PDA

View Full Version : Etapa 6: Universitatea Craiova - CFR Cluj



JJ
30th August 2004, 18:03
Sambata 11 septembrie, Universitatea Craiova - CFR Cluj.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

g_1k
30th August 2004, 22:03
la cat merg de prost lucrurile la craiova nu pot miza decat pe un joc unu-solist - cfr. sper sa nu ma insel. cfr-ul are mare nevoie de puncte din deplasari pentru a evita retrogradarea. dar deocamdata e pe val si tre sa'l savuram. ne sta bine pe locu 3.dar si la craiova ii sta bine pe ultimele locuri dupa cat de inganfati erau jucatorii la inceputul campionatului si la cata parsivitate cred ca exista la nivelul conducerii.atata timp cat nu apare un om cu bani serios, no sa faca performanta. cum sa joci bine cand patronu iti spune ca din iarna lasa echipa?

Catalanul
30th August 2004, 22:26
un nou egal pentru craiova, sau o noua infrangere :D ca cu siguranta nu va castiga :drak:
Forza Ardealul! /hello

Cucu
31st August 2004, 06:44
cluju joaca bine zilele astea cred ca se termina la egalitate 1-1

Denis
31st August 2004, 09:59
maaaaaama ce meci. oare le-o trage CFRulcu 5-0? sau mai mult? :D yo nam nici o favorita in meciul asta dar imi place cum joaca anca. cred ca le baga vreo 2 boabe shi oltenilor :ok: Parerea mea!
Pronostic: 3-2 pt clujeni

dragos_popa17
31st August 2004, 15:25
E greu de spus acum. Se vor intampla multe la Craiova in aceasta pauza de doua saptamani si totul va depinde de schimbarile care vor avea loc. Oricum, sper sa bata Clujul. Nu detasat,ca li se urca la cap, da' sa castige.

cipi13
31st August 2004, 18:44
Cred ca e timpul sa inregistram si noi prima victorie.....
Macar 1-0....

onci66
31st August 2004, 18:56
in acest meci inclin cu clujul ca tare bine le-a facut cainilor,dar cred ca oltenii,care nu au o echipa slaba,o sa-si treaca in cont prima victorie :D

Tokelau
31st August 2004, 22:58
Din pacate nu se va intampla asa ...
Clujul bate si la Craiova
1-3 ( 2x Anca 1 Turcu )

ady_azzuro
1st September 2004, 14:18
maaaaaama ce meci. oare le-o trage CFRulcu 5-0? sau mai mult? :D yo nam nici o favorita in meciul asta dar imi place cum joaca anca. cred ca le baga vreo 2 boabe shi oltenilor :ok: Parerea mea!
Pronostic: 3-2 pt clujeni
E clar ca ai dat in lumea viselor :jerk: , noi o data o luam cu 5, si cred ca meciul cu clujul este un prilej perfect sa ne revenim. Cred ca vom bate cu 3-0, iar anonimul anca nu va avea nici o sansa in fata lui Daouda, Guso & co. ;)

Ultras
1st September 2004, 16:12
Nu am nici un fel de simpatie fata de CFR gruia, dar Craiova are belele mari de tot. Cat despre "anonimul" Anca, ramane de vazut. Cine is Dauda si Co? :evil:

Bate CFR. Ca imi place sau nu, au echipa buna si mai ales eficienta. :mad:

Denis
2nd September 2004, 07:13
E clar ca ai dat in lumea viselor :jerk: , noi o data o luam cu 5, si cred ca meciul cu clujul este un prilej perfect sa ne revenim. Cred ca vom bate cu 3-0, iar anonimul anca nu va avea nici o sansa in fata lui Daouda, Guso & co. ;)

:happy "anonimul anca" nu o sa mai fie anonim pt mult timp. itzi zic yo, daca o sa dea gol in meciul asta, becali o sa puna mana pe el, shi de acolo cine shtie unde ajunge :). shi aia, cand am zis 5-0 pt clujeni, am zis aia la mishto :D clujul nu e steaua. lasa ca o sa avetzi shansa la o revansha in retur :D. Yo m-ash bucura sai vad pe olteni cashtigand, dar nu cred ca se va intampla cu 3-0 (cum ai zis tu). itzi zic yo, clujul o sa fie surpriza campionatului :).

cuzmy
2nd September 2004, 15:09
bate craiova cu 2-0

g_1k
3rd September 2004, 07:24
Din pacate nu se va intampla asa ...
Clujul bate si la Craiova
1-3 ( 2x Anca 1 Turcu )
scoate-l pe turcu de pe lista marcatorilor. ii accidentat. nu va juca urmatoarele 2 meciur
:D
da te rog pune altu in locu lui ca scoru imi convine. :ok:

Angelina Jolie
3rd September 2004, 09:01
Nu am nici un fel de simpatie fata de CFR gruia, dar Craiova are belele mari de tot. Cat despre "anonimul" Anca, ramane de vazut. Cine is Dauda si Co? :evil:

Bate CFR. Ca imi place sau nu, au echipa buna si mai ales eficienta. :mad:
Ai revenit pretene? Azi vara ziceai ca ne faci capu mare, da vad ca ti-au dat peste nas baietii cu jocul lor.
Eu zic ca daca se juca acum aveam sanse mari, ca suntem pe val, dar pana sambata viitoare isi revine si craiova, deci va fi greu. Dar le-o tragem. 2-1.

jay
3rd September 2004, 18:51
Ghinionul prazarilor nu poate tine la infinit. Bat oltenii.

fanfotbal
3rd September 2004, 20:47
mi-as dori sa bata cfr-ul dar nu prea cred...nu au experienta de divizia a ... in Gruia le e mai usor ca sunt acasa si le e mai usor cu publicul acela frumos alaturi...pacat ca stadionul din Gruia nu e mai mare. Anul trecut cand erau in B treceam zilnic pe langa stadion iar cand erau meciuri tari era neincapator.

TZEFERU
4th September 2004, 00:14
Daca prinde CFRu o zi buna le face muci cravata la olteni. Ceva asemanator cu ce a fost pe Moina toamna trecuta contra "altor" universitari. Cam asa ceva.

HAI CFR!!!!

Mariusmadmax
4th September 2004, 01:38
ce chestie ?
doar 8 din 25 cred intr-o victorie a Craiovenilor ...
... rau s-a ajuns !
Forza Cluj - Napoca !

Angelina Jolie
4th September 2004, 11:30
mi-as dori sa bata cfr-ul dar nu prea cred...nu au experienta de divizia a ... in Gruia le e mai usor ca sunt acasa si le e mai usor cu publicul acela frumos alaturi...pacat ca stadionul din Gruia nu e mai mare. Anul trecut cand erau in B treceam zilnic pe langa stadion iar cand erau meciuri tari era neincapator.
Hai sa nu exageram. Si eu stau in Gruia si am fost la meciuri dar nu a fost chiar asa. Anul asta poate dar anul trecut nu.

alex36
5th September 2004, 07:47
chiar daca sunt probeme la Craiova,valoare isi v-a spune cuvantul.Merg pe 1 solist

radus
6th September 2004, 13:17
Va fi greu la Craiova, dar nu imposibil, eu m-as multzumi cu un 1-1.

corinutza_88
6th September 2004, 13:49
am apasat gresit pe 2X!
cred ca totusi 1X e mai convenabil ca doar nu o sa mancam bataie de la toti "copii"din lumea fotbalui diviziei A(si cand spun copii ma refer la nou promovati)!

EDMOND_
6th September 2004, 14:59
Daca prinde CFRu o zi buna le face muci cravata la olteni. Ceva asemanator cu ce a fost pe Moina toamna trecuta contra "altor" universitari. Cam asa ceva.

HAI CFR!!!!

Este o exprimare destul de nefericita ...mai ales ca vine din partea unui moderator... Este meciul in care Rednic trebuie sa invinga...daca nu . nu prea mai are sanse sa ramana la Craiova ...si nu mi-ar parea deloc rau daca ar pleca. Chiar daca a distrus apararea ( prin plecarea lui Papura in Cipru ) sunt convins ca o revenire a lui Badea pe banca tehnica ne va face sa ne revenim.... Sunt insa gata sa fac pariu cu tine ca terminam fara probleme in fata CFR Cluj....

TZEFERU
6th September 2004, 22:18
Edmond:

Am zis-o in gluma nu trebuie sa o iei ad literam. Nici o intentie de jignire. Oricum ma refeream la o notiune virtuala.
Sa nu crezi ca ne-am pierdutrealismul. Rezultatul poate fi orice. In 2 saptamini se pot intimpla multe. Sper ca CFR sa joace onorabil.

Mariusmadmax
6th September 2004, 23:40
- cravata muci ...
- prazarii ...
...
ce mai urmeaza ?
injuraturi ?
:rosu:

Denis
7th September 2004, 01:51
1 10%
X 25%
2 65%
Parerea Mea!

Mariusmadmax
7th September 2004, 04:55
nu cred ca Craiova va pierde ... cel mult egal !
Sper totusi ca , Clujul sa faca un rezultat bun !

ADelPiero
8th September 2004, 03:12
clujenii sunt pe felie :D
vor matura pe jos cu Craiova ...
Craiova 1-4 CFR Cluj

bazz
8th September 2004, 18:58
Sunt sigur ca oltenii vor inregistra prima victorie si cred ca va fi una la scor.
HAY POLI IASI!!!!!

ADelPiero
9th September 2004, 03:01
bazz, mai lasa poli iasi.... aici e craiova - cluj !

inter
9th September 2004, 09:12
bey del piero, vezi ca te bagi cam mult in seama.... de cand ai ajuns tu sa emiti pareri despre un user pe un thread care nu te priveste pe tine?
ia revino-ti si nu mai fa pe "tipul cu muschi" pe forumurile despre Craiova!

Vietnam
9th September 2004, 10:39
Batem ...cu 2-0 sau 1-0. Nu merita sa batem cu mai mult .... prea a fost frumos meciul ala al CFR-ului cu ciinii.
Daca invingem poate se mai duce si de la noi starea asta de tensiune si de nesiguranta.
Hai Stiinta!!!!

bazz
9th September 2004, 14:01
Ba del piero,bine ma e CRAIOVA vs cluj,da tu esty ROMAN sau italian???????

Polichampion
9th September 2004, 20:14
Castiga Craiova primul meci ca atlfel pleaca Rednic.

minudoru
9th September 2004, 20:35
castiga Craiova si veti vedea o alta fata a echipei

Goratiu
10th September 2004, 04:25
Se pare ca anul acesta campionii provinciei nu vor fi Craiovenii asa cum credeau multi, ci va fi poate aceasta echipa a Clujului, revelatia campionatului. Daca Clujul va juca la fel cum a facut-o cu Dinamo, Craiova nu are nici o sansa.

simpson
10th September 2004, 10:43
Dupa parerea mea, cel mai probabil e un 0-0...

armin
10th September 2004, 14:27
Rednic a dat de inteles ca daca nu va castiga meciul, isi va da demisia pe bune. Pana la urma, cred ca o sa pateasca la fel ca Petrescu la Rapid, asa, ca sa nu fie nici unul deasupra celuilalt. O sa vada atunci si ei ca au ceva in comun :)
Scorul pt mine nu conteaza, dar clujenii sunt pe val.

ady_azzuro
10th September 2004, 15:02
:happy "anonimul anca" nu o sa mai fie anonim pt mult timp. itzi zic yo, daca o sa dea gol in meciul asta, becali o sa puna mana pe el, shi de acolo cine shtie unde ajunge :). shi aia, cand am zis 5-0 pt clujeni, am zis aia la mishto :D clujul nu e steaua. lasa ca o sa avetzi shansa la o revansha in retur :D. Yo m-ash bucura sai vad pe olteni cashtigand, dar nu cred ca se va intampla cu 3-0 (cum ai zis tu). itzi zic yo, clujul o sa fie surpriza campionatului :).
Las' ca nu o sa dea gol in meciul asta, mai bine ar da echipelor din bucuresti, ca noua ne-au dat stelistii destule. Daca o sa fie 3-0 sau 1-0 tot victorie se va chema, asa ca nu conteaza scorul, conteaza sa castigam toate cele 3 puncte puse in joc! :yeah: Clujul o sa fie surpriza campionatului daca ramane sunda la ei. Daca pleaca el, se vor duce in divizia B cu pasi repezi, la fel cum au intrat. ;)

clujenii sunt pe felie :D
vor matura pe jos cu Craiova ...
Craiova 1-4 CFR Cluj
Au fost pe felie, pt ca se va rupe exact in Banie, unde vor primi o corectie care nu o vor uita prea curand! :ok:

Sunt sigur ca oltenii vor inregistra prima victorie si cred ca va fi una la scor.
HAY POLI IASI!!!!!
Asa sa fie bazz, mai ales ca noi am fost dornici cu voi, v-am dat un punct in Banie.... :evil:

Polichampion
10th September 2004, 20:51
am votat pana sa aflu ca devine Mititelul patron. Rednic oricum va pleca cand ajunge Mititelu patron in Octombrie. Cica il aduce pe Napoli sau Stanga. :o:

ady_azzuro
10th September 2004, 21:18
Astia-s povesti de adormit copii...Napoli si Stanga nu sunt in carti pt a-l inlocui pe Rednic. Eu sper sa ramana Rednic daca batem clujul. Alta varianta nu exista!

Polichampion
10th September 2004, 21:37
si eu sper pentru binele vostru... dar Mititelul nu-l are la inima pe Rednic...
Din ce o sa tina el echipa?

ady_azzuro
10th September 2004, 21:53
Probabil ca are un om mult mai puternic in spate care sa-l sustina. Deocamdata, noi, suporterii nu stim nimic, asteptam meciul cu cfr si apoi om mai vedea!

Polichampion
10th September 2004, 21:55
il sustine Netoiu cumva?

scorpioblue
11th September 2004, 00:12
Nu cumva asta e acelasi cu Mititelu' care l-a dus in Olanda(cu ajutorul bunului sau amic O. Stanga) pe Ionescu, care la 16 ani este vazut ca viitorul Balaci? Si ce tambalau a mai facut cand au fost vanduti cei doi la Rapid...parca si-a dat demisia cu ocazia aia..
Cat despre meciul cu CFR CLUJ, Craiova cred ca v-a castiga...pentru ca din punct de vedere psihic echipa e terminata...o parte din jucatori vor pleca impreuna cu Rednic saptaana viitoare asa ca la ce sa puna osu'...Orcine ar face la fel...

horica
11th September 2004, 11:08
Nu va mai ganditi la Rednic,Dinel sau Netoiu....Asteptati momentele de la finalul partidei pentru un raspuns !
Craiova-CFR ,1-2.

An_DR_eI
11th September 2004, 12:06
0-2(anca,bruncevici)
FORZA CFR!!!!!! /hello
COMMANDO GRUIA !!!!!! :evil:

g_1k
11th September 2004, 12:57
dupa ce am citit topicurile mi-am dat seama ca ii plina craiova de experti. asta e. voi cu vorba , noi cu treaba. sa ne auzim cu bine dupa meci. cu cfr peste voi. sunteti "slobozi" la gura
:d

Papagilus
11th September 2004, 16:34
Ai dreptate g 1K. Prea multa "gargara" in jurul Craiovei si prea putine rezultate. Singurul care a incercat sa faca ceva a fost Rednic (pacat de el nu a stiut in ce se baga). Va curge multa apa pe Olt pana cand si Craiova va avea o echipa adevarata.

TZEFERU
11th September 2004, 18:53
Pauza...

Prazilia - CFR 0-2 - prazilienii in mijlocul unei "batai" pe care nu o impart cu nime'.

Da asa e nu joaca Turcu...dar joaca ceilalti.... :evil: :yeah: :yeah:

HAI CFRuu!!! HAIDA HAIDA

ady_azzuro
11th September 2004, 18:54
Se pare ca am reusit si noi cel de-al doilea gol in acest campionat, dar din nefericire a fost un auto gol. Multumim Daouda, asta ne mai lipsea, un autogol. Sper a nu se depaseasca diferenta cu steaua din ghencea! :headbang:

TZEFERU
11th September 2004, 19:55
Fazele fixe ne termina. Gol din corner cu Dinamo, acuma iarasi.
Victoria ne-a ars degetele si am scapat-o.
Incredibil cum poti pierde si de la 2-0.

Dar e OK, CFR a pierdut greu mai trebe lucrat in aparare ca luam la goluri cam multe.

HAI CFR!!!

ady_azzuro
11th September 2004, 19:57
AM CASTIGAAAAAAAAAAAAAAAAAT!!!!!!!!!!!!! INCREDIBIL, NUMAI LA CRAIOVA SE POATE INTAMPLA ASA CEVA, AM DEMONSTRAT INCA O DATA CA
SUNTEM CEI MAI BUNI DINTRE ROMANI,
SUNTEM OLTENI!!!!!
SI INTOTDEAUNA VOM STRIGA,
HAI CRAIOVA!!!!!!!!! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Catalanul
11th September 2004, 20:00
Incredibil cum poti pierde si de la 2-0.
nu uita ca 2-0 este cel mai periculos scor (aduti aminte ca sunda a pierdut si dupa ce a condus cu 3-1 pe poli in primavara, tot in minutul 90)
felicit universitatea pentru prima victorie din acest sezon :ok:

ady_azzuro
11th September 2004, 20:00
Pauza...

Prazilia - CFR 0-2 - prazilienii in mijlocul unei "batai" pe care nu o impart cu nime'.

Da asa e nu joaca Turcu...dar joaca ceilalti.... :evil: :yeah: :yeah:

HAI CFRuu!!! HAIDA HAIDA
SE pare ca 'prazilia' aia cum o numesti tu VA UMILIT ASTAZI SI VA DAT O LECTIE DE FOTBAL ADEVARAT. ACEASTA ESTE ADEVARATA FATZA A CRAIOVEI, PANA ACUM JUCATORII NU AU FOST PLATITI SI NU AU JUCAT NIMIC, DAR DEABIA ACUM S-AU TREZI SI AU ARATAT CA STIINTA ARE UNA DIN CELE MAI BUNE ECHIPA DIN CAMPIONAT! :ok:

TZEFERU
11th September 2004, 20:07
Felicitari !!!...mai v-ati revenit....(Prazilia vine din Evenimentul Zilei nu e inventia mea dar suna interesant si nu e la misto).

Ati reusit sa intoarceti rezultatul. Asa e fotbalul.
Dar tot cu CFR tin.... :ok:

A pierde cu 3-2 nu cred ca este umilitor mai ales ca un gol a fost marcat in prelungiri. Este meritul vostru ca ati crezut in victorie pina la capat.

Meritul echipei CFR e ca ii pune si pe ceilalti sa joace fotbal.

ady_azzuro
11th September 2004, 20:13
Si eu tot cu Stiinta continuam sa tin chiar daca ne bateati cu 5-0. Oricum trebuie sa recunosti ca am meritat victoria si daca jucam toate meciurile la fel eram pe primul loc.

Maximus
11th September 2004, 20:16
Mie mi-e foarte clara treaba. La pauza li s-a spus blatistilor jucati fotbal ca Rednic pleaca sigur. Si au jucat FOTBAL!

ady_azzuro
11th September 2004, 20:18
Nu cred, mai degraba a venit Mititelu cu banu jos si le-a spus sa joace draq fotbal ca fac un intreg oras de ras. Se pare ca baietii s-au mobilizat si au reusit sa castige fenomenal! /hello

EDMOND_
11th September 2004, 20:44
Ce drac , iar faceti scenarii..jocul echipei s-a schimbat dupa intrarea lui Njock si Buhusi! camerunezul a facut tot timpul presiune in careul advers , au stat mereu trei jucatori pe el...asa a venit si golul lui Plesan...trei fundasi il tineau pe Njock ,a aparut Plesan si a lovit mingea cu capul trimitand-o in gol. In prima repriza cand am avut doi atacanti cu picioare de lut CFR nu a avut nici o grija in aparare si a putut ataca cu efectiv sporit...dupa intrarea lui Njock si situatia s-a schimbat , au trebuit sa se apere si au slabit marcajul la Plesan si Bundea.... Cam asta a fost , visam tot felu de scenarii numai sa nu cumva sa ne intrebam ce mare antrenor trebuie sa fii sa-ti dai seama ca un atac compus din Borbely si Rubinelson nu va inscrie goluri ( nici macar ocazii nu au avut ! ).....

Felicitari CFR pentru jocul prestat , noi trebuie sa nu ne bucuram prea mult ..in aparare suntem varza.....nu se inteleg , nu stiu.....ne asteapta in continuare zile grele , dar am scapat de respiratia"" gura la gura""

Sorin
11th September 2004, 20:58
dupa ce am citit topicurile mi-am dat seama ca ii plina craiova de experti. asta e. voi cu vorba , noi cu treaba. sa ne auzim cu bine dupa meci. cu cfr peste voi. sunteti "slobozi" la gura
:d
nu e vorba de experti ca sa-ti dai seama ca echipa Craiovei nu vrea sa joace.
Iar cfr ca si alte echipe nu ar fi castigat puncte daca cei de la craiova nu ar fi mimat fotbalul. Pentru mine este un mister ce s-a intamplat si de ce au jucat in a doua repriza. Cine stie ce intelegere o fi fosta la pauza intre dinel staicu si rednic sau cu cine a facut dinel pariu la oha.
Nu e vorba de cfr cluj care nu are nici lot si nici suporteri pentru a rezista in A mai mult de un an doi. Aici discutia nu este de experti, este o atmosfera mai veche la echipa Craiovei si victoria de azi nu inseamna nimic daca nu s-au rezolvat niste lucruri subterane la echipa. Jucatorii joaca sau mimeaza la ordinul cuiva, in proportie de 99.(9) % ordinele vin de la staicu deci el este vinovatul . Iar diferenta de joc intre cele doua reprize este mult prea mare ca sa nu ne punem problema unui noncombat al echipei in tot acest inceput de campionat.

inter
11th September 2004, 21:22
Mie mi-e foarte clara treaba. La pauza li s-a spus blatistilor jucati fotbal ca Rednic pleaca sigur. Si au jucat FOTBAL!

si eu merg pe aceeasi varianta! :mad:

cocomic
11th September 2004, 22:07
nu am vazut meciul, dar evolutia scorului este spectaculoasa, felicitari Stiinta pentru ca ati iesit cu o mana din tunelul groazei... sa vedem cu vor evolua lucrurile in continuare

ady_azzuro
11th September 2004, 22:22
nu am vazut meciul, dar evolutia scorului este spectaculoasa, felicitari Stiinta pentru ca ati iesit cu o mana din tunelul groazei... sa vedem cu vor evolua lucrurile in continuare
Sper sa renastem ca pasarea Pheonix dupa aceasta partida, pt ca am demonstrat ca avem valoare si ca Universitatea Craiova este in continuare in stare sa se lupte pt un loc in fruntea diviziei A.

inter
11th September 2004, 22:54
Daca prinde CFRu o zi buna le face muci cravata la olteni. Ceva asemanator cu ce a fost pe Moina toamna trecuta contra "altor" universitari. Cam asa ceva.

HAI CFR!!!!

:mda: TZEFERU ete ca nu fu asa, si te rog pe viitor ai grija cu expresii de genul aleia de mai sus.... parca erati mai civilizati... da vad ca si voi mai uitati cravata pe acasa! :evil:
personal nu am treaba cu voi sau cu , concitadinii vostrii asa ca , daca vrei sa mai folosesti expresii de astea .... la Cluj nu aici! :ok:

Vadim
11th September 2004, 22:57
Sper sa renastem ca pasarea Pheonix dupa aceasta partida, pt ca am demonstrat ca avem valoare si ca Universitatea Craiova este in continuare in stare sa se lupte pt un loc in fruntea diviziei A.
Nu am vazut meciul, dar am inteles ca a fost frumos. Felicitari pentru prima victorie din sezon si cu siguranta vor fi si altele.

ady_azzuro
11th September 2004, 23:01
Nu am vazut meciul, dar am inteles ca a fost frumos. Felicitari pentru prima victorie din sezon si cu siguranta vor fi si altele.IN prima repriza mi-a venit sa sparg monitorul de la tv de suparare. Au facut cea mai proasta repriza din acest campionat iar clujul a condus cu 2-0. In a 2a repriza am vazut exact opusul, adica cea mai frumoasa repriza a Stiintei din acest sezon. A fost un meci foarte frumos in care Stiinta a aratat totusi ca este o echipa puternica a Romaniei. Cat despre victorii....sunt sigur ca or sa mai urmeze si altele, doar n-o sa ramanem cu una singura... :p

inter
11th September 2004, 23:03
:D:D:D, Adriano , ce glumet esti!

ady_azzuro
11th September 2004, 23:05
Am fost chiar foarte serios...la golul victoriei a auzit tot kuweitu strigatul meu de bucurie.... :D

inter
11th September 2004, 23:08
cam mic Kuweitul :D:D

ady_azzuro
11th September 2004, 23:11
Ia vezi....il zaresti pe harta asta? :p
http://us.yimg.com/i/edu/ref/wf/m/sa-map.jpg

inter
11th September 2004, 23:12
la cat de mare esti tu ... nu prea ai loc :D:D

ady_azzuro
11th September 2004, 23:14
Las ca ma prelungesc in Iraq cu capul si cu picioarele in Golful Persic.
:D

inter
11th September 2004, 23:18
ADelPiero, andreiush, An_DR_eI, apparte, bill, deep purple, eros, Goratiu, g_1k, hai craiova!!!!, horica, Jesse_James, norby, radus, Rave_o_Lution, Tokelau, TZEFERU, Ultras, valy2345

Adriano .... uite cine a votat ca bate Clujul :drak:

vad un nume cunoscut :drak: :drak: , ia masuri :evil:

ady_azzuro
11th September 2004, 23:20
A votat din greseala, a si postat pe forum despre chestia asta. :)

apparte
11th September 2004, 23:26
Am auzit ca v-ati tras antrenor pe viata :evil: :evil: !

inter
11th September 2004, 23:28
:D:D, ok , mai bine vezi sa nu plangi maine seara :D:D

ady_azzuro
11th September 2004, 23:31
Mircea Rednic (antrenor Universitatea): "Rămīn antrenorul Universităţii şi datorită rugăminţilor jucătorilor din vestiar. Dacă cei care vor veni la conducerea echipei īmi vor spune că nu mai au nevoie de serviciile mele, atunci voi renunţa. Ţin să vă spun că am fost sunat chiar de Adrian Mititelu care mi-a spus că vrea să aibă o discuţie cu mine".

Aurel Şunda (antrenor CFR Cluj): "Īmi pare rău de acest eşec. Le-am spus elevilor la pauză să nu se creadă deja īnvingători şi nu m-au ascultat. Felicit Craiova şi sper ca Mircea Rednic să rămīnă antrenor".

Sorin Frunză (mijlocaş Universitatea): "Am jucat pentru nea Mircea pe care l-am rugat cu insistenţă la finalul meciului să nu ne părăsească. Eu am venit la Craiova datorită lui nea Mircea şi dacă el va pleca, acelaşi lucru īl voi face şi eu".

Adrian Anca (atacant CFR Cluj): "Domnul profesor (n.r - Aurel Şunda) ne-a spus la pauză să nu ne credem īnvingători şi să nu ne retragem īn apărare. Tocmai acest lucru l-am făcut şi rezultatele le-aţi văzut şi dumneavoastră. Sper să trecem repede peste acest eşec pentru a nu avea probleme īn viitor".

- Suporterii craioveni au afişat bannere la adresa vicepreşedintelui clubului Dinamo, Gigi Neţoiu, pe care se putea citi: "Noi avem caziere la poliţie, dar n-am fost membri īn miliţie", "Neţoiu, nimeni nu te vrea", "Craiova e o pasiune, nu o afacere". De asemenea, suporterii Universităţii au afişat un mesaj pentru tehnicianul Sorin Cīrţu: "Vrei cu Neţoiu la Craiova? Mai bine rămīi īn Moldova".

- La finalul partidei, antrenorul Mircea Rednic şi jucătorii Mihăiţă Pleşan, Adnan Guso şi Marius Iordache au ieşit plīngīnd de fericire de pe teren.

gsp

apparte
11th September 2004, 23:46
:D:D, ok , mai bine vezi sa nu plangi maine seara :D:D
deja am ajuns imun la asa ceva !

Angelina Jolie
12th September 2004, 00:49
Da. Am luat-o de data asta, dar nu-i nimic, vine returul si ne luam atunci revansa. Pacat numai de evolutia scorului. Parca te enerveaza mai tare o infrangere in ultimul minut dupa ce ai condus cu 2-0 decat un 3-0 sec. Ne revenim noi, oricum.
C F R !

bapsy
12th September 2004, 10:10
Oricum, "ati luat-o" respectabil. Frumos meci, adica frumoasa repriza secunda si interesanta intorsatura a scorului.

Intr-adevar, te enerveaza mai tare o infrangere in ultimul minut, pe de alta nu-ti doresc sa simti ca nu ai fi avut sansa sa castigi ;)

corinutza_88
12th September 2004, 10:22
ADelPiero, andreiush, An_DR_eI, apparte, bill, deep purple, eros, Goratiu, g_1k, hai craiova!!!!, horica, Jesse_James, norby, radus, Rave_o_Lution, Tokelau, TZEFERU, Ultras, valy2345

Adriano .... uite cine a votat ca bate Clujul :drak:

vad un nume cunoscut :drak: :drak: , ia masuri :evil:
ce mai a fost cel mai frumos cadou de ziua mea! /hello
cat despre vot am apasat gresit si daca nu crezi uitate la pronosticu din partea cealalta!
Am obtinut victoria asta luptand contra 12 jucatori(1-arbitru)!Elestean- :jerk:
Am si eu o intrebare la golul doi al cfr-ului nu a fost offside?asa am vazut de la tribuna I!
Ma rog asta e mai putin important!Cel mai important e VICTORIA!!!
Felicitarii echipei si lui Mircea Rednic care dupa pauza a reusit sa schimbe echipa intr-o alta!Superb jucat!
SUNTEM CEI MAI BUNI DINTRE ROMANI
SUNTEM OLTENI
SI INTOTDEAUNA VOM STRIGA
HAI CRAIOVA!!!!!!!!!!!!
STIINTA!STIINTA!OLE!...OLE!...OLE!

Maximus
12th September 2004, 10:29
si eu merg pe aceeasi varianta! :mad:

Avem confirmarea in prosport Inter: "Ce nu ştia Puriul este că fusese deja demis de la pauză. Atunci, Dinel Staicu a semnat actele prin care renunţa la club īn favoarea lui Mititelu, iar acesta din urmă a obţinut confirmarea lui Victor Piţurcă, antrenor cu care negocia de cīteva zile. “La pauză era să fac infarct. Am semnat atunci actele, şi īn a doua repriză, Mititelu era deja patron. Nu comentez schimbarea lui Rednic"

QED

Luxen
12th September 2004, 10:41
toate astea sunt speculatii.........spre exemplu, intr-un ziar local Piturca a spus canu a primit nici o oferta si ca din iarna se va gandi la asta...in zilele urmatoare vom afla misterul. :o:

JJ
13th September 2004, 08:58
Fenomenala intoarcere de scor. :rosu: pt. Craiova si cum s-a purtat cu Rednic. Prin Piturca primiti ceea ce meritati.

corinutza_88
13th September 2004, 12:26
cred ca te referi la mititelu&comp.!
daca te referi la intreaga craiova a suporterilor te inseli amarnic!
noi l-am sustinut pe rednic cat am putut si la bine si la rau!
ex:la sf primei reprize cu cfr-ul mircea a fost aclamat de toti si doar jucatori au fost huiduiti!

cipi13
13th September 2004, 14:14
Fenomenala intoarcere de scor. :rosu: pt. Craiova si cum s-a purtat cu Rednic. Prin Piturca primiti ceea ce meritati.

Nu vorbi asa...
Eu personal vreau sa ramina Rednic la echipa si sa isi vada de treaba.....din pacate nu e optiunea mea sau a altora...
E a lui Mititelu....care nu cred ca reprezinta craiova....


Ce drac , iar faceti scenarii..jocul echipei s-a schimbat dupa intrarea lui Njock si Buhusi! camerunezul a facut tot timpul presiune in careul advers , au stat mereu trei jucatori pe el...asa a venit si golul lui Plesan...trei fundasi il tineau pe Njock ,a aparut Plesan si a lovit mingea cu capul trimitand-o in gol. In prima repriza cand am avut doi atacanti cu picioare de lut CFR nu a avut nici o grija in aparare si a putut ataca cu efectiv sporit...dupa intrarea lui Njock si situatia s-a schimbat , au trebuit sa se apere si au slabit marcajul la Plesan si Bundea.... Cam asta a fost , visam tot felu de scenarii numai sa nu cumva sa ne intrebam ce mare antrenor trebuie sa fii sa-ti dai seama ca un atac compus din Borbely si Rubinelson nu va inscrie goluri ( nici macar ocazii nu au avut ! ).....

Felicitari CFR pentru jocul prestat , noi trebuie sa nu ne bucuram prea mult ..in aparare suntem varza.....nu se inteleg , nu stiu.....ne asteapta in continuare zile grele , dar am scapat de respiratia"" gura la gura""


Edmond......stiu ca nu iti place de Rednic....da chiar sa nu vrei sa vezi ca in repriza a doua au jucat toti fotbal.....
Nu are legatura cu Njock faptul ca a mers mijlocul mai bine....nu are legatura ca s-au legat pasele mai bine...ce Dumnezeu...
De acord ca in atac a facut toti banii....dar nu a dirijat toti jucatorii....
Nu pot sa imi dau seama ce s-a intimplat la pauza....pentru ca si cu Njock in teren puteau juca la fel de prost...ca s-a mai intimplat...

armin
13th September 2004, 14:29
Scenarii, nescenarii, daca la pauza s-a facut transferul de proprietate al Craiovei, tot la pauza au iesit parca alti jucatori pe teren. Cam mare coincidenta. Inclin sa cred ca cineva l-a sapat pe Rednic, netinand cont de riscul ca acest campionat poate fi compromis.

cipi13
13th September 2004, 14:35
Aste este adevarat....nu poate sa ma lamureasca pe mine nimeni ca a intrat Njock pe teren si gata....ca prin farmec au inceput sa joace...
A fost altceva acolo....

bazz
13th September 2004, 22:56
Meci spectaculos,mai ales din privinta evolutiei scorului.Degeaba a castigat Craiova daca Rednic e dat afara,suporterii nu-l inghit pe Mititelu si toate celelalte.Oltenii sunt olteni si o demonstreaza in fiecare zi.Poa`sa castige Craiova titlul ca tot se gaseste samanta de scandal,asa ca nu i vad bine deloc in continuare,dar sper sa si revina si sa aiba un cuvant de spus in desfasurarea acestui campionat.