PDA

View Full Version : Dinamo - Partizan



uti2102
27th August 2004, 13:41
Astazi, la Monaco, la tragerea la sorti pentru primul tur al Cupei UEFA, Dinamo a picat cu Partizan Belgrad (echipa care a eliminat ieri Otelul).
Comentarii despre acest meci aici (atit inainte de meci, cit si turul/returul).

cipi13
27th August 2004, 13:43
Poate razbuna dinamo pe otelul....da` trebuie sa aiba grija....si sa ia exemplu de la steaua....

claudio25ro
27th August 2004, 13:53
Am avut si noi noroc odata!
Cea mai tare bataie o sa fie intre galerii...glumeam!
Mai ales ca primul meci e la Belgrad!

uti2102
27th August 2004, 13:56
In aceasta dubla vom vedea adevarata fatza a lui Partizan. Duelul va fi decisiv in transharea bataliei romano-sarbeshti de anul acesta.

catalin1234
27th August 2004, 14:00
Intr-un interval scurt de timp, cele 3 echipe romanesti au jucat (Steaua, Otelul) sau vor juca (Dinamo) pe stadionul din Belgrad. Un caz rarissim !

armin
27th August 2004, 14:36
Ati fost cei mai norocosi la tragerile la sorti. Poate e o compensare dupa ce la ultimele lozuri ati picat cu Manchester. Oricum, Uefa vi se potriveste mai bine decat CL.
Ati avut sansa azi, de acum totul depinde de voi.
Bafta multa!

dodi
27th August 2004, 14:36
calificarea pt dinamo se decide akolo...dc nu scot un rezultat bun nu se califica..se vedem ce face andone

gicu
27th August 2004, 14:36
chiar ca e interesanta chestia cu sarbii.

Eu cred ca avem sanse bune sa intram in grupe, totul depinde de cum vor pune problema fotbalistii. Este momentul sa dovedeasca de ce joaca la Dinamo! TREZIREA!

Hai Dinamo!
ps. Bai apparte, tu ai tras la sorti? :D

claudio25ro
27th August 2004, 14:55
IOAN ANDONE: "E un avantaj! Intalnim un adversar care tocmai a jucat cu o echipa romaneasca. Am vazut ambele meciuri ale lui Partizan cu Otelul si pot spune ca in acest moment sansele de calificare sunt egale. Voi discuta si cu Sorin Cartu despre Partizan. Este o echipa experimentata, care in sezonul trecut a jucat in grupele Ligii Campionilor, si trebuie sa avem toate datele. Speram sa luam o optiune de calificare inca de la meciul tur".
SA VEDEM CUM JUCAM NOI...MAI ALES IN APARARE...

Bob1128
27th August 2004, 14:58
Mare noroc ati avut, cred ca era mai bine daca jucati cu Otelul!!!

*andrew*
27th August 2004, 15:18
Cred ca este cel mai accesibil adversar pt Dinamo, avand in vedere adversarii posibili: Parma, Zaragoza, Benfica, Legia si Partizan.
Chiar si asa cred ca vom avea de tras serios!

onci66
27th August 2004, 15:32
baieti ati avut noroc! bafta in continuare shi treziti-va nu mai vindeti sau de fapt nu-i mai lasati pe jepcarii aia de becali sa va vanda jucatorii. :rosu: :rosu:

Valikos
27th August 2004, 15:44
Daca Iordache nu se trezeste si Alistar nu isi intra in ghete e greu sa treci de Partizan care sigur nu va juca cum a jucat cu Otelul ..... Bafta Dinamo ... va fi destul de greu

Catalanul
27th August 2004, 16:22
sper ca dinamo sa ii razbune pe cei de la otelu :D
succes si sper sa va vad in grupe :mda:

inter
27th August 2004, 16:25
Apparteeeeeee ... ti-ai vazut visul cu ochii :D:D:D:D (intra si Grobari in aceasta categorie :p)!

Vand vise
27th August 2004, 17:12
Dinamo are prima sansa la calificare.

red beast
27th August 2004, 17:42
Bafta DINAMO dar la cum joci mai bine nici nu te mai prezinti.
Revenitiva pana nu e prea tarziu

apparte
27th August 2004, 18:00
Oh,happy day!!!!!!!!!Hehehehe!Napred Partizan!!!!!

alt.core
27th August 2004, 18:12
DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!
VOLIM PARTIZAN CRNO BELE BOJE
VOLIM PARTIZAN KAO OCI SVOJE!!! :yeah: :yeah:

Dok Partizan bitke bije, hei, hei hei
Zastava za nasa vije, hei, hei, hei
Parni valjak neka melje, hei hei hei
Da ispuni nase zelje, hei hei hei
Crno-beli, crno-beli
ma gde bili na tabeli
nek vas hrabri, nek vas jaca
pesma vashih navijaca! :yeah: :yeah: :yeah:

sper sa ajung si la Bucuresti si la Beograd la meciuri! Vor fi multi timisoreni prezenti!

Napred Partizan!!!

gicu
27th August 2004, 18:15
Napred, napred..da' Dinamo ;)

Din partea mea veniti tata, veniti multi ca poate se joaca iar pe Lia Manoliu si incap iar aproape 60k :) Atata vreme cat aveti steaguri alb-rosii e ok :D

inter
27th August 2004, 18:17
gicule vb. cu fanii lui Crvena Zvezda ca, cu astia nu merge :p

daca ii scoateti pe Partizan .. multi vor lacrima :cool:

alt.core
27th August 2004, 18:17
asta sigur nu!
fularul cu Partizan e deja pregatit! :)

apparte
27th August 2004, 19:00
Poate va fac Partizan o surpriza si joaca-n rosu-albastru! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

inter
27th August 2004, 19:02
mda sa schimbe tricourile ca dupa cate au aratat aseara ... sunt niste "ciolane" bune de ros :p

apparte
27th August 2004, 19:36
Intere,pe Newcastle i-au eliminat in rosu-albastru!

M|tea
27th August 2004, 19:46
URA! OTELUL VA FI RAZBUNAT! Dinamo are valoare clar peste Partizan.Parerea mea este ca daca vor juca la fel de prost ca in meciul cu Otelul, Parizan va pierde ambele manse :)

FORZA DINAMO!!!

gicu
27th August 2004, 22:12
apparte (si nu numai), hai sa-ti aduc aminte de ceva: :D

"...Toamna lui '89 incepe pentru alb-rosii cu noii veniti Daniel Timofte, Cezar Zamfir si Arpad Meszaros. In Cupa Cupelor intalnim, iarasi, pe albanezi, de asta data, insa, pe Dinamo Tirana: 0-1 si 2-0. Mergem mai departe si jucam impotriva campioanei Greciei, Panathinaikos (cu Saravakos, Samaras si Vlahos): 2-0 si 6-1! In continuare, jucam cu Partizan Belgrad, echipa lui Spasici, Jorovski, Mijatovici si Pantici, pe care o eliminam: 2-1 si 2-0. Dupa sase ani, Dinamo evolueaza intr-o noua semifinala continentala (Cupa Cupelor) si, din nou, rateaza marea finala, acum invingatorul numindu-se Anderlecht Bruxelles, 0-1 si 0-1 (la belgieni evoluand Wouters, Andersen, Gudjohsen, De Grzse, Nillis, Oliveira, Grun."
Remember Raducioiu atunci la Belgrad? :yeah:

preluari din istoria participarii in cupele europene a clubului Dinamo (fcdinamo.ro)

In fine, realitatea e mai cruda...e mai greu acum, dar putem spera :yeah:

Denis
27th August 2004, 22:23
Parerea mea e ca partizanul o sa vina cu o frica mare dupe ce au vazut ce au facut dinamovishtii cu man u. Munteanu nu o sa primeasca gol DELOC. Adica cernea a primit un gol de kkt shi din neatentie, shi crezi ca munteanu o sa primeasca? huh. Daca dinamo a reushit sa inscrie in poarta lui howard, va datzi seama ce o sa se intample la poarta lu portaru ala de la partizan :drak:? Dinamo o sa cashtige ambele manshe LA SCOR.
Hai Dinamo!

Cucu
28th August 2004, 08:08
totul depinde de primul rezultat acolo.
cred ca dinamo daca castiga 1-0 cu Manchester aici avea sanse de calificare.
le trebuie un egal acolo sau cel putin sa dea un gol

Florentin
28th August 2004, 18:09
Eu zic ca Dinamo are mari sanse de calificare daca bineinteles se trezesc, as zice 60% Dinamo. Din anumite puncte de vedere cred ca au sanse chiar mai mari decit Steaua, mai ales cu primul joc afara.

apparte
28th August 2004, 18:19
Ivica Kralj e un fel de Stelea al sarbilor!Adica un portar trecut de 30 de ani care a ales sa se retraga in tara!A fost titularul postului in Franta la mondiale si in Olanda la Europene(adica exact ca Stelea).Si inca ceva...au cativa jucatori nou-veniti a caror acomodare vad ca intarziie!O cu totul alta impresie au lasat la Sevilla la trofeul Betis!

giovanni BV
29th August 2004, 08:26
DINAMO trece de Partizan usor , fara nici o problema !!! Daca joaca fotbal adevarat , DINAMO , trece ca prin brinza !!!

dragos_popa17
29th August 2004, 15:44
Nu vad cum poate Dinamo sa se impiedice in Partizan. Sarbii nu au aratat nimic cu Otelul si daca galatenii aveau norocul lui Zeleznik la Bucuresti se calificau ei in UEFA. Ma tem doar sa nu li se urce la cap dinamovistilor ca sunt mai tari, ca asa au facut si anul trecut cu Spartak Moscova care era si este inca o echipa slaba(doar joaca Soava titular acolo).

Mariusmadmax
29th August 2004, 16:00
eu zic ca se poate !

ady_azzuro
29th August 2004, 17:16
dinamo nu se va califica fiindca la cum joaca acum, nu e in stare sa bata nici o echipa...dar pe Partizan....:p

Denis
30th August 2004, 10:55
ba o sa se califice; ai sa vezi. au fost ghinioneshti cu CFRul. shi oricum dinamo e echipa buna in cupe europene. Daca joaca ca shi cu man u, cu siguranta ii batem la scor, daca joaca ca shi cu CFRul, fac cel putin egal. partizanul nici nu se compara cu CFRul. Dinamo numa super ghinionishti sa fie sa nu se califice in turul urmator :ok:

Hai Dinamo!
Hai Steaua!

fia
30th August 2004, 11:46
Dinamo se califica.... Poate cu mici emotii, dar se califica

Bob1128
30th August 2004, 17:38
da da

jay
31st August 2004, 11:06
Remember Raducioiu atunci la Belgrad?

Nope!:) Pentru ca Partizan a avut terenul suspendat, iar meciul s-a jucat la Sarajevo.
Cred ca a fost prima reusita a unei echipe romanesti in detrimentul uneia iugoslave intr-o competitie europeana majora!

gicu
31st August 2004, 11:56
ok, am gresit. De fapt am gresit de doua ori, ca Raducioiu marcase si la Bucuresti :)

armin
31st August 2004, 15:29
Anul asta Dinamo a obtinut succese doar cand a vrut Danciulescu. Daca sarbii s-au prins de asta si-l vor supraveghea atent, atunci ii va fi greu lui Dinamo sa se califice. Eventual cu vreo arma secreta, un Semeghin sclipitor sau ceva de genul asta. Daca isi revine Danciulescu si isi repara apararea, Dinamo are prima sansa. Daca nu... atunci ii urez mult noroc!!

STEELMAN
31st August 2004, 21:11
se tot zvoneste printre caini, de o asa numita bataie cu suporterii sarbi!:))))
bai catzelushilor vreti sa va semnati sentinta?
baietii au trecut prin mai multe razboaie si sunt extrem de duri!
va aduce alcatraz in saci de plastic acasa:)

Elgorriaga
31st August 2004, 22:07
Remember Raducioiu atunci la Belgrad? :yeah:


Remember :) dar era Titograd (adica actuala Podgroica, capitala Muntenegrului) pen'ca partizanii aveau terenul suspendat.

Mi-a ramas in minte cum si-a inceput comentariul TV Cornel Pumnea: "Buna ziua de pe tapshanul din Titograd" :D caci, intr-adevar, era un teren hidos, plin de denivelari.


Acum e altceva. Partizan joaca prost, Dinamo nu mai joaca nimic :( , asa ca s-ar putea califica oricare din combatante, la noroc.

jay
31st August 2004, 22:13
Corect, Elgorriaga, Titograd (Podgorica), nu Sarajevo! Bine ca n-au ales sarbii sa joace la Pristina sau la Zagreb.:)

Denis
31st August 2004, 22:47
......Daca sarbii s-au prins de asta si-l vor supraveghea atent, atunci ii va fi greu lui Dinamo sa se califice......

:happy nai vazut ca de abia fortne shi g neville au reushit sal opreasca pa danciulescu? crezi ca nishte partizanien o sal opreasca :happy? Mai gandeshtete :D!

armin
1st September 2004, 08:51
:happy nai vazut ca de abia fortne shi g neville au reushit sal opreasca pa danciulescu? crezi ca nishte partizanien o sal opreasca :happy? Mai gandeshtete :D!

Eu cred ca Danciulescu poate fi oprit de 2 sarbi :)
Dar imi doresc sa nu fie asa, si sa le-o traga dinamo, macar in Balcani sa ne impunem si noi, ar fi si asta un pas.

leveu
1st September 2004, 14:35
Daca joaca cum or jucat cu CFR Cluj atunci au sanse :D
Eu cred ca totusi nu aveti nici o sansa :(
DAR BAFTA :mda:

dragos_popa17
2nd September 2004, 08:42
Nu cred ca vor mai juca odata cum au jucat cu CFR. Acum au o pauza de doua saptamani in care cred ca vor pune lucrurile la punct si se vor redresa. Oricum, nu trebuie sa fie in forma maxima sa-i bata pe sarbi, ca nici ei nu sunt asa de buni.

Denis
2nd September 2004, 09:44
Eu cred ca Danciulescu poate fi oprit de 2 sarbi :)
Dar imi doresc sa nu fie asa, si sa le-o traga dinamo, macar in Balcani sa ne impunem si noi, ar fi si asta un pas.

normal ca poate sa fie oprit de doi sarbi dar are shi el shanse cam de 1/3 faze sa scape de ei; deci daca are multe faze, pase bune de pe flancuri, shi daca poate sa stea onside (la asta e bun-nu prea lam vazut yo pe danciulescu offside) se poate scapa 1 la 1 cu portarul de unde nu ai voie sa ratezi. Mult Noroc Dinamo /hello !

Dullex
3rd September 2004, 04:27
yo zic ca se poate califica dinamo dar numa daca se trezesc inainte de meci, shi daca munteanu nu mai face atatea gafe, can meciul cu CFRul. Daca otelul de abia a pierdut cu ei, dinamo ar fi trebuit sai zdrobeasca. Danciulescu o sa scape de aparearea sarba shi o sa le traga o dubla sau un HatTrick /hello shi apoi niculescu din lovitura libera.
Pronostic: 3-0 pt Dinamo /hello

jay
3rd September 2004, 15:07
Ne place sau nu, favoriti sunt sarbii.

Elgorriaga
3rd September 2004, 22:18
Cit optimism ... 35 de useri au votat pentru Dinamo, doar 11 pentru Partizan.

Intr-adevar, cine poate fi sigur ca Dinamo va juca la fel de mizerabil ca-n ultimele meciuri?

De asemenea, cine ne garanteaza ca Partizan va juca la fel de prost ca in dubla cu Otelul? :p

Polichampion
10th September 2004, 21:52
Dinamoul n-are nici o sansa... vom fi la Belgrad sa-i sustinem pe Partizan...

giovanni BV
11th September 2004, 09:28
Este cea mai mare sansa pentru Dinamo sa arate ca inca este o echipa competitoare !!!

Elgorriaga
11th September 2004, 10:16
Dinamoul n-are nici o sansa... vom fi la Belgrad sa-i sustinem pe Partizan...

-- start off-topic

Asa sa faceti, puishor ... aaa, da' decit sa bateti tot drumul ala pina la Belgrad, nu-i mai bine sa stati acasa, merjeti la stadion sa vedeti un antrenament in nocturna a lu' Fulgeru' ?!? Cica se da bere gratis ... :drak:

Si-n plus, vezi ca acuma Dunarea a crescut, n-o mai poti trece inot ca pe vremuri ... :D

-- end off-topic

Denis
12th September 2004, 22:30
chiar daca au pierdut cu nationalul (meci norocos a lu olaroiu) yo cred ca dinamo se concentreaza mai mult pe cupa uefa.

Mariusmadmax
12th September 2004, 22:41
Ma tem ca Dinamo nu va ajunge in grupe !
Daca in campionat ma bucur ca sunt - cum sunt :D
... in perspectiva meciurilor cu Partizan ... nu mai sunt asa de vesel ... :mad:

cocomic
12th September 2004, 22:58
e praf in ochi faza cu concetrarea pe cupa uefa... sau si concentrarea asta e ca si o sticla de cola?... daca o bei duminica, joi n-o sa mai ai nimic?... penibil :rosu:

Mariusmadmax
12th September 2004, 23:02
la fraza asta faceam referire ... :D

Papagilus
14th September 2004, 07:12
... in perspectiva meciurilor cu Partizan ... nu mai sunt asa de vesel ... :mad:

Thanks Man! :yeah:
E bine ca primul meci se joaca in deplasare, dar la ce joaca, sau mai bine zis nu joaca, :ciocan: Dinamo acum se anunta un meci greu desi Partizan nu au aratat nici ei prea mult in jocurile cu Otelul.
Sper ca baietii sa se trezeasca :sleep:, pentru ca au dormit cam prea mult :ciocan: (naiba stie pe unde) si sa avem doua echipe in grupe.

Florentin
14th September 2004, 07:49
Eu le urez mult noroc pentru ca la ce joaca ...
Pe aceiasi linie poate n-ar fi rau sa-i dea cineva cu niste esente tari pe la nas lui Niculescu ca de cind a urcat pe Everest nu se mai trezeste. Cit despre Danciulescu cred ca solutia ar fi ca erudita galerie dinamovista sa-l salute in stil "gropa" cu degetul mijlociu ridicat in sus, in felul asta poate se scutura de letargie. Andone sa treaca pe post de antrenor-jucator ca la ce fundasi (nu) are, cred ca ar face fata cu succes, iar la mijloc sa joace cu Porcea-Cohn-Netoiu-Badea.
Hai ca daca le mai dau doua-trei idei astia chiar trec de Partizan.

armin
14th September 2004, 08:29
Dinamo joaca foarte prost in aparare, datorita capuselol din conducere care au vandut tot. Dar nici un meci nu seamana cu altul, iar Partizan si-a aratat si ea slabiciunile cu Otelul.
De asemenea, e bine ca Dinamo nu pleaca din postura de favorita, e mai usor sa joci fara presiune.
Eu le urez succes pentru ca imi place de Andone, le-ar prinde bine aceasta calificare, ne-ar prinde bine si noua, sa mai aduca vreo 2 echipe tari la bucuresti, sa avem si noi ocazia sa ne masuram fortele pe plan european, cu niste echipe care prin numele lor ne poate motiva sa jucam mai bine si sa primim incredere.
Sa nu uitam ca Dinamo a fost cea mai norocoasa la tragerea la sorti cu Partizan, eu sper ca norocul de atunci sa nu se opreasca aici.
Succes!

Angelina Jolie
14th September 2004, 11:45
SUCCES DINAMO!
Asta e momentul cel mai propice pentru o revenire spectaculoasa.

armin
15th September 2004, 14:35
Ma mira apatia de aici. Am fost foarte acuzat cand inainte de returul cu Manchester mi-am rezervat dreptul sa le mai urez succes cainilor, si le uram deja succes in UEFA. Mi s-a reprosat atunci ca tre sa am speranta, ca si noi am sperat cu Liverpool, etc.
Uitati baieti, eu sper si cred ca Dinamo are sanse sa treaca de sarbi. Voi ce credeti?

RstInPc
16th September 2004, 09:22
Sanse sunt. Acum mai trebuie sa le si valorifice, iar pentru asta trebuie ambitie, concentrare, dorinta de victorie si ceva bafta. Sper ca "obositii" astia sa-si aduca aminte ca sunt jucatori profesionisti, ca jocul de fotbal este meseria lor nu un hobby.

uti2102
16th September 2004, 11:08
Succes lui Dinamo la Partizan. O sa le fie foarte greu. Dar avem nevoie de puncte pentru coeficientzii UEFA, pentru ca la anul Steaua, Natzional shi Rapid sa aiba viatza mai ushoara in cupele euopene.

armin
16th September 2004, 12:46
Coeficientii pot creste foarte frumos daca ajungem in grupe, unde vom mai avea cate 4 meciuri asigurate. Ar fi cazul sa ne mobilizam si sa fim si inaintea altora.

dragos_popa17
16th September 2004, 22:11
Pana la pauza vad ca e bine. 1-0 pentru Dinamo, gol cine altul, Danciulescu. Sper sa se termine bine. Nu am vazut prima repriza, m-am uitat la Steaua, dar aud acum la comentariu ca au avut sarbii un penalty gratuit pe care l-au ratat(exista un Dumnezeu). Sper sa nu se mai intample asa ceva, sau daca se intampla, sa fie in favoarea lui Dinamo. Daca va castiga si Dinamo va fi o seara excelenta pentru fotbalul romanesc.

ultravioletcanada
16th September 2004, 22:20
2-1, din pacate.
ce ati facut bre, numai 30 ati avut tupeu sa va duceti la belgrad?

dragos_popa17
16th September 2004, 22:31
Doua goluri in mai putin de un minut. Daca nu vedeam nu as fi crezut ca se poate. Din pacate Dinamo nu a aratat prea mult pana acum in repriza secunda. Sper sa isi revina, sa scoata cel putin un egal. Nu-s asa de buni sarbii.

M|tea
16th September 2004, 22:48
R.U.S.I.N.E.! O echipa care a depasit pe OTELUL cu un norocos 1-0 , surclaseaza campioana Romaniei!Imi este mila de Ando.Cred ca isi va da demisia desi eu nu il consider principalul vinovat.E min 88 si 3-1 pentru Partiza. :(, cred ca echipa calificata se stie in proportie de 90%.Dupa o repriza buna in care am condus cu 1-0, a venit partea a 2-a in care Dinamo a cedat complet! R.U.S.I.N.E!

Toata lumea zicea la inceput ca Otelul va face Romania de ras in UEFA..dar pana la urma Dinamo este echipa care sa facut de ras!

Vand vise
16th September 2004, 22:52
2-1, din pacate.

3-1, din pacate. :happy

Ravelly
16th September 2004, 22:58
Mda, asta cam asa e...dupa ce Partizan s-a chinuit pur si simplu cu Otelu, acum s-a distrat cu o asa zisa "campioana" a Romaniei. Asta ne e nivelu'. Sa vedem ptr ce va mai pregatiti...

leveu
16th September 2004, 23:00
Vai de capul lor de :drak:
Sa speram ca macar Steaua mai are o sansa :)

Dinamo a fost obisnuita sa castige cu ajutorul albitrilor cea ce in cupe nu tine
:D .Asta e adevarata noastra campioana :rosu: si atata poate :jerk:

Vadim
16th September 2004, 23:37
Meciul nu a fost rau. Pe final Dinamo mai putea marca si un 3-2 era altfel. Dar nici asa nu e rau... Orice e posibil aici. Clar ca a jucat mai slab decat Partizan...

apparte
16th September 2004, 23:46
Il astept pe grobari sa-mi zica cum a fost la Beograd!Dinamo a scapat ieftin(desi putea reduce scorul pe final),desi a fost(o sa vi se para curios)avantajata de arbitraj.De ce?Pt ca pe langa penalty-ul acordat(care sincer sa fiu,n-a fost si oricum a fost ratat),in repriza a doua Partizan a mai avut 2 penalty-uri la faulturile lui Semeghin si Alistar.Una peste alta,cat timp Partizan a jucat Dinamo n-a existat,dinamovistii aparand in joc abia cand sarbii s-au jucat.
Btw,Zeleznik a batut cu 2-0 chiar pe stadionul lui Partizan :evil: !

Vadim
16th September 2004, 23:49
A fost un meci ciudat. Scorul nu este un capat de tara pentru Dinamo. Un 2-0 la Bucuresti si se califica. Cred ca apararea este punctul slab al echipei. Parca ii vad pe Salgado si Solari, de la Real Madrid in meciul cu Leverkusen... Gafe peste gafe, stingacii peste stingacii... Le trebuie aparatori buni la Dinamo sau macar unul-doi acolo.

apparte
16th September 2004, 23:52
Vadim,dupa meciurile cu Zilina,n-a fost meci in care Dinamo n-a luat gol!

gicu
17th September 2004, 00:05
Prea multe nu prea pot sa comentez. Din pacate m-au dezamagit iarasi. Prin joc, prin atitudine...prin multe.
Cred ca Andone va pleca, din pacate...insa cred ca nici el nu intelege ce se intampla acolo. Rusine jucatorilor ca-si bat joc de noi!

ps. apparte, te-ai scos in seara asta :D

Mariusmadmax
17th September 2004, 00:24
:happy

uti2102
17th September 2004, 00:44
Dinamovishtii ashtia-s de groaza. Nu le-am cerut sa cashtige Cupa Uefa, ci doar sa faca shi ei nishte puncte pentru Romania! Chiar asha, sa mananci bataie dupa ce conduci cu 1-0 la pauza ?! :ciocan:

Florentin
17th September 2004, 01:53
Pacat, mare pacat, dar din nefericire golul lui Gaev arata sugestiv care le este valoarea. Ceva sanse ar mai fi, dar minuscule.

cocomic
17th September 2004, 02:49
pacat sau nu, dinamo putea s-o incalte mult mai rau, asa ca ar trebui sa fie multumita... penalty ratat, doua bare... coplesiti de atmosfera din tribune, alb-rosii si-au aratat valoarea... care seamana izbitor cu hainele cele noi ale imparatului...

p.s. apropo, pe cand vom revedea la Timisoara torte si fumigene?... (in restul tarii nici n-are rost sa mai intreb)... :jerk: lpf & jandarmerie :jerk: :rosu:

Angelina Jolie
17th September 2004, 03:40
Ba, aia care va bucurati de necazul lui Dinamo, sau aia care au fost la Belgrad sa sustina Partizanu' dracului nu sunteti ROMANI. Asta e adevarul. Traiti in romania dar nu sunteti ROMANI!

deep purple
17th September 2004, 03:51
valy eu ma consider foarte roman ca vreau sa starpesc bolsevismul din tzara. De coruptie, hotie si alte chestiuni specifice Dinamului nu mai are rost sa amintesc.

Daca l-am impuscat pe Ceausescu (roman la origini) inseamna ca nu-s patriot?

cocomic
17th September 2004, 04:00
Ba, aia care va bucurati de necazul lui Dinamo, sau aia care au fost la Belgrad sa sustina Partizanu' dracului nu sunteti ROMANI. Asta e adevarul. Traiti in romania dar nu sunteti ROMANI!

nu te mai agita inainte de folosinta... citeste prima oara acest articol, apoi bea o gura de apa... http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2092

giovanni BV
17th September 2004, 08:24
Dinamo a aratat ca poate si mai mult , in prima rapriza , nu trebuie sa se teama de Partizan , au luat goluri din greseli personale si scaderea atentiei din rindul unor jucatori !!! Un gol in deplasare este un lucru mare , si poate face diferenta dintre ei pe 30 septembrie !!! Succes Dinamo !!! You can do it !!! Trebuie sa se pregateasca bine pentru retur , si daca este necesar poate sa amine un joc de campionat pentru asta , mai ales ca au de jucat si o restantza de campionat , inainte de returul din UEFA !!!

Angelina Jolie
17th September 2004, 09:15
nu te mai agita inainte de folosinta... citeste prima oara acest articol, apoi bea o gura de apa... http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2092
Eu nu am pomenit nimic de mandria de a fi roman, asa ca nu vad ce legatura are linku' ala care l-ai pus tu acolo. Am zis ca nu sunteti ROMANI si imi mentin afirmatia. Asa ca bea tu o gura de apa, dar din partea iugoslava a Dunarii.

vladONE
17th September 2004, 09:37
DINAMO, tine-ti-o tot asa! /hello

uti2102
17th September 2004, 10:50
Iata ce spune un reprezentant al lui Partizan dupa meciul de aseara! (Vladimir Vermezovici) :
"Nu pot să remarc vreun jucător de-al meu īn afară de Kralj. Nu este nimic terminat. Ne aşteaptă un meci infernal la Bucureşti īn faţa a 60.000 de oameni"

:happy Sarbul crede ca in fiecare zi e joi, shi vine la Bucureshti Manchester United! Pretini de la Belgrad, nenea Borcea o sa organizeze meciul in Groapa, ca pe Lia Manoliu n-o sa vina mai mult de 15 000 de caini !!!

RstInPc
17th September 2004, 10:55
Ba eu cred ca or sa faca galerie Borcea si cu restul conducerii+jucatorii de rezerva. Dracu se mai duce pe stadion. Poate doar cateva zeci de persoane, sa afiseze niste banere de protest si apoi sa joace o carte, ca pe teren nu au ce sa vada.


Dinamo a aratat ca poate si mai mult , in prima rapriza , nu trebuie sa se teama de Partizan , au luat goluri din greseli personale si scaderea atentiei din rindul unor jucatori !!! Un gol in deplasare este un lucru mare , si poate face diferenta dintre ei pe 30 septembrie !!! Succes Dinamo !!! You can do it !!! Trebuie sa se pregateasca bine pentru retur , si daca este necesar poate sa amine un joc de campionat pentru asta , mai ales ca au de jucat si o restantza de campionat , inainte de returul din UEFA !!!

Vorbesti la misto sau pe bune? Esti mai optimist decat mine. Cu cine sa se califice Dinamo ? Cu niste gloabe indolente, fara vointa si fara pregatire fizica (de, un antrenament pe zi este cam mult) gen: Niculescu, Tames, Grigorie, Balan, Galamaz, Alistar, Iordache ? :jerk: :jerk:

dragos_popa17
17th September 2004, 10:59
Nu am vazut prima repriza dar in a doua Dinamo nu a jucat nimic. Cat despre fundasii lor centrali, nu cred ca sunt altii mai rai in tara si spun asta fara exagerare. De aceea nu le merge nici jocul. Mijlocasii sunt nevoiti sa coboare mult pentru a respinge mingile, iar Danciulescu si Niculescu raman singuri in fata. Amintiti-va de cate ori a ajuns aseara Fl. Petre sau Tames - jucatori ofensivi - in preajma careului propriu in sprijinul defensivei. Si de cate ori au mai urcat mijlocasii din linia, punand probleme defensivei adverese, cum faceau sezonul trecut? Rar, prea rar. Si toate acestea pentru ca se munceste prea mult pentru a acoperi greselile apararii. Si cand nu se munceste in aparare, se ia gol. Fundasii nu sunt in stare sa rezolve nici o sansa singuri. Pacat. Partizan e slaba. Dinamo putea mai mult. 2-0 nu e imposibil in retur, dar la cum au jucat azi si pana azi, nu e nici prea posibil.

armin
17th September 2004, 11:04
Nu prea cred ca mai are sanse Dinamo, pt ca iau goluri in fiecare meci. Ma bucur doar pentru palma luata de conducerea clubului, in rest ... pacat ca asa patim in fiecare an, in afara de Steaua celelalte cluburi care merg bine un campionat, vara urmatoare vand tot si ne alegem cu rusine in europa.

onci66
17th September 2004, 12:15
pacat de voi,am crezut ca puteti mai mult..... se pare ca m-am inselat :D da' mai este un joc,cine stie? eu va doresc noroc, pentu binele shi coeficientul ROMANIEI. :ok:

Vietnam
17th September 2004, 12:38
:( Ptiu drace sincer nu credeam ca o sa ajung sa ma uit cu mila la Dinamo. Ii inteleg pe ciini. Sunt in aceeasi situatie cu noi. Pacat ca ati furat-o ieri dar asa este fotbalul daca nu te mai concentrezi pierzi. Poate va treziti aici si le dati doua boabe si gata calificarea! Bafta ciinilor in meciul retur! :ok:

SI pregatiti-va pentru meciul cu noi! Exista posibilitatea sa se decida echipa care retrogradeaza! :drak: Unde am ajuns drace, unde am ajuns! :headbang:
Rad si oile de noi....

MagnuM
17th September 2004, 13:03
Au mama ce si-au furat-o de la Partizan. I-au invatat sarbii fotbal, pe bune asta lectie de fotbal s-a numit. Dinamo e echipa de fotbal profesionist ... de o repriza. Mai mult nu poate acesta echipa ... barem de nu s-ar mai incorda atata cu jocul lor bun si vezi doamne cat sunt ei de buni (imi aduc aminte de comentariile lui Borcea). Sunt buni aici in tara unde merge bine mita si coruptia, cand ies afara si nu mai exista aceste ajutoare se poate vedea clar valoarea lor si ar trebui sa inteleaga odata si aceasta problema.

jhon_goodboy
17th September 2004, 14:52
Dinamo a cazut psihic si fizic inca de la aflarea vestii ca vor juca cu Manchester United in preliminariile Ligii Campionilor.De atunci nu a mai mers aproape nimic,nici in cupele europene unde s-a vazut ca Partizan Belgrad a fost net superioara si a depasit-o pe Dinamo dar cu ceva emotii,dar nici in campionat unde se afla pe un loc retrogradabil. :(
De ce spun ca au avut emotii in a obtine victoria belgradenii?
Pentru ca la 1-0 daca nu rata Dancilescu mai apoi Niculescu prin doua suturi puternice puteam privi altfel partida.
Am ramas cu bucuria evolutiei lui Margaritescu care cred ca Andone i-a si pregatit un loc de titular in echipa. :)
Cainii trec printr-o perioada foarte grea.Ar fi momentul sa-si revina.E prea mult ce a fost pana acum. :(
_____________________
Hai DINAMO!! :) /hello

RstInPc
17th September 2004, 15:02
[...]Rad si oile de noi....


:happy Ce vrei sa zici mai Vietnam mai. Vezi ca e interpretabil. :drak:
Dupa cum joaca, Dinamo nu cred ca o sa mai castige ceva in viitorul apropiat, poate cel mult un egal, si ala chinuit. :rosu:

MagnuM, si toamna trecut tot Dinamo a jucat in UEFA si nu cred ca s-a facut de ras. Acel 4-0 s-a vazut ca a fost un accident. Ce spui tu pe final a intrat deja intr-un tic verbal foarte raspindit la multi dintre cei care nu ingit pe Dinamo. Adica, atunci cand pierde isi arata Dinamo adevarata valoare, iar cand castiga este clar meci trucat, aranjat, inlesnit de arbitrii sau mai stiu eu cum? :mda:

suporterita
17th September 2004, 15:43
s-a facut dreptate , nu ma bucur cu un ochi pling si cu altul rid.nu incercati sa minimalizati criza,ea este profunda la Dinamo.dati-i afara pe toti din conducere, dar nu se poate ,nu sta in puterea noastra a suporterilor sa-l dam afara pe Cap de Butelie,pe Netoiu-l si pe marele Patat care spunea aseara in timpul meciului cu Partizan,"sa remarcam urcarea in atac a lui Fl. Dumitru ca una pilduitoare",calcindu-ne zi de zi pe nervi cu filozofia sa de doi bani care in fotbal nu-si are sensul.cred dragii mei prieteni dinamovisti ca ar fii timpul sa va duce-ti pe stadion sa strigati acum nu"hai Dinamo"afara cu mafiotii,"pleaca "Cap de Butelie,dispare-ti ca v-ati imbogatit destul,ati distrus un club nu o echipa.

gicu
17th September 2004, 15:50
suporterita, multumim pt. suport :)

Totusi, daca Ando nu renunta la lupta...trebuie sustinut si la returul cu Partizan. De atunci incolo...trebuie s-o luam de la inceput.

Vietnam
17th September 2004, 15:57
[QUOTE=RstInPc]:happy Ce vrei sa zici mai Vietnam mai. Vezi ca e interpretabil. :drak:


:D La ce te-ai gindit tu m-am gindit si eu! :happy
Atit de rau am ajuns ...

Oricum cu fomistii astia de conduc cluburile la noi, cum se ridica un jucator si joaca bine cum a zburat peste hotare! Cu mentalitatea asta nu mai cistigam un meci in Uefa sau Cupa Campionilor!

:o: Ba da rau am ajuns, discut prieteneste cu un dinamovist? Ciine rosu ce esti! :D

Denis
17th September 2004, 21:07
mamaaa, nici otzelul n-a luato asha de urat cu partizanul :D

cocomic
18th September 2004, 05:50
Eu nu am pomenit nimic de mandria de a fi roman, asa ca nu vad ce legatura are linku' ala care l-ai pus tu acolo. Am zis ca nu sunteti ROMANI si imi mentin afirmatia. Asa ca bea tu o gura de apa, dar din partea iugoslava a Dunarii.

:sleep:
nici nu ma asteptam sa intelegi... nici macar nu te-ai regasit in articol in rolul suporterului 'mandru' de faptul ca esti roman ca danciulescu si ce gol frumos a dat...

pe de alta parte, sincer nu dau doi bani daca tu esti sau nu esti de acord cu faptul ca ma bucur ca a pierdut de dinamo...

dupa parerea ta, ar trebui ca toti sa ne bucuram pentru dinamo, ca sunt romani ca noi, sau sa ne bucuram noi "din oficiu", ca suntem romani ca ei...?

chiar daca pe aceasta tema, dar la general, cu o echipa X ce participa in cupele europene, s-ar mai putea discuta, avand in vedere ca dinamu este la mijloc, imi rezerv dreptul de a fi si subiectiv... iar eu nu pot bucura pentru un hot care a furat de la mine ani la randul, pentru ca vezi Doamne a prins un post beton pe undeva... si nici nu sunt caine ca si ei, sa ma injosesc sa ling mana care m-a lovit...

si totusi, ce te-a deranjat pe tine faptul ca noi am tinut cu partizan?

Mariusmadmax
19th September 2004, 00:14
misto
de mult n-am mai auzit o vorba asa de misto !
:happy



Au mama ce si-au furat-o de la Partizan. I-au invatat sarbii fotbal, pe bune asta lectie de fotbal s-a numit. Dinamo e echipa de fotbal profesionist ... de o repriza. Mai mult nu poate acesta echipa ... barem de nu s-ar mai incorda atata cu jocul lor bun si vezi doamne cat sunt ei de buni (imi aduc aminte de comentariile lui Borcea). Sunt buni aici in tara unde merge bine mita si coruptia, cand ies afara si nu mai exista aceste ajutoare se poate vedea clar valoarea lor si ar trebui sa inteleaga odata si aceasta problema.

campioana fabricata a FURAT-O
:happy

Florentin
19th September 2004, 00:34
Deci vrem nu vrem ajungem din nou la controversa patriot vs suporter. Oare cine il intreaba pe Porcea, cind plingea de ciuda ca Steaua a cistigat CCE, era patriot?

ADY19
19th September 2004, 01:10
Frumos ai spus-o Florentiin. Cum poti sa spui cand fotbalul romanesc a avut cea mai mare realizare tu ai plans(nu de fericire....ci de tristete)Huuooo!! :rosu: . Dinamo mai are sansa(mica de tot) insa trebuie sa fie super atenta in aparare. Cat despre suporteri....vizitati www.dinamo-online.net si vedeti ce spun suporterii acolo :ciocan: . Sa vedem cati se prezinta pe teren.
In alta ordine de idei HAI STEAUA :evil:

alex36
22nd September 2004, 08:33
Pina acum vroiam sa se califice ambele echipe,dar m-am razgindit!..doar DINAMO sa treaca mai departe...Borcea are perfecta dreptate.A spus pe sleau exact ce-si doresc majoritatea dinamovistilor

A|3x
22nd September 2004, 13:02
creca dinamovisti au acuma cel mai greu
meci al lor in ultimii 5 ani
daca va reusi sa castige inseamna
ca este cu adevarat o echipa mare
si mai cred ca e timpul sa o demonstreze :)

iulian
25th September 2004, 12:03
Anuntul facut de Cristi Borcea acum cateva zile, conform caruia Dinamo va juca returul cu Partizan Belgrad pe Stadionul "National" din Complexul Sportiv National "Lia Manoliu", ascunde, de fapt, o neputinta. Se pare ca adevaratul motiv este solicitarea expresa a UEFA de a juca pe un stadion ce poate asigura securitatea suporterilor si se apropie cat de cat de normele europene. Cum Stadionul Dinamo este departe de standardele cerute de forul continental, s-a ales varianta fostei arene "23 August". Totusi, in cazul unei calificari in fazele grupei UEFA, gluma se-ngroasa, intrucat de la inceputul lunii octombrie Stadionul "National" va deveni impracticabil din cauza demararii lucrarilor de modernizare! Fostul presedinte al ANS, Octavian Morariu, crede ca vremea nefavorabila din timpul iernii va intarzia desfasurarea lucrarilor si astfel stadionul va fi impracticabil si la primavara. Intrebarea fireasca este pe ce stadion va juca Dinamo in grupele UEFA? Desi conducatorii dinamovisti implinesc cinci ani de mandat in fruntea clubului, problema renovarii arenei din Sos. Stefan cel Mare a ramas nerezolvata! In situatia in care Dinamo va accede in grupele UEFA, optiunea alb-rosilor se va numi Stadionul "Cotroceni", arena din "Parcul cu Platani" fiind folosita de "caini" si in 1999, la returul cu Benfica Lisabona, scor 0-2!

Viorel Negru -Gardianul

vlad1607
25th September 2004, 14:33
Cu atentie,atitudine si concentrare ne calificam!! FORZA DINAMO! Isper sa devin fanTska Sofia!! :D

IlMILAN
25th September 2004, 15:34
vlad1607: NAPRED PARTIZAN & FORZA VIOLA :D

Arjen_Robben
27th September 2004, 21:55
dinamo se califica pt ca ei joca mai bine sub presiune ..... a aratat-o si in meciul cu spartak unde le-a lipsit putin noroc

ricomuerte
27th September 2004, 22:01
Dinamo - Partizan 0-3, dar nu conteaza...Dinao e campioana,nu?

Carlos Gambino
27th September 2004, 22:51
...Yeah, Rico...! :yeah: dinamo 'sta muerte...! :evil:

ADelPiero
27th September 2004, 23:30
de multos `sta morte :lol: (am glumit)
sper sa castiga dinamo si sa se califice :ok:

armin
29th September 2004, 12:06
Cu atentie,atitudine si concentrare ne calificam!! FORZA DINAMO! Isper sa devin fanTska Sofia!! :D

Am intrat sa va urez ceva de bine, dar se pare ca nu meritati.
Oricum, ati pierdut cam mult teren in tur.

Asa ca, urarea este: Mi se rupe de voi!

WildSkander
29th September 2004, 12:21
Atentie maxima, maine noapte iesim pe interval si sa nu dea Sfantul sa ne isterizam cu miros de oaie :evil:

armin
29th September 2004, 13:24
Maine noapte iesiti ... din uefa. Acolo nu e loc de voi.

vladONE
29th September 2004, 15:47
Stimate lot al echipei Dinamo: e simplu. Daca sunteti uniti si jucati ca niste zmei, ii bateti. Trebuie sa dati mai mult decat puteti. Daca vreti doar sa va luati banu' si va ganditi doar la dansul pe mese, femei, masini si bautura, iar in plus, jucati la valoarea reala care ne-am obisnuit (noi, iubitorii fotbalului in general), nu prea va vad bine. Parca si Otelul era cat p-aci sa-i bata, nu? Voi de ce nu? BAFTA!

PS Ma adresez echipei, pt. ca suporterii nu au ce influenta, din pacate

Pancujunior
30th September 2004, 06:38
Stimate lot al echipei Dinamo: e simplu. Daca sunteti uniti si jucati ca niste zmei, ii bateti.

CE SA FACA MAH, SA-I BATA?? :p
HAI NU MAI DELIRA CA S-AR PUTEA SA LESINI:sleep:
DINAMU NU BATE PE NIMENI, DECAT DACA CUMPARA MECIUL :ciocan:

vladONE
30th September 2004, 09:10
bai tu asta cu locatia-n usa si pe deasupra si rapidist: e foarte interesant ce spui, dar ar fi fair-play sa acordam un pic de incredere lui Dinamo, ce zici? Iar de lesinat or sa lesine dinamovistii daca pierd calificarea si voi rapidistii cand o sa-i plangeti lu' tata Copos in brate la vara ca ati pierdut campionatu'.

Pancujunior
30th September 2004, 09:52
:p N-am io de ce sa-i acord incredere lu dInamu LOL, si asta pentru ca io imi doresc ca aceasta clona comunista sa ia bataie. Decat prost-reprezentat in Europa mai bine sa nu fim reprezentati de loc. Romania trebuie sa iasa in fata cu ce are mai bun, si nu cu o echipa care este o jignire si fata de campionatul romanesc. Io ma consider ofensat ca echipa mea trebuie sa joace cu doua reminescente ale unui regim pe care multi romani s-au sacrificat ca sa-l inlature.
Iar de lesinat nu o sa lesine nimeni, stai linistit, ca pt dinamou ratarea calificarii ar insemna doar un esec (vezi declaratiile lu nea ando :P) , iar RAPID VA CASTIGA CAMPIONATUL anu asta, poate de bucurie sa plangem... :ok: /hello

vladONE
30th September 2004, 10:07
De parca RAPID o fi fost vreo oaza de democratie si independenta pe vremea lu' nea Nicu... Uita-te mai bine la nea Savarina al vostru si , in caz ca nu stii, intereseaza-te si tu putin ce a fost dansul inainte de '89. UTC, iti spune ceva? Si ma vezi te rog si cine este doamna Ana Copos...daca nu stii nici asta, iti voi spune eu

iulian
30th September 2004, 10:07
Io ma consider ofensat ca echipa mea trebuie sa joace cu doua reminescente ale unui regim pe care multi romani s-au sacrificat ca sa-l inlature.
Te referi desigur la Rapid nu ? echipa care (vorba unui coleg de forum) nu a facut niciodata nimic pentru fotbalul romanesc nu ? echipa care se gudura pe langa puterea comunista nu ? echipa care se autointitula "echipa clasei muncitoare nu? echipa care era mai comunista decat Ghe.Dej nu ?

WildSkander
30th September 2004, 11:11
:p N-am io de ce sa-i acord incredere lu dInamu LOL, si asta pentru ca io imi doresc ca aceasta clona comunista sa ia bataie. Decat prost-reprezentat in Europa mai bine sa nu fim reprezentati de loc. Romania trebuie sa iasa in fata cu ce are mai bun, si nu cu o echipa care este o jignire si fata de campionatul romanesc. Io ma consider ofensat ca echipa mea trebuie sa joace cu doua reminescente ale unui regim pe care multi romani s-au sacrificat ca sa-l inlature.
Iar de lesinat nu o sa lesine nimeni, stai linistit, ca pt dinamou ratarea calificarii ar insemna doar un esec (vezi declaratiile lu nea ando :P) , iar RAPID VA CASTIGA CAMPIONATUL anu asta, poate de bucurie sa plangem... :ok: /hello


Toate ultimele performante ale rapiduletzului au fost facute de dinamovisti. In prezent giulestiul este mult mai rosu decat DINAMO. Si diferentele dintre galerii sunt remarcabile, la noi crucea celtica, la voi muzica si distractie ca pentru popor....

mario hd
30th September 2004, 14:02
avand in vedere ca sunt din diaspora sper ca dinamo sa se califice caci nu se prea mai vorbeste de fotbalul romanesc pe aici de o bucata de vreme (in bine). treziti-va romanilor si aratati-ne si lucruri bune!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ok:

Vietnam
30th September 2004, 14:52
Ma ciinilor :cool: ....pardon dinamovistilor! Daca nu va calificati ajungeti in situatia noastra. Si asa cum nici noi nu vrem sa fim comparati cu Dinamo cred ca si reciproca este valabila! :) Asa ca nu aveti decat o solutie :Bateti la minim doua goluri diferenta si zburati mai departe! Iar catelandri .... scuze :evil: suporterii care se considera ciini adevarati, duceti-va ma sa va sustineti echipa ca are mare nevoie. Bafta multa si muscati pina la os ca sirbii nu stiu de vorba buna! :ok:
Andone inspiratie si multa bafta! /hello

Pancujunior
30th September 2004, 18:09
Te referi desigur la Rapid nu ? echipa care (vorba unui coleg de forum) nu a facut niciodata nimic pentru fotbalul romanesc nu ? echipa care se gudura pe langa puterea comunista nu ? echipa care se autointitula "echipa clasei muncitoare nu? echipa care era mai comunista decat Ghe.Dej nu ?

GALERIA LU' RAPID NU E MEMBRA DE PARTID :ok:

ieppy
30th September 2004, 18:17
pai acum nu o mai fi, dar a fost.

DD-Viola
30th September 2004, 18:22
... 0-3 , Napred Partizan !

ricomuerte
30th September 2004, 19:41
Somn usor..Dinamo..va asteapta un cosmar!!

DD-Viola
30th September 2004, 20:57
....dupa cum scrie la Centrul Live...numa' dinamo este in joc...numa' astia au posesia , ei centreaza , ei incusiuni , ei livituri libere...chiar asa sa fie ?... ma indoiesc .

Adrian
30th September 2004, 21:14
Uita-te si tu pe site-ul UEFA, acolo comentariul e mult mai amanuntit si impartial.
Ex: "19' Partizan are enjoying the bulk of the possession and look dangerous coming forward but are still to trouble Hayeu in the home goal."
Hayeu asta cred ca e Gaev saracu'

Saber Rider
30th September 2004, 21:36
Numarul ocaziilor clare de gol este de 1 la 1 dupa parerea mea : capul lui Niculescu scos in extremis de portar, si bara din devierea zidului la o lovitura libera a sarbilor.

Posesie mai mare pentru Dinamo, cu Partizan care trage serios de timp, dar ocazii clare cam nu prea sunt.

A ... si de notat cateva offsideuri sanctionate eronat contra lui Dinamo : sunt total pe dinafara asistentii aia.

vladONE
30th September 2004, 21:51
Chiar mi-e mila de ei: dupa ce ca sunt neinspirati, mai au si ghinion. Sincer, chiar mi-ar parea rau sa piarda. Mai sunt 2 minute din acest moment! Hai Danciule, nu uita ce-ai invatat la Steaua!

ricomuerte
30th September 2004, 21:56
Valoarea lu' Dinamo 0 - 0...atata pot ei :evil:

DD-Viola
30th September 2004, 22:15
,,,rezultat excelent pt dinamo , ...senzational !...., o echipa de superclasa ! , va place ?...adevaru-i altul , nu reusiti sa treceti de mediocritatea in care va scaldati , neputinta ( nu ghinionul ! ) v-a adus acest rezultat , ...iar daca sarbii nu au dorit sa joace , asta nu inseamna ca dinamo a fost mai buna ,... cum cred ca sant destui ( naivi ) care vor sustine asta . BRAVO ! , SUPER !
PS...rico...ziceai ca "atata pot ei "?...ei pot si mai bine de atat , dar n-au vrut sarbii sa-i umileasca si sa le arate de ce sant in stare .

claudio25ro
30th September 2004, 22:18
rusine...si cu asta am spus cam tot!

Angelina Jolie
30th September 2004, 22:20
Mutati-va in Serbia daca va plac asa de tare..
FORZA DINAMO! Nu-i nimic, la anul va razbuna CFR.

sportist
30th September 2004, 22:21
pai acum nu o mai fi, dar a fost.
:ciocan: Bai dom' colonel!
Sa faci parte din clasa muncitoare sau sa ai radacinile in ea nu-i o rusine. Rusine e sa faci parte sau sa ai radacinile in militia nationala.
:D Militienii au pierdut calificarea!
PS Partidiul era cu militieni, nu cu muncitori!

claudio25ro
30th September 2004, 22:22
Citez dupa siteul uefa.com :"FC Steaua Bucaresti withstood a late rally from hosts PFC CSKA Sofia to reach the UEFA Cup group stage 4-3 on aggregate after a draw in Bulgaria tonight.
Early lead
Steaua took command of the game early on and soon extended the 2-1 advantage they held from the first leg. In the 14th minute CSKA captain Todor Yanchev conceded a free-kick in midfield and Steaua worked the ball forward quickly to set up Daniel Oprita, who gave home side's goalkeeper Ivailo Ivanov no chance with a fine header.
Turning point
CSKA had a chance to get back in the tie after 31 minutes but Velizar Dimitrov struck the post with a penalty. Within three minutes Steaua had doubled their lead on the night and extended their aggregate advantage to 4-1. A quick counterattack ended with Sorin Paraschiv scoring with a fine angled finish.
Sakaliev strike
That effectively killed off the tie but CSKA refused to be swept aside and pulled a goal back on the stroke of half-time when Stoiko Sakaliev scored the goal of the game with a ferocious volley that crashed in off the crossbar.
Munteanu role
Buoyed by that strike, CSKA pushed continually for a second, but, led by the experienced Dorinel Munteanu, Steaua managed to absorb the pressure while keeping CSKA on their toes with several dangerous counterattacks. "
.................................................. .................................................. ...............
Sper sa vada si porcea chestia asta...poate data viitoare nu se mai antreneaza atat ptr. grupe...pacat ca sunt dinamovist! :(

ricomuerte
30th September 2004, 22:23
valy2345:"Mutati-va in Serbia daca va plac asa de tare..FORZA DINAMO!"
Trebuie sa-i sustii pe Dinamo(echipa fara valoare) doar pentru ca sunt romani?!?!

Catalanul
30th September 2004, 22:26
pacat ca dinamo nu s-a calificat...
nu-i nimic, si maine e o zi :rolleyes: :D

IlMILAN
30th September 2004, 22:48
A ... si de notat cateva offsideuri sanctionate eronat contra lui Dinamo : sunt total pe dinafara asistentii aia.

Ce offsideuri domne? :o: ai vazut tu fanta...? arbitrajul a fost corect, exact asa cum sunt arbitrate adversarele dinamobilului in campionat.
Cat despre meci...unul urat, pacat ca mi-am pierdut timpul uitandu-ma la el.
Sarbii nu au vrut mai mult.

P.S Wild unde erau aia 60.000 de "catei"? :o: era cam gol stadionul ala, scuze nu era gol...plin de banere:D....si dintre spectatorii cu forma umana cati erau sa vada un meci de UEFA si cati dinamovisti? :D
La Timisoara daca Poli ar juca intr-o cupa europeana indiferent de rezultat nu ar fi injurati proprii jucatori ca la usa cortului,nu poti sa strigi asa ceva pe stadion. Ii iei la suturi dupa dar chiar asa ...sa strigi la proprii jucatori treburi urate?:D Si pe langa asta cand cantati si voi pentru echipa voastra al naibii daca ati fi si voi un pic originali , adaptati tot ce auziti pe la altii :ciocan: , deh NG (NOUA GENERATIE):D

gicu
30th September 2004, 23:42
un rezultat prost pt. Dinamo si spunem la revedere cupei UEFA, la fel cum am spus si pt. UCL. Hopul numit Partizan n-a fost trecut. Rezultatul tur-retur ma indreptateste sa zic ca Otelul a reusit mai mult in fata sarbilor. Si nu datorita lotului, ci pur si simplu pt. ca au vrut mai mult. Rusine jucatorilor ca ne-au facut de ras, pe noi...pe suporteri in primul rand.

Din pacate, dupa inceptul asta de sezon ne asteapta o perioada proasta. Istoria se repeta la Dinamo, dupa fiecare sezon bun urmeaza unul prost. Continuitate=0.

Sergio
30th September 2004, 23:49
Si inca pasa neagra nu s-a terminat, caci vine meciul de duminica... :drak:
Ce mi-a placut a fost ca si galeria lui Dinamo a cantat pana in ultimul minut. :p
In rest, meciul a fost exact ca scorul: nul din toate punctele de vedere. :rosu:
Dinamo, campioana Romaniei? Don't think so. :mda:

gicu
1st October 2004, 00:05
sergio, daca Andone le zice ca tre' sa inscriem, batem la Timisoara. Cu sarbii le-a bagat in cap ca trebuie sa nu primim gol. Ceea ce s-a si intamplat. Insuficient pt. calificare din pacate.

deep purple
1st October 2004, 00:42
Felicitari Dinamo pt punctul obtinut. Pot spune ca era mai bun un 1-0 sau 2-1 pentru punctajul general, dar... e bine si asa.

Sergio
1st October 2004, 01:04
Pentru punctaj era bine sa castige si Steaua si Dinamo...Din pacate doar egaluri pe linie... :(

armin
1st October 2004, 08:59
Pacat ca n-ati profitat de norocul tragerii la sorti, unde ati picat cu cea mai accesibila echipa din cele 5 posibile.

Sper ca acest sut in fund luat de conducere sa se concretizeze intr-un pas in fata in strategia capuselor din conducere. Pentru ca unde nu e concurenta, nimic nu e. Dovada: CSKA bate tot cu 5-0, 6-0 in capionatul lor de kkt, dar in afara bulgariei pierde tot.

giovanni BV
1st October 2004, 09:27
Imi pare rau pentru echipa Dinamo , in nereusita calificare !!! Eu sint pentru toti fotbalistii care reprezinta Romania in toate competitiile internationale !!! Rezultatul dovedeste ca ceva este acolo sus la Dinamo care nu functioneaza bine !!! Nu terenul de joc face diferenta , ci rezultatele echipei , care se vad si in campionat si in celelalte meciuri !!! Poate acum se vor lua masurile concrete in cadrul echipei Dinamo , fara dubiu , daca vor sa reprezinte Romania si anul viitor in cupele europene !!! Ramine de vazut ce se va intimpla de acum incolo !!! Ceva trebuie sa se intimple si cit mai curind , pina nu va fi prea tirziu !!! Suporterii sau dovedit inca odata ca nu sint alaturi de echipa , ci numai alaturi de victorie , si prin atitudinea lor aduc echipei un mare dezavantaj !!! Trebuie sa ne gindim mai mult la fotbal , si mai putin la interesele personale , la nivel de jucator , antrenor , conducator de echipa , sau suporter de echipa !!! Cind acest lucru nu merge , poti cheltui bani fara limita , si rezultatele se vor vedea si in continuare , in detrimentul oricaruia !!! Totul este ...FOTBAL ...care se joaca pe goluri , ce vin de la organizarea si pregatirea echipei !!!

fia
1st October 2004, 09:46
Desi mi-am calcat pe inima si am mers la meci, se pare ca Dinamo e chiar asa cum ii zic suporterii ca e. Trebuie facute ceva schimbari...

Sinn Fein
1st October 2004, 10:34
pacat, se putea obtine un rezultat bun, dar echipa a fost P E N I B I L A..in afara de Petre si Danciulescu, restul varza...

vladONE
1st October 2004, 10:37
Mi-e ciuda si ma oftic, nu pentru poncte de tara si fleacuri dintr-acestea, ci pentru ca sarbii chiar erau de batut! Dar ce sa-i faci, Dinamo dovedeste once again ca e o echipa de ciumeti, cu valoare doar pe hartie. A mai ramas doar umbra campioanei din vara... Nu zic ca altii "rusine", ci doar "pacat"

vasile314tzurka
1st October 2004, 11:03
sirbii au jucat corect, atiot cit pot si au reusit. dinamo nu a putut construi nimic. pacat. repriza a doua cu brasovul a fost doar un foc de paie si arata doar cam pe unde suntem in europa.

Sergio
1st October 2004, 11:57
sergio, daca Andone le zice ca tre' sa inscriem, batem la Timisoara. Cu sarbii le-a bagat in cap ca trebuie sa nu primim gol. Ceea ce s-a si intamplat. Insuficient pt. calificare din pacate.
Daca e cum zici tu, sigur nu le-a zis sa nu mearga la striptease... :rolleyes:

gicu
1st October 2004, 13:22
vorbeam de activitatea in teren...in afara lui fiecare face ce vrea si dupa cum il duce capul :D

Serios vorbind, chiar cred ca Andone speriat de "apararea varza" aratata pana acum a gandit jocul defensiv, incercand sa evite primirea golului. O fi zis ca atacul merge oricum...Acum distributia (aparare, mijloc, atac) a fost oarecum echilibrata...dar la un nivel scazut :(

In rest, are dreptate vasile. cam asta ne e locul in europa. Steaua a avut sansa, e a nu stiu cata oara cand se retrage in aparare si cat p-aci sa si-o fure. Si cu bulgarii le-a mers. Daca nu-si schimba tactica, ramane de vazut pana cand le merge...

cinx
1st October 2004, 14:14
Partizan !!! Partizan !!!

A|3x
2nd October 2004, 00:38
din pacate prea slabi pt Europa :(

Mariusmadmax
2nd October 2004, 01:18
Eliminarea lui Dinamo a stīrnit, pe līngă indignarea suporterilor, o īntreagă discuţie despre ruşine. Unora le e ruşine, altora nu, dar despre asta vom mai vorbi. Īn vreme ce Iordănescu s-a declarat dezamăgit, afirmīnd că "aveam pretenţii mai mari de la echipa campioană", Dinu a adus īn discuţie mercantilismul unora dintre elevii lui Andone, ba a şi pus degetul pe rană cīnd i-a numit pe aceştia "oameni care au intrat prea repede īn fotbalul mare". Rana e īnsă cu atīt mai adīncă, dar şi mai greu de vindecat, cu cīt a fost provocată şi de conducere, vinovată de a fi vīndut pe cine şi cīnd nu trebuia, la bucată şi en-gros. Dacă Dinamo a ajuns īntr-un punct mort, căderea nu poate fi atribuită numai jucătorilor.

Conducerii lui Dinamo ... dar si arbitrilor romani : Corpodean , Serea , Helesteanu , Balaj , Burloiu , Altmaier , Farcas etc

Denis
2nd October 2004, 08:17
Imi pare rau ca am votat "Da". Ambele echipe au jucat prost dar dinamo a fost echipa mai slaba shatata tot :rosu: :mda: .

iulian
2nd October 2004, 12:44
Fl. Petre: «Muncim pentru banii pe care ii luam, ba, saracilor!»

Suporterii dinamovisti nu au digerat deloc eliminarea cainilor din Cupa UEFA, care a compromis un intreg sezon pentru gruparea din Sos. Stefan cel Mare. Aproximativ 50 de fani ai "alb-rosilor" au mers, imediat dupa meci, la Stadionul Dinamo, pentru a cere socoteala jucatorilor. Suporterii au intrat in vestiar, acolo unde elevii lui Ioan Andone erau cu capetele plecate. In momentul in care fanii au vrut sa vorbeasca, Fl. Petre, caruia un suporter i-a transmis ca: "Mai bine dadeai coltul!", a inceput sa tipe si sa-i goneasca. "Am intrat peste ei in vestiar! Erau toti jucatorii, mai putin Niculescu. Stiau ca sunt vinovati si tineau capetele in pamant. Petre tipa ca istericul sa iesim afara! I-a pus mana in gat lui «Ceapa» ( membru al galeriei). Acesta a vrut sa-i dea una lui Petre, dar s-a abtinut! «Tararache» (alt membru al galeriei) i-a zis: «Castigati sute de mii de dolari si de noi va bateti joc!». Petre i-a raspuns: «Muncim pentru banii astia, nu ca tine, saracule!». A uitat cand il vizitau Elias si cu Tararache in spital, cand nimeni nu-si mai aducea aminte de el! Andone a stat mai mult de vorba cu noi, dar era foarte afectat. S-a purtat o discutie foarte civilizata, ne-am adresat numai cu «domn profesor», dar, in stilul lui, nu a dat vina pe nimeni", a povestit un fan al "cainilor rosii". Din fericire, nu au fost semnalate alte incidente. Ieri, nici Fl. Petre, nici un alt oficial dinamovist nu au putut fi contactati pentru a confirma cele semnalate de suporterii "alb-rosilor".

alex36
2nd October 2004, 23:13
Ce offsideuri domne? :o: ai vazut tu fanta...? arbitrajul a fost corect, exact asa cum sunt arbitrate adversarele dinamobilului in campionat.
Cat despre meci...unul urat, pacat ca mi-am pierdut timpul uitandu-ma la el.
Sarbii nu au vrut mai mult.

P.S Wild unde erau aia 60.000 de "catei"? :o: era cam gol stadionul ala, scuze nu era gol...plin de banere:D....si dintre spectatorii cu forma umana cati erau sa vada un meci de UEFA si cati dinamovisti? :D
La Timisoara daca Poli ar juca intr-o cupa europeana indiferent de rezultat nu ar fi injurati proprii jucatori ca la usa cortului,nu poti sa strigi asa ceva pe stadion. Ii iei la suturi dupa dar chiar asa ...sa strigi la proprii jucatori treburi urate?:D Si pe langa asta cand cantati si voi pentru echipa voastra al naibii daca ati fi si voi un pic originali , adaptati tot ce auziti pe la altii :ciocan: , deh NG (NOUA GENERATIE):D
Milane,mai usor cu ironiile!Poli AEK este cumva originala?Asa ca m-am acrit de "arfele"voastre de timisoreni originali,civilizati ,destepti,culti,etc....Voi suferiti de o" boala" care se numeste INFERIORITATE!.Noi chiar daca suntem acum la podea.Avem puterea si taria sa o luam de la capat ,si sa n-e luptam sa ajungem acolo sus unde n-e este locul.Pe cind voi va" zbateti "de 50 ani prin A,B,si C
O sa revin dupa meciul de maine ,cand v-a veni si randul vostru sa suferiti o noua deceptie!

Catalanul
2nd October 2004, 23:26
@alex...
''o-k, v-e-i r-e-v-e-n-i m-a-i-n-e c-a s-a n-e t-r-a-n-s-m-i-t-i- f-e-l-i-c-i-t-a-r-i-l-e t-a-l-e p-e-n-t-r-u v-i-c-t-o-r-i-a n-o-a-s-t-r-a'' :p :drak: :lol:

Red Heat
4th October 2004, 10:20
felicitari pentru victoria noastra ! :)

Doctor_Satan
4th October 2004, 11:09
Daca Dinamo trebuia sa "razbune" eliminarea Otelului (ca cica ar fi echipa mai buna), stau si ma intreb de ce oare Otelul (care a jucat la Constanta meciul de pe teren propriu si doar ghinionul lor fantastic i-a oprit sa se califice) a pierdut calificarea la un golaveraj mai bun decat Dinamo?
Asta-i subiect de meditatie asupra finalei Cupei Romaniei, meci in care mi s-a parut suspect ca Sorin Cartu a folosit protarul de rezerva si a tinut patru titulari pe banca (dintre care unul care a inscris 3 goluri in ultimele 2 meciuri si a fost introdus doar prin minutul 70)!
Eu zic ca finala Cupei a fost blat si e doar parerea mea!

ADelPiero
4th October 2004, 15:14
ce meci fain a fost sa fiu ;)
Danciulescu - omul meciului :evil:

alex36
6th October 2004, 08:38
@alex...
''o-k, v-e-i r-e-v-e-n-i m-a-i-n-e c-a s-a n-e t-r-a-n-s-m-i-t-i- f-e-l-i-c-i-t-a-r-i-l-e t-a-l-e p-e-n-t-r-u v-i-c-t-o-r-i-a n-o-a-s-t-r-a'' :p :drak: :lol:
a-m r-e-v-e-n-i-t. T-e f-e-l-i-c-i-t p-en-t-r-u e-t-e-r-n-e-l-e v-o-a-s-t-r-e i-n-f-r-a-n-g-e-r-i i-n f-a-t-a C-A-I-N-I-L-O-R :D :ok:

suporterita
6th October 2004, 09:49
felicitari pentru victoria noastra ! :)

ai gresit theadul! anul asta discutati numai despre campionat cum o sa-l luati din nou cu Savaniu si Corpodean si eventual sa va pregatiti pentru preliminariile C.L.

Red Heat
7th October 2004, 10:40
noi macar mai luam din cand in cand cate un campionat. voi de 4 ani.... seceta mare :)

sotostone
7th October 2004, 10:52
Chiar nu conteaza cum ia Dinamo campionatu', important e ca l-a luat si Steaua nu. Daca ar fi luat si calificarea cu Partizan la fel....nu era nici o problema...
by the way l-a luat (campionatul) prin victorii in stil Steaua - cu un sezon inainte - 1-0 la limita in minutul 90 (fara sa ia campionatul:D)

parerea mea

iulian
7th October 2004, 10:57
noi macar mai luam din cand in cand cate un campionat. voi de 4 ani.... seceta mare :)
Si sa demonstrat in cupele europene cam cum luati voi "cate" un campionat ...........

axterix
7th October 2004, 11:43
Dinamo a jucat nashpa|
cu asa joc ce vrei sa cauti in cupa?

Mariusmadmax
8th October 2004, 02:12
cit mai reusiti sa plangeti p-aici ?
Dupa doua jocuri rusinoase ... hai pa catelushi rosii :evil:

ieppy
8th October 2004, 08:31
Drum bun si sa te faci disparut, ca altfel te fac catelushii.