PDA

View Full Version : Mircea Rednic - antrenor de valoare!?



rinso
2nd September 2004, 16:40
"Este cel mai bun antrenor pe care l-a avut Universitatea de cind sint eu finanţator la clubul alb-albastru".......declara Staicu sezonul trecut.
Dupa inceputul dezastruos de campionat parerile sunt impartite. Va invit aici sa va spuneti parerea despre antrenorul si omul Mircea Rednic....
Eu, unul, cu toate greselile pe care le-a facut, pe care le-a admis si el, cred in continuare in Rednic si in declaratia lui Staicu. Cred ca vom vedea o alta fata a Craiovei in meciul cu CFR Cluj pe care nu am avut sansa sa o vedem in inceputul de campionat.

inter
2nd September 2004, 16:41
parerea mea este ca trebuie sa continuam cu Rednic!

Kfty
2nd September 2004, 17:04
In ceea ce-l priveste pe Rednic eu zic ca putem sa ii dam credit inca cel putin pana in vara anului viitor. Raman la parerea ca obiectivul care a fost propus - clasarea in vederea participarii intr-o cupa europeana - mai este inca realizabil. Nu cred ca un antrenor ar trebui judecat pana cand sansele acestuia de asi realiza obiectivul nu sunt fff mici.

E adevarat ca dupa returul anului trecut noi speram ceva mai mult, dar nu e mai putin adevarat ca tot Rednic ne-a dat aceste sperante cu ajutorul rezultatelor obtinute.

"Eroarea este umana" /hello spune un dicton vechi si nu cred ca oricare dintre noi nu a recunoscut pana acum ca a facut cateva erori. :headbang:, deci de ce sa nu il credem si pe el.

Mi-as dori ca revirimentul anuntat al echipei sa se realizeze cat mai curand ptr binele nostru si al echipei in general. :yeah:

Parerea mea este ca din antrenorii perindati in ultimii 8-9 ani Rednic ramane pana acum cel care a facut tot posibilul pentru a readuce Stiinta in elita fotbalului romanesc (si aici nu vorbesc numai de echipa mare ci si de propuneri si actiuni concrete: terenuri noi de antrenament, propuneri de sponsori, sala de forta bine dotata, etc...).

E adevarat ca si el cred ca are si un interes material, DAR SA MI-l ARATATI VOI PE ALA CARE NU S-A VISAT CU CATEVA SUTE DE MII SAU MILIOANE DE DOLARI IN CONT. :o: Nu cred ca il putem acuza din aceasta cauza.

In concluzie opinia mea: :evil: Rednic trebuie sa ne arate in urmatoarele 5-6 etape de ce e in stare (vor fi decisive). :yeah:

Maximus
2nd September 2004, 17:19
In mod cert Rednic are o valoare incontestabila. Un antrenor care cistiga un campionat are o anumita tinuta. Faptul ca la Craiova lucrurile nu merg bine nu se datoreaza in primul rind valorii antrenorului. Mai sunt multe alte cauze care influenteaza traseul unei echipe. S-a tot scris despre aceste cauze si nu intru in detalii. Eu nu pot decit sa mai adaug una: asa a fost scris ca Universitatea sa nu cistige primele 5 meciuri din campionatul 2004-2005 si sa le cistige pe celelalte 5 in serie!

rinso
2nd September 2004, 17:28
Dupa cum ai spus Kfty, Rednic se implica nu numai la echipa ci si in afara ei (in Anglia, spre exemplu antrenorul e manager general si se implica si in lucrurile care tin de club)....printre ultimele declaratii ale lui Rednic, este dispus sa sprijine financiar echipa, (nu ar fi pentru prima oara)........dar de data asta e vorba de o posibila preluare:“Nu ştiu cui īi va vinde echipa, dar există posibilitatea să o iau eu. Eu aş cumpăra-o, aş putea face rost de banii ceruţi de domnul Staicu. Problema este cum plătesc jucătorii după tranzacţie. Preţul domnului Staicu este cam mare, dar cine ştie? Am discutat cu dīnsul la popasul Cerbu şi mi-a lăsat impresia că se va răzgīndi īn ceea ce priveşte retragerea, deoarece a făcut multe pentru această echipă, şi īn doi-trei ani Ştiinţa poate deveni un club profitabil, cum sīnt Dinamo şi Rapid”.
Putin probabil insa ca Rednic sa preia clubul, insa e de apreciat, pentru ca Rednic nu este genul de persoana care sa stea deoparte sa se uite cum se bat echipele din Bucuresti pentru titlu. :ciocan:

EDMOND_
2nd September 2004, 17:57
"Este cel mai bun antrenor pe care l-a avut Universitatea de cind sint eu finanţator la clubul alb-albastru".......declara Staicu sezonul trecut.
Dupa inceputul dezastruos de campionat parerile sunt impartite. Va invit aici sa va spuneti parerea despre antrenorul si omul Mircea Rednic....
Eu, unul, cu toate greselile pe care le-a facut, pe care le-a admis si el, cred in continuare in Rednic si in declaratia lui Staicu. Cred ca vom vedea o alta fata a Craiovei in meciul cu CFR Cluj pe care nu am avut sansa sa o vedem in inceputul de campionat.


rinso...care sunt greselile pe care le-a facut ? Si care sunt cele pe care le-a admis? Sunt curios sa-ti cunosc opinia.....

rinso
2nd September 2004, 19:41
stii ce greseli a facut........faptul ca si-a asumat greselile nu il face mai putin vinovat, e adevarat, insa important este sa invete din ele......... :thinkso:

Denis
3rd September 2004, 04:13
normal ca e antrenor bun, daca nu era antrenor bun nu mai castiga divizia a cu rapidul, nu? :thinkso:

Adrian
3rd September 2004, 23:23
Tema topicului este valoarea lui Rednic si eu cred ca el a facut masura valorii lui castigand campionatul cu Rapid. Pe de alta parte asta e viata de antrenor, ai rezultate - esti iubit, n-ai rezultate, esti dat afara. De exemplu nu cred ca neaga cineva valoarea lui Bobby Robson, care a fost dat afara recent de la Newcastle pentru ca nu a avut rezultate.
Totusi eu il sustin in continuare pe Rednic, nu pentru ca mi-ar fi simpatic in mod deosebit, ci pentru ca s-a vazut ca atatia antrenori s-au perindat pe la Craiova (unii au confirmat valoarea in alte parti - Cartu, Balaci) si echipa tot nu a mers.
De aceea inclin sa ii dau dreptate cand spune ca sunt grupuri de interese in jurul echipei care vor sa isi impuna propriile interese si nu doresc performanta.

Brimi2004
3rd September 2004, 23:27
Mi se pare curios ca in discutiile despre Rednic raportam totul la perioada " Rapid" si perioada "Craiova". Cred ca ar trebui sa extindem la toata perioada in care a antrenat Rednic , la toate echipele antrenate de acesta. O astfel de analiza ar duce la o imagine aproape de adevar... eu nu stiu prea multe. Stiu doar ca in afara de Rapid si Craiova a antrenat la Bacau si undeva la arabi, de la ambele echipe fiind practic dat afara ( nu cunosc motivele ). Cine stie mai multe poate intra si scrie aici, pentru a putea discuta avand mai multe aspecte de analizat.

EDMOND_
4th September 2004, 14:30
La arabi a mers la o echipa care si-a propus sa castige campionatul`...Rednic a obtinut , daca nu ma insel, trei victorii si cinci infrangeri...ultima 1-6 cu principala pretendenta la titlu ', a fost cea care i-a facut pe arabi sa-i rezilieze contractul... la noi nu s-a intamplat asa , Staicu are rabdare si dupa un 0-5 cu Steaua ...personal, dupa un astfel de rezultat , l-as fi inlaturat pe antrenor fara sa stau pe ganduri...

inter
4th September 2004, 14:53
parca ai spus ca te abtii pana la meciul cu Clujul sa mai comentezi despre Rednic, da vad ca te mananca degetele :D:D:D

Brimi2004
4th September 2004, 16:42
Fara indoiala ca Rednic are o mare parte din vina, a avut anul trecut o echipa care mergea bine , era foarte greu de invins. Totul a mers bine pana a inceput sa faca schimbari ( care de care mai neinspirate ) si a inceput sa-si aduca oamenii lui ...Felul in care a stabilit contractele celor care au venit a avut cea mai mare importanta in conflictele care au urmat...Sa-i dai lui Mongu Filston un contract egal cu a lui Bundea,
lui Bastina , Mutica si Dobre contracte aprox. egale cu ale lui Plesan , iar lui Rubinelson mai mult decat Papura si Guso, mi se pare de neconceput. In primul rand aici trebuie cautate cauza jocului slab al echipei si conflictele dintre jucatori....
La fel si declaratiile in presa la adresa unor jucatori, cearta in emisiuni televizate cu altii... nu cred ca un antrenor serios trebuie sa procedeze astfel.
Eu cred ca Badea a fost inlaturat de Rednic din cauza ca exista tot timpul o tendinta de a face o comparatie ce rezultatele obtinute de Badea , cam cu acelasi lot.
Daca mergem pe ideea ca Rednic este un antrenor foarte capabil atunci trebuie sa acceptam ca nu vrea sa obtina rezultatea , intentionat, pentru a-l face pe Staicu sa vanda echipa..... Este o ipoteza ....

inter
4th September 2004, 16:43
:rolleyes: twin peaks :drak: , numai la noi se "nasc" astfel de ipoteze! :mda:

Brimi2004
4th September 2004, 16:49
pai spune tu atunci...dar m-am saturat de unica scuza: " Nu vor jucatorii".

inter
4th September 2004, 16:51
ete ca eu prin evolutiile din cele 5 meciuri de pana acum consider ca jucatorii sunt principalii vinovati!

Brimi2004
4th September 2004, 17:12
mda , dar Rednic are la dispozitie un lot de jucatori adusi de el in vara... am scris pe subiectul legat de meciul cu CFR ..poate folosi un 3 - 4- 3 promitator cu ei si nu-l mai lucreaza nimeni.... de ce nu intra cu ei pe teren...?

EDMOND_
4th September 2004, 17:19
parca ai spus ca te abtii pana la meciul cu Clujul sa mai comentezi despre Rednic, da vad ca te mananca degetele :D:D:D


Presupun ca privesti mai multe filme in acelasi timp... vezi ca discutia era pe alt forum , nu aici. :rosu:

inter
4th September 2004, 17:25
sorry .. ai dreptate!

Brimi2004
4th September 2004, 17:33
Eu consider ca nu este intreaga vina a lui Rednic , dar cea mai mare parte da.
Faptul ca nu a putut sa-si arate valoarea la Bacau si la echipa araba ma face sa fiu retinut in ceea ce-l priveste..... Cred ca si Titi Dumitriu ( de ex. ) are o performanta cu Steaua (parca) si traieste din ea...nu mai este in stare de nimic! Asta nu ma face sa-l consider un antrenor de valoare!

ricky
4th September 2004, 17:34
Sint adeptul parerii lui INTER : jucatorii poarta vina principala !
Undeva, cindva, am enumerat si ceilalti factori care au dus la situatia actuala a echipei. Printre care si atitudinea suporterilor care se vor controlori de calitate ! :evil:
Partea de vina a lui REDNIC este ca ar fi avut timp sa puna la punc bazele unui SCHELET de echipa , deoarece a antrenat lotul si in campionatul trecut.
Nu stiu citi jucatori a "cules" Craiova dar DACA REDNIC i-a dorit inseamna ca a avut in cap un "mecanis" : cum va juca echipa in actualul sezon !
Chiar si asa ii trebuie timp sa-si puna la punct strategia de abordare a partidelor !
Si-apoi, cred ca fiecare partida trebui pregatita in functie de adversar !

Dupa parerea mea, REDNIC a gresit atunci cind (am mai spus-o) s-a luat la...trinta cu jucatorii : i-a criticat EXTERN, aruncind intreaga vina asupra lor !
AICI a dovedit ca EL si JUCATORII nu sint NICI PE DEPARTE o ECHIPA, un TEAM !
"CARUTA" care s-a afundat in rahat ar fi trebuit scoasa IMPREUNA : antrenor, jucatori, etc (suporteri) !
In ce priveste suporterii : oltenii au dovedit ca sint ADEVARATI suporteri DOAR cind echipa cistiga !
Pina la...TIMISOARA...e cale lunga !

Cum am mai spus, CU sau FARA REDNIC, CRAIOVA va iesi din rahat deoarece sint alte echipe cu loturi mai slabe !
Si asta am mai spus-o...pe undeva : ceea ce face REDNIC este munca de...ingrijitor si nicidecum de...antrenor !

P.S. Parerea mea (inca una ! :evil: ) este ca jucatorii au vrut sa i-o...traga lui REDNIC ! ACUM, deoarece acesta n-a fost schimbat e... :jerk: pentru ei !
Din pacate, inca o dovada ca jucatorul roman joaca fotbal doar cu...picioarele ! :ciocan:

EDMOND_
4th September 2004, 17:37
sorry .. ai dreptate!

Normal ca am... inclusiv in ceea ce-l priveste pe Rednic. Noroc ca a pus Staicu piciorul in prag ...ca Rednic schimbase peste noapte obiectivul...( noul obiectiv stabilit de el era divizia B :p ).

Brimi2004
4th September 2004, 17:40
!!!!

inter
4th September 2004, 17:45
ete iar te apucasi sa-mi atribui niste vorbe... :D
Edmond pana cand figurantii aia (ma refer la jucatori , olteni sau nu), nu se ridica cel putin la valoarea lui Guso nu pot sa spun decat ca te lupti pentru o cauza pierduta! :cool:

EDMOND_
4th September 2004, 17:57
Pai figurantii aia in turul trecut chiar se ridicau la valoarea lui Guso, iar Guso nu prea primea goluri atunci pentru ca avea in fata un trio foarte sudat... Moti-Daouda-Papura... iar Rednic de fapt anul trecut a avut posibilitatea s atermine pe trei..a ratat acest loc din cauza lipsei de curaj si de inspiratie.... Iti dau alt exemplu...Rednic a jucat trei partide ( dintre care una acasa ) in superioritate numerica..nu am vazut in nici un fel schimbarea tacticii , a sistemului de joc pentru a forta victoria...in nici un caz nu a reusit sa se impuna.... Nu am vazut in absolut nici un meci ca un jucator al nostru sa fie om la om la cel mai periculos om al echipei adveese. Marcajul a fost tot timpul foarte larg , iar adversarul lasat sa se desfasoarea...Asta tine de antrenor , nu de jucator! Ca sa vezi ca Borbely nu joaca nimic tot de antrenor tine.... Ca sa nu-i bagi pe Bastina si Daouda nerefacuti in teren ( si astfel sa se accidenteze si mai rau ) tot de antrenori tine.....Ar fi multe altele , dar ce rost are s adiscutam. Tu nu vrei sa avezi nici cea mai mica vina a lui Rednic , el este antrenorul perfect , nu poate gresi....probabil ti-l doresti pe viata la Universitatea!

inter
4th September 2004, 18:00
parca erai in "silenzio stampa" :D:D:D
hai ca reluam disputa luni!
week-end (cea mai ramas din el) placut!

si cu chestia aia "pe viata" unul din "tabara" ta a bagat-o asa ca /hello /hello

Brimi2004
4th September 2004, 18:04
Eu plec la meci , va las .... Inter cat timp ar trebui sa aiba Rednic mana libera la Universitatea ? Adica in ce moment ar trebui renuntat la el daca rezultatele vor fi la fel ?

inter
6th September 2004, 10:35
pana in et. a7-a!

EDMOND_
6th September 2004, 11:31
Din tur sau..din retur? :drak:

inter
6th September 2004, 11:33
din tur!:p

iti place noua mea semnatura? :p

Maximus
6th September 2004, 11:40
Inter, ai grija cu semnatura asta. O sa-mi pun si eu una cu Suntem cei mai buni dintre romani, suntem bucuresteni!

inter
6th September 2004, 11:42
:D:D:D, e mai rau ca pe vremea ..... , da in fine !

Edmond sa stergi tu mesajul, ca n-am chef sa ... suferi represalii!

vb. la noi!

Maximus
6th September 2004, 11:43
Hai ca mi-am pus-o, sa vedem daca apare

inter
6th September 2004, 11:44
:ok: , e chiar frumoasa! /hello

Maximus
6th September 2004, 11:45
APARE!!! URA sunt bucurestean!

iulian
6th September 2004, 11:52
Rednic e cel mai bun...sunt on topic :)
PS.Edmond nu-mi sterge postul ..l-am salvat :D

EDMOND_
6th September 2004, 15:47
Inter , la tine nu am vazut nici o semnatura....cum lipsesc putin , cum va faceti de cap....sau ati auzit ca astazi va fi postat mesajul cu numarul 7000 pe forumul Craiovei si va ganditi ca se da bere gratuit si nelimitat..( :happy )!!

Despre Rednic, numai de bine! Si-a propus sa obtina cinci victorii consecutive , sa le inchida gura la toti!

_________________________________

Sunt cel mai bun dintre olteni! ( Mult mai bun decat Iulian! ) /hello

inter
6th September 2004, 15:49
:D:D:D, o sterse dom patron si pt. chestia asta am ales sa ma retrag din corpul "moderatorilor" ca sunt multi oameni care vor functii :p
oricum tinem aproape, ca tre sa iau si ban asa ca ne "certam" in partea ailalta... peste Olt!:D:D

.................................................. .................................................. ....

SUNTEM CEI MAI BUNI DINTRE ROMANI, SUNTEM OLTENI, SI INTOTDEAUNA VOM STRIGA, HAI CRAIOVA!!! /hello /hello /hello

Sorin M.
6th September 2004, 15:58
Rednic e un antrenor de valoare si un om de milioane in acelasi timp. Daca il dau "astia" afara de la Craiova fac o mare prostie ca altul mai bun ca el nu o sa gaseasca niciodata!! Asta-i klar!! Are Craiova un inceput mai nefast dar va spun eu ca o sa revina si o sa apuce, cred, sa joace in cupele europene!! Castiga CUPA si gata :). FORZA CRAIOVA!!!!!11

cipi13
6th September 2004, 18:28
Corect....sa il lasam pe rednic sa ne demonstreze ca merita increderea noastra in el...
Au patit si altii asa si si-au revenit.....

Vietnam
6th September 2004, 18:35
Eu imi amintesc si de starturi de racheta a Universitatii dupa care luptam sa nu retrogradam.... Cine stie ...poate baietii constientizeaza faptul ca trebuie sa inceapa sa joace si fotbal.
Momentan cred ca Rednic incearca mai multe formule pentru a vedea fiecare pe ce post merge mai bine si care sa fie echipa de baza.... O fi inceputul prost dar daca reuseste Rednic sa construiasca o echipa...cu ajutorul suporterilor o scoatem la capat si poate ne atingem obiectivul: calificarea intr-o cupa europeana. Poate revine si Badea ( slabe sperante insa). La Craiova este nevoie de disciplina si respect reciproc! :ok:

EDMOND_
6th September 2004, 23:00
Corect....sa il lasam pe rednic sa ne demonstreze ca merita increderea noastra in el...
Au patit si altii asa si si-au revenit.....

Dupa parerea ta cat ar trebui sa-l lasam Cip ?...daca in continuare rezultatele vor fi la fel....

Vietnam
7th September 2004, 14:16
Eu zic pina in iarna. Daca-l schimba Dinel pe Rednic acum si aduce alt antrenor.....in iarna daca pleaca DInel , noul patron poate va prefera alt antrenor si schimbam un antrenor la 5-6 luni....nu este bine pentru echipa si pentru jucatori. Nu schimbi stilul de joc peste noapte ci doar strategia jocului in functie de adversari. Asta este parerea mea. Pina in iarna sa fie lasat Rednic INDIFERENT DE REZULTATE. Iar in iarna se face o analiza si se hotaraste ce si cum....In iarna sper sa stim sigur daca pleaca Dinel sau Rednic sau niciunul.

cipi13
7th September 2004, 21:23
Cred ca pina in iarna ar fi varianta corecta....Tineti minte la dinamo cind a avut seria aia neagra de 7 infringeri.....nu a plecat antrenorul, nici un jucator si-au revenit si au inceput sa cistige...
Asta trebuie sa se intimple si la noi.....
Oricum se pare ca in iarna o sa se schimbe condicerea si este posibil, asa cum spune Vietnam, sa se schimbe antrenorul, sa plece din jucatori....offff nici nu vreu sa ma gindesc.....la zvonurile cu privire la cine vrea sa ia craiova....:headbang:

EDMOND_
7th September 2004, 21:52
Si daca nu castigam puncte nici in urmatoarele doua meciuri si cadem pe ultimul loc?!

rinso
7th September 2004, 22:10
asta nu se va intampla...de ce sa punem tot raul inainte??nu mai fii asa pesimist!

Brimi2004
8th September 2004, 23:40
Mie , sincer , imi este cam teama de meciul asta....prin Craiova se vorbeste ca Rednic ar fi fost atentionat de Staicu ca meciul cu CFR Cluj trebuie neaparat castigat. Unii spun ca si daca va castiga Rednic nu va ramane mai mult de etapa a saptea. Lumea este destul de impartita , iar o buna parte din cei care erau in tabara lui Rednic au trecut in tabara cealalta sau au devenit neutri.

Vietnam
9th September 2004, 11:31
Edmond atunci jucatorii vor trebui sa traga serios si sa recupereze! Eu zic ca nu avem cea mai slaba echipa din campionat dar datorita starii de tensiune avem cea mai nauca echipa din Divizia A. Am mai fost noi in situatii de astea si ne-am revenit.
Ma gindeam acum si la jocul echipei nationale....este la fel de urat ca si al Craiovei cu diferenta ca nationala reuseste sa dea goluri si sa cistige. SI pina la urma se pare ca asta conteaza.
Sa zicem ca Rednic gaseste solutia magica simbata si batem si culmea joaca si bine Universitatea ..... mai departe ce facem? Ma apuca dracii ca nu putem sa avem si noi un an normal cu victorii, cu egaluri, fara atacuri la antrenor chestii de astea .... :( Nasol..

cipi13
9th September 2004, 18:11
....prin Craiova se vorbeste ca Rednic ar fi fost atentionat de Staicu ca meciul cu CFR Cluj trebuie neaparat castigat...

Cred ca staicu nu mai trebuie sa ii spuna lui Rednic ca meciul de simbata trebuie cistigat....stie si singur....

Vietnam
10th September 2004, 16:49
Rednic poate sa si piarda ca se pare ca in curand ne va spune PA PA si pusi pentru ca Mititelu il vrea pe Napoli ca antrenor. Fraier Rednic daca pleaca singur! Ar trebui sa astepte sa-l dea afara ...primeste 75.000 USD. Pe care poate sa-i investeasca tot in Craiova ...mai cumpara actiuni la club. Daca mai poate cumpara 10% ar avea 30%+20% al lui Badea uite 50%

Maximus
10th September 2004, 16:53
Vietnam, tu chiar crezi ca cei doi au actiuni in club?

Vietnam
10th September 2004, 16:59
Nu mai cred nimic, speram doar. Toti au zis acelasi lucru dar vorba ta ..nici unul din cei doi nu a confirmat ca au 20+20% din actiunile clubului.

EDMOND_
10th September 2004, 21:49
Rednic poate sa si piarda ca se pare ca in curand ne va spune PA PA si pusi pentru ca Mititelu il vrea pe Napoli ca antrenor. Fraier Rednic daca pleaca singur! Ar trebui sa astepte sa-l dea afara ...primeste 75.000 USD. Pe care poate sa-i investeasca tot in Craiova ...mai cumpara actiuni la club. Daca mai poate cumpara 10% ar avea 30%+20% al lui Badea uite 50%

Vietnam , ce te face sa crezi ca avand actiuni la club Badea le-ar pune langa ale lui Rednic...mai ales dupa declaratiile lui Rednic din ultima saptamana...mai repede i le da inapoi lui Staicu...

Brimi2004
10th September 2004, 23:23
Ma tot gandesc de ce nu a reusit Rednic , daca are valoare sau nu.... daca a avut doar ghinion....sau si l-a provocat singur... daca Rednic pleaca ar trebui sa facem o analiza sa vedem unde a gresit si cum a ajuns aici...sa vedem care este partea lui de vina si de ce in returul trecut echipa a mers bine?

EDMOND_
14th September 2004, 19:44
Rednic chiar a plecat ...se vor face probabil zeci de analize , de catre suporteri , ziaristi , oameni de fotbal... pana una alta Rednic a recunoscut ca s-a inselat in cazul Badea si ca Mititelu l-a indus in eroare soptindu-i la ureche acesta ar vrea sa-i ia postul... cel putin asta a fost una din ultimele lui declaratii!!

cipi13
15th September 2004, 18:18
Rednic are valoare si nu merita sa plece asa de la club....indiferent de rezultate....trebuia lasat pina in iarna....
Repet ce am mai spus nu mai stiu unde....ca sint batrin.....cind il vad pe mititelu....mi se face dor de staicu...
Na ca am vrut sa scapam de staicu si am dat de mititelu....marioneta sau nu tot enervant e...a venit a dat pe toata lumea afara, a facut craiova de ris si acuma renunta....:rosu:

Vietnam
15th September 2004, 18:40
Ne strangem dom'le mai multi sa facem un gratar si sa ardem toti mititeii? Facand o paralela deloc intimplatoare, patronul post Staicu a intinat numele sfant al mincarii nationale de weekend -micul romanesc numit po****r mititel!!! Huuaaa nici pe asta nu-l mai pot minca cu placere? O sa m cosmaruri cand ma duc la padure!!!! :mda:

cipi13
15th September 2004, 18:47
Nu mai maninc mici.....sper sa nu vina la craiova vreun investitor cu numele de Fleica sau Bere...ca nu mai ies la padure deloc....:D

EDMOND_
16th September 2004, 11:38
Exista o posibilitate ca Rednic sa revina la Universitatea impreuna cu Staicu si Badea..
insa nu este mai putin adevarat ca Rednic ma enerveaza iar cu unele declaratii...
"inainte de a fi demis aranjasem cu doisprezece oameni de faceri sa investim cate 300 000 de euro in Universitatea"..
" absolut toti jucatorii ma vor inapoi " si aproape imediat " ii trasmit lui Lutu sa fie pregatit ca revin si stiu ca m-a sapat "
Am mai zis : sa lase naibii declaratiile si sa antreneze daca poate...daca nu sa ne lase in pace! Daca vrea sa investeasca bani si sa aduca si pe pe altii (investitori ) sa o faca intai si abia apoi sa vorbeasca! Ma scoate din sarite uneori!

inter
20th September 2004, 12:57
si ........ a fost cam liniste!

RstInPc
20th September 2004, 14:50
Dupa infrangerea suferita in fata Nationalului, Rednic anunta o puternica remaniere a lotului. :rolleyes:

RstInPc
20th September 2004, 14:55
Ultimele doua.
Sper ca nu v-ati suparat ca am intrat aici. Dar ma gindeam ca trebuie sa va mai...destindeti putin.

cipi13
20th September 2004, 15:24
In conditiile astea imi iau abonament si fac naveta Bucuresti Craiova.....:D:D:D:D

Si gata ca suntem off topic si ne rade Edmond.....:D

Vietnam
20th September 2004, 16:32
/hello Ciine sa stii ca am inceput sa dau din coada!!! :ok: Cu chestii de astea ne poti deranja oricand! Cu asa echipa vreau camere de luat vederi peste tot. Tot ce m-a ofticat este ca nu a fost surprins in poze schimbarea tricourilor :D . Vom avea meci de meci 40.000 de suporteri in tribuna. Ca sa nu mai spun de antrenamente. Singurul ciine rosu care poate intra gratis pe Oblemenco este RstInPc. Bravo suflete! Ne-ai indulcit amarul!
Cip13 daca iei abonamente la stadion fa si niste rezervari la antrenamente ... :evil: .....Cata galeria o sa facem! :yeah: Si daca la goluri o sa faca ca Plesan la golul trei cu Clujul... :o:

Revin on topic!
Am mincat bataie cu 3-1 de la National. Schimbam echipa.

cipi13
20th September 2004, 16:37
Am stat si m-am gindit....ma angajez masor la echipa....sau macar antrenor la portari..sau portar la stadion....orice...

On topic.....cu cine schimbam echipa ?

Brimi2004
21st September 2004, 10:41
Incerc sa-mi dau seama cum gandeste Rednic meciul , care este tactica lui... imi este insa foarte greu , cred ca la fel patesc si antrenorii echipelor cu care jucam...
va dati seama ce surprins a fost Olaroiu cand l-a vazut pe Hoban in teren , ce eforturi a facut sa-l anihileze!!!

Vietnam
21st September 2004, 13:47
Ma ofer ajutor de masor!

On topic:
Schimbam echipa cu cei de la Universitatea II...un joc or avea si aia ambitie ca a doua sansa se iveste mai rar...
:( Dar cred ca mai repede ajung ajutor de masor la echipa prezentata de dinamovist decat sa ajung sa-i vad din nou pe ai nostrii murind pe teren ( figurat vorbind) pentru victorie...

daca stau si ma gindesc e bine si ajutor de masor :D

EDMOND_
21st September 2004, 18:26
In mod surprinzator, astazi , in locul lui Njock , la intalnirea cu suporterii de pe forumul oficial a aparut..Mircea Rednic. Nu stiu de ce a trebuit tinut secret , dar cred ca Rednic a procedat la fel cum s-a intalnit in secret , de doua ori , cu doar cateva zeci de suporteri ...cred ca i-a fost frica de cine stie ce prezente nedorite ... de intrebari incomode naiba stie,postez in continuare cele mai interesante interventii...

= whiteblue4ever (1:56:53 PM): va apreiciez... o singura intrebare am insa... de ce inisistati cu csaba borbely? se vede ca nu are treaba cu fotbalul !
**fcuniversitatea (2:02:07 PM): pentru mine Borbely este un jucator util echipei

= eric_matei (1:58:17 PM): Nea Mircea de ce nu joaca Lutu?
** fcuniversitatea (1:58:58 PM): randamentul lui Lutu nu m-a multumit la ultimele meciuri

= tzitzi19 (2:20:57 PM): d-le rednic, credeti ca rubenilson merita sa fie titular dupa ce a ratat cateva ocazii mari si in jocul cu CFR si in cel cu Nationalul si in 7 etape nu a dat nici un gol?
**fcuniversitatea (2:22:59 PM): Rubi, nu a dat gol in 7 etape, dar a dat 2 pase de gol si si-a creat 5-6 ocazii in care ar fi putut sa marcheze

= roman_ro1 (2:24:29 PM): cam in cat timp va fi apt de joc Bastina ?
** fcuniversitatea (2:25:21 PM): Bastina va intra la meciul cu brasovul



=black_cata (1:59:31 PM): repriza a doua din meciul cu CFR echipa a jucat altceva.... ce le-atzi spus la pauza?!
** fcuniversitatea (2:01:22 PM): le-am transmis in pauza meciului cu CFR, ca nu aceea este valoarea lor

= roman_ro1 (2:31:43 PM): Dle Rednic ce jucatori tineri vin din urma la Craiova ?
** fcuniversitatea (2:33:01 PM): Tudor, Stoianof, Roman, Preda< Hoban, Lazarovici

= whiteblue4ever (2:33:39 PM): hoban?
whiteblue4ever (2:33:41 PM): hmmmmmmmmm
** fcuniversitatea (2:35:08 PM): A fost un meci de debut, imi pare rau, dar sunt sigur ca va ajunge un fotbalist f. bun .

= iri_ghenea (2:36:33 PM): exista o strategie cu privire la viitorul echipei?
** fcuniversitatea (2:37:01 PM): eu sunt preocupat de prezent

= black_cata (2:40:14 PM): dl Rednic, un pronostic pt meciul de sambata?
** fcuniversitatea (2:40:31 PM): 1-0... in primul sfert de ora
fcuniversitatea (2:41:03 PM): si la final 3-0

= roman_ro1 (2:41:18 PM): dle Rednic cate puncte puetm lua in urmatoarele 4 etape (cu Bacau, la Brasov, cu AEK si la Bistrita) ?
**fcuniversitatea (2:41:41 PM): 10


Cam asta a fost. comentariile faceti-le voi!

EDMOND_
26th September 2004, 13:29
Se pare ca Staicu a pus piciorul in prag! Rednic ar avea un ultimatum: victoria in meciul cu Brasovul !

EDMOND_
27th September 2004, 14:41
Gazeta Sporturilor :

"" Dacă Mircea Rednic chiar n-are nici o vină pentru situaţia actuală a Universităţii şi a semieşecului cu FCM Bacău, atunci antrenorul "Ştiinţei" a fost modest cīnd i-a criticat doar pe jucători. Mai sīnt atītea cauze nerostite de Rednic. Care ar mai fi ţapii ispăşitori?

Dumnezeu. Pentru că s-a găsit să dea o ploaie zdravănă peste īntreaga Craiovă chiar īn ziua meciului pe care Rednic īl avea īn etapa a 8-a, īmpiedicīndu-l să-şi pună īn aplicare planul tactic, dar şi să iasă de sub copertina băncii tehnice.

Suporterii. Deoarece, deşi rezultatele şi poziţia din clasament ale echipei recomandau din plin, nu au umplut stadionul şi nu au creat o atmosferă care să īmpingă formaţia de la spate ca să cīştige.

Pavel Badea. Pentru că a venit la meci īmbrăcat īn costum negru, prevestind un dezastru şi influenţīndu-i astfel pe jucători să gīndească negativ.

Cristi Popovici. Deoarece antrenorul băcăuanilor nu şi-a odihnit şi el oamenii de bază, Bogdan, Goian, Narcis Răducan, după modelul Gloria Bistriţa īn Giuleşti, şi a trimis īn teren chiar cea mai bună formulă. Cītă răutate! ""

Vietnam
27th September 2004, 17:30
... Buna gluma :mda:
Rednic a demisionat azi! :(
Iata o noua dovada cat de bun este la afaceri Dinel Staicu. Reusind sa scape de plata restului de salariu si sa scape si de Rednic. Ce lovitura frumoasa! :jerk: rivalizeaza cu cea facuta lui Mititelu.
Astept urmarea acestui foileton care nu se mai sfarseste odata "Tinar si nelinistit" are concurenta serioasa la Craiova.

EDMOND_
27th September 2004, 18:16
Vietnam , din cate stiu eu Rednic a primit bani in avans ... crezi ca Lui Dinel nu i-ar fi placut sa fim pe primele locuri ? Nici eu nici tu nu l-a adus pe Rednic , tot Staicu l-a adus si platit.... tu chiar nu observi ca echipa nu mai juca nimic , practic era totuna daca exista un antrenor sau nu..... Ti se pare ca are CFR Cluj un lot mai bun decat al Craiovei ?

inter
27th September 2004, 20:20
de kkt !
sa nu mai aud de rednic!

Vietnam
28th September 2004, 12:17
Aia pot spune ca au o echipa fara "vedete". Si care joaca ...Noi cu veterani si vedete ne tinem de certuri. Acum ca a plecat Rednic sa vedem cine va fi nebunul care se arunca in groapa cu lei? Important a fost sa plece Rednic..bun, a plecat, cu cine il inlocuim? Cu nimeni!!! Badea nu s-a pregatit cum trebuie ..trebuie demis... altcineva ... apararea de ***** ... sa plece!...Atacul este de *****...sa plece .. mijlocul.... Plesan are valoare comerciala ...sa plece sa incasam banii pe el pina nu se accidenteaza ... :D
Rabdare si tutun....rabdare nu stiu cat mai am dar la tutun am ajuns din nou la un pachet jumate .... :headbang: Si in iarna ce facem il mai schimbam odata pe domnul antrenor sincigas? Cred ca singura solutie in acest moment este Piturca si in iarna sa vina Paunestii la Craiova... si asa nu se mai schimba antrenorul ... sper :rolleyes:

EDMOND_
28th September 2004, 15:43
Vietnam , prietene , linisteste-te , postezi ca si cand ar mai fi Rednic antrenor....si trebuie sa gasesti vinovati jucatorii... eu nu am spus niciodata ca avem o echipa slaba...poate vor pleca cativa din cei adusi in vara care nu au ce face pe aici....dar echipa ramane , antrenor se va gasi....nimeni nu este de neinlocuit.... va fi greu cu adevarat sa refacem linia de aparare... in rest cred ca ne vom descurca...

inter
28th September 2004, 18:33
da nici pe Papura sa nu-l mai vad in aparare!

Brimi2004
28th September 2004, 20:03
O sa jucam cu Mutica si Dobre.... pai pe Papura l-ar primi astia cu amandoua mainile dar nu-i mai dau drumul cipriotii .... poate in iarna, insa nu stiu daca permite regulamentul....

Vietnam
29th September 2004, 11:19
da nici pe Papura sa nu-l mai vad in aparare!

N-ai sa-l vezi! Borbely va devenii fundas iar Papura atacant! :evil:

EDMOND_
29th September 2004, 12:16
da nici pe Papura sa nu-l mai vad in aparare!

Stiu ca nu-ti va place ce spun , dar Badea a avut deja discutii cu Papura pentru a-l face sa revina la echipa... el este doar imprumutat insa cipriotii nu prea ar mai vrea sa-i dea drumul. Au trecu doua etape , este titular a dat satisfactie si il vor in lot ... Asta este... daca vrei iti dau numarul lui de telefon , daca promiti ca nu -i trimiti mesaje cu injuraturi.... :ok:

EDMOND_
19th November 2004, 12:04
Editie speciala, 19 noiembrie .

"Ajuns la momentul adevărului, Dinel Staicu a recunoscut ieri, după ce a pasat echipa Consiliului Local, că īn vară şi-a dat practic cu stāngul īn dreptul, cānd a acceptat strategia de transferuri propusă de Mircea Rednic. “Am greşit şi eu, şi Pavel Badea cānd am adulat un singur om, pe Rednic. I-am lăsat practic echipa pe mānă şi uite unde am ajuns. Dacă īn vară nu făceam nici o schimbare, cu siguranţă ne aflam pe un loc mai bun decāt cel pe care suntem acum. Am īnţeles că nu se pot obţine rezultate bune dacă nu ai jucători valoroşi īn lot. Nici prin cap nu mi-ar fi trecut ca, īn al treilea an de finanţare, Universitatea să nu se claseze pe un loc fruntaş. Rezultatele au fost catastrofale”, a concluzionat Staicu īn legătură cu campania greşită de transferuri din această vară. El a mai adăugat īn glumă c㠓ne gāndeam īn vara asta, după spusele lui Rednic, că īn sezonul viitor vom fi mai mult pe drumuri prin Europa, pentru a juca īn competiţii internaţionale, şi, cānd colo, noi ne gāndim cum să mai rămānem īn divizia A”.

EDMOND_
15th February 2005, 18:19
Conform ziarului local Opinia Craiovei .. plecarea lui Gane in China a fost de fapt o manevra a lui Rednic care ar fi bagat in buzunar cam 20 000 de Euro din transferul jucatorului.
De asemenea tot Rednic ar fi fost si in spatele refuzului lui Gane de a semna pentru Craiova, i s-ar fi promis lui Gane ca prin Porumboiu se va interveni la liga sa i se anuleze eventuala suspendare, astfel incat sa ramana si cu banii Craiovei, dar sa poata juca si la alta echipa, in speta FC Vaslui, cu care a facut deplasarea in Italia.
Ziaristul, Laurentiu Cazan , lanseaza ideea ca si in spatele problemelor legate de Jovanovic se afla tot Rednic care cauta prin orice mijloace sa se razbune pe Universitatea. Astfel, comportamentul lui Jovanovic din ultima vreme nu a fost deloc intamplator..mai ales ca nu a avut astfel de iesiri cat a fost antrenor Rednic. De fapt , acesta l-ar dori si pe fundasul sarb la Vaslui, si acesta ar fi un scenariu prin care clubul sa renunte la jucator fara pretentii.
In plus, oficialii craioveni il suspecteaza pe Rednic ca a fost pe mana cu Porumboiu in momentul in care l-a adus pe Jovanovic,si ca a stiut ca jucatorul mai avea o zi si ajungea liber de contact..., dar a ascuns acest lucru , si spunand ca are nevoie de jucator, i-a facut pe craioveni sa vireze 50 000 de dolari...este unul din motivele pentru care Staicu nu l-a mai agreat pe Mircea Rednic...
Sunt doar cateva aspecte pe care ziaristul le aduce in discutie..... insa in principiu, sunt lucruri care ar putea fi adevarate, tinand cont de anumite intamplari.

Zapada
15th February 2005, 18:35
mare siret rednic asta!
antrenor mare nu va fi niciodata daca umbla cu cioara vopsita

EDMOND_
26th February 2005, 14:43
Auzi stire....

"Marius Bratu de la Petrolul Ploieşti, Florin Croitoru de la Poli Iaşi, Jovanovici de la Univ. Craiova şi un atacant brazilian īn vīrstă de 29 de ani. Pīnă la prima etapă a returului, “Puriul” va īncerca să-i aducă la echipă pe Liviu Ciubotariu de la Dinamo şi pe Perjă de la Rapid. " Prosport

asta dupa ce adusese deja peste 10 jucatori la Vaslui.....cred ca din echipa aia care termina turul pe locul I , cu noua puncte in fata Ceahlaului nu mai ramane nimic, nimic....
"Un profesionist adevarat nu trebuie contestat "....doar laudat! :drak: