PDA

View Full Version : Ciao Grig!



Denis
28th June 2009, 11:10
Dupa cum umbla vorba se aude ca Grigoras si-a depus ieri demisia la club. Presiunea la care a fost supus de Marius Stan cu stabilirea neconsultata a noului obiectiv l-a determinat pe tehnician sa demisioneze de la conducerea echipei Otelul. Lacrimile suporterilor si a unor jucatori nu au fost indeajuns pentru asi schimba decizia precizand ca Otelul nu va atinge acest obiectiv cu lotul actual. Sper totusi ca succesorul lui Grigoras sa demonstreze faptul ca Grig a gresit cand a spus asta.

Va fi foarte greu sa gasim un antrenor cel putin lafel de bun ca Grigoras si fara pretentii mari la contract. Eu ii urez mult succes la Poli Iasi. Daca dansul perfera obiectivul "evitarea retrogradarii" cred ca a ales cea mai buna solutie.

Cristian
28th June 2009, 11:23
Ma Rave acea "presiune" e doar un pretext. El a vrut cu prisosinta sa plece, foarte bine, sa-i fie de bine.

Si vezi ca nu a murit, schimba titlul thread-ului....

Denis
28th June 2009, 11:27
(mai bine asa?:P)

Pai atunci poate a fost doar o scuza...totusi nu inteleg de ce ar vrea sa plece de la Otelul la Poli, echipa care mai avea putin si intra in B sezonul trecut.

Cristian
28th June 2009, 11:29
Cine stie ce i-au promis ceilalti de tine el mortis sa plece... Asta e, nimeni nu e de neinlocuit, daca el asa a ales, e numai treaba lui.

Denis
28th June 2009, 12:41
Oare cine-l poate inlocui? Cred ca tot unu de prin liga II.... Daca nu ma inebunit Stan cu tot staff-ul si toti jucatorii lui de Liga II-a.

mihai_alex
28th June 2009, 15:14
Sunt destui,un Sabau,Rednic,Tanase etc.

Hard
28th June 2009, 15:31
luati-l pe danut oprea ca e la super oferta ... :cry:
hai ca pana la sabau sau rednic, mai sunt lacatus,dorinel munteanu ... :D aveti de unde alege !

Cristian
28th June 2009, 15:47
Degeaba razi ma, ca Lacatus a facut treaba cat a fost la Galati...
Dorinel Munteanu e un sclav imputit, nici nu se pune problema...

mihai_alex
28th June 2009, 15:53
Avea un lot f bun Lacatus,era si greu sa nu faca treaba.
Si pana la urma cred ca stan stie diferenta intre un atrenor bun si unul mediocru spre slab.

Hard
28th June 2009, 16:10
Dorinel Munteanu e un sclav imputit, nici nu se pune problema...

s-ar putea sa ii placa lui Stan :D

mai e si balint ... :D , de cand au aparut "antrenorii" italieni pe plaiurile noastre, se gasesc antrenori romani la promotie :D

mihai_alex
28th June 2009, 16:27
Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia. Vezi-ti de steaua ta,nimeni de-aici nu intra la voi ca sa-si dea cu parerea.

Hard
28th June 2009, 16:36
hai nu te supara...
e clar faptul ca Grigoras a plecat din alt motiv decat cel pe care l-a spus ... ca si antrenor,nu pleci in momentul in care ti se fixeaza niste obiective, ci in momentul in care nu ti le-ai indeplinit. daca pana si poli iasi isi permite sa va "fure" antrenorul , sunteti in criza rau de tot :D

mihai_alex
28th June 2009, 20:27
Asta e, bye Grig,multumim pentru cele 51 de victorii,pentu salvarea de la retrogradare,cupa intertoto,locul 5 si victoriile cu steaua.
Otelul Galati 117 51 20 46
2005-2006 15 9 3 3 26-12 30
2006-2007 34 17 5 12 60-56 56
2007-2008 34 14 5 15 48-48 47
2008-2009 34 11 7 16 37-48 40

Hard
30th June 2009, 15:38
După ce Oțelul s-a despărțit de Petre Grigoraș, președintele Marius Stan a început discuțiile cu mai mulți antrenori capabili să realizeze obiectivul echipei în următorul sezon, calificarea în cupele europene. Surse autorizate au dezvăluit că oficialul gălățean a discutat cu Dorinel Munteanu, tehnicianul Universității Cluj:


uite ca se pune problema .

Denis
30th June 2009, 16:31
Sincer, mi-ar conveni sa ramana Viorel Tanase antrenor principal la Otelul, dar ar fi bine sa incercam sa-l luam pe Sabau, iar in caz de esec sa ramana Tanase.

Doctor_Satan
30th June 2009, 16:32
Eu cred ca o sa-l regretam pe Grig!
Cu verzele de jucatori care au trecut pe la noi (si majoritatea s-au dus la Steaua) omul asta a reusit sa obtina cupa Intertoto si parcursuri bune in campionat (daca suntem indulgenti in ceea ce priveste ultimele 2 sezoane).
Trebuie sa recunoastem ca Stan e aberant daca vrea calificare in Europa fara sa dea un ban. La faza asta e nesimtit!

mihai_alex
30th June 2009, 17:19
Sincer, mi-ar conveni sa ramana Viorel Tanase antrenor principal la Otelul, dar ar fi bine sa incercam sa-l luam pe Sabau, iar in caz de esec sa ramana Tanase.

Sabau e la Timisoara...sper sa nu vina dorinel,mi-aminteste de BOU'rceanu,un mercenar.

Trebuie sa recunoastem ca Stan e aberant daca vrea calificare in Europa fara sa dea un ban. La faza asta e nesimtit!
Te-ai gandit ca asta poate era doar o tactica sa tina jucatorii in priza pe parcursul campionatului?de obicei cand iti propui putin,obtii putin,insa Grig a recunoscut ca nu obiectivul il speria(oricum batuse palma cu Stan pt el),ci a cautat sa dea un pretext.

Denis
1st July 2009, 12:35
Si Hagi ar putea veni, tinand cont ca este liber de contrat si bun prieten cu Marius Stan. Mai degraba Hagi decat Munteanu sau Viorel Moldovan.

mihai_alex
1st July 2009, 12:39
Hagi a fost primul contactat dar a refuzat din start,motivand ca e ocupat cu baza din Constanta.

Denis
1st July 2009, 12:45
Nu s-a tinut de cunvat. Stiu ca a spus cu ceva vreme in urma ca daca va fi nevoie de ajutorul sau, nu se va opune. Poate va prelua Otelul din iarna, sau cand si-o termina `cea baza din Constanta.

mihai_alex
1st July 2009, 14:25
Ne-a refuzat pe noi:ras-plans:

Fostul mare internațional Gheorghe Hagi a recunoscut că a primit în aceată vară o ofertă de la o formație importantă din fotbalul românesc, dar a refuzat-o deoarece vrea să continue munca începută la academia care îi poartă numele.

"Am avut mereu oferte, nu doar acum. În această vară am avut o ofertă mare din țară, dar nu am vrut să ajung la vreun conflict ulterior cu oamenii de acolo. Academia e mai importantă decât orice ofertă în acest moment", a spus Gheorghe Hagi.

Doctor_Satan
1st July 2009, 14:34
Haideti mai! Nu-mi spuneti ca voi chiar va ganditi la o varianta cu Hagi antrenor. Pai ala ne baga direct in C!

mihai_alex
1st July 2009, 14:47
Scuza-ma,dar tu stii despre el ce-au comentat altii care sunt paraleli cu fotbal.La Galata s-a descurcat f bine,a promovat jucatori care acum sunt de baza la nationala Turciei,a pierdut titlul pentru f putin,si a castigat cupa cu 5-1 contra lui Fenerbahce.In Romania el si-a ales cum nu se putea mai prost,echipe la care patronii pun mare presiune pe antrenor.Are ochi pentru jucatori,n-ar fi fost presiune pe el la Otelul,si poate ar fi adus un sponsor sau un investitor,ne puneam si noi nocturna.Asta e,era prima mea optiune.

Doctor_Satan
1st July 2009, 14:58
Situatia lui de la Galata am vazut-o din alta perspectiva: a promovat jucatori pentru ca a avut Galata. Si Galata pe atunci avea echipa buna si el a ratat titlul.
De perioada lui la Steaua nu comentez nimic, dar la Timisoara avea lot bun si tot nu a facut nimic.
Sincer, eu pe Grig l-am vazut ca fiind un antrenor foarte bun si care a reusit sa obtina maximum cu putinul care l-a avut. Daca a fost decizia lui sa plece, chiar imi pare rau, mie chiar mi-a placut ce a facut la club.

Patriots
1st July 2009, 16:47
Se pare ca Dorinel e noul antrenor al Otelului :( Eu unul cred ca e o solutie foarte proasta , dar Marius Stan stie mai bine. Mie unul nu imi place deloc de Dorinel .

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/exclusiv-dorinel-munteanu-noul-antrenor-al-otelului-4610160

Cristian
1st July 2009, 20:12
RIP Otelul .... :(

mihai_alex
1st July 2009, 21:17
Esti de belea mai Cristi:D

Denis
1st July 2009, 23:18
Eu nu stiu ce tot aveti cu Dorinel. Inca este la inceput cu antrenoratul, dar cred ca va reusi la Otelul sa-si atinga potentialul. :ok: Eu l-as fi preferat pe Hagi, dar si Munteanu cred ca va face treaba buna.

Dregan
2nd July 2009, 13:04
Sa-i dam o sansa.

Marius.B
2nd July 2009, 21:28
O sa ii dam DOAR O SANSA.

Denis
2nd July 2009, 23:26
O sa ii dam DOAR O SANSA.

Cumva litera B din numele tau vine de la Stan, sau e doar asa crezi tu ca i se va da doar o sansa? Intreb si eu.:P

Hard
3rd July 2009, 06:39
Bravo Stan, ai facut alegerea potrivita ... pentru tine ;)

Denis
3rd July 2009, 06:50
Zau? Tu pe cine ai fi adus daca erai in locul lui?

Lexus.
3rd July 2009, 08:04
Grigoras este un antrenor bun. Otelul a pierdut prin plecarea lui. Si tinand cont ca formatia galateana nu sta prea bine cu banii, ne permitandu-si sa aduca un antrenor cu pretentii $$$...inca o data trebuie sa spun ca Otelul a pierdut prin plecarea lui Grigoras.

Denis
3rd July 2009, 12:56
Stan l-a luat pe Dorinel cu speranta ca va arata altceva fata de ce a aratat la cluburile la care a mai evoluat ca antrenor. Daca nu va arata nimic in plus ar trebui sa scapam de el cat mai devreme posibil, caci calificarea in Europa League este un scop greu de atins de catre antrenorii lipsiti de experienta.

Hard
3rd July 2009, 13:02
Zau? Tu pe cine ai fi adus daca erai in locul lui?

tot pe dorinel munteanu, nu ti-e clar ?:D

Denis
3rd July 2009, 13:05
Normal, Stelistule.:P Desi tu speri contra, imi doresc ca Dorinel sa castige rapid increderea suporterilor castigand meciuri consecutive, facand meciuri bune contra echipelor mai puternice si sa nu se impiedice de echipele mai slabe.

+Iar trebui o prema in caz de o victorie in Ghencea.:D

Denis
18th July 2009, 08:59
Incep sa ma ingrijorez de soarta echipei.:( Ma gandesc la egalurile Stelei din sezonul trecut, cu Munteanu pe banca lor, si imi e sa nu avem si noi parte numai de egaluri. Avem 3 egaluri din 3 amicaluri deocamdata. Oricum, echipa pare mai bine ca sfarsitul sezonului trecut. Egalurile puteau fi foarte usor victorii. Sper ca baietii sa isi bage mintile in cap si sa incepem sa ne dovedim ca putem si sa castigam meciuri.

Hard
18th July 2009, 10:02
Dorinel Munteanu e un sclav imputit, nici nu se pune problema...

rave, nu mai visa :D

Denis
18th July 2009, 10:23
Fotbalistii joaca nu Dorniel.:drak: Mai vedem noi....daca numarul egalurilor va depasi cota 10 inseamna ca e un antrenor cel mult mediocru. Daca obtinem macar 10 puncte din urmatoarele 6 partide, inseamna ca merita sa fie antrenor la Otelul. Ramane de vazut.

mihai_alex
18th July 2009, 11:36
Rave,am jucat 3 amicale,mai avem inca 3,si inca incearca jucatorii.Mojsov,Perendija si Golocevac,abia acum au prmit vizele,mai avem si accidentati precum Salageanu,Viglianti,Pena si Cojoc,si a jucat cu Carja si Costin 3 sferturi din ultimul meci,jucatori ce n-ar fi meritat sa ramana la echipa dupa evolutiile din sezonul trecut.E mult prea devreme sa-ti dai cu parerea,si la urma urmei astea-s doar amicale,nu jocuri oficiale.Trebuie sa mai avem rabdare o luna,sa vedem echipa cu ochii nostri.

Denis
18th July 2009, 12:57
Tocmai....nam zis hop inca:P

Abea astept sai vad pe cei 3 noi veniti!!! Important e nu cine lipseste sau cine joaca...ci cum se vor intelege cei ramasi la otelul cu noii veniti.......