PDA

View Full Version : Liga Campionilor la TVR1 ce parere aveti?



iulian_1976
11th June 2009, 22:08
TVR va transmite Champions League, Pro TV ramane fara fotbal!
de A.S. HotNews.ro
Marți, 1 aprilie 2008, 6:08 Sport | Fotbal


Postul national de televiziune TVR a castigat drepturile de transmisie pentru prima optiune din Liga Campionilor la fotbal, urmatoarele trei editii (2009 - 2012). TVR plateste 35 de milioane de euro pentru a recupera Liga Campionilor, competitie pe care a transmis-o de la primele editii, dar o pierduse la un moment.

Castigarea primei optiuni inseamna ca TVR va transmite jocul unei echipe romanesti. A doua optiune si rezumatele apartin Boom TV.

Actualul detinator al drepturilor pentru Champions League, Pro TV ramane fara licente de transmisie in fotbal: nu a licitat pentru Liga 1 (castigata luni de RCS si RDS), iar in toamna, la licitatia pentru echipa nationala, s-a retras la un moment dat, considerand ca suma platita de concurenti nu este realista din punctul de vedere al rentabilitatii.

-----------------------------------------------------------------------

Mie personal imi placeau comentatorii de la Pro tv ce parere aveti ?

Elphax
11th June 2009, 22:24
nu e mai rau ca inainte, mai multi au sanse sa se uite, TVR transmite si in HD :D

daca lua Antena era dezastru, au comentatori jalnici ...

Novac
11th June 2009, 23:03
Este bine ca-i la TVR, ca vede tot poporul meciurile lui dinamo din CL:yes:

iulian_1976
11th June 2009, 23:14
Pai incep strainii sa cunoasca orasele Romaniei.:D

moty
12th June 2009, 16:21
E nasol ca de fapt au castigat doar prima optiune. Ce facem cu resdtul meciurilor, sau macar cu rezumatele? Boom are acoperire cam cat GSP, asa ca...
De comentatorii Protv-ului ma cam saturasem.

kain
12th June 2009, 16:33
Tot pe PRO TV e cel mai bine :ok:

El Pistolero
12th June 2009, 18:09
adica vor transmite doar un meci pe saptamana,si cand o sa iasa urziceni nu vor mai transmite?:groggy:

iuli_vl
12th June 2009, 18:38
Urasc comentatori antenei 1 si tvr-ului,imi placeau comentatori protv-ului si cei din b1 tv,care comentau serie a.

Denis
13th June 2009, 08:35
Cosmescu, Enachescu si Gradinescu sunt, dupa parerea mea, cei mai buni comentatori, cu toate ca si ei mai balbaie cate un cuvant din cand in cand.:D

ducus
13th June 2009, 13:27
Aceasta decizie se stia inca de anul trecut, cand s-au acordat drepturile de televizare. Iata ca CL revine la TVR 1, cea care a difuzat-o initial si care a promovat-o in tara noastra. Ramane de vazut cine vor fi comentatori, dat fiind ca Gradinescu&co. sunt la trustul Intact, iar Enachescu la Realitatea.
Ori Emil Hossu-Longin, ori Bogdan Cosmescu ar mai ramane, doar daca nu apar alte figuri noi.

White Shadow
14th June 2009, 00:44
deci daca asa sta treaba atunci trebuie sa ma bag si eu pe boom sa-i vad pe astia de la Chelsea.....

si am o intrebare putin off-topic....

Liga 1 pe ce posturi de televizune o vom putea vizona ?

tot Boom ?

rob_din
14th June 2009, 11:43
E nasol ca de fapt au castigat doar prima optiune. Ce facem cu resdtul meciurilor, sau macar cu rezumatele? Boom are acoperire cam cat GSP, asa ca...
De comentatorii Protv-ului ma cam saturasem.

Eu stiam ca au prima optiune pentru meciurile de marti si prima optiune pentru cele de miercuri. Asa zisesera initial

TeBat
14th June 2009, 15:27
Slava Domnului ca am scapat de mironica ala!

Andrei_23
14th June 2009, 17:37
Si mai era unu cu voce grava, care parca povestea basme cand comenta meciurile...

resita
15th June 2009, 17:24
Eu stiam ca au prima optiune pentru meciurile de marti si prima optiune pentru cele de miercuri. Asa zisesera initial

pai asa si este :ok:

Gontel
17th June 2009, 00:08
Ori Emil Hossu-Longin, ori Bogdan Cosmescu ar mai ramane, doar daca nu apar alte figuri noi.

Pai Cosmescu e la GSPTV, cum ar putea sa comenteze pentru TVR?

rpb
17th June 2009, 00:35
Ar fi trebuit sa se dea o lege ca evenimentele sportive de interes national sa se transmita doar de posturi care au minim 50% acoperire in toata tara. Stiu ca banul primeaza dar nu e corect sa imi pun RDS sa vad Liga I, Boom pentru Liga Campionilor si UPC pentru Franta.

mes_que_un_club
17th June 2009, 14:35
liga campionilor se intoarce acolo unde.i este locul, adica la tvr, acolo unde profesionalismul in materie de sport este la el acasa.:ok:
daca il vor aduce pe sorin hobana ca si comentator pentru meciurile de liga ar fi excelent, este cel mai bun comentator din romania si nici cu emil hossu longin nu.mi este rusine. este o adevarata placere sa.l auzi pe hobana comentand fotbal pe plaja, sarituri cu schiurile sau atletism pe eurosport.

atdi
17th June 2009, 16:25
Sincer eu m-am saturat de mironica. Acum sa vedem ce comentatori o sa aiba tvr-ul, dar cred ca sunt mai buni decat mironica.

atdi
17th June 2009, 16:42
Ar fi trebuit sa se dea o lege ca evenimentele sportive de interes national sa se transmita doar de posturi care au minim 50% acoperire in toata tara. Stiu ca banul primeaza dar nu e corect sa imi pun RDS sa vad Liga I, Boom pentru Liga Campionilor si UPC pentru Franta.

Asa ceva nu prea se poate. In Anglia drepturile pentru premier league le are Sky, in germania pentru Bundesliga le are Premier si asa mai departe, toate posturi pe care le poti viziona doar in cazul in care iti faci abonament la ei, sau la o firma care distribuie canalele lor de sport, si astea nu intra in pachetul standard.

TeBat
18th June 2009, 16:36
liga campionilor se intoarce acolo unde.i este locul, adica la tvr, acolo unde profesionalismul in materie de sport este la el acasa.:ok:
daca il vor aduce pe sorin hobana ca si comentator pentru meciurile de liga ar fi excelent, este cel mai bun comentator din romania si nici cu emil hossu longin nu.mi este rusine. este o adevarata placere sa.l auzi pe hobana comentand fotbal pe plaja, sarituri cu schiurile sau atletism pe eurosport.

Ai mare dreptate ! Sorin Hobana rullz :D:D

Nole17
18th June 2009, 23:12
Nu stiu cum ii cheama pe comentatori care comenteaza Italia - Egipt dar is penali rau. "scorul inghetat pe tabela", "forte oculte" exprimari de tot rahatu. Penbili. Daca o sa fie astia si la UCL ... e clar, o sa vad meciurile cu sonorul la 0:(.

El Pistolero
19th June 2009, 11:09
tvr 1 are in acest moment comentatori de toata jena,daca cu astia se prezinta la CL o sa fie penibili.

Andrei_23
19th June 2009, 19:29
Hobana era bun la sarituri cu schiurile, la fotbal nu prea imi place...nu mai e tvr-ul ce era odata. Bogdan Cosmescu & Emil Gradinescu era cel mai bun tandem.

TeBat
19th June 2009, 22:06
si Enachescu e tare

Lucian86
20th June 2009, 20:56
tvr 1 are in acest moment comentatori de toata jena,daca cu astia se prezinta la CL o sa fie penibili.

Cel putin am scapat de Mironica :shocked: M-a trimis la limita rabdarii uneori acel individ.

Astia ce-au mai ramas la Tvr nu sunt grozavi dar sunt suportabili cel putin

zebe
20th June 2009, 23:06
Mie unu imi placea cum comenta Mironica.

iulian_1976
21st June 2009, 16:20
tvr 1 are in acest moment comentatori de toata jena,daca cu astia se prezinta la CL o sa fie penibili.

Probabil o sa migreze cativa spre TVR 1:D
Este unul care a comentat Euro 98 la TVR 1, tanar tuns scurt ,parea a fi si sef de departament parca era atunci.Recent l-am vazut la Realiateta , sincer ma calca pe nervi:D
Pe acelasi loc mai este unu la gsp,care tine cu Dinamo a fost trimis in ultima etapa la Craiova.
Costi Mocanu imi pare ok.

..in sfarsit posibil sa fiu subiectiv.

El Pistolero
21st June 2009, 20:33
probabil se vor intoarce cativa la tvr 1 mai ales ca la anul vine si C.M

Elphax
23rd June 2009, 11:18
probabil se vor intoarce cativa la tvr 1 mai ales ca la anul vine si C.M

se pare ca vor avea loc niste mutari interesante. Simona Patruleasa a plecat de la Antena si are oferta de la TVR. In contextul CL si CM, e clar ca televiziunea nationala are nevoie de oameni cu experienta si cu imagine buna. Nu ar fi exclus sa vedem in curand si alte veniri de la unele televiziuni de sport cu audiente indoielnice ...

Marius
23rd June 2009, 11:35
tvr 1 are in acest moment comentatori de toata jena,daca cu astia se prezinta la CL o sa fie penibili.

cand spuneam asta acum cateva luni, toata lumea sarea in sus si anunta ca "mai prosti ca aia de la Pro nu exista". Ei bine exista, si ii gasiti la tevere...:sleep::sleep:

cLicKzor
23rd June 2009, 11:49
:))) Cred ca e cel mai penibil lucru ... Trebuia sa lase meciurile din cl pe pro tv , nu au fost probleme etc.

moty
23rd June 2009, 11:52
Drepturile astea nu "se lasa", se cumpara!

cLicKzor
23rd June 2009, 12:13
Adica cel care ofera mai mult difuzeaza meciurile ?

moty
23rd June 2009, 12:25
Te-ai prins ;)

TeBat
23rd June 2009, 14:20
era greu...

iuli_vl
2nd July 2009, 16:11
Tot comentatorii de la cupa confederatilor vor comenta si ucl?

Ulysses
2nd July 2009, 21:05
Crezi ca mai angajeaza altii tvr-ul?:D
Adevarul este ca in mare masura conteaza comentariul unor profesionisti care te integreaza in atmosfera meciului.
Celebra fraza cu "du-te Dica"! la momentul ala a fost o bijuterie:)

cristy1110
2nd July 2009, 21:52
la tvr sunt cativa baieti foarte priceputi la comentarii,dar au si plecat unii cum ar fi Naum sau Gradinescu.
dintre cei ramasi se disting Dragos Bocanaciu,Ioan Todan(seful redactiei sport) si mai sunt unele nume kre imi scapa acum dar si ei stiu sa faca un meci.
o sai vedeti knd vor comenta CL.

iuli_vl
2nd July 2009, 22:13
Parca aia de la pro tv comentau cu mai multa pasiune:yeah:adica imi place unul care este mai recalcitrant,nu o momaie care ii este lene sa si comenteze,degeaba stie fotbal daca nu are pasiune si nu este recalcitrant.

sun
3rd July 2009, 17:00
Avantajul celor de la Pro este ca au experienta a vreo 10 ani de CL comentati. Din pacate pentru ei, in ultimul timp prea exagerau cu sume de bani spuse pompos, numele vedetelor rostite parca adulativ, si chiar comentarea esecurilor Stelei si CFR'ului erau putin prea fataliste.

Poate ca schimbarea asta o sa fie de bun augur ( pt ca , La TVR si nu la PRO, echipele romanesti au obtinut cele mai tari rezultate ) :ok:

cristy1110
6th July 2009, 18:41
prima dat knd sa in infiintat CL , tvr a transmis ,dupa aia a cumparat pro-tv.

grekul
8th July 2009, 10:15
oricum tvr e varza. ei vor sa transmita in HD dar nu au cu ce...nu au scule. pe site-ul tvr este un anunt de o licitatie, cum ca tvr angazeaza firma cu toate sculele si aparatele necesare unei transmisii HD a unei partide din CL. deci cred ca e o palarie cam prea mare pentru ei. mie personal imi placeau foarte mult partidele transmise de pro tv. sa vedem ce va iesi.

Celso
8th July 2009, 10:52
la cati dintre noi se uita in HD:sleep:

cristy1110
9th July 2009, 15:47
eu am dat 2 nume mai sus,dar mai sunt si Hobana si Enachescu si fratii Hossu-Longin.
parerea mea este k sunt pregatiti,pentru orice tip de competitie.

Lucian86
29th July 2009, 10:44
Ha Ha, toti acum regreta Protv-ul:groggy: Sa ma scuzati ca sunt unul dintre cei care nu plange ABSOLUT DELOC aceasta mutare de la falsii "urlatori", paranoici si plictisitori, la niste niste comentatori normali, ca sa-i numesc asa, care poate ca nu ma vor incanta in mod deosebit dar nici nu ma vor scoate di sarite:sleep:

Il plangeti pe Mironica sa inteleg???:happy Eu l-am suportat pe acest domn si la tenis cu toate paranoile si aberatiile graite la orice mica intamplare din contextul jocului cat si din afara acestuia; me enerveaza la culme incercarea sa de a fi un comentator "urlator" si "amuzant", combinatie care in abstract da multa placere spectatorului dar care in cazul de fata nu i se potriveste dumnealui pentru ca, se stie, unele calitati nu se pot dobandi.
Mironica nu e deci un urlator simpatic ci o imitatie de proasta calitate de care sunt foarte fericit ca am scapat cel putin la meciurile de Champions League.

Bye Bye Mironica:cya:

Urmeaza sa te lasi si de tenis iar atunci voi fi cel mai fericit telespectator de sport din Romania;)

Ulysses
29th July 2009, 13:45
Sahtior-Poli Timisoara e pe digitv:headbang:

cristi13
13th August 2009, 18:16
e bine ...tvr1 e un post serios

mareshalu
21st August 2009, 22:58
Este bine ca-i la TVR, ca vede tot poporul meciurile lui dinamo din CL:yes:

:happy
:rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

cristi13
23rd August 2009, 22:05
e asa de greu sa fie pe ecran numele echipelor ,minutul si scorul??????la protv era aceeasi porcarie si se pare ca n-am scapat

MaxximusLegion
23rd August 2009, 22:13
Odata cu achizitionarea drepturile tv pt CL, am crezut ca Gradinescu ii :cya: pe cei din baneasa si comenteaza meciuri adevarate.Se pare-i place campionatul romanesc!:shock:

drughi
24th August 2009, 10:28
sa-l ia pe ilie dobre tvr-ul

TeBat
24th August 2009, 11:44
Odata cu achizitionarea drepturile tv pt CL, am crezut ca Gradinescu ii :cya: pe cei din baneasa si comenteaza meciuri adevarate.Se pare-i place campionatul romanesc!:shock:

acolo-s banii adevarati;simiti ca-i pasa lui ce comenteaza? ar comenta si wrestling daca "iese banu"

MaxximusLegion
24th August 2009, 12:46
acolo-s banii adevarati;simiti ca-i pasa lui ce comenteaza? ar comenta si wrestling daca "iese banu"
Mai multi decat la televiziunea publica?:happy Uiti ca fiecare romanas plateste o suma fixa la tvr, atc cand merge sa plateasca curentul.:yes:

TeBat
24th August 2009, 12:48
Mai multi decat la televiziunea publica?:happy Uiti ca fiecare romanas plateste o suma fixa la tvr, atc cand merge sa plateasca curentul.:yes:

asta nu am cum sa uit:headbang:
totusi tu chiar crezi ca banii nostrii ajung in buzunarele comentatorilor?au grija "cei de sus" sa se opreasca la ei in "tasca":rolleyes:.pentru "cei mici" raman firmiturile...

sun
24th August 2009, 17:24
aveti amandoi dreptate...

Dar trebuie luat in considerare si faptul ca nu exista de fapt nici un post cu comentatori sportivi de Doamne ajuta

La Gsp si Antena is niste idioti incredibili ( o mostra a fost penibilitatile de SaMUIla si Vochinoasa de la Otelul - Steaua.. )
La ProTv is niste Wannabiji , iar la TVR niste expirati frustrati.

Mai bine il punem pe Base sa comenteze, ca si asa se pricepe la tare multe lucruri :D

effect
24th August 2009, 18:36
aveti amandoi dreptate...

Dar trebuie luat in considerare si faptul ca nu exista de fapt nici un post cu comentatori sportivi de Doamne ajuta

La Gsp si Antena is niste idioti incredibili ( o mostra a fost penibilitatile de SaMUIla si Vochinoasa de la Otelul - Steaua.. )
La ProTv is niste Wannabiji , iar la TVR niste expirati frustrati.

Mai bine il punem pe Base sa comenteze, ca si asa se pricepe la tare multe lucruri :D

Nimeni nu-l intrece in prostie pe Mironica , bine ca am scapat de el la meciurile din CL. " Civilizatia Champions League " :headbang:
TVR are comentatori decenti

MaxximusLegion
24th August 2009, 18:38
Daca as putea alege un comentator, atunci sa fie Mircea Badea!:D

TeBat
24th August 2009, 19:45
aveti amandoi dreptate...

Dar trebuie luat in considerare si faptul ca nu exista de fapt nici un post cu comentatori sportivi de Doamne ajuta

La Gsp si Antena is niste idioti incredibili ( o mostra a fost penibilitatile de SaMUIla si Vochinoasa de la Otelul - Steaua.. )
La ProTv is niste Wannabiji , iar la TVR niste expirati frustrati.

Mai bine il punem pe Base sa comenteze, ca si asa se pricepe la tare multe lucruri :D

comentatorii de snooker de la Eurosport,Mario Ancuta si Daniel "Sandy" Bontea sunt chiar ok:ok:

El Pistolero
24th August 2009, 21:27
TVR 1 ar trebui sa aduca ceva comentatori ,sa nu uitam ca la anul avem CM si probabil multi o sa vrea sa vina la tvr.Cei mai buni dupa mine sunt Vlad Enachescu,E.Gradinescu si B.Cosmescu :ok:

sun
24th August 2009, 21:29
Dap... cei de la Eurosport stiu meserie.

un comentator de fotbal nu e mai bun daca striga mai tare GOL, sau daca rosteste de mai multe mii de ori intr-un meci Messi si Ronaldo.
Problema e ca toti comentatorii de pe Antena si Pro sunt ultrasi deghizati, si deci nu pot fi impartiali.

E ca si cum ai pune un musulman sa comenteze Turul Israelului la Ciclism. ( Daca exista asa ceva... :D )

michai
24th August 2009, 22:33
Eu cred ca Tvr are chiar comentatori buni:ok:
Nu prea sunt cunoscuti saracii:P

TeBat
25th August 2009, 09:13
Ioan Viorel si Terzian sunt cei mai buni pentru fotbal

cristi13
25th August 2009, 13:01
da comentatorii sunt ok la tvr...

Cipri
25th August 2009, 15:13
Ioan Viorel si Terzian sunt cei mai buni pentru fotbal
Ioan Viorel a fost bun si la Vaslui ca presedinte , dar l-a demis Porumboiu :lol:
Avem destui comentatori buni , dar si cativa , vai de capul lor :headbang:

TeBat
25th August 2009, 15:17
In fine,oricine in afara de Mironica,Felix draghici si Costi Mocanu

Andrei_23
25th August 2009, 23:18
Ioan Viorel si Terzian sunt cei mai buni pentru fotbal

Apai daca si Ioan Viorel e comentator bun...cei mai buni mi se par Bogdan Cosmescu si Emil Gradinescu.

MaxximusLegion
25th August 2009, 23:43
Apai daca si Ioan Viorel e comentator bun...cei mai buni mi se par Bogdan Cosmescu si Emil Gradinescu.

:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy
E cel MAI PROST comentator din istorie!!!!Mersi pt aceasta replica,chiar m-ai facut sa rad cu pofta!:happy

adi_sampon
25th August 2009, 23:46
Viorel e foarte bun . Ma enerveaza camera astora cu transmisia

effect
26th August 2009, 01:04
Am scapat de Mironica :yeah:

TeBat
26th August 2009, 11:44
Apai daca si Ioan Viorel e comentator bun...cei mai buni mi se par Bogdan Cosmescu si Emil Gradinescu.

Mie chiar imi place stilul lui:D.De Cosmescu si Gradinescu m-am saturat,sunt depasiti rau...

Ted
26th August 2009, 12:55
bine ca am scapat de aia de la protv,ca erau gay rau :)

Andrei_23
26th August 2009, 15:44
Mie chiar imi place stilul lui:D.De Cosmescu si Gradinescu m-am saturat,sunt depasiti rau...

La inceput imi placea si mie cum comenta Ioan Viorel ala, da ia asculta-l etapa de etapa la cate 2-3 meciuri din Anglia ca te oboseste cu explicatiile lui pe care le repeta tot timpu...

PS astia la TVR au facut aseara emisiune pentru Athletico - Panathinaikos :happy

TeBat
26th August 2009, 15:56
La inceput imi placea si mie cum comenta Ioan Viorel ala, da ia asculta-l etapa de etapa la cate 2-3 meciuri din Anglia ca te oboseste cu explicatiile lui pe care le repeta tot timpu...

PS astia la TVR au facut aseara emisiune pentru Athletico - Panathinaikos :happy

Adevarul e ca nu ma uit la toate meciurile din Anglia,doar cele care ma intereseaza si inca nu m-am plictisit de comentarii.Imi place ca vorbeste mult despre jucatori si nu se rezuma doar la a comenta fazele din meci;face destul "offtopic" daca ii putem spune asa...:D

Roddicted
26th August 2009, 22:54
bine ca am scapat de aia de la protv,ca erau gay rau :)

erau cam disperati aia :shocked:

effect
26th August 2009, 23:19
PS astia la TVR au facut aseara emisiune pentru Athletico - Panathinaikos :happy

Asa , si ? nu vad unde e problema

Ted
26th August 2009, 23:55
erau cam disperati aia :shocked:
da,stomacul meu era prea sensibil pentru stilul ala melodramatic de a comenta

rob_din
28th August 2009, 16:14
Protv va face audiente mai mari cu EL decat TVR cu CL. Teapa pe banii nostrii

Andrei_23
28th August 2009, 17:11
Nu imi dau seama care e teapa. Era normal sa se liciteze pentru drepturile Champions League, care a dat mai multi bani si le-a adjudecat; vei zice ca banii cu care s-a licitat vin din buzunarele noaste...atunci ce solutie ai fi propus tu? Lasa sa mai vedem sport si la TVR, ca m-am saturat de mascaricii aia de pe PROTV.

rob_din
28th August 2009, 17:29
Nu-i normal atata timp cate o institutie alimentata din banii de la buget. TVR are suficiente datorii pentru a licita peste televiziunile particulare. Si normal ca e teapa atata timp cat o competitie pentru care s-a platit mult mai putin precum EL va aduce audiente mult mai mari pentru o televiziune concurenta. Teapa mare!

MaxximusLegion
28th August 2009, 17:30
Protv va face audiente mai mari cu EL decat TVR cu CL. Teapa pe banii nostrii

Oricand Steaua va face audienta mai mare decat orice echipa din Ro.

dede
28th August 2009, 17:33
nu e numai Steaua, sunt 4 echipe romanesti in EL

cum vor televiza astia meciurile, in paralel? :confused:

MaxximusLegion
28th August 2009, 17:39
Daca ti-as raspunde ,as fi offtopic...
Bine,hai ca iti raspund!:D Daca imi iau puncte, sa ai remuscari!:happy
Meciurile din EL sunt transmise de pro tv! Partidele din EL vor incepe de la ora 20 si 22.:D

sun
28th August 2009, 17:41
Dupa umila mea parere, o sa fie 2 meciuri pe Protv ( primele 2 optiuni ) , de la 20 si 22, din cele 4 ale echipelor romanesti.

celalalte 2 meciuri vor fi cedate altor posturi ( probabil antena , gsptv si digisport )

dede
28th August 2009, 17:42
Meciurile din EL sunt transmise de pro tv! Partidele din EL vor incepe de la ora 20 si 22.stiu asta... dar :D

sunt 4 echipe... cate 2 echipe de la 20, 2 de la 22
Asta intrebam, cum vom vedea meciurile daca doua meciuri incep de la aceeasi ora... in paralel?



ontopic... cu Unirea e clar, o vedem pe tvr :D


le: deci nu e nimic sigur inca? :D

MaxximusLegion
28th August 2009, 17:45
Dupa umila mea parere, o sa fie 2 meciuri pe Protv ( primele 2 optiuni ) , de la 20 si 22, din cele 4 ale echipelor romanesti.

celalalte 2 meciuri vor fi cedate altor posturi ( probabil antena , gsptv si digisport )

De ce sa cedeze, cand mai au si sport.ro!:D

sun
28th August 2009, 17:48
legion, asa am auzit ca ar fi.

Protv nu avea de unde sa stie ca vor fi atatea echipe romanesti in grupe.

Iar cedarea nu va gratuita, plus ca , repet, primele 2 optiuni raman la PRO

Nu cred ca vor fi meciurile in paralel si pe sport.ro... ar fi furat de cascaval propriu...

dede
28th August 2009, 19:12
acum la Stirile protv: ”Toate meciurile echipelor noastre din Europa League vor fi transmise de Pro tv, incepand din 17 septembrie” :groggy:

Andrei_23
28th August 2009, 19:32
Cu ocazia asta nu m-ar mira sa apara Protv2, Protv3 :happy

rob_din
28th August 2009, 19:32
Ba cred ca CFR-ul si Timisoara vor fi live pe sport.ro

TeBat
28th August 2009, 19:43
Cu ocazia asta nu m-ar mira sa apara Protv2, Protv3 :happy

sau le baga pe acasa:happy

michai
28th August 2009, 19:49
mai mult ca sigur vor transmite alternativ...pro tv/sport.ro...asa cum o faceau cateodata la chl

El Pistolero
28th August 2009, 20:05
Cu ocazia asta nu m-ar mira sa apara Protv2, Protv3 :happy

:happy:happy

dede
28th August 2009, 21:29
mai mult ca sigur vor transmite alternativ...pro tv/sport.ro...asa cum o faceau cateodata la chl
stiu ca si sport.ro mai transmitea meciuri din ucl, dar erau in direct? nu mai tin minte daca au dat si meciuri in direct, sau numai dupa ce s-au terminat le-au transmis :thinkso:

Gontel
31st August 2009, 22:04
Au dat si live ultimele doua sezoane. Pe Pro TV transmiteau ispravile Stelei si ale lui CFR.

Lordul
1st September 2009, 11:37
meciurile le vedem in picture in picture !!!!!!!!

Gypsy
3rd September 2009, 18:43
"In seara asta Manchester are echipament alb,dar putem spune ca este echipa neagra a acestui meci",comentariu slobozit pe gura lui Mironica fix in timpul unui prim plan cu Evra,sau "Despre Henry se spune ca poarta balonul asa cum o mama isi poarta copilul!" spus pe un ton de parca comentatorul(tot Mironica cred) ar fi descoperit teoria unificata a relativitatii,doar doua dintre idioteniile debitate de ilustrii comentatori ai ProTVului chiar in finala CL,unde ca tot veni vorba au tinut pe fata cu Barcelona.Pe langa idiotenie si lipsa impartialitatii chiar in meciuri absolut neutre pentru Romania,nu pot sa nu amintesc cum au sarit ei repede sa spuna ca CL e o palarie muuult prea mare pentru CFR imediat ce au primit clujenii golul pe Olimpico.:rolleyes:
Si cate si mai cate...
Nu stiu cine o sa comenteze pt TVR dar oricum mai rau decat astia nu se poate.

krapulax
3rd September 2009, 20:14
ce vremuri frumoase erau cand vedeam ch.l. la 2 televizoare, dintre care unul albnegru. unul era pus pe rtl-ul german, celalalt (cu sonor) pe ceva post italian, canale 5 sa fi fost?
astia-s costi mocanu si...? (http://www.happyfish.ro/the_arrogants/the_arrogants_ep_26/) (nu ma refer la banel&pele, evident)

Andrei_23
4th September 2009, 08:41
Am vazut ca si Sat1 a transmis meciuri din Champions League...mai bine ma uit la nemti decat la Unirea-Rangers :)

sun
4th September 2009, 13:07
Punem pariu ca daca Unirea are sanse de calificare in optimi o sa te uiti la meciurile lor ? :D

Mai ales ca echipele cu care tii tu incep competitia cu adevarat numai din februarie :ok:

Lucian86
14th September 2009, 19:06
"In seara asta Manchester are echipament alb,dar putem spune ca este echipa neagra a acestui meci",comentariu slobozit pe gura lui Mironica fix in timpul unui prim plan cu Evra,sau "Despre Henry se spune ca poarta balonul asa cum o mama isi poarta copilul!" spus pe un ton de parca comentatorul(tot Mironica cred) ar fi descoperit teoria unificata a relativitatii,doar doua dintre idioteniile debitate de ilustrii comentatori ai ProTVului chiar in finala CL,unde ca tot veni vorba au tinut pe fata cu Barcelona.Pe langa idiotenie si lipsa impartialitatii chiar in meciuri absolut neutre pentru Romania,nu pot sa nu amintesc cum au sarit ei repede sa spuna ca CL e o palarie muuult prea mare pentru CFR imediat ce au primit clujenii golul pe Olimpico.:rolleyes:
Si cate si mai cate...
Nu stiu cine o sa comenteze pt TVR dar oricum mai rau decat astia nu se poate.

Bine spus!! ;) Nu stiu daca te-ai uitat la tenis pe sport.ro sa fi vazut cat debiteaza si acolo....Erau momente cand nu mai puteam si spontan in gura mare spuneam "TACI MIRONICA":headbang:
E paranoic omu'...se leaga de orice lucru care-l vede pe ecran...daca un fir de iarba nu e la locul lui, el este prompt cu un comentariu "inteligent" si "amuzant" :rolleyes: Eu stiu, "acest fir de iarba este rebel astazi" sau "acest fir de iarba vrea sa strice acest mega-hiper-ultra minunat (si alte superlative cat cuprinde) eveniment"

Mironica!!!!!!!!!!!!!!! ACASA!!!!!!:cya:

Mario375
23rd September 2009, 20:02
TVR :yeah:

YoNuTzz
28th September 2009, 16:06
ce meci transmite tvr etapa asta, miercuri ?

kain
28th September 2009, 17:09
Bayern Munchen - Juventus :(

Real Madrid - Olympique Marseille va fi pe Boom Sport One.. :(

Lordul
28th September 2009, 17:53
e mai tare Bayern-Juventus decat Real-Marseille

YoNuTzz
28th September 2009, 21:15
bun, inseamna ca de data asta au ales bine cei de la tvr

kain
29th September 2009, 00:42
e mai tare Bayern-Juventus decat Real-Marseille

Pentru tine poate :)


bun, inseamna ca de data asta au ales bine cei de la tvr

Hai ca au ales :cry: O sa va plictisiti la meciul ala mai mult ca sigur.. Juve joaca un fotbal urat, mai ales fara Diego :P

Lucian86
29th September 2009, 14:00
Juve joaca un fotbal urat, mai ales fara Diego :P

Ca sa vezi!!:rolleyes: Eternul cliseu!!!:rolleyes: Care a fost ultimul meci a lui Juventus pe care l-ai vazut ?? Juventus juca urat in era Moggi. Astazi e alta echipa cu multi jucatori tehnici (Amauri, Camoranesi, Felipe Melo, Diego, Del Piero, Marchisio, Giovinco, Iaquinta e si el un jucator spectaculos)
Juventus joaca ofensiv in ziua de astazi ;)

kain
29th September 2009, 16:20
Ca sa vezi!!:rolleyes: Eternul cliseu!!!:rolleyes: Care a fost ultimul meci a lui Juventus pe care l-ai vazut ?? Juventus juca urat in era Moggi. Astazi e alta echipa cu multi jucatori tehnici (Amauri, Camoranesi, Felipe Melo, Diego, Del Piero, Marchisio, Giovinco, Iaquinta e si el un jucator spectaculos)
Juventus joaca ofensiv in ziua de astazi ;)

Imi pare bine ca-ti sustii echipa, poate ca joaca ofensiv 20 de minute din meci.. nu vreau sa starnesc polemici, oricum felicitari ca ai la ce sa te uiti miercuri si eu tre sa-l vad pe net, meciul echipei mele favorite :cool:

michai
29th September 2009, 19:02
Si eu vreau sa vad numai Chelsea,Barca sau Inter:P
Da nu se poate....nici nu stiu daca o sa vad la tvr:o:...pana in optimi

Astea is alegerile....cu astea ramanem:sleep:
Fortza netul:lol:

Lucian86
29th September 2009, 20:41
Imi pare bine ca-ti sustii echipa, poate ca joaca ofensiv 20 de minute din meci.. nu vreau sa starnesc polemici, oricum felicitari ca ai la ce sa te uiti miercuri si eu tre sa-l vad pe net, meciul echipei mele favorite :cool:

Aici nu e vorba de opinia mea vs opinia ta. Este vorba despre opinia ta vs opinia generala a celor care se uita la fotbal si nu judeca doar din amintiri sau din auzite.
Juventus joaca destul de spectaculos in ziua de astazi (nu zic cel mai spectaculos) Dovada sunt jucatorii tehnici pe care-i are in componenta, jucatorii ofensivi de valoare si contrar obisnuintei, defensivei mai slabe fata de anii trecuti (unii aparatori precum Chielini, Molinaro, De Ceglie fac foarte des faza ofensiva)
Te-am intrebat cand ai vazut ultimul meci a lui Juve ;) Stii, nu iau in seama pareri bazate pe clisee

kain
29th September 2009, 23:32
Aici nu e vorba de opinia mea vs opinia ta. Este vorba despre opinia ta vs opinia generala a celor care se uita la fotbal si nu judeca doar din amintiri sau din auzite.
Juventus joaca destul de spectaculos in ziua de astazi (nu zic cel mai spectaculos) Dovada sunt jucatorii tehnici pe care-i are in componenta, jucatorii ofensivi de valoare si contrar obisnuintei, defensivei mai slabe fata de anii trecuti (unii aparatori precum Chielini, Molinaro, De Ceglie fac foarte des faza ofensiva)
Te-am intrebat cand ai vazut ultimul meci a lui Juve ;) Stii, nu iau in seama pareri bazate pe clisee

Ultimele meciuri ale lui Juve vazute de mine sunt cele cu noi in amical si cu Lazio in campionat si nu mi s-a parut ca joaca spectaculos, bine.. nici noi nu jucam inca spectaculos, de aceea m-am "revoltat" sa zic asa.. :P

PS: In amicalul cu noi, Chiellini daca nu ma insel, era sa-i rupa tibia lui Ronaldo :P

Sir. Eko
19th October 2009, 17:39
Ce transmite TVR 1 etapa asta.

Marti :

Fotbal UEFA Champions League
Glasgow Rangers - Unirea Urziceni

Miercuri:

Fotbal UEFA Champions League
Real Madrid - AC Milan


Cred ca acum au ales bine al doilea meci :D

spiritt23
7th November 2009, 21:59
(Protv va face audiente mai mari cu EL decat TVR cu CL. Teapa pe banii nostrii) Asa suna un mesaj de la sfirsitul lunii august! Pe linga observatia ca Unirea a facut ratinguri peste cele ale Stelei in primele 2 etape si comparabile(1-3 puncte mai putin) in urmatoarele 2, cum credeti ca vor fi urmatoarele 2? Despre rezultate, nu mai e nimic de zis!

Sir. Eko
15th November 2009, 12:09
(Protv va face audiente mai mari cu EL decat TVR cu CL. Teapa pe banii nostrii) Asa suna un mesaj de la sfirsitul lunii august! Pe linga observatia ca Unirea a facut ratinguri peste cele ale Stelei in primele 2 etape si comparabile(1-3 puncte mai putin) in urmatoarele 2, cum credeti ca vor fi urmatoarele 2? Despre rezultate, nu mai e nimic de zis!

Poi vor fi la fel de urmarite si urmatoarele 2 :D ...au facut ratinguri bune desi Unirea nu a jucat cu ceva super echipe :D

TeBat
15th November 2009, 12:22
la inceput mi-a parut bine ca s-a mutat Liga la TVR,dar dupa ce au difuzat atat de mult meciurile Realului,parca m-am cam saturat de ei :mda:

Ulysses
15th November 2009, 18:38
A avut derbyurile cu AC Milan care au fost de interes major:cool:

Sir. Eko
15th November 2009, 21:37
la inceput mi-a parut bine ca s-a mutat Liga la TVR,dar dupa ce au difuzat atat de mult meciurile Realului,parca m-am cam saturat de ei :mda:

Asta e o problema sincer sa fiu.Prea mult Real...Milan si prea putin Arsenal :D :P

TeBat
15th November 2009, 23:02
Asta e o problema sincer sa fiu.Prea mult Real...Milan si prea putin Arsenal :D :P

Sau RED Devils :drak:

Sir. Eko
20th November 2009, 14:10
Sau RED Devils :drak:

Da si asta, pe scurt prea putin fotbal englez :D

YoNuTzz
22nd November 2009, 01:48
in afara de unirea ce meci transmit tvr-ul etapa asta ?

milanezu
22nd November 2009, 08:13
Da si asta, pe scurt prea putin fotbal englez :D

poate ca nu toata lumea ii curios de fotbalul englez.

El Pistolero
22nd November 2009, 08:52
in afara de unirea ce meci transmit tvr-ul etapa asta ?

bordo-juve:groggy:

Celso
22nd November 2009, 10:12
poate ca nu toata lumea ii curios de fotbalul englez.

cand vor ajunge cel putin 2 echipe din Anglia in semifinale va fi curioasa:D

acum sincer! si eu asteptam sa vad Realul cum se descurca in acest an, dar au au fost meciuri slabute:(

YoNuTzz
23rd November 2009, 02:13
bordo-juve:groggy:

nu-mi vine sa cred ca nu transmit milan - marseille, un meci decisiv...

TeBat
23rd November 2009, 09:25
a naibii lumea asta nu-i curios de fotbalul englez

snookerinfo
2nd February 2010, 01:04
la inceput mi-a parut bine ca s-a mutat Liga la TVR,dar dupa ce au difuzat atat de mult meciurile Realului,parca m-am cam saturat de ei :mda:

Si ProTV transmitea aproape toate meciurile lui Real Madrid.Ceea ce era enervant cand era un derby in alta grupa.

alex2006
28th February 2010, 20:27
E bine ca moderator e Ionel Stoica, unul din cei mai vechi si mai valorosi ziaristi sportivi din Romania. Desi multi il critica si vor contesta ce zic eu acum, sa stiti ca el este unul din ultimii mohicani ai televiziunii romane. Chiar ar fi si mai misto sa comenteze si el meciuri.

iulian_1976
29th April 2010, 22:07
La Barça:Inter eram cat pe ce sa caut alt program sa vad meciul.
Eu care stau bine cu nervii :o:

Pana in minutul '20 imi povesteau pe ce loc este Inter si Barça in campionat,
jucatorii luptau erau faze de poarta si nesimtiitii imi povesteau despre Barça si Inter.

Protv era super comparativ cu tvr1.

relansat
29th April 2010, 22:18
cand ma uit la un meci de liga campionilor la tvr, am impresia ca m-am intors in comunism. protv-istii comentau modern si destul de placut, desi de multe ori sareau si ei calul.

Sir. Eko
14th September 2010, 18:03
Primul meci din faza grupelor transmis de tvr este Manchester United - Glasgow Rangers :D .

El Pistolero
14th September 2010, 18:14
Proasta alegere.Ma gandeam ca vor transmite meciul lui Inter.Pana la urma e campioana si il mai vedeam si pe Chivu.

YoNuTzz
15th September 2010, 00:46
si-au luat tzeapa tvr-ul cu man utd - rangers...

Lordul
15th September 2010, 00:56
era mai bun PROTV-ul dar asta-i situatia

Catalanul
15th September 2010, 00:57
au nimerit fix singurul meci fara goluri :D

El Pistolero
15th September 2010, 09:27
Eu ce v-am zis,cea mai proasta algere.In loc sa vedem Inter sau Tottenham sau chiar Barca cum au transmis ungurii,am vazut meciul asta plictisitor inca care n-am vazut nimic.

Celso
15th September 2010, 09:32
eu preferam sa vad Benfica:lol:

in seara asta sper ca nu ii da pe CFR?:drak::D

El Pistolero
15th September 2010, 09:43
Din pacate ii vedem pe CFR.:D
Pacat ca sunt pe aceeasi parte cu Realul,Milan,Chelsea,Arsenal.Astea trebuie sa le vedem pe net.:(

TeBat
15th September 2010, 09:46
era mai bun PROTV-ul dar asta-i situatia

De ce ma? Sa-i aud elucubratiile lui Mironica? Sau constiparile lui Costi Mocanu?

TVR e cu 2 clase peste.


Eu ce v-am zis,cea mai proasta algere.In loc sa vedem Inter sau Tottenham sau chiar Barca cum au transmis ungurii,am vazut meciul asta plictisitor inca care n-am vazut nimic.

Bine, mie mi-a convenit. :P

superchumbo
15th September 2010, 11:09
lasati-ma frate cu protv. uitati-va la wrestling daca vreti "show"

mironica era in stare sa faca si dintr-un meci de divizia D un "spectacol" fotbalistic. volumul comentariului cu vreo 6 decibeli peste meci, si tot asa.

comentatorii tvr sunt pleava ramasa dupa plecarea lui naum la intact. asta e. mai bine decat showul "pro" la fiecare meci de cacao

Cipri
15th September 2010, 11:38
si-au luat tzeapa tvr-ul cu man utd - rangers...
Werder - Hotspur sau Lyon - Schalke erau mult mai interesante . Era clar ca la United o sa vedem doar o singura echipa . :)

White Shadow
15th September 2010, 11:44
Eu ce v-am zis,cea mai proasta algere.In loc sa vedem Inter sau Tottenham sau chiar Barca cum au transmis ungurii,am vazut meciul asta plictisitor inca care n-am vazut nimic.

chiar ca....*******i rau de tot astia de la TVR :rosu:...probabil s-au gandit ei ca sunt multi fani Man UTD in Romania si na....sa fie rating....altfel nu pot sa inteleg care e smecheria..

aveam acolo un Inter....era totusi campioana...

aveam acolo o Barca....era spectacolul asigurat...

tot e bine ca nu au transmis FC Copenhagen vs Kazan :rosu:

superchumbo
15th September 2010, 14:14
in opinia lor, asta era meciul "echilibrat". adica mai mult echilibru si mai putin fotbal.

Andrei_23
24th September 2010, 13:41
Acum, cand era de transmis Valencia-United ei dau Inter-Bremen...

TeBat
24th September 2010, 15:16
Il transmite pe DolceSport. Gradinescu si Cosmescu. :)

tchaka
24th September 2010, 16:58
erau mai buni comentatorii de la protv. astia de la tvr sunt penibili.

SwedishMafia
24th September 2010, 16:59
merita vazuta doar cu mute si HD.altfel nici nu ma uit!:D

TeBat
24th September 2010, 17:23
erau mai buni comentatorii de la protv. astia de la tvr sunt penibili.

Cu ce erau mai buni Mironica, Mocanu, Felix, , Vajeu sau Costi Pruna?

YoNuTzz
24th September 2010, 21:37
doamne...s-au gafat primul meci cu man utd si acum cand chiar trebuie sa transmita valencia - man utd ei dau inter - bremen...

trebuia asha:

primul meci: twente - inter
al 2-lea meci: valencia - man utd

Lordul
24th September 2010, 21:53
si cfr-ul unde ? si nici nu avea cum ce ai zis tu ca ...meciurile is in aceeas zi twente-inter si valencia-man utd

YoNuTzz
25th September 2010, 04:48
lordule, nu ai inteles...

twente - inter deja s-a jucat
eu ma refeream la faptul ca din grupele A-D unde NU este cfr, in prima etapa de UCL, trebuia transmis, twente - inter (pe langa cfr-basel) si acum in a 2-a etapa de UCL, pe langa roma-cfr, in cealalta zi trebuia transmis valencia - man utd

am fost suficient de clar pentru tine ?

El Pistolero
25th September 2010, 09:47
Dupa ce si-au luat teapa o data cu Man.U,acum nu mai risca TVR-ul.O sa fie frumos si meciul campioanei cu Werder.;)

resita
27th September 2010, 14:16
Cumpărarea drepturilor de difuzare pentru UEFA Champions League a lăsat o gaură uriașă în bugetul TVR. “Vorbim de o pierdere de vreo 90%”, spune Alexandru Lăzescu, președintele TVR. Dacă valoarea contractului TVR este de aproximativ 35 de milioane, rezultă o gaură consistentă în urma acestei achiziții. :happy:happy:happy

iulian_1976
28th September 2010, 00:53
...si-au luat teapa pentru ca in Europa nu sunt la liber iar in Romania sunt la liber si ei transmiteau doar un meci.
TVR1 nu a avut multicast cum are Canal+,Skytv,Premiere inca o pierdere.

Le-a venit ideia sa paseze la Dolce vad :o:

cristy1110
28th September 2010, 00:56
si Bocanaciu sau Cojocaru stiu sa comenteze...
cei doi Dragos fac un cuplu bun de comentatori sportivi...

Sir. Eko
19th October 2010, 15:46
Nu e o surpriza....azi la TVR e transmis meciul lui CFR.

El Pistolero
19th October 2010, 17:15
maine ce transmit?

Cipri
19th October 2010, 17:42
Inter - Tottenham .

El Pistolero
19th October 2010, 17:43
E bun.:ok:

Sir. Eko
20th October 2010, 16:37
Nu imi place deloc emisiunea "gol dupa gol" ...mult mai ok era inainte, vedeam rezumatele asa cum trebuie...acuma sunt foarte scurte si mai trebuie suportati si 2 tipi care sunt total pe langa...

YoNuTzz
20th October 2010, 19:13
Nu imi place deloc emisiunea "gol dupa gol" ...mult mai ok era inainte, vedeam rezumatele asa cum trebuie...acuma sunt foarte scurte si mai trebuie suportati si 2 tipi care sunt total pe langa...

subscriu

EonLockz
20th October 2010, 21:52
"Mourinhio juca cu un 4-2-1-2" briliant :D

Cipri
20th October 2010, 23:54
Au nimerit meciul azi . :)

YoNuTzz
29th October 2010, 16:32
pe langa cfr banuiesc ca transmit returul la tottenham - inter, nu ?

Lordul
30th October 2010, 18:29
eu sper ca nu .....sa mai vedem si alte echipe ....interul l-a tot dat

Andrei_23
30th October 2010, 21:05
Este Spurs-Inter.

Lordul
30th October 2010, 21:17
in tur a fost meci tare....probabil va fi la fel si in retur

Sir. Eko
30th October 2010, 21:47
O sa fie meci bun dar era mai bine sa aleaga altu ....

YoNuTzz
30th October 2010, 22:27
pai nu prea avea pe care...

El Pistolero
22nd November 2010, 21:07
Miercuri avem Panata-Barca.:o:

Lordul
22nd November 2010, 21:35
bun...vedem Barca lui Messi

Andrei_23
5th December 2010, 22:56
Barca-Rubin, marti...era mai frumos United-Valencia.

TeBat
5th December 2010, 23:41
Astia-s cam tampitei. Poate se da United pe Dolce ala...

aLLiin
6th December 2010, 01:12
Manchester-valencia pe dolce...

TeBat
6th December 2010, 08:56
Cu atat mai bine. Macar acolo sunt comentatori adevarati. :ok:

Lordul
6th December 2010, 10:58
wow din nou Barcelona....sper sa-i bata pe Rubin...asa un 2-0 sec...

au luat meciul asta pentru ca atat Manchester cat si Valencia sunt calificate

Sir. Eko
6th December 2010, 14:32
Cu atat mai bine. Macar acolo sunt comentatori adevarati. :ok:

Prinzi Dolce?

TeBat
6th December 2010, 15:01
Da.

YoNuTzz
7th December 2010, 22:39
doamne fereste...in loc sa transmita man utd - valencia tvr transmite barca 2 cu kazan...

:(

Sir. Eko
7th December 2010, 22:53
doamne fereste...in loc sa transmita man utd - valencia tvr transmite barca 2 cu kazan...

:(

Sincer ,as vrea sa stiu cine ii omu care alege meciurile ....nu stiu cum gandeste asa.

YoNuTzz
7th December 2010, 23:59
dezamagitoare selectia meciurilor in aproape toate etapele

in primul meci au transmis man utd - rangers in loc de orice altceva, si in meciul 2 cand chiar trebuia sa ii transmita pe man utd cu valencia, ei au transmis inter - bremen

si azi din nou dezastru...

aLLiin
8th December 2010, 00:27
Sa hotarasca cernat?cel care stie doar atletism?sau dinozaurul stoica?

Sir. Eko
18th December 2010, 18:35
Se pare ca Arsenal-Barcelona se joaca in aceas zi cu meciul lui Shaktor :D .Curios ce o sa transmita .

White Shadow
18th December 2010, 20:08
doar nu sunt *******i sa transmita meciul lu aia de la Roma :sleep:

facem scandal ma daca nu trasnmit Arsenal vs Barcelona :D

dumboss_yo
18th December 2010, 22:18
Eu cred ca vor transmite Arsenal-Barcelona, e mai interesant un astfel de spectacol decat echipa antrenata de un roman si in care evolueaza un roman :P. Plus ca pe Roma am mai vazut-o de doua ori in acest sezon.

Lordul
18th December 2010, 22:48
in mod normal dau Arsenal-Barcelona si Bayern-Inter.....sau Real-Lyon

El Pistolero
19th December 2010, 09:11
Asta e programul meciurilor:
15/02 Milan-Tottenham si Valencia-Schalke
16/02 Roma-Sahtior si Arsenal-Barcelona
22/02 Copenhaga-Chelsea si Lyon-Real
23/02 Marseille-Man.U si Inter-Bayern

YoNuTzz
19th December 2010, 10:14
daca e asha e ok :ok:

Sir. Eko
19th December 2010, 13:28
Asta e programul meciurilor:
15/02 Milan-Tottenham si Valencia-Schalke
16/02 Roma-Sahtior si Arsenal-Barcelona
22/02 Copenhaga-Chelsea si Lyon-Real
23/02 Marseille-Man.U si Inter-Bayern

Asa ii perfect.

Sir. Eko
14th February 2011, 19:17
Marti:

21:40 Fotbal UEFA Champions League
Turul optimilor de finală . (21,45)A.C. Milan - Tottenham Hotspur. Comentatori: Dragoș Bocanaciu, Aurel Țicleanu Producător Daniela Enăchescu Transmisiune directă de la Milano


Miercuri:

21:40 Fotbal UEFA Champions League
Turul optimilor de finală . (21,45)Arsenal- F.C.Barcelona. Comentatori: Marian Olaianos, Emil Hossu Longin Producător Cristian Oprean Transmisiune directă de la Londr

Sir. Eko
20th February 2011, 21:19
Marti 22 Feb.

Fotbal UEFA Champions League Olympique Lyon - Real Madrid

Miercuri 23 Feb.

Fotbal UEFA Champions League F.C. Internazionale Milano - Bayern Munchen

Celso
5th April 2011, 09:19
acum nu vedem chelsea - united la tv....iar pe net:headbang:

El Pistolero
5th April 2011, 11:02
Pai da, ca trebuie sa vedem Barcelonele pe TVR..:mda:
Bine ca prind Dolce.:ok:

Celso
5th April 2011, 11:03
se prinde dolce si pe net:D pe situ lor ... deocamdata

aLLiin
5th April 2011, 11:18
cati ani mai are contract dolce?

Andrei_23
5th April 2011, 21:08
Nici nu-mi faceam sperante pentru Chelsea-United...sper sa i-o dea Barca 5-0 la tiganus ca sa "nu mai prezinte interes" si pentru retur partida.

Sir. Eko
16th August 2011, 21:31
Arsenal - Udine ,azi de la 21;45 .Primul meci din noul sezon transmis de tvr.

Andrei_23
23rd August 2011, 18:38
Din nou Zurich-Bayern...mai bine vedeam Villareal-Odense.

M.I.B.
23rd August 2011, 18:58
Mai interesant Zürich - Bayern München.Joc muuuult mai spectaculos.Pai 5-0 cu HSV nu-i exemplu destul ?

Andrei_23
23rd August 2011, 19:02
Hai ma lasa...ce sa mai vezi, e clar cine se califica.

Asa, la aialalti mai e putin suspans.

Celso
23rd August 2011, 19:04
Oricum o sa bagati Otelul pe paine in toamna asta:sneaky:.

sun
23rd August 2011, 19:06
@MIB. Meci interesant de acord...

Ca nu stii daca se termina 0-4 sau 0-7. :D

Eu unul , vroiam sa vad ceva pitoresco-pseudomioritic, gen Sturm-BATE :P

Sir. Eko
23rd August 2011, 19:06
Oricum o sa bagati Otelul pe paine in toamna asta:sneaky:.

:happy:happy

El Pistolero
23rd August 2011, 19:24
Villarreal e pe Dolce.

Andrei_23
23rd August 2011, 21:00
Oricum o sa bagati Otelul pe paine in toamna asta:sneaky:.

De avem noroc iar de o grupa ca a Urizceniului, e treaba treaba :happy

Sir. Eko
24th August 2011, 12:05
De avem noroc iar de o grupa ca a Urizceniului, e treaba treaba :happy

Nu vorbi asa !

aLLiin
24th August 2011, 12:11
Dolce baga si azi 3 meciuri live...asa va fi si in grupe.

Cneazul
24th August 2011, 12:49
TVR 1 si Dolce au cele mai bune transmisii! Slava cerului ca nu e pe Digi!
Vedeti aici echipa Dolce Sport! http://www.dolce-sport.ro/echipa-dolce-sport/

Andrei_23
24th August 2011, 13:45
Gradinescu & Cosmescu sunt cei mai tari comentatori.

El Pistolero
24th August 2011, 14:00
Pe mine ma enerveaza teribil de la o vreme, numai cand le aud vocea aia imi vine sa schimb canalul...

Sir. Eko
24th August 2011, 14:10
M-am bagat eu la Jurnalism....in cativa ani ajung comentator si nu o sa mai aveti probleme :ok:

keluba
24th August 2011, 14:19
curios is cum ai comenta ta tu azi arsenal udinese :evil:

Sir. Eko
24th August 2011, 14:23
curios is cum ai comenta ta tu azi arsenal udinese :evil:

And it`ssss Arsenalllllllll ....Arsenal FC ! :D

keluba
24th August 2011, 14:33
bafta diseara cu macaronarii ;) la ciolane, la ciolane!! :D

Sir. Eko
24th August 2011, 14:48
Sa fie :D

El Pistolero
26th August 2011, 09:41
Marti 13 septembrie se joaca: Chelsea-Leverkusen, Dortmund-Arsenal, Porto-Sahtior si Barca-Milan. TVR-ul va da probabil Barca-Milan. :mda:
Miercuri 14 septembrie se va transmite Basel-Otelul.

Celso
26th August 2011, 10:15
pariu ca da Porto-Sahtior? :))

lucian_iasi
26th August 2011, 10:58
Logic ar fi sa dea Barca-Milan,dar sunt sigur ca vor da Porto-Sahtior

chinna tm
26th August 2011, 10:59
liga campionilor[pe TVR.o sa vedem emciuri de slaba calitate.si asta nu datorita echipelor straine.cand vezi mecirui dintre 2 echipe straine vorbim deja de...fotbal:D

aLLiin
26th August 2011, 12:00
Porto - shaktior...dar eu ma voi uita la barca - milan si arsenal-dortmund...

Nadalfan
26th August 2011, 12:11
Si Porto-Sahtior si Arsenal-Dortmund si Barca-Milan sunt super meciuri.Sincer cel mai mult prefer Arsenal-Dortmund.Pe Barca o s-o vad destul din sferturi incolo asa ca nu prea ma intereseaza.Mai mult ma intereseaza sa vad cum joaca Milan.

lucian_iasi
27th August 2011, 07:28
Basel - Otelul si Barcelona - Milan vor fi primele 2 meciuri transmise de TVR

El Pistolero
12th September 2011, 21:26
Ce vedem pe Dolce:

Marți, 13 septembrie

21:45 - UEFA Champions League: FC Porto - Sahtior (Dolce Sport 1)

21:45 - UEFA Champions League: Borussia Dortmund – Arsenal (Dolce Sport 2)

21:45 - UEFA Champions League: Chelsea - Leverkusen (Dolce Sport 3)

Miercuri, 14 septembrie

21:45 - UEFA Champions League: Benfica – Manchester United (Dolce Sport 1)

21:45 - UEFA Champions League: Manchester City - Napoli (Dolce Sport 2)

21:45 - UEFA Champions League: Inter Milano - Trabzonspor (Dolce Sport 3)

Andrei_23
12th September 2011, 23:05
Strang astia atatia comentatori? :D

Taquito
13th September 2011, 11:12
pe Dolce vor fi cele mai frumoase meciuri. pe tvr 1 o sa vedem numai cum stă Otelul in aparare

El Pistolero
26th September 2011, 10:53
Marți, 27 septembrie

19:00 - UEFA Champions League: CSKA - Inter (Dolce Sport 1)

21:45 - UEFA Champions League: Real - Ajax (Dolce Sport 1)

21:45 - UEFA Champions League: Man.U - Basel (Dolce Sport 2)

21:45 - UEFA Champions League: Otelul - Benfica (TVR 1)

Miercuri, 28 septembrie

19:00 - UEFA Champions League: Zenit- Porto (Dolce Sport 1)

21:45 - UEFA Champions League: BATE - Barcelona (Dolce Sport 1)

21:45 - UEFA Champions League: Sahtior - Apoel (Dolce Sport 2)

21:45 - UEFA Champions League: Valencia - Chelsea (TVR 1)


Nu pot sa cred ca nimeni nu da Bayern - Man. City. :headbang:

YoNuTzz
26th September 2011, 11:26
inteleg ca tvr sunt obligati sa dea otelul...dar dolce...cum sa nu transmiti bayern - city :))

El Pistolero
26th September 2011, 15:20
Se pare ca si-au revenit.
Vor transmite pe Dolce 3 (actualul Dolce Info) Bayern - City, iar miercuri Milan - Plzen.

El Pistolero
17th October 2011, 10:51
Marți, 18 octombrie

19:00 Champions League: TSKA Moscova - Trabzonspor (Dolce Sport)

21:45 Champions League: Real Madrid - Ol. Lyon (Dolce Sport 2)

21:45 Champions League: Lille - Internazionale (Dolce Sport)

Miercuri, 19 octombrie

21:45 Champions League: Șahtior - Zenit (Dolce Sport 2)

21:45 Champions League: FC Barcelona - Viktoria Plzen (Dolce Sport)

21:45 Champions League: AC Milan - BATE (Dolce Sport 3)

TVR 1 transmite marti Otelul - Man. United si miercuri Marseille - Arsenal.