PDA

View Full Version : Etapa 6: FC Unirea - FCM Bacau



spmihai
28th August 2004, 11:14
Vineri, 10 septembrie, de la ora 17:00 in direct pe Telesport (sau mai bine pe stadion) vom vedea daca se mai poate redresa echipa, dupa doua infrangeri dureroase. Sa speram in ce este mai bine, adica in victorie.

MaPaX
29th August 2004, 10:25
Voi fi prezent pe pe stadion la acest meci si cu siguranta vom castiga dar cu greu! HAI UNIREA /hello

spmihai
29th August 2004, 10:46
Sa speram ca va veni multa lume pe stadion, ca echipa are nevoie de sustinere, dar trebuie sa si batem ca deja ne-am cam batut joc de rezultatele din primele doua etape. Hai Unirea!

bill
29th August 2004, 13:13
Pana la meci mai sunt 2 saptamani. Sa speram ca isi vor reveni intre timp cei care trebuie sa-si revina.

spmihai
29th August 2004, 15:37
Noi nu putem sa facem altceva decat sa speram ca aceasta pauza va fi benefica spre deosebire de ultima, dupa meciul cu Poli Iasi, meci dupa care nu am mai obtinut nici macar un punct. Sa ne aducem aminte ca si anul trecut, am pierdut acasa cu Argesul, 1-5, dupa aia a venit o pauza in care ne-am revenit si am obtinut cele mai bune rezultate din istorie. Oricum, trebuie sa fim aproape de echipa si sa o sprijinim. HAI UNIREA!

ADelPiero
4th September 2004, 03:01
pierdem... 1-3 :(

spmihai
4th September 2004, 23:16
ce esti asa pesimist? trebuie sa credem in victorie, cred si eu ca nu va fi la fel de usor ca in returul trecut cand le-am dat 2-0 si puteam sa le dam pe putin 4, dar cel putin un egal ne trebuie, da nici ala nu e bun. Pariez pe 2-1, ca noi nu putem sa nu luam gol, ar fi o noutate campionatul asta.

ADelPiero
5th September 2004, 00:43
dupa ce rezultate am avut in ultima perioada ... ce poti sa mai zici :rosu:

spmihai
5th September 2004, 13:21
nu prea mai poti spune multe dupa ultimele rezultate, doar ca speri, ca am ramas numa cu speranta.

ADelPiero
5th September 2004, 18:02
da sigur ... sti cum e ... speri, speri, dar speri degeaba ... nu vezi ca nu se leaga o pase klumea intre ei ... nu construiesc nik ... :(

MaPaX
5th September 2004, 23:33
Lasa ca is revin uniristii acum :D :ok:

HaoTic
6th September 2004, 11:57
Mai fratilor, daca nu vor sa joace sa ne lase in pace. Jumatate dintre ei sunt penibili, in frunte cu Maier. Ce atatea ifose, ca nu au bani ca dracu ca lacu... Uitati-va la Nedelea. Daca si asta e fotbalist eu sunt papa de la Roma. O preluare, un dribling nica nu stie si ia bani pt nestiinta lui. A tras un sut pe langa poarta cu Nationalul si de atunci se plimba pe teren afectat de (ne)reusita lui. Apararea dezastru, se intrec in gafe. Galdean nu mai stie sa dea o pasa ca lumea, si exemplele ar putea continua.
Cert este ca stau ca vitele pe teren si privesc tot ca ele. Afara cu jumatate dintre ei, si sa vina tinerii, chiar juniori, care vor sa joace fotbal.
Sa nu-mi spuneti ca "saracii nu sunt platiti si alte chestii din astea" ca nu tine.

LaTzaU
6th September 2004, 12:37
bacau` va castiga .. imi pare rau de echipele mici din provincie care merg prost .. gen apulum.. dar asta e .. tre sa mai piarda si etapa asta.. puteti sa jucati bine din etapa a 7 :P :)) :evil: , Bacau` mere prea bine acum ca sa se impedice tocmai de apulum :)) .. sunt singuru bacauan care posteaza pe threadu asta? :jerk: .. unde sunt restu?:))

bill
6th September 2004, 17:59
Ai impresia ca bacaul e mare metropola? Ai uitat cum ati mers anul trecut? Si numai voi stiti cum ati scapat de retrogradare. Ca un exemplu recent iti amintesti pe ce loc era ceahlaul anul trecut dupa primele 4 etape?

spmihai
6th September 2004, 22:21
Ai dreptate, sa nu uitam ca Ceahlaul a inceput foarte bine si dupa aia au retrogradat, asa ca orice este posibil, asa s-a intamplat si in urma cu cativa ani cu Rocar, au facut in tur niste meciuri foarte bune si apoi bomba. Nu pot concepe sa pierdem cu Bacaul, este ceva greu de digerat, ca intram de tot in zona rece. Eu zic ca bate Unirea, 2-1.

ADelPiero
7th September 2004, 01:54
daca bate unirea fac eu cisnte ... daca bate bacaul faceti voi :D
asa ca pregatiti banii :D

spmihai
7th September 2004, 23:28
ai face bine sa faci rost de bani, daca faci cinste, ca eu zic ca batem, i-am vazut azi la antrenament s-au miscat ceva mai bine (in special rezervele). pacat ca nu poate juca inca voicu, are clasa, imi place de el.

ADelPiero
8th September 2004, 01:27
eu imi doresc,normal, sa`i batem...
... tre` sa acceptam realitatea...
dar cu plecarile lui baciu si lovin sper ca o sa`i batem
DOamne ajuta ! :ok:

ADelPiero
8th September 2004, 02:36
Cristi Popovici vrea ca FCM Bacau sa dea lovitura vineri, la Alba Iulia
„A venit vremea sa mai câstigam si noi in deplasare“

Nu poate uita ca anul trecut, Bacaul nu a luat nici un punct in intâlnirile cu Apulum. Si ca a pierdut, sub comanda sa, cu 1-0 pe teren propriu. „Asta desi am dat trei bare. In timp ce Apulum a avut doar doua suturi pe poarta; suficient insa pentru a inscrie golul victoriei“, spune Cristi Popovici. Antrenorul FCM Bacau isi doreste ca echipa sa sa continue seria buna a rezultatelor din acest inceput de campionat. „O remiza la Alba Iulia ar reprezenta un rezultat pozitiv pentru noi“, precizeaza Popovici, care nu uita insa ca FCM Bacau nu a mai câstigat un joc in deplasare de mai bine de un an. „Poate spargem gheata la Alba Iulia“, zâmbeste tehnicianul „galben-albastrilor“. -Cristi, cum ti se pare Apulum? -E o echipa buna, care s-a intarit in ultima vreme. Au venit Balauru, Aurelian Dumitru si Ionut Voicu. Anul trecut, Apulum a fost revelatia sezonului, insa anul asta i-a cam dat peste cap infrângerea de acasa, cu CFR Cluj. Desi CFR-ul e intr-o forma foarte buna, consider ca cei din Alba Iulia au tratat jocul cu lejeritate si asta i-a costat. -Punctul lor forte? -Trecerea foarte rapida din faza defensiva in faza de atac. Anul trecut, asa ne-au surprins. Au jucatori rapizi precum Paleacu si Galdean, iar Maier este un dispecer foarte bun. Chiar am vazut ca Maier nu a jucat cu Nationalul, antrenorul dorind sa-l menajeze pentru meciul cu noi. -Esti adeptul marcajului in zona. Vei face o exceptie in cazul lui Maier? -Nu. Nu-l vom marca om la om. Am incercat asta anul trecut, când i l-am incredintat lui Baciu, dar nu am reusit sa-l oprim. Chiar daca nu vom miza pe apararea om la om, pot sa va asigur ca Maier va beneficia de o atentie speciala. -Se pot lua puncte la Alba Iulia? -Sigur ca se pot lua. Asta nu inseamna ca ne asteapta un meci usor. Trebuie sa continuam pe linia de pâna acum; sa jucam cu determinare si cu incredere in fortele proprii. -Un punct sau trei? -Bineinteles ca ne dorim toate cele trei puncte, dar nici o remiza nu ar fi de lepadat. Oricum, chiar azi (n.r. ieri), le-am spus baietilor in vestiar, inainte de antrenament, ca a venit timpul sa mai câstigam si noi in deplasare. -Cine va juca in locul lui Baciu si Lovin? -Bojescu si David. E foarte posibil sa schimb si sistemul. Daca ei vor folosi doua vârfuri, il voi retrage pe Bojescu libero, iar la marcaj vor evolua David si Goian. Asta nu inseamna ca renunt la cei doi „inchizatori“. Unul dintre ei va fi Trofin, iar asupra celuilalt ma voi decide zilele urmatoare. S-ar putea sa mai apara câteva modificari, insa le veti vedea la ora jocului.

MaPaX
8th September 2004, 15:57
Ii rupem fara cei doi jucatori care au plecat la steaua :)
Da pacat ca nu i-a ajuns cartea verde la Ionut Voicu e cel mai bun fundas lateral (el si cu Bar :P )

spmihai
8th September 2004, 23:47
are stofa Voicu, stie cu mingea, centreaza bine, ce mai, e un jucator aproape complet (din ce am vazut pana acum). am inteles ca a plecat pojar la budapesta sa i-a cartea verde, poate ajunge pana la ora meciului si poate juca, ar fi un castig enorm pentru noi. oricum, bate unirea, 2-1.

ADelPiero
9th September 2004, 00:28
pai, eu zic ca e si normal sa stie ... doar a trecut pe la echipe puternice ;)
sa speram ca va fi in forma maxima la noi :D

MaPaX
9th September 2004, 17:08
Ionut Voicu a jucat la RAPID sa vedeti ce sprinturi va baga :p

ADelPiero
9th September 2004, 18:37
hehee ...
era normal sa`l lauzi ... astept cu nerabdare sa`l vad in meciuri ...

spmihai
11th September 2004, 01:20
Cred ca transferul lui Voicu va aduce mai mult echi[ei, decat s-a vazut cu Bacaul, pe la antrenamente a aratat ca un jucator klumea, nici in meci nu o jucat rau de tot, dar parca mai sifonat decat de obicei. poate o prins o zi proasta sau poate "o fost marcat de debutul in echipa".

ADelPiero
11th September 2004, 02:19
acest meci poate fi trecut in categoria meciurilor plictisitoate si enervante ...
imi pare rau ca m`am dus la meci ... am inghetat de frig degeaba :( fara sa vad ceva interesant :(

spmihai
11th September 2004, 13:29
a fost un meci foarte plictisitor, nici de Divizia B nu era, in orice caz, dezastru. Probabil ati citit prin ziare, cica Nedelea a facut pe toti suporterii din tribune CIOBANI :headbang: , dar oare la cum o jucat, ce merita el? :rosu:

MaPaX
11th September 2004, 19:10
CIoban e el :happy

spmihai
11th September 2004, 22:57
chiar ca e cioban, nu e in stare sa faca nimic pe teren si sa nu se mai creada mare si tare, ca are niste impresii in cap.

ADelPiero
12th September 2004, 02:36
hehehe ... Ciobanu si`a facut datoria ! a recuperat si a salvat tot ce a putut fi salvat ! e cel mai tare fundas de la noi :ok:

spmihai
12th September 2004, 21:31
stie Ciobi ce stie, nu misca nimic langa el. baga alunecari, nu gluma. si Bumb e tare, la cap nimeni nu-l depaseste.

MaPaX
12th September 2004, 22:02
Ciobi si Bumb sunt cei mai buni fundasi ai lu` UNIREA dar ce facem cu Miclea ca asta ii fundasu central (sau libero) si cam face gafe multe :)

Ciobi pacat ca are 27 ani :D

ADelPiero
13th September 2004, 00:52
:mda: mai este si un Sarbu :rosu: ... jucator de viitor :lol:

spmihai
13th September 2004, 21:50
pai cum, bine zis Sarbu asta e viitorul. :happy :happy :happy Miclea are o pasa mai proasta, nu mai prea joaca, dar totusi trebuie sa aiba sansa de a arata ca poate trece peste probleme.

ADelPiero
14th September 2004, 00:13
Viitorul Unirii este in Sarbu :cool:
sa speram ca va prinde rezervele la aiud :lol:

spmihai
17th September 2004, 22:37
cand ma uit la Sarbu si vad tehnica lui ma minuney :sleep:

ADelPiero
17th September 2004, 23:15
hai sa nu fim rautaciosi .. e jucator de viitor (vb serios) ... dar trebuie sa joace la o echipa mai micuta( ce mai indicat, la satelit); sa aiba meciuri in picioare ... si dupa aceea sa joace la Unirea ! :ok:

spmihai
18th September 2004, 16:05
nu vreau sa par rautacios, dar sincer asta nu are viitor in fotbal, nu stie ce sa faca cu mingea cand o are la picior, si cand nu o are, nu stie cum sa faca sa o fure. nu cred ca ar putea fi de folos pentri Unirea, poate pentru Aiud, care totusi e in C.

ADelPiero
19th September 2004, 15:21
tu ai jucat vreodata... la vreo echipa sa vezi cum e ?
nu e chiar asa de usor ... cum a fost in cazul lui: a fost primul meci in DIVIZIA A, si titular ! ... e o presiune enorma mai ales pt el ... daca a trecut peste acel moment greu, se pregateste si aduna meciuri in picioare la satelit, o sa fie folositor echipe mari (vezi exemplul lui Tibi Moldovan)