PDA

View Full Version : Idei pentru Liga II



micutzu
3rd October 2006, 15:42
Orice user, moderator, care are o idee noua poate propune aici.
Se poate pune si pol la propunerea respectiva care ulterior poate fi adaptat de catre moderatori la o alta propunere.
Stiu ca intr-o alta "zona" a OLS-ului exista un sub-forum asemanator dar eu zuc ca acest thread ar putea folosi userilor din aceasta zona care navigheaza mai putin (sau chiar deloc) pe alte sectiuni.

Nota : Este interzisa orice disputa intre suporteri (useri) ai unor echipe adverse pe acest thread. Thread-ul a fost creat sa vina in intampinarea unor idei noi a user-ilor care sa duca la bunul mers al sub-forumului, si nu ca un teren de dispute.
Parerile pro si contra asupra unei idei nu sunt considerate dispute "ilegale". :D

Nerespectarea acestei note atrage dupa sine o binemeritata "pauza" de 1 pana la 15 zile a userilor implicati !!!

micutzu
3rd October 2006, 15:54
O idee care a venit de la unul din moderatori a fost punerea unui poll cu meciurile etapei pe threadul de etapa. Astfel se poate vedea parerea userilor asupra meciurilor mai interesante.
Dupa 2-3 zile de vot se pot vedea meciurile care prezinta interes mai mare pentru useri si astfel se pot face threaduri cu meciurile respective (1-2 / etapa / serie).
Ar trebui facuta aceasta treaba de catre toti userii sau moderatorii care posteaza un thread de etapa.
Este o idee care a ar prinde bine, zic eu.

Va astept cu altele noi si interesante.

Bogdann
3rd October 2006, 16:22
daca eu am fost cu ideea de a face poll`ul cu meciurile interesante atunci eu promit ca ma voi ocupa de seria vest in fiecare etapa. ar fi perfect daca Mishumacher ar face acelasi lucru pt cealalta serie (are mai multe cunostiinde despre echipele de akolo). eu urmaresc si celelate sectiuni ale forumului si daca voi gasi ceva interensant care se poate adapta si la "Liga II" atunci vom adopta si acele idei. sper ca aceasta sectiune sa fie de acum inainte muuuuult mai interesanta si asteptam si alte propuneri.
PS: micutzu`le buna ideea cu thread`ul asta...

Sommerset Hateg
4th October 2006, 18:48
Nerespectarea...."pauza"....etc.Dupa cate vedeti,Forumul Liga a II-a s-o golit.Cu amenintarile voastre ati gonit userii in alte zari,unde nu sta nimeni cu nuiaua toata ziua la curu` lor.Ce forfota era pe aici in intersezon,iar acum la mijlocul turului...abia mai deschide unu` gura.
Aaa..si inca ceva...cam stergeti mesaje la greu,si cu rost(cele mai multe),si fara rost,numai ca sa va bagati in seama.Daca o sa continuati,in curand veti vorbi singuri,si nu va mai fi nevoie sa cautati idei.

starsteel
4th October 2006, 19:22
Acum in sectiunea Intern - Liga II e o harababura, aici trebuia facuta ordine prin crearea unor subforumuri in care sa intre marea majoritatea a threadurilor si apoi create doua sectiuni pe Seria 1 si Seria 2 in care meciurile etapei sa fie discutate exact ca in prima liga. Nr. postarilor ar creste simtitor chiar daca nu s-ar compara cu cele de pe prima scena. Eu am facut aceasta propunere cu ceva timp in urma insa nu a fost agreata infiintarea de subforumuri aici, din pacate.

Bogdann
5th October 2006, 08:44
si eu m`am gandit la asta. e o idee foarte buna. o sa discut cu micutzu sa vedem ce se poate face pt ca intr`adevar aici pe Liga II e harababura

starsteel
5th October 2006, 16:53
Eu am discutat cu boss-ul OLS-ului si ideea nu a fost agreata o sa mai incerc odata poate totusi merge. Trebuie create acele sub-forumuri fara ele e imposibil sa faci ceva.

Bogdann
5th October 2006, 20:15
Eu am vb cu micutzu si a zis ca trebuie sa vorbim cu Vadim. Chiar imi doresc sa facem acele forumuri dar sa vedem si parerea lui...

micutzu
6th October 2006, 14:37
Ar mai exista o problema, la care probabil s-a gandit si Vadim, inconstanta Ligii II.
Daca ne uitam bine in ultimii 5 ani au fost 2 serii, apoi 3 serii, acum iar 2 serii, iar dupa cum am inteles s-ar putea ajunge la o serie.
Eu cred ca de aia Vadim nu vrea sa faca subforumuri cu ligile.

Vadim
6th October 2006, 14:45
Eu am discutat cu boss-ul OLS-ului si ideea nu a fost agreata o sa mai incerc odata poate totusi merge. Trebuie create acele sub-forumuri fara ele e imposibil sa faci ceva.Huh? Nu mai tin minte. Facem, nu e nici o problema. Le fac eu acum.


Eu cred ca de aia Vadim nu vrea sa faca subforumuri cu ligile.
Nu e o problema, daca ramane o serie le desfiintam. Acum sunt 2 serii se poate face un subforum pentru fiecare pentru a se discuta macar meciurile.

Vadim
6th October 2006, 14:56
Gata, aveti cele doua subforumuri!

Bogdann
6th October 2006, 16:15
Multumim...acum arata mult mai bine

micutzu
6th October 2006, 16:17
Am facut ceva mutari. In special etape si meciuri si deocamdata zic ca ajunge.
Le-am lasat pentr o saptamana dar asi ruga userii sa folosesca si cele 2 sub-forumuri pentru obisnuinta.

Vadim
6th October 2006, 22:50
E ok, puteai pune 1-2 zile durata de redirect, pana pe 13 ramane acolo in home la Liga 2 de parca s-ar fi taiat cu cutitul. Nu mai inteleg nimic.

starsteel
6th October 2006, 23:01
Eu aveam alta propunere lasam in prim plan cele 18 meciuri ale etapei le despartim cu un sticky pt. prima serie ca sa fie o ordine iar toate celelalte threaduri le ducem in seria 1 si seria 2 corespunzator cu fiecare subiect. Tot acolo vom duce si meciurile dupa disputare unindu-le intr-un thread numit etapa y si atunci o sa fie si ordine.

starsteel
6th October 2006, 23:11
Daca primesc ok-ul ma apuc de treaba.

Vadim
7th October 2006, 00:56
Crezi ca are sens sa fie meciul si threadul ca la Liga 1?

starsteel
7th October 2006, 00:58
Facem o incercare sunt orase importante si in a 2-a liga sa vedem ce iese. Oricum acum e si un pic de ordine.

Vadim
7th October 2006, 01:16
Da, dar daca am facut impartirea nu vad de ce meciurile sa stea acolo laolalta iar subiectele la zi ascunse. E bine de vazut si ce zic altii. Eu cred ca ar fi mai bine invers, meciurile in serii si subiectele la zi cum erau. Sau toate impartite pe serii, meciuri si subiecte.

starsteel
7th October 2006, 01:19
E si King pe aici vor veni si ceilalti si atunci sa se hotareasca cum e mai bine.

Hard
7th October 2006, 01:20
propun ca totul sa fie impartit , indiferent de ce este vorba! asa se pot ocoli dispute nefotbalistice si violente verbale intre suporterii echipelor Building Vanju Mare si Pref. 05 Modelu , principalele candidatela promovare anul asta. parerea mea

starsteel
7th October 2006, 01:21
Impartite cele 2 serii si ne folosim de sticky pt. prim planuri

Vadim
7th October 2006, 01:35
Da, e ok impartite pe 2. Insa sticky maxim 3 hai 4, asta e strategia. Meciurile neinteresante se duc in jos, eu ziceam ca nici nu e nevoie de thread pe meci ca la liga 1 cu pe etapa. Ramane de vazut si ce cred moderatorii de la Liga 2.

Kainsashiki
7th October 2006, 01:39
Daca se face cate un thread separat pt fiecare meci pe unele threaduri nu vor fi mai mult de 5 mesaje!

Jerry20cm
7th October 2006, 01:41
propun ca totul sa fie impartit , indiferent de ce este vorba! asa se pot ocoli dispute nefotbalistice si violente verbale intre suporterii echipelor Building Vanju Mare si Pref. 05 Modelu , principalele candidatela promovare anul asta. parerea mea

tu nu esti sanatos bay frate :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

Bogdann
7th October 2006, 08:18
Buna idee. Am vazut ce ati facut peste noapte. Acuma ramane de vazut sa vedem daca merita sa afcem thread pt toate partidele. Daca nu, eu am lanasat o idee cu un poll cu cele mai interesante partide ale etapei. Thread`ul il fac sambata iar partidele cu cele mai multe voturi pana marti sau miercuri primesc un thread separat. Etapa asta incercam asa cu toate ca la Liga I iar daca nu sunt de folos anuminte threadu`uri putem face cum am zis eu, daca sunteti de acord..

micutzu
7th October 2006, 12:43
Am modificat deoarece sunt subiecte care pot fi de interes comun si altele de interes specific.
De ce de ex ar trebui sa intru la un subforum sau altul ca sa vad thread-ul asta
Deocamdata, zic sa lasam doar etapele si meciurile pe subforumuri si mai apoi sa mai divizam in functie de interesul care exista pentru un thrad sau altul.
O schimbare brusca ar deruta userii.

starsteel
7th October 2006, 13:00
Pe pagina Liga 2 sa ramana diversele discutii iar pe sub-forumurile Seria 1 (A?) si Seria 2 sa fie discutiile pe cele 9 meciuri ale etapei care vor fi sticky dupa care cele 9 threaduri sa fie adunate intr-unul singur cu denumirea Etapa y. Meciurile care mai sunt din urma trebuie adunate in cadrul etapei la care sau jucat si astfel va fi ordine.

starsteel
7th October 2006, 15:33
Hai ca arata binisor sub forumurile Seria 1 si Seria 2 am o nedumerire totusi, care e denumirea corect 1&2 sau A&B? Sper ca cei care vor face pe viitor threadurile sa tina cont de forma actuala.
P.S. Poate ar merge completat la titlul threadului "Seria 1: meciuri, pronosticuri, discutii" ceva de genul asta. Evident si la Seria 2 (B?)

Bogdann
7th October 2006, 19:55
Cred ca nimeni nu stie cum e corect: Seria 2, Seria II, Seria B sau Seria Vest. Oricum e bine...

t.b.
14th October 2006, 23:33
N-are rost sa faceti cate un thread pentru fiecare meci, da-o incolo de treaba, pe cine intereseaza un meci intre Vanju Mare si ISCT (de exemplu). E destul un thread pentru fiecare etapa, si pentru meciurile mai importante (derby=uri sau meciuri intre echipa cu mai mullti suporteri). Ce rost are sa deschizi un thread in care sa fie 2 posturi.

omul
27th October 2006, 10:46
de acord cu tibi

CrAzY92
12th November 2006, 08:39
N-are rost sa faceti cate un thread pentru fiecare meci, da-o incolo de treaba, pe cine intereseaza un meci intre Vanju Mare si ISCT (de exemplu). E destul un thread pentru fiecare etapa, si pentru meciurile mai importante (derby=uri sau meciuri intre echipa cu mai mullti suporteri). Ce rost are sa deschizi un thread in care sa fie 2 posturi.

atunci acolo la "Alte Echipe" si FC Bihor acolo pot dechide , pentru fie care meci?!

banateanul mare
14th December 2006, 09:23
Baieti,
Este foarte bine sa se faca thread pentru fiecare meci. Ganditi-va ca antrenorii de la echipele din vest obtin foarte greu informatii despre echipele din zona Olteniei! Acolo nici antrenorii si cred ca ziaristii nu ofera informatii despre echipele lor! E perfect sa fie pentru fiecare meci! AScultati-ma ce va spun!

Bogdann
15th December 2006, 14:57
Da, dar asta inseamna sa faca toti thread`uri pt meci...se pare ca daca nu fac eu nu face nimeri, ori eu nu pot face la ambele serii. Fiecare ar putea face pt echipa lui, iar daca raman meciuri fara thread facem noi, moderatorii(de fapt eu, ca restul moderatorilor au disparut). Nu numai moderatorii au voie sa faca thread`uri...

Mishumacher
17th December 2006, 20:36
Nici eu nu sunt de acord cu acest lucru!
Bogdan a incercat sa faca acest lucru si au ramas thread-uri in care nu s-a batut lumea sa scrie!
Mi se pare pierdere de timp.Cel mai bine e ca decat celor mai importante meciuri sa li se faca thread-uri!

07Ex
27th February 2007, 05:07
Pana una alta vad ca pe forumul ligii a II-a e liniste si pace. Cred ca lumea va veni cu idei abia dupa ce va incepe campionatul si in liga a II-a.

Mishumacher
27th February 2007, 14:54
Asta sper si eu ca odata cu reinceperea campionatului sa reinceapa si discutiile aprinse...:(

gruppo_centrale
30th March 2007, 23:44
Numai "U"!

07Ex
20th August 2007, 07:01
Numai "U"!

Dece ati mai intra voi aici nu stiu, din moment ce sunteti acum in liga I.

NORGEMAN
20th August 2007, 11:48
A scris pe vremea cand erau in divizia B.

rhadoo
21st August 2007, 01:16
Dece ati mai intra voi aici nu stiu, din moment ce sunteti acum in liga I.

tine locul cald pt anu viitor:happy

micutzu
21st August 2007, 11:28
Asta sper si eu ca odata cu reinceperea campionatului sa reinceapa si discutiile aprinse...:(

Au plecat si U-istii, daca intra cumva si Petrolul se cam stinge liga a II-a. Aaaa, mai sunt si pitestenii.
Cand eram si noi in B se mai ascuteau discutiile cu oradenii si antrenau si alti useri.

NORGEMAN
21st August 2007, 11:45
stai sa vezi cand se apropie meciurile "derby" dintre noi ploiesteni si poate si niste echipe moldovene :)

six
21st August 2007, 20:27
Cand eram si noi in B se mai ascuteau discutiile cu oradenii si antrenau si alti useri.Va satisfacem dorinta de-a discuta din nou cu oradenii daca vreti.....;)

07Ex
21st August 2007, 20:49
stai sa vezi cand se apropie meciurile "derby" dintre noi ploiesteni si poate si niste echipe moldovene :)

Sunt sigur de asta. In plus cand echipele moldovene vor juca intre ele sunt sigur ca se va anima forumul.

vicov
6th October 2007, 13:51
Chiar nu se poate corecta legenda de la clasamentul seriei a II-a ?

Vlad
2nd November 2007, 23:50
Seria II e prafuita rau, nu se posteaza mai nimic. Mirare daca trece un thread al unui meci de 10 posturi. Spun asta uitandu-ma la seria I si la ce a fost mai demult, inainte de a promova anumite echipe.

Poate atrag atentia cuiva si se uita macar de curiozitate pe acolo. :D

tchibos
3rd November 2007, 10:38
poate va mobilizati macar voi resitenii ca am vazut ca sunteti cativa pe forum