PDA

View Full Version : Etapa 6: FC Arges - Steaua



JJ
30th August 2004, 18:05
Duminica 12 septembrie, FC Arges - Steaua.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

onci66
30th August 2004, 20:42
meci greu. batem cu 1-0,gol Dinita :D

Catalanul
30th August 2004, 22:37
bate steaua cu siguranta dupa meciul facut duminica impotriva craiovei
2-0 steaua 2 goluri Dica

daemon_ro
31st August 2004, 00:42
3 - 1 pentru steaua cu siguranta....

Cucu
31st August 2004, 06:42
argesu face ce face si castiga 2-1

Denis
31st August 2004, 10:01
Nici nu shtii cu cat o sa cashtige steaua in meciu asta! mai mult sau mai putin de 5-0 :D. hmmm.....Bate Steaua. Pronostic: 3-0 pt stelishti :ok:

uti2102
31st August 2004, 11:05
2-0 Steaua. Unul din goluri date de Dica, la prima aparitzie in Trivale dupa transferul de la FC Arges.
Tzin sa precizez cu aceasta ocazie ca Dica e cel mai bun transfer facut de Steaua in ultimii ani!

Sinn Fein
31st August 2004, 11:30
sunt optimist...2-2

Dansan
31st August 2004, 15:11
Bate Steaua cu 2-0...Goluri Dica & Neaga...

dragos_popa17
31st August 2004, 15:20
Castiga Steaua. Joaca prea bine sa piarda chiar la Arges.

onci66
31st August 2004, 19:07
castiga Steaua dar nu fara emotii.gol cristea si oprita /hello /hello

Tokelau
31st August 2004, 22:54
Steaua pleaca cu toate cele 3 puncte

Denis
2nd September 2004, 07:15
2-0 Steaua. Unul din goluri date de Dica, la prima aparitzie in Trivale dupa transferul de la FC Arges.
Tzin sa precizez cu aceasta ocazie ca Dica e cel mai bun transfer facut de Steaua in ultimii ani!

shi khamutovsky. creca ai uitat de el :D

jay
3rd September 2004, 18:52
Bafta Argesului! Pronosticul meu, victorie a vulturilor violeti!

Mariusmadmax
4th September 2004, 01:41
Neaga
Dica - 2
Cristea
Paraschiv

apparte
4th September 2004, 09:34
Pai sa vedem ce aparare va avea Steaua la acel meci.Nu uitati ca va fi cea de la meciul cu bulgarii,adica fara Radoi,care la ora actuala reprezinta 50 % din apararea Stelei.Oricum,atacul isi va face datoria! :ok: Sper intr-o victorie a Stelei!

Angelina Jolie
4th September 2004, 11:21
Fara probleme bate Steaua. Argesu is subtirei.

alex36
5th September 2004, 09:30
.....astept o f mare surpriza din Trivale!!

Mariusmadmax
5th September 2004, 16:25
.....astept o f mare surpriza din Trivale!!
surpriza ar fi sa nu vina f multi spectatori , ca in rest "se stie" :

Mare e lumea ... mare ... mareeeeeeee
Steaua bate in deplasaree !

/hello

baden
8th September 2004, 10:52
Mare e lumea ... mare ... mareeeeeeee
Steaua bate in deplasaree !

3 pentru versuri ...
cred ca va fi un rezultat "bun" pentru ambele echipe - egal
fc arges -steaua 2-2
argesul e una din echipele care se mobilizeaza cand joaca cu echipele din bucuresti ... asa ca ...

bazz
8th September 2004, 19:09
2 solist.I am vazut pe argeseni la Iasi,si n au aratat nimic.Sa zica "SARU'MANA"pentru punctul furat de la noi.Steaua bate la scor.


IASUL NU RETROGRDEAZA ASA CUM CRED UNII!!!!VORBIM LA SFARSITUL CAMPIONATULUI!FOOOOORZA POLI IASI!!!!!!!!

Mariusmadmax
9th September 2004, 01:18
3 pentru versuri ...
cred ca va fi un rezultat "bun" pentru ambele echipe - egal
fc arges -steaua 2-2
argesul e una din echipele care se mobilizeaza cand joaca cu echipele din bucuresti ... asa ca ...
vai ce ma lovisi :D , imi dadusi 3 ?
1-5 ca lu' Andora :D

Florentin
9th September 2004, 02:40
Cred in victoria Stelei si un bun joc de pregatire a turului cu bulgaroii cu sau fara ceafa groasa.
2-0 Steaua.

ADelPiero
9th September 2004, 02:50
bate Steaua la 3 goluri diferenta :D
1-4 :yeah:

baden
9th September 2004, 10:11
vai ce ma lovisi :D , imi dadusi 3 ?
1-5 ca lu' Andora :D
fie si cum vrei tu ...
daca baga cristea 5 goluri :o:

armin
9th September 2004, 11:42
Pai sa vedem, anul asta Argesul n-a reusit sa bata acasa nici macar pe Craiova, deci, e clar pe unde se afla valoarea ei.
Bate Steaua la mai mult de 1 gol diferenta. Asta din cauza ca a plecat Piturca, cel care inchidea jocul cand conducea Steaua, chiar daca era un singur gol diferenta.

Polichampion
9th September 2004, 20:30
Cu Neaga si Dica la Steaua ce sanse ar avea Argesul? :D

totusi pe contraatac, ii pot surprinde pe stelisti....
asa ca eu merg pe un 2-1 pentru gazde :D
Precis Zenga pastreaza cativa titulari pentru meciul cu TSCA. :drak:
Si sa vezi atunci corul, plangaciosilor si contestatarilor.... LACATUS, LACATUS :D :D

apparte
10th September 2004, 11:01
Meciul va fi transmis de National TV?

Radu1984
10th September 2004, 11:35
FC Arges 1-4 Steaua (Neaga2,Cristea,Dica)
Facem spectacol.

armin
10th September 2004, 14:14
Precis Zenga pastreaza cativa titulari pentru meciul cu TSCA. :drak:
Si sa vezi atunci corul, plangaciosilor si contestatarilor.... LACATUS, LACATUS :D :D

Tocmai de-aia n-o sa pastreze Zenga nici un titular pentru bulgari. S-a lecuit de manajari.
Mai ales ca toti in afara de Neaga sunt odihniti, n-au mai avut oficiale de 2 saptamani. Asa ca, se va juca in formula cu care se va juca si cu bulgarii, eventual diferentele pot veni din tactica de abordare, ce depinde de adversar.

ultravioletcanada
10th September 2004, 18:36
asa, asa, visati si umflati-va in pene. 1-4, 1-5, parca am mai vazut filmul asta pe undeva :evil:

NASII LUI STEAUA,
NOI SINTEM NASII
LUI STEAUA !!!!!!!!
:drak: :drak: :drak:

Polichampion
10th September 2004, 20:46
eu stiam ca argesul sunt nasii lui Dinamo...
nasii lui Steaua sunt prin divizia B acum lupii galbeni... :drak:

oricum, succes nasitii cum stiti voi mai bine. :yeah:

ultravioletcanada
10th September 2004, 21:20
ar fi bine sa fi fost asa, dar din pacate, daca ma uit la rezultatele din ultimii 10 ani impotriva lui dinamo, ma doare capul. :(
nu acelasi lucru se poate spunne si depsre rezultatele impotriva stelei... :evil:

Polichampion
10th September 2004, 21:35
ei acum nu vorbeam de zece ani, vorbeam de rezultatele recente... unde i-ati nasit pe dinamovisti...

cand i-ati batut pe stelisti ultima data?

uti2102
10th September 2004, 21:40
Dak imi aduc bine aminte era o vreme caineasca prin Trivale la ultima victorie a Argeshului. Iar la violetzi juca Bogdan Argesh Vintila shi parca shi Jean Barbu. 2-1 sa fi fost ?

Polichampion
10th September 2004, 21:42
acum cati ani?

ThEOree
10th September 2004, 23:15
Va scriu de la fata locului, din Pitesti, unde deja incepe sa se simta atmosfera tensionata de dinaintea unui meci cu STEAUA BUCURESTI /hello . Astept cu nerabdare meciul si sosirea jucatorilor la hotel... Am insa un singur regret: absenta lui Mirel Radoi... :( Oricum sper intr-o victorie a Stelei, dar nu la scor de forfait totushi. Sa nu uit k am krescut p Trivale shi k doi dintre cei mai buni jucatori (Dica & Neaga) au plekt de aici! Un 2-0 ar fi onorabil!!! :ok:

Semnat: Cea mai mare suporteritza stelista !!!! Sau cea mai mica?!?!? (k varsta ma refer, tinand cont k am 16 ani) :p

Tudose
11th September 2004, 00:11
Dak imi aduc bine aminte era o vreme caineasca prin Trivale la ultima victorie a Argeshului. Iar la violetzi juca Bogdan Argesh Vintila shi parca shi Jean Barbu. 2-1 sa fi fost ?
Ultimele victorii cu Vintila si Barbu in teren: 3-2 (11 aprilie 1998) si din nou 3-2 (16 august 1998), ambele in Trivale. Pe o ploaie caineasca s-a jucat la meciul din aprilie si a fost abia al 2-lea dintr-o serie de 6 victorii consecutive ale Argesului in campionat si in Cupa (deci nici pe departe ultima victorie a Argesului).
Ultima victorie a Argesului cu Steaua a fost in 14 aprilie 2002, in Ghencea, 1-0 printr-un gol marcat cu capul de Cristian Vlad. Stelistii au trimis in bara un penalty facut cadou.
Ultima victorie in Trivale: 13 decembrie 1999, 4-0, Vintila tocmai fusese transferat datorita lui Halagian.
Ultimul 2-1: 17 martie 1999, in Ghencea, Sica Bardes - 2 goluri, in poarta pitesteana a aparat in acel meci Daniel Stanciu.

florian
11th September 2004, 00:25
Cred ca 2-1 pentru Steaua ar fi multumitor.Sa nu ne intindem prea mult ca s-ar putea sa zicem mersi pentru un egal !

uti2102
11th September 2004, 10:32
Ultimele victorii cu Vintila si Barbu in teren: 3-2 (11 aprilie 1998) si din nou 3-2 (16 august 1998), ambele in Trivale.

Ce sa-i faci, la mine functzioneaza numai memoria de lunga durata!
Dar parca imi aduc aminte shi de un 4-0 pentru Steaua in Ghencea. Cand sa fi fost?! :drak:

Tudose
11th September 2004, 11:52
Ma mir ca iti aduci aminte... a fost de curand si ziceai ca la tine functioneaza numai memoria de lunga durata! :D

Papagilus
11th September 2004, 16:18
La cate jonglerii face JiJi ar fi de tot rasul ca Steaua sa piarda :headbang: .Se pare ca steaua trebuie sa castige campionatul anul asta.Oricum, stelisti nu va bucurati prea tare, o sa-l lase puterile si pe JiJi.

Florentin
11th September 2004, 18:32
Papagilus, trebuie sa te contrazic, Steaua nu trebuie sa cistige campionatul anul asta, ci in orice an pentru ca asta isi propune cea mai titrata echipa a Romaniei, iti place tie sau nu. Mai bine de tot risul decit cu dintii in buza si cu cutitul scos, iar pierdutul ca si cistigatul face parte din regula jocului.
In ceea ce priveste lasatul puterilor, mai devreme sau mai tirziu toti trecem prin asta, nu-i asa?

Papagilus
12th September 2004, 08:03
Mmda....Florentin, Steaua de vreo patru ani isi tot propune sa castige campionatul dar cam cu asta a ramas. Deci pana acum a tot pierdut, de aceea e timpul sa mai castigati si voi altceva in afara de experienta (doar sunteti cea mai titrati).
Acum serios, Steaua dupa parerea mea are cel mai valoros si omogen lot si, fie ca-mi place sau nu, pare cea mai indreptatita sa castige campionatul. Problema e cu JiJi si modul in care intelege el sa castige (dar probabil si asta face parte din regulile jocului).
Apreciez spiritul de invingator dar nu intotdeauna "scopul scuza mijloacele".
In rest de acord cu tine si bafta Stelei in Cupa UEFA.

uti2102
12th September 2004, 10:06
:happy Eshti mortal papagilus! Cred k ai greshit adresa. Dak vrei consultatzii in privintza "modului in care intzelege EL sa cashtige" adreseaza-te lui Cristi Borcea in Soseaua Shtefan cel Mare !

ultravioletcanada
12th September 2004, 17:23
ooooooops!
0-4 nu mai poate fi, ca tocmai ati incasat unu. ramina varianta cu 1-5 :evil:

Vadim
12th September 2004, 17:33
A inceput bine meciul pentru voi, ultravioletcanada. Nu sinteti departe de o surpriza. Sau nu ar fi o surpriza? ;)

ultravioletcanada
12th September 2004, 18:13
se pare ca doar l-am inceput bine... :(

corinutza_88
12th September 2004, 18:18
2-2 bilasco arges

Catalanul
12th September 2004, 18:20
care 2-1 :confused: e 2-2 steaua a condus cu 2-1
asa s-a si terminat :D pacat ca a ratat Dica penalty-ul mai prindeam si eu un pronostic :headbang: :headbang: :headbang:

ultravioletcanada
12th September 2004, 18:22
corect, 2-2

corinutza_88
12th September 2004, 18:23
am corectat!din cate se vede!

Tudose
12th September 2004, 19:36
asa, asa, visati si umflati-va in pene. 1-4, 1-5, parca am mai vazut filmul asta pe undeva :evil:

NASII LUI STEAUA,
NOI SINTEM NASII
LUI STEAUA !!!!!!!!
:drak: :drak: :drak:
0-4, 1-4, 1-5... s-au mai dezumflat baietii :) Si daca Augustus Constantin nu il ierta pe Andrei Cristea de cuvenitul al doilea cartonas galben la sfarsitul primei reprize, nu mai avea Oprita in locul cui sa intre la pauza ca sa marcheze de doua ori...

Ashley
12th September 2004, 19:53
Ha h :))Steaua sa fii de ras........Dorinele de ce nu te lasi babo ........Nea Gigi ai vazut ce a facut Aliuta aseara ,l-ai dat afara

Ashley
12th September 2004, 19:58
cine pe primul loc rapiduuuuuuuuu e rapiduuuuuuuu e....Imi doresc tare mult sa nu retrogadeze dinamo pentru ca er fii pacat ,deja sunt pe 14 in spatele lui sportul si inaintea lui iasi

uti2102
12th September 2004, 20:11
Arbitraj "jenibil", adversari enervantzi prin vizitele la medic, gafa impardonabila de portar, ratare de penalty in minutul 90.........Ce putea sa fie mai prost intr-o zi de duminica ?! :headbang:
Singurul lucru bun e ca Opritza a marcat de 2 ori! Shi ce goluri!!!
Inca o data Zenga arata ca are talentul de a schimba pe parcurs cursul jocului. Inca o schimbare inspirata!

Mariusmadmax
12th September 2004, 20:38
cine pe primul loc rapiduuuuuuuuu e rapiduuuuuuuu e....Imi doresc tare mult sa nu retrogadeze dinamo pentru ca er fii pacat ,deja sunt pe 14 in spatele lui sportul si inaintea lui iasi
mda , pina la restanta Steaua - Apullum
o victorie la orice scor instaleaza pe Steaua acolo ... :D
Si nu uita ca inca cu Dinamo si Craiova n-ati jucat !

dlgicu
12th September 2004, 20:46
Arbitraj "jenibil", adversari enervantzi prin vizitele la medic, gafa impardonabila de portar, ratare de penalty in minutul 90.........Ce putea sa fie mai prost intr-o zi de duminica ?! :headbang:
Singurul lucru bun e ca Opritza a marcat de 2 ori! Shi ce goluri!!!
Inca o data Zenga arata ca are talentul de a schimba pe parcurs cursul jocului. Inca o schimbare inspirata!

Mai bine l-ati lua pe Augustus Constantin antrenor in locul lui Zenga, ca el i-a "sugerat" acestuia schimbarea lui Cristea, iertandu-l de eliminare.
Cat despre FC Arges, 4 egaluri in 6 etape, cred ca Moldovan vrea sa doboare vreun record de egaluri intr-un campionat. Cu tactica lui "dam golul si apoi cu fundul in poarta"+"e bun si un egal", are toate sansele.
Ii reamintesc simpla constatare pe care am facut-o si in campionatul trecut ca daca jumatate din egaluri sunt victorii si jumatate infrangeri, iesi mult mai castigat... poate pana la urma poate afla si el si ajunge si Argesul sa castige un meci acasa campionatul asta.

Papagilus
12th September 2004, 20:50
O zi neagra Alopa atata tot :mad:. Oricum meciul a fost pe bune si asta conteaza. Dupa una calda (cu Craiova) /hello mai trubuie si una rece :ciocan: ca doar asta da mai mult farmec campionatului.

Mariusmadmax
12th September 2004, 21:04
chiar daca n-am cistigat ... e bine ca meciurile se JOACA ... PE BUNE !

uti2102
12th September 2004, 22:27
Pai sa se joace pe bune shi celelalte, nu doar alea ale Stelei. Oricum, noua ne prinde bine, mai ales in perspectiva cupelor europene.

Mariusmadmax
12th September 2004, 22:35
Cristea , cred eu , a fost iertat de al - II-lea "galben" !

uti2102
12th September 2004, 22:40
A fost varza arbitrul! In afara de faptul ca a fractzionat meciul shi le-a permis gazdelor sa se vaite cat pentru un sezon intreg, a mai shi dat galbene cand nu trebuia (Cristea) shi a iertat cand ar fi fost mai indicat sa arate cartonashul (tot Cristea).
Nu aduc in discutzie decat doua faze, clare ca lumina soarelui, care ar fi trebuit sa-i scada mult din nota data de observator : penalty-ul neacordat lui Dica la 1-0 shi neacordarea celui de-al doilea galben lui Cristea.

ultravioletcanada
12th September 2004, 22:43
hai bre, aia cu 0-4 si 1-5 nu mai ziceti nimic?
parerea mea e ca nu dica trebuia sa dea la 11m. probabil ca "meseriasul" de coman l-a ghicit din rasuflare unde o sa dea. la fel ca si pe schumacher in meciul de cupa, cind cu stopul pe piept.
in rest, toate bune si frumoase, dar cred ca tindem sa batem recordul de egaluri , si precum zicea si dl. gicu mai sus, un egal e doar 1 punct, deci decit 2 egaluri in 2 meciuri mai bine 1 egal si o infringere :mda:

Mariusmadmax
12th September 2004, 22:43
Puteam si noi sa ne facem meciul mai usor ...

uti2102
12th September 2004, 22:48
deci decit 2 egaluri in 2 meciuri mai bine 1 egal si o infringere :mda:

Adik o victorie shi o infrangere vrei sa zici!
Dar ar insemna 45 de pcte, cam departe de zona voastra de actziune! :drak:

Mariusmadmax
12th September 2004, 22:59
daca ar juca cu atita daruire si cu celelalte echipe cu siguranta ca Argesul ar sta mai bine .

Tudose
12th September 2004, 23:46
Dar ar insemna 45 de pcte, cam departe de zona voastra de actziune! :drak:
Lasati mai meseriasilor, ca nu stiti voi care e zona noastra de actiune! Va auzeam ba ca ne bateti cu 4-0 ori 5-1, ba impingeati ultima noastra victorie cu Steaua pe vremea lui Vintila si Barbu... Acum cumva va plangeti ca v-a dezavantajat arbitrul? :o: Daca Augustus Constantin ii acorda al doilea galben lui Cristea, asa cum era normal, probabil ca Oprita ramanea pe banca si am fi castigat.
Argesul va fi o nuca foarte tare in acest campionat. Avem un numar 1 (la propriu si la figurat) in persoana lui Danut Coman, ar trebui sa se desprinda un adevarat lider si in campul de joc.

iulian
12th September 2004, 23:52
Felicitari Arges ! ... Steaua cred ca a fost prea sigura pe victorie si asta a costat-o....

Papagilus
13th September 2004, 00:32
De acord Tudose, si sper ca vor fi cat mai multe "nuci tari" in acest campionat. :yeah:
Pare mai frumos asa, nu? (mai ales dupa ce National a batut pe Dinamo).
Plus ca etapa viitoare vine Farul in Ghencea si daca steluta se culca tot pe urechea aia va fi foarte interesant. :cool:

Saber Rider
13th September 2004, 01:53
Pana acuma totusi FC Arges nu prea a intalnit echipa de prima mana, ca Steaua, care oricum in acest meci din cauza propriilor greseli a pierdut (Hamutovski plus Dica). FC Arges a jucat doar cu Universitatea, care a dezamagit total in acest inceput de campionat, a batut doar pe Otelul, care iarasi nu joaca mai nimic niciodata, i-a batut Farul de i-a ascultat cu urechea, cu Sportul a facut egal, Sportul care rateaza mereu foarte multe ocazii clare si sfarseste aproape inevitabil cu un egal sau chiar cu o infrangere, si inca un egal cu o noua promovata, Poli Iasi, care n-a batut pe nimeni pana acuma - deci nu prea vad aici echipe ca lumea, impotriva carora oricum mare lucru nu a facut.

Si oricum, acel al doilea cartonas galben meritat de Cristea este anulat ca efect de penaltyul pe care nu l-a acordat arbitrul la intrarea portarului la Dica, unde clar n-a avut nici o treaba cu mingea si l-a luat iarasi pe sus pe atacantul stelist, ca si in ultimele minute ale meciului.

Asa ca nu din cauza unei eliminari neacordate nu a castigat FC Arges, cat din cauza aceluiasi arbitru nu a castigat Steaua. Deci cam tot aia e.

Oricum, o eliminare nu inseamna neaparat ca si dai gol sau castigi, ceea ce nu la fel s-ar spune despre un penalty !!!

Asa ca pana la urma e un rezultat echitabil, cu toate ca FC Arges nu prea a avut nici o ocazie mai clara in afara de cele 2 goluri, pe cand Steaua a avut vreo 4-5 alte ocazii clare, plus o greseala grava la un portar la care aveam pretentii.

Dar tot raul spre bine, este totusi un egal in deplasare, nu o infrangere. Asa ca nu e chiar rau, ci binisor, cu regretul ca se putea pleca lejer de acolo cu toate punctele. Asta e fotbalul.
Sper ca Argesul sa se dovedeasca o "nuca tare" nu numai cu Steaua, ci si cu celelalte echipe cu care Steaua se va bate la campionat, un Rapid sau FC National, ca Dinamo ... nu mai zic.

dlgicu
13th September 2004, 03:30
Si eu sunt de acord ca una peste alta rezultatul este echitabil si ca desi prost, arbitrajul nu a favorizat clar una dintre echipe si nu cred ca a influentat rezultatul final.
Despre nuca tare si Dinamo din pacate trebuie sa iti dau dreptate, dar poate ne vor contrazice chiar jucatorii.

armin
13th September 2004, 08:25
Rezultat echitabil? La ce meci te-ai uitat? Ai numarat ocaziile?
Felicit echipa Steaua pentru jocul prestat, P.Marin, care incepe sa arate ca nu are valoare de Steaua. Hamutovski si Dica au influentat scorul, dar jocul conteaza, si nu cred ca au jucat prost.
Ma bucur ca Steaua a jucat fotbal, m-a dezgustat atitudinea pitestenilor la care o targa nu mai facea fata repriza a doua, cu o astfel de atitudine n-o sa ajungem niciodata in europa. Halal profesionism, care pleaca de la antrenor, care ascunde mingea sa mai traga de timp. Ca plan de investitii le-as sugera pitestenilor sa-si mai cumpere o targa, costa mai putin decat niste jucatori profesionisti, dar poate ajuta lotul actual.

Pe toti care acuza arbitrul ca nu l-a eliminat pe Cristea, ii rog sa-mi spuna daca in prima repriza portarul a facut fault de ultim aparator la Dica, sau nu. Sa nu mai spun de faptul ca Cristea a luat galbenul gratis. Dar nu asta conteaza, ci maniera in care Argesul a abordat jocul, sau mai bine zis a evitat jocul.
Succes Steaua in UEFA.

armin
13th September 2004, 08:27
Cu scuzele de rigoare, rectific:
Felicit echipa Steaua pentru joc, mai putin P.Marin

Sinn Fein
13th September 2004, 09:21
Felicitari Arges ! ... Steaua cred ca a fost prea sigura pe victorie si asta a costat-o....

Uite cineva care recunoaste...bravo

Rezultat echitabil? La ce meci te-ai uitat? Ai numarat ocaziile?


tu la ce meci te-ai uitat? rezultatul este BUN pt ambele in conditiile in care s-a jucat, nici Steaua nu merita sa castige...vezi si alte pareri ale stelistilor, pareri obiective. Rezultat echitabil.

Pai sa vedem, anul asta Argesul n-a reusit sa bata acasa nici macar pe Craiova, deci, e clar pe unde se afla valoarea ei.
Bate Steaua la mai mult de 1 gol diferenta. Asta din cauza ca a plecat Piturca, cel care inchidea jocul cand conducea Steaua, chiar daca era un singur gol diferenta.

Argesul a facut egal cu Craiova si cu Steaua...e clar pe unde se afla valoarea ei ...

3 pentru versuri ...
cred ca va fi un rezultat "bun" pentru ambele echipe - egal
fc arges -steaua 2-2
argesul e una din echipele care se mobilizeaza cand joaca cu echipele din bucuresti ... asa ca ...

baden, bravo vizionarule..

sunt optimist...2-2

sa fiu oare singurul care am indicat SCORUL CORECT????????


3 - 1 pentru steaua cu siguranta....

cu siguranta....in ce campionat? sau te refereai la retur?

Steaua este de neoprit !
Arges - STEAUA 0-4 ( Dica, Neaga, Cristea si Lovin :D )

he he he...au inscris toti :))

onci66
13th September 2004, 09:38
ce teapa am luat! oricum bravo oprita!

bazz
13th September 2004, 11:09
Am vazut duminica o alta fata a Argesului decat cea de la Iasi.Cred ca daca jucau cu o echipa de la jumatea clasamentului meciul nu mai era asa frumos.S-au mobilizat exemplar si asta s-a vazut la rezultatul final.Cred ca steaua merita victoria ,iar pentru Arges rezultatul este excelent.Mult succes in continuare pt.ambele echipe,dar mai ales Stelei in dubla cu bulgarii din UEFA.

armin
13th September 2004, 11:44
tu la ce meci te-ai uitat? rezultatul este BUN pt ambele in conditiile in care s-a jucat, nici Steaua nu merita sa castige...vezi si alte pareri ale stelistilor, pareri obiective. Rezultat echitabil.


Hai sa vedem cine-i subiectivul.
Argesul a dat 2 goluri din 2 ocazii, pe cand Steaua a avut MULT MAI MULTE OCAZII, iar de la Arges cel mai bun jucator a fost portarul. Sunt curios si eu ce pitestean e nemultumit de scor, fata de ce a fost pe teren.

Tudose
13th September 2004, 12:44
Si oricum, acel al doilea cartonas galben meritat de Cristea este anulat ca efect de penaltyul pe care nu l-a acordat arbitrul la intrarea portarului la Dica, unde clar n-a avut nici o treaba cu mingea si l-a luat iarasi pe sus pe atacantul stelist, ca si in ultimele minute ale meciului.

Asa ca nu din cauza unei eliminari neacordate nu a castigat FC Arges, cat din cauza aceluiasi arbitru nu a castigat Steaua. Deci cam tot aia e.

Oricum, o eliminare nu inseamna neaparat ca si dai gol sau castigi, ceea ce nu la fel s-ar spune despre un penalty !!!

O eliminare nu inseamna neaparat ca dai gol sau castigi, dar in acest caz particular insemna doua goluri primite in minus (nu uita ca Oprita a intrat in locul lui Cristea!).
Dupa parerea ta, un penalty inseamna neaparat ca dai gol si castigi... dar asta in cazul in care in poarta nu e Coman :D Pai doar ati avut un penalty, de ce nu ati marcat si nu ati castigat?
Imi pare rau ca nu s-a mai acordat o lovitura de pedeapsa, as fi pus pariu ca Dani ar fi aparat-o si pe aceea, de preferat in fata lui Neaga. Portarul Argesului ii cunoaste foarte bine, si pe el, si pe Dica, asa cum l-a "citit" si pe Schumacher intr-un meci de Cupa Romaniei si a oprit pe piept "scarita" executata de fostul rapidist.



Argesul a dat 2 goluri din 2 ocazii, pe cand Steaua a avut MULT MAI MULTE OCAZII, iar de la Arges cel mai bun jucator a fost portarul.
Fotbalul nu se joaca pe ocazii... Si daca cel mai bun jucator al nostru a fost portarul, cu atat mai bine pentru noi, doar e si el parte din formatie! Asa cum si Hamutovski e parte din Steaua, iar faptul ca greseste afecteaza intreaga echipa. Multi si-ar dori un portar precum Coman, putini insa il au.

Bancaru
13th September 2004, 13:15
Multi si-ar dori un portar precum Coman, putini insa il au.
Domnu' Tudose, nu ti se pare ca de data asta cam exagerezi? Tocmai tu sa te lasi dus de val? Ma scuzi, dar ce mare portar e Coman, asta? A aparat bine in meciul cu Steaua, mai ales a reusit sa apere penalty-ul executat de Dica. Dar apropo de asta pot sa-ti zic ca si ala a batut ca un... spune tu cum vrei. Sau alta aberatie pe care o postezi aici e ca l-a citit pe Schumacher in meciul de cupa cand (cica) a executat penalty. Hai nene sa fim seriosi. Daca vin si dau cu piciorul in minge dar cu mintea sunt la fata de moravuri usoare care ma admira din tribune, si ea la randul ei cu gandul la cai verzi pe pereti :sleep: , normal ca e mare portar Coman.
Cu un lucru sunt de acord din ce ai spus tu: ai dreptate, putini au un portar ca (virgula) Coman.
In rest, tu ce mai faci?

armin
13th September 2004, 13:48
Tudose, zi-ne ceva si de primul galben a lui Cristea, a fost meritat? Dar Coman la Dica in prima repriza, nu cumva a faultat in postura de ultim aparator?

Tudose
13th September 2004, 13:55
Bancarule, "Coman asta" (cum ii zici tu) a aparat nu doar penalty-ul (pe care, de acord, si Dica l-a batut slab). El a scos si alte mingi grele in acest meci, si in cel cu Craiova, si in cel cu Sportul, si anul trecut, si acum doi ani, si inca, si inca... Deci, cu toata convingerea, eu spun (si nu numai eu) ca este un mare portar si in curand l-as vedea in echipa nationala.
Daca alti jucatori sunt cu gandurile aiurea, putin conteaza, iata ca Dani Coman e si valoros, si in forma, si serios, si modest, iubeste echipa si orasul, ceea ce nu poate decat sa ii faca cinste!
Asa ca repet: multi si-ar dori sa aiba un portar precum Coman, putini il au!

Apropo, cati jucatori crezi ca ar fi atat de atasati de clubul la care joaca si de suporteri incat sa intre in dialog cu ei asa cum a facut "Coman asta" (ca sa te citez din nou)?
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=3319
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=4366

suporterita
13th September 2004, 14:19
[QUOTE=Saber Rider].

Si oricum, acel al doilea cartonas galben meritat de Cristea este anulat ca efect de penaltyul pe care nu l-a acordat arbitrul la intrarea portarului la Dica, unde clar n-a avut nici o treaba cu mingea si l-a luat iarasi pe sus pe atacantul stelist, ca si in ultimele minute ale meciului.

nu cred in aceasta teorie cum nu suport sa vad arbitrii cum arbitreaza in compensatie.Cristea a fost
iertat in virtutea faptului ca nu a auzit fluierul si mai mult ca sigur a fost asa,nu si-ar fii permis sa gafeze la modul asta mai ales ca era 1-0 pentru Arges.

cit despre meci Steaua are o crestere evidenta chiar daca a facut un egal,l-a facut pe mina lui Dica inima de pitestean.nu mai cad in letargie,au un ritm de joc destul de bun si incepe sa se vada mina lui Zenga."un antrenor de valoare se vede la pauza si la schimbari".

Sinn Fein
13th September 2004, 14:41
Hai sa vedem cine-i subiectivul.
Argesul a dat 2 goluri din 2 ocazii, pe cand Steaua a avut MULT MAI MULTE OCAZII, iar de la Arges cel mai bun jucator a fost portarul. Sunt curios si eu ce pitestean e nemultumit de scor, fata de ce a fost pe teren.

2 ocazii si 2 goluri inseamna eficacitate maxima...si ce conteaza care a fost cel mai bun jucator? trebuia sa fie un atacant sau mijlocas? deja esti dus de val daca tu crezi ca MVP al unei partide ar trebui sa fie orcine altcineva.

PS : fotbalul se joaca pe goluri, nu pe ocazii...daca atacantii Stelei nu dau goluri din 6-7 ocazii, asta nu mai e problema Argesului, nu crezi? :)

Bancaru
13th September 2004, 15:41
Tudose, tu esti mai patimas decat mine. Lasa-ma nene, cu iubeste echipa. Toti au iubit-o, ba chiar in grup pana au sleit-o de tot, biata echipa. Mutu, Neaga, Dica si mai stiu eu care. Si daca se putea la vremea aia si Gicu Dobrin o traducea de cateva ori.
Sincer sa fiu nu urmaresc cu insistenta echipa argeseana, dar exemplele pe care tu le-ai dat (proaste dupa parerea mea) nu puteau decat sa ma faca sa iau atitudine. Dica un penalty de ratat si Schumeacher unul de ra_at.
O fi bun... portarul.

flo
13th September 2004, 16:08
Lasa-ma nene, cu iubeste echipa. Toti au iubit-o, ba chiar in grup pana au sleit-o de tot, biata echipa. Mutu, Neaga, Dica si mai stiu eu care. Si daca se putea la vremea aia si Gicu Dobrin o traducea de cateva ori.
Sincer sa fiu nu urmaresc cu insistenta echipa argeseana, dar exemplele pe care tu le-ai dat (proaste dupa parerea mea) nu puteau decat sa ma faca sa iau atitudine. Dica un penalty de ratat si Schumeacher unul de ra_at.
O fi bun... portarul.

Se vede ca nu urmaresti echipa.Si e pacat sa faci afirmatii fara sa ai argumente.Uneori e bine sa nu vorbim de oameni despre care nu stim nimic.Riscam sa fim la randul nostru judecati pentru cuvintele noastre.Uite,si eu as putea sa te cataloghez dupa cum ai vorbit despre Coman.Dar ma gandesc ca tot ce ai spus a fost asa...Sa ne arati ca esti "rau".

Sinn Fein
13th September 2004, 16:19
Tudose, tu esti mai patimas decat mine. Lasa-ma nene, cu iubeste echipa. Toti au iubit-o, ba chiar in grup pana au sleit-o de tot, biata echipa. Mutu, Neaga, Dica si mai stiu eu care. Si daca se putea la vremea aia si Gicu Dobrin o traducea de cateva ori.
Sincer sa fiu nu urmaresc cu insistenta echipa argeseana, dar exemplele pe care tu le-ai dat (proaste dupa parerea mea) nu puteau decat sa ma faca sa iau atitudine. Dica un penalty de ratat si Schumeacher unul de ra_at.
O fi bun... portarul.

mai ultrasule (a propos, au venit din concediu si ceilalti 2 membri ai galeriei voastre? transmite-le salutari ! ), tu esti patimas? cred ca iti place muzica, adevaru e ca Los Platanos canta cu patima si dor. Ma bucur ca stii 3-4 nume de la Arges, am inteles ca ai auzit si de Dobrin, dar in rest cred ca trebuie sa mai revezi cateva meciuri din campionatul nostru, fara ca pe fundal sa se auda Bambolero, ca altfel nu mai intelegi nimic din ce se joaca pe teren sau cum apara portarii. Ma refer la Coman, nu la portarul de la intrare in Cotroceni.

ultraviolet
13th September 2004, 19:57
2-2 bravo argesul....multumim dica de ratare(ti-ai mai platit din greaseala ca ai plecat numa ptr 250k..cred ca ratarea a fost parte din intelegere)...si neaga a ratat asa baietii ajutat-ti argesul...de vazut n-am vazut meciul ca sunt in SUA si astia au dat alte meciuri pe tvr da am auzit ca a fost meci misto...mai ales tineri nastasie,tanasa si prepelita au jucat bine...hai argesu la mai mare...

Polichampion
13th September 2004, 20:49
rezultat totusi echitabil... daca tinem cont ca stelei nu i-a fost acordat un penalty si ca argesul reclama eliminarea lui cristea, care a fost inlocuit de oprita autorul golurilor steliste... pe undeva este echitabil....

uti2102
13th September 2004, 20:57
Acum cumva va plangeti ca v-a dezavantajat arbitrul? :o: Daca Augustus Constantin ii acorda al doilea galben lui Cristea, asa cum era normal, probabil ca Oprita ramanea pe banca si am fi castigat.

Daca, parca......etc. :drak: N-am zis ca ne-a dezavantajat. Sau cel putzin nu numai pe noi! Ideea e ca Augustus a arbitrat infect! Meciul ar fi fost mult mai frumos daca ar fi luat deciziile corecte la momentele potrivite shi daca ar fi lasat jocul mai liber. De tushieri nu mai zic, ca au ridicat fanioanele cand mingea venea de la adversar.... :headbang:
Ce nu mi-a placut la Argesh este ca jucatorii au incercat mereu sa traga de timp shi sa cersheasca galbene. Reprezentative sunt doua faze : cea in care doi argesheni se tavaleau pe gazon, fiecare in alta jumatate a terenului (la 2-2) shi cea cand toata echipa Argeshului era in genunchi cerand al doilea galben pentru Cristea. Asta nu mai e fotbal.....

LATER EDIT :
:happy Culmea ce zice Coman pe GSp :
"Dănuţ, a fost penalty īn ultimul minut?
- Arbitrul a dat, īnsă eu nu l-am atins pe Dică. El şi-a făcut o preluare mai lungă şi a intrat īn mine. Dar acum nu mai contează."
Pai stai sa intzelegem shi noi Danutze......A intrat in tine, da' nu l-ai atins ???!!! :happy

Tot din GSp :
Īn minutul 26, Neaga s-a grăbit să bată un aut de margine, dar Ion Moldovan a luat mingea şi a ţinut-o la spate cīteva secunde. Nervos, atacantul Stelei l-a īmbrīncit, după care tehnicianul s-a repezit către arbitrul de rezervă: "Bă, tu nu vezi ce face nesimţitul ăsta?".
Pai cine-i nesimtzitul nene Moldovane ?! :mda:

Tudose
13th September 2004, 23:53
Tudose, zi-ne ceva si de primul galben a lui Cristea, a fost meritat?
Arbitrul a acordat in mod justificat cartonas galben lui Cristea pentru o intrare mai dura (altfel sus, avea acoperire regulamentara in intregime). Poate l-a iertat de al doilea cu gandul ca pe primul putea sa nu il dea, insa compensatia nu este in conformitate cu regulamentul.


Dar Coman la Dica in prima repriza, nu cumva a faultat in postura de ultim aparator?
Aseara, la "Recursul etapei", cei prezenti au convenit ca se putea da penalty, insa nu si eliminare.


2 ocazii si 2 goluri inseamna eficacitate maxima...si ce conteaza care a fost cel mai bun jucator? trebuia sa fie un atacant sau mijlocas? deja esti dus de val daca tu crezi ca MVP al unei partide ar trebui sa fie orcine altcineva.

PS : fotbalul se joaca pe goluri, nu pe ocazii...daca atacantii Stelei nu dau goluri din 6-7 ocazii, asta nu mai e problema Argesului, nu crezi? :)

kokojanel, daca stam putin si ne aducem aminte ce a fost in 1986, la Sevilla... Barcelona a avut mai multe ocazii... iar cel mai bun jucator al Stelei a fost... un portar! Iar acum tocmai de asta sunt nemultumiti stelistii! Ar fi vrut poate sa fie Coman in locul lui Hamutovski si invers!

Mariusmadmax
14th September 2004, 03:50
Aseara, la "Recursul etapei", cei prezenti au convenit ca se putea da penalty, insa nu si eliminare.
ca trebuia dat penalty ! - nu ca se putea da !

Tudose
14th September 2004, 10:17
Bine, Marius, reformulez: ca trebuia dat penalty!

Saber Rider
14th September 2004, 14:44
O eliminare nu inseamna neaparat ca dai gol sau castigi, dar in acest caz particular insemna doua goluri primite in minus (nu uita ca Oprita a intrat in locul lui Cristea!).
Dupa parerea ta, un penalty inseamna neaparat ca dai gol si castigi... dar asta in cazul in care in poarta nu e Coman :D Pai doar ati avut un penalty, de ce nu ati marcat si nu ati castigat?

Dintre cele doua situatii de joc, o eliminare si un penalty, cea mai clara de gol este totusi penaltyul, eu asta am vrut sa zic. Mai ales in situatia in care aici nu putea fi vorba de un scor mare, fluviu.
Iar Oprita putea intra in locul oricarui jucator de la Steaua, deci putea da golurile pe care le-a dat oricum. Deci in nici un caz doua goluri in minus. Numai ca se juca altfel daca se dadea acel prim penalty la Dica, poate nu se mai ajungea la faza cu al doilea galben la Cristea. Poate nu-i dadea primul galben lui Cristea si se ajungea la faza cu datul in minge dupa fluier, sau poate nu se mai ajungea deloc la faza asta daca nu lua primul galben ... sau poate ... deja o dam in SF-uri.

Deci clar, arbitrul a dezavantajat si pe Steaua, si pe Arges, dar totusi mai mult pe Steaua, eu zic Inca O Data ca un penalty e o faza mult mai clara de gol decat o eliminare (vezi jocul Deportivo La Coruna - Osasuna sau chiar Rapid - Steaua, toate din actualul sezon, in care au fost eliminati cate un jucator, si echipa in inferioritate numerica a batut).
Dar la modul in care au jucat cele doua echipe (cele 2 targi ... :happy + ocaziile si cornerele si restul casetei tehnice net favorabile Stelei) eu zic ca Steaua putea sa plece cu 3 puncte de la Arges fara probleme, mai ales daca de exemplu arbitrul fluiera la sange in a doua repriza, in contrast cu prima - galben la fiecare simulare a argesenilor, de putea ramane Argesul cu vreo 8 jucatori de camp :).

uti2102
14th September 2004, 15:13
tocmai de asta sunt nemultumiti stelistii! Ar fi vrut poate sa fie Coman in locul lui Hamutovski si invers!

Sa shtii ca te insheli Tudose! Evolutziile mai putzin convingatoare din ultima vreme, culminand cu gafa de la Piteshti, nu ne schimba deloc parerea despre Vasili! Eu unul cred k este in continuare unul dintre cei mai buni portari din tzara. Shi daca ar fi sa aleg, nici in ruptul capului n-ash face schimb Coman-Hamutovski.

Sinn Fein
14th September 2004, 15:24
Shi daca ar fi sa aleg, nici in ruptul capului n-ash face schimb Coman-Hamutovski.

si eu cred ca Hamu e un portar excelent, iar in ceea ce priveste schimbul, sa stii ca nici noi nu l-am face :))

Vulturul
14th September 2004, 15:57
Se putea si mai bine...dar asta e...Felicitari pt Dani...Avem portar de valoare!!!

Saber Rider
14th September 2004, 16:03
Se putea si mai bine...dar asta e...Felicitari pt Dani...Avem portar de valoare!!!

Cum se putea mai bine daca Argesul n-a avut nici o alta ocazie clara de gol in afara cele doua goluri marcate ?!? Ati reusit acest rezultat pe fondul faptelor de eroism facute de Coman in poarta si restul pe frontul de lupta unde nu mai pridideau brancardierii :happy (in caz ca esti suporter al Argesului).

Bancaru
14th September 2004, 16:58
mai ultrasule (a propos, au venit din concediu si ceilalti 2 membri ai galeriei voastre? transmite-le salutari ! ), tu esti patimas? cred ca iti place muzica, adevaru e ca Los Platanos canta cu patima si dor. Ma bucur ca stii 3-4 nume de la Arges, am inteles ca ai auzit si de Dobrin, dar in rest cred ca trebuie sa mai revezi cateva meciuri din campionatul nostru, fara ca pe fundal sa se auda Bambolero, ca altfel nu mai intelegi nimic din ce se joaca pe teren sau cum apara portarii. Ma refer la Coman, nu la portarul de la intrare in Cotroceni.
kohonel, stii care e problema ta? Ca atunci cand auzi cuvantul patimas ai senzatia ca vorbim de filme porno. Potoleste-te taticu si vezi-ti de de echipa ta de vulturi, tauri, pume, fiare dezlantuite. Eu ma simt bine pe stadionul ala al nostru, asa fara suporteri, dar si cu portar la intrare. Sincer sa fiu decat sa aud tot soiul de cuvinte care tie iti trezesc hormonii eu prefer sa aud Bambolero, sau ceva de genul asta.
Ca sa ne intoarcem putin la oile noastre (vezi nu o lua si tu mot-a-mot si sa ma intrebi daca avem vreo turma pe care o pastorim impreuna; am zis impreuna nu impreunati, ai grija cum citesti) pe mine nu m-ai vazut batandu-ma cu caramida in piept ca avem nus-ce mari jucatori. Dar nu se pot compara cu ai vostri. Ma scuzati domnul kohonel si aveti grija sa nu va pierdeti in mareea visinie din Trivale. :ok:

Tudose
14th September 2004, 20:43
Sa shtii ca te insheli Tudose! Evolutziile mai putzin convingatoare din ultima vreme, culminand cu gafa de la Piteshti, nu ne schimba deloc parerea despre Vasili! Eu unul cred k este in continuare unul dintre cei mai buni portari din tzara. Shi daca ar fi sa aleg, nici in ruptul capului n-ash face schimb Coman-Hamutovski.

alpopa, voi reformula astfel incat sa iasa in evidenta sensul a ceea ce voiam sa spun:

"tocmai de asta sunt nemultumiti stelistii! Ar fi vrut poate ca la acest meci sa fie Coman in locul lui Hamutovski si invers!"

Despre calitatile lui Hamutovski nu am nici un fel de indoiala, l-am vazut evoluand in multe meciuri si stiu ca e un portar excelent, insa acum are parte de o perioada mai slaba. Sper sa faca un meci bun contra lui TSKA (si de altfel toata echipa Stelei).

In ceea ce priveste un eventual schimb de portari... cu siguranta nici eu nu l-as ceda pe Coman nici in ruptul capului!

dlgicu
14th September 2004, 21:52
kohonel, stii care e problema ta? Ca atunci cand auzi cuvantul patimas ai senzatia ca vorbim de filme porno. Potoleste-te taticu si vezi-ti de de echipa ta de vulturi, tauri, pume, fiare dezlantuite. Eu ma simt bine pe stadionul ala al nostru, asa fara suporteri, dar si cu portar la intrare. Sincer sa fiu decat sa aud tot soiul de cuvinte care tie iti trezesc hormonii eu prefer sa aud Bambolero, sau ceva de genul asta.
Ca sa ne intoarcem putin la oile noastre (vezi nu o lua si tu mot-a-mot si sa ma intrebi daca avem vreo turma pe care o pastorim impreuna; am zis impreuna nu impreunati, ai grija cum citesti) pe mine nu m-ai vazut batandu-ma cu caramida in piept ca avem nus-ce mari jucatori. Dar nu se pot compara cu ai vostri. Ma scuzati domnul kohonel si aveti grija sa nu va pierdeti in mareea visinie din Trivale. :ok:

Alo, domnul Bancaru, puteti sa strigati cat doriti "Spune tu, cine este lideru'!", acum, pana nu vine returul dezastruos cu care ne-a obisnuit FC National in ultimii ani. Dar mai usor cu aluziile astea erotice cu care ati avea succes doar la scoala generala, ca la liceu deja ati fi expirat.

Mai usor si cu kohonelele pe scari ca poate vi le sparge cineva. Poate va invata vreun moderator ca nu e frumos sa te legi de nick-ul omului, ca altfel va pot invita si eu Bancaru meu, Bancaru lui Kokojanel, Bancaru oricarui alt vultur, taur, puma, fiara denzlantuita.

Pana va mai maturizati in exprimare, un sincer sictir.

Mariusmadmax
14th September 2004, 23:41
Alo, domnul Bancaru, puteti sa strigati cat doriti "Spune tu, cine este lideru'!", acum, pana nu vine returul dezastruos cu care ne-a obisnuit FC National in ultimii ani.
.
era vorba de blaturile ordinare cu care ne-a obisnuit (?)...
... ca si ei ar trai :D

Bancaru
15th September 2004, 17:28
Alo, domnul Bancaru, puteti sa strigati cat doriti "Spune tu, cine este lideru'!", acum, pana nu vine returul dezastruos cu care ne-a obisnuit FC National in ultimii ani. Dar mai usor cu aluziile astea erotice cu care ati avea succes doar la scoala generala, ca la liceu deja ati fi expirat.

Mai usor si cu kohonelele pe scari ca poate vi le sparge cineva. Poate va invata vreun moderator ca nu e frumos sa te legi de nick-ul omului, ca altfel va pot invita si eu Bancaru meu, Bancaru lui Kokojanel, Bancaru oricarui alt vultur, taur, puma, fiara denzlantuita.

Pana va mai maturizati in exprimare, un sincer sictir.
Dragi tovarasi din Triv(i)ale. Vad ca nu mai puteti unul de dragul aluilalt. Si de la ce s-a inceput: eu ii ziceam lui tudose ca nu mi se pare un adevarat inger pazitor Coman. Si uite asa au aparut avocatii din Pitesti. Auzi nene, ma lasi? Esti invidios ca nu gasesti si tu un joc de cuvinte? Te pot invata eu si poate iti recomand niste lecturi. Esti expirat ca sa ma exprim asa.
Sa te intreb ceva: esti cumva op, sau ce? Ce te framanta pe tine ce zic eu? Cred ca exista pe forumul asta destula"politie". Dealtfel mi-am si furat-o de cateva ori. Dar sa ma ameninti cu JJ sau mai stiu eu cu cine (acum dupa ce m-a atentionat el cu ceva) mi se pare de-a dreptul pueril, mai ales la varsta ta de precupet uns cu toate alifiile (daca ma intelegi) sa incepi cu amenintari de genul "spuse lu' tovarasa!". Sau poate asa esti tu...
Si zici ca trebuie sa-mi pazesc kohonelele (de ce te iei de nick-ul bietului om - adica recunosti, nu?) De cine domnu gicu? De cine? Cine se incumeta sa se dea cu ele pe scari? Poate tu? Mafia din Trivale? Nastase? Logan?
Auzi, poate te-am deranjat de la jocul tau preferat NU TE SUPARA FRATE.

PS Am strigat eu "Spune tu, cine este lideru"?! Mosule, nici pe stadion nu strig. :jerk:

era vorba de blaturile ordinare cu care ne-a obisnuit (?)...
... ca si ei ar trai :D
Mariusmadciocolax, la cat a furat Steaua nici 100 de ani nu vor ajunge lui National. Erai nascut inainte de 1989? Te salut!

ultravioletcanada
15th September 2004, 17:41
ce-ai bre, iar ai scapat la tastatura? care e problema ta cu avocatii din Trivale? te deranjeaza ca voi nu sinteti pe stadion citi sintem noi pe forum? sau acasa nu te lasa nevasta sa deschizi gura si vii sa te refulezi pe forum?

Saber Rider
16th September 2004, 02:44
Mariusmadciocolax, la cat a furat Steaua nici 100 de ani nu vor ajunge lui National. Erai nascut inainte de 1989? Te salut!

Tu sigur nu erai născut, că altfel ai fi scris acuma pe forum.
Altu' din generaţia lui nea Ion, pupăza din tei, care vorbeşte şi el din ce a auzit la diverse tārāturi care se flendură din păcate şi astăzi pe scena fotbalului romānesc.

simpson
16th September 2004, 09:17
Deci, cu toata convingerea, eu spun (si nu numai eu) ca este un mare portar si in curand l-as vedea in echipa nationala.
Daca alti jucatori sunt cu gandurile aiurea, putin conteaza, iata ca Dani Coman e si valoros, si in forma, si serios, si modest, iubeste echipa si orasul, ceea ce nu poate decat sa ii faca cinste!
Asa ca repet: multi si-ar dori sa aiba un portar precum Coman, putini il au!

Totusi, Coman a primit 10 goluri in 6 etape... Bogdan(FCM) sau Curca(Farul) au primit doar 3... deci, cine-i in forma????

Sinn Fein
16th September 2004, 10:53
kohonel, stii care e problema ta? Ca atunci cand auzi cuvantul patimas ai senzatia ca vorbim de filme porno. Potoleste-te taticu si vezi-ti de de echipa ta de vulturi, tauri, pume, fiare dezlantuite. Eu ma simt bine pe stadionul ala al nostru, asa fara suporteri, dar si cu portar la intrare. Sincer sa fiu decat sa aud tot soiul de cuvinte care tie iti trezesc hormonii eu prefer sa aud Bambolero, sau ceva de genul asta.
Ca sa ne intoarcem putin la oile noastre (vezi nu o lua si tu mot-a-mot si sa ma intrebi daca avem vreo turma pe care o pastorim impreuna; am zis impreuna nu impreunati, ai grija cum citesti) pe mine nu m-ai vazut batandu-ma cu caramida in piept ca avem nus-ce mari jucatori. Dar nu se pot compara cu ai vostri. Ma scuzati domnul kohonel si aveti grija sa nu va pierdeti in mareea visinie din Trivale. :ok:

si altii au vorbit de oua, inaintea ta si se cam prabusesc, asa ca vezi cum faci ca nu mai dureaza mult situatia asta incerta in care te afli. stiu,esti trist, a venit toamna si nu mai sunt frunze in copacii de la stadion, ele mai dadeau impresia de aglomeratie acolo, dar stai calm ca la anu' o sa creasca iar. ca si muculetzii de la nasu' tau.
in ceea ce priveste "avocatii" din Pitesti, trebuie sa te anunt ca, in primul rand, nu toti cei care scriu aici sunt din Pitesti. Ti se pare curios ca oameni din alte orase/tari sa tina cu o echipa? eh, uite, se inatmpla. In al doilea rand, nimeni nu a scris in calitate de "avocat" al altuia ci in calitate de suporter al unei echipe. Adica toti simtim la fel. eu inteleg si situatia ta, nu ai pe nimeni care sa simta la fel, dar nu e nici asta o problema, o sa te revezi cu portarul de la stadion si o sa strigati impreuna ce vreti voi (gen "cat e berea" si "mai vreau doi mici").
in final, acelasi sictir pe care ti l-a transmis si dlgicu.
PS poate reusesti sa iei vreo coronitza anu' asta...adica nu pe bune, ca n-ai sanse, ci sa o furi de pe capul vreunui premiant. :evil:
PPS sau poate ai terminat deja si tu liceul? ca facultate deja nu cred ca stii ce inseamna..in cazul asta, scufunda-te in anonimat sau gaseste un forum gastronomic (stii ce inseamna?) si lasa-ne, ca ne plictisesti. :evil:

uti2102
16th September 2004, 11:19
Mariusmadciocolax, la cat a furat Steaua nici 100 de ani nu vor ajunge lui National. Erai nascut inainte de 1989? Te salut!

Bancaru', daca vrei sa fi in pas cu istoria ar trebui shi matale sa respectzi pactul nescris : nu se mai discuta de perioada de dinainte de '89. De ce ?!
1) pentru ca la performantze interne shi externe Steaua va cam bate la fundul gol, asha ca suntem fair-play shi nu ne laudam decat cu ce-a fost dupa '89....
shi, cel mai important,
2) shtie toata lumea ca inainte de '89 interesele Partidului Comunist se invarteau in jurul a 2-3 cluburi, care strangeau crema fotbalishtilor....sa ne laudam sau sa atacam luand ca reper perioada de dinainte de revolutzie inseamna sa ne complacem in ideea ca ce era atunci era normal. Shi nu era!

Revenind la repere mai recente, trebuie sa-tzi marturisesc ca nu te cred cand faci pe neshtiutorul. Totzi suporterii lui FC Natzional shtiu cam ce s-a intamplat in returul anului trecut. A ajuns sa va bata shi Oradea !!! Asha ca te rog, aici nici nu mai are rost sa insishti, e clar pentru toata lumea! Shi.........inca ceva : cand a facut Steaua ultimul blat ?!

vladi
16th September 2004, 14:24
bancarule, am urmarit un interes ce ai scris pina acuma, si asta nu ca ar fi interesant, ci pentru ca te iei de Arges.....mai coboara si tu tonul ala. Sau probabil urmeaza sa ne ameninti ca pui galeria nationalul pe noi ?:-)

Sincer tot respectul pentru jucatorii nationalului, si pentru Olaroiu ca are ochi de antrenor, dar galeria voastra e de basm....este singura galerie din viata mea pe care am vazut-o stind printre suporterii adversi..iar unul din cei 29 de suporteri avea pe post de steag un prosop albastru! Fara rautate!....asta se intimpla la meciul Steaua -National 2-0 de anul trecut....ca sa nu mai spun ca , desi stateau la peluza printre 5000 de stelisti, ultrasii nationalului erau paziti de 1 (un) jandarm....:-D

baden
16th September 2004, 14:30
cand a facut Steaua ultimul blat ?!

din etapa trecuta ... ;)
am vazut eu caum au ratat "de aiurea" un penalti. /hello

uti2102
16th September 2004, 15:25
Pai nu blaturi d-astea. D-alealalte...... :drak:

Bancaru
16th September 2004, 16:56
si altii au vorbit de oua, inaintea ta si se cam prabusesc, asa ca vezi cum faci ca nu mai dureaza mult situatia asta incerta in care te afli. stiu,esti trist, a venit toamna si nu mai sunt frunze in copacii de la stadion, ele mai dadeau impresia de aglomeratie acolo, dar stai calm ca la anu' o sa creasca iar. ca si muculetzii de la nasu' tau.
in ceea ce priveste "avocatii" din Pitesti, trebuie sa te anunt ca, in primul rand, nu toti cei care scriu aici sunt din Pitesti. Ti se pare curios ca oameni din alte orase/tari sa tina cu o echipa? eh, uite, se inatmpla. In al doilea rand, nimeni nu a scris in calitate de "avocat" al altuia ci in calitate de suporter al unei echipe. Adica toti simtim la fel. eu inteleg si situatia ta, nu ai pe nimeni care sa simta la fel, dar nu e nici asta o problema, o sa te revezi cu portarul de la stadion si o sa strigati impreuna ce vreti voi (gen "cat e berea" si "mai vreau doi mici").
in final, acelasi sictir pe care ti l-a transmis si dlgicu.
PS poate reusesti sa iei vreo coronitza anu' asta...adica nu pe bune, ca n-ai sanse, ci sa o furi de pe capul vreunui premiant.
PPS sau poate ai terminat deja si tu liceul? ca facultate deja nu cred ca stii ce inseamna..in cazul asta, scufunda-te in anonimat sau gaseste un forum gastronomic (stii ce inseamna?) si lasa-ne, ca ne plictisesti.

Dragul meu Kohonel. Stiu ca in momentul in care inspiratia te paraseste incepi cu amenintari.
In continuare te-as ruga ca data viitoare cand vei mai face un efort intelectual obositor si imi vei scrie mai pune si tu punct undeva, ca e destul de jenant pentru un intelectual rasat, asa ca tine.
Din pacate pentru noi nu mai scrie demult BNR pe maneca. Dar probabil ca e putin mai bine FORD decat biscuitii Pic. Auzi, biscuitii Pic... Eh, ti-am zis si eu asta ca sa nu raman dator cu sponsorii.
Sa inteleg ca nu ai gasit un prilej sa imi/ne zici ca esti in alta tara asa ca ai proptit-o aici ca nuca in perete. Esti capsunar? Sau tu nu esti familiarizat cu neologismele limbii romane?

Pentru alpopa


Treaba cu pactul nescris ca inainte de 89 nustiuce si nustiuce. Ideea e ca daca unele echipe sunt in stadiul in care sunt (poate chiar si Nationalul) se datoreaza tocmai acelui inainte de 89. Poate nu intelegi ce vreau sa zic, dar nu uita ca in timp ce dupa 89 unii au dat bani grei sa-si faca stadioane Steaua, Dinamo, s.a. au avut totul de-a gata. Inclusiv suporteri. Poate uitati cum isi faceau unii armata prin peluzele steliste sau dinamoviste. Si mie mi-ar fi convenit in loc de sectoare sau munci agricole. Si ce si-au zis acesti pierde vara in uniforma:"De ce sa nu tinem cu echipele astea si acolo, in Caracal, de unde venim...?" Domnul meu alpopa, stiu ca nu vei da 2 bani pe ce zic eu, pentru ca mai toti ne-am obisnuit sa fim zeflemisti si delasatori, dar afla si tu ca pe vremuri mai bune stadionul din doctor Staicovici era plin cu oameni care chiar tineu cu Progresul. Si asta poate sa o confirme un om pe care poate il stii de prin ziare, Radu Cosasu, alias BEPHEGOR, editorialist la Gazeta Sporturilor. Citesti, nu? A fost de ajuns ca printr-o hotarare a vreunui mitica dragomir al vremii stadionul Cotroceni sa devina groapa de gunoi. Dar una de lux, in buricul targului. Cam asta e cu inainte si dupa, cu suporteri sau fara. Afla ca nu mereu ce e mult e si bun.

Pentru vladi

La faza cu prosopul ai dreptate. Si eu am vazut unul. Ei si? Am vazut in alte tari si chiloti. Ei si? Aveam acasa cand eram mai mic, nu stiu de unde, un prosop cu UTA. Ei si? Cu ce ai vrea sa vina? Cu tatuaje cu frunze de platan pe sfarcuri sau, Doamne fereste, pe ...? Cat despre faptul ca ma iau de arges ma bucur ca te deranjeaza. Despre ton ce as putea sa-ti zic? Iaca: tonul face muzica.


Si daca te gandesti ca totul a plecat de la faptul ca eu i-am zis lui tudose ca nu mi se pare portarul Coman un paraleu intre buturi.

uti2102
16th September 2004, 18:02
Domnul meu alpopa, stiu ca nu vei da 2 bani pe ce zic eu, pentru ca mai toti ne-am obisnuit sa fim zeflemisti si delasatori, dar afla si tu ca pe vremuri mai bune stadionul din doctor Staicovici era plin cu oameni care .....

"Domnul meu", daca nu dadeam 2 bani pe ce zici tu nu ma mai oboseam sa intru pe forum shi sa "pierd" cateva ore pe saptamana. Simplul fapt ca sunt prezent inseamna ca sunt interesat de ce scriu ceilaltzi membrii, cel putzin de ce scriu cea mai mare parte dintre ei.
Despre zemflemea, caterinca sau cum vrei sa-i spui, eu le vad ca un bun instrument de a ne apropia unii de altzii. Shi chiar nu cred k te deranjeaza... Nu sunt eu nea' Caragiale dar ma straduiesc... :D

Asha ca repet ce-am zis mai devreme : sa ne laudam sau sa atacam luand ca reper perioada de dinainte de revolutzie inseamna sa ne complacem in ideea ca ce era atunci era normal. Shi nu era!
Nimeni nu e impacat cu ce-a fost atunci. Asha ca hai sa ne raportam la evenimente mai recente.

miril
16th September 2004, 20:24
Argesenilor, sunteti prea tineri, dupa felul cum argumentati, ca sa va puteti da cu presupusul sau/si sa faceti bascalie ieftina despre clubul Progresul si suporterii ei. Suntem un club care am suferit datorita epocii Ceausescu, asa cum voi ati putut linistiti sa aveti parte de un fenomen al fotbalului romanesc pe numele lui Dobrin. Ati fost tolerati de regim, norocul vostru, dar pentru asta nu trebuie sa faceti referiri de prost gust despre un club care a fost si este o pepiniera excelenta a fotbalului romanesc, dar care datorita psihozei unui dictator a ramas fara suporteri si era pe cale sa fie desfiintat, fiindu-i luat pana si stadionul. Daca nu stiti istoria acestui club, macar abtineti-va sa faceti aprecieri calomnioase. In rest, imi exprim respectul pentru clubul pitestean si pentru istoria lui frumoasa. Dar nu uitati, daca Coana Leana nu s-ar fi nascut in Arges, n-ati mai fi avut parte de Dobrin si de acele performante frumoase. Sau cum credeti voi ca l-ati putut pastra pe Gascan, fara ca "marile puteri" sa-l "incorporeze"? Fiti decenti si sustineti-va echipa cu demnitate fara sa va luati de altii.
Alpopa, esti printre suporterii stelisti decenti si de aici respectul meu. Dar iata cum neglijarea efectelor pe care fotbalul epocii Ceausescu, pe car tu vrei sa le neglijam, a avut repercursiuni si asupra acestei discutii dintre Bancaru, pe de o parte si argeseni, pe de alta parte. Cum sa inteleaga ei ca un club ca Progresul a ajuns sa piarda suporteri, de la circa 10 000 prin anii 55-70, pana la cel mult o mie astazi. Si asta datorita faptului ca unele echipe au fost favorizate si altele aproape desfiintate de odiosul regim. Succes diseara!

ultravioletcanada
16th September 2004, 22:15
da, intr-adevar, mai am ceva pina la pensie, unde se pare ca vei ajunge inaintea mea.
lenuta nu era din arges, ci din dimbovita, miine o sa spui ca i-am batut pe dinamo la ei pentru ca a fluierat coana leana la centru, iar despre echipa voastra, intr-adevar, era echipa frizerilor si a micilor functionari, adica destui sustinatori :D
apropo, vezi ca antonescu era nascut in arges. campionatul din 72 l-am luat datorita lui?
iar despre faptul cu luatul de altii, fii mai atent la aia de aceleasi "culori" cu tine. apropo, fostul progresu avea aceleasi culori ca nationalul de azi? :evil:

Sinn Fein
17th September 2004, 09:14
Dragul meu Kohonel. Stiu ca in momentul in care inspiratia te paraseste incepi cu amenintari.
In continuare te-as ruga ca data viitoare cand vei mai face un efort intelectual obositor si imi vei scrie mai pune si tu punct undeva, ca e destul de jenant pentru un intelectual rasat, asa ca tine.
Din pacate pentru noi nu mai scrie demult BNR pe maneca. Dar probabil ca e putin mai bine FORD decat biscuitii Pic. Auzi, biscuitii Pic... Eh, ti-am zis si eu asta ca sa nu raman dator cu sponsorii.
Sa inteleg ca nu ai gasit un prilej sa imi/ne zici ca esti in alta tara asa ca ai proptit-o aici ca nuca in perete. Esti capsunar? Sau tu nu esti familiarizat cu neologismele limbii romane?


Ok bancaru, am prins ideea. Nu poti sa citesti decat in propozitii scurte. E in regula. Asa o sa-ti raspund. Si inca ceva: nu sunt "afara", sunt in tara. Si uite asa s-a mai spulberat un vis al tau. Nu, nu te pot ajuta cu relatii sa mergi sa lucrezi la capsuni. Sincer imi pare rau. :ok:
PS: despre ce amenintari vorbesti?

Bancaru
17th September 2004, 15:28
Miril, nu cred ca e cazul sa te obosesti cu explicatii si cu argumente. Important este ca echipa National a fost echipa frizerilor, dar nu conteaza ca steaua sau dinamo erau (si sunt) echipele armatei respectiv militiei. Spuneti voi toti care este prototipul prostului in Romania?
M-I-L-I-T-I-A-N-U-L.
Oameni decazuti, betivi intre betivi, frustrati, oameni care se simt puternici intr-o uniforma si cu o arma atarnand la bracinari. Cine sunt?
M-I-L-I-T-A-R-I-I.
Asta ca sa facem in mare portretul clasei sociale fanion al echipei. Eu nu pot decat sa aplaud ca la Arges in tribune sunt de la Patapievici pana la Plesu toata "armata" de intelectuali a Romaniei. Pe stadionul din Trivale odioasele seminte, sau bomboane agricole pentru cunoscatori, au fost inlocuite cu pateu de gasca cu pere prajite si icre de Manciuria pe traditionala paine evreiasca "matzos". In pauza, pe timpul iernii, cate un coniac Bisquit asteapta pe fiecare doritor de putina caldura, iar odata cu programul meciului de impart si cate 2 bilete la opera. La opera din Arges, normal. Vara - Baccardi rum & cola. De fiecare data atmosfera este intretinuta de (micro)recital Dan Grigore la pian cu coada sau de muzica de ambient, caffe-concert. Vorba aia, argesanul s-a nascut poet.
VIVA LA REVOLUCION!


Alpopa! Fii atent ca eu nu am zis niciodata ca Nationalul nu a facut blaturi. Daca spui ca mai si citesti ce scriu inseamna ca ai omis fazele comentate de mine dupa cele 6 meciuri pierdute de National, unul dupa altul, in returul 2003-2004. Pana acum au stat cuminti. Dar nu e timpul pierdut.
Dar ca sa spui ca steaua e usa de biserica, mi se pare tras de par. Numai chestia asta cu infratirea intre picioare, pardon! popoare cu Bacaul pute a ... blat. Visul de aur al omenirii (a se citi Sechelariu) era sa participe cu echipa in grupele cupelor europene, sau cam asa ceva. Acum visul devine realitate prin echipa (de fotbal) a justitiarului Gigi. Sincer sa fiu mi-am pus si eu intrebarea pe care a expus-o si in Gazeta un ziarist: Ce o sa se intample (cu visul lui Seche) la Bacau-Steaua su Steaua-Bacau? Ca vorba aia, drumul spre lumina trece prin uzina. Adica, daca vrea in europene Steaua trebuie sa trudeasca, sa bata pe toata lumea in campionatul intern. Campionatul intern inseamna si Bacau. Sa stii ca blaturile se mai fac si pe la casinouri sau mai stiu eu ce localuri in care eu nu pot sa-mi permit sa intru (adica sa intru si sa consum ceva) si sa vin cu detalii de acolo. Asa ca daca nu esti de acord cu trecutul, pe care comentandu-l, in opinia ta il si aprobam, hai sa lasam si prezentul la dospit (sa devina trecut) ca nici asta nu arata bine.

Sunt mirat ca nu mi-am luat un "ban".

ultravioletcanada
17th September 2004, 15:38
bre nea bancarule, ca sa fiu sincer, m-ai darimat :D
sincer sa fiu, descrierea ta se potriveste cum nu se poate mai bine pentru atmosfera din tribunele noastre. da stii ce ai uitat?
LOS PLATANOS, bre. :evil:
p.s. inca astept raspuns la intrebarea despre culorile clubului vostru :rolleyes:

Bancaru
17th September 2004, 15:47
Ce culori? Care sunt aia de aceeasi culoare cu mine? Eu sunt din rasa caucazian, alb, adica.
Progresul avea aceleasi culori cu Nationalul. De ce intrebi?
Cred ca pe Los Platanos i-ai vazut la teve, nu la stadion la Arges. Pai frumos iti sade sa intinezi inaltele aspiratii artistice din Trivale cu alde "hitanos" aia? Stiu ca descrierea se potriveste. Se vede si din vocabularul tau. Bre!
Mirile, mai tii minte ce ai scris tu pe forum la pro sport legat de "bre"? Atunci cand se tot scria in ziar ca Mitrovici se foloseste de "bre" iar Zenaga antrenase pe BREda. Ha? :ok:

uti2102
17th September 2004, 15:48
Bancare! Prezentul nu e deloc un punct sensibil pentru mine, ba din contra! Cred k mai degraba baietzii din Cotroceni se simt cu musca pe caciula. Te-am shi rugat de altfel sa-mi spui cand a facut Steaua ultimul blat. Cu Argeshul ?! :drak: Hmm.....Macar de-ar fi toate blaturile asha disputate!
Sa lasam timpul sa treaca shi sa vedem intr-adevar ce va fi la meciurile cu Bacaul. Sa nu uitam ca prietenia Gigi-Seche nu e de o zi, doua, trei, ci poate de catziva ani. Shi sa nu-mi spui ca Bacaul n-a dat tot pe teren in meciurile cu Steaua.....Vom trai shi om vedea. Shi eu sunt curios cum o sa se desfashoare acele 2 partide. Dar sunt aproape sigur ca vor fi pe bune. Pentru ca noi nu trebuie sa pacalim pe nimeni. Ne-am pacali in primul rand pe noi!

Tudose
17th September 2004, 16:00
Argesenilor, sunteti prea tineri, dupa felul cum argumentati, ca sa va puteti da cu presupusul sau/si sa faceti bascalie ieftina despre clubul Progresul si suporterii ei.


Nu noi am inceput cu discutia contradictorie. Totul a pornit de la insistenta cu care Bancaru vrea sa ne demonstreze ca, desi dupa propria lui marturisire nu urmareste meciurile Argesului, "ce mare portar e Coman, asta?". Normal ca si-a pus in cap toti suporterii nostri, si nu e prima data cand procedeaza asa si o tine pe a lui cu orice pret.



Suntem un club care am suferit datorita epocii Ceausescu, asa cum voi ati putut linistiti sa aveti parte de un fenomen al fotbalului romanesc pe numele lui Dobrin. Ati fost tolerati de regim, norocul vostru, dar pentru asta nu trebuie sa faceti referiri de prost gust despre un club care a fost si este o pepiniera excelenta a fotbalului romanesc, dar care datorita psihozei unui dictator a ramas fara suporteri si era pe cale sa fie desfiintat, fiindu-i luat pana si stadionul. Daca nu stiti istoria acestui club, macar abtineti-va sa faceti aprecieri calomnioase.


Tineri sau nu, cunoastem istoria clubului Progresul. Stim si povestea cu scaunele mutate pe "Victoria", si inca multe altele. Si ca dovada, poti citi aici:

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=80593&postcount=32

Tu cunosti istoria echipei noastre? Crezi ca noi nu am suferit datorita epocii Ceausescu? Si daca Progresul a fost o pepiniera excelenta, ce se poate spune atunci despre FC Arges? Am mai facut o comparatie intre cele doua echipe in primavara, si nu una subiectiva, ci bazata pe date si cifre concrete:

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=80594&postcount=33

Ca fapt divers, discutia de atunci a fost declansata tot de Bancaru, care se pare ca nu pierde nici un prilej de a-si aminti de noi. Nu-i nimic, urmeaza duminica viitoare meciul direct :)



In rest, imi exprim respectul pentru clubul pitestean si pentru istoria lui frumoasa. Dar nu uitati, daca Coana Leana nu s-ar fi nascut in Arges, n-ati mai fi avut parte de Dobrin si de acele performante frumoase.


Respectele noastre si pentru "National", insa ceea ce spui tu e o "teorie" absolut noua asupra istoriei echipei din Pitesti, chiar cu totul inedita, nu am mai intalnit-o, insa complet eronata.
"Coana Leana" nu s-a nascut in Arges, ci in Dambovita, si nu a avut absolut nici o legatura cu FC Arges! E prima oara cand aud de la cineva o astfel de idee! Nu am fost niciodata o echipa protejata, nu exista nici o legatura intre Dobrin si puterea comunista.



Sau cum credeti voi ca l-ati putut pastra pe Gascan, fara ca "marile puteri" sa-l "incorporeze"?


Pe "Gascan" l-am pastrat pentru ca el nu a dorit sa se duca la nici una din "marile puteri", desi era presat de Dinamo, de exemplu. Si pentru asta a avut de suferit, inclusiv in Mexic.



Fiti decenti si sustineti-va echipa cu demnitate fara sa va luati de altii.


Limbajul Bancarului lasa mult de dorit (IlMILAN i-a si editat un mesaj, as fi putut sa o fac si eu ca moderator, insa e mai bine sa nu intervin acolo unde sunt implicat). Urmareste te rog toata discutia si vei vedea cine gaseste mereu motive de a "se lua" de ceilalti: aluzii complet nepotrivite, schimonosirea nick-name-ului partenerului de dialog, biscuitii PIC, opera din Arges, "argesanul s-a nascut poet"... cine face bascalie ieftina, miril?

Sinn Fein
17th September 2004, 16:17
Tudose, chiar crezi ca bancaru poate citi acest mesaj asa de lung? Poate pana miercuri, eventual marti, cu indulgenta. Trebuia sa il scrii in propozitii scurte, nu ai pus destule puncte si pt el. :))
Bancaru, am vazut ca stii limbi straine dar (trebuia sa pun aici punct si sa mai formulez o propozitie, scuze, nu am atat de mult timp la dispozitie) "hitanos" se scrie "gitanos", pronuntia e cu "h"...
La mai mare!

Bancaru
17th September 2004, 17:05
Tudose, uite care e chestia. Desi nu mi se intampla sa ma justific vreau sa-ti explic reactia mea vis-a-vis de afirmatia ta ca aveti un portar mare, adica pe Coman. Ai dat doua exemple gresite cand ti-ai sustinut teoria: penalty-ul executat de Dica si cel executat de Schumacher (nu pilotul). Amandoua au fost executate ca sa fie acolo. Nici unul dintre ei nu a facut-o cum ar fi fost normal. Si atunci te intreb: cum iti poti inatri afirmatia cu 2 exemple proaste?
Cat despre instinctul vostru de a actiona in haita (in definitiv eu eram singur, si sunt, in disputa verbala pana la urma) ce pot sa zic? Merge. Numai ca acum, pe la spartul targului, vii si cu tonul lui Diogene sa ma dojenesti ca eu am inceput. Daca am schimonosit niste nick-uri (ma repet aici) asta nu inseamna ca parintii mei, mai exact mama, trebuie sa fie amestecata in discutie. Asta dovedeste cat de prosti sunt unii. Daca iti epuizezi ideile iar limbajul da rateuri, incepi sa zgandari coarda sensibila a oricarui om. Incearca sa vezi si parul din ochiul tau (sau al celor pe care ii scuzi, justifici, aperi) si apoi paiul din al meu.
Multi incearca sa-i scoata pe bancari mai blatisti decat sunt. Nimeni nu se jeneaza de dinamo ca face rahatul praf de ani de zile in cupele europene. Si i-am pomenit pe ei pentru ca s-au angrenat in miscare "enshpe" mii de rotite pentru ca totul sa iasa cum trebuie. Steaua nu mai face blaturi (cica) pentru ca asa zice Becali (care ne da si 2-3 pumni in gura, generic vorbind, daca avem curajul sa zicem altceva). De atatea ori a zis ca nu sunt blaturi la steaua incat crede si el. Sa nu uitam ca si Argesul a profitat in returul '03-'04 de magariile Nationalului. Sau ma insel? Eu atunci am venit pe forum si i-am injurat. De cate ori v-ati injurat voi violetii favoriti? Sau ei nu au fost tainuitori in ale fotbalului? Citesc si ma minunez!!! Bascalie ieftina... tudose, ia-o de la pagina 1 a acestei dispute si incearca sa pui lucrurile cap la cap. Cred ca ai o problema. 2 sau 3 spectatori, pensionari, portarul de la intrare, toti suporterii in concediu, etc. astea sunt fantasme sau ce? Eu le-am inventat? Si cica esti impartial (ca tot romanul).
In concluzie dupa ce ti-am zis toate astea: DACA TE SIMTI FARA PACAT VINO TU PRIMUL SI ARUNCA PIATRA.

PS tudose, tu stii la ce folosesc ghilimelele? Te intreb sincer. Daca da explica-i si amicului (tau) Ko....el.

Tudose
17th September 2004, 17:39
Tudose, uite care e chestia. Desi nu mi se intampla sa ma justific vreau sa-ti explic reactia mea vis-a-vis de afirmatia ta ca aveti un portar mare, adica pe Coman. Ai dat doua exemple gresite cand ti-ai sustinut teoria: penalty-ul executat de Dica si cel executat de Schumacher (nu pilotul). Amandoua au fost executate ca sa fie acolo. Nici unul dintre ei nu a facut-o cum ar fi fost normal. Si atunci te intreb: cum iti poti inatri afirmatia cu 2 exemple proaste?


Uite ce am scris eu acolo si cu ce mi-am mai intarit afirmatia (in afara de cele doua penalty-uri):



Bancarule, "Coman asta" (cum ii zici tu) a aparat nu doar penalty-ul (pe care, de acord, si Dica l-a batut slab). El a scos si alte mingi grele in acest meci, si in cel cu Craiova, si in cel cu Sportul, si anul trecut, si acum doi ani, si inca, si inca... Deci, cu toata convingerea, eu spun (si nu numai eu) ca este un mare portar si in curand l-as vedea in echipa nationala.


Eu nu am dat ca exemplu doar penalty-urile, ci inca si alte evolutii ale sale, pe care tu nu le-ai vazut, dar faci afirmatii in necunostinta de cauza. Oricum, se observa ca nu ai vazut meciul nostru cu Steaua.



Cat despre instinctul vostru de a actiona in haita (in definitiv eu eram singur, si sunt, in disputa verbala pana la urma) ce pot sa zic? Merge. Numai ca acum, pe la spartul targului, vii si cu tonul lui Diogene sa ma dojenesti ca eu am inceput.

Nu actionam in haita, suntem doar uniti cand e vorba de a ne apara echipa. Cu afirmatiile tale hazardate si fara baza despre Coman si cu limbajul adoptat ai reusit sa ti-i pui in cap pe multi. Cu mine ai mai avut discutii directe in primavara, nu m-am ferit de polemici, si adu-ti aminte cam cum s-a terminat atunci.

Eu zic sa incheiem disputa aici, nu prea am timp si chef sa o lungim. Nu ajungem nicaieri, meciul Argesului cu Steaua a trecut, intre timp a venit cel cu CFR Cluj, aflat in desfasurare acum cand scriu. Si ca sa nu crezi cumva ca ma dau la o parte, am o propunere: sa ne pastram pentru partida directa de duminica viitoare, cand sunt sigur ca te vom regasi in dispute verbale cu argesenii. Si sper ca o sa vezi meciul si o sa te convingi de valoarea lui Coman.

Bancaru
17th September 2004, 17:47
Tudose, eu ti-am zis de la ce a pornit discutia si cu ce ti-ai intarit tu spusele. Este adevarat ca nu am vazut toate cele 90 si ceva de minute, dar mare parte am urmarit. In fine, parerea ta este parerea ta si gata. Ti-o respect, dar nu o impartasesc. Deci pot sa te contrazic, in consecinta. Eu nu am zis despre tine (ce e drept nici TU despre mine) ca ai fi vreo hahalera pentru ca il preamaresti pe Coman.
Vad totusi ca despre umorul meu ieftin nu te mai iei. Daca aici nu am dreptul sa spun si pareri contra atunci te intreb pe tine ca moderator ce esti, de ce exista forumul?
Voi aveti voie sa va sustineti echipa favorita, chiar si in haita, in schim eu fac bascalie.
Sincer sa fiu nu mai stiu cum s-a incheiat disputa de anul trecut, parca atunci a fost.
Un portar poate sa dovedeasca ca e talentat si intr-un meci pe care echipa la care joaca pierde. Eu sper ca voi sa pierdeti si dupa meci sa-ti zic: "Mare e Coman asta, dom'le...!"