PDA

View Full Version : Liga 1 - o etapa intreaga under 2.5 gol - sunt sanse ?



White Shadow
14th June 2009, 21:08
Dupa cum ati vazut pe threadul meu cu bilete......vreau sa incerc din sezonul viitor de liga 1 sa prind o etapa intreaga, 9 meciuri under 2.5 gol si as vrea sa aflu si parerea voastra in legatura cu acest lucru...voi ati mai pariat in ultima perioada...pe cand eu doar am urmarit meciurile...

Sunt sanse mari sa prind o etapa intreaga under 2.5 gol sau nu are rost sa mai ma deranjez ?

Sunt mai multe motive pentru care presimt eu ca va iesi o etapa intreaga under 2.5 gol...am facut si pe threadul meu o analiza.....

1.Foarte multe echipe din liga 1 practica un anti-joc de toata frumusetea....
2.Sunt cateva echipe gen Brasov,Steaua, Urziceni care au o defensiva destul de puternica dar care si marcheaza destul de putin.
3.Urmeaza meciuri in Europa pentru primele 6 clasate si stiti povestea made in Romania : "am fost obositi si din acest motiv am castigat doar cu 1-0 cu nu stiu ce echipa"...
4.Brasov a castigat cu 2-0 impotriva celor de la Dinamo cand au jucat acasa si atentie...era ZAPADA pe teren...deci poate mai vin ceva vremuri cu zapezi, terenuri grele si conditii meteo greu de suportat pentru jucatorii sensibili din Romania.
5.Jucatorii din liga 1 alearga foarte putin......e dovedita treaba...
6.Altii petrec prin cluburi inainte de meciuri si nu mai au chef de fotbal...
7.La noi se demit foarte usor antrenorii si logic ca se cam fute tot sistemul de joc deoarece fiecare are alte idei....dovada e ca vreo 7 echipe isi cauta antrenor...
8.A sosit in liga 1 si Ceahlaul si nu mai tin minte dar astia parca in liga a doua au avut multe victorii cu 1-0....
9.E criza financiara si nu vom vedea transferuri prea multe.....deci vor ramane tot lesinatii aia....
10.Incalzirea globala...
11.Subtierea stratului de ozon...
12.Doua etape din sezonul trecut s-au terminat under 2.5 gol.....etapa nr 10 si etapa nr 19...
13.Inca vreo 15 etape din sezoanele trecute au fost la o singura partida de a se termina under 2.5 gol...
14.Timpul este acum in accelerare (sau in colaps). Timp de mii de ani Rezonanta Schumann sau pulsul (bataia de inima) Pamintului a fost de 7.83 cicli/ secunda. Militarii au folosit-o ca pe o referinta foarte valabila. Insa, inca din 1980 aceasta rezonanta a crescut incet, dar sigur. Acum este de peste 12 cicli/secunda.
15.De multe ori am adormit in timp ce vizionam partide din liga 1...

Celso
14th June 2009, 21:30
este posibil sa iasa, dar trebuie sa ai rabdare de fier, io unul nu as rezista:D

ce este interesant in Liga 1, am vazut ca foarte greu castiga oaspetii ...

eu unul vreau sa vad ca mi-ar face o echipa de vreo 4 ori OVER consecutiv as lasa-o balta:P

in Franta nu ai urmarit? cam la cate etape iese o etapa numai cu under?:)

gabi94
14th June 2009, 21:40
parerea mea este ca sansele ca sa avem o etapa under 2,5 la toate meciurile sunt aproape de zero...cotele sunt jenante
la ce agentie ai vrea sa joci ?

White Shadow
14th June 2009, 21:53
Celso...in Franta situatia e urmatoarea...

in ultimele 4 sezoane....6 etape au fost la un singur meci de under 2.5 gol....dar ei au 10 meciuri intr-o etapa si nu 9 cum avem noi, deci 6 etape au fost 9/10...e interesant si in Franta dar prefer sa incerc in Romania avand in vedere ca trebuie sa prind 9/9 si nu 10/10......plus ca in Romania au iesit doua etapa sezonul trecut under 2.5 si 8 etape in ultimele 3 sezoane au fost 8/9...

Gabi....la Gamebookers...chiar.....ai idee cam ce cote am la under 2.5 in liga 1 ?....1.60....1.50 ?....ma gandesc ca atunci cand va juca Dinamo cu Iasi nu voi avea la under 2.5 cota 1.50....nu ?

gabi94
14th June 2009, 22:06
ca medie pe aici sunt cotele la GB..oricum unele din cele mai scazute raportat la alte agentii..
cred ca insa o sa mai intervin& o problema daca vrei sa abordezi aceasta strategie ,si anume faptul ca meciurile din liga noastra se desfasoara vineri -duminica ,si nu de fiecare data sunt afisate pentru toate meciurile cotele de under 2,5 la gb in ziua de vineri

White Shadow
14th June 2009, 22:19
da.....asta ar fi o problema....oricum in primele 2 etape am sa vad care e treaba si in caz ca nu voi avea afisate cotele de under 2.5 la gb in ziua de vineri atunci am sa caut o alta agentie....

TaciAcolo
14th June 2009, 22:47
dupa etapa 1 5 e bine s ajoci asa ceva cand echipele sunt mai asezate ...... de evitat in primele etape si pe final

relansat
15th June 2009, 13:17
da` te plictisesti rau?

un bilet la loto ti`ar prinde mai bene :rolleyes:

White Shadow
15th June 2009, 16:52
nu joc la loto ca acolo e mani****ta treaba.....

Elvis81
15th June 2009, 17:07
nu joc la loto ca acolo e mani****ta treaba.....

bine ca pariezi pe liga 1 ca aici nu e mani****ta treaba:happy:happy:happy:happy

White Shadow
15th June 2009, 17:18
:ras-plans: da ma...dar mai mari sanse ai sa prinzi 9 din 9 decat 6 din 49 :yeah:

Aurel.D
15th June 2009, 18:47
e o varianta interesanta....

White Shadow
15th June 2009, 19:04
o incerci si tu ?

am facut un calcul si ai nevoie doar de vreo 2900 si ceva de lei pentru tot sezonul....din august 2009 si pana in luna mai 2010 dar si daca prinzi 3 etape te-ai scos...iti cumperi un BMW.

motivul principal pentru care incerc aceasta metoda este.......ca nu fumez.....

Aurel.D
15th June 2009, 19:07
Au si la "gamebookers" optiunea asta? M-ar tenta, dar sa vedem ce o mai fi pana atunci. :)

White Shadow
15th June 2009, 19:11
da...normal ca au cote la under 2.5 gol dar Gabi a scris pe aici ca e posibil sa nu le afiseze vineri pe toate....dar las ca noi o sa fim pe faza in prima etapa....ca sa vedem care case de pariuri le afiseaza de vineri inca pe toate si atunci iti dai seama ca ii vom zice la gamebookers vorba lu Badea "pa pa pa pa pa pa pa" in caz ca nu ne va satisface cerintele.....

Elvis81
15th June 2009, 19:48
motivul principal pentru care incerc aceasta metoda este.......ca nu fumez.....

sa stii ca nu e o idee rea..la cum se joaca la noi:( trec si eu de la kent la carpati si ma apuc si eu:happy:happy

Ceva de genul asta am vrut sa fac si eu mai demult,insa eu imparteam in 2 bilete o etapa..de fapt faceam un bilet intreg si dupa aia pe ala il imparteam(numai ca eu jucam over in olanda2)

PS Strategia ta e cel mai potrivit de jucat la bet365..apar si cotele rapid si nici nu fac figuri la plati

Lover
15th June 2009, 19:52
parca tin minte o etapa in care au fost toate under...
si o etapa in care au fost toate X la pauza, cote si mai bune. la o cota medie de 2 pt X la pauza, din 9 meciuri faci o cota de 512.
la 1.65 la under... faci doar ~90.

Elvis81
15th June 2009, 20:03
este vreun site care iti arata statisticile astea,sau tre' sa cauti ca disperatu'? ca x la pauza iesea des in ligile inferioare in Anglia acu' ceva vreme

gabi94
15th June 2009, 20:42
PS Strategia ta e cel mai potrivit de jucat la bet365..apar si cotele rapid si nici nu fac figuri la plati
nici la bet 365 nu apar toate cotele de under 2,5 vinerea ...cel putin asta am observat in ultima parte a campionatului...
cred ca la expekt sunt afisate ...sau bwin dar de aceasta din urma am vazut ca se plang foarte multi pariori...

White Shadow
15th June 2009, 20:43
parca tin minte o etapa in care au fost toate under...
si o etapa in care au fost toate X la pauza, cote si mai bune. la o cota medie de 2 pt X la pauza, din 9 meciuri faci o cota de 512.
la 1.65 la under... faci doar ~90.

pe threadul meu cu bilete am facut o analiza cu tot ce s-a intamplat in liga 1 in ultimile sezoane...legat de meciurile under 2.5....

90 e perfect.....90 x 50 in caz ca iese prin octombrie...egal 4500 lei
90 x 100 in caz ca iese prin decembrie ....egal 9000 lei

e perfect daca voi avea o cota finala de 90

e adevarat ca si daca a iesit de doua ori in sezonul trecut acest lucru nu inseamna ca va iesi si in sezonul urmator macar o etapa....dar....de ce sa nu incerci....nu iti bati capul cu tot felul de analize...statistici....nici un stres....e ca si cum ai juca la un joc de noroc....doar ca nu intreci masura la bani....din start esti constient cati bani poti sa pierzi si cati joci...nici mai mult ...nici mai putin.....

las Gabi ca vom vedea in prima etapa care le va afisa pe toate inca de vineri....

relansat
15th June 2009, 21:02
cre`ca ma bag si io dom`le :D

daca nu`mi iese, te ucid :P

TigerSharkz
15th June 2009, 21:42
cred ca o sa incerc si eu dar in liga 1 din franta sau o sa incerc toate meciurile over in liga 1 din germania

White Shadow
15th June 2009, 21:54
asa te vreau Relansate....daca o sa fim mai multi atunci iese....facem documentarul The Secret 2 : "mai multi pariori de pe siteul onlinesport si-au dorit doarte mult ca sa iasa o etapa intreaga din liga 1 Romania under 2.5 gol si in cele din urma s-a produs minunea"....

Tiger....in Germania nu stiu care e treaba....

Eu am avut de ales intre Franta si Romania si dupa cateva analize am decis sa merg pe mana romanilor....

resita
15th June 2009, 21:56
cred ca o sa incerc si eu dar in liga 1 din franta sau o sa incerc toate meciurile over in liga 1 din germania

over ar merge in germania

umbro, miai dat subiect de studiu in aceasta pauza competitionala :drak:

White Shadow
15th June 2009, 22:04
asa Resita ...analizeaza...avem la dispozitie o luna si cateva saptamani sa ne pregatim din toate punctele de vedere....psihic...fizic...eu deja am inceput sa fac cateva flotari..

resita
15th June 2009, 22:13
si eu am inceput ..............................



................ sa fac burta :(:(

Cristy RVD
15th June 2009, 22:16
Eu zic ca e mai realist sa incerci un over in Germania decat un under in Romania.Nu zic ca nu-s sanse, dar e mai greu.
In Germania sunt echipe ca Wolfsbur,Werder,Hoffenheim sau Bayern care inscriu fioarte mult, dar si primesc goluri.

E interesanta ideea, o sa ma uit putin peste rezultatele din sezonul asta.

janu03
24th June 2009, 11:18
am analizat toata etapa din anglia si in afara de meciurile pe care le-am ...... Bastia eu mas duce pe under 2.5 pe vaslui cu mioveni …. sunt buni cei de la .... pariul a fost pierdut, dar a trebuit sa-i calculez profitul pe intreaga luna .... sunt sanse ca bremen a luat gol acum si tre sa iasa la joc…chiar in 10

Aurel.D
24th June 2009, 12:34
Si in Anglia sau Spania cred ca merge "peste 2.5". Oricum de analizat...totusi cam in ce perioada a campionatului sunt sanse sa iasa sub 2.5 in Romania? Eu zic ca in primele etape, cand nu sunt asezate echipele.

sun
24th June 2009, 13:34
In Spania nu cred ca se poate. In Anglia si Franta ar merge un under . Tin minte niste etape din Ligue 1 de anul trecut cu 4-5 rezultate de 0-0.

In Romania clar merge mai bine un under decat over. Si de preferinta in primele 3 etape.

Anul trecut a fost un singur over in prima etapa din Romania.

White Shadow
24th June 2009, 17:43
am analizat toata etapa din anglia si in afara de meciurile pe care le-am ...... Bastia eu mas duce pe under 2.5 pe vaslui cu mioveni …. sunt buni cei de la .... pariul a fost pierdut, dar a trebuit sa-i calculez profitul pe intreaga luna .... sunt sanse ca bremen a luat gol acum si tre sa iasa la joc…chiar in 10

nu am inteles nimic :ras-plans:

userul ghicitoare :ras-plans:

Fanatic 88
24th June 2009, 18:01
nu am inteles nimic

credeam ca sunt singurul .... am citit de 5 ori si nu inteleg ce vrea sa spuna :)

Elvis81
24th June 2009, 18:02
completeaza tu pe liniile punctate:happy

Fanatic 88
24th June 2009, 18:15
nu i-ai editat tu postul ? :happy

glumea desigur ...cred ca sunt pauze de efect :D

Elvis81
24th June 2009, 18:17
pai daca il edita cineva ar fi aparut sub el "last edited by".. mai sunt si oameni care gandesc cu pauze:D

LE mi-am dat seama care e faza cu ala..foloseste un program de traducere si de aia avea pauze.el incearca sa faca reclama prin semnatura dar i-o editez eu imediat:drak:

Celso
21st July 2009, 18:41
si daca iese under prima etapa ce faci? castigi 550 lei ...si inchizi afacerea?

messi19
21st July 2009, 20:09
ti-a raspuns Shadow aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=344558&page=19

White Shadow
4th October 2009, 20:26
3.Urmeaza meciuri in Europa pentru primele 6 clasate si stiti povestea made in Romania : "am fost obositi si din acest motiv am castigat doar cu 1-0 cu nu stiu ce echipa"...

ce v-am zis eu :ras-plans::ras-plans::ras-plans:

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/54783/stoichita-da-vina-pe-oboseala.htm

problema e ca astia de la Rapid nu au meciuri in Europa...sa-i futa isoria :ras-plans:

Datenshi
5th October 2009, 11:44
Partea buna e ca s-ar putea sa ai niste cote uriase la under pe Rapid. Daca prinzi o etapa mai cuminte te scoti. :)