PDA

View Full Version : Etapa 11: Rapid - Gloria



Vadim
2nd October 2006, 01:31
Discutii despre Rapid - Gloria (etapa 11), aici - inainte si dupa.

Rossi
2nd October 2006, 04:52
1 solist

Rapid la finele campionatului se va situa pe locul 2 :ok:

Universal
2nd October 2006, 05:51
Te contrazic. Va fi pe 3 sau pe 4. Au u lot mai slab ca anul trecut. Si rezultatele din toate competitiile dovedesc acest lucru. Comparatie: Cänd anul trecut in calificäri Uefa Cup au remizat 1-1 cu Feyenoord in deplasare, acum au pierdut.

JJ
2nd October 2006, 10:25
Te contrazic. Va fi pe 3 sau pe 4. Au u lot mai slab ca anul trecut. Si rezultatele din toate competitiile dovedesc acest lucru. Comparatie: Cänd anul trecut in calificäri Uefa Cup au remizat 1-1 cu Feyenoord in deplasare, acum au pierdut.

Unde au pierdut??? Ca in Madeira am castigat. Lotul e poate mai bun, insa o parte sunt accidentati si aia care joaca nu prea joaca, sa zic asa.

Despre meci cam devreme de zis, mai sunt totusi doua saptamani. Poate se reface Mazilu pana atunci. Probabil o sa batem chinuit, daca nu cumva facem egal.

YoYoyOi
2nd October 2006, 10:41
Nu inteleg ce rost mai are sondajul... E clar ca Rapid va cistiga, cu sora mai mica, Gloria.

tchibos
2nd October 2006, 12:06
Te contrazic. Va fi pe 3 sau pe 4.

in cel mai fericit caz pentru ei

In meciul asta lucrurile sunt clare. Nu vad vreo surpriza sa se intample asa ca merg pe 1 solist

grande
2nd October 2006, 13:57
Nu inteleg ce rost mai are sondajul... E clar ca Rapid va cistiga, cu sora mai mica, Gloria.

Noi avem doar o sora ,voi cati fratiori aveti ? :ciocan: Din punctul asta de vedere ,, familia ,,voastra este mult mai numeroasa ,asa ca ciocul mic !

pronostic 1

AxinTe
2nd October 2006, 16:36
lol.. stelistii spun ca gloria se va da la o parte dar din cate tin eu minet gloria i-a batut anul trecut pe rapid in giulesti..

wer
2nd October 2006, 19:10
Noi avem doar o sora ,voi cati fratiori aveti ? :ciocan: Din punctul asta de vedere ,, familia ,,voastra este mult mai numeroasa ,asa ca ciocul mic !

pronostic 1

1 clar ciocul mic =))

YoYoyOi
2nd October 2006, 19:42
Noi avem doar o sora ,voi cati fratiori aveti ? :ciocan: Din punctul asta de vedere ,, familia ,,voastra este mult mai numeroasa ,asa ca ciocul mic !

pronostic 1

1. deci recunosti ca Gloria e sora voastra,
2. faza cu "ciocu mic" se potriveste mai mult rapidistilor.

dorian27
2nd October 2006, 20:42
Dupa rezultatele obtinute Sabau este pe cai mari , fiind curtat se pare de catre CFR (neoficial inca).Referitor la acest meci nu cred ca le vor pune probleme giulestenilor.....si asa intr-o criza acuta de forma.

pytzy
3rd October 2006, 10:42
Noi vom lua cele trei puncte si voua va lasam libertatea de a discuta. Sa va spuneti si voi pasurile..... nasol campionatul asta nu-i mai ies treburile lui gigi, dar asta este viata merge inainte. Si pentru 'don_jj' campionatul 2006-2007 tot in dreptul Rapid-ului pune victoria asa ca fapt divers, daca tot iti place partea de statistica...... Si pe ce loc vom fi la finele campionatului vom vedea atunci mai sunt multe etape si se pot intampla multe lucruri. Dar cel mai important ar fi ca ce se intampla sa fie in urma unor jocuri corecte, dar nu prea cred ca acest lucru sa fie posibil. Forza Rapid.

Casuba
3rd October 2006, 11:25
Nici meciul asta nu o sa fie blat, dar nici rapidul nu o sa fie in primele 4 sezonul asta :evil:

pytzy
3rd October 2006, 16:49
Normal ca 'hoti' striga 'hoti', blat nu o sa fie deoarece nu avem nevoie. Daca ne temem si de bistrita atunci am fi vai de noi. Blaturi sa faca alti. Rapid va termina pe locul al II lea. Dinamo va iesi campioana, iar steaua undeva pe 4.

Aurel.D
4th October 2006, 13:59
Mai frate, voi nu puteti discuta de nici un meci fara sa pomeniti de "blat"? Daca ar fi dupa voi, inseamna ca 7 meciuri din 9 intr-o etapa, sunt aranjate. Voi nu va uitati la ce joaca echipele?
Gloria, de cand cu Sabau joaca ce poate, pierde, castiga, dar joaca fotbal.
Meci de 1 solist.

grande
4th October 2006, 20:26
Vom juca fara spectatori ,deci cam nasol din punctul asta de vedere !

Poli Timisoara
4th October 2006, 21:53
x2 cu bulan !

Doctor_Satan
5th October 2006, 09:52
Bate Gloria sau scoate Rapidul un egal tras de coada!

YoYoyOi
5th October 2006, 10:11
Meciul va va avea loc joi, 12 octombrie si va fi transmis de National TV.

dannymoga
5th October 2006, 19:54
bate rapidul cu 3-0

grande
6th October 2006, 17:58
x2 cu bulan !

..........1 fara bulan !:ras-plans:

Angel66
7th October 2006, 00:54
2005/2006 rapid - gloria 1-0

2004/2005 rapid - gloria 3-1
2003/2004 rapid - gloria 3-0
2002/2003 rapid - gloria 3-1
2001/2002 rapid - gloria 5-0

numai blaturi

ia uite cine vorbeste de blaturi!nerusinarea e mare...
bate Rapidul!greu,usor..avem nevoie de 3 puncte!

Elphax
7th October 2006, 01:11
nu sunt blaturi, e un fel de triunghiul bermudelor

nici daca iese campioana, Gloria nu va bate pe Rapid...

Sezione
7th October 2006, 10:06
BAte Rapid...Ce naiba ..ca e clar///

cap
8th October 2006, 01:26
meci de 1x2 dar preferat ar di x2

dannymoga
8th October 2006, 19:36
meci de 1x2 dar preferat ar di x2

preferat pentru cine? sa fim seriosi ca o sa bata rapidul indiscutabil:D

pytzy
9th October 2006, 10:09
Ce atata 'teoria conspiratiei' clar castiga Rapid. Cele trei puncte vor veni in Giulesti spre supararea unora... dar de nu poti sa-i inpaci pe toti...

mark111
9th October 2006, 10:50
3-1 Gloria nu pote emite pretentii iar Rapid este in crestere de forma si joc

Doctor_Satan
9th October 2006, 11:27
3-1 Gloria nu pote emite pretentii iar Rapid este in crestere de forma si joc

In crestere in volum de pene, in care se umfla cam mult cu ce au facut anul trecut prin Europa!
Daca se trezeste Rapidul din fumuri, poate bate, dar inca se mai cred invincibili, ca si suporterii lor de pe forum, asa ca bate Gloria!

Sunchase
9th October 2006, 11:34
3-0 sa confirmam forma buna din ultiumul timp . de data asta de 90 de minute sper :P

Aurel.D
9th October 2006, 13:32
Cei care vorbiti de blat, uitati sau nu ati vazut meciurile din ultimii 2 ani intre aceste doua echipe.
Eu zic ca Sabau a adus multa corectitudine si seriozitate la aceasta echipa, cel putin se vede in jocul echipei.

Pepsi-Cola
10th October 2006, 18:03
Bate Rapidul cu 3-1 !!!

m4st3r
10th October 2006, 19:14
nush ce sa zic...gloria cu sabau pe banca, de 1 an parca, a inceput sa joace fotbal...dar rapid nu cred k mai are voie sa piarda puncte, si mai ales akasa...1 solist

Ammadeus
11th October 2006, 09:46
cel mai simplu mod de a face 3 pcte pt rapid; nu discut corectitudinea lor, insa...

grande
11th October 2006, 11:19
cel mai simplu mod de a face 3 pcte pt rapid; nu discut corectitudinea lor, insa...

insa....ce ? continua ce vrei sa spui cu asta, sau nu-ti mai gasesti cuvintele ?:ciocan:

STEAUA-MANIA
11th October 2006, 15:57
Meci greu..chiar ff greu :happy Meciul va fi decis de o sclipire de geniu:happy
Oricum,tatuca' Jean,nu-si lasa prietenul la greu...prietenii stiu de ce.:rosu:
De ce meciul se joaca joi?:rosu: Puteau sa-l joace si miercurea viitoare,la cat de "dificil" va fi acest meci...

resita
12th October 2006, 16:46
la fotbal. rapid - gloria = 2-0

ca :rosu: rapid - gloria = 1-0

:ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

gtibi
12th October 2006, 18:31
Sper ca Gloria sa faca cel putin un egal.

Luis Garcia10
12th October 2006, 19:04
Hai BISTRITA! lol

Zax
12th October 2006, 20:16
se pare ca baietii de sub pod au pus d-un blat cu tata jean...penibil

YoYoyOi
12th October 2006, 20:20
Si rapidistii sa va aud. Penalty-ul a fost corect, nu? Eliminarea lui Sepsi a fost corecta, nu? Neeliminarea lui Maftei a fost corecta, nu?

Vladek
12th October 2006, 20:21
:happy :happy Ce faza jalnica .... Rapid primeste un penalty 50% inventat si cartonas rosu pentru un jucator de la Gloria... iar Maftei scapa de un cartonas rosu super-meritat pentru fault in pozitie de ultim aparator...

Dezavantajati rau de tot, baietii astia de sub pod ! Nu ca ar avea nevoie ... Gloria este PENIBILA pur si simplu. Nu vad nici 10% din inversunarea cu care au jucat contra Stelei. Pressing, lipsa totala, marcaj zero barat ... mai lipseste doar sa fie rugat Buga sa dea si el un gol sezonul asta !

Saber Rider
12th October 2006, 20:24
Mda, deja ceva ciudatenii la capitolul arbitraj in acest meci.
Un penalty care nu prea a fost, in consecinta 11m plus rosu pt Bistrita, si un galben la Maftei, care in faza similara din urma cu 5 minute de la penalty a fost rosu (ultim aparator).
Un regulament pt Bistrita, altul pt Rapid. Mi se pare corect.

Gica Chioru
12th October 2006, 20:26
Vladek, se numeste tactica svaiter, asta joaca Gloria. Si pe deasupra si-au asigurat si arbitrajul, niste banditi.

Saber Rider
12th October 2006, 20:32
Festivalul balbelor din atacul Gloriei a inceput frumos, cu un mare hent in careu al unui rapidist.
Stati linistiti, ca aici e jumatatea de teren a Rapidului, deci nu va ganditi la penalty si un eventual cartonas rosu.
Poate in repriza a doua in aceasta jumatate de teren. ;)

YoYoyOi
12th October 2006, 20:33
O chestie indedita in acest meci: jucatorii Bistritei apara mai bine poarta lui Coman decit chiar rapidistii. Mai multe mingi au respins bistritenii din fata portii lui Coman decit rapidistii :happy :happy

YoYoyOi
12th October 2006, 20:35
Tusierul de pe stinga nu tine cu Rapid. L-a semnalizat pe Buga in offside si nu era. :mda:

Saber Rider
12th October 2006, 20:37
Cred ca si-au dat seama si arbitrii ca erau cam pe aratura rau de tot si s-au gandit ei asa si au decis sa fluiere un offside care nu a fost.
Palida consolare pt cele 2 rosii in minus pt rapidisti si cel in plus al bistritenilor, ca sa nu mai vorbesc de scorul fals de pe tabela.

Kainsashiki
12th October 2006, 20:38
Gol Moldovan

se mira cineva?

Saber Rider
12th October 2006, 20:39
Nu. Moldovan e chiar un jucator profesionist din toate punctele de vedere.

Uitati mai rapidistilor, ca se poate si fara arbitri. Ce naiba mah, ati umblat la ei doar asa , preventiv , sa nu riscati nimic ??

Sunchase
12th October 2006, 20:54
Rosu la Maftei ? =)) Copilasi stelisti mai cititi regulamentul.De un an se sactioneaza cu rosu doar cand te afli in pozitie iminenta de gol.Faultul a fost facut in lateral la 45 de metri de poarta adversa.Dar ce sa ceri stelistilor ei care se vad furati de arbitraj macelariti de salamori , balaj.. si toti care ii arbitreaza.probabil ca efectul de bronz isi spune cuvantul si creeaza halucinatii :D

Pacat de acel meci pierdut cu 3-0 fara suporterii cu timisoara in urma cu un an jumate... probabil am detine recordul mondial fara infrangeri pe teren propriu ;)

jas2002ro
12th October 2006, 20:55
Nu pot sa zic decat: RUSINE :no:

Sunchase
12th October 2006, 20:57
Pacat de golul anulat.Mai cu atentie tusierii :D Hai sa facem scor /hello

Kainsashiki
12th October 2006, 20:58
se vede ca atunci cand arbitreaza echipele din bucuresti o fac cu frica..si la rapid..si la steaua..si la dinamo

Red-Castorryy
12th October 2006, 21:23
iese Zicu , intra Grifitts

Red-Castorryy
12th October 2006, 21:24
4-0 gol buga

Zax
12th October 2006, 21:27
jenantilor, mai vorbiti de blaturi ....

YoYoyOi
12th October 2006, 21:36
Da-o incolo. Asta este nesimtire crasa. Coman este schimbat cu portarelul de rezerva. Doamne mare ti-e gradina....

delaparis
12th October 2006, 21:42
Da-o incolo. Asta este nesimtire crasa. Coman este schimbat cu portarelul de rezerva. Doamne mare ti-e gradina....
:o:
Unde e nesimtirea ? ... Chiar asa slab e "portarelul de rezerva" ? :cool:

Red-Castorryy
12th October 2006, 21:42
A****h Bete :happy

YoYoyOi
12th October 2006, 21:43
Eu daca as fi in locul arbitrului as opri meciul. E prea de tot. Cred ca de aia n-a dat penalty cind a fost faultat Lazar.

Quartz@nu
12th October 2006, 21:44
meci de " Urzica " !

YoYoyOi
12th October 2006, 21:44
:o:
Unde e nesimtirea ? ... Chiar asa slab e "portarelul de rezerva" ? :cool:

Acuma hai sa fim seriosi. Numai intr-un meci amical schimbi portarul asa fara motiv, doar ca sa-i dai sansa rezevei sa intre. Si degeaba a intrat ca oricum se plictiseste acolo. :happy

Red-Castorryy
12th October 2006, 21:46
gol anulat bistritei :no: :rosu:

YoYoyOi
12th October 2006, 21:47
Bai ce rai si rapidistii astia. Nu-i lasa pe amicii lor sa bage si ei un gol. Strica la palmares sau ce? Acuma daca tot le-au dat meciul macar un gol sa lase si ei pomana.

Quartz@nu
12th October 2006, 21:49
cel mai nereusit transfer : GRIFIŢ ....:) daca nici in amicale nu marcheaza , atunci cand ?

Red-Castorryy
12th October 2006, 21:51
7 MAGIC :sleep:

YoYoyOi
12th October 2006, 21:52
Razvan Lucescu isi noteaza contul in care sa vireze Rapid banii :happy
Ce relatie frumoasa de prietenie intre Lucescu Jr. si Sabau. :D

Pancujunior
12th October 2006, 21:53
cel mai nereusit transfer : GRIFIŢ ....:) daca nici in amicale nu marcheaza , atunci cand ?

de ce ma? ca a dat pasa perfecta la golu 3..

Din ce vad Zicu si cu Grifitz mai mult dau pase decisive, Moldo marcheaza la greu, iar Buga ar trebui sa fie Pele..da nu se prea regaseste

Quartz@nu
12th October 2006, 21:56
nu vad nici un rapidist p-aici.....

stai sa vina de la stadion ..:P

YoYoyOi
12th October 2006, 22:00
stai sa vina de la stadion ..:P

:happy :happy :happy ce tare:happy :happy :happy

Datenshi
12th October 2006, 22:01
deci, ce ziceati? :D

YoYoyOi
12th October 2006, 22:03
deci, ce ziceati? :D

nu zicem nimic ca nu ne putem opri din ris :happy :happy :happy

Luis Garcia10
12th October 2006, 22:14
ce meci! l-am trait atat de intens ca in minutu` 10 am schimbat pe eurosport :lol:

Vladek
12th October 2006, 22:16
S-a terminat comedia ? A castigat Rapidul al XXXX-lea meci contra Gloriei ?

Desigur, nu as indrazni sa sustin ca baietii de la Bistrita sunt "sclavii" Rapidului ... doar fiindca au pierdut ultimele 9-10 meciuri contra Giulestiului. Normal, daca Farul pierde 4 meciuri contra Stelei, azi in grupele CL, e BLAT ordinar, Farul e satelitul nostru, etc. Dar 9 infrangeri ale Gloriei in "amicale" sunt ceva perfect normal, desigur. :happy :happy

Ma asteptam insa la ceva mai reusit din partea marelui maestru Padureanu ... cam slabut in seara asta. Vedem cu Dinamo, poate macar acolo regia va fi mai interesanta. :D

Sunchase
12th October 2006, 22:17
Vladek anul trecut am pierdut cu bistrita 2-1.

In giulesti suntem invincibili.

YoYoyOi
12th October 2006, 22:17
ce meci! l-am trait atat de intens ca in minutu` 10 am schimbat pe eurosport :lol:

Pacat. Ar fi trebuit sa vezi meciul. Ai ratat cel mai tare meci posibil. :happy
Mai tare decit o finala de CL sau de World Cup. :happy


Vladek anul trecut am pierdut cu bistrita 2-1.

In giulesti suntem invincibili.

Doamne Dumnezeule ce teribil. A fost exceptia care confirma regula? :happy

tchibos
12th October 2006, 22:22
Dupa mine asta era cel mai sigur 1 solist al etapei. Felicitari rapidului :D

Luis Garcia10
12th October 2006, 22:24
Felicitari Rapid ! O victorie superba! :ok:

Vladek
12th October 2006, 22:25
Vladek anul trecut am pierdut cu bistrita 2-1.

In giulesti suntem invincibili.

Mea culpa. Asta n-am stiut.
Sa stii insa Sunchase, ca asta nu-mi schimba parerea despre meciul din seara asta. Exact asa cum voi ii acuzati pe cei de la Farul ca "mor pe teren" contra Rapidului dar se lasa batuti de Steaua, vedem si noi lucrurile cu Bistrita.

Pacat, se pare ca in realitate ori toata lumea se inseala, ori toata lumea fura. Macar de-ar fi prima varianta adevarata.

guevarax
12th October 2006, 22:26
ce blat infect

se pare ca acum pletosului ii place "jegul de tara"

Sunchase
12th October 2006, 22:28
Mea culpa. Asta n-am stiut.
Sa stii insa Sunchase, ca asta nu-mi schimba parerea despre meciul din seara asta. Exact asa cum voi ii acuzati pe cei de la Farul ca "mor pe teren" contra Rapidului dar se lasa batuti de Steaua, vedem si noi lucrurile cu Bistrita.
.

Vladek noi in ultimii 3 ani am pierdut un singur meci acasa si acela fara suporteri.atunci a fost un fiasco total 3 goluri in primele 30 de minute..:D un accident.

Ce ai vrut sa faca amaratii de bistriteni ? :D Problema noastra o reprezinta in continuare meciurile din deplasare...

YoYoyOi
12th October 2006, 22:32
Vladek noi in ultimii 3 ani am pierdut un singur meci acasa si acela fara suporteri.atunci a fost un fiasco total 3 goluri in primele 30 de minute..:D un accident.

Ce ai vrut sa faca amaratii de bistriteni ? :D Problema noastra o reprezinta in continuare meciurile din deplasare...

meciurile din deplasare, dar nu cele de la Bistrita... :happy

Vladek
12th October 2006, 22:36
As fi vrut sa se bata mai tare Sunchase. Cam asa cum au alergat cu noi.

A nu se intelege gresit. Rapidul este o echipa mai buna decat Bistrita si probabil puteau sa-i bata oricum. Dar in seara asta .... ati avut si alte masuri de precautie ... Maftei a fost iertat de rosu, las-o balta. Hai sa zicem ca nu merita mai mult decat galben .... dar a mai faultat de vreo 2-3 ori si putea sa mai ia un galben. Ati avut si un penalty exact de soiul pe care reprosati ca il primeste Steaua mereu : 50% a fost, 50% nu. Arbitrul a hotarat ca a fost si a facut exces de zel, eliminand si un bistritean.

En fin ... bafta joi cu PSG ! Allez Rapid, sa va rascumparati isprava din seara asta contra francezilor !

Sunchase
12th October 2006, 22:38
uiti ca au jucat din min 14 cu un om in minus ? :D

am avut si un gol clar anulat + inca un penalty la lazar poate si mai clar decat primul.arbitrajul nu a influentat in nici un fel scorul.. era si greu :P

Datenshi
12th October 2006, 22:38
Pai n-auzi ca la Bistrita am luat-o? Dar adevarul e ca in seara asta nu s-au omorat.

YoYoyOi
12th October 2006, 22:41
Bai adevarul e ca, noi stelistii, ar trebui sa recunoastem azi ca si Rapidul ne-a adus bucurii. Daca pina acum altii s-au bucurat ca a pierdut Steaua si noi am fost fericiti azi. Si am ris cum n-am mai ris de mult timp. Meciul asta frumos ne-a readus zimbetul pe buze.

delaparis
12th October 2006, 22:42
En fin ... bafta joi cu PSG ! Allez Rapid, sa va rascumparati isprava din seara asta contra francezilor !
:hmm:

Nu compara ce e incomparabil ... Daca Rapid pierde contra PSG asta nu inseamna ca Gloria se compara ca adversar ...

Vladek
12th October 2006, 22:48
uiti ca au jucat din min 14 cu un om in minus ? :D

am avut si un gol clar anulat + inca un penalty la lazar poate si mai clar decat primul.arbitrajul nu a influentat in nici un fel scorul.. era si greu :P

Pai dupa eliminare si gol primit ... cam greu sa mai faca mare branza, ca nu-s Steaua sa va egaleze in 10 :D :D . Corect, ati avut un gol anulat aiurea, puteti zice ca s-a gresit si contra Rapidului. Faza cu Lazar nu am vazut-o, nu comentez.

Dar prima .... greseala a fost in favoarea voastra Sunchase si v-a dat un avantaj MARE de tot. Si asa au fost vreo 2 faze in care baietii de la Gloria au dat impresia ca nu vor sa dea gol ... ce-a fost luftul ala in careu :D:D ? Daca lufta Zicu .. l-as fi crezut pe el :happy :happy . N-ai ce-i face, ramane impresia asta ca Gloria putea mai mult ... daca voia. Sa zicem ca in seara asta n-aveau chef, atata au putut. Daca joaca Otelul de exemplu la fel de slab cu Steaua, stii ce-o sa se urle pe aici nu ? Sclavi ! Rusine !

Ma rog, fiecare cu parerea lui ... ce-a fost a fost si poate acuzatiile sunt inutile, cat timp la urma urmei nimeni nu poate dovedi nimic.
Inca o data, bafta joi cu francezii si va tin pumnii pana in finala UEFA, unde sper sa intalniti Steaua :D.

YoYoyOi
12th October 2006, 22:49
:hmm:

Nu compara ce e incomparabil ... Daca Rapid pierde contra PSG asta nu inseamna ca Gloria se compara ca adversar ...

De ce sa nu se faca asemenea comparatii? Copos nu a zis ca daca Rapid bate Steaua inseamna ca Rapid e mai buna decit Dinamo Kiev?:P

Sunchase
12th October 2006, 22:50
:hmm:

Nu compara ce e incomparabil ... Daca Rapid pierde contra PSG asta nu inseamna ca Gloria se compara ca adversar ...



chiar crezi ca psg poate invinge pe giulesti ? :nah: :confused:

YoYoyOi
12th October 2006, 22:51
Golul nu a fost anulat aiurea ca deja se fluierase si bistritenii nu au mai jucat faza.
Si am zis si mai inainte: era penalty la Lazar.

delaparis
12th October 2006, 22:55
De ce sa nu se faca asemenea comparatii? Copos nu a zis ca daca Rapid bate Steaua inseamna ca Rapid e mai buna decit Dinamo Kiev?:P
:happy

Tremuram toti aici de frica lui Dinamo Kiev :rolleyes:
:P


chiar crezi ca psg poate invinge pe giulesti ? :nah: :confused:

Nu cred ...
Sunt sigur :D

Vladek
12th October 2006, 23:01
:happy
Tremuram toti aici de frica lui Dinamo Kiev :rolleyes:
:P

Nu cred ...
Sunt sigur :D

Ei fasss .... de cand i-au batut Steaua si Real Madrid, toata lumea vad ca-i ia la misto pe ucrainieni. Pacat ca nu joaca maine Kievul cu ... PSG ... sa vedem noi cam ce se intampla ...
Iar PSG poate bate Rapidul, dar nu e exclus ca lucrurile sa se petreaca tocmai pe dos.

delaparis
12th October 2006, 23:10
Totul e posibil ... :) Dar zic la fel ca pe vremea meciului cu Lyon .... vorbim dupa :rolleyes:

Azi Rapid a batut o echipa slaba , chiar foarte slaba ... nu se compara nivelul.

Apropos penalty a fost corect :cool: Mingea nu a fost atinsa dar interventia fundasului a impiedicat actiunea de gol ;)

tataleone
12th October 2006, 23:13
Desigur, nu as indrazni sa sustin ca baietii de la Bistrita sunt "sclavii" Rapidului ... doar fiindca au pierdut ultimele 9-10 meciuri contra Giulestiului.

Anul trecut Rapid a pierdut in deplasare cu Gloria...



Inca o data, bafta joi cu francezii si va tin pumnii pana in finala UEFA, unde sper sa intalniti Steaua :D.

Multumim pt. urare, dar cu Steaua ne intalnim in semifinale. In finala jucam cu Dinamo :)

YoYoyOi
12th October 2006, 23:18
Multumim pt. urare, dar cu Steaua ne intalnim in semifinale. In finala jucam cu Dinamo :)

Hai ba las-o-n fasole :happy am ris destul pt azi... auzi la el finala. :happy

Eu nici de Steaua nu-s convinsa ca va ajunge pin' acolo dar sa zici de toate 3 e prea de tot:happy

Vladek
12th October 2006, 23:19
Anul trecut Rapid a pierdut in deplasare cu Gloria...


Iar Farul ne-a luat acum 2 ani puncte de care aveam nevoie ca de aer .... ce demonstreaza asta ?



Multumim pt. urare, dar cu Steaua ne intalnim in semifinale. In finala jucam cu Dinamo :)

off-topic : Nu prea cred ... fiindca sansele Stelei de a termina pe 3 in grupa de CL sunt mult mai mari decat sansele baietilor din groapa de iesi macar pe 3 in grupa UEFA ....
on-topic : nici nu mai stiu care e topicul :D :D

delaparis
12th October 2006, 23:24
on-topic : nici nu mai stiu care e topicul :D :D

Rapid - Gloria ...:rolleyes:

Sunchase
13th October 2006, 00:39
[QUOTE=delaparis;848639

Nu cred ...
Sunt sigur :D[/QUOTE]


stim amandoi ca sansele sunt minime :P

Ravelly
13th October 2006, 02:06
ugly meci...amical nereusit

Cra10veanu
13th October 2006, 02:11
slab regizorul

SORENSEN
13th October 2006, 02:15
Pai a plecat Dinu "vama" Gheoghe :D
4-0 diferenta de valoare...:rolleyes:

brandon
13th October 2006, 03:22
ia uiteeeeee
Lipsesc si eu un pic si stelistii isi fac de cap aici!!!Ia hai!Lasati comentariile astea de prost gust,ca-mi faceti greata!Probabil ca ati uitat deja meciul vostru cu gloria,nu?aaaa sau cand pe voi va ajuta arbitrii nu se pune?


Rapid-PSG 2-0 :yeah: :yeah: :yeah: ...dubla Buga(vad ca si-a revenit)
PS : Sa nu mai aud ca v-ati facut de cap,ati inteles,stelistilor????

Red-Castorryy
13th October 2006, 05:46
nici nu mai stiu despre ce e topicul :sleep:

walt.mann
13th October 2006, 06:01
Interesant meci! Jucatorii Gloriei se chinuiau de mama focului sa nu nimereasca poarta Rapidului, eventual intorceau mingea inapoi cand erau in pozitie de contraatac. Colac peste pupaza, dl. arbitru a simtit nevoia sa isi arate "clasa", acordand un penalty dubios si iertand de eliminare un rapidist.
Pana cand vor vedea paiul din ochii altora, rapidistii ar trebui sa vada barna din ochiul lor: Bistrita, echipa de "c(l)asa", care nu are curajul sa joace cu Rapid asa cum o face cu celelalte echipe, adica serios.

h0va
13th October 2006, 08:47
Ce faza jalnica .... Rapid primeste un penalty 50% inventat si cartonas rosu pentru un jucator de la Gloria... iar Maftei scapa de un cartonas rosu super-meritat pentru fault in pozitie de ultim aparator...


Prietene, penalty'ul a fost evident, iar ultimile reglementari spun ca se da roshu la fault ca ultim aparator doar daca atacantul este in pozitie iminenta de gol. Ala era la patruj de metri de poarta asha ca las'o balta.

Zax
13th October 2006, 09:47
dovada blatului

http://img156.imageshack.us/img156/9658/cefacrazvansiovidiumw0.gif

Sunchase
13th October 2006, 10:23
penibil

grande
13th October 2006, 10:23
@ iceblu
asta da ,dovada !!! alte poze numai ai ,ca sa demonstrezi tu ce blat a fost ?

A pus hidosul ala de Ivanovici o poza si gata toti stelisti atzi sarit cu gura mare .....
Raspunsul la intrebarea pozei ....si-au luat limba-n gura dupa meci !

Sunchase
13th October 2006, 10:25
da..buna dovada o poza in care ambii antrenori fosti colegi la Rapid isi vorbesc.excelenta chiar.

faptul ca observatorul spune in unele meciurile ale stelei ca trebuie sa o lasam mai moale , ca se intampla in 4-5 meciuri minim pe an ca patronii anumitor cluburui sa-si dea jucatorii afara dupa meciurile cu steaua si sa-i acuze public de blat astea sunt nimicuri....dovezi clare vin din poza aia.

Zax
13th October 2006, 10:30
io cred ca-ti trebuie ochelari, in caz ca nu vezi bine fac schimb de biletele, nu doar vorbesc, ai mai vazut 2 antrenori de la echipe diferite sa faca asta?

Sunchase
13th October 2006, 10:32
asa e iceblu. e contul bancar in care razvan ii va trimite banii lui sabau :D bun flagrant.a fost prea nerabdator razvan si i-a cerut inca de pe teren contul.

mai iesiti de sub pamant

calu
13th October 2006, 10:53
Rapidu' vrea sa recupereze cu orice pret distanta,fata de restul....urit!

Datenshi
13th October 2006, 11:00
Aveati o gramada de lucruri de care sa va luati, si ati gasit cadrul asta idiot ca dovada. Daca ati ajuns sa va luati dupa Ivanovici...

YoYoyOi
13th October 2006, 11:06
Aveati o gramada de lucruri de care sa va luati, si ati gasit cadrul asta idiot ca dovada. Daca ati ajuns sa va luati dupa Ivanovici...

Nu se ia nimeni dupa Ivanovici. Eu am postat acelasi cadru imediat dupa meci si mi-am pus intrebarea respectiva. Normal in spirit de gluma. Imi vine greu sa cred ca prin ceea ce-si noteaza Razvan in palma s-ar explicat blatul de aseara. Astfel de intelegeri nu se fac pe fata, in vazul lumii. Aveau si ei ceva de discutat, ceva de notat. Dar totusi cadrul este inedit si interesant in acelasi timp.

grande
13th October 2006, 11:50
Atunci explicai si tu lui iceblu pe steleste ,ca vad ca pe romaneste are destule dificultati de a intelege si de a vedea lucrurile asa cum sunt ele !
Razvan isi noteaza ceva in palma ,iar stelistul asta spune ca isi fac schimb de biletele !
....se cauta muncitori necalificati la Optica Romana ,aviz amatorilor ....!

chipy_1923
13th October 2006, 12:00
Interesant meci! Jucatorii Gloriei se chinuiau de mama focului sa nu nimereasca poarta Rapidului, eventual intorceau mingea inapoi cand erau in pozitie de contraatac. Colac peste pupaza, dl. arbitru a simtit nevoia sa isi arate "clasa", acordand un penalty dubios si iertand de eliminare un rapidist.
Pana cand vor vedea paiul din ochii altora, rapidistii ar trebui sa vada barna din ochiul lor: Bistrita, echipa de "c(l)asa", care nu are curajul sa joace cu Rapid asa cum o face cu celelalte echipe, adica serios.

vaaiiii...c vroiai sa faca aia in 10 oameni ma?au jucat destul d bine avand in vedere cati au fost p teren...arbitrul a stricat meciul...la noi a fost penalty clar si rosu meritat...a gresit insa la Maftei care trebuia sa primeasca si el rosu..apoi am avut si un gol anulat aiurea..un penalty nedat..asa ca mai usor cu acuzele....v-ati gasit voi stelistii sa vb..care ati fost cea mai avantajata echipa de catre arbitri anul asta...:jerk:..apropo,bistritenii s-au straduit mai mult decat cei de la Farul Constanta...asa ca taci din gura...blaturile le face STEAUA...GIGEL A RECUNOSCUT..NUMAI CA VOI NICI ACUM,ORBITI DE MARILE PERFORMANTE ALE STELEI...:))..NU RECUNOASTETI CA SUNTETI BLATISTI,DEH,VOI SUNTETI SUPORTERI...ULTRASI..:))PACAT CA AVETI SI IQ-UL LUI GIGI...BAFTA IN LIGA..AM UITAT CA VOI JUCATI ACOLO..SUNTETI MARE ECHIPA..

walt.mann
13th October 2006, 12:19
@chipy 1923: de ce te inflamezi? Vreau doar sa subliniez ca nici o echipa din cele mari nu joaca un campionat intreg pe corecte, ci isi mai aranjeaza si niste "amicale". Nu vorbesc doar de Rapid, pentru ca si Steaua si Dinamo sunt in aceeasi oala. Un singur lucru: nu mai faceti voi pe cavalerii dreptatii si pe preacuratii, pentru ca nu sunteti. Stiu ca n-o sa recunosti niciodata ca ar fi existat un aranjament in meciul asta, dar nu-mi pasa, atata timp cat felul in care a jucat Bistrita era evident unul de protejare al portii lui Coman, avand totodata grija sa nu intre prea tare la vreun rapidist, pentru ca ii doare!
In ceea ce priveste IQ, cred ca tu nu stii despre ce vorbesti. Pana sa incepi sa emiti judecati de valoare despre IQ-ul meu sau al altor suporteri stelisti, du-te tu mai bine si autotesteaza-te: s-ar putea sa ai surprize!
Referitor la LC, da, suntem o echipa care jucam acolo, unde si voi ati vrea sa fiti, dar dupa cum vad campionatul asta, rugati-va sa prindeti macar un loc in Uefa la anu' (eventual, concentrati-va pe Cupa Romaniei).

Bafta cu PSG (nu e nici o nuanta ironica, asa cum tu ai postat anterior)!

grande
13th October 2006, 12:27
@walt.mann

daca tu recunosti acest lucru ,ca fiecare echipa are ,,amicalele,, ei sunt deacord cu tine ! Ai dat exempul meciul de aseara ,acum daca ai sange in .... te rog sa ne dai si niste exemple ale Stelei in care ,,amicalele ,,au fost pe primul plan !

tataleone
13th October 2006, 12:37
Hai ba las-o-n fasole :happy am ris destul pt azi... auzi la el finala. :happy


Glumeam, glumeam, nu trebuie sa sariti asa :P
Oricum, tot noi am ras mai mult...de comentariile voastre despre blat si arbitri...

Referitor la poza cu Lucescu si Sabau, nu vad ce e anormal in faptul ca 2 antrenori vorbesc...mai ales ca au fost colegi. Sau ati vrea ca toti sa-si trateze adversarii cu superioritate si sa le intoarca spatele, ca sitm noi cine?
Si daca ar fi fost ceva aranjamente la mijloc, credeti ca se rezolva intre cei 2 antrenori, in vazul tuturor :happy ?? Intrebati-l pe Becali cum se procedeaza!

cip_81
13th October 2006, 12:44
Wow, au descoperit stelistii dovada blatului. Asa se face un blat...scriindu-si cineva ceva in palma. Poate ca Sabau ii spunea ceva de martorii lui Iehova iar Razvan isi nota, mai stii?
Altii fac autodenunt ca daca nu erau ajutati de presedintele federatiei n-ar fi luat titlul si nimeni nu caraie nimic, iar aici au descoperit ca de fapt Luna are atmosfera.

kain
13th October 2006, 14:42
Nu a fost nici un blat, greseala de arbitraj la Maftei.. a fost ce a fost.. insa e omeneste sa gresesti.. oricum s-a vazut ca Rapid este peste Gloria ( chiar cu 10 sau 11 jucatori in teren la ei )

Zax
13th October 2006, 14:54
blat clar...nu incercati sa musamalizati totul ca deveniti penibili

Aurel.D
13th October 2006, 15:43
Dati-i dreptate lui Iceblue, ca sa scapati.:D

andrei1921tm
13th October 2006, 18:40
blat clar...nu incercati sa musamalizati totul ca deveniti penibili

Penibil eshti tu...blat la 4-0...ce oameni....:happy

Cra10veanu
13th October 2006, 19:03
pai 4-0 e cam scor de blat, ajuta si la golaveraj.

STEAUA-MANIA
13th October 2006, 19:11
Penibil eshti tu...blat la 4-0...ce oameni....:happy
Eh,da,cand STEAUA batut 3-0 pe farul,a fost blat..cand rapid castiga 4-0 vs fratele jean,e meci curat...LOL
Copos nu i-a zis arbitrului ca poate sa dea :rosu: unui rapidist,ca oricum castiga rapid.
Pacat ca n-am pus la pariuri ca se marcheaza peste 2..era asa clar ca vor face scor.:D
:rosu: pt maftei e la fel de clar precum :rosu: acordat lui nesu in meciul cu rapid.Astept declaratia lui maftei "gloria intotdeauna se "motiveaza" diferit in meciurile cu rapid fata de meciurile cu STEAUA":happy :happy
Ce ciudat,martorii lui Iehova pedepsesc furtul....sabau,te vor exclude din secta..bad luck:happy :happy

chipy_1923
14th October 2006, 00:15
@chipy 1923: de ce te inflamezi? Vreau doar sa subliniez ca nici o echipa din cele mari nu joaca un campionat intreg pe corecte, ci isi mai aranjeaza si niste "amicale". Nu vorbesc doar de Rapid, pentru ca si Steaua si Dinamo sunt in aceeasi oala. Un singur lucru: nu mai faceti voi pe cavalerii dreptatii si pe preacuratii, pentru ca nu sunteti. Stiu ca n-o sa recunosti niciodata ca ar fi existat un aranjament in meciul asta, dar nu-mi pasa, atata timp cat felul in care a jucat Bistrita era evident unul de protejare al portii lui Coman, avand totodata grija sa nu intre prea tare la vreun rapidist, pentru ca ii doare!
In ceea ce priveste IQ, cred ca tu nu stii despre ce vorbesti. Pana sa incepi sa emiti judecati de valoare despre IQ-ul meu sau al altor suporteri stelisti, du-te tu mai bine si autotesteaza-te: s-ar putea sa ai surprize!
Referitor la LC, da, suntem o echipa care jucam acolo, unde si voi ati vrea sa fiti, dar dupa cum vad campionatul asta, rugati-va sa prindeti macar un loc in Uefa la anu' (eventual, concentrati-va pe Cupa Romaniei).

Bafta cu PSG (nu e nici o nuanta ironica, asa cum tu ai postat anterior)!

eu am recunoscut blatul de anul trecut ..ma refer la meciul CFR Cluj-Rapid...ala a fost singurul blat al Rapidului de anul trecut..pe cand Steaua a facut vreo 5 blaturi..recunoscute si de Becali...asta pe langa cumparari de arbitri...si nu am vazut nici un stelist sa recunoasca macar unul din aceste blaturi...e normal sa ma inflamez..pt. ca aseara nu a fost blat..dc in trecut Rapid facea blaturi cu Gloria nu inseamna acum ca fiecare meci cu Gloria e blat...sa fim seriosi..c vroiai sa faca aia in 10 oameni si condusi cu 1-0?au jucat bine avand in vedere situatia lor...cu voi au jucat asa echipe in 11 oameni..si faci gura de bistriteni care au fost 10....arbitrul a stricat meciul..a gresit de ambele parti..prima data in favoarea Rapidului...ma refer aici la cartonasul rosu care trebuia acordat lui Maftei...apoi...lasa-ma pe mine cu texte d-astea...ca nu au bagat osul jucatorii Gloriei..ai uitat ca la voi a venit observatorul la pauza si le-a cerut moldovenilor alora blatisti sa o lase mai moale?..:rosu:...ca deh,stiu,aveati meci in Liga...:jerk:..apoi cu IQ-ul..mi l-am testat cand am dat examen la facultate..din 60 de pct am luat 48..onorabil zic eu..dc e sa ne luam dupa faptul ca o echipa a jucat slab...si CFR a jucat de 2 lei aseara...ar trebui sa sar acum sa zic ca a fost blat dupa logica ta...dar nu a fost...de meciul Stelei cu Farul care s-a lasat cu amenzi drastice pt. Curca si pt. Gurita nu ai nimic de zis?..c chestie,cu voi nenea Curca scapa mingea din mana...:rosu: si cu noi sare si in cap...lucru normal...e pacat ca nu face acelasi lucru in toate meciurile..are Gigi bani si acopera si amenzile...nu ai nimic de zis despre declaratiile patronului vostru prea cinstit si credincios?aseara la o emisiune tv a declarat ca vrea sa se reincarneze in presedintele Romaniei...si el se da mare crestin ortodox...cand de fapt el are tendinte spre budism...si p deasupra mai si fura...culmea, declara si nu se ia nici o masura..ca deh,nenea Sandu e platit bine..de Mitica nu mai zic...:rosu: ..lasa-ne pe noi..c facem noi nu e treaba ta...si anul trecut am inceput la fel...eu vreau sa ii vad jucand frumos..dc fac asta sunt multumit...nu imi trebuie un campionat furat ca cel luat de voi anul trecut...si acum 2 ani...:rosu:...cand o sa ai puterea sa recunosti blaturile Stelei,atunci sa vb despre Rapid cand vine vorba de blaturi...sezonul asta nu a fost nici unul...dc ar fi fost as fi recunoscut...apropo...prefer oameni de tip Borcea care zic pe fata ca nu tin cu Steaua de ex. in Europa,decat prefacuti care posteaza ceva si de fapt se roaga ca echipa respectiva sa piarda...

chipy_1923
14th October 2006, 00:19
Eh,da,cand STEAUA batut 3-0 pe farul,a fost blat..cand rapid castiga 4-0 vs fratele jean,e meci curat...LOL
Copos nu i-a zis arbitrului ca poate sa dea :rosu: unui rapidist,ca oricum castiga rapid.
Pacat ca n-am pus la pariuri ca se marcheaza peste 2..era asa clar ca vor face scor.:D
:rosu: pt maftei e la fel de clar precum :rosu: acordat lui nesu in meciul cu rapid.Astept declaratia lui maftei "gloria intotdeauna se "motiveaza" diferit in meciurile cu rapid fata de meciurile cu STEAUA":happy :happy
Ce ciudat,martorii lui Iehova pedepsesc furtul....sabau,te vor exclude din secta..bad luck:happy :happy

adevarul asta e.. :happy :happy ..Uta-Steaua..un meci mult mai dubios decat c a fost Rapid-Gloria...de meciul cu Farul nu mai zic ca a fost dubios..a fost direct blat..amenzile au confirmat...p.s. nu uita ca GLoria a jucat in 10 oameni aseara si a fost condusa cu 1-0...nu are "valoarea" Stelei sa egaleze in 10 oameni..pt. ca aseara Lucescu junior nu le-a mai zis jucatorilor sa se retraga...

Liviu
14th October 2006, 00:23
Eh,da,cand STEAUA batut 3-0 pe farul,a fost blat..cand rapid castiga 4-0 vs fratele jean,e meci curat...LOL
Sau meciul cu UTA cānd Steaua a bătut cu 3-0 dar cică a fost ceva necurat . Nu ştiu dacă a fost sau nu blat , asta o ştie tata Jean , dar ce m-a enervat e că se trece prea uşor peste arbitraj . La meciul cu Steaua cīnd a fost o singură greşeală , cānd se putea sau nu da penalty , s-a făcut mare tam-tam iar la acest meci mai nimic , iar īn ProSport , arbitrului i s-a acordat chiar 3 stele ...Cert e că a fost un arbitraj "corect" , ar fi ruşinică dacă Georgel ar mai cere capul lui Costică Vālcea...

chipy_1923
14th October 2006, 00:32
Pai dupa eliminare si gol primit ... cam greu sa mai faca mare branza, ca nu-s Steaua sa va egaleze in 10 :D :D . Corect, ati avut un gol anulat aiurea, puteti zice ca s-a gresit si contra Rapidului. Faza cu Lazar nu am vazut-o, nu comentez.

Dar prima .... greseala a fost in favoarea voastra Sunchase si v-a dat un avantaj MARE de tot. Si asa au fost vreo 2 faze in care baietii de la Gloria au dat impresia ca nu vor sa dea gol ... ce-a fost luftul ala in careu :D:D ? Daca lufta Zicu .. l-as fi crezut pe el :happy :happy . N-ai ce-i face, ramane impresia asta ca Gloria putea mai mult ... daca voia. Sa zicem ca in seara asta n-aveau chef, atata au putut. Daca joaca Otelul de exemplu la fel de slab cu Steaua, stii ce-o sa se urle pe aici nu ? Sclavi ! Rusine !

Ma rog, fiecare cu parerea lui ... ce-a fost a fost si poate acuzatiile sunt inutile, cat timp la urma urmei nimeni nu poate dovedi nimic.
Inca o data, bafta joi cu francezii si va tin pumnii pana in finala UEFA, unde sper sa intalniti Steaua :D.

da Vladek...poate revezi meciurile Uta-Steaua si Steaua-Farul...si apoi t mai gandesti inainte sa faci comparatii sau acuzatii voalate...p.s si CFR aseara putea mult mai mult...cel putin in prima repriza.....insa..dc au jucat slab asta nu inseamna ca a fost blat...sau poate ca da..dupa cum gandesti tu...aaa...si poate vezi si c declara Robin prin presa despre meciurile Stelei..despre arbitri..poate afli ceva nou..ma indoiesc..stiii si tu cum au stat treburile..dar e greu sa recunosti..de fapt e chiar dureros, dc si cand declara patronul echipei blaturile, voi va faceti ca ploua...aaa,si in legatura cu poza dintre Lucescu si Sabau...nu cred ca sunt la fel de prosti ca Becali ca sa se dea de gol cand vine vorba de un posibil blat...sunt un picut mai inteligenti baietii decat Gigi budistul,zic eu...

LittleOne
17th October 2006, 16:09
blat blat balt blat blat blat blat? mah voi stiti ce e ala blat? stelisti sunt toti niste megalomani , care nu mai stiu ce e fotbalu din cauza megalomaniei.....