PDA

View Full Version : Cel mai antipatic jucător



useroarecare
8th July 2009, 16:42
În mod cert sunt jucători pe care nu-i suportați și jubilați atunci când iau bătaie.
Murray, Nadal, Djokovic, Roddick, Monfils, Simon, Federer who is it for you ? :drak:

Cipri
8th July 2009, 16:52
Niciunul ....

useroarecare
8th July 2009, 16:58
Chiar niciunul ? :shocked:
Karlovic îți place, dar Murray ?

Cristy RVD
8th July 2009, 17:00
Tie de ce nu iti place Hewitt ?

El Pistolero
8th July 2009, 17:05
din poll Davydenko,Berdych,Stepanek si Karlovic

Icebox
8th July 2009, 17:06
Eu l-am votat cu mult "drag" pe Murray. E enervant. :D

Q-Djyni
8th July 2009, 17:10
Fara dubii Davydenko.

useroarecare
8th July 2009, 17:10
Tie de ce nu iti place Hewitt ?

Dintre cei 6 pe care i-am votat eu, pe Hewitt îl antipatizez cel mai puțin. Nu mi-a plăcut întâmplarea cu arbitru de linie de acum niște ani. Plus că mă seacă c'mon-ul ăla.
Raul mai erau și alți candidați ?

Oricum ideea topicului e să votați pur și simplu, nu contează dacă nu vă place cum arată, cum se mișcă, cum joacă, cât timp ia între puncte sau mai știu eu ce alte ticuri.

Roddicted
8th July 2009, 17:14
Murray aka "mumia", Djokovic aka "pacaliciul" si Simon aka...la asta trebuie sa ma mai gandesc :D

useroarecare
8th July 2009, 17:23
A da, ar fi drăguț și să spuneți care e motivul. Pentru mine:

Nadal - răcnește când lovește de parcă ar da cu picamerul în stâncă, își ia 3 ani de zile timp între puncte până se șterge, își aranjează pantalonii și sticlele de apă.

Murray - are cred cel mai inestetic fizic și cele mai inestetice mișcări cu putință, se bucură la o greșeală neforțată a adversarului de parcă ar fi câștigat la loto, plus jocul de bătător de covoare.

Robredo - mi se pare arogant (în declarații), plus plictisitor pe teren.

Berdych - nu mi-a plăcut gestul lui de la Madrid când l-a bătut pe Nadal în 2006.

Karlovic - nu cred că mai e nevoie să explic. În afară de serviciu, care e într-adevăr lucrat și nu se datorează doar înălțimii, am impresia că loviturile mele de pe fundul terenului sunt mai bune ca ale lui.

El Pistolero
8th July 2009, 18:21
l-ai uitat pe Monfils:D

Eddy DoubleD
8th July 2009, 18:37
Niciunul.:)Trebuia si varianta asta.
Un sport iti place pentru ca tii cu cineva, nu pentru ca urasti pe cineva.

Roddicted
8th July 2009, 18:58
a da ... si Monfils aka "Mowgli"

Cipri
8th July 2009, 19:15
Chiar niciunul ? :shocked:
Karlovic îți place, dar Murray ?
Nu imi place nici Karlovic :rolleyes: , nici Murray , dar asta nu inseamna ca ii detest sau ca imi sunt antipatici .

meth
8th July 2009, 19:23
andy murray.

Eddy DoubleD
8th July 2009, 20:20
bai, da' forumu' asta chiar n-are limita de caractere pentru un mesaj? :D

sunt tot felu de nebuni care ne-ar putea polua cu tampeniile lor.

Tu printre ei.:rolleyes:

ON:Se poate rezolva punerea variantei "Niciunul"?:DSunt mai multi care ar alege aceasta varianta.:D

Luis Garcia10
8th July 2009, 20:32
Nu imi vine sa cred ca pana si Simon a strans doua voturi...daca si Simon e antipatic.. :rolleyes:

Ady
8th July 2009, 20:36
Tu printre ei.:rolleyes:

ON:Se poate rezolva punerea variantei "Niciunul"?:DSunt mai multi care ar alege aceasta varianta.:D

Done :ok:

Cristina
8th July 2009, 22:16
Am dat si eu un vot pt Murray!:DNush de ce dar ma enerveaza la culme scotianul asta.Cred ca ma enerveaza mai mult decat ticul lui Rafa!:D

Q-Djyni
8th July 2009, 22:29
De obicei nu urasc pe nimeni,deoarece fiecare jucator are defecte-fie ca se cracanaeaza vreunul,sau altul nu alearga,ori altul sta numai in serviciu...se poate intelege.

Insa....sa vinzi meciuri,sa colaborezi cu mafia,si implicit,sa te vinzi pe tine din cauze materiale...aici nu cunosc nici un pardon.

michai
8th July 2009, 22:31
Soderling:P

useroarecare
8th July 2009, 22:38
De obicei nu urasc pe nimeni,deoarece fiecare jucator are defecte-fie ca se cracanaeaza vreunul,sau altul nu alearga,ori altul sta numai in serviciu...se poate intelege.


N-am zis să vă doriți să-l lovească trăznetul sau să-și rupă picioarele. Dacă reveți reformulez întrebarea. La înfrângerile cărui jucător vă bucurați ?

El Pistolero
8th July 2009, 22:43
atunci intra si Federer la unele meciuri:D

Q-Djyni
8th July 2009, 23:04
N-am zis să vă doriți să-l lovească trăznetul sau să-și rupă picioarele. Dacă reveți reformulez întrebarea. La înfrângerile cărui jucător vă bucurați ?

Nu doresc raul nimanui.


Orice actiune,pozitiva sau negativa isi are consecintele ei.

sp00q
8th July 2009, 23:37
Murray, pentru ca striga "come on!" la erorile nefortate si dublele adversarilor.

Stepanek, pentru ca obiceiul lui de a scuipa e dezgustator.

p.s.: N-am nimic cu tenisul lor, chiar il admir. Dar trasaturile astea de personalitate imi sunt antipatice.

Eddy DoubleD
9th July 2009, 09:36
N-am zis să vă doriți să-l lovească trăznetul sau să-și rupă picioarele. Dacă reveți reformulez întrebarea. La înfrângerile cărui jucător vă bucurați ?

Nu te bucuri la infrangerile unui jucator.:o: Te bucuri numai la victoriile unui anumit jucator.:)

Cipri
9th July 2009, 09:46
Nu te bucuri la infrangerile unui jucator.:o: Te bucuri numai la victoriile unui anumit jucator.:)
Corect :ok:

Xaviesta
9th July 2009, 11:19
Murray, Simon, Davydenko. Ati uitat sa il bagati la poll pe Verdasco, mie imi place cum joaca spaniolul dar la Ao in meciul cu Nadal, isi lua guma sa manance in fiecare pauza si dupa ce se terminau cele 2 game-uri o scuipa in spate pe jos.L-am vazut scuipand si pe Nadal calcand pe guma:|:|:|

JoeDirt
9th July 2009, 11:33
Din poll Karlovic, Davydenko, Simon (mai ales asta!) si Monfils care vad ca nu e acolo sus :P

pinki
9th July 2009, 11:35
hehe, nimeni nu-l place pe murray :D


si toata lumea il place pe roddick. :D

RaydeN
9th July 2009, 18:04
Karlovic, e rudimentar ...

Luis Garcia10
9th July 2009, 20:35
hehe, nimeni nu-l place pe murray :D


N-as fi asa sigura ;) ...eu sunt mare fan Murray! :rolleyes:

luma
9th July 2009, 21:46
Si eu...:D

Nu-mi place Monfils. Si mai sunt...dar baiatul asta chiar mi-e antipatic.

jo27
9th July 2009, 22:02
nu cred ca e oaie neagra, doar ca mi-e foarte antipatic....Federer. Motive, aroganta sa atit pe teren, cit si in declaratii, falsa imagine de fair play si de gentleman creata, care prin genul de declaratii de mai sus a fost spulberata de mult (ma refer pt mine, sint sigur ca majoritatea e de alta parere, insa, fiecare cu parerea lui). A nu se intelege ca am ceva cu jucatorul Federer, am spus (am si votat chiar :d) ca e cel mai bun din istorie, insa ca om mi-a lasat o impresie proasta.

Dintre cei de pe lista l-as mai fi votat si pe Karlovic (n-are rost sa spun de ce), insa am vazut prea tirziu ca e multiple choice

Adi Da Samraj
10th July 2009, 00:31
Nadal pentru cum isi scoate chilotii din c*r :headbang:

Kooler
10th July 2009, 21:28
Federer - lesne de inteles de ce.
Soderling - am motivele mele.
Karlovic - nu stie altceva in afara de as.

Cristy RVD
10th July 2009, 21:31
Pai ai spus ca tu urmaresti strict meciurile lui Nadal, de unde stii ca Ivo da numai asi ?

JoeDirt
10th July 2009, 22:08
Federer - lesne de inteles de ce.

De ce, ca e prea bun? De ce lesne de inteles?

Adi Da Samraj
10th July 2009, 22:14
Federer - lesne de inteles de ce.


Pentru ca e un geniu :drak: :ok:

jo27
10th July 2009, 22:34
citind ultimele comentarii imi vine in minte un proverb, sau zicala, ma rog: un prost arunca o piatra in apa si zece destepti se chinuie sa o scoata;)

Kooler
10th July 2009, 23:21
Pai ai spus ca tu urmaresti strict meciurile lui Nadal, de unde stii ca Ivo da numai asi ?

Pai si Nadal nu a jucat cu Ivo?


De ce, ca e prea bun? De ce lesne de inteles?

Pentru ca e rival, prea bun pentru Nadal nu a fost niciodata si nici nu va fi.

iuli
11th July 2009, 00:04
Nu prea am asa antipatii mari, insa l-am votat pe Boredo, pt ca a avut tupeul sa intre in poll :D Baiatul asta chiar n-are pic de bun simt :P

Lucian86
12th July 2009, 12:40
My black list
Murray - imi este antipatic stilul sau de joc, antipatic ca prezenta in teren, antipatice acele racnete la mingile castigate

Nadal - antipatica imi este acea dreapta (stanga de fapt) western lipsita de orice farmec si eleganta; antipatice sunt ticurile sale binecunoscute

Djokovic - imi este antipatica atitudinea sa de copil rasfatat atunci cand se afla in dificultate. Grown up man si vei ajunge numarul unu mondial

Verdasco cu freza sa de "baiet" smecher

Gasca italiana: Volandri, Starace si Fognini

Si, ladies and gentleman, Federer cand nu stie sa piarda:shocked:


Simpatici imi sunt
Roddick cu umorul sau foarte dezvoltat
Djokovic cand face pe-a bufonul (mi se pare potrivit pentru asa ceva)
Monfils pentru acelasi motiv
Nalbandian pentru burta sa ;) (come back man, we miss you)
Stepanek:yeah: Credeti voi ca fara simpatie o mai cucerea el pe Vaidisova:rolleyes:

Eddy DoubleD
12th July 2009, 13:10
De cine am mai face noi misto daca nu ar exista "Sexy" Stepanek? Macar pentru el si tot trebuie sa iubesti tenisul.:D El nu ar fi meritat niciun vot in acest poll.

namelessone
14th July 2009, 18:46
Depinde ce intelegem prin antipatie.Vorbim de joc,de caracter sau de ambele? Sunt foarte putini jucatori care imi sunt antipatici datorita jocului iar in aceasta categorie intra jucatorii cu o singura arma,mai ales cei doar cu serva(tin minte Nadal-Karlovic de la queens 08' cand se scorojeau peretii de plictiseala).

Nu cred ca e vorba de antipatie insa o sa vorbesc despre anumite lucruri care ma enerveaza la anumiti jucatori:

1.Monfils-acuzati-ma de rasism dar urasc sincer maimutarelile lui pe teren,pacat de el ptr ca este un jucator bun.La RG-ul de anul asta isi batea joc de roddick cand cerea ajutorul publicului desi a fost mereu in avantaj.Poate sunt eu batut in cap insa e aiurea sa ceri sustinerea publicului cand conduci cu 1 sau 2 seturi si iti domini complet adversarul.Ca sa nu mai zic ca se bate cu pumnul in piept odata la 3-4 puncte,iar daca e sa ne uitam la cariera sa de pana acum,francezul doar latra nu musca.

2.Soderling-o sa ziceti ca l-am ales ptr ca l-a batut pe Nadal.Insa alegerea mea este motivata de gestul deplasat de la Wimbledon 07' cand l-a imitat pe Nadal la faza cu chilotii din fund chiar pe teren intr-o incercare jenanta de a-i rupe concentrarea.Ca sa nu mai zic ca atunci cand si-a luat-o 6-1,6-0 la Roma a incercat sa triseze,a aratat arbitrului alta urma cand era clar unde cazuse mingea.De fapt incerca sa mai traga putin de timp pentru a lua si el un game pentru ca Rafa era in forma in seara aia.

3.Federer-ca si Lucian86,Federer imi este antipatic atunci cand nu stie sa piarda,si desi pierde rar,de fiecare data scoate cate o perla prin care lasa sa se inteleaga ca nu adversarul l-a batut ci ca el a jucat slab.Desi in anumite cazuri asa s-a intamplat,putina diplomatie nu strica.Oricine poate pierde in mod onest,chiar si Roger Federer.Declaratia "not always the better player wins" este un exemplu bun.

4.Nadal-sunt fan de cativa ani buni insa si acum ma enerveaza OCD-ul sau,nu sticlele cu apa,ci faza cu trasul chilotului.Stiu ca e foarte greu sa renunti la ticuri cand ai OCD insa daca a reusit la faza cu sosetele(pe vremuri se apleca mai mereu sa-si aranjeze sosetele) cred ca poate rezolva si acest gest.

5.Hanescu-Da,Hanescu.Stiu ca a realizat destule fata de sustinerea pe care a avut-o din Romania insa ma asteptam mai mult de la el,ma enerveaza mereu faptul ca iese in multe turnee de nivel mediu sau slab din primele tururi,cateodata in fata unor adversari mult sub el,si ca joc si ca pozitie in clasament.Are o serva buna,un forehand peste medie si nici backhand-ul nu e rau.Problema sa e la cap si la mobilitate.Cand a facut sferturi la RG,ma gandeam ca poate isi va continua forma si va accede in top20,insa n-a fost sa fie.Ma asteptam la un succesor pentru Pavel insa momentan Victor dezamageste.Timp mai are insa trebuie sa creada in el si sa nu ma fie molau.Un tip ca el,inalt,cu serva buna,ar trebui sa fie mai agresiv,sa mai vina in fata.Are un joc perfect ptr hard insa n-a realizat nimic notabil acolo,ceea ce este foarte ciudat.

Ar mai fi cativa insa nu am rabdare acum sa ii scriu.

Lucian86
14th July 2009, 19:32
2 precizari


Ca sa nu mai zic ca atunci cand si-a luat-o 6-1,6-0 la Roma a incercat sa triseze,a aratat arbitrului alta urma cand era clar unde cazuse mingea.De fapt incerca sa mai traga putin de timp pentru a lua si el un game pentru ca Rafa era in forma in seara aia.

Imi amintesc bine acea faza; nu stiu ce urma a aratat Soderling arbitrului insa tin minte foarte bine ca s-a aratat hookeye-ul la televizor (in teren nu se putea cere) iar mingea era afara (ceea ce inseamna ca Soderling avea dreptate)




5.Hanescu-Da,Hanescu.

Sa-ti spun parerea mea: Hanescu. la conditiile pe care le-a avut si la ce talent are el in acest sport (nu prea mare), crede-ma ca ceea ce a realizat el pana acum (fost numar 27 mondial) este foarte mult.
Eu zic ca si-a atins potentialul de care dispune. Pentru mai mult are nevoie de o schimbare radicala dar la varsta lui nu stiu daca mai este posibil

namelessone
14th July 2009, 21:56
@Lucian86,tin minte foarte bine faza.Chiar daca hawkeye i-ar fi dat dreptate el arata alta urma.De asta si gesticula arbitrul cand a coborat din scaun,Soderling arata o urma de afara pe cand arbitrul ii arata urma ultimei mingi a lui Nadal,care fusese strigata aut cu ceva intarziere.

Iar apoi s-a luat de arbitru acuzandu-l pe acesta ca nu stie care urma e cea mai recenta.E un clip pe youtube pentru interesati care arata clar cum triseaza soderling.Nadal loveste o minge foarte aproape de tusa inspre partea stanga a terenului.Soderling se opreste si arata urma de aut insa o arata pe centrul terenului.Arbitrul de scaun coboara si ii arata urma dar soderling sustine ca nu aia este urma si ca arbitrul nu stie urma.

Insa hai sa credem in prezumtia de nevinovatie.Poate soderling arata un aut pe centru de mai devreme.Daca el credea ca a fost aut atunci de ce nu s-a oprit?Uita-te pe youtube si o sa vezi mirarea arbitrului de scaun,a inca unui oficial cu care se cearta robin si a comentatorilor de tupeul lui soderling care credea ca poate sa-i pacaleasca pe toti cu o atitudine putin mai agresiva.
Cel mai amuzant moment este cand arbitrul de scaun coboara,soderling spune ceva de genul "here" si arata cu racheta iar arbitrul,vizibil amuzat,spune no,no,no si apoi arata cu degetul urma adevarata,cea din stanga terenului.

A fost un episod jenant si de asta nu pot sa-l respect pe soderling.Ca jucator este bun spre foarte bun insa ca si caracter e dubios.Nu imi pot imagina pe Federer sau Nadal facand asa ceva.

useroarecare
14th July 2009, 22:21
A fost un episod jenant si de asta nu pot sa-l respect pe soderling.Ca jucator este bun spre foarte bun insa ca si caracter e dubios.Nu imi pot imagina pe Federer sau Nadal facand asa ceva.

Amuzantă ideea din final. În finala de la Madrid, Federer servește cu al doilea, arbitru de linie strigă out, Federer face un pas înainte vrând să vadă mingea, Nadal se îndreaptă și el spre urmă, îi zice lui Roger că mingea a fost out și Federer renunță la a-l mai ruga pe arbitru de scaun să verfice. La reluarea neoficială, Hawkeye arată mingea pe linie. Așadar se prea poate ca jucătorii să nu vadă corect sau să nu-și dea seama care e urma pe care o căutau.
Nu ți se pare un pic exagerat să crezi că Soderling era gata să mintă și să trișeze pentru un game într-o partidă în care era evident că va pierde ?

Cristina
14th July 2009, 22:43
Eu nu inteleg totusi de ce nu se pune hawk eye si pe zgura!Ar fi foarte folositor,pt ca si pe aceasta suprafata arbitrii se pot insela!Oricum sa puna unul bun,nu ca porcaria aia de la Wimbledon!:angry:

Lucian86
14th July 2009, 22:54
Federer servește cu al doilea, arbitru de linie strigă out, Federer face un pas înainte vrând să vadă mingea, Nadal se îndreaptă și el spre urmă, îi zice lui Roger că mingea a fost out și Federer renunță la a-l mai ruga pe arbitru de scaun să verfice. La reluarea neoficială, Hawkeye arată mingea pe linie. Așadar se prea poate ca jucătorii să nu vadă corect sau să nu-și dea seama care e urma pe care o căutau.

:happy Imi amintesc faza cu pricina foarte bine ;) Exact asa a fost

Da, probabil ca Soderling s-a inselat cu urma mingii insa nu cred ca a fost intentionat. El a vazut mingea afara (pentru ca asa a si fost) insa a apreciat prost urma mingii.

Cat despre episodul din 2007 de la Wimbledon, sa clarificam.
Servea Nadal si in timp ce batea mingea de pamant Soderling s-a dus sa-si schimbe racheta; Nadal a facut clar o grimasa cand l-a vazut pe suedez facand asta si a considerat sa se "razbune" oprindu-se la randul sau dupa ce a batut mingea de teren de mai multe ori.
In acel moment Soderling a facut acel gest spunand prin acest mod ceva de genu "ce te superi pe mine, tu nu stai mereu zeci de secunde sa-ti scoti chilotii aia din fund"

Nu a fost elegant gestul lui Soderling insa nici Nadal nu a fost foarte corect in aceasta situatie. Gestul sueduzului nu a fost gratuit, ca sa ne intelegem

namelessone
15th July 2009, 00:44
@Lucian86,faza cu federer la madrid si soderling la Roma sunt FOARTE diferite.
Nadal vede aut a doua serva a lui Federer desi la reluare se vede ca mingea a luat tusa,probabil ca nu era o diferenta sesizabila ptr ochiul uman,avand in vedere ca si Nadal si arbitrul de linie s-au inselat.

Soderling muta pozitia ultimei mingi(nici nu mai conteaza daca a fost aut sau nu)din stanga sa pe centru,in alta zona a terenului,nu la cativa centimetri de ultima minge a lui Rafa.Daca nu ma crezi uita-te:
http://www.youtube.com/watch?v=3CnX6k0snxA

Toti sunt uimiti de tupeul lui soderling,si arbitrul de linie,si oficialul si comentatorii care incep sa rada.Ceva de genul "cat de prosti ne crezi".

Ce s-a intamplat la WM 07' a fost inca o marlanie din partea lui Soderling.Nadal are OCD si are o miscare mai inceata la serva(si da,stiu ca de multe ori depaseste timpul admis).Multa vreme am crezut ca e o strategie pana cand am vazut ca Nadal facea asta si in meciul demonstrativ de dinainte de RG cu locul 100 si ceva din lume cand nu avea motive sa faca asta.A zis-o si el ca stie de multe ori e prea incet si de fiecare data cand a primit avertisment a servit mai repede.

Daca era deranjat de tragerile de timp,Soderling trebuia sa mearga la arbitru.In schimb a facut misto de Nadal pe Center Court,Nadal a raspuns la misto-uri facand faza cu "new balls",Soderling s-a tras de chiloti si tot asa.Chestii copilaresti daca stai mai bine sa te gandesti insa cel ce a initiat asta a fost Soderling.Daca tipa aia a putut sa protesteze la arbitru ca nebuna aia de debrito tipa ca o apucata,atunci si Soderling putea sa-i atraga atentia arbitrului legat de Nadal,ca si orice jucator.A fost doar o manevra ca sa-l scoata pe Nadal din mana care isi incepuse revenirea dupa ce fusese condus,ca si la Roma cand Nadal facuse break-ul si suedezul a incercat sa triseze pe acel punct ca sa aiba o sansa de a recupera acel break.

Cum s-ar zice in Anglia "he has no class".N-am vazut niciodata pe Rafa sau Roger sa triseze voit pe un punct,ba chiar tin minte cum Nadal a pierdut un set la Youzhny(am uitat in care meci) la ultima minge desi mingea fusese clar aut,rusul o recunoscuse in aut insa hawkeye a aratat ca intrase cu cativa mm in teren(probabil chiar marja aia de eroare).Nadal a schimbat 2-3 vorbe mai nervoase cu arbitrul insa dupa aia si-a vazut de treaba,desi pierduse setul pe mingea aia.Nici nu ma gandesc ce circ ar fi facut soderling.

Xaviesta
15th July 2009, 12:56
Da, ai dreptate a mutat cam o jumatate de metru mingea Robin si tot el a facut scandal :lol:

iuli
15th July 2009, 13:23
Chiar nu si-a dat seama, se vede pe el.

Lucian86
15th July 2009, 13:32
@Lucian86,faza cu federer la madrid si soderling la Roma sunt FOARTE diferite.
Nadal vede aut a doua serva a lui Federer desi la reluare se vede ca mingea a luat tusa,probabil ca nu era o diferenta sesizabila ptr ochiul uman,avand in vedere ca si Nadal si arbitrul de linie s-au inselat.

Soderling muta pozitia ultimei mingi(nici nu mai conteaza daca a fost aut sau nu)din stanga sa pe centru,in alta zona a terenului,nu la cativa centimetri de ultima minge a lui Rafa.Daca nu ma crezi uita-te:
http://www.youtube.com/watch?v=3CnX6k0snxA

Faptul sta ca Nadal i-a impiedicat lui Roger sansa de a chema arbitrul de pe scaun sa verifice, prin convingerea sa ca mingea a fost afara. Cine stie, poate ca a gresit si el urma mingii.

Cu Soderling nu stiu ce avea in cap suedezul; nu l-as suspecta imediat insa de rea intentie. A fost mult prea departe acea minge pentru a incerca in mod ridicol sa triseze. In fine, imi amintesc totusi ca acea minge nu a fost data afara de arbitru desi la hookeye fusese evident acest lucru; punctul s-a repetat si Soderling l-a pierdut in cele din urma.

La W2007, mi-am expus cred foarte bine parerea.
Sper ca ATP sa reduca timpul minim dintre puncte si ulterior sa sanctioneze pe jucatorii care incalca aceasta regula. Nu zic ca Nadal incearca sa triseze prin toate acele ritualuri preliminare serviciului; zic doar ca acest lucru deranjeaza unii jucatorii si deranjeaza in opinia mea aspectul jocului.
"SPEED UP THE GAME PLEASE" ;)

Icebox
15th July 2009, 14:47
Cate voturi anti-Federer, si cate anti-Nadal... O idee interesanta de aici, fanii Federer nu prea il baga in seama pe Rafa, nici mie nu-mi place de el, dar nu pot sa zic ca mi-e antipatic. Doar asa, stilul lui de joc bazat pe forta, in contrast cu Federer care e mult mai elegant, nu-mi place, dar nu inseamna ca mi-e antipatic.

Sa tragem concluzia ca e si un pic de frustrare printre voturile alea anti-Federer, pe langa motivele enumerate? ;)

Roddicted
15th July 2009, 15:00
poti fi sigur de asta.

jo27
15th July 2009, 17:22
Cate voturi anti-Federer, si cate anti-Nadal... O idee interesanta de aici, fanii Federer nu prea il baga in seama pe Rafa, nici mie nu-mi place de el, dar nu pot sa zic ca mi-e antipatic. Doar asa, stilul lui de joc bazat pe forta, in contrast cu Federer care e mult mai elegant, nu-mi place, dar nu inseamna ca mi-e antipatic.

Sa tragem concluzia ca e si un pic de frustrare printre voturile alea anti-Federer, pe langa motivele enumerate? ;)

in cazul meu...nici un pic de frustrare, in primul rind nu vad de ce, in al doilea, Federer mi-e antipatic de inainte de a aparea Nadal in prim plan. si iar vad comparatii ridicate de fanii Federer.....ca ce buni sint iei fata de cei ai lui Nadal.....lasati-o mai moale....sintem toti o apa si-un pamint:D

namelessone
15th July 2009, 17:38
Daca au votat anti-federer doar din motive de frustare atunci sa fie sanatosi.Topic-ul se numeste "Cel mai antipatic jucator" iar daca iti este antipatic un jucator trebuie sa dai niste motive serioase,legate fie de joc fie de caracter,nu pentru ca il bate pe jucatorul preferat al userului x sau y.

Am mai spus-o,Federer imi e antipatic cateodata ptr ca nu stie sa piarda si pentru ca a devenit din ce in ce mai robotic pe masura ce a trecut timpul.Odata cu victoriile a disparut pasiunea din jocul sau si totul parca a devenit rutina.Cel mai mult mi-a placut Federer la inceput(prin 2004) cand se vedea ca pune suflet.Nu spun ca acum nu face asta insa nu o arata pe teren.M-am simtit foarte bine cand l-am vazut cum s-a eliberat de toate odata cu ruperea rachetei(la miami daca nu ma insel) si dupa ce a sarit in sus tipand dupa victoria de la FO.Nu poti sa tii totul in tine si sa nu se simta.Daca s-ar fi relaxat mai mult ar fi avut mai mult sucess in fata lui Nadal.Uitati-va la meciul de la Madrid,in care Federer nu avea nimic de pierdut(juca pe zgura,in fata lui Nadal care ii administrase 9 infrangeri pe aceasta suprafata,la Nadal acasa).A jucat relaxat si i-a iesit un joc aproape perfect.

Sunt sigur ca Icebox are partial dreptate insa nu generalizati,nu toti fanii Nadal sunt anti-Federer asa cum nu toti fanii Federer sunt anti-Nadal.

@Lucian86,faptul ca Federer a avut incredere in opinia lui Rafa legat de acea minge spune multe despre respectul reciproc dintre cei doi.Daca avea dubii,trecea peste opinia lui Nadal si cerea o verificare a mingii de catre arbitru.
Legat de soderling,initial i-am acordat prezumtia de nevinovatie.Ce m-a enervat nu era faptul ca a mutat urma,voit sau nu,ci faptul ca se certa cu toti pentru un imputit de punct.Am dat exemplul cu nadal la meciul cu youzhny pentru a vedea o situatie mult mai grava,in care Nadal a pierdut un set,nu un break sau un game,pe o minge recunoscuta in aut de arbitru si de youzhny insa data fffff putin in teren(cativa mm probabil) de hawkeye.Si atunci Nadal nu a facut atat tam-tam cat a facut soderling la roma la scorul de 6-1,2-0 si 30-30.A fost foarte nervos si a avut 2-3 vorbe mai dure la adresa arbitrului de scaun insa s-a potolit destul de repede si si-a vazut de treaba.Meciul era la dubai in 2007 si s-ar putea specula ca meciul putea avea alt deznodamant daca nu era validat acel punct.Nadal a pierdut 7-6,6-3.
Toata faza e aici:http://www.youtube.com/watch?v=Ak8GRRFBN54&feature=related(s-ar putea sa fie cel mai mic "IN" pe care l-am vazut de cand ma uit la tenis).

Intrebarea mea este:de ce jucatorii din ATP nu au cojones si de ce nu discuta,fie cu Nadal la vestiare,fie cu arbitrii de scaun tragerile sale de timp.Din cate tin minte regula este de 25 de secunde insa Nadal(dar nu numai el) ajung usor la 30 de secunde si nu numai(la madrid pe MP ajunsese la 40 insa si publicul era foarte galagios si a trebuit sa se opreasca de cateva ori pana se linisteau).25 de secunde mi se par OK insa arbitrii ar trebui sa dea avertismente mai des cand se observa abuzarea acestei reguli.Eu as interzice folosirea prosopului la fiecare punct,tai 10 secunde doar de acolo.Sunt jucatori care doar si-l dau repede pe fata insa sunt jucatori(inclusiv Nadal) care se sterg pe fata,pe maini,sterg manerul rachetei etc.Pana revina pe linia de fund au trecut cel putin 5-6 secunde,daca nu chiar 10.Si hai sa fim seriosi,oricat de cald o fi si oricat de mult ai obosi,nu ai nevoie sa te stergi de transpiratie la fiecare punct.Cel mai amuzant este cand jucatorul x da cativa asi sau semi-asi la rand si merge sa ia prosopul,de parca a facut un mega-efort.

meth
15th July 2009, 19:19
Cate voturi anti-Federer, si cate anti-Nadal... O idee interesanta de aici, fanii Federer nu prea il baga in seama pe Rafa, nici mie nu-mi place de el, dar nu pot sa zic ca mi-e antipatic. Doar asa, stilul lui de joc bazat pe forta, in contrast cu Federer care e mult mai elegant, nu-mi place, dar nu inseamna ca mi-e antipatic.

Sa tragem concluzia ca e si un pic de frustrare printre voturile alea anti-Federer, pe langa motivele enumerate? ;)

dusmanii'mi poarta pica... da' n'au valoarea mea! :happy

Icebox
15th July 2009, 22:50
Sunt sigur ca Icebox are partial dreptate insa nu generalizati,nu toti fanii Nadal sunt anti-Federer asa cum nu toti fanii Federer sunt anti-Nadal.


Departe de mine gandul de a generaliza. Eu ca unul care nu sunt un anti-Nadal nici nu am o parere preconceputa (proasta) despre fanii Nadal. Dar consider ca e deplasat sa nu-l suferi pe Federer pentru ca:

are mai multe victorii de GS;
a redevenit nr. 1 mondial; (dar nu e vina lui ca Nadal s-a accidentat)
a castigat RG acolo unde Nadal era rege, si iarasi, nu e vina lui Federer ca el a jucat prost sau era accidentat cu Soderling;
ca e admirat, laudat, s.a.m.d;

Sincer, nici motivul cu "nu stie sa piarda" nu mi se pare atat de valid incat sa-ti fie antipatic un jucator. Pana la urma ar trebui judecat pentru joc si pentru comportamentul din teren. Ca el declara si face si drege dupa meci cred ca e treaba lui, si chiar daca ar fi sa-l judecam dupa asta, nu mi se pare asa o mare scarba de om sa nu-l mai suporti. Daca nu-i place omului sa piarda (si foarte bine ca nu-i place) asta e, asa e firea lui. In general nemtii astia si natiunile ce deriva nu prea stiu sa piarda, pentru ca nici nu prea pierd. :) Dar se invata :D Pana la urma si o sa vina si vremea cand Federer o sa se stinga si nu va avea incotro.

karynna24
16th July 2009, 00:02
Eu l-am votat cu mult "drag" pe Murray. E enervant. :D

Primul nume(si fata!:evil:) care mi-a venit in minte: Andy Murray! de departe cel mai cel, super, mega-antipatic!!!!:no::headbang:

jo27
16th July 2009, 00:38
Sincer, nici motivul cu "nu stie sa piarda" nu mi se pare atat de valid incat sa-ti fie antipatic un jucator. Pana la urma ar trebui judecat pentru joc si pentru comportamentul din teren. Ca el declara si face si drege dupa meci cred ca e treaba lui, si chiar daca ar fi sa-l judecam dupa asta, nu mi se pare asa o mare scarba de om sa nu-l mai suporti. Daca nu-i place omului sa piarda (si foarte bine ca nu-i place) asta e, asa e firea lui. In general nemtii astia si natiunile ce deriva nu prea stiu sa piarda, pentru ca nici nu prea pierd. :) Dar se invata :D Pana la urma si o sa vina si vremea cand Federer o sa se stinga si nu va avea incotro.

Nu sint de acord. In general antipatiile apar din orice, si nu ca le cautam noi, pur si simplu apar. Iar aici nu cred ca era vorba despre care jucator are cel mai antipatic joc, ci pur si simplu care este cel mai antipatic...bineinteles fiecaruia dintre noi in parte. iar "nu stie sa piarda" este, in opinia mea un motiv foarte puternic pentru a stirni antipatie. Insa nu consider ca Federer se incadreaza in aceasta categorie. motivele pentru care-l antipatizez eu le-am enumerat mai sus, si nu au nici o legatura cu ce spui tu icebox. dupa logica ta noi fanii lui Nadal ii urim pe Sampras, Borg, Agassi, etc.....si nu cred ca e cazul...recunosc sint multi asa zisi fani Nadal care se "zgirie" la succesele lui Fed, insa sper ca nu foarte multi,ar insemna ca Rafa are putini fani adevarati.

Icebox
16th July 2009, 16:12
dupa logica ta noi fanii lui Nadal ii urim pe Sampras, Borg, Agassi, etc.....si nu cred ca e cazul...recunosc sint multi asa zisi fani Nadal care se "zgirie" la succesele lui Fed, insa sper ca nu foarte multi,ar insemna ca Rafa are putini fani adevarati.
Hai s-o punem altfel, ca sa intelegi logica mea.

Multa "oftica" vine din faptul ca desi Nadal are 13-7 cu Federer, desi l-a detronat, desi desi desi, tot Federer este considerat cel mai bun din istorie, tot el a redevenit acum nr. 1, si acum se face si "vinovat" ca el castiga turnee pentru ca Nadal e accidentat :ok:

jo27
16th July 2009, 16:35
cum am scris si mai sus, admit ca s-ar putea sa existe printre fanii lui Nadal persoane care sa gindeasca asa, insa cred ca numarul lor e destul de mic. e doar parerea mea, nu pot sa stiu exact, si nimeni nu o poate face.

meth
17th July 2009, 17:49
il urasc din suflet pe murray, da' incep sa ii respect pe fanii lui.

fanii lui murray tin cu el pt ca le place jucatorul (de neinteles pt mine, dar fie).

fanii lui nadal tin cu nadal pentru ca il urasc pe federer.

michai
17th July 2009, 19:15
il urasc din suflet pe murray, da' incep sa ii respect pe fanii lui.

fanii lui murray tin cu el pt ca le place jucatorul (de neinteles pt mine, dar fie).

fanii lui nadal tin cu nadal pentru ca il urasc pe federer.

de unde ai scos-o si pe asta?:no::sleep:
nu-l urasc pe Federer:no: nici nu as avea de ce..pur si simplu nu am tinut,nu tin si nici nu voi tine cu el:ok:
Ma uit de vreo 8-9 ani la tenis.Am tinut cu Agassi.dupa ce s-a retras nu am mai tinut cu nimeni pana la Nadal....prin 2004 cand avea 18 ani.
Sa nu crezi ca am visat ca va avea el 12-7 in fata lu Federer si ca va fi no 1..
Poate vi se pare o tampenie,dar Federer nu m-a atras...adica in sensul de a tine cu el

Si sincer eu cred ca e invers.fanii lui Federer il urasc pe NAdal..nu arata bine pt un "the best of the best" sa aiba un 7-12 general si un 2-5 finale de Gs cu un alt jucator...adica Rafa:evil:

meth
17th July 2009, 19:44
@mishu

o simpla remarca de psihologie pe care o fac io dupa ce am analizat specimenele de pe forumul asta.

unii isi refuleaza inconstient probabil frustrarile din viata lor plina de esecuri bucurandu'se cand cel mai de succes din toate timpurile se impiedica

ar fi meritat saracu' rafa niste fani mai de doamne'ajuta.

michai
17th July 2009, 20:15
poate ai dreptate:ok:
dar eu nu sunt asa...eu doar ador sportul:)...

Eu am si cont pe forumul de pe rafaelnadal.com si te asigur ca are fani de care poate sa fie mandru...poate ca putini fani adevarati din Romania:o:

namelessone
18th July 2009, 10:42
Doar tampitii pot sa se bucure pentru ca pierde un rival de-al jucatorului lor preferat,indiferent de nume.Nu mi se par mai breji fani de-ai lui Federer care il denigreaza pe Rafa facandu-l netalentat,dopat si tot asa ,fata de asa zisii fani ai lui Nadal care fac tumbe cand pierde Federer.

@meth,forumul asta nu e singurul loc unde sa intampla refulari din partea fanilor.Si iti vine sau nu sa crezi sunt foarte multi fani Federer care il urasc pe Rafa si abia asteapta sa piarda Rafa,mai ales din Romania.Si stii de ce il urasc?Pentru ca l-a dot jos de pe piedestal pe Federer si a aratat ca Federer e si el om,insa fanaticii mereu vor sa creada ca jucatorul favorit e perfetc,e minunat ,insa niciodata nu este asa.Am mers pe multe forumuri de tenis internationale si sunt destui dilimaci insa nicaieri ca in Romania.Intru pe articole legate de Nadal si jumatate din comentarii sunt injuraturi sau denigrari din partea unora care se dau fani Federer.

Cu ce sunt astia mai buni?Mi se par la fel de idioti.A pierdut Rafa la RG si s-au bucurat foarte multi oameni(inclusiv francezii din tribune) pentru ca putea si Roger sa castige in sfarsit.Frustrarea fanilor Federer pentru RG(roger fusese oprit doar de rafa aici) a refulat si Nadal a fost luat la misto de,ghici ce,de fani Federer care incepeau cu fraze gen "i s-au terminat pastilele,v-am spus eu ca e netalentat si ca avut bulan cand l-a batut pe Federer".Pe forumul onlinesport insa mai ales pe cele internationale au aparut deodata fani soderling,majoritatea fani Federer,care se bucurau pentru infrangerea lui Nadal.Atitudine de frustrati.Odata ce Nadal a inceput sa-l bata pe Federer si unii fani Nadal care n-au nimic de a face cu acest sport au inceput sa se umfle in pene,au inceput sa apara frustrati in tabara fanilor Federer.Frustrati ca Rafa ii refuza lui Roger RG-ul,frustrati ca il conduce in confruntarile directe,frustati ca a facut dubla RG-WB inaintea lui Roger,frustrati ca Nadal le-a dat peste nas castigand Slam-uri pe iarba si pe hard,insa mai ales frustrati pentru ca aparuse un rival pentru Roger,lucru de neconceput ptr unii care cred ca Federer este perfect,insa dupa cum stim,nimeni nu este perfect.

Orice om de succes atrage imbecili.Fanii lui Murray au momentan o atitudine mai rezervata pentru ca nu au ce sa se laude,omul are 0 in dreptul slam-urilor insa are cateva masters-uri un 6-2 la H2H cu Federer insa in afara slam-urilor si cam atat.Cand murray va avea sucess o sa vedeti cum apar imbecili si de partea lui.Unii fani,atat al lui Nadal cat si ai lui Roger,sunt sigur ca au fost fani adevarati la inceput insa pe masura ce jucatorii respectivi aveau din ce in ce mai mult succes au inceput sa traiasca prin ei si n-au mai vazut padurea de copaci.Nu vedeti ca fanaticii,indiferent de favoriti,scot vorbe tampite pe gurita cat e ziua de lunga,tocmai pentru ca nu gandesc logic.Sunt oameni chiar credeau ca Federer nu va cadea nu stiu cati ani de pe locul 1(fals),ca Nadal nu va fi batut niciodata pe zgura de la RG(fals),ca Federer e foarte slab pe zgura(fals pentru ca e singurul jucator care i-a dat un 6-1 lui Nadal la RG si 6-0 pe zgura de la hamburg),ca Nadal nu va castiga niciodata Slam-uri pe iarba sau pe hard(WM 08' si AO 09') si tot asa.

Pana cand nu avem niste cifre oficiale,nu cred ca vreo parte are mai multi imbecili decat cealalta.E doar o impresie de cativa frustrati care au inceput sa injure dupa ce Federer a castigat WB 09'.Daca tin minte bine atmosfera de pe acest forum de anul trecut,cand Nadal castiga SW19,nu erau prea multe vorbe placute la adresa lui,mai ales din partea fanilor die-hard ai lui Federer,care incepusera sa acuze lipsa luminii din final(de parca nadal avea night vision),faptul ca iarba e acum mai inceata(uitand ca Federer si-a castigat toate wimbledon-urile pe iarba asta inceata) sau ca Nadal a avut bulan(ceea ce e extraordinar ptr mine avand in vedere ca a avut 2-0 la seturi cand a fost intrerupt de ploaie si s-a blocat mental cand servea pentru setul 4).

meth
18th July 2009, 12:39
bai, eu sunt unul dintre cei mai mari fanatici federer si am sa vi-l indes pe gat pana va sufoc :D

da' frate, eu cred ca cei mai multi frustrati sunt in tabara lui nadal, finca a fost primu' care i-a contestat suprematia lu' fed. toti fanii anti-federer s-au lipit de rafa, ca era singuru care il batea pana nu demult.

printre fanii lui federer sunt frustrari, da' aia is totusi mai temperati.

poate e doar o parere, da' zic ca fanii lui nadal is mai interesati sa piarda fed; reciproca nu e musai valabila

jo27
18th July 2009, 12:47
printre fanii lui federer sunt frustrari, da' aia is totusi mai temperati.



tu nu esti unul dintre ei....tu esti exact ceea ce spui despre fanii lui Nadal.....
oricum eu in primul rind te consider troller, mai putin fan Federer, astfel iti dau satisfactie raspunzindu-ti, insa te asigur ca e ultima oara....have a nice life!

Nilatac
18th July 2009, 13:07
murray

RaydeN
18th July 2009, 16:32
Fognini. CLAR !!

Cristina
18th July 2009, 16:35
fognini are un vot si de la mine...nesuferit jucator

Roddicted
18th July 2009, 16:40
mie mi se pare nostim :D

adrian_str
18th July 2009, 17:00
Mda, Fognini mi se pare si mie destul de antipatic. IS CINEVA, nu-mi dau seama de ce l-ai putea considera nostim:confused:.

Roddicted
18th July 2009, 19:45
Cand ii vad crizele ma apuca rasul.E clar ca ii lipseste o doaga :D

newcobra007
28th July 2009, 01:02
tu nu esti unul dintre ei....tu esti exact ceea ce spui despre fanii lui Nadal.....
oricum eu in primul rind te consider troller, mai putin fan Federer, astfel iti dau satisfactie raspunzindu-ti, insa te asigur ca e ultima oara....have a nice life!

Desi exagereaza Meth are dreptate acum.Majoritatea celor care nu il simpatizau pe Federer in perioada de dominatie au gasit un fel de consolare in Nadal pentru ca era singurul care il putea bate pe elvetian, singurul care le facea pe plac.Nu ca ar fi mari fani Nadal, sau ca Nadal le-ar fi simpatic sau ca le place tennisul pe care il joaca acesta.Multi din cei la care ma refer nici nu prea au treaba cu tennisul.Multi poate nici nu au tinut o racheta in mana.
Nu ma refer la toti, dar o parte din asazisii fani Nadal au luat nastere tocmai prin antipatia fata de Federer, ceea ce este total adevarat.
Si acest aspect nu are loc numai in tennis, in foarte multe alte sporturi, domenii poti gasi exemple asemanatoare.

namelessone
28th July 2009, 14:54
@newcobra2007,de unde stii tu ca majoritatea fanilor Nadal au devenit fani pentru ca il urasc pe Federer? Nadal si-a castigat fanii dupa ce a domnit la RG timp de 4 ani si pentru ca este un copil precoce al tenisului.Faptul ca e singurul rival al lui Federer este un bonus.

Si ghici ce,sunt foarte multi fani federer care il urasc pe Nadal tocmai ptr ca il bate pe Federer insa nu o spun pe fata se ascund dupa argumente puerile gen s-a jucat prea mult pe zgura/nadal a avut noroc/nadal e stangaci si are un avantaj/nadal loveste mereu in backhand-ul lui federer/nadal e dopat/nadal nu e un jucator elegant deci e automat zero si tot asa.Eu sunt fan Nadal si wow,nu-l urasc pe Roger.Oi fi vreo exceptie.

Nici macar nu e vorba de Nadal/Federer.E vorba de prostia fanilor care traiesc prin idolii lor si le gasesc mereu scuze.Anumiti fani Federer striga in gura mare recordurile lui Roger insa nu gasesc explicatii pentru h2h-ul sau cu Nadal care are 13 victorii impotriva lui Roger,si ce e mai rau este ca Nadal este singurul rival al lui Federer,deci chestia asta nu arata bine pe CV.Intr-o discutie cu un fan Federer probabil o sa auzi argumentele puerile enuntate de mine mai sus insa eu tot nu inteleg cum poate cel mai bun jucator din toate timpurile sa fie batut de un jucator varza ca Nadal(daca te iei dupa unii fani federer).

Anumiti fani Nadal se umfla in pene cand vorbesc de h2h-ul cu Federer in loc sa vb de cele 6 slam-uri ale lui Nadal.E placut faptul ca le-a castigat batandu-l pe roger pe drum insa dupa cum am spus mai sus,asta e doar un bonus nu un scop in sine.De asemenea eu vad ca momentan Nadal are 6 Gs-uri si Federer 15 asa ca unor fani Nadal nu le-ar strica putina modestie,o caracteristica importanta a idolului lor.De asemenea ar trebui sa aprecieze constanta lui Federer,care a castigat 2 slam-uri de cinci ori la rand si a ajuns in 21 de semifinale de GS la rand.Ok,il bate Rafa majoritatea timpului,dar nu e ca si cand Rafa bate un nimeni.

Eu nu inteleg cearta asta stupida.Nadal si Federer sunt legati forever,indiferent cat ar dori sa-i separe unii dintre fanii lor.

Optimistul
28th July 2009, 15:05
MURRAY - pe de-o parte imi este cel mai antìpatic , pe de alta parte mi se pare unul dintre cei mai inteligenti jucatori si pt. asta il admir .

jo27
28th July 2009, 17:20
Desi exagereaza Meth are dreptate acum.Majoritatea celor care nu il simpatizau pe Federer in perioada de dominatie au gasit un fel de consolare in Nadal pentru ca era singurul care il putea bate pe elvetian, singurul care le facea pe plac.Nu ca ar fi mari fani Nadal, sau ca Nadal le-ar fi simpatic sau ca le place tennisul pe care il joaca acesta.Multi din cei la care ma refer nici nu prea au treaba cu tennisul.Multi poate nici nu au tinut o racheta in mana.
Nu ma refer la toti, dar o parte din asazisii fani Nadal au luat nastere tocmai prin antipatia fata de Federer, ceea ce este total adevarat.
Si acest aspect nu are loc numai in tennis, in foarte multe alte sporturi, domenii poti gasi exemple asemanatoare.

eu ma refeream la altceva, dar ma rog.....
s-a facut vreun studiu privind modul in care au devenit pasionatii de tenis fanii lui Nadal, Federer, etc? s-au citi dintre fanii lui Nadal il urasc pe Federer? si invers? daca da, te rog sa-mi dai si mie un link, in caz ca e publicat pe net, daca nu, te rog sa-mi spui si mie de unde stii tu asa de bine cum au ajuns majoriatea fanilor lu Nadal sa tina cu acesta.... daca e doar parerea ta, ti-o respect, insa nu sint de acord cu ea....desi eu n-am nici un fel de date privind numarul faninilor lu Nadal si a sentimentelor acestora.

cristi13
13th August 2009, 19:11
murray e prea arogant

karynna24
13th August 2009, 22:31
murray e prea arogant

... Si total "afon" dpdv al esteticii unui meci,din pacate!:no:

karynna24
13th August 2009, 22:32
murray e prea arogant

... Si total " pe langa dpdv al esteticii unui meci,din pacate!:no: Are un stil de joc sub orice critica...oribil!:no:

praf_de_stele
16th August 2009, 15:38
deci votat : - murray : nu`mi place stilul lui de joc...inainte chiar ma enerva, acum parca nu mi se mai pare asa de antipatic. oricum, il las pe lista pana una alta :P
- davydenko : nu pot sa spun exact de ce, pur si simplu nu`mi place sa`l urmaresc jucand, desi omu' stie tenis
- karlovic : pt ca nu stie sa joace tenis, decat sa serveasca

acum a nu se intelege ca am ceva cu acesti indivizi, pur si simplu nu sunt pe placul meu. stepanek, desi e urat, e foarte simpatic :P a-rod sta bine rau, va rog eu, nu`l votati !!! el e, poate, cel mai simpatic jucator, atat pe teren, cat si la interviuri/conferinte :yeah:

nu inteleg de unde atatea voturi la federer :groggy: dar normal, mereu cel mai bun nu e prea iubit :) karynna, ma surprinde c`ai sarit peste roger, nu l`ai vazut in lista? :P

whisper
16th August 2009, 16:23
votat Murray. :evil: Nu mi-a placut niciodata ...acum cand e pe 2 cu atat mai putin :P