PDA

View Full Version : Etapa 1: International Curtea de Arges – Otelul Galati 0-1



resita
17th July 2009, 00:13
Discutii inainte si dupa meci.

Meciul are loc vineri 31 iulie, ora 18:30, GSP TV

bada_otelul
18th July 2009, 20:42
Discutii inainte si dupa meci.

Meciul are loc in perioada 31.07-02.07.2009

Esti sigur ca ala e intervalul in care va fi programat meciul?:D

Denis
19th July 2009, 08:03
ups.:D....aceeasi greseala au toate partidele:P


apropo resita...poll-urile nu mai sunt valabile si pentru sezonu asta sau ai uitat sa le postezi?

2 SOLIST

delaoltenia
20th July 2009, 08:50
1x....

red-bull
20th July 2009, 09:06
2 solist

janessu
20th July 2009, 10:24
Inter va castiga cu siguranta, nu sunt chiar asa de slabi cum crede lumea ... s-au miscat bine pe piata transferurilor, i-am vazut jucand si veti vedea ce surprize produc in campionatul asta. In plus, e primul lor meci in Liga I, joaca si pe teren propriu (teoretic) ... nu ar da bine o infrangere

mihai_alex
20th July 2009, 16:09
Si Otelu-i ce pentru tine?avem echipa mai buna decat sezonul trecut,si un antrenor nou,pacat ca vom mai avea cativa accidentati,inca vreo 2 luni.

Hard
20th July 2009, 16:10
si un antrenor pe masura.
1 solist.

Denis
20th July 2009, 16:14
Nici eu nu cred ca sunt slabi dar se vede foarte clar diferenta intre Otelul din ultima etapa din sezonul trecut, si Otelul de astazi. Acum avem atacant care marcheaza, si avem acoperire pe fiecare post. Exista o lupta de titular pe fiecare post...ramane la intuitia lui Munteanu pe cine trebuie sa bage in teren. Titularii de anul trecut vor avea o competitie serioasa pentru postul de titular in acest sezon.:ok:

Daca nu se va termina egal, cred ca Otelul va castiga. 1-1 sau 1-2.

mihai_alex
20th July 2009, 16:16
si un antrenor pe masura.
1 solist.

Chiar iti simteam lipsa.

Steel Jar
20th July 2009, 17:42
batem cu 3-0 sau 4-0................... hard tot pe invers ai ramas?

cap
20th July 2009, 19:19
sper sa batem

chinezu
22nd July 2009, 09:42
1-1

Ulysses
22nd July 2009, 14:48
Grigoras e o mare pierdere pentru otelari
1 solist

mihai_alex
23rd July 2009, 11:34
Mai vedem daca e pierdere sau nu.

Steel Jar
23rd July 2009, 14:30
Dorimel cred ca este buba echipei.Grig se saturasera de Mariusica Stan si a plecat,dar chiar nu putea sa aduca antrenor pe altcineva?pe oricine alcineva.Dorimel era de 1 saptamana la Galati si isi dadea cu parerea doar desprea steaua.Mai mult de 6 etape nu prinde asta la Otelul.

stiintacv
24th July 2009, 17:28
2 solist.

Denis
26th July 2009, 12:46
Sa speram ca pana la ora meciului Munteanu va gasi formula cea mai buna, iar baietii sa dea dovada de seriozitate.:mda:

Q-Djyni
26th July 2009, 13:20
Rave,Dorinel va fi de acum incolo numai antrenor,sau s-a retras ca jucator?

six
26th July 2009, 19:25
joaca...doar la pariuri.....:happy:happy:happy

Denis
27th July 2009, 04:25
S-a retras, dar a zis ca ar mai vrea sa imbrace odata tricoul nationalei (poate un meci demonstrativ de retragere). Dar din liga s-a retras.:) A zis intr-un interviu recent ca abea acum a realizat ca are 41 de ani, in timp ce alerga odata cu tinerii de la Otelul, anuntandusi totodata retragerea.

YoNuTzz
27th July 2009, 13:20
o victorie la debut ptr curtea de arges :ok:

mihai_alex
27th July 2009, 19:16
Al n-lea comunicat al clubului referitor la articolele defaimatoare la adresa Otelului,ale fituicilor din capitala:

Aliații granzilor
Steaua - Ceahlăul, Pandurii, Oțelul
Dinamo - Astra, Internațional Pitești
CFR - Gloria Bistrița, Unirea Alba Iulia, Gaz Metan
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ulti...ot-148571.html

FC Otelul - solitar, nu solidar!

DREPT LA REPLICA

Lipsa de subiecte naste monstri de presa. Gazeta Sporturilor de luni, 27 iulie 2009, o dovedeste cu prisosinta, eludand principiile de baza ale jurnalismului.

Neinteresant in perioada meciurilor de pregatire, atunci cand i-au fost mentionate in fuga doar cateva rezultate, FC Otelul Galati a devenit brusc o tinta in avancronica noului sezon al Ligii I. Semnatarul articolului "Ultimul Jackpot", Dan Udrea, probeaza o damnabila lipsa de scrupule si un profesionalism stirb atribuindu-i clubului nostru un titlu-tinichea de aservit al formatiei Steaua Bucuresti.

Jurnalistul n-a catadicsit sa prezinte argumentele, criteriile in conformitate cu care FC Otelul Galati ar fi in "alianta" cu Steaua Bucuresti, mergand probabil pe principiul ca gruparea ros-alb-albastra ar fi vreun sat fara caini, un debuseu al balastului. Avertizam autorul acestui articol scris pe genunchi si conducerea Gazetei Sporturilor ca FC Otelul Galati nu tolereaza asemenea atitudini care aduc atingere imaginii si intereselor clubului!

FC Otelul Galati este solitar in actiunile sale si nu solidar cu cineva si rugam ca activitatea clubului nostru sa fie respectata.

Conducerea FC Otelul Galati

Telespan
28th July 2009, 04:21
Merg pe 1 solist

mihai_alex
28th July 2009, 17:03
5-0 pentru Otelul,sau poate 5-1.

dannyreddog
28th July 2009, 19:13
optimist nu gluma:D

ics se termina

mateiasi
29th July 2009, 11:31
Pe de o parte, avem si de ce sa fim optimisti: anul asta vom avea o linie de mijloc naucitoare (pe 5 posturi se vor bate 9 jucatori valorosi - Paraschiv, Viglianti, Giurgiu, Mojsov, Golocevac, Antal, Iorga, Ibeh, Salageanu), iar in atac avem acum solutii decente (Pena, N'Kongue, Matei).

Pe de alta parte, ai dreptate, ar trebui sa fim mai circumspecti: reputatia lui Munteanu e cam dubioasa. Speram sa-si dea seama ca Otelul e ultimul colac de salvare pentru el: daca o zbarceste si aici, cariera lui de antrenor e compromisa definitiv.

janessu
29th July 2009, 12:23
tare optimisti galatenii ... n-am ce zice, au si echipa: Paraschiv, Viglianti, Giurgiu, Mojsov, Golocevac, Antal, Iorga, Ibeh, Salageanu mijlocasi valorosi nu gluma, sezonul trecut au dat impreuna 150 de pase de gol:happy; pe atacanti nu-i mai amintesc, ii stie toata planeta :ras-plans:.
Baieti, fiti putin mai moderati, s-ar putea sa nu aveti pe unde scoate camesa dupa meci ... sunt si la Inter niste fotbalisti - ce-i drept, nu la fel de valorosi ca ai vostri - dar sunt tot 11. Culmea e ca am auzit ca si astia de la Inter joaca cu portar :shocked: Ciudat.
Hai ca va las, mai discutam dupa ce va treziti ... adica dupa meci :cya:

Doctor_Satan
29th July 2009, 12:45
Interul abia a promovat si au si aparut suporterii ca ciupercile dupa ploaie!
Ca sa nu mai vorbim de faptul ca se si cred campioni sau cel putin echipa de podium.
Probabil veti scoate si voi un egal in meciul asta, dar nu pentru ca sunteti buni de ceva, ci pentru ca noi de obicei incepem prost (a se vedea ca anul trecut am debutat cu un egal la Medias, iar gazarii au retrogradat la final).
Interul va trebui sa se bucure de fiecare punct care il va scoate in acest campionat.

Parerea mea e ca batem la diferenta mica si cu multe goluri.

BBB
29th July 2009, 12:53
Inter Pitesti bate la limita, 1-0. Otelul nu poate realiza mare branza cu dopinel antrenor. Sunt principala candidata la retrogradare

mihai_alex
29th July 2009, 13:10
tare optimisti galatenii ... n-am ce zice, au si echipa: Paraschiv, Viglianti, Giurgiu, Mojsov, Golocevac, Antal, Iorga, Ibeh, Salageanu mijlocasi valorosi nu gluma, sezonul trecut au dat impreuna 150 de pase de gol:happy; pe atacanti nu-i mai amintesc, ii stie toata planeta :ras-plans:.
Baieti, fiti putin mai moderati, s-ar putea sa nu aveti pe unde scoate camesa dupa meci ... sunt si la Inter niste fotbalisti - ce-i drept, nu la fel de valorosi ca ai vostri - dar sunt tot 11. Culmea e ca am auzit ca si astia de la Inter joaca cu portar :shocked: Ciudat.
Hai ca va las, mai discutam dupa ce va treziti ... adica dupa meci :cya:

Cat de prost poti sa fii,ca si BBB,daca tu n-ai auzit de ei nu inseamna ca nu-s buni.

janessu
29th July 2009, 13:21
Interul abia a promovat si au si aparut suporterii ca ciupercile dupa ploaie!
Ca sa nu mai vorbim de faptul ca se si cred campioni sau cel putin echipa de podium.
Probabil veti scoate si voi un egal in meciul asta, dar nu pentru ca sunteti buni de ceva, ci pentru ca noi de obicei incepem prost (a se vedea ca anul trecut am debutat cu un egal la Medias, iar gazarii au retrogradat la final).
Interul va trebui sa se bucure de fiecare punct care il va scoate in acest campionat.

Parerea mea e ca batem la diferenta mica si cu multe goluri.

In primul rand, nu toti cei care spun ca va castiga Inter sau ca nu va castiga Otelul sunt suporteri ai Interului. Si in al doilea rand, de unde ai dedus tu ca se cred deja campioni sau pe podium? Eu n-am vazut asa ceva pe acest forum ... tu oi fi vreun medium ceva :groggy: ca prea mi-ai citit gandurile de "suporter". Daca si jucatorii Otelului gandesc ca unii dintre suporterii lor (referitor la echipa argeseana) cu siguranta se vor intoarce acasa cu coada intre picioare ...

Doctor_Satan
29th July 2009, 13:24
Inter Pitesti bate la limita, 1-0. Otelul nu poate realiza mare branza cu dopinel antrenor. Sunt principala candidata la retrogradare

Eu stiam ca-i zice International Curtea de Arges. :thinkso:
Nu stii nici macar numele echipei si-ti dai cu parerea! :rosu:


In primul rand, nu toti cei care spun ca va castiga Inter sau ca nu va castiga Otelul sunt suporteri ai Interului. Si in al doilea rand, de unde ai dedus tu ca se cred deja campioni sau pe podium? Eu n-am vazut asa ceva pe acest forum ... tu oi fi vreun medium ceva :groggy: ca prea mi-ai citit gandurile de "suporter". Daca si jucatorii Otelului gandesc ca unii dintre suporterii lor (referitor la echipa argeseana) cu siguranta se vor intoarce acasa cu coada intre picioare ...
Afirmatiile astea le-am facut dupa ce am vazut ca au scris suporterii Interului si ceilalti care isi dau cu parerea ca sa-si mareasca numarul de postari si doar-doar ii injura careva, sa se lase cu scandal si sanctiuni.
Si treaba jucatorilor e sa fie profesionisti, iar a suporterilor sa creada in victorie indiferent de adversar. ;)

janessu
29th July 2009, 13:30
moldovene (mihai alex) ... cand te-oi face eu prost pe tine, atunci ai voie sa ma faci tu pe mine. Ideea nu era daca am auzit de ei sau nu, cum a procesat acolo neuronul tau ... ci de cat de valorosi sunt, PROSTULE! Si stai linistit, am auzit de ei de vreo 2-3 ori in campionatul trecut.
Din pacate pentru unii moldoveni, apari tu aici sa dai apa la moara celor care va jignesc ... inclin sa le dau dreptate. De aici inainte o sa te ignor, nu de alta, dar refuz sa ma cobor la nivelul tau

mihai_alex
29th July 2009, 13:41
Nivelul tau e evident cand ataci po****tia unei regiuni doar pentru ca m-am luat de un prost care face mistouri de echipa mea.Daca te legi,leaga-te de individ,nu de regiune,pentru ca scursuri ca tine sunt peste tot,nu doar in Moldova.
Iar eu am explicat clar:

daca tu n-ai auzit de ei nu inseamna ca nu-s buni.
Nici sa citesti nu stii.

mateiasi
29th July 2009, 13:52
tare optimisti galatenii ... n-am ce zice, au si echipa: Paraschiv, Viglianti, Giurgiu, Mojsov, Golocevac, Antal, Iorga, Ibeh, Salageanu mijlocasi valorosi nu gluma...
Vad ca nu spui nimic de Paraschiv, Giurgiu si Viglianti, trag concluzia ca le recunosti valoarea. Probabil auzisesi de ei cu mult inainte de a veni la Otelul (ca si de Szekely, Jula, Jelev...). Iar de vreme ce iti permiti sa faci aprecieri la adresa lor, imi inchipui ca i-ai urmarit macar la cateva meciuri sau antrenamente.

Pentru cei care nu sunt atat de avizati (ca tine), cateva informatii:
- Salageanu a fost dorit de Dinamo si Rapid, dar s-a imbolnavit de hepatita B. A stat un an pe tusa, a luat-o de la capat (in liga a III-a), iar Otelul s-a miscat repede si l-a transferat, chiar daca nu revenise inca la forma de acum cativa ani. Acum si-a revenit. Grigoras l-a folosit o perioada ca fundas, poate de aceea nu a iesit in evidenta.
- Iorga e considerat unul dintre cei mai valorosi tineri fotbalisti din Romania. Joaca in liga I de la 19 ani, e fost international de tineret, are o tehnica exceptionala, dar uneori da dovada de indolenta in joc. Site-ul transfermarkt.de il coteaza la peste 1 milion de euro (are cea mai mare cota din echipa). Valoare are, trebuie doar sa-si bage mintile-n cap.
- Pentru Ibeh, UTA a incercat sa lupte cu dintii, dar i-am prins intr-o perioada nefasta (nu mai aveau bani deloc, jucatorul era neplatit de 3 luni, si a fost declarat liber de contract). Au plans dupa el, si pe buna dreptate: are tehnica buna, explozie in dribling, si se lipeste la goluri. Grigoras, cu bine-cunoscutul sau apetit pentru improvizatii, l-a plimbat pe tot terenul, poate de aceea nu si-a dat masura valorii.
- Liviu Antal a fost declarat de catre o serie de publicatii cel mai bun mijlocaș dreapta al sezonului 2008-2009 in liga a II-a. Are cel putin o viteza peste Szekely, e la fel de mobil, si trage la fel de surprinzator la poarta (asta nu e neaparat un lucru bun, nu pare a avea un sut prea precis). E un jucator care merita urmarit cu atentie.
- Golocevac este un numar 10 clasic: foarte tehnic, cu o buna viziune a jocului, trage bine la poarta (nu in forta, ci plasat). Nu are o viteza deosebita, dar sta bine pe picioare. M.Stan, al carui fler e bine cunoscut, declara despre el: "E un play-maker cum putini sunt in Liga I". Fanii fostei lui echipe ne spuneau ca alterneaza evolutii stralucitoare cu unele destul de sterse. E drept, acolo era titular de drept, nu avea de ce sa-si dea viata pe teren; concurenta de la Otelul e de asteptat sa-l motiveze. A venit tarziu, si a ratat aproape toata perioada de pregatire, probabil nu va juca in primele meciuri.
- Mojsov e o clona a lui Paraschiv, punct.

BBB
29th July 2009, 13:55
Eu stiam ca-i zice International Curtea de Arges. :thinkso:Nu stii nici macar numele echipei si-ti dai cu parerea! :rosu:


Eu vorba de International Pitesti, daca ai auzit de echipa asta. Intamplator s-au mutat la Curtea de Arges o perioada. Daca va muta nenea Stan 2 ani la Braila, o sa va mandriti ca va zice Otelul Braila?

Si ca sa raman on-topic, stiu prea bine ce pot baietii de la Inter, nu veti avea o zi prea roz dupa partida asta

janessu
29th July 2009, 13:56
Domnul meu, mai citeste o data mesajul si o sa-ti dai seama ca nu m-am legat de regiune: Din pacate pentru unii moldoveni, apari tu aici sa dai apa la moara celor care va jignesc - ba mai mult, am facut referire la un anume individ de pe forum. Nu am nimic cu modovenii, cum nu am nici cu oltenii, ardelenii, banatenii, ungurii etc.
Am ceva cu tine, pentru ca TU ai fost cel care a jignit fara niciun motiv.
A, si era sa uit ... stiu sa citesc, asa mai pe litere, mai pe silabe, ma descurc binisor, nu trebuie sa-mi porti de grija. Trec cu vederea celelalte jigniri din ultimul tau post pentru ca nu are rost sa mai continui, mi-ai demonstrat ce aveai de demonstrat. Hai pa

mihai_alex
29th July 2009, 14:06
Domnul meu, mai citeste o data mesajul si o sa-ti dai seama ca nu m-am legat de regiune: Din pacate pentru unii moldoveni, apari tu aici sa dai apa la moara celor care va jignesc - ba mai mult, am facut referire la un anume individ de pe forum. Nu am nimic cu modovenii, cum nu am nici cu oltenii, ardelenii, banatenii, ungurii etc.


Dar ce rost avea sa spui asta??

Tu ai fost cel care a facut mistouri ieftine despre echipa,tu ai provocat totul.Daca erai rational si retinut fii sigur ca nu aveam nimic cu tine,dar te-ai purtat ca un taran prost,si meriti tot ce ti-am spus

janessu
29th July 2009, 14:31
Dar ce rost avea sa spui asta??

Tu ai fost cel care a facut mistouri ieftine despre echipa,tu ai provocat totul.Daca erai rational si retinut fii sigur ca nu aveam nimic cu tine,dar te-ai purtat ca un taran prost,si meriti tot ce ti-am spus

Bai baiatule, tu chiar esti nesimtit ... Un sfat medical: CLAVUSIN, e bun pentru basici, foloseste-l cu incredere.
Au fost si alti suporteri ai Otelului care au dat o replica pe forum, dar au facut-o intr-un mod civilizat ... tu esti pierdut din punctul asta de vedere. Puteai sa raspunzi la o ironie cu o alta ironie, fara sa jignesti. Si ce e mai rau, nici macar nu te duce mintea sa stii cand sa te opresti, esti deja penibil ... fa-ti de lucru cu altceva.

PS: In caz ca mami si tati tau nu ti-au spus pana acum, sa stii ca si tu tot din taran de tragi, "oraseanule" care esti tu. Poti sa-i intrebi daca nu ma crezi.
Gata, promit ca asta e ultima replica pe care o adresez acestui individ.

mateiasi
29th July 2009, 16:23
Avem o groaza de absente (http://www.dunareabatrana.com/component/content/article/34-stiri/475-mari-probleme-de-lot-inaintea-partidei-cu-internaional-curtea-de-arge.html) pentru meciul de vineri, vom avea viata grea.

BBB
29th July 2009, 17:22
Avem o groaza de absente (http://www.dunareabatrana.com/component/content/article/34-stiri/475-mari-probleme-de-lot-inaintea-partidei-cu-internaional-curtea-de-arge.html) pentru meciul de vineri, vom avea viata grea.

Si il mai aveti si pe Dorinel Munteanu antrenor :happy

mihai_alex
30th July 2009, 00:02
Bai baiatule, tu chiar esti nesimtit ... Un sfat medical: CLAVUSIN, e bun pentru basici, foloseste-l cu incredere.
Au fost si alti suporteri ai Otelului care au dat o replica pe forum, dar au facut-o intr-un mod civilizat ... tu esti pierdut din punctul asta de vedere. Puteai sa raspunzi la o ironie cu o alta ironie, fara sa jignesti. Si ce e mai rau, nici macar nu te duce mintea sa stii cand sa te opresti, esti deja penibil ... fa-ti de lucru cu altceva.

PS: In caz ca mami si tati tau nu ti-au spus pana acum, sa stii ca si tu tot din taran de tragi, "oraseanule" care esti tu. Poti sa-i intrebi daca nu ma crezi.
Gata, promit ca asta e ultima replica pe care o adresez acestui individ.
Esti vai de capul tau,trebuie sa recunosti.
Am inceput sa-mi pierd rabdarea cu rapanosii ca tine de pe forum,nu meriti sa-ti raspund civilizat.

Sa stii ca taran esti prin comportament,nu ma refeream la rangul resedintei tale,si inca un lucru....o ironie e una,insa tu ai fost nesimtit din prima.

P.S. Nu te mai obosi sa raspunzi,pentru ca te adaug la lista de ignore.

janessu
30th July 2009, 10:40
Esti vai de capul tau,trebuie sa recunosti.
Am inceput sa-mi pierd rabdarea cu rapanosii ca tine de pe forum,nu meriti sa-ti raspund civilizat.

Sa stii ca taran esti prin comportament,nu ma refeream la rangul resedintei tale,si inca un lucru....o ironie e una,insa tu ai fost nesimtit din prima.

P.S. Nu te mai obosi sa raspunzi,pentru ca te adaug la lista de ignore.

Domnilor moderatori, faceti ceva cu "domnul" de mai sus, n-as vrea sa-si piarda rabdarea. In plus, cred ca s-a facut de ras destul pana acum ... ne distram, ne distram dar pana cand?
Si sa-i spuna cineva ca in gramatica limbii romane, dupa virgula urmeaza spatiu si abia apoi urmatorul cuvant.

ON: Inter 1 - 0 Otelul, mai ales ca au absente in lot

Marius
30th July 2009, 10:42
V-as ruga sa incetati amandoi. Pana la urma, vad ca meciul a ramas in plan secund :(:(:(

Q-Djyni
30th July 2009, 10:44
Am o mica rugaminte,se poate alcatui un poll,ca se vada cam ce parere au utilizatoriii.


Multumesc :)

bada_otelul
30th July 2009, 16:44
Eu vorba de International Pitesti, daca ai auzit de echipa asta. Intamplator s-au mutat la Curtea de Arges o perioada. Daca va muta nenea Stan 2 ani la Braila, o sa va mandriti ca va zice Otelul Braila?

Si ca sa raman on-topic, stiu prea bine ce pot baietii de la Inter, nu veti avea o zi prea roz dupa partida asta

Sunt sanse mai mari sa jucati voi in gruia pe teren propriu decat sa ne mutam noi la braila asa ca poti dormi linistit la noapte:ok:
Cat despre meci, va fi primul vazut de suporterii Otelului(cu foarte putine exceptii) in noua formula. In afara de antrenamente si "din auzite" nu se poate spune mare lucru. Totusi, in afara de Bourceanu, jucator valoros dar cu gura prea spurcata, n-am pierdut cine stie ce jucatori ci mai degraba am scapat de ciurucuri. De venit au venit altii care, cel putin in pregatiri, s-au miscat mai bine. Ce va fi se va vedea maine...

mihai_alex
30th July 2009, 23:43
Eu vorba de International Pitesti, daca ai auzit de echipa asta. Intamplator s-au mutat la Curtea de Arges o perioada. Daca va muta nenea Stan 2 ani la Braila, o sa va mandriti ca va zice Otelul Braila?

Si ca sa raman on-topic, stiu prea bine ce pot baietii de la Inter, nu veti avea o zi prea roz dupa partida asta

Eu din cate stiu actuala Astra Ploiesti e fosta International Pitesti.Au cumparat intreaga echipa ca sa joace direct in liga a 3-a.

Poate stii tu ce pot baietii de la Inter,insa habar n-ai ce pot cei de la Otelul,inca.

Hingherul
30th July 2009, 23:46
sunt convins ca POT. intrebarea e cand or sa si arate ce pot! :D
va indoaie otelul argesul asta international.

BBB
31st July 2009, 06:31
Poate stii tu ce pot baietii de la Inter,insa habar n-ai ce pot cei de la Otelul,inca.

Ne lamurim diseara :D

Denis
31st July 2009, 07:31
Cu toate că Oţelul are unul dintre cele mai numeroase loturi dintre echipele Ligii I, Dorinel Munteanu are de ce să-şi facă griji, pentru prima partidă a sezonului (cea din deplasare cu Internaţional Curtea de Argeş). Astfel, tehnicianul echipei noastre nu va putea conta pe Stoian Kolev (suspendat în urma cartonaşului roşu încasat în ultima a etapă a campionatului trecut) şi nici pe accidentaţii Gabriel Viglianti, Adrian Sălăgeanu, Samoel Cojoc şi Marius Pena. De asemenea, Adrian Neagoie, Daniel David şi Njegos Golocevac nu au fost convocaţi pentru prima etapă a Ligii I, toţi trei fiind în urmă cu pregătirea fizică. Probleme sunt şi cu Gorgi Mojsov şi Milan Perendija care încă nu şi-au primit “cartea verde” de la Federaţia din Macedonia, iar dacă Oţelul nu va primi documentele respective nici cei doi nu vor putea evolua. -dunareabatrana.com


:(:(:(

Denis
31st July 2009, 07:39
Deci se pare ca vom pleca la Mioveni cu urmatorul lot:

Portari:
Baotic
Abraham

Fundasi:
Jelev
Costin
Sarghi
Silviu Ilie
Siminic
Carja
Rapa

Mijlocasi:
Paraschiv
Iorga
Ibeh
Antal
Giurgiu
Patras

Atac:
Matei
Axente
N'Kongue

Steel Jar
31st July 2009, 08:50
ar fi timpul sa incepem campionatul cu o victorie in deplasare.am incredere in baieti, si chiar daca nu castigam meciul, un egal tot scoatem.

mihai_alex
31st July 2009, 09:00
Ne lamurim diseara :D

Un meci n-are cum sa fie niciodata edificator,abia dupa 5 etape poti sa-ti dai parerea.

Urasc-Rutina
31st July 2009, 09:49
Smecher,isi dau cu parearea suporterii lui universitatea cluj si fc arges...Intrebare:Ne putem da si noi cu parerea de echipele domniilor voastre?!Daca da,unde sunt topicurile dumneavoastra la sectiunea liga 1?!Nu le gasesc,scuze...

Denis
31st July 2009, 10:41
Vorbesti prea politicos cu astia!!:D Nu sunt patroni pentru a le vorbi asa... sau erau spuse ironic:evil:

BBB
31st July 2009, 11:39
Smecher,isi dau cu parearea suporterii lui universitatea cluj si fc arges...Intrebare:Ne putem da si noi cu parerea de echipele domniilor voastre?!Daca da,unde sunt topicurile dumneavoastra la sectiunea liga 1?!Nu le gasesc,scuze...

Topicurile cu U Cluj si FC Arges is la sectiunea "Echipe de traditie ale fotbalului romanesc". Dar asta ar insemna sa sari gardu de la topicul cu "echipe obscure printre cazane" :D

@Mihai_Alex, eu zic ca ne putem edifica chiar dupa meciul de astazi. Un eventual 3-0 pentru Inter Pitesti ar spune multe, nu?

Steel Jar
31st July 2009, 11:48
Echipe obscure sunt multe, dar aici este una singura si nu din Galati :yes:.
Faci pariu cu mine ca nu pierdem azi, daca tot o tii pe a ta? Daca castiga curtea de arges iti dau eu 50 lei, daca nu imi dai tu aceeasi suma :D .

mihai_alex
31st July 2009, 11:48
Topicurile cu U Cluj si FC Arges is la sectiunea "Echipe de traditie ale fotbalului romanesc". Dar asta ar insemna sa sari gardu de la topicul cu "echipe obscure printre cazane" :D

@Mihai_Alex, eu zic ca ne putem edifica chiar dupa meciul de astazi. Un eventual 3-0 pentru Inter Pitesti ar spune multe, nu?

Ce sa spuna mai?spre exemplu prin 2003-2004 Ceahlaul era pe primul loc dupa 3 etape,dar la sfarsitul sezonului retrograda.In 2006-2007,Otelul incepea cu 3 infrangeri consecutive,apoi a continuat cu 7 victorii consecutive, am ajuns pe locul 3,si am terminat campionatul pe 5!,apoi sezonul trecut eram pe primul loc dupa 4 etape,dar am incheiat sezonul pe locul 12!
Nu poti sti nimic inainte de primele 5 etape.

Topicurile cu U Cluj si FC Arges is la sectiunea "Echipe de traditie ale fotbalului romanesc". Dar asta ar insemna sa sari gardu de la topicul cu "echipe obscure printre cazane" :D
Nesimtire si ignoranta,de asta dai dovada.Otelul are 21 de sezoane in prima liga si 5 participari in cupa UEFA,si este in permanenta prezenta pe prima scena din 1992,daca nici Otelul nu e echipa de traditie...

BBB
31st July 2009, 12:18
Echipe obscure sunt multe, dar aici este una singura si nu din Galati :yes:.
Faci pariu cu mine ca nu pierdem azi, daca tot o tii pe a ta? Daca castiga curtea de arges iti dau eu 50 lei, daca nu imi dai tu aceeasi suma :D .

Si ti-i trimit prin mesaj privat sau cum? :happy

@Mihai_Alex, scuza-ma, v-am confundat cu Dunarea Galati. Nu stiu de ce, dar in capul meu tot una'i. "Echipa aia de acolo de langa Dunare unde mereu sunt probleme"

Steel Jar
31st July 2009, 12:19
nu sunt metode de a trimite cuiva bani in ziua de azi?:confused:
zi daca esti asa de increzator mergi la pariu?

BBB
31st July 2009, 12:21
nu sunt metode de a trimite cuiva bani in ziua de azi?:confused: zi daca esti asa de increzator mergi la pariu?

Nu, ca nu vreau sa-mi afli adresa si sa vii sa ma bati

Steel Jar
31st July 2009, 12:27
Chiar daca ai spus-o in gluma , nu as face asa ceva niciodata.
Uita-te azi la meci si la 2-0 pt. noi recunoaste ca suntem echipa mai buna.

Denis
31st July 2009, 12:34
BBB, esti inconjurat numai de Galateni.:drak: Si nu e nevoie de adresa ta de-acasa ci doar de numarul tau de cont pentru a trimite bani. Asta daca ai cont sau daca vrei sa ti-l afle SteelJar.:D

Echipa care va juca mai bine va fi mai buna, deci se va vedea pe teren care din ele este aceasta.

janessu
31st July 2009, 13:28
Echipa care va juca mai bine va fi mai buna, deci se va vedea pe teren care din ele este aceasta.


Foarte corect ... daca va fi Inter, as vrea sa-i vad pe galateni felicitandu-i pe argeseni; daca va fi Otelul, bravo lor, inseamna ca au meritat sa castige. Sunt convins ca va fi un meci frumos si asta pentru ca Otelul e o echipa care incearca sa joace fotbal indiferent de adversar, nu se baricadeaza in aparare daca joaca in deplasare ... ce-i drept, nu le iese intotdeauna :D.

mihai_alex
31st July 2009, 13:29
Si ti-i trimit prin mesaj privat sau cum? :happy

@Mihai_Alex, scuza-ma, v-am confundat cu Dunarea Galati. Nu stiu de ce, dar in capul meu tot una'i. "Echipa aia de acolo de langa Dunare unde mereu sunt probleme"

Bine,si Dunarea are 7 sezoane in prima liga si o participare in cupa Cupelor,cu numele de CSU Galati.

mateiasi
31st July 2009, 13:29
Cred ca de-acum ii putem considera absenti pe Mojsov si Perendija (e greu de presupus ca se va rezolva ceva in urmatoarele 2-3 ore). Pacat, Mojsov ar fi fost bun la inchidere, langa Giurgiu...

Sper ca baietii de la Dunarea Batrana sa se fi inselat in privinta formulei de start (http://www.dunareabatrana.com/component/content/article/34/484.html): Carja e un adevarat "calcai al lui Ahile" in defensiva, Iorga la inchidere nu prea imi inspira incredere (nu are agresivitatea necesara postului asta), iar Ibeh pe flancul drept imi suna a improvizatie marca Grigoras.

mihai_alex
31st July 2009, 13:32
Exact de ce ma temeam,si ce am spus in urma cu cateva zile,Carja,Costin si Ilie titulari...Eu nu pot sa inteleg cum l-a vazut Dolarel mai bun pe Carja decat Rapa,si pe Costin mai bun decat Sarghi!

mateiasi
31st July 2009, 13:42
Munteanu l-a cam apostrofat pe Rapa la vreo 2 antrenamente, reprosandu-i calitatea paselor. Bun, de Rapa nu e multumit, dar orice alta solutie ar fi de preferat in locul lui Carja (Sarghi, de exemplu).

mihai_alex
31st July 2009, 13:46
Si cand Carja o sa greseasca ca-n cartea scolii ce-o sa faca?
Carja a aratat ce poate,Rapa are 19 ani si doar cateva meciuri in liga 1,si mai are timp sa creasca,dar n-o s-o faca daca o sa-l tina pe banca de rezerve.
Ma astept sa intervina si Stan in echipa daca n-o sa promoveze tinerii,si n-o sa aibe rezultate bune.

Steel Jar
31st July 2009, 14:30
Domnule triplu B, suntem prieteni ce dumnezeu.Ai uitat cum v-am dat meciul de la cluj,cand aveati 2 jucatori eliminati si va conduceam?:ras-plans:
Uite iti dedic tie victoria de azi. ti-as da si de baut, dar dupa comenatariile tale de pe threadul asta,cred ca ai dat destul alcool pe gat.:drak:

Ferko
31st July 2009, 14:43
Nu prea vad pe argeseni in postura de invingatori. In Liga II n-au aratat prea mult.

BBB
31st July 2009, 15:19
Domnule triplu B, suntem prieteni ce dumnezeu.Ai uitat cum v-am dat meciul de la cluj,cand aveati 2 jucatori eliminati si va conduceam?:ras-plans:
Uite iti dedic tie victoria de azi. ti-as da si de baut, dar dupa comenatariile tale de pe threadul asta,cred ca ai dat destul alcool pe gat.:drak:

Ma, eu astazi sunt fanul vostru. Atata ca tare mi-e sa nu va rupa fashu Inter Pitesti, is al dreq. Si fara suparare, atata timp cat e Dorinel acolo, nu va asteptati la prea mult respect din partea oamenilor

mateiasi
31st July 2009, 17:14
Site-ul Gazetei Sporturilor (http://www.gsp.ro/meciuri-live/international-vs-otelul-galati-156-1067.html) spune ca vom juca in formula:

Baotic - Sarghi, Costin, Jelev, Siminic - Antal, Giurgiu, Mojsov, Paraschiv - Axente, Matei

Daca au scris ceea ce au citit pe foaia de joc (si nu din burta), atunci Munteanu se tine de cuvant si tinteste victoria - e o formula ultra-ofensiva. Cam riscant, dar sa speram ca va da roade.

mihai_alex
31st July 2009, 17:32
Site-ul Gazetei Sporturilor (http://www.gsp.ro/meciuri-live/international-vs-otelul-galati-156-1067.html) spune ca vom juca in formula:

Baotic - Sarghi, Costin, Jelev, Siminic - Antal, Giurgiu, Mojsov, Paraschiv - Axente, Matei

Daca au scris ceea ce au citit pe foaia de joc (si nu din burta), atunci Munteanu se tine de cuvant si tinteste victoria - e o formula ultra-ofensiva. Cam riscant, dar sa speram ca va da roade.
Prefer formula asta.

BBB
31st July 2009, 18:34
Ce imn au astia. OO OO O O O OO O OOOOOOOOO :) Sa inceapa showu'

Celso
31st July 2009, 18:41
a inceput Marele Circ:D

Andrei_23
31st July 2009, 18:56
Cine da meciul, GSP sau Digi ?

MaxximusLegion
31st July 2009, 18:58
Sper ca munti sa nu fi stricat apetitul ofensiv al Otelului...Am pus o suma maricica, ca vor marca....
gsp

mihai_alex
31st July 2009, 19:19
Sa stii ca pana acum n-am avut nicio ocazie:happy

Avem nevoie urgenta de Viglianti,si mai ales Salageanu,dar si de cei doi care n-au primit cartea verde.
Plus cei trei care au ajuns mai tarziu si nu-s bine pregatiti...

Costin n-are ce cauta in primul 11 !

N-ar strica sa-i introduca pe Antal si Iorga...ca din cate vad reusim nimic pe faza ofensiva.

Denis
31st July 2009, 19:25
Pe mine m-a deranjat ca Baotic nu a fost mentionat aproape deloc, iar dupa parerea mea este omul meciulul pana acum. Merita incercat in etapele grele ce urmeaza, si nu m-ar mira sa-l in locuiasca pe Kolev in primul 11.

Eu cred ca Paraschiv trebuie sa joace in fata sa-l sustina pe Matei, iar mijlocasi centrali sa ramana doar Giurgiu si Mojsov. Si intradevar...se simte clar lipsa lui Salageanu si Viglianti.

mihai_alex
31st July 2009, 19:29
Ibeh trebuie sa joace pe centru,si Antal si Iorga sa fie bagati in teren...Patras ala e degeaba.
Paraschiv a fost un mare 0 in prima repriza.

Denis
31st July 2009, 19:34
Cu parere de rau cred ca l-a ajuns batranetea pe Paraschiv. S-a miscat foarte greu si aproape mereu a fost al doilea la minge. Deaceea totusi vreau ca el sa joace in atac, sa speculeze greselile apararii. El, deocamdata, este cel mai bun marcator al Otelului.

mihai_alex
31st July 2009, 19:36
Asa deodata?cine stie ce-o fi.

YoYoyOi
31st July 2009, 19:43
E groasa treaba la Otelul dupa cate se vede. Nu ma asteptam sa fie dominata de International

Denis
31st July 2009, 19:46
Asa deodata?cine stie ce-o fi.

Pai m-au bucurat mult interventiile sale din prima repriza. Chiar daca comentatorii nu le-au comentat cu entuziasm cred ca au fost de mare calitate.

Asa cum ma asteptam, 4-4-2 in a doua repriza, Paraschiv ajutandul in atac pe Matei, iar Mojsov si Giurgiu la inchidere. Antal a debutat si el cu incredere.:)

mihai_alex
31st July 2009, 19:46
E groasa treaba la Otelul dupa cate se vede. Nu ma asteptam sa fie dominata de International

Ei...inca nu e stabilita echipa,si avem multi absenti din diverse motive.

Oricum o mare schimbare in bine in repriza a 2-a..Patras out,a intrat Antal,si Ibeh a schimbat partile,nu stiu ce cauta pe dreapta.

Denis
31st July 2009, 19:57
Intra Mircea Axente. Asta da gol pana la sfarsitul partidei.

Andrei_23
31st July 2009, 20:03
1-0 pt Otelu !! :D Imi baga banii in buzunar daca nu pierd :cool:

mihai_alex
31st July 2009, 20:03
Intra Mircea Axente. Asta da gol pana la sfarsitul partidei.

Felicitari pentru pronostic:D

Denis
31st July 2009, 20:03
Ms. Mihai:D


Intra Mircea Axente. Asta da gol pana la sfarsitul partidei.

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL LLLLLLLLLL Mirceaaaaaaaaaaaaa Axeeeeeeeeeeeeeeeentttteeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!

BBB
31st July 2009, 20:04
Sper ca munti sa nu fi stricat apetitul ofensiv al Otelului...Am pus o suma maricica, ca vor marca....
gsp

Gol Otzelu'. Te-ai scos!

Gontel
31st July 2009, 20:05
Primul gol al noii editii de campionat. :D

mihai_alex
31st July 2009, 20:09
Imi place de Antal,imi aminteste foarte mult de Deac.

Denis
31st July 2009, 20:13
Era sa-l lase pe ala in curu gol.:cry:

Cristian
31st July 2009, 20:13
L-a lasat pe ala in fundul gol :cry:

YoYoyOi
31st July 2009, 20:13
Intrarea lui Antal a schimbat total jocul. Buna mutarea lui Dorinel. Si Matei s-a miscat bine in atac, doar ca lipsa de experienta se vede. Axente, in schimb, a fost omul potrivit la locul potrivit, fara prea mari merite la gol.

De cealalta parte sunt de mentionat Frasineanu si Kone. Poate Kone alaturi de Baotici sunt jucatorii meciului.

mihai_alex
31st July 2009, 20:16
A fost calcat cumva Baotic sau asta vine cu practici invatate din Macedonia?ar fi pacat de el,ca e portar bun.

mihai_alex
31st July 2009, 20:24
Sper sa n-aiba nimic Jelev....

Denis
31st July 2009, 20:27
ROSU Frasineanu, iar Otelul a meritat victoria, dar nici Inter n-a jucat rau. A fost un meci echilibrat, dar echipa mai buna a castigat.:)

Felicitari lui Munteanu, si intregii echipe Galatene.

BBB
31st July 2009, 20:27
Ce drama ma! Am avut peste 10 cornere...si au fost fix 10 :D Pun pariu ca a fost blat!

Gontel
31st July 2009, 20:28
La modul cum s-a jucat a parut un meci mai degraba de ultima etapa decat de prima etapa.

P.S. Nu stiam si nu credeam ca Frasineanu mai joaca fotbal.

mihai_alex
31st July 2009, 20:29
Mda,sper sa nu aiba nimic nici Antal...mai avem de munca,dar mai sunt si multi absenti,cum am mai spus,din diverse motive.
Rezultatul asta e f bun,dar nu inseamna nimic inca.

malexoid
31st July 2009, 20:31
Felicitari Otelul pentru puncte...
Mi-a placut International, au jucat cu daruire meritau mai mult de atata! Pacat ca dupa primele 2 etape vor fi lanterne, cu siguranta ca si dinamo ii arde.

BBB
31st July 2009, 20:31
Felicitari Otelul pentru puncte...
Mi-a placut International, au jucat cu daruire meritau mai mult de atata! Pacat ca dupa primele 2 etape vor fi lanterne, cu siguranta ca si dinamo ii arde.

Nu vor fi lanterna, aia e rezervata pentru Romblat Bistrita

Denis
31st July 2009, 20:32
La modul cum s-a jucat a parut un meci mai degraba de ultima etapa decat de prima etapa.

P.S. Nu stiam si nu credeam ca Frasineanu mai joaca fotbal.

Pai nu mai joaca:cry: Cel putin pentru vreo 2 etape.:P


-------------------


Ce drama ma! Am avut peste 10 cornere...si au fost fix 10 :D Pun pariu ca a fost blat!

A inceput BBB cu behaielile lui. Blat :sleep: Doamne Sfinte, ce ciudosi!

mihai_alex
31st July 2009, 20:33
Ce drama ma! Am avut peste 10 cornere...si au fost fix 10 :D Pun pariu ca a fost blat!

Ori glumesti,ori n-ai minte...blat in prima etapa la o nou promovata,cine-a mai auzit de asa ceva?

malexoid
31st July 2009, 20:34
Pai nu mai joaca:cry: Cel putin pentru vreo 2 etape.:P


-------------------



A inceput BBB cu behaielile lui. Blat :sleep: Doamne Sfinte, ce ciudosi!

cred mai degraba ca a spus-o ironic, vorbea de vre-un pariu al lui

BBB
31st July 2009, 20:37
Ori glumesti,ori n-ai minte...blat in prima etapa la o nou promovata,cine-a mai auzit de asa ceva?

Of ma, citeste mai atent. Blat la cornere, ca o fost doar 10 :(

Denis
31st July 2009, 20:37
Face-ti loc, face-ti loc, Otelul pe primul loc.:D

Denis
31st July 2009, 20:41
Of ma, citeste mai atent. Blat la cornere, ca o fost doar 10 :(

Nu cumva a fost blat si la lovituri indirecte din jumatatea adversa de pe partea dreapta? Caci pe partea stanga au fost corecte.:sleep:

BBB
31st July 2009, 20:41
Nu cumva a fost blat si la lovituri indirecte din jumatatea adversa de pe partea dreapta? Caci pe partea stanga au fost corecte.:sleep:

Nu stiu, pe mine doar cornerele ma rod :D

mihai_alex
31st July 2009, 20:48
Face-ti loc, face-ti loc, Otelul pe primul loc.:D

Faceti:D

nr.zece
31st July 2009, 20:49
Face-ti loc, face-ti loc, Otelul pe primul loc.:D

campionii, campionii....

mihai_alex
31st July 2009, 20:51
Da,au trecut 11 luni de cand am fost ultima data pe primul loc,bine,atunci eram la finalul etapei:D

Denis
31st July 2009, 20:53
Faceti:D

:D ms.

Echo
31st July 2009, 21:28
incredibil articol emanat de imbeciliii de la prostport vizavi de meciul de la Mioveni: cititi aici: (http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/intermitent-international-curtea-de-arges-otelul-0-1-4712510)
Ăștia sunt în stare să vadă blaturi și în curtea școlii, la orele de sport ale elevilor din clasa a II-a.
Pun pariu că micuțul ăsta de a scris articolul o terorizează frecvent pe nevastă-sa că și-o pune cu vecinu' când el se duce la redacție să debiteze inepții pe tastatură...

Una peste alta, bravo băieților pentru victorie. N-o fi ea chiar glorioasă, însă pentru început e bine. Nu-mi place că jucăm atât de defensiv, însă stăm mult mai bine acum la raportul ocazii/goluri. Pentru îndeplinirea obiectivului este nevoie însă de mai mult

narak
31st July 2009, 21:47
Ce articol de rahat,e gata,a-nceput campionatu',a-nceput si circu'-n presa!

Felicitari galatenilor pt victorie!

illazio
31st July 2009, 22:31
grigoras a luat-o in gura....ce bine imi pare, pacat de Iasi

mihai_alex
31st July 2009, 22:54
Eu am scos prosportul de la bookmarks in urma cu multe luni...este incredibil cat de mult a cazut ziarul asta care altadata era detasat cel mai bun din tara.O mizerie de ziar cu cei mai penibili jurnalisti.

illazio
31st July 2009, 23:10
Eu am scos prosportul de la bookmarks in urma cu multe luni...este incredibil cat de mult a cazut ziarul asta care altadata era detasat cel mai bun din tara.O mizerie de ziar cu cei mai penibili jurnalisti.

a scazut fix de cand a fost preluat de tziganu sarbu cu trustul mediapro...

prosport = sport.ro = protv = manelisti/tigani/minciuni/rahat

JJ
31st July 2009, 23:16
Gata... S-a dus primul loc pentru Otelul. :P Va bateti la locul 2, pe primul loc suntem noi. :D

YoYoyOi
31st July 2009, 23:17
vezi podiumul, JJ? :D si ziceai ca nu se poate :D

purpleheart
31st July 2009, 23:17
Mare jucator Axente, sa aveti grija de el ! ;)

mihai_alex
31st July 2009, 23:19
N-ar avea loc la Timisoara,probabil e cu optiune de cumparare.
Patras insa a fost inexistent.

Gata... S-a dus primul loc pentru Otelul. :P Va bateti la locul 2, pe primul loc suntem noi. :D
Va luam etapa urmatoare:D

JJ
31st July 2009, 23:23
Ehe, cred ca nici duminica nu ne prinde pe locul asta. :D

mateiasi
31st July 2009, 23:32
Ingrozitor meci. Nu stiu daca am legat 4 pase consecutive (inclusiv catre portar!), iar ai nostri habar n-aveau ce sa faca atunci cand se trezeau cu obiectul la picior. Ibeh - jenant, Matei - pieton, Giurgiu - invizibil, Mojsov - confuz, Paraschiv - neinspirat (in fine, a dat o pasa buna la gol). Cu exceptia golului, "realizarile" noastre au fost 3 semilufturi (Matei si Para) in 90 minute; nici macar un sut pe poarta!

Degeaba se amagesc unii ("Grigoras a pierdut la scor in Giulesti, noi am castigat 3 puncte"). Da, Grigoras pierde uneori la scor, dar macar joaca fotbal, si castiga simpatia multora. Cu jocul ultra-defensiv de azi, noi ne vom pierde si proprii spectatori...

mihai_alex
31st July 2009, 23:38
Ingrozitor meci. Nu stiu daca am legat 4 pase consecutive (inclusiv catre portar!)
Eu am numarat vreo 7 la un moment dat:D

Hai ca doar prima repriza a fost ingrozitoare,a doua a fost acceptabila zic eu.
Ibeh a fost jucat aiurea pe dreapta,apoi a fost mutat pe stanga unde nici acolo nu e stralucit.El e mijlocas ofensiv sau atacant!

Eu unul prefer punctele si victoriile nu umilintele cu 4-1,dar ma rog,poate ca tie iti plac senzatiile tari.

Denis
1st August 2009, 07:44
Mare jucator Axente, sa aveti grija de el ! ;)

Din pacate e doar imprumutat la Galati :(:( ......totusi sper sa ma insel!!

Denis
1st August 2009, 07:49
Eu am numarat vreo 7 la un moment dat:D

Hai ca doar prima repriza a fost ingrozitoare,a doua a fost acceptabila zic eu.
Ibeh a fost jucat aiurea pe dreapta,apoi a fost mutat pe stanga unde nici acolo nu e stralucit.El e mijlocas ofensiv sau atacant!

Eu unul prefer punctele si victoriile nu umilintele cu 4-1,dar ma rog,poate ca tie iti plac senzatiile tari.

Eu prefer 4-3 mai mult decat 1-0 sau 2-0.:)

mihai_alex
1st August 2009, 09:19
Dar am batut noi vreodata cu 4-3 cand a fost Grig la echipa?

A fost doar prima etapa,echipa nici nu-i formata inca la cate absente avem.Dupa 5 etape o sa-mi dau si eu cu parerea despre echipa si Munteanu.Aveti putin rabdare.
Mare jucator Axente, sa aveti grija de el ! ;)
Am aflat aseara ca imprumutul a fost doar de fatada,ca sa n-avem probleme cu Dunarea cu care am impartit jumatate din suma de transfer pe Bourceanu.Probabil ca prin iarna se va anunta ca Axente si Patras sunt ai Otelului.

BTW,Axente e galatean get-beget,ma bucur ca a revenit acasa.

Ferko
1st August 2009, 15:34
Totusi sunt prea multe echipe in Liga I fata de numarul de jucatori de Liga I.

Doctor_Satan
3rd August 2009, 11:27
Ma bucur pentru cele 3 puncte, dar daca nu se trezesc la realitate, o sa fim ciuca batailor sezonul asta.
Tind sa cred ca Grigoras, cu echipa asta schimbata, ar fi facut scor cu Interul sau cel putin am fi dominat clar partida. Valoarea lui Munti o sa se vada cand o sa dam de echipe cu tactica bine pusa la punct. O s-o luam pe coaja cum n-am mai vazut de mult timp!

mihai_alex
3rd August 2009, 11:39
Doctore,degeaba tinzi tu sa crezi,poate doar acasa sa fi facut ceva cu Interul,ca daca-l aveam pe Grig la carma echipei pierdeam meciul,si sunt atatea si-atatea exemple in trecut care sa-mi dea dreptate.

In sfarsit,voi treceti mult prea usor peste faptul ca am avut si MULTI absenti,si ca jucatorii au venit dupa un cantonament greu cu cate 3 antrenamente pe zi.Nici Dorinel nu s-a hotarat asupra formulei de start,si garantez ca echipa o sa arate cu totul altfel peste o luna,aveti rabdare,a fost doar un meci.

Doctor_Satan
3rd August 2009, 13:11
@mihai_alex
Omule, Grig era un ghinionist notoriu. El facea tactica foarte frumos, cu multe ocazii, dar daca bolovanii nu marcheaza, ce mai vrei? Si in zilele in care nu mergea atacul, incasam si pierdeam, ca asa e logic. Dar cand echipa era proaspat formata, reusea sa scoata rezultate foarte bune (3-0 in Groapa, meciul cu Steaua din Cupa, care l-am pierdum cu arbitrii, dubla cu turcii din Intertoto si mai sunt cateva). Dupa aia (cred ca jucatorii sunt de vina aici), se pierdea ceva pe drum si atacantii ratau cu nesimtire si fundasii dormeau in papuci.
Bine, uite cum facem: astept pana in etapa a 10-a sa vedem daca Munti isi arata calitatile de antrenor sau nu. Dar daca incepem sa pierdem meciuri pe tactica (asa cum se putea intampla lejer la meciul asta daca erau aia cu capul pe umeri), atunci va fi clar ca nu are cap de antrenor (nu ca ar fi rau intentionat :D).

janessu
3rd August 2009, 13:35
felicitari Otelului pt victorie insa Inter merita cu prisosinta un punct ... bafta in continuare si aveti grija de portarul pe care l-ati castigat ;)

Doctor_Satan
3rd August 2009, 13:41
Ce grija sa avem? Eventual sa-l marite Stan pe un pret frumusel la finalul sezonului! Ca doar asa e practica pe la noi!

Steel Jar
3rd August 2009, 14:02
Usor dle. Satana, de sunteti asa nervos? Nu va merg treburile bine acolo in "adancuri" ? :drak:

Doctor_Satan
3rd August 2009, 14:53
Nu, treburile imi merg destul de bine!
Problemele or sa apara in curand la echipa si asta multumita lui Stan ca l-a adus pe Munti.
Eu sunt atat de pornit impotraiva lui Munti pentru ca a stricat echipele la care a fost si poate ca-i si compar debutul de la Otelul cu al lui Grig (remember 3-0 in Groapa?).

Cristian
3rd August 2009, 21:15
@mihai_alex
Omule, Grig era un ghinionist notoriu. El facea tactica foarte frumos, cu multe ocazii, dar daca bolovanii nu marcheaza, ce mai vrei? Si in zilele in care nu mergea atacul, incasam si pierdeam, ca asa e logic. Dar cand echipa era proaspat formata, reusea sa scoata rezultate foarte bune (3-0 in Groapa, meciul cu Steaua din Cupa, care l-am pierdum cu arbitrii, dubla cu turcii din Intertoto si mai sunt cateva). Dupa aia (cred ca jucatorii sunt de vina aici), se pierdea ceva pe drum si atacantii ratau cu nesimtire si fundasii dormeau in papuci.
Bine, uite cum facem: astept pana in etapa a 10-a sa vedem daca Munti isi arata calitatile de antrenor sau nu. Dar daca incepem sa pierdem meciuri pe tactica (asa cum se putea intampla lejer la meciul asta daca erau aia cu capul pe umeri), atunci va fi clar ca nu are cap de antrenor (nu ca ar fi rau intentionat :D).

Rezista "Munti" pana in etapa a 10-a ??? Ai ganduri pesimiste pentru noi.

isshmen
6th August 2009, 03:37
Mai sa fie..dar nici`o promovata nu a batut?:headbang: