PDA

View Full Version : Grupele Uefa Cup. Tragerea la sorti



Pancujunior
29th September 2006, 01:14
In urma meciurilor de ieri seara, urnele pentru tragerea la sorti arata in felul urmator:
A
Sevilla (TH) Esp 61.006
Newcastle United @ Eng 75.950
Panathinaikos Gre 66.587
Parma Ita 63.020
Ajax *** Ned 60.640
Bayer Leverkusen Ger 57.960
Feyenoord Ned 54.640
AJ Auxerre @ Fra 53.757
B
Club Brugge ** Bel 49.981
FC Basel * Sui 49.537
AZ Alkmaar Ned 48.640
Sparta Praha Cze 44.769
Glasgow Rangers Sco 43.023
Celta de Vigo Esp 43.006
Paris Saint-Germain Fra 41.757
RC Lens Fra 39.757
C
Besiktas Tur 38.634
Palermo Ita 36.020
Espanyol Esp 33.006
Heerenveen Ned 30.640
Partizan Belgrade ** Srb 30.600
Rapid Bucuresti * Rom 30.381
Wisla Kraków ** Pol 29.104
Slovan Liberec *** Cze 28.769
D
Fenerbahçe *** Tur 28.634
Austria Wien *** Aut 27.723
Hapoel Tel-Aviv ** Isr 26.108
Osasuna *** Esp 25.006
Blackburn Rovers Eng 23.950
Grasshoppers Zürich @ Sui 23.537
Dinamo Bucuresti * Rom 22.381
Livorno Ita 22.020
E
Tottenham Hotspur Eng 20.950
Maccabi Haifa *** Isr 19.108
Sporting Braga Por 17.533
AS Nancy Lorraine Fra 16.757
Eintracht Frankfurt Ger 15.960
Zulte Waregem Bel 9.981
Mladá Boleslav *** Cze 8.769
OB Odense @ Den 8.593

Astept pronosticuri despre rezultatele tragerii, preferinte...pentru echipa favorita sau in general..

rechinul farist
29th September 2006, 01:18
deci asa se stabilesc urnele!!! dupa punctele acumulate de fiecare echipa!!!

rechinul farist
29th September 2006, 01:21
ar fi bine ca, atat Rapid, cat si Dinamo, sa joace acasa cu cele 2 echipe din primele 2 grupe, iar cu celelalte 2 echipe, cotate mai slab valoric, sa joace in deplasare..
se poate oare?

Pancujunior
29th September 2006, 01:24
Am pus si un poll, ca sa fie mai interesant. Ma gindesc ca echipele din prima urna stirnesc cel mai mare interes..


deci asa se stabilesc urnele!!! dupa punctele acumulate de fiecare echipa!!!

Pai cum vroiai?

adbogdan
29th September 2006, 01:30
Ar cam fi de evitat Sevilla si echipele italiene.
Si n-ar fi rau daca Dinamo sau Rapid i-ar trimite la plimbare pe portughezii de la Braga. Ca poate ne foloseste. Eventual si ceva olandezi, desi e mai greu.

johny bravo
29th September 2006, 01:41
din urna E sa nu dam de Eintracht ca sunt in crestere...
din urna D, Rapidul sa nu dea de Fener. Daca joaca si in deplasare e greu de tot cu Fener in Turcia
din grupa C, Dinamo sa nu dea de Palermo sau Espanyol
din grupa B ar fi de evitat Sparta si Glasgow
din grupa A sa nu dam de Sevilla...

Restul par echipe pe care atat Dinamo cat si Rapidle pot invinge => calificare sigura din grupe + macar de pe locul 2

stefanm14
29th September 2006, 01:41
ar fi bine ca, atat Rapid, cat si Dinamo, sa joace acasa cu cele 2 echipe din primele 2 grupe, iar cu celelalte 2 echipe, cotate mai slab valoric, sa joace in deplasare..
se poate oare?

Prostie mai mare ca asta n-am auzit vreodata.

KLMN
29th September 2006, 01:45
Este suficient si un loc 3, care asigura calificarea in primavara europeana.

JJ
29th September 2006, 01:59
Din ultima grupa ar fi rele: Tottenham si Eintracht, poate chiar si Boleslav (campioana Cehiei).
Din a patra vad Osasuna si Grasshoppers echipe grele.
Din a treia Palermo si Espanol ar fi destul de tari.
Din a doua PSG, Basel si Rangers sunt puternice
Din prima, toate sunt tari. Panathinaikos si Auxerre par totusi mai slabe.
In mod normal, si Dinamo, si Rapid au sanse, cu o tragere la sorti echilibrata.


ar fi bine ca, atat Rapid, cat si Dinamo, sa joace acasa cu cele 2 echipe din primele 2 grupe, iar cu celelalte 2 echipe, cotate mai slab valoric, sa joace in deplasare..
se poate oare?
Ma, tu tii cu ursu? Mi se pare mult mai bine invers decat spui tu. Asa a fost si la Rapid, si la Steaua anul trecut - au jucat cu echipele mai slabe acasa. Dinamo, care a jucat mixt - cu una tare si una slaba atat acasa, cat si afara, nu s-a calificat.

On topic: Mi-ar placea sa picam cu Pao, Bruges, Hapoel si Braga.

Pancujunior
29th September 2006, 02:22
Eu as vrea sa pentru Rapid o grupa mai usoara, unde sa scoata multe puncte, pt ca in viitor sa putem fi capi de serie in turul 3 al champions league...
Deci PAO-Bruges-Rapid-Hapoel-OB
Pt Dinamo, ceva mai greu vreau :drak: ca tot se cred ei echipa momentului.:headbang:
Ajax-Celta-Partizan-Dinamo-Eintracht:yeah:
In rest, pt Rapid ar fi frumos un meci cu PSG, sau cu Auxerre-ul lui Niculae. De asemenea, o revansa cu Eintracht pt eliminarea din 95(parca).
Pt Dinamo, "Thank you Brugges" shi Herenveen ar fi niste neciuri care i-ar motiva tare (au pierdut in ultimul timp de la ele)

QUOTE=JJ;825405]Boleslav (campioana Cehiei).
QUOTE]
Slovan e campioana

Cucu
29th September 2006, 02:26
felicitari la amandoua echipe ca au ajuns aici ... acuma sa vedem ce o iesi ... mi-ar place sa fie cu Parma sau Newcastle una dintre echipele noastre.
oricum ... bafta baieti

YodaRo
29th September 2006, 05:06
Mi-ar place pentru DInamo o grupa de genul Sevilla, PSG, Espanyol, Nancy
iar pentru Rapid: Parma, Celta Vigo, Fenerbahce, Frankfurt.
Tot vor ei echipe tari sa se afirme. De ce fugiti de adversari usori?

stefanello
29th September 2006, 09:56
Zulte Waregem Bel 9.981
OB Odense @ Den 8.593
Wisla Kraków ** Pol 29.104
Austria Wien *** Aut 27.723
Hapoel Tel-Aviv ** Isr 26.108
AS Nancy Lorraine Fra 16.757
Eintracht Frankfurt Ger 15.960
Livorno Ita 22.020

Dupa parerea mea astea sunt echipele cele mai slabe...

Aurel.D
29th September 2006, 10:17
Eu zic ca acum chiar nu mai conteaza cu cine nimeresti in grupe. Daca te respecti ca echipa, trebuie sa vrei sa joci si cu echipe mari, sa iti vezi valoarea.
Astept cel putin 2 echipe tari in grupa lui Dinmo: Ajax, Glasgow Rangers, PSG, Newcastle, sau ce-o mai fi.....Si mi-ar placea Partizan Belgrad sa ne luam revansa pt. eliminarea de acum cativa ani....

papusil
29th September 2006, 10:35
ar fi bine ca, atat Rapid, cat si Dinamo, sa joace acasa cu cele 2 echipe din primele 2 grupe, iar cu celelalte 2 echipe, cotate mai slab valoric, sa joace in deplasare..
se poate oare?

Cred ca ar fi mult mai bine invers...
Cu echipele cele mai bune oricum sunt sanse mai putine sa ia puncte fie ca e acasa fie ca e in deplasare..

Asa, daca joaca cu cele mai "slabe" acasa, au si publicul de partea lor si au mai multe sanse sa castige; ori, cu 6 puncte in grupa au sanse sa treaca mai departe...

Oricum, daca pica cu echipe mai "slabe" pe nume Osasuna sau Eintracht...:(

Zapada
29th September 2006, 10:35
Daca nu ambele echipe ale noastre maca una va avea in grupa o echipa din Olanda (pentru ca au 4 in UEFA)
Anul acesta sunt echipe mai tari (fata de anul trecut) in grupele UEFA

papusil
29th September 2006, 10:39
Dinamo, care a jucat mixt - cu una tare si una slaba atat acasa, cat si afara, nu s-a calificat.

Si paradoxal, s-a descurcat mai bine cu echipele mai tari :)

Incubus
29th September 2006, 10:43
Pt dinamo sper sa pice cu: Sevilla, Alkmaar, Palermo si Tottenham,
iar rapid cu: Parma, Glasgow, Osasuna, Waregem. :D

Kainsashiki
29th September 2006, 10:43
cei mai accesibili adversari sunt cei din tarile cu fotbal puternic. pe ele nu le intereseaza cupa uefa foarte mult, e o competitie secundara..

Zapada
29th September 2006, 11:00
Grupele UEFA par mai tari anul asta deoarece; Spania, Anglia, Franta si Olanda au cate 4 echipe iar Italia are 3 echipe si toate echipele acestor tari pot sa bata echipele noastre chiar si acasa.

vor fi grupe mai tari ca anul trecut

Echipele noastre vor avea cel putin cate 3 echipe in grupe dintre reprezentantele acestor 5 tari.

Va fi greu de iesit din grupe deoarece trebuie sa eliminam macar cate una dintre echipele acestor tari de traditie

Pancujunior
29th September 2006, 12:12
cei mai accesibili adversari sunt cei din tarile cu fotbal puternic. pe ele nu le intereseaza cupa uefa foarte mult, e o competitie secundara..

Eu n'as zice ca e chiar asa.. Mai mult zic ei ca nui intereseaza...ca sa nu aiba presiunea rezultatului. Cel putin in meciurile de ieri am vazut ca nu prea au mai fost surprize ca in anii trecuti. Toate echipele mari au jucat cu tot ce au mai bun si sau calificat.. Marseille a luat bataie de la Mlada avand toti titularii in teren(Ribery Maoulida, Njang, Nasri)!!! Pur si simplu Mlada este in forma(locul 1 in cehia!) shi a jucat acasa, iar Marseille s-a crezut cistigatoare inainte de final (avea 1-2 la pauza, rez final 4-3 ).
Doar cu ambitie si fara valoare nu prea mai faci nimic, vezi ca nici o echipa bulgara nu sa mai calificat in grupe( anul trecut erau 3!!) , la fel nici o echpa din ucraina sau rusia.
Acuma nu zic ca nu mai sunt echipe care trateaza superficial competitia, depinde si de situatia lor din campionat ( cind a jucat Steaua la Parma si aia erau pe ultimele locuri in Serie A, si nui mia interesa Uefa), depinde si de traditia si ambitiile echipelor in cupele europene.
Oricum din sferturi va fi un sistem centralizat de organizare si premiere ca in CL, deci miza va fi mai mare.. speram sa ajungem pina acolo, shi eu cred ca toate cele 3 au sanse:ok:

pytzy
29th September 2006, 12:30
din urna E sa nu dam de Eintracht ca sunt in crestere...
din urna D, Rapidul sa nu dea de Fener. Daca joaca si in deplasare e greu de tot cu Fener in Turcia
din grupa C, Dinamo sa nu dea de Palermo sau Espanyol
din grupa B ar fi de evitat Sparta si Glasgow
din grupa A sa nu dam de Sevilla...

Restul par echipe pe care atat Dinamo cat si Rapidle pot invinge => calificare sigura din grupe + macar de pe locul 2

In primul rand sa nu cada in preuna si porma vedem, care or fi or fi asta este./hello

Incubus
29th September 2006, 12:42
nu au cum sa cada impreuna :))

JJ
29th September 2006, 12:45
In primul rand sa nu cada in preuna si porma vedem, care or fi or fi asta este./hello

E imposibil sa cada impreuna, nici in turul 3 nu cred ca se poate.

dragos_popa17
29th September 2006, 13:16
Numai din optimi incolo pot cadea impreuna doua echipe din aceasi tara.

Ma bucur ca a ajuns si Dinamo in urna 4. Avea nevoie de 7 rezultate 'surpriza' dpdv a coeficientilor si a avut parte de 8 :)
Ma bucuram si mai tare daca trecea si Tottenham acolo. Macar o echipa nu mai statea cu frica lor. Sunt cam cei mai tari din UEFA. Ei si Sevilla.

Altfel, din urna 1 cei mai slabi sunt Feyonard si Auxerre. Nici Panathinaikos nu sperie prea tare. Sunt echipe care traiesc pe ce-au facut acum 3-4 ani. I-as baga si pe Parma aici da' la italieni nu ma bag. :D
Urna a doua in schimb mi se pare mai tare. Nu are echipe mari gen Sevilla sau Ajax, da' are echipe bune, greu de batut.
Urnele 3 si 4 sunt asemanatoare cu urnele 1 si 2. 4 mi se pare mai tare. In 3 de speriat sunt doar cei de la Palermo. In 4 in schimb sunt tari Osasuna, Fenerbahce sau Austria Viena (echipe venite din CL) De Dinamo nu mai zic :D
Urna 5 e urna Tottenham. Blackburn si Newcastle stau cel mai linistiti, ca nu pot cadea cu ei :D

Eu zic ca f bine ar fi : Feyonard sau Auxerre - Rangers/Lens - Rapid, Wisla - Dinamo, Hapoel - Zwulte/Maccabi
F rau ar fi: Sevilla/Ajax - Alkmar/Basel - Rapid, Palermo - Dinamo, Fenerbahce - Tottenham, Mlada

dede
29th September 2006, 14:47
sa cada cu sevilla, bayer, ajax sau newcastle ca sa aiba si ei ocazia sa joace cu echipe mai tari, ca pana ajung in ucl mai este...

cif2004
29th September 2006, 15:43
Poate sa pice cu cine-o fi, mie mi s-ar parea mai interesant daca ar juca dinamo si rapid in aceeasi grupa. Stiu ca e imposibil, dar tare mi-as dori o noua confruntare romano-romana in Europa.

Zax
29th September 2006, 16:15
io sincer as vrea ca una din dinamo sau rapid sa cada cu partizan...

aetius
29th September 2006, 16:32
pentru ca dinamo are doar atac si restul la linia de plutire ei trebuie sa aiba mare noroc la tragerea la sorti, pentru ei sper la o grupa de genul:
Panathinaikos Gre 66.587
Glasgow Rangers Sco 43.023
Wisla Kraków Pol 29.104
Dinamo Bucuresti * Rom 22.381
Odense


pentru rapid , care este o echipa mai cu experienta si mai legata dar cu un atac mediocru, as vrea o grupa de genul:
Feyenoord Ned 54.640
Club Brugge Bel 49.981
Rapid Bucuresti Rom 30.381
Austria Wien Aut 27.723
Mladá Boleslav Cze 8.769

starsteel
29th September 2006, 18:38
Echipele pe care le-am dori adversare in grupele UEFA Cup:
1
Newcastle United Eng
Panathinaikos Gre
2
Sparta Praha Cze
Glasgow Rangers Sco
3
Wisla Kraków
4
Hapoel Tel-Aviv
5
Maccabi Haifa
OB Odense

Cerber_
29th September 2006, 18:39
Mi se pare mie sau sunt echipe mai tari anul acesta in UEFA ?

aetius
29th September 2006, 18:49
cam cat se castiga anul asta in cupa uefa ? stie cineva ?
anul trecut promiteau sporirea primelor nu doar pt finaliste.

starsteel
29th September 2006, 19:07
La coeficientii uefa 2 puncte la victorie si 1 la egal :D adica 0,666 sau 0,333. Banii chiar nu conteaza pt. noi, suporterii.

Lordliv
29th September 2006, 22:45
dinamo cu bayer,psg,palermo si tottenham
rapid cu sevilla,basel, fenerbahce si eintracht
eu prefer sa nu aiba noroc...

aetius
1st October 2006, 12:01
lordliv scuza-ma ca iti spun dar esti o mare ciuperca...
daca printr-o minune anul asta ramaneti in Liga I la anul de pe locul 5 intrati in UEFA. nu v-ar conveni?
pe fanii craiovei eu ii stiam ca sunt fanatici nu si lipsiti de ratiune.

sun
1st October 2006, 12:55
Daca stau sa ma gandesc bine , a doua urna pare mai tare ca prima :

Panatinakos s-a chinuit cu un 2-1 acasa cu Randers ..
Parma are un inceput execrabil de sezon in Serie A ( a eliminat niste beggineri de la Rubin Kazan )
Leverkusen a fost la un pas de eliminare in returul cu Sion
iar Feyernoord a pierdut anul trecut cu Rapid , deci istoria se poate repeta

In a doua urna insa doar Brugge si poate Celta Vigo par mai accesibile
basel si Alkmaar au deja experienta in Uefa ( semifinaliste amandoua in ultimii 2ani ) , iar celelalte 4 echipe sunt foarte solide si in campionat si in europa )

Deci grupa ideala :
Pana - Celta - Besiktas - Dinamo - Zulte
Fey - Brugge - Rapid - Hapoel - Odense

krydo
1st October 2006, 13:27
Atat Dinamo cat si Rapid nu cred ca ar fi deranjate sa cada in grupa cu Feyenoord (atata timp cat joaca acasa)...
Hai sa inventez si eu niste grupe din acestea imposibile dar accesibile :D
Parma __ Club Brugge __ RAPID __ Hapoel Tel-Aviv __ OB Odense
Feyenoord __ PSG __ Espanyol (sau Partizan) __ DINAMO __ Zulte-Waregem

Hard
1st October 2006, 14:31
una din ele sa cada cu tottenham ca sa-i invat pe englez cuvantul m...e :ras-plans:

Sorin Blaj
1st October 2006, 15:33
Cele mai accesibile echipe sunt cele cu bold:

A
Sevilla (TH) Esp 61.006
Newcastle United @ Eng 75.950
Panathinaikos Gre 66.587
Parma Ita 63.020
Ajax *** Ned 60.640
Bayer Leverkusen Ger 57.960
Feyenoord Ned 54.640
AJ Auxerre @ Fra 53.757

B
Club Brugge ** Bel 49.981
FC Basel * Sui 49.537
AZ Alkmaar Ned 48.640
Sparta Praha Cze 44.769
Glasgow Rangers Sco 43.023
Celta de Vigo Esp 43.006
Paris Saint-Germain Fra 41.757
RC Lens Fra 39.757

C
Besiktas Tur 38.634
Palermo Ita 36.020
Espanyol Esp 33.006
Heerenveen Ned 30.640
Partizan Belgrade ** Srb 30.600
Rapid Bucuresti * Rom 30.381
Wisla Kraków ** Pol 29.104
Slovan Liberec *** Cze 28.769

D
Fenerbahçe *** Tur 28.634
Austria Wien *** Aut 27.723
Hapoel Tel-Aviv ** Isr 26.108
Osasuna *** Esp 25.006
Blackburn Rovers Eng 23.950
Grasshoppers Zürich @ Sui 23.537
Dinamo Bucuresti * Rom 22.381
Livorno Ita 22.020

E
Tottenham Hotspur Eng 20.950
Maccabi Haifa *** Isr 19.108
Sporting Braga Por 17.533
AS Nancy Lorraine Fra 16.757
Eintracht Frankfurt Ger 15.960
Zulte Waregem Bel 9.981
Mladá Boleslav *** Cze 8.769
OB Odense @ Den 8.593

guevarax
1st October 2006, 15:36
Alkmaar ???

astia sunt f buni

nici mlada nu e o echipa slaba, pe primul loc in Cehia mi se pare

Sorin Blaj
1st October 2006, 15:49
Alkmaar ???

astia sunt f buni

nici mlada nu e o echipa slaba, pe primul loc in Cehia mi se pare
Ai dreptate. Am selectat gresit, era vorba de Sparta Praga, am corectat intre timp. :ok:
Totusi, trebuie sa recunoastem ca echipele din Cehia nu se pot compara cu cele din Anglia, Germania, Franta, Spania, Italia sau Olanda. Cel putin pe hartie. Dovada rezultatele Rapidului de anul trecut, mai putin si elimina toata Germania. :)

krydo
1st October 2006, 17:21
Mlada Boleslav si Liberec nu sunt chiar cei mai placuti adversari...Sa nu uitam ca Mlada a scos pe Valerenga (campioana Norvegiei) si pe Marseille, iar Slovan Liberec pe Steaua Rosie (campioana din Serbia)...Pot fi echipe extrem de incomode mai ales pe teren propriu. Nici Sparta Praha nu sunt de ignorat. I-au scos pe Hearts, care de bine de rau anul trecut au fost peste Rangers...Maccabi sa nu uitam ca au fost greu scosi de Liverpool. A fost 2-1 in Anglia (gol tarziu Liverpool). Returul s-a incheiat 1-1 pe teren neutru la Kiev. Acum in grupe pot juca la Tel Aviv...

Desi sunt echipe cu nume...nu cred ca ar fi asa rau sa picam cu Parma sau Newcastle, care nu mai sunt ce au fost...Brugge de asemenea nu joaca nimic in ultima vreme. PSG o duce si ea rau in Franta in acest inceput de campionat (locul 14).

dan
2nd October 2006, 17:45
as vrea ca dinamo si rapid sa aiba adversari din portugalia,olanda sau celelalte tari care au coef apropiat cu al nostru.

YodaRo
2nd October 2006, 18:36
Singura echipa tare din UEFA e Sevilla. Restul sunt apa de ploaie.
Cat timp Dinamo nu ajunge in finala nu demonstreaza ca e mai buna decat Steaua in acest an... .

Luis Garcia10
2nd October 2006, 18:54
sa fie o grupa cat mai accesibila pentru a putea obtine multe puncte,dar cu toate astea nu ma pot abtine sa nu-mi doresc o echipa englezeasca,sa-i mai frigem asa putin :D :ok:

dragos_popa17
2nd October 2006, 19:20
as vrea ca dinamo si rapid sa aiba adversari din portugalia,olanda sau celelalte tari care au coef apropiat cu al nostru.

cu portughezi putem cadea doar cu braga iar cu olandezi sunt de evitat ajax si alkmaar.

rechinul farist
3rd October 2006, 00:45
sa cadem cu cele mai tari echipe posibile, ca se sa vada valoarea echipelor romanesti, altfel degeaba ne amagim in campionat.

Gabriel28
3rd October 2006, 01:51
Putem pica cam cu oricine, numai sa nu picam exact cu toate alea grele posibile....lol sa picam moderat :)

Hard
3rd October 2006, 02:16
indiferent cu cine cade dinamo,locul 5 este asigurat in grupa

danito
3rd October 2006, 03:58
o sa fie:
rapid-parma
dinamo-auxerre

MariusTR
3rd October 2006, 07:17
Eu zic ca ar fi bine sa cadem cu echipe cat mai slabe ... sa strangem puncte si , cine stie, chiar sa mai vedem o semifinala romaneasca si, de ce nu, o finalista din liga lu' Mitica :D

maldini3
3rd October 2006, 10:38
Pai eu as vrea sa ne luam revansa cu hereenven partizan si brugge....

dar sincer mai bine o grupa tare sa demonstram ca avem valoare sa nu se mai indoiasca unii si altii .... la rapid nu ma intereseaza...treaba lor...le doresc adversari usori sa stranga puncte sa intram air noi in CL pe punctele lor :D

pinki
3rd October 2006, 10:56
da' cand se face tragerea asta la sorti?

YoYoyOi
3rd October 2006, 11:08
da' cand se face tragerea asta la sorti?

Azi, la 13,00

Aurel.D
3rd October 2006, 11:31
Indiferent cu cine cade in grupa, Dinamo nu are voie sa nu se califice mai departe. Sper ca Rednic sa fi invatat din greselile lui Andone de anul trecut.

pinki
3rd October 2006, 11:33
hehehe, am votat rapid-auxerre :evil: daca e sa fie, sper sa joace niculae :drak:

Mario Di Lazi
3rd October 2006, 11:34
Indiferent cu cine cade in grupa, Dinamo nu are voie sa nu se califice mai departe. Sper ca Rednic sa fi invatat din greselile lui Andone de anul trecut.

Adica nu ne mai arbitreaza Santiago ala sau cum dracu il chema ? :D
Am votat Dinamo - Parma ... vreau o 'italianca" :D

calu
3rd October 2006, 11:46
Nu conteaza cu cine pica,trebuie sa mearga amindoua mai departe!

Mario Di Lazi
3rd October 2006, 12:39
Putem vedea pe net tragerile cupei uefa ?

Aurel.D
3rd October 2006, 13:01
Pai nu sunt live pe acest site?
Mai este putin...Doamne, abia astept sa vad cu cine picam si noi si Rapid.
Anul trecut in turul I ziceam, "ce ar fi sa pice Dinamo cu Everton si Rapid cu Feyernood"?
Acum zic ca Dinamo va pica cu doua echipe tari, Ajax, Glasgow Rangers, ...mai vedem....

tuxie
3rd October 2006, 13:12
Am un feeling: Dinamo in grupa F si Rapid in H. Sa vedem daca am nimerit-o.

dragos_popa17
3rd October 2006, 13:13
Grupa C de evitat. Sevilla si Alkmaar.

Aurel.D
3rd October 2006, 13:14
A inceput tragerea.
Pana acum Grupa C mi se pare cea mai tare, cu Sevilla si Alkmaar.
Este clar ca ar fi de evitat!!

dragos_popa17
3rd October 2006, 13:15
Incep emotiile pt rapidisti :)

starsteel
3rd October 2006, 13:15
Grupe convenabile pana acum dupa primele 2 urne: E, F, G.

dragos_popa17
3rd October 2006, 13:16
Grupa A arata bine pt Dinamo. Auxerre, Rangers, Partizan.
Rapid a scapat de C.

Aurel.D
3rd October 2006, 13:17
Sa vezi ca Rapidul cade iar cu Feyernood...

starsteel
3rd October 2006, 13:18
Rapid in G cu PSG, Panathinaikos!

Aurel.D
3rd October 2006, 13:19
Rapid cu Panathinaikos si PSG, o cunostinta mai veche...

tuxie
3rd October 2006, 13:19
Rapid in grupa G :D
Nu e rau de loc momentan acolo.
Vine urna lu' Dinamo, sa vedem daca pica in C sau mi-a fost decalat pariul si se duc in B :)

dragos_popa17
3rd October 2006, 13:20
S-o scos Rapid. Cu Panathinaikos si PSG.
Pt Dinamo A si E ar fi excelent. Nici D n-ar fi rau. C si H sunt grupe de cosmar.

starsteel
3rd October 2006, 13:20
Dinamo in B cu Leverkusen, Bruges, Besiktas!

Aurel.D
3rd October 2006, 13:21
Leverkusen, Brugge, Besiktas... Ma rog sa nu jucam cu Besiktas in deplasare....

dragos_popa17
3rd October 2006, 13:21
Dinamo destul de greu, da' nu imposibil.

tuxie
3rd October 2006, 13:21
Nu-i rau nici la Dinamo, se poate trece frumos.

dragos_popa17
3rd October 2006, 13:22
Da' parca mai fain ii la Rapid :D

starsteel
3rd October 2006, 13:23
Rapid cu Hapoel! Excelent!

Aurel.D
3rd October 2006, 13:23
Cea mai tare ramane Grupa C!

dragos_popa17
3rd October 2006, 13:24
Copos o mancat kkt aseara, ii clar :D
PS In grupa H mai lipseste Eintrecht sau Nancy :D

johny bravo
3rd October 2006, 13:24
cam greut la Dinamo...

miril
3rd October 2006, 13:25
Sper ca niciuna sa nu pice cu Tottenham, echiapa poate cea mai tare nu numai din grupa a cincea, ci chiar din tot turneul de grupe, preliminar. Cea mai tare mi se pare grupa H, pana acum.

P.S. Dinamo are o grupa grea si echilibrata. Nu prea a avut noroc la tragerea la sorti. In schimb, Rapid are sanse mari de a merge mai departe.

starsteel
3rd October 2006, 13:26
Ultima din B pt. Dinamo, Tottenham! Dezastru favoritii mei din Anglia "Spurs" alaturi de Dinamo.

johny bravo
3rd October 2006, 13:27
tottenham! fuck it, e nashpa

Aurel.D
3rd October 2006, 13:27
Grupa B: Leverkusen, Brugge, Besiktas, DINAMO, Tottenham.
Cred ca Tottenham era singura echipa din ultima urna de care m-am temut!!

White Shadow
3rd October 2006, 13:27
Nici o sansa pt Dinamo , foarte grea grupa.....

starsteel
3rd October 2006, 13:28
In G pt. Rapid, Mlada Boleslav. EXCELENT!

dragos_popa17
3rd October 2006, 13:28
Nasol de tot pt Dinamo. Asa mai bine ramanea in urna 5 :P
Grupa grea, rivalizeaza linistit cu grupele C si H din punctul asta de vedere.
Intre timp Mlada pt Rapid.
PS Eintracht in gr H :D

Aurel.D
3rd October 2006, 13:28
Rapid cu Mlada in grupa!! O sa aibe meci greu cu cehii!

CRAIOVA-ORADEA
3rd October 2006, 13:29
mlada a eliminat pe englezi de la newcastel

starsteel
3rd October 2006, 13:31
Grupa excelenta pt. Rapid, crunta pt. Dinamo.

CRAIOVA-ORADEA
3rd October 2006, 13:31
dk trece dinamo de grupa asta atunci poate avea pretentii dk nu sa tina ciocul mic si sa termine pe locul 8-10 si sa participe in intertoto

johny bravo
3rd October 2006, 13:31
daca Dinamo trece, atunci inseamna ca intr-adevar sunt o echipa tare...

CRAIOVA-ORADEA
3rd October 2006, 13:32
Rapid .......... interesanta grupa

dragos_popa17
3rd October 2006, 13:32
Nu s-a impartit norocul bine intre ele :P

starsteel
3rd October 2006, 13:33
Tottenham Hotspur London din nou in Romania au mai jucat cu UTA prin anii '70 iar anul asta au pierdut aiurea calificarea in UCL cand au pierdut ultimul meci deoarece le-au lipsit 4 titulari din cauza unei toxinfectii alimentare.

YoYoyOi
3rd October 2006, 13:33
Grupa B
Leverkusen
FC Bruges
Besiktaş
DINAMO
Tottenham


Grupa G
Panathinaikos
PSG
RAPID
Hapoel Tel-Aviv
Mlada Boleslav

CRAIOVA-ORADEA
3rd October 2006, 13:33
meciurile ambelor echipe vor fi echilibrate nu trebuie deloc sa ne temem de vreo echipa mult succes!

Aurel.D
3rd October 2006, 13:33
Mi se par mai tari si mai echilibrate grupele de anul asta! Mai ales ca s-au marit si primele in UEFA fata de anul trecut. Va fi lupta mare!

resita
3rd October 2006, 13:34
rapid intr-o grupa usoara. :ok:

DINAMO intr-o grupa infernala, dar va trece mai departe pt. ca are valoare.:ok:

YoYoyOi
3rd October 2006, 13:35
Nu stiu ce a mincat Copos de a avut noroc, dar sigur Borcea a avut altceva in meniu.

CRAIOVA-ORADEA
3rd October 2006, 13:36
rapid intr-o grupa usoara. :ok:

DINAMO intr-o grupa infernala, dar va trece mai departe pt. ca are valoare.:ok:

nu sunt sigur ca are valoare dar dk trece mai departe dinamo abia atunci poate spune ca are valoare :no:

Aurel.D
3rd October 2006, 13:37
Acum sa vedem programul. Prefer Besiktas la Bucuresti.

Craiova-Oradea,
Eu dupa 0-4 acasa, nu as mai fi vorbit un an de zile despre Dinamo!

starsteel
3rd October 2006, 13:38
Nu stiu ce a mincat Copos de a avut noroc, dar sigur Borcea a avut altceva in meniu.
Sa fie cumva vorba de mana Domnului?

MariusTR
3rd October 2006, 13:38
La fel ca si Steaua in CL, Dinamo a nimerit in UEFA ca dreq sa le pieptene.
Vom vedea niste dinamovisti cam nefericiti ... trebuie sa se multumeasca cu liga lu' Mitica si cu locul I in ea.

starsteel
3rd October 2006, 13:39
Dinamo are sanse bune daca joaca cu Bruges si Besiktas la Bucuresti.

YoYoyOi
3rd October 2006, 13:40
Sa fie cumva vorba de mana Domnului?

Nu stiu. Sper sa nu, ca asta ar insemna ca Domnul a ramas numai cu o mina.:drak:

starsteel
3rd October 2006, 13:41
Rapid sper sa nu joace cu PSG la Bucuresti.

RemusDan
3rd October 2006, 13:41
Sa fie cumva vorba de mana Domnului?

:) ce sa mai zicem de grupa Stelei din CL... => Rapid echipa iubita de Dumnezeu ;)

blizz4rd
3rd October 2006, 13:41
Bafta multa jucatorilor si inspiratie antrenorilor ambelor echipe romanesti.

YoYoyOi
3rd October 2006, 13:43
Sa nu fie suparati dinamovistii. Vor avea mai mult noroc la anul, la tragerea la sorti pt grupele CL. Atunci nu vor intilni echipe puternice de cupa UEFA...... ci echipe puternice de CL. :))

Pancujunior
3rd October 2006, 13:43
Sper sa jucam ultimul meci cu PSG in giulesti. Ei calificati, poate shi noi, dar vom avea sansa sa-i batem. Si cu Panatinaikos akasa

grande
3rd October 2006, 13:46
Pe prima pagina a situ-lui OLS ,astia au scris doua nume de echipe de care nu am auzit niciodata ,in grupa cu Dinamo ei fac parte cu Hottenham ,iar Rapidul joaca impotriva lui Patathinaikos !
Poate pt ei engleza si greaca nu exista ca limbi oficiale !
Le doresc ambelor echipe calificari usoare pt primavara europeana !

YoYoyOi
3rd October 2006, 13:55
Sper sa jucam ultimul meci cu PSG in giulesti.

Si eu sper sa stati bine cu nocturna:drak:

MariusTR
3rd October 2006, 13:56
Acum a venit ocazia de AUR a lu' Dinamo, zic ... sa confirme locul din Liga I.

Tare mi-e ca sezonul asta o sa fie exact inversul sezonului trecut.
La cat ne-am bucurat cu Rapid si Steaua in UEFA, atat o sa ne smulgem parul din cap cu toate 3 anul asta.

Si ce bine incepuseram ...

Matrixone
3rd October 2006, 14:39
rapid intr-o grupa usoara. :ok:

DINAMO intr-o grupa infernala, dar va trece mai departe pt. ca are valoare.:ok:
Normal mai, pai cei ce trebuie sa vina la Bucuresti sa joace cu voi nici nu se mai prezinta!! Deja Sevilla face matanii ca au scapat de voi:)))) ca altfel ieseau foarte sifonati:))))
Deja ati castigat Cupa UEFA:))))
Poate il cereti pe corpodean sa va arbitreze in grupe, ca sa defilati:))

Aurel.D
3rd October 2006, 14:55
Eu am "sarit" de 1000 de posturi scriind despre tragerea la sorti.
Sper sa fie de bun augur pt. Dinamo!
Si pt. Rapid.

sun
3rd October 2006, 15:45
Deci grupa ideala :
Pana - Celta - Besiktas - Dinamo - Zulte
Fey - Brugge - Rapid - Hapoel - Odense

Am nimerit 4 echipe . cate una buna pentru fiecare ( Besiktas - Dinamo si Rapid - Hapoel , si cate una incrucisata : Pana la Rapid si Brugge la Dinamo ) :ok:

krydo
3rd October 2006, 16:33
Pacat ca grupele sunt atat de dezechilibrate...
Sunt grupe foarte tari cum ar fi grupa h (Newcastle, Celta Vigo, Palermo, Fenerbahce si Eintracht Frankfurt)...si unele grupe penibile ca grupa e (Feyenoord, Basel, Wisla Cracovia, Blackburn si Nancy). Aste e nu toate grupele pot fi ca gr h avand echipe din Anglia, Spania, Italia, Germania si cea mai buna din Turcia...
Bine macar ca noi am picat OK...Cel mai mare noroc l-am avut la urna a 2-a...Bine ca i-am evitat pe Celta sau Rangers, care erau mult mai tari ca Brugge sau PSG...Pacat insa ca Dinamo nu a avut noroc si la ultima urna, si Rapid la prima :D

Aurel.D
3rd October 2006, 17:01
Cele mai tari grupe sunt dupa mine:

1. Grupa H
2. Grupa C
3. Grupa B
4. Grupa A

Oricum mi se par grupe mai tari ca anul trecut.

bartbitu
3rd October 2006, 17:12
care sunt grupele rapidului si a dinamo-ului????

Hard
3rd October 2006, 22:30
una din ele sa cada cu tottenham ca sa-i invat pe englez cuvantul m...e :ras-plans:

si cum spuneam ,pe 14 dec o sa vad meciul live,bucurandu-ma de eliminarea echipei dinamo din uefa:cool:

Sezione
4th October 2006, 08:38
Pacat ca grupele sunt atat de dezechilibrate...
Sunt grupe foarte tari cum ar fi grupa h (Newcastle, Celta Vigo, Palermo, Fenerbahce si Eintracht Frankfurt)...si unele grupe penibile ca grupa e (Feyenoord, Basel, Wisla Cracovia, Blackburn si Nancy). Aste e nu toate grupele pot fi ca gr h avand echipe din Anglia, Spania, Italia, Germania si cea mai buna din Turcia...
Bine macar ca noi am picat OK...Cel mai mare noroc l-am avut la urna a 2-a...Bine ca i-am evitat pe Celta sau Rangers, care erau mult mai tari ca Brugge sau PSG...Pacat insa ca Dinamo nu a avut noroc si la ultima urna, si Rapid la prima :D

Feyenoord, Basel, Wisla Cracovia, Blackburn si Nancy /?/ Grupa penibila??? Hai ma ca ma faci sa rid....:happy


Cele mai tari grupe sunt dupa mine:

1. Grupa H
2. Grupa C
3. Grupa B
4. Grupa A

Oricum mi se par grupe mai tari ca anul trecut.

MULT MAI TARI!!!!

Sezione
4th October 2006, 08:39
daca Dinamo trece, atunci inseamna ca intr-adevar sunt o echipa tare...

DA !!! Atunci Jos Palaria!!!!


rapid intr-o grupa usoara. :ok:

DINAMO intr-o grupa infernala, dar va trece mai departe pt. ca are valoare.:ok:

Usoara?? Numai in viziunea unora care n-au nici o legatura cu fotbalul... Hai ca pierd eu putin timp sa te ridic la cer... PAnathinaikos?? Pai ia vezi de cite ori a jucat in CL in ultimii ani,, Mlada??? PAi sa elimini pe Marseille e FOARTE MARE LUCRU... IAr de evrei...Ce sa spui decit ca Ddinamo s-a chinuit cu ultimii pe care i-a intilnit...


Grupa excelenta pt. Rapid, crunta pt. Dinamo.

Excelenta?? LAsa ca vezi tu...cit de excelenta e...