PDA

View Full Version : Internaționalele României - Ploiești 2009



Pages : [1] 2 3

cata10
30th May 2009, 13:39
Internaționalele României se vor desfașura și anul acesta tot la Ploiești, în perioada 5-7 iunie, în Sala Sporturilor „Olimpia”. Cum mai sunt doar câteva zile pâna la începerea competiției am decis sa deschid un nou thread.

Prima informație este legata de transmiterea la tv a concursului. Astfel pe TVR 2, vineri, sâmbătă și duminică concursul va fi transmis live:

Vineri: 17.00 - 19.30 (live)
Sâmbătă: 17.00 - 19.00 (live, alternativ cu volei)
Duminică: 11.00 - 14.00 (live)

crisloregym
30th May 2009, 14:41
Multumim mult pentru program, Cata:)

Din pacate, Internationalele astea pica cel mai prost posibil. Sambata am doua examene, duminica tot doua, iar marti, pe 9, unul mare si greu tare. Sper sa reusesc sa mai prind si eu cateva minute:D

ioanavol
30th May 2009, 18:21
Multumesc, Cata!

Cine poate inregistra?

Alyss
31st May 2009, 21:39
speram de data asta sa faca mai multa reclama dar nu prea cred ca acum au alt motiv.nu sunt bani!

deni
31st May 2009, 22:33
merge cineva la Ploiesti?
aveti idee la cat incepe concursul sambata?

Alyss
31st May 2009, 22:56
stiu ca am mai scris si la diverse dar scriu si aici.Flavius Koczi participa la champions trophy maine 1iunie in germania.http://www.deutsche-turnliga.de/news/news.php?ID=713
daca stie cineva un pic de germana sar putea sa dea live.ar fi frumos sal vedem.http://www.turnfest.de/cms/content.php?navId=604

crisloregym
1st June 2009, 00:17
Multumim pentru informatie, Alyss:)

Deni, ce bine ca ai revenit:)

Chiar, cine merge la Internationale? :D Cata? Deni? Alyss?

baicea
1st June 2009, 20:50
voiam sa merg duminica dar de la 11 mi-e cam greu:(

deni
1st June 2009, 21:29
Multumim pentru informatie, Alyss:)

Deni, ce bine ca ai revenit:)

Chiar, cine merge la Internationale? :D Cata? Deni? Alyss?

eu as merge sambata,dar vreau sa stiu la cat incepe sa stiu ce program imi fac.:)

Tess_AN
1st June 2009, 22:08
eu as merge sambata,dar vreau sa stiu la cat incepe sa stiu ce program imi fac.:)
Deni, astept cu nerabdare comentariile. Mai merge cineva?
Chiar, nu stie nimeni programul competitiei?

mikeyy
1st June 2009, 22:11
In proportie de 80% programul concursului e asemanator cu programul de transmisie TVR...mai ales ca transmit in direct.
Vineri - calificari
Sambata - AA
Duminica - finale pe aparate

cata10
1st June 2009, 22:18
Sper sa merg, macar sambata si duminica! Vineri imi va fi mai greu dar fac tot posibilul
Asadar, cine ar mai dori sa vina???

deni
1st June 2009, 22:44
Atunci batem palma Cata10.Doar ca eu voi veni doar sambata,duminica imi e practic imposibil.

LuisaGym
3rd June 2009, 17:38
Daca nu stiati deja care sunt baietii care participa la internationale a aparut o lista in Prosport: Flavius Koczi, Marius Berbecar, Adrian Bucur, Alin Jivan, Răzvan Șelariu, Cristian Bățagă, Andrei Ursache, Ovidiu Buidoșo, Cosmin Popescu

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/noua-baieti-pentru-internationale-4481754

Cata_RB
3rd June 2009, 17:47
Si detalii despre absenta lui Dani Popoescu: http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/daniel-popescu-rateaza-internationalele-romaniei-4481606

mikeyy
3rd June 2009, 19:24
Ce ghinion are Dani...:(
Sper sa se faca bine repede si sa poata lucra asa cum isi doreste!

Programul pt Internationale (insa nu stiu orele exacte):
- vineri: calificari baieti pt duminica + finala individual compus baieti
- sambata: calificari fete pt duminica + finala individual compus fete
- duminica: finale pe aparate (fete si baieti)

La federatie nu raspunde nimeni la telefon....ce frumos din partea lor!:rosu:

Cata_RB
3rd June 2009, 19:27
E seara, Mihai...doar nu crezi ca stau mult pe-acolo :P

mikeyy
3rd June 2009, 19:29
Dar nu e vorba de clipa asta...ci toata ziua :)
Acum am reusit sa va scriu.

Cata_RB
3rd June 2009, 20:11
Eh...ma abtin de la alte comentarii :D

Mi-am dat seama ca va fi si o parte buna la vremea de-afara: n-or sa lesine de caldura gimnastii la Ploiesti. Sper insa nici sa nu inghete de frig...

mikeyy
3rd June 2009, 20:29
Acum ca stim cine participa de la noi...cine credeti ca se va impune?

Eu zic:
Fete:
- individual compus: Amelia Racea, Raluca Haidu si Diana Chelaru
- sarituri: aici nu stiu cum vor face, ca nu toate fac 2 sarituri...insa Diana Chelaru cred ca va castiga
- paralele: Amelia Racea, Gabi Dragoi, si Raluca Haidu
- barna: Amelia Racea, Gabi Dragoi, Ana Porgras
- sol: Amelia Racea, Raluca Haidu si Diana Chelaru

La baieti:
- individual compus: Flavius si Razvan
- sarituri: Flavius
- sol: Razvan
- cal: Andrei Ursache
- paralele: Cosmin Popescu
- bara: Flavius
- inele: Alin Jivan

rob_din
3rd June 2009, 20:32
De sambata e canicula

mikeyy
3rd June 2009, 20:45
Canicula? :shocked:....saracii gimnasti.
Inseamna ca sunt sanse sa-i vedem iar cum nu mai pot respira si cum stau cu punga de gheata pe frunte, ca in 2007 :(
Macar anul trecut au avut noroc (dar si noi cei din tribuna) ca a venit o furtuna si s-a racorit putin.

Cata_RB
3rd June 2009, 20:50
Wow, intr-adevar, mult mai mari temperaturi decat ce e pe aici. Dar se pare ca o sa si ploua...si fiind sala asa mare nu se incalzeste foarte usor. Sper sa le fie bine, nu ca de obicei.

Mi-e greu sa dau pronosticuri...mai ales tot podiumul, pentru ca uit repede notele :D Dar zic cam asa:

Fete:
- individual - Amelia Racea
- sol - Amelia Racea
- barna - Gabi Dragoi
- paralele - Amelia Racea / Gabi Dragoi

Baieti:
- individual - Flaviu Koczi / Razvan Selariu
- sol - la fel
- sarituri - Flavius Koczi / Alin Jivan
- paralele - Cosmin Popescu

anna.09
3rd June 2009, 21:28
Nu se spunea odata ca Ana Porgras a progresat la paralele in tot timpul asta? Sau am visat eu frumos?

mikeyy
3rd June 2009, 22:06
Oana, sincer nu imi amintesc sa fi citit de Ana Porgras ca a progresat la paralele....doar de Gabi aparuse un articol inainte de Euro in care se spunea ca isi doreste o finala la paralele pt ca a lucrat mai mult in acea perioada la acest aparat.

anna.09
3rd June 2009, 23:02
Inseamana ca am visat :)...nu stiu de ce aveam senzatia ca a zis cineva ceva de genul asta chiar pe aici pe forum....oricum trebuie sa fi progresat dc a lucrat mai mult la paralele, nu?...ca de lucrat stiu ca a lucrat tot timpul asta cat a fost accidentata...

mikeyy
3rd June 2009, 23:05
Da, cu siguranta a progresat. Majoritatea gimnastelor care au probleme la nivelul picioarelor pun accentul mai mult pe paralele in perioada in care nu pot lucra la capacitate maxima.

Oricum, abia astept sa o vad pe Ana Porgras....a trecut mult timp de cand nu am mai vazut-o concurand!

LuisaGym
4th June 2009, 16:01
Un articol din Prosport despre internationale. Voi stiti ce participari internationale sunt anuntate la concursul asta?


http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/internationalele-romaniei-incep-maine-4486111

mikeyy
4th June 2009, 19:59
Acum am realizat ca lipseste cineva din lista baietilor: Vlad Cotuna.
Ce o fi cu el?

In alta ordine de idei...asa cum am zis si pe blog: vreau sa ii felicit pe cei de la Prosport si TVR2 pt modul in care promoveaza aceasta competitie. Pentru restul reprezentantilor mass-media...aceasta competitie nici nu exista.

rob_din
4th June 2009, 21:43
Poate daca ar fi cu adevarat "internationale" ar promova. Asa ce sa promovezi? O competitie de mana a 5-a?

mikeyy
4th June 2009, 22:24
Poate daca ar fi cu adevarat "internationale" ar promova. Asa ce sa promovezi? O competitie de mana a 5-a?

Nu poti numi competitie de mana a 5-a un concurs in care vor participa gimnastii nostri.
Chiar daca gimnastica romaneasca nu mai e la fel ca in trecut...inca mai contam!
Fanii straini ar da orice ca sa fie in weekend in sala de la Ploiesti.

Nu conteaza cine vine...conteaza ca sunt ai nostri acolo si ei merita toata atentia.

Sa povesteasca Ioana cat de mult sunt apreciati gimnastii olandezi, desi nu au rezultate iesite din comun. Cu siguranta la Nationalele Olandei, sala va fi plina...si ma refer la o sala de mii de locuri (sala Ahoy unde se vor organiza mondialele la anul)....nu ca la Ploiesti unde sunt maxim 2000.

ioanavol
4th June 2009, 22:54
Vor fi peste 2 saptamani...o sa fac poze si-o sa le postez. Nu stiu daca sala va fi chiar plina, pentru ca vrand sa faca in sala unde se vor desfasura Mondialele la anul vor fi muuuulte locuri, dar oameni vor fi. Si nu numai rude si prieteni...vor fi destui copii si parinti si fani.

Ceea ce e drept e ca ei anul trecut au adus Rusia si Elvetia ca invitate (deci Openul a coincis cu Nationalele), iar anul asta, ca sa mimeze Mondialele, vor avea loc de fapt 7 Nationale intr-unul: artistica fete si baieti, ritmica, aerobica, trambulina, dans, streetdance. De ce n-om putea uni si noi Internationalele si Nationalele si invita mai multi gimnasti nu stiu.

Si la olandezi platesti bilet. Si au site si se face promovare. E drept ca totusi nu se da la televizor.

Dar hai sa nu-mi spui Robert ca la noi nu s-ar duce cateva zeci de ploiesteni si altii de prin apropiere daca s-ar afla de concurs...n-are nicio legatura cu de ce mana e concursul, copiii ar adora sa-i vada (am experimentat asta pe o prietena cu 2 fetite mici, nu s-au dezlipit de bara din fata scaunelor tot concursul la Nationale, intr-atat le-a placut). Numai noi ne-am adunat vreo 15 la Nationale. Nu din cauza "calitatii" nu vin oamenii, si daca am organiza Europene tot nimeni n-ar veni daca nu s-ar sti. Atunci chiar ne-am face de ras.

rob_din
4th June 2009, 23:43
Nu poti numi competitie de mana a 5-a un concurs in care vor participa gimnastii nostri.
Chiar daca gimnastica romaneasca nu mai e la fel ca in trecut...inca mai contam!
Fanii straini ar da orice ca sa fie in weekend in sala de la Ploiesti.

Nu conteaza cine vine...conteaza ca sunt ai nostri acolo si ei merita toata atentia.

Sa povesteasca Ioana cat de mult sunt apreciati gimnastii olandezi, desi nu au rezultate iesite din comun. Cu siguranta la Nationalele Olandei, sala va fi plina...si ma refer la o sala de mii de locuri (sala Ahoy unde se vor organiza mondialele la anul)....nu ca la Ploiesti unde sunt maxim 2000.

Atata timp cat sunt numite internationale faptul ca participa gimnasti romani nici nu conteaza. Si ca sa se puna capac nici macar din gimnastele noastre de top nu participa. Asa a ajuns competitia asta


La Nationale e altceva, acolo da, merita sa se promoveze. Dar acum raman la parerea ca e o competitie de mana a 5-a, multumim FRG.

mikeyy
4th June 2009, 23:59
Sunt de acord cu tine Rob ca avem o competitie internationala de toata jena....si le multumesc si eu celor de la FRG pt asta :D
Dar tot trebuia promovata mai mult. Cu siguranta sunt multi oameni care ar vrea sa se uite la concurs, chiar si din fata Tv-ului, dar poate nu stiu ca se va desfasura concursul.

Pana si noi care urmarim tot ce se intampla in gimnastica...si tot nu stim cine participa din strainatate...parca informatiile despre Internationale sunt secret de stat...asa ceva rar imi e dat sa vad.

ioanavol
5th June 2009, 00:24
Bine ca-s Internationale si stim numai ce romani participa.

Las' ca nici dupa concurs n-o sa stim cu mult mai multe.

mikeyy
5th June 2009, 00:26
Las' ca nici dupa concurs n-o sa stim cu mult mai multe.

Asta asa este!

ioanavol
5th June 2009, 12:20
Eu n-o sa pot vedea sau inregistra Nationalele, Sopcast-ul nu mai vrea sa mearga...:(
Daca poate cineva inregistra i-as fi recunoscatoare.

cineva_cineva
5th June 2009, 12:49
Ioana, stai linistita ca se va rezolva. Multumita lui Mihai care va avea grija sa inregistreze! Vad ca nu vrea sa zica nimic, oare voia sa faca o surpriza? Oricum, sper ca Mihai sa poata inregistra, sa nu intervina nicio problema... Daca intervine, rezolvam noi cumva! Mihai, succes la inregistrat! Si eu iti multumesc de ajutor! Raman datoare! (eu nu voi avea internet zilele astea, diseara examen, foarte frumos, dar voi vedea la tv un pic).

ioanavol
5th June 2009, 13:21
Multumesc mult.

Eu intre timp am reusit sa fac sa mearga Sopcast-ul, dar TVR2 nu se poate vedea...este "offline" pe toate site-urile. Mi-e ca i-au facut ceva si nu mai merge deloc (totusi TVR1 merge).
Deci, Mihai, ne bazam pe tine :)

mikeyy
5th June 2009, 15:04
Da, eu voi inregistra (multumesc Amaliei ca mi-a pus la dispozitie tot ce aveam nevoie).
Am uitat sa anunt si aici pe forum....ma intelegeti voi..trec printr-o perioada mai incarcata :)

ioanavol
5th June 2009, 16:35
Mihai, multumesc mult!

dar inchide forumul, chat-ul si tot ca sa fii sigur ca nu se intrerupe netul cand ti-e lumea mai draga :P

mikeyy
5th June 2009, 17:06
A inceput.
Comenteaza Alina Alexoi :ok:

Prima veste trista :(
- Alin Jivan s-a accidentat serios in antrenament..la sol...are o tasare de vertebre (presupun ca a patit precum Marin in 2007..la vreo rulare)

ioanavol
5th June 2009, 17:12
:(:( ce ghinionist Alin asta...

mikeyy
5th June 2009, 17:13
Flavius tocmai a facut o super combinatie la sol: 3 suruburi si jumatate + 540..wow :shocked:...si i-a iesit :ok: (15.250)

Alaturi de Alina Alexoi a venit si Robert Stanescu.

ioanavol
5th June 2009, 17:20
mai ziceti, mai ziceti...numai Mihai vede concursul? :P

mikeyy
5th June 2009, 17:22
Se pare ca si Marius Berbecar s-a retras din concurs...l-am vazut intr-o imagine cum schiopata :(

Ce concurs trist :(
Spunea Alina ca nu sunt mai mult de 50 de speactatori....

miafangina
5th June 2009, 17:32
Mie mi se pare ca Flavius arata tare bine,parca a mai pus muschi pe el.
Adrian Bucur la inele,a cam tremurat.

La un moment dat l-au aratat pe doctr cum ii explica pe radiografie lui Alin Jivan cum e cu vertebrele.
Am auzit ceva de torticolis,ce bine ar fi sa fie doar torticolis!

graf26
5th June 2009, 17:41
Da voi unde va uitati concursu? Vine la televisor in Romania?
Am cresut ca se poate prinde prin TVR2, dar la mine din pacate nu merge...

Da Koczi o concurat si aici in Germania la Champions Trophy si in Bundesliga. Cred ca merge cam bine...

mikeyy
5th June 2009, 17:42
Super Flavius..exercitiu ft bun la cal..cu plecare din 6.7! Are 2 foarfeci in stand pe maini!:shocked:

miafangina
5th June 2009, 17:42
Flavius la cal,destul de bine si in viteza.
16,100 prima saritura Razvan.

mikeyy
5th June 2009, 17:43
Da voi unde va uitati concursu? Vine la televisor in Romania?


Da, pe TVR2..la Tv

miafangina
5th June 2009, 17:44
Da voi unde va uitati concursu? Vine la televisor in Romania?
Am cresut ca se poate prinde prin TVR2, dar la mine din pacate nu merge...

Da Koczi o concurat si aici in Germania la Champions Trophy si in Bundesliga. Cred ca merge cam bine...

La tvr 2,suntem in Romania.
Ioana,vezi ceva?

mikeyy
5th June 2009, 17:45
16.100 Flavius la cal :yes:

miafangina
5th June 2009, 17:45
16,100 Flavius la cal!Bravo,sper sa faca un concurs fara ratare.
Ursache a ratat la cal.

ela_diana
5th June 2009, 17:46
ce bine de voi ca puteti vedea concursul la televisor...
Bravo Flavius, poate au incetat ghinioanele si pentru el si nu mai rateaza

miafangina
5th June 2009, 17:48
L-am vazut pe Marian in tribuna.

Italianul la cal,a facut bine.

ioanavol
5th June 2009, 17:49
La tvr 2,suntem in Romania.
Ioana,vezi ceva?

nu vad nimic, TVR2 nu se mai poate vedea pe net :( am incercat vreo 20 de locuri si nu merge, "e offline"

LuisaGym
5th June 2009, 17:50
Flavius are numa' 21 de ani. E inca mic mai are timp sa se mai coaca. O sa-i vina si lui timpul sa straluceasca.

graf26
5th June 2009, 17:51
Da, si eu sic - ce bine ca puteti vedea!
Si mersi mult ca ne scrieti aica unpic ce se intampla...
Se stie cumva cine concureasa la care apparat?

Cata_RB
5th June 2009, 17:53
Abia acum am deschis si eu si am citit ce s-a intamplat. Super combinatie la sol pentru Flavius, fiind obisnuita mai mult cu elementele fetelor nici nu stiam ca se poate asa ceva!! :shocked:
Dar...nuuuuu Alin din nou :headbang::headbang::headbang: Sper din tot sufletul sa fie ceva minor...

miafangina
5th June 2009, 17:54
Un coreean,Kim evident,la cal,destul de bine,am inteles ca are ceva probleme la un genunche.

Un olandez cu ochelari la cal,cu ceva probleme.

mikeyy
5th June 2009, 17:55
Ioana..e si un gimnast din Olanda. Si poarta ochelari la fel cum purta Hambuchen cand a debutat.

Cata_RB
5th June 2009, 17:56
Asta vroiam sa spun si eu, de gimnastul cu ochelari :) Ma intreb daca asa lucreaza si la restul aparatelor sau isi pune lentile.

ioanavol
5th June 2009, 17:57
Ioana..e si un gimnast din Olanda. Si poarta ochelari la fel cum purta Hambuchen cand a debutat.

wow...intru imediat pe forumul olandez sa vad daca stie cineva cine e.

miafangina
5th June 2009, 17:58
Asta vroiam sa spun si eu, de gimnastul cu ochelari :) Ma intreb daca asa lucreaza si la restul aparatelor sau isi pune lentile.

Asa a lucrat si la sol.

mikeyy
5th June 2009, 18:00
S-a terminat subdiviziunea a doua.

mikeyy
5th June 2009, 18:04
Ce ma enereveaza Stoica..uitati aici raspunsul presedintelui Federatiei la intrebarea de ce sunt asa putini gimnasti
"Ar fi cateva explicatii, dar nu as vrea sa intru prea serios in detaliu"..ce raspuns :groggy:

LuisaGym
5th June 2009, 18:06
Pai e un raspuns foarte sincer care reflecta ce se intampla acuma in gimnastica artistica: lipsa de seriozitate

mikeyy
5th June 2009, 18:08
M-a umplut de nervi Stoica....nu stie cum sa evite raspunsurile

Cata_RB
5th June 2009, 18:09
Ce-mi place, ce tare l-a luat pe Stoica referitor la banii pe care nu i-au primit gimnastii! Si s-a cam enervat, s-a eschivat si in loc sa spuna esentialul a inceput sa spuna ca nu are timp destul acum, in cateva minute.
Incredibil, ce atitudine are! Nimic nu depinde de el, nimic nu poate sa spuna... Fantastic, ok, problemele vin de la minister, dar e de datoria lui sa explice macar situatia!
Bravo Alina pentru comentarii, bravo si celei care a luat interviul, scuze dar nu ii stiu numele.

mikeyy
5th June 2009, 18:11
A reusit Flavius coborarea la inele :ok: A avut o mica ezitare, dar ok

Cata_RB
5th June 2009, 18:12
Voua vi se pare ca Flavius e placut de arbitri, ca ii apreciaza tinuta? Mie chiar nu... Dupa CE am vazut destule comentarii negative ca are genunchii indoiti si picioarele incrucisate.

miafangina
5th June 2009, 18:12
Monica Bucur ia interviurile;mi se pare destul de indrazneata,la fel si Alina.

mikeyy
5th June 2009, 18:14
Voua vi se pare ca Flavius e placut de arbitri, ca ii apreciaza tinuta? Mie chiar nu... Dupa CE am vazut destule comentarii negative ca are genunchii indoiti si picioarele incrucisate.

Nu prea straluceste la tinuta, dar la CE chiar au fost severi rau!

Cata_RB
5th June 2009, 18:15
Mersi, Mia :) Nu o stiam dupa fata. Da, au devenit indraznete amandoua in ultimele luni si mai bine informate. Bravo lor!

mikeyy
5th June 2009, 18:20
A ratat Cosmin la paralele...:(
A doua ratare pt Cosmin la paralele...

miafangina
5th June 2009, 18:20
Cosmin a ratat la paralele...

Cata_RB
5th June 2009, 18:21
Ah, ce pacat de coborarea lui Cosmin.

ioanavol
5th June 2009, 18:27
ce ma enerveaza ca nu pot vedea :( e prima oara...asta inseamna ca n-o sa pot vedea nici Europene, nici alte concursuri importante cand vor fi?? :( :(

multumesc mult tuturor pentru detalii

mikeyy
5th June 2009, 18:31
Am aflat ca exista un afis pt Internationale...1 singur pe usa de la intrare. Atat..un afis!
Acum am primit un mesaj cu info asta.

Cata_RB
5th June 2009, 18:36
E un progres, Mihai, nu? Daca tin bine minte, anul trecut spuneati ca ati ajuns la intrarea in sala si pentru cateva clipe v-ati intrebat daca ati nimerit bine, nici macar de-acolo nu se vedea clar ca e o competitie de gimnastica.

ioanavol
5th June 2009, 18:37
poti obtine si o poza a lui? :D

mikeyy
5th June 2009, 18:37
Ft bune sariturile lui Flavius!!!! pt prima a luat 16.500!

ioanavol
5th June 2009, 18:38
E un progres, Mihai, nu? Daca tin bine minte, anul trecut spuneati ca ati ajuns la intrarea in sala si pentru cateva clipe v-ati intrebat daca ati nimerit bine, nici macar de-acolo nu se vedea clar ca e o competitie de gimnastica.

da, progres...pana la 1000 de afise, in ritm de unul pe an...cati ani le-or trebui oare? :P

Oricum am senzatia ca asta e doar pt ca-s "Internationale"

mikeyy
5th June 2009, 18:38
E un progres, Mihai, nu? Daca tin bine minte, anul trecut spuneati ca ati ajuns la intrarea in sala si pentru cateva clipe v-ati intrebat daca ati nimerit bine, nici macar de-acolo nu se vedea clar ca e o competitie de gimnastica.
Asa este..poate pana in sept la Buzau..vor fi 2 afise :ras-plans:

poti obtine si o poza a lui? :D
Sper ca da!

mikeyy
5th June 2009, 18:43
A fost Ovidiu Buidoso la paralele. A fost cat de cat bine....au fost acolo cateva ezitari

Cata_RB
5th June 2009, 18:43
Evident, ziceam de "progres"...:D
Lasati ca in septembrie la Buzau daca nu pun oficialii afise...poate pun alte persoane :P

mikeyy
5th June 2009, 19:00
A ratat Razvan la sol......nu prea e ziua lui...

Au aratat si o parte a ex la bara a lui Ovidiu...frumos..a avut 3 desprinderi!

ioanavol
5th June 2009, 19:03
Bun Ovidiu, nu? ;)

ioanavol
5th June 2009, 19:04
auziti, dar strainii din 11 tari unde-s?

Cata_RB
5th June 2009, 19:04
Da, nu-i cea mai buna zi pentru Razvan...
In cazul asta, e clar ca va castiga Flavius, sper sa termine ziua fara ratare. Abia astept sa-i vad bara, parca avea o coborare super grea!

Ioana, sunt vreo 2 koreeni, olandezul, din Moldova, Elvetia, Salvador...am mai auzit dar am uitat.

mikeyy
5th June 2009, 19:05
Bun Ovidiu, nu? ;)

Se descurca bine!


auziti, dar strainii din 11 tari unde-s?

Sunt pe aici...dar...slab nivel: Turcia, Italia, Korea, Elvetia, Moldova, Mexic, Spania....si nu mai stiu :P

ioanavol
5th June 2009, 19:06
noteaza, noteaza, ca treb sa punem pe blog...macar "post-competitie" sa afle oamenii cine a concurat :D

Alyss
5th June 2009, 19:07
probabil ca tarile care nu au baieti in concurs au la fete maine

Cata_RB
5th June 2009, 19:11
Mi-a placut Bucur la bara! Cred ca n-a avut desprindere, probabil nu are dificultate mare, dar a avut ritm foarte bun si a aratat foarte frumos pe aparat.

ioanavol
5th June 2009, 19:12
Bucur mie-mi da impresia de baiat f muncitor. Pacat ca dificultatea redusa nu=-i prea permite sa se bata pt medalii la concursurile mari.

Alyss
5th June 2009, 19:13
a avut desprindere la inceput numai ca nu au aratat

mikeyy
5th June 2009, 19:26
Flavius a ratat coborarea la paralele...iar a stat cateva secunde inainte sa o faca...ii e teama in continuare.

Cata_RB
5th June 2009, 19:30
noteaza, noteaza, ca treb sa punem pe blog...macar "post-competitie" sa afle oamenii cine a concurat :D

Am auzit acum si Turcia :P

A cazut si Koczi la coborare de la paralele :( S-a vazut ca a spus "nu mai pot, mai". A zis bine Robert la inceput, acum e perioada dintre competitii cand se acumuleaza fizic foarte mult si se simte oboseala la un individual compus. Si la coborarea aia a fost cum mai rau, final de concurs si elan puternic de pe loc din brate.
As fi vrut concurs curat pentru el...dar e mai important progresul, dupa cum spune si Pascu, vreau sa vad bara buna!

Pascu a spus ca Razvan in ultima saptamana nu s-a antrenat si ca a fost inclus pentru concurs in ultima zi inainte de plecarea din Bucuresti [pentru ca Dani Popescu a avut probleme]. Si ca l-au luat pe Razvan, pentru ca la Moscova "nu s-a mai putut participa". Deci persista misterul cu acea Cupa de la Moscova, dar si cu situatia medicala a lui Razvan.

mikeyy
5th June 2009, 19:38
Stie cineva cat a luat Flavius la paralele?

Alyss
5th June 2009, 19:42
cred ca in jur de 14.vedem la sfarsit la medie

mikeyy
5th June 2009, 19:46
Am mai descoperit 2 tari: Salvador si Egipt :)

Cata_RB
5th June 2009, 19:51
Fara coborare pentru Flavius... A inceput sa ia elanul si apoi a renuntat. Robert spune ca are ceva probleme cu ea...fiind si obosit probabil n-a vrut sa riste. Sper s-o vedem totusi duminica.
Alina a zis ca maine sunt in concurs 14 fete.

Alyss
5th June 2009, 19:55
flavius a luat 14.350 la paralele.daca nu rata paralel si facea coborarea la bara mai avea 2 puncte in plus la total adica 93.450? ar fi scos un super total.sa o tina tot asa.a progresat mult

mikeyy
5th June 2009, 19:55
S-a terminat concursul:
1. Flavius 91.450
2. Bucur
3. Bataga
4. Ursache

Alyss
5th June 2009, 19:56
sa vedem maine fetele.c au ajuns nationalele la fete.la baieti stam cat de cat bine dar la fete doar 14?

ioanavol
5th June 2009, 19:56
Am mai descoperit 2 tari: Salvador si Egipt :)

:) am cautat pe site-ul federatiei egiptene, dar nu apare in program aceasta competitie...totusi site-ul merita mentionat: http://www.egyptgymnastics.com/

ioanavol
5th June 2009, 19:58
sa vedem maine fetele.c au ajuns nationalele la fete.la baieti stam cat de cat bine dar la fete doar 14?

14 din toate tarile! Din Romania estimez sa fie vreo 5-6.

Alyss
5th June 2009, 20:01
ma refer la toate.adic 7 pe doua aparate.inainte ereu macar 7,8 pe 4 aparate

Cata_RB
5th June 2009, 20:05
flavius a luat 14.350 la paralele.daca nu rata paralel si facea coborarea la bara mai avea 2 puncte in plus la total adica 93.450? ar fi scos un super total.sa o tina tot asa.a progresat mult

Eh, notele sunt sigur nitel umflate, insa asta nu-i ia meritele lui Flavius, dupa cum zicea si Nicusor Pascu pana sa ajunga la paralele a facut integralele noi, pentru mondiale, foarte bine. Sper sa-si termine de pus la punct si bara...si sa castige constanta in evolutii! :)

mikeyy
5th June 2009, 20:38
Am inceput sa uploadez competitia...sunt 7 parti (6 de aprox 100MB si 1 mai micuta). O sa le tot adaug in postul acesta:

partea 1:http://www.megaupload.com/?d=1AATX8ED
partea 2: http://www.megaupload.com/?d=DNAWB7WY

monalexa
5th June 2009, 20:47
Merci mult Mihai! Eu n-am apucat sa vad nimic, ca am fost la lucru asa ca ma apuc si eu de vizionat! :)

cata10
5th June 2009, 21:11
Multumim mult pt inregistrari, Mihai! Abia astept sa vad si eu concursul de azi iar maine sper sa-l vad de la fata locului.

mikeyy
5th June 2009, 21:23
Am inceput sa uploadez competitia...sunt 7 parti (6 de aprox 100MB si 1 mai micuta). O sa le tot adaug in postul acesta:

partea 1:http://www.megaupload.com/?d=1AATX8ED
partea 2: http://www.megaupload.com/?d=DNAWB7WY

partea 3: http://www.megaupload.com/?d=6Y2D8GRT
partea 4: http://www.megaupload.com/?d=03XMQHNG

rob_din
5th June 2009, 22:03
Am incercat sa ma uit la ora 17:00 dar tenisul a fost mult mai interesant.

mikeyy
5th June 2009, 22:27
partea 3: http://www.megaupload.com/?d=6Y2D8GRT
partea 4: http://www.megaupload.com/?d=03XMQHNG

partea 5: http://www.megaupload.com/?d=ASGQXQKA

Inca 2 parti...

shagya
5th June 2009, 22:29
itŽs today only men competition ?

mikeyy
5th June 2009, 22:32
itŽs today only men competition ?

Yes.
- tomorrow: the girls - AA and Qualification Round for EF
- on Sunday: EF (WAG and MAG)

deni
5th June 2009, 22:36
Multumim
mihai pentru pt inregistrare.eu nu am apucat sa vad concursul baietilor.
Dar maine voi fi in tribuna sa le incurajez pe fete.Tocmai am terminat de facut bagajul.
Bafta fetelor!

shagya
5th June 2009, 22:42
thank you mikeyy

mikeyy
5th June 2009, 23:06
partea 6: http://www.megaupload.com/?d=J0LA04XE

crisloregym
5th June 2009, 23:19
Am aflat ca exista un afis pt Internationale...1 singur pe usa de la intrare. Atat..un afis!
Acum am primit un mesaj cu info asta.

E un progres fata de anul trecut, Mihai:D....anul trecut nu era nici macar atata....:(

Multumesc de rezultate, ma bucur pentru Flavius ca a reusit sa se mentina la cinci aparate fara probleme mari...si, mai ales, pentru progres...

au am dat drumul chiar la inceput, insa nu ma puteam concentra la probleme si am inchis, maine probabil voi face cam la fel:(...sper sa reusesc sa vad cate ceva, dar asta depinde daca ma pot trezi de dimineata la 6, sa invat:D.

Vroiam sa spun ca efectiv mi s-a parut tare dezolanta acea sala:( era mult prea goala...parca anul trecut, chiar si vineri, cand nu eram noi toti, au fost mai multi oameni...pacat, chiar e o rusine...fata de alte competitii din tara noastra, chiar atat de putin sa se stie despre un concurs de gimnastica?????

Macar maine la fete sa fie mai multi, desi, avand in vedere experienta de anul trecut, cand noroc cu parintii, rudele si colegele celor mititele s-a mai auzit ceva in sala....e clara treaba, trebuie sa ne inarmam bine pentru Buzau;) Poate acolo o sa fie mai multa lume:D

mikeyy
5th June 2009, 23:38
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/koczi-campion-international-al-romaniei-4491390
Articol despre ziua de azi...avem deja si poza cu podiumul!
Ce tare e Prosportul :ok:

Vad ca pe 3 l-au pus pe un italian...deci au respectat regulemantul FIG.


Am avut o mica probl cu partea 7...acum o iau de la capat.

Cata_RB
6th June 2009, 00:08
Dap, am auzit la un moment dat ca si crainicul salii spunea de punctaje, dar si de faptul ca pozitiile sunt de fapt altele datorita regulii de 2 pe tara. Eu asa imi amintesc c-a fost de fiecare data la Internationale.
Sper sa scrie totusi in presa si despre restul baietilor, mai ales Prosport sa faca adaugiri la clasamentul oficial...ca lumea nu stie ce reguli se respecta, mai ales ca e o competitie interna.

mikeyy
6th June 2009, 00:14
partea 1:http://www.megaupload.com/?d=1AATX8ED
partea 2: http://www.megaupload.com/?d=DNAWB7WY

partea 3: http://www.megaupload.com/?d=6Y2D8GRT
partea 4: http://www.megaupload.com/?d=03XMQHNG


partea 5: http://www.megaupload.com/?d=ASGQXQKA




partea 6: http://www.megaupload.com/?d=J0LA04XE

Si ultima parte...a 7-a: http://www.megaupload.com/?d=TRBGXHT8
Vizionare placuta celor care nu au vazut inca.

miafangina
6th June 2009, 00:41
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/koczi-campion-international-al-romaniei-4491390
Articol despre ziua de azi...avem deja si poza cu podiumul!
Ce tare e Prosportul :ok:


Mai sunt doua articole,unul despre Alin,cu o poza proaspata,din tribuna,si unul cu notele gimnastilor romani.:ok:

@Deni,Cata:drum bun si sa strigati si pentru noi!

@Cris:am inteles ca sala de la Buzau e ceva mai mica,vom fi si noi mai multi si schimbam aspectul dezolant de astazi.

Maxmold
6th June 2009, 01:10
Prieteni, mulțumesc frumos pentru impresiile, rezultate și video de pe concursul băieților.

Haide fetelor! Succes!

Tracoromana
6th June 2009, 02:05
Multumesc Mihai pentru inregistrari, eram disperata ca nu gasesc thread-ul, sau un comentariu cat de mic. Am vazut in direct doar de la "nu mai pot" la paralele al lui Flaviu. Mi-a placut mult evolutia lui Flaviu de azi, controleaza mai bine exercitiile, are note mari de pornire, se vede plusul de experinta fata de anul trecut.

Sala intr-adevar dezolant de goala, asa cum spune Mia, dar oare cine-i de vina? Am remarcat insa ca punct pozitiv fondul muzical din timpul competitiei.
Le-astept cu interes pe fete.

Sunt trecute rezultatele pe undeva? Vreun site oficial al competitiei, ceva?

crisloregym
6th June 2009, 08:20
Buna, Flavia, si bine ai revenit:) Sa stii ca ne era dor de tine..

ioanavol
6th June 2009, 08:44
Multumesc mult pentru filmulete, Mihai!!

Stiu ca ai un examen greu astazi, nici nu ma asteptam sa stai sa uploadezi filmuletele...multa bafta, sper ca totul sa iasa bine!

LuisaGym
6th June 2009, 10:32
Interviu cu Flavius: vrea sa se specializeze pe 3 aparate sol, sarituri si cal.

Apoi mai declara

"Cum este să concurezi cu o sală goală?
Dureros. Contează foarte mult cât de plină e sala pentru că fiecare dorește să vadă că vine lumea să-i vadă munca, să îl aplaude, să îl încurajeze, dar acesta e sistemul în România. Avem numai fotbal și atât. În Germania, la fiecare etapă unde mergem, sălile sunt arhipline."

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/koczi-vreau-sa-ma-perfectionez-pe-trei-aparate-4492426

lory
6th June 2009, 11:22
partea 5: http://www.megaupload.com/?d=ASGQXQKA

Inca 2 parti...
nu reusesc sa vad... imi apare "EMBED VIDEO" -ce inseamna?

mesteritza
6th June 2009, 11:48
Multumesc pt inregistrari. Eu ieri nu am putu sa ma uit la TV. Raman datoare o bere Mickey :D

Adeline
6th June 2009, 12:27
Se intreba de site-ul competitiei, nu avem:(

Ba mai mult, ceva ce m-a facut sa zambesc amar, s-au dat exemple ale site-urilor fed de gim Afganistanului si Egiptului iar despre promovarea competitei, doar 1 afis la intrarea in sala, that's all folks

:huhu::huhu::huhu:

mesteritza
6th June 2009, 12:41
Ma bucur pt Flavius si il felicit mai ales pt combinatia noua de la sol :shocked: dar puncajul mi se pare cam umflat. adica saptamana trecuta abea trecea de 84 si acum are 91. cam prea mare diferenta.

mikeyy
6th June 2009, 14:03
Multumesc mult pentru filmulete, Mihai!!

Stiu ca ai un examen greu astazi, nici nu ma asteptam sa stai sa uploadezi filmuletele...multa bafta, sper ca totul sa iasa bine!

Mersi Ioana! M-am descurcat ft bine.
A fost o coincidenta draguta aseara...eu aveam de repetat 7 capitole si de uploadat 7 parti....si a mers ft bine! In timp ce faceam upload la o parte, repetam un capitol si tot asa :D


Interviu cu Flavius: vrea sa se specializeze pe 3 aparate sol, sarituri si cal.

O decizie foarte buna!
Are mult mai mari sanse la cele 3 aparate.


nu reusesc sa vad... imi apare "EMBED VIDEO" -ce inseamna?
Ar trebui sa-ti mearga...trebuie sa introduci in dreapta un cod si sa apesi "download".

A mai intampinat cineva probl?


Multumesc pt inregistrari. Eu ieri nu am putu sa ma uit la TV. Raman datoare o bere Mickey :D

Cu multa placere! :)

Gabri3l
6th June 2009, 14:16
astazi voi ajunge si eu pe la sala, la concursul fetelor:)...

Cata_RB
6th June 2009, 14:33
E din ce in ce mai greu pe 6 aparate...mai ales daca ai mai mult de 1 aparat sau 2 ca varfuri clare. Si eu zic ca e mai bine asa pentru Flavius, mai ales ca va fi probabil afectat si in anii care vin de o oarecare lipsa de constanta, si atunci e mai putin probabil sa ia medalie la individual.

Am downloadat si eu [mersi Mihai!] ca sa vad solul lui Flavius. A fost aproape sa cada urat la combinatia aia, pe a 2-a diagonala, in sensul ca a venit destul de deviat dupa primul salt si desi stam ca o sa-i iasa m-am speriat putin. Pe prima nu stiu ce a fost, nu pot numara suruburile, dar a fost cam neintors. Problema e ca pentru cate suruburi are, cred ca nu-i ajunge fizic spatiul pe sol sa-si ia elan cat ar trebui, prima a facut-o chiar de pe picioare. Sper sa reuseasca sa le intoarca.
Ma uimeste de fiecare data solul lui pentru ca diagonalele sunt doar elemente cu surub. Din punctul meu de vedere...nu stiu cat il avantajeaza, nu e foarte intins in rotatie si da posibilitatea depunctarii la sange.

mikeyy
6th June 2009, 15:23
Am pus si pe youtube exercitiul de la sol a lui Flavius: http://www.youtube.com/watch?v=wO2M27XxaxQ&feature=channel_page
O sa mai pun si exercitiul de la cal curand...insa deocamdata nu am rabdare sa tai filmuletele :)

Inca nu i-a iesit perfect la sol....dar pe mine m-a uimit cu acel salt cu 1260 de grade....e prima oara cand il vad ca-l face si mai mult decat atat il mai baga in combinatie cu un 540. E ft tare! Are o viteza de insurubare fantastica!
De asemenea, daca va amintiti..in calificari la Euro (vazusem noi pe live ticker) incercase (dar a ratat) un dublu apel (double arabian)....deci cred ca are si o varianta de sol mai grea decat ceea ce am vazut ieri. Bine Flavius :ok:

anna.09
6th June 2009, 15:43
Dar baietii nu au cerinta de salt multiplu? ca vad ca Flavius nu are decat salturi cu surub.

Cata_RB
6th June 2009, 15:46
Nu stiu daca este cerinta...insa are dupa a 2-a diagonala o linie din aceea scurta, pe lateralul solului. Comparand cu ce am mai vazut, cred ca este un apel simplu...nu-s deloc sigura :D

anna.09
6th June 2009, 15:52
pai da e apel simplu..nu dublu!

Cata_RB
6th June 2009, 15:57
Atunci probabil nu [mai] au cerinta, din moment ce nu face... Alina poate nu stia sa ne zica in caz ca era, dar Robert sigur stia.

mikeyy
6th June 2009, 15:59
Interviu cu Nicusor Pascu http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/pascu-e-loc-de-mai-bine-4492829

Cata_RB
6th June 2009, 16:18
M-a amuzat putin poza de la articol, Pascu sprijinit de barna...mi-a si zburat mintea la gimnasti pe barna :P
Apropo de asta...nu stiu daca ati auzit ieri. Alina a glumit la un moment dat, intrebandu-se oare cand o sa puna muzica la sol si pentru baieti. La care Robert a raspuns razand, dar foarte hotarat, "sper ca niciodata!", iar apoi a adaugat..."sau macar nu cat timp fac eu". M-a distrat tonul aproape speriat al lui Robert :D

Adeline
6th June 2009, 16:59
gata, a inceput:P, dar sala se pare e la fel de goala

mikeyy
6th June 2009, 17:00
Incepe acum...bafta fetelor!

mikeyy
6th June 2009, 17:04
Va participa si Diana Bulimar ..ce veste buna!:)

Maxmold
6th June 2009, 17:07
Hai Amelia, Ana, Gabi, Ralu, Diana Chelaru și Diana Trenca!
:cheer: /hello

mesteritza
6th June 2009, 17:07
trei Diane in concurs :)) Mickey inregistrezi?:D

Adeline
6th June 2009, 17:08
Diana Trenca sare 2 sarituri, ma bucur sa aflu ca avem inca o gimnasta interesata de sarituri:), sare simplu dar macar bine

LuisaGym
6th June 2009, 17:09
Sunt si eu pe aici, eu nu pot sa vad asa ca am sa apreciez mult orice veti posta despre concurs.

mikeyy
6th June 2009, 17:10
trei Diane in concurs :)) Mickey inregistrezi?:D

Da inregistrez! :ok:

mikeyy
6th June 2009, 17:13
Foarte frumos Gabi la paralele :ok:
Putin cam lenta...dar tinuta frumoasa!
14.550

mikeyy
6th June 2009, 17:17
Wow...ce bine a sarit Amelia Racea..un yurchenko simplu, dar fara greseala!
Bine si la a doua saritura!


Ana Porgras a lucrat la paralele

Adeline
6th June 2009, 17:18
Ramona Haidu?:yes:

Frumos Gabitza la paralele iar Raluca Haidu este deja a 3 gimnasta cu 2 sarituri, eu zic ca e bine avand in vedere ca de multe ori finala la sarituri se disputa cu gimnaste doar cu o saritura, cine stie, poate mai tarziu vom reveni pe podiumurile mondiale:ok:

anna.09
6th June 2009, 17:19
cat de slaba e Ana Porgras...parca mai slaba decat o stiam..tinuta frumoasa..dar cam simplut exercitiul

Maxmold
6th June 2009, 17:19
Oooo, bine! Mă bucur Dianei Bulimar, evident succese!

mikeyy
6th June 2009, 17:21
Ana Porgras peste Gabi la paralele...14.75

Cata_RB
6th June 2009, 17:22
Pare buna italianca, mi-a placut la paralele. Alina zice ca e campioana Italiei la barna.
Frumos Amalia la sarituri, ce bine ar fi sa pastreze tinuta pe care o are acum si cand va mai creste dificultatea...
Imi place Ana, desi e deja marisoara pare sa aiba o constitutie mai subtirica, arata bine pe aparat! Si foarte buna nota la paralele, desi a avut o singura desprindere si cateva mici departari de picioare.

Aoleu, am uitat de transmisiunea alternativa cu volei :( Oooooof :( Sper sa dea toate exercitiile noastre...

Adeline
6th June 2009, 17:32
Dupa primul schimb, Ana Porgras pe primul loc,

Diana chelaru a cazut de doua ori la paralele, cam putin peste 11 a luat

In stilul TVR acum vedem volei, se pare ca nu se poate ingregistra ca apoi sa fie transmis pe post, pe mine ca si fan gimnastica ma enerveaza:(

anna.09
6th June 2009, 17:41
Ar putea oare Alina sa ne dea mai multe informatii..parca ne face in ciuda" n-ati vazut-o pe Dragoi"..dar de ce nu ne zice ea ce a facut...mai mult tace..offf

Cata_RB
6th June 2009, 17:42
Nu-mi vine sa cred ca n-au dat-o pe Gabi! Am auzit nota peste 15, nu stiu exact cat. Poate vedem totusi inregistrarea, sau macar sa ne spuna Alina!

anna.09
6th June 2009, 17:43
Ramona Haidu..si tu, Alina?

anna.09
6th June 2009, 17:44
eu tot zic, ca Ana P e mai slaba ca anul trecut...f subtirica e....si la fata parca era mai rotunjoara...

Adeline
6th June 2009, 17:46
cred ca e tiparit prost pe o foaie numele sau cine stie poate o cheama si asa si nu stim noi...

cat despre barna lui Gabi, singura medaliata international la seniori de aici, era cireasa de pa tort, pe care vroiam sa o vad si eu......

mikeyy
6th June 2009, 17:47
Ce pacat de ratarea de la inceput a Anei :( in rest mi-a placut ft mult!!! A avut ritm

anna.09
6th June 2009, 17:47
f frumos Ana la barna mai putin greseala de la inceput....e gratiosa...e o placere sa o privesti...

Cata_RB
6th June 2009, 17:49
Asa i-au zis si ea si comentatorul inca de la inceput. Sper totusi...poate o cheama si Ramona? :P
Imi place de Ana! Are o figura parca atipica pentru gimnastele noastre si un corp foarte frumos, intins.

anna.09
6th June 2009, 17:49
cum adica astepta sa vada dc pot merge la mondiale? sunt inca junioare...chiar nu stie nimic?

mikeyy
6th June 2009, 17:49
Ana Porgras va prinde sigur echipa pt mondiale....lucreaza ft frumos!

mikeyy
6th June 2009, 17:50
Cum sa-i dea lui porgras 14.950...totusi a ratat....se exagereaza!

Cata_RB
6th June 2009, 17:51
Oameni buni, oare chiar a fost ratare aia de la inceput la Ana? Era totusi element la care trebuia sa stea cu mainile pe barna. Alina tot zice ratare, nu stiu...

anna.09
6th June 2009, 17:53
Incredibil...ce frumoasa barna Dianei..nu ma asteptam...cred ca si ea e uimita...

mikeyy
6th June 2009, 17:53
Oameni buni, oare chiar a fost ratare aia de la inceput la Ana? Era totusi element la care trebuia sa stea cu mainile pe barna. Alina tot zice ratare, nu stiu...

Dezechilibrarea a fost vizibila...a fost ratare!
Acum sigur au inchis ochii arbitrele...se obisnuieste!

anna.09
6th June 2009, 17:54
Oameni buni, oare chiar a fost ratare aia de la inceput la Ana? Era totusi element la care trebuia sa stea cu mainile pe barna. Alina tot zice ratare, nu stiu...

cred ca ai dreptate...probabil nu a fost considerata ratare pt ca era elementul cu mana pe barna...dar la mondiale ar fi fost Ratare

anna.09
6th June 2009, 17:57
comentatorii de la volei sunt in stare sa spuna ce s-a intamplat intre timp...dar Alina nu...stiu ca multi dintre voi o plac, dar mie mi se pare ca e varza..stie si ea cateva chestii si se crede "cunoscatoare", dupa cum singura a declarat...

mesteritza
6th June 2009, 17:58
Incredibil...ce frumoasa barna Dianei..nu ma asteptam...cred ca si ea e uimita...

a carei Diane?

myrab3la_19
6th June 2009, 17:58
Pentru mine nu prea conteaza nota (stiu ca este exagerat de marita) pentru mine conteaza faptul ca Ana concureaza excelent pentru cat a stat in pauza...barna ei este superba,mi-a placut mult.Nu stiu ce note de plecare are dar cred ca pe Gabi a luat-o la paralele datorita executiei.Mi-a placut barna Dianei parca are elemente noi sau mi se pare mie?

@Oana: nici eu nu prea vad profesionalismul Alinei Alexoi..as prefera-o pe Monica Bucur de 10 ori mai mult.

Alyss
6th June 2009, 17:59
a fost ratare pe aparat nu i ia mai mult de 5 zecimi
nu8 i ia un punct decat daca cade de pe barna

Alyss
6th June 2009, 17:59
si are o tinuta foarte frumoasa si nu prea a avut cev sai scada

Adeline
6th June 2009, 18:00
Da, Da, de acord ca Ana e atipica pt gimnastele noastre dar noi chiar avem gimnaste bune atipice, Catalina, Sandra sau Maria Olaru, sper sa le urmeze in palmares:)

anna.09
6th June 2009, 18:00
a carei Diane?

Chelaru...destul de sigura..s-a balbait f putin, a stat la coborare...a finalizat toate elementele

anna.09
6th June 2009, 18:02
in sfarsit RALUCA Haidu...bravo Alina!

Alyss
6th June 2009, 18:03
gabi la barna

Maxmold
6th June 2009, 18:03
Cum sa-i dea lui porgras 14.950...totusi a ratat....se exagereaza!
Bravo Ana! Ea extraordinara!

Alyss
6th June 2009, 18:04
frumoasa barna pacat de coborare

anna.09
6th June 2009, 18:04
tine cineva leg Cu Alexoi:)?..vad ca isi corecteza greselile..avem chiar si inregistrarea Gabitei...

mikeyy
6th June 2009, 18:04
Pana acum surpriza concursului e Ana Porgras...nu ma asteptam sa fie asa in forma (atat fizic cat si din punct de vedere al pregatirii) dupa o pauza de aproape 1 an

myrab3la_19
6th June 2009, 18:05
mai mult am vazut picioare...

anna.09
6th June 2009, 18:05
cat a luat Racea la paralele?

anna.09
6th June 2009, 18:07
Ana Porgras a terminat, nu? nu face aa parca.....dar Alexoi nu stie, nu ?(gata ma opresc...sunt prea carcotasa)

myrab3la_19
6th June 2009, 18:07
14.200 a luat Amelia...dar Diana la barna?

anna.09
6th June 2009, 18:08
14.200 a luat Amelia...dar Diana la barna?

cam putin, nu?

myrab3la_19
6th June 2009, 18:10
Nu chiar...a fost mai neangijita decat de obicei..nici la coborare nu a stat...cred ca nota e corecta .

anna.09
6th June 2009, 18:11
stiu dar comparand cu celelalte...nici Porgras nu a avut o tinuta perfecta..o fi avut mai mult la dificultate..era bine sa fi avut si notele la dificultate....

mikeyy
6th June 2009, 18:12
Locul de comentator e total aiurea pus in sala de la Ploiesti...nici Alina si nici spectatorii nu pot vedea tabelele cu note.Cine a fost acolo la concurs stie ce dezorganizare este.

De asemenea reprezentantilor presei nu li se pun la dispozitie nicio lista oficiala cu participantii, cu ordinea de intrare in concurs, cu aparate, cu note.

Fiecare trebuie sa se descurce singur....e normal ca Alina Alexoi sa mai greseasca in aceste conditii...cu 1 ochi in sala, cu altul pe ecranul din fata ei ca sa vada ce se da la TV.....nu are cum sa fie atenta si la note si la toate celelalte detalii.

Nu avem tabela electronica de punctaj sau care sa afiseze ordinea de concurs.

Eu o inteleg perfect pe Alina Alexoi....si oricarei persoane i-ar fi greu daca ar fi in locul ei.

myrab3la_19
6th June 2009, 18:13
"Porgras e placuta de arbitre" ca sa vorbesc in limbajul Alinei Alexoi :))

ioanavol
6th June 2009, 18:19
Ana Porgras a terminat, nu? nu face aa parca.....dar Alexoi nu stie, nu ?(gata ma opresc...sunt prea carcotasa)

A fost o vreme cand si noi o criticam pe Alina (acum muuulta vreme, cam cand eram vreo 10 oameni pe forumul asta). Ne-a trecut pentru ca pana la urma e pasionata si doar ea si Monica Bucur pun timp si efort ca sa mai invete ceva din sportul asta. Si chiar a progresat mult de acum 2 ani.

Pana la urma n-are nicio obligatie, ar putea sa faca si ea ca si comentatorii englezi sau italieni si sa zica numai "fantastica, brava", iar in rest sa cheme specialisti daca are nevoie.

Cine a vazut un comentator strain comentand in conditiile de la Ploiesti? La Ploiesti daca pierzi fractiunea de secunda cand au intors tabela aia minuscula s-a dus nota...noi faceam "pe roluri", unul nota, altul filma, altul cu pozele...chiar nu e usor.

anna.09
6th June 2009, 18:20
Locul de comentator e total aiurea pus in sala de la Ploiesti...nici Alina si nici spectatorii nu pot vedea tabelele cu note.Cine a fost acolo la concurs stie ce dezorganizare este.

De asemenea reprezentantilor presei nu li se pun la dispozitie nicio lista oficiala cu participantii, cu ordinea de intrare in concurs, cu aparate, cu note.

Fiecare trebuie sa se descurce singur....e normal ca Alina Alexoi sa mai greseasca in aceste conditii...cu 1 ochi in sala, cu altul pe ecranul din fata ei ca sa vada ce se da la TV.....nu are cum sa fie atenta si la note si la toate celelalte detalii.

Nu avem tabela electronica de punctaj sau care sa afiseze ordinea de concurs.

Eu o inteleg perfect pe Alina Alexoi....si oricarei persoane i-ar fi greu daca ar fi in locul ei.

Poate ai dreptate nu zic nu...mie imi pare rau ca nu e mai informata in general..doar e meseria ei... oricum recunosc ca eu nu sunt obiectiva..nu-mi place si gata..nici Topescu nu stia prea multe...dar mie una a reusit sa-mi insufle dragostea pt acest sport..Alina nu-mi spune nimic...dar gata nu mai comentez pt ca recunosc..sunt prea carcotasa...

myrab3la_19
6th June 2009, 18:21
Ne luam adio de la gimnastica pe ziua de azi...frumos TVR,din 4-5 posturi tv pe care le aveti ingramaditi doua sporturi in 2 ore,ma intreb ce lucruri atat de interesante sunt acum pe TVR 1,TVR 3 sau TVRM?

mikeyy
6th June 2009, 18:26
Offff...sigur a participat deja Amelia la barna si vroiam sa o vad :(

Adeline
6th June 2009, 18:26
si totusi mai vedem si noi gimnastica?:angry:

myrab3la_19
6th June 2009, 18:28
Voiam sa o vad si pe Chelaru la sol :(
E mai interesant cum se da cu mopul in sala de volei...si se mai plang ca gimnastica nu mai are spectatori!!!

ioanavol
6th June 2009, 18:30
@Oana27:
Pai fiindca stii tu foarte multe...eu, ca simplu fan care n-are timp sa cunoasca toate elementele si exercitiile, o apreciez pentru staruinta si pentru explicatiile pe care le da "pentru omul de rand". Pentru ca nu noi ar trebui sa fim majoritatea celor care se uita, ci oameni care habar n-au gimnastica...pentru aceia degeaba spui toate elementele si vorbesti chineza, ar inchide imediat tv-ul.

Si nu, nu cred ca e meseria ei. Nu exista inca facultate de comentatori sportivi, cu atat mai putin cu specializare gimnastica. Ea ales sa prezinte gimnastica, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fie geniu in domeniu sau sa petreaca ore intregi pe forumuri, youtube, blogguri ca unii dintre noi. Ii place, se implica si progreseaza, asta-i cel mai important.

Si cu asta am terminat si eu :P...ma duc la treburi, daca tot nu pot vedea concursul

EDIT: acum vad ca nici nu mai e concurs...:(

mikeyy
6th June 2009, 18:30
Deja ma enervez.....mi le arata cum se incalzesc cele de la volei..nici macar nu joaca :(

Alyss
6th June 2009, 18:34
bai ce enervanti sunt macar daca inregistrau voleiu si il dadeau mai tarziu ca si asa au a prostie dupa ce se termina concursul.

Adeline
6th June 2009, 18:35
ce joc mai e si asta, una doua se aduna sa puna ceva la cale, oare ce dracu discuta:ras-plans:

myrab3la_19
6th June 2009, 18:37
Probabil au aflat si ei ca Dragoi si Porgras nu mai concureaza si gata nu mai conteaza...junioarele nu merita sa fie vazute,daca sunt niste "necunoscute"..

Cata_RB
6th June 2009, 18:38
Am auzit inainte de a da transmisiunea la volei ceva de reluare la noapte, dupa 1...dar n-am auzit detalii ca lumea. Ati prins ceva?

mikeyy
6th June 2009, 18:41
15.450 la barna pt Amelia...wow!:)
La sol nu inteleg de ce i-au dat doar 14.100 ...merita mai mult.

Cata_RB
6th June 2009, 18:43
Simpatica Trenca la sol! Nu stiu cat de apeciate mai sunt solurile pe muzica po****ra la nivel international, dar macar a pus muzica in valoare, atat cat se putea. Si a si zambit firav la un moment dat :)

mikeyy
6th June 2009, 18:44
Ce coregrafie frumoasa pt Diana Trenca.....Ioana trebuie sa vezi exercitiul asta!:) Muzica traditionala din Maramures

Adeline
6th June 2009, 18:44
Am auzit inainte de a da transmisiunea la volei ceva de reluare la noapte, dupa 1...dar n-am auzit detalii ca lumea. Ati prins ceva?

era vb despre volei masculin, m-am uitat la tvr pe site sa vad daca e cumva si gimnastica in reluare dar nu e cazul.

Cata_RB
6th June 2009, 18:47
Ce muzica frumoasa si pentru Diana Bulimar! Bine-ar fi daca s-ar mai lucra la coregrafie! Si dificultate remarcabila pentru varsta ei.

mikeyy
6th June 2009, 18:47
Gabi a felicitat-o pe Diana Bulimar dupa ex de la sol...ce frumos din partea Gabitei. Parca ieri era Gabi cea mai mica dintre toate si acum a ajuns sa fie cea mai mare. :)

Adeline
6th June 2009, 18:48
f simpatica Diana Bulimar!

Cata_RB
6th June 2009, 18:51
Si Raluca Haidu! Vad ca are ceva probleme cu aterizarile, nu le prea tine, dar dragilor...eu sunt foarte fericita dupa solurile astea 3, incepem sa miscam la muzica si coregrafie!! Acum imi pare si mai rau ca nu le-am vazut si pe celelalte.

mikeyy
6th June 2009, 18:53
Amelia Racea inca un concurs cu executii foarte bune! Are clasa!
Sa o tina tot asa!:yes:
Mai are jumatate de an de juniorat...apoi sper sa fie sanatoasa pt ca se anunta o mare campioana!

myrab3la_19
6th June 2009, 18:54
Raluca Haidu are ceva probleme cu aterizarile cam ca Daiane Dos Santos...probabil Raluca are foarte multa energie si poate incearca ceva mai greu la antrenamente.Nu am putut sa nu remarc picioarele ei lipite la sarituri.

mikeyy
6th June 2009, 18:59
Figura Anei Porgras mie imi aminteste de Gina Gogean de prin 93-94..seamana.

mikeyy
6th June 2009, 19:02
Cam asta a fost concursul...interesant, insa pacat ca l-au tot oprit cu volei-ul.
Ma apuc sa uploadez cele 4 parti pe care le am

Maxmold
6th June 2009, 19:24
Cine s-a clasat pe locul podium la individual compus?

mikeyy
6th June 2009, 19:46
Internationale - ziua 2 - Individual compus & Calificari finale aparate (feminin):

Prima parte :http://www.megaupload.com/?d=DUPZ6CKO
A doua parte: http://www.megaupload.com/?d=80SGFD9B
A treia parte: http://www.megaupload.com/?d=Y79VLPE5
Si ultima parte: http://www.megaupload.com/?d=KBP59JYR

Vizionare placuta :ok:

Adde
6th June 2009, 20:43
Multumesc si eu pt. ca ne tineti la curent prin aceste postari :)

crisloregym
6th June 2009, 21:47
AM vazut si eu concursul (cat a fost de vazut din cauza celor cu voleyul)...mi-a placut mult de Ana Progras si de Amelia, le felicit, mai ales pe Ana, ca a dat dovada de atat de mult progres....bravo ei!!!!:)

M-au intristat ratarile Ralucai Haidu, ca mie tare mi-e draga...si da, are o tinuta foarte frumoasa Raluca, am remarcat-o de acum vreo doi ani sau din 2008 (nu mai tin bine minte), de la Leverkusen Cup...

Mie mi-a placut mult coregrafia Dianei Trenca...sper sa mai adauge la dificultate in timp si sa avem ocazia sa o vedem la vreun mondial/european, ca ar face sala sa o aplaude mult...frumoasa si coregrafia Ralucai Haidu (care, in ciuda ratarii, mi s-a parut ca zambeste)...Diana Bulimar avea cam aceeasi coregrafie si anul trecut la nationale...si muzica o prinde tare bine:)..mi-e draga foc, as fi vrut sa o vad si la barna si sa ii studiez un pic notele...desi am senzatia ca ea nu este prea "placuta arbitrilor:(". Cam astea ar fi impresiile mele...maine o sa fiu la examen si nu o sa pot vedea concursul, dar sper sa reusesti tu sa inregistrezi, Mihai:D...mai ales finalele fetelor:D

Sa aveti o seara buna:)

ioanavol
6th June 2009, 22:16
Internationale - ziua 2 - Individual compus & Calificari finale aparate (feminin):

Prima parte :http://www.megaupload.com/?d=DUPZ6CKO
A doua parte: http://www.megaupload.com/?d=80SGFD9B
A treia parte: http://www.megaupload.com/?d=Y79VLPE5
Si ultima parte: http://www.megaupload.com/?d=KBP59JYR

Vizionare placuta :ok:

:kiss:

@Mihai: te rog sa scrii pe site-urile respective despre asta (daca nu ai timp scriu eu). E chiar enervant cand nici macar nu mentioneaza de unde le-au luat.

mikeyy
6th June 2009, 22:20
Am pus si cateva filmulete pe youtube:

- Ana Porgras la paralele: http://www.youtube.com/watch?v=aHHCp76N1eQ&feature=channel_page
- Ana Porgras la barna: http://www.youtube.com/watch?v=aMq2jyDrdMg&feature=channel
- Gabi Dragoi la paralele: http://www.youtube.com/watch?v=qWHYioqZLqA&feature=channel
- Gabi Dragoi la barna: http://www.youtube.com/watch?v=BmIV5QvAn6s&feature=channel
- Diana Bulimar la sol: http://www.youtube.com/watch?v=BmIV5QvAn6s&feature=channel
- Diana Trenca la sol: http://www.youtube.com/watch?v=maEtKJAcBuk&feature=channel

mikeyy
6th June 2009, 22:26
@Mihai: te rog sa scrii pe site-urile respective despre asta (daca nu ai timp scriu eu). E chiar enervant cand nici macar nu mentioneaza de unde le-au luat.

Da....chiar m-am enervat. Nu ma deranjeaza sa fie postate in alte parti, dar macar sa numeasca locul de unde le-au luat...nu sa si le insuseasca ca si cum ei au inregistrat :no: .
Dar m-am invatat minte...cele de maine le fac private cu parola. Si cine le va dori sa spuna si le trimit parola.

LuisaGym
6th June 2009, 23:16
Merci de flmulete. M-am uitat la cele de pe youtube. M-am bucurat sa o vad iar pe Ana Porgras concurand. Si in general mi-au placut toate fetele noastre, tare dragute si prevad o echipa interesanta pentru la anul. Mi-au placut solurile celor 2 Diane. Totusi muzica Dianei Trenca de la sol este oribila, absolut oribila. E un colaj de prost gust a unor melodii osenesti in versiune manelizata. Din punctul meu de vedere nu te poti prezenta la o competitie internationala cu kitch-uri muzicale.

mikeyy
6th June 2009, 23:25
Si mie mi-au placut fetele azi...am observat progrese la barna....cel putin barna Anei Porgras e excelenta...are ritm, lucreaza agresiv, nu se teme sa atace elementele....de la generatia 2004, nu am mai vazut un exercitiu la barna atat de inchegat! Ft tare...revenire de exceptie. Nu stiu daca sa ma grabesc sa afirm...dar sunt sanse ca azi sa o fi vazut pe campioana mondiala 2009 la barna....serios vorbesc!

Gabi a mers bine la barna...insa cred ea trebuie sa scape de kg in plus...e ft lenta in executie.

Amelia Racea a mers super!!!! Ma repet...are clasa mondiala! Sanatoasa sa fie...e o gimnasta completa...asa trebuie sa arate o gimnasta de 4 aparate!

Insa sunt in continuare dezamagit de sarituri....nu se vede nimic. In afara de super executia Ameliei la Yurchenko simplu....pauza. Sper ca ea sa ajunga sa faca macar un DTY executat cum trebuie.
La paralele se observa progres...dar la sarituri nu, din pacate.

Mai e si maine o zi...sper sa le vedem toate exercitiile! Se anunta o lupta frumoasa la barna intre Gabi, Ana P si Amelia :ok:

LuisaGym
6th June 2009, 23:57
Si o poza cu podiumul.

http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/amelia-racea-campioana-internationala-a-romaniei-4497008

deni
7th June 2009, 00:01
Buna! am sosit si eu de la Ploiesti!Ma buar nespus ca am fost si am putut vorbi cu fetele ,dar imi pare tare rau ca nu voi ajunge si maine.Insa va fi Catalin si ne va spune tot ce s a petrecut.
A fost un concurs frumos,spun eu.M a bucurat nespus revenirea Anei Porgras care a evoluat peste asteptari.Pentru mondiale are in plan 4 aparate,deja lucreaza si sol si sarituri dar nu a revenit la exercitiile obisnuite.La barna inca doreste sa si mai adauge elemente.Eu o vad o candidata serioasa la individual compus.
Per ansamblu,nu au fost multe ratari:Diana Chelaru la paralele si sol,Raluca Haidu la sol,Diana Bulimar la barna si semi ratarea Anei tot la barna.notele au fost putin cam mari pentru ce s a aratat.Dar eu consider ca se poate maii mult si e pacat,fetele sunt muncitoare si mai ales talentate.Si poate avem nevoie de alti antrenori mai tineri,asa cum a spus Alina Alexoi.
La sarituri toate fetele au prezentat cate 2,dar de o valoare mica.Daca btin bine minte acum vreo 10 ani,junioarele faceau deja dty.Acum abia avem 2 care fac FTY.Dar 2 vesti imbucuratoare,Amelia antreneaza DTY dar inca nu l stapaneste,iar Diana Chelaru pregateste o a doua saritura mai buna,avand de ales intre 2 variante(spre rusinea mea am uitat care sunt).probabil Amelia isi va mai adauga si un nou element la paralele.
Claudia Voicu a inceput sa se antreneze de 3 saptamani,iar in perioada de repaos a lucrat mai mult la paralele.Abia astept sa o revad.
Felicitari Ameliei,Anei,Gabitzei si celorlalte participante.Sunt mandra de evolutia lor si le astept cu medalli mondiale.
Va fac o lista cu notele obtinute:(sarituri,paralele,barna,sol)
Diana Bulimar 13,300/13,350 12,450 barna lipsa 14200
Diana Trenca 13,150/13,350 13,250 13,550 13,950
Diana Chelaru 15,000/13,700 11,850 14,300 14,100
Amelia Racea 14,350/13,700 14,200 15,450 14,150
Raluca Haidu 14,100/12,950 13,250 15,000 13,450
Gabi Dragoi paralele 14,550 barna 15,000
Ana Porgras paralele 14,750 barna 14,950
Mi a placut foarte mult de Ana, la incalzire a ratat saritura cuib si dupa ce s a dat jos de pe barna arepetat elementul pe sol de cateva ori.La fel si Bulimar,al sf. concursului a repetat pe barna saritura la care ratase.Cam se balbaie la ea.

mikeyy
7th June 2009, 00:53
In primul rand vreau sa-ti multumesc Deni pt informatii. In special de noutatile de la fata locului pe care nu le-am fi putut afla.
Ma bucur ca Ana Porgras se pregateste pe 4 aparate, ca Amelia lucreaza la un DTY, ca Voicu a revenit la antrenament...vesti foarte bune!! Multumesc inca o data :floricica:

In al doilea rand...ma incanta punctajul Amaliei. In afara de nota de la barna, restul notelor au fost cam la fel cu cele primite de ea in celelalte concursuri (American Cup, Jesolo, Lugano)...Amelia chiar a fost punctata ok, nu prea i-au fost umflate notele (exceptie barna).

Tracoromana
7th June 2009, 01:37
Notele gimnaștilor români, la Internaționale:
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/notele-gimnastilor-romani-la-internationale-4491502

Notele gimnastelor din România, la Internaționale:
http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/notele-gimnastelor-din-romania-la-internationale-4497126

Cata_RB
7th June 2009, 02:03
Si interviu proaspat cu Amelia: http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/racea-un-concurs-este-mai-usor-ca-un-antrenament-4497346
Foarte ambitioasa si hotarata! Cand o vezi pare mult mai sensibila, dar se pare ca ascunde o personalitate puternica ;)

Edit: Scuze, acum am vazut abia ca Mihai a pus interviul si pe threadul Ameliei :D Dar aici poate il vede mai multa lume in perioada asta

Maxmold
7th June 2009, 02:53
Vă mulțumesc Mihai pentru filmulete și Deni de rezultate, informații de la concurs! Mersi Cata!
Multe emoții, bucurie pentru fetelor. Foarte frumoase lucru la bârna, Bravo Amelia, Gabi, Ralu și Ana! Sigur, evoluție Anei și Gabrielei pe paralele mă va însufleți înainte de anul următor.
Ce surpriză plăcută participare de la Ploești Dianei Bulimar. Bune exerciții la sol. :ok:

mesteritza
7th June 2009, 09:10
La barna inca doreste sa si mai adauge elemente.Eu o vad o candidata serioasa la individual compus.

La barna la junioare avea salt intins inapoi sau ceva de genul, probabil acesta.

Multumesc pt toate informatiile la cald :D Numai vesti bune ne dai!

mikeyy
7th June 2009, 10:10
Si interviu proaspat cu Amelia: http://www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/racea-un-concurs-este-mai-usor-ca-un-antrenament-4497346
Foarte ambitioasa si hotarata! Cand o vezi pare mult mai sensibila, dar se pare ca ascunde o personalitate puternica ;)

Edit: Scuze, acum am vazut abia ca Mihai a pus interviul si pe threadul Ameliei :D Dar aici poate il vede mai multa lume in perioada asta

Nicio problema. Ft bine ai facut ca l-ai pus si aici.
Eu l-am postat acolo ca sa ne fie mai usor sa-l gasim peste cativa ani...sa ne amintim de primul ei interviu :)

Sri Ea
7th June 2009, 10:10
Just wanted to thank you very much Mikeyy for the quick hits and the vids. They were much appreciated! I have given birth to a little girl a few days ago so it is quite difficult for me to follow the sport at the moment (especially with a 3 years and half yo jealous big brother who wants to get back all the attention he had before) ... your work was a blessing indeed!:)

mikeyy
7th June 2009, 10:18
Just wanted to thank you very much Mikeyy for the quick hits and the vids. They were much appreciated! I have given birth to a little girl a few days ago so it is quite difficult for me to follow the sport at the moment (especially with a 3 years and half yo jealous big brother who wants to get back all the attention he had before) ... your work was a blessing indeed!:)

You`re welcome, Sri!
Congratulations and I wish you and your little girl health :yes:

mesteritza
7th June 2009, 10:25
Congratulations Sri Ea! You must be really happy. I wish you al the good to your family!

ioanavol
7th June 2009, 10:42
Lots of health and happiness, SriEa! Congratulations!

mikeyy
7th June 2009, 11:00
A inceput concursul! :yes:

Mariana Bitang e langa Alina....abia astept sa vad ce zice!!!!!

Adeline
7th June 2009, 11:01
Neatza tuturor,

e Mariana Bitang la comentarii:shocked:

super

ioanavol
7th June 2009, 11:08
:) mai ziceti, mai ziceti

mikeyy
7th June 2009, 11:11
Flavius la sol 15.150.

E o placere sa o asculti pe Bitang!

mikeyy
7th June 2009, 11:14
Ce saritura buna a facut Bataga...o tsukahara 900...a stat la aterizare!

ioanavol
7th June 2009, 11:15
Eu urmaresc concursul de ieri, ca sa ma simt si eu bine :P

Alyss
7th June 2009, 11:21
inregistreaza cineva concursul?