PDA

View Full Version : Canada GP



Dorin
15th June 2003, 09:48
Masinile Williams au luat impreuna prima grila de start !Lupta se complica daca si mai casiga ! :yeah: Dorin

oaspetele
15th June 2003, 12:35
Masinile Williams au luat impreuna prima grila de start !Lupta se complica daca si mai casiga ! :yeah: Dorin

e , nu cred.
daca pozitiile raman astea de la calificari , Schumi trece in frunte.
acest circuit este clar avantajos pentru McLaren , care intr-adevar , isi arata potentialul extraordinarului motor BMW.
dar asemenea de circuite sunt rare de acum incolo. poate Monza.


sa vedem totusi si incurcatura de combustibil.
destul de slabe pneurile Bridgestone pe uscat.
pe ploaie , Ferrari erau cu 1 sec mai rapizi (in testele de alaltaieri si ieri dimineata , cand pista era uda)

oaspetele
15th June 2003, 22:51
01 1 M Schumacher Ferrari F2003-GA B 2 pit-stops
02 4 R Schumacher Williams FW25 M 2 pit-stops
03 3 Montoya Williams FW25 M 2 pit-stops
04 8 Alonso Renault R203 M 2 pit-stops
05 2 Barrichello Ferrari F2003-GA B 2 pit-stops
06 6 Raikkonen McLaren MP4-17 M 1 pit-stop
07 14 Webber Jaguar R4 M 2 pit-stops
08 20 Panis Toyota TF103 M 2 pit-stops
09 19 Verstappen Minardi PS03 B 2 pit-stops
10 15 Pizzonia Jaguar R4 M 3 pit-stops
ret. 5 Coulthard McLaren MP4-17 M gear box problem
ret. 7 Trulli Renault R203 M
ret. 9 Heidfeld Sauber C22 B engine blow up
ret. 10 Frentzen Sauber C22 B spun off
ret. 11 Fisichella Jordan EJ13 B gear selection problems
ret. 12 Firman Jordan EJ13 B
ret. 16 Villeneuve B.A.R 005 B breaks problem
ret. 17 Button B.A.R 005 B transmition problems
ret. 18 Wilson Minardi PS03 B
ret. 21 Da Matta Toyota TF103 M


sa remarcam inca o data prosta clasare a echipelor care au mers pe "mana" Bridgeston-ului : doar Ferrari , plus (remarcabil) Verstappen s-au clasat in primii 10.

Schumi ? imperial. e cel mai bun :yeah: :D
brazer ? indecis . dar cred ca diferentele minore de putere intre masini nu puteau sa bata curentul turbionar rezultat in urma masinii din fata . valabil si pentru Montoya , Alonsa sau Kimi.
si nu neaparat de putere. ci de tururi rapide. e clar ca cei 3 urmaritori ai lui Schumi puteau sa scoata timpi mai buni. dar nuu puteau depasi . credeti ca Montoya ar fi stat atat de mult im spatele lui Ralf ??
Montoya ? putea castiga.
Alonso ? remarcabil. de urmarit pustiul
:yeah: Rubens ?? lipsei de determinare i se adauga si ghinionul
Kimi ? a scos ceva puncte . ramane principalul adversar.
.........
in rest . Verstappen de aplaudat

dezamagiri : BAR , Coulthard si Bridgestone.
:evil: :?

Dorin
16th June 2003, 00:58
Impresionant ce diferente de timp intre primii clasati 0.7 sec si 1,3 sec !!! :yeah: Dorin

Ayrton
16th June 2003, 10:28
Schumi, ca de obicei, cel mai exact si calculat, si cu o tactica Ferrari excelenta => victorie.
Pentru mine cea mai mare dezamagire a fost Montoya, cu greseala lui copilareasca din startul cursei, si cred ca daca nu o facea avea cele mai mari sanse la victorie, dovedind ulterior ca poate recupera 15 secunde fata de Schumacher-i... Asta e, prostia se plateste...

07Ex
19th August 2003, 02:58
Am auzit recent ca cica de la anul MP al Canadei nu se va mai desfasura. Ati auzit ceva in legatura cu chestia asta?

Ayrton
19th August 2003, 09:37
Da, se pare ca intrucat guvernul canadian a votat o lege prin care se interzice reclama la produsele din tutun, Marele Premiu al Canadei va urma calea anonimatului in care a cazut si Marele premiu al Belgiei, unul din cele mai frumoase si spectaculoase circuite...
Asta e... Oricum, mie ca roman din Romania mi-ar conveni sa-l inlocuiasca M.P. al Turciei, asa cum se zvoneste, chiar daca din 2005. E mai aproape si mai accesibil decat Canada.