PDA

View Full Version : FC Dinamo 2004-2005



Pages : [1] 2

gicu
3rd September 2004, 09:24
Hai sa vedem, sa discutam despre evolutia echipei in sezonul asta. Am vazut cu totii ca inceputul a fost mai slab decat cel asteptat...sper sa ne revenim la un mom. dat dar e mult de munca.

Acum, l-au adus pe Stelea. Cu toata simpatia la adresa celui ce s-a format la Dinamo, nu cred ca in mom. asta ne poate ajuta. Ramane de vazut daca ma contrazice...

Hai Dinamo! :yeah:
ps. abia acum am vazut (ma lasa vederea? :o: ) ca exista un thread asemanator cu asta. Scuze, rog moderatorii sa le uneasca...

Utilizator
3rd September 2004, 13:18
O sa-l aduca si pe Mihalcea ca sa compenseze iminenta plecare a lui Danciulescu (asa zice la presa), dar ca si cu Stelea, nu stiu daca ne va fi de mare folos. Cel mai mult astept venirea lui Adrian Cristea din iarna.

Cea mai buna veste am primit-o prin intermediul Dlui Turcu (Romconstruct) care declara in presa de ieri ca, in caz ca raman din iarna la Dinamo, le va suplimenta salariul din banii personali cu 50000 euroi lui Petre si Danciulescu.
Tot el afirma ca din iarna se va constitui mult asteptatat societate pe actiuni FC Dinamo si ca sunt ceva oameni cu bani care se vor implica foarte serios.

Daca se vor intampla toate astea (nu indraznesc sa sper ca vor pleca si ceva venetici de prin conducerea actuala) atunci "viitorul suna bine" :)

junior
10th September 2004, 13:35
/hello /hello /hello
Păi acesta este un īnceput de campionat? Anul trecut am cāştigat titlul doar cu 4 īnfrāngeri şi acum avem deja 3. Cāt despre cei aduşi... Stelea care după părerea mea suferă de miopie (vezi ce goluri īncasează uneori) trebuia să se retragă. Mihalcea poate fi o mutare bună doar dacă mergem la titlu, altfel este păcat să-l ţii pe bară pe Bălţoi.
Să sperăm că duminică să fie un nou īnceput
:ciocan: :ciocan: :ciocan:

ADelPiero
13th September 2004, 10:34
as vrea sa stiu ce obiectiv aveti anul acesta :lol::lol: ...

CoolRain
13th September 2004, 15:19
Deh, greu la deal cu cainii mici :mad: Dar Dinamo isi va reveni, scumpul meu delPiero si tot va reusi ceva sezonul asta... poate cupa, poate grupele UEFA... Doamne-ajuta!

gicu
13th September 2004, 17:16
ADelPiero, la cine te referi: noi (ca suporteri) sau echipa?

gicu
17th September 2004, 00:50
si dupa primul meci cu Partizan aceleasi concluzii...e groasa. Cum dracu' iesim din asta? Prin munca! Asadar, stimati fotbalisti pupati-va nevestele/prietenele si la treaba!

Ayrton
20th September 2004, 13:39
Sa salutam totusi a doua victorie din campionat: 2-0 la Bacau.

giovanni BV
24th September 2004, 09:14
Dinamo trece de Partizan , acasa nu-i bate nimeni , numai ei insasi se pot batea !!! , Au un meci cu FC Brasov in care se va vedea situatia echipei !!! Toata lumea vrea sa vada cel putin un 2-0 sau 3-0 la Bucuresti in favoarea lui Dinamo !!! Dar rezultatul poate fi si mai mare !!! Noi jucam bine acasa , dar ei joaca slab in deplasari !!! Asa ca ma astept sa vad chiar si un 4-0 pentru Dinamo !!! SE POATE !!! Nu trebuie ca Dinamo sa ia gol , si in rest treaba va fi rezolvata !!!

gicu
1st October 2004, 09:38
dupa ratarea si a calificarii in grupele UEFA jucătorilor ar trebui să le fie ruşine că poartă aceleaşi tricouri īmbrăcate de Dinu şi Dudu Georgescu
expresie folosita de presedintele clubului Dinamo si impartasita de mine...si nu numai

vasile314tzurka
1st October 2004, 11:32
dupa cum s-a vazut treaba nu a fost rezolvata si ciinii nu au iesit din groapa in care se afla. dupa cum spunea galeria: "bar de zi si bar de noapte/ asta-i ciine pin la moarte?", citat aproximativ... ieri dinamo a fost o echipa fara nici-un fel de strategie, fara posibilitatea de a construi ceva. citeva faze si alea ratate complet idiot.

Zapada
11th December 2004, 21:36
Dinamo a cistigat de fiecare data cupa sau campionatul cu ajutorul arbitrilor si cred ca arbitri vor cotiza vertiginos si in acest campionat la succesele javrelor canine conduse de militieni si ********i!

Zebrone
11th December 2004, 21:41
Zapada te inseli, nu au castigat tot timpul cu ajutorul arbitrilor, uneori au castigat si cu ajutorul ministerului de interne:drak:

Zapada
11th December 2004, 21:44
Zapada te inseli, nu au castigat tot timpul cu ajutorul arbitrilor, uneori au castigat si cu ajutorul ministerului de interne:drak:


sa nu ma intelegi gresit!

e normal ca ministerul de interne santajaza arbitri si acestia nu au de ales

scoopy
13th December 2004, 10:54
ba zapada si alpi se vede ca sunteti Rapidisti sau Stelisti. Dar nu suporterii aia care-si vad de echipa. Sunteti doi lachioshi. Bine ca a luat Dinamo titluri cu arbitrii ca Steaua nu a luat nimic in 4 ani iar Rapidul a luat in ultimii 5 ani atatea titluri cat in toata istoria ei.
:degete: :degete: :degete:

Zebrone
13th December 2004, 11:07
zapada: nu te-am inteles gresit, mai faceam si eu misto de dinamu :D
scoopy: explica te rog termenul "lachiosi" ca eu unul nu-l inteleg. si te rog scuteste-ne de jargonul de "baietas". in alta ordine de idei ai fi surprins sa afli ca mai exista si alte echipe decat cele bucurestene nascute prin cezariana de catre ministere

scoopy
13th December 2004, 11:10
bine ma craioveanule, timisoreanule, brasoveanule, ***.
*** :rosu:

Zebrone
13th December 2004, 11:24
cred ca tocmai ti-ai incheiat cariera pe acest forum. condoleante

Cainele
13th December 2004, 11:47
alpi & zapada ...inafara de textele astea invatate pe vremea cand mancati salam de soia , mai stiti si alceva?

Cainele
13th December 2004, 11:52
mai exista si alte echipe decat cele bucurestene nascute prin cezariana de catre ministere


explica-te...

Zebrone
13th December 2004, 12:02
so you are back (sa iti traduc? :D)
hai sa iti explic (consider ca m-ai rugat!): atat rapid cat si steaua si dinamu sunt echipe ministeriale rezultate ale defunctului regim comunist; ce nu am inteles niciodata de ce continuati sa negati asta, cand si in ziua de azi in conducerea cluburilor in discutie exista generali de MI sau MAPN sau diversi reprezentanti ai MT. am drepate sau nu?
sper ca putem discuta firesc, ptr ca al tau coleg de mai sus nu merita efortul de a mai polemiza cu el.

salam cu soia... explica-te!

Cainele
13th December 2004, 12:08
lol , sa ma explic...salam cu soia...am mancat cu totii...ma refeream la perioada de pana in 1989 :) ideea e ca prea mult se insista pe ideea ca Dinamo e echipa MI. A fost , ideea asta nu o neaga nimeni , nu trebuie sa ne fie rushine de istorie...dar A FOST. Corect ?

Zebrone
13th December 2004, 12:21
acum ca offtopic sa stii ca salamul de soia e chiar sanatos ca nu are atatea E-uri:D
eu nu inteleg de ce totusi la conducerea CS Dinamo (nu nuami echipa de fotbal) se afla un general MI. ideea incetatenita cu dinamo si blaturile si arbitrii etc este inca sustinuta de anumite prestatii ale echipei, cum ar fi meciul cu fc arges.

Cainele
13th December 2004, 12:24
Oricum se bate moneda prea mult pe tema asta.
Stiu ca e sanatos...mai ales ca imi aduc aminte cu nostalgie de 100 gr de salam de soia si vestita fraza " mai da-le Nicule 100 de lei ..."

Zebrone
13th December 2004, 12:43
ce zici luati titlul si cupa anul asta? eu unul sper ca nu (de cupa vorbesc) ca titlul ma intereseaza doar statistic vorbind atata timp cat ai mei sunt la retrogradare.

Cainele
13th December 2004, 12:48
Cupa da...titlul se joaca in primele etape...depinde de meciurile cu steAUa si rapid...

Zapada
13th December 2004, 12:58
ba zapada si alpi se vede ca sunteti Rapidisti sau Stelisti. Dar nu suporterii aia care-si vad de echipa. Sunteti doi lachioshi. Bine ca a luat Dinamo titluri cu arbitrii ca Steaua nu a luat nimic in 4 ani iar Rapidul a luat in ultimii 5 ani atatea titluri cat in toata istoria ei.
:degete: :degete: :degete:


dinamo a luat ultimul campionat dar mai ales cupa cu arbitri.
asta stie toata lumea mai putin unii dintre suporterii dinamovisti!

Zebrone
13th December 2004, 13:00
mai eu unul cred ca trebuie foarte multe sezoane in care dinamu sa castige (daca se poate!) fara ca nici o umbra de suspiciune sa mai planeze asupra echipei; poate atunci sa se stearga din imaginea de eminenta cenusie a fotbalului din Romania :thinkso:

Cainele
13th December 2004, 13:08
eu cred ca steAUa are mai multe bile negre decat toate echipele din Romania X 2

Zebrone
13th December 2004, 13:10
pai de ce crezi asta? nu ca steaua ar fi alba ca zapada, dar totusi crezi ca steaua are mai multe bile negre decat dinamo; hai sa luam in calcul si perioada de dupa revolutie

Cainele
13th December 2004, 13:12
pai...unde se "inrolau" cei mai multi jucatori? la steAUa?
cine l-a luat cu forta pe Gica Popescu...stiaua
cine avea cei mai multi "satelit"...stiaua

Zebrone
13th December 2004, 13:47
bine, pe vremuri era o adevarata competitie cu satelitii si cu scosul de golgeteri pe banda rulanta, dar totusi dinamo parca domina si la acest capitol, daca ne gandim la fc scornicesti, victoria, si respectiv mateut, camataru(ce o fi fost in mintea lor?) :confused:
si gandeste-te cine a bagat-o pe poli in B dupa meciul ala celebru pe care nu au vrut sa il tranteasca si mai ales adu-ti aminte tupeul lui lucescu care le-a zis in fata timisorenilor ca ii trimite in B ceea ce s-a si intamplat; ori fara o "sustinere" puternica din partea celorlalte cluburi si a arbitrilor Poli nu ar fi retrogradat la ce lot aveau; asa ca faza cu satelitii merita reconsiderata si din punctul asta de vedere.

Cainele
13th December 2004, 13:51
ideea e ca poli s-a bagat singura in B ...ce a jucat lucescu? nu crede toate astea...poli a jucat mai slab...ceilalti s-au mobilizat...asta a fost...dar de la a zice ca Dinamo a bagat-o pe poli in B e cale lunga...oricum e onorant pt noi asta

Zebrone
13th December 2004, 14:01
nu prea vad nimic onorant in asta fiindca nu a bagat-o in B pe teren ci prin alte metode specifice de unde si aversiunea timisorenilor si nu numai ptr aceasta echipa

Cainele
13th December 2004, 14:05
sti , alpi , uneori e divin sa te simti "singur contra lumii" , dar si foarte greu sa rezisti...asta nu inteleg multi , avem MENTALITATE DE INVINGATOR. sper sa intelegi , nu sa te superi...asta e punctul meu de vedere.

Zebrone
13th December 2004, 14:09
eu vorbesc din punct de vedere obiectiv pe cat posibil, nu ma simt singur impotriva tuturor, am depasit faza asta, doar ca nu sunt de acord cu metodele lui dinamu, that's all. au facut prea multe lucruri rele in fotbalul asta mizer din Romania si de prea multe ori

Cainele
13th December 2004, 14:12
lucruri "rele" s-au facut , se fac si se vor face atata timp cat avem la Liga un fost ******** si presedinte al federatiei un "nas" , care chiar este un nas al mafiei fotbalului din Romania.

Zebrone
13th December 2004, 14:15
da, dar ei sunt doar reprezentantii mafiei; cine face parte din camarila fotbalului romanesc ar fi o intrebare demna de raspuns la ea. Din pacate nu sunt nici eu si nici tu in masura sa raspundem; dar totusi dinamo nu e chiar straina de fenomen :thinkso:

Cainele
13th December 2004, 14:27
nici unul din conducatorii de club din Romania nu cred ca este strain de aceasta buba. Incepand cu Jean Padureanu si terminand cu Vasile Siman , toti au calcat stramb , cel putin de 2 ori :). o data au avut voie de proba ...

Zebrone
13th December 2004, 15:39
da mai dar daca toti capii buboiului s-ar retrage si ar renunta la "afaceri" cine crezi ca ar mai putea face ceva, nea Jean? Pai asta ca si Siman si restul lingailor ar fi morti si ingropati numai ca atat timp cat echipele de la varf fac tot felul de chestii necurate e normal ca au si ei loc de o spaga, o victorie ametita ceva acolo sa nu pice din divizie. Si nu inteleg acest"o data au avut voie de proba" :confused:

Cainele
13th December 2004, 15:49
ma refeream ca toti au gresit de n ori ...arata-mi conducatorul de club imaculat , neatins de buba blatului....si il ....mananc

Ayrton
13th December 2004, 16:20
Pai de perioada dupa revolutie si de anii 1991-1997 cand s-a infiintat si s-a dezvoltat celebra "cooperativa" te faci ca uiti? cine a fost principala beneficiara a acelei cooperative? cine lua titlu dupa titlu pe banda rulanta si beneficia de rezolvarea la orice ora a oricarui transfer intern?

cip_81
13th December 2004, 16:42
bine, pe vremuri era o adevarata competitie cu satelitii si cu scosul de golgeteri pe banda rulanta, dar totusi dinamo parca domina si la acest capitol, daca ne gandim la fc scornicesti, victoria, si respectiv mateut, camataru(ce o fi fost in mintea lor?) :confused:


Fc Scornicesti satelit al lui Dinamo? :o: Asta era surata mai mica a echipei dintre cimitire.Acolo-si trimitea jucatorii sa se rodeze.

Cainele
14th December 2004, 12:26
cip aici ai dreptate...cat despre Victoria da...eventual asa tg mures...flacara moreni...

Zebrone
14th December 2004, 13:03
my bad oricum tot o apa si un pamant victoria, scornicesti, oltul si toate pseudo echipele alea de 3 lei!

Cainele
14th December 2004, 13:13
oricum nu cred ca a fost echipa care sa nu fi facut blaturi...asta e CLAR

Zebrone
14th December 2004, 13:15
nici eu nu as garanta corectitudinea vreunei echipe, dar ghici cine conduce detasat in clasamentul "blatuitorilor" ? :drak:

tanita
14th December 2004, 20:55
pai...unde se "inrolau" cei mai multi jucatori? la steAUa?
cine l-a luat cu forta pe Gica Popescu...stiaua
cine avea cei mai multi "satelit"...stiaua
cine avea mai multe echipe satelit ???
GT

bob
21st December 2004, 13:10
de conducatori nu mai avem ce zice. problema e ca jucatorii nu apuca sa joace 2 sezoane la dinamo si deja vor sa plece in strainatate! iar daca nu reuseste transferul, jucatorul se supara! in conditiile astea, andone nici nu mai stie pe cine sa se bazeze.

Ayrton
10th January 2005, 14:35
Jucatori prezenti la reunire azi 10.01.05:

Portari
Vladimir Gaev
Bogdan Stelea
Cristian Munteanu

Fundasi
Liviu Ciobotariu
Ovidiu Burca
Adrian Iordache
Ionut Badea
Angelo Alistar
Lucian Goian
George Galamaz
Marin Vatavu
Radu Stefan
Manuel Scarlatache

Mijlocasi
Florentin Petre
Vlad Munteanu
Stefan Grigorie
Iulian Tames
Leonard Naidin
Andrei Margaritescu
Alexandru Pacurar
Ionut Balan
Dorin Semeghin
Alin Ilin
Cristian Pulhac
Adrian Cristea

Atacanti
Ionel Danciulescu
Claudiu Niculescu
Claudiu Dragan
Alexandru Baltoi
Adrian Mihalcea
Tibor Moldovan

--------
cam multi... si nici o intarire semnificativa la fundasi...

Cainele
10th January 2005, 14:41
e jale cu lotul asta ...daca mai si pleca vreunul mai de Doamne -ajuta...ajungem ridicoli...de rasul lumii

Ayrton
10th January 2005, 15:15
sa vedem ce-o fi... eu insa sunt pesimist...

gicu
10th January 2005, 15:16
la "Fundasi" n-am citit ca banuiam eu c-o sa fie rau :(

De la "mijloc" in sus stam bine...cu ceva plusuri in atac. De fapt singurul compartiment acoperit este atacul :)

Oricum, pe-astia ii avem...cu ei defilam

Utilizator
10th January 2005, 15:44
Poate mai converteste Ando atacanti in fundasi, avem prea multi si ultima experienta facuta cu Barcauan a fost buna.

Ayrton
10th January 2005, 17:40
Da, pe Danciulescu :D ...
cica Petre nu are nici o oferta si ramne...

cip_81
10th January 2005, 19:25
O echipa care isi propune sa faca performanta si in cupele europene nu poate sa se bazeze la nesfarsit pe inspiratia antrenorului de a converti un atacant in fundas sau invers..sau aducerea unui jucator sa fie conditionata de vanzarea altuia.Asta tine la noi in campionat...in cupele europene nici o sansa,iar Borcea si acolitii lui ar trebui sa bage la cap.

Utilizator
11th January 2005, 10:20
Ce fundas roman ar fi bun in prezent? Pe cine ar trebui sa aduca la noi pe acest post?

gicu
11th January 2005, 18:06
Andone...eventual Dinu :D Am zis :)

Ayrton
11th January 2005, 18:18
Ar fi bun un fundas, dar si Andone se vaita ca n-are pe cine lua... Radoi e stelist si sta bine la stana acolo, iar McKain costa 1 milion euro si vrea sa joace in Marea Britanie... Altul nu vad de valoare in divizia A...

ieppy
11th January 2005, 18:18
Fl Moldovan, McKain, goian(si ala de la noi si ala de la moldoveni), Ciupe, Pascovivi. Eu zic ca daca i-am avea pe astia alta ar fi viatza in aparare si ar putea juca chiar 442. :)

Ayrton
11th January 2005, 18:21
Pascovici nu vine ca e suparat, ca doar a fost juniorul nostru si i-am dat cu sutu acum 4-5 ani... Si doar anul asta a confirmat ajutat de homosexualul de Grigoras, ca pana acum era considerat cam ciumete...
Ciupe e lateral dreapta...

Utilizator
11th January 2005, 18:27
Cre-i treaba cu Cigan? a venit ca o mare speranta si acum nu-l vad nici macar in lotul extins...

ieppy
11th January 2005, 18:40
Ciupe e dreapta, da, si ce? Nu avem nevoie de cineva acolo? :)

Cigan? Pai e si el pe la Dinamo, nu se stie exact pe unde. :D

Ayrton
12th January 2005, 09:35
La Dinamo II... a jucat cateva meciuri in tur... acum, ca a plecat golgeterul diviziei B, Claudiu Dragan la Craiova (??? de ce???) presupun ca va juca mai mult.

ieppy
12th January 2005, 09:53
Pai asta e chiar culmea. Adik aia ne injura, se lase cu scandaluri la fiecare meci si acum le mai intarim si lotul. Si in ultimul timp jucatorii lor se duc la rapid si la stelutza. Tampiti mai sunt astia din conducere.

Zebrone
12th January 2005, 10:17
Cine injura? :D

Ayrton
12th January 2005, 13:57
ieppy, stii cum e: "interesu' poarta fesu'..."
Sper sa nu ii dea drept de joc in meciul cu Dinamo... Poate ii intarim ca sa-i bata iar pe rrapidisti sau pe berbecutii de la stana de langa cimitir...

ieppy
12th January 2005, 14:16
Mde, sa o vad si pe asta si dupa aia mai vorbim.

vlad1607
12th January 2005, 14:36
Dragan are o misiune speciala de indeplinit in tara prazului : sa parafeze retrogradarea cu ratarile lui :D

EDMOND_
12th January 2005, 20:49
Asa e! Are contract pe trei ani! Culmea este ca asta nu a declarat decat ca abia asteapat meciul direct si ca tine neaparat sa fie in teren...
Fir-ar el sa fie!

Zapada
12th January 2005, 20:55
Dragan are o misiune speciala de indeplinit in tara prazului : sa parafeze retrogradarea cu ratarile lui :D

O fi vreo facatura a militianului NETOIU ca sa-l distruga pe militianul Staicu lundui banii de 2 ori

ieppy
14th January 2005, 13:29
Edmond, de unde stii ca are pe trei ani ca peste tot in presa sa spus ca e imprumutat pana la vara?

Cainele
14th January 2005, 14:03
Transferuri : Dupa Irimia iata ca alti 2 jucatori parasesc echipa in aceasta iarna, Leo Naidin a fost imprumutat la Poli Iasi iar Claudiu Dragan transferat definitiv la U Craiova. Leo nu a reusit din pacate sa se impuna in primul 11 in 2 sezoane care le-a avut la dispozitie. In primul l-a avut pe Dan Alexa ca si concurenta principala si experienta lui Dan a decis. In al doilea, o serie de greseli a dus la izolarea lui, practic el nereusind sa prinda echipa de atunci. Noi credem totusi in potentialul lui Leo si suntem siguri ca stagiul la Iasi va fi benefic, asa cum si Semeghin, Iordache, Zicu si altii au facut-o inaintea lui, revenind la Dinamo apoi cu un plus de experienta si ambitie. Cazul lui Claudiu este un pic diferit. Un jucator valoros, a avut evolutii excelente la Dinamo in 2000 si 2001. Din pacate, o serie de accidentari succesive l-au rupt din forma si Claudiu nu a reusit sa revina. Revirimentul sau s-a lasat asteptat iar in ultima vreme si-a dat din nou drumul la goluri la Dinamo 2. Din pacate concurenta pe posturi in atac la echipa mare a dus la decizia disponibilizarii lui Claudiu, cei responsabili considerand ca Dragan nu va prinde loc in echipa si un transfer este probabil in interesul ambelor parti. Ne pare foarte rau de Claudiu si ii uram toate cele bune la noua sa echipa.

(Dinamo Online 14.01.05 / 06:56 )

Se pare ca Dragan este cedat definitiv catre p*****i. edit by ayrton: fara cuvinte cu sens tendentios, te rog.

ieppy
14th January 2005, 14:54
mda, am intrat si eu dupa ce am scis mesajul pe DOl si am aflat vestea. NU mi se pare o miscare inteligenta mai ales ca oltenii ar vinde oriunde numai la Dinamo nu.

cip_81
15th January 2005, 13:00
Nu-i nimic,le dam acum un jucator,iar in etapa a 29-a le mai dam ceva...un branci spre divizia Beeeeeeeeeeee.

Cainele
17th January 2005, 10:31
Ce sa le mai dam branci...fiind pe marginea prapastiei...si un "aer" i-ar face sa cada...:D

vlad1607
17th January 2005, 22:17
un "aer"....nu e bun ca ar muri de tot...nu sunt obisnuiti cu aerul Curat :D

Zebrone
18th January 2005, 15:49
***...***

edit by ayrton: abtine-te de la jigniri pe acest thread.

Ayrton
18th January 2005, 18:59
Naidin e al Timioarei de azi, Burca pleaca in Rusia...
La veniri se discuta cu Bacaul pt Dorin Goian.

vlad1607
18th January 2005, 19:38
BAIIIIIII E INCREDIBILLL!!!! CATA NESIMTIRE CATA PROSTIE CATA BATAIE DE JOC LA ADRESA NOASTRA A FANILOR!! DE CE?
1.Naidn la aek bragadiru!!!
2.DRagan la fc ne-stiinta prazu craiova!!!
Am ajuns sa intarim dusmanii...offf m-am saturat pana peste cap de porcea netoiu-tziganoiu cohn-carton badea fecali!!!!
NUEEEEEEEEEEEEEEE porcea &co!!!
Personal fac sute de km la fiecare meci la care merg la Bucuresti cheltuiesc o gramada de bani....De ce?ca sa-si bata joc niste CAMATARI de noi cainii rosii!
ORIUNDE PT CELE 2 CULORI !!!! DINAMO SUNTEM NOI !!!!

SA VEDEM CE TRANSFERURI (A SE CITI PLECARI!!!!) O SA NE MAI ADUCA TURNEUL DIN TURCIA!!!

Zebrone
18th January 2005, 20:24
Va urez noroc :D

ieppy
18th January 2005, 20:29
alpi, nu e momentul acum. :)

vlad1607
18th January 2005, 20:40
alpi ca orice fan al ne-stiintei e bun sa abereze si sa se bage ca stiti voi ce si unde :D......stai in banca ta..ultima banca mai exact :D

ieppy
18th January 2005, 20:46
valde, ia stai tu in banca ta. Alpi intelege ce spun eu. E baiat ok. Nu te mai lua de el pe degeaba. :)

vlad1607
18th January 2005, 20:53
SA fie spiritual pe sectiunea prazului din Craiova...ca eu nu ma bag la ei..ca dc as face-o nu as putea sa ma opresc din ras ! :D
Nu am zis ca nu e baiat OK..o fi....dar sa nu ma plicitiseasca pe sectiunea fanilor lui Dinamo !

Zebrone
19th January 2005, 09:36
Da pe ce sectiune ai mai vrea tu sa te plictisesti? Si nu sunt eu de vina ca asta e cea mai haioasa sectiune :D

vlad1607
20th January 2005, 19:10
http://www.gardianul.ro/index.php?a=sport2005012007.xml
http://www.gardianul.ro/index.php?a=sport2005012007.xml

si la capitolul Diverse :happy : alpi tatii mai "haiosi" ca fanii ne-stiintei nu gasesti :D :D

Ayrton
21st January 2005, 10:28
Cum vedeti echipa pt retir prin prisma transferurilor facute pana acum?
Eu as zice:
Stelea-Goian, Galamaz, Ciubotariu, Semeghin- Margaritescu, Ad.Cristea, Grigorie, Petre- Niculescu, Danciulescu
cu rezerve: Gaev, Iordache, Balan, I.Badea, Mihalcea, Baltoi, T.Moldovan, Pacurar

vlad1607
21st January 2005, 12:56
la portar stam ....in orice caz nu stam incantator..stelica nu imi place....prea mult!
Trebuie dat credit si lui Pacurar!!....si CUMPARAT NAIBII 1-2 FUNDASI DE VALOARE!! Ar mai fi doar McKain dc nu zboara la aek-bragadiru.....da sigur nu o sa ajunga la noi.....Fl.Moldovan a ajuns laRrapid :( ..Concluzia???E aceeasi :NUEEE porcea netoiu-tziganoiu cohn-carton fecali badea!

DINAMO SUNTEM NOI !

Cainele
21st January 2005, 13:02
pacat de Babicu'...nu prea il vad bine pe mos Stelea...
In alta ordine de ideei idotii din conducere vor sa mai renunte se pare si la serviciile lui Baltoi...

Zebrone
21st January 2005, 13:58
@vlad: Ma distrez copios cand va vad chinuindu-va sa inchegati echipa si stai ca nu e gata mercatoul, cine stie cine mai pleaca:D
De departe sunteti cei mai haiosi :D

sotostone
21st January 2005, 14:12
Plecarea lu' Burca e mai mult decat o achzitzie in sine
Dragan nu a mai jucat nimik de mult timp si i s-a dat sansa
Baltoi.. spers a fie doar cu imprumut
Goian zvonuri
Danciulesc si Petre.. inca n-au plecat sper sa nu se intample

T. Moldovan si A. Cristea... no comment .. achizitzii clar pozitive (dpdv fotbalistic:D)

Concluzie: Nu stam atat de rau pe cum vor dusmanii

Hai Dinamo!
P.S. Am uitat :( pacat de Cristi Munteanu... el nu trebuia sa plece :(

vlad1607
21st January 2005, 14:49
Alpii oricum ai face stimabile la capitolul CARAGHIOSI ne-stiinta prazu Craiova e campioana absoluta....castiga eventul an de an.....Nu o mai arde fara sens...noi castigam trofee..voi castigati doar aplauze pentru gogomanii si stupizenie !!!Cam-PIONII sunteti voi :DPIONII

Zebrone
21st January 2005, 15:13
Esti demential de haios, pe cuvant :D
Ti-am mai spus sa nu ma amesteci cu restul sau m-ai auzit pe mine vreodata batand campii in halul ala? :o:
Si trofeele voastre e cunoscut procedeul de obtinere doar voi l-ati patentat. A, treaba cu pionii: cine sta si admira cum conducerea decimeaza echipa noi sau voi? :D

Cainele
21st January 2005, 15:18
@alpi: la noi incepe ce s-a terminat la voi : distrugerea :D

vlad1607
21st January 2005, 15:18
cine vorbeste....ei acum ai glascior...da la vara....o sa incepi sa depeni amintiri....cand erati si voi in A.....la categoria "Gogomanii si Enormitati" detineti drepturile de autor :D

Zebrone
21st January 2005, 15:22
macar am amintiri frumoase, iar daca ar fi sa retrogradeze ai mei si-au facut-o cu mana lor; cumva are dreptate cainele

vlad1607
21st January 2005, 15:26
Pai asta stiti sa faceti cel mai bine:"Cu mana"...se vede in clasament :D

Amintiri frumoase? Dc te hranesti doar din amintiri e treaba ta,treaba voastra....eu va doresc sa depanati amintiri cat mai mult timp cu putinta....Noi preferam victoriile ,trofeele....:D Ti-am zis pacat dc retrogradati ca pierdem 6 puncte sigure in urmatoare editie de campionat :D

Utilizator
21st January 2005, 15:28
Pacurar e chiar bun! trebuie bagat mai des.
Tames mai e la noi?

Ayrton, problema e ca desi poti sa spui ca incropim o aparare mai de Doamne ajuta, ce ne facem la accidentari/suspendari? Doar Iordache poti sa spui ca e fundas..

vlad1607
21st January 2005, 15:34
Exact Utilizatorule...PAcurar e bun si are nevoie de meciuri in picioare! Apararea e varza...toti sunt varza ! "Bine" ca a ajuns Fl.Moldovan la rrapid :(

NUE porcea netoiu-tziganoiu cohn-carton badea fecali!

Cainele
21st January 2005, 15:42
mai baieti oricum noi ne strofocam degeaba aici...astia fac p**a mare si noi stam cu ea in mana...
Cam asta e realitatea...daca ai la conducere un vanzator de butelii(bOrcea), unul care a facut afaceri necurate (nEtoiu), un curvar (cOhn) si alte zdrente...

Zebrone
21st January 2005, 15:42
@vlad: stiu ca preferati victoriile, trofeele...prin orice mijloace. A avea amintiri frumoase nu inseamna sa te hranesti din amintiri, ci sa ai o istorie in teren nu in cabinete

Cainele
21st January 2005, 15:43
@alpi si vlad ...nu va mai mancati nervii reciproc...ce naiba...chiar sunteti Off topic...si nu vad rostul discutiei :D

Utilizator
21st January 2005, 15:44
Pana la urma e cert, Fl. Moldovan la Rapid????
Chiar ca-i doare-n cur pe astia ai nostri, era o sansa imensa sa luam unul dintre putinii fundasi romani de valoare.

Zebrone
21st January 2005, 15:45
cica a semnat pe 3 ani
@cainele: ai dreptate, nu mi se merita efortul :ok:

vlad1607
21st January 2005, 15:47
exact nu are rost.....clasamentul spune totul :happy (glumeam...)

Utilizator
21st January 2005, 15:50
@vlad: stiu ca preferati victoriile, trofeele...prin orice mijloace. A avea amintiri frumoase nu inseamna sa te hranesti din amintiri, ci sa ai o istorie in teren nu in cabinete

'Intamplator' au fost destule victorii in teren, cea cu voi in ultimul meci direct de la Craiova e un bun exemplu. In anii '80 campionatele s-au luat pe bune, au fost doua semifinale si un sfert de finala de cupe europene, o echipa intreaga (12 jucatori) plecand in strainatate in 90.

'A avea amintiri frumoase nu inseamna sa te hranesti din amintiri'...din pacate pentru voi ceea ce ne spui noua vi se potriveste mai bine voua. :) Chiar ca nu mai misca nimic pe acolo de ceva vreme, scandaluri garla. E adevarat ca voi pierdeti mai totul pe teren nu in cabinete :)

vlad1607
21st January 2005, 15:53
Chestia e ca frustrarile,complexele(chiar dc nu o sa recunoasca niciodata!) le "orbesc"gandirea...nu sunt rationali....abereaza in schimb uneori de cazi jos de pe scaun de ras :D

Zebrone
21st January 2005, 15:53
normal ca voi ati castigat numai pe teren, ar fi si culmea decentei sa recunoasteti ca, cooperativa e parte a istoriei voastre inainte si dupa caterinca pe nume revolutie.
Si daca voua vi se pare normal sa pice craiova dar sa ramana in A alde gloria ce ar mai fi de zis?

vlad1607
21st January 2005, 15:54
si Gloria tre sa pice parerea mea!
Orcum nu aratati mai mult fotbal decat Bistrita stai calm!!!!! :D

Zebrone
21st January 2005, 15:58
pai poate o sa aratam acuma; schimba tu nspe antrenori pe an sa vezi ce bine ar juca ai tai; auzi daca nu aveti fundasi nu il luati pe merinde inapoi? :D

Utilizator
21st January 2005, 16:00
n-am zis niciodata ca vreau sa pice Craiova, chiar mi-ar place sa pice Gloria sau echipe ce n-au spectatori de secole.
cooperativa era apanajul altora dar e trendy sa acuzi in permanenta Dinamo de toate relele, te simti mai pur si absolvit de orice vina.
sigur ca au fost destule meciuri aranjate si de ai nostri, dar in trecut si nu suntem singurii si sunt altii cu mai multe la activ si curios, mai pozeaza si in campioni ai corectitudinii. O astfel de echipa este FC National.

Zebrone
21st January 2005, 16:01
Mah eu nu va acuz ca nu ma cheama botos, mie imi place sa vorbim deschis cu bune si rele; dincolo de toate e un joc

vlad1607
21st January 2005, 16:02
pai poate o sa aratam acuma; schimba tu nspe antrenori pe an sa vezi ce bine ar juca ai tai

Pai daca sunteti Pro.ti...cine va pune sa schimbati nspe antrenori sa faceti scandal dupa 2 meciuri....astia sunteti si va meritati soarta! :rosu:

Zebrone
21st January 2005, 16:05
In primul rand prosti sunt aia din Craiova care conduc echipa nu eu :ok:
In al doilea rand cand bagi 14 lei in 3 ani in echipa, de unde tata?? Si cand s-a incercat ceva a venit rednic cu ideile alea demente si s-a ales prafu'

vlad1607
21st January 2005, 16:07
Rednic e singurul antrenor care a trecut pe la Craiova..restul niste pnarame..MA rog nu mai discut ca nu are rost....oricum VA Meritati soarta cu Prisosintza!!!!
FORZA CAINII !!!! AVANTI BIANCO ROSSI !!! :D

Zebrone
21st January 2005, 16:09
Mai eu nu am spus ca rednic nu e antrenor am spus ca unele idei ale lui nu au fost bune; nu e oricum exclusiv vina lui

vlad1607
21st January 2005, 16:12
SEMPRE FORZA DINAMO !!!SEMPRE FORZA DINAMO !!!

Ayrton
21st January 2005, 16:14
Tames este, am uitat de el...

alpi si vlad, subscriu: nu mai fiti off-topic.

vlad1607
21st January 2005, 16:18
ok....da sa ne lase Alpi...multumim anticipat pt absenta ta de pe aceasta sectiune....din cate stiu...cainii nu sunt calare pe suporter Craiova. ok?

Utilizator
21st January 2005, 16:23
Mah eu nu va acuz ca nu ma cheama botos, mie imi place sa vorbim deschis cu bune si rele; dincolo de toate e un joc

Asa da, de acord, oricand :)
Suntem sensibili pentru ca asa cum am mai spus e la moda sa acuzi Dinamo. Batem cu 4-0, verdictul 'oamenilor de fotbal': blat. Batem la limita acelasi verdict. E rezultatul previzibil (sunt destule rezultate previzibile prin diferenta de valoare)? Blat. Batem imprevizibil? Arbitrii, jucatori 'manjiti' etc.
E o paranoie nationala ca noi aranjam absolut tot si din pacate orice discutie deschisa se cam inglodeaza in asta.

sotostone
21st January 2005, 16:24
Io am mai aparut de cateva ori:D pe acolo
da nu calare:D

vlad1607
21st January 2005, 16:25
nu cred ca mai e paranoia cred ca e o problema patologica.

@sotostone :si eu de vreo 2 ori :D.....da Alpi parca e dinamovist nu alta...zi de zi e aici...o fi avand abonament :no:



NUE porcea&comp. :degete:

Utilizator
21st January 2005, 16:28
e si interesul unora sa arunce totul pe noi, in timp ce ei isi vad de treaba. Perdeaua de fum. Si se cultiva asta in continuare.

vlad1607
21st January 2005, 16:30
e la mare pret tactica asta....oricum se intoarce roata...cand o sa le fie lumea mai draga :D

Zebrone
21st January 2005, 16:42
Mah mie imi place aici, ideea de forum din punctul meu de vedere implica tocmai libertatea de a vorbi cu oricine despre orice; nu pot sa zic ca voi imi sunteti cei mai dragi, dar macar avem subiecte de discutie :D

Utilizator
21st January 2005, 16:43
va fi greu, oamenii se obisnuiesc asa si recita toti aceeasi poezie. se vor schimba lucrurile cand se vor ridica si alte echipe si suporterii respectivi vor avea si altceva de facut decat sa ne acuze pe noi sau sa traiasca numai pentru cele 2 meciuri directe dintr-un an.

Ii vezi pe unii plini de ura sfanta, ce ne-ati facut, ce dregeti, ba chiar din ce zicea unul mai de mult rezulta ca Dinamo a instaurat si comunismul in tara.
In fine, eu le doresc tuturor multa sanatate :)


Mi se pare un lucru bun inclusiv pentru noi ca la Poli au veni unii cu bani, aud ca si la Galati se vor baga ceva.

Alpi esti un tip simpatic, bine ai venit la noi sa dezbatem adanc :) esti ruda/prieten/clona de a lui Adrian? Amandoi sunteti 'sport legend'

vlad1607
21st January 2005, 16:44
a "zis" ceva Alpi? cred ca nu...:D :D
@Utilizator : e facil sa acuzi...chiar daca de ce mai multe ori esti chiar penibl cand o faci! si de asta se scoala oitele si alte"minti luminate" sa dea"cu paru"...asa le e cel mai la indemana...la asta se pricep celmai bine in simplitatea gandirii lor afectata.

Zebrone
21st January 2005, 16:45
din punctul meu de vedere toate au o limita, dar trebuie respectata de ambele parti

vlad1607
21st January 2005, 16:57
limita unora e 16 :D

Zebrone
21st January 2005, 21:46
@Utilizator: care Adrian?
Poate creste limita la 18 sa vezi atunci bal mascat in loc de fotbal :D

vlad1607
22nd January 2005, 12:49
Poate nu :D

cip_81
22nd January 2005, 13:39
e si interesul unora sa arunce totul pe noi, in timp ce ei isi vad de treaba. Perdeaua de fum. Si se cultiva asta in continuare.

Exact,si-au gasit calul de bataie si se incearca ascunderea altor mizerii.
Luam un exemplu la indemana.Oare cum ar putea presa sa scrie ceva rau la adresa stanei (chiar daca multe lucruri necurate sunt mult prea evidente),cand zi de zi sunt programati la interviul cu ciobanoidul din Pipera?Oare o fac din propria initiativa?sau sunt si alte interese la mijloc?(
nu vreau sa merg mai departe si sa ma gandesc la mani****rea maselor prin mass-media...deja ar fi prea mult).

Zebrone
22nd January 2005, 15:56
vlade vrei campionat de 18?

vlad1607
25th January 2005, 19:25
NU..nu vreau!

vlad1607
28th January 2005, 19:15
Meciul De Simbata Cu Intergaz Se Va Disputa Pe Stadionul "faur" Din Cartierul Pantelimon, De La Ora 12. Va Asteptam La Stadion !

Pe Cei Care Vor Sa Mearga Organizat Catre Pantelimon Ii Asteptam In Fata Stadionului Dinamo Intre 10:00 Si 10:30.

Venitzi Sa Bagatzi In Cap Mintile Conducatorilot Nostri Infecti!!!

adi_cta
29th January 2005, 23:10
Pe stadionul "faur" 1-1, cu "faru" 1-1 in prima etapa a returului. Echitabil, nu?

vlad1607
30th January 2005, 12:11
Nu e echitabil..ai sa vezi...:D o sa bata cainii :D

cip_81
30th January 2005, 14:06
Aia din prima etapa sunt farul (e articulat :D ) si va 3-0 pentru gazde.Acum ramane sa vedem daca va fi pe teren sau prin neprezentarea echipei de la malul marii (poate li se defecteaza rata cu care vor veni la meci).

adi_cta
30th January 2005, 15:03
Tocmai au intrat in posesia unui autocar meserias, pana si la acest capitol v-am luat.

vlad1607
30th January 2005, 18:05
tu stii macar autocarul lui Dinamo?

adi_cta
31st January 2005, 00:33
Crede-ma ca-l stiu, am locuit 4 ani in Bucuresti.

vlad1607
31st January 2005, 13:51
sa fii sanatos ! si multumesc anticipat pt lipsa ta de pe sectiunea suporter Dinamo .

Ayrton
15th March 2005, 09:55
Miercuri ora 16.00 urmeaza meciul de cupa cu Nationalul in cotroceni... din pacate sunt la serv si nu pot merge, dar sper ca si fara "contributia" mea :D sa nu pierdem, pt ca sa transam calificarea in favoarea noastra in retur.

cip_81
15th March 2005, 09:58
Pentru cei doi Munteni cred ca ar fi mai bine daca nu ar juca.Nu de alta,dar daca vor gresi nici nu vreau sa ma gandesc la ce vor debita anumite minti bolnave.

Utilizator
15th March 2005, 10:30
batem in Cotroceni si apararea va juca mai bine.

bob
15th March 2005, 19:08
prevad un macel miercuri. ii rupem in bataie! n-am emotii.

ADelPiero
22nd March 2005, 23:31
Tibi Moldovan.... ce se mai aude de el ? :) ce mai face?

Ayrton
23rd March 2005, 09:39
Leneveste pe teren la Dinamo II si ii pune pe pustii aia sa alerge si pt el, ca doar e mare vedeta...

vlad1607
23rd March 2005, 13:09
Leneveste pe teren la Dinamo II si ii pune pe pustii aia sa alerge si pt el, ca doar e mare vedeta...
Dc e asa e clar.... :no:

Ayrton
23rd March 2005, 13:24
Sambata la ora 11.00 joaca Dinamo II cu niste olteni in Divizia B pe terenul II, iar de la ora 13.00 joaca amical Dinamo - Otelul pe terenul central... E de mers la stadion, ca am vazut pe euronews ca va fi soare si 18 grade. /hello

vlad1607
23rd March 2005, 14:42
Un meci amical cu Otelul actual nu poate fi decat un meci bun de pregatire...poate se mai sudeaza un picutz si apararea :)

ADelPiero
25th March 2005, 00:52
Leneveste pe teren la Dinamo II si ii pune pe pustii aia sa alerge si pt el, ca doar e mare vedeta...

hehe ... e mare si .... ;) a mai jucat el pe la echipe secundare... si cand a revenit la principala, l`a facut spectator pe Guso;)

Ayrton
25th March 2005, 10:18
Pai atunci sa asteptam meciul direct cu Craiova, cand poate va recidiva, si ii va baga pe olteni acolo unde le e ocul: in "B" ... chiar ar fi nedrept sa se salveze la cate chestii au fost acolo... dar asta e alta poveste.

Angelina Jolie
27th March 2005, 19:14
Forza Dinamo in 2005. Sper sa faceti eventul si anul asta. Am mai zis-o si pe intern ca sunteti cea mai putin antipatica echipa din Bucuresti.

vlad1607
27th March 2005, 22:06
Multumim de urari si de incurajari Valy...si noi speram :P :D da la ce aparare avem e greu in Campionat..chiar si in Cupa....dar sper sa luam macar un trofeu anul asta :) FORZA CAINII ! :)

Angelina Jolie
27th March 2005, 22:12
Stai linistit ca se impiedica si ceilalti. Poate chiar in Ardeal etapa viitoare.

vlad1607
28th March 2005, 12:35
sa te auda Dumnezeu :)

Ayrton
29th March 2005, 09:04
totusi greu de crezut... oricum bafta!

Zebrone
29th March 2005, 09:19
sa te auda Dumnezeu :)

pai tu ce crezi ca e ca in reclama la zapp? :D

vlad1607
29th March 2005, 15:28
pai tu ce crezi ca e ca in reclama la zapp? :D
Dc ar fi ca in reclama aia atunci ar scapa si nestiintza de Beeee :D

cip_81
30th March 2005, 19:15
Ce se intampla ?Oare cei mai buni dintre romani si olteni prin gratie divina mai au tupeul sa scoata capu-n lume si sa dea din plisc?

Utilizator
30th March 2005, 19:22
adica?? despre ce vorbesti?

Utilizator
7th April 2005, 17:00
vorbind ieri cu un coleg scotian despre fotbal, Celtic (el e fan Celtic), Glasgow, fair-play etc. la un moment dat am intrebat despre Graehme Souness jucatorul scotian in echipa celebra a lui FC Liverpool din anii '80, managerul de azi al lui Rangers, cunoscut printre altele a fi fost un jucator foarte dur.
Mi-a confirmat opinia si printre alte exemple pe care le dadea am avut placuta surpriza sa-mi spuna de celebra falca rupta lui Movila din disputa Liverpool-Dinamo in semifinalele Cupei Campionilor Europeni. Tipul vazuse meciul respectiv si a vorbit extrem de elogios despre teamul Dinamo din acea perioada. Existam inca in memoria fanilor de fotbal din Europa, ar fi timpul sa reinnodam traditia :)

PS: victoria in meciul de duminica poate marca acest inceput :ok:

blu_x4
7th April 2005, 23:22
:rolleyes: ce frumos ar fi sa scoatem iar capul in fotbalul mare!dar cu echipa pe care o avem acum nu cred ca putem ajunge acolo unde vrem.mai ales ca se vor mai pierde pe drum cativa jucatori... :headbang:

Utilizator
8th April 2005, 11:23
nu se stie niciodata ce va fi maine...chiar si cu echipa de acum, daca se rezolva linia de aparare parerea mea e ca avem sanse. Bun, nu te gandi la repetarea unei semifinale europene prea curand cu echipa asta...

andrei_cj
15th April 2005, 12:04
Sa stiti ca CFR vine la BUCURESTI pentru un meci MARE oricum Bafta si sa castige cel mai bun dar sper ca nu cu blaturi ca si in meciul cu FC NATIONAL din CUPA!

Utilizator
15th April 2005, 12:14
Bafta si voua, sa castige cel mai bun :ok:

vlad1607
15th April 2005, 18:57
E nevoie de o victorie clara,fara dubii ! Sper sa vina cat mai multi caini la meci(eu voi fi prezent) si sa se strige (dc nu altceva) anti-conducere ! FORZA NOI ! :)

Angelina Jolie
18th May 2005, 23:07
Forza Dinamo in 2005. Sper sa faceti eventul si anul asta.
Atunci am zis sper, dar trebuia sa zic cred. Oricum daca se implineste previziunea ce vreau eu sa va intreb este: daca ne-om intalni vreodata, dati o bere la baiatul? Ayrton, Vlad, Cip?

vlad1607
19th May 2005, 00:19
o bere...5 beri....vin...."uishky"..ce vrea sufletelul tau :)

fia
19th May 2005, 10:42
Ce a patit mah Stelica? Am auzit ca are ruptura de uretra de la contactul cu Burdujan. Ce inseamna asta? Ca i s-a rupt p***? :evil:

vlad1607
19th May 2005, 14:36
nu ma intereseaza stelica miopu parkinson...dc esti asa curios intreab-o pe Lili :D :D
si special pt tine :ce bafta ati avut cu Goian :D :D

CoolRain
26th May 2005, 18:00
Las' ca pana la urma tot Dinamo o sa ia campionatul /hello

vlad1607
26th May 2005, 18:18
asa sa fie.......sa curba berea,vinu,vodca,uishkile...ce vrea fiecare :D

CoolRain
27th May 2005, 19:04
Vor curge in valuri, iti dai seama /OLE/
Daca Dinamo castiga ultimele 2 meciuri, eu zic ca iese campioana. Steaua nu o sa ia 6 puncte, asa ca pana la urma tot ce conteaza e FC Arges-Dinamo din ultima etapa...

Hard
27th May 2005, 20:25
Visati Ca Va Dau Voie

vlad1607
28th May 2005, 11:54
bai shebiZEROBARAT vezi ca te-ai ratacit...hai fugutza...zona..inapoi la stana...hai ca numara ciobandantul luminii berbeci.....si dc lipsesti te bate scursura scoica....:degete:
Speram sa vedem un festival de goluri azi,in penultima etapa :D...

cip_81
28th May 2005, 12:04
I-auzi la el, ne da el voie. Da' sa te injuram ne dai voie?

vlad1607
28th May 2005, 12:07
de ce sa injuri si implicit sa ne coboram la nivelul lui? nu are rost...

Hard
30th May 2005, 11:04
INJURATI-MA ca VA DAU VOIE
Performantele echipei STEAUA vor veni si datorita invidiei voastre.slaba echipa aveti,halal echipa,halal suporteri...nu am pretentii de la voi,dati drumul la injuraturi.

CoolRain
30th May 2005, 11:35
Seby, vezi ca e pe "Diverse" un thread pentru cei cu preferintele tale, poate gasesti acolo doritori de sclav docil. Ia spune cum iti place, de mama sau de nevasta? Ai nevoie si de putina bataizta cu cravasha peste poponeatza?
P.S.: Contacteaza-l pe S.O.S, el e unul din masochistii forumului, el ar putea sa-ti fie un bun stapan. Dai o bere daca va combinati :ok:

Hard
30th May 2005, 12:22
asa asa va vreau, bagati mare aici, cat puteti: ham ham...

Ayrton
30th May 2005, 16:13
Domnule SebyO, te rog frumos sa ne scutesti de prezenta ta pe aceasta sectiune a forumului OLS.
Sper sa intelegi de vorba buna si sa nu ma vad nevoit sa-ti dau avertisment sau ban pt off-topic. Nu ai decat sa scrii pe "Intern" si pe threadurile "suporter stiaua" cat vrei.
Multumesc.

Hard
30th May 2005, 16:57
ma scuzati,promit sa nu mai supar pe nimeni...insa o parere mica se poate,asa din cand in cand?

CoolRain
30th May 2005, 17:00
Nu, nu se poate. Nu aici. Esti prea varza. Du-te la Steaua si fa-ti de cap pe thread-ul lor, te tine in brate alpopa :ok:

Hard
30th May 2005, 17:18
ce ai ma? ti-e frica de o "parere"?

Ayrton
31st May 2005, 09:07
O "parere" poti sa-ti dai, nu esti singurul ne-dinamovist ce mai scrie pe aici, dar te rog fara jigniri, ironii grosolane sau atacuri la Dinamo sau dinamovisti. Ca din astea poti posta cate vrei pe Intern.

Utilizator
31st May 2005, 14:33
INJURATI-MA ca VA DAU VOIE
Performantele echipei STEAUA vor veni si datorita invidiei voastre.slaba echipa aveti,halal echipa,halal suporteri...nu am pretentii de la voi,dati drumul la injuraturi.


Juri cu mana pe inima ca ceea ce joaca Steaua azi e pe gustul tau?
Daca nu, sa lasam vrajelile, v-a cam coplesit frica de a pierde un nou titlu si nu mai stiti ce sa ziceti. O sa-l luati, stai calm, veti avea meci lejer in ultima etapa.

Hard
31st May 2005, 15:44
de ce sa-mi fie mie frica? am ceva de castigat de pe urma lor?nu! eu sunt obiectiv insa observ ca dinamovistii sunt plin de ei ...de aceea nu am pretentii de la voi...asadar, bagati mare aici ca nu va vede nimeni

Utilizator
31st May 2005, 15:51
Vezi, aceeasi parere o avem si noi, ca sunteti plini de voi. Si cred ca noi cand zicem asta avem mult mai multe argumente, inclusiv analiza comparativa a postarilor de pe OLS.

Hard
31st May 2005, 19:24
la urma urmei nu conteaza ce credem unul de altul(e normal sa moara capra vecinului)ci cum ne considera ceilalti, care nu simpatizeaza nici o echipa din bucuresti, de exemplu poli timisoara,craiova,farul...deschide ochii putin...si fii realist.

Ayrton
1st June 2005, 09:16
:happy
Sau Petrolul Ploiesti, UT Arad, Cluj-ul... Esti plin de obiectivitate... :D

Hard
1st June 2005, 11:44
:happy
Sau Petrolul Ploiesti, UT Arad, Cluj-ul... Esti plin de obiectivitate... :D
Din divizia C nu ai? :sleep:

Ayrton
1st June 2005, 15:25
dar craiova si poli timisoara nu sunt din "B" ?

Hard
1st June 2005, 17:03
pai hotaraste-te vorbesti de sezonul asta sau de sezonul viitor?
in sezonul asta: Poli Aek si craiova in A iar poli timisoara in B,deci nu ai dreptate
in sezonul viitor: poli aek in A,craiova e posibil in B si poli timisoara in C,iar nu ai dreptate....ambele in B in acelasi timp nu se poate,ne pare rau...

Ayrton
1st June 2005, 17:07
da, ai dreptate... scuza-ma... deci la intrebarea ta


Din divizia C nu ai? :sleep:

ti-ai raspuns singur... :happy:

vlad1607
2nd June 2005, 08:15
sebyZero da te doareeeee.......:D

CoolRain
2nd June 2005, 10:45
la urma urmei nu conteaza ce credem unul de altul(e normal sa moara capra vecinului)ci cum ne considera ceilalti, care nu simpatizeaza nici o echipa din bucuresti, de exemplu poli timisoara,craiova,farul...deschide ochii putin...si fii realist.
Mi s-a parut mie ca era ceva cu filmul ala, "Eyes wide shut"... Sebica, promit sa fiu realist si demn pana la capat! Acum povesteste-mi cum e cu capra vecinului.

Hard
2nd June 2005, 13:53
tu poti fi cum vrei ca nu am pretentii de la tine.baga mare cat cuprinde aici ca nu te vede nimeni.spune-i lui gigi becali sa-ti povesteasca , ca poate are si cateva capre pe langa cele 50 de oi.

vlad1607
2nd June 2005, 13:56
sebyZERO multumim anticipat pt lipsa ta de pe aceasta sectiune...
ne vezi pe noi tabarand pe suporter Stana?

Hard
2nd June 2005, 14:03
pe tine nu,dar pe altii da,da o fuga si o sa vezi.insa nu pt acest motiv imi las semnatura aici,ci pentru a avea o legatura stransa si calduroasa cu suporterii celorlalte echipe.

vlad1607
2nd June 2005, 14:10
vezi poate devine prea stransa si calduroasa legatura cu noi :D

Hard
2nd June 2005, 14:14
depinde cat de tare va aplecati

Mihai
2nd June 2005, 14:16
Mai seby0 eu cred ca tu esti caine sub acoperire... ca numai pe Dinamo postezi :D

vlad1607
2nd June 2005, 14:18
dc ne aplecam o facem de greatza cand vedem ca mare stelsit sebyZerobarat posteaza non stop pe un topic dedicat suporterilor lui DINAMO :D
@mihai :sper ca te inseli :D

Hard
2nd June 2005, 14:18
imi place mie echipa asta si de aia.what`s the problem?
va aplecati in fata noastra pt ca asa e normal. :jerk: seby sunt eu,zero esti tu,nu confunda.

vlad1607
2nd June 2005, 14:21
mareului stelist ii place de riavla de maorte DINAMO!!! :happy
hai ca esti dus..............nu stiu ce sa mai scoti...ce enormitate sa mai debitezi....esti in goana dupa posturi??...vrei ca pana in iulie sa ai 333333333333 de posturi? :no:

Hard
2nd June 2005, 14:25
nu pustiule,cu goana esti tu,din cate observ...la mine nu e singurul user,de ce nu intelegi?

vlad1607
2nd June 2005, 14:30
hai clono scuteste-ne de prezenta ta pe suporter Dinamo ! eu zic ca esti porcea dc tot postezi aici !

Hard
2nd June 2005, 14:34
nu ai ghicit! nu te mai abate de la topic,daca ai ceva cu mine,cauta-ma in alta parte,nu pe un forum pe care se discuta despre o anumita echipa de fotbal.

vlad1607
2nd June 2005, 14:40
nu am nimic cu berbecutzu :P cu tine :D numai ca aberezi cand nu e cazul su mai ales unde nu e !
SA-TI AMINTESC CA TU POSTEZI IMEDIAT DUPA MINE INDIFERENT UNDE AM POSTAT EU IN PREALABIL? cine are cu cine ia zi?
si din moment ce tzii cu stana de ce ai venit tu aici(tu ai inceput) nu iti mai ajungea pasunea pt zburdat?

Mihai
2nd June 2005, 14:43
Eu cred ca ii place avatarul tau cu catzelusii, si cum el nu are ii place sa fie si numele lui pe langa sigla clubului Dinamo! Hai baga mare...

cip_81
2nd June 2005, 14:44
Aha, ai clone...ia sa vezi cum te param. :D

Hard
2nd June 2005, 14:48
ai dreptate in ce spui:eu am inceput,iar tu postezi dupa ce postez eu.dar cel mai destept cedeaza asa ca azi te-am lasat pt ca vad ca am devenit problema ta.fii relaxat baiatule.

ieppy
2nd June 2005, 14:54
iar tu flexat mai seby, ca viatza e prea scurta pentru o oaie. :D

cip_81
2nd June 2005, 14:56
Nu, tu ai devenit problema mapamondului...daca-ti zic ca esti caz patologic te superi.

Ia du-te tu pe miristea voastra, ca acolo nu venim peste tine. Nici n-am putea...ne-ar trebui o masca de gaze si niste cizme de pescar.

vlad1607
2nd June 2005, 14:57
de relaxare ai tu nevoie seby :D

vad ca sunt febletea ta :P ...unde postez eu vii si tu zburdand :rosu :

eu am postat doar ca raspuns la ineptiile tale...hai ca te-am lasat in lumea ta :D

bob
2nd June 2005, 15:20
se lasa seara-n cimitirul belu,
apare steaua sa faca apelu',
marrakech, o marrakech,
steaua- papagalu' tzarii esti!

vlad1607
2nd June 2005, 15:44
bob mai e si aia cu cate stele sunt pe cer................zace-n capitala noastra :D

Zebrone
2nd June 2005, 15:47
se lasa seara-n cimitirul belu,
apare steaua sa faca apelu',
marrakech, o marrakech,
steaua- papagalu' tzarii esti!

si legatura cu marrakech e care? sau nu iesea rima? paunescule tu esti? :D

vlad1607
2nd June 2005, 16:04
alpi .....alpi.........si tie iti place pe suporter Dinamo vad.....in semn de multumire pt vizitele tale o sa trecem si noi pe suporter Craiova sa aprindem o lumanare :D

bob
2nd June 2005, 16:44
si legatura cu marrakech e care? sau nu iesea rima? paunescule tu esti? :D
acolo o sa va mute dinel! o sa va puna si antena de satelit, sa vedeti cum luam iarasi campionatul!

Hard
2nd June 2005, 20:06
ce penibil esti,poetule...

vlad1607
3rd June 2005, 09:03
bai berbecutz cu nume de cod sebyZEROBARAT tu chiar nu pricepi,nu ai decenta necesara??aici e suporter DINAMO si in cazul in care nu esti caine rosu lasa-neeee ca esti cu vaca.....

Zebrone
3rd June 2005, 09:39
alpi .....alpi.........si tie iti place pe suporter Dinamo vad.....in semn de multumire pt vizitele tale o sa trecem si noi pe suporter Craiova sa aprindem o lumanare :D

atata timp cat nu ramai poti sa treci :ok:

vlad1607
3rd June 2005, 09:42
nu avea tu grija mea :D
nu am cum sa stau ......ca e "Beeeeeeeeeeeeeee" :D si nu imi place:D

CoolRain
3rd June 2005, 12:09
Mah, ar trebui facuta si o slujba de inmormantare, e pacat sa nu-i ingropam crestineste... Vlad, de duci tu sa tragi clopotele?
Si ne trebuie un tzarcovnic!

vlad1607
3rd June 2005, 12:15
ma....imi e cam lene.........da na....ma sacrific......da sa nu uitzi sa iei sicriul sa-l aduci da?

CoolRain
3rd June 2005, 12:30
Ar fi culmea, sicriul de demult ocupat si sigilat:D. Stai sa-mi dreg putin vocea si incep imediat sa cetesc:P

Ayrton
3rd June 2005, 13:40
Ati uitat ca au facut chiar ei suporterii olteni un miting prin Craiova cu sicriu si preoti si au ingropat Ne-stiinta? :D ... au avut ei un presentiment... Fie-i tarana usoara!

CoolRain
3rd June 2005, 13:55
Doaaaaamneeeee miluiesteeeeee.........

Hard
3rd June 2005, 14:31
ce pacatosi sunteti,Cel de Sus Va vede...

CoolRain
3rd June 2005, 14:33
SebyO, te-a invitat cineva pe aici? Poate ai treaba sa rasfoiesti atlasul zoologic si noi te retinem

Hard
3rd June 2005, 14:35
dar pe tine te-a bagat cineva in seama,sau suferi...?

vlad1607
3rd June 2005, 14:38
zeroseby asta nu face diferenta intre sectiuni....are cineva o busola pt oitza asta? :D

Hard
3rd June 2005, 14:42
faceti cu randul aici ca sa-mi faceti fatza? nu aveti valoare,luati o pauza.

vlad1607
3rd June 2005, 14:44
lasa ma ca ai tu valoare......suficienta.......te apropii de oier la minte........nu te opri ! :D

CoolRain
3rd June 2005, 14:59
Bah Seby, eu nu am mai postat la Steaua, asa ca te rog frumos sa behai in alta parte.

Hard
3rd June 2005, 15:20
ce treaba am cu tine?faci ce vrei,democratie...eu nu postez la dinamo pt ca postezi si tu in alta parte,ci ca sa pastrez o legatura amiabila cu suporterii acestei echipe.lasa-ma te rog cu perlele tale si vezi-ti de topicuri ca e mai interesant, nu crezi?tind sa cred ca eu sunt mai important decat echipa cu care tii.

CoolRain
3rd June 2005, 15:24
Adevarul e ca de cand m-am impiedicat de tine continui sa ma fascinezi :ok: Ai fost un fel de revelatie pentru mine. Zii buey Seby, facem o discutie si in afara fotbalului? Ceva istorie, politica pe "Diverse"?

Hard
3rd June 2005, 15:50
facem dar nu acum,ca ma duc la fotbal,putina miscare anti-burta nu strica.mai vorbim,totul e sa ne intelegem cat de cat,nu sa aruncam cu vorbe ,vezi Doamne nu e dinamovist.asta e,nu toti sunt asa de pacatosi...

CoolRain
3rd June 2005, 16:13
Uf, in sfarsit a plecat :evil: Cica se duce la fotbal: mai da o pasa, mai ia o gura din gazon :D
@Later edit: Seby, sper ca vorbesti serios. Dincolo de echipele cu care tinem, suntem oameni. Si, spre deosebire de majoritatea covarsitoare a celor de pe OLS, tu esti un om cu idei multe. Ar fi interesant sa abordam, alaturi de alti cativa colegi forumisti, anumite probleme legate de umanitatea secolului 21.

Angelina Jolie
10th June 2005, 23:52
SA MOARA jiji DE SUPARARE,
restul il stiti voi.
Vlad pregateste lazile de bere ca v-am dat pronostic inca din iarna.

vlad1607
12th June 2005, 03:12
Valy acu ce fac cu lazile alea? erau special pregatite pt transpot la Cluj...scria Ursus Valy pe ele.......
uuuuuuuuuuuuuufffffffffffffffff...................

cip_81
12th June 2005, 14:31
Da-i-le lui seby.

vlad1607
12th June 2005, 14:35
ce sa faca sebyzero cu ele?nu vezi ca a "sarbatorit"titlul in fata calculatorului?patetic...nu cred ca are prieteni :D

cip_81
12th June 2005, 14:37
I le dai desfacute...ca altfel nu o sa stie ce sa faca cu ele. Aaa, si sa-i dai si un manual de instructiuni.

vlad1607
12th June 2005, 14:49
imi perd timpul...le beau eu cu prietenii mei :D

Hard
12th June 2005, 15:30
SA MOARA jiji DE SUPARARE,
restul il stiti voi.
Vlad pregateste lazile de bere ca v-am dat pronostic inca din iarna.
ce bine imi pare ca ai luat tzeapa...
pt cutzu cutz de aici: am prieteni si dusmani...stiti voi ca sunteti cu manelele