PDA

View Full Version : U.F.C.



baubau
14th June 2003, 13:46
Nu prea da spre sport sau poate e sport extrem, dar e foarte intersant daca o iei din punct de vedere tehnic....
Este cineva pe aici care e pasionat de Ultimate Fighting Championship?Care-l vizioneaza (ma adresez la baietii stabiliti peste ocean indeosebi)?
Luptatori mei preferati sunt David "The Tank"Abbot (cred ca are cele mai tari k.o. posibille!)si Vitor "The Phenomenon"Belfort(asta are fata de hitman!)

ieppy
15th June 2003, 15:21
Baubau. Am urmarit putin UFC nu mai stiu pe ce program, parca pe francezi insa nu prea ma impresionat cine stie ce "sportul" asta. Este o amestecatura dintoate sporturile de bataie existente si nu prea miam dat eu seama care sunt regurile. Tu cum de prinzi UFC?

baubau
16th June 2003, 17:27
Il prind cu "intarziere" pe CD-uri sau vad bataile pe cateva situri ca www.sherdog.com,iar regulile sunt cam putine http://www.ufc.tv/learnUFC/rulesUfc.asp
Mi-e mi se pare palpitant mai ales ca luptele continua si la sol 8)

baubau
21st June 2003, 12:45
A fost cineva vineri la 20 iunie la circul Globus?Am inteles ca a fost o competitie de gen intre o echipa roamana(printre care era si un body guard de a lui Gigi) si una "all stars"

Heath Scumm
5th May 2004, 17:14
preferatii mei din UFC sunt Ken Shamrock-"World's Most Dangerous Man" shi Dan"The Beast"Severn................deshi ii shtiu pe totzi cei care conteaza..................ken Shamrock e pe departe cel mai spectaculos din octogon!!!...............cine indrazneshte sa ma contrazica sa vina cu afirmatzii pertinente...in caz contrar voi considera ca sunt atot-shtiutor(shi asha e) shi ma voi bucura nevoie mare!!!

Heath Scumm
5th May 2004, 17:15
[QUOTE=baubau]
Luptatori mei preferati sunt David "The Tank"Abbot (cred ca are cele mai tari k.o. posibille!)


Daca preferi intrarile in fortza in schimbul manevrelor de submission!!!!.............eu il sustin in continuare pe shamrock!!!

POPE
13th July 2004, 21:43
Salut,
Eu nu am vazut pana acum nici un meci de UFC, insa am vazut pe Eurosport cateva meciuri de MMA(Mixed Martial Arts), si mi-au placut mult, deoarece lupta continua si la sol si pot fi folosite mult mai multe tehnici decat la alte sporturi de contact. As vrea sa va intreb care sunt diferentele intre UFC si MMA.

MagnuM
31st August 2004, 19:27
In caz ca ati auzit de PRIDE v-as sfatui sa va uitati la acel campionat, e net superior UFC-lui din toate punctele de vedere, de fapt nici macar nu se compara. Pentru iubitorii de MMA (Mixed Martial Arts) PRIDE Fighting Championships reprezinta apogeul acetui gen de competitii. Daca doriti sa discutati de spre acest lucru pe un forum specializat o puteti face AICI (http://forum.fight.ro). Acolo suntem o comunitate (in rapida crestere) care urmarim toate meciurile cu sufletul la gura.

In UFC exista luptatori mult mai buni decat Tank Abbot, si aici ma refer la sportivi adevarati nu bautori de bere care nu prea mai au ce cauta acolo, deoarece nu mai ii invita nimeni. As putea sa enumar aici pe Randy Couture (actualul campion la categoria mijlocie), Vitor Belfort, Chuck Lidell, Tim Sylvia, Tito Ortiz, fratii Shamrock, etc.

Desi in Romania nu putem viziona inca acest gen de competitii, sunt convins ca nici public, comentatori, traditie ... si multe altele, pentru asa ceva nu avem.

Ne vom multumi pe scurt cu tot ce unii dintre noi reusim sa facem rost de pe net.

Daniel David
13th November 2004, 00:05
Am vazut si eu cateva meciuri ufc si pride si cred ca in privinta lui Tank Abbot se face exces de zel. Nu cred ca e asa de slab cum spui. Vedem cu totii ca nu e in cea mai buna forma fizica , insa nici cel mai slab luptator nu e. Ca sunt mult mai buni ca el ca nu stiu ce ca nu stiu cum, astea sunt povesti. daca te uiti la palmaresul sau ai sa vezi ca a avut ceva de spus in sportul asta si poate tine fruntea sus. Nu este de departe cel mai slab dintre luptatori. Ca sa amintesc asa : The Giant Silva, Yosihiro Takayama si altii. Toti au meciuri proaste. Nici Vitor Belfort nu straluceste intodeauna si nici Tito Ortiz. Ken Shamrock a trecut de apogeu demult. Nu zic ca e penibil sau ceva de genul acesta, insa nu mai este ce era odata. Mie sincer imi place de Don Frye, care a si marturisit ca principalul lui obiectiv este sa faca un meci frumos, nu neaparat sa invinga, de asta el doreste sa lupte in picioare mai tot timpul. Cei mai buni, si nu este numai parerea mea sunt: Vanderlei Silva,Nogueira, Fedor si Cro Cop. Astia au cam cea mai buna tehnica. Fedor as putea sa zic- nu a pierdut cu adevarat nici un meci iar Vanderlei as zice ca l-a pierdut doar pe cel impotriva lui Vitor Belfort cu adevarat.

realmadrid.com
13th November 2004, 00:19
Am vazut si eu niste lupte si pot sa zic ca nu prea m-ia placut ce am vazut, este prea dur, cei care il practica ori s-au saturat de viatza ori sunt un pic nebuni:D
Din cate stiu, sumele care se invart pe acolo nu sunt foarte mari, mai ales pt ranile care si le provoaca...
Inca ceva, am o intrebare, a murit cineva pe ring la UFC din cauza loviturilor ?

MagnuM
13th November 2004, 09:42
Cei ce la practica nu s-au saturat de viata, doar ca vor sa fie cat mai aproape de realitate si incearca ceva mult mai complex decat orice gen de sport de contact pe care tu l-ai vazut.

Si nu a murit nimeni pe ring inca in 12 ani decad se desfasoara acet gen de campionat ... unde crezi ca esti aici ... la fotbal :))

By the way, care sunteti interesati de asa ceva contra cost, anuntati-ma printr-un mesaj privat si va indrum catre cineva.

Heath Scumm
24th April 2006, 18:10
Incredibil ... nimeni n-a mai postat in topicul asta din 2004 ...

Dragon-sin
25th April 2006, 18:30
Ce forum boring...ce e fratilor v'ati plictisit de sport?...eh eh...:(

Heath Scumm
4th January 2007, 14:49
Cred ca mutam MMA-ul in forumul de pro-wrestling! Pentru ca oricum, mai toti cei care stiu cu ce se mananca acest sport suntem pe acolo! :D

Ca fapt divers si on-topic, Chuck Liddell owned Tito Ortiz!

Later Edit: Did it! - http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=72320 :ok:

Mario Di Lazi
13th December 2012, 09:48
Am vazut in week-end-ul care a trecut, 2 lupte foarte frumoase: BJ Penn a pierdut dupa cele 3 runde in fata canadianului Rory MacDonald, iar suedezul Alexander Gustafsson l-a invins tot dupa 3 runde pe brazilianul Mauricio Rua.

Rory MacDonald
http://img.bleacherreport.net/img/images/photos/001/850/904/RoryMacDonaldEstherLinMMAFighting4-23-12_crop_exact.jpg?w=650&h=440&q=75
BJ Penn
http://img.bleacherreport.net/img/images/photos/001/837/171/hi-res-5757456_crop_exact.jpg?w=650&h=440&q=75
Alexander Gustafsson
http://img.bleacherreport.net/img/images/photos/001/940/788/hi-res-5845936_crop_exact.jpg?w=650&h=440&q=75
Mauricio Rua
http://www.devotedmma.com/wp-content/uploads/2011/08/shogun-rua-gallery.jpg

Mario Di Lazi
14th December 2012, 09:17
Azi in Gold Coast, Queensland, Australia, se desfasoara gala UFC - UFC on FX: Sotiropoulos vs. Pearson

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/8/81/The_smashes_finale.png/430px-The_smashes_finale.png

Luptele din Main Card:
George Sotiropoulos (Australia) vs. Ross Pearson (Anglia)
Robert Whittaker (Australia) vs. Brad Scott (Anglia)
Colin Fletcher (Anglia) vs. Norman Parke (Irlanda de Nord)
Hector Lombard (Cuba) vs. Rousimar Palhares (Brazilia)

Numero Dieci
14th December 2012, 20:56
Pe mine ma intereseaza UFC 155(cred ca este) de pe 29 decembrie.

Revansa dintre Junior Dos Santos si Cain Velasquez in main event.

Mario Di Lazi
29th December 2012, 20:36
Da, este in direct de la ora 5 pe Gsp TV.

Taquito
30th December 2012, 22:42
ma uit acum pe gsp si arbitru e ... o femeie.

incredibil. mi se pare ca s-a depasit o anumita limita. nu cred in cretinismul ca barbatii sunt egali cu femeile.

meciul e Costa Philipou - Tim Boetsch

Numero Dieci
31st December 2012, 01:24
Calmeaza-te bre ca doar nu se bate o femeie cu un barbat.

Meciul a fost frumos desi dezechilibrat.Interesant a fost ca Velasquez l-a batut pe dos Santos exact9sau in principal0 pe punctul sau forte-pe box.
Brazialianul s-a aparat bine la sol(mai bine decat in picioare) insa ofensiv a fost zero.Chiar si asa e mare lucru ca a termiant in picioare meciul,a incasat niste pumni foarte tari,are barbie Dos Santos.

Acum urmeaza Velasquez vs Overeem la anul.Sa-l vedem atunci pe Cain.

Srdjan
31st December 2012, 01:28
Cain l-o distrus aseara pe Dos Santos. Miller a luptat excelent

Lordul
31st December 2012, 16:05
il face Overeem....il distruge pe Velasquez

Taquito
1st January 2013, 02:24
sunt acum pe gsp niste meciuri de o duritate extrema. unuia i-a prins mana cu picioarele in clinci si i-a indoit-o pana i-a rupt-o. s-a vazut prin pielea lui cum i s-au rupt oasele. arbitrul i-a despartit prea tarziu. cel cu mana rupta nu simtea mai nimic de la nivelul crescut de adrenalina

si altul si-a luat la pumni in fatza de umpluse tot ringul de sange. si el d-abia mai vedea de la cat sange avea pe fatza. nu stiu de ce nu sunt intrerupte astfel de meciuri. ce mai asteapta sa se intample ?

Taquito
1st January 2013, 22:03
si acum e un meci cu mult sange. a fost tinut unul numai cu coate in fatza. coatele sunt mai puternice pt ca sub manusi au pusi niste bureti...si celalalt luptator s-a umplut de sange dar nu al lui.

astfel de meciuri n-ar trebui date in timpul zilei. si cei care se uita la astfel de meciuri(cu placere) nu sunt intregi la cap.

Taquito
1st January 2013, 22:22
meciul e Jim Miller - Joe Lauzon

e un dog fight

aici e video http://www.fightvideomma.com/2012/12/joe-lauzon-vs-jim-miller-fight-video.html

la incepul Miller are o serie de coate prin care il umple de sange pe Lauzon

Lordul
1st January 2013, 23:19
mie imi placea randy coutoure....mintaurul Nogueira...e drept ca in ultimul timp nu prea am urmarit...

Numero Dieci
7th July 2013, 16:44
Anderson Silva facut KO aseara!!!:o::o:

Cristy RVD
7th July 2013, 20:39
De fapt, azi dimineata pe la ora 7.
Weidman a fost incredibil, cu toate ca Silva n-a luptat deloc serios.

Numero Dieci
7th July 2013, 20:41
Mai degraba Weidman a fost omul potrivit la locul potrivit.

Silva s-a prostit tot meciul.Intr-o revansa daca l-ar lua in serios l-ar invinge relativ usor.

Dar in interviu lde dupa meci a fost destul de ambiguu.A zis ca nu o sa mai lupte pt centura desi mai vrea sa lupte de 10 ori.

Cristy RVD
7th July 2013, 20:55
E clar ca n-a luptat la capacitate maxima. Daca intra in "beast mode" il batea in maximum 2 runde.
Foarte ciudate declaratiile de la final. Nici revansa cu Weidman nu va avea loc.

Numero Dieci
21st January 2015, 22:28
O gala misto in weekend in Suedia cu main event Alexander Gustafsson(eroul local) vs Anthony Johnson.

http://en.wikipedia.org/wiki/UFC_on_Fox:_Gustafsson_vs._Johnson

Jw3vY64dDJs

:))
jxUFgVx2LyA

WAR GUS!!!Invingatorul primeste o sansa la titlu cu Jon ''Cocaine Bones'' Jones.

Srdjan
21st January 2015, 23:34
Sper ca Gustafsson sa castige, e cam singurul LHW din lume care ii poate pune probleme lui Jones la ora actuala.

Numero Dieci
27th January 2015, 02:16
Acum am vazut si eu gala.

Desi speram sa castige Gustafsson foarte dezamagitor.Se vedea ca avea presiune mare pe el dupa reactia de dupa meci.Practic dupa ce l-a lovit cu acea prima dreapta venita dintr-un unghi foarte ciudat nu si-a mai revenit.
Am vazut ca Daniel Cormier a zis ca arbitrul a lasat meciul prea mult.Eu zic ca Gustafsson mai putea sa primeasca ceva timp,loviturile lui Johnson la sol nu erau asa periculoase(chiar daca erau multe si nu erau blocate).
Oare o fi Johnson asta asa bun/Pare solid dar oare sa-l bata pe Jones?L-am mai vazut in alte ocazii dar nu cu asemenea adversari(un Nogueira batran printe altii) si are niste KOuri de generic.Pare sa aiba bombe nucleare in pumni.
Totusi foarte nasol ca nu vom vedea Jones-Gustafsson II mai ales dupa primul meci epic.

Bader a furat un SD cu Davis.Meci plictisitor,mai nimic nu s-a intamplat,poate Davis merita ma imult parca a lovit ceva mai clar dar ....meh.Macar Bader nu e ciomplet negativ.

Musassi primeste cadou un stoppage prematur cu Hendo Henderson.Arbitrul a stricat ceea ce ar fi fost o victorie curata a lui Musassi pt ca Hendo nu cred ca isi mai revenea.

Weekendul asta urmeaza si revenirea lui Anderson Silva!

Doctor_Satan
27th January 2015, 17:06
Pe ce program mai pot fi vazute aceste gale? Ma mai uitam pe GSP, dar de cand a fost scos din grila RCS, n-am mai vazut nimic.

Ma indoiesc ca un lupator mai poate face ceva deosebit dupa o fractura de tibie.

Numero Dieci
27th January 2015, 17:09
Nu cred ca mai sunt transmise la noi.

Doar sa te uiti in direct pe stream sau sa downloadezi meciurile mai tarziu.

Doctor_Satan
27th January 2015, 17:23
Pacat! La capitolul sporturi de contact mai avem doar reluari din K1 si Glory, care nici macar nu stim de cand sunt.

Srdjan
27th January 2015, 20:26
How awesome is Kenny Robertson? Chiar a crescut intr-un luptator foarte bun. Cat despre Mousasi, ei bine a aratat foarte bine in fata lui Henderson, insa sa fim sinceri 2015- Dan Henderson nu a avut nicio sansa in fata olandezului.

Avum vorbind despre Johnson, cu siguranta va fi un adversar mult mai periculos pentru Jones decat a fost Cormier, care a fost dupa parerea mea, overrated as shit inainte de meciul lor, insa chiar si asa nu il vad invingandu-l pe Bones

Numero Dieci
27th January 2015, 20:44
A aratat bine ins ama dera jeaza cand in loc de prestatia sa se vb de stoppageul prematur.Sunt absolut sigur ca Mousassi l-ar fi invins pe Hendo oricum.Hendo in ultimii ani inafara de acel meci nebun cu Shogun nu a facut decat sa fie un nume pe CVul altora.Chiar si acel in acel meci cu Rua era condus pana cand a intervenit divinitatea.

Silva vs Diaz cum il vezi?Dar Tate vs McMann?

Numero Dieci
31st January 2015, 16:12
Cantarul:

qfuIwt98YE8

Numero Dieci
1st February 2015, 15:32
Anderson revine s icastiga o decizie clara impotriva lui Diaz.

Brazilianul a fost clar precaut si ezitant si normala pana la urma-nu prea ai cum sa treci peste asemenea accidentare.Nu a pus forta in nici un kick.
Diaz a luptat ok dar nu a fortat cand era clar ca trebuie sa forteze.L-a prins pe Silva de cateva ori pe barbie dar nu s-a intamplat nimic insa e ceva ingrijorator pt Silva ca a fost lovit relativ usor.
Nu cred ca va mai fi un factor as aimportant Silva.Diaz probabil se va retrage.

Deasemenea :happy la caterinca lui Diaz din primul minut.

Woodley dezamagitor cu Gastelum.Nu a fortat deloc.

Leites si Thiago Alves cu victorii mari in meciuri frumoase.

Miesha Tate scapa cu o decizie majoritara impotriva Sarei McMann.Dupa ce a fost dominata si din picioare si la sol in prima repriza si parea ca va fi victima unui TKO Miesha a revenit superb in ultima parte a reprizei a 2-a si a dominat complet si repriza a 3-a.Cred ca daca mai aveam putin timp in repriza a 2-a o facea pe McMann sa cedeze.
Oricum un meci foarte frumos oferit de fete.

Numero Dieci
12th July 2015, 19:45
UFC 189 a fost azi dimineata.

Mai neventul nu a fost meciul de titlu pe care l-am dorit dar a fost senzational.McGregor-Mendes candidat puternic pt FOTY.

Acum macar intr-o oarecare masura se poate spune ca McGregor nu este doar o masina de marketing si ca nu se descurca impotriva wrestlerilor de elita.
Incep sa cred ca il poate bate pe Aldo.In orice caz e mereu spectaculos si aduce interes maxim sportului.

Numero Dieci
21st December 2016, 19:36
UFC 206 in weekend.

Revine Ronda.

Undercard puternic.

Belea.

acheter
12th June 2017, 12:30
Ne vom multumi pe scurt cu tot ce unii dintre noi reusim sa facem rost de pe net.

Numero Dieci
18th June 2017, 18:14
Holly Holm revine cu prima victorie de cand a batut-o pe Ronda trimitand-o la culcare pe limitata Bethe Correia.

https://www.youtube.com/watch?v=p7CHpA5vv08

Pe undercard Dos Anjos impresionant cu Safieddine la debutul la welter iar Tybura bate ultimul cui in tronul lui Arlovski insa bielorusul a luptat bine si l-a intrebuintat serios pe polonez spre deosebire de ultimile meciuri unde a facut figuratie.

Hunt-Lewis saptaman trecuta a fost un main event bun.Samoanul la 43 de ani in continuare o forta.

Srdjan
18th June 2017, 18:45
Daca nici pe Correia nu o batea, Holm putea sa isi ia adio la cariera ei ca si un nume de top

Numero Dieci
18th June 2017, 21:12
Corect,si cum era de asteptat a batut-o cu clasa.Piciorul stang al lui Holly aduce putin cu cel al lui Cro Cop(stiu,exagerare mare0 dar pastrand proportiile.

Doctor_Satan
9th October 2018, 14:10
Cam slabuta lupta intre McGregor si Habib.
Cred ca irlandezul inca este afectat de fiascoul din box pentru ca e greu de crezut ca doar atat poate.
Pe de alta parte, Habib a avut si un pic de noroc cu acel croseu care i-a taiat elanul pe partea de striking si din cauza asta lupta n-a mai avut cursul sperat.

Dar dupa iesirea de la final Habib ar trebui suspendat multa vreme si meciul ar trebui castigat de McGregor prin descalificare. Plus suspendari pe viata celor 2 care l-au atacat pe luptator.

Numero Dieci
13th October 2018, 21:41
Mie mi-a placut meciul insa nu stiu ce curs sperat nu a avut.A mers cum era normal adica cu Khabib dominand la sol si totusi destul de ok si in picioare.
Personal cred ca Conor s-a deecurcat mai bine decat ma asteptam,a oorit takedownuri,s-a aparat decent la sol si a avut stamina mai buna.
Evident ca banii de la meciul cu Mayweather l-au schimbat,viata sa personala a aratat asta.
Cat despre incidentul de la final Khabib trebuie pedepsit cumva insa se mananca mult rahat si e multa ipocrizie.Cand McGregor a atacat autobuzul nu s-a facut asa mult tam tam si pedeapsa a fost jenanta.
Totusi ma bucura ca lumea MMAului sustine curajul lui Khabib,cel putin din declaratii.

Doctor_Satan
15th October 2018, 13:57
Eu zic ca punctul care a decis soarta meciului a fost acea lovitura de pumn a lui Khabib care l-a pus jos pe McGregor.
Irlandezul trebuia sa fie mai dominant la lupta in picioare si sa pastreze distana. Dar daca nu-i intra acea lovitura musulmanului, se ajungea la decizie la puncte.
Totusi, McGregor n-a avut sanse reale de a castiga.
La aceasta categorie Khabib poate sa domine pana la retragere pentru ca-n momentul de fata n-are cine sa-i faca fata.

Numero Dieci
15th October 2018, 16:10
Nu cred,de ce ar fi decis acel pumn meciul?McGregor a cazut,s-a ridicat si si-a revenit.
Ce s-a intamplat inainte si dupa au decis-adica grapplingul extraordinar al lui Khabib.
Intradevar strikingul lui McGregor slab insa ma indoiesc ca putea merge la puncte,a luptat cat de bn a putut.
Khabib poate fi invins dar e nevoie de o anumita combinatie de luptator sa faca asta,un Max Holloway cred ca ar putea.

Doctor_Satan
15th October 2018, 16:40
A cazut, s-a ridicat, dar la scurt timp a fost pus la sol, unde a stat restul reprizei.
L-a zdruncinat rau, in special psihic, faptul ca musulmanul l-a lovit mult mai tare decat a facut-o el.
Parerea mea e ca McGregor n-a fost pregatit pentru lupta asta, n-a dat nici macar o data impresia ca poate plasa croseul lui de stanga. Vara trecuta ar fi fost o lupta foarte disputata. Acum, irlandezul nu cred ca-si mai revine.
Meciul de box ar fi trebuit sa-l faca sa realizeze ca mai are mult de munca, insa a avut efectul opus.

Holloway nu stiu daca are sanse, sa nu uitam ca a pierdut cu McGregor.

Acum ce-i interesant e faptul ca si musulmanul l-a provocat pe Mayweather. Ar fi chiar interesant un astfel de meci.

Doctor_Satan
15th October 2018, 16:56
Fun fact: in aceeasi gala au luptat 2 din Dagestan (celalalt a fost Magomedsharipov), stat care are doar 3 milioane de locuitori.
Sad fact: si acolo legea Sharia are adepti.

Inca o chestie interesanta, in acea gala au fost 2 finalizari identice prin kneebar modificat, procedura foarte greu de realizat.

Numero Dieci
16th October 2018, 11:19
Nu stiu daca l-a zdruncinat mental insa clar strikingul lui a fost slab.McGregor a fost dus jos si in prima repriza inainte de acel pumn,nu are nici o legatura.
Eu cred ca a facut o pregatire defensiva si a lasat strikingul deoparte prea mult,cel putin asa mi s-a parut.
Problema e ca a facut prea multi bani cu Mayweather,cum zicea Marvin Hagler-e greu sa te trezesti la 5 dimineata si sa fugi.

Doctor_Satan
17th October 2018, 11:23
Gandeste-te asa: singura sansa a lui McGregor de a castiga meciul era cu un striking impecabil, iar el era cel mai bun din categorie pana la acea ora.
Iar adversarul te pune in fund tocmai cu un procedeu la care tu esti as. Daca nici asta nu-ti planurile peste cap si-ti face praf moralul, nu stiu ce ar mai putea.
Deci pe langa pregatirea proasta, irlandezul a fost depasit si la propriul joc.

Numero Dieci
21st October 2018, 12:57
E corect cevzici tu dar asta s-a intamplat in rep 2.
Prima repriza a fost fominare Khabib.L-a dus jos,l-a bubuit cu ground and pound,l-a pus in ce pozitii a vrut.Dominare.
Vreau sa spun ca acel pumn din rep 2 nu a schimbat cursul meciului,deja era pe un anume traseu meciul.
Ca sa nu mai zic ca cele mai bune momente ale irlandezului au fost DUPA acel moment in rep 3 pe care cred ca a si luat-o.
Deci dupa mine acel moment e prea mic pt a fi cataloghat drept game changer.

Doctor_Satan
22nd October 2018, 11:17
Runda a treia nu cred ca a luat-o, ca daca tin bine minte, si-a luat takedown plus control la sol, ceea ce se puncteaza bine.

Numero Dieci
24th October 2018, 12:07
Ma rog e discutabila repriza dar ideea ramane.

Lucian86
15th January 2020, 19:12
Las si eu in comentariu aici:
Jon Jones cel mai tare luptator ever. Este impresionant omul. Chiar sper sa-l vad in categoria grea. Eu zic ca-i bate pe toti si acolo

Numero Dieci
19th January 2020, 22:48
E probabil cel mai bun din toate timpurile dar acum e in declin deja.

Abia abia a trecut de Thiago Santos care avea ambii genunchii facuti praf,mai inainte nu a impresionat cu limitatul Smith.E clar in declin imo.
O sa piarda centura curand,cine stie poate chiar cu Reyes.
Iar divizia asta de light heavy e varza.

Conor te-a impresionat cu Cerrone?Cowboyul facut la comanda dar totusi de unde a scos loviturile de umeri?
Nu il bate pe Khabib niciodata.Nicibpe Usman,nici pe Masvidal.
Poate il baga cu Gaethje sa vedem un razboi.

Lucian86
21st January 2020, 13:27
E probabil cel mai bun din toate timpurile dar acum e in declin deja.

Abia abia a trecut de Thiago Santos care avea ambii genunchii facuti praf,mai inainte nu a impresionat cu limitatul Smith.E clar in declin imo.
O sa piarda centura curand,cine stie poate chiar cu Reyes.
Iar divizia asta de light heavy e varza.

Conor te-a impresionat cu Cerrone?Cowboyul facut la comanda dar totusi de unde a scos loviturile de umeri?
Nu il bate pe Khabib niciodata.Nicibpe Usman,nici pe Masvidal.
Poate il baga cu Gaethje sa vedem un razboi.

Jon Jones era in declin si dupa toate problemele pe care le-a avut dar a revenit pana la urma. Eu zic ca inca mai are multe cuvinte de spus. Pentru asta pasul la categoria grea este obgliatorie in momentul de fata. As vrea mult sa-l vad infruntand pe Stipe sau Ngannou.
Nu am multe de comentat la victoria lui McGregor. E clar ca inca mai genereaza bani omu'. Are un stil al lui si placut ochiului trebuie spus. Normal ca e supraevaluat sportiv vorbind dar este un mare luptator fara doar si poate.

Numero Dieci
21st January 2020, 22:01
Jon Jones e gata.Acum urmeaza o panta unde o sa regreseze intruna dar poate trai de pe urma numelui mult timp.
In maxim 18 luni ar pierde centura la LHW.
La grea il distrug aia imo.

Eu as vrea sa-l vad pe baiatul asta Gaethjie primind mai multe meciuri tari.E un zeu al razboiului.

Lucian86
22nd January 2020, 13:16
Jon Jones e gata.Acum urmeaza o panta unde o sa regreseze intruna dar poate trai de pe urma numelui mult timp.
In maxim 18 luni ar pierde centura la LHW.
La grea il distrug aia imo.

Time will tell ;)

Din punctul meu de vedere Jon Jones e prototipul luptatorului ideal
Tehnic: complet, eficace si eficient
Fizic: atletic cu excelenta mobilitate si rezistenta.
Tactic: Constiincios, defensiv-reactiv si eficient in a folosi resursele. Are capacitatea de a evalua riscurile si beneficiile in timp real.
Psihic: Atitudine in ring cumpatata, aparent indolenta si apatica.

E un fel de Mayweather al MMA-ului deci. Genul asta de luptatori nu merg in declin asa brusc ci usor si linear (fiziologic oarecum). Fata de Mayweather, Jon Jones pare sa fie ceva mai lenes in pregatire si antrenament (in unele luptae nu a fost 100%). Poate de asta pare in declin. Are doar 32 de ani insa. Cu vointa si pregatire buna, inca mai e la cel mai inalt nivel in opinia mea.

Numero Dieci
23rd January 2020, 12:42
Pai zici dar in ultimile meciuri nu a fost deloc impresionant.Vedem.

Nu m-ar mira sa piarda cu Reyes.

Lucian86
24th January 2020, 21:42
Pai zici dar in ultimile meciuri nu a fost deloc impresionant.Vedem.

Nu m-ar mira sa piarda cu Reyes.

L-am văzut acum

Pare puternic, solid dar previzibil. Poate îi pune probleme in primele minute. Atât

Numero Dieci
25th January 2020, 22:50
Fac pariu ca asa ai zis si de Anthony Smith.

Doctor_Satan
27th January 2020, 12:18
Pai zici dar in ultimile meciuri nu a fost deloc impresionant.Vedem.

Nu m-ar mira sa piarda cu Reyes.
Poate n-a fost impresionant pentru ca s-a lasat de dopaj si asta-i valoarea lui reala.

Numero Dieci
3rd February 2020, 11:02
Poate n-a fost impresionant pentru ca s-a lasat de dopaj si asta-i valoarea lui reala.

E o posibilitate.

Desi nu cred ca se lasa nimeni pt ca nu mai esti bun de nimic.Si asa datorita statutului sau a avut parte de tratament preferential.

Toti se dopeaza insa,asa ca nu e vreo scuza.

Lucian86
3rd February 2020, 17:15
Daca treaba cu anti dopingul era serioasa in UFC, Jon Jones era radiat de mult dar lucrurile stau altfel se pare

Lucian86
9th February 2020, 16:52
Am vazut Jones vs Reyes

Nu sunt mare expert in a evalua meciurile de UFC. Mi s-a parut ca Jones a castigat repriza a 4-a si a 5-a, Reyes 1a si a 3a. A doua a fost echilibrata in sensul ca mi s-a parut ca Jones a controlat lupta si Reyes a avut si el momentele sale.
Eu i-as da merite lui Reyes ca a dus meciul la o decizie echilibrata. Era clar ca nu avea skill-setul si experienta pe care Jones o are si a ales o tactica buna. Multa miscare, atacuri sporadice ca sa puncteze si atentie mare la takedownuri. A obosit in cele din urma si a pierdut ultimele doua runde dar s-a descurcat binisor si acolo.
Jones parca putin prea precaut. Putea poate forta ceva mai mult dar in conditia in care e campion si are neoficial un avantaj psihologic fata de arbitrii judecatori, i-a ajuns sa castige acest meci. Probabil ii va ajunge mai mereu atata timp cat nu e batut clar.

Numero Dieci
9th February 2020, 18:04
Inca o prestatie slaba pt Jones.

E gata Jonny Bones.

Mentin ca in maxim 18 luni pierde centura.

Johnny D
9th February 2020, 18:08
Eu sigur nu te-am contrazis.:P

Lucian86
9th February 2020, 18:39
Inca o prestatie slaba pt Jones.

E gata Jonny Bones.

Mentin ca in maxim 18 luni pierde centura.


Impotriva cui ?

Numero Dieci
9th February 2020, 22:04
Deja are doua meciuri la rand unde adversarii iau cel putin 2 runde si 3 und emerge la puncte.Cu adversari mai slabi decst cei din primeul sau.

E clar ca nu mai e ce a fost.Ori a evoluat sportul ori nu mai e pe doape dar nu mai e acelasi luptator.

Noroc ca e slaba divizia dar si asa efectiv oricine il poate bate acum.

Lucian86
20th August 2020, 13:14
Inca o prestatie slaba pt Jones.

E gata Jonny Bones.

Mentin ca in maxim 18 luni pierde centura.

Uite ca centura a ramas vacanta pana la urma

Jones se muta la categoria grea. In sfarsit zic eu. Trebuia mai demult

Lucian86
6th March 2023, 23:16
Jon Jones e gata.Acum urmeaza o panta unde o sa regreseze intruna dar poate trai de pe urma numelui mult timp.
In maxim 18 luni ar pierde centura la LHW.
La grea il distrug aia imo..

Jon Jones heavyweight champion of the world ;)

Numero Dieci
9th March 2023, 12:07
Jon Jones heavyweight champion of the world ;)

Da,impresionant.

In acelasi timp greii din ziua de azi sunt jenanti.Gnae e kickboxer bun dar ce centura are?Alba?Absolut jenant grappling.

Lucian86
20th March 2023, 12:25
Categoria grea la UFC mereu mi s-a parut cea mai slaba. Inca de pe timpul lui Velazquez care mi s-a parut mereu un fleac. De aia tot spuneam ca Jones va avea succes. Miocic e clar cel mai bun HW pana acum dar nici asta nu e mega impresionant.
Gane nu e rau deloc dar are lacune grave la sol. S-a vazut si cu Ngannou. S-a pierdut total mintal si fizic in fata lui Jones cand a pus mana pe el.

Jones cu Miocic va fi mult mai interesant.

Numero Dieci
20th March 2023, 12:31
Are sanse Stipe?La 40 de ani?

Lucian86
23rd March 2023, 20:00
Depinde in ce forma e. Greu de spus dupa 2 ani de pauza.. Dar are mai multe arme fata de Gane