PDA

View Full Version : Amicale vara 2009



Datenshi
1st July 2009, 22:34
In aceasta vara, s-au stabilit pana acum urmatoarele amicale:

RAPID - Lokomotiv Sofia (locul 5 Bulgaria)
RAPID - Sivasspor (locul 2 Turcia)
RAPID - Fortuna Sittard (Liga a 2-a Olanda)
RAPID - Ergotelis (locul 8 -grecia)
RAPID - Ankaragucu (locul 10 Turcia)

Meciurile se vor desfasura in cadrul turneului de pregatire din Germania, unde se va pleca pe 15 iulie.

Datenshi
9th July 2009, 08:51
Pana la cele din Germania, Rapid - Clinceni. 4-1. Golul 2 marcat de Buga. :D

moty
9th July 2009, 10:45
Unde s-a jucat meciul asta?

Datenshi
9th July 2009, 14:37
Din ce se intelege din prosport, in Giulesti.

moty
9th July 2009, 14:45
Cica la Prorapid.

samar
9th July 2009, 16:10
Bravo moty...asa e:ok:Stii mai bine ca rapidistul nostru :rosu:

moty
9th July 2009, 16:14
M-as fi ofticat sa fi fost in deplasare, adica la Clinceni City:D

Datenshi
9th July 2009, 16:21
Bravo moty...asa e:ok:Stii mai bine ca rapidistul nostru :rosu:

Ce sa fac, asta am citit si eu in Prosport. Razvan Lucescu a venit in Giulesti pentru a vedea... :sad:

samar
9th July 2009, 16:26
Mda...stii foarte bine ca acea sursa nu este de incredere :D
Cand e vorba de Rapiduletzu'...mergi cu incredere pe mana site-urilor noastre :yeah:

Datenshi
9th July 2009, 17:53
Nu citesc decat fzr, nici acolo nu scrie.

Datenshi
17th July 2009, 09:21
Rapid - Ankaraspor 1-0 Spadacio ('61)

Datenshi
20th July 2009, 13:55
Atacul a ramas la fel de ineficient.

http://rapidisti.mysport.ro/stiri/16508/final--rapid--ergotelis-0-0.htm

Datenshi
21st July 2009, 23:27
Rapidiștii au disputat în această seară cel de-al treilea amical din cadrul stagiului de pregătire de la Goch-Dusseldorf.

Echipa lui Hizo s-a impus cu 3-1, după o partidă în care numărul unu pentru giuleșteni a fost eternul Spadacio. Dacă în prima parte a meciului a ieșit la rampă 'secundul' Iencsi, care și-a reamintit de perioada în care înscria destul de frecvent pentru Rapid, în al doilea mitan Spadacio a fost vioara întâi.

Goluri Rapid - Gaziantep

Același Spadacio a mărit diferența în minutul 83 pentru giuleșteni.

Spadacio îi aduce pe giuleșteni în avantaj în minutul 55

Iencsi a marcat pentru giuleșteni în minutul 20.

Viorel Hizo a început partida în formula:

Straton - Păun, M. Contantin, Iencsi, Mardare - Cesinha, Matic, V. Negru, Buga - Spadacio - J.P Pinto

Schimbări la pauză: Iese V. Negru și intră Djalovic, iese J.P Pinto și intră Ioniță, iese Matic și intră Lazăr.

La Gaziantep au evoluat, încă din primul minut ambii Julio Cesari( jucătorii care au trecut pe la Rapid și Dinamo în sezonul precedent).

samar
22nd July 2009, 13:00
We are so fuckin' happy :P Batem tot in amicale si ne-o vom lua de la Curtea de Arges cu acelasi scor :happy

draghici.cristi
24th July 2009, 00:33
FINAL / Rapid - Manisaspor 1-5 (Ioniță '30)
Rapid a disputat, de la ora 20:00, al 4-lea meci amical din cantonamentul de pregătire din Germania, în compania echipei Manisaspor, nou-promovată în prima ligă din Turcia
Antrenorul Viorel Hizo a început meciul cu: Marinescu - I. Stancu, Trifonov, Mardare, Bozovici - Herea, Lazăr, Oct. Ionescu, Grigorie - Al. Ioniță, Djalovici
Au mai jucat: Ivelja, D. Bratu, V. Negru, Matici, Păun și Răduță

Rapidiștii au marcat o singură dată prin Alexandru Ioniță în minutul 30. La pauză scorul a fost de 2-1 pentru Maniaspor.

Giuleștenii urmează să mai joace un singur meci amical cu Lokomotiv Sofia (25 iulie).

samar
24th July 2009, 07:32
wtf?!!:confused: Am jucat cu amatorii?!!:mda:
Asta e Rapidu'...bate pe Manchester Utd (vorba vine :D) si pierde cu Leonard Pascani :rolleyes:
Sa nu va aud ca faceti comentarii rautacioase despre Marinescu :drak:

Datenshi
24th July 2009, 09:10
Totusi, nu ti se pare dubios ca tocmai cand a revenit el am incasat 5 goluri? :cry:

samar
24th July 2009, 10:25
Totusi, nu ti se pare dubios ca tocmai cand a revenit el am incasat 5 goluri? :cry:

Deci...tu chiar insisti sa-mi faci viata un calvar :headbang::ciocan:

Datenshi
24th July 2009, 11:37
Am glumit. Bulgaru' a fost de vina. :P

samar
26th July 2009, 12:46
Rapid a terminat la egalitate amicalul disputat impotriva bulgarilor de la Lokomotiv Sofia.

Rapidistii au terminat la egalitate ultimul meci amical, inainte de startul campionatului, contra bulgarilor de la Lokomotiv Sofia, scor 2-2. Golurile romanilor au fost marcate de Djalovici(2) si Buga(54). Bulgarii au inscris prin Kamburov(83) si Asamoah(90).

Viorel Hizo a început cu o formulă de joc care va fi cel mai probabil echipa standard a celor din Giulesti:

Straton - Paun, Iencsi, Constantin, Bozovici - Buga, Lazar, Spadacio, Cesinha - Djalovici, Pinto
Au mai jucat: Negru, Mardare, Helder, Matici, Ionita, Herea, I. Stancu, Raduta

In campania de pregatire a noului sezon, Rapid a jucat 8 meciuri amicale, dintre care a castigat 5, a facut 2 egaluri si a pierdut un singur meci.

Cristy RVD
26th July 2009, 12:53
Ricardo Fernandes de ce nu joaca ?

samar
26th July 2009, 13:04
E accidentat la genunchi de la meciul cu Manisa si a ajuns cu piciorul in ghips!
O sa lipseasca si de la primul meci cu poli Iasi!!!

Datenshi
26th July 2009, 15:36
Gol Djalovic de ce nu ai pus cu bold? :D

samar
26th July 2009, 17:03
Am omis :D