PDA

View Full Version : O victorie cat o infrangere



Adrian
4th September 2004, 23:00
Am scapat! Am invins si Macedonia. Geniul lui Mutu ne-a adus din nou la liman, acesta inscriind din nou din lovitura libera.
Un gol din lovitura libera nu reprezinta nimic. El nu reflecta in nici un fel nici forma jucatorului, nici forma echipei. Acolo nu sunt decat jucatorul si poarta. 2 pasi si este gol sau nu. Nu conteaza ca jucatorul nu mai prinde echipa, nu conteaza cate minute joaca pe meci. Este talentul in forma bruta. Acest gol este asadar doar confirmarea talentului lui Mutu, or asta o stiam deja. In schimb acest gol l-a scapat din nou pe Iordanescu. Momentul de geniu al lui Mutu ascunde criza echipei nationale si a antrenorului ei.
Castigam cu 2-1 si gol in ultimele minute meciuri cu echipe de mana a 3-a, amagindu-ne cu sintagme :"nu mai exista echipe mici" , "Cehia si Olanda vor avea si ele probleme cu Macedonia si Finlanda". Un adevar pe care altfel l-ar vede toata lumea este mascat de momentele de geniu ale lui Mutu : Echipa Romaniei este in criza!! Vom castiga probabil cu Andora din nou foarte greu (apropos, Mutu nu o sa mai fie acolo) si din nou vom auzi caraieturile federalilor: accidentari, arbitri, caldura mare, terenul prost...
Iar cand vor veni Cehia si Olanda si vor matura cu noi pe jos o sa fie din pacate prea tarziu.
Pacat de golurile tale Mutule....mai mult rau ne-au facut!

ricky
5th September 2004, 10:08
ADRIAN, eu am aprins o luminare in sanatatea arbitrului austriac care, la inceputul reprizei a doua, a trecut cu vederea COTUL lui Mutu ! :evil: