PDA

View Full Version : Sezonul revenirilor ...vor avea succes ?



Iulya
30th July 2009, 16:11
Multi patinatori reintra in circuitul competitional dupa o absenta indelungata din diverse motive, fie s-au retras din activitate, fie au fost accidentati. Or sa aiba succes revenirile lor?

Reveniri din retragere:
Evgheny Plushenko
Stephane Lambiel
Sasha Cohen
Shen Xue si Zhao Hongbo

Reveniri dupa accidentari:
Daisuke Takahashi
Stefan Lindemann
Isabelm Delobel si Oliver Shonfelder

Revenire din suspendare:
Nabunari Oda

Sper ca n-am uitat pe nimeni :thinkso:

Care revenire are cele mai mari sanse de reusita?

whisper
30th July 2009, 21:30
Cred ca francezii si probabil chinezi.
Nu cred ca Daisuke si Stephy vor fi prea sus in clasamentul de la jocurile olimpice desi mi-as dori sa ma insel:praying for this:

cat despre Plushy si Cohen..nefiind o fana nu ma prea intereseaza ce vor face si imi doresc sa nu prinda locuri prea bune...dar aici am mai mult de 60% sanse sa ma insel :D

Sper ca Lindemann si Oda sa aibe rezultate bune dar nu mai bune Stephane si Daisuke :D

irinaidu
31st July 2009, 17:05
hmmm, din toti cei de acolo clar sper ca isa si oli sa aibe rezultate bune. dar isa si oli nu au fost accidentat6i, adica isa a fost si accidentata dar si gravida. sincer mi se pare cam mult de depasit. chinezii insa mi se par genul care sa traga cu dintii si chiar cred ca o sa faca ceva frumos. din partea mea pt oly i-ar place podiumul cu ei, nemtii si perechea ruso-japoneza :P. dar sa vedem si cu ce programe vin perechile poate imi schimb parerea.

despre sasha cohen, plushy si lambiel nu am ce parere sa-mi schimb. chiar daca ar aparea si ar face cele mai bune programe din viata lor, stilul lor nu imi place si that's that. dar in caz ca o sa aibe rezultate bune sper sa fie macar bazate pe ce o sa faca pe gheata si nu pe ce au fost o data. sincer sasha cohen n u cred ca o sa apara la olys pana la urma, just mt feeling si daca apare o sa fie un fiasco. de plushy si lambiel nu stiu ce sa zic. dar cred ca lambiel are sanse mai mari decat plushy pt ca a stat doar un an pe bara. dar plushy are de partea lui mega numele.

pt daisuke, nobunari si lindemann am numai urari de bine si sper sa fie cat de buni pot. nobunari nu ma emotioneaza in mod special dar e simpatic el asa, cum sta el prost cu matematica si sare pana uita de cate ori a sarit. si sunt f curioasa sa-i vad programele lui daisuke. iar lui lindemann ii doresc un sezon fara accidentari, ar fi super pt el.

mikeyy
31st July 2009, 21:05
M-as bucura ca Xue Shen/ Hongbo Zhao sa aiba parte de o revenire de exceptie si sa se bata pt aur. Dupa 2 medalii olimpice de bronz...ar fi vremea sa castige si ei titlul olimpic. Ii apreciez pt cariera indelungata! Desi si Aliona/Robin sau Yuko/Alex ar merita sa castige. Sper sa fie o lupta frumoasa si fara ratari.

Stefan Lindemann sper sa revina si el in forta...sa aiba si el noroc de un sezon bun, fara accidentari.

Despre Lambiel si Plushy...nu vreau sa comentez ca s-ar supara lumea de aici pe mine :D Dar mi-as dori sa-i vad plecand de la Vancouver fara medalii :D

Sasha Cohen nici nu va ajunge la Vancouver...nu va trece de Nationale.

whisper
31st July 2009, 21:49
Despre Lambiel si Plushy...nu vreau sa comentez ca s-ar supara lumea de aici pe mine Dar mi-as dori sa-i vad plecand de la Vancouver fara medalii
:cry: Nu iti face griji Mihai..te vei bucura cu siguranta :D desi in ceea ce-l priveste pe Stephane nu ma voi prea bucura eu :P dar nu cred sa aibe sanse la medalii. am asa o impresie ca pe podium va fi Chan, Abbott sau Lysacek(sau chiar ambii) si probabil Brian.

irinaidu
31st July 2009, 22:28
cum ai ajuns la abbott ade???

whisper
31st July 2009, 22:35
pai nu crezi ca are sanse?

nush m-am gandit si eu..la un american...bine atunci sa zic mai bine Johnny?:P

irinaidu
31st July 2009, 22:39
sincer eu sper pt johnny dar sperante mari nu am in mod realist vorbind. dar jeremy nu mi se pare ca are cu ce sa dea peste nas competitie.
adica o sa fie chan, plushy si mielut care sunt cei carora arbitrilor le place sa ii pupe in fund. apoi sunt tomas, brian, evan, daisuke, oameni cu talnet si competiii castigate si experienta in competitii importante. oricare din cei mentionati fie ca imi plac mie sau nu cred ca au sanse mult mai mari decat jeremy. dar vom trai si vom vedea. oricum o sa fie super interesanta competitia masculina.

whisper
31st July 2009, 22:48
si eu sper sa fie..si cred ca va fi:)


apoi sunt tomas, brian, evan, daisuke, oameni cu talnet si competiii castigate si experienta in competitii importante
daca il scoti pe Evan din context sunt de acord cu podiumul asta:P desi nu ar strica sa fie si mielut:cry: pe acolo pe undeva si nu cred ca vom scapa de Chan :P

irinaidu
1st August 2009, 00:32
nici eu nu am o pasiune secreta pt evan, ziceam doar ca pare un competitor serios. daca ar patina in competitie cum patineaza in gale as putea sa-l plac. si mielut ar putea primi o minima doza de simpatie daca patineaza pe ne me quite pas :P

whisper
2nd August 2009, 00:45
Pai patineaza pe "Ne me quittez pas" :D

irinaidu
2nd August 2009, 12:48
Pai patineaza pe "Ne me quittez pas" :D

hmmm, what?? unde?

whisper
3rd August 2009, 00:48
Pai sezonul asta...Am inteles ca e programul de gala. nu stiu exact unde participa el. Cred ca Nebelhorn Trophy si Japan Open :D

irinaidu
3rd August 2009, 01:26
a, la gala. ma gandeam ca poate o fi sp ceva si nu stiu eu.

whisper
3rd August 2009, 21:16
A..nu. Nu se stie ce sp va prezenta , iar ca lp are "Otono porteno/Autumn in Buenos Aires" :)

Adeline
3rd August 2009, 23:22
cine e mielutz ca nu ma prind acum?:huhu:

whisper
3rd August 2009, 23:25
:happy Stephane LAMBiel :P

Adeline
4th August 2009, 00:06
aham dar nu-mi trecea prin cap pentru ca nu credem ca vei permite sa-i spunem mielutz adelina, desi parca citisem pe undeva de mielu-lambielu:)

Sper sa faca o figura frumoasa si cine poate vine iar cu o gala dintr-aia sensibila cu trandafiri pe final:P

whisper
4th August 2009, 00:32
Ah..corect! dar Irina nu i-a zis cu rautate asa(l-a alintat si ea un pic:P tine dealtfel ff mult la el :cry:) asa ca nu am de ce sa ma supar ca ii zice mielut.

irinaidu
4th August 2009, 16:56
ha,ha, clar ca i-am zis cu dragoste, doar sunt filmata in timp ce-i arunc papusele pe gheata :P

whisper
4th August 2009, 18:40
:cry: asta asa e..o adevarata fana:D

PS: Si uite si postul 15000 para mi /OLE/ ^_^

Tracoromana
12th August 2009, 17:21
Despre pregatirea celorlalti "reveniti" nu prea stiu multe: pe Daisuke il vad doar dand interviuri in japoneza pe care nu le inteleg, Lambiel s-a hotarat destul de tarziu si nici inainte nu era in forma. Doar Plushenko a aratat in Koreea ca are programele aproape gata . Inainte de Koreea s-a antrenat in Italia, acum e in Germania cu echipa lui Mishin.
Cele 2 programe prezentate la sfarsiul scolii din Italia, pe un patinoar ca lumea care sa-i permita sarituri:

SP, Nocturna- Chopin, care incepe sa imi placa, cred ca muzica e cauza, mai ales ca nu o mai mixeaza ca alta data.
http://www.youtube.com/watch?v=TraYyyKA91c&feature=PlayList&p=0789D220275244DE

LP, Tango - Amor., despre care nu ma pronunt, niciodata nu mi-a placut stilul lui Marton.
http://www.youtube.com/watch?v=BV_ECHzIal0&feature=PlayList&p=0789D220275244DE&index=12

Tot in Italia s-a antrenat celalalt favorit a lui Mishin, Artur Gacinski, prezent si la Gala de final.
http://www.youtube.com/watch?v=LhPDLHUyco8&feature=PlayList&p=0789D220275244DE&index=10