PDA

View Full Version : Savin si "efectul" lui asupra mersului echipei



bill
24th August 2004, 13:06
Ce parere aveti de faptul ca Savin continua sa se invarta pe aici si sa jigneasca pe cine vrea el cand il apuca crizele?
Nu cred ca e o coincindenta ca la primul meci dupa venirea lui a plecat Sunda.
Nici nu cred ca a ajuns aici intamplator, s-a folosit de Unirea ca sa iasa primar la Busteni. A "finantat" echipa intr-un asemenea hal ca acum trebuie sa gaseasca Malusel bani sa aiba de unde ii lua Savin inapoi. In turul campionatului trecut am impresia ca Malusel s-a descurcat mult mai bine fara ajutorul astuia si sunt convins ca s-ar fi gasit o solutie si fara sa ne bagam singuri sursa belelelor in echipa.
Nu cred ca iubeste Unirea si as vrea sa-l vad cat mai repede definitiv indepartat de la club.

MaPaX
24th August 2004, 17:29
Da, ai dreptate ar trebuie dat afara de la echipa deoarece strica imaginea clubului pt ca astia de la stiri il dau drept mare finantator si el cum a primit Unirea bani pt drepturile de televizare cum i-a luat el :headbang:

ADelPiero
24th August 2004, 22:13
eu zic ca nu ...
treb` sa ramana la echipa :p

bill
25th October 2004, 12:21
Savin a inceput sa bata campii iar. Acum sustine ca din iarna se va desfiinta echipa. Si si-a ales si un moment perfect sa le spuna jucatorilor, inainte de meciul de la Galati. Apoi nu i-a mai primit la hotelul lui la Busteni.
Personajul asta devine din ce in ce mai insuportabil si am impresia ca urmareste ceva. Probabil vrea bani dintr-o eventuala vanzare a echipei. Chiar nu il poate tine nimeni deoparte? Ce mai cauta aici? Da bani de sandwich-uri si se intituleaza finantator?

ADelPiero
25th October 2004, 14:54
acuma m`a enervat si pe mine...
dar daca eram in locul lui cred ca si ... eu faceam la fel cu jucatorii :evil:

ADelPiero
25th October 2004, 19:37
Preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului Apulum, Emanoil Savin, a declarat, luni, că a decis să renunţe la funcţia deţinută īn cadrul grupării din Alba Iulia. "M-am scīrbit de fotbal şi am decis să renunţ la funcţia pe care am deţinut-o la divizionara A din Alba Iulia", a declarat Savin...
/OLE/

bill
26th October 2004, 11:06
Excelent. Sa dispara odata. E principalul vinovat ca a plecat Sunda si asta nu trebuie uitat.

Opinia
26th October 2004, 13:11
Nu inteleg cum de nu v-ati dat seama de la inceput cine-i acest Savin Emanoil.... - un om de nimic, fara scoala, dar mai ales - fara scupule si educatia cea mai elementara....
Este poate ultimul om de pe pamant - fost si sctual SECU - fost SECU al BTT Busteni, inhaitat cu toate mafia Prahoveana.
Isi poate imagina careva ca acest "BURIC al PAMANTULUI", acest NO-NAME, viseaza sa ajunga SENATOR !!! DA-DA - S E N A T O R, numai ca aici i s-a cam infundat.... I-au aratat cei mari (deocamdata) lungul nasului, spunandu-i ca ar "fi cazul sa incerce o primarie mai intai de toate...", ca lui - vezi Doamne - orice i se cuvine!
Si totusi, nu-mi explic cum de a iesit primar, cum de l-au votat conorasenii cand stiau ca acest om a lovit miseleste, pe la spate, in afacerea initiata de Octavian Ionescu (fost fotbalist la Sportu' actual om de afaceri stabilit in Elvetia) privind investitia de 70 mil $ in proiectul "Omu" prin care avea sa se dezvolte un nou complex hotelier in Busteni, un veritabil pol de atractie turistica in zona.... Numai ca acest lucru nu i-a convenit Tov. Savin, caci ar fi pierdut musterii abonati la Hotelul lui Alexandros...
Ce se-ntampla la acesta ora cu Busteniul este de-a dreptul regretabil - o simpla rotire de cadre - Ilie Ilinca (expus scandalului pt. ca el era in fata ca primar in 2003!) a fost inlocuit cu Savin Emanoil (cel care a fost cu adevarat veritabilul protagonist - din umbra - al scandalului, impreuna cu mafia din Prefectura si Consiliul Judetean Prahova).
La fel de regretabil este si faptul ca la conducerea unei echipe ca Apulum se afla un asemenea om.
Nu dom'le - nu-i nici o coincidenta - Sunda a plecat pentru ca stia cine-i acest Savin. Acest om nu numai ca nu iubeste Unirea, interesu lui fiind numai si numai proprii BANI si puterea senatoriala mult visata.
Ma ROG sa nu se-ntample si asa ceva... ca atunci chiar c-am fi o Romanie de "CACAO".



Ce parere aveti de faptul ca Savin continua sa se invarta pe aici si sa jigneasca pe cine vrea el cand il apuca crizele?
Nu cred ca e o coincindenta ca la primul meci dupa venirea lui a plecat Sunda.
Nici nu cred ca a ajuns aici intamplator, s-a folosit de Unirea ca sa iasa primar la Busteni. A "finantat" echipa intr-un asemenea hal ca acum trebuie sa gaseasca Malusel bani sa aiba de unde ii lua Savin inapoi. In turul campionatului trecut am impresia ca Malusel s-a descurcat mult mai bine fara ajutorul astuia si sunt convins ca s-ar fi gasit o solutie si fara sa ne bagam singuri sursa belelelor in echipa.
Nu cred ca iubeste Unirea si as vrea sa-l vad cat mai repede definitiv indepartat de la club.

ADelPiero
26th October 2004, 13:48
Īnaintea meciului de la Galaţi, Emanoil Savin le-a spus jucătorilor că echipa se va desfiinţa īn iarnă, sugerīndu-le să-şi caute de pe acum alte formaţii. După partidă, preşedintele CA al clubului, prosper om de afaceri pe Valea Prahovei, i-a anunţat pe fotbalişti că nu-i mai cazează la hotelul său din Buşteni, Alexandros, unde aceştia erau pregătiţi să rămīnă pīnă la meciul cu Dinamo, din etapa a 12-a.

"La ce fotbal joacă, nu meritau cantonamentul. Le-am făcut program cu piscină, masă şi tot ce trebuie, care m-ar fi costat cīteva sute de milioane. Dar m-am gīndit că nu are rost să cheltui bani cu ei şi i-am trimis acasă. După meciul de la Galaţi, meritau să meargă pe jos acasă. M-am scīrbit de Apulum, nu mai vreau să aud de această echipă!", a spus ieri Emanoil Savin. Acesta a adăugat că renunţă la toate pretenţiile financiare, respectiv la o sumă de aproximativ 150.000 de dolari cu care a creditat clubul din Alba.

"Oricum, cei de acolo vor avea mari probleme să ţină echipa. Municipalitatea nu-şi permite acest lux, iar oamenii de afaceri din zonă nu se īnghesuie la echipă. Măluşel e īngropat deja īn datorii. Nu ştiu ce se va īntīmpla cu acest club", a mai spus Savin. Īn prezent primar la Buşteni, preşedintele CA al lui Apulum a venit la Alba Iulia ca finanţator, la sfīrşitul anului 2003, investind aproximativ 300.000 de dolari. Anul acesta, Savin s-a limitat să achite un cantonament īn Austria, cīteva baremuri de arbitraj şi unele cheltuieli de transport.

adrienne
4th January 2005, 22:22
eu cred ca aveti ceva cu domnul Savin nu cu faptul ca lasat Apullum Alba Iulia...Daca aveti reprosuri,pastrati-le pentru dumneavoastra,poate ca avut motivele sale sa lase echipa,iar in legatura cu mafia prahoveana,tare as fi curioasa de unde a-ti primit aceste "informatii" false.Nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar nu mi se pare corect sa vorbim asa despre o persoana.Nu este treaba voastra cum si ce face el,cum a ajuns unde este acum.A lasat echipa pt ca era hopeless...
ciao..

bill
5th January 2005, 11:12
Problema e nu ca a lasat-o ci ca a venit ca mare "finantator" si primul lucru care l-a realizat a fost sa-l determine pe Sunda sa plece. Si a continuat cu nenumarate conflicte. In rest ii trateaza pe jucatori ca pe niste sclavi ai lui carora le poate spune ce si cand vrea.

spmihai
8th January 2005, 21:48
Bine ca am scapat de "marele finantator" ca oricum nu dadea cine stie ce bani la echipa, mai mult lua din drepturile de televizare.Intradevar, prima si poate cea mai mare greseala a lui a fost aceea ca la indepartat pe Sunda.

ADelPiero
8th January 2005, 23:50
dak era Sunda la echipa ... eram in primii 6 din nou :(

SAVIN EMANOIL
7th June 2005, 20:29
sunt savin si nu sunt un idiot. stiu eu ce va freaca pe voi, ce daca m/am folosit de echipa sa ajung primar? se cheama ca am reusit.
pe deasupra am facut si o groaza de lucruri bune

Paul
7th June 2005, 21:01
looooooolz ce onoare ...
acest vanghelie din busteni :>