PDA

View Full Version : Andorra VS Romania



lupisor lupetto
5th September 2004, 21:30
Acesta este thread-ul pentru meciul de miercuri. Mutu si Fl. Petre nu vor juca, insa va reveni Barcauan care si-a ispasit pedeapsa dupa cartonasul rosu in meciul cu Finlanda.

Portar: Lobont

Aparare:

---Iencsi/Barcauan---Fl. Moldovan
Stoican--------------------------Rat

Fl. Moldovan a aratat ca poate fi o solutie in aparare. Cred ca merita sa joace si cu Andorra.


Mijloc:
-------O. Petre---Pancu-----
Cernat-------------------Dica

Atac:

----Marica/Niculae---Mutu-----



Asta daca jucam cu sistemul 4-4-2 fiindca impotriva Andorrei as juca cu 3 atacanti.

IlMILAN
6th September 2004, 00:49
Eu tot nu inteleg de ce lumea aproba convocarea lui Marica, dar mai ales Iordanescu care a facut-o. Ce jucator e Marica? Mitea joaca la echipa de tineret iar Marica la nationala mare.Marica asta ar trebui sa joce cel putin un an la echipa de tineret ...cel mult...Nu degeaba Mitea e la Ajax si celalat pe la Shatior...Hai sa fim seriosi....Marica numai figuri atat.

realmadrid.com
6th September 2004, 01:04
Pai da dar Marica marcheaza frecvent, Mitea a cam lasat-o mai usor cu golurile, nu zic ca ar fi foarte bun pt echipa mare, chiar nu stiu ce cauta la tineret, dar poate ca acolo ajuta mai mult decat poate sa o faca la echipa mare...

andreiush
6th September 2004, 01:51
Andorra - Romania 1 - 2 :great:

IlMILAN
6th September 2004, 01:53
Auzi Ionutz doar nu compari fotbalul din Olanda cu cel din Ucraina..

Mariusmadmax
6th September 2004, 02:10
1-0 pina in min 89
Neaga devine eroul cu o dubla in prelungiri ! :D
in min 89 gheneralul dashkide joku' ... scoate Soava(f) si intra Neaga !!!!

Catalanul
6th September 2004, 02:12
un meci care ar trebui sa fie problme pentru noi, dar daca jucam cum am jucat cu Macedonia...
sper sa batem macar cu 2-0

dragos_popa17
6th September 2004, 11:13
Batem fara probleme. Despre Marica am mai spus ca trebuie sa joace inca vreo doi ani pe la tineret inainte sa fie adus la echipa mare. Nu conteaza ca joaca bine la Sahtior, la nationala e altfel. Nici Mutu nu a jucat bine la nationala, desi juca bine la Verona in Serie A. Si el era considerat mai talentat ca Marica.
Formula de start: Lobont - Rat, Barcauan, Iencsi, Stoican - Neaga, Dica, Pancu, Cernat - M. Niculae, Danciulescu

armin
6th September 2004, 13:29
Lobont
Stoican-Barcauan-Moldovan-Rat
Caramarin-Cernat-Pancu-Dica
Neaga-M.Niculae

JUVENTUS_1
6th September 2004, 14:16
Andorra - Romania 0-3

corinutza_88
6th September 2004, 14:22
cel putin 0-4 daca nu 0-5!
iordanescu ar trebui sa se mai gandeasca la unii jucatorii care evolueaza prea bine la echipa mica si ar trebui sa joace pe la a mare!

Sorin M.
6th September 2004, 14:47
Nu conteaza cu cat castiga Romania... victorie sa fie. Deja am inceput sa tremuram cu orice echipa, fie ea mare sau mica asa ca nu mai prea conteaza scorul. Ati vazut ce au facut Franta, Anglia, Belgia sau Grecia care au "clacat-o" rau de tot cu echipe mici... :evil: La fel era sa ni se intample si noua!! da' bine ca am scapat!! acuma' sunt curios ce o sa facem in deplasare cu Finlanda si Macedonia da' is si mai curios ce o sa faca Cehia si Olanda cu astea doua :drak: Sper sa-si bage :drak: coada si sa se incurce un picutz...
Noi tot asa inainte, dar de data asta (adika miercuri) trebiue sa facem un pic de spectacol sa ne mai revenim dupa (tremuricii) cu Finlanda si Macedonia.
OLANDA - CEHIA 0 - 0 :evil:
ANDORRA - ROMANIA 0 - X (X>=1) :yeah:

HAIIIII CRAIOVAA /hello

*andrew*
6th September 2004, 14:49
Lobont(?)-Stoican-Barcauan-Moldovan-Rat-O Petre-Cernat-Pancu-Dica-Neaga-Danciulescu

Pt ca se vorbeste de Marica, cred ca e o solutie bunicica pt atac. E in forma, joaca, da gol la Sahtior. Marius Niculae pare iesit din forma.

leveu
6th September 2004, 15:50
Cred ca batem 1-0 si ala chinuit :) ,dar nu conteaza tot 3 puncte sunt :D
HAI ROMANIA /hello /hello /hello

Adrian
6th September 2004, 18:18
Marius Nicolae intai sa prinda din nou echipa de club si dupa aia sa intre la Nationala; asta cu tot respectul pentru el, imi place de el dar Nationala nu e societate de binefacere si reabilitare a jucatorilor accidentati sau iesiti din forma.
Lupule, Mutu e in Anglia deja si sa speram ca nu-l vedem nici pe Danciulescu, iesit si el din forma la Dinamo. Ce ziceti de un cuplu Mitea Marica in atac?

realmadrid.com
6th September 2004, 18:45
Auzi Ionutz doar nu compari fotbalul din Olanda cu cel din Ucraina..

Normal ca nu se compara, dar tu daca ai fi antrenor ai convoca pe cineva dintr-un campionat puternic, sa zic Italia care nu marcheaza, in loc sa chemi pe cineva care marcheaza meci de meci, asta in cazul atcantzilor, dar joaca intr-un campionat mai slab decat cel italial ???, ex: Olanda, Frantza, Gemania, Ucraina, etc
In cazul mijlocasilor, fundasilor, portarilor, eu as convoca pe cei care joaca mereu si bine...

LaTzaU
6th September 2004, 21:09
Ce tot aveti cu Marica.. asta nu are fata de Natioanala .. Mitea ar fi amuzant sa fie introdus la echipa mare .. intr`un meci mai "usor" ( in ultimul timp evit sa pronunt cuvintele meci usor si echipa mica :D ) .. sa vedem cum se descurca .. marica mi se pare o idee proasta.. chiar si Neaga e peste Marica ;)

realmadrid.com
6th September 2004, 21:18
Neaga joaca la Steaua, Marica marcheaza la Sahtior, este totusi o diferentza :D
Dar te inteleg daca este stelist...

lupisor lupetto
6th September 2004, 22:14
A spune ca Marica nu este de Nationala este nedrept si ireal din pricina faptului ca pana acum nu i s-au dat sanse mari sa se remarce. El ar trebui sa joace cel putin 60-70 de minute ca sa arate ce poate. Inainte sa vina Lucescu la Shakhtar, el daduse anumite goluri insa nu rupsese gura targului, in principal fiindca nu juca mult. Lucescu i-a dat incredere si acum marcheaza foarte des.

Mitea a fost trimis pe drept la tineret ca sa joace. Erau Dica, Cernat si Caramarin inaintea lui (pt Iordanescu toti trei pot juca pe stânga.... :S ), cred ca a facut bine. Marica este convocat fiindca nu prea avem atacanti de careu. In lotul actual, numai el si Marius Niculae au acest profil.

Pentru Marius Niculae eu am avut totimpul o slabiciune. Am crezut mult in el si cred inca ca poate sa ajunga mare, insa trebuie sa-si schimbe si putin mentalitatea, nu trebuie sa fie asa de incapatanat.

Un atac Marica-Mitea ar fi bine daca am juca un 4-5-1 sau un 3-3-3-1 (sistemul Argentinei :) ) cu un singur atacant impins.

Mariusmadmax
6th September 2004, 23:00
mai slabiti-ma d-lor cu carici si marici , sunt tineri indolenti care nu dau doi bani pe ceea ce fac ...
Carica sau Marica sa joace pina confirma pe la tineret , sau poate n-are loc de Andrei Cristea s-au Mitea , poate si cu Burdujan sa aiba probleme in titularizare !!!!!!!!!
carica - antitalent !

petru
7th September 2004, 02:57
intrebarea ar trebui sa fie: ne da andorra gol?
oricum altceva in afara de 0 goluri primite si cel putin 5 marcate nu-i de-ajuns

armin
7th September 2004, 09:30
Intrebarea care se pune este "Cand incepe Iordanescu sa puna in teren jucatorii asa cum trebuie, functie de adversar". Pe buna dreptate a fost acuzat ca jucatorii fug prea mult in teren, adica mai mult decat mingea, din cauza ca nu e asezata bine echipa in teren. Asta inseamna ca jucam 20 minute, si pe urma nu mai putem.

Chiar daca fotbalul si gimnastica au prea putine in comun, eu ii dau dreptate intr-o anumita masura si ziaristului C.T.Popescu, care afirma ca nationala romaniei nu are un sistem de joc bine stabilit, in care orice titular poate fi substituit cu un alt jucator (IN FORMA!), fara sa avem mult de suferit. Singura problema e ca pregatirea unui meci de fotbal tine doar o saptamana, si nu ani de zile ca la gimnastica. Dar fotbalistii profesionisti trebuie sa stie ce sa faca in teren. Antrenorul la fel.

E o solutie idealistica, seamana cu vorbele unuia care n-a jucat niciodata fotbal, dar pana la urma o echipa de fotbal trebuie sa semene cu un mecanism rapid si care sa aiba eficienta.

Elgorriaga
7th September 2004, 12:47
Nu cred ca batem la mai mult de un gol diferenta. Poate ca o sa conducem cu 2-0, o sa stingem motoarele si Andorra marcheaza golul zis de onoare in min. 90 ;)

Denis
8th September 2004, 04:52
cre'ca 5-0 le ajung andorenilor :D /hello

ADelPiero
8th September 2004, 11:34
andora 1-4 Romania :D
sper ca in acest meci sa marcam de mai multe ori ;)

armin
8th September 2004, 11:48
Eu zic ca daca luam gol azi, e un semiesec :) Scorul poate conta la golaveraj, insa cred ca prea putin.

alex36
8th September 2004, 14:22
Cred ca un 6-0 este suficient.

marho
8th September 2004, 15:00
Andorra - Romania 0-5

Adrian
8th September 2004, 17:57
Eu nu vad meciul...ce se intampla acolo?
Ne-au dat gol, am luat 2 cartonase galbene, astia au innebunit?
Fiecare cartonas conteaza enorm, Barcauan de-abia si-a ispasit pedeapsa.

gicu
8th September 2004, 19:00
gata, i-am batut si p-astia. Uite ca Marius Niculae a reusit sa revina frumos la nationala, doua goluri...alte cateva ocazii. Bravo, avem nevoie de el!

ps. cehi, pazea...venim :)

andreiush
8th September 2004, 19:15
Mergem...dar sper ca nu cu marica asta. Vai si-amar de el atacant. A avut azi la dispozitie 25-30 de minute si ce-a facut? A ratat o ocazie singur cu portarul si a dat pe langa minge. Parerea mea ca nu are ce cauta inca la seniori. Probabil pt tineret este bun, nu zic ca nu. In rest...Pancone a aratat inca o data cine este. Sper sa le-o arate si cehilor :great:

gabryel
8th September 2004, 19:19
andreiush o fi fost shi marica emotionat...din cate stiu io el da goluri garla la Sahtior :)

andreiush
8th September 2004, 19:20
Pai atunci sa joace la Sahtior daca aici are emotii.

Vadim
8th September 2004, 19:25
Felicitari Dorin, dragos_popa17, Dumitrescu Ionutz, Nea_Balcaniku', rasheedkpenny, Sorin M, ati fost singurii care ati ghicit diferenta la care va cistiga Romania! :)

Pacat de golul primit de la... Andorra :(

Ma asteptam sa ii bata mai rau, mai ales ca meciul a inceput cu un 1-0 rapid. Macar le fi administrat cea mai severa infringere, era un 1-7 cu Finlanda parca.

Catalanul
8th September 2004, 19:29
Pacat de golul primit de la... Andorra :( macar a fost din penalty :D
gata a trecut si antrenamentul urmeaza o partida decisiva, cea impotriva cehiei HAI ROMANIA!!! /hello

lupisor lupetto
8th September 2004, 19:29
Bine ai revenit Nicule!!!!!!!!!!!!!!!!!! Avem mare nevoie de un varf de lance ca el.

Putem spera ca lui Iordanescu nu-i vor veni idei ciudate si va pune la cale meciul bine lasand jucatorii sa joace asa cum stiu ei si unde stiu ei ca in meciul de la Copenhagen impotriva Danemarcei.

lupisor lupetto
8th September 2004, 19:31
Putem spera ca lui Iordanescu nu-i vor veni idei ciudate si va pune la cale meciul bine lasand jucatorii sa joace asa cum stiu ei si unde stiu ei ca in meciul de la Copenhagen impotriva Danemarcei.

ADelPiero
9th September 2004, 01:16
cel mai mult ma bucur pt Marius Niculae ... :ok:
bv lui !! :yeah:

Mariusmadmax
9th September 2004, 01:26
5-1 ... rezultat fantastic - la o prima privire ...
joc de curtea scolii !

BATY
9th September 2004, 09:32
La cum s-a jucat pana acum va fi cam greu cu CEHIA,oricun HAI ROMANIA
/hello

alex36
9th September 2004, 09:36
La cum au jucat Cehii aseara cu Olanda...nu prea cred ca avem sanse..au jucat fara patru titulari,si pe langa asta au fost furati si de arbitri.Sper la ca meciul cu noi,sa avem norocu`sa nu joace Nedved,si altii care nu au jucat aseara cu Olanda...si un arbitraj corect

corinutza_88
9th September 2004, 10:03
prea simplu pentru romania!
greu deabea acum incepe!
eu zic ca in cehia o sa facea un rezultat destul de bun!

Denis
9th September 2004, 10:18
yete ca se poate shi fara mutu shi chivu /hello. Bravo Romaniei. 9 pct dupa primele 3 meciuri, asha cum ne-am propus. aku sa speram sa scoatem macar un punct pla praga shi ar fi EXCELENT! :ok:. yar daca facem egal shi cu portocala mecanica avem cel putzin 90% shanse la calificare /hello. Hai Romania
Cehia 1-1 Romania :ciocan: :D

P.S.: Ca sa facem egal cu cehi yo zik ca mutu shi chivu o sa trebuiasca sa joace 90min. :ok:

baden
9th September 2004, 10:41
la praga trebuie sa riste si sa incerce sa castige ... ca jocul pentru egal nu tine la cehi. La prga in nici un caz arbitri nu vor "tine" cu romania ... asa ca !!!
Vreo 6 jucatori dintre cei vazuti in meciul cu andorra nu au ce cauta in lotul pentru cehia ... iar inca 3 ar trebui sa fie cel mult rezerve ... altfel vor juca cehii cu noi asa cum au jucat romanii cu andora

Vietnam
9th September 2004, 11:02
Daca nu jucam disciplinat o furam de la cehi. Dar noi trebuie sa alergam mult ceea ce pentru romani se pare ca a devenit o corvoada. Daca reusesc sa aiba inspiratie ... putem chiar sa-i si batem. COncentrare la maximum.
Bravo NIculae tine tot asa si o daca dai ca si Mutu cel putin un gol in fiecare meci ... cred ca nu mai avem probleme.
Dar ce ne face cu credincioasul ala de antrenor ca joaca Nationala tot asa de "frumos si inteligent" ca si Craiova acum. Am avut pina acum meciuri usoare : doua acasa si unul in deplasare cu Andorra... de acum incepe greul. Mie nu mi-a placut cum au jucat ai nostri nici macar ieri ... ma dispera pasele alea inapoi. Noi nu mai avem oameni care sa traga de la distanta? Oameni care sa tisneasca si sa dribleze apararea adversa? Ne mindrim ca am batut cu 5-1 o echipa de amatori? Apropo Craiova a batut echipe de astea cu 10-0 , 11-0 si uite ce face la meciuri mai serioase. Daca Iordanescu nu are o "viziune" mai normala de joc cred ca o sa inceapa sa apara si infrangerile.
:evil: Cred ca este momentul ca Iordanescu sa apeleze la sefii lui , aia doi unul ceresc si alalalt din capul guvernului ca Romania sa nu piarda nici un meci de acum inainte. Poate dau astia o ordonanta de urgenta...... :D

Bergero
9th September 2004, 16:47
Nici cu Andorra echipa noastra nu a convins; prea multe pase laterale si un angajament redus; au lasat impresia ca daca vor le mai dau vreo 5 goluri; pacat de golul primit ;totusi atitudinea jucatorilor nostri e de inteles avind in vedere ca nu conteaza golaverajul cu Andorra; greul de-abia incepe; e bine totusi ca suntem in grafic si ca avem timp sa pregatim cum trebuie meciul cu Cehia;

petru
10th September 2004, 01:42
uite ca am nimerit-o: 5 goluri, dar din pacate romania a reusit "performanta" de a lua iar gol... mai stie careva de cand n-a mai reusit nationala un meci la 0?

dragos_popa17
11th September 2004, 20:08
Astia au scris prin ziare ca am castigat cu 5-1, da' ca am jucat rau. Daca si acuma au jucat rau, nu stiu cum trebe' sa joace sa fie bine. Probabil ca de castigau 20-1 comenta presa ca de ce am luat gol. Asa suntem noi. Toata Europa ne lauda, noi ne scoatem singuri ochii. Pana acum e bine. In Cehia ar trebui sa jucam ofensiv, sa riscam si sa incercam sa dam cat mai multe goluri(e important pentru rezultatele directe). Trebuie sa nu ne fie frica, nu-s chiar asa de tari, iar daca e se pierdem nu e tragedie, suntem doar la inceput. Avem moral superior si trebuie sa ne folosim de asta, sa fim agresivi.

Sorin
11th September 2004, 21:21
intr-un meci cu Andorra, nu poti spune ca au jucat bine sau rau pentru ca adversarul este foarte slab. Vom vedea valoarea noastra in meciurile cu cehii si olandezii, daca batem, inseamna ca sintem buni, daca luam bataie, inseamna ca nu sintem buni.
Cu Andorra au invins , bine ca si-au luat punctele, obiectiv realizat , prea multe nu sint de discutat la meciul asta. Nici ca au redus motoarele nu este un pacat, toate echipele ar fi evitat accidentarile si cartonasele cand si-au realizat scopulul, inclusiv Italia, Germania, Anglia, Brazilia

cocomic
12th September 2004, 06:56
Toata Europa ne lauda, noi ne scoatem singuri ochii.

critica, de orice fel ar fi ea, daca nu se transforma sau se alatura autocriticii, nu va avea nici un rezultat. dupa parerea mea, toti dorim rezultate. este normal ca terte persoane sa ne laude, avem maxim de puncte din 3 meciuri. noi suntem insa cei care ne stim punctele slabe si vulnerabilitatile de care pot profita adversarii cu adevarati puternici, cu care ne vom intalni in meciurile urmatoare.

spui ca europa ne lauda? le multumim, dar atat. pentru ca important este razboiul, nu batalia. dupa 2 razboaie pierdute, eu unul prefer sa ne laude nu dupa meciurile castigate, ci dupa ce ne calficam la mondiale.

atunci, ne vom putea lauda si singuri.

dragos_popa17
12th September 2004, 09:04
N-am spus ca trebuie sa ne ridicam in slavi. Dar prea multe critici strica. Strica moralul, strica atitudinea jucatorilor. Toata presa si majoritatea suporterilor au dat impresia in ultima perioada ca nu au incredere in echipa nationala si ca abia asteapta ca aceasta sa piarda, ca sa poata spune ca au avut dreptate, sa-l mai vorbeasca de rau pe Puiu si sa prezica necalificarea noastra pana prin 2020. Asa nu poti avea rezultate, jucatorii au nevoie sa creada ca pot, au nevoie de increderea noastra. Cand proprii suporteri iti vor spune ca vei pierde, nu vei avea nici o sansa din start, pentru ca nici tu nu vei crede in sansele tale. In momentul acesta avem punctaj maxim, o raritate in Europa de azi, si asta ar trebui sa fie cel mai important lucru. Trebuie sa-i mai lasam in pace pe baietii de la nationala, sa nu mai punem atata presiune pe ei, pentru ca plecam in Cehia chiar si cu posibilitatea unei infrangeri. Ei sunt obligati sa castige, sunt cu moralul la pamant dupa meciul cu Olanda, iar noi trebuie sa profitam de asta aratand curaj in joc. Iar cand toata lumea iti spune ca nu ai nici o sansa, e greu sa-ti faci curaj.

Elgorriaga
12th September 2004, 10:12
Astia au scris prin ziare ca am castigat cu 5-1, da' ca am jucat rau. Daca si acuma au jucat rau, nu stiu cum trebe' sa joace sa fie bine. Probabil ca de castigau 20-1 comenta presa ca de ce am luat gol. Asa suntem noi. Toata Europa ne lauda, noi ne scoatem singuri ochii. Pana acum e bine. In Cehia ar trebui sa jucam ofensiv, sa riscam si sa incercam sa dam cat mai multe goluri(e important pentru rezultatele directe). Trebuie sa nu ne fie frica, nu-s chiar asa de tari, iar daca e se pierdem nu e tragedie, suntem doar la inceput. Avem moral superior si trebuie sa ne folosim de asta, sa fim agresivi.

Noah, daca europa ne lauda dupa un meci cistigat cu Andorra (sau chiar dupa cele 3 meciuri la rind cistigate cu Finlanda, Macedonia si Andorra), atunci avem o problema.

Cam tot asa i-o fi laudat pesemne si pe luxemburghezi pentru rezistenta lor eroica in fata Letoniei, ca au pierdut cu 3-4 dupa ce au condus cu 3-1; sau pe unguri ca au intors rezultatul de la 0-2 la 3-2 in fata Islandei.

Asta e genul de laude care stau in git "ia uite la ei, handicapati-handicapati, da' ia uite cum ii bat pe aia mai necajiti decit ei" ;)

dragos_popa17
15th September 2004, 23:39
Ma intreb ce-ati face unii dintre voi daca ati fi francezi si ati vedea ca nationala voastra face 0-0 acasa cu Israel si 2-0 greu in deplasare cu Insulele Feroe. Probabil ati vrea sa fiti romani, sa aveti 9 puncte din 3 meciuri.

Adrian
16th September 2004, 00:59
Israelul a fost dintotdeauna "nashul" Frante, deci nu se pune.
Iar meciurile noastre: 2 ACASA cu echipe slabe si unul in Andora...suntem cu moralul la cer, iar Cehii, dupa pe au pierdut IN DEPLASARE la Olanda, sunt cu moralul la pamant? Fii realist!

dragos_popa17
16th September 2004, 12:29
Pai asa si albanezii sunt nasii grecilor, georgienii sunt nasii turcilor, bosniecii sunt nasi spaniolilor etc(sa nu mai vorbim de calificarile pentru euro 2004 cand macedonienii au fost nasii turcilor si a englezilor sau moldovenii au fost nasii olandezilor). Mai lasa vrajeala cu nasii ca nu suntem la nunta. Poti sa bagi ce scuze vrei, sa zici ca suntem slabi, ca alti au avut ghinion, ca n-avem nici o sansa sa ne calificam, in cele din urma ramane punctajul maxim, pe care l-a mai realizat doar Croatia si Italia, ultima mai chinuit ca noi(si Olanda, care insa a jucat un singur meci). Multi dintre voi vorbiti si criticati mult, insa as vrea sa vad ce o sa spuneti cand Macedonia si Finlanda vor lua puncte Olandei si Cehiei(pentru ca inevitabil se va intampla). Cat despre Macedonia si Finlanda, nu stiu de unde o tot scoateti ca sunt echipe slabe. E adverat ca nu sunt echipe puternice, dar sunt departe de a fi echipe slabe. Sunt echipe care iti iau punctele inainte sa intelegi ce s-a intamplat. Cat despre victoriile "chinuite", au fost meritate. Am jucat mai bine decat finlandezi si macedonieni, am controlat jocul, a fost normal sa castigam. Acum ca nu am castigat la scor, astfel de victorii sunt foarte rare in ziua de azi si pot fi obtinute doar impotriva unor echipe de genul Andorra, San Marino, Malta, Liechtenstein, Luxemburg. Nimeni nu se mai preda doar pentru ca nu sunt favoriti. De aceea se intampla ce se intampla prin Europa. Eu va propun sa va pastrati criticile pentru cand vom pierde, si nu la un gol sau doua impotriva Cehiei sau a Olandei, ci la un gol doua impotriva Macedoniei sau Finlandei. Si un ultimul lucru, daca sunteti de parere ca nu avem nici o sansa, nu va mai uitati la fotbal, nu mai cititi presa sportiva, nu mai intrati pe forum, luati frumos o carte sau uitati-va la un film, sa nu va mai deranjeze mizeria din campionatul intern sau nea Puiu, ca n-are nici un rost.

junior
16th September 2004, 14:08
poate nu ştiţi. suntem singura echipă din grupele de calificare care avem punctaj maxim. este momentan de ajuns.

Dorin
13th October 2004, 18:15
Dupa infrangerea de azi a Macedoniei in Andorra cred ca puteti vedea mai realistic ca victoria Romaniei in Andorra nu e chiar de neglijat.Sau cind Lichtenstein e egalul Portugaliei precum si Macedonia egala cu Olanda. Mingea e rotunda pentru toti !!! Si Romania trebuie sustinauta nu batjocorita !!!! Ca au fost nemultumiti si suspiciosi chiar cind am batut Germania cu 5-1 !!!
:yeah: Dorin

adbogdan
14th October 2004, 11:17
Cred ca toti vrem s-avem echipa de top 10 in Europa. Avem ? Nuuu ! Am putea avea ? Da, dar numai in anumite conditii. Una din conditii este ca Iordanila sa se trezeasca. Sau sa plece.

S.O.S.
14th October 2004, 11:22
Dupa infrangerea de azi a Macedoniei in Andorra cred ca puteti vedea mai realistic ca victoria Romaniei in Andorra nu e chiar de neglijat.Sau cind Lichtenstein e egalul Portugaliei precum si Macedonia egala cu Olanda. Mingea e rotunda pentru toti !!! Si Romania trebuie sustinauta nu batjocorita !!!! Ca au fost nemultumiti si suspiciosi chiar cind am batut Germania cu 5-1 !!!
:yeah: Dorin

Corect! Uite ca mai exista si forumisti care gandesc cu mintea proprie si nu au creierii spalati de Ioanitoaia si alti pseudo-ziaristi.

ieppy
14th October 2004, 11:24
norocul nostru este ca esti tu aici sa ne murdaresti creierele incat sa nu mai poata fi spalate. Thank you SOS!

Ozzy
14th October 2004, 11:50
Ei da, acum, ce sa zic, daca macedonenii sunt atat de tolomaci incat sa piarda in Andorra, trei sa ne dam noi cocosi, ca "domn'ne noi i-am spulberat p-aia"

Da' de ce nu privim si altfel: Grecia a reusit sa invinga la Europene o echipa a Cehiei de trei ori mai tare decat cea pe care am intalnit-o noi. Iar noi ce-am facut? A, am uitat, grecii aveau si antrenor...

S.O.S.
14th October 2004, 12:17
Ei da, acum, ce sa zic, daca macedonenii sunt atat de tolomaci incat sa piarda in Andorra, trei sa ne dam noi cocosi, ca "domn'ne noi i-am spulberat p-aia"

Da' de ce nu privim si altfel: Grecia a reusit sa invinga la Europene o echipa a Cehiei de trei ori mai tare decat cea pe care am intalnit-o noi. Iar noi ce-am facut? A, am uitat, grecii aveau si antrenor...

Nu mai am uitat ca grecii au 2 puncte din 3 meciuri, 2 egaluri si o infrangere, si aia cu Albania.
Mingea e rotunda pentru toti, vine a zis Dorin.

S.O.S.
14th October 2004, 12:34
norocul nostru este ca esti tu aici sa ne murdaresti creierele incat sa nu mai poata fi spalate. Thank you SOS!

Trebuie sa recunosc ca al tau este atat de murdar incat nu mai poate fi spalat de absolut nimeni. Sa fii sanatos.

ieppy
14th October 2004, 12:38
Mersi, as spune acelasi lucru si despre tine insa ai trecut deja de linia unde mai e posibil.

Papagilus
15th October 2004, 04:34
Trebuie sa recunosc ca al tau este atat de murdar incat nu mai poate fi spalat de absolut nimeni. Sa fii sanatos.

Bey S.O.S. ai postat peste tot treaba asta cu creierele murdare. :rosu:
Pai mai lasa-i prealuminatia ta in pace pe astia ca si asa nu se pot ridica la nivelul dumneavoastra de gandire. :headbang:
Si tare as vrea sa fiu si eu printre ei (cei de 18, 19, 20 de ani). :ok: