PDA

View Full Version : racheta IQ



raz98
28th August 2004, 09:02
am nevoie de putin ajutor sa gasesc numele unei rachete "pierdute" :)

Ok...am 24 de ani, pana pe la 16 ani am facut tenis foarte serios dar dupa asta nu am mai facut deloc aproape (liceu,bac, facultate, mutat in Timisoara, calculator )...
Acuma vreau sa ma apuc din nou dar problema este ca vechea mea racheta a fost furata acum vreo 7 ani.

Din ce tin eu minte era un IQ 500 din grafit? sau asa ceva? Era de culoare alba, si nu mai stiu cine era producatorul parca FIN ? Am cautat pe net ca dispratul si nu gasesc absoult nimic despre FIN sau despre alt IQ.. :(

De ce tin asa mult sa gasesc pentru ca sa-i aflu caracteristicile, stiu ca eram destul de pretentios la rachete si am incercat o gramada "in tinerete" pana sa o gasesc pe asta. Parca era destul de greuta si aveam lovituri foarte puternice cu ea....
Nu in mod neaparat sa o cumpar la loc (oricum nu am sanse sa gasesc una la fel), dar macar sa gasesc ceva asemanator. Precizez ca am 1.93, 80KG am fost bun la tenis (acuma nu mai stiu cum sunt :) ,asa ca daca aveti vreo idee despre "iq"-ul acela sau macar sa-mi dati sfaturi la o noua racheta....

multumesc

raz98
31st August 2004, 04:47
nimeni nu stie nimic ?
nici un sfat de racheta ?

DJ Klaus
31st August 2004, 06:25
Still searching... :)
Oricum racheta aia Finn era din grafit pur si era una dintre cele mai cautate rachete in anii 90. Am incercat si eu o astfel de racheta dar nu pot sa spun ca era pt profesionisti ! oricum o racheta echilibrata . Daca mai gasesc ceva de ea te anunt !

raz98
31st August 2004, 18:41
multumesc DJ Klaus :)
da iq-ul acela nu era foarte deosebit, dar era destul de bun, si de aia zic ca la vremea respectiva am incercat mai multe din metal (poate si din aliaj nu mai tin minte) si nu prea mi-au placut ....
Dar ma gandesc ca de atunci poate tehnologia a avansat , dar nu as vrea sa dau banii pe una din metal/aliaj si apoi sa nu-mi placa :(

Pi3don3
24th June 2008, 10:32
eu am o racheta fin iq 500 graphite alba