PDA

View Full Version : Etapa 11: Steaua - CFR Cluj



Pages : [1] 2

Vadim
2nd October 2006, 01:21
Discutii despre Steaua - CFR Cluj (etapa 11), aici - inainte si dupa.

Ammadeus
2nd October 2006, 01:31
chiar si fara din ce in ce mai penibilul munteanu tzefferu poate bate s.b.; lupta pt. locul 2 va fi intre s.b., tzeffer, timisoara si otzelul, daca rezista cadentzei si rapid, daca scapa de progenitura; 2-3

Red-Castorryy
2nd October 2006, 01:50
Meci greu pt. ambele echipe , mizez un egal :ok:

delaparis
2nd October 2006, 01:58
Bate Steaua ... CFR joaca prost in acest moment ....

Cra10veanu
2nd October 2006, 03:22
amandoua joaca prost, sa vedem care joaca mai prost. totusi X e cel mai potrivit

Rossi
2nd October 2006, 05:16
X2

Dorinel le pune sare pe rana :evil:

Universal
2nd October 2006, 05:32
Nu.Steaua este o echipä constantä, poate al Cluj are sansä sä invingä pe campioana en-titre, insä echipa Steaua nu va pierde acasä. Facem pariu pe cät vrei. Din toate punctele de vedere Steaua nu are cum sä piardä acasä, din punct de vedere statistic väd un 2-1 sau 1-0 acasä, cel mai räu un 1-1.Dar nu mai räu ;)

Universal
2nd October 2006, 07:37
vor lua 3. si isi vor reveni. Mirel Radoi si V.Iacob revin. Si atunci ai sä vezi echipa cum merge.Steaua- CFR 2-1

tchibos
2nd October 2006, 12:10
sper sa bata CFR desi le va fi greu. Oricum in ultimul timp nici Steaua nu mai straluceste in campionat. Punctele pe care le aduna sunt "muncite" iar acum cand vor intalni o echipa puternica cum e CFR au sanse mari sa piarda iar puncte. Daca va fi cum zic eu si Steaua pierde puncte poate sa zica pa pa LIgii Campionilor

malexoid
2nd October 2006, 13:02
mai rar asa o oportunitate ca a CFR-ului...
steaua in degringolada, multime de suspendati, accidentati/raniti/handicapati, Liga Campionilor si cate si mai cate...
deloc nu e exclus un X in meciul asta, eu personal sper la o victorie clujeana!!!

*Coco*
2nd October 2006, 13:14
X se termina:P

grande
2nd October 2006, 14:02
In derbyul etapei ,victorie pt steaua .

SORENSEN
2nd October 2006, 14:34
Un meci greu..sa speram ca pana atunci ne revenim.

dede
2nd October 2006, 15:09
castiga Steaua
2-0

grekul
2nd October 2006, 16:21
trup si suflet pentru culori!!!! forza steaua!!! daca nu castigam e belea. mare de tot.

pinki
2nd October 2006, 16:36
eu am votat egal, cat sunt eu de stelista si nu cred ca batem, nu de alta, da' jucam atat de prost... poate imi fac o surpriza si isi revin... dar la momentul asta si steaua si clujul joaca foarte prost, probabil o sa castige cine joaca mai putin prost :mda:

Rossi
2nd October 2006, 18:24
Steaua in mare "forma" :
in ultimele 5 etape ...8 puncte ...si alea castigate in mod fraudulos ...

1-0 cu FC Arges ...si cum ? cu HOTIE ...cu penalty neacordat pt pitesteni la scorul de 0-0

1-1 cu Rapid ... iar cu HOTIE ...Steaua a fost scutita de un penalty si o eliminare

2-1 cu Gloria ... idem ...HOTIE ... Steaua a primit un penalty inventat de arbitru la scorul de 1-0 pt Gloria

1-1 cu Poli Iasi ... HOTIE iar ... la 0-0 Steaua a fost scutita de un penalty , arbitrul mutand infractiunea in mod fraudulos in afara careului

si dupa toate astea voi visati la 3 puncte cu CFR ul ...poate doar daca intervine arbitrul ..

six
2nd October 2006, 18:48
daca nu castigam e belea. mare de tot.Doamne,de cand asteptam ziua aia....:drak: :evil: :D pronostic x cu multe cartonase din astea :rosu: :rosu: :rosu:

Rossi
2nd October 2006, 19:09
acel mesaj a fost postat de 2 ori si sters de 2 ori ....DOARE ? DE ASTA IL STERGETI INTR'UNA ?

Pune linkul unde mai e postat acel mesaj

Doare ? Cred si eu .... SA FURI SI SA FII LA 9 PUNCTE DE DINAMO :happy

tuxie
2nd October 2006, 19:26
Doare ? Cred si eu .... SA FURI SI SA FII LA 9 PUNCTE DE DINAMO :happy
Eu din replica asta inteleg doar ca n-au reusit sa fure suficient de mult ca sa va ajunga :happy

Dark Horror
2nd October 2006, 19:33
Sper sa batem,dar e greu.Poate ca avem un avantaj,dupa acest meci,la 3 zile,Steaua are meci cu Real,deci poate baga rezervele cu noi:D.

delaparis
2nd October 2006, 19:39
Dark stii ce cred eu ? Daca baga rezervele au sanse mai mari la victorie decit cu prima echipa ...asta din ce am vazut in ultimele meciuri :rolleyes:

m8k
2nd October 2006, 19:43
Exact, si noi vom juca cu echipa a treia. Cu Uta am jucat cu o echipa, cu Vaslui cu altul, acum ne ramane doar sa jucam cu echipa a treia! Dupa cum merg lucrurile nu prea vad nici macar un egal! Oricum pronosticul meu ramine valabil.0-1 gol Cadu in min 90+6:D

Dark Horror
2nd October 2006, 21:38
Dark stii ce cred eu ? Daca baga rezervele au sanse mai mari la victorie decit cu prima echipa ...asta din ce am vazut in ultimele meciuri :rolleyes:


Poate ca ar trage mai tare ashtia din echipa a doua,dar tot nu cred ca ar avea fortza sa ne bata.

YoYoyOi
2nd October 2006, 21:41
2-0, clar!

daedalus
2nd October 2006, 21:53
bianco rossi esti cel mai tare!/hello /hello /hello

problema e ca inca nu am vazut stelist educat si cu bun simt care sa recunoasca realitatea....sunt toti dupa chipul si mintea lui memelus:no: :no:

Vand vise
2nd October 2006, 22:39
Doare ? Cred si eu .... SA FURI SI SA FII LA 9 PUNCTE DE DINAMO :happy
esti r------- copile ...cum poti sa aberezi atat???????????????

asta e adevarul :rosu: ...alta etapa .. acelasi scenariu...STEAUA e furata

min 35 - fault (piedica) Onut la Oprita - centralul dicteaza doar fault, nu si cartonas galben, ar fi fost al doilea

min 41 - Lajos flueiera un fault inexistenta al lui Ghionea la Balba, lovitura libera din lateral, faultul se produsese in careu, asta dak Ghionea nu ar fi atins mingea, mingea a fost insa atinsa de fundasul stelist.

min 57 - Galben Goian, la o presupusa tragere de tricou a lui Balba, nu s-a vazut pe nicio reluare TV asa ceva, tragerea a fost in careu (dak a existat) s-a fluierat lovitura libera din afara careului, Balba fusese in off-side

min 76 - Ov Petre faultat in careu in momentul in care se pregatea sa introduca balonul in plasa cu capul de catre Gavatorta, incredibil Gavatorta nu primeste rosu (ultimul aparator) primeste doar Ciobanu pt o lovitura aplicata arbitrului

min 89 - Onofras vrea sa ii rupa piciorul lui Nesu, fault de ROSU clar, Lajos nu da nici macar galben (Onofras mai avea unul)

Steaua termina jocul in 7 jucatori de camp, Nesu fiind accidentat de intrarea criminala a lui Onofras.


http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=829427&postcount=1

apropo...9 puncte se duc in 3 etape...Steaua-dinamo 1...rapid-dinamo 1..timisoara-dinamo 1 :) + alte deplasari grele pt. dinamo in retur

etapa asta..STEAUA-cfr 2-0 sau 3-0
dinamo-farul 2-2

Sezione
2nd October 2006, 23:20
mesaj postat de cel putin 10 ori ... nu e niciun admin aici????

@ZEROSASE

se stie...STEAUA e vanata... o sa primim cel putin 2 cartonase :rosu: ...dar o sa castigam :D

Drenajeaza adevarul ? NU?? Nu credeam ca o sa fiu de partea *** vreodata ..da ma scoatetzi din sarite voi astia care vedeti meciurile selectiv...

pinki
2nd October 2006, 23:34
Eu din replica asta inteleg doar ca n-au reusit sa fure suficient de mult ca sa va ajunga :happy

:happy :happy :happy lasa ca mai avem timp, acum ca a vazut jiji cum sta treaba poate sa treaca la actiune :happy :happy :happy :happy

Cristian
2nd October 2006, 23:35
Hmm nu cred ca steaua isi mai permite pasi gresiti, desi nu ma mai uimeste nimic la steaua, dupa 1-1 cu Iasi.
Bag totusi egal

georg40
3rd October 2006, 12:28
Este , dupa pozitiile din clasament, un derby al etapei.
Si eu cred ca Steaua va da totul pentru a reveni, prin joc si rezultat, la linia ei, altfel diferenta de puncte fata de Dinamo va lua proportii ingrijoratoare. Orice alt rezultat decat victoria Stelei mi se pare prea putin probabil.
Lupta Steaua !

Benny
3rd October 2006, 12:39
Greu de crezut, ca CFR-ul poate scoate puncte in acest meci, chiar daca s Steaua in ultima vreme a jucat mai prost. Diferenta de valoare este inca in favoarea Stelei. CFR-ul va fi pe aproape, dar din pacate pentru ei doar atat. Pronostic 2-1 (2-0).

Poli Timisoara
3rd October 2006, 13:31
x ca asa vreau eu
x ca asa va fi
x ca mi se pare cel mai corect
PS: Soc...Oli demisioneaza !!!

pinki
3rd October 2006, 14:45
x ca asa vreau eu
x ca asa va fi
x ca mi se pare cel mai corect
PS: Soc...Oli demisioneaza !!!

soc, visai, trezeste=te :D

malexoid
3rd October 2006, 16:51
eu am votat egal, cat sunt eu de stelista si nu cred ca batem, nu de alta, da' jucam atat de prost... poate imi fac o surpriza si isi revin... dar la momentul asta si steaua si clujul joaca foarte prost, probabil o sa castige cine joaca mai putin prost :mda:

esti absolut minunata pink_me...niciodata nu credeam ca o sa am vre-un dram de simpatie pentru un sustinator al stelei, dar tu imi esti chiar draga!

pinki
3rd October 2006, 16:56
esti absolut minunata pink_me...niciodata nu credeam ca o sa am vre-un dram de simpatie pentru un sustinator al stelei, dar tu imi esti chiar draga!

:happy :happy multumesc, stiu ca sunt absolut minunata :D :cool: sunt realista, cat de cat, ce sa-i faci...

m4st3r
3rd October 2006, 17:13
Bate steaua 1-0, dupa acest meci dorinel isi ia tzuika si pleaca...

Bega
3rd October 2006, 18:07
Soc...Oli demisioneaza !!!

Gresit, Oli nu demisioneaza dupa meciul cu Cluj. Oli va fi demis in 5 noiembrie, dupa meciul Ceahlaul - Steaua. Oli e obisnuit sa plece de la echipele pe care le antreneaza in aceasta data. Tot pe 5 noiembrie i s-a tras anul trecut dupa Poli - Farul.

Si ca istoria sa se repete, Cirtu va fi dat afara tot in aceeasi zi dupa un meci, culmea, tot Poli - Farul. Exact ca anul trecut, tot pe 5 noiembrie. Gigi, pe faza, il va lua pe Cirtu antrenor, iar noi il vom lua pe Andone. Sau pe Hagi... Sau poate Iancu o va aduce, pentru imagine, pe Nadia Comaneci :D

malexoid
3rd October 2006, 18:29
Gresit, Oli nu demisioneaza dupa meciul cu Cluj. Oli va fi demis in 5 noiembrie, dupa meciul Ceahlaul - Steaua. Oli e obisnuit sa plece de la echipele pe care le antreneaza in aceasta data. Tot pe 5 noiembrie i s-a tras anul trecut dupa Poli - Farul.

Si ca istoria sa se repete, Cirtu va fi dat afara tot in aceeasi zi dupa un meci, culmea, tot Poli - Farul. Exact ca anul trecut, tot pe 5 noiembrie. Gigi, pe faza, il va lua pe Cirtu antrenor, iar noi il vom lua pe Andone. Sau pe Hagi... Sau poate Iancu o va aduce, pentru imagine, pe Nadia Comaneci :D


:o: brrrrrrrrrrr...sinistru!

cfr_ista2000
3rd October 2006, 18:57
vb voi de oli..k demisioneaza..si pana la meci poate ramanem fara munti:(((doamne fereste..va fi vai de noi!on topik crek batem sau un egal....steaua fost ajuntata de arbitrii "pre prea prea "mult k sa mai fie ajutata si acum..!!!FORTZA CFR!:P

Vand vise
3rd October 2006, 19:03
steaua e echipa de champions league...nu avem nevoie de ajutorul arbitrului...macar sa ne arbitreze corect...nu ca in ultimul meci :rosu: :rosu:

YoYoyOi
3rd October 2006, 19:14
Eu am citit ca Dorinel s-a inteles deja cu Penescu si ca astazi sau miine se va anunta mutarea lui la FC Arges.

newbye
3rd October 2006, 19:17
Sper sa bata CFR. Oricum o sa joace o echipa de handicapati fizic cu una de handicapati moral. O sa fie derbyul ministerului sanatatii:D .

Red-Castorryy
3rd October 2006, 19:30
E bine ca stelistii acuza in continuare arbitrajul.
E bine pentru ca raman cu impresia unei nedreptati, unei furaciuni politienesti, unor jocuri de culise.
E bine ca nu se uita la echipa lor si se ocupa mai mult de adversari.
E bine ca ataca pe Sandu, om ales cu ajutorul lui Gigi cand Dinamo si Rapid au votat pentru alternativa.
E bine ca oficialii stelisti asteapta mereu protectie din partea adversarilor pentru ca ei joaca in Champions League.
E bine ca Steaua fara rezerve de valoare, nu rezista sa joace pe 2 fronturi.
E bine ca Olaroiu joaca fricos orice meci si cu 2, 3 exceptii, castiga la 1 un gol diferenta.
E bine ca Steaua a fost “furata” de arbitrii in meciurile cu Rapid sau Dinamo, insa ei nu au jucat nimic in cele 180 minute.
E bine ca oameni cu o inteligenta deosebita (exemplu clar este Meme) ies in fata si apara blazonul echipei.

Cate lucruri nu sunt bune in acest moment.
La fel cum orice dinamovist critica violent conducerea, stelistii ar trebuii sa se gandeasca putin la fiecare din afirmatiile de mai sus. Si totusi in final:

E bine ca nu veti accepta nici una din afirmatii pentru ca vin de la un dinamovist!

m8k
3rd October 2006, 19:31
Eu am citit ca Dorinel s-a inteles deja cu Penescu si ca astazi sau miine se va anunta mutarea lui la FC Arges.

S-o fi inteles cu Penescu, si se vor intilni etapa urmatoare dupa meciul cu Steaua, si Dorinel va trebui sa dea explicatii de ce a batut atit de clar CFR:D, dar pina atunci il asteapta un meci greu cu Steaua (meci de orgoliu pentru el)

YoYoyOi
3rd October 2006, 19:34
Nu sunt sigura ca apuca Munti meciul cu Steaua pe banca CFR-ului.

Vand vise
3rd October 2006, 19:35
E bine ca stelistii acuza in continuare arbitrajul.
E bine pentru ca raman cu impresia unei nedreptati, unei furaciuni politienesti, unor jocuri de culise.
E bine ca nu se uita la echipa lor si se ocupa mai mult de adversari.
E bine ca ataca pe Sandu, om ales cu ajutorul lui Gigi cand Dinamo si Rapid au votat pentru alternativa.
E bine ca oficialii stelisti asteapta mereu protectie din partea adversarilor pentru ca ei joaca in Champions League.
E bine ca Steaua fara rezerve de valoare, nu rezista sa joace pe 2 fronturi.
E bine ca Olaroiu joaca fricos orice meci si cu 2, 3 exceptii, castiga la 1 un gol diferenta.
E bine ca Steaua a fost “furata” de arbitrii in meciurile cu Rapid sau Dinamo, insa ei nu au jucat nimic in cele 180 minute.
E bine ca oameni cu o inteligenta deosebita (exemplu clar este Meme) ies in fata si apara blazonul echipei.

Cate lucruri nu sunt bune in acest moment.
La fel cum orice dinamovist critica violent conducerea, stelistii ar trebuii sa se gandeasca putin la fiecare din afirmatiile de mai sus. Si totusi in final:

E bine ca nu veti accepta nici una din afirmatii pentru ca vin de la un dinamovist!
de ce postezi un mesaj de cateva ori?

YoYoyOi
3rd October 2006, 19:39
de ce postezi un mesaj de cateva ori?

Ca nu cumva sa nu-i vada careva mesajul si sa piarda minunatie de gindire.

m8k
3rd October 2006, 19:40
Nu sunt sigura ca apuca Munti meciul cu Steaua pe banca CFR-ului.

Ei si cei, daca pleaca il vom respecta in continuare, si il asteptam pe Capello sau Mourinho.:o: Avem din ce alege:D Dar fi sigura ca nu va pleca, este o continuare a telenovelei Icaovus stupidus

YoYoyOi
3rd October 2006, 19:59
Eu sper sa nu plece. Apreciez ceea ce a facut la Cluj, echipa a doua in topul preferintelor mele, si sper sa continue munca de acolo, sa nu se dea batut dupa citeva probleme aparute.

guevarax
3rd October 2006, 21:39
arbitrajul va fi corect pt ca dinamo e deja prea departe si nu mai da bani la arbitrii

insa echipa noastra este decimata de accidentari si suspendari

va fi un meci greu

au incercat sa ne opreasca atat in campionat cat si in UCL, i-a fost frica lu mincinasu ca ne ducem in optimi, si s-a gandit sa ne opreasca, la Iasi 2 jucatori Nesu si Stancu au fost grav accidentati, nu s-a dat nici macar galben

nu zic cum a spus Moldovan, anul trecut, de Romania spun doar de fotbalul din Romania "ESTE UN MARE JEG, CONDUSI DE NISTE JEGOSI, CUMPARAT DE ALTI JEGOSI"

rusine

meci fara miza cu Clujul, dak ne apropiem la 4-5 puncte de dinamo vor incepe iar furaciunile, mi se rupe, sa ia ei campionatul ca oricum in Europa nu arbitreaza Corpodean

m8k
3rd October 2006, 21:57
Te inteleg Gueverax, esti suparat acum, dar chiar nu recunosti ca si steaua a fost avantajat de arbitrii??? Cu CFR esti tu sigur ca nu va fi ??? Tu vorbesti de rusine??? Zici ca Corpodean nu va arbitreaza in CL, dar din cite vad si pe acolo cam scirtie echipa! Eu sper sa fiti furati cu CFR, dar crede-ma echipa care va suferii din partea arbitrajului in proportie de 99% va fi CFR, si doar 1% Steaua!!!

guevarax
3rd October 2006, 22:03
Te inteleg Gueverax, esti suparat acum, dar chiar nu recunosti ca si steaua a fost avantajat de arbitrii??? Cu CFR esti tu sigur ca nu va fi ??? Tu vorbesti de rusine??? Zici ca Corpodean nu va arbitreaza in CL, dar din cite vad si pe acolo cam scirtie echipa! Eu sper sa fiti furati cu CFR, dar crede-ma echipa care va suferii din partea arbitrajului in proportie de 99% va fi CFR, si doar 1% Steaua!!!

sa stii ca preferam sa pierdem cu argesul si sa facem egal cu gloria, dar sa batem dinamo si pe poli iasi, eram la cateva puncte de dinamo acum

asa campionatul s-a jucat

va fi arbitraj corect la meciul asta, iti spun eu, nu mai are nimeni de ce sa fure, dinamo nu mai are de ce sa plateasca arbitrii in continuare

corpodean e nr 1

unde in Europa prietene :
cred ca nu vroiai sa batem pe Lyon, si chiar dak scorul a fost 3-0, gandeste-te cum s-au dat golurile
1. greseala flagranta clovn
2. faza fixa, corner
3. min 91

adica nu putem spune ca ne-au macelarit cum am macelarit noi Kievul

Blu3red
3rd October 2006, 22:05
MUNTEANU A PLECAT DE LA CFR CLUJ!!!
In aceasta seara, Dorinel Munteanu a anuntat conducerea clubului ca si-a reziliat unilateral contractul cu CFR Cluj. Dorinel Munteanu, aflat cu echipa in cantonament la Vatra Dornei l-a informat, telefonic, despre acest lucru pe presedintele Iuliu Muresan, dupa care a i-a anuntat si pe jucatori ca paraseste echipa.


Sursa: GSP ..nu ii de incredere da so mai confirmat si pe prosport

YoYoyOi
3rd October 2006, 22:09
Stiam eu bine ce stiam...

m8k
3rd October 2006, 22:25
Daca a plecat inseamna ca nu vrea performanta, doar bani!!! Cu argesul va reusi sa joace prin europa sigur! eu tot cred ca este doar un zvon, dar daca a plecat atunci succes Dorinel in continuare. Oricum peste o etapa ne revedem!
P.S. A plecat la ARGES scrie si pe siteul CFR-lui. Asta nimeni nu este de neinlocuit, vine Sabau mai mult ca sigur!

YoYoyOi
3rd October 2006, 22:30
Din cite stiu eu a platit Argesul 200 000 dolari pentru a putea rezilia contractul cu CJ si Munti va primi 300 000 daca va scapa echipa de la retrogradare.
Si nu este nici un zvon. Eu stiam dar voiam sa fiu sigura, sa se confirme oficial.
Oricum Dorinel este inca la Vatra Dornei cu echipa in cantonament.

danpuric78
3rd October 2006, 22:35
de fotbalul din Romania "ESTE UN MARE JEG, CONDUSI DE NISTE JEGOSI, CUMPARAT DE ALTI JEGOSI"


Stii cumva cea dinati echipa din acest fotbal?
Bai esti penibil.

Vladek
3rd October 2006, 22:46
Cu sau fara Dorinel, e un meci extrem de greu. Oli, bate-i, urla la ei, da-le bomboane, fa ce vrei tu, dar TREZESTE-I !!

Din pacate, dupa calificarea in grupe si excelentul meci de la Kiev, vreo cativa jucatori au cam inceput sa-si ia nasul la purtare. Steaua a fost si "ajutata" de "prietenii" nostri traditionali destul de bine sa intre in criza, dar esenta raului e in propria ograda si nu mai putem spune ca e doar vina arbitrilor cand atacantii nu sunt in stare sa bage minge in poarta de la cativa metri. La mijloc, lipseste ingrozitor de mult Radoi, iar pe stanga Cristocea. Da Doamne macar ultimul sa-si revina pana atunci !

On-topic : Sper sa ne revenim naibii odata din toropeala asta si sa invingem ... desi la cum stau lucrurile acum rezultatul cel mai probabil e un X mare si lat.

m8k
3rd October 2006, 22:57
Da, Dorinel a plecat cind trebuia sa demonstreze! A lasat echipa la greu, a plecat pentru bani! Este profesionist si poate trebuie sa gindeasca in acest fel. Sunt ingrijorat nu pt. ca a plecat, ci de faptul ca daca vedea o perspectiva in echipa nu pleca, jocurile de culise se pare ca i-a dat de inteles ca la CFR NU se poate face performanta. Mafia este printre noi!!!

Gabriel28
3rd October 2006, 22:59
unii nu realizeaza ca CFR Cluj a avut rezultate bune in ultimul an datorita lui Dorinel. Fara el....se vor lupta sa nu retrogradeze.

Revenind la meci, acum ca Dorinel numai e la CFR, sper ca Steaua sa bata si sa-i trezeasca putin la realitate pe domnii' de la CFR. Si acelasi lucru sper sa faca si Dinamo sau Rapid.

YoYoyOi
3rd October 2006, 23:00
Oricum vine alt mare fost stelist la conducerea echipei: Ilie Dumitrescu. Sa speram ca va duce mai departe munca lui Dorinel si ca va mentine echipa in partea de sus a clasamentului.

m8k
3rd October 2006, 23:11
unii nu realizeaza ca CFR Cluj a avut rezultate bune in ultimul an datorita lui Dorinel. Fara el....se vor lupta sa nu retrogradeze.

Revenind la meci, acum ca Dorinel numai e la CFR, sper ca Steaua sa bata si sa-i trezeasca putin la realitate pe domnii' de la CFR. Si acelasi lucru sper sa faca si Dinamo sau Rapid.

Total gresit!! Nu uita ca nu Dorinel a promovat echipa, in primul an dupa promovare nu cu Dorinel am batut Dinamo cu 4-2, CFR era in prima jumatate a clasamentului pe atunci. Apoi nu el a investit acum si a cumparat jucatori din portugalia si din tara pe bani frumosi. Dorinel a avut cu ce lucra, credema din 22 de jucatori care pot fi fiecare titular si eu as putea face o echipa si sa scuip in fata bancii de rezerva 90 de minute. Uitate ce am scris pe Threadul CFR-Vaslui dupa meci. Dupa mine Dorinel nici pe departe nu este inca antrenor, si o sa regrete el acest pas catre Arges (nu doresc deloc raul , chiar ii urez succes in continuare si multumim pentru ce a facut pt.CFR)

Liviu
3rd October 2006, 23:22
unii nu realizeaza ca CFR Cluj a avut rezultate bune in ultimul an datorita lui Dorinel. Fara el....se vor lupta sa nu retrogradeze.
Eu chiar nu pot să înţeleg cum poate să aibe probleme un antrenor care a luat echipa acum 15 luni de pe locul 11 , să termine sezonul trecut pe 5 , fără investiţii spectaculoase , în faţa lui Chelsea din Banat... , iar în campionatul actual a învins în primele 5 etape , iar după 10 etape e pe 4 . Obiectivul celor de Cluj parcă era primele 4 locuri , adică minim o poziţie mai sus decât anul trecut . Să nu uităm nici că evoluţia mai slabă a Clujului în ultimul timp s-a datorat şi faptului că Dorinel a evoluat mai puţin . Plecarea sa la Piteşti (?) ar însemna că şi jucătorul Dorinel Munteanu să plece , un jucător care era creierul Clujului , ar fi o lovitură pentru ardeleni . Motivele despărţirii nu ne sunt cunoscute şi probabil că niciodată nu vor fi dar ce e cert e că CFR anul ăsta nu mai poate emite pretenţii pentru un loc de cupă europeană . Indiferent de cine vine , nu va putea umple golul lăsat de Dorinel . Ilie Dumitrescu e stelist de-al nostru :ok: :yeah: , dar asta nu înseamnă că e mare antrenor , iar dacă se va confirma şi Dorinel va fi înlocuit de Dumitrescu atunci pronosticul meu este : STEAUA - CFR 4-0 ( Dică 2 , Stancu , Thereau )

resita
3rd October 2006, 23:31
meci de 1 solist

dupa plecarea lui munteanu clujul o va lua la vale rau de tot.

m8k
3rd October 2006, 23:36
Parca in ultimele etape si cu Dorinel o luam la vale, nu???

SORENSEN
4th October 2006, 00:53
Da, Dorinel a plecat cind trebuia sa demonstreze! A lasat echipa la greu, a plecat pentru bani! Este profesionist si poate trebuie sa gindeasca in acest fel. Sunt ingrijorat nu pt. ca a plecat, ci de faptul ca daca vedea o perspectiva in echipa nu pleca, jocurile de culise se pare ca i-a dat de inteles ca la CFR NU se poate face performanta. Mafia este printre noi!!!

Oare a plecat la greu si s-a dus pt bani...oricum Muresan mi se pare cu doua fete...
Nu stiu daca o sa ne fie mai usor acum..nu imi e frica de noul "antrenor" I Dumitrescu ci de ambitia celor de la CFR.

Ammadeus
4th October 2006, 08:00
acum ca am scapat de munteanu, un fin mercenar care-si urmareste interesul propriu cu multa diplomatzie, poate gasim un antrenor suficient de valoros ca sa ne batem pentru locul 2; s.b. - tzeffer 2-4

m8k
4th October 2006, 08:20
Ovidiu Sabau, Ioan Andone, Cristiano Bergodi, Ilie Dumitrescu si Walter Zenga! In afara de bergodi ce ar fi o prostie si Dumitrescu de care ma indoiesc sunt sanse la un antrenos bun! Cu ceilalti trei sunt sanse sa batem Steaua, mai ales cu andone ca el are o simpatie aparte fata de ei:D

Elphax
4th October 2006, 08:22
nu cred ca vine andone din cipru la cluj...

andrei1921tm
4th October 2006, 09:59
Cfr fara dorinel e o echipa de pluton insa poate pune probleme Stelei,ca toate echipele...Pronostic X

Datenshi
4th October 2006, 12:25
Meci interesant, intre doua echipe ce traverseaza o perioada mai putin fasta. Sper intr-un X.

dan
4th October 2006, 13:59
victorie steaua.vom incepe sa batem tot pt ca nu se poate ca dinamo sa ia campionatul.
urmeaza doua meciuri grele si apoi numai meciuri usoare pana la sfarsitul turului.

dede
4th October 2006, 15:25
daca pleaca Dorinel va fi mai greu pt cfr sa mai spere la un egal...oricum, si cu el era imposibil :D

forza_CFR
4th October 2006, 17:38
1-2

six
4th October 2006, 19:11
Da, Dorinel a plecat cind trebuia sa demonstreze! A lasat echipa la greu, a plecat pentru bani! Este profesionist si poate trebuie sa gindeasca in acest fel. Sunt ingrijorat nu pt. ca a plecat, ci de faptul ca daca vedea o perspectiva in echipa nu pleca, jocurile de culise se pare ca i-a dat de inteles ca la CFR NU se poate face performanta. Mafia este printre noi!!!:rolleyes: naspa nu!!?? ;)

SORENSEN
4th October 2006, 20:20
Steaua - CFR Cluj se va juc fara spectatori...pt incidentele din meciul cu Dinamo...
Desi DInamo a fost implicata in 2 incidente si cu Rapid si cu Steaua a primit tot o etapa...

Vand vise
4th October 2006, 20:42
Steaua - CFR Cluj se va juc fara spectatori...pt incidentele din meciul cu Dinamo...
Desi DInamo a fost implicata in 2 incidente si cu Rapid si cu Steaua a primit tot o etapa...
mafia e prea meare :rosu:

YoYoyOi
4th October 2006, 20:46
Este curioasa aceasta decizie, totusi. Decizia s-a luat in urma meciului Dinamo-Steaua, dar in conflict au fost implicate 3 parti: galeria Dinamo, galeria Steaua si jandarmeria. Jandarmeria cite etape de suspendare a luat?

AxinTe
4th October 2006, 21:52
a plecat dorinel.. bate steaua.. :)

Ess
4th October 2006, 22:32
Ovidiu Sabau, Ioan Andone, Cristiano Bergodi, Ilie Dumitrescu si Walter Zenga! In afara de bergodi ce ar fi o prostie si Dumitrescu de care ma indoiesc sunt sanse la un antrenos bun! Cu ceilalti trei sunt sanse sa batem Steaua, mai ales cu andone ca el are o simpatie aparte fata de ei:D

Cica GicaHagi este primul pe lista Iuliei :headbang: :headbang: :headbang:
Doamne ajuta-ne...

m8k
4th October 2006, 22:51
Eu zic ca cica te inseli! Primul din cite se pare este chiar Bergodi, pe care tocmai nu il vroiam, dar intre timp m-am linistit si cu asta!!Cica gica nu!

Universal
4th October 2006, 23:01
Acum cä Dorinel nu mai este , 3-0 sau 2-0, din punctul meu de vedere, echipa CFR-ului va fi in derutä...

Redboy
5th October 2006, 07:36
la cum joaca steaua momentan... zic x
si uite asa Otelul se instaleaza pe locul 2 :)

Elphax
5th October 2006, 08:35
nu bate steaua, prea mare stresul...

Doctor_Satan
5th October 2006, 09:36
Isi revine Steaua si bate CFR-ul, dar nu la mai mult de un gol diferenta!

tchibos
5th October 2006, 12:39
cu toate schimbarile si cu noul antrenor o ia Clujul de nu o sa mai stie cum ii cheama

SORENSEN
5th October 2006, 13:08
Cu CFR Cluj, vineri, 13
Dupa ce Steaua a cerut ca programul echipei sa fie ceva mai lejer in Liga 1, date fiind si meciurile din Champions League, LPF a hotarit ca Steaua sa joace vineri, 13 octombrie, de la ora 20:00, cu CFR Cluj
spt.ro

pinki
5th October 2006, 14:58
oau ce lejer, au 3 zile sa se odihneasca :mda:

Benny
5th October 2006, 17:15
Imi place chestia asta cu "zburdam prin CL". Imi aminteste de cantecul ala:

"Un' te duci tu, mielule?
In CL, domnule."

andrei1921tm
5th October 2006, 17:45
Imi place chestia asta cu "zburdam prin CL". Imi aminteste de cantecul ala:

"Un' te duci tu, mielule?
In CL, domnule."

Lasa-i frate sa zburde...doar e chiar zburdat cand o iei cu 0-3.;)

SORENSEN
5th October 2006, 17:57
Aici se vorbeste despre "zburdam in Liga 1" :D

dannymoga
5th October 2006, 20:11
meci greu...dar as vrea sa bata cfr-ul greu de zis numai ca meci de X nu o sa fie sigur

delaparis
5th October 2006, 20:12
Aici se vorbeste despre "zburdam in Liga 1" :D

Dca se vorbeste asa atunci e off-topic ....:happy

Redboy
5th October 2006, 20:45
nush de ce, am tendinta de a-mi schimba parerea...
va fi mai greu pentru cluj o data cu schimbarea antrenorului sa faca ceva cu steaua... :|

m8k
5th October 2006, 20:50
Ii va fi mai usor, de pierdut daca e vorba pierdeam si cu dorinel, doar de asta a fugit! Cu Bergodi o sa ne fie mai usor, si binenteles cu dorinel jucator la CFR:D

pinki
5th October 2006, 21:06
ia nu va luati ma de zburdatul meu :D

ontopic: acum ca e invalmaseala asta poate si pauza asta poate bate si steaua si poate si joaca... :D

andrei1921tm
5th October 2006, 21:45
MIe tare frica sa nu inceapa jiji sa traga de sfori pt k echipa lui o duce chiar rau si daca nu actioneaza poate ramane fara liga de anu` viitor.
Dar eu totusi cred k o sa fie x2.

YoYoyOi
5th October 2006, 21:48
Vezi sa nu cumva sa nu faci vreo depresie din cauza fricii tale.

SORENSEN
5th October 2006, 22:30
Dca se vorbeste asa atunci e off-topic ....:happy

Lasa ca vom zburda dupa pauza asta ..si vom incepe cu CFR....din Cluj

delaparis
5th October 2006, 22:37
Lasa ca vom zburda dupa pauza asta ..si vom incepe cu CFR....din Cluj


Zici asta ? :rolleyes: ok ..
Ce vreau eu , vreau joc performanta nivel inalt ... nu mai vreau cartonase rosii , nu mai vreau nervi si aiureli in presa ...
Daca sunteti buni atunci demonstrati :ok:
Atunci jos palaria ...:cool:

YoYoyOi
5th October 2006, 22:44
Faza cu cartonasele rosii nu o poate garanta nimeni, ca nu se stie cum e cu "fanta de lumina" la ora meciului.

delaparis
5th October 2006, 22:47
E valabil pentru toate echipele ... !!!

Demonstrati in "cadrul asta" ca sunteti mai buni :D

cfr_rulez
6th October 2006, 15:00
Rezultatul e foarte greu de pronuntat.CFR are un antrenor nou,iar Steaua trece prin o faza foarte proasta(1-1 cu Poli Iasi).Bergodi e un antrenor bunicel,si i-am mai batut o data.Mizez pe un 1-0 pentru Cluj desi va fi greu cu noul antrenor.

SORENSEN
6th October 2006, 16:07
Chestia e ca rezultatul depinde mai mult de forma Stelei..daca ramane asa cum a fost in ultimile saptamani nu iese bine...daca se schimba ceva in bine ..castigam cu CFR.

dede
6th October 2006, 16:10
acum ca cfr are antrenor italian, cel mai sigur e ca se vo apara :mda:
oricum, tot Steaua va castiga

pinki
6th October 2006, 16:47
eu tot ma intreb cu cine intram in teren... :hmm:

m8k
6th October 2006, 18:13
Oricum deja trei jucatori aveti sigur! Cei trei arbitrii!

pinki
6th October 2006, 18:17
da, ai vorbit tu cu ei? pai sa-ti dea becali o prima, ca i-ai luat-o inainte :ras-plans:

Elphax
6th October 2006, 18:19
pai nu e nevoie sa vorbeasca cu nimeni, asta e din oficiu, ca si la extemporal

pinki
6th October 2006, 18:23
da? oau, ce tare! da' unii arbitri atunci inseamna ca au uitat sa-si faca temele... cu aia ce s-a intamplat? :D

dan
6th October 2006, 20:25
Oricum deja trei jucatori aveti sigur! Cei trei arbitrii!
ai dreptate.steaua cumpara arbitri la fiecare meci.
apropo stii care e echipa de suflet a lui miclos nagy?(intrebare serioasa,fara sa insinuez ca ar fi tras pt vreo echipa)
arbitrul de rezerva nu-l avem la meciul cu cfr?asta e al vostru?

gica
6th October 2006, 22:49
Meci interesant in actualele circumstante.Accidentari si suspendari la Steaua,schimbare de antrenor la CFR.Din tot acest context mai bine pare sa iasa CFR care pe langa lipsei presiunii publicului va avea si posibilitatea sa astepte initiativa Stelei in speranta chiar a unui meci egal care nu ar fi o tragedie.
Oricum daca Steaua va juca ca in ultimele partide in meciurile de acasa va avea viata grea.
Cred ca un 3-1 pt. clujeni va fi in masura sa readuca zambetul pierdut in urma cu cateva etape.

FORZZA CFR!

Ammadeus
7th October 2006, 08:53
Acum Ca Am Scapat De Mercenar, Sa Le Dam In Gura La S.b., Sunt Jos Si Chiar Pe Cioban L-au Lasat Aberatziile, Lupta Tzeffer, Hai Realu'!

m8k
7th October 2006, 09:20
ai dreptate.steaua cumpara arbitri la fiecare meci.
apropo stii care e echipa de suflet a lui miclos nagy?(intrebare serioasa,fara sa insinuez ca ar fi tras pt vreo echipa)
arbitrul de rezerva nu-l avem la meciul cu cfr?asta e al vostru?

Dupa logica ta elementare se pare ca e al nostru ca e ungur, dar dupa logica mea elementare spun ca in afara de cei unguri (care e singur), toti arbitri romani sunt ai vostri!

cfr_ista2000
7th October 2006, 09:23
va fi mai mult..decat ff greu:(...steaua+arbitrii...k amu galerie npr s aaiba...nuj dar avand in vedere k au atatia absenti..ii putem bate....FORTZA CFR!

Sezione
7th October 2006, 09:59
Un egal...va doresc

andrei1921tm
7th October 2006, 10:42
Un egal...va doresc

Un calduros egal..../hello

rhadoo
7th October 2006, 18:02
bate steaua,cfr e in deriva
HAI JIUL PETROSANI!

WOLF_ULTRAS
7th October 2006, 18:18
sper sa bata clujul :D

cap
8th October 2006, 01:28
naspa daca a plecat munteau cred cao sa e fei greu sa spere si la un egal

forza_CFR
8th October 2006, 10:54
Un calduros egal..../hello
un calduros 0-1:yeah:

six
8th October 2006, 11:00
Acum Ca Am Scapat De Mercenar, Sa Le Dam In Gura La S.b., Sunt Jos Si Chiar Pe Cioban L-au Lasat Aberatziile, Lupta Tzeffer, Hai Realu'!vad ca ti-ai revenit :D ...aici sunt de acord cu tine :ok:

m4st3r
8th October 2006, 13:22
meci egal...steaua cu multi accidentatzi,suspendatzi si odihnitzi pt meciu cu real, iar cfr au un nou antrenor si pana cand se vor intelege va trece ceva timp...deci X

Bega
8th October 2006, 16:36
naspa daca a plecat munteau cred cao sa e fei greu sa spere si la un egal


Munteanu ca Munteanu, dar a plecat si duhovnicu'. Asta chiar ca le va fi fatal celor de la Cluj.

dannymoga
8th October 2006, 19:54
si eu zic ca o sa fie umpic in deriva Cfr-ul o sa bata steaua:D
Pacat de Dorinel ca a plecat sa salveze o echipa de la retrogradare, dar va dati seama ce succes o sa aiba el daca isi indeplineste obiectivul? ca antrenor de succes ma refer...
steaua trebuie sa bata pentru ca trebuie sa ia campionatul...

Rossi
9th October 2006, 00:00
Bate steaua,cfr e in deriva

HAI JIUL PETROSANI!

Daca cfr-ul e in deriva , steaua in ce e ?

In 5 etape steaua a luat 8 puncte ...si alea cu ajutorul arbitrilor ...

Daca arbitrajul e corect .... X

Hard
9th October 2006, 00:27
si daca nu e corect,bate cfr-ul sau ce?cine arbitreaza?vreun laszlo?
meci de 1 solist,antrenament bun pt real.cfr nu mai conteaza anul asta

Ammadeus
9th October 2006, 08:19
merg pe un 2-4, tzeffer e peste s.b. ca valoare, bergodi peste olaroiu; s.b. e doar o echipa umflata de mass-media de bucale; nici ciobanu' semianalfabet si evazionist fiscal nu mai crede in motorul sau electoral...asa-i cand nu cumperi jucatori adevaratzi!

Doctor_Satan
9th October 2006, 11:35
cine arbitreaza?vreun laszlo?


Da, Laszlo Tokes!
Bate Clujul si noi depasim Steaua!

Sunchase
9th October 2006, 11:38
Asa cum am spus si la meciul cu Bistrita si la cel cu Iasul in mod normal daca va fi un arbitraj corect steaua nu poate castiga.

la cele 2 meciuri m-am inselat.. sper sa nu fie cazul si acum.

Aurel.D
9th October 2006, 12:39
Steaua este favorita dar s-ar putea ca Bergodi sa ii pregateasca o surpriza.
Meci care tinde spre un egal.

Pepsi-Cola
9th October 2006, 15:02
Pariez pe Steaua !!! bate cu un 2-1 :) sau 1-0

forza_CFR
9th October 2006, 20:23
si eu zic ca o sa fie umpic in deriva Cfr-ul o sa bata steaua:D
Pacat de Dorinel ca a plecat sa salveze o echipa de la retrogradare, dar va dati seama ce succes o sa aiba el daca isi indeplineste obiectivul? ca antrenor de succes ma refer...
steaua trebuie sa bata pentru ca trebuie sa ia campionatul...
aia da...adevarat clujean mai esti....:no:

m8k
9th October 2006, 23:31
Un 0-1 adevarat, fara mercenari la echipa!!! Cadu gooooooool in min 90+6!!!

YoYoyOi
9th October 2006, 23:43
Un 0-1 adevarat, fara mercenari la echipa!!! Cadu gooooooool in min 90+6!!!

90+6??? :thinkso:
ce se poate intimpla in repriza a doua de tre 6 min de prelungire?:confused:

pinki
9th October 2006, 23:47
aterizeaza ozn-ul :D nu cred ca am vazut meci cu 6 min de prelungire... poate doar romania - danemarca, parca :)

YoYoyOi
9th October 2006, 23:55
Arbitreaza Coltescu dar si ala tot OZN e!

pinki
9th October 2006, 23:58
nu ma pricep :D

Aurel.D
10th October 2006, 13:50
Iar au inceput MM Stoica si Becali cu spectacolul inaintea acestui meci. Sunt si penibili si obositori oamenii astia cum fac atmosfera de prost gust inaintea fiecarui meci!
Nu s-o gasi nici un circ ambulant sa ii angajeze?

Ayrton
10th October 2006, 16:29
Jiji si lingaul meme au luat-o razna...
Unde era conspiratia maghiaro-********o-comunista si cat de bine a descoperit-o ciobanul... :D Bravo! :D

Gigi Becali. "Ar fi chiar culmea să ne fure ungurii pe Ghencea. Ar fi rîsul curcilor! O echipă ungurească să fure cu arbitri una pur românească ar însemna ultima laşitate şi lipsă de demnitate umană la care s-ar putea preta un arbitru", a declarat Becali.
Răspunsul de la Cluj a venit din partea preşedintelui Iuliu Mureşan: "Dacă mă gîndesc la arbitrajele Stelei din urmă cu cîteva etape, şi eu pot să spun că Goian a făcut două penalty-uri, şi cu Argeş şi cu Rapid, care n-au fost date.

pinki
10th October 2006, 16:38
mda, eu am cam inceput sa ma plictisesc de declaratiile astora, le place tuturor sa se auda vorbind si sa se vada prin presa, toti sunt asa, nu numai meme sau jiji :sleep:

Ayrton
10th October 2006, 16:47
Da, dar xenofobismul si incitarea la ura de rasa ar trebui pedepsita de cine trebuie... Parca ii vad iar pe aia de la Consiliul de Combatere a Discriminarii cum fac memorii...
Ar putea sa mai taca din gura Jiji cu idioteniile astea...

m4st3r
10th October 2006, 19:10
Ayrton, u nu ai inteles k asta le place romanilor sa vada la TV?!? scandaluri, batai, injuraturi samd...eu cred k jjijji va fi votat k presedinte de stelistii fericitzi k au ajuns in Cl si ce`i care nu gandesc si au ceva lipsa...on topic se va termina egal, am mai spus`o, steaua are multi accidentatzi,suspendatzi si o sa tzina pe banca ceva titulari pt meciu cu real iar cfr`u are un antrenor nou, si le va fi mai greu

Liviu
10th October 2006, 23:37
Da, dar xenofobismul si incitarea la ura de rasa ar trebui pedepsita de cine trebuie... Parca ii vad iar pe aia de la Consiliul de Combatere a Discriminarii cum fac memorii...
Ar putea sa mai taca din gura Jiji cu idioteniile astea...
Aşa crede Jiji că mai aduce alegători ! Targetul lui electoral e o parte a po****ţiei - cea naţionalistă - care aprobă astfel de afirmaţii şi care e de aceeaşi părere . Nu cred că Jiji e xenofob dar asta cu ungurii atrage cu siguranţă pe cei cărora de fapt se adresează partidul lui . Acelaşi target ca PRM-ul lui Vadim . De unde până unde ură de rasă ? Ungurii sunt altă rasă decât noi ? :D

Într-adevăr , ar face bine să tacă ! E clar că nu te poţi numi un conducător de club european cu asemenea gândire...

Steaua-CFR 4-0 ( Dică 2 , Stancu , Thereau ) :yeah:

newbye
11th October 2006, 02:45
Aici si mie mi se pare exagerata expresia "ura rasiala" cand vorbim de unguri. Oricum odata si odata cineva trebuie sa ia masuri si sa opreasca asemenea mesaje xenofobe in presa sportiva. Macar sa interzica presei sa le mai publice daca nu au curajul sa-i amendeze pe autori.

Din pacate fotbalul profesionist (mai ales in liga I) numai este de ceva vreme sport ci doar o competitie in care isi masoara muschii oligarhii din Romania.:rosu:

Sper sa bata CFR desi imi miroase acum a joc dezorganizat cu goluri accidentale.

gheorghe
11th October 2006, 10:27
Ce chestie interesanta...! Pana prin 1995 echipa din Cluj se numea Steaua-CFR Cluj:mda: De urmarit daca iepurele a dus trena de-ajuns.:rolleyes:

Aloisi
11th October 2006, 12:41
Steaua va fi campioana! Bine poate dinamo dar eu cred ca steaua va fi mai puternica sper acest lucru din inima.:D :D

gica
11th October 2006, 14:05
Interesanta tactica lui Becali.Se da de ceasul mortii contestand arbitrajul asta dupa ce Steaua a profitat in ultimele 4,5 partide de "erori"ale arbitrilor.Pe de cealalta parte ultimii "fluierasi" ai partidelor lui CFR sunt retrogradati la C.
Iar cat despre Coltescu asta ne-a mai facut la un meci cu Dinamo!Refuzandu-ne un penalty clar intr-o repriza dominata autoritar de CFR.
Merg mai departe la ultimul meci pe Ghencea arbitrul a uitat sa fluiere un 11m cat se poate de evident.
La penultimul meci pe Ghencea Steaua castiga din 11m dintr-un penalty inventat.
Mergem mai departe?Becali lasa-ne cu jocurile astea de kkt!Crezi ca toti suntem prosti si te asteptam pe tine sa ne conduci?In curand o sa te infiintezi la oficiul de inregistrare a marcilor cu descoperirea "rotii olarului".
Jenant tare ciobanelul asta....

Aurel.D
11th October 2006, 14:16
Aloisi
Vezi ca esti cam off topic. De data asta te iert, ca esti incepator dar fii si tu mai atent pe viitor.

six
11th October 2006, 19:04
Ce chestie interesanta...! Pana prin 1995 echipa din Cluj se numea Steaua-CFR Cluj:mda: De urmarit daca iepurele a dus trena de-ajuns.:rolleyes::ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: totusi asa VARZA cum este sTEAUA poate bate pe ecomacs 1907 cfrDORINEL 8(opt) gruia.....parerea miau :happy :happy :happy

ULTRAS_TAVY
12th October 2006, 09:00
Jocul celor 2 echipe lasa de dorit...va fi un meci urat...cred ca steaua va invinge....insa mias dori sa nu

mark111
12th October 2006, 13:55
1solist cfr este in coborire sper cit mai abrupta ...

tu26dor
12th October 2006, 15:11
steaua va bate lejer. clujul nu cred ca mai face nimic dupa plecarea lui dorinel.

ULTRAS_TAVY
12th October 2006, 16:27
Shi offtopic akum ptr tudor...e marfa sa ti cu 3 echipe?:ras-plans:...tot felu de oameni...sry ptr offtopic dar ma intreb shi eu asha.....
Ontopic sper sa bata cfr shi steaua MERDA!:ok:

gtibi
12th October 2006, 18:43
x2:ok:

Red-Castorryy
13th October 2006, 05:47
x2 :ok:

Sunchase
13th October 2006, 10:27
Interesanta tactica lui Becali.Se da de ceasul mortii contestand arbitrajul asta dupa ce Steaua a profitat in ultimele 4,5 partide de "erori"ale arbitrilor.Pe de cealalta parte ultimii "fluierasi" ai partidelor lui CFR sunt retrogradati la C.
Iar cat despre Coltescu asta ne-a mai facut la un meci cu Dinamo!Refuzandu-ne un penalty clar intr-o repriza dominata autoritar de CFR.
Merg mai departe la ultimul meci pe Ghencea arbitrul a uitat sa fluiere un 11m cat se poate de evident.
La penultimul meci pe Ghencea Steaua castiga din 11m dintr-un penalty inventat.
Mergem mai departe?Becali lasa-ne cu jocurile astea de kkt!Crezi ca toti suntem prosti si te asteptam pe tine sa ne conduci?In curand o sa te infiintezi la oficiul de inregistrare a marcilor cu descoperirea "rotii olarului".
Jenant tare ciobanelul asta....


probabil dupa vreun cartos rosu si vreo 2 penalty-uri nedate impotriva stelei vom asista si azi la un macel :ras-plans:

la ce lot are steaua si al forma ei clar nu poate bate pe nimeni.meci de 2 solist

YoYoyOi
13th October 2006, 11:21
Paszkany a anuntat prime de cite 100 de milioane de lei vechi pentru fiecare jucator, daca clujenii inving Steaua.

walt.mann
13th October 2006, 12:28
probabil dupa vreun cartos rosu si vreo 2 penalty-uri nedate impotriva stelei vom asista si azi la un macel


Ai ramas sub impresia meciului vostru de aseara?
Bate Steaua.

Ulysses
13th October 2006, 15:55
probabil dupa vreun cartos rosu si vreo 2 penalty-uri nedate impotriva stelei vom asista si azi la un macel :ras-plans:

la ce lot are steaua si al forma ei clar nu poate bate pe nimeni.meci de 2 solist

ce somn au tras in ghete glorioshii bistritei aseara!chiar nu se sesizeaza nimeni de la frf, lpf ce se intampla?e un campionat de toata jena!in locul lui oli as juca fara titulari. marti vine real madrid in templul fotbalului romanesc!/hello

SCORRILLO
13th October 2006, 18:00
Haide Steaua

Rcf
13th October 2006, 18:11
Hehe...Joaca Steaua prost dar totusi...sa nu uitam ca are valoare...Cfr Cluj ramane Cfr ...asta ca sa nu mai zic ca din 6 meciuri 5 mi`au iesit...daca bate steaua am bilet castigator asa ca nici nu ma gandesc sa nu bata...
In fond si la urma urmei joaca in Champions Ligue ...``Parca``:))

apercele
13th October 2006, 18:12
cred ca va fi un meci groaznic
steaua joaca din ce in ce mai slab (probabil e si cu gandul la Real, ca le-o trage un 4-0 si lor in ghencea cum le-a tras-o lu' Lyon) si nici nu baga in seama pe CFR

Clujenii probabil sunt fara vlaga dupa plecarea lui Dorinel, dar sper sa gresesc si sa joace cu tupeu, mai ales ca e un meci fara spectatori

pinki
13th October 2006, 18:15
eh... o sa vedem. dar eu zic asa, ca o sa vedeti si o sa vedem iar steaua de la inceputul campionatului, steaua care joaca, nu steaua care doarme... :D

Luis Garcia10
13th October 2006, 18:18
3-0 pt Steaua :D Dica 30` , 42` , Badea 67`

dan
13th October 2006, 18:20
oricat numa victorie sa fie.
si sa nu se accidenteze vreun jucator

Rcf
13th October 2006, 18:32
Bate Steaua Orice ar fi....se poate si un egal...dar mai greu...poate alta data:)

Hai Steaua :):):)

m8k
13th October 2006, 18:36
Din cite se pare s-a reinstalat linistea la echipa, si putem spera la un joc frumos! Sunt curios cum va fi asezat echipa de Bergodi, si daca tactic ii iese atunci cu jucatorii nu o sa fie problema! raman la un 0-1 pt.CFR gol Cadu in min 90+6!!!Fortza CFR!!!

andrei1921tm
13th October 2006, 18:39
0-0 sau 1-1.Mai mult nu poate obtine nici cfr nici steaua

starsteel
13th October 2006, 18:39
....gol Cadu in min 90+6.....
Daca golul vostru e programat in min.96 atunci e perfect, atunci sa-l dati. :evil:

Rcf
13th October 2006, 18:41
Citesc ce scrieti si nu`mi prea vine sa cred....va zic si rar ma insel...e absolut imposibil sa piarda Steaua.......daca nu as stii ce se intampla nu as pune o gramada de bani la pariuri:)

Asa ca ...scor exact 2-0:) sau hai fara umilinta ca a plecat si Dorinel...1-0 fara numar:))))))))))))))))))

starsteel
13th October 2006, 18:45
Cine stie cunoaste! Bravo Rcf!!!!

m8k
13th October 2006, 18:46
0-1 fara Dorinel daca asa vrei rcf.mai aranjazati literele in nick si o imi placa si mie:D

Rcf
13th October 2006, 18:46
De curiozitate este cineva care a pus pe meciul asta Mai mult de 2 goluri?

m8k
13th October 2006, 18:47
In rest habar nu am ce pronostic sa dau, in era dorinel stiam ca jucam cu o tactica de degajari pe virfuri, care nu mi-a placut deloc, poate o sa fie mai bine!!!! 0-1,0-1,0-1,0-1, min. 90+6 doar sa nu uitati:D

starsteel
13th October 2006, 18:48
De curiozitate este cineva care a pus pe meciul asta Mai mult de 2 goluri?
Vezi ca e o sectiune de pariuri acolo primesti sigur raspuns la intrebarea asta.

Rcf
13th October 2006, 18:48
Ahahahah M8k Buna asta:)) chiar mi`a placut..din pacate.. Rcf sunt initialele numelui meu:)

Sincer nu am nimic cu Cfr si chiar nimic cu nici o echipa...Sunt Stelist caci recunosc o valoare intre altele....dar...crede`ma ca daca vor sa mai aibe vreo sansa la titlu nu`si permit sa faca un egal..sau sa piarda in meciu asta

m8k
13th October 2006, 18:49
De curiozitate este cineva care a pus pe meciul asta Mai mult de 2 goluri?

Eu nu, doar nu vreau si nu mi-ar face placere sa va umilim la voi acasa:drak:

Rcf
13th October 2006, 18:49
Multumesc Starsteel sunt nou abea mi`am facut profilul si imi place siteul

Rcf
13th October 2006, 18:50
Mersi Starsteel sunt nou pe site ...abea mi`am facut profilul

Imi place siteul

starsteel
13th October 2006, 18:51
E tare eu l-am descoperit la inceputul anului si pt. mine asta e anul OLS.... spre disperarea sotiei.

m8k
13th October 2006, 18:51
Multumesc Starsteel sunt nou abea mi`am facut profilul si imi place siteul

si mie mi-ar placea sa-ti amesteci literele din nume, te iert daca corectezi, doar esti la inceput:D

starsteel
13th October 2006, 18:53
Off-topicul asta merge pt. ca e un user nou sper sa nu se supere nimeni.

six
13th October 2006, 18:54
:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: totusi asa VARZA cum este sTEAUA poate bate pe ecomacs 1907 cfrDORINEL 8(opt) gruia.....parerea miau :happy :happy :happy;) n-am gasit alta rima' :D

starsteel
13th October 2006, 18:55
Am observat, miau, miau,....de aia nu iubiti voi cainii? :D

six
13th October 2006, 18:59
Am observat, miau, miau,....de aia nu iubiti voi cainii? :DMiau face si aia de stepa-desert :D dar ce draq bate steaua aproape sigur :pace:

pinki
13th October 2006, 19:02
Off-topicul asta merge pt. ca e un user nou sper sa nu se supere nimeni.

pai asa il educam noi? din start, cu offtopic? :D glumesc :)

Rcf
13th October 2006, 19:11
Eu nu prea inteleg cum fac sa imi citesc mesajele..tot primesc mailuri:)))

Se pot citi si aici sau doar prin mail?

Ms

pinki
13th October 2006, 19:14
si aici si acolo... :D peste tot :) dar, daca mai ai intrebari, incearca sa-i dai mesaj pe privat lui starsteel sa te ajute, da? :)

Rcf
13th October 2006, 19:15
Aha ok multumesc Pink_Me

Rcf
13th October 2006, 19:19
Si de ce ma rog urasti tu Barcelona?

m8k
13th October 2006, 19:21
Imediat incepe meciul, incurajati echipa CFR!! rcf poti striga daca tot nu iti schimbi numele Fortza Rcf !!! Lumea te intelege:D

Rcf
13th October 2006, 19:24
Hai Steaua:)Go Go Go Nush...sincer de ce presimt....ca o sa fie meci cu scor ..si cand spun asta ma refer la.... 2-0 ,3-0 Etc?:)

Sergiu
13th October 2006, 19:27
Eu zic ca sunt 2 scenarii posibile:
1. Steaua e ajutata de arbitrii si castiga.
2. Meciul e arbitrat corect si stelistii dau vina pe arbitrii.

Facem pariu ca iese una din asta 2?

Luis Garcia10
13th October 2006, 19:28
si yo am acelasi feeling rcf :ok:

Lordliv
13th October 2006, 19:29
va continua jiji rasul inceput la b1 si dupa meciul cu boc?
o pun ei de o alianta preelectorala?
sau dupa ras urmeaza plans ( sau plangeri la adresa arbitrajului...)

m8k
13th October 2006, 19:30
Feelingul CFR, doar ai gresit tastele:D Vom cistiga greu si cel care va fi ajutat de arbitri va fi CFR!! ...ce vis frumos:D

Rcf
13th October 2006, 19:31
Sincer sa iti zic mie mi se par niste abureli chestiile astea cu Arbitrii...sunt si ei oameni si mai gresesc ca atare nu e nimic personal...intr`un final minut 90 tot ce va conta va fi scorul:)Restul este subiect ptr ziare tv etc:)

Uite M8K eu joc la pariuri de multe timp...si nu ptr castig neaparat caci joc sume mici dar...ptr distractie..si ca sa te consolez cu ceva...iti zic ca asa cum am spus ca Lyon face scor de 3-0 la Bucuresti iti zic ca si cu Real Madrid va fi la fel ceva de genul asta:)prea sigur sunt pe un 4-0 sau 4-1 ptr Real...insa Cfr ia bataie in seara asta in pofida asemanarii nickului meu cu Echipa ta favorita:)

:)

fruncea
13th October 2006, 19:33
CEAU ,din TIMISOARA,Fruncea saluta TARA.Eu sper ca C.F.R. Cluj sa smulga macar un punct Stelei,deoarece Steaua a castigat prea impinsa de spate ultimele meciuri din liga 1 si orice actie are o reactie(la fel o evolutie duce la o involutie).Asta seara Steaua v-a arata daca se poate implica intr-un maraton :champions ligue,campionat,cupa!


IN REST S-AUZIM NUMAI DE VEST!!!!

Sergiu
13th October 2006, 19:35
Si pentru Stoica. E penibil sa-l vezi pe MM urland ca a fost un jaf.
Dar pe de alta parte e foarte hilar de asemenea.

m8k
13th October 2006, 19:36
Uite M8K eu joc la pariuri de multe timp...si nu ptr castig neaparat caci joc sume mici dar...ptr distractie..si ca sa te consolez cu ceva...iti zic ca asa cum am spus ca Lyon face scor de 3-0 la Bucuresti iti zic ca si cu Real Madrid va fi la fel ceva de genul asta:)prea sigur sunt pe un 4-0 sau 4-1 ptr Real...insa Cfr ia bataie in seara asta in pofida asemanarii nickului meu cu Echipa ta favorita:)

:)

Ahhhhh, te-am recunoscut, esti mitica de la liga!!! Esti oracolul din Balcesti!!! Daca nu atunci o sa ai astazi o mica dezamagire la pariu.Ramine cum am stabilit! 0-1 gol Cadu min. 90+6!!!!

Rcf
13th October 2006, 19:38
Hehehee Buna si asta:))) Ma mai insel si eu dar nu e cazul acum...insa apropo stii ce cota ai avea la pariu daca ai fi jucat cum spui? Gol codu min 90+6?

Ai idee cat benet iti luai?...cam mici sansele cam prea mici as zice

In fine in cateva minute o sa ne dumirim:))

m8k
13th October 2006, 19:41
Asi mai adauga la marcarea golului va centra Jose Manuel, nu pentru alta dar e bun prieten cu Carlos:D
@RCF o sa imi para rau dupa meci ca nu am jucat acest meci la pariu:D

m8k
13th October 2006, 19:44
Dorinel nu a fost trecut pe foaie pentru meciul cu Steaua, probabil a fost trimis titular la satelitul Unirea Dej:D

YoYoyOi
13th October 2006, 19:45
Pai nici nu aveau cum sa-l treaca....

m8k
13th October 2006, 19:50
Pai nici nu aveau cum sa-l treaca....

Adica??? Eu stiu ca puteau lejer!

Rcf
13th October 2006, 19:51
Lol incepe meciul in 10 minute...daca bate Steaua Mai ales clar....am o bulina alba M8k

YoYoyOi
13th October 2006, 19:54
Adica??? Eu stiu ca puteau lejer!

Da legal se poate ca doar inca e sub contract la ei. Dar unde ai mai vazut tu sa fie trecut un jucator pe foaie si sa fie plecat de la echipa de o sapt? De aia ziceam cu nu puteau sa-l treaca, doara daca voiau sa faca putin show.

m8k
13th October 2006, 19:54
Dac nu cistiga o sa ai o bulina visinie! Si vei striga Fortza Rcf!!! Fortza CFR!!!

Rcf
13th October 2006, 19:58
Ahaha..pronostic spus de varul meu Dinamovistul.....Steaua- Cfr Cluj 1-0 Gol marcat de Radoi in minutl 69:))))))))))))))))):))))))))))))))):))))))))))))

starsteel
13th October 2006, 20:00
Fortza Steaua! Astazi victorie fara probleme.

YoYoyOi
13th October 2006, 20:01
Ce mindrete de stadion avem.....

Rcf
13th October 2006, 20:04
lol Ce aiurea se aude...cat de diferit e un meci...fara spectatori

Rcf
13th October 2006, 20:06
ahahahhahaha 1-0 :)))))))))))))

starsteel
13th October 2006, 20:06
Gol Ghionea! 1-0

starsteel
13th October 2006, 20:12
Ce mindrete de stadion avem.....

Cam gol insa meritul e exclusiv al militienilor de la frf.
Ati vazut aseara la Nasul intrebarea pusa de o ziarista lui Mitica "de ce fotbalul romanesc e condamnat sa fie condus de militieni?'' Mitica sa blocat avea doar fata mai rotunda iar Turcu a venit cu o completare magistrala...."pt. ca militienii sunt buni organizatori". Stim.......de blaturi evident. :ciocan:

Rcf
13th October 2006, 20:38
Ahhhhh shit.......ce figuri de Champions Ligue avem...hai da`o dreq de treaba....ptr asta ar merita sa manince bataie Steaua.....incepe sa ma supere meciul...figurantii sa stea prin divizia C...

starsteel
13th October 2006, 20:39
Jocul merge insa ratarea lui Dica a fost totusi o dovada de superficialitate.

Rcf
13th October 2006, 20:40
Pentru ``superficialitati`` de genul asta..echipa cu nume prea mare in Europa au mancat bataie cand nu visau....sper sa nu se intample si cu Steaua in seara asta la fel

starsteel
13th October 2006, 20:43
Gol Dica! 2-0
Gol Thereau! 3-0

Rcf
13th October 2006, 20:43
In sfarsit....insa pana la 4-0 mai este:))

brandon
13th October 2006, 20:43
Ma tem ca steaua si dinamo vor fi retrogradate la anu' datorita magariilor pe care le fac.Vor pati ca Yuventusu' ,mai ales c-o sa intram in UE si se vor aplica legile mult mai strict!Referitor la acest meci,chiar daca si-au aranjat din timp serviciile arbitrului,nu cred ca stelistii vor avea probleme.Clujul joaca prost de la un timp!

Vand vise
13th October 2006, 20:44
goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool :D :D :D 3-0

Rcf
13th October 2006, 20:48
Asa mai merge nene 3-0 la pauza e Super ok:) Putea sa fie 4-0 dar si`a spalat Dica greseala...

Zax
13th October 2006, 20:49
bai clujenilor, nu uitati ca jucati cu Barcelona Estului care miercuri va ingenunchia Realu Vestului :))), ce visau baietasii astia...sa ne bata auzi :D

YoYoyOi
13th October 2006, 20:50
Ma tem ca steaua si dinamo vor fi retrogradate la anu' datorita magariilor pe care le fac.Vor pati ca Yuventusu' ,mai ales c-o sa intram in UE si se vor aplica legile mult mai strict!Referitor la acest meci,chiar daca si-au aranjat din timp serviciile arbitrului,nu cred ca stelistii vor avea probleme.Clujul joaca prost de la un timp!

Avind in vedere meciul de aseara ar fi indicat ca sa-ti tii limba dupa dinti :P La care faza anume ne-a avantajat arbitrul in prima repriza?

Vand vise
13th October 2006, 20:51
:) avem noroc cu arbitrul asta :D ... carlos trebuia eliminat...dica eliminat...2 goluri din ofsaid :D :D :D

starsteel
13th October 2006, 20:51
Frumoasa evolutia din prima repriza, asta e Steaua noastra!

Incubus
13th October 2006, 20:51
ce penibili sunt astia de la Cluj =)) Iau 5 pana la final

Vand vise
13th October 2006, 20:53
ce penibili sunt astia de la Cluj =)) Iau 5 pana la final
doar 5???? :lol: .. se termina 6-0 sau 7-0 :D

starsteel
13th October 2006, 20:57
Ne pastram pt. meciul cu Real :D si ne multumim cu 4. /hello

Vand vise
13th October 2006, 20:59
abia astept sa il vad pe biancorosi ce abereaza :D :D :D

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=830460&postcount=8

Rossi
13th October 2006, 20:59
Steaua nu a jucat nimik in ultimele 5 etape ...marcand doar 5 goluri , dintre care 2(doua) din penalty ... :rosu:

Iar ati inceput sa va unflati in pene ? Nu vedeti cum joaca CFRul ? ...sau mai bine zis cum nu vrea sa joace .... :rosu:

Rcf
13th October 2006, 21:00
Aha acum toti viteji dar inainte....nu erati siguri:)))

Starsteel hai totusi 5..ca sa ne tina minte:)))

Vand vise
13th October 2006, 21:01
hahahahhahahahhaha...eram sigur ca o sa apara :) :lol: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ess
13th October 2006, 21:01
Mi rau. Mi foarte rau.
Nu-i bai.
Io sa fiu sanatos
HappyBirthday 2 me!!!
:yeah:

Rcf
13th October 2006, 21:01
Bianco- Rossi..salutare ...vezi ca a inceput ``Dansez ptr tine`` pe ProTv

ia vezi cum faci..sa nu iti strici seara cu steaua:))

:D:D:D

YoYoyOi
13th October 2006, 21:02
Hai ba lasa-ne sa ne unflam in pene, chiar daca n-am jucat in ultimele 5 etape, jucam azi.

Rcf
13th October 2006, 21:06
Asa YoyOyOi :))

De acord cu tine

Andutzu
13th October 2006, 21:07
mie imi pare rau de bergodi :(...
:happy

duru2000
13th October 2006, 21:18
De ce sa-ti para rau? Era normal ca in timp atat de scurt sa nu apuce sa cunoasca mecanismele echipei si mai ales sa-si impuna stilul de joc.
CFR Cluj degeaba are ambitia de a juca in cupele europene, daca nu are suportul (financiar, mental, fizic) sa isi indeplineasca obiectivul. In plus inca nu e clar de ce a plecat Munti, o mare gresheala oricum
Steaua merita o gura de aer inainte de Real, sper sa nu dea toate golurile azi

starsteel
13th October 2006, 21:20
Multumim pt. ultima fraza. Uite a gresit si Carlos sper ca nu va gresi in meciul cu Real.

newbye
13th October 2006, 21:21
Golul de onoare.

Sunchase
13th October 2006, 21:22
o rusine de meci :D

nemilosul
13th October 2006, 21:22
fmm de panarama de portar

cat mai tb sa suport maimuta asta infecta?????


in rest felicitari echipei si sper sa o tina tot asa

starsteel
13th October 2006, 21:23
Chiar ca nemilos e numele tau lasa-l ma mai greseste si el cam des e drept dar azi chiar nu conteaza.

duru2000
13th October 2006, 21:24
Mda, si Carlitos a balbait-o azi, deci e pregatit cu Real...

Rcf
13th October 2006, 21:24
Am spus eu ce am spus 4-1:) si asa o sa fie si gata:)

Asta e Carlos ce sa`i facem....macar de ar face gafe de genul asta....doar la un asemenea scor

cip_81
13th October 2006, 21:25
Jucatorii aia ai lui CFR au inteles si ei abia la pauza ca suta aia de milioane pentru care joaca...o vor lua, nu o vor da.