PDA

View Full Version : Danut Coman, invitat permanent al suporterilor Argesului



Tudose
2nd September 2004, 09:38
Capitanul echipei FC Arges, portarul Danut Coman, a acceptat sa devina invitatul permanent al suporterilor pitesteni prin intermediul acestui forum. El va incerca, in limita timpului sau disponibil, sa intre in dialog cu noi aproximativ de doua ori pe saptamana, discutand despre evolutia echipei din prisma jucatorului care evolueaza pe teren. Primul prilej, comentarii asupra meciului din ultima etapa disputata, 1-1 in deplasare cu Poli Iasi.

DComan
2nd September 2004, 16:17
Primul prilej, comentarii asupra meciului din ultima etapa disputata, 1-1 in deplasare cu Poli Iasi.
La Iasi am fost placut surprins de atmosfera. O galerie cum toate echipele-si doresc. Suporteri insufletiti si, mai mult, neobositi. Pana in minutul 90 tribunele au fost alaturi de Poli Iasi. Si noi ne dorim asa ceva la Pitesti!
Poli Iasi o echipa ce-si merita locul in A. Nu a fost usor si singurul dezavantaj al lor a fost lipsa lor de experienta in prima divizie.

vladi
2nd September 2004, 16:30
Daniel, pentru ca tot ai vorbit de galeria Argesului iar aici pe forum e o mica disputa in ceea ce-l priveste pe Moldovan. Crezi ca are sens ca la meciul cu Steaua sa fie contestat antrenorul in loc sa sustinem echipa ?

DComan
2nd September 2004, 16:39
Galeria cred ca trebuie sa sustina echipa. O atmosfera neprietenoasa nu ne ajuta cu nimic.

ultravioletu
2nd September 2004, 16:45
Din nefericire, la Piteşti lumea este foarte blazată, probabil că vreo zece-cinşpe ani de "B" ne-ar aduce şi pe noi în situaţia in care este Iaşiul, Apulum si Clujul acuma sau în care au fost Foresta sau Reşita acum ceva ani: spectatorii să fie alaturi de echipa în număr mare, indiferent de adversar şi de locul din clasament.
Eu am mai zis-o şi altă data: în '98, când aveam echipă care juca excelent şi care era înca pe primul loc (dupa 8 etape), la meciul cu Sportul din etapa a noua au fost cam vreo 3.000 de spectatori. Daca nici la bine nu se oboseşte lumea să vină la toate meciurile, atunci ce pretenţie să avem acuma?
Problema este că nu te mai poţi baza pe acelaşi nucleu de "spectatori" fideli, 99% din ei din Piteşti şi cu nostalgia lui Dobrin. Am mai zis-o şi prin alte părţi: clubul trebuie să încerce activ să atragă suporteri noi din toate zonele judeţului, prin oferte promoţionale adresate tinerilor şi copiilor (care pot fi "inoculaţi" uşor cu dragostea de echipă şi care pot deveni suporteri fideli în anii care vin). În plus, trebuie îndepărtată imaginea urâtă, nu foarte departe de realitate, pe care o are în România conceptul de "stadion": locul unde beţivanii şi derbedeii se duc să înjure (motiv pentru care părinţii mei nu m-au lăsat să merg la meci până pe la 16 ani, când deja îi pusesem în faţa faptului împlinit). Aceasta trebuie făcută prin atragerea familiior la meciuri (prin oferte gen "plăteşti un bilet şi vii cu nevasta şi doi copii"). Dacă s-ar face şi nocturna aia odată, ieşitul la stadion ar putea să devină şi la noi, aşa cum este în tările civilizate, o ieşire "în oraş", comparabilă cu cinematograful sau terasa. Dar pentru toate asta trebuie iniţiative puternice din partea clubului.

iulian
2nd September 2004, 16:51
Galeria cred ca trebuie sa sustina echipa.O atmosfera neprietenoasa nu ne ajuta cu nimic.
Este corect ce spui insa asta se aplica in cazul in care vezi ca jucatorii dau tot ce pot intr-o anumita partida...deci daca ii "simti" ca vor dar nu pot...ai dreptate...dar ce spui de cazul in care vezi ca un jucator poate dar nu vrea ? si atunci trebuie sa il incurajezi ?

Bob1128
2nd September 2004, 16:56
Ce pronostic dai pentru meciul urmator pe care il are FC Arges?

Tudose
13th September 2004, 00:33
Pentru Dani, cand va intra aici, 2 poze de la iesirea de pe teren dupa meciul cu Steaua, unde a fost eroul partidei.

Sinn Fein
13th September 2004, 09:34
Bravo Coman!!!!! Bravo Coman!!!!! Bravo Coman!!!!!! Bravo Toata Echipa!!!!!!

DComan
13th September 2004, 16:39
Bravo Coman!!!!! Bravo Coman!!!!! Bravo Coman!!!!!! Bravo Toata Echipa!!!!!!
Multumesc in numele meu si al echipei tuturor celor care ne-au fost alaturi.

Sinn Fein
13th September 2004, 16:48
Salut Dani, gata si examenele pe ziua de azi? felicitari inca o data pt meciul cu Steaua..nu e victorie, dar e un rezultat bun pentru noi
Cum priviti meciul cu CFR? Optimisti? Credeti ca se poate un rezultat bun?

Vadim
13th September 2004, 16:49
Danut, felicitari pentru meciul pe care l-ai facut ieri contra Stelei. Ai demonstrat ca esti un portar talentat si constant, dar mai important decit orice, ca poti fi un capitan adevarat care isi impinge echipa spre rezultatel mari! Sa speram ca vad si altii si vei fi chemat la echipa nationala!

Tudose
13th September 2004, 16:51
Dani, cum crezi ca se poate specula momentul favorabil deschis prin meciul de ieri? Chiar daca nu am castigat, ma refer la evolutia buna a echipei, la aprecierile unanime din presa, la faptul ca stadionul a fost plin. Putem continua printr-o serie buna (desi urmeaza 2 meciuri grele, cu CFR la Cluj si cu Nationalul acasa)? Poate insemna asta un nou inceput pentru echipa?

mstancu
13th September 2004, 17:03
Felicitari pentru meciul de ieri! Normal ar fi, tinand cont de situatia actuala, sa fii convocat la nationala! Ce parere ai?

dlgicu
13th September 2004, 17:10
Felicitari si din partea mea, Danut! Pe langa evolutia din intreaga partida, daca nu erai inspirat in fata lui Dica in minutul 90 se duceau de rapa toate eforturile echipei, asa ca eu consider ca cea mai mare parte din acest rezultat bun ti se datoreaza, si daca am avea macar cate un jucator in fiecare compartiment care sa joace meci de meci cu daruirea si profesionalismul tau am ajunge departe.

Apropo de meci de meci, sper ca acum, ca aveti moralul ridicat, mergeti la Cluj la victorie si nu la "e bun si un egal" ca pana acum, ca altfel nu mai reparam "adevarul" in veci.

Sinn Fein
13th September 2004, 17:15
macar sa scoatem numai egaluri in deplasare si victorii acasa..:)):))
a propos, Dani, ce zici de gestul lui Neaga, care s-a enervat si a aruncat banderola de capitan ca nu a batut el penalty-ul? Mie mi s-a parut ca ii lipseste putin bun-simt, asa cum are Dica, pe care oricum nu l-ar fi fluierat sau huiduit nimeni daca inscria..cu Neaga insa e alta problema..pacat de el

iulian
13th September 2004, 17:42
Felicitari Danut :ok:
Ti-ai salvat echipa de la infrangere...chiar meriti felicitari :ok:

Vadim
13th September 2004, 17:44
Danut, asta e un compliment mare, vine de la un stelist. Dupa cum vezi, aici lumea este foarte fair-play. :)

ultravioletcanada
13th September 2004, 18:13
bravo Dani! poate o avea iordanescu ochi si pentru tine...

suporterul
13th September 2004, 18:58
Salutare Dane si ma bucur ca mai sunt jucatori care sparg gheata si pe web. Meciul cu Steaua a fost, penaltiul aparat de tine mi-a produs multa bucurie si inca o tura la consignatie dupa bere. Iti doresc sa ai o prestatie din ce in ce mai buna si sa fii cu reflexele la zi :)
Succes FC Arges si poate anul asta reusim o figura mai buna. Ca si capitan poti sa transmiti salutari tuturor baietilor din partea suporterilor argesului imprastiati prin colturile lumii si ale tarii. Sa stie ca exista si ca sunt o echipa iubita. Si pentru asta sa joace mai cu dorinta.

mavrick
13th September 2004, 20:53
Excelent meci.

Vadim
14th September 2004, 01:16
Dane, ce ai vrea sa ii transmiti lui Dica? Cum l-ai ghicit? ;)

DComan
14th September 2004, 09:50
Va multumesc inca o data tuturor celor care sunteti alaturi de FC Arges.Stiu ca toate aceste laude nu-mi sunt adresate numai mie ci intregii echipe.Si-n numele lor va multumesc.
Cu sinceritate va spun ca nu am crezut ca ne iubeste asa de multa lume.Si nu vrem sa va dezamagim.Asta-i o promisiune.Vom trage cat mai tare pentru rezultate de care sa fim si noi si voi mandri.

DComan
14th September 2004, 09:59
macar sa scoatem numai egaluri in deplasare si victorii acasa..:)):))
a propos, Dani, ce zici de gestul lui Neaga, care s-a enervat si a aruncat banderola de capitan ca nu a batut el penalty-ul? Mie mi s-a parut ca ii lipseste putin bun-simt, asa cum are Dica, pe care oricum nu l-ar fi fluierat sau huiduit nimeni daca inscria..cu Neaga insa e alta problema..pacat de el
Neaga este prietenul meu.Si prietenii sunt aceia care-si spun cu sinceritate ceea ce gandesc.Gestul lui a fost pueril.Un gest lipsit de maturitate,care poate parea mic dar care poate sa umbreasca evolutiile bune si poate atrage priviri neprietenoase din partea fanilor si a presei.N-ar fi trebuit sa faca asta.Un capitan de echipa merge pana la capat!

DComan
14th September 2004, 10:01
Felicitari Danut :ok:
Ti-ai salvat echipa de la infrangere...chiar meriti felicitari :ok:
Tie trebuie sa-ti multumesc in mod special pentru fair-play.Daca toti am poseda aceasta calitate fotbalul ar fi departe.

DComan
14th September 2004, 10:09
Dani, cum crezi ca se poate specula momentul favorabil deschis prin meciul de ieri? Chiar daca nu am castigat, ma refer la evolutia buna a echipei, la aprecierile unanime din presa, la faptul ca stadionul a fost plin. Putem continua printr-o serie buna (desi urmeaza 2 meciuri grele, cu CFR la Cluj si cu Nationalul acasa)? Poate insemna asta un nou inceput pentru echipa?
Meciul cu Steaua a dovedit ca putem.Tine de noi sa pastram stacheta sus si asta incercam.Stadionul plin a fost un coechipier valoros.Si asa am vrea sa fie mereu.
La Cluj o sa fie extrem de greu.E o echipa surprinzatoare si plina de dorinta.Sunt la inceput de drum si motivatiile lor sunt puternice.Un oras mare merita o echipa mare.
O sa fie extrem de greu dar mergem la victorie.

DComan
14th September 2004, 10:12
Dane, ce ai vrea sa ii transmiti lui Dica? Cum l-ai ghicit? ;)
E greu sa spun cum l-am ghicit.De fapt cand vorbesti de ghicit...Am simtit.Am simtit ca pot sa apar si asa a fost.Lui Dica ce sa-i spun?Pot sa parafrazez doar:Sambata,Dumnezeu a fost pitestean.

DComan
14th September 2004, 10:16
Danut, felicitari pentru meciul pe care l-ai facut ieri contra Stelei. Ai demonstrat ca esti un portar talentat si constant, dar mai important decit orice, ca poti fi un capitan adevarat care isi impinge echipa spre rezultatel mari! Sa speram ca vad si altii si vei fi chemat la echipa nationala!
Nu exista jucator care sa nu spere ca intr-o zi va fi convocat la echipa nationala.Si pentru asta fiecare trebuie sa munceasca mult si sa arate ca poate.O sa muncesc in continuare si stiu ca daca va fi sa fie chiar va fi.Multumesc pentru aprecieri.

DComan
14th September 2004, 10:17
Felicitari pentru meciul de ieri! Normal ar fi, tinand cont de situatia actuala, sa fii convocat la nationala! Ce parere ai?


bravo Dani! poate o avea iordanescu ochi si pentru tine...
Eu fac tot ce tine de mine.

Angelina Jolie
14th September 2004, 11:35
Dan, sper sa faci un meci excelent la Cluj, dar sa bata CFR cu 1-0. Felicitari pentru prestatia din meciul cu Steaua.
Apropo, am o curiozitate. Cum veti aborda meciul din Gruia? Ca un meci cu o nou promovata unde mergeti sa atacati si sa luati punctele, sau ca un meci cu o echipa care inscrie destule goluri si impotriva careia vreti sa va aparati si sa punctati eventual pe contraatac.

Vand vise
14th September 2004, 11:53
Dan, la ce echipa ai dori sa te transferi, Steaua cumva? :D
Ai accepta sa fi rezerva pe multi bani?

Paul
14th September 2004, 11:57
O intrebare , sper un raspuns sincer ...

in prima repriza a fost penalty la alt duel Coman - Dica ?

Vulturul
14th September 2004, 12:59
Bravo Dani...Felicitari pt evolutia de duminica!!!

gioia
14th September 2004, 13:40
Ma alatur si eu celor care te-au felicitat pentru jocul de duminica .... daca o sa ai evolutii asemanatoare si in continuare, sigur vei ajunge la nationala! Totul e sa scapi de "blestemul" accidentarilor! Cit de grava este lovitura de la umar?

DComan
15th September 2004, 15:59
Dan, la ce echipa ai dori sa te transferi, Steaua cumva? :D
Ai accepta sa fi rezerva pe multi bani?
Acum sunt la FC Arges.Si cu gandul si cu sufletul.Asa ca nu pot sa-ti raspund la ce echipa as vrea sa ma transfer.
Fiecare dintre noi are la un moment dat in viata statutul de rezerva.Nu-i rusinos.
Dar nu as accepta niciodata din start statutul de rezerva numai de dragul banilor.

DComan
15th September 2004, 16:03
Dan, sper sa faci un meci excelent la Cluj, dar sa bata CFR cu 1-0. Felicitari pentru prestatia din meciul cu Steaua.
Apropo, am o curiozitate. Cum veti aborda meciul din Gruia? Ca un meci cu o nou promovata unde mergeti sa atacati si sa luati punctele, sau ca un meci cu o echipa care inscrie destule goluri si impotriva careia vreti sa va aparati si sa punctati eventual pe contraatac.
Multumesc pentru urari.Si eu sper sa fac un meci frumos si bun la Cluj.Cat despre rezultat sper ca l-ai scris gresit si ca va fi 0-1.
Clujul a inscris cele mai multe goluri,e adevarat.Si faptul ca e nou promovata e un plus in motivatia lor.Asa ca noi mergem la victorie si pregatiti sa jucam cu o echipa omogena si puternica.
Trebuie sa scapam de -2-ul de la adevar.

DComan
15th September 2004, 16:05
O intrebare , sper un raspuns sincer ...

in prima repriza a fost penalty la alt duel Coman - Dica ?

Este raspunsul meu.Al celui care a fost acolo.Nu a fost contact intre mine si Dica.Asa ca nu a fost penalty.

DComan
15th September 2004, 16:06
Bravo Dani...Felicitari pt evolutia de duminica!!!

Multumesc.A fost meciul intregii echipe.

DComan
15th September 2004, 16:08
Ma alatur si eu celor care te-au felicitat pentru jocul de duminica .... daca o sa ai evolutii asemanatoare si in continuare, sigur vei ajunge la nationala! Totul e sa scapi de "blestemul" accidentarilor! Cit de grava este lovitura de la umar?

Sper ca vremea accidentarilor a trecut.Multumesc pentru incurajari.
Accidentarea de la umar nu este una care sa-mi fi afectat pregatirea fizica.Este doar o contuzie.Ma pregatesc normal.
Inca o data multumesc.

gioia
15th September 2004, 17:05
Sper sa ai aceeasi evolutie ca pina acum si la Cluj ! Bafta....

Vulturul
15th September 2004, 19:59
dani ce parere ti-a lasat publicu din tribuna???
si in ceva cum ti se pare initiativa ultras viola de a se despartii de vulturii lui smoala???

vladi
16th September 2004, 14:07
Dani, pot sa fiu si eu rezerva rezervei tale la un meci amical ?:-)))) Numai sa stau si eu pe banca linga baieti :-D


...si in alta ordine de idei, Dani din partea mea poti sa sari si cu picioarele inainte pe adversar (e doar o metafora:-) , atita timp cit nu se da penalti...ce tot atitea intrebari daca a fost penalti sau nu la faza cu dica din prima repriza.....?:-)

gioia
18th September 2004, 12:22
Am inteles ca ai facut un joc bun si la Cluj,felicitari.... pacat ca s-a terminat egal!

Tudose
18th September 2004, 15:28
Dupa meciul cu Steaua, presa centrala facea observatia ca esti tipul de portar care ramane pe picioare la penalty-uri, fara a plonja dinainte, si astfel ai aparat destule astfel de executii (numai in celebrul meci cu Rapidul din Cupa, in noiembrie 2002, ai scos 3 lovituri de la 11 m). Poti explica care este strategia pe care o adopti pentru a avea succes in astfel de situatii? E vorba de o pregatire tehnica speciala, de concentrare, ori de un duel psihic cu executantul?

In alta ordine de idei, dupa meciul de la Cluj au aparut o serie de comentarii legate de faptul ca suntem la al cincilea egal in 7 partide si din nou am primit gol in ultimele minute. Cateva opinii poti citi aici:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=4517

Tu ce parere ai?

Sinn Fein
30th September 2004, 09:43
nu mai vine Coman pe forum????

Tudose
30th September 2004, 11:21
Pana maine, la meciul cu Bacaul, cu siguranta nu. Dar va reveni apoi.

Sinn Fein
30th September 2004, 16:01
speram :))

vladi
3rd October 2004, 15:39
Am auzit si eu de faza cu amenda luata de Coman!:-) ...eu propun conducatorilor clubului sa il amendeze pe Coman cu 3 ,50 lei pentru greseala de a fi avut freza pe dreapta (sau pe stinga, ceea ce e si mai grav ) :-) este de neacceptat asa ceva! peste faptul ca luam bataie si Moldovan joaca doar la egal mai pot sa trec, dar peste asa masura de indisciplina nu pot:-D :p :p

DComan
4th October 2004, 16:18
Am auzit si eu de faza cu amenda luata de Coman!:-) ...eu propun conducatorilor clubului sa il amendeze pe Coman cu 3 ,50 lei pentru greseala de a fi avut freza pe dreapta (sau pe stinga, ceea ce e si mai grav ) :-) este de neacceptat asa ceva! peste faptul ca luam bataie si Moldovan joaca doar la egal mai pot sa trec, dar peste asa masura de indisciplina nu pot:-D :p :p

Este adevarat ca s-au stabilit amenzi, dar nu s-a stabilit daca le vom si plati. Nu numai eu am de platit aceasta amenda ci tot lotul.

Sinn Fein
4th October 2004, 17:51
Dani, am si io o curiozitate: cum naiba antreneaza Moldovan? Ce va spune? "ma, dati gol si apoi sa speram ca nu ne dau si ei?" Mie mi se pare ANORMAL ca un lot care e destul de bun si de tanar sa joace ceea ce joaca Argesul acum, adica 0 0 0 0 0 0 0. Jucatori sunt, bani sunt (nu cred ca sunt probleme financiare mari)...si atunci? Ce se intampla la echipa asta?????

DComan
5th October 2004, 15:33
Dupa meciul cu Steaua, presa centrala facea observatia ca esti tipul de portar care ramane pe picioare la penalty-uri, fara a plonja dinainte, si astfel ai aparat destule astfel de executii (numai in celebrul meci cu Rapidul din Cupa, in noiembrie 2002, ai scos 3 lovituri de la 11 m). Poti explica care este strategia pe care o adopti pentru a avea succes in astfel de situatii? E vorba de o pregatire tehnica speciala, de concentrare, ori de un duel psihic cu executantul?

In alta ordine de idei, dupa meciul de la Cluj au aparut o serie de comentarii legate de faptul ca suntem la al cincilea egal in 7 partide si din nou am primit gol in ultimele minute. Cateva opinii poti citi aici:

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=4517

Tu ce parere ai?

Scuze pentru intarzierea raspunsului.Succesul apararii unui penalty tine de concentrare.Si de ceea ce simti in momentele acelea.SI eu ,nu de putine ori,am plecat inainte de lovitura.E mult mai greu sa ghicesti coltul asa.

Este adevarat ca am fost invinsi pe final de multe ori.Este foarte greu si nu stiu daca pot sa explic acest fapt.

DComan
5th October 2004, 15:35
Dani, am si io o curiozitate: cum naiba antreneaza Moldovan? Ce va spune? "ma, dati gol si apoi sa speram ca nu ne dau si ei?" Mie mi se pare ANORMAL ca un lot care e destul de bun si de tanar sa joace ceea ce joaca Argesul acum, adica 0 0 0 0 0 0 0. Jucatori sunt, bani sunt (nu cred ca sunt probleme financiare mari)...si atunci? Ce se intampla la echipa asta?????

Nu sunt in masura sa comentez maniera in care domnul Moldovan antreneaza echipa.Eu sunt jucator.
Dar te invit la un antrenament daca vrei sa observi cum se desfasoara o sedinta de pregatire.

vladi
5th October 2004, 18:41
Dane, poate ca nemultumirile noastre sint exprimate in gluma, dar este haz de necaz.

Uite chiar ar fi o idee sa venim la un antrenament (kokojanele mergem ?), poate asa intelegem si noi mai bine ce se intimpla la echipa, cum lucreaza Moldovan.



P.S. Aveti antrenamente simbata vreodata ?:-)
Multa Bafta cu Brasovul!

Tudose
5th October 2004, 21:12
Dani, noua ni se pare nedrept ca si tu sa fii inclus in lista celor care au primit amenzi. Nu stim ce ai mai fi putut sa faci in plus fata de evolutia ta in meciurile de pana acum. Cred ca, per ansamblu, amenda a lovit serios in moralul jucatorilor, capitol la care se parea ca stateam destul de bine. Este oare psihicul problema cea mai mare in lotul lui FC Arges acum? Pentru ca in mod cert jucatorii au valoare.

Sinn Fein
6th October 2004, 09:51
Pentru ca in mod cert jucatorii au valoare.

Asa credeam si eu, dar, cu exceptia a 3-4 jucatori, de restul ma indoiesc. Politica dezastruoasa de achizitii si vanzari de jucatori.

gioia
7th October 2004, 12:34
Ar trebui ca si Moldovan sa primeasca o amenda cit toata echipa....oricum s-a jucat jalnic la Bacau...ma intreb ce ar fi fost in ultimele meciuri daca nu erai tu in poarta....

ultravioletcanada
7th October 2004, 22:29
Intr-un interviu acordat de Silviu Lung ziarului "Evenimentul Zilei", acesta declara:
"Aveti un portar favorit in Divizia A?
Da, imi place foarte mult Danut Coman, de la Pitesti. Despre Lobont nu mai e nimic de spus. Din moment ce apara la Ajax, n-ai ce sfaturi sa-i dai. " :D
poate citeste asta si un anumit suporter bancar :ciocan: daca nici Lung se pricepe la portari... :ok:

Tudose
7th October 2004, 23:04
Sa indicam exact si link-ul, sa nu creada cineva ca e o inventie:
http://www.evenimentulzilei.ro/sport/?news_id=168323

Tudose
16th October 2004, 14:06
Un meci excelent al lui Dani Coman si la Urziceni, in Cupa Romaniei, lucru reflectat de presa din Pitesti (din pacate, prea putin de cea centrala). Si o fotografie de la meci, felicitat de coechipieri.

Tudose
24th October 2004, 14:01
Daniel, cum a fost la Timisoara? Meritati felicitari. Ati reusit sa va adunati foarte bine dupa o serie neagra, deci echipa are forta si tarie de caracter! Ar trebui sa incercati sa mentineti aceeasi unitate a colectivului si asta va aduce cu siguranta mai multe succese.

vladi
24th October 2004, 22:09
si nu in ultimul rind, cum e cu oferta Stelei... :(

Sinn Fein
25th October 2004, 09:22
chiar, ne parasesti si tu pentru Steaua?

DComan
25th October 2004, 15:39
chiar, ne parasesti si tu pentru Steaua?

Deocamdata sunt jucator la FC Arges,echipa mea de suflet,si o sa-mi fac datoria cat de bine pot.Multumesc tuturor celor care au incredere in mine.

vladi
25th October 2004, 15:40
Dani iti gasim noi echipa afara numai sa nu te duci la Steaua....ii asaltam cu mailuri pe aia de la Milan si Barcelona :-) Numai sa vina sa te vada

Tudose
25th October 2004, 15:43
Daca tu si colegii tai veti reusi sa mentineti tonusul psihic si forma aratata la Timisoara... atunci cu siguranta vom avea un traseu fara probleme in acest campionat. S-a mai refacut moralul acum, dupa victoria de pe Bega?

vladi
25th October 2004, 15:48
chiar asa Dani, cind joci an de an la salvare nu te oboseste psihic ? nu intervine o resemnare in rindul jucatorilor ? ..de unde deriva mentalitatea aia despre care se tot vorbeste la noi ?

gioia
25th October 2004, 16:54
"Deocamdata sunt jucator la FC Arges,echipa mea de suflet,si o sa-mi fac datoria cat de bine pot.Multumesc tuturor celor care au incredere in mine."
Cit o sa m-ai rezisti?....pina la urma va trebui sa pleci si tu undeva....ti-oi face datoria, dar meriti mai mult decit sa aperi poarta unei echipe care an de an lupta pentru salvare....

Sinn Fein
29th October 2004, 09:36
Portarul bielorus are oferte tentante din Rusia, Steaua putînd obţine în schimbul său peste un milion de dolari. 30 de meciuri a jucat Vasili Hamutovski la Steaua, în Divizia A. Transferat în vara lui 2003, portarul în vîrstă de 26 de ani a fost cel mai bun fotbalist stelist sezonul trecut, avînd o medie a notelor acordate de reporterii Gazetei Sporturilor de 6,52. Surse din anturajul clubului FC Argeş susţin că Steaua s-a interesat deja de condiţiile transferului lui Dănuţ Coman în Ghencea, ca variantă de înlocuire a lui Hamutovski.

sursa: gsp 29.10.2004

deci, Dani, ce spui de asta?

si inca ceva: se vorbeste ca vei fi chemat la lot pt meciul cu Armenia, FELICITARI !!! chiar MERITAI !!!

Vulturul
29th October 2004, 09:43
Coman, la nationala

Selectionerul Anghel Iordanescu intentioneaza sa-l convoace pentru meciul cu Armenia pe portarul lui FC Arges, Danut Coman. Pentru pitestean, acest lucru ar reprezenta o premiera.


CADOU. Danut Coman apara la FC Arges cu o pereche de manusi personalizate primite de la Bogdan Lobont.
Inaintea meciul de pe 17 noiembrie, din Armenia, "Generalul" se confrunta cu mari probleme de efectiv. De data aceasta, din randul tricolorilor va absenta si Bogdan Lobont. In lipsa acestuia, Iordanescu ii va convoca pe rapidistul Dolha, "bancarul" Marius Popa si pitesteanul Danut Coman.

DEBUT. Evolutiile constant bune avute in poarta formatiei din Trivale l-au facut pe Coman sa intre in atentia selectionerului, care intentioneaza sa-l cheme pentru meciul echipei nationale de luna viitoare, de la Erevan. Deja oficialii FRF au luat legatura cu persoanele din conducerea gruparii pitestene, solicitand pasaportul pentru a-i putea obtine lui Coman viza de intrare in Armenia.

REZERVA. Prezenta portarului argesean la echipa nationala nu ar insemna si titularizarea acestuia. Iordanescu il priveste pe Danut Coman ca pe o a treia varianta de titularizare, favorit pentru a intra in primul "11" fiind giulesteanul Emilian Dolha, urmat de goalkeeper-ul Nationalului, Marius Popa. Sub tricolor, Coman ar urma sa se reintalneasca insa cu fostii sai coechipieri de la FC Arges, Adrian Neaga si Nicolae Dica. Din pacate, suspendarea lui Adrian Mutu il impiedica pe portarul pitestean sa evolueze din nou alaturi de "Briliant", cu care a fost coleg la juniori.


CV
Danut Dumitru Coman
Nascut: 28.03.1979 – Stefanesti (judetul Arges)
Face parte din 1997 din lotul lui FC Arges
Meciuri in Divizia A: 57
Meciuri la nationala Under 21: 25
Meciuri la nationala Under 18: 35
Portar preferat: Iker Casillas

Sursa: http://www.jurnalul.ro/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=16559&mode=thread&order=0&thold=0

Adi
2nd November 2004, 10:52
Cu puţină şansă,
Coman va fi titular cu Armenia
Deşi încă nu au fost trimise convocările pentru partida de pe 17 noiembrie cu Armenia, Dănuţ Coman va fi cu siguranţă chemat la lot de către selecţionerul Anghel Iordănescu. Surse din cadrul Federaţiei Române de Fotbal ne-au dezvăluit că accidentarea lui Marius Popa în derby-ul Steaua – FC Naţional a complicat şi mai mult situaţia la nivelul portarilor, Iordănescu intenţionând să îl cheme pe Bogdan Stelea, deşi acesta nu a mai jucat de la partida Dinamo - Gloria Bistriţa. Stelea ar urma să dea încredere celorlalţi doi selecţionaţi, Dolha şi Coman. De asemenea, n-ar fi exclus nici ca George Curcă, de la FC Farul, să reintre în vederile Generalului, deşi el a pierdut locul de titular în favoarea lui Vlas. Culmea este că în cazul în care se va accidenta şi Emilian Dolha, singurul portar valid care ar putea apăra poarta României ar fi Dănuţ Coman!
Supărat după meciul cu Gloria
Singurul jucător din lotul Argeşului care era trist după meciul FC Argeş – Gloria Bistriţa era chiar căpitanul de echipă al piteştenilor, Dănuţ Coman. La o oră de la terminarea partidei, Coman nu se putea bucura de prima victorie a lui FC Argeş pe teren propriu din cauza celor trei goluri încasate. „Am primit trei goluri exact acum, când nu trebuia. Eu aştept să fiu convocat la echipa naţională, şi acestea nu dau deloc bine la imagine. Au fost trei goluri imparabile, dar puţină lume mai dă importanţă acestui lucru, tot ce rămâne este cifra 3 din dreptul meu”, spunea cu amărăciune Coman. Singura consolare a acestuia a fost că principalii contracandidaţi ai săi au încasat tot câte trei goluri: Dolha (Rapid) cu Univ. Craiova, dar unul a fost anulat, şi Popa (FC Naţional) cu Steaua, după care a fost înlocuit de Nae.

vladi
2nd November 2004, 15:34
Dani, bafta la nationala! /hello /hello /hello

Darkslowstar
2nd November 2004, 15:52
Am si eu cateva intrebare pt. d-ul Coman: Cum crezi ca poti sa ajungi la nationala cand participi la blaturi ordinare cum este cel cu Bistrita? Sau la o echipa adevarate de afara? Iti apreciez calitatile de jucator si ma bucur ca ai terminat cu accidentarile in serie. De ce nu ai facut si tu ca Dossey acum catva ani cand s-a opus unui blat al Steagului cu Bacaul si impreuna cu Alexandru Andrasi au castigat meciul de unii singuri?

dlgicu
2nd November 2004, 17:47
Nu zic ca n-o fi fost blat, dar cum poti sa te opui ca portar la un blat la care echipa ta trebuie SA CASTIGE? Sa lasi goluri numai de-al naibii? Pai atunci te asigur eu ca nu mai pupa nationala in veci.

Darkslowstar
2nd November 2004, 17:54
Sa scoti tot, asa cum a facut Dossey acum catva ani la acel celebru Brasov-Bacau cand impreuna cu Andrasi si cu publicul aflat deja pe garduri a stricat blatul pus la cale de restul. Mai ales ca danut Coman are si valoarea sa inchida poarta. Numai sa vrea.

De ce oare am impresia ca nu voi primi nici un raspuns de la el, si nici de la Bilasco?

Tudose
2nd November 2004, 17:56
Coman nu a avut nici o vina la goluri, practic au fost imposibil de scos, iar ceea ce a depins de el a aparat.

DComan
3rd November 2004, 18:06
Am si eu cateva intrebare pt. d-ul Coman: Cum crezi ca poti sa ajungi la nationala cand participi la blaturi ordinare cum este cel cu Bistrita? Sau la o echipa adevarate de afara? Iti apreciez calitatile de jucator si ma bucur ca ai terminat cu accidentarile in serie. De ce nu ai facut si tu ca Dossey acum catva ani cand s-a opus unui blat al Steagului cu Bacaul si impreuna cu Alexandru Andrasi au castigat meciul de unii singuri?

Dupa parerea ta care sunt golurile pe care as fi putut sa le apar si n-am facut-o? Iti respect parerea dar nu ar trebui sa acuzi atata timp cat nu stii sigur ce a fost in teren.
Pe de alta parte iti multumesc pentru aprecierile facute la adresa mea.

ultravioletcanada
4th November 2004, 03:22
De ce oare am impresia ca nu voi primi nici un raspuns de la el, si nici de la Bilasco?
Precum se vede, impresia a fost gresita :happy

Sinn Fein
4th November 2004, 09:36
si a raspuns si Bilasco (vezi pe thread, am pus eu o intrebare de acest gen). Dani, mult succes la nationala si multa bafta in meciurile ramase

DComan
4th November 2004, 11:52
Vreau sa va multumesc tuturor pentru interesul pe care-l aratati evolutiei carierei mele.
Convocarea mea la lot nu e inca sigura dar va multumesc oricum pentru sustinere si incurajari.
Cat despre Steaua deocamdata nu sunt decat supozitii.Oricum sunt fericit ca-mi sunteti aproape.

Sinn Fein
4th November 2004, 13:19
Si am fi si mai aproape daca (si in momentul in care) Argesul va termina pe locul 1 in campionat, asa cum speram de prea mult timp.
bafta multa sambata, iti garantez ca o sa fie MULTI pitesteni in tribuna stadionului, chiar daca ascunsi printre rapidisti (stam si noi pe unde apucam). Chiar daca nu o sa se vada, o sa fim acolo. Speram sa faceti un meci bun.

vladi
4th November 2004, 13:27
Dani, daca nu am crede ca ai valoare de nationala, nu am vrea ca un jucator al Argesului sa mearga acolo si sa dezamageasca. Te sustinem pentru ca meriti, si dupa aia ca esti pitestean :-)

...din pacate, ca prin minune, am vazut ca Stelea a fost titular la Dinamo in ultimul meci de campionat, dupa declaratiile pe care le-a facut referitoare la Iordanescu. Sper ca faza sa nu tina.

..plus ca o pasarica mi-s soptit mie ca te cheama nea Puiu :-)

Tudose
4th November 2004, 14:09
Dani, discuta cu baietii si sa mergeti cu incredere si concentrare maxima si in Giulesti, si la Craiova. E un moment bun pe care il traversati si care trebuie amplificat. Sa aveti convingerea ca se pot obtine rezultate foarte bune!

Sinn Fein
4th November 2004, 16:52
chiar asa, spune-le ca noi cei de pe onlinesport.ro (suporterii argeseni) asteapta sa scrie de bine sambata dupa meci :))
le tzinem pumnii stransi, SE POATE!!!!!!! SE POATE!!!!! SE POATE!!!!!!!

Recoba
5th November 2004, 11:13
Forza Steaua !!! Coman Daca Vii La Steaua Trebuie Sa Te Bati Pt Titularizare. E Tudor Hamutovski Si Tu... Daca Vii... Succes !!!

Darkslowstar
5th November 2004, 14:52
Dupa parerea ta care sunt golurile pe care as fi putut sa le apar si n-am facut-o? Iti respect parerea dar nu ar trebui sa acuzi atata timp cat nu stii sigur ce a fost in teren.
Pe de alta parte iti multumesc pentru aprecierile facute la adresa mea.

Thx. mai intai pentru raspuns. Sincer nu ma asteptam sa-mi raspunzi, mai ales ca nu sunt suporter argesean (desi Argesul imi este simpatica) asa ca te rog sa ma scuzi ca te-am subapreciat :).
Asa este, nu stim sigur ca a fost blat, dar toate semnele indica asta. Presupun ca cunosti si tu istoria meciurilor dintre Arges si Bistrita. Nu pot sa te acuz de nimic (oricum depinde si de restul jucatorilor cate goluri ei tu) dar cred ca nu primesti in fiecare zi 3 goluri acasa, si mai ales de la Bistrita. Chiar daca tu nu esti implicat, esti de acord cu mine, cred, ca astfel de suspiciuni nu-ti fac bine la cariera. Poate castigati in retur la Bistrita (sper sa retrogradeze Gloria, desi slabe sanse) si atunci se rupe aceasta traditie de reciprocitate.
Pana una alta succes in Grant, numai o prestatie buna acolo iti garanteaza un loc in avionul de Erevan. :ok:

Sinn Fein
5th November 2004, 17:28
Thx. mai intai pentru raspuns. Sincer nu ma asteptam sa-mi raspunzi, mai ales ca nu sunt suporter argesean (desi Argesul imi este simpatica) asa ca te rog sa ma scuzi ca te-am subapreciat :).
Asa este, nu stim sigur ca a fost blat, dar toate semnele indica asta. Presupun ca cunosti si tu istoria meciurilor dintre Arges si Bistrita. Nu pot sa te acuz de nimic (oricum depinde si de restul jucatorilor cate goluri ei tu) dar cred ca nu primesti in fiecare zi 3 goluri acasa, si mai ales de la Bistrita. Chiar daca tu nu esti implicat, esti de acord cu mine, cred, ca astfel de suspiciuni nu-ti fac bine la cariera. Poate castigati in retur la Bistrita (sper sa retrogradeze Gloria, desi slabe sanse) si atunci se rupe aceasta traditie de reciprocitate.
Pana una alta succes in Grant, numai o prestatie buna acolo iti garanteaza un loc in avionul de Erevan. :ok:


Dark, nu sar in apararea lui Coman pentru ca e pitestean, dar sunt cateva chestii; daca urmareai tot thread-ul, vedeai ca Dani a raspuns cam la toate intrebarile puse, indiferent de cine erau puse, suporteri argeseni sau nu, deci chestia cu subapreciatul ar trebui sa existe eventual dupa cateva zile in care nu se raspunde, ceea ce nu e cazul, nu imediat ce ai postat.
Sa stii ca in opinia multora, Gloria este o super echipa, care ar putea termina lejer campionatul in locurile 1-4 daca ar vrea, ceea ce nu e cazul :sleep: . nu cred ca au bani pentru asta. asa ca a primi 3 goluri de la gloria nu e o chestie ciudata. asta nu raspunde la intrebarea daca a fost blat sau nu, si eu am semne de indoiala. dar se poate intampla ca Gloria sa dea 3 goluri. aminteste-ti de faimosul dinamo-foresta 4-5...
in rest, sper sa ai dreptate cu evolutia buna a lui Coman in Giulesti si cu locul in avionul de Erevan :))

Darkslowstar
5th November 2004, 17:47
Mea culpa ca nu m-am uitat prin toate mesajele. Doar ca intrebarile mele nu erau tocmai comode si nefind suporter al Argesului nu m-as fi mirat sa ma fi ignorat si sa raspunda numai la intrebarile voastre. Bravo lui pentru atitudinea fata de fani, jos palaria. Mai ales ca nu e o chestie de moment. As fi vrut ca si stegarii mei sa fie la fel.
Nu cred ca Gloria e atat de buna precum zici. Noi i-am batut la Bistrita in returl trecut destul de rau 1-3 parca. Cred ca puteati sa-i bateti in Trivale si fara reciprocitate.

ultravioletcanada
6th November 2004, 05:26
Mea culpa ca nu m-am uitat prin toate mesajele. Doar ca intrebarile mele nu erau tocmai comode si nefind suporter al Argesului nu m-as fi mirat sa ma fi ignorat si sa raspunda numai la intrebarile voastre. Bravo lui pentru atitudinea fata de fani, jos palaria. Mai ales ca nu e o chestie de moment.
Corect, Dani e deosebit, si nu spun asta fiindca e jucatorul nostru. Daca fiecare echipa din tara ar avea 3-4 ca el, probabil campionatul nostru ar arata altfel. :rolleyes: Nu stiu de ce am impresia ca si daca va pleca la alta echipa, FC Arges si suporterii alb-violeti vor ramine mereu in sufletul lui. Nu face parte din cei care uita de unde au plecat. Eu nu pot decit sa ii doresc ca peste 2-3 ani Dani sa scrie in continuare aici pe forum, dar sa apere poarta unei echipe dintr-un campionat adevarat. :ok:

Sinn Fein
8th November 2004, 09:51
Dani, felicitari pentru meciul din Giulesti, am fost pe stadion. Presa de luni spune ca a fost un meci intre Coman si Niculae. Mie mi-a placut si Niculae, el a fost Rapid si cam atat. Am si eu cateva intrebari, mai mult curiozitati:
- cum a gandit Moldovan sa-l "anihileze" pe Niculae, se stia ca e pericolul nr. 1? aparare in zona sau marcaj strict la om?
- ce faceai in afara careului cu Niculae, la faza aia cand era sa facem toti infarct? :))
IN rest, felicitari inca o data pentru ambitia cu care ati jucat, toti am fost super fericiti ca macar s-a vazut ca ati pus osul la bataie si ati demonstrat ca puteti si mai mult. ADICA FINALA DE CUPA!!!!!!!! /hello /hello /hello

lucas1977
8th November 2004, 10:35
Daca pana acum il felicitam doar pe Coman, cred ca dupa meciul cu Rapid toata echipa merita felicitari. Probabil ca jucatorii au fost suparati dupa infrangere, dar suporterii cred ca sunt multumiti de modul in care a jucat echipa. Dincolo de cateva greseli individuale, au fost momente cand jocul de pase si vointa jucatorilor a impresionat.

vladi
8th November 2004, 14:40
in gazeta Dani a luat 7, Dolha 6 ...:-) Sper sa fie semn bun pentru iconitzele lu' nea Puiu :-)

Si eu sint multumit de cum au jucat baietii, cel putin pentru ca mi-au dat ocazia sa ii vad pe rapidistii de la tribuna 1 cum faceau spume la 0-1 si la 2-2. Dar totusi sint putin suparat pentru ca se putea mai mult. Parerea mea, vorba unui candidat de Arges:-)


Nu inteleg insa supararea lui Moldovan de la sfirsitul meciului..Dani, voi jucatorii v-ati simtit dezavantajati de arbitraj ? Banuiesc ca ati vorbit dupa meci de asta.

Sinn Fein
9th November 2004, 09:38
In Prosportul de azi, pe lista posibililor portari pt Armenia erau Stelea, Dolha si Tudor...ce naiba face Iordanescu? Asteapta sa se transfere Coman la o alta echipa pt a-l convoca?

gioia
11th November 2004, 13:16
Mare pacat ar fi sa nu te convoace la lot nici acum cind esti cel mai constant portar din campionat .....kokojanel a pus bine problema, se pare ca trebuie sa joci in capitala....

Tudose
11th November 2004, 13:19
In "Gazeta Sporturilor" de marti Cristi Marinescu anunta ca Danut Coman si-a prelungit intelegerea cu FC Arges si a primit si o majorare a contractului. Ziaristul spunea ca vechiul contract expira in decembrie 2006, desi noi stiam de vara anului 2005 (deci apare deja o inavertenta). Dani, te rugam sa ne spui care e adevarul, pentru ca impresia e ca din nou e o inventie a presei.

Sinn Fein
11th November 2004, 13:52
Dani, Continui Cu Noi??????????? Uraaaaaaaaaaa Uraaaaaaaaaaaa Uraaaaaaaaaaaa Uraaaaaaaaaaaaaa

vladi
11th November 2004, 14:41
nu e prima data cind se intimpla chestia asta, si mi se pare ciudata (prietenii stiu de ce).....in gazeta Coman a luat nota mai mare decit Guso. In prosport Guso a fost notat mai bine decit Coman. Mereu in Prosport Coman are note mai mici, ca si in cazul meciului din Giulesti.

Darkslowstar
12th November 2004, 16:07
kokojanel a pus bine problema, se pare ca trebuie sa joci in capitala....
Imi pare rau sa o zic dar pt. carierea lui Coman ar fi mai bine sa se transfere la o echipa din Bucuresti, cel putin atat timp cat Iordanescu atrenor la nationala. Si in cazul Steagului, nu l-a bagat niciodata pe Flavius Moldovan in seama, nici macar in lotul largit. Si ca sa vezi coincidenta de cand joaca la National, cum a ajuns sa joace si titular. Buga ar fi meritat cel putin o sansa, dar nu la- convocat decat odata cand stia ca e accidentat si ca oricum nu putea juca. Din pacate oricat de bine ar apara Coman, nu cred ca ar avea o sansa cu Iordanescu. In schimb Dolha va fi probabil titular :mda: .
Mi se face scarba. Si ne mai miram ca nu ne mai calificam nicaieri.

Sinn Fein
12th November 2004, 17:20
Asa e Darkslowstar, ai dreptate; daca ne uitam la campionatele puternice, cu care degeaba vrem sa ne comparam (vezi echipele noastre in UEFA), selectia la nationala se face INDIFERENT de echipa la care joaca, fie provincie / capitala, si de locul in clasament. Dar cu Iordanescu, nu ai la ce sa te astepti. Pacat ca nu se poate face un referendum national sa-l dam jos. Nu cred ca are cota de po****ritate de 1%. Sau macar sa fie nepo****r, dar cu rezultate. La el, nici una, nici alta. Mi-e scarba de el.

DComan
15th November 2004, 17:36
In "Gazeta Sporturilor" de marti Cristi Marinescu anunta ca Danut Coman si-a prelungit intelegerea cu FC Arges si a primit si o majorare a contractului. Ziaristul spunea ca vechiul contract expira in decembrie 2006, desi noi stiam de vara anului 2005 (deci apare deja o inavertenta). Dani, te rugam sa ne spui care e adevarul, pentru ca impresia e ca din nou e o inventie a presei.

Uneori presa este inaintea evenimentelor si stie mai multe decat cei despre care scriu.Eu nu stiu inca sa-mi fi prelungit contractul.Nu exclud posibilitatea acestui fapt dar la momentul aparitiei acelei stiri si chiar la acest moment nu am nimic concret de declarat.

gioia
15th November 2004, 17:40
Nu cred ca sunt in masura sa iti spun ce sa faci, tu stii cel mai bine ce ai de facut (...nimic insa nu este intimplator...). Pacat ca nu esti acum in Armenia....(da se pare ca trebuie sa ajungi in Capitala ca sa prinzi nationala)

DComan
15th November 2004, 17:43
Tuturor celor care au crezut in mine, celor carora nu le-a fost teama ca n-as putea face fata unei convocari la nationala si au fost siguri ca n-as putea sa-i dezamagesc, le multumesc. Pentru mine toate opiniile voastre si pasiunea pentru fotbal mi-au fost si-mi sunt sprijin moral.
E onorant sa stii ca esti apreciat atat de suporterii echipei tale cat si de alti iubitori ai fotbalului. Va multumesc.

DComan
15th November 2004, 17:44
Nu cred ca sunt in masura sa iti spun ce sa faci, tu stii cel mai bine ce ai de facut (...nimic insa nu este intimplator...). Pacat ca nu esti acum in Armenia....(da se pare ca trebuie sa ajungi in Capitala ca sa prinzi nationala)

Asa cum bine zici : nimic nu este intamplator...

Darkslowstar
15th November 2004, 17:44
Uneori presa este inaintea evenimentelor si stie mai multe decat cei despre care scriu.Eu nu stiu inca sa-mi fi prelungit contractul.Nu exclud posibilitatea acestui fapt dar la momentul aparitiei acelei stiri si chiar la acest moment nu am nimic concret de declarat.


Adica impresarul poate sa-ti prelungeasca contractul cu clubul fara ca tu sa sa stii si sa aprobi continutul contractului (sau actului aditional), asta vrei sa zici? Sunt si eu curios cum se petrec lucrurile astea, mai ales ca si meseria mea are legatura cu contracte, acte, etc.

DComan
15th November 2004, 17:48
Adica impresarul poate sa-ti prelungeasca contractul cu clubul fara ca tu sa sa stii si sa aprobi continutul contractului (sau actului aditional), asta vrei sa zici? Sunt si eu curios cum se petrec lucrurile astea, mai ales ca si meseria mea are legatura cu contracte, acte, etc.

Nu am vrut sa zic asta.de unde a reiesit asa?Nimeni nu poate sa-ti prelungeasca contractul cu clubul fara stiinta ta.Am vrut sa zic doar ca presa avanseaza uneori idei ca fiind certitudini.O discutie de principiu devine uneori in presa ca ceva sigur.

gioia
15th November 2004, 17:52
Dani, nu e greu sa ai incredere in cineva care se vede ca traieste pentru fotbal...

gioia
15th November 2004, 17:55
Povestea asta cu prelungirea contractului poate fi aruncata in presa si de cineva di club, v-ati gindit la asta baieti?

Darkslowstar
15th November 2004, 18:24
Nu am vrut sa zic asta.de unde a reiesit asa?Nimeni nu poate sa-ti prelungeasca contractul cu clubul fara stiinta ta.Am vrut sa zic doar ca presa avanseaza uneori idei ca fiind certitudini.O discutie de principiu devine uneori in presa ca ceva sigur.

Pai probabil cuvintele tale "Eu nu stiu inca sa-mi fi prelungit contractul.Nu exclud posibilitatea acestui fapt ..." m-au indus in eroare.

Poate sa-ti prelungeasca oricine daca ii dai mandatul sa o faca. Am vazut asta de atatea ori in munca mea (ce-i drept la cantareti/compozitori si nu la fotbalisti) incat probabil de aceea am interpretat vorbele tale. Mai ales ca din cate am auzit multi dintre colegii tai de meserie dau un mandat foarte larg impresarilor si de multe ori afla ultimii de propriul lor transfer.
Bineteles ca este numai treaba ta ce contract semnezi cu impresarul tau si ce imputerniciri ii acorzi.

Bafta in continuare, si sper ca nu esti demoralizat de nedreapta ta neconvocare.

Deluxe
15th November 2004, 18:28
Danut, you´ll get a chance with the National Team soon.

Cheers from a Spanish fan of Romanian football!

Rechinul Ucigas
15th November 2004, 20:52
Forza Farul !!! Respect Pt Argeseni !!!

Sinn Fein
16th November 2004, 09:29
Acelasi respect pt Farul si din partea mea!

vladi
16th November 2004, 16:41
Dani, sper sa te intelegi la bani cu cei din conducere...nu vrea sa ajunga si Argesul o echipa de asa zisi "mercenari"...chiar nu am nimic impotriva fotbalistilor veniti din alte parti, dar parca cei legati sufleteste de un club dau o identitate echipei respectiva. Sa ne uitam putin in curtea oltenilor, nu degeaba Craiovei i se spune acum 'echipa nimanui".

Sinn Fein
20th November 2004, 09:24
Dani, cum crezi ca va lucra nationala cu Piti si daca sansele tale de a fi convocat cresc sau scad? Din moment ce nu esti de-al lui becala, io zic ca e de bine :))

Vulturul
24th November 2004, 12:21
Dani in societatea de ieri(23.11.2004) a aparut un articol ca vrei colegi noi in aparare...Pe cine ti-ai dori??

dlgicu
27th November 2004, 22:33
Dani, dupa meciul de azi cineva ar trebui sa fie cel putin ipocrit sa se opuna plecarii tale la orice alta echipa, din tara sau din strainatate.

Esti singurul care in acest tur a purtat insemnele echipei FC Arges cu demnitate, si aici ma refer nu numai la jucatori, ci si la antrenori si conducatori, la toti cei care plimba vreo tzeava pe la clubul acela. Ti-ai facut din plin datoria, chiar in unele momente in care nimeni altcineva nu si-o mai facea. Ai adus de unul singur puncte echipe si nu cred ca s-a pierdut vreunul pe mana ta.

Iti multumesc Dani pentru ce ai facut pana acum, nimeni nu te va blama daca vei lua decizia de a pune capat momentelor penibile cand trebuie sa aperi poarta Argesului, sa iti mai fie rusine de rusinea (de fapt de nerusinarea) celorlalti atunci cand Argesul pierde puncte dupa puncte.

Tudose
27th November 2004, 23:59
Fara Dani Coman in poarta in seara aceasta am fi primit de la 7 in sus...

vladi
28th November 2004, 13:18
Dani, marfa interventia de la lovitura libera din final...vorba lui Tudose, plecam cu 7-8 acasa daca nu erai tu in poarta.....te-am vazut ca tipai la fundasi, ce le spuneai ?:-) Banuiesc ca nu ii felicitai..si nu ma refer ca le dadeai indicatiile obisnuite :-)

uti2102
28th November 2004, 13:43
Danutze, cat le-a dat Borcea colegilor tai ?! Sa le fie rushine ! :mda: Pentru un ban gramada bagatzi fotbalul romanesc din ce in ce mai adanc in noroi... :ciocan:

Vulturul
28th November 2004, 15:59
Dani tin sa iti multumesc in numele Ultras Viola pentru ce ai facut in acest tur la FCARGES in ceea ce priveste restul echipei sa le fie rusine!!!

Sinn Fein
29th November 2004, 09:53
Aceleasi multumiri si din partea mea, Dani...jucator exceptional, atat am avut de spus

lucas1977
29th November 2004, 10:50
Intr-adevar, ai scos superb sutul lui Claudiu Niculescu din lovitura libera. Am revazut faza si nu-mi venea sa cred.
Bafta in continuare si speram sa te vedem pe marile stadioane ale lumii si nu prin mocirla acestei tzari. Meriti mult mai mult.

Vulturul
2nd December 2004, 18:06
"Clonati-l pe Coman!"
Capitanul a facut show
Satul sa mai fie lasat la mâna fundasilor, care si la acest meci l-au pus la încercare mai mult decât jucatorii olteni, Danut Coman si-a facut singur viata mai usoara. În repriza a doua, dupa ce a intervenit de trei ori în situatie de singur cu adversarul în fata, lucru cu care s-a obisnuit, Coman a iesit din poarta si a jucat si rolul liberoului. Astfel, timp de 30 de minute a respins absolut toate mingile venite spre careul sau, l-a driblat de câteva ori pe Njock în afara suprafetei sale de siguranta, a batut un aut de la margine si chiar a încercat câteva pase de gol, de peste 50 de metri lungime. Fiecare actiune a capitanului echipei a fost întâmpinata cu aplauze de spectatorii din tribune, care l-au ovationat îndelung la finalul meciului.Impresionati de prestatia lui Coman, jucatorii craioveni au tinut sa-l felicite pe pitestean si chiar sa-l pupe!
Singurul caracter adevarat
Suporterii gazda au afisat înca de la început un mesaj special pentru jucatorul care a dovedit atasament si caracter ca nimeni altul de la FC Arges: "Super Coman - Clonati-l". Mesajul a fost preluat de toti spectatorii, care l-au asteptat în parcarea stadionului dupa meci special pentru a-l felicita. "Mi-am schimbat parerea despre Coman: nu mai este cel mai bun portar din tara, este printre cei mai buni cinci portari din Europa", ne-a declarat unul dintre membrii Adunarii Generale a clubului FC Arges. Constantin Stancu a apreciat si el prestatia portarului sau, spunând ca "a avut o evolutie sigura, a iesit destul de bine la baloanele din afara careului si a dat siguranta echipei".

Sursa:Top

ultravioletcanada
3rd December 2004, 16:54
oare o fi adevarat ce scrie aici: http://www.gsp.ro/?c=1&b=4042 :o:
chiar daca mi-ar parea rau sa fie asa, cred ca ar merita un transfer afara.

uti2102
3rd December 2004, 16:56
Tre' sa fie nebun sa plece la Mons. Ashtia nici nu joaca in Europa. Il luam noi sub aripa la vara, ca ne paraseshte Khamutovski.

ultravioletcanada
3rd December 2004, 17:00
lasa-l mai bine acolo, in belgia :D

Tudose
3rd December 2004, 17:08
Si eu zic ca ar fi mai bine pentru Coman in Belgia.
alpopa, dupa meciul cu FC Arges - Steaua tineai sus si tare ca nu l-ai da pe Khamutovski ca sa il iei pe Coman. Ce faci, ai intors macazul?

uti2102
3rd December 2004, 17:10
Dak pleaca Khamu ar avea shanse sa devina titular. Shi asta ar insemna ca ar face ceva pentru fotbalul romanesc. La Mons ce-o sa faca ?! :o:

Tudose
3rd December 2004, 17:21
Parerea mea e ca in momentul de fata e cel mai in forma portar din Divizia A, peste Khamutovski, deci ar putea fi titular si acum. De la Mons probabil s-ar putea obtine un pret mai bun, si asta ar insemna ca face ceva pentru FC Arges.

uti2102
3rd December 2004, 17:28
:happy Pentru FC Argesh ?! :happy Ba pardon, pentru mercenarii din conducere. Sa nu-mi spui ca banii primitzi sambata trecuta au ajuns la FC Argesh ca nu te cred! :happy

Tudose
3rd December 2004, 17:32
Eu fac doar comparatia intre ce s-a primit (oficial) pe Nicolae Dica (250.000$) si ce s-ar fi obtinut daca ar fi fost transferat la Eintracht Frankfurt (pretul vehiculat era de 850.000$).

uti2102
3rd December 2004, 17:41
Aici ai dreptate. O sa-i scriu lu' Gigi sa va dea numa' bani albi, sa nu mai sponsorizeze mafia argeshana. Ai putea s-o faci shi tu.

Tudose
3rd December 2004, 18:33
S-ar putea totusi sa discutam degeaba. Este adevarat ca Dumitru Tudor, ca si belgianul din fotografie si inca un coleg al sau au fost la meci in Trivale. Crainicul stadionului, Dorel Stefanescu, a anuntat ca acestia au venit sa il vada pe Coman. Totusi, la finalul meciului ei au negat interesul pentru portarul pitestean, sustinand ca au urmarit un jucator al Craiovei, dar nu Plesan, pe care il considera prea scump. Presa a preluat insa anuntul initial. Poate ne va spune mai multe chiar Coman.

uti2102
3rd December 2004, 18:36
Cert e totushi ca Danutz Coman merita mai mult. Mult mai mult. Ramane de vazut cat de profesionist este. Shi asta se va vedea abia cand va ajunge sus.

Darkslowstar
7th December 2004, 17:19
Coman merita ceva mai bun decat Mons. Decat la o echipa de mana a saptea din Belgia mai bine la Steaua. Asa ar avea sansa sa se bate direct cu Loby la titularizare in poarta Romaniei. Si desi nu sunt eu fanul Stelei, iar fi mai bine la Steaua pt ca se poate remarca usor la un transfer la o echipa adevarata de afara.
Bafta Coman :ok:

PS nu in ultimul rand vacanta placuta, o meriti.

vladi
8th December 2004, 12:52
Chiar asa Dani, Mons ti se pare o echipa ok pentru tine ?

ultravioletcanada
8th December 2004, 16:36
vad ca si rapid ar fi interesat de coman: http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=30349

DComan
15th December 2004, 14:03
Intai de toate vreau sa-mi cer scuze ca nu am mai fost aici,alaturi de voi,in ultimul timp.Vreau sa va spun ca sunt magulit de numarul de mesaje precum si de faptul ca-mi sunteti alaturi.Va multumesc tuturor pentru aprecierile pe care le-ati facut referitoare la cariera mea si la viitorul meu.

Sergio
15th December 2004, 14:27
In caz ca pleaca Hamutovski, ai accepta oferta Stelei?

vladi
15th December 2004, 14:55
Intai de toate vreau sa-mi cer scuze ca nu am mai fost aici,alaturi de voi,in ultimul timp.Vreau sa va spun ca sunt magulit de numarul de mesaje precum si de faptul ca-mi sunteti alaturi.Va multumesc tuturor pentru aprecierile pe care le-ati facut referitoare la cariera mea si la viitorul meu.

Dani, ne bucuram ca te-ai intors...imi era frica sa nu fi trecut pe forumul altei echipe :-)))))

Sinn Fein
16th December 2004, 09:52
Nu-i dau drumul lui Coman

"Dacă vor fi oferte concrete pentru Coman şi Prepeliţă să plece de la Argeş, îi vom chema şi vom discuta în particular pretenţiile lor financiare. Este posibil să le mărim contractele pentru a rămîne la club. Oricum, lui Coman nu-i dăm drumul să plece!", a declarat ieri preşedintele Constantin Nicolescu. y Cristi Marinescu

gsp din 16.12.2004

Dani, cum comentezi decizia clubului? Pentru noi e bine, dar pentru tine?

DComan
22nd December 2004, 16:56
Va doresc un Craciun linistit,multa sanatate si realizari.Anul care vine sa ne gaseasca mai buni,mai increzatori si cu si mai multi prieteni.
Va multumesc pentru increderea si sprijinul pe care ni le-ati dat,mie si coechipierilor mei,atunci cand aveam mai multa nevoie.

La multi ani!

Tudose
6th January 2005, 23:05
Dani, ce zici de caricatura asta? E preluata din Gazeta Sporturilor din 30 decembrie. Seamana tactica defensiva infatisata in desen cu ceea ce va invata Cartu la primele antrenamente? :)
Cred ca se potriveste si cu dorinta ta de a primi cat mai putine goluri in retur.

Vulturul
7th January 2005, 09:58
Căpitanul echipei FC Argeş este optimist din nou, după ce finalul campionatului l-a prins dezorientat, nemulţumit de faptul că apărarea l-a lăsat mai mereu descoperit în faţa atacanţilor adverşi. Coman a declarat că are încredere totală în noul antrenor, Sorin Cârţu, şi speră ca FC Argeş să cunoască gustul amar al înfrângerii de cât mai puţine ori de-acum încolo.

Dănuţ Coman: „Am primit îngrozitor de multe goluri”
# Dani, cu ce gânduri aţi pornit în această pregătire?
- Pregătirea de iarnă este cea mai grea şi urâtă pentru un fotbalist, dar în momentul acesta avem mare nevoie de ea, de-asta am şi început mai devreme. Sper ca după venirea lui Cârţu să nu se mai pună problema retrogradării.
# Sunt multe 25 de goluri primite într-un singur tur?
- Îngrozitor de multe! Nu trebuia să primim atât de multe goluri, dar cauzele se ştiu. Acum nu ne rămâne decât să nu mai repetăm greşelile din tur.
# Câte goluri vrei să iei în acest retur?
- Maxim 15, dar o să tragem cu toţii să micşorăm cât mai mult cifra. Asta înseamnă mai puţin de un gol pe meci, ceea ce nu se poate compara cu ce a fost în tur. Dar, important este ca să fiu titular, şi apoi mai vorbim.
# Cum să nu fii titular? Ai vreo ofertă de a pleca?
- Nu ştiu nimic, mă simt bine aici la Piteşti. Nu am discutat cu nimeni, discuţiile s-au purtat prin intermediul impresarului meu. Eu nu vreau să plec de la FC Argeş.

FC Argeş nu i-a mărit contractul lui Coman
Preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, Constantin Nicolescu, a afirmat la sfârşitul anului trecut că Dănuţ Coman şi Andrei Prepeliţă, jucătorii piteşteni care sunt cei mai curtaţi de cluburile din Bucreşti, vor primi o mărire a contractelor pentru a nu fi tentaţi de banii lui Dinamo, Steaua sau Rapid. Acest lucru nu s-a întâmplat până astăzi şi, conform spuselor preşedintelui Ilinca, nici nu se va mai petrece până la finalul campionatului în curs. „Coman a beneficiat de o renegociere a contractului în vară, când a primit suplimentar 25%, iar Prepeliţă şi-a mărit şi el valoarea contractului. Deocamdată nu se pune problema unei alte majorări”, a declarat Ilinca. Dănuţ Coman are o înţelegere valabilă cu FC Argeş până în decembrie 2006, iar Prepeliţă până în martie 2009.

SURSA: TOP

Vulturul
10th January 2005, 21:41
Deşi s-a arătat dispus unor eventuale negocieri pentru plecarea la o echipă de peste hotare în această iarnă, portarul echipei FC Argeş Dănuţ Coman ar putea reintra în atenţia selecţionerului echipei naţionale de fotbal. Dacă Anghel Iordănescu l-a neglijat pentru partida cu Armenia din cadrul preliminariilor Campionatului European, Victor Piţurcă ar putea să-l convoace pe Coman pentru primul meci amical al anului. Asta pentru că portarul titular Bogdan Lobonţ s-a accidentat şi a devenit indisponibil pentru cel puţin şase săptămâni.
Portarul echipei FC Argeş, Dănuţ Coman, a fost cel mai în formă jucător al Argeşului pe parcursul turului de campionat şi, deşi a încasat 25 de goluri, noul antrenor cu portarii de la echipa naţională, Gabi Boldici, l-a creditat ca cel mai bun portar al campionatului. Coman este, în opinia lui Boldici, printre cei mai buni patru portari din România.

Se întoarce în Cipru
Dacă Dănuţ Coman va fi convocat la echipa naţională pentru meciul amical cu Slovacia, Coman va face cale întoarsă în Cipru, deoarece partida inter-ţări se va desfăşura tot la Larnaca, unde FC Argeş şi-a stabilit cartierul general, dar la şase zile după ce formaţia piteşteană a părăsit Ciprul.

SURSA: TOP

vladi
13th January 2005, 18:19
Dani, aminteste-ti cum s-au purtat cei de la Rapid cu Dolha inainte sa semnezi cu Rapidul ....si nu numai cu el:-(

Pancujunior
14th January 2005, 04:33
Coman bine ai venit la noi!! :D :D :D :D :D :D :D

Vi3rme_X
14th January 2005, 15:36
Dani...am o intrebare....de ce doar 200.000 $ ? stim foarte bine ca valorezi mult mai mult!... RUSINE clubului ca te vinde la pretul asta! :rosu:

SUCCES in viitor!

uti2102
14th January 2005, 15:59
Pai cat sa valoreze mai baietzi ?! Shi io zic ca 200 000 e putzin in comparatzie cu ce-i afara, da' traim totushi in Romania....Sa nu uitam ca e posibil sa mai fie shi ceva bani negri in transfer.

Vi3rme_X
14th January 2005, 16:05
Pai cat sa valoreze mai baietzi ?! Shi io zic ca 200 000 e putzin in comparatzie cu ce-i afara, da' traim totushi in Romania....Sa nu uitam ca e posibil sa mai fie shi ceva bani negri in transfer.


Poi ma alpopa cu 200.000 $ l-a luat Univ. Craiova pe Dragan care e non-valoare(stiu asta ca a mai fost imprumutat la Pitesti si n-a jucat nimik) ...Coman a facut numai meciuri excelente...a aparat tot ce se putea apara! Dupa parerea mea e mai bun ca Lobont sau dak nu , o sa devina...

Vulturul
14th January 2005, 18:14
Pai cat sa valoreze mai baietzi ?! Shi io zic ca 200 000 e putzin in comparatzie cu ce-i afara, da' traim totushi in Romania....Sa nu uitam ca e posibil sa mai fie shi ceva bani negri in transfer.
E o suma mica avand in vedere ca inainte de inceperea campionatului o echipa din Israel a oferit pt Dani 250 000$...Dar ce sa ne facem cu Ilinca,l-a pastrat si uite ca il da la Rapid pe 200 000 $... :headbang:

ultravioletcanada
14th January 2005, 18:29
o noua magarie "marca ilinca"?

Tristan
14th January 2005, 19:22
dani este prima data cand scriu pe acest forum. Imi pare foarte rau ca pleci . Pentru mine era clar ca la iarna nu vei mai fi la noi de cand i-ai aparat penalty-ul lui dica. vrei sa-ti spun ceva. Nu am ragusit pentru nimeni mai mult ca pentru tine la galerie (pe Dobrin nu l-am prins). Probabil ca acum vei ajunge la nationala pe care o meriti cu prisosinta.Stii de cate ori pleca vreunul de la noi, rupeam posterul cu el. Pe cel cu tine nu o sa-l rup. Pentru ca de un an de zile tu cu Andrei (Prepelita) sunteti poate singurii care meritati sa imbracati tricoul violet (cat il va mai inbraca si Andrei). Oricum bafta la rapid. La ce fundasi au, ai putea sa joci foarte bine si libero nu numai portar

Tudose
18th January 2005, 11:00
Pai cat sa valoreze mai baietzi ?! Shi io zic ca 200 000 e putzin in comparatzie cu ce-i afara, da' traim totushi in Romania....Sa nu uitam ca e posibil sa mai fie shi ceva bani negri in transfer.

Atat timp cat Cristea este achizitionat cu 500.000, suma de 200.000 este mica, chiar daca suntem in Romania. O fi Cristea atacant, dar in momentul de fata e doar speranta si nu ajunge nici la genunchiul lui Dani Coman. Dar ce sa te faci cu cei din fruntea clubului, mari specialisti in astfel de afaceri paguboase...
Si daca mai ai nelamuriri, ca vad ca de la o vreme nu-ti convine nimic pe la noi (ba te iei de Arges, ba de Coman, ba de mai stiu eu ce...) o sa te tin mai mult prin facultate, cativa ani in plus, sa iti mai explic :D Da' sa nu te plangi dupa aia ca te-am amenintat cu retrogradarea (pardon, repetentia...)

P.S. Dani, cand intri pe aici, scuze ca am deviat putin de la subiect, dar numitul alpopa e cam nelinistit in ultima vreme si trebuie calmat un pic, ca prea o suceste mereu. Intai zicea ca nu l-ar ceda pe Hamutovski in schimbul tau nici mort, apoi plangea dupa tine la Steaua, acum o da iar cotita, cred ca i-a picat greu ca ai ajuns la Rapid...

vladi
18th January 2005, 13:19
....si in al doilea rind cu cred ca este Cristea iubit la Steaua cum era Dani la FC Arges


ps - am deviat si eu putin de la subiect :-)

DComan
18th January 2005, 14:32
O sa incerc sa nu devin patetic.Dar e extreme de greu.Pentru ca va scriu voua.Si daca cineva m-ar intreba acum ce-mi sunteti as spune fara sa ma gandesc prea mult : PRIETENI. Prieteni adevarati care m-ati sustinut la nevoie.Prieteni adevarati care ati venit in tribune cu speranta in suflet si v-ati bucurat pentru mine.Prieteni adevarati care mi-au dat incredere sa merg mai departe atunci cand eu credeam ca nu mai exista sansa.Prieteni adevarati care mi-au spus adevarul in fata si m–au facut sa ma gandesc cu atentie la greselile mele.Prieteni adevarati care mi-au dat masura valorii mele –cu plusuri si minusuri.Prieteni adevarati.
Vorbele sunt de prisos si o stiti si voi.Purtam in suflet toata viata copilaria si amintirile inceputului.Iar pentru mine asta are un nume –Pitesti.Casa si copilaria mea.Primul meu contact cu balonul rotund,primele mele ghete si primele manusi de portar ,primele dezamagiri si primele satisfactii pe care sportul ti le da,primele cantonamente departe de familie dar cu noi prieteni si cu antrenori ce-si pun amprenta pentru totdeauna asupra ta,primele renuntari si primele constientizari a ceea ce inseamna fotbalul profesionist,primii suporteri.
Sunt momente in care oboseala si insuccesul te ispitesc sa renunti.Cand slabiciunea-ti da tarcoale.Dar atunci iti dai seama ca ai o obligatie morala si ca nu poti sa clachezi pentru ca asta ar atrage dupa sine,ca-ntr-un joc de domino,dezamagirile si suferintele celor care cred in tine.Ale suporterilor,ale familiei,ale prietenilor,ale celor care si-au pus sperantele in tine,ale primilor tai antrenori care te-au crescut cu drag si ale antrenorilor care ,astazi, iti dau sansa sa confirmi.
Voua,suporterilor patimasi ai lui FC Arges va multumesc.Pentru dragostea voastra neconditionata de un loc fruntas in clasament.Pentru increderea pe care mi-ati acordat-o si pe care nu de putine ori n-am meritat-o.Va multumesc ca existati si ca mi-ati dat ocazia sa va cunosc mai bine invitandu-ma pe forumul vostru.Va multumesc pentru intelegere si pentru faptul ca plecarea mea la Rapid nu a fost primita cu ostilitate.Va multumesc pentru ca existati.
Nu exista distante si nici piedici in calea prieteniei.
Si inca ceva.Nu cred in proverbul :”Ochii care nu se vad se uita”.

Va multumesc.
Multumesc galeriei.
Multumesc fostilor mei coechipieri.
Multumesc tuturor antrenorilor mei care mi-au sadit in suflet dragostea pentru fotbal si care m-au ajutat.
Multumesc tuturor celor care au avut grija de sanatatea mea si de forma mea fizica.
Multumesc membrilor staff-ului tehnic si administrativ.

P.S. Ce spuneam?Ca n-o sa fiu patetic?

iulian
18th January 2005, 14:36
Succes Danute la noua ta echipa si speram sa nu ne uiti si sa mai treci pe la noi.
Bafta multa !

fia
18th January 2005, 14:38
Pe la noi, adica pe onlinesport, sa stii ca s-ar putea sa gasesti suporteri la fel de interesanti si printre noi rapidistii :)

ultravioletcanada
18th January 2005, 16:06
O sa incerc sa nu devin patetic...
Vorbele sunt de prisos si o stiti si voi.Purtam in suflet toata viata copilaria si amintirile inceputului.Iar pentru mine asta are un nume –Pitesti.Casa si copilaria mea.Primul meu contact cu balonul rotund,primele mele ghete si primele manusi de portar ,primele dezamagiri si primele satisfactii pe care sportul ti le da,primele cantonamente departe de familie dar cu noi prieteni si cu antrenori ce-si pun amprenta pentru totdeauna asupra ta,primele renuntari si primele constientizari a ceea ce inseamna fotbalul profesionist,primii suporteri...
Voua,suporterilor patimasi ai lui FC Arges va multumesc.Pentru dragostea voastra neconditionata de un loc fruntas in clasament.Pentru increderea pe care mi-ati acordat-o si pe care nu de putine ori n-am meritat-o.Va multumesc ca existati si ca mi-ati dat ocazia sa va cunosc mai bine invitandu-ma pe forumul vostru.Va multumesc pentru intelegere si pentru faptul ca plecarea mea la Rapid nu a fost primita cu ostilitate.Va multumesc pentru ca existati...
Dani, stai linistit, ca nu esti patetic. Poate un pic emotionat, poate un pic prea sufletist (dar asta nu poate fi un lucru rau, nu?). E normal sa ramii cu amintirile copilariei si al locului unde ai crescut. Tu crezi ca eu, aici in Montreal, nu ma gindesc mereu la cartierul in care am stat 20 de ani? Crezi ca toti ceilalti care sint plecati de acasa, mai aproape (Bucuresti) sau mai departe (Canada, USA, Germania) nu se gindesc la locurile copilariei, la scoala si liceul lor, si bineinteles la stadion. Si la toti cei care ne-au incintat si bucurat cu reusitele lor? Totul e sa nu uiti de unde ai plecat. Sint sigur ca si printre rapidisti vei gasi suporteri deosebiti care te vor aprecia si te vor sustine. Dar poate o sa iti aduci aminte si de noi. Si in ziua cind vei juca la o echipa mare de afara, sa iti aduci aminte ca odata ai fost "vultur violet". Si daca e posibil, sa faci ceva pentru piticii si juniorii din Pitesti care viseaza sa ajunga la fel de sus ca tine.
Ca sa-ti dau un exemplu, nu proceda ca Mutu, care a uitat ca a invatat fotbal la Pitesti, si a devenit "catel" prin adoptie.
Cind vei avea timp, mai treci pe aici pe Onlinesport, sau pe fcarges.net si lasa un mesaj. Ne vom bucura sa vedem ca nu ne-ai uitat.
In rest, sanatate si multa bafta! :ok:

Vulturul
19th January 2005, 17:55
Va multumesc pentru intelegere si pentru faptul ca plecarea mea la Rapid nu a fost primita cu ostilitate.Va multumesc pentru ca existati.
Nu exista distante si nici piedici in calea prieteniei.

Dani vreau sa iti multumesc si eu in numele grupului Ultras Viola pentru momentele frumoase pe care ni le-ai oferit atunci cand ai fost in poarta. Iti multumim pentru tot ceea ce ai facut la Pitesti. Nu uita, aici nu vei fi primit niciodata cu ostilitate deoarece tribuna pitesteana te iubeste si te va respecta in continuare indiferent de echipa pe care o vei reprezenta. Tu acolo unde vei juca vei reprezenta Pitestiul si pe noi argesenii, asadar daca tu vei reusi sa ai performante la echipa la care activezi si noi vom fi fericiti deoarece tu ai plecat de la Pitesti. Sper ca atunci cand te vei hotari sa iti inchei cariera sa urmezi exemplul lui Vintila si sa revii si tu la FC Arges chiar daca va fi sa mai joci doar cateva meciuri...Bafta si sa fii sanatos...NU UITA:

''PITESTI ORASUL UNDE VEI FI PRIMIT CU BRATELE DESCHISE!''

Vulturul
21st January 2005, 09:50
Până să intre în cabinetele medicilor, câţiva dintre fotbaliştii echipei FC Argeş au trecut pe la chioşcurile de ziare şi au cumpărat un vraf de ziare. Primul titlu care le-a sărit în ochi piteştenilor a fost „Scrisoarea de adio a lui Dănuţ Coman” din cotidianul TOP. Practic, zece jucători s-au bătut pe ziar pentru a citi ultimele gânduri aşternute de fostul căpitan al Argeşului pe hârtie, câştig de cauză având Bobi Verdeş. Nerăbdători să parcurcă fiecare în parte scrisoarea, fotbaliştii l-au pus pe Verdeş să citească cu glas tare! Astfel, cotidianele de sport din Bucureşti, Gazeta Sporturilor şi Prosport, au trecut pe planul secund, pe nimeni neinteresând ce se petrece la Timişoara, Dinamo sau Steaua înainte ca să se informeze ce a avut de spus Comănilă.

SURSA: TOP

Tudose
24th February 2005, 23:47
Dani, dorim sa iti multumim inca o data pentru tot ceea ce ai facut la FC Arges. Nimeni nu ar avea ce sa iti reproseze pentru ca te-ai transferat la Rapid. Noi toti stim care au fost motivele si ca altii sunt vinovati pentru plecarea ta si a altor jucatori - nici nu merita sa le amintesc aici numele. Eu cred ca intr-o zi tu vei reveni sa joci la Pitesti, dar pana atunci trebuie sa ai grija de cariera ta in momentul de fata.
Voi inchide acest subiect acum, cu convingerea ca va veni vremea ca el sa fie redeschis.
Multa bafta si ne-am dori o echipa nationala in care sa evolueze Coman, Nastase, Dancia, Mutu, Codrea, Dica, Neaga si Mara si toata lumea sa stie unde au fost formati acesti jucatori.