PDA

View Full Version : STEAUA - U . CRAIOVA



EDMOND_
25th August 2004, 14:00
Fara indoiala , dupa victoria in meciul cu Dinamo , Steaua este "pe val" . Suporterii echipei viseaza frumos , iar Gigi Becali are viziuni cu jucatorii Stelei imbracand tricourile Realului. Insa cum nici un meci nu seamana cu altul si cum chiar "galacticii" Realului dau rateuri uneori este posibil ca acest meci ( considerat usor si simplu de rezolvat ) sa fie cel mai greu din cele pe care le-a disputat Steaua in ultimul timp si chiar sa "o doara capul" dupa meci :ciocan: ..
Stiinta a venit , indiferent de locul in clasament , tot timpul foarte motivata in Bucuresti , si chiar daca nu a mai avut succesele de altadata meciurile au fost destul de echilibrate.. daca am avut o calitate in ultimii zece ani a fost aceea ca ne-am revenit totdeauna cand toti credeau ca nu o vom mai putea face! Pentru Rednic fiecare meci devine foarte important....declaratiile frumoase au dat bine la suporteri care , o parte , l-au adoptat rapid. Dar astfel de declaratii nu pot continua la infinit , se aud voci tot mai insistente care cer rezultate... este timpul ca Rednic sa renunte la vorbe si arate ca stie sa antreneze. Nu mai poate da vina pe Papura, Lutu , Iordache si Badea si prevad ca , daca va continua la fel , in scurta vreme va fi "adversarul " nr. 1 ... Va fi fara indoiala un meci interesant!

Brimi2004
25th August 2004, 17:31
2 -2 , de la Craiova marcheaza Gane si Plesan. Putem sa si batem daca arma secreta Mongu Fliston va evolua la valoarea lui.

cipi13
25th August 2004, 18:23
Desi mi-ar placea nespus de mult o victorie cred ca rezultatul va fi egal...
Cel mai probabil un 1-1, gol Plesan ( ca sa prinda curaj si sa iasa din pasa mai slaba in care se afla)

six
25th August 2004, 22:04
11-0 marcheaza toti :happy hai sa fim seriosi,luam bataie

Brimi2004
25th August 2004, 22:08
...si de ce te bucuri asa , esti ruda cu vreunul de la Steaua.....?
Daca ne-ar bate Steaua ( ceea ce ma indoiesc , si astia isi dau cu stangu'n dreptu' cand ti-e lumea mai draga ) ne-ar face un mare bine....l-ar apropia pe Rednic de Bucuresti.....

EDMOND_
26th August 2004, 11:40
Din pacate Rednic continua sa se poarte cel putin...ciudat. La unul din antrenamentele din saptamana asta a schimbat ora de desfasurare. Singurul jucator care nu a fost anuntat a fost Papura. Acesta a considerat ca nu este dorit de Rednic , a avut o discutie cu el si acum doreste sa se transfere. Intre timp Rednic pregateste terenul in cazul unei infrangeri..lasa sa se inteleaga ca exista un jucator care refuza sa joace titular tocmai la o partida de importanta capitala...

EDMOND_
27th August 2004, 08:50
Pentru meciul cu Steaua, Rednic are la dispozitie si pe L.Dobre si Mutica care au fost legitimati. A fost rechemat si Ionut Lutu dupa doar cinci zile de exil , desi Rednic il amenintase ca va sta la echipa "satelit" o perioada indelungata. La antrenamentul de ieri antrenorul a avut la dispozitie 28 de jucator ...daca ii adaugam pe Papura si Iordache ar fi vreo 30 ... au fost adusi pana in acest moment nu mai putin de 12 jucatori noi. Fara indoiala Rednic a fost cel mai sprijinit si a avut cea mai mare libertate de miscare dintre toti antrenorii care au trecut in ultima vreme pe la Craiova. Insa ramanerea lui atarna de rezultatele urmatoarelor doua trei partide. Se pare ca Staicu i-a trasmis lui Mircea ca este timpul sa obtina rezultate. I se cere un joc bun cu Steaua ( indiferent de rezultat) si o victorie cu CFR Cluj acasa...asta pentru urmatoarele doua meciuri.

otelulgalati
27th August 2004, 12:58
steaua nu poate sa ai ba probleme cu o echipa de catei ca,craiova.Craiova e o echipa de mana a doua care e ciuca batailor anu asta si mai sperau la titlul oltenilor reveniti pe pamant si mancati din prazu vostru si lasati-ne cu echipa voastra de ciubote

Maximus
27th August 2004, 13:04
Mosule, ai grija ca daca pleaca olteanul de la voi jucati cu unirea focsani la anul

EDMOND_
27th August 2004, 13:59
otelulgalati , invata intai sa te exprimi corect , incearca sa nu jignesti si abia apoi intra si posteaza aici....cat esti "varza" nu putem avea o discutie...probabil ai lucrat prea mult la furnal , in siderurgie...si nu ai avut timp sa citesti o carte... fa-o cat nu este prea tarziu.
In ceea ce priveste locul pe care ne vom clasa in finalul campionatului acesta va fi , fara indoiala, superior echipei din Galati...

cipi13
27th August 2004, 14:04
steaua nu poate sa ai ba probleme cu o echipa de catei ca,craiova.Craiova e o echipa de mana a doua care e ciuca batailor anu asta si mai sperau la titlul oltenilor reveniti pe pamant si mancati din prazu vostru si lasati-ne cu echipa voastra de ciubote
Uitasi ca un craiovean v-a scos din noroi si v-a dus in cupele europene ?
Daca noi avem echipa de ciubote, la galati sunt numai sosete....si alea nespalate :D :drak:

PS. Inainte sa jignesti incearca sa deprinzi tainele tastaturii si ale gramaticii....

onci66
27th August 2004, 14:26
oricum o fi la Craiova,meciul cu STEAUA va fi unul pe viata shi pe moarte; dupa cum stiti oltenii sint ambitiosi shi orgoliosi,vor lupta asa cum au facut in meciul amical de la Craiova unde mai era putin shi ne accidentau rau pe Radoi.bine, bine dar nici STEAUA nu este in cea mai buna forma asa ca nu se stie cine va castiga meciul.

cipi13
27th August 2004, 14:28
Iata un stelist cu capul pe umeri si gindire corecta....bravo...!!
Nu ca oamenii de la otelu` :D :evil: :ciocan:

onci66
27th August 2004, 14:48
eu asa cred ca ar trebui sa ne comportam si pe stadion, stelist langa rapidist,oltean langa caine s.a.m.d. sa ne incurajam fiecare echipa favorita, intr-un cuvant sa fim civilizati. tare mi-as dori sa pot merge cu fiica mea la stadion sa urmaresc toate meciurile din Bucuresti.
ce spuneti de asta??????????

cipi13
27th August 2004, 14:53
Mergi pe sportul studentesc...:D

onci66
27th August 2004, 15:00
bravooooooo, nici nu m-am gandit.da-mi shi mie adresa stadionului :) :) :) smecherule

cipi13
27th August 2004, 15:09
In regie....:D
Nu te deranjeaza nimeni....

ady_azzuro
27th August 2004, 16:30
Cred ca batem cu 2-0, iar Stiinta isi va reveni cu acest meci. Asa imi place mie sa cred, sa vedem de ce parere sunt si jucatorii.... :rolleyes:

cipi13
27th August 2004, 16:33
In ultimele meciuri jucatorii nu prea au avut nici o parere....ar fi timpul sa aflam si noi parerile lor.....
Ca pe ale noastre le stim....:D

ady_azzuro
27th August 2004, 16:35
Ma refeream ca poate si-or schimba parerea si vor incepe sa joace ce le cere Rednic, daca vor face asta, succesul este garantat 100%! :ok:

cipi13
27th August 2004, 16:40
Asta astept de la inceputul campionatului.....sper ca astazi, in sfirsit, sa vedem si noi o idee clara de joc si mai ales pofta de joc.....Caz in care Steaua nu are nici o sansa....:ok:

ady_azzuro
27th August 2004, 16:47
Deobicei la meciurile cu echipele tari din bucuresti, Stiinta se mobilizeaza exemplar si da totul pe teren, acum vom vedea exact cat poate echipa antrenata de Mircea Rednic. Daca vom face din nou un meci prost si vom pierde, atat putem si nu avem ce sa cerem mai mult.

cipi13
27th August 2004, 16:54
Corect.....dar e cea mai neplacuta varianta...
As prefera sa jucam bine si sa pierdem la limita da sa stim ca am dat totul pe teren...daca tot o fi sa pierdem....
Desi eu sunt increzator ca cel putin un egal scoatem in Ghencea....

EDMOND_
27th August 2004, 17:50
Cipi , Rednic are la antrenamente 28 de jucatori...plus Papura si Iordache pe care nu-i mai vrea ...30 adica aproape trei echipe....nu cred ca mai putem spune ca este numai problema jucatorilor , ca astia nu vor sa joace. Pot sa faca asta trei patru sau sapte opt...este imposibil sa nu vrea 15 sau 20. Daca s-a intamplat asa este tot vina antrenorului! Badea a avut un lot foarte restrans..la fel si Cartu...Rednic nu are rezultate la Craiova din cauza lui.

cipi13
27th August 2004, 18:18
Hai sa vedem ce o sa facem duminica cu steaua....
In momentul asta nici nu vreau sa ma gindesc la plecatul lui rednic.....
Antrenor nou...idei noi....iar o luam de la capat cu scheme tactice....ne mai revenim la iarna....
Nu imi vine sa cred ca este exclusiv vina lui rednic....avind in vedere ca a spus de atitea ori ca vrea performanta la Craiova si a dovedit ca poate....
Isi are si el partea lui de vina...fara indoiala, dar si jucatorii se comporta pe teren de parca au alergat inainte de meci 20 de kilometri....

cipi13
27th August 2004, 18:34
Am vazut ieri ce poate steaua......
Ca tot voi ziceati ca pe descultii aia ii umflati de goluri la bucuresti.....

inter
27th August 2004, 18:34
da jesse, adanc gandesti .... cea din meciul de aseara?
scuza-ma da erau "nori" pe cer si n-am vazut stelute :D:D:D

cipi13
27th August 2004, 18:38
Sa vezi ca da Steaua in eclipsa totala si nu o mai gaseste zenga..:D:D:D:D

onci66
27th August 2004, 19:12
in eclipsa o sa fie Craiova dupa ce se termina meciul si prevad ca Rednic are zilele numarate,3,2,1 pa pa, urmeaza altu'. Imi pare rau pentru olteni dar asta este adevarul :headbang:

inter
27th August 2004, 19:16
gata venisi de la meci? :D:D
bey Nostradamus de "buzunar" umbla-ti pe cale !

onci66
27th August 2004, 19:26
bai bagaciosule m-am grabit sa-i batem pe olteni shi ma luat valul ce tu n-ai gresit niciodata :great: :bere:

EDMOND_
27th August 2004, 19:43
onci66, lasa mah ca vedem ..nu mai este mult...indiferent de rezultat noi nu avem decat de castigat...poate parea aiurea, dar asta este situatia in acest moment! Iti voi explica dupa meci ....

Brimi2004
27th August 2004, 21:27
Mah ce chestie ! ma gandeam ca meciul asta ar putea sa duca la demiterea lui Rednic...si cand colo poate sa duca la demiterea lui Zenga.... ce ti-e viata asta!!

EDMOND_
28th August 2004, 16:18
in eclipsa o sa fie Craiova dupa ce se termina meciul si prevad ca Rednic are zilele numarate,3,2,1 pa pa, urmeaza altu'. Imi pare rau pentru olteni dar asta este adevarul :headbang:


Daca ma uit la apararea Stelei parca imi vine sa cred ca Rednic va da lovitura in Ghencea.....si va obtine ragazul sa rezolve problemele pe care in majoritate singur si le-a facut!! Cred ca doar Rachita este valid.... Radoi , Curt , Ghionea nu cred ca vor juca... Parca vad ca da Borbely gol si nu vom mai putea scapa de el inca trei ani....

minudoru
28th August 2004, 17:30
Va fi un meci de care pe care.Amandoi antrenori sunt obligatisa puncteze la capitolul imagine si asta o vor putea face numai invingand.
Sa speram ca va castiga Stiinta :ok:

nr.zece
28th August 2004, 23:15
sper ca in meciul de duminica sa incepeti iar sa strigati de lacatus sau ceva de genul: Lacatus trebuie sa inscrie! Lacatus va inscrie!

nr.zece
28th August 2004, 23:16
bai inter ce rau te-ai facut, vad ca dai avertismente, banari pe aici
latura asta cu inclinetiile spre arbitraj nu o vazusem la tine

EDMOND_
29th August 2004, 01:18
Ajunsi in capitala , craiovenii s-au lovit de ospitalitatea stelista..oficialii stelisti refuzand sa-i lase pe jucatori sa se antreneze pe stadionul din Ghencea....in aceasta situatie Mircea Rednic a fost nevoit sa apeleze la Dinu Gheorghe si antrenamentul a avut loc pe baza ProRapid.

giovanni BV
29th August 2004, 09:06
STEAUA va cistiga !!! U Craiova va trebui sa-si revina mai mult ca sa-si recistige renumele de odinioara (Echipa de Suflet a Tzarii !!!).

corinutza_88
29th August 2004, 10:02
de ce nu un 1-2!
atunci ar fi 3,2,1 pt Zenga!

EDMOND_
29th August 2004, 11:41
Vorbeam de apararea Stelei...uite ca nici Rednic nu are prea mult noroc ...Dupa ce l-a inlaturat pe Papura ( care de trei zile este la pescuit la Dunareni asteptand probabil desfasurarea evenimentelor! ) acum l-a pierdut si pe Daouda , se pare , accidentat.
Asa ca nu ar fi mare exclus sa vedem pe Mutica si Lucian Dobre titulari.

ady_azzuro
29th August 2004, 13:09
Pot sa faca asta trei patru sau sapte opt...este imposibil sa nu vrea 15 sau 20. Daca s-a intamplat asa este tot vina antrenorului! Badea a avut un lot foarte restrans..la fel si Cartu...Rednic nu are rezultate la Craiova din cauza lui.
Rednic nu este principalul vinovat pt ca echipa joaca jalnic, cei mai vinovati sunt jucatori, majoritatea l-au lucrat si pe Cartu, apoi pe Napoli, pe Badea nu au avut cum ca e de-al lor, acum nu le mai ramane decat sa-l lucreze si pe Rednic. Ar trebui sa le fie rusine. Poate se revanseaza in seara asta, sa vedem. Pt mine cei mai seriosi jucatori din echipa mi se par Buhus, Frunza, Guso, Daouda si Moti, restul sunt varza! :rosu:

ady_azzuro
29th August 2004, 13:18
in eclipsa o sa fie Craiova dupa ce se termina meciul si prevad ca Rednic are zilele numarate,3,2,1 pa pa, urmeaza altu'. Imi pare rau pentru olteni dar asta este adevarul :headbang:
Fanii Stiintei il vor in continuare pe Rednic la echipa indiferent de rezultatul meciului de diseara, asa ca numai incepe tu numaratorilor inverse ca nu tzine. Probabil ca Zenga se va simti inca o data frustrat cand va auzi din tribune numele lui Lacatus prin min. 60 la 1-0 pt Stiinta. :cool: Eu sper ca Zenga sa ramana cat mai mult timp la voi antrenor ca sa va infunde mai bine in subsolul clasamentului si asa el e pus acolo pe post de marioneta, jiji becali face echipa, ce sa mai, se crede cu oile lui pe campii, alea le-a invatat sa le numere, dar pana la a antrena o echipa de fotbal mai are de invatat. :D

STEAUA va cistiga !!! U Craiova va trebui sa-si revina mai mult ca sa-si recistige renumele de odinioara (Echipa de Suflet a Tzarii !!!).
Craiova a avut, are si va avea numele de echipa de suflet a tzarii, indiferent de locul ocupat in clasament. Diseara vom face din nou spectacol in ghencea, si se va auzi din nou pe tot stadionul: IN DEPLASARE, VOI SUNTETI IN DEPLASARE, IN DEPLASAREEEEE!!!! :yeah:

Vorbeam de apararea Stelei...uite ca nici Rednic nu are prea mult noroc ...Dupa ce l-a inlaturat pe Papura ( care de trei zile este la pescuit la Dunareni asteptand probabil desfasurarea evenimentelor! ) acum l-a pierdut si pe Daouda , se pare , accidentat.
Asa ca nu ar fi mare exclus sa vedem pe Mutica si Lucian Dobre titulari.
Daouda ar fi intr-adevar o pierdere foarte mare pt noi, dar cred ca Mutica, Moti si Murgan ar putea asigura axul central in partida de azi! :ok:

EDMOND_
29th August 2004, 16:39
Azzuro , esti in stilul tau obisnuit.....Cred insa ca vor fi mult mai putini suporteri decat la alte meciuri cu Steaua...am vazut destul de putine autobuze plecand. Pretul deplasarii este 100 000 de lei , suporterii platind doar benzina.

onci66
29th August 2004, 17:12
onci66, lasa mah ca vedem ..nu mai este mult...indiferent de rezultat noi nu avem decat de castigat...poate parea aiurea, dar asta este situatia in acest moment! Iti voi explica dupa meci ....


sa nu uiti sa-mi spui ca tare m-ai facut curios :bere:

EDMOND_
29th August 2004, 19:26
Pai iti spun acum... eu cred ca Rednic nu poate gestiona situatia de la Craiova...a facut greseli mari si nu mai impune respect in fata jucatorilor!
O infrangerea clara in fata Stelei ( cum se prefigureaza in acest minut ) va grabi decizia lui Staicu de a renunta la Rednic...

EDMOND_
29th August 2004, 21:41
5 - 0 , pentru Steaua . Apararea noastra a fost "varza". Astept sa vad care este antrenorul care a privit atent acest meci si si-a luat notite despre jucatori. Badea, Piturca, Sandoi sunt numele cele mai probabile!

inter
29th August 2004, 21:47
ce varza Edmond? varza-i buna fata de ce au jucat handicapatii!

EDMOND_
29th August 2004, 22:03
Inter, sper ca nu vii si tu sa imi spui ca si in meciul asta Rednic a fost lucrat de fotbalisti.... te credeam om serios..pai Mircea a adus trei atacanti care au contracte foarte mari ( Mircea Ilie , Gane, Rubinelson ) ...Unde sunt, ca eu nu i-am vazut pana in nici un meci!?

inter
29th August 2004, 22:04
in fine nici eu nu mai inteleg schimbarile astea facute de el.... , dar se pare ca pe oricine baga in teren... degeaba!

minudoru
29th August 2004, 22:08
ce sa mai taticule la 3-0 se terminase meciul!

inter
29th August 2004, 22:15
bey ar trebui toti trimisi la casele, lor... sa ramana numai Guso , Buhus(singurul cu evolutii constant ...mediocru spre bun), iar in locul celorlalti sa joace cu tineretul ... ca tot n-avem nimic de pierdut!
Astia isi bat joc de noi!de Craiova!

minudoru
29th August 2004, 22:19
si sa jucam in 10 daca se poate

Hoffa
29th August 2004, 22:21
poate parea un pic straniu dar cred ca un astfel de scor ne ajuta, poate scapam de panorama aia de antrenor. Fara papura apararea a fost daramata total, pe partea lui Buhus a fost bulevard , Moti cred ca a luftat aproape toate mingiile, pe Mutica nici nu l-am vazut pe teren, de aia a fost si aplaudat de galeria stelei pe final
schimbari anapoda , iar si iar borbely, rednic gasi si vinovatii , pe preda is gane, pare comic daca n-ar fi tragic. Rednic este nebun, iar cand am vazut ca aia din galerie ii strigau numele mi-am dat seama ca ori sint nebuni ori le dau rednic bani.
Plesan ca deobicei, cel mai slab de pe teren.
sper ca macar la scorul asta sa-l dea afara pe rednic desi cred ca raul cel mai ramane dinel staicu


sa vina piturca, tot raul spre bine
ce i-as mai amenda eu pe fotbalisti dupa startul asta...

EDMOND_
29th August 2004, 22:27
Fac pariu pe bani buni ca daca preia Badea echipa o redreseaza foarte rapid!
Guso...a evoluat si el suspect in ultima vreme...primul gol din meciul cu Sportul si primul gol de astazi au fost greseli de portar!

inter
29th August 2004, 22:29
hoffa, eu raman la ideea ca Rednic a fost lucrat, pai asta a facut terenuri de antrenament si in ca cateva alte chestii pe care nu le facea dinel la Craiova in veci, daca nu-i baga Rednic sula in coaste...
si sa nu uitam ca in vara a fost ofertat de rapizi si nu a plecat... da asa e la noi... antrenorul e vinovat de rezultate, nu handicapatii care poarta tricoul Stiintei si isi bat joc de el!

nr.zece
29th August 2004, 22:44
Rednic Ai Reusit Cea Mai Mare Umilinta Pentru Orasul Asta Si Daca Tot Iti Permiti Sa-i Jignesti Pe Cei Ce Si-au Rupt Picioarele Pentru Acest Club, Arata-ne Blazonul Tau Si Dispari
Nu Ma Astept De La Tine Sa Faci Vreun Gest De Onoare, Onoarea Nu Am Vazut-o La Nici O Javra Si Nici Nu Am Sa O Vad Acum.
In Seara Asta Ai Reusit Sa Atingi Cea Mai Joasa Performanta Din Istoria Clubului.
Pe Cine Mai Dai Vina Acum: Cia, Fbi, Gestapo, Kgb?
Staicule Arata-ti Orgoliul Si Dai Un Sut In C... Cainelui Cum I-ai Dat Si Lui Netoiu

nr.zece
29th August 2004, 22:46
edmond sper ca tu nu vei cenzura mesajul cum afacut doryn pe forumul celalat

minudoru
29th August 2004, 22:49
Rednic pleaca clar. L-as prefera pe Piturca in locul lui Badea.

EDMOND_
29th August 2004, 22:53
Nu ,Pimp, dar citeste regulamentul ! Nu ai voie la postari consecutive! Pe viitor cand vrei sa postezi in continuare editeza-ti mesajul abia postat! O sa-l citesc si daca este de cenzurat...mai vedem!

EDMOND_
30th August 2004, 01:17
Incredibil...Uite ce spune Rednic:
""Mi-am felicitat jucătorii, mai puţin pe Murgan pentru gestul comis. Vina îmi aparţine în totalitate, iar joi, voi organiza o conferinţă de presă, în care am să anunţ decizia luată astăzi seară în proporţie de 90 %. Am informaţii că Papură a făcut tot posibilul să nu joace în acest meci. Dacă o să rămân, o să iau decizii importante”. "

De asta ai pierdut , Mircea ca nu a jucat unul din cei pe care obisnuiai sa dai vina cand era in teren... Goneste-l ca oricum este mai bun decat toti cei pe care i-ai adus!
Si mai ramai vreo trei etape sa avem probleme si mai mari...

De asemenea vad ca Rednic il acuza si pe Murgan de noncombat , cum ca intentionat si-a provocat eliminarea...
Deci au fost vgasiti vinovatii..Papura si Murgan!

Pacala
30th August 2004, 06:32
REDNIC TREBUIE SA PLECE!!!!
Datorita lui Stiinta seamana mai curind cu o echipa de amatori.
Nu-mi amintesc ca Universitatea sa fi fost intr-o situatie mai jenanta si sa joace mai prost.
REDNIC LASA-NE, DA O SANSA ECHIPEI SA SE REABILITEZE.

Pacala
30th August 2004, 06:40
Inca ceva.
Ce-o sa mai zica acum acea parte a galerie care il sustine neconditionat pe Rednic. Cred ca o fost o gluma sau daca nu acei suporteri sunt complet ******. Nu pot sa-mi revin si nu pot sa-mi explic cum cineva poate sustine un antrenor care distruge echipa ta preferata.
Repet, sa speram ca vom scapa in curind de acest supliciu.

giovanni BV
30th August 2004, 08:38
Imi pare rau pentru Craiova , dar Steaua a fost superioara !!! Plesan avea mai mult succes daca juca pentru "militarii" nostrii !!! Poate inca se mai gindeste le vreo propunere viitoare !!!

Pacala
31st August 2004, 05:54
Bravo Giovanni! Acum vreti sa il luati si pe Plesan. Mai cautati jucatori noi si pe la voi prin Ghencea sau cine stie poate va aduce Becali prospaturi de la vreo stana.
Nu cred ca are nevoie nimeni de compatimirile tale.
Bafta Steaua in UEFA.

inter
31st August 2004, 09:10
Inca ceva.
Ce-o sa mai zica acum acea parte a galerie care il sustine neconditionat pe Rednic. Cred ca o fost o gluma sau daca nu acei suporteri sunt complet ******

eu cred ca ai sarit calul :rosu: , daca altii avem o alta parere nu ai tu dreptul sa ne cataloghezi cum iti vine tie la gura!
asa ca posteaza on topic si nu mai face referiri la adresa unor suporteri care se duc meci de meci la partidele Stiintei! :headbang:

rinso
31st August 2004, 14:00
de ce crezi Edmond ca nu sunt si fotbalisti care nu-l mai doresc pe Rednic la echipa si incearca sa-l lucreze pe la spate....(ex. Papura si Murgan)....Murgan era foarte constient ca va primi :rosu: cand s-a dus la arbitru sa-l injure si sa-i smulga cartonasul din mana, si nu are nici o explicatie pt asta mai ales ca nu el a comis faultul si nici capitan de echipa nu e...iar Papura era la pescuit cand Universitatea avea meci....

EDMOND_
31st August 2004, 15:21
rinso, nu mai are importanta...Papura a plecat. Te intreb si eu ceva..de ce nu a juucat in acest meci cu cei 12 adusi de el ....

inter
31st August 2004, 15:39
Edmond esti asa de absorbit de vehementa de al contesta pe Rednic incat cei care au aceeasi parere cu tine si ii denumesc pe ceilalti ****** trec neobservati :D:D

Kidu
31st August 2004, 16:15
Rednic este unul dintre cei mai buni, daca nu chiar cel mai bun antrenor din campionatul intern. Daca nu avea valoare, daca nu punea suflet, atunci de ce nu a plecat in iarna cand l-au ofertat rapizii ?! E un adevarat profesionist.

La voi problema e alta. Voi sunteti problema. Aveti un lot subtire si cu pretentii mult prea mari. Tot respectul pt Plesan in meciul cu Germania, dar daca i-a iesit faza si a dat goul ala frumos mai mult din noroc nu inseamna ca are valoare. Ca sa aiba valoare trebuie sa fie constant.

Nu stiu ce se intampla la voi, parca ati fi blestemati si nu va puteti apropia de performanta. Oricum si mascariciul ala de Staicu strica f mult si tensioneaza atmosfera enorm. De badea sa nu mai vb-esc.

Bafta !

cipi13
31st August 2004, 17:05
Inca ceva.
Ce-o sa mai zica acum acea parte a galerie care il sustine neconditionat pe Rednic. Cred ca o fost o gluma sau daca nu acei suporteri sunt complet idioti. Nu pot sa-mi revin si nu pot sa-mi explic cum cineva poate sustine un antrenor care distruge echipa ta preferata.
Repet, sa speram ca vom scapa in curind de acest supliciu.


Pina la un punct....de acord
Nu mai sunt de acord sa faci idioti pe cei care au o parere contrara....eu de exemplu nu cred ca rednic este principalul vinovat...ci jucatorii....chiar daca i-a adus rednic...
Pentru ca nu joaca nimic....nici macar cei din "vechea garda"....Plesan, Papura, Lutu si care mai sunt....sint varza...
Papura ar trebui sa fie un model....chiar daca e pe banca de rezerve sa dea exemplu si nu sa faca scandal....
Lutu ar trebui sa moara pe teren.....si nu se intimpla asa ceva....
Singurul care e cit de cit constant e Guso....in rest nimeni nu joaca nimic.....

O sa spui ca din cauza lui rednic nu joaca bine pentru ca nu au nici o idee tactica...si poate asa este...
Dar asta o sa o cred cind o sa ii vad alergind degeaba, fara o idee tactica....dar pina acum nu am vazut nici un pic de entuziasm si pofta de joc....ceea ce nu mai e treaba lui rednic...ci a lor...

rinso
31st August 2004, 21:18
rinso, nu mai are importanta...Papura a plecat. Te intreb si eu ceva..de ce nu a juucat in acest meci cu cei 12 adusi de el ....
Un lucru e cert: Rednic ramane in continuare la echipa, si are la dispozitie 2 saptamani sa pregateasca meciul cu CFR Cluj, sa linisteasca apele la Craiova si sa le bage fotbalul in cap celor care nu au demonstrat pana acum valoarea pe care o au......
P.S:...nu a jucat cu cei 12 jucatori adusi de el pt ca o echipa are doar 11..
.....si sa fim mai seriosi e concurenta pe fiecare post.....au jucat, totusi, 6 jucatori adusi de el...
:ok: ?

dragosblue
31st August 2004, 21:49
Rednic este unul dintre cei mai buni, daca nu chiar cel mai bun antrenor din campionatul intern. Daca nu avea valoare, daca nu punea suflet, atunci de ce nu a plecat in iarna cand l-au ofertat rapizii ?! E un adevarat profesionist.

La voi problema e alta. Voi sunteti problema. Aveti un lot subtire si cu pretentii mult prea mari. Tot respectul pt Plesan in meciul cu Germania, dar daca i-a iesit faza si a dat goul ala frumos mai mult din noroc nu inseamna ca are valoare. Ca sa aiba valoare trebuie sa fie constant.

Nu stiu ce se intampla la voi, parca ati fi blestemati si nu va puteti apropia de performanta. Oricum si mascariciul ala de Staicu strica f mult si tensioneaza atmosfera enorm. De badea sa nu mai vb-esc.

Bafta !

Rednic a venit in iarna la Craiova, deci nu putea fi ofertat tot atunci de rapid!

Kidu
1st September 2004, 10:06
Ai dreptate. Mea Culpa !