PDA

View Full Version : Fotbalul romanesc in mizerie.



red-bull
3rd June 2009, 08:35
Fotbalul romanesc a ajuns intr-o situatie jalnica.Acuzatii de blaturi, scandaluri, arestari la DNA, suspiciuni si performante slabe.Asta a reprezentat fotbalul romanesc in ultimii ani.
In liga a doua situatia este si mai dramatica.In seria A retrogradarea a fostrezolvata mai devreme prin retregerea hibridului fara nume Stiinta Lotus etc.Stiinta o echipa nou infiintata cumparase locul in liga secunda de la Lotus Baile Felix.Astfel aceste retrageri se adauga numeroaselor suspiciuni de blat care planau asupra meciurilor altor echipe.
In cealalta serie desi nu s-a retras nici o echipa si aici multiple suspiciuni si acuzatii de blat.In tot acest timp federatia romana de fotbal sta cu mainile in san si nu ia nici o masura.
In aceste conditii ma intreb...oace ce a mai ramas de facut pentru microbistul care vede din ce in ce mai putin fotbal pe stadioane?

Elphax
3rd June 2009, 09:06
sper sa veniti cu idei constructive, la prima jignire sau tentativa de scandal inchid threadul ...

rob_din
3rd June 2009, 09:13
Ii ramane sa se intereseze de alte activitati

rtl
3rd June 2009, 10:43
Cred ca era la fel si acum 10 ani doar ca acum avem internet si 15000 de posturi TV.

Nightwish
3rd June 2009, 10:53
Ne mai uitam si noi la Premier League, la meciurile din Primera Division...Incercam sa nu ne mai enervam pentru orice kkt deoarece nu merita :)

Ulysses
3rd June 2009, 14:59
Ma, daca dinamo nu a reusit sa fure inca un titlu inseamna ca fost mai curat decat in alte sezoane:ok:
Daca si Timisoara ia cupa iar Steaua nu prinde euroleague, ma declar satisfacut complet de aceasta editie:)

Mario Di Lazi
3rd June 2009, 15:28
Din fericire nu noi suporterii l-am adus in aceasta situatie ... sunt altii cu musca pe caciula :D

Adi Da Samraj
4th June 2009, 00:23
Becali sustine ca asteapta o oferta de 20 de milioane de euro pentru a parasi gruparea din Ghencea.

red-bull
4th June 2009, 07:24
Becali sustine ca asteapta o oferta de 20 de milioane de euro pentru a parasi gruparea din Ghencea.

pai de ce nu a parasit-o cand a avut o oferta de 40 de milioane?sau vrea sa vanda steaua si sa plece la urziceni asa cum se lauda?

Novac
4th June 2009, 11:17
Becali sustine ca asteapta o oferta de 20 de milioane de euro pentru a parasi gruparea din Ghencea.

Povesti:sleep: acum o luna, dupa ce-a iesit din parnaie, spunea ca vinde orice dar nu Steaua, ca nu o da nici pentru 100 de mil. Presupunand ca-i pune cineva pe masa 20 mil pentru a cumpara clubul o sa spuna ca a glumit... ca a mai facut o aroganta suporterilor.

Aurel.D
4th June 2009, 12:04
Ce noutate..fotbalul romanesc in mizerie.....si eu care in naivitatea mea credeam ca este in mizerie de 20 de ani!!

red-bull
4th June 2009, 21:15
Ce noutate..fotbalul romanesc in mizerie.....si eu care in naivitatea mea credeam ca este in mizerie de 20 de ani!!

e o noutate...ca pana acum nu se defiintau echipe in plin campionat...pana acum nu acuza mircea sandu meciurile trucate la pariuri....pana acum nu aveam arbitrii straini vreo cinci etape consecutiv....pana acum n-a mai intrat nici unul in puscarie....

Ulysses
4th June 2009, 21:18
Pana acum nu pierdeau aia titlul cu doua etape inainte de final:lol:

red-bull
4th June 2009, 21:24
Pana acum nu pierdeau aia titlul cu doua etape inainte de final:lol:

e nu?am mai pierdut asa in doua ocazii in ultimii 10 ani...numai ca atunci nu intram direct in liga

YodaRo
4th June 2009, 21:24
fotbalul romanesc e pe drumul cel bun daca dinamo nu ia campionatul. Daca nu ii speria DNA-ul luau cainii la pas campionatul. Huo DNA-ul
Nu se poate face ceva sa vadem si pe dinamo in sampion lig?

red-bull
4th June 2009, 21:26
fotbalul romanesc e pe drumul cel bun daca dinamo nu ia campionatul. Daca nu ii speria DNA-ul luau cainii la pas campionatul. Huo DNA-ul
Nu se poate face ceva sa vadem si pe dinamo in sampion lig?

pai tu vrei sau nu sa ne vezi in liga?ca nu mai inteleg

YodaRo
4th June 2009, 21:27
ba da mah, vreau sa va vad si pe voi in liga...a inceput sa imi para rau de voi ca va taiati venele...o sa fie sinucideri in masa in randul cainilor
d'aia zic eu sa faca cineva ceva sa jucati si voi. Pana si urziceniul...

cred ca o sa joace avantul leamna sau progresul caracal in sampion lig mai degraba decat dinamo

carlo
4th June 2009, 21:28
"Fotbalul romanesc in mizerie".Pai a fost candva altfel?

red-bull
4th June 2009, 21:31
ba da mah, vreau sa va vad si pe voi in liga...a inceput sa imi para rau de voi ca va taiati venele...o sa fie sinucideri in masa in randul cainilor
d'aia zic eu sa faca cineva ceva sa jucati si voi. Pana si urziceniul...

cred ca o sa joace avantul leamna sau progresul caracal in sampion lig mai degraba decat dinamo

lasa mah....macar sa ajungem sa jucam si in euroleague..desi mi-ar placea sa nu jucam...poate le mai vine mintea la cap si actionarilor