PDA

View Full Version : Un cioban in PARLAMENTUL EUROPEAN



rhadoo
7th June 2009, 23:45
Se pare ca intram in istorie cu un analfabet,care ajunge parlamentar european

Celso
7th June 2009, 23:51
bagi mana in foc ca e primul?

poate ca e cel mai cunoscut:D

totusi ciobania e meseria grea, macar de era cioban:D

Radu
7th June 2009, 23:53
AISS si-a facut datoria ca becali sa ajunga la bruxelles :rosu::rosu::rosu:

moty
8th June 2009, 01:14
nu stiu daca sa ma bucur ca poate scapam de el sau sa-mi fie rusine de acum inainte ca sunt roman.
oricum, lovitura de maestru data de vadim.

rob_din
8th June 2009, 01:19
Stati linistiti, nu-i primul exotic din PE.

rob_din
8th June 2009, 01:20
nu stiu daca sa ma bucur ca poate scapam de el sau sa-mi fie rusine de acum inainte ca sunt roman.
oricum, lovitura de maestru data de vadim.

Cum scapi de el?

Grinco
8th June 2009, 01:23
Pai se pare ca nu e chiar singurul analfabet trimis de Romania la PE. Mai e una, cel putin:D

moty
8th June 2009, 01:24
Cum scapi de el?

nu se mai baga la Steaua, din lipsa de timp (oare?)

zebe
8th June 2009, 03:30
Asta si de pe Luna se baga la Steaua...

Marius
8th June 2009, 07:18
AISS si-a facut datoria ca becali sa ajunga la bruxelles :rosu::rosu::rosu:

WTF? :confused:

dezamagitor polare :(:(

Radu
8th June 2009, 08:19
WTF? :confused:

dezamagitor polare :(:(
Marius,protestul ala nu isi avea rost in momentul ala!Ce e asa greu de inteles?De ce nu s-a facut protest acum unu an,la 61 de ani...de ce nu s-a facut acum o saptamana?Chiar mai avea nevoie becali sa para inca odata victima in ochii poporului?

delaoltenia
8th June 2009, 08:41
Aceste alegeri mi-au adus doua bucurii...si o mare dezamagire
1.CA STELIST-gigi a prins un loc in parlamentul european si sper sa nu vada Steaua decat la televizor.
2.CA CETATEAN-ma bucur ca democratia a invins in Romania,avem o larga reprezentare...doi analfabeti (un cioban si o alta fata lu' tata)
...si dezamagirea :( :( scorul scos de PNL.

Gabri3l
8th June 2009, 10:11
daca nu-l salva Vadim luandu-l in prm, ciobanul respectiv nu avea nicio sansa ca sa ajunga in PE...

Novac
8th June 2009, 10:53
becalul tocmai si-a tras imunitate, :( numai dracu ne mai mai scapa de asta!

Bancaru
8th June 2009, 10:53
Sau viceversa. Parerea analistilor este ca Becali l-a ridicat pe Vadim, iar parerea unanima e ca justitia lui Basescu i-a ridicat pe amandoi. Fapta lui Becali va ramane de acum inainte in coada de peste. Nu ne mai intereseaza, iar pe guvernanti nici atat. Ei si-au atins scopul iar Becali pe al lui. De VC Tudor nu mai zic.
De ce nu puneti optiunile publice? Sa vedem si noi care ce a votat.

miril
8th June 2009, 13:20
La modul cum se gandeste si voteaza politica in acesta tara, cu copitele, normal ca a ajuns un oier analfabet sa ne reprezinte in Parlamentul european. Si nu este singur analfabet, acolo, care sa ne reprezinte.

Zabriskie
8th June 2009, 13:58
Marius,protestul ala nu isi avea rost in momentul ala!Ce e asa greu de inteles?De ce nu s-a facut protest acum unu an,la 61 de ani...de ce nu s-a facut acum o saptamana?Chiar mai avea nevoie becali sa para inca odata victima in ochii poporului?

Polare, ala care l-a bagat pe Jiji in PE e fix idolul tau Vadim pe care banuiesc ca l-ai votat si ai sperat sa faca 5%. Mai naspa e ca daca faci pragul ai automat 2 mandate, deci, tu cam l-ai votat pe Becali.

newcool
8th June 2009, 14:28
asa ne trebuie,natie de loseri ce suntem.:mda:

rob_din
8th June 2009, 14:42
Aceste alegeri mi-au adus doua bucurii...si o mare dezamagire
1.CA STELIST-gigi a prins un loc in parlamentul european si sper sa nu vada Steaua decat la televizor.
2.CA CETATEAN-ma bucur ca democratia a invins in Romania,avem o larga reprezentare...doi analfabeti (un cioban si o alta fata lu' tata)
...si dezamagirea :( :( scorul scos de PNL.

Nu esti singurul care vorbeste de parca Becali s-ar muta la Bruxelles. Nimic mai fals. Toti fac naveta Bucuresti-Bruxelles. In plus nimeni nu te obliga se te si duci in sedinte

Radu
8th June 2009, 14:46
Polare, ala care l-a bagat pe Jiji in PE e fix idolul tau Vadim pe care banuiesc ca l-ai votat si ai sperat sa faca 5%. Mai naspa e ca daca faci pragul ai automat 2 mandate, deci, tu cam l-ai votat pe Becali.
Da,am votat PRM,asa cum l-am votat pe vadim de fiecare data.In cazul asta nu se poate vorbi de idoli.Il admir pe vadim pentru ca este omul care vorbeste cel mai pe fata si isi doreste sa faca din ROMANIA o tara curata!

Grinco
8th June 2009, 14:52
Da' chiar credeti ca scapati de oier daca e la Bruxelles? Eu pun pariu pe cat vreti voi ca televiziunile vor avea echipe trimise permanent care sa-l urmareasca pe ala non-stop pe acolo.

newcool
8th June 2009, 15:01
Da,am votat PRM,asa cum l-am votat pe vadim de fiecare data.In cazul asta nu se poate vorbi de idoli.Il admir pe vadim pentru ca este omul care vorbeste cel mai pe fata si isi doreste sa faca din ROMANIA o tara curata!

:cry::cry::cry:

m8k
8th June 2009, 15:44
Crema politicului in parlamentul european! Oile noastre vor paste de acum pe pasuni grase, nu gluma!
Ieri la 0TV oierul si-a propus deja prima prblema de care se va ocupa,....arestul fostei securitati unde a fost inchis trebuie desfiintat! Imi imaginez cu ce interes o sa urmareasca si vor vota pentru acest "proiect" taranii din celelalte tari!:happy
Problema mare e ca la Bruxelles nu se gaseste branza de oaie!:D

rhadoo
8th June 2009, 23:07
parca beecali avea interdictie pt a iesi din tara,oare cum va pleca la "munca"?:happy

Sergiu
8th June 2009, 23:42
Acuma te întreb eu ce e corect: să respecte ce zice un judecător, sau să asculte de sutele de mii de români care l-au votat?

JJ
8th June 2009, 23:45
Pana la urma reprezinta o parte din romani. A fost votat, a bagat si PRM-ul in PE, ma indoiesc ca face multi pureci pe acolo - o sa demisioneze sa lase unul de-al lui Vadim in loc.

The Game
9th June 2009, 00:03
Suntem o natie de inconstienti,ni se rupe de ce se va intampla in continuare,si uite asa am lasat ca un gibon infect care habar n-are o boaba de engleza(si var-miu care are 8 ani stie mai multa engleza decat jegosul asta) sa intre in Parlamentul European si sa reprezinte interesele ROMANIEI!Vom fi reprezentati in Europa de oameni ce trebuiau inchisi la ospiciu de mici,de buzate analfabete si de giboni infecti!Si ne mai miram de ce a ajuns tara in halul in care a ajuns.....

Romeo
9th June 2009, 09:10
Se pare ca intram in istorie cu un analfabet,care ajunge parlamentar european

mai bine astfel de 'analfabeti' decat jigodii ca Norika sau mincinoase ca Macovei. Becali face mult mai putine greseli de exprimare decat Lenuta a lui Base.
Daca va fi vreodata ca romanii de acolo s afie bagati in seama, vor vorbi Stolo si Severin in numele lor, restul oricum nu conteaza, sunt doar sa-si ia banii, ca si cei din parlamentul Romaniei. Apropo, nu vi se pare ciudat ca in 6 luni doar vreo 20 parlamentari de la noi au palavragit ceva pe la TV ? Restul de 450 pen'ce dracu isi iau banii ?

delaoltenia
26th June 2009, 13:24
Gigi Becali poate părăsi țara, a decis instanța.
http://www.mediafax.ro/social/gigi-becali-poate-parasi-tara-a-decis-instanta.html?1688;4598546

moty
26th June 2009, 13:42
Nu-i pot da "interdicictie de intoarcere"?

Gabri3l
27th June 2009, 23:51
era de asteptat...

Lexus.
27th June 2009, 23:59
Acuma te întreb eu ce e corect: să respecte ce zice un judecător, sau să asculte de sutele de mii de români care l-au votat?
Asta e tragedia romaniei:ciocan:

NTM
28th June 2009, 10:07
Romania isi merita soarta.

Atiase
28th June 2009, 10:22
Ce dracu poti za mai zici?3 insi voteaza -si aici- pro Becali, 5 se abtin...unu spune ca Vadim le zice pe fata drept pentru care merita votat...Te crucesti oricat de ateu ai fi !

Hard
28th June 2009, 16:25
da, e bun ciobanul , chiar daca nu stie engleza .

adi_sampon
30th June 2009, 23:01
Poate va prezenta branza romaneasca si ii vom bate pe francezi la acest capitol
Inca o dovada in plus ca in aceasta tara cu bani poti face orice , un partid , o imagine de om , poti cumpara chiar si vieti

Lexus.
30th June 2009, 23:43
Romania isi merita soarta.
Corect;)

iuli_vl
30th June 2009, 23:46
E bun pentru show si distractie,adica sa mai aibe si aia de cine rade:happy

adi_sampon
1st July 2009, 23:15
daca face fazele alea cu mana si un pac pac pe acolo sigur rade Hans de el :D

Romeo
15th July 2009, 20:43
daca face fazele alea cu mana si un pac pac pe acolo sigur rade Hans de el :D

alea le face la TV ca sa avem motiv sa ne uitam. Jiji este un bun comediant, rad mai mult cand il vad decat la Divertis. Dar TV urile noastre vor audienta si Jiji este f bun, in Parlamentul UE nu e idiot sa se dea in spectacol, mai ales ca nu se pricepe la ce spun aia. Va primi ordine si cred ca-i vor veni de la nea Traian, va mai face circ in fata camerelor TV romanesti, ca poate-l mai alegeti 5 ani. Oare nu va intrebati de ce PRM si Jiji nu au fost acceptati in parlamentul Romaniai si au fost trimisi la Strasbourg ? Ca doar nu or fi fost votati intr-o veselie de alegatori. Circul arestarii lui poate fi la fel de usor o stratagema de ridicare a lui in sondaje, cu asentimentul partii din justitie aservita 'enteresului national'

J.Bond
23rd August 2010, 23:57
E bun pentru show si distractie,adica sa mai aibe si aia de cine rade:happy

Se pare ca, ciobanul europarlamentar e cel mai mare chiulangiu din Parlamentul European.:) Asa ca mai putin cu showul, mai mult il face pe la noi cu Steaua.:D