PDA

View Full Version : GP-ul Belgiei



cipi13
26th August 2004, 17:53
Cine o sa cistige....sau mai bine spus, va reusi cineva sa ii intirzie lui Schumacher cistigarea unui nou titlu ?

Eu cred ca nu....voi ce ziceti ?

bapsy
26th August 2004, 18:45
Dupa ce Marele Premiu al Belgiei a lipsit anul trecut din cauza interdictiei reclamelor la marci de tigari impuse de belgieni, iata ca Spa este din nou in calendarul competitional ...

Acest circuit este unul dintre cele mai iubite de catre pilotii de Formula 1 si constituie o tema la care M. Schumacher si J. P. Montoya sunt de acord (!) : amandoi declara acest circuit ca fiind circuitul lor favorit.

Campionul mondial din 1967 Denis Hulm declara ca "Spa face diferenta dintre baieti si barbati" ... oare Montoya ne va dovedi de data asta ca este BARBAT?

Catalanul
26th August 2004, 21:40
cred ca Schumacher isi va adjudeca al 6-lea titlu de campion mondial la F1 la Spa
unicele probleme i le poate pune Alonso cred eu, dar... :sleep:

RedBaron
27th August 2004, 02:28
Ar trebui sa fie un GP mai interesant. Poate avem noroc de vreme capricioasa.
Circuitul fiind lung (cred ca cel mai lung tur aici se inregistreaza) va amplifica in oarece masura diferenta de performanta intre monoposturi. Daca mai iei in considerare ca e un circuit f.tehnic... sunt toate premisele ca Schumi sa ia al 7-lea titlu, in GP-ul cu nr. 700 din istoria S.F. Inca un atu ptr Schumi il constituie si experienta(=rezulatele) acumulate aici.
Asadar cartile par a fi pe fata, dar in F1 multe se pot intampla. Cum spuneam, un factor ar putea fi vremea. Altul... probabilitatea tot mai mare ca Schumi sa abandoneze din cauze tehnice, si mai sunt ele... :rolleyes:
Forza Ferrari!
PS=cand mai creati cate un topic din asta, puneti si un poll, sa mai votam.
@bapsy: de Montoya nu cred ca tre' sa ne indoim... Poate de Alonso ca el e cel mai tanar dinre toti. Apoi Schumi, Panis, astia au si copii ;)

cipi13
27th August 2004, 10:54
Daca o sa ploua macar sa ploua pe la mijlocul cursei....sa avem parte de ceva agitatie...

Am uitat de poll....scuze :(

onci66
27th August 2004, 15:25
daca ploua sa terminat cursa ... la cum conduce Schumi pe ploaie nu cred ca este vreun pilot care sa-i stea in fata :D

RedBaron
28th August 2004, 19:41
Nu stiu cati dintre voi au vazut azi sesiunile de calificari, dar mi s-a parut ca timpii lui Schumi au fost extraordinari. Normal si avantajul cumulat pe un tur asa lung dat de Ferrari a contat, dar oricum... Mi s-a parut incredibil ce a reusit.
Trulli in pole, si Alonso in grila a 2a. Va fi un start interesant.

giovanni BV
29th August 2004, 08:39
SCHUMACHER cistiga , numai daca bolidul lui nu-i va face figuri , si poate il ajuta si el pe Barichello , pentru ca i-o datoreaza !!!

realmadrid.com
29th August 2004, 13:56
Eu unul sper sa castige Montoya, dar nu am prea multe sperantze:(, cred ca pana la urma Schumi va castiga titlul la Spa si poate so gandi sa se retraga:D...

onci66
29th August 2004, 17:33
cred ca astia de la Ferari se joaca ca soarecele cu pisica,pai pe un asemenea circuit de viteza monoposturile se miscau in reluare? :rolleyes:
astia testeaza ceva nou la masina, nu? :rolleyes:

fia
29th August 2004, 17:52
Uite ca a castigat Kimi... Oricum, ciudata cursa

Sergio
29th August 2004, 19:09
Cursa ciudata, comentariu sub orice critica... :headbang:
Bravo Kimi! /hello

MaPaX
30th August 2004, 10:53
Ma bucur ca a castigat KIMI RAIKKONEN! /hello KIMI :yeah: KIMI :ok: KIMI :great: KIMI /OLE/ KIMI

:cya: (cand te retragi ma ca strici spectacolul F1) Schumacher :degete:

cipi13
30th August 2004, 13:11
Cursa ciudata....nu prea am inteles mult timp ce fac oamenii aia acolo....
Dar pina la urma a fost o etapa cu doi cistigatori....

Comentariul a fost asa de prost ca mi s-a facut dor de Miki....

bapsy
30th August 2004, 13:54
Concluzia: Kimi este BARBAT ca a castigat cursa, Schumi si mai barbat ca a castigat campionatul ...

Pacat ca am fost plecata si nu am vazut cursa, dar bineinteles ca mi-am inregistrat-o, asa ca daca ziceti voi ca a fost ciudata merita vazuta, dar din cate am inteles fara sonor ... asa voi face :D

cipi13
30th August 2004, 15:19
Despre comentariu nu pot decit sa iti spun cum au incheiat...
" Ne vedem peste aproximativ doua saptamini...."
De parca nu e sigura data urmatorului mare premiu..

ricky
30th August 2004, 18:29
SURPRIZA DE PROPORTII IN FORMULA 1 !!!

SCHUMI A DEVENIT CAMPION MONDIAL ! :evil:

Sergio
30th August 2004, 19:32
Anuntul ar fi trebuit sa sune asa: Surpriza de proportii! Schumi a terminat pe 2! :D

oaspetele
3rd September 2004, 10:59
am revenit !
felicitari Raikkonenn !
si Schumi !!

priza nu a avut impamantare !!!

:mad:
mi-a stricat de 3 ori calculatoru.............