PDA

View Full Version : Etapa 6: Dinamo - FC National



JJ
30th August 2004, 18:02
Sambata 11 septembrie, Dinamo - FC National.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Catalanul
30th August 2004, 23:13
sper intr-o victorie a nationalului
1-0 bate national, gol caramarin :D

Cucu
31st August 2004, 06:40
cred ca se trezesc dinamovistii si castiga 2-0

BOGGIECOOL
31st August 2004, 08:13
Eu zic ca fac egal

Denis
31st August 2004, 09:54
Sper din inima sa cashtige dinamo, shi sa nu se mai kc pe ei ca inceputu asta de sezon :headbang: . WAKE UP DINAMOOOOO!!! :ciocan:
Pronostic: 2-0 pt. Dinamo

Dansan
31st August 2004, 15:13
Bate National cu 1-0 ... Gol ...Chihaia....

dragos_popa17
31st August 2004, 15:27
Va fi meci tare. Poate sa castige oricine. Sper sa se termine egal, ca asa e mai bine pentru Steaua.

Pustoai-k
31st August 2004, 16:12
Egal!

onci66
31st August 2004, 18:51
vreau sa castige nationalul dar cred ca se termina egal,asa am shi votat sa-i bage in kkt pana-n gat pe borcea shi ai lui :yeah:

fan4milan
31st August 2004, 20:43
:yeah: Zic ca Nationalul va castiga!Nu de alta,dar chiar ar merita sa le ia maidanezilor 3 puncte... :yeah:

Tokelau
31st August 2004, 22:51
Bate Nationalul !! Clar !!
Dinamo n`are nici o treaba cu fotbalul :rosu:

vlad1607
1st September 2004, 13:40
MESAJ PT TOTI CEI CARE MOR DE CIUDA CAND AUD DE DINAMO:
Batem pe bancari si o sa vedeti unde o sa fim peste 10 etape iar o sa va uitati cu gatu in sus in clasament!IAR O SA MURITI DE CIUDA!OAR O SA INCEPETI CA NE-AU AJUTAT ARBITRII ,CA A FOST BLAT,CA A FOST PREA CALDA LA IBIZA,CA IARBA NU ERA TUNSA CUM VRETI VOI!Sunteti complexati! FORZA DINAMO!!! SOPRA TUTTI SIAMO NOI!!

Ultras
1st September 2004, 16:20
Dinamo e din nou in perioada aia din an... Mai vor trece vreo 4-5 etape pana sa isi revina. Nationalul va invinge la doua goluri diferenta.

Bancaru
1st September 2004, 18:04
Pentru cine sta sa-si aduca aminte de istoricul meciurilor Dinamo-National (nu neaparat Progresul) o sa vada ca in momentele grele ala cainilor partidele cu National au fost precum o coca cola pentru tipul caruia i se lipesc talpile de la pantofi de asfalt din cauza caldurii. Eu sper sa bata Nationalul, normal, asa am si votat, dar tare mi-e teama ca-si revin (iar) dinamovistii in partida asta. Acum 2 ani, cand si Gaz Metan vroia cu Dinamo, dupa 6 infrangeri consecutive, cu cine s-au trezit ei sa-si refaca moralu'? Cu echipa lui Gino. Pentru ca exista momente cand echipa e a lui Gino, precum si altele cand e a lui Oli.
Bai, ce poveste lunga imi vine sa va spun...

Denis
2nd September 2004, 07:05
ca au inceput prost dinamovishtii, asta nu inseamna ca o sa ramana asha. A facaut nishte gresheli cr. munteanu, shi atata tot. nu cred ca o sa le ia prea mult sa se trezeasca :drak:. shi nici nu vred ca dinamo o sa piarda meciul asta, mai ales ca joaca acasa. hmm...bate dinamo cu 2-1 /hello

vlad1607
2nd September 2004, 19:06
AOLEuuuuu ce complexati mai sunteti..ba caGino ba ca e prea cald la Ecuator!!BAI muriti de ciuda cand auziti de DINAMO!!!! LUPTA DINAMO!!! Va rupem!

JJ
3rd September 2004, 09:50
Si peste o saptamana o sa vedem pe Dinamo pe penultimul loc. vlad 1607, deocamdata murim de ras vazand ce portar aveti.

RstInPc
3rd September 2004, 10:21
Oricine poate prinde o zi proasta. Pana acum Munteanu era salvatorul lui Dinamo, acum este oaia neagra a echipei. Cum se trece de la extaz la agonie si invers. Rapidisti, stelisti si suporteri ai altor echipe, nu va mai bucurati atat pentru ca Dinamo trece printr-o perioada mai proasta. Fiecare la vremea lui...sau ati uitat ?

Denis
3rd September 2004, 10:22
baaaaai jj, tu crezi ca daca c munteanu a avut o zi proasta asta inseamna ca e cel mai de kkt portar? :nah:. cristi munteanu e cel mai tare portar din divizia a. e kam lafel k khamutovsky de bun :ok:.
Nationalul nu o sa stea pe primul loc prea mult :drak:. Ii ajunge shi dinamo, shi Steaua shi mai ales rapidul /hello. asha ca sa fitzi GATA :drak:

jay
3rd September 2004, 18:49
Progresul e la ora actuala peste Dinamo! Nu numai in clasament... Putin probabil ca, in afara dinamovistilor, ar juca cineva 1 solist la acest meci. Nu vreau sa ma gandesc la butelii...

fanfotbal
3rd September 2004, 20:37
sa nu ne miram daca national face macar egal in groapa...asa e normal la momentul actual...faptul ca ar castiga dinamo ar fi o surpriza.
pronostic X2 :evil:

Mariusmadmax
4th September 2004, 01:42
Fc National invinge cu 2-0

miril
4th September 2004, 11:00
Asa ar fi, poate, normal. Dar Bancaru stie el ce stie. Nu de putine ori Progresul a "remontat" moralul la pamant al dinamovistilor. Don Gino, ca si Bancaru, stie de ce. Eu sper intr-un meci bun, jucat suta la suta pe gazon, in care cel mai bun sa castige. Sper ca Nationalul sa-o faca. Hai Progresul!

Angelina Jolie
4th September 2004, 11:23
E momentul sa isi revina si Dinamo. Pronostic 1. FORZA DINAMO!

alex36
5th September 2004, 09:26
Sper ca Dinamo se v-a trezi chiar de l-a acest meci.Acum.. pana nu-i pre-a tirziu!

Mariusmadmax
5th September 2004, 16:30
:D
Cred ca vizitatorii din " parcul cu platani" o sa va sparga ...
Poate ca fac scor cu voi !
:D
Suteti f slabi ... jucati aproape in aceasi formula ( ca anul trecut ) , dar Corpo s-a retras - si se vede !

armin
9th September 2004, 11:50
National a esuat o data in giulesti, acum cred ca isi vor spori masurile de precautie, mai mult, s-au intors australienii. Dinamo tre sa se scoata din mocirla, asa ca prevad un meci foarte interesant, si sper eu si foarte bun. Asta in caz ca Nationalul nu are nevoie de ceva bani pt club...

bazz
9th September 2004, 14:26
Intr-adevar Dinamo a inceput prost acest campionat ,pe seama relaxarii cred:au castigat campionatul,cupa,au adus pe Manchester United la Bucuresti,ce mai, s-au gandit ca vor ramane in varf o vesnicie.HOPAA!!!BUNA DIMINEATA!!!Constanta,Clujul ar fi trebuit sa-i aduca pe dinamovisti pe pamant.Sa vedem ce fac cu bancarii,care nu sunt o echipa rea,din contra daca sunt pe primul loc.....

Bancaru
9th September 2004, 16:47
Cel mai mare dusman al lui Dinamo, incepand de aseara, probabil, este virusul diareei. Nu Caramarin, nu Chihaia sau Abiodun Craciun. Intreaga echipa de fotbal a ministerului de interne (50%+1) si a lui Netoiu (restu') este la latrina. Sincer sa va zic, eu l-am vazut pe Oli cum se pitula si baga in marmita de campanie a militienilor niscavai prafuri cufuritoare, alde ciocolax si perje. :jerk:

Polichampion
9th September 2004, 20:12
Nationalul face scor cu [...Dinamo...]. Cica au dat in turbare jumatate dintre [...dinamovisti...]...

DD-Viola
10th September 2004, 19:18
...ce nu-i clar ?!?...Nationalul ar trebui sa bata la scor , Dinamo n-are drept de apel nici in B...asta dupa cat fotbal ( nu ) joaca , dar din pacate au altii grija de aceasta echipa sa se mentina in fruntea clasamentului , rusine sa va fie !

Polichampion
10th September 2004, 19:37
N-am inteles de ce mi-a fost editat testul: ei se autointituleaza cainii rosii.
conform dexonline.ro
" JÁVR//Ă ~e f. fam. 1) Câine jigărit, care trezeşte milă şi repulsie, potaie; cotarlă; jigodie.."
Adica contestati faptul ca Dinamo joaca slab si trezete mila? Sau contestati ca dinamovistii se autointituleaza caini?

ronaldinho
10th September 2004, 21:40
sper intr-un egal, acum. Daca n-ar fi Nationalul pe primul loc, cu siguranta as dori un 2. Dar, daca stau bine sa ma gandesc,.....

Polichampion
10th September 2004, 21:46
Nationalul face colectie de puncte acum sa le vanda in retur... nu mi-as face grija dina pricina lor...mai bine sa bate Dinamoul si pice astia in B sau chiar C direct...

Ovy-Iasi
11th September 2004, 13:06
In mod normal Nationalul ar trebui sa faca scor cu Dinamo dar...Dinamo cind sunt in criza au metode murdare sa ia puncte nemeritate...asa ca nu- m-ar mira sa cistige Dinamo printr-un penalty inventat in minutul 94...iar Nationalul termina meciul in maxim 9 jucatori...

SVensson
11th September 2004, 13:13
Asta e meci de X1. Daca Dinamo nu va putea sa faca fata vor interveni albitrii pentru ei. Dar Caramarin tot inscrie si el un gol.

Papagilus
11th September 2004, 16:02
Dinamo - National 3-1. Bate Dinamo clar si fara discutii.Motivatia meciului este mult mai mare pentru caini decat pentru bancari.

Florentin
11th September 2004, 18:39
Merg pe un rezultat de egalitate, desi as dori o victorie a Nationalului.

ronaldinho
11th September 2004, 21:28
Un egal ar fi excelent pentru Dinamo. Oricum, la mai mult de locul 6 nu pot spera anul asta. Dar, asa e combinatia....sa fie mai sus.

Elgorriaga
12th September 2004, 10:20
N-am inteles de ce mi-a fost editat testul: ei se autointituleaza cainii rosii.
conform dexonline.ro
" JÁVR//Ă ~e f. fam. 1) Câine jigărit, care trezeşte milă şi repulsie, potaie; cotarlă; jigodie.."
Adica contestati faptul ca Dinamo joaca slab si trezete mila? Sau contestati ca dinamovistii se autointituleaza caini?

Pai bine au facut ca l-au editat. Eu unul, cind am vazut "javre" acolo, am crezut ca te referi la echipa ta de suflet :rolleyes: si chiar doream sa-ti atrag atentia ca in topic e vorba de National - Dinamo, nu de National vs. o-echipa-de-provincie-pe-care-nu-o-numesc-ca-asa-sint-eu-binecrescut. :D

Mariusmadmax
12th September 2004, 20:40
Claudiu Tuciurescu confunda portile si si-a tras-o in bara !!!!!!!!!!!!!!!!
:D
0-1 Caramarin min 81
ce mai e de spus ?
Dinamo lalalalalala hahahahahaha
tra la la la
14. Dinamo 5 1 0 4 4 8 3p (-6)
jaaaaaaaaaaaaaaaaaalllllllllllllllllllllllllllllll lllleeeeeeeeeee !
doua cartonase rosii pe final ... Vlad Munteanu portar !
cred ca sunteti eutanasiati :D

andreiush
12th September 2004, 22:20
Pana la 7 infrangeri...si consecutive...mai este :D

Florentin
12th September 2004, 22:23
Felicitari National pentru frumoasa victorie si pentru primul loc in clasament.

miril
12th September 2004, 22:27
Merci, Florentin. Nu stiu cat a fost de frumoasa, dar ne-a adus, din nou, in fruntea clasamentului.

Mariusmadmax
12th September 2004, 22:36
Bravo mai !
sunteti fruntea !
National /hello

Quartz@nu
12th September 2004, 22:37
Sper ca Dinamo sa RETROGARADEZE ........ :rosu: pentru BORCEA mondialul
:jerk: !!! felicitari NATIONAL !!! :ok:

IlMILAN
12th September 2004, 22:41
Mirile dupa corectia ce ne-ati aplicat-o la Timisoara nu ma gandeam ca o sa te felicit prea curand....o data ieri pt obiectivitate si azi pentru ca i-ati facut sa schiauneeeeeeeeeee amarnic:D sper sa mai schiaune vro zece etape...nu de alta dar sa-i numim agentii ..catzelusii 00N :D

cocomic
12th September 2004, 22:44
oricum, nu stiu de ce ati amutit toti acum... ati avut meci cu liderul, era normal sa pierdeti :D.... oricum la stadionul vostru, matineul vi se potriveste cel mai bine... ca o... botnita :D

Mariusmadmax
12th September 2004, 22:46
... sau la chiosc dupa tigari ...
ca inca nu zarii unu' !
:D

IlMILAN
12th September 2004, 22:48
Cred ca schiauna dupa Corpodean ,Fratii Burloiu si "Fante" marca Savaniu.....hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :D
P.S Marius cateii fumeaza?:D

Mariusmadmax
12th September 2004, 23:00
trabuc ... ca Mister :D

miril
12th September 2004, 23:05
Merci, IlMilan. Se pare ca va redresati. Ati luat un punct de la tata Jean, de unde nu se prea scoate puncte. Succes pe mai departe!

iulian
12th September 2004, 23:57
Meci frumos de mare angajament ...am crezut o vreme ca National o sa cedeze usor...ma bucur ca nu sa intamplat asa si caini au ajuns iar la 004 ...:D
Later edit Ma rog...daca batea Dinamo poate nu-mi mai parea meci de mare angajament :D:D:D

Vadim
13th September 2004, 00:07
Slabut jocul campioanei... Pe alocuri chiar penibil... Singura faza frumoasa a meciului a fost capul lui Florentin Petre, in rest numai faze de aruncat mingea sa vedem cine o fi pe traseu... Urit fotbal se mai joaca la noi, nimic nu progreseaza, ci se duce in jos din punctul de vedere al calitatii... :(

Catalanul
13th September 2004, 00:13
Urit fotbal se mai joaca la noi, nimic nu progreseaza, ci se duce in jos din punctul de vedere al calitatii... :(ai dreptate, nu se compara deloc cu Primera Division, cel mai tare campionat de fotbal din lume :evil:
felicit nationalul pentru victoria obtinuta :ok: nici nu imi faceam probleme ca o sa pierd acest meci la concursul de pronosticuri :D

Papagilus
13th September 2004, 01:06
Perfect adevarat Vadim. Dar cum naiba sa ai un campionat de calitate cand Steaua, Dinamo, Rapid iau tot ce apuca de la celelalte echipe (distrugandu-le practic) ca apoi sa-i vanda si sa faca tusa ori sa joace la rusi. :rosu:
Ca o echipa sa fie competitiva (mai ales pe plan international) trebuie ca jucatorii sa joace impreuna 2-3 ani, sa aibe 3-4 jucatori de reala valoare plus rezerve competitive.
Un plus totusi pare faptul ca s-a cam renuntat (sper) la meciurile strategice. Au aparut si Nationalul, Farul, Bacaul care au inceput sa puna probleme granzilor (desi pare mai mult foc de paie).
Dar ce sa faci? Pe astia ii avem, cu astia defilam. Mai trebuie sa treaca cativa ani buni pana cand sa intelegem ce inseamna si ce implica performanta
(practic sa revenim acolo unde am fost odata dar pe alte baze).
Pana atunci nu ne ramane decat sa vedem la televizor performantele altora.

cocomic
13th September 2004, 01:34
Meci frumos de mare angajament ...
[...]
Ma rog...daca batea Dinamo poate nu-mi mai parea meci de mare angajament :D:D:D

si nici frumos nu ti se parea... cum nici n-a fost... a fost un meci de nivelul lui dinamo, adica divizia B... acolo poate coca cola si fanta de lumina se va vinde mai usor, pentru ca la ora 11 AM reclama la alcool nu este permisa :drak:

danny-boy
13th September 2004, 08:06
Asta e dinamo.Nu mai au danciulescu si niculescu "rau de inaltime".Sa nu aiba mai tarziu "rau de adancime".Acus vine dinamo la TIMISOARA.RAZBUNAREA se apropie

armin
13th September 2004, 08:42
Dar cum naiba sa ai un campionat de calitate cand Steaua, Dinamo, Rapid iau tot ce apuca de la celelalte echipe (distrugandu-le practic) ca apoi sa-i vanda si sa faca tusa ori sa joace la rusi. :rosu:

Aici tii neaparat sa faci pe desteptul, daca un jucator nu este luat de Steaua, Dinamo, Rapid, va fi luat de alta echipa, deci oricum pleaca. Iti dau si exemple daca vrei, Plesan.


Ca o echipa sa fie competitiva (mai ales pe plan international) trebuie ca jucatorii sa joace impreuna 2-3 ani, sa aibe 3-4 jucatori de reala valoare plus rezerve competitive.

Aici ai dreptate, omogenitatea conteaza mult si se realizeaza greu. Dar aici Steaua, Dinamo, Rapid (pe care le hulesti tu) au cel mai mult de suferit, pentru ca astea vand cel mai mult. Steaua nu a vandut, dar tot a schimbat jumatate de echipa. Aici castiga Farul, Bacaul, si alte echipe de la care pleaca 1-2 jucatori pe sezon.

onci66
13th September 2004, 09:28
ce frumos a jucat nationalul! bravo lor /hello /hello . borceaaaaaaaaa te-ai trezit :ciocan: ? unde e C.L. :headbang: ? ce bine v-ati antrenat,si ce mult ca santeti acum prea obositi dupa spusele unora :jerk: .

leveu
13th September 2004, 10:13
Felicitari Dinamo :drak: ,daca mergeti tot asa noi va iubim :p si va ajutam sa retrogradati :evil:

cuzmy
13th September 2004, 10:34
pacat ca o sa traga arbitri pentru dinamo! Altfel i-ar paste retrogradarea!

deja-vu
13th September 2004, 11:10
Bravo Baieti! M-a Uns Pe Suflet!

Bancaru
13th September 2004, 13:04
Ete si pa deja-vu!! Tata, tu te uiti pe forum din cand in cand? Zici ca suntem gemeni...
In fine. M-a uns pe suflet rezultatul meciului, tocmai pentru ca Nationalul nu a mai fost unguentul de vreme rea si reomatism al dinamovistilor. Asta inseamna ca se poate si asa. Cu adevarat uimit o sa fiu in momentul in care Nationalul va lua campionatul (cand l-o lua, daca o sa-l ia vreodata). Mirile, salutare! Chiar ma gandeam dupa meci la ce o sa spui. Am cam dat-o in bara cand i-am acuzat pe bancari de servicii platite la canisa. :rolleyes:

RstInPc
13th September 2004, 13:06
Ba, frumos cadou mi-au facut dragii de ei! Tocmai cand am schimbat prefixul :mda: Dale-as 30 de :ciocan: .
Trebuie sa recunoasteti. SUNTEM UNICI !
AVEM ECHIPA, AVEM VALOARE....DE RETROGRADARE !

PS: totusi, in meciul asta parca au miscat ceva dar fara orizont. Finalizarea lipseste cu desavarsire. Culmea, daca anul trecut luam o gramada de goluri dar aveam o ofensiva capabila sa dea un gol mai mult decat adversarul, anul asta, cu toate ca stam ceva mai bine in aparare suntem dezastru la partea ofensiva. Cine sa-i mai inteleaga ? Poate doar nevestele, prietenele sau amantele. Au vrut mariri de contracte si mai mult timp liber iar acum se fac de toata bafta. Cred ca respectivele amintite ii solicita cam mult si nu mai pot sa se concentreze la joc, le temura picioarele :thinkso:

gicu
13th September 2004, 13:11
Felicitari National, tineti-o tot asa...

Cat despre ai nostriii n-am prea multe de zis...slabi, sunt departe de forma de anul trecut si zau daca pricep de ce :(

Bancaru
13th September 2004, 13:29
Gicule, dar care sunt ai vostri (cu un "i")? Steaua? Daca de ei vorbesti cred ca ar trebui sa puna toti osul la treaba in egala masura. Vedeti ce a facut Oprita. L-am vazut vineri seara tolanit pe o canapea in magazinul "OTTER" de la Carrefour Orhideea. Era intre doua fete (nu cine stie ce; acum sa fim cinstiti nici el nu e mare ... de barbat). Eu recomand stelistilor canapeaua din Carrefour. Sau poate fetele lui Oprita. Unii alearga, unii nu iar restul sunt vedete. Neaga nu mai e omul cu golul de sezonul trecut. Dar deh, el a gresit canapeaua de la Orhideea cu fauna de la Flora. Si din Craiova, unde mai pui.
Dar parca aici se vorbea de National. Unde eram?

armin
13th September 2004, 13:43
Bancare, nici cand bateti pe Dinamo nu te bucuri asa de tare ca atunci cand nu castiga Steaua :D Sau voiai sa ne spui doar ca l-ai vazut pe Oprita la Carrefour? Ai cam gresit si threadul si partenerul, Gicu nu e stelist.
Zi-ne de ai vostri, sau du-te bea o bere ca sunteti pe primul loc :) Meritat, zic eu.

inter
13th September 2004, 13:48
ieppy unde esti?

RstInPc
13th September 2004, 13:49
Bancaru, gicu-i dinamovist. Ti-ai gasit si tu de ce sa te legi, de numarul de i-uri, adica de o greseala de...tastatura.
In legatura cu ce ai scris tu "Unii alearga, unii nu iar restul sunt vedete" este valabil la toate echipele asa zis "mari" - vezi situatia de la Dinamo :rosu:

Catalanul
13th September 2004, 14:36
sper intr-o victorie a nationalului
1-0 bate national, gol caramarin :D
abia acum am observat pronosticul meu :D nu imi dati si mie un bonus la concursul de pronosticuri ca am ghicit si marcatorul :D :happy

suporterita
13th September 2004, 14:45
unde esti tu Barcauane?dar tu unde esti Stoicane?sa-l vedeti pe Semeghin, pe Munteanu, N&D cum se pregatesc asiduu sa intre-n grupele Ligii, dar mai intii vor sa mearga prin subsolurile clasamentului sa simta pulsul celor la retrogradare!!este inadmisibil comportamentul lui Munteanu sa faca hent si sa i-a rosu acum cind se apropie meciul cu Partizan,am crezut ca are ceva glagorie dar e un zero baiatul asta.Dinamo campioana fabricata, este desigur noua gratulare meritata in conditiile in care jucatorii nu dovedesc"sa ne arate aceiasi forma din returul campionatului trecut".nu am vazut atita indolenta la unii dinamovisti si atita nepasare, sa fabrici un penalty in min 80 cind nimic nu le dadea dreptul sa faca asta si totul pleaca de la respect si profesionalism,la noi romanii asta un deziderat pe cind la altii e o virtute.

gicu
13th September 2004, 14:48
Bancaru (cu un "u"), cum am mai spus...felicitari echipei FC National pt. victorie ;)

In rest, canapelele, super/hiper/mega marcheturile, fetele, fauna, orhideele, etc. sunt bine merci...ceea ce va doresc si dvs.

Bancaru
13th September 2004, 15:24
Bancare, nici cand bateti pe Dinamo nu te bucuri asa de tare ca atunci cand nu castiga Steaua :D Sau voiai sa ne spui doar ca l-ai vazut pe Oprita la Carrefour? Ai cam gresit si threadul si partenerul, Gicu nu e stelist.
Zi-ne de ai vostri, sau du-te bea o bere ca sunteti pe primul loc :) Meritat, zic eu.
Taticu, m-as duce sa beau o bere dar deocamdata sunt la serviciu. Dupa ora 6 seara nu numai ca o sa incep cu o bere, dar continuu cu sarmale scazute la cuptor si cu o mamaliga dupa care in cinstea Nationalului o sa degust un Cabernet Sauvignon "Castel Bolovanu".
Sincer sa fiu ma bucur cand pierde Steaua, Dinamo, Rapid sau orice alta echipa adversara Nationalului. Sa ma fi vazut ieri ce fericire ma lovise cand a ratat Dica penalty-ul... :sleep:
Si inca ceva. Tu probabil te-ai bucurat ca a pierdut Dinamo, nu ca a castigat Nationalul. Eu m-am bucurat si ca a castigat Nationalul si ca nu v-ati apropiat de locul 1. Stiu ca nu vom face fata la tot campionatul (si nu numai) dar lasa-ne si pe noi sa ne bucuram putin.
Sa te salut? :rolleyes:
Te salut: Pa!

Bancaru
13th September 2004, 15:33
Bancaru (cu un "u"), cum am mai spus...felicitari echipei FC National pt. victorie ;)

In rest, canapelele, super/hiper/mega marcheturile, fetele, fauna, orhideele, etc. sunt bine merci...ceea ce va doresc si dvs.
Gicule, nu te supara, dar daca nu ai scris corect ce puteam sa fac?
Eu te-am compatimit crezand ca esti stelist. Si am spus de ce. Daca stiam ca esti dinamovist, nu ziceam nimic, pentru ca nu imi sta in fire sa fac pe durul dupa ce am scos si noi 1 cm nasul din rahat.
Legat de treaba cu canapelele trebuie sa va "egzplic": ala se dadea cu popoul de canapele scaune si alte sezatoare cu o zi inainte (sau 2, sa zicem) inainte de meciul despre care Zenga spunea ca ii este frica. Poate vreti sa va mai povestesc despre escapadele culinare, bahice si tabacice ale unor jucatori stelisti. Nu te supara Gicule (asa il cheama sii pe motanul meu) dar asta e adevarul. Bani multi, minte putina si performante zero. E valabil pentru toti jucatorii romani. Daca vrei vorbim de Mutu.

gicu
13th September 2004, 17:14
dom'le, eu n-am nici o treaba cu escapadele asa zisilor jucatori de fotbal. Sa bea, sa fumeze,...e treaba lor. Eu (ca suporter) prefer sa-i judec dupa comportamentul in teren. Nu ma incalzeste cu nimic ca unu' care se duce la culcare la 8 p.m., se trezeste frumos tot la 8 a.m., nu bea, nu fumeaza...intra pe teren cu un sictir de parca de-abia asteapta sa se termine meciul.

ps. nu ma supar Bancare, am gresit...nu-i prima data, si nici ultimaa ;)

Polichampion
13th September 2004, 20:42
C-ul ii paste pe Dinamoul... ca nu fac nici punctele necesare pentru divizia B.....

Bancaru
14th September 2004, 16:41
Ete scartz, acum. Ii paste C-ul.Poli(pi)campion vrei sa vezi cum o sa ia Dinamo cupa si tot o sa se duca in cupele europene. Si va mai zic eu ceva. Asa cum Romania (federatia) se da cu guru de pamant ca ne fura aia mari si bogati, la fel (ba chiar mai rau) se intampla in campionatul nostru de doi bani. Nu se poate sa nu se duca "granzii" in cupele europene. Ca au mai fost si scapari (ultima alde Otelul) este cu totul altceva (conjunctura).
Deci domnule campion vom trai si vom vedea.

dom'le, eu n-am nici o treaba cu escapadele asa zisilor jucatori de fotbal. Sa bea, sa fumeze,...e treaba lor. Eu (ca suporter) prefer sa-i judec dupa comportamentul in teren. Nu ma incalzeste cu nimic ca unu' care se duce la culcare la 8 p.m., se trezeste frumos tot la 8 a.m., nu bea, nu fumeaza...intra pe teren cu un sictir de parca de-abia asteapta sa se termine meciul.
Ba sa stii ca e tare important. E o conditie de la sine inteleasa ca un sportiv nu trebuie sa-si bata joc de corpul lui (nu ma refer aici si la tatuaje). Du-te tu si da-te-n stamba pe la "striptiz" cu tigari, pahare mai multe decat de obicei si maini bagate pe ici pe colo, printre si in... si sa te vad a doua zi daca iei acelasi autobuz.

armin
15th September 2004, 11:17
Legat de treaba cu canapelele trebuie sa va "egzplic": ala se dadea cu popoul de canapele scaune si alte sezatoare cu o zi inainte (sau 2, sa zicem) inainte de meciul despre care Zenga spunea ca ii este frica.

Ia uite mai, nesimtitul de Oprita, noi suferim aici si el, pe langa ca-si bate joc de corpul lui, purtandu-l pe la Carrefour, isi mai bate joc si de popou, frecandu-l de canapele.
Bancare, daca te legai de Neaga cu striptease-ul, sau cel mai bine, de Mutu, veneam si eu de partea ta. Dar aici, la canapele, ziua mare, scuza-ma, chiar te legi de muste. N-are voie omu sa se relaxeze intr-un magazin, asta chiar e violare a intimitatii vedetelor.

Bancaru
17th September 2004, 15:36
MVP la Steaua - TSK OPRITA.