez ca echipa nu o sa piarda inca 3 sau 4 la rand dupa primele 4 pierdute la inceput. Pana la urma unitatea este castigata :)

La fel se poate face cu calatorii indelungate, adica sa se parieze in asa fel incat sa se castige o unitate. Daca o echipa in afara de Detroit sau Ottawa joaca 4 sau mai multe meciuri consecutive in deplasare, sansele sunt foarte mari sa piarda cel putin un meci deci se poate folosi acelasi sistem ca mai sus pentru un profit de o unitate. La fel poate fi spus si de 4 sau mai multe meciuri consecutive jucate acasa. Garantat ca echipa gaza castiga cel putin un meci in afara de Pittsburg, Washington, St Louis si Chicago.

Sunt anumite echipe care nu pot sa bata o anumita echipa in timpul sezonului. Spre exemplu Toronto nu poate sa castige cu Ottawa in timpul sezonului oricat ar incerca ei. Anu trecut, Ottawa a castigat 7 din 8 meciuri si tot cam asa ceva si acum 2 ani. Asta trebuie cautat pe nhl.com sau yahoo sports.

Sunt anumiti jucatori care evolueaza extrem de bine cand joaca contra unei anumite echipe. Spre exemplu, Garry Roberts, fost jucator de la Toronto, marcase foarte multe goluri castigatoare contra echipelor din vestul Canadian (Edmonton, Calgary si Vancouver) si de aceea echipele pentru care a jucat el mereu au avut succes in vestul canadian.


Echipele care vor castiga destul de des:

Ottawa, Detroit, Calgary, Anaheim, Carolina si Buffalo. Mai sunt si altele, insa astea sunt considerate sa vie in varf.

Echipele care vor castiga destul de rar:

Chicago, St Louis si Washington sunt cele mai proaste, dar cred ca se poate conta si pe Phoenix, Pittsburg si Islanders sa piarda multe meciuri.

Echipe care vor marca multe goluri:

Ottawa, Detroit, Carolina, Buffalo, San Jose

Echipe care vor marca putine goluri:

Calgary, Anaheim, Minnesota, Columbus

Echipe care se apara bine:

Anaheim si Calgary vor fi extrem de bune in aparare dar mai sunt si Minnestota si New Jersey.

Echipe care nu se apara bine:

toate cele mentionate la echipe care vor pierde multe meciuri. De asemeni ma astept ca Carolina sa nu se apere exceptional de bine, dar pentru ca marcheaza asa de multe goluri, tot o sa castige multe meciuri.

Mama cat am scris...sper sa fie destul de clar si cu folos :)

Vraciul
5th October 2006, 18:31
mai frate, tu esti doxa de NHL!!!
multumesc din nou pentru atatea informatii.

deja am copiat tot ce ai scris si am pus intr-un fisier.

dj_jaxxx
5th October 2006, 18:56
Pai am mai multa experienta in analiza meciurilor din NHL decat in orice alt sport.

Anul asta o sa fac un experiment cu bani virtuali si incepand de azi o sa ofer ponturi la absolut fiecare meci care se joaca in NHL cu unitati de genul 5/10. O sa joc pe bani adevarati pe threadul de bilete doar meciurile 8/10, 9/10 sau 10/10.

De asemeni, chiar acum lucrez la un sistem pe care o sa-l joc pe bani adevarati.

Deci o sa joc pe bani adevarati meciuri care fac parte din sistem si meciuri normale care le-am analizat eu si nu fac parte din sistem, iar pe bani virtuali o sa joc fiecare meci. Sa vedem ce se intampla :)

Revin mai incolo cu sistemul si toate explicatiile.

jackall
5th October 2006, 19:16
eu zic sa san jose va castiga lejer azi cu st louis, si au cota destul de buna

TaciAcolo
5th October 2006, 19:23
In sfarsit niste posturi interesante pe Ols :D Thx DJ jaaxx!

dj_jaxxx
5th October 2006, 23:11
Asa deci sa incep cu sistemul. Este foarte simplu si se bazeaza be serii de 4meciuri consecutive sau mai mult pe care echipele le joaca fie in deplasare, fie acasa.

Daca o echipa joaca 4 sau mai multe meciuri consecutive in deplasare, eu voi paria ca echipa respectiva va pierde cel putin un meci in seria respectiva.

Daca o echipa joaca 4 sau mai multe meciuri consecutive acasa, eu voi paria ca echipa respectiva va castiga cel putin un meci in seria respectiva.

Spre exemplu sa zicem ca in seara asta, Toronto incepe o serie de 5 meciuri consecutive in deplasare. Scopul meu este sa castig o unitate la seria asta si voi paria asa:

Meciul 1: x unitati pentru a castiga 1 unitate

Daca meciul 1 castiga, ma opresc pentru ca mi-am atins scopul
Daca meciul 2 pierde, merg la meciul 2.

Meciul 2: y unitati pentru a castiga x + 1 unitati

Se repeta procesul pana la ultimul meci daca e nevoie.

Sunt cateva reguli:

-nu se pariaza pe serii in deplasare jucate de Ottawa si Detroit
-nu se pariaza pe serii acasa jucate de Pittsburg, Washington, St Louis si Chicago.

Daca aveti intrebari, nu ezitati sa ma intrebati.

__________________________________________________ _______________

Sa incepem:

Seria #1:

Vancouver incepe o serie de 4 meciuri in deplasare azi si eu zic ca vor pierde cel putin unul din astea 4 meciuri.

VAN @ DET (2 @ 1.5) - 2* pentru a castiga 1*

Seria 2:

Minnesota incepe azi o serie de 5 meciuri acasa si eu zic ca vor castiga cel putin unul din aceste 5 meciuri.

COL @ MIN (2 @ 1.55) - 1.82* pentru a castiga 1*

Seria 3:

New York Islanders incep azi o serie de 4 meciuri in deplasare.

NYI @ PHO (2 @ 1.57) - 1.75* pentru a castiga 1*

Astea sunt seriile care incep azi, sa vedem ce iese :)

__________________________________________________ _______________

Acum pentru ponturile la toate meciurile de azi:

TB @ ATL (1 @ 2.2) -> 3/10
TOR @ OTT (2 @ 1.38) -> 6/10
VAN @ DET (2 @ 1.53) -> 8/10
WAS @ NYR (2 @ 1.45) -> 6/10
PHI @ PIT (1 @ 1.62) -> 6/10
CHI @ NAS (2 @ 1.43) -> 6/10
COL @ MIN (2 @ 1.60) -> 9/10
CAL @ EDM (1 @ 1.97) -> 6/10
NYI @ PHO (2 @ 1.65) -> 7/10
STL @ SJ (2 @ 1.38) -> 8/10

Cam atat deocamdata, scuze ca am postat asa tarziu :)

dj_jaxxx
6th October 2006, 00:06
Inca un lucru, m-am uitat la sistemul asta sezonul trecut si au fost 80 de serii in deplasare si toate au castigat deci +80 de unitati, iar pentru seriile de acasa recordul a fost 73-2, +54.76 unitati, deci la sfarsitul anului trecut s-ar fi realizat un profit de 134.76 unitati. Sa speram ca va fi la fel anul asta. :)

ronaldinho
6th October 2006, 00:31
....si care a fost maximul de unitati riscate pe un meci?

dj_jaxxx
6th October 2006, 02:20
Depinde de cota.

Eu am calculat asa:

Pentru seriile in deplasare:

38 de serii au castigat la meciul 1
24 au castigat la meciul 2
15 au castigat la meciul 3
3 au castigat la meciul 4

Pentru seriile de acasa:

37 de serii au castigat la meciul 1
22 la meciul 2
7 la meciul 3
6 la meciul 4 (o serie de 4 meciuri a fost pierduta)
0 la meciul 5 (2 serii de 5 meciuri au fost pierdute)
1 la meciul 6

Daca e sa luam seria care a tinut pana la meciul 6, cred ca s-au riscat maxim 20 de unitati. Pentru mine o unitate este $10, deci avand vreo $300 in cont, o sa pot pune doar vreo 30 de unitati si nu cred ca se va ajunge chiar la 30 doar daca vom avea cote de genul 1.2 ceea ce e destul de rar.

dj_jaxxx
6th October 2006, 15:21
Sa le luam in ordine:

SISTEMUL:

Seria 1:

Vancouver a batut cu 3-1 la Detroit, deci suntem -2* la seria asta.

Urmatorul meci al seriei este VAN @ CLB, astazi.

Seria 2:

Minnesota a castigat primul meci din serie 3-2 cu Colorado, deci seria se termina aici. +1*

Seria 3:

Islanders au pierdut primul meci din seria lor de meciuri in deplasare 6-3 la Phoenix, deci s-a terminat si seria asta. +1*

Bilant total meciuri: 2-1, +0*
Bilant serii terminate: 2-0, +2*

Inca nu m-am uitat daca incep ceva serii in seara asta.

------------------------------------------------------------------------

PONTURILE DE IERI:

TB @ ATL (1 @ 2.2) -> 3/10 :ok: +3.6
TOR @ OTT (2 @ 1.38) -> 6/10 :no: -6
VAN @ DET (2 @ 1.53) -> 8/10 :no: -8
WAS @ NYR (2 @ 1.45) -> 6/10 :ok: +2.7
PHI @ PIT (1 @ 1.62) -> 6/10 :no: -6
CHI @ NAS (2 @ 1.43) -> 6/10 :no: -6
COL @ MIN (2 @ 1.60) -> 9/10 :ok: +5.4
CAL @ EDM (1 @ 1.97) -> 6/10 :no: -6
NYI @ PHO (2 @ 1.65) -> 7/10 :ok: +4.55
STL @ SJ (2 @ 1.38) -> 8/10 :ok: +3.04
-----------------------------------------
Total: 5-5, -12.71

Asa se intampla cand sunt cote mici chiar daca jumatate din ponturi sunt bune. Oricum au iesit 2 din 3 la cele cu 8/10 sau mai mult.

Revin cu meciurile sistemului plus ponturile de azi.

ronaldinho
6th October 2006, 16:03
....astept sa mai treaca un meci de-al lui Vancouver. Nu oricine castiga in Detroit. S-ar putea ca Vancouver sa faca o figura f frumoasa anul asta, mai ales ca s-au intarit cu Luango si au scapat de "celebrul" Bertuzzi :D

dj_jaxxx
6th October 2006, 16:13
Pentru azi:

SISTEMUL:

Seria 1:

Vancouver isi continua seria in deplasare. Am pierdut deja 2* in primul meci, deci azi pariez ca sa castig 3*.

VAN @ CLB (2 @ 1.84) - 3.57* pentru a castiga 3*

Seria 4:

Boston incepe astazi o serie de 5 meciuri in deplasare.

BOS @ FLA (2 @ 1.89) - 1.12* pentru a castiga 1*

Maine incep cel putin inca 2 serii pe care le-am vazut uitantu-ma asa repede. Acuma lucrez la un tabel in Excel cu toate seriile de anul asta.

--------------------------------------------------------------------------

PONTURILE DE AZI:

NJ @ CAR (2 @ 1.75) -> 5/10
VAN @ CLB (2 @ 1.84) -> 6/10
MTL @ BUF (2 @ 1.59) -> 6/10
BOS @ FLA (2 @ 1.89) -> 3/10 (imi este frica de Boston, poate ca se ajunge in prelungiri)
LA @ ANA (2 @ 1.55) -> 8/10

Daca casa voastra de pariuri are oferta ca gazdele vor marca mai mult decat oaspetii, cred ca este o optiune buna. Ma astept ca 3 sau 4 meciuri din 5 sa fie castigate de gazde azi.

Numai bine :)

dj_jaxxx
6th October 2006, 16:15
....astept sa mai treaca un meci de-al lui Vancouver. Nu oricine castiga in Detroit. S-ar putea ca Vancouver sa faca o figura f frumoasa anul asta, mai ales ca s-au intarit cu Luango si au scapat de "celebrul" Bertuzzi :D

Au jucat foarte bine aseara mai ales tinand cont ca era primul meci al seoznului in Detroit, primul meci fara Yzerman de vreo 20 de ani si l-au facut pe Lidstrom capitan, etc. O sa fie meci greu in Columbus mai ales ca joaca 2 seri consecutive. Sper sa iasa ca sa nu bag multe unitati data viitoare :)

TheIceMan
6th October 2006, 17:03
Ottawa a batut cu 4-1 ieri si cred ca vor bate iar si azi. Joaca tot cu Toronto, dar de data asta la Ottawa.

Baturam aseara la Ottawa 6-0 !!! Nici nu mi-a venit sa cred... se pare ca Leafsii sunt pe un drum bun, daca confirma portarul Raycroft avem sanse sa iesim in play off si de acolo, sky is the limit!!

Urmatoarele doua meciuri sambata acasa cu Montreal si luni iara acasa cu Florida.

Go Leafs Go!

dj_jaxxx
6th October 2006, 17:50
N-am crezut ca o sa fie un meci in halul asta :)

Normal ca ma bucur pentru ca tin cu Toronto. Cu playoffs mai vedem, mai sunt 80 de meciuri de jucat :) Trebuie sa joace constant ceea ce va fi greu pentru ca avem putini jucatori de calitate in jurul lui Sundin. Cred ca o sa bata sambata, mai ales daca Montreal pierde azi in Buffalo.

Ballack_29
6th October 2006, 18:13
ce zici jax, ANA Mighty Ducks castiga diseara cu LA? ....Incerc sa ma familiarizez si eu cu NHL :)

dj_jaxxx
6th October 2006, 18:49
Eu zic ca sunt sanse foarte bune sa castige Anaheim. Au aparare si portar bun si sigur nu vor acorda mai mult de 2 goluri sa zicem. S-ar putea sa se termine 3-1 sau 3-2 pt Anaheim. In orice caz eu o sa pun un bilet cu Anaheim sigur :)

dj_jaxxx
6th October 2006, 20:19
Gata am terminat tabelul cu toate seriile. Sunt 127 de serii in total pentru tot sezonul. Sa speram la un profit de peste 100 de unitati :) La sfarsitul tabelului am pus o mica legenda si echipele pe care nu se pariaza. O sa incerc sa tin tabelul cat de actualizat se poate. Este un fisier .htm zipuit sa fie mai mic.

M-am gandit un pic si m-am hotarat ca ar fi bine ca daca o serie este pierduta, unitatile pierdute la seria respectiva sa fie impartite la nr ramas de serii si adaugat la profitul dorit. Spre exemplu sa zicem ca pierdem seria #27 si am pierdut 20 de unitati la ea. Impartim cele 20 de unitati la 100 si facem 0.2 unitati. Incepand cu seria #28, scopul va fi sa castigam 1.2 unitati in loc de 1. Consider ca e un mod bun de a minimaliza pierderile unei serii. Daca are cineva vre-un sfat sau vreo idee...nu ezitati :)

dj_jaxxx
7th October 2006, 08:05
SISTEMUL:

Seria 1:

Vancouver a castigat si azi, de data asta in prelungiri.

Sunt in minus cu 5.57* la seria asta. Incerc sa-i recuperez in meciul 3, duminica cand Vancouver joaca la Colorado.

Seria 4:

Florida a batut 8-3, deci unitatea a fost castigata si seria se termina aici.

Bilant total meciuri: 3-1, -2.57*
Bilant serii terminate: 3-0, +3*

--------------------------------------------------------------------------

PONTURILE DE IERI:

NJ @ CAR (2 @ 1.75) -> 5/10 :no: -5
VAN @ CLB (2 @ 1.84) -> 6/10 :no: -6
MTL @ BUF (2 @ 1.59) -> 6/10 :ok: +3.54
BOS @ FLA (2 @ 1.89) -> 3/10 :ok: +2.67
LA @ ANA (2 @ 1.55) -> 8/10 :ok: +4.4
----------------------------------------
Total: 3-2, -0.39

Bilant total: 8-7, -13.1

Gazdele au marcat 19 goluri si oaspetii 17.

dj_jaxxx
7th October 2006, 08:24
Pentru azi:

SISTEMUL:

Seria 5:

Carolina incepe azi o serie de 7 meciuri in deplasare.

CAR @ WAS (2 @ 2.42) - 0.7* pentru a castiga 1*

Seria 6:

Los Angeles incepe o serie de 6 meciuri acasa.

STL @ LA (2 @ 1.66) - 1.52* pentru a castiga 1*

Astea sunt meciurile de sistem. Revin cu ponturi mai incolo.

ronaldinho
7th October 2006, 09:41
@ dj_jaxx cred ca seria lui vancouver se va termina aici. Colorado are putintica foame de puncte, beneficieaza de terenul propriu + 1 zi in plus de odihna.

jackall
7th October 2006, 19:48
as zice azi LA kings nu i iarta pe St Louis

dj_jaxxx
8th October 2006, 02:02
Ponturi de azi (scriu cotele americane):

Ottawa(-200) 5/10
Philadelphia(-127) 3/10
Toronto(-129) 7/10
Carolina (-137) 5/10
Atlanta(-162) 5/10
Detroit(-157) 7/10
Boston(+145) 4/10
Dallas(-130) 5/10
Nashville(+120) 5/10
Chicago(-145) 4/10
Calgary(-166) 5/10
Anaheim (-105) 5/10
Los Angeles(-164) 7/10
San Jose (-270) 7/10

Primele meciuri incep cam in 5 min.

jackall
8th October 2006, 10:25
dupa cum spuneam LA Kings nu avea nici cea mai mica problema si avea o cota de 2

jackall
8th October 2006, 16:32
sper eisbaren sa castige azi desi au cu nunberg un meci destul de greu!!

dj_jaxxx
8th October 2006, 23:57
SISTEMUL:

Seria 5:

Am castigat 1* cu Washington, serie terminata.

Seria 6:

Am castigat 1* cu St Louis, serie terminata.

Bilant total meciuri: 5-2, -0.57*
Bilant serii terminate: 5-0, +5*

--------------------------------------------------------------------------

Ponturile de ieri:

Ottawa(-200) 5/10 -5
Philadelphia(-127) 3/10 -3
Toronto(-129) 7/10 -7
Carolina (-137) 5/10 -5
Atlanta(-162) 5/10 +3.09
Detroit(-157) 7/10 +4.45
Boston(+145) 4/10 +5.8
Dallas(-130) 5/10 +3.85
Nashville(+120) 5/10 -5
Chicago(-145) 4/10 -4
Calgary(-166) 5/10 +3.01
Anaheim (-105) 5/10 +4.76
Los Angeles(-164) 7/10 +4.27
San Jose (-270) 7/10 +2.59
----------------------------------
Total: 8-6, +2.82

Bilant total: 16-13, -10.28

dj_jaxxx
9th October 2006, 02:21
SISTEMUL:

Seria 1:

Seria cu Vancouver continua fiind -5.75* dupa primele 2 meciuri.

VAN @ COL (2 @ -138) -> 9.31* pentru a castiga 6.75*

dj_jaxxx
10th October 2006, 01:47
SISTEMUL:

In sfarsit Vanouver a pierdut un meci in deplasare, ieri la Colorado :)

Deci primele 6 serii sunt gata si profitul este de 6 unitati.

Bilant total meciuri: 6-2, +6*
Bilant total serii: 6-0, +6*

-------------------------------------------------------------------------

Incep inca 2 serii azi.

Seria 7:

Anaheim incepe o serie de 5 meciuri acasa. Cota foarte mica, dar sa speram ca iese :)

STL @ ANA (2 @ -247) -> 2.47* pentru a castiga 1*

Seria 8:

Phoenix incepe o serie de 4 meciuri acasa.

PHO @ CLB (2 @ -115) -> 1.15* pentru a castiga 1*

--------------------------------------------------------------------------

PONTURI:

PHO @ CLB (2 @ -115) 6/10
ATL @ TB (1 @ +120) 4/10
FLA @ TOR (2 @ -146) 6/10
SJ @ CAL (2 @ -126) 5/10
STL @ ANA (2 @ -236) 8/10

Cam atat deocamdata :)

dj_jaxxx
10th October 2006, 15:30
SISTEMUL:

Seria 7:

Anaheim a castigat primul meci acasa din serie, deci seria se termina aici dupa profitul de o unitate.

Seria 8:

Phoenix a pierdut primul meci din seria de meciuri in deplasare, deci am castigat o unitate si seria s-a terminat.

Bilant total meciuri: 8-2, +8*
Bilant serii terminate: 8-0, +8*

Urmatoarele 2 serii incep joi si inca 2 sambata.

Am actualizat tabelul si l-am atasat.

--------------------------------------------------------------------------

PONTURILE DE IERI:

PHO @ CLB (2 @ -115) 6/10 :ok: +5.22
ATL @ TB (1 @ +120) 4/10 :ok: +4.8
FLA @ TOR (2 @ -146) 6/10 :ok: +4.11
SJ @ CAL (2 @ -126) 5/10 :no: -5
STL @ ANA (2 @ -236) 8/10 :ok: +3.39
---------------------------------------
Total: 4-1, +12.52 (Prima zi buna din acest sezon :) )

Bilant total: 20-14, +2.24


Revin cu ponturile de azi un pic mai incolo.

Dudubetwin
10th October 2006, 15:41
daca ai putea scrie cotele in sistem zecimal .. nu american .. ar fi foarte bine pt ca nu stiu cati de pe acest forum inteleg acest sistem american ...

dj_jaxxx
10th October 2006, 15:47
De acord, scuze. De obicei ma grabesc cand postez si le iau direct de pe Pinnacle. O sa le transform in zecimal de acum. Calculul e simplu pentru a ajunga la cota zecimala:

Daca cota americana este -x, atunci cota zecimala este 100/x + 1. Spre exemplu o cota de -115 ar avea ca echivalent zecimal 100/115 + 1 = 1.87.

Daca o cota americana este +x, atunci cota zecimala este x/100 + 1. Daca avem +120 ca cota, echivalentul zecimal va fi 120/100 + 1 = 2.2

dj_jaxxx
10th October 2006, 17:17
PONTURI:

PHI @ NYR (2 @ 1.7) 6/10
VAN @ MIN (1 @ 2.34) 4/10
NYI @ LA (1 @ 2.54) 4/10

Nimic interesant in NHL in seara asta, numa 3 meciuri care vor fi destul de echilibrate, deci desul de greu de spus cine castiga. Am luat si eu cotele cele mai avantajoase :)

Dudubetwin
10th October 2006, 23:43
dj_jaxxx - ce zici .. am luat phi - nyr <6 :) ... am sanse ?? :D

dj_jaxxx
11th October 2006, 00:02
S-ar putea sa se marcheze chiar 6 goluri in meciul asta :)

Din pacate Rangers au marcat cate 5 goluri in primele 2 meciuri pana acum, unul fiind in Philadelphia. Cred ca o sa-i fie greu Philadelphiei sa marcheze pentru ca portarul de la Rangers este bun de tot (cel putin teoretic :D). Putem spera la un 3-1 sau 4-1, insa cred ca o sa fie 4-2 sau asa ceva pentru Rangers. Eu ma voi ruga sa fie 2-2 si sa mearga in prelungiri si atunci suntem siguri ca se termina sub 6 goluri :)

Oricum cota care ai gasit-o este foarte buna pentru under, are sanse bune.

Dudubetwin
11th October 2006, 00:06
da .. eu sper sa fie 5 goluri maxim (la 6 goluri .. primesc cota 1) :D :ok: o sa vad dimineata ce si cum :D !!

dj_jaxxx
11th October 2006, 15:42
Din pacate s-a adeverit ce am zis cu cele 6 goluri marcate, insa a fost 4-2 pentru Flyers :headbang:

Dezastru la ponturile de ieri :)

PONTURI DE IERI:

PHI @ NYR (2 @ 1.7) 6/10 :no: -6
VAN @ MIN (1 @ 2.34) 4/10 :no: -4
NYI @ LA (1 @ 2.54) 4/10 :no: -4
-----------------------------------
Total: 0-3, -14 :mda:

Bilant total: 20-17, -12.24

dj_jaxxx
11th October 2006, 23:00
PONTURI:

BOS @ ATL (2 @ 1.65) - 8/10
PHO @ DET (2 @ 1.42) - 6/10
MON @ PHI (1 @ 2.2) - 5/10
CAR @ FLA (1 @ 1.83) - 5/10
NYI @ ANA (2 @ 1.34) - 9/10

Recomand un combo Atlanta si Anaheim pentru azi. De obicei nu joc combo da cotele sunt prea mici ca le joc singure.

razwan_vs
12th October 2006, 07:02
anaheim este condusa in repriza a 2 a cu 3-2 sper sa revina......

razwan_vs
12th October 2006, 07:13
3-3

TaciAcolo
12th October 2006, 07:14
inca unu anaheim /hello

TaciAcolo
12th October 2006, 07:18
o intrebare ce s eintampla daca e egal la sfarsitu reprizei?

TaciAcolo
12th October 2006, 07:24
3-4 /hello Bravo dj_jaxxx si mersi pt ponturi :D.

razwan_vs
12th October 2006, 07:31
o intrebare ce s eintampla daca e egal la sfarsitu reprizei?



se intra in prelungiri.....dar se pare ca numai este nevoie

TaciAcolo
12th October 2006, 07:32
ba e 4-4 x(

razwan_vs
12th October 2006, 07:35
4-4 :(

BASA
12th October 2006, 10:43
Chabarovsk Amur - Novosibirsk - 2 @ 1.8

dj_jaxxx
12th October 2006, 15:43
Mda...Anaheim au jucat ca cizmele in repriza a 2-a. Au bagat Islanders 3 goluri in 1 min jumate :headbang: Se mai intampla...

PONTURILE DE IERI:

BOS @ ATL (2 @ 1.65) - 8/10 :ok: +5.2
PHO @ DET (2 @ 1.42) - 6/10 :ok: +2.52
MON @ PHI (1 @ 2.2) - 5/10 :ok: +6
CAR @ FLA (1 @ 1.83) - 5/10 :no: -5
NYI @ ANA (2 @ 1.34) - 9/10 :no: -9
-----------------------------------------
Total: 3-2, -0.28

Bilant total: 23-19, -12.52

BASA
12th October 2006, 15:51
Chabarovsk Amur - Novosibirsk - 2 @ 1.8
0-2 :ok:

dj_jaxxx
12th October 2006, 16:25
Bravo BASA! :) E bine ca vin mai multi cu ponturi pe aici :)

SISTEMUL:

Azi incep inca 2 serii din sistem.

Seria 9:

Calgary incepe azi o serie de 4 meciuri in deplasare.

CAL @ OTT (2 @ 1.67) -> 1.49* pentru a castiga 1*

Seria 10:

Dallas incepe azi o serie de 4 meciuri in deplasare.

DAL @ LA (2 @ 2.06) -> 0.94* pentru a castiga 1*

PONTURI:

PIT @ NYR (2 @ 1.47) -> 6/10
TOR @ NJ (1 @ 2.78) -> 4/10
CGY @ OTT (2 @ 1.67) -> 7/10
BOS @ STL (1 @ 2.04) -> 5/10
WAS @ MIN (2 @ 1.44) -> 5/10
NAS @ CHI (1 @ 1.75) -> 5/10
SJ @ EDM (1 @ 1.87) -> 5/10
DAL @ LA (2 @ 2.06) -> 4/10

Cam atat deocamdata :)

BASA
13th October 2006, 10:27
Eisb&#228;ren Berlin v Augsburg Panthe - 1 @ 1.50 Germania
Locul 11 vs Locul 12, ce e asa de deosebit de aleg meciul asta ? Eisbaren e camioana Germaniei...dupa un inceput prost tre sa revina acolo unde ii este locul ! Si jucand acasa impotriva unei echipe slabutze, e exact ce au ei nevoie.

Prono3
13th October 2006, 11:03
Dj Jaxxx, daca o tii tot asa, voi avea incredere in pronosticurile tale - voi pune exact opusul:ok:

Dau si eu trei pronosticuri din hochei:

Slovan v Skalica = 1 - 1.20
Bars v Neftehimik= 1 - 1.33
Hamburg v Duisburg= 1 - 1.33

Toate meciurile par ok, dar eu am niste retineri in privinta lor (ca-ntotdeauna:P), totusi am pariat pe cativa euro... De camp. ger. ma tem, ca acolo apar surprizele pt. mine.

dj_jaxxx
13th October 2006, 15:50
Dj Jaxxx, daca o tii tot asa, voi avea incredere in pronosticurile tale - voi pune exact opusul:ok:

Dau si eu trei pronosticuri din hochei:

Slovan v Skalica = 1 - 1.20
Bars v Neftehimik= 1 - 1.33
Hamburg v Duisburg= 1 - 1.33

Toate meciurile par ok, dar eu am niste retineri in privinta lor (ca-ntotdeauna:P), totusi am pariat pe cativa euro... De camp. ger. ma tem, ca acolo apar surprizele pt. mine.

Poti sa pui opusul, poti sa pui ce vrei, sunt banii tai. Eu pun doar unitati virtuale pe meciurile de pe acest thread care nu fac parte din sistem sau nu au "rating" de 8/10 sau mai sus. Am si zis ca faptul ca dau ponturi pe toate meciurile este doar un experiment. Am cea mai mare incredere in seriile din sistem care pana acum au iesit 8 din 8, in rest nu recomand nimanui sa se ia dupa mine la celelalte meciuri.

Imi permit sa-ti pun o mica intrebare: daca ai retineri la meciuri cu cota 1.3, ce se intampla cand cota urca peste 2? :rolleyes:

Bafta cu ponturile tale.

dj_jaxxx
13th October 2006, 17:11
SISTEMUL:

Seria 9:

Calgary a castigat 1-0 la Ottawa, deci -1.49* la seria asta. Voi cauta sa castig 2.49* sambata cand Calgary va juca la Toronto.

Seria 10:

Dallas a batut 4-1 la LA, deci -0.94* la seria asta. Voi cauta sa castig 1.94* sambata cand Dallas va juca din nou la LA.

Maine mai incep inca 2 serii, plus seriile 9 si 10 care continua.

PONTURILE DE IERI:

O zi care merita uitata...o gramada de ghinion.

PIT @ NYR (2 @ 1.47) -> 6/10 :no: -6 (PIT a dot gol cand mai erau 3 sec)
TOR @ NJ (1 @ 2.78) -> 4/10 :no: -4 (TOR avea 6-3 in a 3a)
CGY @ OTT (2 @ 1.67) -> 7/10 :no: -7
BOS @ STL (1 @ 2.04) -> 5/10 :no: -5 (BOS avea 2-0 cand mai ramaneau 4 min)
WAS @ MIN (2 @ 1.44) -> 5/10 :ok: +2.2
NAS @ CHI (1 @ 1.75) -> 5/10 :no: -5
SJ @ EDM (1 @ 1.87) -> 5/10 :no: -5
DAL @ LA (2 @ 2.06) -> 4/10 :no: -4
------------------------------------------
Total: 1-7, -33.8 :headbang:

Bilant total: 24-26, -46.32 :headbang:

--------------------------------------------------------------------------

PONTURI:

BUF @ DET (1 @ 2.39) -> 4/10
TB @ FLA (1 @ 2.12) -> 4/10
CAR @ ATL (1 @ 2.2) -> 6/10
SJ @ VAN (1 @ 1.93) -> 4/10

Am pus pe toti oaspetii azi pentru ca, cotele sunt bune si toti au sanse sa castige, mai ales Carolina care sunt campionii de anul trecut si au inceput sezonul cu 4 infrangeri.

Numai bine!

dj_jaxxx
14th October 2006, 21:11
ponturile De Ieri:

Buf @ Det (1 @ 2.39) -> 4/10 :ok: +5.56
Tb @ Fla (1 @ 2.12) -> 4/10 :no: -4
Car @ Atl (1 @ 2.2) -> 6/10 :ok: +7.2
Sj @ Van (1 @ 1.93) -> 4/10 :ok: +3.72
----------------------------------------
Total: 3-1, +12.48

Prono3, sper ca ai jucat invers :rolleyes:

Bilant total: 27-27, -33.84

dj_jaxxx
15th October 2006, 01:00
SISTEMUL:

Seria 9:

CGY @ TOR (2 @ 2.12) - 2.22* pentru a castiga 2.49*

Seria 10:

DAL @ LA (2 @ 2.14) - 1.70* pentru a castiga 1.94*

Seria 11:

Islanders incep o serie de 7 meciuri acasa.

BOS @ NYI (2 @ 1.93) - 1.07* pentru a castiga 1*

Seria 12:

Philadelphia incepe o serie de 4 meciuri in deplasare.

PHI @ NJ (2 @ 1.66) - 1.51* pentru a castiga 1*

--------------------------------------------------------------------

PONTURI:

NYR @ BUF (1 @ 2.25) -> 4/10
OTT @ MTL (1 @ 1.79) -> 5/10
BOS @ NYI (2 @ 1.93) -> 5/10
CGY @ TOR (2 @ 2.12) -> 4/10
ATL @ WAS (1 @ 1.82) -> 6/10
PHI @ NJ (2 @ 1.66) -> 6/10
CAR @ PIT (1 @ 1.95) -> 3/10
FLA @ TB (2 @ 1.63) -> 7/10
CHI @ STL (1 @ 2.06) -> 5/10
PHO @ NAS (2 @ 1.56) -> 6/10
CLB @ MIN (1 @ 2.78) -> 7/10
EDM @ COL (2 @ 1.89) -> 5/10
DAL @ LA (2 @ 2.14) -> 5/10

Cam atat :)

Ballack_29
15th October 2006, 01:28
CLB @ MIN (1 @ 2.78) -> 7/10

deja ai -7 :D

ronaldinho
15th October 2006, 06:59
dj_jaxx ai vreo idee, in sezoanele trecute care a fost cea mai lunga serie de victorii pentu o echipa, respectiv de infrangeri?

dj_jaxxx
15th October 2006, 23:15
Ce vrei sa spui sezoanele trecute? Pittsburg a castigat 17 la rand prin 93 si tot in acelasi an San Jose a pierdut 17 la rand. Astea sunt cele mai lungi.

dj_jaxxx
15th October 2006, 23:35
REZULTATE SISTEM:

Seria 9:

Calgary a pierdut in Toronto, serie terminata +1*

Seria 10:

Dallas a castigat iar in deplasare deci pana acum am pierdut -0.94 - 1.70 = -2.64*. Azi voi incerca sa castig 3.64*.

Seria 11:

Islanders au castigat 4-1. Serie terminata, +1*

Seria 12:

Philadelphia a pierdut 3-2 in New Jersey. Serie terminate, +1*

Bilant dupa 11 serii complete:

11-0, +11*

Seria 10 continua in seara asta.

------------------------------------------------------------------------

Ponturile De Ieri:

Nyr @ Buf (1 @ 2.25) -> 4/10 -4
Ott @ Mtl (1 @ 1.79) -> 5/10 +3.95
Bos @ Nyi (2 @ 1.93) -> 5/10 +4.65
Cgy @ Tor (2 @ 2.12) -> 4/10 +4.48
Atl @ Was (1 @ 1.82) -> 6/10 -6
Phi @ Nj (2 @ 1.66) -> 6/10 +3.96
Car @ Pit (1 @ 1.95) -> 3/10 +2.85
Fla @ Tb (2 @ 1.63) -> 7/10 +4.41
Chi @ Stl (1 @ 2.06) -> 5/10 -5
Pho @ Nas (2 @ 1.56) -> 6/10 +3.36
Clb @ Min (1 @ 2.78) -> 7/10 -7
Edm @ Col (2 @ 1.89) -> 5/10 -5
Dal @ La (2 @ 2.14) -> 5/10 -5
------------------------------------------
Total: 7-6, -4.34

Bilant total: 34-33, -38.18

------------------------------------------------------------------------

SISTEMUL:

Seria 10:

Dallas continua seria de meciuri in deplasare azi la Anaheim. Incerc sa castig 3.64*.

DAL @ ANA (2 @ 1.61) -> 5.9* pentru a castiga 3.64*

-----------------------------------------------------------------------

Pontul de azi este pentru meciul de mai sus si bag 8/10. Dallas a jucat aseara in LA si joaca al 3lea meci in 4 seri. Dallas se pare ca vor juca cu portarul rezerva.

dj_jaxxx
16th October 2006, 15:26
SISTEM:

Seria 10:

Dallas a castigat al 3lea meci la rand, deci pana acum am pierdut 8.54* la seria asta. Ultimul meci din serie va fi acasa la San Jose maine si voi incerca sa castig 9.54*

La pontul de ieri am pierdut 8.

Bilant total la ponturi: 34-34, -46.18

BASA
16th October 2006, 17:51
jaxxx esti rau in - , multe surprize sau care e problema ?

dj_jaxxx
16th October 2006, 18:12
Faza e ca pariez pe absolut toate meciurile cu unitati virtuale. Sunt in minus la unitati virtuale, dar pe threadul de bilete sunt pe plus la bani adevarati. Nu pariez pe bani adevarati decat meciurile care fac parte din sistem sau care eu cred ca au rating de 8/10 sau mai mult. Pe threadul de bilete nu am pariat decat pe cateva meciuri inafara de meciurile care fac parte din sistem. Faptul ca dau ponturi pentru fiecare meci este doar un experiment.

dj_jaxxx
16th October 2006, 18:42
ponturile De Azi:

Car @ Tb (1 @ 2.13) -> 5/10
Nj @ Nyr (1 @ 2) -> 8/10
Nas @ Nyi (2 @ 2.2) -> 4/10
Chi @ Col (2 @ 1.62) -> 8/10
Edm @ Van (1 @ 1.99) -> 5/10
Det @ La (1 @ 1.69) -> 8/10

dj_jaxxx
17th October 2006, 15:54
PONTURILE DE IERI:

Iar am dat-o in bara si aseara. Poate chiar ar fi bine sa jucati opusul... :headbang:

Totusi continui sa vedem cate sute de unitati o sa fiu in minus la sfarsitul sezonului. :mda:

Car @ Tb (1 @ 2.13) -> 5/10 :ok: +5.65
Nj @ Nyr (1 @ 2) -> 8/10 :no: -8
Nas @ Nyi (2 @ 2.2) -> 4/10 :no: -4
Chi @ Col (2 @ 1.62) -> 8/10 :no: -8
Edm @ Van (1 @ 1.99) -> 5/10 :no: -5
Det @ La (1 @ 1.69) -> 8/10 :ok: +5.52
----------------------------------------
Total: 2-4, -13.83

Bilant total: 36-38, -60.01 :thinkso:

SISTEMUL:

Azi un meci foarte important pentru sistem in care voi risca o multime de unitati.

Seria 10:

DAL @ SJ (2 @ 1.72) -> 13.17* pentru a castiga 9.54*

Seria 13:

Vancouver incepe azi o serie de 5 meciuri in deplasare.

VAN @ EDM (2 @ 1.68) -> 1.48* pentru a castiga 1*

Revin cu ponturile pt azi mai incolo.

dj_jaxxx
18th October 2006, 15:15
SISTEMUL:

Seria 10:

I sfarsit Dallas a pierdut un meci in deplasare, deci +1* si serie incheiata. :)

Seria 13:

Vancouver a pierdut primul meci din seria de meciuri in deplasare aseara la Edmonton, deci +1* si serie incheiata.

Bilant serii terminate: 13-0, +13*

4 serii incep pe 23 octombrie, pana atunci sistemul se odihneste :)

Am atasat tabelul sistemului actualizat.

dj_jaxxx
18th October 2006, 20:10
PONTURILE DE AZI:

Azi fac un experiment cu cote mai mari ca sa incerc sa ma redresez. :)Apropo...toate ponturile includ si prelungirile cu shootout cu tot.

NAS @ NYR (-1.5) (2 @ 3) -> 3/10
FLA @ WAS (-1.5) (2 @ 3.2) -> 3/10
NJ (-1.5) @ PIT (1 @ 3) -> 3/10
COL @ TOR (-1.5) (2 @ 2.95) -> 3/10
MTL (-1.5) @ CHI (1 @ 3.3) -> 3/10
DET @ ANA (-1.5) (2 @ 3.1) -> 3/10
MIN (-1.5) @ LA (1 @ 2.95) -> 3/10

Sa vedem ce iese.

dj_jaxxx
19th October 2006, 15:40
Ponturile de ieri:

Nas @ Nyr (-1.5) (2 @ 3) -> 3/10 :no: -3
Fla @ Was (-1.5) (2 @ 3.2) -> 3/10 :ok: +6.6
Nj (-1.5) @ Pit (1 @ 3) -> 3/10 :no: -3
Col @ Tor (-1.5) (2 @ 2.95) -> 3/10 :no: -3
Mtl (-1.5) @ Chi (1 @ 3.3) -> 3/10 :no: -3
Det @ Ana (-1.5) (2 @ 3.1) -> 3/10 :ok: +6.3
Min (-1.5) @ La (1 @ 2.95) -> 3/10 :no: -3
----------------------------------------------
Total: 2-5, -2.1

Au iesit numai 2 meciuri din 7 si am pierdut doar 2.1 unitati, mai bine decat 20-30 de unitati. De acum o sa fac tot asa ca aseara, dar o sa iau numai cotele intre 3 si 4 chiar daca este handicap -1.5 sau victorie normala.

Bilant total: 38-43, -62.11

-------------------------------------------------------------------------

Ponturile de azi:

CGY (-1.5) @ BOS (1 @ 3) -> 3/10
PHI @ TB (-1.5) (2 @ 3.05) -> 3/10

Cam atat.

dj_jaxxx
19th October 2006, 16:59
Mai sunt inca 2 cote care s-au mutat la 3 sau peste:

WAS @ ATL (1 @ 3) -> 3/10
COL @ OTT (1 @ 3.1) -> 3/10

dj_jaxxx
20th October 2006, 15:16
Ponturile De Ieri:

Cgy (-1.5) @ Bos (1 @ 3) -> 3/10 (2-3) :no: -3
Phi @ Tb (-1.5) (2 @ 3.05) -> 3/10 (1-4) :ok: +6.15
Was @ Atl (1 @ 3) -> 3/10 (3-4, SO) :no: -3
Col @ Ott (1 @ 3.1) -> 3/10 (2-1) :ok: +6.3
-----------------------------------------------------
Total: 2-2, +6.45

Bilant total:40-45, -55.66

dj_jaxxx
20th October 2006, 17:16
ponturile De Azi

Chi @ Dal (1 @ 3.23) -> 3/10
Tor @ Clb (-1.5) (2 @ 3) -> 3/10

dj_jaxxx
22nd October 2006, 06:13
Ponturile de ieri:

Chi @ Dal (1 @ 3.23) -> 3/10 :no:
Tor @ Clb (-1.5) (2 @ 3) -> 3/10 :no:

0-2, -6

Bilant total: 40-47, -61.66

dj_jaxxx
23rd October 2006, 16:04
Sistemul:

Astazi incep 4 serii din sistem.

Seria 14:

Atlanta incepe o serie de 5 meciuri in deplasare.

ATL @ FLA (2 @ 2.04) -> 0.98* pentru a castiga 1*

Seria 15:

Dallas incepe o serie de 4 meciuri acasa.

VAN @ DAL (2 @ 1.53) -> 1.88* pentru a castiga 1*

Seria 16:

Los Angeles incepe o serie de 4 meciuri in deplasare.

LA @ COL (2 @ 1.55) -> 1.83* pentru a castiga 1*

Seria 17:

San Jose incepe o serie de 5 meciuri in deplasare.

SJ @ CLB (2 @ 2.47) -> 0.68* pentru a castiga 1*

------------------------------------------------------------------------

Ponturi pentru azi:

PHO @ EDM (1 @ 3.24) -> 3/10
BUF (-1.5) @ MTL (1 @ 3) -> 3/10
ATL (-1.5) @ FLA (1 @ 3.1) -> 3/10

dj_jaxxx
24th October 2006, 15:33
Sistemul:


Seria 14:

ATL @ FLA (2 @ 2.04) -> 0.98* pentru a castiga 1* (6-3) :no:

Sunt -0.98* la aceasta serie.

Seria 15:

VAN @ DAL (2 @ 1.53) -> 1.88* pentru a castiga 1* (1-2) :ok:

Serie terminata, +1*

Seria 16:

LA @ COL (2 @ 1.55) -> 1.83* pentru a castiga 1* (1-6) :ok:

Serie terminata, +1*

Seria 17:

SJ @ CLB (2 @ 2.47) -> 0.68* pentru a castiga 1* (3-0) :no:

Sunt -0.68* la seria asta.

Bilant serii terminate: 15-0, +15*

------------------------------------------------------------------------

Ponturile de ieri:

PHO @ EDM (1 @ 3.24) -> 3/10 (2-5) :no: -3
BUF (-1.5) @ MTL (1 @ 3) -> 3/10 (4-1) :ok: +6
ATL (-1.5) @ FLA (1 @ 3.1) -> 3/10 (6-3) :ok: +6.3
---------------------------------------------------
Total: 2-1, +9.3

Bilant total: 42-48, -52.36

dj_jaxxx
24th October 2006, 21:24
Niciun meci pt sistem azi.

Ponturile de azi:

NJ (-1.5) @ PIT (1 @ 3) -> 3/10
PHO @ CGY (1 @ 3.66) -> 3/10

Dudubetwin
24th October 2006, 22:03
Pont:

PHX Coyotes v CAL Flames - 1 @ 3.15

Explicatie.

PHX Coyotes trebuie sa mai castige si ei pentru ca nu au mai castigat de mult :) iar Cal Flames nu a impresionat in debutul acesta de sezon :D

maldini3milan
24th October 2006, 22:44
Nj Devils sunt fav. in seara asta,oare bat? voi ce ziceti?

pushtyu
24th October 2006, 23:19
iar spamezi ma?

dj_jaxxx
25th October 2006, 00:30
Pe NJ as pune ori -1.5, ori de loc. Sunt de parere ca ori iau bataie, ori castiga la vreo 3 goluri diferenta.

dj_jaxxx
25th October 2006, 19:39
Ponturile de ieri:
NJ (-1.5) @ PIT (1 @ 3) -> 3/10 (2-4) :no: -3
PHO @ CGY (1 @ 3.66) -> 3/10 :no: -3
--------------------------------------------
Total: 0-2 -6

Bilant total: 42-50, -58.36

-------------------------------------------------------------------------

Sistemul:

Continuam 2 serii azi si incepem una noua.

Seria 14: (-0.98*)

Atlanta continua seria in deplasare.

ATL @ CAR (2 @ 1.71) -> 2.77* pentru a castiga 1.98*

Seria 17:(-0.68*)

San Jose continua seria in deplasare.

SJ @ DET (2 @ 1.87) -> 1.93* pentru a castiga 1.68*

Seria 18:

Washington incepe azi o serie de 4 meciuri in deplasare.

WAS @ COL (2 @ 1.52) -> 1.91* pentru a castiga 1*

--------------------------------------------------------------------------

Ponturile de azi:

LA @ MIN (1 @ 3) -> 3/10
ATL @ CAR (-1.5) (2 @ 3) -> 3/10
SJ @ DET (-1.5) (2 @ 3.1) -> 3/10


Cam atat :)

dj_jaxxx
26th October 2006, 16:37
Sistemul:

Seria 14:

Atlanta a pierdut ieri in Carolina, serie terminata, +1*

Seria 17:

San Jose a pierdut ieri in Detroit, serie terminata, +1*

Seria 18:(-1.91*)

Washington a batut ieri la Colorado, seria continua vineri la Vancouver.


Si uite asa primele 17 serii au fost victorioase. /hello

Din 17 serii, 12 au fost castigate in primul meci, 3 in al 2lea, si cate una in al 3lea si al 4lea meci. Sa speram ca o tine tot asa. :)

Bilant serii terminate: 17-0, +17*

-----------------------------------------------------------------------

Ponturile de ieri:

LA @ MIN (1 @ 3) -> 3/10 :no:
ATL @ CAR (-1.5) (2 @ 3) -> 3/10 :no:
SJ @ DET (-1.5) (2 @ 3.1) -> 3/10 :no:
--------------------------------------
Total: 0-3, -9 :jerk:

Mda...nici metoda asta nu e asa buna...

De acum o sa dau ponturi doar la meciuri pe care pun bani si in care am incredere si care nu fac parte din sistem pt ca pe alea pun bani chiar daca am incredere sau nu in ele :D

Revin cu meciurile din sistem de azi.

dj_jaxxx
26th October 2006, 17:43
Sistemul:

Seria 19:

Philadelphia incepe azi o serie de 4 meciuri acasa.

ATL @ PHI (2 @ 1.81) -> 1.24* pentru a castiga 1*

De curiozitate as vrea sa stiu daca urmeaza careva sitemul asta. Nu ma afecteaza cu nimic daca sistemul este urmat sau nu, sunt doar curios :)

-------------------------------------------------------------------------

Pont pentru azi:

EDM @ PHO (fara prelungiri)(1 @ 2.16) -> 8/10

Phoenix sunt varza. Au pierdut 8 din ultimele 9 meciuri, iar 7 infrangeri au fost la cel putin 3 goluri. N-au marcat mai mult de 2 goluri in nicio infrangere anul asta. Edmonton au jucat un meci foarte nasol aseara, pierzand 6-2 la Anaheim. Azi cred ca vor reveni in forta si vor profita de o echipa slaba care nu are niciun viitor atat timp cat antrenorul si proprietarul sunt aceeasi persoana, si anume Wayne Gretzky.

dj_jaxxx
27th October 2006, 17:34
Sistemul Ieri:

Seria 19:

Philadelphia a castigat aseara acasa cu Atlanta, serie terminata, +1*

Bilant serii terminate: 18-0, +18*

Pontul de ieri:

Edmonton a pierdut 6-2 pentru a 2a zi la rand.

M-am hotarat sa nu mai bag niciun ban pe hochei inafara de meciurile sistemului. Tot profitul de la sistem se duce pe apa sambetei si ma enerveaza...

Sistemul azi:

Seria 18: (-1.91)

Washington continua seria in deplasare.

WAS @ VAN (2 @ 1.54) -> 5.41* pentru a castiga 2.91*

Costin Nae
27th October 2006, 18:54
Poti sa imi dai si mie 2 ponturi din hochei care sa fie peste ?

dj_jaxxx
27th October 2006, 18:56
Sa fie peste ce?

Cosmin
27th October 2006, 19:04
Sa fie peste ce?

Probabil vrea niste meciuri cu multe goluri... peste=over, zic si eu. :)

dj_jaxxx
27th October 2006, 20:02
Ah, ok, am inteles :)

Costin,

Pai ce sa zic...over/under nu imi prea plac azi, dar daca chiar vrei, incearca Dallas/Detroit over 5 si Washington/Vancouver over 6.

Daca chiar vrei sa faci bani cu hochei, te-as sfatui sa urmaresti sistemul. :)

Costin Nae
27th October 2006, 21:09
Ah, ok, am inteles :)

Costin,

Pai ce sa zic...over/under nu imi prea plac azi, dar daca chiar vrei, incearca Dallas/Detroit over 5 si Washington/Vancouver over 6.

Daca chiar vrei sa faci bani cu hochei, te-as sfatui sa urmaresti sistemul. :)

Am citit din thread-ul tau cred ca am priceput in mare parte sistemul propus de tine,as vrea sa il incerc si eu;as avea o intrebare unde pot sa aflu seriile consecutive acasa/deplasare de 4,si daca incep sa zicem de maine in ce serii as putea patrunde,macar 2 ...mersi jaxxx

dj_jaxxx
27th October 2006, 21:54
Uite am atasat tabelul sistemului la zi.

Maine e o zi buna sa incepi pentru ca incep 3 serii:

-Nashville, 5 la rand in deplasare
-NY Rangers, 4 la rand in deplasare
-Pittsburg, 4 la rand in deplasare

Deci pariem CONTRA echipelor de mai sus.

Trebuie disciplina si banii impartiti bine. Pentru trei serii, recomand sa imparti banii care ii ai in 10, si obiectivul fiecarei serii este sa castigi 1/10 din fondul initial, asadar la sfarsit ar veni un profit de 30%. Pana acum nu s-a pierdut nicio serie si doar una a mers pana la ultimul meci.

Costin Nae
27th October 2006, 22:39
Mersi jaxxx,chiar astept sa-i dau o tura sistemului,pare promitator.:ok:

4ndy
27th October 2006, 23:46
Na ca m-am apucat si eu de sistemul asta, o sa incep cu al doilea meci al lui Washington.:ok:

Costin Nae
28th October 2006, 10:49
Jaxx oare ar fi prea riscant sa le combini?

ma refer sa mergi cate 2,ca iau bataie in deplasare,si single pe 3 ca iau bataie in deplasare?

dj_jaxxx
28th October 2006, 19:04
Uite ca Washington a pierdut ieri, deci 4ndy te-ai apucat chiar la timp :)

Costin, riscul e mult mai mare pt ca fiecare serie se poate termina la un meci diferit. Adica seria 20 poate se termina la meciul 1 dar seria 21 tine pana la meciul 3. Eu zic, ca e mai bine sa ramana individuale.

Costin Nae
28th October 2006, 20:12
I-am ales pe Pittsburg care joaca in deplasare la Philadelphia am pus ca pierde,philadelphia au cota 1,74 daca iese ma opresc,nu? ...dar daca nu iese apoi cat trebuie sa pun ?

Dudubetwin
28th October 2006, 20:37
trebuie sa pui astfel incat sa castigi de 2 ori cat ai pierdut la primul pariu

dj_jaxxx
28th October 2006, 23:04
deci scopul este sa castigi o unitate si valoarea unei unitati o alegi tu.

La cota 1.74, pariezi cam 1.35 unitati ca sa castigi o unitate. Daca Pittsburg bate, se pierd 1.35 unitati. Deci la meciul urmator pe care Pittsburg il disputa in deplasare, se va paria tot contra lor dar ca sa se castige cele 1.35 unitati pierdute plus inca una, care a fost obiectivul initial.

dj_jaxxx
28th October 2006, 23:55
Sistemul:

Seria 18:

Washington a pierdut aseara la Vancouver, serie terminata, +1*.

Bilant serii terminate: 19-0, +19*

Incep 3 serii azi:

Seria 20:

Nashville incepe o serie de 5 meciuri in deplasare.

NSH @ CGY (2 @ 1.71) -> 1.4* pentru a castiga 1*

Seria 21:

New York Rangers incep azi o serie de 4 meciuri in deplasare.

NYR @ PHO (2 @ 2.2) -> 0.83* pentru a castiga 1*

Seria 22:

Pittsburg incepe azi o serie de 4 meciuri in deplasare.

PIT @ PHI (2 @ 1.79) -> 1.27* pentru a castiga 1*

Toate cotele la Pinnacle si includ prelungiri si shootout.

Costin Nae
29th October 2006, 09:16
O intrebare :
Daca o echipa A incepe azi o serie de 4 in deplasare si joaca cu echipele B,C,D,E. Dar A cand va juca cu echipa B ,echipa B vine dupa 4 meciuri afara si joaca acasa,asa poate sa fie si cu C ,D si E. Oare mai merge sistemul atunci?,sau se intampla chestia asta des ??

dj_jaxxx
30th October 2006, 15:46
Merge sistemul in orice situatie. Adica nu conteaza meciurile disputate inainte. Eu mizez doar pe faptul ca echipa A va pierde cel putin un meci din cele 4 in seria din deplasare indiferent de ce meciuri au disputat B, C, D si E inainte de meciul cu A.

Sistemul:

Seria 20 (-1.4*):

Nasville castigat 3-2 la Calgary sambata.


Seria 21 (-0.83*):

Rangers au maturat pe jos cu Phoenix, 7-2.

Seria 22(-1.27*):

Pittsburg au castigat 8-2 cu amatorii din Philadelphia.

--------------------------------------------------------------------------

Seria 21 continua azi:

NYR @ LA (2 @ 2.26) -> 1.45* pentru a castiga 1.83*

dj_jaxxx
31st October 2006, 15:24
Sistemul:

Seria 21:

Rangers au pierdut 4-1 aseara, serie terminata, +1*

Bilant serii terminate: 20-0, +20*

----------------------------------------------------------------

Seria 20 (-1.4*):

Nashville continua azi seria in deplasare.

NSH @ VAN (2 @ 1.81) -> 2.95* pentru a castiga 2.4*

dj_jaxxx
1st November 2006, 17:20
Sistemul:

Seria 20 (-4.35*):

Nashville a castigat din nou, 3-2 la Vancouver ieri

Nashville continua azi seria in deplasare la Edmonton.

NSH @ EDM (2 @ 1.7) -> 7.6* pentru a castiga 5.35*

Seria 22(-1.27*):

Pittsburg continua seria in deplasare la Los Angeles.

PIT @ LA (2 @ 2) -> 2.27* pentru a castiga 2.27*

dj_jaxxx
2nd November 2006, 15:43
Sistemul:

Seria 20 (-11.95*):

Nashville deja ma calca pe nervi! Iar au batut in deplasare, de data asta 5-3 la Edmonton. Mai sunt 2 meciuri in serie, la Minnesota si la Detroit, care impreuna au 10 meciuri castigate si 2 pierdute acasa. Una din 2 tot reusesc sa-i bata pe astia.

Seria 22(-3.54*):

Pittsburg a castigat la Los Angeles 4-3 in prelungiri, insa am incredere ca vor lua bataie de la San Jose in meciul urmator :)

Seria 23:

Azi Tampa Bay incepe o serie de 4 meciuri in deplasare.

TB @ PHI (2 @ 1.78) -> 1.28* pentru a castiga 1*

dj_jaxxx
3rd November 2006, 18:08
Seria 23(-1.28*):

Tampa Bay a castigat in Philadelphia aseara.

Seria 24:

Dallas incepe azi o serie de 4 meciuri in deplasare.

DAL @ EDM (2 @ 1.95) -> 1.05* pentru a castiga 1*

dj_jaxxx
6th November 2006, 16:05
N-am avut timp de loc weekendul asta sa ma tin de sistem, si bine am facut, avand in vedere ca Nashville a castigat al 4lea meci la rand in deplasare!

Seria 20 (-11.95* - jucat de mine)(-30.7* - daca as fi pariat si sambata):

Nashville a batut 4-3 sambata la Minnesota. Urmeaza ultimul meci din serie tocmai vineri la Detroit. Atunci o sa joc ca sa castig 12.95 unitati.

Seria 22(-3.54* - jucat de mine)(+1* - daca as fi pariat sambata):[/COLOR]

Pittsburg a pierdut la San Jose sambata, deci o consider o serie pierduta pentru mine personal, dar este o serie castigata pentru sistem.

Seria 23(-1.28* - jucat de mine)(+1* daca as fi pariat si sambata):

Tampa Bay a pierdut in Boston sambata deci, ca si seria de mai sus, o consider pierduta personal, dar castigata cand e vorba de sistem in general.

Seria 24 (-1.05*):

Dallas a castigat la Edmonton vineri, iar seria continua la Vancouver azi.

DAL @ VAN (2 @ 2.17) -> 1.75* pentru a castiga 2.05*

Seria 25(+1*):

Phoenix incepuse o serie de 5 meciuri acasa si a castigat sambata in primul meci cu Los Angeles. Nu va conta pt mine pentru ca nu am pariat, insa conteaza pentru sistem.

Seria 26:

Azi Vancouver incepe o serie de 6 meciuri acasa si meciul de azi cu Dallas coincide cu seria de meciuri in deplasare a celor din Dallas. Deci va fi un fel de pariu marit pe Vancouver azi pentru ca meciul face parte din 2 serii diferite. Oricum bag sa castig numa o unitate pentru seria asta, deci pariul va fi sa castig 2.05 + 1 = 3.05 unitati in total.

DAL @ VAN (2 @ 2.17) -> 0.85* pentru a castiga 1*

Bilant serii terminate (jucate de mine pana la capat): 20-2, +15.18*

Seria 20 sunt -11.95*, la seria 24 sun -1.05* seria 25 nu am jucat-o de loc, iar seria 26 incepe azi. Bun deci asta este bilantul financiar :)

Bilant serii terminate (sistem): 23-0, +23*

Seria 20 este -30.7*
Seria 24 este -1.05*
Seria 26 incepe azi.

Deci azi se joaca seriile 24 si 26 pe acelasi meci DAL @ VAN.

Sper ca n-am gresit nimic. Am atasat si tabelul la zi.

dj_jaxxx
7th November 2006, 15:26
Seria 24 (+1*):

Dallas a pierdut la Vancouver, serie terminata.

Seria 26 (+1*):

Vancouver a castigat primul meci din seria de acasa, serie terminata.

Bilant serii terminate (jucate de mine): 22-2, +17.18*
Bilant serii terminate (sistem): 25-0, +25*

Azi incep inca 2 serii:

Seria 27:

Edmonton incepe azi o serie de 5 meciuri in deplasare.

EDM @ MON (2 @ 2.71) -> 1.4* pentru a castiga 1*

Seria 28:

Minnesota incepe o serie de 5 meciuri in deplasare.

MIN @ SJ (2 @ 1.63) -> 1.58* pentru a castiga 1*

dj_jaxxx
8th November 2006, 18:34
Seria 27 (+1*):

Edmonton a pierdut aseara la Montreal 3-2, serie terminata.

Seria 28 (+1*):

Minnesota a pierdut aseara 3-1 la San Jose, serie terminata.

Bilant serii terminate (jucate de mine): 24-2, +19.18*
Serii in desfasurare: Seria 20, -11.95*

Bilant serii terminate (sistem): 27-0, +27*
Serii in desfasurare: Seria 20, -30.7*

Nimic azi pentru sistem, dar maine incep 4 serii.

--------------------------------------------------------------------------

Vreau sa incep azi o alta strategie pentru meciurile de zi cu zi din NHL. Stiu ca am avut 100 de strategii si metode pana acum si niciuna nu a ajuns pe plus (inafara de sistem) dar na...incercarea moarte nu are :) Oricum toate strategiile astea sunt pe unitati virtuale avand in vedere ca imi dedic toti banii sistemului.

In fiecare zi voi oferi "meciul zilei", adica meciul in care am cea mai mare incredere. 10 unitati pe fiecare meci ca sa fie mai usor de calculat. O sa incerc asta pentru 10 zile la rand, si daca sunt pe plus, mai continui, daca nu...alta strategie :)

Meciul zilei pentru 8 noiembrie:

TB @ PIT (over 6 @ 1.83) -> 10/10

dj_jaxxx
9th November 2006, 16:55
4 serii incep azi in sistem.

Seria 29:

Carolina incepe o serie de 4 meciuri acasa.

WAS @ CAR (2 @ 1.53) -> 1.9* pentru a castiga 1*

Seria 30:

Los Angeles incepe azi o serie de 4 meciuri acasa. Nu prea sunt sigur pe seria asta dar ma rog. Oricum LA o sa aiba cote destul de mari deci daca e sa se piarda, nu se vor pierde extrem de multe unitati.

SJ @ LA (2 @ 2.69) -> 0.59* pentru a castiga 1*

Seria 31:

New York Islanders incep o serie de 4 meciuri in deplasare.

NYI @ PHI (2 @ 1.84) -> 1.19* pentru a castiga 1*

Seria 32:

San Jose incepe o serie de 4 meciuri in deplasare. La fel ca si seria 30, nu prea am incredere in seria asta. SJ va juca 2 meciuri la LA, unul la Phoenix (una dintre cele mai nasoale echipe) si ultimul meci la Colorado. Cotele pentru LA si PHO o sa fie peste 2 deci nu o sa cheltuiesc asa multe unitati. Sper sa prind unul din primele 3 meciuri din serie, daca nu sansele cale mai bune sunt la Colorado.

SJ @ LA (2 @ 2.69) -> 0.59* pentru a castiga 1*

__________________________________________________ _____________

Maine nu incepe nicio serie dar este ultimul meci din seria 20 la care sunt -11.95*. Inca nu s-a afisat cota pentru meciul Nashville @ Detroit de maine, dar cred ca Detroit vor fi favoriti, deci teoretic o sa trebuiasca sa bag cel putin 15 unitati ca sa castig 12.95 unitati. Nu vreau sa pun la bataie o treime din fond tinand cont ca meciul nu este de loc sigur. Voi considera seria 20 asadar, pierduta cu -11.95 unitati.

Pana acum am pierdut -11.95 unitati la seria 20, -3.54 la seria 22 si -1.28 unitati la seria 23. In total, -16.77 la seriile pierdute. O sa incerc sa recuperez pierderile impartindu-le la numerul de serii ramase care este 95. Deci 16.77/95 = 0.18 unitati. Asta inseamna ca incepand cu seriile care debuteaza sambata, noul scop la fiecare serie va fi sa castig 1.18 unitati.

Bilant serii terminate (jucate de mine): 24-3*, +7.23*
*nu am jucat seria 25

Bilant serii terminate (sistem): 27-0, +27*
Serii in desfasurare: Seria 20, -30.7*

__________________________________________________ _______________

Meciul zilei de ieri:

TB @ PIT (over 6 @ 1.83) -> 10/10 (4-3) :ok: +10

Total: 1-0, +10

Meciul zilei pentru 9 noiembrie:

DAL (-0.5) @ PHX (fara prelungiri) (1 @ 1.88) -> 10/10

Cam atat :)

dj_jaxxx
10th November 2006, 15:44
Seria 29(+1*):

Carolina a castigat 5-0 acasa, serie terminata.

Seria 30(-0.59*):

Los Angeles a pierdut acasa 7-3 cu San Jose.

Seria 31(-1.19*):

Islanders au castigat 3-1 la Philadelphia.

Seria 32 (-0.59*):

San Jose au castigat primul meci din serie 7-3.

Nimic pentru azi. Seriile 30 si 32 continua sambata, iar 31 tocmai joia viitoare. De asemeni, maine incepe o noua serie.


Bilant serii terminate (jucate de mine): 25-3*, +8.23*
*nu am jucat seria 25
Serii in desfasurare: Seria 30, -0.59*; Seria 31, -1.19*, Seria 32, -0.59.

Bilant serii terminate (sistem): 28-0, +28*
Serii in desfasurare: Seria 20, -30.7*;Seria 30, -0.59*; Seria 31, -1.19*, Seria 32, -0.59.

--------------------------------------------------------------------------

Meciul zilei de ieri:

DAL (-0.5) @ PHX (fara prelungiri) (1 @ 1.88) -> 10/10 (1-0) :ok:

Gresisem bilantul de ieri, trebuia sa fie 1-0, +8.3 pt ca cota a fost 1.83.

Bilant total: 2-0, +17.1

dj_jaxxx
10th November 2006, 20:17
Meciul zilei pentru 10 noiembrie:

FLA @ BUF (-0.5) (fara prelungiri) (2 @ 1.6) -> 10/10

dj_jaxxx
11th November 2006, 20:39
Bineinteles ca Detroit a castigat lejer cu Nashville aseara ca sa-mi faca mie in ciuda ca am abandonat seria 20 inainte de ultimul meci. :headbang:

Ma rog, mergem inainte:

Seria 30(-0.59*):

Los Angeles continua seria acasa cu Minnesota.

MIN @ LA (2 @ 2.53) -> 1.04* pentru a castiga 1.59*

Seria 32(-0.59*):

San Jose continua seria in deplasare la Phoenix.

SJ @ PHO (2 @ 2.95) -> 0.82* pentru a castiga 1.59*

Seria 33:

Montreal incepe azi o serie de 4 meciuri in deplasare.

MON @ TOR (2 @ 2.05) -> 0.95* pentru a castiga 1*


Bilant serii terminate (jucate de mine): 25-3*, +8.23*
*nu am jucat seria 25
Serii in desfasurare: Seria 30, -0.59*; Seria 31, -1.19*, Seria 32, -0.59*; Seria 33, +0*.

Bilant serii terminate (sistem): 29-0, +29*
Serii in desfasurare: Seria 30, -0.59*; Seria 31, -1.19*, Seria 32, -0.59*; Seria 33, +0*.

------------------------------------------------------------------------

Meciul zilei de ieri:

FLA @ BUF (-0.5) (fara prelungiri) (2 @ 1.6) -> 10/10 (4-5 in prelungiri) :no: -10

Bilant total: 2-1, +7.1

dj_jaxxx
13th November 2006, 21:55
Seria 30(-1.63*):

Los Angeles a pierdut acasa 3-2 la shootout cu Minnesota.

Seria 32(-1.41*):

San Jose a castigat sambata la Phoenix 2-1.

Seria 33 (+1*):

Montreal a pierdut sambata la Toronto, serie terminata.

Seria 34 (+1*):

Anaheim a inceput ieri (duminica) o serie de 5 meciuri acasa. A castigat primul meci cu Minnesota, deci serie terminata dar eu nu am jucat-o.


Bilant serii terminate (jucate de mine): 26-3*, +9.23*
*nu am jucat seriile 25 si 34
Serii in desfasurare: Seria 30, -1.63*; Seria 31, -1.19*, Seria 32, -1.41*.

Bilant serii terminate (sistem): 31-0, +31*
Serii in desfasurare: Seria 30, -1.63*; Seria 31, -1.19*, Seria 32, -1.14*.

-----------------------------------------------------------------------

Pentru azi:

Seria 30(-1.63):
LA continua seria de meciuri acasa.

SJ @ LA (2 @ 2.68) -> 1.57* pentru a castiga 2.63*

Seria 32(-1.41):

San jose continua seria de meciuri in deplasare.

SJ @ LA (2 @ 2.68) -> 1.43* pentru a castiga 2.41*

Seria 35:

Philadelphia incepe azi o serie de 4 meciuri in deplasare. Avand in vedere ca Philadelphia este printre cele mai proaste echipe din liga si va infrunta niste adversari destul de redutabili, voi incerca sa castig 3 unitati in loc de una la seria asta.

PHI @ PIT (2 @ 1.56) -> 5.37* pentru a castiga 3*

Cam atat.

dj_jaxxx
14th November 2006, 00:02
Meciul zilei:

EDM @ COL (2 @ 1.69) -> 10/10

dj_jaxxx
14th November 2006, 15:26
Seria 30 (+1*):

Los Angeles a castigat acasa 4-2 cu San Jose, serie terminata.

Seria 32 (+1*):

San Jose a pierdut in deplasare 4-2, serie terminata.

Seria 35 (+3* jucat de mine,+1* jucat normal dupa sistem):

Philadelphia a pierdut 3-2 in deplasare la Pittsburg, serie terminata.

Bilant serii terminate (jucate de mine): 29-3*, +14.23*
*nu am jucat seriile 25 si 34
Serii in desfasurare: Seria 31, -1.19*.

Bilant serii terminate (sistem): 34-0, +34*
Serii in desfasurare: Seria 31, -1.19*.

-------------------------------------------------------------------------

Pentru azi:

Seria 36:

St Louis incepe o serie de 5 meciuri in deplasare. La fel ca si Philadelphia, St Louis sunt printre cele mai proaste echipe din liga. Voi incerca sa castig 3 unitati la seria asta.

STL @ CGY (2 @ 1.4) -> 7.5* pentru a castiga 3*

------------------------------------------------------------------------

Meciul zilei de ieri:

EDM @ COL (2 @ 1.69) -> 10/10 (2-1) :no: -10

Bilant total: 2-2, -2.9

dj_jaxxx
15th November 2006, 15:21
Seria 36(+3* jucat de mine, +1* jucat dupa sistem):

St Louis a pierdut primul meci din deplasare la Calgary, serie terminata.

Bilant serii terminate (jucate de mine): 30-3*, +17.23*
*nu am jucat seriile 25 si 34
Serii in desfasurare: Seria 31, -1.19*.

Bilant serii terminate (sistem): 35-0, +35*
Serii in desfasurare: Seria 31, -1.19*.

----------------------------------------------------------------------

Pentru azi:

Seria 31(-1.19*):

NY Islanders continua seria in deplasare la Dallas azi.

NYI @ DAL (2 @ 1.41) -> 5.28* pentru a castiga 2.19*

dj_jaxxx
16th November 2006, 15:44
Seria 31(-6.47*):

NY Islanders au castigat 3-0 aseara in Dallas.

Bilant serii terminate (jucate de mine): 30-3*, +17.23*
*nu am jucat seriile 25 si 34
Serii in desfasurare: Seria 31, -6.47*.

Bilant serii terminate (sistem): 35-0, +35*
Serii in desfasurare: Seria 31, -6.47*.

--------------------------------------------------------------------------

Pentru azi:

Seria 37:

Chicago incepe azi o serie de 5 meciuri in deplasare. Alta echipa foarte slaba, deci voi incerca sa castig 3 unitati la seria asta.

CHI @ PHO (2 @ 1.7) -> 4.26* pentru a castiga 3*

Seria 38:

Edmonton incepe azi o serie de 7 mecuri acasa. Fiind o serie normala, incep cu noul meu scop de a castiga 1.18* in loc de 1* la serii normale ca sa recuperez pierderile de la seria cu nashville.

STL @ EDM (2 @ 1.4) -> 2.95* pentru a castiga 1.18*

dj_jaxxx
17th November 2006, 15:45
Seria 37 (+3* jucat de mine, +1* jucat de sistem):

Chicago a pierdut aseara la Phoenix 3-2, serie terminata.

Seria 38 (+1.18* jucat de mine, +1* jucat de sistem):

Edmonton a castigat acasa 6-2 cu St Louis, serie terminata.

Bilant serii terminate (jucate de mine): 32-3*, +21.41*
*nu am jucat seriile 25 si 34
Serii in desfasurare: Seria 31, -6.47*.

Bilant serii terminate (sistem): 37-0, +37*
Serii in desfasurare: Seria 31, -6.47*.

-----------------------------------------------------------------------

Pentru azi:

Seria 31 (-6.47*):

NY Islanders continua seria in deplasare la Tampa Bay.

NYI @ TB (2 @ 1.6) -> 12.46* pentru a castiga 7.47*

dj_jaxxx
20th November 2006, 15:53
In weekend nu am apucat sa joc nimic, dar e ok pentru ca doar o serie a inceput sambata si primul meci nu a fost castigator :)

Seria 31 (+1*) :

Vineri, Islanders au pierdut 3-2 in shootout la Tamba Bay, serie terminata.

Seria 39 (+0* jucat de mine, -1.2 jucat de sistem) :

New Jersey a inceput o serie de 5 meciuri in deplasare sambata la Toronto, unde a castigat 2-1 in primul meci. Cota a fost 1.83 pentru Toronto.

Urmatorul meci va fi miercuri la Phoenix.


Bilant serii terminate (jucate de mine): 33-3*, +22.41*
*nu am jucat seriile 25 si 34
Serii in desfasurare: Seria 39, +0*.

Bilant serii terminate (sistem): 38-0, +38*
Serii in desfasurare: Seria 39, -1.2*.

Seria urmatoare incepe tocmai pe 28 Noiembrie si atunci vom avea 3 serii noi. Pana atunci ma ocup de seria 39 si cam atat :)

caine19
20th November 2006, 18:36
Ce zici de meciul Ottawa - minnesota ?
Eu am pus 1 ... Am vreo sansa?

dj_jaxxx
20th November 2006, 18:48
Ottawa au fost asa de imprevizibili anul asta, incat eu personal nu as fi pariat pe meciul asta. La prima vedere as zice ca ambele echipe au sanse egale de a castiga meciul, deci tinand cont de asta, logic ar fi sa iau cota mai mare, deci Minnesota, pentru un risc mai mic.

Oricum, sper sa-ti iasa :)

dj_jaxxx
20th November 2006, 22:12
Sergent, m-ai intrebat de ponturi din NHL pentru azi. Vreau sa incerc a 101a metoda pe anul asta sa vedem ce iese. Uite ponturi la toate meciurile, in ordinea preferintei:

Am pus procentajul de reusita (parerea mea).

Daca procentajul de reusita este intre 50 si 59% atunci automat pun cota cea mai mare dintre cele 2 echipe pentru ca este riscul cel mai mic avand in vedere ca eu sunt de parere ca ambele echipe au sanse cat de cat egale sa castige. Pe aceste meciuri voi paria sa castig o unitate virtuala.

Daca procentajul de reusita este intre 60 si 69%, voi paria sa castig 2 unitati virtuale.

Daca procentajul de reusita este intre 70 si 79%, voi paria sa castig 3 unitati virtuale.

Daca procentajul de reusita este intre 80 si 89%, voi paria sa castig 4 unitati virtuale.

Daca procentajul este 90% si mai sus, voi paria sa castig 5 unitati virtuale.

Sa-i dam drumul:

Buffalo (1.45) - 75% -> 6.66* pentru a castiga 3*
Pittsburg (1.95) - 70% -> 3.15* pentru a castiga 3*
Nashville (1.61) - 70% -> 4.92* pentru a castiga 3*
Dallas (1.6) - 65% -> 3.32* pentru a castiga 3*
Toronto (1.7) - 60% -> 2.84* pentru a castiga 2*
Florida (2.51) - 50% -> 0.66* pentru a castiga 1*
Minnesota (2.34) - 50% -> 0.75* pentru a castiga 1*

Toate meciurile sunt cu prelungiri si penalty incluse. Cotele variaza.

Vom trai si vom vedea :D

Alexz
20th November 2006, 22:14
dap misto...am vazut 3 meciuri care le-am jucat si eu...acum sunt mult mai sigur...

I like your style...sez. urmator ...vreau sa vb. mai mult despre hochei nhl...vreau sa ma bag si eu doar pe ei.... :ok:

dj_jaxxx
21st November 2006, 15:30
Buffalo (1.45) - 75% -> 6.66* pentru a castiga 3* (7-2) :ok: +3*
Pittsburg (1.95) - 70% -> 3.15* pentru a castiga 3* (5-3) :ok: +3*
Nashville (1.61) - 70% -> 4.92* pentru a castiga 3* (3-1) :ok: +3*
Dallas (1.6) - 65% -> 3.32* pentru a castiga 2* (5-4) :ok: +2*
Toronto (1.7) - 60% -> 2.84* pentru a castiga 2* (4-2) :ok: +2*
Florida (2.51) - 50% -> 0.66* pentru a castiga 1* (3-2) :ok: +1*
Minnesota (2.34) - 50% -> 0.75* pentru a castiga 1* (3-5) :no: -0.75*
---------------------------------------------------------------------
Total: 6-1, +13.25*

caine19
21st November 2006, 16:07
pana la urma am fost inspirat , iar o cota de 2 nu strica niciodata:yeah:

dj_jaxxx
21st November 2006, 17:10
Bravo, Ottawa au jucat foarte bine! Conduceau cu 4-0 la un moment dat :)

caine19
21st November 2006, 17:12
De ce nu pariezi si in Europa la hockey ? sunt cote bune la meciuri destul de sigure;)

dj_jaxxx
21st November 2006, 17:32
Deocamdata m-am lasat de orice alte pariuri care nu fac parte din sistemul NHL ca sa vad cat succes poate aduce.

Dar chiar daca nu ar fi sistemul, cred ca as paria pe ligile europene foarte rar din urmatoarele motive:

Nu cunosc aproape de loc ligile europene. E mai usor sa ma concentrez doar pe NHL pentru ca in primul rand e numai o liga, in al 2lea rand urmaresc NHL de cand aveam 16 ani si in al 3lea rand este foarte usor sa gasesc informatii utile citind ziarele, ascultand la radio, uitandu-ma la TV, etc.

Tin minte ca i-am sugerat cuiva un meci din Elvetia cu cota 1.3 sau 1.4 si a pierdut cu 6-3 sau ceva de genu :) Deocamdata nu sunt foarte impresionat de "siguranta" meciurilor din Europa. Este alt stil de joc, patinoarul mai mare, arbitrajul diferit, etc. Poate daca nu am succes in NHL in viitor o sa ma gandesc si la hocheiul european.

Alexz
21st November 2006, 18:42
dap jaxx mie mi-ai sugerat meciul ala...asta e se mai intampla,dar e bine sa te concentrezi pe o singura liga,in cazul tau nhl...De fapt as avea o propunere pt. toti de pe forum :

eu de ex. jucam pe nhl inainte la munca,lucram la pariuri la wettpunkt in bv,si prindeam cote frumusele,dp ce m-am lasat demunca nu am mai jucat ...nu am mai urmarit nhl si cand puneam pe ei le nimeream aiurea...vreau sa zic ca am prins 6 bilete cu meciuri din nhl de cand ii urmaresc threadul lui jaxx(mersi omule)...ideea ar fi urmatoarea : sa ne specializam fiecare intr-o liga(hochei,fotbal unii numai in turnnelel de tenis) si sa dam ponturi aici...ca eu unu de ex. m,ie greu sa uramresc atatea campionate...sa le analizes...asa ca daca ne specializam fiecare si urmarim doar camp. respectiv putem sa fim de ajutor la ceilalti iar ceilalti sa ne ajute pe noi...

Ce ziceti ? incercaM ?? FACEM UN TEAM EFFORT BAIETZI ??

Dudubetwin
21st November 2006, 18:58
nu are rost sergent!!! daca nu ai timp .. nu joci ..e mai bine asa ... daca joci ponturile altcuiva .. nu o sa ajungi niciodata sa ai profit mare :ok:

dj_jaxxx
21st November 2006, 19:14
La faza cu "teamwork" m-am gandit si eu dar este ceva foarte greu de realizat, ca sa nu zic aproape imposibil. Ideea mea era sa se concentreze mai multi pe aceeasi liga ca sa se acumuleze un oarecare avantaj, insa dezavantajele unui asemeni proiect sunt in numar mai mare decat avantajele.

Dudu are dreptate: nu e bine sa te tii prea mult dupa ponturile altora. Atunci depinzi de cat de bine merge persoana respectiva. Ce faci daca persoana dupa care te iei se imbolnaveste pentru o luna? Majoritatea persoanelor care urmeaza ponturile altora sunt selectivi si atunci totul devine o loterie daca nu pariezi TOT ce pariaza cel pe care il urmaresti. Cel mai bine este sa incerci sa-ti creezi o strategie a ta care merge pentru cunostintele si bugetul tau. Dupa cum ai vazut aici pe forum, fiecare are felul lui de a paria. Eu as zice sa te uiti la strategiile care iti plac cel mai mult si sa iei cate putin de la fiecare pentru a contrui propria ta metoda.

dj_jaxxx
21st November 2006, 19:48
Meciurile de azi:

Edmonton (1.89) - 55% -> 1.12* pentru a castiga 1*
Carolina (1.97) - 50% -> 1.03* pentru a castiga 1*
San Jose (2.06) - 50% -> 0.94* pentru a castiga 1*

dj_jaxxx
21st November 2006, 20:40
Sergent, incearca si la rogers sa trimiti daca poti. Mersi.

Adrian, adresa mea de mess este dj_jaxxxca@yahoo.ca dar nu pot sa intru pe mess de la munca deci cel mai bine este ori prin mesaj privat aici pe forum sau prin email la adresa de mai sus.

dj_jaxxx
21st November 2006, 21:13
Nu trebuie sa ne vorbesti cu dumneavoastra ca nu suntem asa de importanti :D

Adrian2006
21st November 2006, 21:19
Pentru mine respectul inseamna aproape totul,,,,iar fatza d dumeavoastra s colegi dumneavostra am respect pentru c facetzi aici,,sper sa ma intelegetzi....

Celso
21st November 2006, 21:21
Calgary - Edmonton..........Calgary +1.5@1.38http://yelims.free.fr/Forum/8.gif

dj_jaxxx
21st November 2006, 21:28
celso, cred ca ai dreptate cu pronosticul tau. n-ar trebui sa fie diferenta mai mare de un gol in meciu asta. s-ar putea chiar sa se ajunga in prelungiri.

Celso
21st November 2006, 21:30
si io zic....Calgary nu`s o echipa rea, cred ca or sa ii si bata!!!:D

Celso
22nd November 2006, 10:50
Calgary - Edmonton..........Calgary +1.5@1.38 :ok: 1-2http://yelims.free.fr/Forum/8.gif

FT 1-2

Alexz
22nd November 2006, 11:51
Pentru mine respectul inseamna aproape totul,,,,iar fatza d dumeavoastra s colegi dumneavostra am respect pentru c facetzi aici,,sper sa ma intelegetzi....

e prea spooky:o:

Adrian2006
22nd November 2006, 11:55
Va rog sa ma ajutatzi s pe mine,,dak stitzi kunva un link und pot sa gasesk s eu clasamentul NHL s programul competitzional pt k tot cautat s nu gasesc,,sau gasesk s sunt prea vechi:(,,(mometan an doar o revista dar nu prea ma ajuta mare lucru:(),,va multzumesc anticipat..

Ballack_29
22nd November 2006, 12:14
www.betexplorer.com aici gasesti destule info ajutatoare

Cauta threadul "Site-uri utile oricarui parior adevarat" acolo o sa gasesti tot ce ai nevoie

dj_jaxxx
22nd November 2006, 15:28
Meciurile de ieri:

Edmonton (1.89) - 55% -> 1.12* pentru a castiga 1* (2-1) :ok: +1*
Carolina (1.97) - 50% -> 1.03* pentru a castiga 1* (0-4) :no: -1.03*
San Jose (2.06) - 50% -> 0.94* pentru a castiga 1* (0-5) :no: -1*
--------------------------------------------------------------
Total: 1-2, -1.03*

Bilant total: 7-3, +12.22*

Alexz
22nd November 2006, 16:07
jaxx si pentru azi ? ai un pont la under/over ?

dj_jaxxx
22nd November 2006, 16:25
Under/over sunt destul de nasoale si imprevizibile. Eu prefer sa joc doar castigatorul meciului. Azi sunt nu mai putin de 14 meciuri deci oferta e extrem de bogata :)

Mai intai sistemul.

Seria 39 (+0* jucat de mine, -1.2* jucat de sistem) :

New Jersey continua seria in deplasare la Phoenix azi.

NJ @ PHO (2 @ 2.53) -> 0.65* pentru a castiga 1* (jucat de mine), 1.44* pentru a castiga 2.2* (jucat de sistem)

Revin cu ponturi pentru toate meciurile de azi.

Celso
22nd November 2006, 19:28
Vancouver - Detroit - Money Line (Inc. OT) ^2@1.47^http://yelims.free.fr/Forum/6.gif

dj_jaxxx
22nd November 2006, 20:24
Vancouver - Detroit - Money Line (Inc. OT) ^2@1.47^http://yelims.free.fr/Forum/6.gif

Good choice! :ok:

dj_jaxxx
22nd November 2006, 20:40
Meciurile de azi:

San Jose (1.33) - 85% -> 12* pentru a castiga 4*
Detroit (1.47) - 70% -> 6.45* pentru a castiga 3*
Calgary (1.4) - 65% -> 5.06* pentru a castiga 2*
Ottawa (1.61) - 60% -> 3.28* pentru a castiga 2*
Columbus (1.74) - 60% -> 2.7* pentru a castiga 2*
New Jersey (1.63) - 60% -> 3.18* pentru a castiga 2*
Toronto (3.02) - 50% -> 0.5* pentru a castiga 1*
Washington (2.09) - 50% -> 0.92* pentru a castiga 1*
Tampa Bay (2.08) - 50% -> 0.92* pentru a castiga 1*
Minnesota (2.27) - 50% -> 0.79* pentru a castiga 1*
NY Islanders (2.1) 50% -> 0.91* pentru a castiga 1*
Boston (2.26) 50% -> 0.79* pentru a castiga 1*
Nashville (2.29) 50% -> 0.78* pentru a castiga 1*
Colorado (2.04) 50% -> 0.96* pentru a castiga 1*

O gramada de meciuri, o multime de unitati virtuale riscate. Mi-a luat vreo 3 ore sa ma uit la fiecare meci in parte. :D

Alexz
22nd November 2006, 20:52
eu am pus impotriva lui boston :mda:

dj_jaxxx
22nd November 2006, 21:06
Pai si poate iese cum ai zis tu :)

Orice e posibil, nu inseamna ca daca eu am zis asa, ca o sa iasa chiar Boston :)

Alexz
22nd November 2006, 21:08
da normal pucul este rotund:P

nu chestia e ca tu ai stat 3 ore sa le analizesi ...eu am mers impotriva lui boston deoarece m-au eliminat in cupa angliei la manager2006. (eu jucand cu leicester)

caine19
22nd November 2006, 21:11
Si pana acum ai iesit in castig sau in pierdere?

dj_jaxxx
22nd November 2006, 21:14
Si pana acum ai iesit in castig sau in pierdere?

Cu cine vb? :)

Dudubetwin
23rd November 2006, 00:30
niste ponturi pt NHL:

Toronto - Buffalo - Buffalo [Reg. Time] @ 1.8

Los Angeles - San Jose - San Jose -1.5 @ 2.04

Chicago - Calgary - Calgary -1.5 @ 2.2

Celso
23rd November 2006, 10:22
Vancouver - Detroit - Money Line (Inc. OT) ^2@1.47^ :no: FT 4-3http://yelims.free.fr/Forum/6.gif

FT 4-3:no:

caine19
23rd November 2006, 14:34
Cu cine vb? :)

Pai din moment ce tu te ocupi de topicul asta, cu tine vorbeam:D

Dudubetwin
23rd November 2006, 14:52
niste ponturi pt NHL:

Toronto - Buffalo - Buffalo [Reg. Time] @ 1.8 :ok:

Los Angeles - San Jose - San Jose -1.5 @ 2.04 :ok:

Chicago - Calgary - Calgary -1.5 @ 2.2 :ok:

am uitat sa va spun ca mi se mai spune tatal NHL`urilor !! :ok:

dj_jaxxx
23rd November 2006, 15:28
Pai din moment ce tu te ocupi de topicul asta, cu tine vorbeam:D

Daca te iei dupa biletele pe care bag bani adevarati si le postez pe threadul de bilete, da sunt pe plus. Deocamdaca nu bag bani decat pe meciurile sistemului.

Daca te iei dupa numeroasele metode pe care le-am incercat pe acest thread inafara sistemului, nu cred ca sunt pe plus :)

dj_jaxxx
23rd November 2006, 15:53
Sistemul:

Seria 39 (+1* jucat de mine, +1* jucat de sistem) :

Spre surpriza mea, New Jersey a pierdut la Phoenix 3-1 aseara. Serie terminata.

Bilant serii terminate (jucate de mine): 34-3*, +23.41*
*nu am jucat seriile 25 si 34

Bilant serii terminate (sistem): 39-0, +39*


Urmatoarele 3 serii incep pe 28 noiembrie, pana atunci pauza.

--------------------------------------------------------------------------

Meciurile de ieri:

San Jose (1.33) - 85% -> 12* pentru a castiga 4* > (6-3) +4*
Detroit (1.47) - 70% -> 6.45* pentru a castiga 3* > (3-4) -6.45*
Calgary (1.4) - 65% -> 5.06* pentru a castiga 2* > (4-1) +2*
Ottawa (1.61) - 60% -> 3.28* pentru a castiga 2* > (3-2) +2*
Columbus (1.74) - 60% -> 2.7* pentru a castiga 2* > (3-4) -2.7*
New Jersey (1.63) - 60% -> 3.18* pentru a castiga 2* > (1-3) -3.18*
Toronto (3.02) - 50% -> 0.5* pentru a castiga 1* > (4-7) -0.5*
Washington (2.09) - 50% -> 0.92* pentru a castiga 1* (2-4) -0.92*
Tampa Bay (2.08) - 50% -> 0.92* pentru a castiga 1* > (6-4) +1*
Minnesota (2.27) - 50% -> 0.79* pentru a castiga 1* > (2-4) -0.79*
NY Islanders (2.1) 50% -> 0.91* pentru a castiga 1* > (4-2) +1*
Boston (2.26) 50% -> 0.79* pentru a castiga 1* > (4-3) +1*
Nashville (2.29) 50% -> 0.78* pentru a castiga 1* > (0-1) -0.78*
Colorado (2.04) 50% -> 0.96* pentru a castiga 1* > (3-2) +1*
--------------------------------------------------------------------------
Total: 7-7, -3.32*

Nu e chiar asa rau tinand cont ca am avut de analizat 14 meciuri :)

Detroit ar fi trebuit sa castige, aveau 3-1 in ultima perioada si au pierdut in prelungiri. :ciocan:

Bilant total: 14-10, +8.9*

dj_jaxxx
23rd November 2006, 16:06
am uitat sa va spun ca mi se mai spune tatal NHL`urilor !! :ok:

Bravo dom'le ai prins cote bune daca ai pus ceva bani pe meciurile alea :)

Tine-o tot asa. :yeah:

dj_jaxxx
23rd November 2006, 18:29
Azi se joaca doar un meci in NHL:

Nashville (1.56) - 60% -> 3.58* pentru a castiga 2*

dj_jaxxx
27th November 2006, 17:28
Meciul de joi:

Nashville (1.56) - 60% -> 3.58* pentru a castiga 2* (6-0) +2*

Bilant total: 14-10, +8.9*

Meciurile de azi:

Detroit (1.73) - 60% -> 2.74* pentru a castiga 2*
New Jersey (1.68) - 60% -> 2.96* pentru a castiga 2*

Revin maine cu sistemul si alte ponturi :)

fanatic88
28th November 2006, 11:55
Lillehammer v Valerenga 2@1.32
BAFTA

dj_jaxxx
28th November 2006, 16:54
Sistemul:

Azi incep 3 serii. Mereu uit ca scopul meu personal la fiecare serie este 1.18* ca sa recuperez pierderea de la seria cu Nashville. Scopul sistemului va ramane 1* pentru ca el nu a pierdut nicio serie pana acum.

Seria 40:

Columbus incepe o serie de 5 meciuri in deplasare.

CLB @ VAN (2 @ 1.54) - 2.2* pentru a castiga 1.18*

Seria 41:

San Jose incepe azi o serie de 4 meciuri in deplasare.

SJ @ STL -> (2 @ 2.63) -> 0.72* pentru a castiga 1.18*

Seria 42:

Vancouver incepe azi o serie de 5 meciuri acasa.

CLB @ VAN (2 @ 1.54) - 2.2* pentru a castiga 1.18*



Se vede ca seriile 40 si 42 incep cu acelasi meci , deci o dubla pe Vancouver. :)

---------------------------------------------------------------

Meciurile de ieri:

Detroit (1.73) - 60% -> 2.74* pentru a castiga 2* (2-1) +2*
New Jersey (1.68) - 60% -> 2.96* pentru a castiga 2* (2-3 SO) -2.96*
-------------------------------------------------------------------------
Total: 1-1, -0.96*

Bilant total: 15-11, +7.94*

Meciurile de azi:

Vancouver (1.54) - 75% -> 5.58* pentru a castiga 3*
Montreal (1.44) - 65% -> 4.5* pentru a castiga 2*
Toronto (1.55) - 60% -> 3.64* pentru a castiga 2*
Ottawa (2.18) - 50% -> 0.84* pentru a castiga 1*
Atlanta (2.37) - 50% -> 0.73* pentru a castiga 1*
Washington (2.81) - 50% -> 0.55* pentru a castiga 1*
St Louis (2.63) - 50% -> 0.61* pentru a castiga 1*
Colorado (2.62) - 50% -> 0.61* pentru a castiga 1*

Pentru meciul Islanders vs Penguins nu am gasit cota pentru ca Sydney Crosby, cel mai bun jucator de la Pittsburg, este un pic accidentat si nu se stie daca joaca. Oricum, chiar daca joaca nu va fi 100% refacut. Pontul meu va fi Islanders 60% oricare va fi cota si chiar daca joaca Crosby.

Nu e cota nici pentru meciul Anaheim vs Edmonton pentru ca ambii portari de la Anaheim sunt accidentati, deci in poarta o sa fie cineva de la juniori. Anaheim a castigat deja o data cu un portar de la juniori duminica. Unele ziare spun ca portarul vedeta de la Anaheim, J-S Giguere, a avut doar o intindere si ca va juca azi. Daca Giguere joaca, iau Anaheim 60%, daca nu, iau cota care e mai mare la 50%.

Cam atat :)

fanatic88
28th November 2006, 18:26
Farjestad - Frolunda 2 (0:+1.5)
Hochei - Suedia Elitserien
@1.77

fanatic88
28th November 2006, 21:13
salutare !tu pui nu mai din nhl ?te pasioneaza ?alte campionate le mai studiezi?si eu urmaresc niste campionate nu de multa vreme ce-i drept si as vrea sa stiu daca cunosti niste site-uri de specialitate!!!ma poti ajuta?
BAFTA

dj_jaxxx
28th November 2006, 21:19
Nu stiu aproape nimic despre hocheiul european. Ma concentrez doar pe NHL si tot ce pun in materie de hochei este de acolo.

Cu site-uri pentru hocheiul european nu cred ca sunt persoana potrivita care sa te ajute :)

fanatic88
28th November 2006, 21:20
ok ms oricum

dj_jaxxx
28th November 2006, 21:51
Pentru meciul Islanders vs Penguins nu am gasit cota pentru ca Sydney Crosby, cel mai bun jucator de la Pittsburg, este un pic accidentat si nu se stie daca joaca. Oricum, chiar daca joaca nu va fi 100% refacut. Pontul meu va fi Islanders 60% oricare va fi cota si chiar daca joaca Crosby.

Nu e cota nici pentru meciul Anaheim vs Edmonton pentru ca ambii portari de la Anaheim sunt accidentati, deci in poarta o sa fie cineva de la juniori. Anaheim a castigat deja o data cu un portar de la juniori duminica. Unele ziare spun ca portarul vedeta de la Anaheim, J-S Giguere, a avut doar o intindere si ca va juca azi. Daca Giguere joaca, iau Anaheim 60%, daca nu, iau cota care e mai mare la 50%.

Crosby joaca pentru Pittsburg dar Alexei Yashin, cel mai bun jucator de la Islanders este accidentat. Pontul meu pt meciu asta e asa:

Pittsburg (1.83) - 55% -> 1.2* pentru acastiga 1*

Pentru meciul Anaheim Edmonton:

Edmonton (1.93) - 50% -> 1.07* pentru a castiga 1*

Dudubetwin
28th November 2006, 22:48
ponturi pt azi:

ANA - EDM - 2 @ 1.94 (Inc. OT) - 8/10

BOS - TOR - 1 @ 2.8 (Inc. OT) - 4/10

FLO - MON - 2 @ 1.72 (Reg. time) - 8/10

relansat
28th November 2006, 23:12
Vin si eu cu 3 meciuri :

Carolina - Ottawa 2 2.2

Vancouver - Columbus 2 2.7

Toronto - Boston 1 1.5

dj_jaxxx
28th November 2006, 23:33
Misto, misto, se strange lumea la NHL.

http://planetsmilies.net/sport-smiley-7898.gif

http://gprime.net/board/images/smilies/hockey.gif

Adrian2006
28th November 2006, 23:41
Jaxx dar u cand est online?s adresa aia kare miai dat-o e buna?ma refer la mess..

dj_jaxxx
28th November 2006, 23:45
Numa ce m-am mutat deci nu prea am fost online, si cand sunt, este dupa 1am in Romania pentru ca atunci ajung acasa.

Tu esti cumva de la sport 365? Ca am primit o gramada sa mass messages de la tine cu sport 365....

Adrian2006
28th November 2006, 23:50
nu sunt,,tziam dat un mess odata kand team tziam spus cine sunt,,,d atunci nu am mai dat deoarece am vazut k nu ai intrat p mess,,s nu mai adugat in lista,,,
c e acela sport 365?

Adrian2006
28th November 2006, 23:56
dak am citit atent ,,,doar aici pot sa vb ku u???explikami s mie kum pariezi,,, an vazut k fc sistem sau ceva d genu asta,,eu d obicei kand ma duk sa pariez bag p echipa kare o consider k ar avea sanse d castig,,(1,2)s ma iau mai mult d p cote,,,s in ultima vreme kam pierd:(,,,ajutama s p mine cu ceva,,,,und pot sa gasesk detalii depre echipe,,jukatorii,,c echipa folosek,,informatzi care "prospate" k akum bag numai din NHL,,am renuntzat la hocheiul european,,,thanx...

dj_jaxxx
28th November 2006, 23:56
ma rog, inseamna ca te-am confundat. te-am adaugat pe yahoo. cel mai usor poti sa comunici prin pm aici pe forum sau pe email la adresa de yahoo sau de hotmail din profilul meu. daca vrei sa-mi spui ceva fa-o prin metodele de mai sus avand in vedere ca sunt foarte rar online la o ora convenabila.

tivadar
29th November 2006, 00:57
dj_jaxxx ce siteuri recomanzi pentru analiza meciurilor din NHL?

il cappo
29th November 2006, 01:37
Sistemul:

Columbus incepe o serie de 5 meciuri in deplasare.

CLB @ VAN (2 @ 1.54) - 2.2* pentru a castiga 1.18*



pt. un minut m-ai pacalit :cool: ... cred ca din graba ai scris CLB in loc de CBJ ...

Adrian2006
29th November 2006, 11:55
Vin s eu cu primele pronostikuri pt meciuri din NHL s din campionatu Finlandei:
Chicago Blackhawks-Dallas Star 2
Minnesota Wild-San Jose Shark 2

akum campionatu Finalandei:
Karpat-HIFK 1
Jokerit-SaiPa 1
Tappara-HPK 2

kam atatea meciuri am putut sa analizez.......

Ballack_29
29th November 2006, 12:11
cum analizezi tu meciurile, care este stilul tau? :)

dj_jaxxx
29th November 2006, 15:19
dj_jaxxx ce siteuri recomanzi pentru analiza meciurilor din NHL?

Incearca:

http://forecaster.ca/thescore/hockey/index.cgi

http://www.sportsline.com/nhl

www.hockeyinformer.com

http://sports.yahoo.com/nhl

www.nhl.com

dj_jaxxx
29th November 2006, 15:20
pt. un minut m-ai pacalit :cool: ... cred ca din graba ai scris CLB in loc de CBJ ...

Da, ai dreptate :)

Mereu incurc prescurtarile echipelor :)

dj_jaxxx
29th November 2006, 15:44
Sistemul:


Seria 40 (+1.18* jucat de mine, +1* jucat de sistem):

Columbus a pierdut 1-0 la Vancouver, serie terminata.

Seria 41(-0.72* jucat de mine, -0.61* jucat de sistem):

San Jose a castigat 2-0 la St Louis.

Seria 42 (+1.18* jucat de mine, +1* jucat de sistem):

Vancouver a castigat 1-0 acasa cu Columbus.

Bilant serii terminate (jucate de mine): 36-3, +25.77*
*nu am jucat seriile 25 si 34
Serii in desfasurare: seria 41 (-0.72*)

Bilant serii terminate (sistem): 41-0, +41*
Serii in desfasurare: seria 41 (-0.61*)

Pentru azi:

Seria 41 (-0.72* jucat de mine, -0.61* jucat de sistem):

San Jose continua seria in deplasare.

SJ @ MIN (2 @ 1.94) -> 2.01* pentru a castiga 1.9* (jucat de mine), 1.7* pentru a castiga 1.61* (jucat de sistem)

---------------------------------------------------------------

Ponturile de ieri:

Vancouver (1.54) - 75% -> 5.58* pentru a castiga 3* (1-0) +3*
Montreal (1.44) - 65% -> 4.5* pentru a castiga 2* (1-0 SO) +2*
Toronto (1.55) - 60% -> 3.64* pentru a castiga 2* (1-4) -3.64*
Ottawa (2.18) - 50% -> 0.84* pentru a castiga 1* (4-1) +1*
Atlanta (2.37) - 50% -> 0.73* pentru a castiga 1* (5-4 OT) +1*
Washington (2.81) - 50% -> 0.55* pentru a castiga 1* (5-2) +1*
St Louis (2.63) - 50% -> 0.61* pentru a castiga 1* (0-2) -0.61*
Colorado (2.62) - 50% -> 0.61* pentru a castiga 1* (2-5) -0.61*
Pittsburg (1.83) - 55% -> 1.2* pentru acastiga 1* (3-2) +1*
Edmonton (1.93) - 50% -> 1.07* pentru a castiga 1* (2-3 OT) -1.07*
--------------------------------------------------------------------------
Total: 6-4, +3.07*

Bilant total: 21-15, +11.01*

Revin cu ponturi pentru azi.

fanatic88
29th November 2006, 15:45
Lillehammer v Valerenga 2@1.32 :ok:
Farjestad - Frolunda 2 (0:+1.5)
Hochei - Suedia Elitserien
@1.77:ok:
pont pt azi : Dinamo Moscow v Severstal 0:1/2 2@1.71

Dudubetwin
29th November 2006, 16:23
ponturi pt azi:

ANA - EDM - 2 @ 1.94 (Inc. OT) - 8/10 :no: - EDM a pierdut in OT

BOS - TOR - 1 @ 2.8 (Inc. OT) - 4/10 :ok:

FLO - MON - 2 @ 1.72 (Reg. time) - 8/10 :no: - a batut MON in OT dupa ce in timpul regulamentar a fost 0-0 - lol

Total: -8.8

dj_jaxxx
29th November 2006, 16:26
Edmonton au pierdut total aiurea. Aveau 2-0 in a 2a perioada, iar Anaheim a egalat cand mai ramaneau 15 secunde din meci! Asta e, se mai intampla.

STEAUA-MANIA
29th November 2006, 16:36
Aseara,datorita lui maple leafs nu am castigat 1,9 milioane..am pus 1.Cei de la maple au tras de 46 ori pe spatiul portii,cei de la bruins 26..rez final 1-4...Asta e...

Dudubetwin
29th November 2006, 16:37
au fost aiurea aseara edmonton .. cum poate o echipa foarte buna acasa sa piarda pe teren propriu cu o echipa care e "ciuca bataiolor" in deplasare ?

STEAUA-MANIA
29th November 2006, 16:42
DUDE,nu stiu de unde ai scos-o asta cu "ciuca batailor"...anaheim sunt primii in conferinta de vest,ba chiar chiar si prima pe ambele conferinte:D
Ducks are 6 victorii in deplasare,asadar,"ciuca batailor" nu e cazul...
Uita-te aici http://sports.yahoo.com/nhl/standings;_ylt=ArEw0PQMJDjQKaGz_fbBKkp7vLYF

dj_jaxxx
29th November 2006, 16:43
Intr-adevar, Toronto au jucat ca cizmele aseara. Au tras ei de 46 de ori la poarta, insa putine sanse bune de gol. Au avut la un moment dat un avantaj de 5 contra 3 jucatori si nu au reusit sa faca nimic.

Anaheim nu sunt chiar asa de rai in deplasare, nu au pierdut decat 3 meciuri din 9 in deplasare si doar unul in regulation. Oricum sunt extrem de buni si ocupa locul 1 pe drept :)

STEAUA-MANIA
29th November 2006, 16:45
Merge pus dinamo moscova vs cerepovec 1 pauza/1 final?:D are cota 3:D
vraciul:da,astra are in toate campionatele pe care le are in oferta.

Vraciul
29th November 2006, 16:47
la hochei exista pariul pauza/final?

dj_jaxxx
29th November 2006, 16:48
probabil pariu (prima repriza/final)

Dudubetwin
29th November 2006, 16:49
era clar bruins ma !! :ok: trebuia sa te uiti aici pe thread !!!

Vraciul
29th November 2006, 16:52
probabil pariu (prima repriza/final)

la gb nu este asa ceva. la alte agentii?

STEAUA-MANIA
29th November 2006, 16:52
Ai dracu ursii astia...au patinat paradoxal de repede pt niste ursi :D..oricum,am prins rangers 1 dupa prima treime cu gunoaiele.Insa,degeaba,m-a "scos" nets vs bobcats in nba...:))In loc sa iau 3,5 mil,am luat 400:(
Go,Go RANGERS!JAGR POWER!:yeah:

dj_jaxxx
29th November 2006, 17:07
la gb nu este asa ceva. la alte agentii?

Tot pe forumul asta am auzit si eu de asta, dar nu mai stiu de la cine.

Parca Bet365 avea asa ceva dar nu sunt sigur.

dj_jaxxx
29th November 2006, 19:35
Ponturi pentru azi:

Dallas (1.54) - 70% -> 5.55* pentru a castiga 3*
Minnesota (1.94) - 65% -> 2.12* pentru a castiga 2*
Nashville (1.67) - 60% -> 3* pentru a castiga 2*

Daca aveti optiunea pe la vreo casa de pariuri sa puneti ca oaspetii vor da mai multe goluri decat gazdele, este o alegere extrem de buna :)

tivadar
29th November 2006, 22:24
Incearca:

http://forecaster.ca/thescore/hockey/index.cgi

http://www.sportsline.com/nhl

www.hockeyinformer.com

http://sports.yahoo.com/nhl

www.nhl.com

Multumec frumos ;)

caine19
30th November 2006, 14:31
astept predictiile tale pentru diseara:ok:

dj_jaxxx
30th November 2006, 15:20
Sistemul:

Seria 41 (-2.73* jucat de mine, -2.31* jucat de sistem):

San Jose a castigat 2-1 la Minnesota.


Bilant serii terminate (jucate de mine): 36-3, +25.77*
*nu am jucat seriile 25 si 34
Serii in desfasurare: seria 41 (-2.73*)

Bilant serii terminate (sistem): 41-0, +41*
Serii in desfasurare: seria 41 (-2.31*)

Sistemul nu ofera niciun meci azi.

-------------------------------------------------------------------------

Ponturile de ieri:

Dallas (1.54) - 70% -> 5.55* pentru a castiga 3* (1-2) -5.5*
Minnesota (1.94) - 65% -> 2.12* pentru a castiga 2* (1-2) -2.12*
Nashville (1.67) - 60% -> 3* pentru a castiga 2* (3-2) +2*
--------------------------------------------------------------------------
Total: 1-2, -5.62*

Bilant total: 22-17, +5.39*


Revin cu ponturile pentru azi.

fanatic88
30th November 2006, 17:38
Karpat Oulu - Lukko Rauma - 1 (cota 1.5) - Finlanda SM Liiga
Comet - Trondheim 1 (cota 1.35) - Norvegia Elitserien
BAFTA

caine19
30th November 2006, 22:03
Karpat Oulu - Lukko Rauma - 1 (cota 1.5) - Finlanda SM Liiga
Comet - Trondheim 1 (cota 1.35) - Norvegia Elitserien
BAFTA

ce noroc ai avut cu cometal a condus trondheim cu 4-0 si au luat bataie cu 6-5 .
BRAVO:ok:

Dudubetwin
30th November 2006, 22:41
pentru ca astazi este numai nhl ( spun numai deoarece "marea mea dragoste" e NBA`ul ..) va propun un combo:

DAL Stars v WAS Capitals - 1 @ 1.75
FLO Panthers v OTW Senators - 2 @ 1.37
COL Avalanche v EDM Oilers - 2 @ 1.55

Cota: 3.72 (GB)
Stake: 4/10

caine19
1st December 2006, 12:47
Calgary - Columbus 1:ok:

Dudubetwin
1st December 2006, 13:03
pentru ca astazi este numai nhl ( spun numai deoarece "marea mea dragoste" e NBA`ul ..) va propun un combo:

DAL Stars v WAS Capitals - 1 @ 1.75
FLO Panthers v OTW Senators - 2 @ 1.37
COL Avalanche v EDM Oilers - 2 @ 1.55

Cota: 3.72 (GB) :no:
Stake: 4/10

nu a iesit .. asta e :D
-4

fanatic88
1st December 2006, 14:29
Karpat Oulu - Lukko Rauma - 1 (cota 1.5) - Finlanda SM Liiga :ok:
Comet - Trondheim 1 (cota 1.35) - Norvegia Elitserien :ok:
cu mult noroc:drak:
BAFTA

caine19
1st December 2006, 14:56
Karpat Oulu - Lukko Rauma - 1 (cota 1.5) - Finlanda SM Liiga :ok:
Comet - Trondheim 1 (cota 1.35) - Norvegia Elitserien :ok:
cu mult noroc:drak:
BAFTA


:happy :happy astea au fost ieri si le prindeai pe ambele;)

Dudubetwin
1st December 2006, 14:59
caine ... si`a postat rezultatele omule !! a postat si ieri meciurile :ok: asa ca nu te mai da "rotund" ca l`ai prins in offside :P

caine19
1st December 2006, 15:04
caine ... si`a postat rezultatele omule !! a postat si ieri meciurile :ok: asa ca nu te mai da "rotund" ca l`ai prins in offside :P

data viitoare sa fie mai atent ce posteaza;)

Dudubetwin
1st December 2006, 15:06
tu ai gresit omule :happy tu sa fii mai atent cand postezi !!!

http://img245.imageshack.us/img245/8765/capture1rn2.jpg

fanatic88
1st December 2006, 15:22
mda dudule bin zis GURA mica!
pt azi:COMPETITIE: Erste Bank EHL Austria (Hochei pe gheata)
COMPETITORI:Salzburg - Jesenice 1 @1.5
De ce am ales acest meci? Pentru ca intre cele doua echipe diferentele sunt foarte mari, Salzburg luptand an de an sa castige liga si play-offsul iar Jesnice luptand ba sa evite retrogradarea, ba sa promoveze, asa cum s-a intamplat sezonul trecut. Se pare ca acum obiectivele sunt atinse, insa doar de una din parti si anume de Jesnice, care dupa 25 etape se afla la mijlocul clasamentului, pe locul 5, cu 10 victorii si 11 infrangeri. A avut un inceput de sezon tare, insa in ultimele meciuri si-a cam pierdut din ritm insa se mentine pe linia de echilibru cu 5 v si 5 i in ultimele 10 meciuri.
Gazdele insa se lupta pentru prima pozitie cu Villach si ocupa pozitia secunda insa la acelasi numar de puncte, 38, stranse in 14 victorii in timp regulamentar si inca 3 in extratimp, din 24 de meciuri.
Din aceste date nu ar fi suicient sa va conving sa pariti dar, daca privim meciurile disputate acasa de Red Bulls Salzburg, in fata celor 3200 de spectatori, observam ca nu a pierdut niciun meci, din 12, 11 fiind castigate in timpr regulamentar si 1 in extra, si acela in fata celor de la CE Wien, o echipa foarte puternica de altfel.
Au si jucatori foarte valorosi care marcheaza cate 2 pct pe meci cum este KOCH, KALT, sau TRATTNIG.
Este o ocazie pentru a ocupa prima pozitie in conditiile in care la egalitate de puncte cu Villach are un meci mai putin disputat. Nu cred ca va pirde aceasta ocazie, asa cum nu fac nici eu si poate nici voi.
numai bine

caine19
1st December 2006, 17:34
mda dudule bin zis GURA mica!
pt azi:COMPETITIE: Erste Bank EHL Austria (Hochei pe gheata)
COMPETITORI:Salzburg - Jesenice 1 @1.5
De ce am ales acest meci? Pentru ca intre cele doua echipe diferentele sunt foarte mari, Salzburg luptand an de an sa castige liga si play-offsul iar Jesnice luptand ba sa evite retrogradarea, ba sa promoveze, asa cum s-a intamplat sezonul trecut. Se pare ca acum obiectivele sunt atinse, insa doar de una din parti si anume de Jesnice, care dupa 25 etape se afla la mijlocul clasamentului, pe locul 5, cu 10 victorii si 11 infrangeri. A avut un inceput de sezon tare, insa in ultimele meciuri si-a cam pierdut din ritm insa se mentine pe linia de echilibru cu 5 v si 5 i in ultimele 10 meciuri.
Gazdele insa se lupta pentru prima pozitie cu Villach si ocupa pozitia secunda insa la acelasi numar de puncte, 38, stranse in 14 victorii in timp regulamentar si inca 3 in extratimp, din 24 de meciuri.
Din aceste date nu ar fi suicient sa va conving sa pariti dar, daca privim meciurile disputate acasa de Red Bulls Salzburg, in fata celor 3200 de spectatori, observam ca nu a pierdut niciun meci, din 12, 11 fiind castigate in timpr regulamentar si 1 in extra, si acela in fata celor de la CE Wien, o echipa foarte puternica de altfel.
Au si jucatori foarte valorosi care marcheaza cate 2 pct pe meci cum este KOCH, KALT, sau TRATTNIG.
Este o ocazie pentru a ocupa prima pozitie in conditiile in care la egalitate de puncte cu Villach are un meci mai putin disputat. Nu cred ca va pirde aceasta ocazie, asa cum nu fac nici eu si poate nici voi.
numai bine

Si eu am luat pe salzburg... deci sper sa iti iasa;)

fanatic88
1st December 2006, 18:02
EV Duisburg - Koelner Haie 2
Hochei - Germania DEL @1.6
Duisburg a pierdut ultimele 12 meciuri (10 in timpul regulamentar si 2 in OT). Pe teren propriu din 12 meciuri a cistigat doar 2 (a mai terminat doua meciuri la egalitate in timpul regulamentar, dar le-a pierdut in OT).
In ultimele 12 meciuri Koln a inregistrat 8 victorii si 4 infringeri (3 in OT).
Sezonul acesta s-au mai intilnit o singura data, tot la Dusiburg, cind a cistigat Koln cu 11-2. Sezonul trecut Koln a cistigat ambele intilniri de la Duisburg, dar abia in OT.

Dudubetwin
1st December 2006, 19:22
fanatic88: si eu am luat salzburg :ok: e ok meciul .. bravo !! nu are cum sa nu iasa

fanatic88
1st December 2006, 22:21
treaba e buna dudule vad ca conduc

dj_jaxxx
1st December 2006, 22:22
4-0 Salzburg deja, bravo baieti! :ok:

Vreau sa incerc o alta strategie in NHL cu echipa Buffalo Sabres.

Pana acum nu au pierdut 2 meciuri consecutive sezonul asta. Eu voi incerca sa pariez pe ei cu bani adevarati pe FIECARE meci pe care il disputa. De fiecare data cand vor pierde un meci, voi incerca sa recuperez banii meciul urmator. Ma bazez pe faptul ca anul asta Buffalo va pierde cel mult 3 meciuri la rand. Scopul este sa castig o unitate (in cazul meu $10) la fiecare meci castigat de Buffalo.

Exemplu:

Azi: NY Rangers @ Buffalo (2 @ 1.57) -> 1.73* pentru a castiga o unitate

Daca Buffalo castiga azi...

Maine: Buffal @ Washington (1 @ 1.57) -> 1.73* unitati pentru a castiga o unitate

Daca Buffalo pierde azi....

Maine: Buffal @ Washington (1 @ 1.57) -> 4.72* unitati pentru a castiga o unitate + 1.73* pierdute azi

Si tot asa. Sa zicem ca, cota medie va fi 1.5, deci mereu raportu unitati pariate/castig va fi 2/1. Unitatile in joc ar fi asa:

Meciul 1: 2 pentru a castiga 1 (scopul)
Meciul 2: 6 pentru a castiga 2 (pierdute) + 1 (scopul) = 3
Meciul 3: 18 pentru a castiga 8 (pierdute) + 1 (scopul) = 9
Meciul 4 (all-in): 54 pentru a castiga 26 (pierdute) + 1 (scopul) = 27

Stiu ca acum n-am decat 60 de unitati in total in cont, dar sa vedem.

Asta daca cota medie e 1.5 dar se poate sa fie mai mare.

Sper sa fi explicat clar ce vreau sa fac :)

Incepem de azi:

BUF#1: NY Rangers @ Buffalo (2 @ 1.57) -> 1.73* pentru a castiga 1*

fanatic88
1st December 2006, 22:37
interesant :ok: acum sa si iasa cum iti planuiesti !
Salzburg - Jesenice 1 @1.5 :ok:

Alexz
1st December 2006, 22:38
parerea mea e ca o sa te deranjeze la inima o serie neprielnica tie....dar in cele din urma tot o sa iasa bine...numai ca o sa treci prin "mici infarte ":P

dj_jaxxx
1st December 2006, 22:47
Eu sper sa nu se ajunga la 3 meciuri pierdute consecutiv de Buffalo! :D

Dar daca se ajunge la meciul 4.... http://forum.therx.com/images/smilies/notme.gif http://forum.therx.com/images/smilies/trx-smly35.gif

Alexz
1st December 2006, 22:53
ce smile tare...lollllllllllllllllllllll :cheer:

fanatic88
1st December 2006, 23:02
EV Duisburg - Koelner Haie 2
Hochei - Germania DEL @1.6:ok:
jaxxx nu cred ca ai atat ghinion daca ai analizat bine

Dudubetwin
2nd December 2006, 00:08
Columbus - Calgary - 2 [-1.5] @ 2.17 (GB) 6/10

dj_jaxxx
2nd December 2006, 00:13
Buna alegere :ok:

Columbus nu face nimic toata saptamana ca au numa meciuri in deplasare. Urmatoarea lor victorie este posibil sa vina tocmai pe 9 Dec la St Louis. :D

Dudubetwin
2nd December 2006, 00:21
asa sa fie .. oricum .. e medium stake ... am vazut surprize mari anul acesta in nhl .. nu asa multe ca in hockey`ul din europa

dar .. totusi au fost .. si de aceea in nhl nu o sa mai vedeti stake`uri de genul 9/10 .. sau 10/10 !! nu o sa mai merg decat 6/10.. 7/10 ..

cam asa .. chiar daca mi se pare foarte "sigure" tot asa o sa joc :ok:

dj_jaxxx
2nd December 2006, 00:26
Anul asta am observat ca cele mai sigure echipe au fost Buffalo si Anaheim si dupaia restu. Intr-adevar foarte multe surprize si au iesit destule cote mari.

Moshu
2nd December 2006, 00:51
Anul asta am observat ca cele mai sigure echipe au fost Buffalo si Anaheim si dupaia restu. Intr-adevar foarte multe surprize si au iesit destule cote mari.

nu uita meciurile impotriva celor de la Flyers, Blues si cei din Chicago :ok:

fanatic88
2nd December 2006, 13:32
NLA
Rapperswil vs Basel 1@1.55
Am ales pentru azi un meci de hockey din prima liga elvetiana, mai precis confruntarea dintre Rapperswil ocupanta locului 6 si echipa de pe locul 10, Basel, unul dintre cele mai avantajoase meciuri ale zilei din punct de vedere al raportului cota/risc.Dupa ce a reusit 5 victorii consecutive in prima parte a lunii, Rapperswil a suferit 3 infrangeri in ultimele meciuri insa adversarii pe care i-au intalnit in deplasare, Davos si Bern, sunt fara indoiala cele mai bune echipe din campionat si favorite obisnuite la titlu. Disputa cu Basel reprezinta ocazia perfecta de a reveni la forma de acum cateva zile, deoarece oaspetii sunt formatia cu cele mai slabe rezultate in deplasare, inregistrand o singura victorie si 10 infrangeri dintre care 9 in timp regulamentar.
Dupa victoria surprinzatoare acasa in fata celor de la Lugano, Basel a reusit sa se impuna din nou in partida cu Ambri si parea capabila sa se apropie de primele 8 locuri care asigura prezenta in play-off, insa a urmat o infrangere categorica in chiar ultima etapa in fata celor de la Zurich. Basel a fost in acel meci umilita chiar in fata propriilor suporteri cedand cu 4-0 la capatul unui meci dominat autoritar de oaspeti care ar fi putut casitga chiar la o diferenta mai mare.Diferenta de valoare intre cele doua formatii este destul de mare iar faptul ca Rapperswil beneficiaza de avantajul terenului propriu s-ar putea dovedi decisiv in fata unei formatii care nu a reusit mai nimic in deplasare nici in acest an. Rezultatele directe din ultimii 3 ani ii avantajeaza clar pe gazde, Rapperswil a reusit sa castige ultimele 5 partide jucate acasa, iar in ultimele 10 meciuri jucate Basel nu a castigat decat o singura data, pe propriul teren. In mod normal traditia se va respecta si in aceasta dupa amiaza, gazdele pornesc cu prima sansa si cred ca o vor valorifica reusind o victorie fara mari emotii.

caine19
2nd December 2006, 14:17
Calgary - Columbus 1:ok:

2-1 :ok:

Dudubetwin
2nd December 2006, 20:25
Dallas + Buffalo + Nashville @ 3.11 - 4/10

CBS Blue Jackets v EDM Oilers 1.5:0 - 2 @ 2.21 - 7/10

fanatic88
3rd December 2006, 11:23
Rapperswil vs Basel 1@1.55:ok:

Dudubetwin
3rd December 2006, 11:54
Dallas + Buffalo + Nashville @ 3.11 - 4/10 :no:

CBS Blue Jackets v EDM Oilers 1.5:0 - 2 @ 2.21 - 7/10 :no:

Total: -11

fanatic88
3rd December 2006, 20:04
NY Islanders v NY Rangers <6@191
BAFTA

Dudubetwin
3rd December 2006, 20:16
LA Kings v ANA Mighty Ducks - 2 [-1.5] @ 1.83 - 8/10

fanatic88
4th December 2006, 14:10
NY Islanders v NY Rangers <6@191:no:

fanatic88
4th December 2006, 14:41
Competitie=>Norvegia divizia 1

Competitori=>Valerenga Oslo - Comet Halden over 6.5@1.75

Argumentatie=>Se intalnsec astazi doua dintre cele mai ofensive echipe ale campionatului.Sa vedem linia de clasament a celor doua echipe:

1. Valerenga Oslo 28 20 3 0 1 4 131 : 59 67

6. Comet Halden 26 12 0 0 4 10 98 : 83 40

Se observa ca Valerenga are 131 de goluri dat in 28 de meciuri.Asta inseamna o medie de peste 4 goluri pe meci.La capitolul goluri primite sta foarte bine cu doar 2 goluri pe meci,o medie excelenta pentru hochey.
De partea cealalta Comet are cu 2 meciuri mai putin decat adversarii de azi.Media de goluri date este buna cu aproape 4 goluri pe meci.Sunt deficitari in aparare , dupa cum se vede au primit mai mult de 3 goluri pe meci.
Sa vedem cum joaca cele 2 echipe,Valerenga acasa,respectiv Comet in deplasare:

4. Valerenga Oslo 13 8 1 0 1 3 63 : 31 27

6. Comet Halden 11 5 0 0 2 4 39 : 42 17

Se observa o medie de 5 goluri pe meci date de gazde si o medie de 2.5 goluri primite.
De partea cealalta Comet a inscris aproape 4 goluri pe meci si au primit tot cam la fel.
Asadar se intalnesc doua echipe care fac spectacol si dau si primesc multe meciuri.Acest lucru este confirmat si de meciurile directe:
Comet Halden Valerenga Oslo 2:5 21.10.2006
Valerenga Oslo Comet Halden 1:4 21.09.2006
Valerenga Oslo Comet Halden 5:4 01.03.2006
Valerenga Oslo Comet Halden 6:4 27.02.2006
Comet Halden Valerenga Oslo 3:4 25.02.2006
Valerenga Oslo Comet Halden 6:2 23.02.2006
Asadar toate aceste argumente puse cap la cap de duc cu gandul la un meci spectaculos cu multe goluri.

Dudubetwin
4th December 2006, 14:46
tot la Valerenga - Comet as paria Valerenga -2.0 [AH]

fanatic88
4th December 2006, 14:47
merge :ok:

dj_jaxxx
4th December 2006, 16:22
Sambata si duminica nu am avut timp sa bag nimic, nici la sistem nici la metoda "Buffalo" si vad ca bine am vacut :)

Avand in vedere ca am inceput metoda "Buffalo" voi scoate aceasta echipa din sistem complet.

Scopul meu ramane sa castig 1.18* la fiecare serie. Scopul sistemului este inca 1* la fiecare serie avand in vedere ca sistemul inca nu a pierdut nicio serie.

Sistemul:

Seria 41 (-2.73* jucat de mine, -5.79* jucat de sistem):

Sambata San Jose a castigat al 3lea meci la rand in deplasare.

Daca ne luam dupa sistem, trebuia sa parieze sa se castige 2.31* pierdute plus 1* scopul.

Pariul ar fi fost: SJ @ DET (2 @ 1.95) -> 3.48* pentru a castiga 3.31*

Deci inca -3.48* pentru seria asta jucata de sistem.

Nu a inceput nicio alta serie in weekend.

Pentru azi:

Seria 41 (-2.73* jucat de mine, -5.79* jucat de sistem):

San Jose joaca ultimul meci din seria in deplasare.

SJ @ DAL (2 @ 1.95) -> 4.11* pentru a castiga 3.91* (jucat de mine) 7.13* pentru a castiga 6.79* (jucat de sistem)

Seria 43:

Nashville incepe azi o serie de 4 meciuri indeplasare. Nashville mi-a mai facut o figura intr-o serie trecuta, sa speram ca de data asta va fi mai bine :) Incepem in Phoenix.

NSH @ PHO (2 @ 2.28) -> 0.92* pentru a castiga 1.18*


Bilant serii terminate (jucate de mine): 36-3, +25.77*
*nu am jucat seriile 25 si 34
Serii in desfasurare: seria 41 (-2.73*), seria 43 (+0*)

Bilant serii terminate (sistem): 41-0, +41*
Serii in desfasurare: seria 41 (-5.79*) , seria 43 (+0*)

--------------------------------------------------------------------------

Medoda "Buffalo":

BUF#1 (1 decembrie 2006): NY Rangers @ Buffalo (2 @ 1.57) -> 1.73* pentru a castiga 1* (3-4 SO) +1* (jucat de mine)

BUF#2 (2 decembrie 2006): Buffalo @ Washington (1 @ 1.56) -> 1.8* pentru a castiga 1* (4-7) -1.8* (nejucat de mine)

Bilant metoda: 1-1, -0.8*

Metoda continua maine, cand Buffalo vor fi la Tampa bay.

fanatic88
4th December 2006, 22:50
Valerenga Oslo - Comet Halden over 6.5@1.75(4-6):ok:
BAFTA

Dudubetwin
4th December 2006, 22:53
putine meciuri lunea:

Edmonton - Vancouver - 2 [REG. TIME] @ 2.05 - 6/10