PDA

View Full Version : Bulls on parade - forumul ligii



Pages : [1] 2

cgrecu
2nd October 2006, 00:54
Deschid un topic pentru liga 2006-2007 pentru a pastra discutziile centralizate. Shtiu ca exista optziunea de a discuta si pe yahoo, dar forumul asta e mult mai ushor de utilizat + oricum intram des aici.

Am atashat un poll, mi se pare interesant sa vedem care echipa e considerata favorita dupa draft, mie imi plac urmatoarele:
outsiderii, magicienii, torontoraptorswins, sharkie's winners si chitownballers.

Busta
2nd October 2006, 01:30
io m-am votat doar pe mine :happy ... am mare incredere in echipa mea care e totusi departe de a fi finalizata dar am cel mai bine titrat manager din liga ... pe mine cu doua inele de " champion " pe yahoo :P

*edit* am votat deja si inca nu ma uitasem la echipele tuturor ... mie imi plac echipele Falcons7 , Sharkie's Winners si Zeke is the best GM

cgrecu
2nd October 2006, 02:31
pai mi se pare normal ca fiecare sa ishi voteze echipa lui (mai ales daca ales-o live), altfel ar fi destul de tragic sa nu itzi placa propria echipa .... :)
De-aia am si pus mai multe optziuni, ca e greu sa te opreshti doar la una.
io ce ma bucur e ca robby care l-a luat pe lebron nu a ales chiar asha bine in rest, ca lebron daca se imbunatzeshte anul asta o sa fie un factor de dezechilbru zic eu ...

Busta
2nd October 2006, 02:41
pai io din pacate n-am participat la draftul live dar calculatorul a facut o treaba extraordinara din lista care i-o lasasem io ... un pg valoros daca mai baga si nici nu faceam tradeuri acum decat cu rezervele :rolleyes:

Irimus
2nd October 2006, 03:21
daca jucatorii mei sunt sanatosi(atat fizic cat si mental-starbury si francis) sunt contender pt ca am o echipa polina de talente...rama e de vazut ce staturi vor avea:JO, t-mac, marbury, francis, curry,iguodala, telfaier, g. green, pj, harping,nene, tyrus

Sharkie
2nd October 2006, 09:34
spre deosebire de anul trecut,cand am avut cel mai prost draft dintre toate cele 20 de echipe,anul acesta am invatat muuult din greselile de anul trecut si sunt foarte multumit de draftul meu.

Busta
2nd October 2006, 10:40
irimus nici o sansa cu transferul ala ... mi-l doresc io pe JO si un pg bun dar nu voi fi niciodata dispus sa dau atata pe ei ... mai ales ca francis e discutabil si JO nu face cat Dirk nici daca sta tot sezonul in teren ( anu trecut a avut accidentarea aia care l-a tzinut ceva vreme departe de teren ) .... sper ca a fost o gluma ca era genul de trade care oricum n-ar fi trecut de caseta :D

Irimus
2nd October 2006, 11:09
pai da-mi idul tau sa discutam.....

Irimus
2nd October 2006, 11:49
cine are echipa falcons7?...i-am facut o oferta si astept sa raspunda...poate nu a primit mailul cu oferta.... asta in cazul in care nu a setat de la settings sa primeasca si atunci gaseste oferta pe pagina cu echipa

Razvan P
2nd October 2006, 11:57
au, au ,au ,acum am vazut echipele , sezonul asta sunt outsider , numai cu noroc am sansa sa prind TOP 5
echipa mea e echilibrata, dar sunt echipe cu 3 sau 4 stats-maker
Pt. irimus:
1. za_horse - Wild Horsez
2. cgrecu - TorontoRaptorsWins
3. Florian GG - Delfinii
4. irimus - 87ers
5. Profetu - plugarii
6. turcu - nothin'butnet
7. Mertin - LA Lakers
8. StephonTrue 15 - Jucatorii
9. Sharkie - Sharkie's winners
10. caseta - i hate stupid people
11. Zabriskie - Falcons7
12. Razvan P - Outsiderii
13. Busta - Chi-Town Ballers
14. kyoyf - HoopTroop
15. Magicul - Magicienii
16. AO - Bravehearts (s-a retras)
17. Efficiency - Real Madrid Bobcats

asta e ultima lista , poate Caseta va face update la ea

caseta
2nd October 2006, 13:05
eu transfer pe oricine cu o singura conditzie, sa fie numar egal de jucatori implicatzi. Inca ceva, sper ca transferuri de genul Joey Graham + Fred Jones pentru Andreas Nocioni (care mi-a fost propus azi, sper in gluma ...) sa nu fie acceptate de catre caseta. Pentru a nu il supune pe caseta la presiuni, eu propun ca orice trade care caseta il considera potential controversat sa fie supus unui vot.

nu ai jucat anul trecut .... de aia probabil nu stii ca nu accept transferurile care mi se par aiurea. daca mi se pare ceva aiurea, intii vb cu cei 2 implicati in transfer
in special cu cel care mi se pare ca iese in pierdere.

de asemenea, daca e vreun transfer pe care eu il accept dar sunt multi din liga care cred ca nu e corect, sa imi spuna si voi da undo la transfer.

cgrecu
2nd October 2006, 15:47
ok, singura obiectzie care o am e sa nu fii prea intransigent, daca un transfer e evident dezechilibrat (dirk pentru nene hilario de exemplu) sa fie anulat direct, dar daca e un transfer controversat eventual sa fie supus la vot, altfel devine extrem de greu sa faci transferuri interesante, sa schimbi pe wade cu dirk de ex nu e prea spectaculos.

caseta
2nd October 2006, 18:39
sigur ca da ... e vorba de trades dezechilibrate in mod evident.
sigur ca la maj trade-urilor unu iese avantajat. un pic sau mai mult .... depinde.

in alta ordine de idei, as fi interesat de elton brand sau d howard. cine ii are e rugat sa arunce un oki pe rosteru meu sa vada daca e ceva ce ii place ....

za_horse
2nd October 2006, 19:00
sigur ca da ... e vorba de trades dezechilibrate in mod evident.
sigur ca la maj trade-urilor unu iese avantajat. un pic sau mai mult .... depinde.

in alta ordine de idei, as fi interesat de elton brand sau d howard. cine ii are e rugat sa arunce un oki pe rosteru meu sa vada daca e ceva ce ii place ....

subscriu!

Florian GG
2nd October 2006, 19:30
mai faceti update la lista ca sunt niste nume noi de echipa in liga si habar n-am cine sunt ;). Eu il am pe Brand insa e ff greu de transferat. E omul meu de baza al roster-ului :D za_horse sorry nu prea ma intereseaza nimeni din roster-ul tau care sa fie luat in considerare intr-un eventual trade al lui Brand. caseta ce echipa ai?

Irimus
2nd October 2006, 19:31
Am 2 pg de vanzare care chiar daca sunt destul de antipatizati...vor avea staturi bune:Francis(preconizez minim 15/5) si Telfair(preconizez minim 12/5 in conditiile in care e anuntat ca fiind starter).Caut un C nu neaparat extrem de valors dar cu ceva recuperai si fara FT% dezastruos(macar 65%)

Irimus
2nd October 2006, 21:11
La urmatoarea persona care-mi raspunde "nu fac trade cu tine ca mi-au zis toti sa nu fac" ma cac pe el joc si dau drop la toti jucatorii care se poate si simtiti-va bine. Si inca ceva, pt cei care mi-au purtat de grija...sa stiti ca nu am silit eu pe nimeni sa dea acept la vreun trade, iar daca am iesit clar in castig acea persoana ar trebgui sa iasa in fata si sa zica "Am fost un cretin si m-a fraierit" nu sa se planga in stanga si-n dreapta.Stiu ca frustrant locul meu din clasamnet de anul trecut...

Kobe24
2nd October 2006, 21:29
nu poti sai dai la toti:drak: .....
eu banuiesc ca tu acum blufezi....sincer...:)....
nu e nevoie sa ameninti.....si pana la urma....nu ai decat sa te retragi.....
nu cred ca cineva poate sa gandeasca in modul asta...
poate au spus la caterinca

Irimus
2nd October 2006, 21:43
nu au spus la caterinca
si nici nu trebuia tu sa-ti dai cu parerea pt ca nu de tine e vorba..adica tu nu aveai de ce sa zici pt ca nu am facut cu tine nici un trade(poate unu)

Nu ma referam la toti...nu toti au vorbit

StephonTrue 15
2nd October 2006, 22:27
hahhahahha ce revoltat esti irimus :D

Kobe24
2nd October 2006, 22:37
nu prea mi se pare normal....
adica...unu ca robby acum s-ar putea sa se simta..pe undeva.....OBLIGAT sa faca tradeuri cu tine...
ca in caz contrar tu te superi...iti iei bagajele si pleci...:)...
si pe de alta parte...nu mi se pare normal....ca cineva sa refuze un trade DOAR DIN MOTIVU invocat de tine...chiar te-as ruga sa-mi spui despre ce oferte era vorba:)....cred(momentan)...ca nu asta era motivu....
ORICINE..daca i s-ar parea....ca e un trade convenabil...NU SE MAI uita la ce zic unii si altii....
pana la urma...fiecare pe pielea lui....

Irimus
2nd October 2006, 23:17
@mertin:asta e problema...ca nu am facut nici o oferta!!!nu am apucat sa fac oferta cand mi s-a spus ca nu face trade cu mine ca eu il fur!Daca faceam oferta si se uita peste ea si zicea ca nu-i convine...era perfect normal...mi-a zis (nu dau nume)...nu fac trade cu tine ca ma furi(inainte sa-i fac vreo oferta sau asa ceva)...pai cine poate sa te oblige sa dai accept la trade...daca primeti oferta de vreun trade neconvenabil si dai accept inseamana ca esti cretin...
nu de robi e vorba cu el chiar am negociat pt parker si nu am ajuns la nici o intelgere...dar el chiar a ascultat ofertele mele si am ramas sa mai discutam

Si NU nu e oblgiat nici robi si nici altul sa faca trade cu mine...dar consider ca oricine e obligat sa asculte/sa se uite daca un alt partener de joc ii face vreo oferta...

Busta
2nd October 2006, 23:58
eu cu irimus acum am facut ceea ce e cel mai mare transfer de jucatori de pana acum ... eu i-am dat pe dirk rashard lewis si johnson si am primit in schimb pe J O'Neal Steve Francis si pe P J Brown ... tratativele au durat mai multe ore dar de rezultatul final cred ca suntem amandoi multzumitzi

caseta
3rd October 2006, 01:06
mai faceti update la lista ca sunt niste nume noi de echipa in liga si habar n-am cine sunt ;). Eu il am pe Brand insa e ff greu de transferat. E omul meu de baza al roster-ului :D za_horse sorry nu prea ma intereseaza nimeni din roster-ul tau care sa fie luat in considerare intr-un eventual trade al lui Brand. caseta ce echipa ai?

Souls Eaters

Irimus
3rd October 2006, 01:12
hehe anu trecut ai inceput cu balin boyz sau asa ceva...

Cumpar C de valoare medie,transferabili:A. Johnson ,M. Harpring ,S. Telfair ,Ty. Thomas ,G. Green si poate si pe ceilalti daca C e ceva mai valoos

r0bby
3rd October 2006, 11:00
shaquile o'neal si alounzo mourning..sunt singuri mei C daca esti interesat vorbim pe messenger sau propui un trade...

Florian GG
3rd October 2006, 11:34
Nah m-am hotarat Brand e netransferabil cel putin pentru inceputul de sezon ;). Eu am nevoie de un C de asemenea de valoare medie sau de un SF. Depinde de valoarea juc cam toti sunt transferabili (evident in afara de Brand)

Irimus
4th October 2006, 09:24
Am sa rog proprietearii echipelor sa faca bine si raspunda cand cineva le face o oferta..nu e nici o problema daca raspunsul e negativ dar macar sa stii...nu sa astepti o saptamana dupa raspuns pt ca astfel nu poti folosi jucatorii pe care i-ai propus in alte traduri.De ex eu astept de cateva zile dupa raspuns din partea echipelor :Magicienii si TorontoRaptorsWins si asta ma face sa amintesc unora din nou sa intrati la settings si veti gasi o intrebare: "Notify me of Fantasy Basketball events (pending trades,etc.) via email?"

Anul trecut era automat raspunsul pe yes si primeai oferte/raspunsuri la oferte in mail....anul acesta e NU deci modificati pt a primi in mail ofertele/raspunsurile
Eu chiar cred ca unii din acest motiv unii nu raspund pt ca nu si-au setat sa primeasca mailuri cu oferte


In alta ordine de idei..va rog nu mai dati nici in gluma(si pe urma spuneti ca irimus e ala cu traduri nerealiste) oferte gen Carlos Delfino+Arroyo pt Marbury....

Florian GG
4th October 2006, 11:45
irimus as fi interesat de Telfair si Green. L-as avea pe Tonie Battie centru decent (sanse mari de a fi titular alaturi de Dwight) + bench (D Marshall; Damon Jones; Antonio Daniels; Horry) Daca esti interesat...

Magicul
4th October 2006, 14:10
@ irimus... am primit oferta ta...numai ca am fost la munca si nu am avut deloc timp sa intru sa ma uit... in principiu am mai spus cuiva care mi-a propus un trade...prefer sa le fac dupa ce incepe sezonul si nu acum cand nu stiu nimic despre jucatori...
si inca ceva... si eu as prefera sa fac tradeuri cu nr. egal de jucatori involved...

Irimus
4th October 2006, 16:15
aha...ok
florian care e idul ? putem discuta de jucatorii respectivi...

cgrecu
4th October 2006, 16:45
ti se pare tie nerealist ca eshti fan marbury probabil ... in real nba delfino + arroyo pentru marbury ar fi un trade viabil ceea nu ash putea spune pentru traduri ca:

Mc Dyess pentru Krstic
P. Brown + G. Greeen pentru Andrew Bogut

si altele care mi s-au oferit ...

Irimus
4th October 2006, 19:58
delfino +arroyo pt marbury e o cretinitate uriasa :headbang: ...si mai incerci sa ma si convingi sa-ti dau un pg de 20/8 pt 2 jucatori decat care gasesc FA mai buni(vezi dunleavy, s. hunter, salmons, blake)....si ca sa nu uit...ca sa facem tradul asta ar trebui sa dau si drop la un jucator ....iar oricare din jucatorii mei e mai valoros ca unul din astia 2... :headbang:

ps: oricare din aceste 2 traduri
Mc Dyess pentru Krstic
P. Brown + G. Greeen pentru Andrew Bogut
e mai plauzibil decat ce ai oferit tu

StephonTrue 15
4th October 2006, 21:25
irimus, imi pare rau dar trebuie sa te rog sa nu`mi mai trimiti oferte !

in primul rand nu mai stiu ce kkt (scuzati) de oferta mi`ai trimis tu in care vroiai Dwight Howard si Odom pt T-Mac iar cand am vrut Odom pt T-Mac ai zis "iar aceasta propunere a ta..odom pt t-mac...ti se pare normala??????"
wtf ?? de ce sa nu fie normala ? procentaj mai bun Odom, recuperari, asisturi mai multe. Nu e normala ?

in al doilea rand ai trimis iar dupa ce ai refuzat asta : Rashard Lewis, Anthony Johnson si Gerald Green pentru Lamar Odom, Josh Howard, Rasho Nesterovici
uite frate ce poti sa oferi.....tie chiar iti place sa iti pierzi timpul facand propuneri ?! imi dai 2 rezerve pt 3 titulari. Johnson nu stiu daca va juca 5 minute la Dallas, Gerald Green nu cred ca prinde inca loc de titular.
deci inca odata STOP STRESSIN ME

Irimus
4th October 2006, 21:28
bine mah scuze...eu sunt ala cu oferte anormale...hai sa facem odom pt t-mac care e o oferta perfect normala...de fapt chiar am auzit ca houston l-au oferit de mult lakersilor pe t-mac la schimb pt odom....:happy :headbang: :happy :headbang: :happy :headbang: :happy :headbang: :happy :headbang:

StephonTrue 15
4th October 2006, 21:31
eu zic sa cerem pareri

Irimus
4th October 2006, 21:37
nu e nevoie de nici o parerea...am recunoscut ca se merita sa ti-l dau pe t-mac pt odom...:happy

cat despre ultima oferta...l-am pus din greseala pe rashard lewis in locul lui t-mac...oferta era t-mac g. green si antnhony johsnon(care te asigur eu ca va juca mai mult de 5 minute...) pt alea 3 superstaruri odom j.howard si impunatorul C rasha nesterovic(ca veni vorba de jucatori care joaca cate 5 minute)

StephonTrue 15
4th October 2006, 21:46
o sa vedem cat joaca Nesterovic la Raptors si cat joaca Anthony la Dallas ;)
si apropo vorba ta parca decat green si johnson mai bine 2 FA

ps. si aici Odom pt T-mac e vorba de fantasy nba, vad ca tu traiesti cu adevarat jocul..

Kobe24
4th October 2006, 22:00
odom pt t-mac nu e lipsit de bun simt...
hai sa fim seriosi...
cate meciuri crezi ca va juca t-mac anu asta???spera cineva sa joace 70 de meciuri?????(e psoibil dar momentan improbabil)
t-mac e un scorer...absolut...un f bun scorer....dar nu are TOTALURI...atat de bune....
odom a jucat exceptional la sf sezonului trecut;)..
si daca psihic(sper sa se ocupe phil daca poate de problema asta) va sta bine anu asta....ar trebui sa continue cel putin la fel de bine....
undeva pe la 17-18/9-10/5-6 cu procentaj in jur de 50%.....si cum el anu trecut a jucat 80 de meciuri.......hmmm
arroyo...va fi titular(sau in cel mai rau caz va juca vreo 25mpg) la magic...si stim bine ca...in cazul asta el joaca foarte bine....
sunt multi IDIOTI...care se uita la stats de anu trecut...(in care sunt incluse alea de la pistons)...si zic.."ce drq e cu asta??" ganditi putin fratilor...
uitati-va cum a terminat anul trecut...si cum juca la utah cand era titular;)(si sanatos)
evident ca e dreptu fiecaruia.....sa refuze un trade...dar iarasi...cred ca nu e o dovada de lipsa de bun simt sa faci o asemena oferta.....
marbury...are concurenta la greu....
chiar daca vor juca (cel mai probabil) small..:francis nate(da nate....poa sa aiba si el un break-out year...cine stie)..crawford jeffries rose...toti intra in rotatia pe 2 sau 3 posturi.....si daca stephon...nu joaca chiar atat de bine....nu prea va mai fi de 20/8...poate sa scada lejer la 15/5....si avand in vedere ca arroyo....a avut cam 12/5(la utah intr-un sezon)......nu e DELOC o oferta lipsita de bun simt....
de cand naiba e rasho un jucator care sa joace 5 min la raptors???sau nu stiai ca s-a transferat...?:rolleyes:
apropo ca vorbeam de o anumita categorie de oameni.....
NU MAI E la spurs...:headbang: nu prea cred ca vor incepe cu bargnani pe C.....

green are si el concurenta la celtics...
wally+pierce...clar titulari...si apoi se imparte ce mai ramane(nu f mult)....
telfair west rondo(super tare) green allen......iar din primii 3 probabil ca se va alege un PG....restu....back-up

Irimus
4th October 2006, 22:25
de cand naiba e rasho un jucator care sa joace 5 min la raptors???sau nu stiai ca s-a transferat...?:rolleyes:
apropo ca vorbeam de o anumita categorie de oameni.....
NU MAI E la spurs...:headbang:


nu nu stiam.multumesc ca mi-ai spus..chiar te-as ruga sa-mi trimit constant cate un mail cu toate tradurile din nba..sa ma tii si pe mine la curent ca eu nush unde sa caut...si acu da-mi voie sa-mi dau si eu ochii peste cap...:rolleyes:

"cate meciuri crezi ca va juca t-mac anu asta???" mama...oracolul de la balcesti..ca si stii tu cat este el de sanatos si cate meciuri va juca anu asta :headbang: si lasa nu incerca tu pe mine sa ma convingi ce traduri sa fac...cred ca ma descurc si singur...iar odom pe t-mac ...nici nu ma gandeam sa incerci sa imi explici altceva..doar odom e la lakers dar fie mah....e peste t-mac si ca valoare si ca sanatate...si ca frumusete daca vrei...iar fantasy nici nu mai zic...e muuult peste :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

StephonTrue 15
4th October 2006, 22:27
ba ce incapatzanat

Irimus
4th October 2006, 22:29
stephon..io chiar nu vreau sa ma cert cu tine serios...sunt altii pe aici cu care m-as certa...gata nu mai zic nimic de faza cu odom si t-mac si alea alea...nu ne-am inteles la trade si gata...asa ca sa nu-si mai poata da altii cu parerea

StephonTrue 15
4th October 2006, 22:32
:D iti dai seama ca nici eu nu caut cearta, dar pur si simplu nu vrei sa recunosti ca Odom are mai multe recuperari, mai multe asisturi si fg% mai bun. Eu imi dau seama ca in NBA sunt sanse minime sa se faca un astfel de trade.

Kobe24
4th October 2006, 22:34
bai baiatule...EU NU TI-AM zis...ce trade-uri sa faci..BA MAI MULT...am zis ca fiecare are dreptu sa dea...accept/deny ....daca o face...CA ASA CREDE EL.....
era vorba de altceva...
TU TE-AI LUAT de altii...ca fac oferte lipsite de bun simt...sau ma rog..ceva de genu asta...si eu ti-am argumentat.....dar..tu ai inteles-o cu curu-n sus....
si daca tot stii...cine si unde joaca...ar trebui sa vezi cam CUM AR FI ROTATIILE....
si nu sunt eu oracol.....DAR E VORBA DE PROBABILITATE(banuiesc ca ai facut d-astea la scoala)....
ca asa NIMENI nu stie nimic....
si avand in vedere situatia lui t-mac de anu trecut...exista unele indoieli.....
poate ca va juca 80 de meciuri...cine stie...dar e MAI PROBABIL SA NU O FACA ...decat sa o faca....
de unde stii tu ca blazers nu i-au titlu???esti 100% sigur? iti raspund eu: n-ai cum...
evident ca 99% nu iau..dar nu e 100%...PENTRU CA NU S-A INTAMPLAT INCA....

Irimus
4th October 2006, 22:41
pai are mai multe reb..e adevarat..dar la ppg diferenta e uriasa(daca t-mac joaca cum juca pe vremuri) la assituri diferenta e foarte mica iar la fg% eu cred ca nu va fii diferenta mare daca T si-a revenit complet si poa sa patrunda nu sa tot forteze jump shoturi...si oricum...fata de alte vedete (nash, ray allen,) t-mac e decent si la recuperari(6) si la pase(5) si la stealuri(1.3)...deci are cam la toate

Irimus
4th October 2006, 22:45
bai baiatule...EU NU TI-AM zis...ce trade-uri sa faci..BA MAI MULT...am zis ca fiecare are dreptu sa dea...accept/deny ....daca o face...CA ASA CREDE EL.....
era vorba de altceva...
TU TE-AI LUAT de altii...ca fac oferte lipsite de bun simt...sau ma rog..ceva de genu asta...si eu ti-am argumentat.....dar..tu ai inteles-o cu curu-n sus....
si daca tot stii...cine si unde joaca...ar trebui sa vezi cam CUM AR FI ROTATIILE....
si nu sunt eu oracol.....DAR E VORBA DE PROBABILITATE(banuiesc ca ai facut d-astea la scoala)....
ca asa NIMENI nu stie nimic....
si avand in vedere situatia lui t-mac de anu trecut...exista unele indoieli.....
poate ca va juca 80 de meciuri...cine stie...dar e MAI PROBABIL SA NU O FACA ...decat sa o faca....
de unde stii tu ca blazers nu i-au titlu???esti 100% sigur? iti raspund eu: n-ai cum...
evident ca 99% nu iau..dar nu e 100%...PENTRU CA NU S-A INTAMPLAT INCA....


1.esti mai baiat ca mine....
2.daca tot le ai cu rotatiile trebuia sa zici si ca anthony johnson(26 min pe meci sezonu trecut) nu va juca 5 minute la Dallas...dar pe aia nu ai remarcat-o
3.nu-mi amintesc daca am facut probabilitati la scoala...poate imi zici tu ce se mai face prin scoala...eu am terminat de 2 ani scoala si imi amintesc doar ca am facut in primul an la faculta de mate probabilitati...

Kobe24
4th October 2006, 22:55
fudulu...fudul ramane.....:)
si unde a jucat ma rog johnson anu trecut????
la pacers...tinsley.....mai mult accidentat....
saras.....s-a acomodat mai greu...
dallas: harris terry buckner stackhouse...chiar si d. george....
poate va juca 10 totusi...:)...poate va juca mai mult....ca nu am vorbit cu avery...sa stiu ce intentii are...dar....in niciun caz nu va mai avea 25mpg....(f putin probabil..)...si la fel de posibil e sa joace 5-10mpg....i dunno....

Irimus
4th October 2006, 23:46
binententels ca eu am sa fiu ala care se opresete nu de alta dar tu postezi asa doar ca sa ai ultimu cuvant...fara sa zici ceva cu adevarat

cgrecu
5th October 2006, 03:03
si cind ai propus P. Brown + G. Greeen pentru Andrew Bogut cam ce algoritm ai folosit?

StephonTrue 15
5th October 2006, 07:46
"poate da din greseala accept" :drak:

Irimus
5th October 2006, 07:55
aduna staturile celor 2 si vezi ce iese

bogut 9.4ppg 7 reb 2.3ass 0.6 stealuri 0.8 blocaje

g. green 5.2ppg 1.3 reb 0.6ass 0.4 steals 0.1 block +
pj 9 ppg 7.3 reb 1.2 ass 0.6 steals 0.7 block
________________________________________________
14.2 ppg 8.6 reb 1.8 ass 1 steal 0.8


sa vedem..castigai 3 categorii si pierdeai la una...hmmm chiar ca te-as fii tras in piept rau de tot..jecmaneala curata

nush exact de ce mi-am pierdut timpul incercand sa argumentez tradul unuia care mi-i oferea pe delfino si arroyo pt marbury dar in fine...am vrut sa-ti arat ca-ti place si tie sa vb. fara sa stii exact de ce....data viitoare aduna staturile si mai discutam...aaaa..si ar fii trebuit sa dai drop cuiva..lui delfino ii poti da linistit ca nu oricum nu ti-l ia nimeni in nici un trade


si sa mai facem o paralela

marbury 16.3 6.4 2.9 1.1steals

arroyo 5.8 3 1.7 0.7steals
delfino 3.6 0.7 0.6 0.4 steals
___________________________
9.4 3.8 2.3 1.1 din care vin scazute staturile celui caruia i-as fii dat drop..g. green
- 5.2 0.6 1.3 0.6
_______________
4.2 3.2 1 0.5

nu cred ca are rost sa mai comentez...

ps:Algoritmul folosit pt adunarea staturilor se numeste ADUNARE si se studiaza in clasa 1

StephonTrue 15
5th October 2006, 07:59
irimus tu ai fi acceptat daca ti se ofereau astia 2 pt Bogut ?

Irimus
5th October 2006, 08:03
nu nu cred ca as fii aceeptat dar nu m-as fii pus sa-i tina morala unuia careia i-am propus delifno+arroyo pe marbury...pt ca pj +green e muuuuuuuuuult mai realist...uita-te mai sus daca nu crezi

StephonTrue 15
5th October 2006, 08:12
pai m`am uitat, da` sincer calculele astea nu cred ca se pot face pentru ca daca eu vreau sa iti dau 4 jucatori care au 10 ppg si 4 reb pt garnett de exemplu nu se merita, chiar daca statsurile adunate dau 40 ppg si 16 reb. nu crezi ? la fel si cand oferi 2 pt 1 sau ceva de genul asta

Irimus
5th October 2006, 08:28
4 pe 1..ai dreptate...ar fii o prostie..dar aici e vb de 2 pe 1...eu nici macar nu am zis ca pj+green e o oferta f. buna dar sub nici o forma nu e ridicola..doar pj singur a avut staturile lui bogut sez trecut+green e peste delfino....cat despre tradul cu marbury nu cred ca se mai poate zice ceva..uiate-te la staturi si vezi....

Kobe24
5th October 2006, 13:36
aduna staturile celor 2 si vezi ce iese


marbury 16.3 6.4 2.9 1.1steals

arroyo 5.8 3 1.7 0.7steals
delfino 3.6 0.7 0.6 0.4 steals
___________________________
9.4 3.8 2.3 1.1 din care vin scazute staturile celui caruia i-as fii dat drop..g. green
- 5.2 0.6 1.3 0.6
_______________
4.2 3.2 1 0.5

nu cred ca are rost sa mai comentez...

ps:Algoritmul folosit pt adunarea staturilor se numeste ADUNARE si se studiaza in clasa 1


tu chiar nu ai nicio logica nu-i asa????
cum naiba....sa bagi la socoteala stats pe care le avea in detroit...si de abea juca....cand acum el e la orlando...cand poate va fi titular....sau poate va va juca macar 25mpg....:headbang:

CAND doi iti zic ca esti beat te duci si te culci;):ciocan:
toata lumea te stie pe tine....ca esti ala...care cauta sa traga in teapa...sa profite(aia care am jucat anu trecut).....
chiar sa fie asa...toata lumea idioata, si tu ala desteptu????:rolleyes:

Irimus
5th October 2006, 13:59
1.tu chiar nu ai nicio logica nu-i asa????
cum naiba....sa bagi la socoteala stats pe care le avea in detroit...si de abea juca....cand acum el e la orlando...2.cand poate va fi titular....sau poate va va juca macar 25mpg....:headbang:

3.CAND doi iti zic ca esti beat te duci si te culci;):ciocan:
toata lumea te stie pe tine....ca esti ala...care cauta sa traga in teapa...sa profite(aia care am jucat anu trecut).....
4.chiar sa fie asa...toata lumea idioata, si tu ala desteptu????:rolleyes:

1.clar...sunt lispsite de logica adunarile alea de staturi..
2.ca veni de vorba de oameni care debiteaza tampenii :headbang:
3.daca imi zice caseta sau mad sau ady ca tradul ala e fair..ma duc si ma culc..dar daca imi zici tu..:rolleyes: atunci chiar nu ma culc...aaaa si poanta asta mi-ai mai zis-o si anu trecut ..nu ai mai invata alta de atunci?tie iti zic toti ca esti beat de multa vreme incoace..si nici macar nu atipesti...:headbang:
4.cu siguranta nu sunt eu cel mai destept si nici nu e lumea idoioata..desi ca stiu pe cineva din a 2-a categorie..:happy

ps. arroyo va avea staturi mai bune...dar si marbury va avea staturi mai bune..asta daca nu cumva au auzit vreun zvon ca va fii nate titular..nush poate ca ai tu sursele tale...

tu chiar traiesti cu impresia ca le stii pe toate...vezi-ti de cobi braiantul ala al tau despre care vb. in 90 % din posturi iar in celelalte 10% faci mistouri nereusite si nu te baga in discutiile altora ca esti ridicol...
te-ai gasit tu mare justitiar sa interemediezi traduri...las ca vb. eu cu cgrecu sau cu stephon si daca ne intelegem bine daca nu nu...fara sa avem nevoie de prea-inatul supervizor mertin care le stie pe toate si vb. cu toti de sus...

caseta
5th October 2006, 16:51
dudes, chill !!!!
fiecare poa sa propuna ce trade vrea. daca altu e prostovan si accepta ... tough shit. in fine. nu chiar, ca ma uit si io pe trades si daca e diferenta prea mare ... nu dau accept.
:D

cgrecu
5th October 2006, 18:23
anul asta arroyo are sanse sa fie titular la o echipa care are sanse sa fie foarte buna ... la mondiale a aratat ca e un jucator de top. La Knicks sunt toate sansele ca pina la mijlocul sezonului sa explodeze situatzia, isiah dat afara caz in care nu se shtie ce se va intimpla cu marbury si compania.
Delfino a jucat destul de bine la mondiale si poate avea un sezon mai bun anul asta, oricum eram gata sa ofer pe oricare dintre rezerve, am ales una dintre ele.
Majoritatea antrenorilor din NBA l-ar prefera pe arroyo lui marbury in momentul asta, dar e drept ca pentru fantasy league probabil ca inca marbury are un avantaj ...

cit despre bogut pentru green+brown,
bogut are:
533 .629 768 573 192 49 68 125

cei doi au
.478 .784 167 41 18 13 4 22
.461 .827 677 547 90 46 50 90

rpg si apg nu au nici o valoare, ce conteaza e totalul si cei 2 jucatori CUMULAT nu au cit bogut, in conditziile in care anul asta bogut va jucat mult mai multe minute ca titular la centru si probabil numerele vor creshte semnificativ ...

Dar, asha cum a zis caseta, un trade e un trade, nu intzeleg de ce te enervezi cind cineva itzi propune un trade care ti se pare ineficient, daca nu itzi convine da reject si gata ... parca tu te plingeai ca nimeni nu vrea sa faca trade cu tine ...

Irimus
5th October 2006, 18:41
stai linistit...eu nu m-am enervat nici pe tine si nici pe stephon...fiecare propune ce trade vrea si evident incearca sa justifice ce a oferit...io chiar nu vreau sa ma cert dar m-am enervat doar pt. ca s-a bagat cineva pe care nu-l privea...tradurile dintre noi 2..tre sa ramana intre noi 2..daca ne intelegem bine daca nu nu

caseta
5th October 2006, 21:42
ca sa comentez si io, am avut o experienta cu cineva caruia i-ampropus un trade, a zis ca in locul unuia dintre juatorii propusi il vrea pe altu si sa re-propun trade-ul ca da accept, dupa care ma trezesc ca imi zice ca se mai gindeste, ca cir, ca mir.

:no: :no:
nu-mi plac chestiile de genu asta, si .... ma gindesc sincer daca o sa mai dau vreun accept la trade-urile respectivului. nu de alta, dar sa vada si el cum e ..... adica ANNOYING.

cgrecu
6th October 2006, 01:06
stai linistit...eu nu m-am enervat nici pe tine si nici pe stephon...fiecare propune ce trade vrea si evident incearca sa justifice ce a oferit...io chiar nu vreau sa ma cert dar m-am enervat doar pt. ca s-a bagat cineva pe care nu-l privea...tradurile dintre noi 2..tre sa ramana intre noi 2..daca ne intelegem bine daca nu nu

ok, no problem.

ca regula generala poate ar trebui sa fie interzis ca cineva sa ishi dea cu parerea despre un trade intre altzi 2 jucatori INAINTE de a se accepta/rejecta trade-ul respectiv. Fiecare trebe sa ishi ia deciziile pe cont propriu, sa ishi faca temele pe nba.com si apoi, dupa ce un trade este acceptat, se poate discuta despre el, inclusiv daca ar trebui sau nu acceptat.

Alta chestie ar putea fi ca orice trade sa aiba o perioada de 2 zile in care oricine poate sa se opuna (prin pm la caseta). Daca se opune cineva cu un argument plauzibil, atunci se poate discuta pe forum daca sa se accepte sau nu. Ideea ar fi sa nu se creeze frictziuni cind x face trade cu y si z se opune dupa care x se enerveaza pe z si se opune la trade-urile lui samd ...

Irimus
6th October 2006, 01:14
eu zic ca doar tradurile dubioase sa stea 2 zile...asa pt orice trade in care X iese putin mai bine...se poate opune cineva care are boala pe X..sau cineva care se bate cu X pt locul y

cgrecu
6th October 2006, 04:20
pai ideea e sa se opuna cu argumente si caseta decide ... in sfirshit, ce vreau sa evitam e sa se ajunga la discutzii pe forum daca tradeul cutare e bun sau nu ... ca si cum in nba isiah il intreaba pe dumars daca sa faca trade cu cuban ...

ionut_au
6th October 2006, 08:55
scuzati-mi nestiinta, dar ce joc jucati voi? ca din ce am citit (posturile voastre) suna interesant.

Zabriskie
6th October 2006, 09:42
yahoo fantasy basketball.
http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba
un fel de divizia fantastica, numa' ca e cu jucatori din nba.

Irimus
7th October 2006, 10:04
eu nu ma opun tradului facut de sharkie si robby dar de acum macar nu mai ziceti ca eu sunt ala care pacaleste copiii..adica sa fim seriosi shaq+d. stoudamire pt carmelo care nu puncteaza cu adevarat decat la ppg....nu exista nici macar o categorie la care sa castige robby...dar repet se vede ca tradul e facut nu cu intentie rea ci fara cap deci are binecuvantarea mea

Kobe24
7th October 2006, 12:59
pai amandoi au sub 14 ani:lol:
shaq si damon sunt injury prone...apropo stie careva ceva de stoudamire???ca anu trecut s-a rupt urat de tot....
shaq la cat de putoare e....deja cred ca....o sa se "odihneasca" cateva meciuri pentru playoff.....:drak:
"i will heal on company time"...asta zicea la lakers....:ciocan:

Sharkie
7th October 2006, 13:05
nu-i chiar asa irimus...cum zice mertin,e riscant cu stoudemire,nici eu nu stiu nimic de el.iar shaq daca are 18-20 cu 9-10 si macar 1 sunt multzumit.
melo probabil anu asta o sa aiba stats mai bune.

a,si eu am buletin de ceva vreme :D

Irimus
7th October 2006, 13:40
pai daca m. mouse s-a rupt acu un an...asta nu inseamna ca se va accidenta si anu asta...acu 2 ani kobe a stat vreo 20-30 de meciuri(corectati-ma daca gresesc) si anu trecut...nu prea cred ca cei care l-au avut la fantasy au avut motive sa se planga de staturile lui :D

Irimus
7th October 2006, 14:31
vrea sa anunt un trade in 3

Zeke is the best GM:
da:Marbury si G. Green lui Falcons7, tyhrus Thomas +Anthony johnson lui Project x-ballers
primeste:J. Smith de la Falcons si Tony Parker de la Project


Falcons7 :
da:J Smith lui Zeke si Korver lui Project
primeste:Marbury +G. Green de la Zeke


Project
da:T. Parker lui Zeke
primeste:Korver de la Falcons si Tyhrus Thomas+A. Johnson de la Zeke

StephonTrue 15
7th October 2006, 15:25
pot sa imi dau cu parerea ? :D

Kobe24
7th October 2006, 16:13
pai daca m. mouse s-a rupt acu un an...asta nu inseamna ca se va accidenta si anu asta...acu 2 ani kobe a stat vreo 20-30 de meciuri(corectati-ma daca gresesc) si anu trecut...nu prea cred ca cei care l-au avut la fantasy au avut motive sa se planga de staturile lui :D

nu e vorba de asta....
el s-a accidentat foarte urat anu trecut...si n-a mai jucat deloc...si nimeni nu stie mai nimic de el.....
poate ca nici acum nu mai joaca....who knows??

Irimus
7th October 2006, 16:36
problema nu e neaparat de recidiva cat de faptul ca desi s-a vindecat are totusi o varsta si poate nu va mai juca la vechile sale statsuri..oricum daca e sanatos macar 10/5 va avea...

@stephon:normal ca poti sa-ti spui parerea..si eu mi-am spus-o in legatura cu tradul lui sharkie si nu s-a suparat nimeni..atat timp cat o spui pe un ton frumos...pana una alta...am modificat putin tradul acela...l-am facut pt inceput cu falcons(marbury+g. green pt j-smith si korver ) iar pe urma ramane de facut korver+a.johnson+tyrus pt parker in conditiile in care robby are deja un loc liber in roster(dupa tradul cu sharkie)si in plus oricum vrea sa-i dea drop lui mutombo care e prastie

StephonTrue 15
7th October 2006, 16:41
vroiam doar sa spun ca iar faceti treaba aia cu adunatu`l statsurilor si unul din voi primeste 3 juc. slabi pt unul bun

r0bby
7th October 2006, 16:42
I-am dat drop lu mutombo....:D

Irimus
7th October 2006, 16:46
vroiam doar sa spun ca iar faceti treaba aia cu adunatu`l statsurilor si unul din voi primeste 3 juc. slabi pt unul bun

robby chiar are 2 locuri libere in echipa dupa tradul cu sharkie si dupa ce i-a dat drop lui mutombo

caseta
7th October 2006, 17:35
daca oamenii sunt praf ... io ce sa fac ? sa dau reject la trades cind sunt evidente in favoare unuia dintre cei 2 ????

oricum, felicitari celui care face trades din care cistiga. pina la urma ... vorba aia: e imoral sa nu iei banii (in cazul asta jucatorii) unui prost" ....

Efficiency
8th October 2006, 18:38
cu mine nu stiu de ce nu face nimeni trade

Irimus
8th October 2006, 19:26
il dai pe marion?

Efficiency
8th October 2006, 19:30
da

Zabriskie
9th October 2006, 09:54
Intrati si voi mai des sau uitati-va la mail ca poate mai pimiti vreo oferta de trade..:mda:

Irimus
23rd October 2006, 15:43
caut un pf/C si un pg .ofer in functie valoarea acestora t-mac/rashard/m. harping

Irimus
25th October 2006, 19:42
caut in continuare pg si pf/c......

cgrecu
25th October 2006, 23:23
mai schimba si tu semnatura aia, ca am intzeles mesajul, dar nu se mai distinge postul de semnatura ... :) Btw, am un igoudala, dai 100 de iversoni pe el? :)

caseta
26th October 2006, 15:33
io-l ofer pe tinsley ...
si il dau si pe miles daca e vreunu interesat ...

Irimus
26th October 2006, 17:47
eu l-as vrea pe deron williams de la tine...ti l-as da pe rashard..dar desigur nu 1 pe 1 ;) ...poate daca pui si haslem iar eu ceva slabut....

StephonTrue 15
1st November 2006, 08:35
Mai joaca cineva ?
Project X blabla nu si`a pus jucatorii, barbosa a fost pe banca si asta a pierdut vreo 30 pts... si mai erau in liga vreo 2 care nu au intrat deloc.
Se pare ca jocul e stricat dinainte sa inceapa
propun ca cei care au intrat in liga si au promis ca se tin de treaba si nu au facut`o sa ia un ban ceva....orice :)trebuie pedepsiti

Irimus
1st November 2006, 10:54
bine zici stephon...de ce dracu v-ati bagat in joc daca nu puteti sa acordati saptamanal 5 minute pt a va face echipa????

Zabriskie
1st November 2006, 11:04
ala cu barbosa e roby :)

Irimus
1st November 2006, 11:11
wow....ce surpriza! :headbang: :headbang: :headbang:

btw...stie careva pe unde e caseta? Ca am trade in pending de 4 zile...si pierd punctele lui JJ

caseta
1st November 2006, 15:34
comp busit si dupa aia raceala ...

cgrecu
1st November 2006, 20:40
si eu am luat teapa cu kobe, cu citeva ore inainte de meci am citit ca "sigur" joaca si pina la urma nu a mai intrat ... nashpa cind #2 la draft nu joaca deloc ...

StephonTrue 15
1st November 2006, 20:44
eh, lasa ca din seara asta incepe serios
repet, imi pare rau ca l`ati lasat pe copilul ala sa intre in liga.

si mai era un fotbalist care s`a bagat, parca echipa lui se cheama Real Madrid Bobcats.

Irimus
1st November 2006, 21:50
eh, lasa ca din seara asta incepe serios
repet, imi pare rau ca l`ati lasat pe copilul ala sa intre in liga.

si mai era un fotbalist care s`a bagat, parca echipa lui se cheama Real Madrid Bobcats.
da daca-si zicea FC National Supersonics :happy

r0bby
1st November 2006, 22:11
eh, lasa ca din seara asta incepe serios
repet, imi pare rau ca l`ati lasat pe copilul ala sa intre in liga.

si mai era un fotbalist care s`a bagat, parca echipa lui se cheama Real Madrid Bobcats.
am avut probleme cu windowsul!..acum mi-am facut echipa de baza ce e rau in asta!

StephonTrue 15
1st November 2006, 22:38
ce ai avut ma ?!
:)) =)) asta e cel mai tare, a postat in fiecare zi pe alt forum.....
cum poti ma sa minti asa ?

r0bby
2nd November 2006, 08:55
sambata trecuta mi-am reinstalat windowsul...!!!..continui in liga!!! ..!asta conteaza..nu trebuie sa iti dau tie explicatii...sau trebuie sa iti dau si ora cand l-am reinstalat?

caseta
2nd November 2006, 10:21
sa-l fute ciinii in inima pe retardu ala de granger. mi l-a accidentat rau de tot pe gerald wallace care incepuse excelent (4-4 FG). l-a dat cu capu de pamint .... dupa ce ca am fost aproape ultimu in draft, acum pierd si un jucator de baza .... ooooofffff, ce retarzi sunt unii.

Irimus
2nd November 2006, 16:03
sa-l fute ciinii in inima pe retardu ala de granger.

:happy :happy :happy ...la fel as face si eu daca mi-ar lovi un jucator de baza...
am facut si eu urat cand am vazut dimineata ca kaman nu a fost starter :headbang: :headbang:

cgrecu
2nd November 2006, 16:33
nocioni 14% FG%? pai de-asta l-am luat eu cu #3 pick? #1 pick nu joaca, #3 e penibil, sper ca macar #2 camby sa faca dreaq ceva ca am inceput sezonul mai rau ca toronto raptors ... :)

StephonTrue 15
2nd November 2006, 16:53
mai rau ca miami...

Kobe24
2nd November 2006, 17:09
nu stiu unde ai citit tu cgrecu ca bryant joaca sigur....
dar nu prea era sigur....
a zis luni dupa antrenament ca se simte extraordinar si ca de abea asteapta sa inceapa sezonul, ca la antrenamente a dat niste slamuri dar....a zis ca va depinde de cum se va simti in ziua meciului.....
si cum nu s-a simtit 100% n-a intrat.....
si e posibil sa nu intre pana pe 17 nov... 8 meciuri au lakers in perioada asta(inca 6 de fapt..ca 2 au jucat..)

Irimus
2nd November 2006, 17:47
pai daca lakers joaca tot asa fara el....mai bine ii sustine de pe margine

cgrecu
2nd November 2006, 19:55
pe espn cred sau nba.com
era citat bryant care zicea ca se simte bine si ca va juca (articol din ziua meciului
acuma zice ca va juca duminica ...

Kobe24
2nd November 2006, 20:34
poate joaca si vineri....se decide inaintea meciului.....

caseta
7th November 2006, 02:09
tocmai am vazut ca a fost propus urmatorul trade:

Rashard Lewis + Sebastian Telfair contra LeBron James (cu Brent Barry dropped)

daca are cineva ceva de comentat, sa o faca ACUM.

daca in 24-48 de ore nu spune nimeni nimic sau spun doar 1-2 .... atunci trade-ul ramine facut, zic io.

PS: pt cei implicati in trade - pt ca au mai fost comentarii dupa ce s-au facut si alte trade-uri, si pt ca asta il implica pe lebron ..... prefer sa aud comentariile inainte, nu dupa, cind e prea tirziu.

cgrecu
7th November 2006, 06:54
reject
nici nu se pune problema, telfair e aproape de free agent value iar lewis nu are nici pe departe valoarea lui lebron.

sincer ash propune sa eliminam complet tradurile cu exceptzia unor perioade prestabilite, sa zicem o luna in ianuarie si atit. Si in nba trades-urile sunt limitate si nu se pot face oricind, cu atit mai mult aici cind oamenii ishi pierd interesul dupa 1 saptamina .... Din pacate se pare ca ai avut dreptate cind ai propus sa nu il acceptam pe robby in liga.

Irimus
7th November 2006, 08:23
clar! Telfair e printre cei mai slabi jucatori din lume as zice! De fapt daca mai tinem cont ca e si var cu Marbury cred ca ar trebui impuscat :happy .Cu exceptia lui sharkie (si eventual caseta) nimeni nu s-a obosit sa adune staturile...sa vada ca cele a lui Rashard sunt comparabile cu ale lui Lebron iar ca Telfair nu e FA(cum glumea "cineva" deasupra) ca e pg titular la Boston, ci mai degraba s-au uitat la locul in clasament al celui care-l ia pe Lebron :evil:

@Cgrecu:Cat despre aprobarea lui Roby....mai bine te-ai uita la cati jucatori care au punctat ai avut aseara pe banca(sefolosha si muray in timp ce kobe era in echipa desi nu avea meci) ca duminica l-ai tinut pe banca pe aroyo, sambata deasemena pe rajon rondo si muray si lista poa sa continue....deci tu care nici nu te-ai obosit/descoperit cum sa faci schimbari...te ei de robi????

Razvan P
7th November 2006, 08:31
In mod normal nu as fi impotriva unui trade, dar aici e vorba de lipsa de maturitate din partea celui care il cedeaza pe LeB. Daca as stii ca are un plan de viitor cu trade-ul asta nu m-as baga e treaba lui ,,, dar sa fim seriosi, nu cred ca e cazul.

Reject (daca stau sa ma gandesc in mintea mea malefica aveam la un moment dat si eu o pornire sa-l fraieresc pe robby, dar era doar o pornire - nu il acuz pe celalalt partener implicat in trade)

Era clar ca aici o sa se ajunga cu robby, dar ne-am asumat riscul de al accepta in liga.

StephonTrue 15
7th November 2006, 08:47
:drak: Reject Reject Reject :evil:

r0bby
7th November 2006, 09:03
ok..trade-ul nu se accepta.. daca vreti voi..motivul pentru care am vrut sa il dau pe lebron este cea ca prestatia lui in ultimele meciuri a fost jalnica..si in al doilea rand la timpul acela nimeni nu imi mai oferea oferte...eram si obosit deci nu prea gandeam limpede....am un anunt(sunt deschis la orice trade!)

Irimus
7th November 2006, 09:14
ok caseta da-i reject...nu de alta da nu poate poporu sa doarma noaptea...in fine am si eu o rugaminte...sa stabilesti trade deadlienul(prin ianuarie-feb. parca ai zis)
orium am ajuns pe locul actual fara lebron si si datorita lui telfair si rashard...lasa-i pe naspetii astia 2 la mine ca stau bine aici

SERIOS CASETA da-i reject fara sa mai astepti alte pareri (oricum mersi lui sharkie care s-a obosit sa faca niste calcule si tie ca ai evitat sa-ti dai cu parerea).Nu stau eu in Lebron

caseta
7th November 2006, 12:30
a mai fost un trade mai dezechilibrat decit asta pe care l-am lasat (desi am facut calcule am zis ca totusi daca unu e prost, sa plateasca). insa de data asta e prea clar ca robby nu a avut nici o treaba. ca dovada si post-ul lui:


ok..trade-ul nu se accepta.. daca vreti voi..motivul pentru care am vrut sa il dau pe lebron este cea ca prestatia lui in ultimele meciuri a fost jalnica..si in al doilea rand la timpul acela nimeni nu imi mai oferea oferte...eram si obosit deci nu prea gandeam limpede....am un anunt(sunt deschis la orice trade!)

si cind erai mic ai fost si bolnav ....

"prestatia lui in ultimele meciuri a fost jalnica"

1. in primu rind nu mai vorbi din carti, ca se vede ca nu sunt cuvintele tale si nu ejti obisnuit.

2. s-au jucat 3-4 meciuri din 82. intr-unu dintre ele (cu spurs) lebron a avut super stats. a avut doar 1 meci prost. asa ca daca chiar asta e motivul pt care il dai, arata ca nu ai priceput NIMIC.

"la timpul acela nimeni nu imi mai oferea oferte"

1. poate pt ca ai facut si altora ceea ce mi-ai facut mie, cind ai negociat nu stiu cit, l-ai vrut ba pe unu, ba pe altu, pina la urma ti l-am oferit si pe haslem pe care il voiai, zici "propune ca dau accept" si dupa aia nu mai aude lumea nimic de la tine. si peste citeva zile zici "aaa, pai m-am razgindit".

2. chiar daca nu ai oferte de trade o perioada, nu trebuie sa faci primu trade care ti se ofera. aici nu cistiga ala care face mai multe trades.

"eram si obosit deci nu prea gandeam limpede"

in cazul asta as spune ca pari obosit cam mereu.

================================================== ============

sincer, si asa nu am prea mult timp la dispozitie. pt ca mai multi m-au propus am acceptat sa fiu "comisar", dar chiar nu vreau sa fac politie sau sa alerg dupa unu sau altu. incerc sa fiu impartial, sa nu ma amestec in trades. nu pot sa stau sa dadacesc copii in scutece, dar pe de alta parte daca las unele trade-uri, liga se va dezechilibra si atunci majoritatea vor renunta. ceea ce ar fi de kkt.

asa ca va rog pe toti sa fiti atenti la trades. pina la urma, tinind cont ca nu am totusi atit timp liber, daca o sa vad ca e unu care tot accepta trade-uri proaste pt el, o sa ii blochez posibilitatea de a face trades si gata. va putea sa joace in continuare, doar ca nu va putea sa isi auto-saboteze echipa.

in fond, scopul e ca liga sa fie cit mai echilibrata. deja se pare ca irimus a luat un avans (bah, tu se pare ca ejti prea bun pt noi, io zic sa te penalizam ... de ex sa ti-l iau io pe brand ... ti-l dau la schimb pe darius miles :P :D)
dar sper ca avansu respectiv sa nu creasca prea mult si sa inceapa lumea sa renunte.

paradoxal in anii trecuti am observat ca aia care fac trade-uri proaste sunt si aia care renunta primii. adica ei sunt aia care strica distractia de prosti ce sunt. as dori ca macar anu asta sa se joace ca lumea pina la capat. asa ca va mai rog odata: hai sa jucam cu cap.

Irimus
7th November 2006, 14:40
cum spuneam..da reject-fara suparare

cgrecu
8th November 2006, 01:13
@Cgrecu:Cat despre aprobarea lui Roby....mai bine te-ai uita la cati jucatori care au punctat ai avut aseara pe banca(sefolosha si muray in timp ce kobe era in echipa desi nu avea meci) ca duminica l-ai tinut pe banca pe aroyo, sambata deasemena pe rajon rondo si muray si lista poa sa continue....deci tu care nici nu te-ai obosit/descoperit cum sa faci schimbari...te ei de robi????
e o diferentza intre a nu te interesa si a face gresheli. dupa cum bine shtii, kobe a declarat in ziua meciului ca joaca si apoi s-a razgindit, la fel cum oneil s-a razgindit cu o ora inainte de meci.
rondo nu joaca destule minute, oricum nu are numere de titular
arroyo a inceput catastrofal sezonul si l-am preferat pe calderon care joaca mai consistent si are procentaj excelent la aruncari.
murray nu a facut nimic in primele meciuri si probabil voi renuntza la el.
sefalosha nu pot sa il includ in conditziile in care joaca putzine minute. Dupa cum shtii potzi folosi doar 2 pg si nu am cum sa ii bag si pe rondo si pe calderon si pe livingstone si pe sefalosha si pe arroyo in acelashi timp ...
oricum apreciez grija ta si multzumesc de sfaturi ... :)

cit despre trade, nu incerca sa ne insultzi inteligentza incercind sa justifici lebron pentru lewis, dupa logica ta un trade mc grady vs sefalosha ar fi justificat ca au staturi similare ...

Irimus
10th November 2006, 09:11
caut jucator care merge foarte des la linia de fault si arunca minim 85%

Sharkie
10th November 2006, 10:47
am Wally si Iverson...te bagi ? :D

Irimus
12th November 2006, 00:03
nush a cui sunt echipele respective dar nu inteleg ce a incercat sa se demonstreze cu acel trade jenant...5 jucatori pe 1...in fine il am pe marcus williams in caz ca vrea cineva sa-mi dea vreo 3-4 vedete pe el :rolleyes:

Kobe24
12th November 2006, 06:20
am dat accept din greseala....i-am zis lu caseta pe mess;)...
probabil ca respectivul l-a dat la misto...:)

r0bby
12th November 2006, 10:02
Mah..ce e cu tradeul acele 5 pe 1...eu nu sunt de acord!

Sharkie
12th November 2006, 10:04
am dat accept din greseala....i-am zis lu caseta pe mess;)...
probabil ca respectivul l-a dat la misto...:)

d'oh robi d'oh :headbang:

r0bby
12th November 2006, 10:06
Mah..am zis ca nu sunt de acord!doar atat!

KwisatzHaderach
12th November 2006, 16:32
KwH Lakers 0 0%
... ce-mi place cum scrie aici (extras din poll)

Irimus
12th November 2006, 17:40
era logic ca mertin a dat din greseala accept...

Zabriskie
12th November 2006, 20:48
r0bby nu cred ca s-ar supara nimeni daca i-ai da waive lu' songaila si ai luat un C...:rolleyes:

Florian GG
12th November 2006, 20:51
irimus sorry am dat accept la trade-ul propus de tine (Marbury pentru Hinrich) si vream sa dau Reject. Poti sa citesti mesajul trimis de mine ;) sper sa nu fie vreo problema si caseta sa dea reject la trade. De ce oare nu exista un buton care sa apara dupa accept gen "Are you sure?" pentru astia mai ca mine :D

r0bby
12th November 2006, 20:51
stiu..insa am putine oferte cu C ...Nene era o solutie din partea lui irimus..insa eu caut pot spune ceva mai valoros!

Zabriskie
12th November 2006, 20:53
eu m-am referit la o solutie mai simpla.
drop Songaila - add Brendan Haywood
:D

Irimus
12th November 2006, 21:23
florian am vazut mesajul si i-am lasat mesaj offline lui caseta sa-l anuleze...din ce ai scris mi-am dat seama ca nu vrei sa faci tradul

Florian GG
13th November 2006, 00:04
florian am vazut mesajul si i-am lasat mesaj offline lui caseta sa-l anuleze...din ce ai scris mi-am dat seama ca nu vrei sa faci tradul

:ok: mersi!

caseta
14th November 2006, 01:23
bun, am lamurit-o si pe asta.
enough is enough. and i had enough.

cind o sa vad ca nu mai zace melo pe banca atunci cind da 31 si 36p, sau barbosa cind are 30p sau 16p si 12ast ... atunci poate ma razgindesc. pina atunci ....

Irimus
14th November 2006, 08:01
nici marbury si nici nene nu erau juc de FA...desi ca poate pt tine marbury e de FA :evil: :D

Zabriskie
14th November 2006, 09:22
"PartTimeBasketballer"
asta cine e? daca tot nu ii place deloc de Carter iti ofer eu pe collins si pe wilkins (hai si stackhouse:D), poate pe astia ii bagi si tu cand au meci...

cgrecu
14th November 2006, 16:20
cum putem preveni situatzii in care sa zicem un jucator lipsit de chef da drop la un carter sau lebron james? Este posibil sa fie anulat un drop, sau chiar blocat un jucator de la a mai fi folosit?

Irimus
14th November 2006, 16:24
nu poti sa dai drop la un jucator precum carter sau lebron...pur si simplu nu te lasa yahoo-ul

caseta
14th November 2006, 18:12
cum putem preveni situatzii in care sa zicem un jucator lipsit de chef da drop la un carter sau lebron james? Este posibil sa fie anulat un drop, sau chiar blocat un jucator de la a mai fi folosit?

stai linistit, sunt pe problema. chiar daca da unu drop la un jucator care nu e chiar superstar (bun, dar nu pe lista lui yahoo) am io grija ...
;)

KwisatzHaderach
14th November 2006, 18:30
problema e ca sunt multi jucatori foarte buni care sunt practic blocati de useri care au intrat in liga degeaba
dar nush dak exista vreo rezolvare pentru asta

cgrecu
14th November 2006, 20:34
asta nu e neaparat o problema, nu e important citzi jucatori buni ai in echipa, important e cum ti i-ai ales relativ la ceilaltzi concurentzi.

Irimus
14th November 2006, 21:12
turkoglu+rasheed pt wade...../hello /hello /hello

hotii striga "hotii" :rosu: ...si banel striga ca are "boala pe tigani" :happy

KwisatzHaderach
14th November 2006, 21:18
nush neaparat dak asta e o prosteala pe fata
dar ...
este tipul de trade dezechilibrat numeric pe care multi nu il vad (pentru mine este oarecum similar cu "trade-ul lebron james" de acum ceva timp)
nu stiu knd se va prinde lumea exact cum merge ideea asta de "fantasy", dar dak unii nu s-au prins ink pot spune ca sunt online pentru negocieri

r0bby
14th November 2006, 21:51
Ce se intampla cu PartTimeBasketballer?Mai joaca?..

StephonTrue 15
14th November 2006, 21:52
tradeul nu e rau pt nimeni, daca cel care primeste 2 are un jucator accidentat (gen swift care lipseste tot sezonul) sau unul cotat pe la 500, caruia sa ii dea drop. Kwisatz..... tot incearca sa deschida ochii la toti copii, dar asta e ma.. daca nu isi dau seama nu ai ce sa le faci.

Sharkie
14th November 2006, 21:53
@robi-probabil ca nu,la fel ca tine :)

KwisatzHaderach
14th November 2006, 22:11
nu ncerc sa par superior sau ceva de genu asta
dar cand am venit aici pe forum sa ma inscriu in liga imi amintesc ce cald am fost primit ... asta ca sa vad acum ca din 20 doar jumate stiu ce inseamna NBA
si asta e doar inceputul

StephonTrue 15
14th November 2006, 22:26
nu ncerc sa par superior sau ceva de genu asta
dar cand am venit aici pe forum sa ma inscriu in liga imi amintesc ce cald am fost primit ... asta ca sa vad acum ca din 20 doar jumate stiu ce inseamna NBA
si asta e doar inceputul


poate nu chiar, dar oricum e mai fun intr`o liga cu multe echipe, as fi preferat chiar 30. partea proasta e ca s`a intamplat 2 ani la rand, dupa ce acum la inceput au promis toti ca joaca...

KwisatzHaderach
14th November 2006, 22:30
sincer nu inteleg de ce te inscrii intr-un joc stiind ca nu vei juca
am zis ce ma deranjaza ... faptul ca sunt unii jucatori blocati ... fiecare are anumite idei ... yo as fi vrut multi dintre acei jucatori

Florian GG
15th November 2006, 00:45
Btw testez piata pt Diaw cine este interesat sa faca o oferta concreta :D

Kobe24
15th November 2006, 07:42
eu chiar daca nu am timp sa fac trade-uri....sa fac echipa zilnic....
raspund la mailuri;) deci puteti sa faceti oferte...
da la oferte din alea nesimtite nu raspund....:ciocan:

Irimus
15th November 2006, 08:46
mda....BRAVO BRAVO!!! Tradul lui Wade e dovada suprema a nesimtirii unora!!! Vin si tin teorii despre viata despre traduri mizerabile si propun sanctiuni ca pe urma sa faca hotii mai mari!!! marbury+nene nu era cu nimic mai unfair decat rasheed+turkoglo pt wade.....insa din pacate unora li se permite

Zabriskie
15th November 2006, 09:33
Daca e cineva interesat de morris petereson, stromile swift si antawn jamison...oferte decente, nu vreau neaparat sa scap de ei, la fel cum nu vreau neaparat sa scap nici de arenas .:rolleyes:
@Roby: tu fiind unul dintre cei care joaca zilnic asa e?:headbang:

StephonTrue 15
15th November 2006, 09:52
mda....BRAVO BRAVO!!! Tradul lui Wade e dovada suprema a nesimtirii unora!!! Vin si tin teorii despre viata despre traduri mizerabile si propun sanctiuni ca pe urma sa faca hotii mai mari!!! marbury+nene nu era cu nimic mai unfair decat rasheed+turkoglo pt wade.....insa din pacate unora li se permite


rasheed 12/10/2 + 2 blks
turkoglu 11/4/2.5 + 1 stl

marbury 12/2.5/5 + 1 stl
nene 8/5/1 + E ACCIDENTAT !!! si toata lumea stie ca de sezonul trecut are probleme.

cum poti sa spui ca nu era unfair sa oferi marbury si nene pt wade ?!!??!?
marbury nu joaca nimik si nene nu joaca deloc

edit : :headbang: :headbang: :headbang:

Irimus
15th November 2006, 10:28
tu care oferi un jucator pt 5 imi tii mie lectii de morala?

oricum coalitia de la varf impotriva mea(exceptie khwl....)...ma face sa zambesc.imi place sa fiu un fel de mourinho al fantasyului....antipatic dar mereu in top..ca si sez trecut de fapt cand am castigat de prin...februarie...si cu asta am implinit 1000 de posturi.ieeeeee!!!! la multe posturi inainte!!!!

ps:unde ai vazut tu oferta marbury+nene pt wade?

StephonTrue 15
15th November 2006, 10:54
hai lasa-ma cu 1 pe 5, aia a fost alta treaba, ca la lakers nu isi puse-se jucatorii care aveau meci in line-up si vroiam sa vad daca mai joaca. stai calm ca atunci cand te iei de mine pt trade il injuri si pe caseta pt ca u chiar crezi ca i`ar fi dat accept.

eu nu am zis ca a fost oferta pt wade, nu vezi bine ? remember daca ai memoria asa scurta, tu ai zis ! "marbury+nene nu era cu nimic mai unfair decat rasheed+turkoglo pt wade"
probabil ca vroiai sa zici pt melo, ca asa a fost oferta nu ? nu am stat sa ma uit la transactions, am comentat direct prostia pe care ai zis`o marbury + nene .... astia nu au facut nimik tot sezonul.. tie chiar ti se pare ca era oferta buna pt cine ii primea ? cred ca daca supunem la vot nu i`ar fi luat nimeni de aici pt wade sau melo si asta zice totul.

si ca sa nu crezi ca imi esti antipatic, eu nu am nimik cu tine, pur si simplu nu mi`a convenit un post sau o idee de a ta, atata tot. in rest poti sa faci ce vrei, dar daca nu`mi place ceva ( sau imi place ) voi comenta in continuare.

KwisatzHaderach
15th November 2006, 13:11
@ irimus ... zi macar "kwh" pls :)

KwisatzHaderach
15th November 2006, 13:16
btw ... eu am zis ca nu mai comentez in niciun fel trade-urile
am avut o discutie interesanta azi-noapte cu unul dintre "manageri" si mi s-a schimbat oarecum parerea asupra trade-urilor, de aici, realizand ca nu am total dreptate ... am decis sa nu ma mai bag

Busta
15th November 2006, 13:44
ok ca sa clarific o chestie ca vad ca multa lume einteresata de JO ... JO nu pleaca de la mine ... cu block-urile lui echipa mea ramane in apropierea jumatatzii clasamentului ... sunt sigur ca va juca mai bine de atat deoarece inceputul acestui sezon a fost accidentat de cateva ori si d-aia fie a jucat putzin ( sau deloc ) si destul de slab .... e un jucator care aduce usor double double si cateva block-uri ... nu va mai chinuitzi sa-mi oferitze semi-staruri sau gogosi pe el ca nu ma intereseaza ...

Irimus
15th November 2006, 13:51
si ca sa nu crezi ca imi esti antipatic, eu nu am nimik cu tine, pur si simplu nu mi`a convenit un post sau o idee de a ta, atata tot. in rest poti sa faci ce vrei, dar daca nu`mi place ceva ( sau imi place ) voi comenta in continuare.

asa sa faci.si eu voi comenta in continuare. :evil:

StephonTrue 15
15th November 2006, 14:45
ok ca sa clarific o chestie ca vad ca multa lume einteresata de JO ... JO nu pleaca de la mine ... cu block-urile lui echipa mea ramane in apropierea jumatatzii clasamentului ... sunt sigur ca va juca mai bine de atat deoarece inceputul acestui sezon a fost accidentat de cateva ori si d-aia fie a jucat putzin ( sau deloc ) si destul de slab .... e un jucator care aduce usor double double si cateva block-uri ... nu va mai chinuitzi sa-mi oferitze semi-staruri sau gogosi pe el ca nu ma intereseaza ...

il dai pt okafor ?

caseta
15th November 2006, 15:08
bah, terminati odata cu timpeniile.

in afara unui singur trade cam dezechilibrat pe care l-am lasat ca era inainte de sezon si mi-am zis ca poate ala care il face o spera in cine stie ce minuni, nu cred ca am lasat pina acum trade-uri aiurea sa mearga.

asa ca chiar daca sunt oferte aiurea, nu cred ca au sanse sa treaca. si daca e f-o chestie, ma faceti voi atent. da terminati cu cearta, ca parca sunteti copii tembeli.

e un joc si incercam sa ne simtim bine. so cut the crap, please.

Kobe24
15th November 2006, 15:11
tu care oferi un jucator pt 5 imi tii mie lectii de morala?

oricum coalitia de la varf impotriva mea(exceptie khwl....)...ma face sa zambesc.imi place sa fiu un fel de mourinho al fantasyului....antipatic dar mereu in top..ca si sez trecut de fapt cand am castigat de prin...februarie...si cu asta am implinit 1000 de posturi.ieeeeee!!!! la multe posturi inainte!!!!

ps:unde ai vazut tu oferta marbury+nene pt wade?

pai prin februarie nu stiu daca mai erau 5 care sa joace..:)

Irimus
15th November 2006, 19:06
mda...din pacate e adevarat

KwisatzHaderach
18th November 2006, 13:00
In meciul cu atlanta Hawks, Charlie Villanueva s-a accidentat intr-o ciocnire cu Josh Childress si va fi indisponibil intre 4 si 6 saptamani.
Pentru ca il am in echipa vreau sa anunt ca nu-l voi drop-a si ca as fi dispus sa ascult orice oferte pentru el (oricat de under-rated ar fi).
Am decis asta pentru ca nu-mi pot asuma riscul de a pierde atatea meciuri si cineva care gandeste long-term ar putea folosi acest lucru in favoarea lui (puneti-va in situatia mea si inlocuiti oricare jucator de la voi cu Villanueva, i-ati da drop?).

Irimus
18th November 2006, 14:14
daca ar fii cel putin de valoare lui charlie V. nu i-as da nici eu drop...dar o idee mai slab daca ar fii i-as da...

cgrecu
18th November 2006, 21:57
s-ar putea sa fii surprins de "valoarea" lui charlie v, in ultimele 2 meciuri inainte de accidentare a jucat destul de slab si sincer nu cred ca va mai fi titular anul asta la milwaukee ...

Irimus
19th November 2006, 01:58
eu sincer cred ca va fii titular si dupa accidentare...pana la urma cine sa joace pf la Milwaukee? Brian Skiner?Sa fim seriosi...io cred ca mai mult tu incerci sa te convingi pe tine ca Charlie e slab si ca Toronto nu a pierdut mare lucru...dar din pacate nu e asa.Bine ca si Ford joaca bine pana acuma...deci tradul in sine nu e rau dar pierderea lui Charlie e ceva ce fanii Toronto sunt convins ca nu-si doreau...adica ei accepta ca e spre binele echipei dar tot nu pot sa fie de acord...exact cum nici eu nu as fii fost de acord anu trecut cand Indiana l-a propus pe Artest si philadelphiei la schimb cu iguodala+ollie +un pick(nush sigur daca first sau second)..pana la urma sa fim seriosi...Artest e peste Iggy dar pt viitor....

cgrecu
19th November 2006, 02:13
nu incerc sa ma conving, villanueva a fost si ramine unul din jucatorii mei preferatzi, dar eu l-am vazut 82 de meciuri si shtiu cum joaca, are 2 meciuri excelente in care joaca cu energie si face faze spectaculoase dupa care joaca 5 meciuri in care e letargic si fara chef. Plus ca defensiv e 0, face multe recuperari dar genul de recuperari ushoare cind nu e nimeni linga el. Ofensiv e foarte capabil, dar nu mereu e dispus sa puna osul.

TJ nu joaca grozav, dupa mine l-ash titulariza clar pe calderon, chiar daca ford si-a imbunatatzit, uneori substantzial, toate statsurile, e pe 8 la assists in liga, arunca 44%, are aproape 15 puncte, 4 recuperari, si de la 3 arunca mai bine, 33%, mai face si un steal ici si colo. Dar statisticile adesea inseala, calderon e net superior in momentul asta.

cgrecu
19th November 2006, 02:18
in alta ordine de idei, sunt 2 transferuri propuse care mi se par dezechilibrate si ce e mai grav ca ambele sunt facute intre chitownballers care e in cadere libera si 2 jucatori de top. Unul din trades e peja pentru 2 benchwarmers (ariza + evans de la detroit), celalalt era 2 jucatori accidentatzi pentru stevie francis si larry hughes.

Nu shtiu cine a propus transferurile, dar eu sunt de parere ca chi town ballers sa fie blocat de la transferuri pentru a mai evita situatzii de genul asta. Chiar acuma vad ca transferurile au fost acceptate ceea ce mi se pare outrageous si sper ca se poate reveni si sa fie anulate retroactiv.

Kobe24
19th November 2006, 10:12
evans e la lakers:).....prinde ceva minute:)

caseta
19th November 2006, 12:28
evans e la lakers:).....prinde ceva minute:)

pe cuvintu tau ca reggie evans e la lakers ?
:rolleyes:

ca sa parafrazez o "espresie" cunoscuta: nu tot ce e evans e la lakers ;)

cgrecu, si tu ai fost pe linga. reggie evans e la denver. oarescum surprinzator, sunt mai multi evans in liga. :P

cit despre transferuri, eu am facut niste calcule si mi s-au parut echilibrate. daca tu imi arati unde sunt dezechilibrate .... le dam undo.

Irimus
19th November 2006, 12:54
cred ca tradurile sunt ok...sigur e un risc la cel care l-a luat pe charlie v. pt ca nu se stie cat va sta pe tusa...dar daca isi revine repede poate chiar sa iasa in castig...pana la urma si hughes e lovit

KwisatzHaderach
19th November 2006, 13:35
@cgrecu nu prea pot sa inteleg ce vezi tu depasat la trede-ul c.villanueva+d.fisher<->l.hughes+s.francis
in primul rand sa lamuresc ceva, dupa ce am postat pe forum exact situatia lui villanueva am primit o oferta multipla de la Chi-Town Ballers (ceva de genu s.francis+X<->l.hughes+d.fisher ... unde pentru X erau 3 variante pe care nu vreau sa le dezvalui neaparat), dupa inca vreo 2 oferte re-negociate s-a ajuns la cea de mai sus
as vrea sa spui clar ce te deranjaza

Kobe24
19th November 2006, 13:38
caseta inainte sa fii ironic...incearca sa gandesti logic intai;)
cgrecu a zis ca evans de la detroit.....
eu cum nu sunt un juc activ de fantasy..n-aveam de unde sa stiu...ce jucatori are chi.... in echipa...si nici nu are rost sa stiu..
dupa spusele lui cgrecu era mai probabil sa fie mo decat reggie;)

cgrecu
19th November 2006, 21:52
heh, eu am probleme cu echipele denver detroit si dallas, ca au nume asemanatoare si le confund, probabil ca mertin se referea la maurice evans care a fost la detroit si s-a mutat la lakers, eu ma refeream la reggie si am vrut sa zic denver dar am scris detroit, oricum e nerelevant unde e.

de ce mi se pare dezechilibrat tradeul? hm, sa vedem:

hughes: .440 .639 110 28 25 7 5 16
francis: .431 .941 81 31 33 6 2 17
200 pts, 60rbs, 60assts, 13 steals, 7 blocks

fisher: .405 .861 100 13 35 11 0 15
cv: .495 .739 117 59 17 10 2 12
220 pts, 70rbsm 50 assts, 21 steals, 2 blocks

aparent numere egale, atita doar ca villanueva e accidentat 4-6 weeks, adica, in cazul nefavorabil 25% din sezon + de regula dupa o accidentare jucatorii nu ishi revin imediat la performantzele de dinainte. Ar mai fi si alte considerente, hughes si francis joaca mai prost decit ar trebui -> sanse mari sa ishi imbunatatzeasca numerele, fisher a inceput sezonul foarte bine, sanse mari sa mai scada putzin, mai ales datorita virstei.

Oricum, eu nu te acuz pe tine (mertin) pentru ca trebe sa fii prost sa nu acceptzi schimbul asta, eu il acuz pe chitown care in momentul in care nu mai are sanse dezechilibreaza competitzia. Si nu o fac pentru ca ash avea un interes, sansele mele sunt infime sa mai am succes in liga, dar ca idee, mi se pare incorect pentru ceilaltzi jucatori din top. Poate ca in sine ash fi acceptat ideea ca chitown a greshit cu tradeul asta, nu a shtiu ca cv e accidentat, poate il vede ca un viitor superstar si crede ca va compensa samd, dar sa il dai si pe peja stojakovici, cotat #31 pentru ariza si evans ambii cotatzi #250+ este pur si simplu un steal, jucatori de talia lor puteau fi luatzi de pe waiver fara probleme, nu era nevoie sa dai un superstar la schimb.... parerea mea.

De altfel, chitown ballers avea urmatorii jucatori dupa draft:
rashard lewis, nowitzki, okafor, peja -> 4 superstars si a ramas doar cu unul: Jermaine O' Neal ... In conditziile astea, sincer ceva nu e in regula.

Busta
19th November 2006, 23:23
pai cgrecu ce sa zic .... pe okafur nu l-am avut .... pe dirk si rashard recunosc ca i-am dat extrem de prost pt JO si niste jucatori care m-au dezamagit total ... dar tradeurile de acum nu sunt facute sa ajut pe altcineva chiar daca asa tzi separe tzie ... de altfel esti singurul care protesteaza ... sunt sigur ca nu m-ar fi lasat caseta sa fac un inca un trade stupid si probabil ca n-ar fi ezitat sa-mi blocheze optziune de transferuri daca era asa ... dar peja nu e chiar un super star .. sau cel putzin pana acum a scartzit mult .. cu cei 2 tineri jucatori luatzi pe el am procentaj mai bun la FG reb steals si am mai putzine TO ... arca lui paranoe castiga clar 3p dar cu pretzul fg% ,peja aruncand destul de slab pana acum , puncte si ft%... in rest la ast si blk cifrele nu difera cu mult ...

la celelalt trade tre sa recunosc ca am riscat mult ca nu se stie cat va sta charlie pe bara si cum va juca cand se va intoarce ... recunosc ca aici am riscat dar si hughes pe care l-am dat e accidentat ...

una peste alta imi vad echipa ceva mai puternica acum ... ramane de vazut daca am dreptate sau nu ..

caseta
20th November 2006, 00:01
caseta inainte sa fii ironic...incearca sa gandesti logic intai;)
cgrecu a zis ca evans de la detroit.....
eu cum nu sunt un juc activ de fantasy..n-aveam de unde sa stiu...ce jucatori are chi.... in echipa...si nici nu are rost sa stiu..
dupa spusele lui cgrecu era mai probabil sa fie mo decat reggie;)

mertin, dragul meu, nu tre sa te superi cind omu glumeste. si nici sa imi sugerezi sa "gindesc logic". logic ar fi ca daca nu stii despre ce e vorba sa nu te bagi. ;)
pa'erea mea. :D

cgrecu - eu chiar am verif trade-urile, mai ales ca avea antecedente cu trade-ul ala haotic. daca mi se pareau aiurea, le opream. crede-ma ca nici mie nu imi convine ca din cauza faptului ca nu am timp sa discut trade-uri cit as vrea sa faca altii tot felu de trade-uri din care sa iasa prea in cistig si ca urmare sa nu mai am nici o sansa sa cistig ....

cgrecu
20th November 2006, 00:49
mah, se pare ca sunt in minoritate aici ... :)
in sfirshit, mie mi s-au parut bad trades, dar daca numai eu am vazut asha e foarte posibil sa ma inshel.
cit despre okafor, pe yahoo zice ca l-ai selectat cu #4 la draft, imediat dupa ce l-ai luat pe peja. De altfel #1-#5 din draftul tau nu mai ii ai in echipa ... se pare ca nu te-a cam multzumit draftul :)

KwisatzHaderach
20th November 2006, 02:18
Oricum, eu nu te acuz pe tine (mertin)


omule, eu am impresia ca tu nu stii nici macar echipele care sunt implicate in trade, pentru ca eu am acceptat acest trade si nu ma cheama mertin :no:

:rosu: :rosu: :rosu:

cgrecu
21st November 2006, 02:21
pai nu aveam de unde sa shtiu care a initziat tradeul, ce ziceam eu ca ca mertin nu avea nici un interes sa nu accepte, replica era la "eu cum nu sunt un juc activ de fantasy..n-aveam de unde sa stiu...ce jucatori are chi.... in echipa...si nici nu are rost sa stiu..".
Anyway, cum am zis, daca nimeni nu mai protesteaza eu imi retrag complaintul.

In alta ordine de idei, am si eu nishte intrebari legate de chestia asta, ca nu chiar intzeleg cum functioneaza.

1. daca imi tot jonglez jucatorii in functzie de cum joaca, chestia asta conteaza la "max moves"? Si daca nu, atunci ce reprezinta max moves?

2. daca jonglez jucatorii si sa zicem am 2 pe aceeashi pozitzie sg si joaca alternativ, in final o sa am 7 performantze pe pozitzia X, cum se selecteaza performantzele pentru clasament, se iau toate (putzin probabil), se iau cele mai bune x, si pe ce criteriu?

3. daca fac un trade, statsurile jucatorului dinainte de trade ramin la mine sau se transfera si ele?

StephonTrue 15
21st November 2006, 09:15
hai ma cgrecu, dupa atatea discutii despre tradeuri si astea, nu te`ai prind si tu de regulile generale ?! :D

si alea 2 cu peja si c-v mi se par si mie de kko, cele mai naspa tradeuri pe care nu stiu cati le`ar fi facut..probabil nici unul in afara de asta chitown sau plm..

caseta
21st November 2006, 11:17
21p, 6reb, 5ast ..... gerald wallace is back, baby.
ajtept sa inceapa sa curga stl si blk.
:D

caseta
21st November 2006, 11:44
pai nu aveam de unde sa shtiu care a initziat tradeul, ce ziceam eu ca ca mertin nu avea nici un interes sa nu accepte, replica era la "eu cum nu sunt un juc activ de fantasy..n-aveam de unde sa stiu...ce jucatori are chi.... in echipa...si nici nu are rost sa stiu..".
Anyway, cum am zis, daca nimeni nu mai protesteaza eu imi retrag complaintul.

In alta ordine de idei, am si eu nishte intrebari legate de chestia asta, ca nu chiar intzeleg cum functioneaza.

1. daca imi tot jonglez jucatorii in functzie de cum joaca, chestia asta conteaza la "max moves"? Si daca nu, atunci ce reprezinta max moves?

2. daca jonglez jucatorii si sa zicem am 2 pe aceeashi pozitzie sg si joaca alternativ, in final o sa am 7 performantze pe pozitzia X, cum se selecteaza performantzele pentru clasament, se iau toate (putzin probabil), se iau cele mai bune x, si pe ce criteriu?

3. daca fac un trade, statsurile jucatorului dinainte de trade ramin la mine sau se transfera si ele?

moves sunt alea cind faci drop/add la jucatori. ai grija ca sunt limitate la 30. in rest, citeste si tu regulamentul daca tot joci jocul :D

Irimus
21st November 2006, 14:09
diaw 10 puncte, 9 recuperari, 9 pase, 2 stealuri, 3 capace, 1TO asa linie sa tot ai...

cgrecu
21st November 2006, 16:59
am citit regulamentul si nu am gasit nici unde explicata chestia asta, daca shtitzi careva exact atunci spunetzi, nu mai tot datzi sfaturi nefolosibile ...
@irimus: nu vad ce legatura au intrebarile mele cu tradeurile ... e vorba daca are sens sa mishc jucatorii din lot in fiecare zi in functzie de cum joaca, adica sa bag rezervele martzi daca titularii nu joaca in ziua aia + eram curios cite rezultate pe pozitzie se iau in considerare, 82 pe pozitzie pe an etc + cum se clasifica performantzele pe pozitzie, acelashi criteriu pe toate pozitziile, or depinde ( de exemplu la centru pondereaza mai mult rebounds, la pg mai mult assists samd).

caseta
21st November 2006, 18:34
am citit regulamentul si nu am gasit nici unde explicata chestia asta, daca shtitzi careva exact atunci spunetzi, nu mai tot datzi sfaturi nefolosibile ...
@irimus: nu vad ce legatura au intrebarile mele cu tradeurile ... e vorba daca are sens sa mishc jucatorii din lot in fiecare zi in functzie de cum joaca, adica sa bag rezervele martzi daca titularii nu joaca in ziua aia + eram curios cite rezultate pe pozitzie se iau in considerare, 82 pe pozitzie pe an etc + cum se clasifica performantzele pe pozitzie, acelashi criteriu pe toate pozitziile, or depinde ( de exemplu la centru pondereaza mai mult rebounds, la pg mai mult assists samd).

cu placere .... :mda: :mda:

iar la aia cu statsurile dinainte ... incearca si tu logic ... tie cum ti se pare normal ? sa se transfere si stats anterioare ?!?! [shakes head]

Irimus
21st November 2006, 19:04
am citit regulamentul si nu am gasit nici unde explicata chestia asta, daca shtitzi careva exact atunci spunetzi, nu mai tot datzi sfaturi nefolosibile ...
@irimus: nu vad ce legatura au intrebarile mele cu tradeurile ... e vorba daca are sens sa mishc jucatorii din lot in fiecare zi in functzie de cum joaca, adica sa bag rezervele martzi daca titularii nu joaca in ziua aia + eram curios cite rezultate pe pozitzie se iau in considerare, 82 pe pozitzie pe an etc + cum se clasifica performantzele pe pozitzie, acelashi criteriu pe toate pozitziile, or depinde ( de exemplu la centru pondereaza mai mult rebounds, la pg mai mult assists samd).

fara suparare..dar cred ca visezi...am raspuns eu cumva ceva la intrebarile tale???:ciocan:

cgrecu
21st November 2006, 20:14
era vorba de stephon, avetzi poze care seamana vag (2 jucatori de baschet negri ... :)).

Irimus
21st November 2006, 21:53
ok.nici o problema.

StephonTrue 15
21st November 2006, 23:32
Eu Nu Am Primit Nici O Oferta Si Nici Nu Am Facut Si Nici Nu Am Dat Accept Si Nu Stiu Ce S`a Intamplat. Pur Si Simplu Imi Apare Pending Trade Cu Nothinbutnet : Billups Pt Randolph.....wtf ???

Irimus
21st November 2006, 23:38
l-am vazut si eu...si chiar ma gandeam cum de-l dai pe zach care joaca atat de bine

cgrecu
22nd November 2006, 03:22
hm, si mie mi s-a parut ciudat, dar cine shtie, miram-ash sa nu o ia randolph pe ulei pina la finalul sezonului, iar billups nu e nici el chiar de lepadat ...

legat de modul de punctare, de pe yahoo am luat chestia asta:
"In Public Leagues, each position on your roster can accumulate a maximum of 82 games worth of stats. When any roster position (the sum of all players used in that position) reaches the 82-game plateau, stats are no longer accumulated at that position."
chestie care pare sa indice ca daca joci in fiecare zi pe cineva pe o anumita pozitzie nu se iau in calcul performantzele ci pur si si simplu se aduna si e posibil ca la jumatatea sezonului sa nu mai acumulezi rezultate la pozitzia respectiva???

Razvan P
22nd November 2006, 10:38
Da, cgrecu , dar asta e valabil pentru Public Leagues unde daca te uiti la League Settings - Max Games Played: 82 , dar in liga noastra care nu e public , daca te uiti la League Settings - Max Games Played: No maximum . Eventual trebuie sa te uiti cine puncteaza (tot in League Settings, adica care pozitii , pentru ca si asta e diferit fata de un Public League).
Treaba asta inseamna, ca daca ai un lot omogen, ai toate sansele sa castigi, fara accidentati , care sa-ti joace non-stop, adica sa nu existe rezerve, titulari. Teoretic , cu cat joci mai multe meciuri , cu atat aduni stats, practic e mai nasol, ca aduni si TO si de obicei FG% si FT% e mai mic daca joci cu toti jucatorii.
Tu ar fi trebuit sa studiezi un pic setarile ligii chiar inainte de draft , ca sa iti faci o stategie. Oricum cred ca nu conteaza prea mult. De multe ori in Fantasy NBA cu cat gandesti mai mult cu atat gresesti mai mult :)
Bafta in continuare !!!

cgrecu
22nd November 2006, 20:19
pai am citit regulile de pe yahoo, dar nu au prea multe chestii acolo, settings-urile nu sunt explicate deloc ... Deci practic cu cit joci mai multzi cu atit mai bine ... E cam stupida chestia asta sincer, avantajeaza pe cei care ishi schimba zilnic setarile ... anyway, mai bine mai tirziu decit niciodata ....

caseta
23rd November 2006, 03:25
poti sa iti faci echipa pe urmatoarea luna daca vrei sau pe tot sezonul. nu tre sa intri zilnic.
e adevarat, sunt zile in care tre sa lasi pe cineva pe banca si ai de ales, si atunci e bine sa intri inainte de meci, sa vezi care e mai in forma, sau poate unu din cei 2 e accidentat si atunci alegerea e usoara.
da in rest ...

cgrecu
23rd November 2006, 06:21
shtiu ce zici, dar oricum, e mult mai challenging sa ai 82 de jocuri doar, ca atunci trebe sa te gindeshti de 2 ori pe cine bagi, asha e mai simplu ca ii bagi pe totzi, singura decizie e in rarele ocazii in care itzi joaca totzi jucatorii (ca de ex azi ...). Bine ca am aflat acum, ma miram cum reushesc unii sa aiba aproape dublu puncte ca mine, chiar daca jucatorii mei nu prea au mers asha bine, dar oricum ... Acuma am realizat doar ca ei aveau 25% mai multe jocuri decit mine ...

Razvan P
23rd November 2006, 09:46
dai o racoritoare pentru ca te-am luminat (berea se considera racoritoare) :)

caseta
23rd November 2006, 11:45
j rich is BACK: 24, 8, 6
biedrins 7blk.
gotta love it.

Irimus
23rd November 2006, 14:31
18 16 10 3

KwisatzHaderach
23rd November 2006, 18:44
Carlos Boozer ... 2 capace ... season high ... :ok:

cgrecu
25th November 2006, 05:28
stephen jackson + ime udoka pentru andre miller si luke walton ??? Sper ca macar asta nu trece de comissioner ... mai ales cind tradeul e intre locul 2 si locul 19 ... Eu propun ca jucatorii care cad sub locul 10 sa nu mai aiba voie sa faca trades.

Irimus
25th November 2006, 11:46
cgrecu sunt de acord cu tine...doar ca nu neaparat pe cei mai jos de locul 10 pt ca sunt care se ocupa de echipa dar pur si simplu le joaca deocamdata prost jucatorii...eu propun sa fie blocati cei care in mod constant nu-si fac echipa

KwisatzHaderach
25th November 2006, 13:12
eu propun sa fie blocati cei care in mod constant nu-si fac echipa


... asa da

cgrecu
25th November 2006, 22:05
Nu are sens sa ii blocatzi pe cei care nu joaca bine. Fiecare joaca cum poate, problema e ca cind cei care considera ca nu mai au sanse incep sa faca schimburi aberante, chestie care se poate numi cheating fara nici un dubiu.

KwisatzHaderach
26th November 2006, 01:26
cred ca nu ai nteles ideea ... nu trebuie blocati cei care joaca prost ... trebuie blocati cei ce nu joaca deloc

caseta
26th November 2006, 02:50
chill. am dat reject la trade pt ca dupa calculele mele nu era nici o categorie la care LA Lakers ar fi cistigat in urma trade-ului. asta e din perspectiva lui The Road To The Ring:

http://img225.imageshack.us/img225/6429/statsxu7.jpg

aaa, sorry. ar fi scazut un pic la TO.
oricum, din cite stiu LA Lakers nu mai joaca, asa ca ...

si pt ca vad ca in ultima vreme tot da accept din greseala la diverse trade-uri aiurea, pt a-l ajuta ii voi restrictiona dreptul de a face trades si moves pina cind vad ca incepe sa isi faca echipa.

KwisatzHaderach
26th November 2006, 04:26
si pt ca vad ca in ultima vreme tot da accept din greseala la diverse trade-uri aiurea, pt a-l ajuta ii voi restrictiona dreptul de a face trades si moves pina cind vad ca incepe sa isi faca echipa.

... bingo

cgrecu
26th November 2006, 08:57
heh, pentru un jucator care nu mai joaca e destul de active la trades ... si coincidentza face ca mai toate sa fie in defavoarea lui ... :)

StephonTrue 15
26th November 2006, 10:40
sunteti niste retardati cu calculele voastre...
inteleg ca pentru voi rookies la inceputul sezonului sunt 0 00 00 00 0 00 0 ??
si jucatori ca okafor, diaw (sezonul trecut) , monta ellis, kevin martin nu ar ajunge niciodata la voi, pentru ca faceti odata un calcul in care au de ex. 10ppg / 5 rpg / 2 apg si nu ii luati pentru unul de 11ppg / 6 rpg / 3 apg ??
ati invatat sa faceti adunarea si scaderea si credeti ca stiti sa jucati fantasy ?! asa li se pare la cativa de pe forum... si din pacate unul are si "puterea" sa dea reject la trades.... in rest nu mai dau nume...

caseta
26th November 2006, 13:52
sunteti niste retardati cu calculele voastre...
inteleg ca pentru voi rookies la inceputul sezonului sunt 0 00 00 00 0 00 0 ??
si jucatori ca okafor, diaw (sezonul trecut) , monta ellis, kevin martin nu ar ajunge niciodata la voi, pentru ca faceti odata un calcul in care au de ex. 10ppg / 5 rpg / 2 apg si nu ii luati pentru unul de 11ppg / 6 rpg / 3 apg ??
ati invatat sa faceti adunarea si scaderea si credeti ca stiti sa jucati fantasy ?! asa li se pare la cativa de pe forum... si din pacate unul are si "puterea" sa dea reject la trades.... in rest nu mai dau nume...

in primul rind ca am zis mai demult ca nu e corect sa permit trade-uri cu jucatori care nu isi fac echipa. pe acest motiv am dat reject la mai multe trades facute de robby.

second, invata sa vorbesti frumos, ca aici nu suntem veniti de la coada vacii.

third, pina acum nu am abuzat de putere. da o sa iti arat ce inseamna sa abuzezi de putere. asta asa, pt ca ai depasit limitele. si ca sa nu ma apuc sa iti raspund cu chestii evidente de genu "retardata e schioapa aia de ******", o sa ma rezum la a-ti demonstra ce inseamna sa abuzezi de putere.

PS: succes in continuare. :evil:

Irimus
26th November 2006, 14:31
sunteti niste retardati cu calculele voastre...
inteleg ca pentru voi rookies la inceputul sezonului sunt 0 00 00 00 0 00 0 ??
si jucatori ca okafor, diaw (sezonul trecut) , monta ellis, kevin martin nu ar ajunge niciodata la voi, pentru ca faceti odata un calcul in care au de ex. 10ppg / 5 rpg / 2 apg si nu ii luati pentru unul de 11ppg / 6 rpg / 3 apg ??
ati invatat sa faceti adunarea si scaderea si credeti ca stiti sa jucati fantasy ?! asa li se pare la cativa de pe forum... si din pacate unul are si "puterea" sa dea reject la trades.... in rest nu mai dau nume...

ba da si nume...irimus :evil:

KwisatzHaderach
26th November 2006, 15:35
roster changes lock inseamna ca nu poate face schimbari ? ... daca da, nu e bine sa fie blocate ... se poate intelege si altceva de aici

StephonTrue 15
26th November 2006, 19:03
caseta nu te mai lua de mama ca fotbalistii aia prosti : "pe ei, pe mama lor"

d c nu recunosti ca sunteti foarte ofticati ?

StephonTrue 15
26th November 2006, 19:09
roster changes lock inseamna ca nu poate face schimbari ? ... daca da, nu e bine sa fie blocate ... se poate intelege si altceva de aici

inseamna ca imi raman toti jucatorii pe bench. caseta probabil vrea sa demonstreze ceva....poate cat de idiot poate sa fie...

cgrecu
26th November 2006, 19:47
mah, nu intzeleg, caseta ti-a blocat echipa sa nu mai potzi schimba jucatorii TAI intre ei, sau sa nu mai faci trades. Daca e prima situatzie atunci trebe reversata imediat, eu nu sunt de acord deloc cu asha ceva. Daca avetzi probleme intre voi rezolvatzi-le in alta forma (in nici un caz cu injurii pe forum, ca nu are nici un sens, pe nimeni nu intereseaza ce parere avetzi despre mamele voastre).

Oricum, situatzia cu trades era pe punctul de a scapa de sub control, echipele de la subsol se pare ca sunt pe cale sa ishi sacrifice toate starurile pentru jucatori cu potentzia ca stephen jackson si stephen marbury, sau 2 superstaruri la schimba cu unul + marquis daniels, un jucator de mare perspectiva ... :)

Sunt 100% de acord cu blocarea tradeurilor, dar 0% de acord cu blocarea jucatorului sa ishi faca echipa. Principalii vinovatzi sunt cei care dau accept la trades (deshi nici cei care propun nu sunt chiar mielushei, probabil ca shtiu ei ce shtiu ...).

delaparis
26th November 2006, 19:51
Baieti .. ce v-a suparat asa de tare ?

Stephon dc vorbesti urat cu colegii tai aici?
Intrebari deocamdata :rolleyes:

cgrecu
26th November 2006, 19:55
Pe de alta parte, ar putea fi o idee geniala asta. Cine e vinovat de propunerea/acceptarea unui trade care e considerat aberant sa fie suspendat (roster lock) pentru 1 saptamina samd. Astfel vor fi descurajate mishcarile suspecte si nu va mai propune nimeni Stoudemire + Pierce pentru Wade + FA.

Irimus
26th November 2006, 20:09
Caseta, sunt de acord cu tine in legatura cu blocarea tradurilor acelui individ dar nu cred ca demonstrezi ceva unui prost "dandu-i in cap" si in plus nu cred ca vrei sa trezesti idei de genu "la blocat pt ca era in fata lui in clasament" deci ca o parerea personala ar trebui sa-i permiti sa-si faca echipa in continuare(dar atat!!!).

caseta
26th November 2006, 20:16
inseamna ca imi raman toti jucatorii pe bench. caseta probabil vrea sa demonstreze ceva....poate cat de idiot poate sa fie...

eee, vezi ? de asta ti-am dat lock la roster. pt ca ejti un ciutan cordit, care face cu nesimtire scandal. nu numai ca mertin nu mai joaca si deja stabilisem ca cei care nu mai joaca nu mai fac trades (si nu tin minte sa fi comentat tu ceva impotriva chestiei asteia), dar trade-ul era clar in favoarea ta. asa cum altii nu au facut spume la gura cind li s-au anulat trade-uri care au fost considerate inegale, asa ar fi trebuit si tu sa te abtii.

dar ai ales sa fii mirlan si sa te apuci sa arunci cu cuvinte de genul "retardati". din exprimarea ta ("si din pacate unul are si "puterea" sa dea reject la trades") e clar ca unul dintre cei carora li te adresai eram eu.

ei bine, nu intru pe forum si in jocul de fantasy ca sa ascult un pujtan cu mucii la nas cum ma injura. vreau sa ma distrez, nu sa ma enervez ca un distrus profita de anonimitatea oferita de internet ca sa isi demonstreze lipsa de respect si bun simt.

ca urmare ai primit lock la roster (da, cgrecu, inseamna ca are toti jucatorii pe bench - eu i-am mutat - si nu poate face schimbari) si vei primi ignore pe acest forum, pt ca vad ca nu te potolesti cu timpeniile. daca aveai bunul simt sa iti ceri scuze, iti deblocam rosterul in seara asta.

sincer, regret ca asta se intimpla unuia dintre primii clasati in joc, pt ca mi-ar placea sa fie competitia cit mai acerba, dar pe de alta parte, nu o sa imi stric eu nervii pe toti nesimtitii. asa ca la revedere, drum bun. ai fost cel mai nesimtit concurent. acum ca ai nijte timp liber, poate te mai duci pe la scoala. poate nu e prea tirziu sa te mai educi si tu.

delaparis
26th November 2006, 20:21
caseta ... relax ... te rog frumos ... am intervenit aici deci ....

KwisatzHaderach
26th November 2006, 21:14
@caseta yo zic sa lasi omu sa-si faca echipa ... nu as vrea sa se nteleaga ceva gresit de aici ... eu sunt principalul beneficiar al blocarii roster-ului

Irimus
26th November 2006, 21:50
pai in avantaj ies toti cei care se bat la primele locuri

KwisatzHaderach
26th November 2006, 22:04
da ... dar eu as fi primul
pana la urma doar locul 1 conteaza (cel putin pentru mine)

caseta
27th November 2006, 02:27
@irimus - nu am nimic de demonstrat nimanui. nu imi pasa daca vreunu crede ca l-am blocat pt ca era inaintea mea in clasament. cine a jucat anul trecut jtie ca au fost altii inaintea mea in clasament da nu am blocat pe nimeni.


caseta ... relax ... te rog frumos ... am intervenit aici deci ....

no offense, dar .... asa, si ?? faptul ca tu ai intervenit nu schimba cu nimic faptul ca mie nu imi place sa fiu numit in fel si chip de diversi ******* (pui ce vrei tu in loc de * alea).

KwisatzHaderach and the rest. dupa cum ziceam, sorry, dar sincer nu m-am apucat sa ma joc ca sa suport injuraturile unui pujtan cordit. m-am saturat pina peste cap de figuranti, ca nu mai e loc in tara asta de ei. chiar nu vad de ce ar trebui sa accept toate *****urile.

pina acum cred ca am fost destul de fair. nu am tinut partea nimanui, si nu am facut trade-uri 1 sided. ba chiar nu am facut nici un trade.
dupa ce ca imi pierd timpul verificind fiecare trade, facind tot posibilul sa ma asigur ca se joaca corect pt ca toti sa ne putem distra, corectind greselile unora (de cite ori nu m-au rugat unii sa dau reject ca ei au dat accept din greseala ....) samd, ei bine, dupa toate astea, sincer nu am nici un chef sa accept mitocanii.

daca ai ceva de comentat, poti sa imi spui frumos. pe mail, pe yahoo, pe mesajele din liga, pe forumu asta sau prin private message pe forum. de fiecare data cind cineva a avut ceva de spus, am ascultat. si de fiecare data am incercat sa fac in asa fel incit sa fie toti multumiti.

ei bine, de data asta s-a intrecut masura. asa ca fie ramine asa, fie il deblochez pe asta si ma retrag eu din liga (va priveste cine va da accept la trades si anuleaza trades facute aiurea si cine mai verifica trade-urile care sunt incorecte. aaaaa, si inainte de a ma retrage, imi rezerv dreptul de a face citeva trade-uri. ;) pa'erea mea). nu trebuie decit sa ziceti cum preferati .... sincer, io as putea face ceva mai bun cu timpul meu, asa ca nu e nici o suparare. pe cuvint.

cgrecu
27th November 2006, 06:09
mah, eu intzeleg ca eshti suparat pe el, injuriile nu ishi au locul pe forum - complet de acord. Dar totushi zic ca mergi prea departe cu blocarea permanenta, eu zic sa o faci temporara - pe citeva zile. In modul asta el primeshte o penalizare (pe deplin meritata pentru ca e clar ca tradeurile astea nu se fac asha, din gresheala) + avertisment pentru ceilaltzi care incearca chestia asta. Citeva zile de penalizare nu ii compromit definitiv sansele + evitam controverse. Totushi liga e a tuturor, nu doar a ta si nu cred ca e corect sa ne pui sa alegem intre tine si el. Efectiv nu are rost sa creeam situatzii ireversibile, in fond si la urma urmei e doar un joc, doar un forum, injuriile nu ishi au rostul dar nici nu te ating prea tare pentru ca nu au nici o insemnatate.
Parerea mea e ca ar fi mai bine sa reduci pedeapsa si in nici un caz nu ash vrea sa te retragi pentru ca e pacat.

caseta
27th November 2006, 11:46
http://img220.imageshack.us/img220/8320/tradeeo8.jpg

io n-as avea tupeul sa mai fac git dupa ce "din greseala" am propus un trade ca asta, si celalalt, "din greseala" a acceptat. cum probabil tot "din greseala" a fost facut si ultimul trade, ala care a generat discutia, si care era tot dezechilibrat (nu atit de evident, dar era).

cu ocazia asta ii urez si lui mertin un :rosu: calduros pt modul in care, desi nu mai joaca, a ales sa isi bata putin joc de cei care totusi mai vor sa joace. :jerk:

@cgrecu - hotarirea mea ramine definitiva. pt ultima oara: nu joc pt a suporta sindromul pre-menstrual al unora. data viitoare chiar va rog sa puneti pe altu comisar ca oricum pierd prea mult timp cu asta. sa il vad pe altu cita rabdare are.

KwisatzHaderach
27th November 2006, 12:16
ei bine, de data asta s-a intrecut masura. asa ca fie ramine asa, fie il deblochez pe asta si ma retrag eu din liga (va priveste cine va da accept la trades si anuleaza trades facute aiurea si cine mai verifica trade-urile care sunt incorecte. aaaaa, si inainte de a ma retrage, imi rezerv dreptul de a face citeva trade-uri. ;) pa'erea mea). nu trebuie decit sa ziceti cum preferati .... sincer, io as putea face ceva mai bun cu timpul meu, asa ca nu e nici o suparare. pe cuvint.

niste sugestii

1. nu merita sa te retragi (s-ar termina tot daca ai face-o)
2. daca esti de parere ca va ajuta, tine-l blocat 1 saptamana
3. aplica acelasi tratament (in functie de cat de grave sunt lucrurile) si in cazurile ce vor urma

Irimus
27th November 2006, 12:40
1.nu te retrage
2.daca te retragi tu ma retrag si eu
3.tine-l suspendat doar o saptamana(cu rosterul ma refer)

StephonTrue 15
27th November 2006, 15:53
d c sa ma tina blocat ?! s`au propus tradeuri mult mai aiurea decat jackson si udoka pt miller si walton

irimus nu mai stie nimik...da sugestii despre ce ar trebui sa faca caseta...bravo ma, ma bucur pt tine. intr`o saptamana poate ma ajungi

StephonTrue 15
27th November 2006, 15:56
inteleg ca am injurat pe forum ca m`au enervat calculele voastre...nu va dati seama ca mai conteaza si cum apreciezi ca vor juca unii in continuare, am mai zis asta. cu ban pe forum sunt de acord dar las`o in p**a mea de treaba... ce mare kkt am facut ?! nici macar nu era implicata o vedeta in trade.... cum faceati voi cu marbury (pe care obtineati juc buni doar pt numele lui, nu performante) sau wade ...

KwisatzHaderach
27th November 2006, 20:22
d c sa ma tina blocat ?! s`au propus tradeuri mult mai aiurea decat jackson si udoka pt miller si walton
irimus nu mai stie nimik...da sugestii despre ce ar trebui sa faca caseta...bravo ma, ma bucur pt tine. intr`o saptamana poate ma ajungi

sunt sigur ca, caseta nu te-a suspendat pentru trade-ul in sine, ci pentru reactie si comportament

Irimus
27th November 2006, 21:04
bravo ma, ma bucur pt tine. intr`o saptamana poate ma ajungi

chiar te bucuri pt mine? multumesc mult.priveste partea buna a lucrurilor...la finalul sezonului vei avea cele mai putine TO deci vei fi primul in acest clasament :evil:


d c sa ma tina blocat ?! s`au propus tradeuri mult mai aiurea decat jackson si udoka pt miller si walton


exact! cum ar fii (wade+FA pt Pierce si Amare) sau cum ar fii (Stephen Jackson pt 5 jucatori buni), deci caseta inainte de a-l sanctiona pe nefericitul si prea hulitul StefanAdevarcincisprezece pt acel pur intamplator un-fair trade(jackson si udoka pt miller si walton) mai bine i-ai sanctiona pe cei 2 care au propus tradurile mentionate de mine mai sus...sau stai...vai nu-mi vine sa cred...tot StefanAdevarcincisprezece le-a propus si pe acelea...mai sa fie...:happy :happy :happy

btw caseta...m-am razgandit si imi retrag propunerea de a-l suspenda o saptamana...eu zic sa-l suspenzi o luna ca poate asa il putem si noi depasi nu de alta dar are echipa muuuuult prea buna si nu cred ca intr-o saptamana il putem ajunge
:happy

caseta
28th November 2006, 02:42
sunt sigur ca, caseta nu te-a suspendat pentru trade-ul in sine, ci pentru reactie si comportament

exact. cine are ochi sa vada si sa citeasca, intelege foarte clar. am zis clar: nu am chef sa suport mitocanii dupa ce pierd o gramada de vreme incercind sa multumesc pe toata lumea. eu nu am timp sa fac macar un trade ca stau sa dau accept, reject sau sa analizez trade-urile altora, incercind sa ma asigur ca sunt corecte pt ca toti sa fie multumiti. si ca rasplata, ma trezesc ca ma injura vreun frustrat/nesimtit/mitocan. care, din cite imi dau seama din posturile voastre, nu numai ca nu isi cere scuze, dar nu intelege (sau se face ca nu intelege) cu ce a gresit. asa ca daca tot am fost acuzat de abuz de putere, uite ca acum ii ofer gratis o demonstratie a ceea ce inseamna abuzul de putere. (nu ca nu ar fi putut fi mai rau - sa il las sa joace si din cind in cind sa ii mai mut un jucator pe banca, sa ii dau drop la cite unul, sa propun un trade in numele lui .... idei ar fi destule).

@irimus - da, de fapt recunosc. din invidie am facut asta. nu gaseam alta modalitate de a-l invinge si am recurs la aceasta metoda. aviz amatorilor: aveti 5 zile sa ma lasati sa trec inaintea voastra in clasament, altfel .... vedeti ce va asteapta. chit ca va blochez pe toti si imi transfer cei mai buni jucatori ai vostri la mine, chit ca ajung sa joc singur, tot o sa cistig. :P

StephonTrue 15
28th November 2006, 13:24
irimus termina draq cu glumele astea ieftine, tradeul ala cu 1 juc pt 5 a fost la misto, sa vad daca mai joaca cel caruia i l`am propus. ok ? si daca l`am facut pe caseta retardat pe forum, sa imi dea ban pe forum nu sa ma scoata din liga sau ce a facut...
irimus si tu ai propus tradeuri foarte aiurea asa ca te rog sa nu iti mai dai cu parerea pe aici si sa iti vezi de treaba. uite un trade care chiar a trecut de comisionerul nostru foarte atent : korver si josh smith pt marbury si gerald green. sunt curios daca aici a facut calculele... nici nu imi bat capu`, e clar un trade in care irimus care a primit smith si korver iese in avantaj cu mult.

p.s. repet : irimus taci in p**a mea si nu mai comenta ce fac eu

Irimus
28th November 2006, 13:50
ca altfel?

KwisatzHaderach
28th November 2006, 18:07
nu gaseam alta modalitate de a-l invinge si am recurs la aceasta metoda. aviz amatorilor: aveti 5 zile sa ma lasati sa trec inaintea voastra in clasament, altfel .... vedeti ce va asteapta. chit ca va blochez pe toti si imi transfer cei mai buni jucatori ai vostri la mine, chit ca ajung sa joc singur, tot o sa cistig. :P

... rofl (nu puteam sa ma abtin)

KwisatzHaderach
2nd December 2006, 15:19
K. Garnett ... 21p 11r 4a 2b 7to ... mai bine nu juca deloc

Irimus
2nd December 2006, 15:45
lol...da-l la mine daca nu il vrei ca ii accept eu TO

KwisatzHaderach
2nd December 2006, 16:41
lol...da-l la mine daca nu il vrei ca ii accept eu TO

... nu o comite asa de obicei ... are 2.5to medie ... la cifrele sale e acceptabil :ok:

Irimus
9th December 2006, 10:23
B. Diaw 14 puncte(7-8 fg) 6reb 7ass 2 blocks
J. Smith 17puncte(5-9 fg ; 6-6ft) 11reb 4ass 3steals 3blocks

cgrecu
12th December 2006, 06:29
il vrea cineva pe nazr mohhamed, ca m-am saturat sa ashtept pina (daca) incepe sa mishte ceva in atac? Ofer si pe Arroyo daca e cineva interesat, va rog doar oferte serioase ... :)

Razvan P
12th December 2006, 15:14
bancul zilei :
The Yahoo Fantasy "Stat Update" button-presser is late for work today! No one else is qualified to press the "Stat Update" button on the Yahoo Fantasy Control Center.

Irimus
16th December 2006, 11:06
Mai oameni buni daca tot v-ati inscis in liga asta de ce va este atata de greu sa va faceti echipa?Uite de ex...la echipa Arca lui Paranoe care e pe locu 6 si ar avea sanse la un loc chiar mai sus in clasament Nash, Marion si Bibby sunt de cateva zile pe banca...motivul?Pai nu exista alt motiv decat lenea de a acorda 5 minute pe saptamana pt a-si face echipa.La anul lasati locurile pt. cei care vor sa joace...

Razvan P
16th December 2006, 11:37
Asa mai am si eu o sansa , sa intru in top 10 :cool: , ca de altfel tot incerc , dar accidentarile s-au lipit de echipa. Oricum am trecut de Lordu' cercurilor , dar mi-a fost tare greu. :)

KwisatzHaderach
16th December 2006, 22:33
vreau sa anunt ca ma retrag din joc ... pur si simplu nu mai am timp sa ma ocup de el ... si nu voi avea pana la sfarsitul lui februarie ... cine stie sa joace stie ca nu e vorba de 5 minute pe zi in care iti faci echipa ... este o perioada prea mare si decat sa joc superficial mai bine nu mai joc ... imi pare rau ca nu am prezis asta dar stiuatia sta asa ... pentu mine nu exista locul doi ... deci ... bafta la toti

Irimus
16th December 2006, 22:53
ba....fii serios....fa-ti echipa inainte si nu te retrage....culmea ca si retragerea asta a ta vine exact dupa ce te-am depasit in clasament.In 2 luni de cand jucam nu ai facut nici un trade deci nu vad ce iti poate lua atata timp

Sharkie
16th December 2006, 23:04
Cand nu-ti joaca Iverson,Odom,Wally Szczerbiak si Shaq,cum sa ai vreo sansa ? :)

caseta
17th December 2006, 02:38
vreau sa anunt ca ma retrag din joc ... pur si simplu nu mai am timp sa ma ocup de el ... si nu voi avea pana la sfarsitul lui februarie ... cine stie sa joace stie ca nu e vorba de 5 minute pe zi in care iti faci echipa ... este o perioada prea mare si decat sa joc superficial mai bine nu mai joc ... imi pare rau ca nu am prezis asta dar stiuatia sta asa ... pentu mine nu exista locul doi ... deci ... bafta la toti

this sucks. :no:

Irimus
17th December 2006, 08:40
Cand nu-ti joaca Iverson,Odom,Wally Szczerbiak si Shaq,cum sa ai vreo sansa ? :)
pai tu ai dreptate ce deocamdata nu te poti apropia de primele locuri la fel e si cu echipa outsiderii care ii are pe kaman/bosh/JJ/josh childress-toti au fost sau sunt inca loviti

KwisatzHaderach
17th December 2006, 14:04
problema nu e ca am fost depasit in clasament ... dar asta a fost "trigger-ul" care m-a facut sa iau aceasta decizie ... repet ... decat sa joc superficial mai bine nu joc

StephonTrue 15
17th December 2006, 14:58
din moment ce ai timp sa citesti ce se scrie aici si sa si postezi, cred ca ai avea timp sa faci echipa (nu ca ar fi treaba mea...)