PDA

View Full Version : Viorel Hizo: "Plec"



Ebbe04
14th June 2009, 11:17
Tehnicianul Viorel Hizo a ajuns la un acord cu George Copos privind rezilierea contractului cu Rapid, deoarece nu a reusit sa indeplineasca obiectivul propus, si anume calificarea in Liga Europa. "Eu aveam contract pe doi ani, insa acum, in vara, daca as fi calificat echipa, atunci era optiunea mea daca voi continua sau nu. In situatia de acum, a ramas sa decida conducerea, iar dupa o discutie cu domnul Copos, ne-am hotarat sa nu mai raman. Plec, insa eu nu mai ramaneam nici daca reuseam calificarea in Liga Europa", a spus Hizo.

Antrenorul in varsta de 62 de ani spune ca a crezut mereu ca poate indeplini obiectivul, insa a avut mult ghinion pe perioada mandatului sau. "Cand am venit, eram convins ca ne putem caifica, dar am avut si ghinion. Am avut multi jucatori accidentati, au fost si alte multe probleme. Am ramas fara Bozovic, Cesinha si multi altii. Sa stiti ca nu banii au fost marea problema la Rapid, ci alte lucruri, despre care as prefera sa nu vorbesc acum", a adaugat Hizo, care a preluat Rapidul inaintea etapei a 29-a, dupa plecarea lui Marian Rada, si a obtinut 3 victorii, un egal si doua infrangeri.

http://www.romanialibera.ro/a156872/viorel-hizo-plec.html

samar
14th June 2009, 14:23
Oricum Hizo este un antrenor de criza la Rapid :D Cred ca o sa vina Vio Moldovan ;)

Ebbe04
14th June 2009, 18:58
Oricum Hizo este un antrenor de criza la Rapid :D Cred ca o sa vina Vio Moldovan ;)
Da, poate sa fie bun Moldovan... Un sezon cu abstinenta din Europa prinde poate chiar bine rapidistilor.... Au nevoie de putin timp, sa se clarifice cateva lucruri si sa se stabilizeze in Liga :) .