PDA

View Full Version : Semintele interzise pe Stadionul Municipal Vaslui !!!



Stefan_Cel_Mare
12th June 2009, 13:46
"Conducerea clubului FC Vaslui a stabilit ca, incepand din sezonul 2009-2010, semintele sa fie interzise pe Stadionul Municipal Vaslui. Astfel, fanii nu vor mai putea intra pe stadion cu seminte, evident, fiind astfel interzis si consumul acestora in incinta arenei."

O lovitura de imagine extraordinara !!!
dar sa vedem cum o sa fie in practica,daca se va pune in practica !

dardar_3
12th June 2009, 13:51
I-a afectat grindina productia lui Porumboi? :D

Nightwish
12th June 2009, 15:22
Foarte bine... CFR Cluj a dat tonul in privinta asta si mi s-ar parea normal ca toate cluburile sa faca la fel...

Stefan_Cel_Mare
12th June 2009, 15:57
eu nu am mai auzit ca pe vreun stadion din Romania sa fie interzise semintele ,dar daca tu spui ca la CFR era deja regula asta ,te cred.
mi se pare o initiativa laudabila ,cu toate ca atunci cand ma duceam pe stadion mai manacam si eu seminte :D:D:D...

Elphax
12th June 2009, 16:00
foarte bine! cred ca vor pierde 25% din spectatori ...

Stefan_Cel_Mare
12th June 2009, 16:03
legat de mancatul semintelor trebuie sa va zic ceva :

eram la meciul Vaslui-Timisoara(frumos meci ),si in spatele meu un domn la 50 de ani ,normal,manca seminte .mancam si eu :D.la un moment data faza spectaculoasa ,se ridica tot stadionu,aia din spate se pun jos,eu mai stau vreo 30 de secunde in picioare ,cand sa ma asez scaunul plin de coji de seminte .ma uit la el cu o privire de parca as fi vrut sa il mananc(cred ca mai era si 0-2) ,mai trece timpul,am mai simtit cate o samanta asa pe langa mine ,cred ca m-a vazut ca eram grav deranjat ,si imi sopteste la ureche :" esti pe stadion ,nu esti la teatru", m-am intors la el si i-am zis :"daca nu bate Vasluiu vezi tu stadion ." dar a batut Vasluiul (4-3).meci de poveste !intamplare de povestit .

Stefan_Cel_Mare
12th June 2009, 16:07
foarte bine! cred ca vor pierde 25% din spectatori ...

sa zicem pierd 25% dintre spectatori pt sezonul urmator,dar cu timpul se vor intoarce ,si vor fi si mai civilizati .
off topic- legat de intunecarea globala ,am facut un referat pt la facultate ,am luat 10 :P

Vladek
12th June 2009, 17:45
Asta nu e stire, e science-fiction. Sa incerci in Moldova sa interzici semintele ( nu doar pe stadion, oriunde ) e ca si cum ai incerca sa interzici whisky-ul in Irlanda. Ar fi revolutie, oamenii ar incepe sa stranga arme si explozibil :D

JJ
12th June 2009, 19:30
Ma, la cata reclama i-ai facut topicului astuia ma asteptam la mai multe discutii pe-aici. :P

Fumatul pe stadion cand il interziceti? :D

Stefan_Cel_Mare
14th June 2009, 20:00
Asta nu e stire, e science-fiction. Sa incerci in Moldova sa interzici semintele ( nu doar pe stadion, oriunde ) e ca si cum ai incerca sa interzici whisky-ul in Irlanda. Ar fi revolutie, oamenii ar incepe sa stranga arme si explozibil :D

cred ca in toata Romania se mananca seminte ,mai ales pe stadion.nu inteleg de ce ai zis tu numai de Moldova ??? pt ca esti un pic redus ...

iuli_vl
14th June 2009, 20:02
"Conducerea clubului FC Vaslui a stabilit ca, incepand din sezonul 2009-2010, semintele sa fie interzise pe Stadionul Municipal Vaslui. Astfel, fanii nu vor mai putea intra pe stadion cu seminte, evident, fiind astfel interzis si consumul acestora in incinta arenei."

Foarte tare frate!!