PDA

View Full Version : Etapa 6: Farul - Politehnica Iasi



JJ
30th August 2004, 18:06
Sambata 11 septembrie, Farul - Politehnica Iasi.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

hamsterutz
30th August 2004, 19:46
m-am saturat de ghinion!!! cred ca farul va castiga, cu toate ca imi doresc ca poli sa castige insa suntem ghinionisti cu carul!!!

Catalanul
30th August 2004, 23:16
bate farul, nici nu se pune problema ca farul sa piarda cele 3 puncte
3-0 bate farul :p

daemon_ro
31st August 2004, 00:52
castiga poli cu 2 - 1, trebuie sa sparga odata si odata gheata...

le fada marseillais
31st August 2004, 09:51
Ar trebui sa castige clar si fara emotii Farul...

Nea_Balcaniku'
31st August 2004, 09:57
Cu tot respectul pt.ieseni,n-au parte etapa asta nici de echipa ,nici de terenul pe care sa (inceapa) sa ia puncte...Castiga Farul si va fi diferenta mai mare de un gol...

Denis
31st August 2004, 10:11
Creca bate farul, iar NO OFFENSE poli iashi, dar nu prea eshti echipa de div A. Pronostic: 3-1. Bate farul

dragos_popa17
31st August 2004, 15:22
Bate Farul. Pe teren propriu sunt tari iar Iasiul nu-l are doar pe Adrian Cristea. Nici nu vreau sa ma gandesc ce se va intampla cu ei dupa ce va pleca la Dinamo la iarna.

hamsterutz
1st September 2004, 21:31
om traii si om vedea

Catalanul
1st September 2004, 21:39
@hamsterutz: cum veti retrograda :drak: :happy

hamsterutz
2nd September 2004, 19:17
stii faza aia cu cine rade la urma rade mai bine? asa am sa fac io ;)

jay
3rd September 2004, 18:54
Cred ca bat dobrogenii, dar la mare lupta. Politehnica pare condamnata la retrogradare. Si e pacat, Iasiul este un oras care inseamna mult mai mult pentru Romania decat Galatiul si Bacaul.

apparte
4th September 2004, 10:07
Bate Farul,fara discutii!

Angelina Jolie
4th September 2004, 11:27
Pacat de Iasi, dar is slabuti. 1 clar

STEELMAN
4th September 2004, 16:18
Cred ca bat dobrogenii, dar la mare lupta. Politehnica pare condamnata la retrogradare. Si e pacat, Iasiul este un oras care inseamna mult mai mult pentru Romania decat Galatiul si Bacaul.

iar galatiul face de 2 ori mai mult decat bv!
dar totusi spune-mi si mie la ce te referai exact

bate farul le scoate fotbalul din cap la ieseni!portarul lor ar treb sa isi ia un sac de mingi care sa-l tina in plasa .nici nu se pune problema .farul va castiga meciurile de acasa acest sezon cum batea otelul acasa prin 97-98
era ceva intrat in cotidian indiferent de numele echipei!

alex36
5th September 2004, 08:41
Bate Farul ptr.ca joaca un fotbal m-ai frumos,tehnic si-n viteza.Iasul inca m-ai are tracul une-i noi promovate in divizia A

LaTzaU
5th September 2004, 11:17
Poate face Iasu surpriza etapei :P desi cum se zicea .. nu prea e terenu unde se pot face surprize.. pacat de Iasi .. dar Nu vom Retrograda :D ..

hamsterutz
7th September 2004, 21:04
mai amanam victoria, sa sper ca doar pt o etapa

iasisud
7th September 2004, 22:47
Sper din tot sufletul sa-i batem pe constanteni. Daca vom castiga va fi o victorie care ne va ridica moralul.

Bergero
7th September 2004, 23:24
Daca Iasul va cistiga ar fi probabil surpriza (sau una din surprizele !) etapei!
Iasul actual nu are forta de a cistiga acest meci si cred ca un egal ar fi un rezultat bun, peste asteptari! Asadar farul are prima sansa! Cu toate acestea impotriva aparentelor marinarii nu vor avea un meci usor, iesenii se vor bate pt. fiecare minge si vor fi greu de invins. Personal vad o victorie la limita a Farului sau , mai putin probabil, un egal.... Totusi e prea devreme sa condamnam Iasul la retrogradare!

GeKuRA
8th September 2004, 14:44
BOOOOOMMMMM ! ! ! !
hai IASUL ! ! ! !

baga BAZZ ...
bate IASUL ... sau face egal macar :)

bazz
8th September 2004, 14:49
Cristea e tatic ... cred ca va rezolva singur meciu'
Bate Iasul cu 2-1 , goluri Cristea si Tinel Petre, iar la Farul un necunoscut (ca restul ...) :P

ADelPiero
9th September 2004, 03:04
cred ca Farul va matura pe jos cu iasul ...
5-1 :yeah:

MARIUSd
9th September 2004, 09:54
va matura pe jos in curatenia de primavara ...
Bate Iasul cu 2-0 ... sau ... mai vedem .. :D
HAI POLI ! ! !

baden
9th September 2004, 10:16
Cristea si Tinel pot baga gol la constanta ... dar apararea iasului ... primeste 3 goluri sigur.

pirlinho
9th September 2004, 12:48
Numai aminitiri frumoase am despre Poli Iasi.

7-0 ca acum noua ani.

HAI FARUL!

simpson
9th September 2004, 13:00
Cred ca bat dobrogenii, dar la mare lupta. Politehnica pare condamnata la retrogradare. Si e pacat, Iasiul este un oras care inseamna mult mai mult pentru Romania decat Galatiul si Bacaul.
Da' ce-ai, taticule, cu Bacaul??? Ai obosit tot stand pe ultimul loc?? Usurel, sa nu te impiedici...

Polichampion
9th September 2004, 20:16
Marinarii castiga la scor.

hamsterutz
10th September 2004, 16:33
Numai aminitiri frumoase am despre Poli Iasi.

7-0 ca acum noua ani.

HAI FARUL!
ce amintirinu? AI MAI VREA TU SA FIE ASA !!! :)

Boby2004
10th September 2004, 17:25
Daca ar bate POLI IASI, cred ca n-as mai dormi o saptamana de acum incolo !!! Oricum, va fi un meci strans, chiar si un rezultat de egalitate fiind bun pt. noi, iesenii !! Va fi greu, foarte greu !! Daca vom incepe cu 2 atacanti ar fi totul O.K.De asemenea revenirea lui Bogdanovici reprezinta un atu pentru Politehnica Iasi !! Am avea si noi astfel o sansa mica-mica de a scoate un rezultat pozitiv !! Simi cred ca a pregatit acest meci cu o maxima atentie !! Ramane de vazut ce sistem va adopta pana la urma: obisnuitul 5-4-1 sau va merge pe un 5-3-2 cu Bogdanovici la inchidere in locul lui Mitruc !! Poate ne va parasi si pe noi odata si odata ghinionul asta !! HAI POLI IASI !!

Polichampion
10th September 2004, 21:29
Farul are deja 2-0.... Poli Iasi din pacate pica-n B anul asta... O singura POLI are loc in Div. A si ea se numeste TIMISOARA.

Nea_Balcaniku'
10th September 2004, 21:42
Era clar de tot ca va castiga Farul...
Referitor la retrogradare,daca managementul lui Poli e competent,e timp berechet sa se redreseze.Nu cred deloc ca iesenii sunt condamnati la ora asta,s-au jucat doar 20% din meciuri.Cu remanierile adecvate ale lotului la iarna,se pot salva.

Polichampion
10th September 2004, 21:44
de unde atata remaniere? Dinamoul le-a dat doi lesinati pe Pereny (care l-au schimbat astazi) ca a fost deranj mare pe la el, si pe Ciobotariu care se da lovit....

astia n-au bani sunt muritori... poate doar daca le da Pancu ceva....

iasisud
10th September 2004, 22:11
Inca o infrangere cu 2-1... :(
off-topic: Banatene nu ti se pare ca esti cam jmecher? De unde atatia bani la Timisoara? Sunteti cu nasul pe sus dar uitati-va in clasament ca sunteti un pic mai buni ca noi. :jerk:

Polichampion
10th September 2004, 22:20
un pic mai buni? :rolleyes: ati intrat in A si gata vreti multe.. raman la ideea ca la Iasi hiturile 70-80 ABBA sun inca in mare voga... :yeah: asta e cand sunteti sclavii lui Dinamo... :jerk:

Catalanul
10th September 2004, 22:25
Sunteti cu nasul pe sus dar uitati-va in clasament ca sunteti un pic mai buni ca noicine e cu nasu' pe sus mah? hamsterutz, care zice sunteti cei mai tari, ca aveti cea mai tare galerie din tara etc. va inselati amarnic
te rog uita-te in clasament avem 6 pct. voi 2 asa ca las-o mai moale...
o echipa va retrograda cu siguranta, si aceea este POLI IASI :drak:

Polichampion
10th September 2004, 22:29
Hai Poli , asta nu stie ce vorbeste!!! Au intrat in A si acum se si vad pe cai mari doar ca le-a Dinamoul doi, trei jucatori lesinati...
Exista o singura POLI in Romania, si aceea este in TIMISOARA.
pe restul sclavilor scrie B. aici intra si Bacaul sclavii lui Steaua. :rosu:

iasisud
10th September 2004, 22:31
Cu sclavii lui Dinamo cam ai dreptate, pana si culorile sunt ca ale lor :jerk: dar la faza cu ABBA te inseli amarnic. Nu zic eu ca avem galerie tare, recunosc ca e panarama, dar totusi va dau un sfat: "nu va mai bagati atat de mult in seama si nu va mai laudati singuri ca nu da bine". Parerea mea! Si nu ne provocati la scandal. :ok: Numai bine.

Polichampion
10th September 2004, 22:57
Baiatule, nimeni nu vrea scandal... doar asa sa ne intalnim la o bere cand vin in tara pentru meciul lui Dinamo cu Partizan de la Belgrad...Oricum noi n-avem nimic de impartit cu Iasii, oras frumos dar cu o echipa de fotbal modesta...

De ce ma insel cu ABBA? E cumva ABBBBBBBBBBBBBA? :p

iasisud
10th September 2004, 23:14
Calm!

Polichampion
10th September 2004, 23:17
Vezi ca ti-am raspuns pe im. N-are rost sa trecem la atacuri personale si sa irosim timpul tuturor care intra pe forum.

Eu am vorbit ca Iasul e oras frumos dar echipa modesta. tu oi fi suparat ca ati pierdut... dar asa=i fotbalul mai castigi, mai pierzi...
castigati cu Dinamo si totul e okay... :drak:

STEELMAN
11th September 2004, 01:39
atentie steaua dinamo,rapid!iesenii sunt din nou in A
. si sunt f suparati!
si-a revenit gurita oare?

ADelPiero
11th September 2004, 02:31
Gurita asta e meserias ! :ok:
el a adus punctele pt farul ...

simpson
11th September 2004, 11:52
Hai Poli , asta nu stie ce vorbeste!!! Au intrat in A si acum se si vad pe cai mari doar ca le-a Dinamoul doi, trei jucatori lesinati...
Exista o singura POLI in Romania, si aceea este in TIMISOARA.
pe restul sclavilor scrie B. aici intra si Bacaul sclavii lui Steaua. :rosu:
AAAALLLOOOO!!!! Vezi ca bati campii!!! Vezi-ti de echipa ta, vorba aia : calu' moare de drum lung si ....... apropo: nu cumva adevarata Politehnica Timisoara joaca prin divizia B pe la Bucuresti???

Bergero
11th September 2004, 13:02
Asa cum era de asteptat Farul a cistigat (destul de clar!) meciul cu Poli Iasi; ca si in alte meciuri Iasul se rupe la pauza; o prima repriza buna in care au stiut sa inchida culoarele spre poarta proprie cu sperante intr-un rezultat de egalitate, o a doua repriza slaba cu multe greseli individuale; sa fie de vina conditia fizica?? Imi mentin parerea ca staff-ul tehnic este cam depasit; asta e, le multumim ca ne-au adus aici dar cu astfel de rezultate si, mai ales, cu asemenea joc, nu facem fata; jucatorii adusi nu au confirmat decit partial dar si aici forma lor depinde in principal de cei care-i pregatesc, in speta de antrenori; Otelul Galati a fost in aceeasi situatie anul trecut si, totusi, a cistigat in omogenitate din mers si rezultatele au fost f. bune; Probabil ca se impune o schimbare la nivelul staff-ului tehnic; nu de alta dar inca vreo citeva meciuri pierdute si gata cu sansele de salvare oricit am incerca sa recuperam in retur!!!

Quartz@nu
12th September 2004, 11:25
Cristea e tatic ... cred ca va rezolva singur meciu'
Bate Iasul cu 2-1 , goluri Cristea si Tinel Petre, iar la Farul un necunoscut (ca restul ...) :P
bazz , lasa-ne frate, nu le ai ...esti flaushat amice......cei de la iasi sunt cunoscuti drept satelitul celor de la dinamo??? ati mai jucat si cu omniasig pe piept SIGUR IASUL va juca sezonul urmator in B ; cat despre FARUL FELICITARI pt jocul prestat mai ales in a doua repriza unde au aratat ca au deocamdata cel mai frumos joc din tara impreuna cu Steaua /hello /hello /hello

Al Dracu
12th September 2004, 14:18
LA CULCARE SARMELOR!!! :rosu:

hamsterutz
12th September 2004, 18:28
mai iasusud ce te bagi in polemic cu draci de 14 ani deal de hai_poli, el crede ca tot ce zboara se mananca, si ai grija cum vb la adresa mea piustiulikama refer la hai_poli) , mai papa mamaliga sa cresti si dupa aia comenteaza, inca ceva io am zis ca a voastra e cea mai tare galerie dar daca tu vezi cu ramele dintre degetele de la picioare ce vrei sa fac. iar polichampion nush ce sa zic a inceput tare si s-a stins rpd. io nu am nimik cu timisoara, de-ar d-zeu sa se salveze amandoua,daca e sa retrogradam treaba noastra, macar stiu ca retrogradam cu fruntea sus ca pana acum am reusit sa facem niste meciuri frumoase (cu exceptzia reprizei a doua de la constantza si cea cu argesu).
nu va mai batetzi cu pumni in piept ca poli retrogradeaza sigur sau nush ce, o sa vb la sf campionatului cine retrogradeaza si cine nu. din pacate pana aucum se adevereste ce a spus cineva (nu mai stiu numele , scuze) care a zis asa: "poli o sa faca meciuri frumoase insa o sa piarda la dif mica si o sa aiba soarta bihorului" (ce gura pocita mai ai).
iar tu stellman nu ma mai cert cu tine ca ma cert aiurea, taji din gura si vezii-tzi de otelu tau si nu uita ca fiecare echipa are perioade proaste.

Polichampion
13th September 2004, 21:15
AAAALLLOOOO!!!! Vezi ca bati campii!!! Vezi-ti de echipa ta, vorba aia : calu' moare de drum lung si ....... apropo: nu cumva adevarata Politehnica Timisoara joaca prin divizia B pe la Bucuresti???


Bacaul este sclavul Stelei.... cum o sa joace Timisoara la Bucuresti? Nu vezi ca fraza ta are problema de logica...
v-ati trezit si voi acum tot B ajungeti sclavii lui Steaua...

bazz
13th September 2004, 23:25
Poa`sa zica oricine ce vrea,da eu de IASI nu ma las.Jucam cu "morcov"si nu inteleg de ce ca nu avem nimic de pierdut.Infrangerea e infrangere si la 2-1si la3-0.Nu inteleg de ce nu ne axam mai mult pe atac(probabil din cauza ca avem numai fundasi de valoare nu si atacanti).NU cred ca retrogradam daca in iarna aducrem vreo 2,3 varfuri bune,de careu cum le zice Zenga.Pana atunci tre`sa luam cat mai multe puncte posibile iar baietii sa nu se descurajeze pt ca nu e totul pierdut.
HAI POLI IASI CA SE POATE
Oricum stadionul o sa fie plin la toate meciurile de acasa,nu ca inalte orase in care stadionul se umple numai cand vin STEAUA,DINAMO sau RAPID.

simpson
14th September 2004, 09:44
Bacaul este sclavul Stelei.... cum o sa joace Timisoara la Bucuresti? Nu vezi ca fraza ta are problema de logica...
v-ati trezit si voi acum tot B ajungeti sclavii lui Steaua...
Bai nene, ia mai termina cu sclavagismul de care tot amintesti... daca seche e prieten cu oieru', nu inseamna ca toti bacauanii stau in genunchi in fata stelei; in privinta adevaratei Politehnica Timisoara, posesoarea de drept a istoriei si palmaresului acestui nume, aceasta joaca in seria 1 a Diviziei B, dupa informatiile mele pe un teren de langa (sau din) Bucuresti.

hamsterutz
15th September 2004, 18:57
lasa-i ma sa se bucure ca au echipa de div A nu vezi ca se umfla in pene atat. intrebarea mea este daca aek cade in B? o sa aiba soarta lu poli timispara? sa fie alungata de pe terenurile din timisoara doar fiindca nu vor sa le dea palmaresul celor de la aek? atunci ce hibrid o sa mai apara?nu uita polichampion sa le pupatzi picioarele celor de la Fulgeru Bragadiru ca ei v-au dat echipa!!! nu te mai umfla in pene atat ca nu ai fatza si nu mai jigni moldoveni aiurea, dar daca voi suntetzi fruncea la ce drq sa ne asteptam din partea voastra decat sa va credetzi autoritari!!! va datzi ce nu suntetzi si nu vetzi fi niciodata.si cu asta am incheiat nu vreau sa jignesc multi oameni de treaba din aceea regiune pt 2 copchii care nu stiu ce e cu ei!!! hai_poli vad ca s-a linistit ala iar e tare in gura!!!