PDA

View Full Version : Ce facem cu subforumul de Predictii ?



Kainsashiki
26th September 2006, 16:51
Aceasta intrebare se adreseaza in special celor care au insistat sa facem un forum de Predictii. De ce nu mai postati predictiile, voi cei care ati zis ca e necesar ?


Deci, Ce facem cu subforumul de Predictii ?

Universal
26th September 2006, 17:10
Ne apucäm de treabä.Chiar in aceste momente.

dj_jaxxx
26th September 2006, 18:00
Care este diferenta intre predictii si ponturi zilnice?

White Shadow
26th September 2006, 18:05
Arunca-l la gunoi.

Dj jaxxx , care-i diferenta intre un concurs cu predictii si un concurs doar cu pronosticuri 1 , X , 2 , 1X , X2 ?

dj_jaxxx
26th September 2006, 18:24
Arunca-l la gunoi.

Dj jaxxx , care-i diferenta intre un concurs cu predictii si un concurs doar cu pronosticuri 1 , X , 2 , 1X , X2 ?

Ma gandeam ca la predictii vine lumea cu justificari, informatii, etc, iar la bilete se pune numa 1, x si 2. Dar am observat ca si la threadul cu ponturi se ofera informatii, etc. Ma gandeam sa se faca o regula ca pe threadul de ponturi zilnice sa trebuiasca obligatoriu sa se scrie si motivele alegerii ca sa fie meciuri alese bine cu informatii utile cautate si scoase la iveala. Eu de foarte multe ori merg la risc cu majoritatea meciurilor pe care le aleg la bilete dar din cand in cand mai este cate un meci care are sanse de 80-90% sa iasa in ochii mei si atunci il bag la ponturi zilnice. As vra ca numai genul asta de meciuri sa fie bagate acolo pentru ca altfel dam numa copy-paste la biletele noastre. :)

White Shadow
26th September 2006, 18:31
A mai existat un thread , insa din pacate acolo s-a dat in balarii .

Deschid din nou un thread , insa va rog sa cititi atent ce scrie mai jos.

1. Aici nu se posteaza bilete , ci meciuri , de care voi sunteti convinsi !
2. Nu este o limita , insa va recomand sa postati zilnic 1 2 sau maxiiiiiim 3 meciuri , insa repet doar cand sunteti siguri.

Va rog sa aveti in vedere ca acest thread este citit de foarte multi , si riscati sa-i induceti in eroare !

Eventual , va rog sa va tineti o evidenta a ponturilor , si cand vedeti ca mergeti rau , ar fi bine sa luati o pauza in a da ponturi fiindca va faceti de ras.

Dj Jaxxx.........Uite ce a fost scris la pagina nr 1 pe threadul ala

si uite ce sa postat pe pagina nr 3

chievo-parma X
GT :evil:

Si mai vrei sa intram in UE

Universal
26th September 2006, 18:44
In UE`? Hai Shadow, nu mä face sä räd, cum sä intrati in UE? Nu aveti cum,in halul in care vä aflati, dacä da ,atunci cu sute de reguli impuse, si disciplinä,altfel..e de räu.In altä ordine de idei, da, mentineti subforum-ul de predictii. Eu sunt pentru. Nu stii niciodatä ...

White Shadow
26th September 2006, 18:50
Disciplina , unde ?...in Romania ? :ras-plans:..

in Romania cea mai respecata lege îi legea junglei

Universal
26th September 2006, 19:27
De ce sä sruncäm ''predictiile'' la gunoi? Nu trebuie sincer.... eu vreau sä mai dau cäteva sugestii,idei...

dj_jaxxx
26th September 2006, 19:38
pai si asta nu poate fi facut pe threadul de ponturi?

iuli
26th September 2006, 20:02
am vazut la poll cam cine a votat...dintre cei care au votat doar bagheera a scris ceva...restul iau pontul si pleaca...si cei care au votat impotriva...nu stiu dc voteaza persoane care nu scriu nimic pe acest forum...

Universal
26th September 2006, 20:20
Stai un pic, päi am dat si eu ponturi. Chiar astäzi am dat unul. Nu pot insä sä dau singur ponturi, mai trebuie sä vinä si altii, sä se creeze diversiune ;)
Succes la pariuri Iuli

iuli
26th September 2006, 20:25
alea nu sunt predictii....uite aici dak vrei :)

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=13410

tchibos
27th September 2006, 01:06
Eu nu stiu ce sa mai zic.. am mai incercat sa relansez subforumul prdictii dar nici macar pe echipa favorita nu imi ieseau predictiile. In plus eram cam singurul care mai scriam pe acolo in ultima vreme. de asta nici nu am mai votat aici. Daca vor fi persoane care sa si contribuie la relansare (nu doar sa voteze) ma bag si eu daca nu, la revedere...

Ballack_29
27th September 2006, 10:34
....deci din ce am vzt eu pana acum la voturi situatia sta cam asa:


Au votat pentru:
-BASA, cine o fi asta nush.
-stelist4ever are si el 100 posturi ,il intereseaza numai concursul
-stelist13 asta cu 140 posturi, tot ca cel de mai sus
-parazitu care am vzt ca mai misca pe la duel pe acolo
-Bagheera, nu se pune problema
-Universal Buni, care nu stie sa faca diferenta dintre un pont si o predictie.
-eu

Deci la voturile pentru ar fi cam 2-3 persoane care se iau in considerare.


La voturile impotriva pastrarii subforumului au votat asa:

-archaeus, care intra 1 data pe luna pe la bilete castigatoare aruncand cate un post pe acolo
- dj_jaxxx care nu stie ce inseamna o predictie
-hopshio care detesta forumu asta
-razwan_vs ,el sa zic ca e mai vechi pe aici si sa i "validam" votu
-acroscad, alt picat din luna

....deci in cazul acesta ramane la aprecierea moderatorilor ce si cum considera dansii:P ca e bine.

Kainsashiki
27th September 2006, 11:20
Aceasta intrebare se adreseaza in special celor care au insistat sa facem un forum de Predictii. De ce nu mai postati predictiile, voi cei care ati zis ca e necesar ?


Deci, Ce facem cu subforumul de Predictii ?


intrebarea era pt cei care si-au dorit forum de predictii si au insistat.

bluesky
27th September 2006, 11:46
trebuie mentinut

alexq1
27th September 2006, 14:42
sincer cred ca foarte rar am intrat pe subforumul asta poate ca nici nu ma interesa si de aceea ........dar daca chiar ,macar5-10 persoane se vor implica cu predictii urmate de explicatii binevenite voi fi pt si chiar voi incepe sa vin si eu cu cate ceva..........numa intai sa vedem miscare

White Shadow
27th September 2006, 17:32
intrebarea era pt cei care si-au dorit forum de predictii si au insistat.

Arunca-l la gunoi..........

Nu exista cuvantul "cei" pt ca nu a vrut nimeni....eu am fost cel care a venit cu ideia , Ady a fost cel care a fost alaturi de mine 100 % si a continuat treaba foarte bine.......

Kainsashiki
27th September 2006, 18:53
din ce-mi aduc aminte, eu n-am fost de acord.

s-a vazut dupa ce ady a plecat de pe forum ca el "tinea" forumul de predictii in viata.


nu-l arunc la gunoi, vreau sa te apuci iar sa dai predictii :ok:

spor la treaba:) poti sa te apuci de azi :D

dj_jaxxx
27th September 2006, 19:05
- dj_jaxxx care nu stie ce inseamna o predictie


De aceea am pus intrebarea, insa nimeni nu mi-a raspuns concret.

Pana primesc un raspuns clar, voi continua sa cred ca predictie = pont.

Kainsashiki
27th September 2006, 19:27
Predictie = meci analizat in scris (detalii despre accidentati, ultimele rezultalte, motivatia jucatorilor, starea vremii, intalniri directe, etc)

dj_jaxxx
27th September 2006, 19:34
Bun, am inteles, si atunci pontul este numai un 1, x sau 2 fara explicatii?

Universal
27th September 2006, 20:41
Mentineti ''Predictiile'' c#ci avem nevoie de ele :ok: Färä ele ar fi precum sarea färä pepper ;)

Dudubetwin
27th September 2006, 20:41
exact .. pontul este pronosticul care-l dai .. predictia include si explicatiile "de ce am ales acel meci" !!

dj_jaxxx
27th September 2006, 21:02
Aha, am inteles acu' Dupa cum se vede sunt cam paralel cu terminologia pariurilor in limba Romana cel putin :)

Deci ce am scris eu pana acum la threadul de ponturi trebuia bagat la predictii pentru ca am bagat explicatii, etc. Atunci cu prima ocazie imi fac si eu thread la predictii. :)

Mersi pentru explicatii :)

Ballack_29
27th September 2006, 22:41
Bine...explicatii dar nu 2 randuri :D
succes :ok: