PDA

View Full Version : Dunărea Galați



Denis
3rd September 2004, 07:23
Shtie cineva care este lotul lu dunarea galatzi shi cu ce uniforma joaca? :help:
Also: Discutatzi despre Dunarea Galatzi aici!

Hard
31st May 2005, 20:25
se numeste echipament,nu uniforma ,o ,tu ,mare microbist.

GeKuRA
6th June 2005, 23:32
Dunarea Galati ... locul 3 deocamdata, si e la 2 puncte de locul 2 si la 2 puncte de locul 4.... poate termina pe locul 2 daca bate acasa pe Unirea Focsani, iar Midia Navodari ia bataie de la Poli Timisoara... asa ca termina pe 3-4 :D:D

Doctor_Satan
3rd October 2005, 13:58
Nu sunt mare suporter al Dunarii Galati, in principal din cauza ca nu li se televizeaza meciurile. Din presa nu prea ma informez, ma intereseaza mai mult Otelul.
De Dunarea ma mai uit la situatia lor in clasament.
Scrieti si voi ca ma cam intereseaza sa aflu cam care-i situatia cu acest club.

starsteel
27th February 2006, 14:54
Lotul sincer nu il stiu "uniforma" este alb-albastra.

Mario Di Lazi
7th March 2006, 14:10
Antrenor din aceasta iarna este fostul jucator al Otelului Galati, Danut Oprea.
Daca gresesc ... scuze.

OVIDIU 62
21st March 2006, 21:46
Doresc sambata multa bafta la ROMAN in meciul cu LAMINORUL.

OVIDIU 62
27th March 2006, 09:27
Dumnezeu m-a ajutat si a daruit la fotbal in aceasta saptamana o noua victorie in deplasare a echipelor noastre.Vant din pupa.

starsteel
27th March 2006, 15:50
Victorie binevenita la Roman cu 2-1 nu se poate sa avem probleme cu retrogradarea anul asta.

OVIDIU 62
3rd April 2006, 22:35
Uite ca la meciul cu CALATIS echipa nu a jucat rau dar a intalnit un adversar tenace care a bagat autobuzul in poarta.Am avut si 11 m cam usor acordat dupa parerea mea de centralul SAVA din BACAU dar cu toate astea OPREA a dat in obiectul muncii cu atata rautate incat a fost o transformare reusita ca la ruygbi.Sper sa va castigati cele 2 puncte in urmatoarea deplasare.

OVIDIU 62
8th April 2006, 13:59
Nu am reusit la MEDGIDIA pentru ca nu sa copt via, astfel am luat bataie de la o echipa de papagali.

starsteel
13th April 2006, 13:00
Se pare ca prin infrangerea de acasa cu Buzaul am intrat din nou serios in zona retrogradarii.

Darkslowstar
13th April 2006, 13:04
Cum era cu promovarea la care visati acum 2-3 etape? Pana la urma C este mult mai aproape!

OVIDIU 62
14th April 2006, 13:52
Dunarea este in crestere asa ca atentie:VICTORIE LA BRASOV.

starsteel
15th April 2006, 11:59
Sper intr-o victorie la meciul de la Brasov cu Forex am condus cu 1-0 dar vad ca la pauza e 1-1.
Asta e Dunarea pierde acasa si castiga afara, au pierdut o multime de puncte la Galati.

starsteel
15th April 2006, 13:26
Din nou infrangere tot din penalty min.72
Etapa trecuta penalty in min.92 cu Buzaul si uite ca suntem pe 10, loc posibil de retrogradare iar in fata noastra la 1 pct., cine-i oare? Gloria Buzau. Adevarul e ca ne jucam cu focul.
Etapa viitoare avem acasa cu FC Brasov, urmeaza Portul C-ta, Precizia Sacele afara si apoi acasa cu Ceahlaul.
Fara cel putin 6 puncte in aceste 4 etape ne indreptam spre C.

OVIDIU 62
17th April 2006, 16:02
Nu se mai poate, o tinem numai intr-o infrangere,iar sambata vine la GALATI cealalta echipa a BRASOVULUI adica FCM.Este capital pentru noi sa invingem,altfel......?

Darkslowstar
19th April 2006, 11:53
Sper intr-o victorie la meciul de la Brasov cu Forex am condus cu 1-0 dar vad ca la pauza e 1-1.
Asta e Dunarea pierde acasa si castiga afara, au pierdut o multime de puncte la Galati.

Sper sa o tineti tot asa si la meciul de sambata :D
Si pt noi e vorba de un meci capital, pt ca altfel Forex se distanteaza. In presa brasoveana a fost apreciat jocul deschis al Dunarii, un fotbal placut, peste locul din clasament ocupat de Dunarea. Dupa meciul de sambata va doresc tot succesul din lume, mai ales cu Ceahlaul :D

PS echipa nu se mai numeste de 16 ani FCM ci FC :ok:

OVIDIU 62
21st April 2006, 20:55
Antrenorul echipei este TAVI GRIGORE fostul fotbalist al PETROLULUI.Maine jucam cu echipa fanion a orasului BRASOV.Sper intr-o victorie galateana.

OVIDIU 62
22nd April 2006, 14:34
Dupa ce practic meciul a inceput de la 0-1 in min 1 echipa gazda a reusit sa invinga cu 3-2 dupa un meci foarte greu.Brasovenii nu au tinut cont de un singur lucru:DUNAREA este in crestere.

starsteel
22nd April 2006, 16:50
Bravo Dunarea!!! Un succes venit la momentul oportun ne-am departat la 5 puncte de locurile retrogradante. De brasoveni nu imi pare rau, ei si cu Bacau au incercat sa ne infunde asa ca pot sa joace impreuna in B.
FORTZA DUNAREA !!!

OVIDIU 62
23rd April 2006, 09:26
Am invins FCM BRASOV dupa un meci care practic a inceput de la 0-1.Este greu sa construiesti pe un asemenea teren dar si mai greu este sa castigi.Dar ghiata si ghinionul s-au spart in acest meci reusind sa invingem o echipa care inca m-ai spera la promovare.Am invins cu 3-2 dupa ce am fost condusi de doua ori cu 1-0 dar si 2-1.Pot afirma ca DUNAREA a inghitit BRASOVUL.

Darkslowstar
23rd April 2006, 10:23
A vazut cineva meciul pe stadion? Cum s-au marcat golurile voastre, alea dintr-un mint? Prob a gresit careva de la noi, pt ac trebuia sa castigam!

OVIDIU 62
24th April 2006, 17:52
Dunarea fiind in crestere a reusit sa inunde BRASOVUL.Bravo,poate de la anul ne gandim la ceva mai aspirant pentru o echipa care candva se batea cu granzii din A.

OVIDIU 62
25th April 2006, 20:26
Sambata la meciul de la CONSTANTA avem nevoie de victorie.Aratati ce poate DUNAREA cand este in crestere.

OVIDIU 62
28th April 2006, 22:59
DUNAREA fiind in crestere cred intr-o victorie la CONSTANTA.

starsteel
29th April 2006, 12:31
Portul - Dunarea 0-1 in min.60
Daca luam si astazi trei puncte tatici scrie pe noi. FORTZA DUNAREA !

starsteel
29th April 2006, 13:45
BRAVO DUNAREA ! Victorie la Portul Constanta cu 2-1, evident nu putem sa coboram sub locul 10.

OVIDIU 62
29th April 2006, 16:35
Am avut dreptate cand am crezut in victoria echipei la CONSTANTA.Bravo DUNAREA meriti sa fii acolo langa OTELUL.

OVIDIU 62
1st May 2006, 09:53
Oare se poate mai mult in campionatul viitor?As vrea sa fiti langa OTELUL .

starsteel
6th May 2006, 12:08
La pauza Precizia Sacele - Dunarea 0-0

starsteel
6th May 2006, 13:43
La final Precizia - Dunarea 0-1 gol in min.94 Bravo Dunarea!

OVIDIU 62
7th May 2006, 12:51
CONSTANTA ,BRASOV,SACELE sunt trei orase a caror echipe de fotbal s-au inclinat in fata DUNARII.Am spus-o si am sa o mai spun:DUNAREA ESTE IN CRESTERE.Daca in etapa viitoare bate-ti si echipa lui PINALTI pot afirma clar:La anul tragem la promovare.

starsteel
9th May 2006, 22:18
Am citit cronica meciului de la Sacele e incredibil ce sansa a avut Dunarea. Gazdele au ratat un penalty suturile lor au lovit de 3 ori bara iar golul inscris la ultima faza de joc a fost in urma unei greseli a portarului. Oricum sansa face parte din joc.
Maine la ora 18.00 jucam cu Ceahlaul din pacate vremea ploioasa s-ar putea sa transforme stadionul Dunarea intr-o mocirla.

starsteel
10th May 2006, 21:23
Dunarea - Ceahlaul 0-0 un scor rezonabil

OVIDIU 62
12th May 2006, 15:04
Am vazut un meci slab dar in care gazdele au avut ocazii mai multe decat CEAHLAUL asa ca egalul mi se pare nedrept.In min 88 gazdele prin IOVITA au avut victoria in bocanc dar aceste singur cu portarul a sutat in el.Rezultat nedrept pe ansamblu.

OVIDIU 62
12th May 2006, 21:56
Sper ca la BOTOSANI intr-un meci cu portile inchise sa demonstrati ca DUNAREA este in crestere.

starsteel
13th May 2006, 15:20
FC Botosani - Dunarea 0-0 un nou punct. In ultimele 5 etape am obtinut 3 victorii si 2 egaluri. Am facut 37 de puncte, mai sunt 4 etape unul din meciuri deja e castigat cu Midia prima echipa de pe loc retrogradabil e la 5 puncte deci obiectivul e aproape atins. BRAVO DUNAREA!

OVIDIU 62
13th May 2006, 17:42
Se putea mai bine la BOTOSANI dar ce sa faci este bun si un egal.

WOLF_ULTRAS
30th May 2006, 22:15
da da da

OVIDIU 62
3rd June 2006, 22:48
Anul asta obiectivul a fost atins adica evitarea retrogadarii.Pentru sezonul urmator cred va fi cu totul altceva poate ceva mai maret si de ce nu atacarea promovarii.

Kan
5th June 2006, 22:48
ovidiu ce te face sa crezi ca obiectivul va fi mai maret pentru Dunarea? Io o vad ca pe o echipa mica care abea traieste...dar...io nush aproape nik despre ea....ia impartaseste si cu noi ce stii:)

Mario Di Lazi
18th June 2006, 10:50
Linia de clasament Div. B1 sezon 2005-06:
CLASAMENT GENERAL
Loc Echipa P M V E I GD GP G
...
5. Cetate Suceava 46 30 14 4 12 43 34 +9
6. Dunarea Galati 45 30 13 6 11 29 25 +4
7. Dacia U. Braila 45 30 12 9 9 31 28 +3
...

OVIDIU 62
1st July 2006, 10:50
Am vazut meciul de pregatire dintre OTELUL si DUNAREA si consider ca si echipa mai mica a orasului de la DUNARE poate anul asta sa de-a lovitura astfel incat de la anul sa avem 2 echipe in liga lui MITICA.Bafta DUNAREA.

Mario Di Lazi
1st July 2006, 12:42
Daca nu ma insel, Dunarea a evoluat 1 an in Divizia A.

OVIDIU 62
8th July 2006, 20:07
Sezonul 2008-2009 va aduce ambitii mari la acest club,adica vant de LIGA 1.Cred ca se poate.

bada_otelul
11th July 2006, 22:46
Daca nu ma insel, Dunarea a evoluat 1 an in Divizia A.

a jucat mai multe sezoane in a,la un moment dat i se spunea formatia abba pt ca alterna promovarile cu retrogradarile,pana in 84-85 a fost echipa principala a orasului,de atunci a devenit otelul

BrasovFans
11th July 2006, 22:48
Sportul Studentesc - Dunarea Galati 3-0.

Golurile Studentilor fiind marcate de Curelea, Lazăr şi Târnăcop.

starsteel
11th July 2006, 23:11
Pentru cei care nu stiu, Dunarea CSU Galati a mai purtat numele FCM Galati si a fost prima echipa a orasului Galati pana in 1985. A avut supranumele de ABBA din cauza faptului ca juca un an in A si doi in B, primul meci a fost pe 11 aug. 1974 FCM Galati - CFR Cluj 0-2 iar ultimul pe 13 mai 1984 Dunarea CSU - Chimia Rm. Valcea 3-1. Ca palmares in cele 5 editii din prima divizie a adunat un nr. de 170 meciuri/44 victorii/32egaluri/94infrangeri/174goluri marcate/310goluri primite.
Aceasta echipa a oferit jucatori emblematici pt. fotbalul romanesc Majearu si Stoica din echipa de aur a fotbalului romanesc, Orac autor a unor meciuri antologice cu Dinamo impotriva lui Inter, Hamburg, deasemenea Vaiscovici iar dintre marii fotbalisti romani care au jucat pt. FCM il putem aminti pe olteanul Oblemenco. Bineinteles ca lista poate continua cei mai in varsta nu vor uita victoria frumoasa repurtata la Galati pe stadionul Dunarea in fata Stelei cu 3-1 pe 14 dec.1983 cand dupa finalul meciului o buna parte din galerie sa mutat in Sala Sporturilor unde CSU Galati a castigat la volei feminin in fata lui Dinamo si se scanda "Dinamo si Steaua si-au gasit beleaua!"; sau golul antologic a lui Motoc in poarta lui Rica Raducanu de la 40 metri tot in poarta Stelei, au fost vremuri frumoase cu stadioane pline meci de meci erau in tribune 20.000 spectatori.

OVIDIU 62
14th July 2006, 18:19
Pacat ca echipa nu are unde juca gazonul de pe DUNAREA fiind mizerabil.Primarul NICOLAE saracul tot promite dar se pare ca ramane numai cu asta.Noul antrenor este PUIU ANTOHI un adevarat meserias.Se pare ca Otelul nu-si lasa alti jucatori sa creasca aici preferand BRAILA un oras stelist.Pacat.

bada_otelul
15th July 2006, 14:34
Pacat ca echipa nu are unde juca gazonul de pe DUNAREA fiind mizerabil.Primarul NICOLAE saracul tot promite dar se pare ca ramane numai cu asta.Noul antrenor este PUIU ANTOHI un adevarat meserias.Se pare ca Otelul nu-si lasa alti jucatori sa creasca aici preferand BRAILA un oras stelist.Pacat.

l-am intrebat pe danut lungu de ce a fost trimis juniorul garleanu la braila si nu la dunarea si mi-a raspuns ca sa joace deoarece postul pe care joaca este ca si asigurat altui jucator la dunarea.nu e rau ca trimitem jucatori la braila,e umilinta si mai mare pentru ei,ca supravietuiesc datorita noua.cat despre nicolae,m-am lamurit de multa vreme,el nu da bani pt sport pt ca are lucruri mai importante de facut:jerk: .lasa ca o sa am si eu lucruri mai importante de facut la urmatoarele alegeri locale,sa nu il votez de ex,pun mai multe stampile ca nici cu durbaca nu mi-e rusine.

starsteel
18th July 2006, 20:33
Se pare ca am sarit doua sezoane de divizia A in care Dunarea a avut numele Siderurgistul in editiile 1963/64 si 1965/1966 astfel in clasamentul all-time al primei divizii Dunarea CSU Galati ocupa un onorant loc 40 cu urmatoarea linie:
sezoane 7/partide 222/victorii 57/ egaluri 42/ infrangeri 123/goluri marcate 236/goluri primite 414/pct.156/
Primul meci, 1963/1964 25 Aug 1963 Siderurgistul Galati - CSMS Iasi 3-1 (1-0)

Kan
18th July 2006, 23:11
stadion stim cu totii k nu prea au...decat k marime...dar..bani au?...au si ei vr-un patron cu bani...informatii despre conducere cv.in special cei care baga banii ma intereseaza

Cristian
5th August 2006, 14:28
l-am intrebat pe danut lungu de ce a fost trimis juniorul garleanu la braila si nu la dunarea si mi-a raspuns ca sa joace deoarece postul pe care joaca este ca si asigurat altui jucator la dunarea.nu e rau ca trimitem jucatori la braila,e umilinta si mai mare pentru ei,ca supravietuiesc datorita noua.cat despre nicolae,m-am lamurit de multa vreme,el nu da bani pt sport pt ca are lucruri mai importante de facut:jerk: .lasa ca o sa am si eu lucruri mai importante de facut la urmatoarele alegeri locale,sa nu il votez de ex,pun mai multe stampile ca nici cu durbaca nu mi-e rusine.

Eu nu ma mai duc deloc la vot, sau daca ma duc fac ca tine :ok:

OVIDIU 62
5th August 2006, 15:41
stiti cumva rezultatele patrulaterului de fotbal de la braila alex tomescu?

in primul meci eu stiu:braila -dunarea gl=0-1 deci dunarea urma sambata sa joace finala probabil cu bacaul

OVIDIU 62
6th August 2006, 21:26
Am castigat primul turneu TRAIAN TOMESCU organizat la BRAILA castigand in finala cu 1-0 in dauna fostei divizionare A,FCM BACAU.Clasament
1) DUNAREA GALATI 2 victorii
2)FCM BACAU 1 vict+1 infrangere
3)OTOPENI 1 vict+1 infrangere
4)BRAILA 2 infrangeri.

Cristian
7th August 2006, 14:44
stadion stim cu totii k nu prea au...decat k marime...dar..bani au?...au si ei vr-un patron cu bani...informatii despre conducere cv.in special cei care baga banii ma intereseaza

Din cate stiu eu e societate pe actiuni si pe la TV se laudau ca au bani destui. Mai multe nu stiu si nici nu m-am interesat.

Kan
14th August 2006, 19:05
Sezonul 2008-2009 va aduce ambitii mari la acest club,adica vant de LIGA 1.Cred ca se poate.


hmmm....acu am vazut si io asta. Unde ai auzit?

:o: ...eu zic k ar fi suuuuuper sa o vad p dunarea in A. :D

Cristian
14th August 2006, 19:30
hmmm....acu am vazut si io asta. Unde ai auzit?

:o: ...eu zic k ar fi suuuuuper sa o vad p dunarea in A. :D

La toate canalele galatene se lauda cei de la Dunarea ca in 2008-2009 vor promovarea in I.

Kan
15th August 2006, 16:58
super....sa vedem cum se descurca echipa sezonu asta...ar trebui sa fie o avampremiera:) ...oricum autoritatile locale dau bani acu numa la Dunarea...la Otelu se implica numa Mitaal..nu?

WOLF_ULTRAS
15th August 2006, 17:12
super....sa vedem cum se descurca echipa sezonu asta...ar trebui sa fie o avampremiera:) ...oricum autoritatile locale dau bani acu numa la Dunarea...la Otelu se implica numa Mitaal..nu?

EXACT :ok:

starsteel
19th August 2006, 15:00
Dupa un inceput de campionat cu dreptul victorie in deplasare la Snagov cu 2-1 a urmat o chifla 1-3 acasa cu echipa Prebabricate Modelu nici nu stiu de unde-s.

Cristian
20th August 2006, 23:49
Chiar de unde-s aia de la Prefabricatu ??? :D

Kan
21st August 2006, 01:56
hmmmmm....toata lumea intreaba asta:D :D

Cristian
21st August 2006, 11:48
hmmmmm....toata lumea intreaba asta:D :D

Pai si toata lumea nu stie :D:D:D

Hard
21st August 2006, 14:16
Modelu este o localitate în judeţul Călăraşi, Muntenia, România,comuna mai bine zis.
Marian Petre Milut intrat recent in fotbal in localitatea Modelu-Calarasi,continua ascensiunea echipei FC Prefab Modelu.Dupa ce anul trecut a fost instalat la cirma echipei, Titi Dumitriu,echipa a avut evolutii bune dar nu a reusit promovarea in Liga a II-a .In sezonul competitional 2006-2007 echipa va activa in Liga a II-a conform promisiunilor facute de catre patronul echipei Marian Petre Milut..-au dat spaga si sa-i vezi la anul cum joaca in liga 1 :D

OVIDIU 62
22nd August 2006, 09:12
Am fost la meciul de acasa cu echipa din Calarasi,Modelu si sincer sa fiu parca caldura teribila care a fost ii afecta numai pe jucatorii nostri si nu si pe oaspeti.Echipa nu a jucat nimic iar JEAN pe linia de fund a gresit drept pentru care a si fost schimbat.

OVIDIU 62
23rd August 2006, 07:41
Astazi cred ca vom castiga la Tulcea pentru ca dupa un dus rece vine si unul cald.

starsteel
25th August 2006, 12:03
Durere, iar am pierdut, Delta Tulcea - Dunarea 3-1.

OVIDIU 62
25th August 2006, 16:06
La inceput am crezut ca primele 3 etape vor reprezeta un galop de sanatate cu cele 3 promovate dar din 9 puncte nu am reusit decat 3.Trebuie sa dea de gandit conducerii.Daca vreti parerea mea Puiu Antohi este prea moale pentru functia de antrenor aici este bun unul cu biciul in mana care sa-i cravaseze.

starsteel
26th August 2006, 13:34
Din rau in mai rau Dunarea - FC Sacele 0-1 gol primit in min.94. No coment.

Hard
26th August 2006, 14:57
C-ul?:)

STEEL
26th August 2006, 15:21
C-ul?:)

Oricat ti-ai dori tu lucrul asta,nu o sa se intample....cel putin anul asta nu vor retrograda.:D

Marius.B
26th August 2006, 17:57
Incredibil,cei din Sacele au avut 2 faze tot meciul si au inscris un gol in ultimele secunde.Ai nostri au ratat foarte mult(tin foarte mult de minge ,in special Mogos, si se complica mult nu dau drumul la minge din prima prefera sa faca un dribling in plus si in acel moment pierd mingea) ,se vede ca sunt tineri si fara prea multa experienta si am impresia ca li s-a cam urcat fotbalul la cap.Nu stiu daca Antohi este cea mai potrivita persoana pt postul de antrenor la Dunarea,este nevoie de cineva gen Cartu care sa ii aduca cu picioarele pe pamant pt ca altfel riscam sa ne ducem la vale.
Cei din Sacele nu au nici o treba cu fotbalul,cred ca nici prin divizia de Onoare nu ar avea loc.

Kan
26th August 2006, 23:27
nu mai vorbiti prostii nu pica Dunarea nci daca vrea....are echipa de viitor...dar..promovare la anu...hahahahah :)))...get real...chiar k e nev d un antrenor..io zic k un antrenor jucator ar fi cea mai buna soluti..un tip care sa fie respectat de toata lumea cum e Dorinel la Cj

starsteel
27th August 2006, 10:32
De promovare nici nu poate fi vorba oricum nu ar fi loc in Galati pt. 2 echipe in prima liga.

Cristian
27th August 2006, 11:19
De promovare nici nu poate fi vorba oricum nu ar fi loc in Galati pt. 2 echipe in prima liga.

De ce ?

starsteel
27th August 2006, 11:21
Bani, baza materiala, suporteri, traditie, etc.

Hard
27th August 2006, 16:19
ar avea destinul celor de la ploiesti.

Kan
27th August 2006, 20:23
Bani, baza materiala, suporteri, traditie, etc.


bani...otelu nu are nevoie de banii galatiului

baza materiala...sunt 2 baze complet diferite

suporteri....se face rost...oricum sunt o gramada de echipe la care vin cate 3 4000 d oameni p etapa

traditie....hmmm...nu poti trai in istorie


ar avea destinul celor de la ploiesti.

la ploiesti nu era problema cu banii...sunt ei pur si simplu imposibili...prea mare orgoliu cred...nush..oricum nici macar o echipa vad k nu sunt instare sa formeze ploiestenii...doar sa faca scandal :rosu:

parerea mea:)

Hai Dunarea

Cristian
28th August 2006, 11:28
bani...otelu nu are nevoie de banii galatiului

baza materiala...sunt 2 baze complet diferite

suporteri....se face rost...oricum sunt o gramada de echipe la care vin cate 3 4000 d oameni p etapa

traditie....hmmm...nu poti trai in istorie



la ploiesti nu era problema cu banii...sunt ei pur si simplu imposibili...prea mare orgoliu cred...nush..oricum nici macar o echipa vad k nu sunt instare sa formeze ploiestenii...doar sa faca scandal :rosu:

parerea mea:)

Hai Dunarea


Ce spui tu e frumos frate... deocamdata sa-si revina echipa si pe urma abia putem discuta mai mult... FORZA DUNAREA

Kan
1st September 2006, 21:22
a plecat cum il cheama...se negociaza cu Marin Barbu:ok: ..nice

starsteel
3rd September 2006, 13:01
Continua seria proasta iar am facut 0-0 acasa, nu nu mai stiu cu cine dar parca mai conteaza, e clar ca am intrat in hora retrogradarii sper sa iesim repede.

Marius.B
4th September 2006, 08:52
Meci foarte slab facut de baieti(am jucat mai bine etapa trecuta cu Sacele)cu toate ca am lovit bara de 2 ori.Cei din Otopeni nu m-au impresionat nefiind cu nimic superiori noua.
Astept ca Marin Barbu sa aduca ceva nou in jocul echipei pt ca altfel ne ducem rau de tot la vale.

Kan
4th September 2006, 09:07
mai mult ca sigur aduce o schimbare Barbu...daca vine....oricum nu cred k pica echipa...da nici nu arata vr-un motiv pt care ar trebui sa credem k la anu vor in div A...au vr-un jucator caer iese in evhidenta sau cv?...mai stii poate la anu baga banii in alti jucatori :)

Cristian
4th September 2006, 21:00
mai mult ca sigur aduce o schimbare Barbu...daca vine....oricum nu cred k pica echipa...da nici nu arata vr-un motiv pt care ar trebui sa credem k la anu vor in div A...au vr-un jucator caer iese in evhidenta sau cv?...mai stii poate la anu baga banii in alti jucatori :)

Frate tie iti place Dunarea Galati ? ;)
Observ ca esti foarte interesat de echipa, nu e nimic rau in asta, da intreb si eu ;)

Kan
6th September 2006, 01:15
man..sincer...i-am "ochit" din sezonu cand retrogradau ultima data in divizia C..deci cand era...97 sau 98..park 98...mi-ar face placere sa-i vad in cat mai sus...de obicei echipele p care le ochesc io ajung cat decat sus...vezi cfr cluj...sportu..osasuna...si alte echipe :D


in special k au si stadion mare...pacat de gazonu ala d kko

OVIDIU 62
7th September 2006, 17:34
Dragii mei DUNARENI este cazul sa ne trezim ca de nu o sa avem mari probleme.Chiar daca meciul de la Suceava este greu sper sa se produca revirimentul.Haide-ti ca se poate./hello :yeah: :headbang: :ciocan: :happy :headbang: /hello :yeah: :rosu: :rosu:

Marius.B
8th September 2006, 08:44
Pana la urma tot Brasoveanu e antrenor si etapa asta?

OVIDIU 62
10th September 2006, 10:32
Cred ca cu aceasta remiza la Suceava va fi un nou inceput pentru echipa noastra Dunarea.

Marius.B
12th September 2006, 10:42
Sa vedem cu se misca sambata cu Fcm.Bacau.Sper intr-o victorie(la meciurile la de acasa la care am fost am vazut doar un egal si o infrangere.ar fi cazul sa vad si o victorie)

Cristian
12th September 2006, 10:48
La ce ora e meciul cu Bacaul ? La 11 ?

Marius.B
13th September 2006, 00:03
Normal ca la 11.

Mario Di Lazi
13th September 2006, 09:02
Cred ca se gandea la faptul ca meciul s-ar fi putut juca in nocturna ...

Hard
13th September 2006, 11:00
suporterii dunarii galatii unde sunt?:Dau galerie?ultrasi?

Mario Di Lazi
13th September 2006, 11:30
Da ai lu Modelu unde sunt ? :D

Hard
13th September 2006, 11:44
daca vrei sa discutam depsre galeria noastra te invit pe threadul respectiv:D

Mario Di Lazi
13th September 2006, 14:15
In turul 5 al Cupei Romaniei :
CSM FOCSANI – DUNAREA GALATI 1-3 (0-0, 0-0) d.p.p.

OVIDIU 62
16th September 2006, 13:09
Am reusit sa invingem o fosta divizionara A,FCM BACAU si asta nu cred ca va fi la indemana orisicui.

OVIDIU 62
16th September 2006, 19:52
Se poate mai mult la aceasta echipa dar cu foarte multa munca si seriozitate.Bafta Galati.

starsteel
16th September 2006, 19:53
Incepem sa ne revenim, felicitari Dunarea pt. victorie.

OVIDIU 62
17th September 2006, 07:35
Cu aceasta victorie din meciul cu fosta divizionara A,FCM BACAU sper ca echipa sa-si dea drumul la joc si sa nu mai produca emotii fanilor galateni.Bafta Galati,bafta DUNAREA./hello /hello /hello /hello :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Cristian
17th September 2006, 10:38
Cred ca-s slabi cei de la Bacau.

Kan
17th September 2006, 21:52
care ati vazut meciu?..cum au jucat?..a fost accident sau p merit?

OVIDIU 62
20th September 2006, 12:51
Batem la Botosani si ne revenim o sa vedeti.

starsteel
23rd September 2006, 12:48
Dunarea conduce cu 2-1 la Botosani pe finalul meciului.

Kan
25th September 2006, 01:30
hmmm ovidiu ai avut dreptate:D bun asa echipa este intr-o revenire evidenta...la botoani nu se bate usor...incep sa arate potential...sunt la 3 pct d locu 3 si la 4 d locu 2....sunt de urmarit sezonu asta :ok:

starsteel
30th September 2006, 16:08
Si din nou a venit o prostie facuta acasa cei drept acum cu liderul Dunarea - Forex 0-2 :(

Hard
30th September 2006, 20:31
este clar ca forex este principalul adversar al echipei din Modelu.

Marius.B
1st October 2006, 09:46
Si din nou a venit o prostie facuta acasa cei drept acum cu liderul Dunarea - Forex 0-2 :(

Au castigat din cauza prostie noastre(mai bine zis a lui Stoicescu).Forex nu isi merita locul in clasament,daca echipa de pe primul loc joaca in halul in care a jucat ieri imi imaginez ce fel joaca cei de pe primul loc.Oricum in Liga 1 in sezonul viitor (daca promoveaza) e una din candidatele la retrogradare.

Mario Di Lazi
3rd October 2006, 20:41
Rezultatele din turul VI
FCM II BACAU - DUNAREA GALATI 1-0 (1-0)
Morosan (15)

STEELMAN
4th October 2006, 10:27
stadionul dunarea acum 247 de ani:D

starsteel
5th October 2006, 08:18
Ce poza interesanta, e extraordinar cand te uiti si in spate lipseste un cartier intreg. Oricum stadionul cred ca a fost facut prin anii '60. Ce cartier? .... la orizont nici combinatul nu apare e clar poza e facuta inainte de 1965 cred.

starsteel
5th October 2006, 08:51
Mi-a placut asa de mult poza ca am uitat de ce venisem aici.....cum naiba a pierdut iar Dunarea de data asta cu FCM Bacau II in Cupa Romaniei? Asta e echipa contradictiilor sigur castiga in deplasare etapa urmatoare indiferent cu cine are. O fi Sportul sau Petrolul?

Redboy
5th October 2006, 09:06
(legat de poza) - acu vad si eu ce era acu cativa zeci de ani, in locul blocului, cartierului meu :) mi se pare prea tare poza...

ca sa fiu cat de cat on, sper sa mearga mai bine dunarea in liga II sezonul asta...dupa un inceput nu prea reusit :(

starsteel
5th October 2006, 09:26
E culmea ca totusi locul era liber, nu inteleg era o piata sau incepea practic constructia cartierului? Cred ca nu e nimeni de pe forum sa ne ofere detalii, apelati la parinti dar sa fie dintre cei mai in varsta, eventual la bunici.

STEELMAN
5th October 2006, 10:35
poza e facuta undeva din tiglina 1.de mult ma gandesc sa ma duc pe acolo eventula sa ma urc pe un bloc sa fac o poza dintr-un unghi asemanator.cred ca fa fi un mare contrast si ceva inedit

starsteel
5th October 2006, 10:37
E evident ca e facuta de pe blocul I3 parca cel cu 9 etaje de langa TV Galati. Asteptam poza cu nerabdare poate facem un thread cu poze din orasul Galati.

STEELMAN
5th October 2006, 11:25
E evident ca e facuta de pe blocul I3 parca cel cu 9 etaje de langa TV Galati. Asteptam poza cu nerabdare poate facem un thread cu poze din orasul Galati.

ce sa astepti ma crezi ca o fac pt tine?daca vii sa ma ajuti sa urc pe bloc eventual sa tii scara poate am sa ti-o dau si tie

Hard
5th October 2006, 11:56
interesanta poza,dar cine a vrut sa o arda?:D
poza e facuta din elicopter

STEELMAN
5th October 2006, 13:02
nu e exclus.dar daca nu existau elicoptere pe atunci cu siguranat dintr-un balon:D

Hard
5th October 2006, 13:06
stadionul dunarea:un adevarat muzeu arheologic:D,cand te gandesti ca blocurile care nu erau construite atunci ,azi stau sa cada:happy,iar stadionul este la fel de maiestuos ca si atunci,asta zice multe!

Redboy
5th October 2006, 20:42
^ asa este...
si bate in lemn totusi, ca in blocurile de care zici tu ca stau sa cada, locuiesc si yo :)

Hard
5th October 2006, 21:55
:ras-plans:ia ziarul si orienteaza-te catre cele cu 4 niveluri:happy

Mario Di Lazi
6th October 2006, 08:44
Asta e gluma ma ... ? :(

Cristian
14th October 2006, 09:46
Dunarea Galati joaca azi 14.10.2006 de la ora 11.00 cu echipa Sportul Studentesc.

Cristian
14th October 2006, 14:26
Dunarea Galati a terminat la egalitate meciul cu Sportul Studentesc scor 1-1

Kan
15th October 2006, 00:58
au jucat cv?...e valabil pentru ambele

Dregan
15th October 2006, 01:05
Mai mult Dunarea...Sportul mai doar o umbra a ceea ce a fost, iar Dunarea a scapat victoria ca de obicei in ultimele 5 minute.

Redboy
21st October 2006, 09:45
a dominat meciul dunarea... dar s-a retras dup-asta...si au dat aia gol... merita dunarea cele 3 pct
dar asta e... sa vedem ce face azi cu Dunarea Giurgiu

Redboy
21st October 2006, 17:24
Dunarea Giurgiu - Dunarea Galati 1-1
Din nou... din pacate... Next match >> Dunarea GL. - Chimia Brazi

Kan
21st October 2006, 21:31
ma voi repeta....jucat bine ? :)

starsteel
28th October 2006, 12:35
Cu 20 minute inainte de final din nou 1-1 acasa acum cu Chimia Brazi, sper totusi sa castigam ca ne-am plictisit de atatea esecuri acasa.

starsteel
28th October 2006, 13:08
Totusi am reusit victoria golul a fost marcat in min. 75. Asa da!

OVIDIU 62
3rd November 2006, 18:34
Sper sa castigati la Braila asa ca intre vecini.

starsteel
3rd November 2006, 18:37
Braila - Dunarea un meci al viitoarei conurbatii Galati-Braila practic cea mai mare densitate de po****tie dupa Bucuresti, pe viitor deci va deveni un meci intercartiere. FORTZA GALATI!....traditia obliga.

starsteel
4th November 2006, 13:40
Bravo Dunarea, victorie cu 1-0 obtinuta pe terenul din Braila.

Cristian
4th November 2006, 13:42
Acum pe ce loc e Dunarea ?

OVIDIU 62
4th November 2006, 21:40
Astazi am invins la Braila asa ca dragi braileni mai aveti de invatat.Veniti sa vedeti fotbal la Galati.

Kan
6th November 2006, 00:18
si dunarea incepe sa urce incet incet :D :ok: hai baietii spre divizia A :rolleyes:

WOLF_ULTRAS
6th November 2006, 00:27
si dunarea incepe sa urce incet incet :D :ok: hai baietii spre divizia A :rolleyes:

Ar urca iei da nu au bani:ok:

Kan
7th November 2006, 00:28
din c am auzit/citit p-aci se pare k ar vrea sa km promoveze la anu sau cv...deci.....:D...bani..au...primaria doar nu sta cu mana'n.....au sg echipa doar

starsteel
11th November 2006, 13:33
Victorie frumoasa a Dunarii in partida de astazi cu FC Brasov scor 1-0. /hello

Kan
11th November 2006, 20:03
sa inteleg k au meritat...super :D....dupa cum am zis....hai cu liga I :ok:

starsteel
12th November 2006, 00:50
Suntem la 7 puncte de primul loc insa nu cred ca se poate vorbi de promovare.

bada_otelul
15th November 2006, 21:53
din c am auzit/citit p-aci se pare k ar vrea sa km promoveze la anu sau cv...deci.....:D...bani..au...primaria doar nu sta cu mana'n.....au sg echipa doar

ai curaj sa pui pariu ca primaria nu sta cu mana-n c...,stau bulangiii,ii mai voteaza dracu,la otelul niciun ban,la dunarea cu taraita,niste jafuri penale la primarie:rosu:

starsteel
15th November 2006, 22:01
Ce sa asteptam de la primarie, primarul a fost ridicol cand mentiona ca pe vremea lui se jucau meciuri si fara sa fie nevoie de scaune asa ca ce atatea conditii ca doar suntem in tara lui "merge si asa".

Kan
17th November 2006, 00:13
asta a zis primaru? :)))))))))))))) hahahaha doamneee cum intra oamenii astia in politica? zici k au picat din luna...chiar nu inteleg nimic din legile sigurantei , progresului si alte chestii "revolutionare"....d fapt c sa stie astia...doar le pica lumanarile din buzunar in timp c merg

OVIDIU 62
20th November 2006, 08:10
La Buzau a fost jaf pe fata astfel in min 94 la scorul de 1-1 la o lovitura libera provocata de Ion Viorel(cadere spectaculoasa),in urma acesteia tusierul a considerat ca mingea a depasit linia de poarta.Tusierul nu era pe linia portii ci la 4-5 m de aceasta.

Cristian
27th November 2006, 20:46
Dunarea Galati a reusit sambata sa scoata un egal cu echipa Petrolul Ploiesti (scor 1-1)

starsteel
28th November 2006, 09:20
Am trecut si eu pe acolo am stat 30 de minute....nu am vazut absolut nimic. A vrut sa fie un remember a ultimului meci in care Dunarea era echipa fanion a Galatiului; meciul decisiv pt. promovare a fost vandut de cativa jucatori galateni si s-a terminat cu 1-0 pt. Petrolul, gol inscris de la 35m.....portarul Oana era printre vanzatori.

Gontel
18th December 2006, 16:07
Ar fi foarte frumos sa promoveze si Dunarea, sa avem 2 echipe din Galati in Liga 1. Ce derbyuri ar fi Otelul - Dunarea!

Kan
23rd December 2006, 18:56
liviu ciubotariu noul antrenor..obiectiv - evitarea retrogradarii...suna periculos

Gontel
24th December 2006, 00:48
E prea putin acest obiectiv: evitarea retrogadarii.

starsteel
26th December 2006, 22:10
Dunarea a mai purtat si numele de Dunarea CSU prin unirea cu clubul CSU Galati care juca pe Portul Rosu candva primul stadion al orasului.

Gontel
26th December 2006, 22:45
wow exista si un site cu Dunarea. Sunt foarte surprins.
Gloria CFR - despre echipa asta mi-a povestit bunicul meu.

georgebz
29th January 2007, 11:57
La Buzau a fost jaf pe fata astfel in min 94 la scorul de 1-1 la o lovitura libera provocata de Ion Viorel(cadere spectaculoasa),in urma acesteia tusierul a considerat ca mingea a depasit linia de poarta.Tusierul nu era pe linia portii ci la 4-5 m de aceasta.


Ai fost la meci ?

Sisk
14th February 2007, 00:03
Dunarea este in crestere asa ca atentie:VICTORIE LA BRASOV.

:)) sa nu dea pe afara ca iar raman saracii tarani fara recolte :headbang: :headbang:

bada_otelul
10th March 2007, 14:21
victorie 1-0 la modelu,se pare ca dunarea joaca mult mai bine in deplasare,are cea mai buna linie de clasament in deplasare din ambele serii :D

starsteel
17th March 2007, 21:41
Dupa o multime de perle acasa iata ca am reusit o victorie 1-0 cu Delta Tulcea....golul a venit in min. 89 si a fost de fapt un autogol. Oricum in clasament am acumulat 31 de puncte cu 5 mai putine decat echipele de pe primele 2 locuri.

Kan
19th March 2007, 00:14
poate promoveaza :D

STEEL
19th March 2007, 13:50
poate promoveaza :D

Privind clasamentul sanse sunt,e diferenta de doar 5 puncte fata de primele doua clasate dar in practica este aproape imposibil din punct de vedere financiar,Dunarea sta foarte prost la capitolul asta.O spun din surse sigure,nu-i doar o ipoteza.Poate se intampla vreun miracol,ceva sponsori in plus,sa investeasca acum pe ultima suta de metri,cine stie.:rolleyes:

Kan
19th March 2007, 18:47
acu cateva luni auzeam k se lauda cum k in 2 sezoane vor in A

Mario Di Lazi
19th March 2007, 21:12
Păi au fost în Liga 1 ...
tot Liviu Ciobotariu e antrenor ? ...

STEEL
19th March 2007, 21:15
Păi au fost în Liga 1 ......
Cand,acum o mie de ani...?:D

tot Liviu Ciobotariu e antrenor ? ...
Da,tot el este.

Mario Di Lazi
19th March 2007, 21:23
Important este că au fost ... orașul Galați se poate lăuda cu 2 echipe divizionare A ...

Mario Di Lazi
19th March 2007, 21:26
care este a3a echipă ?

Hard
19th March 2007, 21:28
era cat pe ce sa fie 0:D

Mario Di Lazi
19th March 2007, 21:34
uita-te pe labtof.
mai degraba cauta pe google clasamentul all time si ai sa vezi.

M-am gândit că știți voi ... chiar nu am chef să caut ... era interesant de știut ...

bada_otelul
31st March 2007, 13:21
victorie 2-0 la otopeni,dubla milea,si dunarea nu are nicio infrangere in retur,pacat de egalul de acasa cu snagov,sunt la 5 puncte de primul loc:D

starsteel
31st March 2007, 14:20
Splendida evolutia dunarenilor astazi, nu am crezut ca pot juca atat de bine. Cu unul dintre reprezentantii ex-divizionarei A pe banca oaspetilor in persoana lui Orac (Tache, Bigudiu), un tiglinist 2 de seama, am retrait momente din istoria acestei echipe care candva aducea 20.000 spectatori pe stadionul Dunarea. BRAVO DUNAREA!


care este a3a echipă ?
In ordine cronologica au fost Gloria CFR Galati, Siderurgistul, FCM Galati (Dunarea) si Otelul.

Mario Di Lazi
31st March 2007, 18:31
Înseamnă că echipa pe care o bătut-o Chimia Rm. Vâlcea în finala cupei nu a fost în Divizia A ?
Constructorul Galați ...

Kan
8th April 2007, 11:49
2 puncte de locul 2...si Dunarea arata ca spusele despre promovare nu sunt chiar de pomana :)....ar fi cv:D

bada_otelul
8th April 2007, 22:42
ar fi ceva ... greu de crezut,nu are cine sa ii tina in a,nu au banii necesari,desi mi-ar face mare placere sa merg ca oaspete pe dunarea la un dunarea-Otelul
dar decat sa promoveze si dupa aia sa lase locul altei echipe,mai bine termina pe 3.

Kan
9th April 2007, 19:32
da corect..totusi..o intrebare...cum de in galati nu e ura asta intre echipe? cum e la cluj?

Mario Di Lazi
10th April 2007, 13:20
da corect..totusi..o intrebare...cum de in galati nu e ura asta intre echipe? cum e la cluj?

Căile fotbalului sunt necunoscute ... :D Nu numai la Cluj, ci și la Ploiești este mare tărăboi între galeriile celor 2 echipe ...

WOLF_ULTRAS
15th April 2007, 00:01
Mie unu miar fi placut sa fie ura intre cele 2 dar daca aveau si dunarea o galeria macar la fel de numeroasa ca a noastra :D
Ne prindeam pe strada capturi batai daca ne gaseam in liga 1 amandou derby :D cool

WOLF_ULTRAS
21st April 2007, 13:37
Inca o victorie inca o sansa la promovare
Bv Dunarea
GALATI Rullllzzzz :D

Tiby4all
21st April 2007, 15:17
Felicitari pentru punctul optzinut cu noi :)

bada_otelul
21st April 2007, 21:59
Felicitari pentru punctul optzinut cu noi :)

vrei sa zici obtinut,cu b nu cu p

bada_otelul
21st April 2007, 22:09
victorie azi cu botosani si locul 2 este foarte aproape,totusi decat sa termine pe 2 si sa vanda locul mai bine termina pe 3

Cristian
21st April 2007, 22:14
Brasoveanu a zis ca daca vor termina pe 2 in niciun caz nu vor vinde locul.

Marius.B
21st April 2007, 22:18
Sincer vorbind nu cred ca ar face fata nici in fata Jiului in Liga 1 ,dupa felul in care au jucat azi(sunt niste jucatori foarte tineri si lipsiti de experienta).

Hard
21st April 2007, 22:20
daca promoveaza dunarea,mi-e ca Galatiul va avea soarta Ploiestiului

Cristian
22nd April 2007, 10:25
De ce sa aibe soarta Ploiestiului ??? Sunt 2 echipe finantate total diferit... sunt 2 echipe fara puncte comune... de ce sa patim ceea ce au patit ploiestenii ??

Marius.B
22nd April 2007, 18:38
Poze de la meciul cu Botosani.
http://img67.imageshack.us/img67/4534/1001631mx3.jpg (http://imageshack.us)
http://img108.imageshack.us/img108/616/1001632zx5.jpg (http://imageshack.us)

Marius.B
23rd April 2007, 08:58
http://img216.imageshack.us/img216/856/1001647em8.jpg (http://imageshack.us)
http://img222.imageshack.us/img222/5624/1001648ad7.jpg (http://imageshack.us)

geno
24th April 2007, 22:58
:D frumoase pozele (mai ales culorile).ma repet poate dar galatiul e singurul oras mare care nu l-am vazut din ro si de aia sunt asa avid de poze , mai ales cu stadioane si cladiri.(stadioane care sunt 3 in stare de functionare ) ceea ce e destul de bine .prima data am vazut stad dunarea in o poza de pe vremea lui ceasca , fara copaci , fara nimic si am crezut ca a fost demolat.

Marius.B
25th April 2007, 09:46
http://img265.imageshack.us/img265/9188/1001709tl9.jpg (http://imageshack.us)
http://img89.imageshack.us/img89/3018/1001708gp6.jpg (http://imageshack.us)
http://img89.imageshack.us/img89/2940/1001707it7.jpg (http://imageshack.us)
http://img401.imageshack.us/img401/346/1001678lu6.jpg (http://imageshack.us)

Marius.B
25th April 2007, 10:04
Un filmulet de la meciul Dunarea Galati - Fc Botosani.
http://ultrashare.net/hosting/fl/a8fee53033

Mario Di Lazi
25th April 2007, 13:46
Ce aiurea se făceau pe vreme lui Ceaușescu stadioanele ... cu pistă de alergare și foarte departe de tribune ...

WOLF_ULTRAS
25th April 2007, 23:20
Si am luat bataie de la forex pacat...daca castigam meciul acesta chiar aveam sanse mari la locul 2 :(

STEEL
29th April 2007, 13:39
Dupa victoria impotriva celor de la Campina,Dunarea pastreaza inca,reale sanse de promovare.Se afla la numai 4 puncte de primul loc,n-ar fi o distanta colosala,etape mai sunt suficiente asa ca totul este posibil.Daca vor ramane concentrati,eu zic ca vor reusi promovarea.

Hard
29th April 2007, 13:42
Ce aiurea se făceau pe vreme lui Ceaușescu stadioanele ... cu pistă de alergare și foarte departe de tribune ...

olimpico nu are pista?:D

Marius.B
29th April 2007, 15:43
http://img218.imageshack.us/img218/1677/1001793gd1.jpg (http://imageshack.us)

Hard
29th April 2007, 15:52
acum ceva ani :D

Mario Di Lazi
29th April 2007, 16:08
olimpico nu are pista?:D

Foarte tare frate :D

Marius.B
30th April 2007, 07:27
http://img403.imageshack.us/img403/681/1001798gm5.jpg (http://imageshack.us)
http://img404.imageshack.us/img404/5225/1001800pb5.jpg (http://imageshack.us)

WOLF_ULTRAS
3rd May 2007, 23:29
acum ceva ani :D

Ce mandru esti mah ai stat intre oile din bucale...nu mai poti:D

WOLF_ULTRAS
3rd May 2007, 23:34
Daca se mai baga ceva bani in stadionul asta peste cativa ani sa se schimbe primarul:P...o sa fie printre cele mai frumoase din tara...se vede ca arata bn numai cu o parte de scaune puse dar pai acoperit total...frumos o nocturna...si poate joaca si Romania pe el :D

Kan
11th May 2007, 01:24
intr-un timp auzisem k avea o capacitate de 33000 asa e?....daca i-ar face tribuna a2a...ar fi un super stadion. Arata frumos asa si arhitetura e interesanta. Gazonu am auzit k e km muci :-s

oricum forza dunarea as vrea sa-i vad in I :D

bada_otelul
12th May 2007, 22:44
avea o arhitectura interesanta inainte sa mareasca peluzele inaintea meciului cu juventus.acum arata mai banal sa zicem.mai mult de 25000 nu a avut niciodata
oricum astea cu pista is nashpa rau de tot pt fotbal,prefer Otelul oricand desi e de 2 ori mai mic

bada_otelul
13th May 2007, 19:15
http://dunareagalati.uv.ro/multimedia.html
stadionul Dunarea inainte si acum

bada_otelul
19th May 2007, 17:48
2-0 cu braila,vai de ei brailenii,au scapat usor de la echipa a doua a Galatiului,braila cu peste 200000 locuitori si echipa abia in c

Maryusake
23rd August 2007, 14:50
ma tu ai vreo problema cu echipa brailei?Cand ai ocazia mereu ataci echipa.Vinovatii sunt cei de la Otelul,Cibu,Bratianu;)
CF-ul va reveni cat de curand in Liga a II-a poate chiar la finalul sezonului curect+Judetul braila are trei reprezentante in Liga a III-a(nu divizia C;))

bada_otelul
24th August 2007, 10:24
asa cum ti-am explicat vina apartine exclusiv brailenilor.noi nu v-am luat niciun jucator nici pe bani nici cu japca ba mai mult v-am dat mai multi gratis,nu vi i-a bagat nimeni pe gat,daca aveati management bun si bagati bani in echipa gaseati altii mai buni,nu?

Maryusake
24th August 2007, 11:20
N-am spus ca vina apartine in totalitate otelului sau a dunarii galati.Pe lange achepele astea vina apartine si lui Cibu(cu ocazia asta il salut pe cibu..Cibuleeee da-ti demisia) care nu sa obosit sa dea bani ca sa luam altii mai buni asa ca ne-am "descurcat"asa cum am putut.
Si cum am mai zis este si Robert Elek cel care a participat laturi de juniorii Brailei la turneul final de la Bucuresti
offtopic:de ce nu ai venit azi la braila la meciul dintre oetlul si dunarea braila la handbal feminin.La handball va batem oricum iar la rugby va macelarim(LA SCOR):D

Mario Di Lazi
24th August 2007, 11:23
aici vorbim de FOTBAL ...
handbalul este pentru fete :D
OLTCHIM RM. VÂLCEA ... :D

bada_otelul
24th August 2007, 14:01
N-am spus ca vina apartine in totalitate otelului sau a dunarii galati.Pe lange achepele astea vina apartine si lui Cibu(cu ocazia asta il salut pe cibu..Cibuleeee da-ti demisia) care nu sa obosit sa dea bani ca sa luam altii mai buni asa ca ne-am "descurcat"asa cum am putut.
Si cum am mai zis este si Robert Elek cel care a participat laturi de juniorii Brailei la turneul final de la Bucuresti
offtopic:de ce nu ai venit azi la braila la meciul dintre oetlul si dunarea braila la handbal feminin.La handball va batem oricum iar la rugby va macelarim(LA SCOR):D

vina nu apartine deloc Otelului,daca imi aduci si alte argumente in afara de "au dat jucatori slabi" poate o sa incep sa cred :)
p.s. la handbal ne bateti de vreo 2 ani,cand jucam noi in semifinale in cupele europene cu borussia dortmund braila nici nu avea echipa in prima liga:ok:(asta era prin 97-98).la rugby chiar nu ma pricep iti dau crezare neavand nicio tangenta cu sportul asta:groggy:
da la ce turneu final de juniori a participat elek cu echipa brailei la bucuresti?la juniorii mari au fost 4 echipe,dinamo,Otelul,bacaul si bihorul,nu avea cum sa fie braila

Maryusake
24th August 2007, 14:03
vina nu apartine deloc Otelului,daca imi aduci si alte argumente in afara de "au dat jucatori slabi" poate o sa incep sa cred :)
p.s. la handbal ne bateti de vreo 2 ani,cand jucam noi in semifinale in cupele europene cu borussia dortmund braila nici nu avea echipa in prima liga:ok:(asta era prin 97-98).la rugby chiar nu ma pricep iti dau crezare neavand nicio tangenta cu sportul asta:groggy:
da la ce turneu final de juniori a participat elek cu echipa brailei la bucuresti?la juniorii mari au fost 4 echipe,dinamo,Otelul,bacaul si bihorul,nu avea cum sa fie braila
S-a dat si in ziare.Au participat Dinamo Bucuresti CF Braila Apulum Alba-Iulia si Jiul Petrosani;)

bada_otelul
24th August 2007, 14:09
S-a dat si in ziare.Au participat Dinamo Bucuresti CF Braila Apulum Alba-Iulia si Jiul Petrosani;)

bine dar care juniori,la juniorii mari(din cate stiu singura grupa la care mai putea juca elek) au fost alea 4.sigur nu a fost turneu semifinal?pt ca au fost 4 turnee semifinale(noi am jucat la craiova) si castigatoarele celor 4 turnee au jucat in finala la bucuresti.si parca tin minte ca la finala au fost si garleanu si elek in lot(ambii au jucat la braila,imprumutati).

Maryusake
24th August 2007, 14:14
asta nu conteaza atat de mult.Mi-a placut foarte mult cum a jucat Elek in perioada in care a jucat la Braila.L-am urmarit si in Liga I la Otelul:angry:
Pacat ca nu a ramas la Braila alaturi de Buteseaca(stiu ca nu e brailean dar a jucat foarte bine acum 3 ani).Bine ca a ramas macar Costel Rosu:D
__________________________________________________ ________________
Yuppyy am batut otelul II galati:cheer::cheer::cheer:

bada_otelul
24th August 2007, 14:21
rosu ala daca avea 5-10 cm in plus juca in liga 1 :)
elek e tanar mai are de invatat dar faptul ca a debutat la 17 ani in liga 1 si a dat primul gol tot la 17 ani is semne bune

Mario Di Lazi
24th August 2007, 22:00
Bătaie mare pe Elek ăsta ... :D
nu prea joacă la Oțelul ...

Hard
16th October 2008, 08:36
Felicitari echipei Dunarea Galati , singura echipa adevarata din orasul Galati !

Cristian
16th October 2008, 08:37
Bla-bla-uri marca Hardliner :cry:

Hard
16th October 2008, 08:42
echipa care creste pe fortele proprii , bravo lor !! le doresc promovarea pe prima scena fotbalistica , merita .

bada_otelul
19th October 2008, 22:58
Felicitari echipei Dunarea Galati , singura echipa adevarata din orasul Galati !

Pai dupa definitia data de tine in bucuresti nu exista echipe adevarate in prima liga iar tu sustii cea mai neadevarata echipa din Romania.:ok:
In locul tau mi-ar fi si rusine sa vorbesc, v-a impins balaj cat a putut de la spate si tot ati luat-o la ochi fara drept de apel.:ok:
Si pentru ca noi nu suntem stelisti si ne intereseaza binele orasului Galati si a sportului galatean ii dorim Dunarii sa promoveze in liga 1. Ar fi un un derbi tur-retur foarte interesant, intre doua echipe frumoase.:yeah:

Hard
14th November 2008, 16:04
http://www.romaniansoccer.ro/stiri/5333/cupa-romaniei-1-8-dunarea-galati--fc-timisoara-1-2.htm

Hard
20th November 2008, 11:56
Sambata de la ora 13 , Dinamo 2 - Dunarea Galati , televizat si pe Sport.ro .