PDA

View Full Version : Culturism - Colosii de la Mr. Olympia vin la Timisoara



Elphax
28th September 2006, 23:03
De cativa ani buni, culturismul ca sport este promovat intens la Timisoara, in principal datorita lui Florin Teodorescu.
Dupa ce anul trecut, Mister Olympia (de 7 ori!), Ronnie Coleman a facut o demonstratie, in acest an, la Timisoara va participa la un concurs organizat in colaborare cu Federatia Internationala de Body Building (IFBB): Weider’s Grand Prix of Romania.
Deoarece la concurs participa doar profesionisti, din Romania vor participa numai 2 culturisti.

http://www.evz.ro/article.php?artid=273946

Elphax
4th October 2006, 09:16
Surpriza mare la editia din 2006 a concursului de culturism Mr. Olimpia, unde s-au duelat pentru titlul suprem, doi dintre sportivii care vor veni la sfarsitul saptamanii la Timisoara.

Ronnie Coleman, de opt ori castigator al celei mai importante competitii de cultursim din lume, a cedat primul loc altui sportiv din America, Jay Cutler.

Aleczutzu
4th December 2006, 21:04
Baieti am si yo o intrebare..ce supliment ar trebui s folosesc pt o crestere masiva de masa musculara..am 17 ani,70 kg 1,78 m si practic acest sport de aproximativ 3-4 ani dar cu intreruperi..de 3 luni m-am reapucat si sunt interesat d un supliment nutritiv care sa dea rezultate cantitative si calitative..astept un raspuns pe forum va rog mult

multumesc anticipat

r0bby
10th December 2006, 22:15
intai sfatuiestete cu oameni ce se pricep....suplimentele luate aiurea duc chiar la ipotenta!

Elphax
10th December 2006, 22:54
intai sfatuiestete cu oameni ce se pricep....suplimentele luate aiurea duc chiar la ipotenta!

suplimentele nu duc la impotenta, doar steroizii

trebuie sa iei un concentrat proteic cu peste 50% proteina, chiar ceva de genul gain fast
+ creatina , preferabil in combinatie cu dextroza-fructoza (miere de ex)

ciomag
4th January 2007, 23:28
suplimentele nu duc la impotenta, doar steroizii

trebuie sa iei un concentrat proteic cu peste 50% proteina, chiar ceva de genul gain fast
+ creatina , preferabil in combinatie cu dextroza-fructoza (miere de ex)
bai tata gain fast are 15% proteine! nu peste 50, iar mierea nu e dextroza-fructoza

MeYo
11th July 2007, 01:34
va recomand acest sport. Parerea mea e ca este foarte sanatos, si nu doar parerea mea, am auzit si foarte multi medici care recomanda. Normal, dak esti incepator, itzi trebuie un indrumator, exercitzii facute gresit duc la nesanatate :P . Cei curiosi de acest sport, chiar as dori sa-si spuna parerea, sau chiar intrebari, o sa incerc si eu sa va raspund dak ma descurc :D, dak nu, cei cu mai multa experintza probabil ne vor ajuta :)