PDA

View Full Version : Inceput horror de campionat



Ess
7th July 2009, 00:44
Primele 4 etape = 3 derby-uri.
cum credeti ca trecem de ele? cate puncte 'om avea la sf etapei a 4-a?

Etapa I (1 august)
CFR Cluj – Unirea Urziceni
Etapa a II-a (8 august)
Steaua – CFR Cluj
Etapa a IV-a (22 august)
Dinamo – CFR Cluj

(in et a 3-a avem acasa cu galatiul)

xisco
9th July 2009, 18:49
O luati de la toti

m8k
9th July 2009, 19:42
E mai bine asa, echipele mici care inca nu stiu ce parcurs o sa aibe joaca mai tare la inceput!

BBB
9th July 2009, 19:50
Primele 4 etape = 3 derby-uri.
cum credeti ca trecem de ele? cate puncte 'om avea la sf etapei a 4-a?

Etapa I (1 august)
CFR Cluj – Unirea Urziceni
Etapa a II-a (8 august)
Steaua – CFR Cluj
Etapa a IV-a (22 august)
Dinamo – CFR Cluj

(in et a 3-a avem acasa cu galatiul)

Etapa I - 0-0
Etapa II - 3-0
Etapa III - 1-1
Etapa IV - 2-0

Deci 2 puncte, ca sa iti raspund la intrebare

delaoltenia
9th July 2009, 19:54
De acord cu pronosticul celei de-a doua etape. :D

ensic
9th July 2009, 21:30
E mai bine asa, echipele mici care inca nu stiu ce parcurs o sa aibe joaca mai tare la inceput!

Subscriu! Cel putin in felul asta de prin etapa a cincea stim cat de tare trebuie sa apasam acceleratia in restul turului.

spartacus
11th July 2009, 04:03
daca trebe...trebe...
greu...Steaua a castigat mult prin venirea lui Bergodi. Urziceniul va fi aceeasi echipa solida. Cu Dinamo inca nu e clar.
sa vedem dupa amicale...intre timp intrebati-l pe Trica:)

petea
31st July 2009, 14:05
Nenorociti-i pe desculti!Aratati-le ce poate CFR!!!

Ess
2nd August 2009, 16:23
1 1 0 0 2-0 3 pct.

e bine pana acum...

ensic
3rd August 2009, 00:50
Sa vedem in ghencea cum o sa fie. Pana acum nu am avut rezultate prea bune acolo.

Nightwish
3rd August 2009, 11:44
Daca Steaua joaca la fel ca in meciul cu Ceahlaul sunt convins ca vom castiga.

PerVersion
4th August 2009, 21:06
Cam rar se intampla sa fie 2 meciuri la fel. Am putea sa speram insa ca vor juca mai prost... :happy

Sa vedem daca vor fi suspendati pana la urma Cadu si Culio, in special Cadu, ca el nu prea are inlocuitor pe masura. Daca va trebui sa jucam cu Muresan in centrul apararii, e de rau. :) In rest, atat Dani cat si Culio ar putea fi inlocuiti in primul 11.

ensic
10th August 2009, 10:18
Incepe sa-mi fie de-a dreptul scarba de Conceisao dupa meciul din Ghencea. Imediat cum dam gol ne retragem in careul mare ca o echipa ce se bate la retrogradare si asteptam sa vedem daca primim gol. De schimbarile din timpul meciului nici nu mai vorbesc iar faptul ca Dubarbier si Nuno au ajuns sa faca crize gratuite de isterie pe teren si sa culeaga gratis galbene spune mult despre cum (nu) se impune antrenorul in fata jucatorilor.
Nu vreau sa facem ca anul trecut si sa schimbam in fiecare luna antrenorii dar o sa platim scump ca nu am renuntat in vara la portughezul asta de liga secunda!

Novac
10th August 2009, 10:27
Asta al vostru-'i ceva ruda cu panarama de la dinamo, bonetti. Aveti grija sa nu cumva sa-i schimbati pana in iarna:drak:

Nightwish
10th August 2009, 10:54
Ce vrei, Novacule? Vezi-ti de mioarele tale...
Ontopic: ciudate schimbarile facute de marele antrenor... Eu l-as amenda pe Dubarbier pentru galbenul luat !

Ted
10th August 2009, 11:18
CFR-ul arata bine,mai ales de la mijloc in sus.Pacat ca nu aveti antrenor,dar si asa ar trebui sa luati campionatul la pas

delaoltenia
10th August 2009, 11:21
Cred ca la final a fost un rezultat multumitor pt. ambele echipe.
Steaua nu poate mai mult,iar CFR-ul n-a stiut sa-si apropie victoria.

ensic
10th August 2009, 12:48
CFR-ul arata bine,mai ales de la mijloc in sus.Pacat ca nu aveti antrenor,dar si asa ar trebui sa luati campionatul la pas

Luam sau nu campionatul nu asta-i problema ci ca jucam precum merge un mercedes "upgradat" cu carburator de dacie 1300 si condusa de un copil timid care iti provoaca ceva intre mila si sila.
Am putea face o figura frumoasa anul asta in EL daca am avea si noi un sofer mai de la oras!


CFR-ul arata bine,mai ales de la mijloc in sus.Pacat ca nu aveti antrenor,dar si asa ar trebui sa luati campionatul la pas

Ai vazut ce greu ati reusit sa gauriti baricada nemtenilor si ca ei sunt multi in campionat, nu sunt convins ca o sa trecem asa usor de astia mai ales ca jucatorii nostrii nu or sa se concentreze la fel cu echipele de pluton iar cine castiga cu echipele mici toate meciurile o sa ia campionatul si in acest an.

m8k
16th August 2009, 15:45
Etapa I - 0-0
Etapa II - 3-0
Etapa III - 1-1
Etapa IV - 2-0

Deci 2 puncte, ca sa iti raspund la intrebare

Ai aici dovada ca esti total paralel cu fenomenul. Deschizi gura doar ca sa nu taci!:D
7 puncte in primele 3 etape nu e rau, si cand ma gandesc ca ghencenii ne-au egalat cu ajutorul lui deaconu si puteam avea punctaj maxim ....
Golul lui kapetanos a venit dupa un fault clar a lui surdu asupra lui Tony, o impingere evidenta cu cotul, deci fault in atac!
http://www.youtube.com/watch?v=EZY_ecx0F2U

PerVersion
16th August 2009, 16:51
Hai sa lasam arbitrajele in seama altora, nu inteleg ce le tot dezbatem atata. Putea sa-l tina Surdu si de chiloti, ca nu avea importanta, ideea e ca Alcantara privea linistit de pe la 11 metri cum inscrie Kapetanos, in loc sa fie acolo langa el. Era prost plasat, pt ca e fundas slab, si cu asta basta.

In alta ordine de idei, inceputul este unul destul de bun, asta daca nu luam in considerare numeroasele accidentari si suspendari cu care ne confruntam. S-a vazut si in meciul de ieri, cand au lipsit Cadu, Culio, Trica, Deac si Dubarbier, ca nu avem rezerve la nivelul titularilor. Cel putin Edimar care a jucat in banda stanga a fost total inutil. Nu vreau sa-l judec dupa un singur meci, avand in vedere ca poate nu e nici pregatit fizic cum trebuie, nici nu are relatii de joc facute, insa cand nu esti in stare sa dai macar o centrare buna intr-o repriza, iti pui niste semne mari de intrebare.

Urmeaza o alta saptamana grea, cu meciul din EL apoi cel cu Dinamo. E bine ca revine Culio, si sper ca nu-l suspenda din nou pe Cadu. Sunt foare curios si de Cabrera cand o sa fie bun de joc, si sper sa fie mai bun decat Alcantara, sa avem in sfarsit un cuplu de fundasi centrali cat de cat ok.

necon
6th August 2010, 18:04
Campionatul tine mai mult de 3 etape

Pedro1984
8th August 2010, 15:28
uite ca la sfarsit au iesit invingatori