PDA

View Full Version : Grupa B: Leverkusen, Brugge, Besiktas, DINAMO, Tottenham



Pages : [1] 2

Vadim
3rd October 2006, 13:38
Comentati aici grupa lui Dinamo si sansele de calificare din grupele Cupei UEFA.

Vand vise
3rd October 2006, 13:43
dinamo-Leverkusen 0-4
dinamo-Brugge 1-2
dinamo-Besiktas 0-2
dinamo-Tottenham 0-4

dardar_3
3rd October 2006, 13:50
Va fi greu sa se califice... insa depinde si ce meciuri o sa aiba acasa... Parerea mea e ca daca aduna 6 puncte pot merge mai departe... Insa daca vor juca acasa cu Leverkusen si cu Tottenham va fi foarte greu....:ok:

Vand vise
3rd October 2006, 13:53
dynamo kiev e peste toate echipele din aceasta grupa..abia astept sa vad ce face dinamo....0-4..0-4 :D :D :D :lol:

suporterita
3rd October 2006, 13:59
Dinamo cea norocoasa,echipe accesibile sper sa cistige grupa de pe primul loc,cu multe puncte pentru tara.

valitudor
3rd October 2006, 14:05
Mi se pare de departe cea mai dificila grupoa in care putea cadea Dinamo. Uff, asta e....

Pancujunior
3rd October 2006, 14:14
Pana la tragerea lu Tottenham, Dinamo avea o grupa mai degraba usoara. Brugges era cea mai slaba din urna ei...Leverkusen era printre cele mai slab cotate 'capete' de serie, iar Besiktas s-a calificat ultimii 2 ani consecutiv in grupele UEFA dar niciodata nu a reusit sa treaca de ele. Totenham schimba datele problemei, dar cred ca un meci in deplasare soldat cu o infringere nui un capat de tara..conteaza celelalte 3 meciuri..

valitudor
3rd October 2006, 14:17
Mi se pare de departe cea mai dificila grupoa in care putea cadea Dinamo. Uff, asta e....

MariusTR
3rd October 2006, 14:17
Am zis "Am dat de dreq" cand am vazut cum si cu cine a cazut Steaua in grupa CL ... acum ce sa mai zici cand vezi ce a harazit sortii pentru Dinamo?

Au avut dinamovistii zile si mai fericite ...

noir_desir
3rd October 2006, 14:22
Eu zic ca Dinamo se va califica de pe locul 3, dupa Leverkusen si Tottenham. Succes!

m4st3r
3rd October 2006, 14:22
nush ce sa zic...multa bafta dar cred k vor scoate cu mult noroc 6 puncte din meciurile de acasa, inca nu se stie cu cine va juca akasa!!!

TenisFan
3rd October 2006, 14:32
Dinamo are acasa cu Besiktas si cu Leverkusen...Per total e o grupa grea dar cred ca pot sa-i bata in deplasare pe belgieni si acasa pe turci...Cu celelalte nu cred ca au vreo sansa...Dar sa vedem mingea e rotunda! ;)

valitudor
3rd October 2006, 14:38
Mi se pare de departe cea mai dificila grupoa in care putea cadea Dinamo. Uff, asta e....

SORENSEN
3rd October 2006, 14:41
Sunt echipe bune ca nume..dar in campionatele lor nu sunt in cine stie ce forma..asa ca sanse sunt pt DInamo.

calu
3rd October 2006, 14:42
de nunde stii tenis fan ca au acasa cu Besiktas si Leverkusen? sunt gata datele meciurilor?

Brian
3rd October 2006, 14:44
Nu ar trebui sa se faca atata galagie. Dinamo se va califica sigur daca joaca ca acum. Eu zic ca o sa mature pe jos cu Leverkusen.
Nu trebuie sa ii fie frica de nici o echipa.
Nici nu spun ca sunt echipe proaste sau slabe, spun doar ca sunt mai proaste si mai slabe decat Dinamo..sau ca Dinamo este mai puternica decat ei...

calu
3rd October 2006, 14:44
de unde stii tenis fan ca au acasa cu Besiktas si Leverkusen? sunt gata datele meciurilor?

Brian
3rd October 2006, 14:45
Nu ar trebui sa se faca atata galagie. Dinamo se va califica sigur daca joaca ca acum. Eu zic ca o sa mature pe jos cu Leverkusen.
Nu trebuie sa ii fie frica de nici o echipa.
Nici nu spun ca sunt echipe proaste sau slabe, spun doar ca sunt mai proaste si mai slabe decat Dinamo..sau ca Dinamo este mai puternica decat ei...

Hai baieti...faceti puncte pentru Romania!!!Sa ii facem pe portughezi care nu au prea multe sanse de puncte in Liga Campionilor(cu toate ca Sporting a batut-o pe Inter)

YodaRo
3rd October 2006, 14:48
Besiktas e de batut. Daca sustine DInamo ca-i mai buna decat STeaua...o sa treaca..ca doar si Steaua i-a batut anul trecut in grupele UEFA.
O sa ia bataie de la Tottenham iar cu Leverkusen daca joaca acasa face egal.
Dinamo cu apararea lo subtzire eu cred car nu se califica. Anyway e un adevarat examen pentru ei.

Datenshi
3rd October 2006, 14:50
La prima vedere, nume grele. Dinamo e in forma buna totusi, eu zic ca trec.

DIXX
3rd October 2006, 15:06
Naspa rau grupa dar Dinamo rupe tot.

dede
3rd October 2006, 15:06
nu se califica...

calu
3rd October 2006, 15:26
daca Steaua ar fi fost in grupa asta s-ar fi calificat?

csaby
3rd October 2006, 15:54
19 octombrie: Dinamo sta
2 noiembrie: Dinamo - Besiktas 2-0
9 noiembrie???(asa apare pe Onlinesport.ro): FC Brugge - Dinamo 1-2
29/30 noiembrie: Dinamo - Bayer Leverkusen 2-2
13/14 decembrie: Tottenham - Dinamo

Atasat puteti vedea graficul comparativ cu evolutia celor 5 echipe din grupa
Creat pe http://www.xs4all.nl/%7Ekassiesa/bert/uefa/plots.html
Besiktas si FC Brugge in scadere
Tottenham si Bayer Leverkusen in crestere
Grupa fff. echilibrata
Bafta Dinamo

Eeyore
3rd October 2006, 16:01
Dinamo mai are o problema, mocirla! Luati in calcul si prognoza meteo cand dati pronosticuri pentru meciurile de acasa.

Diodude
3rd October 2006, 16:01
Ii batem acasa pe Besiktas.La Brugge e o paine de mancat,acolo scoatem cel putin un egal,dar avem sanse si la victorie.Apoi trebuie sa ii facem pe Leverkusen acasa,asta il consider un meci greu.Iar in Anglia cred ca putem scoate un egal.Eu zic ca scoatem 7 puncte din grupa asta.

SILVIU99
3rd October 2006, 16:13
Dinamo-Besiktas 2-1
FC Bruges - Dinamo 1-1
Dinamo - Bayer Leverkusen 1-0
Tottenham - Dinamo 2-1

ne calificam dupa 2 sau 3

Aurel.D
3rd October 2006, 16:13
Cred ca este bun programul grupei.
Este bine ca Dinamo nu sta in ultima etapa si ca joaca cu Besiktas si Leverkusen acasa. Nici nu mai stii ce sa crezi cu echipele astea. Leverkusen are un lot foarte bun, dar merge prost in campionat de vreo 2 ani. I-am vazut in cateva rezumate din Bundesliga. Joaca bine dar sunt ca vaca care da o galeata de lapte si la sfarsit o varsa cu copita!

Tottenham are jucatori de echipe nationale in lot, sezonul trecut a terminat pe 5 in Anglia si este in plina forma.

Asta este, la ce puteam sa ne asteptam. Ce ma deranjeaza este ca din ultima urna am picat cu echipa cea mai in forma....
Dar sper ca Rednic si baietii vor fi la fel de inspirati ca pana acum si vom avea macar 2 victorii.


Dinamo mai are o problema, mocirla! Luati in calcul si prognoza meteo cand dati pronosticuri pentru meciurile de acasa.

Nu este asa. Terenul lui Dinamo se prezinta bine si in conditii de iarna!

krydo
3rd October 2006, 16:20
Desi am picat cu echipe accesibile din primele 3 urne, ghinionul ne-a lovit la ultima! Dinamo poate sa treaca pt ca zic eu ca va reusi sa bata aici pe Besiktas si va scoate macar un egal aici cu Leverkusen. In rest mai trebuie sa scoata un punct la Brugge si cred ca le va fi de ajuns pentru locul 3...:)

Zapada
3rd October 2006, 16:21
Sper ca Dinamo cat si Rapid sa termine in primele 3 si sa continue in cupa UEFA, desi va fi mai greu ca anul trecut deoarece contracandidatele la primele 3 locuri de anul acesta sunt mai puternice ca cele de anul trecut.

Am votat cu locul 3

Diodude
3rd October 2006, 16:21
Cred ca este bun programul grupei.
Este bine ca Dinamo nu sta in ultima etapa si ca joaca cu Besiktas si Leverkusen acasa. Nici nu mai stii ce sa crezi cu echipele astea. Leverkusen are un lot foarte bun, dar merge prost in campionat de vreo 2 ani. I-am vazut in cateva rezumate din Bundesliga. Joaca bine dar sunt ca vaca care da o galeata de lapte si la sfarsit o varsa cu copita!
Asta este, la ce puteam sa ne asteptam. Ce ma deranjeaza este ca din ultima urna am picat cu echipa cea mai in forma....

Daca este sa o iei dupa nume,asa este Tottenham este un nume in fotbalul european.Insa acum trebuie sa ne punem intrbarea:Unde este Tottenham la ora actuala???Locul 14 in Anglia,7 puncte din 7 meciuri.Iar ultimile experiente avute de echipe romanesti cu englezii ne sant favorabile(Everton,Sothampton).Eu zic ca cel mai greu meci este cel cu Leverkusen.Trebuie neaparat sa ii facem pe Besiktas in primul meci,si apoi sa ne ducem cu tupeu maxim la Brugge,poate rezolvam de acolo calificarea.Sincer,eu ma bucur ca am cazut in grupa asta,nu ai vazut anul trecut ,am avut o grupa accesibila si nu am tecut de ea.Macar aici jucam cu echipe cu nume,iar calificarea va fi si mai cu rasunet!!!

Gabriel28
3rd October 2006, 16:23
de ce va speriati atat de totenham? serios...au lot, dar echipa merge jalnic in premiership...de abia au batut si ei etapa trecuta. leverkusen e o echipa de terminati si tineri....deci nu ma sperie cu nimic, besiktas de cand numai e lucescu antrenor nu a facut nimic, deci e varza...si cine mai sunt bruges, ei bine astia sunt cei mai periculosi din grupa. dinamo se poate califica si de pe primul loc.

adygrassoo
3rd October 2006, 16:24
dinamo-Leverkusen 0-4
dinamo-Brugge 1-2
dinamo-Besiktas 0-2
dinamo-Tottenham 0-4

Chiar esti penal,bai copilasule!
Ai vrea sa piarda si Rapid si Dinamo.....Sunteti frustrati rau bai si nu stiu dc....Arbitrii trag pentru voi,FRF-ul va tine partea,de LPF nici nu mai zic...
Pentru tine fac eu schimbari si in Liga 1 din sezonul viitor o sa fie inscrisa doar Steaua...Poate o sa fiti si voi multumiti...

Dinamo trece de grupe pe locul 2 sau 3....Poate era mai bine acasa si cu Tottenham....

sanchi
3rd October 2006, 16:30
nu sunt dinamovist, dar in europa tin cu ei. hai baietii ca se poate la locul I, ca daca e 2 sau 3, e de naspa - de ex steaua - dinamo in saisprezecimi :-D

marauder
3rd October 2006, 16:38
Daca nu si-o iau in cap dupa parcursul pe care l-au avut pana acum in campionat, au sanse foarte mari sa se califice. Ar fi ideal insa sa o faca de pe locul I ca sa evite echipele din CH League. Unde am avea noi norocul sa avem anul asta 3 echipe in sf de finala Uefa si sa nu mai fie nevoie sa se elimine intre ele?
Cum ar suna : UEFA Cup Winners 1.Steaua, 2.Dinamo, 3Rapid :D
sau ma rog in orice ordine. Moare Europa...:drak:

YodaRo
3rd October 2006, 16:41
Dinamo-Besiktas 1-1
FC Bruges - Dinamo 1-2
Dinamo - Bayer Leverkusen 1-3
Tottenham - Dinamo 3-1

Dinamo 4 pct si locurile 4 sau 5. Anul trecut a avut o grupa muult mai usoara si a iesit pe ultimul loc. Asa va fi si acum.
Anyway Steaua joaca cel putin in primavara in UEFA.

csaby
3rd October 2006, 16:41
nu sunt dinamovist, dar in europa tin cu ei. hai baietii ca se poate la locul I, ca daca e 2 sau 3, e de naspa - de ex steaua - dinamo in saisprezecimi :-D
Din cite stiu eu doar in sferturi se pot intilni echipe din aceeeasi tara !

YodaRo
3rd October 2006, 16:42
Cum ar suna : UEFA Cup Winners 1.Steaua, 2.Dinamo, 3Rapid :D
sau ma rog in orice ordine. Moare Europa...:drak:
Alta ordine adica 1. Steaua, 2. Rapid 3. DInamo. :)

tony0306
3rd October 2006, 16:58
Daca Dinamo scoate vreun punct din grupa asta, tot respectul ptr echipa si Rednic. Sunt insa destul de pesimist ptr ca astia sunt lei doar in campionat, in Europa sunt altii care fac treaba (ptr toti cei care au ceva impotriva acestei idei, uitativa la rezultatele scoase de Dinamo in Europa in ultimii ani - stiu, stiu, anul trecut au batut pe Everton). Dar cine stie, poate Puriul gaseste vreo metoda sa-i faca pe dinamovisti sa ridice capul sa-i mai vada lumea buna.

dj_jaxxx
3rd October 2006, 17:01
dinamo-Leverkusen 0-4
dinamo-Brugge 1-2
dinamo-Besiktas 0-2
dinamo-Tottenham 0-4

...zise un stelist :rolleyes:

apercele
3rd October 2006, 17:07
ca de obicei, dinamo este plina de "noroc" la tragere la sorti, si ca de obicei carcotasii au venit sa dea in DINAMO cu pronosticurile lor de rahat.

stim baieti, pierdem toate cele 4 meciuri si iesim ultimii din grupa cu 0 puncte.
iar voi castigati cupa campionilor, pe urma cupa libertadores si in final cupa africii ca sa se simta si banel/petre marin/cristocea & co. ca la ei acasa

asta e....

lyon diana
3rd October 2006, 17:28
pe locul intii ma asuigursa fie clar

dj_jaxxx
3rd October 2006, 17:29
Nu stiu de ce lumea crede ca Tottenham sunt asa buni. N-au facut nimic anul asta in premiership si deabea au trecut de Praga in turul 1.

Brugge s-au chinuit sa treaca de slovaci si nu pot sa zic ca au avut prea multe voctorii convingatoare la ei in liga.

Leverkursen ar fi echipa cea mai tare din grupa, meci foarte greu.

Besiktas au trecut cu greu de CSKA Sofia, iar la ei in liga au jucat ca naiba in deplasare.

Pana la urma locul 3 nu e greu de inchipuit si cred ca putem sa trecem cel putin de Tottenham si de Besiktas.

Bob1128
3rd October 2006, 17:29
La acest sondaj eu as fi raspuns ca Dinamo va ocupa locul 6 :))

JJ
3rd October 2006, 17:32
7 puncte si locul 2.

Cahoots
3rd October 2006, 17:40
Locul trei . Sunt sigur

Luis Garcia10
3rd October 2006, 17:43
Acum am aflat si eu! CE GRUPA!!! Sper sa va calificati dar va fi foarte greu :D

apercele
3rd October 2006, 17:44
Acum am aflat si eu! CE GRUPA!!! Sper sa va calificati dar va fi foarte greu :D

Sanki SPERI....ce cardeala aveti :D

nici tu nu crezi ce zici :)

Luis Garcia10
3rd October 2006, 17:48
parerea mea: Dinamo 1-1 Besiktas
Brugge 0-1 Dinamo
Dinamo 2-1 Leverkusen
Spurs 2-0 Dinamo :ok:

reddograzvan
3rd October 2006, 17:51
Dinamo-leverkusen 1-0
Dinamo-brugge 2-1
Dinamo-besiktas 2-1
Dinamo-tottenham 0-1

Luis Garcia10
3rd October 2006, 17:53
Sanki SPERI....ce cardeala aveti :D

nici tu nu crezi ce zici :)
spre deosebire de altii , eu chiar sunt bucuros de victoriile lui Dinamo si Rapid in cupele europene :rosu:

Alberto
3rd October 2006, 18:01
Se califica de pe locul 2 sau 3....Dupa Leverkusen care mi se pare cel mai tare adversar dn grupa pentru Dinamo ...
Cei de la Brugge s-au chinuit serios cu slovacii de la Ruzomberok saptamana trecuta, ocupa un loc 3 in Belgia..dupa parerea mea un adversar accesibil..
Totenham locul 14 in Premiership...nu traverseaza cea mai buna perioada..sunt de batut in momentul asta..sa speram ca nu isi vor reveni pana la meciul cu Dinamo....

Luis Garcia10
3rd October 2006, 18:04
Alberto crede-ma ca Dinamo va pierde pe Hart Lane cu Spurs! Leverkusen e de batut la Bucuresti, la fel si Brugge in deplasare,iar cu Besiktas este un meci dificil , dar se poate..Cel mai greu meci e de departe cel din Anglia :D ;) :P

RajaF
3rd October 2006, 18:04
Cu echipele din Anglia trebuie sa fim atenti. Totenham sunt ei pe 14, dar tineti minte pe ce loc era si M'boro anul trecut...

Leverkusen o sa fie o nuca tare, iar pe restul Dinamo ar trebui sa le bata in mod normal daca joaca ca si pana acum.

apercele
3rd October 2006, 18:05
pana la ultimul meci din anglia, sper sa avem 6 puncte si sa nu depindem deloc de ultima "etapa"

RajaF
3rd October 2006, 18:12
Asa sa fie. Va tin pumnii si voua si Rapidului. Sa aduceti o caruta de puncte pentru Romania ca sa nu mai aiba ce sa zica JJ ca jucati pe munca Stelei in CL :drak:

Alberto
3rd October 2006, 18:14
Alberto crede-ma ca Dinamo va pierde pe Hart Lane cu Spurs! Leverkusen e de batut la Bucuresti, la fel si Brugge in deplasare,iar cu Besiktas este un meci dificil , dar se poate..Cel mai greu meci e de departe cel din Anglia :D ;) :P

Sa batem la Bucuresti Leverkusen si Besiktas, un egal la belgieni si suntem calificati...Meciul cu Totenham se joaca ultimul....:ok:

Sorin Blaj
3rd October 2006, 18:25
Cu doua victorii, Dinamo este calificata.

TheIceMan
3rd October 2006, 18:49
Cred ca locul 3, grupa echilibrata.

1. Leverkusen
2. Tottenham Hotspur
3. Dinamo
4. Bruges
5. Besiktas Istanbul

Dinamo - Besiktas 1
FC Bruges - Dinamo X
Dinamo - Bayer Leverkusen 2
Tottenham - Dinamo X

Vand vise
3rd October 2006, 18:55
...zise un stelist :rolleyes:
un stelist realist :D

daca dinamo era in stare sa castige grupa (daca avea valoare si forta) recunosteam...nu era greu :rosu: :D

Clasament final

1. Besiktas Istanbul
2. Bruges
3. Tottenham Hotspur
4. Leverkusen
5. Dinamo

MariusTR
3rd October 2006, 18:59
Daca si locul 4 ar fi loc de calificare , atunci Dinamo sigur s-ar califica :D

Greu, foarte greu ... grupa asta e dificila.

Cu Brugge ce ar fi ceva sanse ...

apercele
3rd October 2006, 19:02
in afara de tottenham in deplasare, putem lua puncte din primele 3 meciuri
turcalaii sunt de batut la bucuresti, la fel si belgienii...iar un meci nul cu nemtii este de crezut
deci 6-7 puncte din primele 3 meciuri si putem pierde in anglia cu 10-0 :ok:

YoYoyOi
3rd October 2006, 19:03
... si in final cupa africii ca sa se simta si banel/petre marin/cristocea & co. ca la ei acasa

asta e....

cupa Africii v-o lasam voua ca sa poata Turcu si Danciulescu sa-si mai viziteze familia.

dorian27
3rd October 2006, 19:16
Wow!
Adversari de calibru pentru Dinamo care va avea la dispozitie 4 meciuri prin care sa demonstreze ca are valoare de Europa si nu doar de Liga 1.
Este pacat ca acum, cand echipa merge bine, se trezesc unii jucatori (Ganea de ex. ) care sa starneasca cate un mic scandal.
Avand in vedere ca primele 3 se califica mai departe ...speram intr-o performanta de exceptie a cainilor.

love_boy
3rd October 2006, 19:31
da, vezi ca s-au afisat pe site.

YodaRo
3rd October 2006, 19:42
Adversari modesti pentru Dinamo zic eu. Nu e nici una echipa de top.
Tottenham nu e Chelsea, Liverpool, Manchester sau Arsenal. Astea suynt echipe de topin England.
Leverkusen nu e Bayern Munchen sau Werder. Astea sunt echipe de top in Germania dar nici macar astea 2 nu sunt de top in Europa.
Besiktas nu e nici Galata sau Fenerbahce care nu sunt echipe de top in Europa dar mai bunicepe prin Turcia.
Bruges nu e nici Anderlecht care joaca in UCL...deci e o echipa marunta.

Concluzie: Adversari modesti pentru Dinamo. Daca nu se califica de pe locul 1 in grupa inseamna ca si DInamo e tot o echipa modesta in Europa

duru2000
3rd October 2006, 19:45
5 puncte minim va scoate, poate sunt sufi' pentru locul 3

Dinamo - Besiktas - trebuie victorie ca sa creasca increderea, iar turcaletzii nu mai sunt asha de speriat ca pe vremea cand juca Hgai/Popescu in campionatul lor
FC Bruges - Dinamo - mai bine jucau cu belgienii acasa, fiindca Rednic le cunoaste jocul (vezi Andrelecht - Rapid cand ii antrena, drept ca s-au muiat in repriza a doua)
Dinamo - Bayer Leverkusen - nu poti da nici un pronostic la asemenea meci, poate egal, tinand cont ca si Lupescu ii poate ajuta cu informatii
Tottenham - Dinamo - daca englezoii sunt calificati pana la ultimul meci vor juca cu rezerve deci X2 , nu uitam ca Ganezul a jucat in campionatul lor si le-a fost nash tot timpul

Nu e de pierit, grupa e frumoasa si va cali echipa, iar o calificare in primavara ar fi nemaipomenit!

TheIceMan
3rd October 2006, 19:58
Leverkusen nu e Bayern Munchen sau Werder. Astea sunt echipe de top in Germania dar nici macar astea 2 nu sunt de top in Europa.

what ?
Bayern Munchen nu-i de top in Europa?

Luis Garcia10
3rd October 2006, 19:59
sa nu uitam totusi
Dinamo 0-0 Herenveen
Levski 1-0 Dinamo
Dinamo 1-0 Cska Moscova
OM 2-1 Dinamo
Leverkusen e mai tare decat CSKA , la fel si Besiktas e mai tare decat Herenveen.Brugge si Tottenham sunt de asemenea peste OM si Levski, iar tinand cont ca anul trecut ati iesit primii ( din coada) , oare la ce sa ne asteptam anu asta :lol:

arcasul
3rd October 2006, 20:04
Parerea mea este ca e foarte important pt. Dinamo sa isi mentina forma pana atunci. Tinand cont ca in prima etapa nu joaca, si deci ca va incepe peste circa o luna, ar fi timp ca si echipele care nu sunt acum in forma sa isi revina iar cele ce sunt in forma sa o piarda.
Oricum, cred ca acasa va obtine punctaj maxim cu turcii si cel putin egal cu nemtii, iar in deplasare cel putin egal in Belgia si in Anglia Dumnezeu cu mila.

apercele
3rd October 2006, 20:10
sa nu uitam totusi
Dinamo 0-0 Herenveen
Levski 1-0 Dinamo
Dinamo 1-0 Cska Moscova
OM 2-1 Dinamo
Leverkusen e mai tare decat CSKA , la fel si Besiktas e mai tare decat Herenveen.Brugge si Tottenham sunt de asemenea peste OM si Levski, iar tinand cont ca anul trecut ati iesit primii ( din coada) , oare la ce sa ne asteptam anu asta :lol:

daca tu compari dinamo de azi cu dinamo de anul trecut, aici se incheie discutia cu tine

MagicTouch
3rd October 2006, 20:11
Acasa sau in deplasare Bayern Leverkusen este o forta de temut. Dar in ultimi 2 ani au cam inceput sa o dea in bara cand le era suporterilor lumea mai draga. Sper sa o faca si anul asta...cel putin in fata lui dinamo.
Spurs este la fel o echipa puternica dar plina de neprevazut..acum o bate pe Chelsea acum mananca bataie de la Leyton Orient.
Belgieni in general nu prea mai sunt de speriat in ultimi 20 de ani. Mediocrii cred ca e un cuvant potrivit pentru ei.
Turci...ei bine turcaleti au echipa buna, dar romani au reusit intodeauna sa-i enerveze. Si cand joaca cu nervi turcaletii sunt ca si batuti. Totusi nu uitati Steaua - besiktas...nu a fost chiar usor.
Nu sunt nu am fost si nu voi fii niciodata dinamovist, rapidist sau stelist. Dar,ca roman doresc sa vad orice echipa romaneasca avansand la cele mai inalte nivele competitionale. Din putinul pe care l-am vazut Dinamo are cel mai lethal atac din tara ( cu scuzele de rigoare pentru celelalte echipe) si au sanse de calificare. Cred ca un loc 2 (dupa Leverkusen) este foarte posibil si cat se poate de realistic. Succes Dinamo, Rapid, Steaua.

Luis Garcia10
3rd October 2006, 20:16
mentalitatea e aceeasi ;)

apercele
3rd October 2006, 20:20
deci mentalitatea este primul lucru care s-a schimbat fata de anul trecut
anul trecut, cand puturosii de niculescu, grigorie si zicu se scarpinau la cur 90 de minute, anul asta fug ca niste bezmetici pt orice minge
cum poti sa zici ca nu s-a schimbat mentalitatea?
in fine, fiecare o vede cum vrea....

Luis Garcia10
3rd October 2006, 20:31
ma refeream la mentalitatea cu care se abordeaza un meci european :ok:

apercele
3rd October 2006, 20:38
pai stai sa ii vezi in grupe intai si pe urme poti sa iti faci o parere
ca i-ai vazut cu maltezii aia obositi, sau cu evreii/grecii, ce parere poti sa iti faci? uite cu Xanthi, s-au dus ai nostri cu tupeu si le-au dat 4 "cadouri" grecilor
anul trecut pariu ca andone juca cu 6 fundasi, si eram calariti 85 de minute

mentalitatea se vede de la o posta ca este schimbata, lucru care ne va ajuta enorm de mult ineuropa

crissis
3rd October 2006, 20:48
Mult succes
Dinamo nu are nici o sansa sa iasa din grupa dar oricum le urez multa bafta si macar sa nu faca de ris fotbalul

luctoronto
3rd October 2006, 20:51
Eu nu stiu de ce se agita lumea atat.Toata lumea zice ca Dinamo anul asta e in forma mare,ca face ca drege...Rednic spera la finala.Unde e stress-ul nu inteleg?Se califica 3 echipe si nu sunt meciuri tur retur.Pai daca nici din grupe nu se califica cum vrea sa faca performante?
Nu cred ca are o alta varianta decat sa treaca de grupe.
va doresc ceea ce ne doriti si noua!

Luis Garcia10
3rd October 2006, 20:51
Au trecut 10 etape , iar eu inca nu mi-am facut o parere despre Dinamo,probabil ca aceste partide din grupele Uefa ma vor edifica! Sincer sa fiu sunt rezervat in privinta sanselor de calificare, dar si grupa este una foarte grea! Oricum va doresc multa bafta,AVETI NEVOIE! :D :ok:

delaparis
3rd October 2006, 20:54
Sa vedem dupa primul meci ce sanse are Dinamo.
Au potential sa treaca de grupe :ok:

Sasuke Uchiha
3rd October 2006, 20:55
clar, nu aveti nici o sansa
poate la anu :D

cif2004
3rd October 2006, 20:55
Daca suntem realisti, dinamo poate spera la un loc calificabil (3 sa zicem), insa daca prinde niste zile exceptionale, completate si de o doza de noroc, cum ne-a cam obisnuit in ultima vreme, cred ca va castiga grupa lejer.
La fel de bine... poate prinde si un loc 5, dar mai bine sa nu ne gandim la varianta asta.

Luis Garcia10
3rd October 2006, 21:00
Oare de ce nici un stelist nu a scris la echipa favorita Spurs? MENTALITATEA DE INVINGATOR ;) :ok:Un lucru e sigur Steaua e un bun exempul de urmat pentru dinamo

YodaRo
3rd October 2006, 21:05
what ?
Bayern Munchen nu-i de top in Europa?

Depinde cat e topul de mare...:)

Uite care au jucat sferturile UCL anul trecut

Inter, Villareal, Lyon, Milan, Benfica, Barca, Arsenal, Juve
La care as adauga Sevilla si Real. Deci 10 echipe....si Bayern nu e printre ele.
Cu atat mai putin Leverkusen.

Dinamo nu exista in Europa. Dovada ca antrenoru de la Tottenham nici nu o pomeneste. De altfel o echipa clasata pe ultimul loc in grupele UEFA anul trecut...iar grupa lui Dinamo era una superusoara.

Din grupa asta cu echipe mediocre ar trebui sa iese pe locul 1. Altfel e doar o alta echipa mediocra.

afonlafotbal
3rd October 2006, 21:05
Am pus locul 5. e prea mult? vedem la final, in campionat Dinamo se misca natural, pe afara schioapata. In grupe - nume mari, doar atat a mai ramas de ele.In urma parcursului din campionat ar trebui sa defileze in grupa, dar e campionatul romanesc asa ca am mari dubii.

Rossi
3rd October 2006, 21:13
Am avut ghinion ... cred ca e cea mai grea grupa ...

Bayer Leverkusen
FC Bruges
Besiktas
DINAMO
Tottenham

Zici ca e grupa de CL ...nu de UEFA ...

Anul asta Cupa Uefa e mai puternica ca niciodata ...

Avem sansa noastra ...sper sa mergem mai departe ... e greu dar nu imposibil

3 puncte cu turcii .... 1 punct cu belgienii ... 3 puncte cu nemtii ... cu englezii slabe sanse sa luam puncte ...cu 7 puncte mergem mai departe

apercele
3rd October 2006, 21:19
zob, esti un bou...punct :ok:

towfym
3rd October 2006, 21:20
brugge nu pupa nimic mai departe...iar ori tottenham ori besiktas se incurca...trece dinamo

Rossi
3rd October 2006, 21:22
ce haiosi sunt stelistii ...cica e grupa usoara :happy

sa nu uitam cum din juniorii Valerengai faceau Campionii Europei si din Halmstad galacticii europei ...

gabi94
3rd October 2006, 21:36
Nu e o grupa chiar asa de speriat...nu vad nici o echipa intangibila ,nici macar Totenham....
Cred ca Dinamo are sanse reale sa treca de grupe...multa bafta !!!!!!

Hard
3rd October 2006, 22:38
pe 14 decembrie bucurie mare in londra:ras-plans: abia astept sa sarbatoresc eliminarea lui dinamo din uefa.

apercele
3rd October 2006, 22:41
tare imi e sa nu plangi ca ne calificam, si iti mai bagi si vreun cutit in gat
eu am sarbatorit pt steaua cand s-a tras la sorti...ce mai trebuie meciurile?
se stie deja ca steaua ajunge in UEFA

rechinul farist
3rd October 2006, 23:21
aici se va vedea adevarata valoarea a lu` Dinamo; daca trece de grupe fluierand, atunci ei merita sa castige campionatul, daca de-abia se califica, sa-i lase pe altii in sa castige Liga I, daca iese din grupa de pe locul 5, cu un singur pct, artunci sa prinda locul 6-7 in Liga I, pentru ca nu au fata de UEFA!!

resita
3rd October 2006, 23:52
dinamo se va califica sigur, va obtine 9 pct.

YoYoyOi
4th October 2006, 00:07
dinamo se va califica sigur, va obtine 9 pct.

cu cine face 9 puncte,... daca-mi permiti?

apercele
4th October 2006, 00:24
9 nu...dar 6 scoate
cu turcii 3 si cu belgienii 3
cu nemtii ma multumesc cu un punct...deci total 6-7
cu englezii probabil pierdem dar nici acolo nu e sigur ca nu au cine stie ce inceput de campionat nici aia
de aia se joaca....

Hard
4th October 2006, 00:43
de cand e cupa uefa mai tare decat liga 1 burger?

Hard
4th October 2006, 00:51
aici se va vedea adevarata valoarea a lu` Dinamo; daca trece de grupe fluierand, atunci ei merita sa castige campionatul, daca de-abia se califica, sa-i lase pe altii in sa castige Liga I, daca iese din grupa de pe locul 5, cu un singur pct, artunci sa prinda locul 6-7 in Liga I, pentru ca nu au fata de UEFA!!

borcea ar lasa pe altii sa joace in CL,numai sa ia el banii...:D

Liviu
4th October 2006, 00:53
Cea mai grea dintre toate grupele pentru Dinamo...adversari numai unul şi unul iar o calificare mai departe ar fi o performanţă .
Din meciurile de acasă , Dinamo poate spera la 4 puncte . Meciul cu Beşiktaş va fi mai greu decât cel cu Leverkusen . Va fi nebunie mare cu turcii din România , care vor veni cu siguranţă cu miile în Groapă . Mimim 1 punct cu nemţii dar maxim 1 cu turcii ! Pronostic meciuri acasă : 2-4 puncte .
Dinamo are un mare ghinion că întâlneşte pe Tottenham în deplasare . Englezii au avut întotdeauna un complex cu românii , dar mai mult în deplasare , la noi , în România . Meciul va fi teribil şi poate decisiv pentru calificarea mai departe . E păcat că nu jucăm cu ei acasă şi cu Leverkusen în Gemania . În mod normal , din deplasare va fi adus maxim 1 punct din Belgia .

Văd că se poartă pronosticurile , aşa că...
Dinamo - Beşiktaş 2-2
Brugge - Dinamo 1-1
Dinamo - Levekusen 1-0
Tottenham - Dinamo 3-0

5 puncte - locul 3 după Tottenham şi Beşiktaş .

Succes Dinamo ! Poate ne întâlnim la Monte Carlo , la Supercupa Europei , vara viitoare ! :D :ras-plans:

Hard
4th October 2006, 01:09
Dinamo - Beşiktaş 0-0
Brugge - Dinamo 1-2
Dinamo - Levekusen 1-1
Tottenham - Dinamo 2-0

5 v-ajunge zic si eu,dar mai mult nu se poate

RajaF
4th October 2006, 01:22
pe 14 decembrie bucurie mare in londra abia astept sa sarbatoresc eliminarea lui dinamo din uefa.

Tu vezi sa nu plangi ca Spurs o sa fie pe drum spre League 1 prin Decembrie. Si cand pui la socoteala ca va mai da si Arsenal vreo 5 boabe in derby, o sa ai un an foarte naspa.

Hard
4th October 2006, 01:30
poate sa si retrogradeze atata timp cat o umileste pe dinamo !

muceaboss
4th October 2006, 03:16
Pe Locul 1 Termina Dinamo Daca Continua Asa Cum Joaca....este In Cea Mai Buna Forma ..... Fortza Dinamo!!!

muceaboss
4th October 2006, 03:20
NiCi Nu ImI EsTe FrIcA Ca Nu Se CaLiFiCa...DiNaMo ......De La VALCEA ...FoRtZa DiNaMo !!!!!!!:ok: /hello :yeah:

muceaboss
4th October 2006, 03:22
In Schimb Rapid Are Cea Mai Usoara Grupa !!!

Sezione
4th October 2006, 08:26
Dinamo cea norocoasa,echipe accesibile sper sa cistige grupa de pe primul loc,cu multe puncte pentru tara.

Norocoasa??? Daca si asta e noroc))))))))))) Auzi!! Ai ceva ij comun cu fotbalul??? Grupa asat e MULT mai grea decit cea a steeli de anul trecut ...ce naiba va pronuntati asa superficial...:ciocan:

Sezione
4th October 2006, 08:28
aici se va vedea adevarata valoarea a lu` Dinamo; daca trece de grupe fluierand, atunci ei merita sa castige campionatul, daca de-abia se califica, sa-i lase pe altii in sa castige Liga I, daca iese din grupa de pe locul 5, cu un singur pct, artunci sa prinda locul 6-7 in Liga I, pentru ca nu au fata de UEFA!!

???? Crezi ca a juca cu Besiktas sau Leverkusen e acelasi lucru cu a juca cu Urziceniul sau Vasluiul????

Sezione
4th October 2006, 08:30
Depinde cat e topul de mare...:)

Uite care au jucat sferturile UCL anul trecut

Inter, Villareal, Lyon, Milan, Benfica, Barca, Arsenal, Juve
La care as adauga Sevilla si Real. Deci 10 echipe....si Bayern nu e printre ele.
Cu atat mai putin Leverkusen.

Dinamo nu exista in Europa. Dovada ca antrenoru de la Tottenham nici nu o pomeneste. De altfel o echipa clasata pe ultimul loc in grupele UEFA anul trecut...iar grupa lui Dinamo era una superusoara.

Din grupa asta cu echipe mediocre ar trebui sa iese pe locul 1. Altfel e doar o alta echipa mediocra.

))))))) Cam superficial esti omule... dec e statistica ta se refera doar la anul trecut ???
In alat ordine de idei crezi ca Betis Sevillia, Heerenven sau Boro sint echipe de top ???

Sezione
4th October 2006, 08:33
Foarte greu pentru Dinamo....... Greu pentru Rapid ... Mult mai greu ca anul trecut penrtu steaua sau rapid anul trecut... Daca se califica din aceste grupe inseamna ca fotbalul romanesc este pe cai mari.

Dan 72
4th October 2006, 08:51
Lasati-o moarta cu dinamo asta! Chiar nu aveti ochi sa vedeti ca ca sunt sustinuti ,din toate timpurile si pe diverse cai?Tot timpul se invoca nesansa si arbitrii in Europa!! TREZITI-VAAA!!

lucian_iasi
4th October 2006, 09:27
Leverkusen :great: :great: :great: echipa mea preferata din europa dupa barcelona ..ieri eram convins ca vor pica ori cu rapid ori cu dinamo :evil: :evil: ..dinamo bate pe besiktas acasa si atat...Bruges ii bate(ca si acum cativa ani :evil: :evil: :evil: ),iar totenham nu cred k mai intra in discutie...

Leverkusen e actualmente pe locul 8 in bundesliga(nu va bucurati prea tare)sunt la doar 2 puncte de primele 5 locuri care sunt la egalitate...iar in week-end a spulberat acasa cu 3-1 pe schalke04...care este cu mult peste dinamo...2 solist dinamo-leverkusen /hello /hello

ricomuerte
4th October 2006, 09:28
Poate in campionat sunt "buni", dar in cupele europene tot timpul s-au facut de rusine....Singurul lucru bun la Dinamo este atacul, restul compartimentelor sunt la acelasi nivel cu cel al celorlalte echipe din Liga 1.
...ultimul loc!

JJ
4th October 2006, 09:30
Depinde cat e topul de mare...:)

Uite care au jucat sferturile UCL anul trecut

Inter, Villareal, Lyon, Milan, Benfica, Barca, Arsenal, Juve
La care as adauga Sevilla si Real. Deci 10 echipe....si Bayern nu e printre ele.
Cu atat mai putin Leverkusen.
Sa nu mai pot de ras. Adica Benfica, Inter si Villareal sunt echipe mari, iar Chelsea, PSV, Liverpool si Bayern, nu?

papusil
4th October 2006, 09:44
Daca se intmpla cum sper eu, adica 6 puncte din primele 2 etape, atunci deja meciurile cu Leverkusen si Totenham nu mai conteaza...

Grupa este mai grea comparabila cu grupele lui Rapid sau Ajax, de exemplu, dar poate fi considerata mai usoara decat cea a lui Celta Vigo, asa ca eu zic ca e rezonabil pentru o cupa Uefa in crestere (atat dpdv componenta cat si financiar)

Sincer sper si cred ca Dinamo poate sa se califice de pe orice loc, numai sa nu abordeze partidele ca pe cele din deplasarile de la Beitar si Xanthi sau ca prima repriza de acasa cu grecii. Daca ii pregateste bine Rednic si psihic pentru Europa, atunci au sanse mari

Bafta Dinamo!!!!:ok:

Aurel.D
4th October 2006, 09:49
Cred ca cel mai bine a apreciat grupa, antrenorul lui Leverkusen: interesanta si disputata. Va fi bataie mare, si cred ca Dinamo va ocupa locul 2!! Dificultatea grupei ii va face pe jucatori sa fie super concentrati la fiecare meci si pana la urma ce au de pierdut?
Bine ar fi sa se rezolve calificarea pana la meciul cu Tottenham, si tocmai de asta este bine ca Dinamo nu sta in ultima etapa!



poate sa si retrogradeze atata timp cat o umileste pe dinamo !

Aaaaaa, pai vezi ca atunci, nu mai sustin Prefabricate 05 Modelu!!:)

johny bravo
4th October 2006, 09:50
grupa dificila dar prindem cel putin locul 3. totul este da isi vada de treaba si sa joace.

Dinamo-besiktas 1
brugge-Dinamo x
Dinamo-leverkusen x
tottenham-Dinamo 1

cam 5 puncte...

hai bafta

lucian_iasi
4th October 2006, 09:56
grupa dificila dar prindem cel putin locul 3. totul este da isi vada de treaba si sa joace.

Dinamo-besiktas 1
brugge-Dinamo x
Dinamo-leverkusen x
tottenham-Dinamo 1

cam 5 puncte...

hai bafta

O mica corectie:dinamo-Leverkusen 2..in aceasta grupa doar meciul asta ma intereseaza:D :D

johny bravo
4th October 2006, 10:10
O mica corectie:dinamo-Leverkusen 2..in aceasta grupa doar meciul asta ma intereseaza:D :D

in your dreams

Zax
4th October 2006, 10:19
dinamo va fi cocosata pe rand de toate echipele, pe urma va incepe declinul, actionarii vor fi nemultumiti, rednic is va da demisia, dinamo va redeveni agentu 007 si toata lumea-i fericita :D

dragos_popa17
4th October 2006, 10:30
Bine macar ca joaca impotriva lui Besiktas acasa. Programul e foarte bun zic eu. Cu 5 puncte se poate califica Dinamo, iar 5p sunt posibile. Nu usoare, dar posibile.
Altfel, grupa e grea, da' nu-i de CL cum zic unii. Adevarat, oricare din cele 5 echipe ar putea juca in CL, dar ca echipa de umplutura mai mult, echipa de urna 3 sau 4, dar valoarea CL e data de echipele din urna 1-2. Oricum, cea mai grea grupa UEFA prinsa de o echipa romaneasca de cand suntem aici. Mai grea decat cea a Stelei de anul trecut, care a fost usoara si prin prezenta celor de la Halmstad acolo.

resita
4th October 2006, 10:34
dinamo va fi cocosata pe rand de toate echipele, pe urma va incepe declinul, actionarii vor fi nemultumiti, rednic is va da demisia, dinamo va redeveni agentu 007 si toata lumea-i fericita :D

vise placute. :sleep: :sleep: :sleep: :sleep:

:sleep: :sleep: :sleep: :sleep: :sleep:

fotash
4th October 2006, 10:53
ptr mine dinamo e favorita la gastigarea cupei. MULT SUCCES!!

DINAMO BUCURESTI lupta daca ne iubesti

Matrixone
4th October 2006, 11:00
Daca suntem realisti, dinamo poate spera la un loc calificabil (3 sa zicem), insa daca prinde niste zile exceptionale, completate si de o doza de noroc, cum ne-a cam obisnuit in ultima vreme, cred ca va castiga grupa lejer.
La fel de bine... poate prinde si un loc 5, dar mai bine sa nu ne gandim la varianta asta.
Ce glumet esti:))) Chiar crezi ca se va supara cineva de la Steaua daca treceti voi de grupe??? Nici daca ati castiga Cupa Uefa nu se va supara nimeni fii convins. Dar nu spera asa de departe (in cazul Cupei Uefa).
In rest eu va doresc succes, sincer chiar daca nu ma intereseaza aceasta echipa.

serj86
4th October 2006, 11:20
Parerea mea ,,,
dinamo - besiktas 1
bruges - dinamo 1x
dinamo - leverkusen 1x
totenham -dinamo 1

nu stiu de ce toata lumea zice ca o sa bata lejer la bruge akasa ,,, da ce asa de slabi is , eu stiam ca sunt o fortza in europa , calificari in ch league si chestii d-astea. Oricum Hai Dinamo ,, locul 3 cel putin .

Red-Castorryy
4th October 2006, 11:20
Avem grupa tare grea ... partea pozitiva e ca vom capata experienta :ok:

georg40
4th October 2006, 12:21
In ciuda faptului ca Dinamo se afla intr-o forma buna , in campionat domina sezonul, calificarea ei pentru faza urmatoare ar fi pentru mine, cel putin, o surpriza. Grupa ei este de-a dreptul infernala.
Rapid, cam schioapata in campionat, este departe de forma de anul trecut, totusi o ratare a calificarii ar constitui o neplacuta surpriza.
Paradoxal, dar real !

Sezione
4th October 2006, 12:55
dinamo-Leverkusen 0-4
dinamo-Brugge 1-2
dinamo-Besiktas 0-2
dinamo-Tottenham 0-4

Asa o fi..Dar eu spun sa-ti faci probleme pentru steaua mai mult decit pentru rapid sau dinamo... Nu de alta..da s-ar putea sa va obisnuiti cu 0-3...

Sezione
4th October 2006, 12:56
ptr mine dinamo e favorita la gastigarea cupei. MULT SUCCES!!

Suporter suporter da mai usurel... ca vezi ce pateste lumea cind uita sa mai stea cu picioarele pe pamint ( vezi steaua paranoika) ... Aveti sanse ..da e bu si locul 3...pina la urma

Sezione
4th October 2006, 12:57
Avem grupa tare grea ... partea pozitiva e ca vom capata experienta :ok:

Corect !!

Sezione
4th October 2006, 12:59
dinamo-Leverkusen 0-4
dinamo-Brugge 1-2
dinamo-Besiktas 0-2
dinamo-Tottenham 0-4

Totusi parca mai probail e un steaua - real 0-3 nu crezi ???

Sezione
4th October 2006, 13:00
Dinamo cea norocoasa,echipe accesibile sper sa cistige grupa de pe primul loc,cu multe puncte pentru tara.

Parca mai accesibile au fost betis (lcul 17 in campionat ), Standard Liege sau Middlesborough.... Nu crezi ???

speedy_speed
4th October 2006, 14:04
dinamo-Leverkusen 0-4
dinamo-Brugge 1-2
dinamo-Besiktas 0-2
dinamo-Tottenham 0-4



Scuze ca intervin, dar esti genul de suporter car nu se uita in ograda lui, mai bine ai posta doar cand e vb de echipa care o simpatizezi tu, fi optimist pentru ea. Nu tin cu dinamo...:rosu:

Matrixone
4th October 2006, 14:07
Totusi parca mai probail e un steaua - real 0-3 nu crezi ???
Mai bine te pregatesti pentru matineu din sezonul viitor, asa ca da-ti cu parerea de pe acum despre craiova-prefabricate modelu!!!!!!:rosu:

dorian27
4th October 2006, 14:52
In acest moment in care se sapa adanc (de catre fiecare club in parte) dupa informatii despre adversari declaratiile sunt mai mult sau mai putin rezervate.
Exceptie o fac belgienii care ii vad pe dinamovistii de departe ca fiind cel mai accesibil adversar pentru ei al acestei grupe(conform cu www.sport.be). Pe de alta parte englezii de la Tottenham afirma ca au sanse bune la calificare (Mijlocasul Bernd Schneider) iar germanii isi baga echipele in priza dupa ce au mai consultat o data clasamentul coeficientilor UEFA si ii vad pe romani cum le sufla in ceafa.

As mai mentiona ca Tottenham a cheltuit 45 de milioane de $ in aceasta vara pe transferuri dar rezultatele nu sunt pe masura investitiei.

amnael
4th October 2006, 15:38
nasol moment pentru Dinamo, si'or fi dorind ei un moment al adevarului in Europa insa imi pare ca a venit cam brutal, nu le doresc decat sa fie tari pe picioare. in acest moment, pentru a face performanta si 'afara', le trebuie concentrare, asa cum acum sunt pe val va veni momentul in care vor pierde (nu ma refer la liga 1, aici nu prea vad cine le'ar putea pune probleme in viitorul apropiat) primul meci, poate si al doilea, atunci se va vedea ce au invatat din sezonul trecut sau din experientele Rapidului si ale Stelei. dincolo de a fi pregatiti pentru primavara europeana le doresc sa fie pregatiti pentru primul(e) esec, daca vor sti sa treaca peste acesta au sanse mari sa atinga cel putin semifinalele.
bafta multa!

Aurel.D
4th October 2006, 15:40
Este cat se poate de evident ca adversarele lui Dinamo au toata motivatia sa mearga mai departe in UEFA. Doar nu o sa se impiedice de o echipa dintr-o tara mica, pe care nici nu o iau in seama, cum este Dinamo.
Insa chiar asta se va intampla!

Utilizator
4th October 2006, 16:12
Quittaro: uite asta nu inteleg eu: adica de ce doar aia ar avea motivatia si noi nu? bah dai dreaq, pe cand Dinamo juca semifinala CCE astia trageau la plug prin campinatele lor. Asta trebuie sa inteleaga si echipa Dinamo si conducerea ei si suporterii. Gata cu mentalitatea asta de echipa mica ca d'aia sunt insuccese. Trebuie tupeu si-i rupem, ce mama masii. N-o fi Tottenham mai a naibii decat Everton. N-or fi Besiktas sau Leverkusen mai tari decat TSKA sau Sahtior pe care le-am batut. Ia mai da-i in masa cu numele lor...si inca ceva: daca stadionul nu va fi full si activ la meciurile cu Besiktas si leverkusen precum la derbyul cu Steaua de ex. sa nu ne intrebam pe urma de ce echipa n-a dat totul pe teren.

Suporterii echipei in loc sa se vaite sa fie acolo prezenti si sa-i sustina pe baieti ca d'aia ne numim suporteri si nu comentatori sau mai stiu eu cum.

PS: ce tara mica suntem ca la po****tie depasim net Belgia de ex., iar la nivel UE suntem cam a 9-a din 27 de tari? s-o lasam si cu tarishoara noastra amarata, ne trebuie curaj, munca si determinare.

Parerea mea: daca va fi asa cum cred eu ii zapacim, terminam grupa pe una din primele doua pozitii. Asta imi place la Rednic: e un ofticos fara caderi in reverii metafizice. Vrea sa castige, are foame de performanta si cred ca si-a format echipa dupa asemanarea sa. Ia-l ca ex. pe Niculescu care anul trecut cu bunul Ando se limita la a sta pe teren in asteptarea unei lovituri libere convenabile. Acum l-am vazut si in aparare si marea majoritate a golurilor au venit din actiune. Ganea e precum pitbull-ul ala de de-abia il tii in lesa, cand ii da drumul pe teren zici ca vede sange :) Apararea e tanara dar cuplul Moti-Stefan e din ce in ce mai sigur, Blay si Pulhac ii completeaza din ce in ce mai eficient ajutand si atacul in plus. La mijloc e acceleratul Ze, margaritescu/Ropotan doi inchizatori siguri, Munteanu un jucator precis care da si goluri, Tames din ce in ce mai util, Danciulescu si servant si goleador. Si Gaev si Matache imi plac si am incredere in ei chiar daca mai fac si greseli.

afonlafotbal
4th October 2006, 16:35
Nu-i vad eu pe conducatorii de la Dinamo prea dornici de UEFA, batalia e in campionat ptr CL de la anul. Asta conteaza cel mai mult ptr ca de acolo se spera sa vina banu' grup. Sunt prea in foame de bani si nu m-ar mira sa vanda iar jucatori la finalul campionatului. In UEFA sunt prea putini bani si e nevoie de investitii importante in infrastructura stadionului ptr a fi pregatit de CL.

Aurel.D
4th October 2006, 16:41
Utilizator,
Eu vorbeam in postul de mai sus din punctul lor de vedere. Nu ai vazut ca antrenorul lui Tottenham nici nu a pomenit de Dinamo?

Categoric ca fara tupeu si mentalitate de "totul sau nimic", Dinamo va reusi foarte greu.
Este bine ca avem adversari puternici pt. jucatorii nostrii vor fi mult mai motivati sa bata o echipa buna.

Dar vroiam sa evidentiez ca avem adversari care vor trata cu mult atentie aceasta competitie. Uneori,
locul in clasamentul din campionat nu spune mare lucru.
Anul trecut, Strasbourg si Parma erau la retrogradare dar in UEFA faceau ravagii!

afonlafotbal, (chiar asa sa fii? :) )
este adevarat ce spui de prioritatea cu campionatul insa nu cred ca nu isi doresc si conducatorii o calificare in primavara.
Si sa stii ca anul asta UEFA a pus cea mai mare suma de bani la bataie in aceasta competitie, pt. a motiva mai mult echipele mari care au pierdut Liga Campionilor. Este oficial si se stia de asta vara ca sa va mari bugetul pt. UEFA, in scopul cresterii competitiei.

Utilizator
4th October 2006, 17:04
Quittaro: ok, nu te acuzam :)

Cat despre faptul ca antrenorul lui Tottenham nu a pomenit de Dinamo ma lasa rece. Nici antrenorul lui Everton nu prea pomenise mult de Dinamo inainte de meciurile de anul trecut. Poate ca antrenorul lui Tottenham a facut pomenirea pentru 'mortii' din grupa, noi n-avem nevoie de asta. :)

Uite cum 'pomenesc' cei de la Bruges despre noi pe siteul lor:

Time to meet Club's opponents in the UEFA Cup
TSV Bayer 04 Leverkusen

Club colours: red-black (home) and blue-white (away)
Stadium: BayArena (22.500 seats)
German Meister: never, Bundesliga team since 1979. Runners-up in 1997, 1999, 2000 and 2002.
German Cup Winners: 1993 (final against Hertha BSC 1-0), beaten by Schalke in final (2-4) in 2002
European List of Honours: UEFA Cup winners 1987-88 in final against Espanyol Barcelona (3-0 loss in first leg, 3-0 victory at home and cup win after penalties), runners-up Champions League in 2002 against Real Madrid (1-2 in Hampden Park Glasgow).
Star players from yore: German Rudiger Vollborn, Wolfgang Rolff, Christian Wörns, Andreas Thom, Heiko Scholz, Ulf Kirsten, Jens Nowotny, Stefan Beinlich, Paulo Rink and Michael Ballack, Brasilian Ze Roberto, Jorginho and Emerson, Croatian Robert and Niko Kovac and American Claudio Reyna.
First team coach: Michael Skibbe (ex-Dortmund). Ex-national team coach Rudi Völler is Chef Sports and Hans-Peter Lehnhoff (ex-Antwerp) is Team manager.
Renowned players: goalkeeper Jörg Butt, defenders Juan, Ahmed Madouni, Roque Junior, Athirson and Alexander Meyer, midfielders Marko Babic, Carsten Ramelow and Bernd Schneider, strikers Sergej Barbarez and Stefan Kiessling.
Current ranking : 8th position with 8 points after six games (home wins against Schalke 3-1 and Aachen 3-0, draw at home against Wolfsburg 1-1 and in Hannover 1-1, beaten at Frankfurt 3-1 and at Bremen 2-1). In the DFB-Pokal, Leverkusen only just managed to qualify at the expense of second division TuS Koblenz, after taking penalties. In the second round it will meet MSV Duisburg on 24 October.
European results this season: first round UEFA Cup CSKA Sofia-Leverkusen 0-0 and Leverkusen-CSKA Sofia 3-1.
********
Tottenham Hotspur FC

Club Colours: white-black
Stadium: White Hart Lane (capacity: 36.236 seats)
English Champions: twice (1951, 1961)
FA Cup Winners: eight times (1901, 1921, 1961, 1962, 1967, 1981, 1982, 1991)
European List of Honours: UEFA Cup winners in 1971-72, beating Wolverhampton in the finals (1-2 away and 1-1 at home) and in 1983-84 after beating Anderlecht in the finals (1-1 in Brussels, 1-1 in Londen and cup win after penalties), winners European Cup Winners' Cup in 1963 after beating Atletico de Madrid 5-1in Rotterdam.
Star players from yore: Glenn Hoddle, Pat Jennings, Steve Perryman, Danny Blanchflower, Johny Metgod, Steve Archibald, Osvaldo Ardiles, Martin Chivers, Paul Gascoigne, David Ginola, Jimmy Greaves, Gary Lineker, Jürgen Klinsmann, Alan Mullery, Chris Waddle, Ronnie Rosenthal. Jonathan Blondel also played for the Spurs.
Head coach: Martin Jol (Dutch, ex-RKC)
Renowned players: Edgar Davids (ex-Ajax and Juventus), Steed Malbranque (ex-Lyon), Dimitar Berbatov (ex-Leverkusen), Young-Pyu Lee (ex-PSV), Didier Zokora (ex-Genk), Ahmed “Mido” Hassan (ex-Gent) and English internationals Paul Robinson, Lesley King, Jermaine Jenas, Aaron Lennon, Danny Murphy and Jermaine Defoe.
Current ranking: 14th place with seven points out of 7 games (2-0 win against Sheffield Wednesday, 2-1 win against Portsmouth, 0-0 draw against Fulham, defeated at Bolton 2-0, against Everton 0-2, in Manchester United 1-0 and in Liverpool 3-0).
Europaen results this season: first round UEFA Cup Slavia Praag-Tottenham 0-1 and Tottenham-Slavia Praag 1-0.
Previous European encounters with Club Brugge: UEFA Cup 1984-85 1/16th Finals (Club-Tottenham 2-1 and Tottenham-Club 3-0).
********
FC Dinamo 1948 Bucuresti

Club Colours: red-white.
Stadion: Dinamo, capacity 15.300 seats.
Rumanian Champions: 17 times (1956, 1962, 1963, 1964, 1965, 1971, 1973, 1975, 1977, 1982, 1983, 1984, 1990, 1992, 2000, 2002, 2004)
Rumanian Cup Winners: 12 times (1959, 1964, 1968, 1982, 1984, 1986, 1990, 2000, 2001, 2003, 2004, 2005)
Star players of yore: Florea Dumitrache, Cornel Dinu, Rodion Camataru (ex-Charleroi), Dudu Georgescu, Dorin Mateut.
Team coach: Mircea Rednic (ex-Standard and STVV player)
Renowned players: striker Ionel Ganea (ex-Stuttgart, 34 goals in four seasons Bundesliga 1999-2003) joined from Wolverhampton this Summer. Other well-known names are those of strikers Ionel Danciulescu (6 caps) and Claudiu Niculescu (1 cap), respectively top striker of the Rumanian league 2003 and 2005 with 21 goals on both occasions, midfielder Dennis Serban (30j, ex-Steaua, Valencia, Villarreal, Elche, 13 caps) and defender George Blay (Ghana, ex-Standard).
Current ranking: 1st place in Rumania with the maximum of 30 points out of 10 games, Steaua Boekarest and Otelul Galati follow with nine point gap. The clash between Dinamo and Steaua of the 8th match day was won 1-0.
European results so far: UEFA Cup second preliminaries Hibernians-Dinamo and Dinamo-Hibernians 5-1, first preliminaries Dinamo-Beitar 1-0 and Beitar-Dinamo 1-1, first round Xanthi-Dinamo 3-4 and Dinamo-Xanthi 4-1.
Past European encounters with Club Brugge: season 2001-02 in second preliminaries Champions League (3-1 in Bruges, 0-1 in Buccharest).
********
Besiktas JK

Club colours: black-white
Stadium: BJK Inönü Stadium (32.145 seats)
Turkish champions: 12 times (1952, 1958, 1960, 1966, 1967, 1982, 1986, 1990, 1991, 1992, 1995, 2003).
Turkish Cup Winners: 6 times (1975, 1989, 1990, 1994, 1998, 2006)
Star players of yore: Daniel Amokachi, John Carew, Yalcin Sergen, Korkut Tayfun, Stefan Kuntz, Les Ferdinand, Juanfran.
Team coach: Jean Tigana (European champions with his country as a player in 1984).
Renowned players: foreign players Vedran Runje (Croatian goalkeeper, ex-Standard and ex-Marseille) and Brazilians Kleberson (midfielder, ex-Manchester United), Ricardinho (midfielder, ex-Corinthians, ex-Bordeaux) and Rogerio Deivson (striker, ex-Corinthians). Two Turkish top signings last Summer were Yilmaz, coming from Antalyaspor and Kurtulus from Bursaspor.
Current ranking: third position with 13 points out of 8 games (home wins against Gaziantepspor 2-1, Konyaspor 3-1 and Ankaragüçü 2-1, away win in Denizlispor 0-2, draw in Ercyesspor 1-1, lost against Trabzonspor 2-3 and in Manisaspor 1-0 and Galatasaray 1-0). The team is trailing seven points behind leaders Manisaspor and 3 points behind Fenerbahce.
European results this season: first round UEFA Cup Besiktas-CSKA Sofia 2-2 and CSKA Sofia-Besiktas 0-2

apercele
4th October 2006, 17:30
Quittaro: uite asta nu inteleg eu: adica de ce doar aia ar avea motivatia si noi nu? bah dai dreaq, pe cand Dinamo juca semifinala CCE astia trageau la plug prin campinatele lor. Asta trebuie sa inteleaga si echipa Dinamo si conducerea ei si suporterii. Gata cu mentalitatea asta de echipa mica ca d'aia sunt insuccese. Trebuie tupeu si-i rupem, ce mama masii. N-o fi Tottenham mai a naibii decat Everton. N-or fi Besiktas sau Leverkusen mai tari decat TSKA sau Sahtior pe care le-am batut. Ia mai da-i in masa cu numele lor...si inca ceva: daca stadionul nu va fi full si activ la meciurile cu Besiktas si leverkusen precum la derbyul cu Steaua de ex. sa nu ne intrebam pe urma de ce echipa n-a dat totul pe teren.

Suporterii echipei in loc sa se vaite sa fie acolo prezenti si sa-i sustina pe baieti ca d'aia ne numim suporteri si nu comentatori sau mai stiu eu cum.

PS: ce tara mica suntem ca la po****tie depasim net Belgia de ex., iar la nivel UE suntem cam a 9-a din 27 de tari? s-o lasam si cu tarishoara noastra amarata, ne trebuie curaj, munca si determinare.

Parerea mea: daca va fi asa cum cred eu ii zapacim, terminam grupa pe una din primele doua pozitii. Asta imi place la Rednic: e un ofticos fara caderi in reverii metafizice. Vrea sa castige, are foame de performanta si cred ca si-a format echipa dupa asemanarea sa. Ia-l ca ex. pe Niculescu care anul trecut cu bunul Ando se limita la a sta pe teren in asteptarea unei lovituri libere convenabile. Acum l-am vazut si in aparare si marea majoritate a golurilor au venit din actiune. Ganea e precum pitbull-ul ala de de-abia il tii in lesa, cand ii da drumul pe teren zici ca vede sange :) Apararea e tanara dar cuplul Moti-Stefan e din ce in ce mai sigur, Blay si Pulhac ii completeaza din ce in ce mai eficient ajutand si atacul in plus. La mijloc e acceleratul Ze, margaritescu/Ropotan doi inchizatori siguri, Munteanu un jucator precis care da si goluri, Tames din ce in ce mai util, Danciulescu si servant si goleador. Si Gaev si Matache imi plac si am incredere in ei chiar daca mai fac si greseli.



tot ce ai scris aici, sunt 100% de acord cu tine....

:ok: :ok: tot respectul :ok: :ok:

Universal
4th October 2006, 17:53
1.Aici se va vedea cät de puternicä este mentalitatea echipei
2.Gruap este destul de dificilä
3.Veti putea lua 3 puncte cu Besiktas, cu Bruges 1 cu Bayer 0 sau 1 iar cu Tottenham sper 1
In total: 5-6 puncte. Nu subestimati echipa Bayer 04, este in crestere de formä :ok: nu veti avea deloc un joc usor cu noi, germanii, cum se stie, vä sunt mereu superiori ( nu uitati infrängerile lui Rapid Bucuresti cu Hamburger Sv 1-3 si cu VFB Stuttgart.

Nu vä doresc sä nu vä calificati, vreaubsä ajungeti cät mai departe .Sunt insä foarte sceptic dacä aveti sansä pentru locul 3.Eu sper sä reusiti :ok:

Mult succes si sper sä vedem Steaua, Rapid si Dinamo in primävara Europeana ( desigur si Eintracht si Bayer :ok:)

Uni

YodaRo
4th October 2006, 18:05
nu veti avea deloc un joc usor cu noi, germanii, cum se stie, vä sunt mereu superiori ( nu uitati infrängerile lui Rapid Bucuresti cu Hamburger Sv 1-3 si cu VFB Stuttgart.
Uni
care mereu? La nivel de nationala mare ultimul rezultat a fost
Romania -Germania 5-1. rapid a eliminat 3 echipe germane. Steaua s-a calificat din grupa cu hertha.
Ar fi trebuit sa zici ..cateodata germanii va sunt superiori....

johny bravo
4th October 2006, 18:08
1.Aici se va vedea cät de puternicä este mentalitatea echipei
2.Gruap este destul de dificilä
3.Veti putea lua 3 puncte cu Besiktas, cu Bruges 1 cu Bayer 0 sau 1 iar cu Tottenham sper 1
In total: 5-6 puncte. Nu subestimati echipa Bayer 04, este in crestere de formä :ok: nu veti avea deloc un joc usor cu noi, germanii, cum se stie, vä sunt mereu superiori ( nu uitati infrängerile lui Rapid Bucuresti cu Hamburger Sv 1-3 si cu VFB Stuttgart.

Nu vä doresc sä nu vä calificati, vreaubsä ajungeti cät mai departe .Sunt insä foarte sceptic dacä aveti sansä pentru locul 3.Eu sper sä reusiti :ok:

Mult succes si sper sä vedem Steaua, Rapid si Dinamo in primävara Europeana ( desigur si Eintracht si Bayer :ok:)

Uni


e tipic pt germani sa isi aminteasca numai ce le convine! dar de Rapid-Hertha 1-0 si 2-0 sau de Rapid-Hamburg 2-0 de ce nu zici nimic? unde ne sunt germanii noua superiori???!!! plus Romania-Germania 5-1.
Klappe, man...

Universal
4th October 2006, 18:26
Sezonul trecut da, dar nu si in celelealte :ok: intr-adevär, Rapid a avut un sezon foarte bun, dar cine poate spune cä Dinamo il va avea?
In peste 68& din cazuri,echipele germane au eliminat echipele romänesti.
Romänia-Germania 5-1 a fost un amical a nu se uita acest lucru se poate intämpla orice.
La Euro 2000, Germania a fäcut cu o echipä germanä slabä( cea mai slabä cred din ultimii 30 de ani de atunci) 1-1.
Eu sunt foarte realist si am avertizat cä nu veti avea deloc un joc usor cu Bayer04. Eu vreau sä mergeti mai departe. Insä nu-i subestimati.Luati aminte cuvintele mele.Vä doresc mult succes

Utilizator
4th October 2006, 18:51
Nimeni nu cred ca va subestima vreo echipa din grupa asta.
dar nici sa-ti tremure chilotii n-are de ce.

'Rapid a avut un sezon foarte bun, dar cine poate spune cä Dinamo il va avea?'
Pai asa cine poate spune ca farmacistii vor avea un sezon bun sau ceilalti din grupa? Sincer eu le doresc si lui Besiktas si lui Leverkusen si lui Bruges si lui Tottenham sa aiba un sezon prost anul asta in uefa. Sper ca Dinamo sa continue parcursul bun de pana acum si sa se califice de pe unul din primele doua locuri in grupa.

Seldon
4th October 2006, 19:08
1.Aici se va vedea cät de puternicä este mentalitatea echipei
2.Gruap este destul de dificilä
3.Veti putea lua 3 puncte cu Besiktas, cu Bruges 1 cu Bayer 0 sau 1 iar cu Tottenham sper 1
In total: 5-6 puncte. Nu subestimati echipa Bayer 04, este in crestere de formä :ok: nu veti avea deloc un joc usor cu noi, germanii, cum se stie, vä sunt mereu superiori ( nu uitati infrängerile lui Rapid Bucuresti cu Hamburger Sv 1-3 si cu VFB Stuttgart.

Nu vä doresc sä nu vä calificati, vreaubsä ajungeti cät mai departe .Sunt insä foarte sceptic dacä aveti sansä pentru locul 3.Eu sper sä reusiti :ok:

Mult succes si sper sä vedem Steaua, Rapid si Dinamo in primävara Europeana ( desigur si Eintracht si Bayer :ok:)

Uni

Frumoase urări. Sper că erau de bine.
Fireşte, nu avem cum să uităm că voi, germanii, ne sunteti mereu superiori nouă, românilor. Chiar dacă am vrea să uităm asta, nu putem pentru că unii dintre noi (românii, fireşte) chiar au punctat pe acest forum câteva momente în care voi (germanii, evident) v-aţi dovedit superioritatea (chiar "mereu" superioritatea) pierzând în faţa unor echipe de la noi (ai ghicit, nu mai zic cine).
Nu e nici o treaba între noi şi voi, problema pusa aşa suna ca o pledoarie pentru superioritatea unei rase. Pot fi de acord că o echipă anume din Germania sau din altă parte ar putea fi, la un anumit moment, mai bună decât o anumită echipă din România (şi chiar şi aşa, fiind de acord cu cineva care s-ar exprima astfel, nu înseamnă neapărat că are cu adevărat dreptate), dar mă revoltă exprimarea insinuantă cum că unii, nu contează care, luaţi în bloc şi la modul general, ne sunt mereu superiori. Sună a discurs rasist. Sună a propagandă ... ca în anii '30.
Pentru perfecţionarea superiorităţii, mi-aş permite, dacă nu e cu supărare, să îţi dau câteva sfaturi. În primul rând, nu mai folosi diacritice străine limbii române. Arată rău. Dacă nu poţi sau nu vrei să configurezi tastatura pentru limba română, scrie fără diacritice. Nu se supără nimeni.
În al doilea rând, încearcă să reciteşti ce ai scris înainte de a posta. E o dovadă de respect pentru cei care citesc postările. Literele sunt perfide, uneori se strecoară în text neinvitate, astfel că mesajul devine confuz, chiar neinteligibil. Mărturisesc că ţi-am citit cu plăcere unele postări, ar fi păcat să nu te exprimi clar.
Aaa, si încă ceva: ia-ţi un ceas elveţian. E originalul, e cel mai precis. Cel puţin aşa are reputaţia. Ceasul german nu are reputaţie atât de bună şi nici argumentele în germgleză nu îl ajută.
În rest, numai urări de bine.

On topic:
Reprezentanta noastră din această grupă pare a avea o sarcină foarte grea. Acum se va vedea dacă cele 10 victorii consecutive sunt ale unei echipe mari dintr-un campionat bun, sau sunt un foc de paie dintr-un campionat de carton. Împărtăşesc îndoiala unora cu privire la calificare, dar şi speraţa că vor avea dreptate cei care, din simpatie pentru Dinamo, din patriotism sau pur şi simplu din înţelegerea fenomenului, au prezis o calificare.

starsteel
4th October 2006, 19:09
Antrenorul lui Tottenham, Martin Jol, facand referire la adversarii din grupa B a ignorat total echipa Dinamo. E de bine sau de rau?

Luis Garcia10
4th October 2006, 19:14
loooooooooooooooooooooooooooooooooooool! Utilizator cu asta le-ai intrecut pe toate! :lol:

Utilizator
4th October 2006, 19:15
Starsteel: e de bine pentru noi :ok:

Utilizator
4th October 2006, 19:15
loooooooooooooooooooooooooooooooooooool! Utilizator cu asta le-ai intrecut pe toate! :lol:

cu care?? :)

Seldon
4th October 2006, 19:16
Antrenorul lui Tottenham, Martin Jol, facand referire la adversarii din grupa B a ignorat total echipa Dinamo. E de bine sau de rau?
Pentru dinamovişti nu e nici cum. Probabil că englezii apreciază că Dinamo nu are nici o şansă. Dacă au dreptate, asta e, Dinamo nu pierde nimic din faptul că au fost corect apreciaţi de inamici. Dacă nu au dreptate, ar putea să fie de rău pentru ei.

Luis Garcia10
4th October 2006, 19:29
Parerea mea: daca va fi asa cum cred eu ii zapacim, terminam grupa pe una din primele doua pozitii. Asta imi place la Rednic: e un ofticos fara caderi in reverii metafizice. Vrea sa castige, are foame de performanta si cred ca si-a format echipa dupa asemanarea sa. Ia-l ca ex. pe Niculescu care anul trecut cu bunul Ando se limita la a sta pe teren in asteptarea unei lovituri libere convenabile. Acum l-am vazut si in aparare si marea majoritate a golurilor au venit din actiune. Ganea e precum pitbull-ul ala de de-abia il tii in lesa, cand ii da drumul pe teren zici ca vede sange :) Apararea e tanara dar cuplul Moti-Stefan e din ce in ce mai sigur, Blay si Pulhac ii completeaza din ce in ce mai eficient ajutand si atacul in plus. La mijloc e acceleratul Ze, margaritescu/Ropotan doi inchizatori siguri, Munteanu un jucator precis care da si goluri, Tames din ce in ce mai util, Danciulescu si servant si goleador. Si Gaev si Matache imi plac si am incredere in ei chiar daca mai fac si greseli.

Sa nu uitam totusi ca portarii lui Dinamo nu au experienta , iar Gaev a demonstrat in meciul cu Xanthi ca nu e mare portar! In defensiva Moti-Stefan e un cuplu foarte tanar, de asemenea neexperimentat, care poate fi pus pe picior gresit cu usurinta de un Robbie Keane,un Schneider! Blay nu este tocmai un jucator de incredere, iar Pulhac ar putea fi ridiculizat de un Aron Lennon mai ceva decat l-a facut Iniesta pe Barcauan :happy .
In centrul liniei mediene Margaritescu si Tames sau Ropotan trebuie sa recunosti ca nu sunt tocmai jucatori foarte valorosi, sau cel putin nu sunt caliti in confruntari europene!
Singurul plus pe care il vad ar fi ofensiva, dar oare e de ajuns pentru aceasta grupa? Tu ce zici?:ok: :D

Universal
4th October 2006, 19:41
Nu sunt un om rasist, nici nu insinuez ceva :ok: insä ce stiu,stiu. Din punctul meu de vedere, in ultimii 2 ani , echipele romänesti 8 ( päcat cä nu si Nationala vosträ , merita sincer, s-a simtit lipsa eila CM2006 si Ce 2004)
au o renstere cum a avut-o Steaua in anii 85-92 , Dinamo in 87-90 sau Universitatea Craiova 82-86.
Bayer 04 este intr-o crestere vizibilä de formä, sä invinzi Schalke 04 cu 3-1 este un lucru foarte bun, mai ales cä au un jucätor cheie: Barbarez , plus un atacant foarte valoros, Kiessling, venit de la Fc Nürnberg si jucänd acasä, pot spune cä Dinamo poate invinge Besiktas , nu este puternicä.... nu stiu ce au echipele turcesti in acest an..Fenerbahce merge mediocru, Galatasaray catastrofal, Besiktas asa-si-asa...
Bruges este in cestere de formä dupä un inceput de sezon destul de slab...
Tottenham poate fi invinsä, ori un egal la ei ar merge, nu joacä Berbatov , cel mai important om al lor...( venit de la ..Bayer 04...)
5 puncte vor fi luate cu sigurantä :ok:

Locul 3 este posibil, eu sper locul 1 - asa gändesc invingätorii :ok: Dinamo , dupä rezultate fantastice in preliminarii si campionat trebuie sä se califice, altfel se dovedeste a fi fost doar säpun....

Mult mult mult succes sä ajungeti cät mai departe :ok:

Utilizator
4th October 2006, 19:41
Luis Garcia: Eu zic ca asa cum poate eu am exagerat in plus tu exagerezi in minus.
Mijlocul e compartimentul unde ar fi necesar un play-maker adevarat.
Ca inchizatori eu am incredere in cei doi de mai sus si pana acum nu m-au dezamagit.
Moti-Stefan e un cuplu tanar dar au ceva meciuri, inclusiv la nationala de tineret. Si pana acum au jucat bine, nu vad de ce n-ar face-o in continuare.

Ramane de vazut ce mai poate Robbie Keane, am mai auzit placa asta si la alte meciuri despre diversi jucatori cu nume si pana acum nu s-a dovedit. Daca mi-e frica de ceva la ei e la centrari pentru ca nu sunt deosebit de inalti dar cred ca asta se poate compensa.

N-am zis ca sunt mari portari, am zis ca sunt buni. Oricum nu e niciunul mai prejos decat de ex. Carlos, si Steaua trage cu mari pretentii prin cl. Mie imi place mai mult Matache, dar repet, am incredere in amandoi.
Blay pare nesigur dar daca te uiti la meciurile de pana acum o s avezi ca de el nu s-a trecut. are un stil mai dezordonat.
Pulhac are carente in aparare dar nu mereu. si dublajul a mers destul de bine pana acum.
In principal Dinamo a luat goluri pana acum ori din suturi de la semidistanta ori pe fond de relaxare. Sunt convins insa ca acum nu-si vor mai permite momente de relaxare si forta fizica au, dovada intoarcerile de rezultat inclusiv pe finaluri de meci.

Deci: ofensiva plus celelalte spuse mai sus ma fac sa am incredere in calificare. :ok:

grande
4th October 2006, 20:28
Daca prestatzi acelasi joc ca si in campionat, nu avetzi cum sa nu va calificati !

bafta ....

apercele
4th October 2006, 20:55
pentru NOI....o sa incep sa scriu si eu cu alfabet suedez de acum incolo

YodaRo
4th October 2006, 21:28
Nene Universalule mai bine lasa-ne cu fotbalul si baga pe teava niste poze cu suedeze. Ia zi-ne cum sunt? Sunt focoase au ba?
Si cu locatia aia lumineaza-ne ce inseamna "Location: Germany Sweden" ca mi-ai dat geografia peste cap.

Universal
4th October 2006, 21:47
:) Am douä locuinte .That's all. Poze cu suedeze nu vä voi aräta fiindcä am o iubitä si nu vreau scandal..sunt un om linistit.
In altä ordine de idei: Nu inteleg de ce stelistii nu se inteleg cu dinamovistii..deci la noi Bayern si 1860 nu se omoarä in atätea declarati..mä lämureste cineva de ce este asa?

YodaRo
4th October 2006, 22:01
:) Am douä locuinte .That's all. Poze cu suedeze nu vä voi aräta fiindcä am o iubitä si nu vreau scandal..sunt un om linistit.
In altä ordine de idei: Nu inteleg de ce stelistii nu se inteleg cu dinamovistii..deci la noi Bayern si 1860 nu se omoarä in atätea declarati..mä lämureste cineva de ce este asa?

Nene haide nu ne aburi....macar o parere despre ale suedeze. Ia zi sunt rele de musca au ba?:) Merita un drum pana acolo? Iubitei spune-i ca iti ajuti fanii romani sa isi faca o parere...
Noi stelistii ii iubim pe dinamovisti...nu se vede? Toti ceilalti suporteri ii iubesc..pe unde se intalnesc pe acolo se pupa..:)

Universal
4th October 2006, 22:15
Pärerea mea despre suedeze..ok sä fie un pic offtopic: Sunt foarte calde ca persoane si reci cu toti sträinii( aici includem cam tooate tärile latine,slave, nu insä cele ca Irlanda, Germania,Marea Britanie etc.) sunt foarte inteligente, deloc casnice( dar göätesc totusi foarte bine) Majoritatea cunosc 2 sau 3 limbi si sunt nationaliste din toate punctele de vedere- insä in sens pozitiv :ok:
On-Topic: Päi...se pupä ei..siiiiiiiiiiiiii cum! :)) :happy: stelistii si dinamovistii ''se plac'' atät de mult incät fiecare vrea sä-i rupä gätul celuilalt :happy:
Sper ca Dinamo sä iasä din grupe, ar fi fantastic :)

Cra10veanu
5th October 2006, 01:20
locul 5 si sa fie multumiti :D

Sezione
5th October 2006, 09:38
Nene haide nu ne aburi....macar o parere despre ale suedeze. Ia zi sunt rele de musca au ba?:) Merita un drum pana acolo? Iubitei spune-i ca iti ajuti fanii romani sa isi faca o parere...
Noi stelistii ii iubim pe dinamovisti...nu se vede? Toti ceilalti suporteri ii iubesc..pe unde se intalnesc pe acolo se pupa..:)

Si noi ai iubim si pe stelisti si pe dinamovisti : IN GURA!! Nu facem discriminari!!!:happy

Aurel.D
5th October 2006, 10:33
locul 5 si sa fie multumiti :D

Multumim pt. incurajari!:ok:
Esti o persona optimista!

YoYoyOi
5th October 2006, 10:58
Dinamo are ultima sansa la calificare din Grupa B a Cupei UEFA. Firma de pariuri Gamebookers a anuntat ieri cotele echipelor românesti la calificare. Astfel, Dinamo are 7.50/1, fiind ultima în grupa, la egalitate cu Brugges. Prima sansa o are Tottenham (2.75/1), urmata de Bayer Leverkusen (3/1) si de Besiktas (4.50/1). In Grupa G, a Rapidului, favorite sunt PSG (2.50/1) si Panathinaikos (3/1), trupa lui Razvan Lucescu fiind clasata pe pozitia a treia (6/1), calificabila.

Utilizator
5th October 2006, 11:50
YoyoyOi: o veste excelenta, mi-ai dat o idee sa pariez pe Dinamo ca sa scot ceva banutzi, se cheama ca la 100 lei bagati am 650 lei profit adica aprox. 185 de euroi :ok:
Merge si pe Rapid de pariat, nu e rau castigul nici acolo.

MariusTR
5th October 2006, 16:23
Colega, eu iti vreau binele ... te sfatuiesc sa nu arunci banii pe fereastra. :)
Dinamo a nimerit cel mai rau posibil dintre cele 2 reprezentante ale noastre in UEFA.
Daca nu eram un roman patriot si vroiam sa tin cu cea mai neajutorata echipa in grupa B, sigur alegeam Dinamo. Mai degraba termina Steaua pe 2 in CL decat sa iasa Dinamo nesifonata serios din grupa ei.

Hard
5th October 2006, 16:54
nu departe de realitate! insa in fotbal sunt si surprize
totul depinde de meciul cu besiktas,dar va fi cum a fost cu herenveen,e clar!

Aurel.D
5th October 2006, 17:16
Ce imi plac mie previziunile astea: cel mai prost cotata, cele mai mici sanse, cea mai slaba echipa din grupa.....!
Si finalul va arata cu totul altceva, ca intodeauna!

apercele
5th October 2006, 18:02
nasol, daca pariorii zic ca iesim ultimii din grupa, de ce dracu ne mai prezentam?

YodaRo
5th October 2006, 18:27
Pai daca voi dinamovistii credeti in Dinamo de ce nu pariati? Daca nici voi nu pariati pe Dinamo, atunci cine vreti sa o faca?

Universal
5th October 2006, 19:23
Eu väd sincer Dinamo ca o ''vacäbunä de muls'' numai cu Steaua am tin la echipele romänesti.
Totusi , este fabulos ce au reusit jucätorii :)

chipy_1923
5th October 2006, 20:31
Colega, eu iti vreau binele ... te sfatuiesc sa nu arunci banii pe fereastra. :)
Dinamo a nimerit cel mai rau posibil dintre cele 2 reprezentante ale noastre in UEFA.
Daca nu eram un roman patriot si vroiam sa tin cu cea mai neajutorata echipa in grupa B, sigur alegeam Dinamo. Mai degraba termina Steaua pe 2 in CL decat sa iasa Dinamo nesifonata serios din grupa ei.

:happy ...da da...adevarul e ca e mai probabil sa iesiti voi pe doi decat sa se califice Dinamo...:happy :happy :happy :happy :happy ...Dinamo s e califica..sunt sigur de asta...nu stiu locul..dar la c grupa au..conteaza doar ca se califica..

chipy_1923
5th October 2006, 20:36
Dinamo are ultima sansa la calificare din Grupa B a Cupei UEFA. Firma de pariuri Gamebookers a anuntat ieri cotele echipelor românesti la calificare. Astfel, Dinamo are 7.50/1, fiind ultima în grupa, la egalitate cu Brugges. Prima sansa o are Tottenham (2.75/1), urmata de Bayer Leverkusen (3/1) si de Besiktas (4.50/1). In Grupa G, a Rapidului, favorite sunt PSG (2.50/1) si Panathinaikos (3/1), trupa lui Razvan Lucescu fiind clasata pe pozitia a treia (6/1), calificabila.

dc te iei dupa cote...e clar....Psg nu castiga in nici un caz grupa noastra...si nici Tottenham pe a lui Dinamo...Dinamo are a doua sansa dupa parerea mea..asta dc adversarele ei joaca la fel si peste cateva saptamani..si Dinamo isi mentine forma buna...si mai lucreaza la aparare...ca in afara de Moti..slabuti....

Gica Chioru
5th October 2006, 21:15
Cea mai tare echipa din Romania, invingatoarea Stelei, a Rapidului, a lui Sanchi, etrc. nu va avea nico problema in a trece de aceasta grupa si a dovedi tuturor cartitorilor urmatoarele:

-castigam numai pe bune
-nu facem blaturi
-nu mai facem partye din cooperativa
-Borcea nu este un bandit
-Nici Badea
-Turcu nici atat
-Ministerul de Interne si Curtea de Conturi nu fac presiuni ca diferite firme sa ne sponsorizeze
-jucatorii nostri nu sunt platiti prin sponsorizari fictive
-galeria noastra nu mai primeste bani
-nici telefoane
-nici bilete/transport gratuit
-nu mai platim sclavi in presa
-nu mai suntem mana-n mana cu jandarmeria
-Borcea nu s-a intalnit aseara cu Gigi sa se inteleaga sa-i dea scarba stadionul daca ajunge in Liga

Cam asta e. marele antrenor Rednic, cei mai tari atacantoi din Romania, 12 victorii din 11 posibile, banca lui Corpodean, masul lui mitica si popoul lui sandu, cu totii vor merge brat la brat in primavara.

URA!:yeah:

apercele
5th October 2006, 21:18
chiorule, cam mori de invidie ca dinamo joaca bine in acest tur
sunt multi care sunt aproape sa isi taie venele dar tu esti printre primii

mai usor tati, ca viata nu e fotbal (cel putin pentru noi nu e....)

Gica Chioru
5th October 2006, 21:23
:) :) :) :) :)

Mey apercele, vezi ca-ti vine amicul din Paris si te scapa.

Bubi, "faptele vorbeste", nu exista jucam bine exista numai rezultate. N-ai rezultate nu ramane nimic in urma ta.

Asta nu inseamna ca jucati bine, de fapt echipa MI este impinsa de la spate.

apercele
5th October 2006, 21:26
amicul din paris mi-a dat numai avertismente in ultimul timp asa ca nu stiu cat de amic imi e
iar tu daca sustii ca dinamo a facut ce a vrut cu voi a 2-a repriza duminica din cauza MI, inseamna ca degeaba mai discutam
cu timisoara, cu craiova a iesit umilinta pe teren....tot din cauza MI?

Gica Chioru
5th October 2006, 21:30
Deh, imi pare rau ca te-a avertizat, are probleme omul, a vrut sa arate ca e impartial si te-a gasit pe tine dar iti spun eu ca ti-e amic.:cool:

Cred ca esti foarte tanar asa ca o sa te las in pace. Spui:

dinamo a facut ce a vrut cu voi a 2-a repriza
Nu-i deloc asa, nu mai comentez, pa.

apercele
5th October 2006, 21:37
sau cu cine tii tu, indiferent...nici nu ti-am citit semnatura, doar am vazut rapid si am presupus ca esti fan giulesti
zi echipa pe care o sustii si arata-ne cum MI a ajutat-o pe dinamo
daca tot o tii pe a ta, macar da-ne exemple ca sa te putem lua in serios

Gica Chioru
5th October 2006, 21:55
sau cu cine tii tu, indiferent...nici nu ti-am citit semnatura, doar am vazut rapid si am presupus ca esti fan giulesti
zi echipa pe care o sustii si arata-ne cum MI a ajutat-o pe dinamo
daca tot o tii pe a ta, macar da-ne exemple ca sa te putem lua in serios


:) :) :)

Esti adorabil, tinere.

Sunt suporter al celui mai important club din aceasta parte a Europei, sunt suporter al clubului ce a fost, si inca este in inimile noastre, Clubul Armatei Romane.

apercele
5th October 2006, 21:59
mda, deci s-a incheiat discutia :)
la arbitrajele voastre nici nu mai am ce comenta...stie GIGI de ce

o zi buna

johny bravo
5th October 2006, 22:02
ATENTIE: cotele sunt pt castigarea grupei si nu pt cine se califica mai departe!
oricum si acolo Dinamo este ultima cu 2,1 ...

dar nu face nimic, baietii nostri se trec de grupe.

Hard
5th October 2006, 22:03
ce tare...daca am o semnatura fc dinamo blat bucuresti ma crezi dinamovist?:happy...
dinamo are locul 5 rezervat,sa vedem daca ii place sau nu acolo

Universal
5th October 2006, 22:33
Dinamo nu are locul rezervat. Numai dupä etapa a 4 poti sti acest lucru. Eu sustn Steaua de multi ani, dar sunt mäcar realist si stiu ce inseamnä sä muncesti pentru un lucru, pentru un vis ce poate deveni realitate.
De ce sä nu-i läsäsm pe dinamovisti sä se bucure si ei cä sunt in Cupele Europene, cä au succese cum are Steaua? In fond sunteti romäni, nu ar mai trebui sä vä mai certati atäta...UItati-vä la noi...suntem mult mai pasnici si linistiti :)

apercele
5th October 2006, 22:38
iar incepi cu noi si voi
pana la urma te consideri roman sau nu? :)

Universal
5th October 2006, 22:53
Cum sä fiu romän? M-am näscut la München.Am träit in 2 täri S/Ge .Hai cä sunt in offtopic.Poate bunica se considerä, dar nici ea nu este.Suntem sasi dar paps nu este. Vine din S.
In altä ordine de idei, vreau sä fiti mai prietenosi unii cu altii.Mä intreb de ce nu puteti sä vä intelegeti.

Gica Chioru
5th October 2006, 22:56
1.Cine te-a invatat romaneste?
2.Iti plac sarmalele?
3.Dar mititeii?
4.Dar mamaliga?

Si o intrebare la care nu trebuie sa raspunzi: Cum ai ajuns sa tii cu Steaua?

apercele
5th October 2006, 23:05
atunci de ce iti mai pierzi ore in sir pe net cu romanii astia?
sunt vai de mama lor, se injura intre ei, se jignesc, etc

Universal
5th October 2006, 23:10
:) 1Buni
2 3 4 da
Buni
@ apercele: imi plac romänii

apercele
5th October 2006, 23:15
buni tinea cu steaua? :)
marfa

Gica Chioru
5th October 2006, 23:19
:) 1Buni
2 3 4 da
Buni


Sa-i dea Dumnezeu sanatate lui Buni, esti roman, teica.

Universal
5th October 2006, 23:20
Buni tine cu Steaua.Träieste si este foarte sänätoasä :)
O intreb. : De ce tii cu Dinamo?
@gica chioru: Nu sunt, atät timp cät neam din neamul meu este sas.

Gica Chioru
5th October 2006, 23:25
Bah baiete, asculta la mine, daca iti plac mamaliga, sarmalele si mititeii, daca ai o bunica ca a ta care te-a invatat perfect romaneste si te-a facut si stelist pe deasupra, esti roman.

Nu ramane decat sa vii sa stai pe aici cateva luni, sa dai de vreo gasperita cu ochi negri si gata!, esti pierdut pentru nemti.

YoYoyOi
5th October 2006, 23:28
Bai ce tot il zapaciti pe om ca-i roman , ca-i sas, ca-i neamt? Voi nu vedeti ca-i Universal?

Hard
5th October 2006, 23:28
si strabunicul meu e Mihai Viteazu,care a fost stelist,dar aici e vorba de grupa lui dinamo!

1.Tottenham
2.Leverkusen
3.Brugge
4-5 nu mai conteaza

apercele
5th October 2006, 23:29
dar de ce ai pus poza cu hildan in avatar? vorba aia esti stelist de la buni in fiu in fiu deci probabil esti plin de antipatie pt Dinamo...
pune poza aia cu tine care o aveai pana acum....esti barbat bine, trebuia sa o lasi....

Gica Chioru
5th October 2006, 23:37
Mihai Viteazu,care a fost stelist,

Nu ne spui nimic nou, stiam.

Mihnea Turcitul era rapidist, stiai?
Iar Moise Voda, caine.

Universal
5th October 2006, 23:46
dar de ce ai pus poza cu hildan in avatar? vorba aia esti stelist de la buni in fiu in fiu deci probabil esti plin de antipatie pt Dinamo...
pune poza aia cu tine care o aveai pana acum....esti barbat bine, trebuia sa o lasi....

Pentru respect, am pus aceastä pozä , am citit pe net in presa romänä cä a fost un fotbalist foarte bun, cäpitan al echipei. Nu am nici un fel de antipatie fatä de Dinamo, de mäine o schimb. Respect Dinamo.

Utilizator
6th October 2006, 00:13
Nu ne spui nimic nou, stiam.

Mihnea Turcitul era rapidist, stiai?
Iar Moise Voda, caine.

asa se explica faptul ca Steaua e atat de puternica, toti voievozii tari si cu domnie lunga au tinut cu ea. Ailalti sustinuti de pricajiti...si eu care credeam ca numai Nea Nicu era stelist...buna treaba :D

cate titluri a luat Steaua inainte de 1848 si cate dupa? ca sa ne dam seama cat de sustinuta a fost inainte de revolutie si cat dupa.


e bine ca si pe threaduri care nu-i privesc vin sa faca propaganda fruntasii campioanei bunilor romani. :D

Universal
6th October 2006, 00:30
Hai sä discutäm despre aceastä grupä. Care este cel mai greu adversar aici?
Eu zic Leverkusen, fiindcä va juca Dinamo cu ei acasä. Alte päreri?

Gica Chioru
6th October 2006, 00:49
Hai sä discutäm despre aceastä grupä. Care este cel mai greu adversar aici?
Eu zic Leverkusen, fiindcä va juca Dinamo cu ei acasä. Alte päreri?

Eu zic ca Dinamo nu trebuie sa-si faca niciun fel de probleme, nu ne-au batut la cap doi ani de zile ca UEFA e de rahat? Ca echipele sunt de la "rangul" 5 in jos? De ce ar trebui ca stelistii sa-i ia in serios? Merita? Steaua a avut numai grupe dificile, fara echipe batute dinainte, nici macar suedezii aia de anul trecut, Dinamo are si ea o grupa dificila dar daca va invinge pe turci se va califica.

ps.vezi ca ai inteles gresit. cei doi voievoizi, pentru care am tot respectul au fost trecuti datorita unor antecedente ale cluburilor respective.
Cand Lucica belaliul era in Turcia obisnuiau sa faca excursii pe acolo, ma refer la rapidisti.
Iar Dinamo este urmasa lui Ciocanul Bucuresti, fosta Maccabi, de aici Moise.

johny bravo
6th October 2006, 05:08
eu nu stiu cum sant celelalte echipe din grupa lui Dinamo dar pot sa imi dau cu parerea despre Leverkusen...

1. campionatul german pana acum este o varza
argument: Hertha Berlin este pe primul loc !!! in Bundesliga dupa 6 etape (motiv de bucurie pt mine pentru ca sunt fan Hertha...); dar Hertha a fost eliminata de Odense in turul preliminar Cupa Uefa, iar Odense este o echipa de desculti. Asadar numarul unu din Germania nu joaca cine stie ce

2. Leverkusen a batut pe Schalke 04, iar Universal sustine ca Shalke ar fi mare echipa. Ei bine, nu (mai) este. Schalke anul asta merge foarte rau, nu stiu de ce dar asta este adevarul. Asadar, victoria lui Leverkusen contra celor de la Schalke este irelevanta.

3. Leverkusen l-a pierdut pe Berbatov si asta era intr-adevar periculos

In concluzie, Bayer Leverkusen nu mi se pare un Bau-Bau. Ce trebuie Dinamo sa faca ca sa ii bata? Sa joace fotbal asa cum a jucat contra Rapidului.

Am pus X si nu 1 pt ca totusi sunt echipa germana, iar mentalitatea lor este de a invinge - Universal are aici dreptate; asta indiferent cu cine sau unde joaca - ar fi bine sa invatam si noi sa gandim asa, iar nemtii ne pot fi profesori buni.

Linia actuala de clasament pt Bayer Leverkusen 2-2-2, cu infrangeri de la Werder si Eintracht (amandoua in deplasare -sic!)

Ca sa raspund la intrebarea lui Universal as zice ca cel mai greu meci este cu Tottenham.

Hai bafta.

MariusTR
6th October 2006, 07:45
eu nu stiu cum sant celelalte echipe din grupa lui Dinamo dar pot sa imi dau cu parerea despre Leverkusen...

1. campionatul german pana acum este o varza

Si Dinamo este fruntasa unui super-Campionat :sleep:
Cand vad cat de optimisti sunteti, stiu sigur acum ca Dinamo ia grupa lejer, ca toti restul sunt varza : Campionatul german e varza, campionatul turcaletilor e varza, Campionatul belgian e varza de Bruxelles ... numai campionatul Romaniei este foarte puternic, toata Europa se minuneaza ce campionat strong avem si ce echipa de top in fruntea lui :happy

johny bravo
6th October 2006, 08:04
Si Dinamo este fruntasa unui super-Campionat :sleep:
Cand vad cat de optimisti sunteti, stiu sigur acum ca Dinamo ia grupa lejer, ca toti restul sunt varza : Campionatul german e varza, campionatul turcaletilor e varza, Campionatul belgian e varza de Bruxelles ... numai campionatul Romaniei este foarte puternic, toata Europa se minuneaza ce campionat strong avem si ce echipa de top in fruntea lui :happy

Ai vazut tu vre-un meci in direct din campionatul german curent? Ai vazut tu meciurile liderului Hertha cu Odense din cupa UEFA? Sau Leverkusen- Sion, cu nemtii care nu au jucat mai nimic? Daca nu, mai bine abtine-te. Si citeste cu atentie. Am spus: "campionatul german PANA ACUM este o varza". Si e adevarat. Habar nu ai ce se intampla pe aici prin Bundesliga si ce jocuri de impiedicati au fost, repet, pana acum. Doar Werder si Nuernberg au aratat ceva. Intreaba-l pe Universal care e stelist de al tau si o sa-ti confirme.

Si da: campionatul turcesc e o varza si la fel cel belgian. Si ar fi rusinos pt Dinamo sa nu ii insire pe Besiktas si pe Brugge.

MariusTR
6th October 2006, 11:13
Da, am vazut meciuri din Bundesliga recent si vad si eu ca al nostru campionat patronat de Mitica Sapte Degete este mult sub cel german, cu toate ca pana acum nu exista un nivel teribil la ei. Nemtii-s nemti, nu joaca la spectacol , ci la scor.

E si Dinamo acum in fruntea Ligii I dupa secole de seceta si deja va credeti vedeta Europei ... eu zic sa va treziti pana nu e prea tarziu.

Aurel.D
6th October 2006, 12:19
A inceput sa bata pe aici un vant care aduce cu el multa invidie, amestecata cu ceva frustrare, plus o ploaie de rautati.
Nu-i asa ca dupa victoria de la Kiev, ati crezut ca toate vor fi bune si frumoase, ca echipa voastra va juca la fel in toate meciurile?
Nu-i asa ca dupa ce Dinamo s-a schimbat total in vara, va gandeati ca nu va constitui o problema pt. voi in lupta pt. titlu?

Nu-i asa ca va macina ca lucrurile stau tocmai invers?
Bine, dar asta oricum nu este un motiv pt cineva sa abereze incontinuu!:ok:

Utilizator
6th October 2006, 13:18
e chiar aiurea sa spui gramezi de rautati, ideea era sa se comenteze sanse, meciuri etc.
e ciudat cum bunii romani sunt romani rai cu acei care nu sunt de acord cu ei, un mare paradox.
despre sansele echipei Dinamo: grupa e grea dar cred ca se poate.
pentru cei ce vin aici sa pronunte decizia de necalificare in avans: probabil ca Dinamo n-are prima sansa la calificare, dar la fel au fost si Steaua si Rapid de ex. cu un an in urma si totusi s-au calificat asa ca nu vad de ce dinamovistii (sau alte echipe) nu au voie sa spere precum ceilalti suporteri. E cumva frica de a mai realiza si altii chestii notabile?
Personal n-am intrat niciodata pe vreun topic ca sa port sambetele vreunei echipe rivale. Mi s-a parut mult mai corect sa ma abtin de la comentarii rautacioase daca nu aveam ceva pozitiv de spus acolo. Probabil si de asta nu inteleg ce rost au anumite postari de pe aici. Dar ma rog...

CrAzY92
6th October 2006, 14:22
dinamo-Leverkusen 0-4
dinamo-Brugge 1-2
dinamo-Besiktas 0-2
dinamo-Tottenham 0-4

cam asa ceva :happy

johny bravo
6th October 2006, 15:54
Mariuse, in mod normal ar trebui sa sustinem sus si tare ca toate campionatele din care provin adversarele noastre in grupa sunt super puternice. Asa ne-am lasa o portita in cazul in care nu am trece mai departe...

Nu-ti inteleg logica. Daca tu spui ca al nostru campionat este asa de slab atunci nu uita ca Steaua e pe locul 2 in acest campionat SLAB. Ceea ce nu e deloc flatant pt Steaua...

Pe de alta parte eu nu am sustinut nicaieri (si nici nu am vazut posturi ale dinamovistilor) ca noi am avea un super campionat asa cum insinuezi tu. Dupa parerea mea Dinamo este chiorul din tara orbilor. Dar nu trebuie sa te enervezi de pe acuma: mai sunt multe etape si poti sa incepi sa te agiti de pe la vreo 20 de puncte avans pt Dinamo:yeah: Sincer, si eu m-as enerva daca Steaua ar avea un astfel de avans ...

Cu nemtii ai insa perfecta dreptate - cand ti se par mai rupti atunci ti-o dau; de aia am zis si eu X si nu 1.

Discutand strict de meciuri: sunt sanse cel putin la locul 3 cu conditia sa nu pierdem la Besiktas si la Brugge. Altfel este greu pt ca nu cred ca luam puncte in Anglia si cu 4 puncte nu se prea trece.

Hai bafta

towfym
6th October 2006, 15:55
cel mai greu meci va fi meciul din anglia. tottenham au un lot ff puternic si va fi greu sa jucam in deplasare contra lor. in rest..ce sa zic..dak nu ma insel avem acasa cu leverkusen si besiktas => 6pcte iar de la brugges ink 3 => dinamo scoate 9 sau 10 pcte..se poate chiar castiga grupa!

Utilizator
6th October 2006, 16:28
o fi greu meciul cu tottenham, dar e ultimul si e in deplasare.
Dinamo daca joaca bine e calificata deja in acel moment. in concluzie meciul asta poate fi extrem de usor, chiar amical, daca se trateaza cu atentie meciurile anterioare. Sper sa fie asa, nu de alta dar mi-ar place ca in Anglia sa ruleze Rednic ceva tineri de perspectiva. :)

towfym
6th October 2006, 16:33
o fi greu meciul cu tottenham, dar e ultimul si e in deplasare.
Dinamo daca joaca bine e calificata deja in acel moment. in concluzie meciul asta poate fi extrem de usor, chiar amical, daca se trateaza cu atentie meciurile anterioare. Sper sa fie asa, nu de alta dar mi-ar place ca in Anglia sa ruleze Rednic ceva tineri de perspectiva. :)

este frumos ceea ce zici u, si nu e imposibil..asta e cazu cel mai fericit.

Alberto
6th October 2006, 16:43
cel mai greu meci va fi meciul din anglia. tottenham au un lot ff puternic si va fi greu sa jucam in deplasare contra lor. in rest..ce sa zic..dak nu ma insel avem acasa cu leverkusen si besiktas => 6pcte iar de la brugges ink 3 => dinamo scoate 9 sau 10 pcte..se poate chiar castiga grupa!


6-7 puncte sunt de ajuns pentru calificare,,,,daca scoatem 4 puncte acasa cu Leverkusen si Besiktas, si 3 in deplasarea din Belgia cu F.C.Brugge suntem calificati....:)

Utilizator
6th October 2006, 17:01
mi e mi se pare mai putin probabil ca la ora meciului Tottenham -Dinamo ambele echipe sa aiba nevoie de puncte. Daca englezii vor fi deja calificati atunci nu vor avea interes sa traga tare, vor menaja jucatorii de baza in mod cert si implicit nu va fi cel mai greu meci al lui Dinamo in grupa asta. Daca Dinamo e deja calificata atunci revin la ceea ce spuneam mai sus. :)

Aurel.D
6th October 2006, 17:27
Ar fi bine sa fie amandoua calificate pana la meciul direct.:D
Totusi nu cred ca trebuie sa ne speriem atat de tare de Tottenham...acum este un fel de cimitirul elefantilor acolo...jucatori de valoare, dar fara prea mari rezultate.
Dinamo va ocupa locul 2 de calificare!:ok:

Universal
6th October 2006, 18:07
Eu cred sincer: Besiktas 3 puncte luati Leverkusen 1 punct Bruge 1 punct si Tottenham ori 1 ori 0

Deci aveti sanse la locul 3

Utilizator
6th October 2006, 18:11
Daca Dinamo ajunge sa depinda de victoria in Anglia va fi extrem de greu sa se califice. La Tottenham in cel mai rau caz trebuie sa mergem pentru un egal.
Si eu cred ca nu se va ajunge la asa ceva si vom asigura calificarea mai devreme :)

apercele
6th October 2006, 20:45
hahaha stiam eu ca vine pustiulache donjj sa se aprinda...
un meci cu toate rezervele, doar donjj a pus botul...

Universal
6th October 2006, 22:07
ei..nu trebuie sä exageräm acum ;)
eu sunt stelist si väd realitatea , Dinamo joacä foarte bine, 10 victorii nu pot fi chiar asa... dacä intelegeti ce vreau sä spun, totul depinde sä confrme forma foarte bunä de joc, si totul le va iesi. Sä nu le fie fricä, echipele adversare sunt periculoase, doar nu au extraterestri, pot fi invinsi ;)

Rossi
8th October 2006, 02:49
Primul meci o sa-l jucam acasa cu Besiktas .

Trebuie neaparat sa invingem , daca vrem sa trecem de grupe ! :ok:

Sper sa nu mai avem aceasi teama din sezonul trecut ...cand lui Andone i-a lipsit tupeul de a forta victoria impotriva celor de la Hereenven .

apercele
9th October 2006, 18:05
andone a jucat super defensiv, cu o frica inexplicabila de a ataca..
acum cu acest atac puternic, sunt convins ca vom jucat in alt stil complet fata de anul trecut

Universal
9th October 2006, 18:47
Dacä Dinamo trece de testul Besiktas sunt foarte aproape de primävara europeanä, si nu veti mai fi väzuti ca echipä umflatä.Eu vä doresc sä aveti succes in Cupa Uefa

Utilizator
9th October 2006, 19:09
Universal are dreptate, meciul cu turcii va fi examenul hotarator pentru calificare. O victorie cu turcaletii si calificarea e pe jumatate obtinuta.

Ayrton
10th October 2006, 15:06
Conform hotararii conducerii, meciurile cu Besiktas si cu Leverkuusen le vom juca ACASA! Adica pe stadionul din sos. Stefan cel Mare! :ok:

Pacat ca nu jucam si noi saptamana viitoare, ca echipa era in forma maxima si cu moral beton...
Forza Dinamo!

sun
10th October 2006, 15:48
conducerii cui ?

daca stadionul a fost omologat anul trecut pentru faza grupelor UEFA , de ce sa vrea conducerea lui Dinamo sa joace altundeva ( poate in Paki ) :D

Ayrton
10th October 2006, 15:57
e omologat ptr grupele Cupei UEFA, unde conditiile sunt mai lejere, nu pentru grupele Ligii Campionilor! Acolo mai trebuie indeplinite niste conditii (parcare, masa presei marita, acoperire tribuna I, nr de toalete, tabela de marcaj electonica...)

Era discutia ca e posibil sa se joace pe "23 August" sau pe "Dinamo" aceste 2 jocuri. si s-a ales "Dinamo".

MariusTR
10th October 2006, 16:03
Eu cred ca este o grupa prea grea pentru Dinamo si va iesi din grupa cu maxim 3 puncte acumulate.
In rest, Dinamo va juca la anu' in CL, ar fi bine sa inceapa pregatirile de pe acum ... CL nu este divizia lu' Mitica Sapte Inele Magice.

Ayrton
10th October 2006, 16:06
Asta cu pregatitul de acum pentru meciurile de peste 11 luni e vrajeala borceasca...
Trebuie concentrare maxima pe fiecare meci in parte, ca toate sunt importante.

MariusTR
10th October 2006, 16:21
Ayrton, eu nu vreau sa te contrazic prea tare ;) , dar deja stim toti , pana si cel mai afon microbist care-si da cu stangul in dreptul ca Rednic si a lui garnizoana rosie o sa-si franga rau gatul in actualele grupe UEFA la ce adversari a nimerit in grupa lui... ce numesti tu motiv de concentrare maxima, eu numesc prilej de antrenament.

Ok, ca sa nu fiu acuzat de rautate gratuita , o sa repet echipele cu care o sa dea piept Dinamo ... atentie , rog la ce urmeaza :

LEVERKUSEN
BESIKTAS
TOTTENHAM

Ayrton, aici nu vorbim despre FC Liga lu' Mitica. Echipele astea vin din tari in care blaturile si vanzarea-cumpararea de arbitrii este strict interzisa.

Ayrton
10th October 2006, 16:42
Pe bune?
Pai inseamna ca nu or sa ne dea 5 penalty-uri gratuite precum am primit pana acum in campionat, nu? ... A, scuza-ma, Steaua le-a primit cadou, Dinamo nici unul... Si tot Steluta lu' Goian a fost iertata de arbitrii la alte cateva penalty-uri cu Rapid si Arges... Daa, multa obiectivitate ai...

Aurel.D
10th October 2006, 16:43
Conform hotararii conducerii, meciurile cu Besiktas si cu Leverkuusen le vom juca ACASA! Adica pe stadionul din sos. Stefan cel Mare! :ok:

Pacat ca nu jucam si noi saptamana viitoare, ca echipa era in forma maxima si cu moral beton...
Forza Dinamo!

1. Da, misto ca nu vor fi nevoiti sa joace pe National sau Cotroceni. Tot mai bine acasa.

2. Lasa ca este bine ca sta in prima etapa decat in ultima, cand jocul rezultatelor ar putea fi periculos.

Ayrton
10th October 2006, 16:48
Oricum, la meciul cu Besiktas de pe 2 noiembrie merg si daca ploua de 10 ori mai tare decat la cele cu TSKA de anul trecut sau cu Beitar de anul asta!
Sper ca si preturile la bilete sa fie acceptabile.

Aurel.D
10th October 2006, 17:20
Nu imi mai aduce aminte de meciul cu Beitar ca eram ud pana la piele si m-au luat toti dracii de frig pana a inceput meciul!:D

cif2004
19th October 2006, 10:04
"ONLINESPORT": Dinamo, cu ochii pe Panathinaikos-Hapoel
Dinamo nu joaca joi in Cupa UEFA, dar in grupa sa are loc partida Panathinaikos - Hapoel.
"In ziua in care "cainii rosii" au pauza adversarii lor din Cupa UEFA joaca, iar meciul de la Atena este unul dintre acestea. Panathinaikos este marea favorita a intalnirii pentru ca israelienii sunt considerati victima sigura in aceasta grupa, iar sistemul de desfasurare a acestei faze a Cupei UEFA nu iti permite sa pierzi puncte acasa".

Ma baieti voi ati confundat grupele. Dinamo n-are nici un interes pentru jocul asta. Stergeti repede stirea k va faceti de ras !

johny bravo
19th October 2006, 17:28
eu aberez in continuare pe tema meciului cu leverkusen, ca pe astia ii vad in fiecare saptamana...

1. trebuie blocat Schneider. Da pase excelente, asa, in genul lui Hagi... daca il blochezi bayer nu mai are mijloc
2. atentie mare la Freier, tipul suteaza din actiune din orice pozitie. si o face exceptional. inntre 20 si 30 de metri de poarta noastra e pericol si asta mai ales pt ca noi avem super portar...
3. in atac e Voronin. face cuplu cu Sevchenko la nationala Ucrainei. cu asta e nashpa rau. chiar nu stiu cine poate sa il tina
4. apararea lor mi s-a parut punctul slab. isi ia goluri din centrari de pe partile laterale intr-o veselie (goluri cu capul ma refer). nu fac marcaj strict si de multe ori adversarele lor se trezesc cu cate 2 jucatori complet nemarcati in fata porti pe la 7, 8 metri. am fost absolut surprins de acest lucru dar l-am revazut de vreo 3, 4 ori in ultimele 3 meciuri ale lui bayer.

cam atat deocamdata.
hai bafta!

Aurel.D
19th October 2006, 17:34
Multam Johny Bravo, sper sa citeasca si Rednic constatarile tale!:D

danpuric78
20th October 2006, 00:47
Eu cred ca este o grupa prea grea pentru Dinamo si va iesi din grupa cu maxim 3 puncte acumulate.
In rest, Dinamo va juca la anu' in CL, ar fi bine sa inceapa pregatirile de pe acum ... CL nu este divizia lu' Mitica Sapte Inele Magice.
Mare dreptate ai. In CL nu se castiga meciurile si titlurile ca in liga lui Mitica. Ne-a convins Steaua.

Rossi
20th October 2006, 06:35
Primele rezultate din grupa lui DINAMO :

Besiktas 0-2 Tottenham
Brugge 1-1 Leverkusen

Vand vise
20th October 2006, 06:38
e clar ::)..dinamo are ultimul loc asigurat :lol: /OLE/

Ayrton
20th October 2006, 09:40
Inainte de meciurile de ieri Rednic declara ca i-ar conveni rezultate de egalitate, intrucat toate cele 4 echipe ar pierde 2 puncte si ar castiga doar 1.
Acum, judecand mai atent, mie mi se pare excelent rezultatul de la Istanbul: turcii pot fi batuti de Dinamo (cu noroc, pe valoare, oricum, dar pot fi batuti!).
Argumente:
- In afara de Manchester United nicio alta echipa nu ne-a batut la Bucuresti in ultimii 4 ani. Printre victimele noastre: Sahtior Donetk, Spartak Moscova, Everton Liverpool, TSKA Moscova, etc.
- Besiktas nu e peste nici una din aceste echipe la forma de acum. Dinamo in schimb e intr-o perioada fantastica, si sunt semne ca lucrurile vor continua la fel.

Tottenham va castiga grupa, si le doresc bafta, intrucat victoriile lor cu Bruges si Leverkuusen vor fi excelente in clasament la final.

lucian_iasi
20th October 2006, 11:47
Pe BayArena e foarte greu de castigat...totenham nu o va face..nici besiktas...:P ...iar din deplasare leverkusen face minim 2 puncte(1 l-a facut mai e meciul din groapa :evil: :evil: :evil: )

Ayrton
20th October 2006, 12:23
Bine Mama Omida, sa vedem daca asa va fi! :drak:

Insa parerea mea e ca nu Leverkuusen va rata calificarea din aceasta grupa ci Bruges si Besiktas! :ok:

Aurel.D
20th October 2006, 13:00
Mi-as dori ca Dinamo sa fie calificata pana la ultimul meci cu Tottenham (presimt ca asa va fi), iar clasamentul sa fie:
1.Tottenham
2.Dinamo
3.Leverkusen
4.Brugges
5. Besiktas

Oricum si dupa meciurile de aseara grupa mi se pare suficient de incinsa si de interesanta!

apercele
20th October 2006, 17:34
deci meciurile de ieri au decurs exact cum speram
multi ziceau ca vor 2 meciuri egale, dar eu zic ca e mai bine asa...tottenham oricum era favorita grupei, deci ea si-a facut treaba...daca bateau turcii, pe urma se dadea toata grupa peste cap
dupa un meci disputat, 2 echipe au un punct amarat, si alta are 0...superb

johny bravo
20th October 2006, 17:58
@ dOn-JJ: eu iti recomand sa-ti stergi chestia aia de sub nick cat mai repede

Tottenham nu ia puncte de la nemti. Zic ca Leverkusen va da tot ce poate in meciul cu englezii si asta e bine pt noi. La cum stiu eu echipa asta, vor veni in groapa sa joace la egal. Ar avea atunci 5 puncte plus un ultim meci, pe BayArena contra lui Besiktas despre care germanii stiu ca sunt varza. Si cu 8 puncte sunt pe locul 2 cel putin! Bayer va juca cu noi ca sa isi asigure un punct... normal, asta e posibil doar daca nu li se intampla buba cu Tottenham, atunci fiind nevoiti sa joace contra noastra la victorie.

Am vazut meciul contra celor de la Brugge si nemtii au jucat exact cum m-am asteptat: fara sa riste si la mica ciupeala, daca pica bine daca nu asta e, important sa nu pierda.

sun
21st October 2006, 13:21
Lupta va fi intre Brugge si Dinamo pentru locul 3 .. Pentru Dinamo e esential sa nu piarda in al doilea meci , la Brugge :ok:

Rossi
29th October 2006, 05:49
Victorie cu Besiktas si Leverkusen ... egal la Brugge si Tottenham :evil:

grande
29th October 2006, 05:52
Mai intai trebuie sa-i bateti pe otomani si cu asta va deschidetzi drumul catre primavara europeana !

Bafta ...!

Cucu
29th October 2006, 09:15
locul 2