PDA

View Full Version : Grupa G: Panathinaikos, PSG, RAPID, Hapoel, Mlada



Vadim
3rd October 2006, 13:43
Comentati aici grupa Rapidului si sansele de calificare mai departe.

Vand vise
3rd October 2006, 13:48
rapid-Panathinaikos 1-2
rapid-psg 1-2
rapid-HAPOEL 1-0
rapid-Mlada 1-2

rapid face maxim 3 puncte

suporterita
3rd October 2006, 13:55
accesibila grupa pentru Rapid,succes !

dardar_3
3rd October 2006, 13:55
O grupa destul de usoara pentru Rapid...
Merg mai departe Rapid, PSG si Panathinaikos....:ok:... Locul fiecareia ramane de vazut....

YoYoyOi
3rd October 2006, 13:58
Mlada este pe locul 2 in campionat si este intr-o mare forma, deci nu este de neglijat.

Pancujunior
3rd October 2006, 14:01
Sper sa jucam ultimul meci cu PSG in giulesti. Ei calificati, poate shi noi, dar vom avea sansa sa-i batem. Si cu Panatinaikos akasa
1Rapid 2 PSG 3Mlada

Sunchase
3rd October 2006, 14:18
In sfarsit o grupa mai accesibila.Cred ca ne vom califica alaturi de Mlada si greci.

noir_desir
3rd October 2006, 14:19
Si eu cred ca Rapidul se va clasa pe locul I, inaintea lui PSG si Panathinaikos. Mult succes si la cat mai multe victorii pt. coeficientul uefa!

pytzy
3rd October 2006, 14:23
rapid-Panathinaikos 1-2
rapid-psg 1-2
rapid-HAPOEL 1-0
rapid-Mlada 1-2

rapid face maxim 3 puncte
Esti suparat rau. Cred ca atatea puncte nu poate aduna decat steaua( dar sa fim la obiect adica gr. uefa). Cred ca trece Rapid, PSG si greci dar ramane de vazut. Grupa mi se pare un accesibila. Forza Rapid./hello

Vand vise
3rd October 2006, 14:23
ce viseaza lumea... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: rapid face 3-4 puncte :) => ultimul loc in grupa /OLE/

TenisFan
3rd October 2006, 14:36
Rapid are acasa cu PSG si cu Mlada...Mi se pare o grupa accesibila pt Rapid si meciurile de acasa sunt foarte bine alese...Eu inclin sa cred ca Rapid se califica fara probleme... :o:

Datenshi
3rd October 2006, 14:45
La halu' in care jucam, zic asa:
1 Panathinaikos
2 Mlada
3 Rapid
4 PSG
5 Hapoel

SORENSEN
3rd October 2006, 14:45
O grupa la prima vedere accesibila..o sa fie ceva munca aici ca sa iasa Rapid din grupa...

DIXX
3rd October 2006, 15:03
Merge Rapid si PSG,in cupe Rapidul joaca marfa.

dede
3rd October 2006, 15:21
o grupa destul de usoara
se califica rapid fara prea mari probleme

armin
3rd October 2006, 15:26
Grupa aparent mai usoara decat cea a lui Dinamo.
Sa nu se uite insa ca Mlada a eliminat pe Marseille.
Conteaza mult cu cine joci acasa.

Succes Rapid!

Sunchase
3rd October 2006, 15:34
Mda.. programul nu ne este chiar favorabil.Jucam acasa cu cele mai valoroase echipe .. cel putin teoretic ( psg si cehii ) si in deplasare la hapoel si greci unde se anunta atmosfere deloc prietenoase... :) Va fi greu.

adygrassoo
3rd October 2006, 16:00
rapid-Panathinaikos 1-2
rapid-psg 1-2
rapid-HAPOEL 1-0
rapid-Mlada 1-2

rapid face maxim 3 puncte


ce viseaza lumea... rapid face 3-4 puncte => ultimul loc in grupa

Ce suparat esti pe lume,copilu"!?!?!
Probabil e normal tinand cont de faptul ca toata lumea trage sa faca Steaua capital psihologic(daca nu intelegi - prea mult ajutor de la arbitri pt voi)...

Pt. voi un citat celebru pe care nu l-a luat nimeni in seama!!!!!
G. Multescu:"La pauza a venit arbitrul de rezerva la noi in vestiar si ne-a spus sa o lasam mai usor,ca stiti,Steaua are un meci important de disputat"
Pentru o declaratie asemanatoare, Olimpique Marseille,a pierdut Cupa Campionilor detinuta si a fost retrogradata in divizia a treia franceza.....:jerk: :jerk: :jerk: :rosu:


RAPID VA TERMINA GRUPA PE LOCUL 2 DUPA PANATINAIKOS

Hipgnosis
3rd October 2006, 16:01
Rapid termina locul 1. Urmati de PSG si Mlada.

Eeyore
3rd October 2006, 16:06
Teoretic o grupa accesibila, iar faptul ca intalneste PSG acasa poate fi un avantaj. Dar toate astea cu o conditie, sa inceapa Rapidul sa joace fotbal. Sezonul asta inca nu au aratat nimic.

starsteel
3rd October 2006, 16:11
Atentie mare Rapid performantele au fost obtinute anul trecut in Europa de vest acum in grupe jucati in Balcani si in Israel. Aveti grija....nu fiti balcanici!

krydo
3rd October 2006, 16:17
Singurele echipe nasoale din grupa Rapidului sunt Panathinaikos si Mlada Boleslav dupa mine...Daca reusim sa scoatem un egal la Atena zic eu ca putem sa ne calificam chiar de pe primul loc. De cativa ani buni PSG scartzaie. Nu este o echipa de speriat, mai ales ca vom juca cu ei in Giulesti...Au avut noroc Dinamo si Rapid ca au prins cele mai slabe echipe din urna a 2-a (Brugge si PSG), echipe care te mai sperie doar cu numele si care o duc destul de rau in campionat...La Tel Aviv (daca se joaca acolo) Rapid nu are cum sa piarda....
Pronosticul meu e ca o sa terminam pe 2 dupa PAO...:)

Zapada
3rd October 2006, 16:19
Sper ca Rapid cat si Dinamo sa termine in primele 3 si sa continue in cupa UEFA, desi va fi mai greu ca anul trecut deoarece contracandidatele la primele 3 locuri de anul acesta sunt mai puternice ca cele de anul trecut.

Am votat cu locul 3

csaby
3rd October 2006, 16:24
19 octombrie: Rapid - Paris Saint-Germain 2-1
2 noiembrie: Hapoel Tel Aviv - Rapid 0-3
23 noiembrie: Rapid - Mlada Boleslav 2-0
29/30 noiembrie: Panathinaikos - Rapid ... ce mai conteaza
13/14 decembrie: Rapid sta

Atasat puteti vedea graficul comparativ cu evolutia celor 5 echipe din grupa
Creat pe http://www.xs4all.nl/%7Ekassiesa/bert/uefa/plots.html

Dupa cum se vede Rapid-ul nu ar trebui sa aiba probleme cu Hapoel si Mlada(echipa bunicica), PSG e pe locul 14 dupa 8 etape in Franta (dar tre sa dovedeasca si Stelei ca francezii pot fi batuti) iar meciul cu Panathinaikos este doar o excursie in Grecia (cu 9 pct) pentru un ultim antrenament oficial pentru primavara europeana!

delaparis
3rd October 2006, 16:24
Ia uite cu cine am cazut /hello

PSG bate tot :yeah:

Dupa vin si rapidistii cu lumina stinsa ... :happy

marauder
3rd October 2006, 16:48
Nu va inteleg. Sa dea dreak daca pricep de ce va certati ca chiorii ; in loc sa sa tineti cu toate trei voi dati cu pietre unii in altii. Se pare ca ni se potriveste foarte bine proverbul ala cu capra vecinului. E in mostenirea noastra genetica...

Mi se pare o grupa mai dificila decat a lui Dinamo. Are mai multe echipe slab cotate dar capabile de surprize mari.

Hai Steaua! Hai Dinamo! Hai Rapid!

sanchi
3rd October 2006, 16:49
hai baieti ca se poate sa iesiti si voi din grupa asta; bagati puncte la romanica, si mergeti iar ca anul trecut.

psv
3rd October 2006, 16:50
Daca Rpid bate in primul meci (shi probabil va bate) atunci va castiga grupa.

kain
3rd October 2006, 16:52
Cea mai buna grupa posibila ptr Rapid.. FORZA RAPID ! :D

Aurel.D
3rd October 2006, 16:58
Este o grupa buna dar nu chiar usoara.
PSG nu joaca mai nimic de 2 ani in campionat, dar in UEFA nu se stie. Mlada a eliminat pe Marseille si este in forma deci trebuie atentie cu ei. Panathinaikos (mi-am scrantit si degetele:D ) este bataioasa iar cu evreii este bine ca joaca in deplasare, ca oricum aia nu vor juca in Israel deci se presupune ca va fi mai usor.

Am vazut la meciul cu Dinamo ca Rapid are jucatori tehnici, solizi si bataiosi, are sanse la locul 2.

Bafta Rapid in grupa!:ok:

dj_jaxxx
3rd October 2006, 17:13
Eu zic, ca vor termina pe 2 dupa greci. Nu cred ca Mlada se vor prezenta asa de bine. Marseille a jucat prost de tot in turul 1.

1. Panathinaikos
2. Rapid
3. PSG
4. Mlada
5. Hapoel

Bafta Rapid!

apercele
3rd October 2006, 17:29
Merge Rapid si PSG,in cupe Rapidul joaca marfa.

era bine daca se calificau 3.....

JJ
3rd October 2006, 17:29
9 puncte si calificare din etapa a treia. Terminam pe locul 2 dupa Pao sau PSG la golaveraj, depinde de meciul Pao-PSG.

apercele
3rd October 2006, 17:40
La prima vedere am zis ca ati picat intro grupa extrem de usoara comparat cu a noastra....dar PSG si panathinaikos sunt nume cunoscute in europa, iar cehii intotdeauna au avut un fotbal puternic (dovada ca i-au scos pe marseille)
iesiti in primele 3 locuri 100% daca jucati cu coaie, ca anul trecut
iesiti pe 4-5 daca jucati ca in campionat

asa ca hotariti-va cum jucati!!
oricum romania va tine pumnii...BAFTA!!!

Cahoots
3rd October 2006, 17:41
Locul 3.

Cahoots
3rd October 2006, 17:42
era bine daca se calificau 3.....
Pai 3 se califica

apercele
3rd October 2006, 17:47
LOL la misto ziceam
bagasem quote de la cineva care zisese ca doar rapid si PSG se califica

stiu ca 3 merg mai departe...mersi oricum :ok:

Luis Garcia10
3rd October 2006, 17:50
parerea mea e ca trebuie 6 puncte din meciurile cu Mlada Boleslav si Hapoel Tel Aviv :ok:

Sorin Blaj
3rd October 2006, 18:27
Asa cum spuneam si in cazul lui Dinamo. Cu doua victorii, Rapid este calificata.

YoYoyOi
3rd October 2006, 18:33
Eu zic ca Rapid va lua, cu noroc locul 3. Nu inteleg de ce aproape toti vedeti PSG ca un adversar accesibil. Au luat cupa Farantei in acest an, si chiar daca acum sunt pe locul 14 in campionat, sunt puternici.
Despre Panathinaikos nu se pot spune prea multe decit ca sunt foarte buni si cu mari sanse la locul 1.
Hapoel a ajuns in 2001 până în sferturile de finală ale Cupei UEFA, pierzând la AC Milan, scor 2-0, după o victorie acasă, cu 1-0 si au trecut de echipe ca Lokomotiv Moscova, Chelsea si Parma.
Iar Mlada este vicecampioana Cehiei, si acum este pe 2 in campionat.

TheIceMan
3rd October 2006, 18:45
Rapidul grupa mai grea decat Dinamo. Am votat locul 3 desi mi-e teama ca nu trece Rapidul de data asta de grupe:

1 Mladá Boleslav
2 PSG
3 Rapid
4 Panathinaikos
5 Hapoel

Rapid - Paris Saint-Germain 2
Hapoel Tel Aviv - Rapid 2
Rapid - Mlada Boleslav 2
Panathinaikos Atena - Rapid X

Vand vise
3rd October 2006, 18:47
locul 5... e posibil sa termine si pe 4 :D

Ulio singuraticu
3rd October 2006, 18:47
Zic ca Rapid nu are nush ce probleme cu grupa asta si ca realitate as zice locul dar am votat locul 1.
Inafara de PSG nu prea vad pericole.Putem face o performanta mai mare anu asta!:ok:

Vand vise
3rd October 2006, 18:50
Ce suparat esti pe lume,copilu"!?!?!

mi-am spus parerea
...probleme??? :D

4ndy
3rd October 2006, 19:20
Mlada si PSG sunt cei mai tari adversari, cred totusi ca se califica fara mari emotii Rapidul..

MagicTouch
3rd October 2006, 19:40
Grupa grea dar in acelasi timp usoara; totul depinde de cum joaca Rapidul pentru ca orice echipa din aceasta grupa are carentele ei....din pacate nici Rapidul nu e lipsita de asa ceva.
Grecii daca sunt luati repede se cam pierd cu firea. cand jocul nu le iese se enerveaza si fac mai mult rau decat bine.
PSG este totusi o forta in ciuda dominatiei Lioneze din campionatul francez. va fi un meci greu si tare ma tem de un deja-vu gen Steaua - Lyon.
Hapoel nu prea spune multe dar in ani precedenti ia lasat acasa chiar si pe Chelsea. Nici un an competitional nu este la fel ca precedentul totusi, nici Hapoel nu pare o echipa de ras.
Mlada ia lasat acasa pe cei care au pus ultimul cui in cosciugul lui Dinamo editia trecuta - Ol. Marseille. In plus noi am cam avut intoadeauna probleme cu fotbalul ceh..la nivel de echipa sau nationala ne-au cam umplut intodeauna de nervi si ne-au lasat acasa.
Nu sunt, nu am fost si nu voi fii niciodata dinamovist, rapidist sau stelist. Dar ca roman sper ca orice echipa romaneasca sa ajunga cat mai sus in orice competitie internationala. Chiar daca acasa eram petrolist convins sper si m-ar bucura daca Rapidul ar termina pe locul 1. Totusi va fi extrem de greu si lasand deoparte dorinta, realitatea imi spune ca vor fi norocosi daca vor termina pe 3. Daca anul trecut unele echipe nu prea ia luat in serios anul acesta se stie cine e Rapidul si ca sunt in stare de un fotbal de calitate (daca le dai ocazia)

Vladek
3rd October 2006, 19:42
Grupa destul de accesibila pentru Rapid. Doar PSG pare sa fie (teoretic) mai puternica decat Rapid, dar baietii din Giulesti au aratat ca pot bate astfel de echipe. In rest Hapoel si Mlada sunt nume care nu spun mare lucru, dar n-ar trebui desconsiderate precum Sarajevo, care n-a lipsit prea mult sa produca surpriza. Grecii ... nu stiu ce sa zic, parca accesibili totusi.

Pronostic: Rapidul scoate minim 2 victorii acasa, plus ceva egaluri/victorii in deplasare, termina pe 2, poate pe 1 prin jocul rezultatelor. Calificare fara emotii.
Bafta Rapid in Europa ! (Sper sa joace Steaua finala UEFA contra Rapidului anul asta :D)

duru2000
3rd October 2006, 20:00
O grupa dubioasa are Rapid, francezii si cehii nu ne-au convenit niciodata, insa pe gretzi si jidani ar trebui sa-i zdrobeasca daca vor juca ca in prima repriza a derby-ului du Dinamo.
Bafta, 6 puncte asigura locul 3, cu inca un egal sunt pe 2

apercele
3rd October 2006, 20:23
sa nu uitam ca rapid-ul a facut megi egal cu craiova, si a pierdut de 2 ori cel 1-0 cum dinamo si steaua....deci nu e ca si cum ei joaca cine stie ce fotbal

daca baietii joaca fotbalul de anul trecut, vor trece sigur de aceasta faza
din pacate, fotbalul din acest tur cam lasa de dorit....

Sasuke Uchiha
3rd October 2006, 20:58
rapid ar trebui sa treaca la pas de aceasta grupa
cred ca este foarte usoara

Luis Garcia10
3rd October 2006, 21:03
TREZITI-VA!! Cum sa fie o grupa usoara? loooooooool! PSG si Panathinaikos sunt 2 forte, iar un singur pas gresit in Israel poate transforma aceasta grupa ,,usoara" intr-una de foc ;)

stefy_deva
3rd October 2006, 21:05
sper si cred k rapid se va califica de pe locul 2 sau dk razvan se mai gandeste un pic ce sa faca rapidul ar merge de pe locul 1! sa fim serios.......in afara de mlada la ora actuala nici o echipa din cele 4 nu joca cine stie ce...si totusi

hai RAPID!!!

Rossi
3rd October 2006, 21:18
Si Rapid are o grupa grea ... PSG si Panatinaikos sunt doua forte

sa nu uitam de PSG - steaua 5-0 ...

crissis
3rd October 2006, 21:25
Rapid are sanse sa iasa din grupa .
Multa bafta rapidistilor

towfym
3rd October 2006, 21:26
am votat 2 dar la jocu rezultatelor se poate si 1. dar cel mai imp e sa-si dea rapidu drumu la joc! psg nu au batut in franta cu ronaldinho in teren so...neah...o fura in giulesti cu mlada e al naibii de greu meciu dar tre sa fim increzatori si sa luam cele 3 pcte. in deplasare la hapoel, este un meci relativ usor dar tratat superficial poate da mari batai de cap. la greci acasa mi se pare cel mai greu meci..dar 1 pct se poate obtine..deci daca vor juca din tot sufletu si cu motoarele turat la maxim, rapidu pot scoate 10 pcte!

gabi94
3rd October 2006, 21:42
Cred ca adversarul cel mai de temut va fi Mlada...PSG si Panatinaikos nu sunt chiar intr-o forma care sa ne sperie...sansele Rapidului sunt destul de mari de a trece de grupe..bafta !

luctoronto
3rd October 2006, 22:07
Totul depinde de primul meci.Daca bat ,atunci se califica sigur,x2 sa zica merci daca ies pe locul 3(f greu).
Deorece meciurile nu sunt tur retur,tb sa bati tot acasa si cel putin 1 p afara ca sa nu ai emotii.
Oricum se poate.Eu va doresc cel putin ca anul trecut!
Multa bafta!

luctoronto
3rd October 2006, 22:22
Si Rapid are o grupa grea ... PSG si Panatinaikos sunt doua forte

sa nu uitam de PSG - steaua 5-0 ...

sincer daca si grupa asta e grea,atunci in care grupa a-ti fi vrut?cu cine? ca pe Xanthi ia-ti eliminat !?!
Normal ca s-au mai triat echipele ca doar au fost 3 tururi pana acum.
Later.

Hard
3rd October 2006, 22:40
psg nu se califica din grupa asta,cred ca vor trage sa evite retrogradarea din campionatul francez,asa ca merg pe mlada,rapid si panathinaikos,nu neaparat ordinea asta

rechinul farist
3rd October 2006, 23:08
locurie I si III sunt cele mai accesibile, locul 2 intalenste o echipa din CL si nu e bine.....dar cu 6 pcte se califica.....succes!!

inter
3rd October 2006, 23:17
Ia uite cu cine am cazut /hello

PSG bate tot :yeah:



sa inteleg ca faci o deplasare in Giulesti? :D:D

resita
3rd October 2006, 23:53
grupa destul de usoara.

rapid se califica.:ok:

JJ
4th October 2006, 09:25
Cu PSG va fi pana la urma cel mai greu. Daca batem in primul meci am rezolvat 50% din calificare. Dar PSG a batut romanii pe unde i-a prins: a batut Steaua, Rapid, National, parca si pe Dinamo (sau Craiova??) acum vreo 15 ani.

Un lucru sper: Sa nu se mai ia curentul.

ricomuerte
4th October 2006, 09:32
Pot sa ajunga pe locul 2 in grupa...daca joaca si Moldovan.

johny bravo
4th October 2006, 09:53
Mda.. programul nu ne este chiar favorabil.Jucam acasa cu cele mai valoroase echipe .. cel putin teoretic ( psg si cehii ) si in deplasare la hapoel si greci unde se anunta atmosfere deloc prietenoase... :) Va fi greu.

cam asa vad si eu lucrurile. doar in aparenta este o grupa usoara... eu zic ca o sa aveti de tras.

Rapid, psg, panathinaikos merg mai departe.

mult succes!

papusil
4th October 2006, 10:12
Ca si componenta e mai usor decat pentru Dinamo, dar era de asteptat avand in vedere ca Rapidul a fost intr-o urna superioara.

Oricum, cehii o sa fie o nuca tare si nu ar trebui subevaluati, cum mi se pare ca face majoritatea.

Daca e sa ne luam dupa form aactuala, se califica Mlada, Rapid si una dintre PSG si greci...sper :)

Bafta Rapid!!!:ok:

Aurel.D
4th October 2006, 10:39
Panathinaikos si Mlada vor fi cele mai tari din grupa. Rapidul are doua dezavantaje mari:
- va juca in deplasare cu echipele cu cei mai infocati suporteri;
- in ultima etapa nu va juca;

Dar cred ca va trece de grupa asta.

dragos_popa17
4th October 2006, 10:39
Grupa f usoara pt Rapid. Daca a lui Dinamo e cea mai grea prinsa vreodata de o echipa romaneasca in UEFA, a lui Rapid e cea mai usoara. In plus, au meciurile grele acasa, iar Rapidului ii convine asta. Parcursul de anul trecut s-a datorat in mare meciurilor f bune de acasa. Eu zic ca se vor califica sigur alaturi de Mlada, pt ca si cehii formeaza o echipa buna care se va lupta mult. Francezii si grecii vor veni cu numele si vor obtine putin. Cred totusi ca se vor califica francezii, pt ca au mai multa valoare. Israelienii nu ar trebui luati in calcul.

YoYoyOi
4th October 2006, 10:43
Eu ma tem, totusi, ca Rapid sa nu intre in meciuri cu lipsa de concentrare. Multi dintre cei din echipa considera grupa ca fiind usoara si ca au sanse sigure de calificare. Ceea ce ar putea duce la a privi adversarii cu mai putina seriozitate. Sper totusi sa nu fie asa si sa faca o figura frumoasa.

testosoo
4th October 2006, 10:44
sper ca de data asta sa nu se mai stinga lumina cu PSG
hai rapidu',
steaua si dinamo

hackerash87
4th October 2006, 10:45
/hello /hello /hello
Comentati aici grupa Rapidului si sansele de calificare mai departe.



Cum sa faci bani multi repede, usor si legal CEA MAI NOUA METODA DE FACUT BANI PENTRU ROMANI! BANI RAPID SI SIGUR PE INTERNET. TESTAT! EU AM FACUT 30.000.000 IN 3 SAPTAMANI!!! E RANDUL TAU!!!!!! FUNCTIONEAZA!!!! SINGURUL CARE FUNCTIONEAZA CU ADEVARAT!!! nu risti nu cistigi.
Nu este nici o gluma,crede-ma! Depinde numai de tine daca vrei sa citesti pagina asta sau nu, eu nu pot spune decat ca 10 min. de citit iti pot schimba viata (si portofelul!), depinde numai de tine "POTI FACE BANI USOR SI REPEDE" Crede-ma: am incercat toate metodele posibile (si legale).Aceasta este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal. Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la final textul. Eram sceptic, totusi... In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol asemanator cu acesta in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie de numai 60.000 de lei. Imediat m-am gandit "chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie". Dar, curios fiind, am continuat sa citesc. Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 10.000 de lei la fiecare din cele 6 adrese mentionate in articol . Apoi sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet sau prin mail la cat mai multe adrese. Pur si simplu! Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 60.000 de lei si 6 timbre? Cum este si normal, la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal! Deci am facut infima investitie de 60.000 de lei. Surpriza!...Ghiciti ce s-a petrecut !!! .. Intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana am primit 370.000 de lei. La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000. In a treia saptamana stransesem 25.470.000 de lei! Si banii continua sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 60.000 de lei si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la bingo!). Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana. Cum?

PASUL 1: Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : "M-AM ADAUGAT LA LISTA TA", astfel incat cel ce primeste plicul sa te adauge la listele pe care urmeaza sa le posteze si asa adresa ta va aparea pe alte sute si sute multiplicate de forumuri, apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum iei 6 bancnote de 10.000 de lei si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor, pentru a ajunge in continuare pe forumuri!), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10.000 de lei. Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:

1) Nutu Silviu Nicanor str. Calea Bucovinei nr. 37 sc. B ap.11 Mun. Raduti jud. Suceava
2) Cristescu Marius, str. Dudului, nr.10, bl.24, sc.1, ap.14,Braila
3) Delcea Valentin, Str. Logofat Tautu, nr. 6, bl C5, et. 3, ap. 10, sector 3, cod 742531, Bucuresti
4) Suciu Andrei Dragos, Str.Saturn, nr.19, sc.E, ap.13,Brasov,jud.Brasov
5) Gradinaru Iulia str. Aleea Nucului nr. 5 sc. A ap. 4 bloc 5 Suceava Jud. Suceava
6) Gugu-Petrisor Noris str.Gabriel Popescu,bl.1A,sc.A,ap.8,Targoviste
PASUL 2: Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...). Astfel numarul 6 devine liber : completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-a, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit semanind neincrederea.

PASUL 3: Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original. Acum publica anuntul la cit mai multe forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria calculatorului(\'Copy\' din meniul \'Edit\'); deschizi un fisier gol cu \'notepad\'(\'File\'...\'New\') si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia a 6-a (\'Edit\'...\ Paste\'); salvezi fisierul cu extensia .txt. Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message board-uri, site-uri de chat, de discutii) romanesti bineinteles, sau la diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri

GATA! Felicitari... Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare newsgroup! TINE MINTE : MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200! Calcule...Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 50.000 de lei cu numele meu pe pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 50.000 de lei.Eu primesc astfel 5*5*10.000 de lei = 250.000 de lei. Continuand exemplul cu acest numar mic (5) de persoane care raspund la articol, castig 1.250.000 de lei cu numele meu pe pozitia a 4-a, 6.250.000 cu numele meu pe pozitia a 3-a, 31.250.000 de lei pe pozitia a 2-a si ... DA! 156.250.000 DE LEI cu numele meu pe pozitia intai. UIMITOR! Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si totul cu o investitie initiala de 60.000 de lei si 6 timbre. Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura : iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 10.000 de lei la adresele care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a Acum publici articolul din nou de MINIM 200 de ori. Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !! Asa ca iti poti permite 60.000 de lei sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da... Unii au spus \"dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?\" Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20- 50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce ?

JUCATI CINSTIT SI CORECT SI ADRESA TE VA AJUNGE PE MII DE FORUMURI, ASTEFEL VEI PRIMI MII DE PLICURI. IN FIECARE ZI
INTRA SUTE SAU MII DE OAMENI FE FORUM!
VETI AVEA NUMAI DE CASTIGAT!!!
JOCUL SE BAZEAZA PE O BINECUNOASCUTA LEGE DIN ECONOMIE SI ANUME LEGEA MULTIPLICARII PE CARE CRED CA POTI SA O INTELEGI. CRED CA MARILE MAGAZINE SE IMBOGATESC PT CA Tu AI CUMPARAT O STICLA DE VIN. NU... SE CUMPARA INDUSTRIAL ..
DECI DACA JOCI CORECT SI TRIMITI PLICURI ADRESA TA VA PAREA PE MULT MAI MULTE SITE-RI SI VREI PRIMI CU MUUULT MAI MULTI BAI! BAFTA! !!!!!!!!
p.s. FOARTE IMPORTANT: O SA INALNESTI OAMENI CARE NU SUNT DE ACORD CU ASTA SI CARE NU AU CURAJ SA INCERCE SA SE IMBOGATEASCA INTELIGENT. ACESTIA SE MULTUMESC DOAR SA INJURE (MAI MULT NU POT). TREBUIE DOAR SA-I IGNORI ASA CUM FAC EU, JOACA SI O SA VEZI CUM PLICURILE INCEP SA SOSEAsCA.
DACA AI INCREDERE SI PERSEVEREZI O SA-MI MULTUMESTI
CAT PENTRU CEI CARE NU JOACA... VA RACITI GURA DEGEABA, EU PRIMESC ZECI DE PLICURI CU BANI SI O SA CONTINUI SA JOC... BAFTA

grande
4th October 2006, 11:00
Asta-i nu-i normal la cap !

Red-Castorryy
4th October 2006, 11:22
grupa usoara ... parca sunteti un pic dezavantajati de program . mult succes rapid !

georg40
4th October 2006, 12:24
Rapid, cam schioapata in campionat, este departe de forma de anul trecut, totusi o ratare a calificarii ar constitui o neplacuta surpriza. Grupa ei este poate cea mai modesta dintre toate...

Dinamo se afla intr-o forma buna , in campionat domina sezonul, calificarea ei pentru faza urmatoare ar fi pentru mine, cel putin, o surpriza. Grupa ei este de-a dreptul infernala.

Paradoxal, dar real !

Sezione
4th October 2006, 12:28
E O GRUPA MULT MAI GREA DECIT vad ca o vede toata lumea. PAO nu e PAOK Salonic ( diferenta mare ) , Cehii daca au eliminat pe O. Marseille sint buni ( ca doar e pe locul 2 dupa Lyonul paralaudat de stelisti nu ) , PSG e PSG ...iar evreii daca sint la fel ca aia de i-au chinuit pe dinamo atunci sint de luat in seama.

BAFTA RAPID!!!!

delaparis
4th October 2006, 12:40
Cu PSG va fi pana la urma cel mai greu. Daca batem in primul meci am rezolvat 50% din calificare. Dar PSG a batut romanii pe unde i-a prins: a batut Steaua, Rapid, National, parca si pe Dinamo (sau Craiova??) acum vreo 15 ani.
Un lucru sper: Sa nu se mai ia curentul.

Pe Craiova :D:D

inter de ce nu-i raspunzi ? :happy


De data asta cred ca PSG se va prezenta cu echpa cea mai slaba din toate intilnirile cu romanii.

Cu Craiova era in contructie , cu Steaua a fost cea mai buna echipa din istoria clubului, cu Rapid si National incepuse deja declinul ...

Sezione
4th October 2006, 12:44
rapid-Panathinaikos 1-2
rapid-psg 1-2
rapid-HAPOEL 1-0
rapid-Mlada 1-2

rapid face maxim 3 puncte

Esti rautacios ... Oricum Rapid are mai multe sanse de calificare decit Steaua ( chiar daca dejaare 3 pcte) ... Ma refer la calificarea in Cl nu de pe locul 3 in UEFA...

Sezione
4th October 2006, 12:51
HAi dau si eu niste pronosticuri:

19 octombrie: Rapid - Paris Saint-Germain 2-1
2 noiembrie: Hapoel Tel Aviv - Rapid 0-0
23 noiembrie: Rapid - Mlada Boleslav 1-0
29/30 noiembrie: Panathinaikos - Rapid 2-1
13/14 decembrie: Rapid sta

grande
4th October 2006, 13:02
Astea sunt ale mele :


19 octombrie: Rapid - Paris Saint-Germain 1-1
2 noiembrie: Hapoel Tel Aviv - Rapid 0-2
23 noiembrie: Rapid - Mlada Boleslav 2-0
29/30 noiembrie: Panathinaikos - Rapid 1-1

dan
4th October 2006, 14:06
rapidul se califica,in cel mai rau caz termina pe 3,
dar eu cred ca vor castiga grupa.si vor obtine intre 7 si 10 puncte.

delaparis
4th October 2006, 14:10
19 octombrie: Rapid - Paris Saint-Germain 1-2
.....

restul nu stiu ...:D

aetius
4th October 2006, 14:39
daca vedeti ca eminutul 85 si 1-0 pentru francezi stiti ce aveti de facut nu? e evident ....stingeti nocturna, le dati la gioale , reaprindeti nocturna , le dati 2 goluri rapid si-i trimiteti acasa !!!

acum fara gluma... rapid ar trebui sa adune cam 7-9 puncte din aceasta grupa. bafta mare...

dorian27
4th October 2006, 15:04
Sperante mari in ceea ce ii priveste pe giulesteni, cel putin conducatorii acestora sunt foarte optimisti in calificare (vor chiar de pe locul 1)
In ceea ce-i priveste pe adversarii Rapidului grecii de la Panathinaikos au cel mai mare coeficient Uefa din grupa dar nu stralucesc deloc in Europa , calificarea au obtinut-o greu dupa un 1-0 si 1-1 cu ucrainienii de la Zaporojie.Hapoel este doar echipa din umbra celor de la Maccabi nerupand gura targului prin Europa.
PSG sta bine financiar si indiferent de rezultatele din propriul campionat, in Europa sunt mereu un adversar redutabil (sunt cel mai bogat club al grupei).In ceea ce-i priveste pe cehii de la Boleslav nu se stiu prea multe, acestia reusind in ultima vreme sa schimbe fata campionatului Cehiei dominat ani de-a randul de surorile din Praga, Slavia si Sparta.

La prima vedere, o grupa accesibila pentru o calificare in primavara europeana...

SORENSEN
4th October 2006, 15:25
19 octombrie: Rapid - Paris Saint-Germain 1-2
.....

restul nu stiu ...:D

Am inteles ca pleaca Dhorasoo de la voi si se duce la Bolton..:o:
PAi nici cu ROnaldinho nu au facut un mare meci ..cred ca va fi un egal la acest meci...
Rapid are sanse bune sa treaca de grupa asta.

delaparis
4th October 2006, 16:22
Cazul lui Dhorasoo e identic cu cel al lui Radoi cu Piturca la nationala. Antrenorul se zburleste la jucator il pedepseste , il face sa plece de la echipa iar dupa aia isi da seama ca a uitat sa se ocupe de joc si rezultatele sunt :no:
Ronaldinho nu se intelegea cu Fernandez la rolul pe care il avea in echipa ... mijlocas , atacant, ...?

Acum PSG este o echipa omogena. Toti jucatorii joaca slab /hello deci nu mai sunt probleme :D

SORENSEN
4th October 2006, 16:46
Nu inteleg ce-e la PSG..nu mai sunt bani...nu ii mai detine CANAL+...jucatori au fost...
Mda daca joaca slab ar trebui sa-i bata Rapid nu?

pytzy
4th October 2006, 17:26
Ca joaca slab sau nu, ca nu-i mai detine canal + nu ma intereseaza. Important este ca noi sa jucam bine si sa trecem de grupe si cu cat mai multe puncte adunate.

apercele
4th October 2006, 17:41
Panathinaikos si Mlada vor fi cele mai tari din grupa. Rapidul are doua dezavantaje mari:
- va juca in deplasare cu echipele cu cei mai infocati suporteri;
- in ultima etapa nu va juca;

Dar cred ca va trece de grupa asta.

probabil cu evreii nu se va juca la ei acasa si tot undeva prin europa
deci o sa fie aia vreo 1000 cum au fost la beitar-dinamo la sofia

la greci, e alta ecuatie in schimb....

lyon diana
4th October 2006, 17:47
Si eu cred ca Rapidul se va clasa pe locul I, inaintea lui PSG si Panathinaikos. Mult succes si la cat mai multe victorii pt. coeficientul uefa!

nu sti fotbalul nu rapid o sa termine pe locul 1 ci dinamo anul asta dinamo:jerk:

Universal
4th October 2006, 18:28
Se va califica PSG pe locul 1 , Rapid de pe locul 2 si surpriza: Mlada Boleslav :ok:

delaparis
4th October 2006, 19:02
Nu inteleg ce-e la PSG..nu mai sunt bani...nu ii mai detine CANAL+...jucatori au fost...
Mda daca joaca slab ar trebui sa-i bata Rapid nu?

Bani sunt si inca foarte multi ... Nu am in cifrele exacte dar trebuie sa fie al doilea sau al treilea biget din Franta dupa Lyon si probabil OM.
Problema e ca la PSG jucatorii vin buni joaca slab si pleaca foarte buni ...:D

PAris e un oras cu multe tentatii , iar banii se duc repede pe activitati anexe nu tocmai compatibile cu sportul de performanta. Conducerea clubului nu stie sa impuna respect. Jucatorii sunt vedete si impun totul. Pina si ora antrenamentului zilnic a fost mutata tirziu dupa amiaza ca sa aiba timp baietii sa se trezeasca din mahmureala de dupa petreceri de noapte.:rolleyes:

La Bucuresti rezultatul e deschis dar cred eu ca ceva jucatori ca Pauleta sunt capabili sa faca diferenta in orice meci. In mod normal nu sunt peste Rapid dar la ciupeala pot lua cele trei puncte.

SORENSEN
4th October 2006, 19:58
Mda inseamna ca se poate jcua specualtiv cu ei si pot si invinsi.. de fpat Rapid are sanse in grupa asta sa mearga mai departe..doar sa se concentreze ca toamna trecuta.

delaparis
4th October 2006, 20:11
Rapid trece de grupe in mod normal ... dar la meciul cu PSG va fi greu sa ia puncte:D

Nu stiu daca vor juca Moldovan si Mazilu dar daca nu atunci doar cu Zicu nu pot marca gol. In schimb Pauleta intr-o zi buna poate da doua cel putin ...;)

starsteel
4th October 2006, 20:16
Inca nu te-au luat rapidistii drept tinta? PSG-istule! :D

Seldon
4th October 2006, 20:17
Aşa este Rapid poate merge mai departe din grupa asta. Problema e că sunt două echipe Rapid: una care nu joacă nimic şi una care, concentrându-se, poate face meciuri mari.
O prefer pe a doua.

delaparis
4th October 2006, 20:20
Inca nu te-au luat rapidistii drept tinta? PSG-istule! :D

Pa da si eu ma tot intreb ...:D

Haideti mai nu va fie frica /hello :happy

De fapt nu am zis nimic impotriva lor :ok:

grande
4th October 2006, 20:21
Dar de ce sa nu joace Moldo si Mazilu , sunt suspendati ?

Eu totusi as zice asa : PSG trece de grupe ....dar in Giulesti nu cred ca vor lua puncte ,poate 1 punct da !

!

delaparis
5th October 2006, 00:04
Eu totusi as zice asa : PSG trece de grupe ....dar in Giulesti nu cred ca vor lua puncte ,poate 1 punct da !
!

Mai eu cred ca vor gasi ceva (puncte) de adunat ... chiar si cu ochii inchisi :rolleyes: :D:D

Sezione
5th October 2006, 10:13
Bani sunt si inca foarte multi ... Nu am in cifrele exacte dar trebuie sa fie al doilea sau al treilea biget din Franta dupa Lyon si probabil OM.
Problema e ca la PSG jucatorii vin buni joaca slab si pleaca foarte buni ...:D

PAris e un oras cu multe tentatii , iar banii se duc repede pe activitati anexe nu tocmai compatibile cu sportul de performanta. Conducerea clubului nu stie sa impuna respect. Jucatorii sunt vedete si impun totul. Pina si ora antrenamentului zilnic a fost mutata tirziu dupa amiaza ca sa aiba timp baietii sa se trezeasca din mahmureala de dupa petreceri de noapte.:rolleyes:

La Bucuresti rezultatul e deschis dar cred eu ca ceva jucatori ca Pauleta sunt capabili sa faca diferenta in orice meci. In mod normal nu sunt peste Rapid dar la ciupeala pot lua cele trei puncte.

Tentatii sint si la Milano si la Londra si totusi acolo sint echipe care merg super bine...Nu cred ca din cauza lor nu joaca jucatorii bine la PSG. Poate chiar nu au valoare.

delaparis
5th October 2006, 11:53
Da dar conducerile cluburilor respective au mina de fier nu ca mascaricii de la directia clubului parizian.

Valoare au jucatorii care vin la PSG asta nu e problema. Ex Ronaldinho, Pauleta, Heintze, Dhorasoo, Rothen etc ... Problema e ca nu joaca la nivelul lor :no:

Si mai e si problema antrenorilor ... PSG neglijeaza la recrutare valoarea tehnicienilor. Tot timpul au crezut ca e de ajuns sa ai jucatori de valoare ca echipa sa joace singura si bine.

grande
5th October 2006, 15:42
Mai eu cred ca vor gasi ceva (puncte) de adunat ... chiar si cu ochii inchisi :rolleyes: :D:D

Sunt deacord cu asta ,dar nu in Giulesti ,raule :P

MariusTR
5th October 2006, 16:18
Cum adica PSG-u sa nu adune puncte in Giulesti ? Trebuie doar sa culeaga. :ok:
Sper ca nu sunteti unii care vreti victorie cu PSG! :happy

chipy_1923
5th October 2006, 17:55
ce viseaza lumea... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: rapid face 3-4 puncte :) => ultimul loc in grupa /OLE/

esti dus...mai va mirati d c nu va sustin altii in Liga...:headbang:..o grupa usoara aparent...avem meciuri grele acasa...sper sa batem totusi...iar in deplasare...o sa ne fie f greu la greci...joaca f bine acasa..in plus si atmosfera e una fantastica...si la israelieni...iar nu o sa ne fie usor..dar eu zic ca ne calificam..dc avem noroc ca la tragere,poate chiar de pe primul loc.../hello

chipy_1923
5th October 2006, 18:03
Rapidul grupa mai grea decat Dinamo. Am votat locul 3 desi mi-e teama ca nu trece Rapidul de data asta de grupe:

1 Mladá Boleslav
2 PSG
3 Rapid
4 Panathinaikos
5 Hapoel

Rapid - Paris Saint-Germain 2
Hapoel Tel Aviv - Rapid 2
Rapid - Mlada Boleslav 2
Panathinaikos Atena - Rapid X

fii serios..Dinamo are o grupa cu mult mai grea decat a noastra..dc nu ne calificam nici din grupa asta,e rau d tot...dc picam in grupa lui Dinamo c mai ziceam...avem cei mai slabi adversari posibili din fiecare urna valorica..aproximativ..oricum trebuie sa ne calificam..sper si Dinamo sa se califice...dc isi rezolva problemele in aparare...sigur se duc si ei mai departe...:ok:

grande
5th October 2006, 20:39
Cum adica PSG-u sa nu adune puncte in Giulesti ?
Sper ca nu sunteti unii care vreti victorie cu PSG! :happy

Ce ne doresti tu noua ,se vi se iintimple voua ! :happy

Hai Rapid !

delaparis
5th October 2006, 21:02
Sunt deacord cu asta ,dar nu in Giulesti ,raule :P


OK ... le vor cauta cu lumanarea :D

:happy

CrAzY92
6th October 2006, 14:25
rapid-Panathinaikos 1-0
rapid-psg 1-1
rapid-HAPOEL 3-0
rapid-Mlada 2-1

towfym
6th October 2006, 16:34
rapid va pierde pcte doar in grecia. cel putin 9 pcte scoate rapid

Angel66
7th October 2006, 11:54
Mai eu cred ca vor gasi ceva (puncte) de adunat ... chiar si cu ochii inchisi :rolleyes: :D:D

nu in Giulesti!!:Dnici macar un punct:Dse califica PSG,dar si locul 2 e bun...:P

Ulio singuraticu
14th October 2006, 07:32
un wallpaper dragutz cu adversarele rapidului:yeah: :sleep:

TheIceMan
19th October 2006, 22:55
primul meci: nimica la nimica... mai bine decat anticipam...



Rapidul grupa mai grea decat Dinamo. Am votat locul 3 desi mi-e teama ca nu trece Rapidul de data asta de grupe:

1 Mladá Boleslav
2 PSG
3 Rapid
4 Panathinaikos
5 Hapoel

Rapid - Paris Saint-Germain 2
Hapoel Tel Aviv - Rapid 2
Rapid - Mlada Boleslav 2
Panathinaikos Atena - Rapid X

luctoronto
20th October 2006, 05:49
Greu de luat locul 3 cu o victorie si un egal.Nu si imposibil.Dinamo a avut 4 p anul trecut si "umar la umar" cu alte echipe nu s-au calificat?asa ca atentie tb cel putin 5p.
Succes !si la cat mai multe pct pt sezonul urmator si nu numai publicul roman merita sa vada cat mai multe meciuri internationale ca cele din campionatul lui mitica nu prea inseamna nimic.

primul meci: nimica la nimica... mai bine decat anticipam...

JJ
3rd November 2006, 10:14
Deci:
Pao 2m 6p; Rapid 2m 2p; PSG 1m 1p; Hapoel 2m 1p; Mlada 1m 0p

Urmeaza Rapid-Mlada si PSG-Hapoel
Cu doua victorii ale gazdelor, se ajunge la
Pao 2m 6p; Rapid 3m 5p; PSG 2m 4p; Hapoel 3m 1p; Mlada 2m 0p

Apoi Pao-Rapid si Mlada-PSG. Egal al Rapidului si victorie a Mladei
Pao 3m 7p; Rapid 4m 6p; PSG 3m 4p; Mlada 3m 3p; Hapoel 2m 1p;

Si finalul
Apoi PSG-Pao si Hapoel-Mlada. Victorii PSG si Mlada si Rapidul joaca la golaveraj cu Mlada pt. locul 3, chiar daca scoate 4p din 6 in urmatoarele 2 meciuri.

Mai e scenariul un pic mai putin probabil cu Hapoel castiga tot, iar PSG bate in Cehia si pe Pao, ceea ce ne duce cu 6 p direct pe locul 4.

Concluzia: Tactica de rahat folosita de Lucescu "Un punct e bun" ne-a adus 100% la mana rezultatelor celorlalti. Pentru ca pe Mlada poate ii batem, dar la cum jucam si mai ales la cum joaca echipele mari din Grecia, nu putem spera la mai mult de un egal la Atena, dac-o fi si ala.

sun
3rd November 2006, 15:20
Cred ca Rapid se califica cu o victorie in urmatorul meci .

Mlada si Hapoel is slabute rau... Dar problema e ca Rapid va termina probabil pe 3 in grupa ..

TheIceMan
23rd November 2006, 23:39
Rapidul grupa mai grea decat Dinamo. Am votat locul 3 desi mi-e teama ca nu trece Rapidul de data asta de grupe:

1 Mladá Boleslav
2 PSG
3 Rapid
4 Panathinaikos
5 Hapoel

Rapid - Paris Saint-Germain 2
Hapoel Tel Aviv - Rapid 2
Rapid - Mlada Boleslav 2
Panathinaikos Atena - Rapid X

Rapidistii astia mi-au stricta toate pronosticurile, pana acuma unde am zis 2 a iesit X, la ultimul meci am zis X daca iasa pe invers, 2, atunci se califica, altfel, chiar cu egal in ultimul meci, greu de tot...

JJ
25th November 2006, 11:15
Daca batem la 2 goluri, ne calificam. Daca batem la un gol suntem 90% calificati, dar depindem de restul rezultatelor, precum si de un posibil blat cu un scor gen 3-2 intre PSG si Pao.