PDA

View Full Version : Sunteti fumator/fumatoare?



Pages : [1] 2 3 4

fia
23rd August 2004, 09:50
O intrebare cat se poate de simpla.... Sunteti fumator/fumatoare?
De ce fumati? Cat fumati? Va face placere sa fumati... Detestati sa fumati... etc

gicu
23rd August 2004, 10:06
hehe...fia, ai uitat o optiune in poll-ul tau. Cea din care fac parte si eu, adica "m-am lasat" :D

fia
23rd August 2004, 10:28
COrect :ok:

bapsy
23rd August 2004, 10:48
Nu stiu exact ce sa votez ... in general la lucru si acasa nu fumez asa de mult ... ajung la sub 10 / zi. In schimb daca ies seara in oras si beau mai mult de o bere ... ajung la un pachet lejer (ex: forum meetinguri :D). Prefer sa votez totusi sub 10 tigari, cu riscul de a ma minti pe mine insumi :)

bog_tom
23rd August 2004, 10:55
@bapsy: sa inteleg ca o conditie necesara dar nu si suficienta ca sa te lasi de acest sport e sa nu mai vii la meeting-uri ? :drak:

fia
23rd August 2004, 10:56
Sau una necesara si suficienta ar fi sa stea numai la servici ai acasa...

viole(n)t
23rd August 2004, 11:07
bog_tom, eu am fost fumator pasionat... dar care s-a lasat din motive de sanatate

problema e ca, pe la meetinguri, nu ma pot abtzine shi ii mai fur cate o tzigara lui IlMILAN/sergio/Sir...
...in concluzie, Forum Meetingurile pot fi shi... daunatoare.

Legat de subiectul discutziei, cred ca mai interesant ar fi sa facem un protret robot (profil) al fumatorului inrait. Intotdeauna am incercat sa gasesc "publicul tzinta" al industriei de tutun...

Shi tot la fel de interesante ar fi shi 2 intrebari: 1. "de ce v-atzi apucat de fumat?" shi 2. "de ce continuatzi sa fumatzi?"

Raspunsurile mele:
1. pentru ca am considerat ca fumand, devin mai interesant, mai barbat, mai matur (desigur, asta se intampla cu multzi ani in urma)
2. actually, am reushit sa ma las... chiar daca nu de tot

bapsy
23rd August 2004, 11:19
1. Din tampenie m-am apucat. Aveam o prietena buna care s-a apucat si tot ma imbia si pe mine. Am refuzat pana intr-o zi cand am gasit eu un motiv, cred ca eram "deprimata" sau ceva de genul si am fumat prima tigara. Si de-atunci ... tot mai multe.
2. La momentul actual ... nu pot explica foarte clar. M-am obisnuit cu pauze de tigara la lucru, fumat la cafea, fumat la bere ...

fia
23rd August 2004, 11:25
1) la fel ca viole(n)t :(
2) De ce continui ? De fraier... oricum ma bucur ca de 6 luni fumez mult mai putin.. in tara fumam spre un pachet pe zi :D, dar la 5 euro ( :o: ) pachetul de tigari ... am invatzat sa "ma adaptez"....

vasile314tzurka
23rd August 2004, 11:34
@bapsy: sa inteleg ca o conditie necesara dar nu si suficienta ca sa te lasi de acest sport e sa nu mai vii la meeting-uri ? :drak:

uite ca nu mai fumez de trei zile si nici nu ma bate gindul sa merg la fm:) dar daca vine bapsy eu ce ma fac?:)

p.s. de fumat de la 13 ani cind nu se poate spune cita minte ai in cap. asa era la noi in cartier, mai fumai la o posta, mai ciordeai, mai un cutit... vremuri apuse:)

Vadim
23rd August 2004, 11:44
Eu am incercat sa fumez la 6 ani prima oara, erau niste tigari cubaneze fara filtru pe care le adusese taica-meu de la TIB :). Nu prea mi-a placut, am incercat nitel in liceu, mi-a placut si mai putin, iar cum faceam si sport cele doua activitati nu erau compatibile. Aveam multi prieteni si cunoscuti care au vrut sa imi dea sa fumez, dar demersurile lor nu au ajutat la nimic pentru ca in general nu sint influentabil, desi alti ar crede invers :). Nici acum nu fumez si nici nu cred ca voi fuma vreodata.

suporterita
23rd August 2004, 11:55
e o problema grea cu tigara,am 15 ani de activitate in domeniu si uneori imi vine sa-mi fac un loc de dat cu capul.nu stiu care ar putea fii punctul in care sa zic stop.a devenit o chestie de automatism.

gicu
23rd August 2004, 12:16
asa cum spuneau si altii, inceputul e tare usor :p Vrei sa faci ceva sa-ti dovedesti ca esti altfel. Unii se opresc la fumat, altii nu :D Dupa ceva timp multi nu mai pot renunta, dependenta e prea mare. Pt. mine fumatul era o placere...

ps. Vasile, la mai multe zile fara :)

vasile314tzurka
23rd August 2004, 12:55
e greu. nu e prima oara asa ca spun ca e incercare. cred ca aproape 35 de ani ajung. asta ar fi a patra oara. cel mai lung timp 8 luni.

gicu
23rd August 2004, 13:12
mda, e greu. Eu am incercat o singura data, dupa 15 ani de fumat. Si a mers (inca) :)

Vadim
23rd August 2004, 13:32
e o problema grea cu tigara,am 15 ani de activitate in domeniu si uneori imi vine sa-mi fac un loc de dat cu capul.nu stiu care ar putea fii punctul in care sa zic stop.a devenit o chestie de automatism.
Suporterito, La Multi Ani :). De fumat te lasi gradual, e singura sansa. Sau cind iti zice doctorul ca daca nu te lasi, e grav. Asta e de fapt mecanismul cel mai eficient, sa mergi la doctori sa iti explice, iar cind iti vine iar chef de fumat sa mergi din nou si din nou, pina ti se taie de tot.

gigel_bucur
23rd August 2004, 16:33
fumez peste un pachet/zi. eu cred ca de fumat te poti lasa doar dintr-o data. gradual am incercat si eu de vreo 65 de ori :)
se pare ca doar eu si Iulian recunoastem ca fumam mai mult decat e cazul:)
o sa fac si eu un thread asemanator legat de bere :)

Vadim
23rd August 2004, 19:27
Nu te poti lasa dintr-o data. E contraindicat de medici. Corpul este obsinuit cu otrava si, daca nu i-o mai dai, nu e bine. Te lasi asa cum ai inceput. Gradual.

cipi13
23rd August 2004, 19:32
Asadar fumez cam un pachet pe zi.....
De lasat am tot incercat da nu am reusit.....probabil ca o sa imi iasa cind o sa imi spuna doctorul.....sau cind o sa gasesc la noi in farmacii plasturi cu nicotina.....
Apropo....stie cineva daca se gaseste pe undeva asa ceva ?
Si sa nu imi spuneti de nicorette ca am incercat si nu au dat nici un rezultat...:(

gicu
23rd August 2004, 19:37
Nu te poti lasa dintr-o data. E contraindicat de medici. Corpul este obsinuit cu otrava si, daca nu i-o mai dai, nu e bine. Te lasi asa cum ai inceput. Gradual.

Ba poti! Totul e sa vrei (cf unei reclame vechi :) ). Cat despre contraindicatii, vin ele oare de la medici fumatori? :D Singurul efect a fost ca am pus mai mult de 10 kg intr-o luna :mda:

Sergio
23rd August 2004, 20:53
Eu fumez mai mult ocazional, cand sunt cu prietenii care fumeaza si ei. Cand sunt acasa sau ma uit la televizor nu simt nevoia, berea e mult mai buna... :D
La meetinguri fumez ca sa rezist mai usor ineptiilor lui IlMilan... :drak:

vasile314tzurka
23rd August 2004, 21:11
MDE... ce sa mai spun eu:) miine vezi tu vezi:)

IlMILAN
23rd August 2004, 22:39
Fumez din pacate un pachet si ceva pe zi:(

Violetule deci eu sunt daunator la meetinguri?iarasi m-ai bagat la inaintare....io is oaia neagra?:(

P.S Sergio tu stii de ce fumezi? itzi spun io .... ca sa nu-ti rozi degetele:D, la cat de buni sunt cei de la Inter ma mir ca mai ai maini:D

inter
23rd August 2004, 22:46
adica ce vrei sa spui???? , ia umblati pe cale ca deraiezi ..... dupa ce ca sunteti "desculti" mai dau si talente din voi :D:D:D

@IlMilan:Violetule deci eu sunt daunator la meetinguri?iarasi m-ai bagat la inaintare....io is oaia neagra?

esti oaia ros-neagra!(vad ca ai afinitati puternice cu iulian si vasile :p)

vasile314tzurka
23rd August 2004, 22:48
alo, interre, ce vrei sa spui? ce afine am eu cu nenorocitul ala de la lazio?

inter
23rd August 2004, 22:52
nu pupalash, milanezului care vine cu tramvaiu la stadion ii plac oile ... dracoase, de asta v-am alaturat pe voi in raspunsul meu :D:D:D

vasile314tzurka
23rd August 2004, 22:53
oile dracoase? alea care maninca praz la micul dejun? alea nu fumeaza:))

inter
23rd August 2004, 22:54
pai n-au halucinogenul in gura? ce la mai trebuie tigare? :D:D:D

vasile314tzurka
23rd August 2004, 22:56
iaca la el de unde lise face astora chef de scarpinat foile la praz:)

IlMILAN
23rd August 2004, 23:15
adica ce vrei sa spui???? , ia umblati pe cale ca deraiezi ..... dupa ce ca sunteti "desculti" mai dau si talente din voi

Noi suntem desculti?:D pai voi care de ani buni castigati doar TIM trofee cum sunteti incaltati?:D



esti oaia ros-neagra!(vad ca ai afinitati puternice cu iulian si vasile :p)

Abia astept sa vad ce o sa zica cosanzean de treaba asta:D

P.S Apropo tu care esti mai invarsta si ai suferit mai mult decat Sergio:D, ce fumezi ca am inteles ca esti fumator inrait.... aaooooooooleuuuuuuuu doar nu ai dus pe San Siro temutele trabucuri de praz:D

Auzi asa se fumeaza prazul ?:D

http://contentedcow.com/assets/images/cowlogoqtr.jpg

sau asa

http://www.funnies.com/cowsbulls/bull_smoking_cigar_md_wht.gif

Utilizator
25th August 2004, 16:09
Eu rad ceva mai mult de 1 pachet pe zi, in principal la serv.. Daca am talk-show-uri cu prietenii mai sting 1 pachet. Cand stau acasa, in weekend de ex., fumez pana in 10 tigari pe zi.
M-am apucat de fumat tarziu, pe la 24 de ani, din momentul in care am intrat in campia muncii. Motivul? Toata lumea fuma si bea cafea si am inceput si eu cu 2-3 tigari pe zi, asezonate cu cafelutza de rigoare (nu ausem nici cafea pana atunci). In 6 luni mi-am cumparat primul pachet de tigari. M-am lasat de vreo 3 ori, cel mai mult vreo 4 luni, dar de fiecare data au aparut momente “critice” si am reinceput smokingul. Concluzia este ca munca m-a stricat :): m-am apucat de fumat si beau cafea in disperare (media zilnica e de aproximativ ½ litri).

De ce fumez? La inceput a fost placere, in timp a devenit reflex, dependenta si un “sustinator psihic la efort intens”. Chiar pot spune ca de multe ori fumez cu dezgust :). Inca mai savurez insa o tigare asortata cu un whisky sau coniac bun, “vorbita” cu prietenii sau in momente de relaxare solitara, cand gandul iti zboara aiurea la momente frumoase sau la o activitate incheiata cu succes.

Cum m–as putea lasa? Plecand de la cauza, probabil daca m-as pensiona…visul de aur al oricarui tanar: pensia la tinerete si munca la batranete :) Vorbind serios, probabil ca in vreo 2 luni o sa incerc sa renunt definitiv, din proprie initiativa. E timpul, am investit destul in producatorii de tigarete si nici nu vreau sa ajung sa am probleme de sanatate. Ma tot gandesc insa cu ce viciu sa-l inlocuiesc…

bog_tom
25th August 2004, 16:20
ca tot vorbim de fumat/fumatori.... mi-am adus aminte de un film pe ac. tema care mie mi-a placut f. mult ....

The Insider (http://www.cinemagia.ro/movie.php?movie_id=179&hist=1&wnd=_default)

cum vi s-a parut ideea filmului (smoke related) ?

Utilizator
25th August 2004, 16:33
Ideea filmului a fost buna iar filmul bine facut/jucat. Totusi nu ma pot abtine sa nu remarc faptul ca acest film a fost facut datorita puternicei campanii antifumat din ultimii ani. Crezi ca bautorii de “saniutza” (votca ieftina pentru cine nu stie) nu sunt la fel de expusi pericolului? Sau “fabrica de praf” numita Bucuresti? De astia nu se leaga nimeni…
Din cate cunosc, cele mai periculoase sut gudroanele si aromele artificiale, tutunul in sine nu este atat de nociv, ba chiar are unele efecte pozitive asupra sanatatii. Absolut macabre tigarile in UE, o treime de pachet este acoperit cu avertismente, intr-un un chenar negru, cu linie groasa. Asociata cu pretul excesiv, cred ca in 10 ani fumatorii de tigari vor deveni raritati. Trecem pe trabuce si pipe, ce sa facem :)

Vadim
27th August 2004, 02:02
E timpul, am investit destul in producatorii de tigarete si nici nu vreau sa ajung sa am probleme de sanatate. Ma tot gandesc insa cu ce viciu sa-l inlocuiesc…
Iti recomand eu: sport, sex si ciocolata. :)

Utilizator
27th August 2004, 09:07
Vadim, multumesc de sfat, am incercat dar nu merge…dupa un meci de fotbal sau baschet merge o bere cu prietenii, corect? E, cum sa bei bere cu prietenii si sa nu tragi macar cateva tigari?
Cu sexul stii cum se spune, o cafea inainte si o tigare dupa…Ciocolata merge din cand in cand sa nu iei proportii, dar dupa un dulce/desert iarasi merge o tigara…Greu, tare greu :)…
Solutia ar fi sa fac sport, imediat sa mananc o ciocolata si cum o termin sa trec la sxxx :), dar ciclul ar trebui sa se reia imediat pentru ca dupa atatea chestii odata chiar ca merge o tigara :)

Denis
28th August 2004, 08:22
am incercat numa o data shi dupaia m-am lasat ca trebuia sa incep sezonu :rosu:

ady_azzuro
4th September 2004, 16:04
Eu nu suport fumul de tzigara asa ca nu fumez. Poate cate o shisa(narghilea) mai merge, dar la okazii! :D

inter
4th September 2004, 16:11
cand vad ce scrie IlMilan dublez cantitatea de tutun:D:D

IlMILAN
4th September 2004, 16:21
Se vede, cu ce ardoare tragi din ...prazul ala in poza ce am pus-o mai sus:D

LaTzaU
5th September 2004, 21:04
Am 17 ani , fumez de pe la 13 .. cu pauze destul de dese ( care nu au depasit niciodata mai mult de 2 sapt ) .. nu fumez niciodata acas.. si incerc sa evit fumatu in fata parintilor.. cred ca ii deranjeaza chestia asta :)) .. nu fumez niciodata peste un pachet de tigari pe zi ( poate doar pe la mare :P) si niciodata mai putin de 5-6 tigari .:D .. nu vreau sa ma las .. am timp mai tarziu pen chestii de genu asta :))

realmadrid.com
5th September 2004, 23:46
Eu unul nu suport fumul de tzigara, cu toate ca toata familia mea fumeaza, nu stiu cum eu am scapat:D
Dar cred ca daca nu am fumat pana acum, nici ca voi fuma, chiar daca acum vine liceul:D

Sinn Fein
13th September 2004, 16:38
Nu te poti lasa dintr-o data. E contraindicat de medici. Corpul este obsinuit cu otrava si, daca nu i-o mai dai, nu e bine. Te lasi asa cum ai inceput. Gradual.

Vadim, tre sa te contrazic...nicotina dispare repede din corp, nu mai exista dependenta fata de nicotina in 3-4 zile, exista dependenta de automatisme (m-am documentat vreo 2 saptamani pana sa ma hotarasc sa ma las de fumat)..trebuie renuntat brusc, e singura sansa, spun din experienta.

Adrian
13th September 2004, 19:15
Eu nu am tras niciodata dintr-o tigara si nici n-am s-o fac. Poate pentru ca stiu mai bine ca altii cat de nociv este fumatul. Ma bucur ca traiesc intr-o societate unde sunt protejat de fumatul pasiv, chiar daca uneori mi se face mila de fumatori care nu prea mai au unde sa fumeze....

ieppy
12th November 2004, 13:22
in mod normal peste un pachet pe zi. recordul il detin cu un prieten de al meu cu care intr-o zi am fumat 14 pachete impreuna. Nu stiu care a fumat mai mult dar nici nu conteaza. oricum am fost beat toata ziua si a doua zi plamanul era in revolutie. :D

M-am apucat din plictiseala, nu aveam ce face si am pus mana pe tigari si acum nu le mai dau drumul. Cei care m-au cunoscut au vazut acest lucru.

Din pacate as vrea sa ma las insa nu am destula vointa. Tot astept o femeie care sa nu fumeze si de care sa imi placa asa de mult incat sa ma las. Inca mai caut.

P.S: am fumat o tigara inainte sa scriu asta. :)

fia
12th November 2004, 13:27
P.S: am fumat o tigara inainte sa scriu asta. :)Pai nu mai fuma mai ca mori de tanar :yeah:

ieppy
12th November 2004, 13:31
Poate asta e si sopul. :D

bog_tom
13th November 2004, 01:07
Pai nu mai fuma mai ca mori de tanar :yeah:
ar fi prea simplu... :evil:

gianni
27th November 2004, 16:44
M-a ferit Cel de Sus de astfel de vicii : fumat, baut :) Mi l-a lasat doar pe cel mai pacatos : femeile :)

oaspetele
27th November 2004, 17:40
am fumat timp de 14 anisori, de la BT si Kent, trecand prin Stop, Bucegi si Carpati fara, LM, Lucky Strike etc.
m-am lasat la 28 de ani, in 31 mai(ziua internationala impotriva fumatului) impreuna cu sotia mea.
nici nu vreau sa ma gandesc cati bani am cheltuit pe tigari.
cat dspre efectele nocive asupra sanatatii, imi place sa cred ca tutunul nu a lasat vreo amprenta asupra mea.
;)

bog_tom
6th December 2004, 22:27
fumatorilor, daca nu ati mai trecut pe la Imagini haioase ... merita vazut unde se poate ajunge din cauza fumatului !

http://www.antimult.ru/antimults/antitoons/001smokekills/antimult011-smokekills.swf :D

grig_jr
7th December 2004, 12:39
vezi ca asta poti patzi si de la tzigarile cu aroma de visine sau cirese, da?

bog_tom
7th December 2004, 17:22
de la Philles ? normal... nu contest ac. lucru dar imi place prea mult aroma ca sa nu "pipez" un pic :D

desdemona
6th March 2005, 02:29
Tin sa va anunt ca le-am redus la jumatate... cam de 2 luni si ceva. O fi un pas spre ceva sau doar perioada de iarna? :D:D

Paul
6th March 2005, 08:15
Sarbatoresc 1 luan fix de cand am pus uotima data "paiu" in gura.....

Rechinul Ucigas
6th March 2005, 11:35
Am fumat doar odata si nu mi-a placut si nici nu am de gand sa ma apuc .

Paul
6th March 2005, 11:38
Am fumat doar odata si nu mi-a placut si nici nu am de gand sa ma apuc .

In UK fumatul e interzis :D

Rechinul Ucigas
6th March 2005, 11:41
nu e ma !

Paul
6th March 2005, 15:33
Ma refeream la minori ...

madridista
6th March 2005, 15:48
Eu am incercat o data si nu mi-a placut!!!la mine jumatate de liceu fumeaza dar sincer nu m-a atras niciodata desi si in familia mea se fumeaza!!

realmadrid.com
6th March 2005, 20:05
Nu fumez, nu am fumat si nici nu cred ca voi fuma...

dianette_d
6th March 2005, 20:39
bravo real! :ok: nici eu nu fumez si nici n-am incercat vreo data...la mine in familie nu se fumeaza da nu cred k asta e motivul...dak era ma apucam si asa :D

Sergio
7th March 2005, 01:11
Am fumat, fumez si cred ca voi mai fuma ceva timp... :cool:

ADelPiero
7th March 2005, 02:01
AVATARUL(in acest moment) meu spune totul ...

NU am fumat, NU fumez si NU voi fuma !!!

p.s. un mesaj pt fumatori: puneti frana !!!

desdemona
7th March 2005, 02:04
Bine zis "in acest moment".. Asa ziceam si eu in acel moment, la 18 ani :)
Serios acum.. foarte bine ca nu fumezi, nici sa nu te apuci :ok:

ADelPiero
7th March 2005, 02:21
"in acest moment" m`am referit la avatar :D la ceea ce ARATA avatarul ;) (poate o sa`l schimb mai incolo si noa;), intelegi u ce am vrut sa zic )

iar in leg. cu fumatul ... daca ma vede cineva k fumez, ii fac statuie la respectivul(respectiva):ok:

desdemona
15th March 2005, 23:59
ADelPiero, avatarul tau spune intr-adevar totul dupa ce l-ai schimbat.
On-topic: atat de viciata sunt.. incat fumez chiar si acum, desi sunt racita cobza :D

ADelPiero
16th March 2005, 00:06
dsdmona:cool: , ti`as zice vreo 2 de fumatu` asta...dar mi`e frica sa nu fiu banat :P:P

desdemona
16th March 2005, 00:12
Nuuuu cred. Asa inversunat sa fii? :D Hai da-mi un PM sa testam :D:D
Si daca ai fi banat o zi.. ce-are.. inveti pt BAC :)

ADelPiero
16th March 2005, 01:04
chiar tie nu ti`as zice...asa direct:evil: ...mai bine, pe ocolite sau "pe la spate" :evil:,

desdemona
16th March 2005, 01:13
Ntz, ntz ntz.. zici ca nu poti , dar o faci...

ADelPiero
16th March 2005, 01:24
vrei sa iau avertisment de la inter? :evil:

desdemona
16th March 2005, 01:30
Pai ai merita unul pentru "pe la spate" ala :D:D Dar il ai de la mine.. nescris :)

ADelPiero
16th March 2005, 01:34
cand o sa te lasi de fumat... nu o sa te mai vb " pe la spate " ;)

Mihai
16th March 2005, 10:31
Acum am vazut threadul asta...
Sunt total impotriva fumatului!!! Si militez de zor... Doar pe Fia nu am putut sa-l conving, si lucrez de mult la problema :headbang:

desdemona
16th March 2005, 11:11
Lasa-l pe Fia ca e baiat mare si stie ce face (presupun) :) Mai bine te-ai pazi sa nu te influenteze, chiar si fara sa vrea :D:D

fia
16th March 2005, 11:34
Am tras de el cat s-a putut, nu am putut sa il conving.
Omu' e nefumator convins.

ADelPiero
16th March 2005, 14:44
numa` altii, care in loc sa`si cumpere DE MANCARE:evil: ... isi cumpara tigari:ciocan:

realmadrid.com
16th March 2005, 14:50
Delpi, mare dreptate ai:)...
Oricum, degeaba le spui ca nu e bine, eu unul am 2 fumatori in familie, si cand isi aprind tigarile amandoi, ma omoara cu zile:D

ADelPiero
16th March 2005, 14:54
eu am norocul ca nimeni din familie nu fumeaza:ok: ... si daca fuma cineva... AFARA !!! IL SCOTEAM :evil:

sotostone
16th March 2005, 15:00
si io m-as da pe mine afara din casa fiindca fumez.. insa in acelashi timp:D.. parca nu-mi vine... tre' sa ma las ca sa rezolv toate dilemel:P
ce simplu de zis :(!

ADelPiero
16th March 2005, 15:05
va dau eu un sfat:D : cand vi se termina "trabucurile", spuneti ca nu mai aveti bani :D:D:D si cu timpul nu mai fumati /hello :cool:

realmadrid.com
16th March 2005, 15:06
Cunosc multi din liceu de la mine, care au zis ca vor sa se lase, dar nu au rezistat decat 1 zi fara tzigari:D

nr15
19th March 2005, 22:29
pt fumatori : lasati-va!

fia
19th March 2005, 22:30
Am vrea noi :D, ar fi atat de bine... dar e greu...

Mihai
19th March 2005, 22:30
pt nefumatori: keep up the good work :ok:

fia
19th March 2005, 22:32
Adica sa fumati pasiv, cum faceti acum, nu?

desdemona
19th March 2005, 22:34
Pentru fumatori: keep up the good work :evil:

fia
19th March 2005, 22:34
Adica sa-i afumam pe nefumatori :D?

ADelPiero
19th March 2005, 22:35
e mai rau fumatul pasiv:rosu: ... dar eu stiu sa ma feresc:evil:

fia
19th March 2005, 22:36
N-ai cum sa te feresti, decat ocolind oamenii care fumeaza. Asta e greu daca ai prieteni (si vrei sa-i pastrezi) care fumeaza....

desdemona
19th March 2005, 22:37
@fia, mai degraba imi plangeam de mila dandu-mi "sfatul" ala :D
@ADelPiero - porti masca de gaze? :)

ADelPiero
19th March 2005, 22:39
nu stau in zone unde se fumeaza;)

oricum, sper sa nu ajung sa`ti urmez "istoria" ta :rolleyes:

Mihai
19th March 2005, 22:39
Eu am avut o prietena pe care o obligam sa nu fumeze cat statea cu mine! Deci daca vrei POTI!

mistress of ice
19th March 2005, 22:43
io nu suport fumul .imi lacrimeaza ochii dak stau shi cinci minute in fumul tigarilor da am noroc k ai mei nu fumeaza:D

desdemona
19th March 2005, 22:47
@Mihai.. si eu le inteziceam prietenilor mei sa fumeze.. dar pe vremea aia eram nefumatoare :) Si daca am vrut cu adevarat sa ma apuc, la un moment dat, am putut, ca bine zici :ok:

nr15
19th March 2005, 22:49
pt nefumatori: keep up the good work :ok:
si ajutatii si pe ceilati sa "faca treaba buna"

Mihai
19th March 2005, 22:50
poate dai de un baiat (de care iti place mult) care fumeaza! Sa vezi tu cum induri fumul!

ADelPiero
19th March 2005, 22:50
eu n`am avut prietene fumatoare... eu le`am ales :evil:

Mihai
19th March 2005, 22:52
si ajutatii si pe ceilati sa "faca treaba buna"

io tot incerc sa trag de FIA! Da nu merge!!!

nr15
19th March 2005, 22:53
@Mihai.. si eu le inteziceam prietenilor mei sa fumeze.. dar pe vremea aia eram nefumatoare :) Si daca am vrut cu adevarat sa ma apuc, la un moment dat, am putut, ca bine zici :ok:
aveau caracterul mai slab ca al tau asta o varianta sau a doua erau atat de indragostiti incat "s-ar fi aruncat si in cap"
altfel!!! ...te-ai fi apucat tu mai devreme de fumat ...daca te indragosteai tu atunci de unul care fuma deja :D

desdemona
19th March 2005, 23:04
@nr15.. adevarul e ca partenerul meu de acum s-a reapucat de fumat de cand m-a cunoscut.. dupa ce nu mai fumase o buna perioada de timp. Si nu l-am batut in nici un caz la cap sa se apuce din nou :( Intr-o relatie fumator-nefumator (daca nu se nimeresc la fel din prima) - ar fi mai bine sa se lase cel care fumeaza, decat sa se apuce nefumatorul... dar.. :(
O sa ne lasam impreuna, intr-o buna zi ;)

Mihai
19th March 2005, 23:07
Urat desdemona...
Ai corupt un om, care abia se lasase de vicul sau...

desdemona
19th March 2005, 23:11
Am specificat inca din postarea anterioara ca nu l-am obligat. Putea foarte bine sa nu fumeze, ar fi fost culmea sa ma deranjeze :) Poate ca ii era dor si cand a simtit iar "gustul".. a vrut sa isi satisfaca pofta... who knows..

nr15
19th March 2005, 23:11
pt desdemona: m-a linistit partea de final:P
iar pt mihai : daca nu ai reusit tu sa-l convingi pe fia ..gaseste-i o "dezdemona" nefumatoare :P:D

Mihai
19th March 2005, 23:12
Nu pot! Numai desdemone fumatoare a gasit pana acu...
da las' ca mai caut eu!

nr15
19th March 2005, 23:17
acum cred ca fia fumeaza o tigare si se gandeste la intrebarea pe care am i-am adresat-o lui si implicit restului forumistilor pe un alt thread :D

fia
19th March 2005, 23:17
Am raspuns de mult mai :D

Aha dar a venit completarea :D

Citim, citim :)

Gata iar am raspuns. Dar o sa ai de furca :D, daca nu pui textul exact... eu sunt atent la detalii :D

Mihai
19th March 2005, 23:20
Nu fumeza ca nu-l las io! :evil:

nr15
19th March 2005, 23:27
Gata iar am raspuns. Dar o sa ai de furca :D, daca nu pui textul exact... eu sunt atent la detalii :D
am vazut ca esti atent la detalii ...si imi place asta ..
altfel ce rost ar mai avea joculetul pe care l-am postat eu acolo ...
astept sa postati si voi ..
eu unul mai stiu o gramada de astfel de intrebari ...ce par f simple la inceput ...dar iti cam stimuleaza imaginatia :D

Corrado*
23rd March 2005, 01:23
ce poate face tutunul din om! :D
plz intratzi aici shi nu vetzi regreta, numai eu shtiu cat am cautat un filmuletz ca asta!
vizionare placuta! :D

http://www.solloman.ro/smoke_kill.htm

desdemona
23rd March 2005, 02:11
Hahahahah, fain de tot filmuletul :ok:
Misto ideea :D:D Dar totusi.. dupa atata "spectacol" in jur, n-ar fi fost potrivita pe final o tigara? :D:D

ADelPiero
23rd March 2005, 02:14
la mine e negru tot... cred ca de la culorile de la monitor :D:D sunt date prea inchis sa nu vada lupu` lumina :evil:

desdemona
23rd March 2005, 02:19
Mah Alessandro, nu e lung filmuletul.. asteapta sa se incarce si da si tu putina luminozitate la ecranul monitorului, ca n-o fi foc.. Doar esti in vacanta :rolleyes:
Sa ai boxele deschise / castile puse, ca muzica e faina ;) Si muzica, dar si restul zgomotelor, bineinteles in ton cu evenimentele :D
P.S. Ce dracu' cauta javra aia in avatar la tine? Nu ca nu-i un specimen frumos, dar simbolul... Aveam pretentii de la tine :D:D

ADelPiero
23rd March 2005, 02:30
vad eu maine ... nu ma risc :D siiiiiii asa face tastatura asta o galagie de vaiiiiiiiiiii
cutzu` e unu` ratacit de pe strada :( mi`a fost mila de el :evil: ... daca altiiiiiiii nu au grija de el, am eu:( nu vreau sa dau maiiiiiiiiiiiiiiiiiii multe detaliiiiiiiiiiii sa nu intru la banuieliiiiiiiiiii ;)

desdemona
23rd March 2005, 02:33
Pai tot tu intri la banuieli? Ok, fereste-te.. :D:D
P.S. Sssssa stii ca secretul tau e in siguranta cu noi :evil:

ADelPiero
23rd March 2005, 02:49
atata timp cat ai cu ce sa imi santajezi blazonul, sunt copcil cuminte si cu minte :evil: + nefumator !!!

desdemona
23rd March 2005, 02:53
Ma, poate bluzonul sa ti-l santajez, ca blazonul... vad ca ai uitat de el si ai cazut usor prada anumitor paparazzi :D:D
Deocamdata stai asa, ca stai bine, cumparatorul doarme :rolleyes: Intre timp.. nu fuma! :)

ADelPiero
23rd March 2005, 02:54
acuma noa... ce sa fac... si lor le tre` o paine pe masa:evil: nu ma refer in special la tine :evil: ... ci, in general :evil:

desdemona
23rd March 2005, 02:56
Intotdeauna persoanele de fata se exclud :D Teoretic :evil:

ADelPiero
23rd March 2005, 21:01
ma apuc de fumat, daca nu publici "scrisoarea" :evil:

desdemona
24th March 2005, 01:38
Pai tu apuca-te, ca iti zic eu ca nu o public :evil:

ADelPiero
24th March 2005, 03:35
ce dragut din partea ta :D:D:D sper ca ai sters dovada ;)

desdemona
24th March 2005, 05:01
:evil: N-am sters-o.. daca te lasi de fumat? :o:

ADelPiero
24th March 2005, 12:37
hai sa iti zic ceva ;) ... uite, dai search, scrii acolo delpiero.jpg .... si in dreapta iti apare ceva... selectezi si dai delete /hello si gataaaaaaaaaaaa ;)

desdemona
24th March 2005, 18:46
Hai sa-ti zic ceva: delpiero.jpg a ramas tot pe desktop.. cine stie cand am nevoie de ea :evil:

ADelPiero
25th March 2005, 00:40
te incurca !!!!!!!!! ..... nu iti dai seama ca putea fi lucescu jr. in locul ei :shock: ....

desdemona
25th March 2005, 01:58
Eh, lasa ca junioru' are locul lui ... unde nu incurca pe nimeni si nici nu e incurcat de cineva :)
Iar mie imi place sa isi stie fiecare lungul nasului. De aia il tin p-asta pe desktop - sa nu uit de el si sa-i dau delete cand nu mai am nevoie de serviciile lui :evil:

ADelPiero
25th March 2005, 10:49
bine ca nu a aparut delpiero2.jpg :yeah:

desdemona
25th March 2005, 18:32
E timp ;) Deocamdata am un delpiero.jpg sugestiv, sunt acoperita :D:D

ADelPiero
25th March 2005, 19:05
nu ai fost atenta ... puteai sa scoti si episodu` 2 :D:D:D:D ... te`am "fumat" :evil:

desdemona
25th March 2005, 19:07
Ba am fost atenta :D:D Tu nu esti atent.. la ce spun eu :) Am una - pe care nici n-am folosit-o, de ce sa ma grabesc sa fac colectie? :)

ADelPiero
25th March 2005, 19:12
mai da un F5, in locul unde ai "cules" tabacu` :cool:

fia
3rd April 2005, 10:33
Dintre fumatorii de Kent, ati castigat vreunul vreu premiu la concursul ala? Eu am trimis la SMS-uri de m-am plictisit dar nimic? E cineva cu mai mult noroc?

Gabriel
3rd April 2005, 11:25
Nu sunt fumator si nici fumatoare. Fumez o data la 3-4 luni...asa ca sa ma prostesc si sa-mi dau importantza. :D
De fapt...sunt un dusman al tutunului.

Mihai
3rd April 2005, 11:34
Pe threadul asta se vorbeste si de fumat verdeturi d-alea :D???

fia
3rd April 2005, 11:38
Ia tu niste marar si fumeaza-l....

Zebrone
3rd April 2005, 13:33
poate niste mac? :D

desdemona
3rd April 2005, 16:13
Dintre fumatorii de Kent, ati castigat vreunul vreu premiu la concursul ala? Eu am trimis la SMS-uri de m-am plictisit dar nimic? E cineva cu mai mult noroc?
N-am trimis in viata mea nimic pt. nici un concurs, n-am sunat la radio, n-am completat taloane, n-am trimis SMS-uri... n-am jucat la Loto, nu m-am bagat la pariuri sportive... Nu ma pasioneaza chestiile astea :)

fia
3rd April 2005, 16:18
Nici pe mine nu ma pasioneaza, dar asa din cand in cand mai particip asa, for fun :)

cyber_goool
5th April 2005, 02:58
Nu sunt fumator, si stiu ca n-ar trebui sa ma bag. Dar totusi pt. cei care se chinuie sa inteleaga de ce totusi unii fumeaza, incerc acum o explicatie: http://koti.welho.com/alaari/lodger/ :evil:

desdemona
5th April 2005, 03:10
@cyber_goool, super misto linkul :ok: L-am vazut deja de 2 ori, e funny...
dar sa vezi asa cum trece viata omului in cateva momente prin fata ochilor.. te cam intristeaza, pe de alta parte..
Ma faci sa-mi aprind o tigara si sa reflectez la cat de scurta e viata si ce repede trec anii :headbang: , dar vreau sa ma las de fumat :mda: Am deja o zi ( :D :D ) in care am bagat de toate in mine, mai putin tutun :rolleyes: Deocamdata n-am murit, dar vedem zilele urmatoare :evil:
Apropo - misto melodia filmuletului ;)

josephine
5th April 2005, 13:09
m-am lasat de 2 saptamani si ceva! yey!!!! :P

ieppy
5th April 2005, 13:11
Nu te cred. :D

josephine
5th April 2005, 13:17
ma gandeam io ca fix tu nu ma crezi!

Mihai
5th April 2005, 13:17
m-am lasat de 2 saptamani si ceva! yey!!!! :P

Vezi sa nu te apuci iar! Ca stiu multa lumea care nu a trecut pragul de o luna :ok:

josephine
5th April 2005, 13:19
m-am mai lasat odata 6 luni.... atunci am fost vaka. o sa incerc sa nu ma mai apuc!

Mihai
5th April 2005, 13:22
Eu te sustin :ok:
Inca un fumator in minus e perfect :D
Grig fumeaza?

josephine
5th April 2005, 13:24
nu fumeaza. si cred ca a avut o mare influenta asupra deciziei mele. nu a fumat niciodata! :P baiat deshtept! :)

multzam de sustinere! vezi ieppy, asha se face!

Mihai
5th April 2005, 13:26
Pai atunci grig are o :bere: de la mine :ok:
Asa si trebuie sa te sustina lumea, nu ca golanul ala de ieppy :P

ieppy
5th April 2005, 13:29
pai ce sa fac daca am impresia ca ai mai tras tu una-doua in aceste 2 saptamani. :D Call it intuition. :P

Eu nu pot sa sustin nefumatorii, pentru ca sunt fumator convins si nu am de gand sa ma las pana nu mor. Atunci fumez numai pipa. :))

Mihai
5th April 2005, 13:30
Deci tu vrei ca prietenii tai sa moara cat mai tineri? Urat din partea ta :rosu:

josephine
5th April 2005, 13:30
mah tu te invartzi de o bataie! (de ieppy e vorba). fumator convins my ass. mai vorbim. si n-am inteles ceva: cand mori o sa fumezi pipa?!?!? =))

grig: te-ai scos de o bere!

mihai: il batem pe asta miku pana ii ies tigarile din cap?!?! :drak:

Zebrone
5th April 2005, 13:31
ieppy n-ai sa crezi dar nu am mai fumat din sambata aceea :P

josephine
5th April 2005, 13:32
bravo alpi! i knew u can do it! / we can do it!
:P

ieppy
5th April 2005, 13:34
jose, ma mai ameninti mult sau ai de gand sa vii odata aici sa ma bati? :D

Mihai: pai nu asta e scopul, live, love and die young and with a bang? :D

alpi: nu stiam. Inainte faceam oamenii sa fumeze. Acu vad ca am efectul invers. :D

Mihai
5th April 2005, 13:35
mihai: il batem pe asta miku pana ii ies tigarile din cap?!?! :drak:

:ok: Jose cand vine prima oara in Timisoara, tu-l legi pana vin eu, si dupa aia vede el :ok:

ieppy
5th April 2005, 13:45
ok kids, this is getting interesting. Si daca nu rezista pana vii tu? :D

josephine
5th April 2005, 13:45
:drak: ieppy, ai incurcat-o! sa vezi cum te lasi de fumat!!! :P with a bang! :drak:

cine la ce sa nu reziste mah casanova?!?!

Mihai
5th April 2005, 13:45
INtrebare capcana, o las pe Jose sa-ti taie macaroana!

ieppy
5th April 2005, 13:48
tu mah draga. :D Desi e fantezia lui Mihai sa ma vada legat el zice ca tu o faci, asa ca intrebarea e legitima. :D

Mihai
5th April 2005, 13:51
Ieppy in fanteziile mele nu ai ce cauta nu-ti fa griji! Dar trebuie sa recunosc ca legatul apare des :ok:

ieppy
5th April 2005, 13:53
oh well, half the truth! :D Adevaru e ca m-ai cam speriat. :D

Mihai
5th April 2005, 13:54
Nu-ti fa griji am cu cine sa-mi umplu viata si fanteziile :D

BornWild
5th April 2005, 13:55
In seara de Revelion al acestui an,m-am lasat de tot de fumat.
Dar ceea ce este bizar,faptul ca in ultimile luni,inainte de a lua aceasta decizie,parca eram prea satul de tigari,fumam cu greu.
Am profitat de ocazie in seara de Revelion si am zis ca ma las.Uite ca au trecut 3 luni si ceva si chiar am uitat ca am fumat vreodata.
Ma simt f bine acum si mai ales dimineata cand ma trezesc.Recomand si acelora care sunt fumatori sa aibe vointa si vor reusi

Mihai
5th April 2005, 13:56
Si tu ai o :bere: de la mine :ok:

josephine
5th April 2005, 13:58
si uite cum am revenit ontopic! multzam bornwild... nu mai shtiam despre ce e threadu!

ieppy, se pare ca devii din ce in ce mai singur!!! :P

Mihai
5th April 2005, 14:00
Acum ca tot suntem on topic, am avut si eu perioada mea de teribilism in clasa a VI-a cand am fumat un trimestru intreg! WOW... Ce cool sunt nu? :headbang:
Doamne cat de prost am fost :D

ieppy
5th April 2005, 14:01
a man is an island: he is born alone, he smokes alone and he dies alone. :D Ce filozof, Doamne.:D

josephine
5th April 2005, 14:04
ptui cat adevar! si ai timp sa crezi asta?!?!?!

ieppy
5th April 2005, 14:10
am de ales?

josephine
5th April 2005, 14:11
toata lumea are de ales! a fuma sau a nu fuma! aceasta e intrebarea! :)

Mihai
5th April 2005, 14:12
Care se poate rescrie in: a trai mult sau mai putin!

fia
5th April 2005, 14:15
Sau a trai mai bine sau mai rau... sau a-ti face o placere sau nu... sau.....

ieppy
5th April 2005, 14:18
merg pe mana lui fia aici.daca traiesc putin dar bine e mia bine decat mult si prost.

josephine
5th April 2005, 14:26
suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuure

Mihai
5th April 2005, 14:27
Deci daca eu nu fumez inseamna ca traiesc mai prost ca voi? Woww ce cool sunt fumatorii asta :ok:

josephine
5th April 2005, 14:28
lasa mah... ei putin si bine... noi mult si bine (mai nou!)

Mihai
5th April 2005, 14:29
Si mult mai sanatos! Sa-ti aduc aminte Fia cat tusesti? Sau cat de greu iti trece o raceala, daca fumezi la fel de mult???

ieppy
5th April 2005, 14:32
am zis eu sa fumezi? nu! am zis ca sa te lasi de fumat pe considerente de sanatate e aiurea. parerea mea normal.

Mihai
5th April 2005, 14:35
Pai si de drogri de ce sa te lasi atunci? Ca-s scumpe si nu mai ai bani de salam nu?

josephine
5th April 2005, 14:37
dar cine e mah bolnav? ma faci bolnava? ca imediat te bag in arena! :)

ieppy
5th April 2005, 14:39
Mihai, depinde ce droguri, sa nu exageram.

jose: pai de cand te astept sa faci ceva. :D Nu vb de cazul tau. Mihai zicea de sanatate si de aia am zis si eu punctul meu de vedere. :D

josephine
5th April 2005, 14:46
cred ca tu numai incerci sa ma intaratzi! nu tzine! m-am prins! :P

Mihai
5th April 2005, 14:47
Asa Jose be strong! Nu-l asculta pe Diavol :D

ieppy
5th April 2005, 14:49
ce am facut? :( unde? cum? :(

josephine
5th April 2005, 14:51
incerc sa nu cred in el :drak:

ieppy
5th April 2005, 14:53
vezi ce faci bai Mihai? sa iti fie rusine. :(

Mihai
5th April 2005, 14:55
Eu fac bine! :D TU? :evil:

ieppy
5th April 2005, 14:56
nu prea bine. ies ca m-am suparat.

josephine
5th April 2005, 14:57
hmmm... the devil may cry?

desdemona
6th April 2005, 02:19
Acum ca tot suntem on topic, am avut si eu perioada mea de teribilism in clasa a VI-a cand am fumat un trimestru intreg! WOW... Ce cool sunt nu? :headbang:
Doamne cat de prost am fost :D
Mihai, si acum recunosti abia?? :drak: Ca ai pus tigara in gura, nu ca ai fost prost :)
P.S. Eu inca rezist tentatiei... :cool:

Mihai
6th April 2005, 10:06
Ba am recunoscut, am si votat ca am incercat macar odata :D

ieppy
6th April 2005, 10:18
hmmm... the devil may cry?
e un super joc. Pe personajul principal il cheama Dante. i like that name. That and Tristan. :D Saracii copii mei. :D

josephine
6th April 2005, 10:36
ti-ai revenit? cate tigari ai fumat azi?!?!? :drak:

ieppy
6th April 2005, 10:39
5! :D M-am trezit la 7:30 si acum e 10. :D is that good? :D

josephine
6th April 2005, 10:43
it's a billion times more than i smoked!

ieppy
6th April 2005, 10:44
no. tu ai fumat 0. un bulion ori 0 tot 0 e. :D Mama, ce baiat destept ai gasit. :D

Mihai
6th April 2005, 10:47
NU NU NU Ieppy:
5/0 = un bulion! Ntz ntz ntz
Cred ca ti s-a aburit mintea de la atata fumat :D :D

josephine
6th April 2005, 10:55
multumesc mihai! faaar too kind!

@ ieppy: :P

ieppy
6th April 2005, 11:06
Mihai, this is getting really old, really fast. :D Watch yourself ca daca revin cu totul I'm taking names and I always bring them down. :D

Jose, ai scos limba si life asa ca accept smileul ast acum. :D

josephine
6th April 2005, 11:10
ieppy, ce faci? il ameninti pe mihai?!?!?

:P

Mihai
6th April 2005, 11:16
1.Ieppy cam cate tigari fumezi pe zi?
2. S-au scumpti tigarile in Romania! Yeee ce bine imi pare! Dupa mine as pune 100.000 pechetu:D


PS:Asa jose zi-i! Ca noi nefumatorii trebuie sa stam uniti :ok:

ieppy
6th April 2005, 11:16
Maybe I am, maybe I'm not. What do you care? :D

Mihai, depinde. In jur de un pachet. cand sunt in concediu sau in TM(same thing basicly) mai mult. Ajung si la 3 pachete. recordul e undeva intre 6 si 7. I lost count. Too drunk. :D

Mihai
6th April 2005, 11:20
Bey da tu iti dai seama ca daca fumezi asa nu apuci 50 de ani? Sau nu iti pasa?

josephine
6th April 2005, 11:20
mah! u smoke too much! and this is gonna kill u!

iti recomand intensitate in trairi! sa incerci sa compensezi!

ieppy
6th April 2005, 11:25
Acum chiar ca ma puneti intr-o situatie naspa. I apreciate the care but it's my life and I will fuck it up the way I see fit. Daca pana la 50 de nai realizez tot ce am planificat atunci o sa fie OK.

I have a TO DO LIST. :D

Mihai
6th April 2005, 11:27
iti recomand intensitate in trairi! sa incerci sa compensezi!

Da poti sa traiesti intens si 80 de ani! Crede-ma! Deci eu merg pe ideea sa traiesc MULT si cat mai INTENS!

josephine
6th April 2005, 11:30
that's good! :)

ieppy
6th April 2005, 11:32
te si vad la 80 de ani cu cata intensitate increci sa te duci la baie. geting old is ugly kids. Face it. :)

josephine
6th April 2005, 11:38
dar asta e o alta discutie. pe care nu o vom incepe aici, acum. :P

ieppy
6th April 2005, 11:47
your wish is my command my dear. :D

josephine
6th April 2005, 12:01
thank u, kind sir!

fia
6th April 2005, 22:54
Astazi pentru a nu stiu cata oara in viata am decis sa incerc sa ma las de fumat...
Va tin la curent... Deocamdata 8 ore and counting :D

Mihai
6th April 2005, 22:57
Va spun eu ca numara maxim pana la 18 :D

desdemona
6th April 2005, 23:18
Ar trebui ca reusita altora sa te motiveze :evil: - vezi Jose, alpi.. ca pe mine nu ma pun in calcul cu cele 3-4 zile ale mele :rolleyes:

fia
6th April 2005, 23:25
EU asa de mult imi doresc....

ADelPiero
7th April 2005, 01:18
fia, si totusi ... ai reusit ? :D

fia
7th April 2005, 08:29
Uite ca s-a dublat perioada... 16 ore :D.. hai ca nu dau raportul zilnic, va anuntz eu mai incolo sau cand oi fuma prima tigara....

josephine
7th April 2005, 09:47
daca ai nevoie de kick-uri pozitive sa ne spui! bine, fia? :P

fia
7th April 2005, 09:56
E destul de greu acum la servici... de cand am venit mananc biscuiti in continuu si am baut deja 1 litru de ceai :D
Dar sunt pe baricade... Dar gata lasati-ma ca nu vreau ca asta sa devin blogul meu :D

Mihai
7th April 2005, 11:03
Pariu ca nu rezista toata ziua asta :D

josephine
7th April 2005, 11:10
mihai, nu asha se incurajeaza "clona" ta .... ia te rog sa fii mai "suportive"!

Mihai
7th April 2005, 11:16
Hai Fia, hai ca rezistam hai ca se poate, hai mai baiatule...
NU NU NU ia mana de pe pachet, am zis ia mana, asa, da arunca si bricheta... good boy :D

ieppy
7th April 2005, 11:21
ce bricheta? :D

fia
7th April 2005, 11:26
Brichetele le-am aruncat de ieri.... iar tigari nu mai am.. ca "m-am lasat" dupa ce am terminat un pachet.... doar nu era sa las pachetul inceput :D

ieppy
7th April 2005, 11:31
mi se pare normal. :D Cu bautura cum stai? :D

fia
7th April 2005, 11:55
Sunt la servici acum.. in timpul saptamanii ok... dar in WE... e dezastru... Mereu ma injur lunea cand ajung la servici... Mereu imi propun ca macar duminica seara sa nu mai beau atat :D

ieppy
7th April 2005, 12:00
mai sa fie, sa inteleg ca te antrenezi constiincios? te anunt cand vin in tara ca sa te bagi in cantonament. :D

fia
7th April 2005, 12:06
Eu sunt antreanat tot timpul... Tu, cu atata munca nu stiu cum o sa faci fatza...

ieppy
7th April 2005, 12:11
Lasa mai fia, nu iti face griji ca eu am antrenamentul anilor trecuti inca in sange. :D Acum e drept ca am cam chiulit dar nu stiu de ce am impresia ca I'm gonna come back big. :D

Mihai
7th April 2005, 14:00
nu iti face griji ca eu am antrenamentul anilor trecuti inca in sange

Ma da ce batran esti ... :P

ieppy
7th April 2005, 14:17
Precoce vrei sa spui. :D

fia
7th April 2005, 22:10
A cigarette shortens your life by 2 min...
A beer shortens your life by 4 min...
A working day shortens your life by 8 hours!!!!

Macar de prima am scapat azi :D

Bancaru
8th April 2005, 11:31
Astazi sunt 3 saptamani de cand nu mai fumez. In schimb am devenit dependent de ciunga si ciocolata.

Mihai
8th April 2005, 12:08
Cu ciocolata e periculos, ca acum ca nu fumezi o sa ai tendinta sa te ingrasi, deci vezi ce faci! Nici ciunga nu e buna, dar decat sa fumezi, baga CIUNGA SI CICOLATA :ok:

josephine
8th April 2005, 14:56
io n-am probleme d'astea! multe lichide insa... si mananc kkturi mai des un pic. mancam de fapt. ca acum mi-a mai trecut! :P

fia
8th April 2005, 15:02
Uite ca ma facut si eu 2 zile si e inca ok... nu am probleme....


@jose: bine ca ti-a trecut ca am auzit ca nu-s bune :P

desdemona
8th April 2005, 16:00
Guma de mestecat nu prea folosesc, dar ciocolata hmmm... A, si Danette (de ciocolata) - culmea, de cate ori imi vine sa aprind tigara si n-o mai aprind, mi se face brusc pofta de Danette :D

josephine
8th April 2005, 16:04
desde, si tu te lasi?

desdemona
8th April 2005, 16:09
De duminica incerc abia. Dupa aia am vazut ca si voi sunteti in grafic si ca ati inceput cu mult inaintea mea. N-aveam de unde sa stiu, poate ma apucam mai din timp :D
So.. sunt abia la inceput, cand e mai greu.. dar cred ca la d-astea mie o sa-mi fie mult timp de acum incolo greu :) Mai vedem ce se intampla..

fia
8th April 2005, 16:10
EEEEE! Membrii OLS se lasa de fumat! Asta e stire de prima pagina :D, pe site!

josephine
8th April 2005, 16:11
shtii ce e cel mai aiurea? toata lumea te imbarliga cat e de greu, ce tre sa faci, cum tre sa rezishti... bullshit! daca vreis a te lasi te lasi, daca nu, nu!

clar! e vba de ambitie!

@fia: u can bet ur ass on it!

Triphat
8th April 2005, 16:12
Sunt tanar, fumez de 3 ani, au fost incercari sa ma las, dar au esuat. De exemplu acuma n-am mai fumat de 2 zile, ca nu m-am intalnit cu tovarasii. Cand sunt langa ei fumez daca fumeaza si ei, nu ma pot abtine...

fia
8th April 2005, 16:13
Eu ma bucur ca m-am laudat aici si la lume ca ma las... Ca sa imi fie naspa daca ma apuc din nou, sa ma simt aiurea... in sensul ca dezamagesc atatia oameni :D Ceva de genul: "M-am laudat atat ca ma las, si uite ca nu-s in stare"

josephine
8th April 2005, 16:15
sa shtii ca om face mishto de tine =))... ai grija ce faci :drak:

fia
8th April 2005, 16:18
Si nici nu pot sa va mint... ca il am pe ala micu... si ma paraste parshivul....

josephine
8th April 2005, 16:19
mihai, ne bazam pe tine! :P

desdemona
8th April 2005, 16:22
Nu m-ar interesa ce-ar zice ceilalti - ca n-am reusit (daca nu reusesc). Nu inseamna foarte mult pentru mine sa ma las - acum, am zis sa vad daca pot. Daca da, e ok.. daca nu, mai incolo :) N-am mai incercat niciodata - constient - sa ma las de fumat, chiar daca am avut perioade in care n-am facut-o. Vreau sa vad cat ma tine :)

fia
8th April 2005, 16:25
Ca sa vezi ce sigur sunt pe mine, iti urez sa te tina, o zi mai mult ca pe mine... si e suficient :D

Darkslowstar
8th April 2005, 16:25
Daca te apuci din nou fia, te punem sa ne dai de baut la urmatorul FM, pana ne bagi sub masa. :D Si te anunt ca eu la ocazii de astea beau Jack. :) Asta ca sa stii la ce sa te astepti. Ori te lasi de tot, ori vii cu lada de licoare. Mihai, idem Jose.