PDA

View Full Version : O noua echipa in NBA: Charlotte Bobcats



rasheedkpenny
13th June 2003, 09:48
O noua echipa in NBA: Charlotte Bobcats in locul fostei Charlotte Hornets(in prezent New Orleans Hornets)

Logo: http://www.nba.com/media/bobcats/bobcat_logo_250w.gif

mishu
13th June 2003, 10:29
http://www.nba.com/bobcats/

pentru mai multe amanunte....

mishu
13th June 2003, 10:34
http://www.nba.com/bobcats/

pentru mai multe amanunte....

dj_jaxxx
13th June 2003, 16:10
Si deci o sa inceapa sa joace din sezonul 2003-2004?

rasheedkpenny
13th June 2003, 16:20
Cred ca o sa joace din 2003-2004. New Orleans Hornets vor trece in Vest, Charlotte Bobcats in Est. Sunt curios de unde o sa isi ia oameni. Oare se vor indrepta catre NBDL sau catre rezervele altor echipe? Sau amandoua? Poate revine Jordan inca o data, de data asta la Charlotte. :D

Azure, care e parerea ta? Ne dai binecuvāntarea? I'm mean! :drak:

Azur89
14th June 2003, 03:55
.. :evil: ..yeah, me too!

OK, Jordan are peste 50% sanse sa aiba ceva de a face cu noua echipa..In ce calitate nu stiu, dar va fi acolo probabil... Plus ca au o situatie excelenta, au sansa sa-si construiasca echipa de la temelie, si asta e grozav... Garnett e free agent la anul, parca si T-Mac, plus a doua jumate din Clippers, o jumate din Golden State (Arenna), si tot asa... Personal m-as bucura sa mute tot Knicks acolo, si sa ne lase pe noi sa ne construim o echipa din nou. Dar din pacate, cu managementul pe care-l avem sint convins ca ar fi doar risipa...Vorba aia, "fin la giste". :rolleyes:

Gabriel
18th June 2003, 10:49
ce inseamna Bobcats ?

rasheedkpenny
18th June 2003, 12:28
bobcat = rās sau pisica salbatica

CRED!!!

http://dspace.dial.pipex.com/town/plaza/abf90/bobcat3.jpg

07Ex
18th June 2003, 16:49
Pai eu nu inteleg dece au mutat echipa din North Carolina la New Orleans daca dupa doar un an fac o noua echipa in NC. Initial am crezut ca motivul mutatului au fost banii, sau ma rog, lipsa banilor pe motiv ca echipa nu aveau spectatori. Din moment ce insa fac o noua echipa la Charlotte asta ma face sa cred ca au bani si spectatori.

Nici nu vreau insa sa ma gandesc ca acum cu inca o echipa in NBA vom avea nu stiu cate meciuri in plus. De parca nu era de ajuns 82 de meciuri intr-un sezon.

dj_jaxxx
18th June 2003, 17:38
Numaru de meciuri jucateo sa ramana tot 82 dar unele echipe din vest vor juca numai 1 meci cu unele echipe din est in loc de 2 si invers.

Apropo, Azur...Knicks nu prea cred ca au de gand sa se mute in viitorul apropiat:)

Azur89
18th June 2003, 19:44
...nu-mi da-n gind,
ca-mi vine sa pling.... :rolleyes:

rady
4th August 2003, 21:16
Bobcat: o pisica mai mare
Jucatori: in primul rand, au al 4-lea pick la draftul de anul viitor. ceilalti jucatori s-ar putea sa-i ia in felul urmator:
fiecare echipa are dreptul sa-si protejeze 8 jucatori pe care sa-i faca de neatins. Charlotte ca putea sa-si aleaga orice jucatori care nu sunt inclusi in lista celor 8. cel putin asa am citit
Diviziile:

WEST DIVISION #1
Sacramento Kings
Los Angeles Lakers
Los Angeles Clippers
Golden State Warriors
Phoenix Suns

WEST DIVISON #2
Portland Blazers
Seattle Sonics
Utah Jazz
Denver Nuggets
Minnesota Timberwolves

WEST DIVISION #3
San Antonio Spurs
Dallas Mavericks
Houston Rockets
Memphis Grizzlies
New Orleans Hornets

EAST DIVISION #1
Chicago Bulls
Cleveland Cavaliers
Detroit Pistons
Milwaukee Bucks
Indiana Pacers

EAST DIVISION #2
New York Knicks
New Jersey Nets
Toronto Raptors
Boston Celtics
Philadelphia 76ers

EAST DIVISION #3
Washington Wizards
Charlotte Bobcats
Atlanta Hawks
Miami Heat
Orlando Magic

Sper totusi sa ma insel si sa ramana neschimbate, dupa cum vadeti e un mare tambalau :rolleyes:

rasheedkpenny
5th August 2003, 10:57
Unde ai gasit impartirea asta, Rady? :?

rady
5th August 2003, 17:18
pai asta l-am luat de la mine de pe forum, dar exact aceeasi impartire am mai vazut-o si pe realgm.com si pe justbball.com
eu sper totusi sa nu se schimbe in halul asta

mishu
6th August 2003, 10:10
Nu vad cu ce shimba lucrurile atat de mult impartzirea asta??? Va fi batalie pentru lider de divizie care o sa ocupe un loc in playoff indiferent de ce procentaj are... Asta da... Dar in rest? Probabil tot patru meciuri in conferintza si doua in afara... dar de fapt ce vorbim noi... mai e mult prea mult pana atunci...

rasheedkpenny
7th August 2003, 11:49
Stie cineva ce jucatori vori juca la aceasta echipa in sezonul urmator? Eu n-am auzit prea multe!

Gabriel
8th August 2003, 13:25
pai nu stie nimeni. mai sunt 15 luni pana debuteaza astia. abia de la anul cred ca o sa isi aleaga si ei niste jucatori din ligile universitare sau din liga de amatori.
poate revine si Jordan la ei . ca tot a facut el scoala la North Carolina. :P

rady
9th August 2003, 21:10
Jucatori: in primul rand, au al 4-lea pick la draftul de anul viitor. ceilalti jucatori s-ar putea sa-i ia in felul urmator:
fiecare echipa are dreptul sa-si protejeze 8 jucatori pe care sa-i faca de neatins. Charlotte ca putea sa-si aleaga orice jucatori care nu sunt inclusi in lista celor 8. cel putin asa am citit