PDA

View Full Version : Genul de muzica preferat



Travis Daye
26th September 2006, 14:02
deschid acest thread sa vad cam care este genul de muzica preferat al userilor de pe ols.... asa ca.. votati :)

Sasuke Uchiha
26th September 2006, 18:12
hip-hop si rock :yeah:

tuxie
26th September 2006, 19:52
Uhm, apoi chestiile la care contribuie un Ibanez Gio legat fie de un Rocktron Zombie, fie chiar de un Zoom G2 de care ma declar incantat, plus un pre-amp de 50W cu output in 2 diff-uri Celestion. Un deliciu pentru vecini, nu altceva :evil:

r0bby
26th September 2006, 20:25
rap.. hip hop...dance..pop(ce e mai klumea) in rest cate putin din celelalte..inafara manelelor care le urasc!

White Shadow
26th September 2006, 20:35
Degeaba asculti genul preferat de muzica la ceva boxe amarate , eu am un sistem logitech Z-5500 si de la un timp nu mai ma inteleg cu vecinii , am probleme cu politia si toate astea din simplu motiv ca eu ascult genul preferat de muzica intr-o zi ploioasa de toamna.

Nu inteleg ce cauta manelele in poll.

Elphax
26th September 2006, 21:11
ce de manelisti!
totusi parca era vorba de MUZICA, shadow are dreptate

whisper
26th September 2006, 23:01
Anti-manele!

pinki
27th September 2006, 01:58
eu nu prea sunt de acord cu genurile formulate pe=acolo, e mare diferenta intre electro si house, care de fapt e trance si mai stiu eu ce... adica mie imi place electro, da' nu pot sa votez ca nu-mi place lalaiala aia care cica e house si nu pot sa votez nici drum'n'bass :D dar sa zicem ca sunt "limitari tehnice" :D nu vad muzica clasica, unde e? ca vreau sa votez :D ce cauta manelele acolo, vorbim de muzica :D muzica braziliana, cubaneza? :D sau e prea in diverse... :) sau sunt eu prea revoltata in seara asta :happy :happy

Kainsashiki
27th September 2006, 02:30
vara asta am ascultat mult latino, poate din cauza caldurii....acum vad ca am inceput sa ascult mult house...si ascult si r&b din cand in cand si muzica comerciala..


nu inteleg de ce n-a votat nimeni manele ? chiar e asa o rusine sa asculti manele ? o sa votez eu, pt ca da, ascult si manele din cand in cand.

noir_desir
27th September 2006, 09:03
De toate cate un pic (it depends on my mood...:D), dar mai ales metal, rock, pop, blues, jazz si muzica traditionala.

Travis Daye
27th September 2006, 10:07
Degeaba asculti genul preferat de muzica la ceva boxe amarate , eu am un sistem logitech Z-5500 si de la un timp nu mai ma inteleg cu vecinii , am probleme cu politia si toate astea din simplu motiv ca eu ascult genul preferat de muzica intr-o zi ploioasa de toamna.

Nu inteleg ce cauta manelele in poll.

am zis sa fiu cat mai obiectiv, desi nici eu nu suport manelele, desi eram sigur ca se gasesc si care sa voteze manele

Platanu
27th September 2006, 11:14
Schumi,n-ai pus muzica clasica la poll.

Universal
1st October 2006, 07:07
totul in afarä de läutäreascä, manele si genul po****rä. Nu am ascultat niciodatä genul muzical po****rä. Cum este cäci nu il cunosc.

ana888
1st October 2006, 14:39
Schumi pune si clasica in poll ca te roaga lumea...nu ca as vota eu :D...ascult mai mult r&b si hip hop...cateodata pop...si...ANTI MANELE !!!! :D

Redboy
6th October 2006, 13:57
Rap... clar !

dannymoga
8th October 2006, 20:52
ma da manelele nu inseamna muzica:)
cine a facut poolul ar trebui inlocuita rubrica manele cu muzica clasica:D

YoYoyOi
8th October 2006, 21:02
Pfoai.... cu ce sa incep? Imi place mult hip-hop, sa-i zicem preferinta de baza, dar in zilele mai linistite merge si un R&B.
Apoi ascult si rock si folck mai ales... imi aduce aminte de anii studentiei, cind cintam cu colegii de facultate prin parcuri.
Daca e vorba de mers la club imi place cum suna drum&base, electro si altele de genul.
Si ca sa nu-i dezamagesc pe fanii manelelor, ascult asa ceva numai la un foc mare de tabara, cu vreo 5 corturi in spate, dar numai dupa o jumate de horinca (tuica).:)

pinki
8th October 2006, 21:09
pt club electro si drum'n'bass sunt super tari :D

Platanu
9th October 2006, 13:00
Manelele sa le asculte tiganii,ca e muzica specifica lor.Nu noi,romanii.Vin tiganii sa ne intoxice cu muzica lor,unii prind gustul,le cumpara "sidiurile",si uite-asa isi fac astia vile,isi cumpara masini luxoase,cand ei,defapt,n-au facut nimic in viata.Altadata,tiganii nici nu miscau in fata noastra,iar acum ajung ei sa fie mai bogati ca noi.
Ma rog,cred ca am deviat discutia.Ontopic,puneti la poll si muzica clasica.

Kainsashiki
9th October 2006, 13:11
Invidia, dusmania....:happy

multi dintre cei care canta manele au scoli de muzica facute, pe cand cei din muzica romaneasca foarte foarte putini au asa ceva.

nu poti sa compari vocea lui adrian minune cu vocea baietilor de la akcent!


oare cati dintre cei care va dati antimanele ascultati la greu ??

eu care nu prea ascult manele am votat ca ascult si manele..cei care asculta manele zic sa puneti in poll si muzica clasica :happy

Hard
9th October 2006, 14:04
am 2 vile de pe urma manelelor,se supara cineva?
mai ascult si haus cand vreau sa ma relax.
mult noroc si Doamne ajuta

Pepsi-Cola
9th October 2006, 15:05
EU asc. toate genurile de muzica !!! but manele rullz !!:P

Aurel.D
9th October 2006, 16:07
Si ca sa nu-i dezamagesc pe fanii manelelor, ascult asa ceva numai la un foc mare de tabara, cu vreo 5 corturi in spate, dar numai dupa o jumate de horinca (tuica).:)

Manele la foc de tabara????:o: :o: :o:
Am trait s-o aud si pe asta!! Si eu care credeam ca se asculta folk si cantece de munte.

Dar depinde despre ce foc de tabara este vorba.:) Si despre ce fel de corturi!:happy

sun
9th October 2006, 16:58
eu nu prea sunt de acord cu genurile formulate pe=acolo, e mare diferenta intre electro si house, care de fapt e trance si mai stiu eu ce... adica mie imi place electro, da' nu pot sa votez ca nu-mi place lalaiala aia care cica e house si nu pot sa votez nici drum'n'bass :D dar sa zicem ca sunt "limitari tehnice" :D nu vad muzica clasica, unde e? ca vreau sa votez :D :happy :happy

trebuie sa fiu total de acord cu tine .. paranteza de dupa Electro e ingrozitoare . practic se pune Hausul deasupra restului lumii electro .. total gresit .. si nici eu nu am putut sa votez din acleasi motiv ..

ps . DNB parties rulzzz :yeah: :drak:

Hard
9th October 2006, 17:08
pai daca o luam asa si manelele sunt de mai multe tipuri:D,si de aia nu am votat-o

White Shadow
9th October 2006, 19:39
nu poti sa compari vocea lui adrian minune cu vocea baietilor de la akcent!


Vai de mine ce voce are Adrian Minune :happy , fenomenal , asta ar mai lipsi sa ne reprezinte Adrian Minune la Eurovision ca vezi doamne are voce , ii dam delete la Marcel Pavel pt ca minunea are o voce fenomenala.

Apropo de Akcent , nu prea sunt talentati si totusi au un succes imens atat la noi cat si in Europa , dute Diablo cu un microfon dupa tine prin oras si intreaba oamenii , ce preferati , Akcent sau Adrian Minune cu vocea lui fenomenala.

Hard
9th October 2006, 19:43
daca ai sti unde locuieste diablo,ti-ai retrage sfatul dat:happy

YoYoyOi
9th October 2006, 20:39
Manele la foc de tabara????:o: :o: :o:
Am trait s-o aud si pe asta!! Si eu care credeam ca se asculta folk si cantece de munte.

Dar depinde despre ce foc de tabara este vorba.:) Si despre ce fel de corturi!:happy

Eu observ ca tu urmaresti in ultimul timp sa ma provoci. Citeste tot ce am scris si incearca sa si intelegi ce spun. Am spus ca ascult asa ceva doar dupa o jumate de tuica, cind de fapt imi poate cinta orice ca oricum nu bag de seama.:P

Zabriskie
9th October 2006, 20:40
Invidia, dusmania....:happy

multi dintre cei care canta manele au scoli de muzica facute, pe cand cei din muzica romaneasca foarte foarte putini au asa ceva.

nu poti sa compari vocea lui adrian minune cu vocea baietilor de la akcent!


oare cati dintre cei care va dati antimanele ascultati la greu ??

eu care nu prea ascult manele am votat ca ascult si manele..cei care asculta manele zic sa puneti in poll si muzica clasica :happy

industria muzicala romaneasca e la pamant. nu e f greu de observat cum orice "tanti" cu tzate si cu picioare pana in gat, care nu a cantat pe bune nici macar sub dus are videoclip si album pe piata. deci aici nu ai nimerit-o. In zilele astea poti sa iti iei jdemii de diplome fara sa dai pe la scoala. pana si jiji becali si dragomir au "facut" facultate dupa ce nu mai aveau ce face cu banii.

poti sa te **** pe ea de voce daca te comporti, te imbraci, vorbesti ca un manelist.

Kainsashiki
9th October 2006, 22:01
vorbesti in nestiinta de cauza. ai incercat tu sa dai spaga la conservator ? cunosti pe cineva care a dat??? vorbesti ca sa nu taci.

cat despre poza aia.

ce ti-a facut ma guta ? a venit si ti-a cerut bani ? te-a obligat sa-l asculti ? te-a obligat sa-i cumperi cd-urile ?

cand va vad...anti manele, pfuai de capu meu, anti razboaie nu sunteti ma..cand era razboiu in irak va durea undeva cu siguranta...cand erau inundatiile in romania..la fel!

aveti voi o fixatie pe creier. hai sa fiu anti manele ca sa fiu "cul"


acest mesaj vine de la cineva care nu e foarte impatimit al acestui gen!

Hard
9th October 2006, 22:14
dar pare:happy...oricine asculta manele,te duci la un chef..ce faci ?pleci dupa juma de ora ca sarbatoritului ii place manelele?

Zabriskie
9th October 2006, 22:32
sa iti rezum de ce nu suport EU acest gen de "muzica". Pt ca majoritatea celor care il canta nu stiu sa vorbeasca corect romaneste, pt felul in care se imbraca, pt faptul ca nu au nimic de zis, pt faptul ca nu sunt in stare sa isi compuna niste melodii si trebuie sa plagieze pe altii, pt ca apar prea mult la televizor.
Ar mai fi dar nu vreau sa iau ban :d.
Astept un manelist inrait sa imi spuna de ce am asculta acest "gen de muzica".
in final mai pun doua poze splendide.

Kainsashiki
9th October 2006, 22:48
Multe dezacorduri sunt si in melodiile hip-hop ! Esti anti hip-hop ?

Multe melodii rap, dance, pop sunt copiate ! Esti impotriva acestor genuri ?


Stiti ce nu inteleg, fetele alea care n-au nicio treaba cu muzika si arata bine, nu-s bune, sunt degeaba in muzica..

Manelistii astia care-i arati tu si arata ca draku nu-s buni...ca-s urati..

Atunci cine ar trebui sa cante ?

http://jaspal.wordpress.com/files/2006/03/CannibalCorpse1.jpg


Zabriskie, tu vad ca faci parte din Converse generation...ia zi...porti tenesi, este? :happy

Poate astia sunt "shukari" rau de tot !

White Shadow
9th October 2006, 22:55
oricine asculta manele,te duci la un chef..ce faci ?pleci dupa juma de ora ca sarbatoritului ii place manelele?

Sti ce faci ?.....vorbesti cu sarbatoritu , "ba sarbatoritule , vezi cum faci cu muzica , bagi toate genurile , daca bagi doar manele iti dau low kickuri si high kickuri asa de ziua ta"

E nasol la un chef doar cu manele.........dar dupa ce bei cateva beri si vezi cum se misca fetele pe aceasta "muzica" atunci mai merge.

Zabriskie
10th October 2006, 09:39
Multe dezacorduri sunt si in melodiile hip-hop ! Esti anti hip-hop ?

Multe melodii rap, dance, pop sunt copiate ! Esti impotriva acestor genuri ?


Stiti ce nu inteleg, fetele alea care n-au nicio treaba cu muzika si arata bine, nu-s bune, sunt degeaba in muzica..

Manelistii astia care-i arati tu si arata ca draku nu-s buni...ca-s urati..

Atunci cine ar trebui sa cante ?

Zabriskie, tu vad ca faci parte din Converse generation...ia zi...porti tenesi, este?



Poata ca ar trebui sa asculti mai atent.:rolleyes:

In Romania sunt multi incapabili in muzica, multe fete din alea de care zici tu si multi oameni care canta excelent si nu isi fac loc.

Daca esti urat faci tot posibilul sa arati mai acceptabil, nu sa te uratesti in asa hal...

Nu ascult dance si pop romanesc, hip hop putin si el.

Nu port tenisi, dar as i-as prefera oricand in locul pantofilor albi cu toc si bot de clovn.:yeah:

Atat am avut de zis.

Aurel.D
10th October 2006, 12:10
Eu observ ca tu urmaresti in ultimul timp sa ma provoci. Citeste tot ce am scris si incearca sa si intelegi ce spun. Am spus ca ascult asa ceva doar dupa o jumate de tuica, cind de fapt imi poate cinta orice ca oricum nu bag de seama.:P

Am glumit si eu nu, am spus nimic cu rautate!:ok:
Scuza-ma, daca te-am suparat!

YoYoyOi
10th October 2006, 19:54
Am glumit si eu nu, am spus nimic cu rautate!:ok:
Scuza-ma, daca te-am suparat!

Daca e asa cum spui, te apreciez.
Respect!

Platanu
10th October 2006, 20:19
Invidia, dusmania....:happy

multi dintre cei care canta manele au scoli de muzica facute, pe cand cei din muzica romaneasca foarte foarte putini au asa ceva.
:happyHai sa fim seriosi!Astia sunt tigani care nu se tin de scoala,tatii lor(care sunt si ei lautari) ii iau de mici pe la nunti sa cante,se lasa de scoala,si deodata devin mari vedete.Nu zic ca si in muzica romaneasca nu exista asa ceva,insa cred ca foarte greu e sa gasesti un "interpret" de manele,cu Conservatorul facut.

Lavinia
11th October 2006, 23:42
rock(inclusiv psychedelic-pink floyd ptr cun),house,trance,rave,rap.r&b,etc... aaa..si nu asc manele...deloc

Andreea
27th October 2006, 09:41
Rock,rap,r&b,pop si blues
nu manele

Sunchase
27th October 2006, 10:41
drum'n'bass

Gontel
27th October 2006, 21:19
Schimba acolo la poll, ca nu se numeste muzica hip hop, ci cultura hip hop. Corect este muzica rap. Asta e genul meu preferat.

Parazitii & 2Pac rulz :D

Ess
7th November 2006, 15:21
rock(inclusiv psychedelic-pink floyd ptr cun),house,trance,rave,rap.r&b,etc... aaa..si nu asc manele...deloc

corect...psihedelic-pink floyd pt cunoscatori... :happy
vai vai.
rock? - se refera la bon jovi sau sodom?
voltaj sau negura bunget?
korn sau sepultura?
gnr sau waltary?
un pic de respect pt ,,pletele stramosilor" ce dracu?

oki...
votez manele. sunt cel mai forje fan.

SUSTIN PE ORICINE VREA SA FIE MODERATOR PE ACEST SUBFORUM. Cica se cauta...

r0bby
7th November 2006, 19:04
nu am un gen favorit..in general ascult ce este bun si merita..dar mai usor cu manele din ziua de azi..nu prea le inteleg..deriva prea mult de la vechile manele(lautaresti)..

Ana_Iri
7th November 2006, 20:51
Foarte multi spun ca NU asculta manele. Banuiesc ca acum e mai "trendy" sa spui ca NU ASCULTI MANELE. Eu nu am nimic impotriva vreunui gen muzical atata timp cat fiecare asculta muzica lui si nu polueaza fonic pe altii(aici ma refer si la mass media care promoveaza exagerat doar anumite genuri muzicale).Genurile mele preferate raman jazzul, pop-rockul si muzica cubaneza.

LUCKY_AMARU
8th November 2006, 02:19
Yo subscriu la ce a zis ana iri....daca nu vrei sa asculti un anumit gen nu asculta ...insa nuti face cinste daca te declari impotriva.......un anti.manelist de exemplu......fiecare cu gustul sau.........yo personal nu suport muzik romaneasca......cu 2-3 exemple,insa sunt un mare fan al rap-ului si al culturii hip-hop, si asta datoria in primului rand al definitiei rap-ului,se canta din suflet nu doar deplacere....tre sa-l simti nu ajunge doar sa asculti......

r0bby
8th November 2006, 08:59
Yo subscriu la ce a zis ana iri....daca nu vrei sa asculti un anumit gen nu asculta ...insa nuti face cinste daca te declari impotriva.......un anti.manelist de exemplu......fiecare cu gustul sau.........yo personal nu suport muzik romaneasca......cu 2-3 exemple,insa sunt un mare fan al rap-ului si al culturii hip-hop, si asta datoria in primului rand al definitiei rap-ului,se canta din suflet nu doar deplacere....tre sa-l simti nu ajunge doar sa asculti......in privinta rappului ai mare dreptate..multi nu isi dau seama de asta..dar sunt si rapperi si hip hop-eri care lasa de dorit in privinta aceasta!

LUCKY_AMARU
8th November 2006, 19:48
Nu din aia din care obisnuiesc yo sa ascult.........evident ca mai apare cate un 50cent da' in general sunt buni toti in ceea ce fac..ma refer la rapperi..

Muad Dib
12th November 2006, 20:51
genul preferat reggae urmat de jazz..."one good thing about music, when it hits you fell no pain => so hit me with music"

whisper
13th November 2006, 06:47
Eu am zis ca sunt anti-manele pt ca eu nu ascult asa ceva.Dar nu am zis ca daca cuiva ii place genul asta de muzica nu il poate asculta.Treaba fiecaruia ce asculta.

KingMJames
14th November 2006, 22:00
ascult old school rock,metale,punk,ska,raggae,jazz...enorm de multe formatii...si genuri...mai imi plac hip-hop-ul cat de cat,mai ales cel old school...si in general melodii p care mi se pune pata...in special mai vechiutze...

Gontel
18th November 2006, 16:42
Imi place rapul (doar asta ascult) si detest manelele.

denysaaa
29th November 2006, 19:35
Cel mai mult imi plac oldies-urile si rock-ul.Dar ascult cam orice gen,depinde de chef.

edd
29th November 2006, 20:05
/hello HOUSE /hello