PDA

View Full Version : Punctele pierdute de Farul!!



rechinul farist
3rd October 2006, 00:09
Farul in primele 10 etape, a pierdut 8 pcte acasa si 8 in deplasare. Daca, ar fi castigat cele 8 pcte de-acasa, acum., facea 22 pcte si era pe locul 2.
Comentariile din primele 10 etape:

Et 1: UTA Arad-Farul 1-1: Farul a inscirs prima si cu noroc a plecat de la Arad cu un pct, avand in vedere forcingul echipe aradene de pe final de meci, dar putea pleca si cu 3 pcte, daca Apostol lovea mai bine mingea centrata de Gurita la 0-1.

Et.2: FC Farul- Otelul Galati: 3-1 prima victorie acasa muncita.

Et.3 FC Vaslui- FC Farul 1-3, victorie norocoasa. La 1-1, vasluienii au ratat copilareste din fata portii mai ales pin Frunza.

Et.4: FC Farul-Unirea Urziceni 0-1. prima infrangere acasa dupa un meci foarte slab, jucatorii n-au vrut sa joace, parca vroiau sa-l schimbe pe antrenor.

Et.5: Steaua- FC Farul 3-0: non combat si no coment. Drept urmare cele mai mari amenzi din istoria Ligii I.

Et 6. FC Farul-Ceahlaul:0-1; echipa n-a vrut sa joace. La 0-0, Tibor rateaza un penalty. Jucatorii vroiau schimbarea antrenorului.

Et 7. FC Arges-FC Farul: 0-1. Victorie obtinuta in min. 88, dupa un gol inscris de Gurita, dar dupa un meci foarte, foarte slab al Farului.

Et.8. FC Farul-FC National: 1-1. jucatorii si-au indeplint “obiectivul” : schimbarea antrenorului.

Et. 9: Rapid- FC Farul: 3-2. Cel mai bun meci al Farului de pana acum. Puteam pleca cu 1 pct sau chiar cu 3 pcte, daca un primeam prea usor cel de-al 2lea gol, dar oricum jocul Farului a fost foarte bun.

Et.10: FC Farul-Pandurii Tg. Jiu: 2-0. O victorie meritata, avand in vedere valoarea echipelor.

Urmeaza:

Et 11: Dinamo- FC FARUL, Farul n-are ce pierde si daca vrea sa castige poate.

Et 12.FC FARUL-Jiul, Farul este peste Jiul.

Et 13.Gloria- FC FARUL, intotdeauna am venit cu pcte de la Bistrita, mai putin sezonul trecut.

Et 14.Poli Timisoara- FC FARUL, venim cu cel putin cu un pct.

Et 15. FC FARUL-Poli Iasi, nu o sa avem probleme.

Et 16.U Craiova- FC FARUL, depinde cum o sa stea Craiova la acea data, dar valoarea Farului este peste cea a oltenilor, la momentul acesta.

Et 17.FC FARUL-CFR Cluj, cel mai greu meci, dar cu ajutorul publicului vom castiga.

Va rog, comentati ce-am scris pana acum.

dupa pararea mea Farul va termina turul in primele 4 echipe, pacat de cele 8pcte pierdute acasa. Daca le aveam si pe-alea terminam pe locul 2.

Catalin 06
3rd October 2006, 21:38
Ultimile 2 jocuri ale echipei ne arata ca si-au revenit cat de cat , acum trebuie sa avem grija sa nu mai pierdem puncte aiurea .

tchibos
3rd October 2006, 21:42
acum trebuie sa castigam si meciurile foarte grele pentru a recupera punctele pierdute cu diletantele campionatului

Quartz@nu
3rd October 2006, 22:27
dupa cum spui tu , eram aproape campioni de toamna.....tot la fel putem spunem ca : daca nu era *******ul de prunea eram aproape de finala in `94 ; anul trecut daca nu era un meci retur o echipa romaneasca juca finala uefa ......ce mai la deal ce mai la vale AM JUCAT PROST , AM TRISAT FOTBALUL SI AM PIERDUT ! si sigur vom mai pierde daca nu vine un antrenor bun .

danny del corco
4th October 2006, 03:48
Dorinel la Arges, Dumitrescu la Cluj. I-am ratat si pe astia !!!!!

danny del corco
4th October 2006, 03:53
eram aproape campioni de toamna...........ce mai la deal ce mai la vale AM JUCAT PROST , AM TRISAT FOTBALUL SI AM PIERDUT ! si sigur vom mai pierde daca nu vine un antrenor bun .

Deja s-au mai dus doi. La cele afirmate mai sus subscriu in totalitate.

rechinul farist
12th November 2006, 23:40
Urmeaza:

1: Dinamo- FC FARUL, Farul n-are ce pierde si daca vrea sa castige poate.

2.FC FARUL-Jiul, Farul este peste Jiul.

3.Gloria- FC FARUL, intotdeauna am venit cu pcte de la Bistrita, mai putin sezonul trecut.

4.Poli Timisoara- FC FARUL, venim cu cel putin cu un pct.

5. FC FARUL-Poli Iasi, nu o sa avem probleme.

6.U Craiova- FC FARUL, depinde cum o sa stea Craiova la acea data, dar valoarea Farului este peste cea a oltenilor, la momentul acesta.

7.FC FARUL-CFR Cluj, cel mai greu meci, dar cu ajutorul publicului vom castiga.

.

1. Dinamo greu ne=a batut cu 2-1
2. meci trisat :(
3. la Gloria cu putzin noroc veneam cu un pct
4. cu Timisoara am avut dreptate
5. cu Iasul la fel
6. Craiova nu sta prea bine cu psihicul, iar Farul e pe val.....sper sa venim cu cel putin un pct
7.meci de 1, x, 2.

dorryn
13th November 2006, 04:43
farul-unirea urziceni 0-1
farul-ceahlaul 0-1
farul-fc national 1-1
farul-jiul 0-0
este vorba aici de 10 puncte pe care le-am fi putut castiga mai mult decat usor.10 puncte cu care acum eram sus la caldurica in clasament.10 puncte care ne-ar fi permis sa mai visam la uefa si care ar fi facut sa dispara haosul care domneste la constanta.la sfarsitul campionatului cand se va trage linie vom plange dupa aceste 10 amarate de puncte pierdute penibil.primele 3 meciuri din cele de mai sus au fost aranjate de jucatori in perioada lui vukotici spre a-l determina sa-i lase.cu jiul,no comment,s-a vazut lipsa unui antrenor si s-a simtit din plin criza care au provocat-o jucatorii.in caz ca ne vom reveni,ceea ce sper,este posibil sa ratam obiectivul la limita.si atunci sa vedeti palme peste ceafa ce ne dam cand ne amintim meciurile astea...

Catalin 06
13th November 2006, 21:40
Vom reveni acolo sus o sa vedeti.

danny del corco
14th November 2006, 01:44
Se poate reveni in campionat.Cred ca numirea lui Panduru a stins conflictele din club. Mare pacat de punctele risipite aiurea, mai ales ca nu erau cine stie ce adversari.

tchibos
14th November 2006, 20:50
E pacat de punctele alea pierdute insa nu trebuie sa renuntam la sansa pe care o avem. Imi amintesc momente din istoria Farului in care pierdea cu echipe din subsolul clasamentului sau de pe la mijloc si castiga neasteptat cu echipe din top. Eu zic ca se poate !!!

danny del corco
15th November 2006, 00:46
Si eu cred ca se poate, odata ce sincopa a fost depasita.

Kooler
15th November 2006, 09:45
Apropo de punctele pierdute cu echipe mici: Farul nu stie sa joace cu echipe mici care fac marcaj strans om la om, fundasi nostri cred ca daca sunt in terenu lor nu mai trebuie sa aiba grija prea mare de atacul lor, iar la o respingere favorabila "tzushti" pe contraatac (Farul-Urziceni). De aia pierdem cateodata puncte cu echipe mici. Cu echipele mari se intampla invers (adica noi pe post de echipa mica. Dar nu mai jucam de mult asa.(desi ar trebuii?) Dupa cum au spus-o multi Farul este o echipa care iese la joc. Farul trebuie sa invete din greselii ca altfel batem pasul pe loc. HAI FARUL!!!!

kerosene
15th November 2006, 19:55
Se pot recupera punctele (mai mult sau mai putin) dar oricum nu cred ca ne vom mai atinge obiectivul in acest an.Insa in primul rand ne trebuie determinare,ambitie,si munca.Daca le avem pe toate 3 de acum inainte ne va fi bine.MULT MAI BINE.

HAI FARUL

danny del corco
16th November 2006, 01:41
Un rezultat bun la Craiova. Poate fii inceputul revirimentului asteptat.

rechinul farist
18th November 2006, 01:13
se pare ca nu de la Craiova va incepe revirimentul Farului.
Oare e bine pentru Farul sa se amane returul? eu cred ca ar fi bine, pentru ca am mai avea timp in pauza de iarna sa aducem 2-3 jucatori, sa se intareasca relatiile de joc, etc.

bahaus_84
18th November 2006, 09:25
de acord!

Seahawk
22nd November 2006, 12:13
Eu raman sceptic. Cu lotul actual de jucatori asa o sa ramanem mereu: imprevizibili...inconstanti si fara nici o performanta..

Sa nu retrogradam doamne fereste... Si poate o luam si noi de la capat de la anul cu jucatori noi...si alte obiective, pentru ca se apropie anii aia in care o sa avem o gramada de echipe in cupele europene si poate scoatem si noi capul in Europa...