PDA

View Full Version : Catinas vs Ciobanu



iuli_vl
28th May 2009, 00:24
Intrebare este una simpla:
Care este mai bun,Ciobanu sau Catinas?sunt cam de aceasi varsta si categorie,amandoi sunt doua sperante pentru kick boxul romanesc,dar care este mai bun,care are sanse mai mari sa ajunga in piramida greilor?

iuli_vl
28th May 2009, 00:37
Da!:P
Ce da?:thinkso:

Novac
28th May 2009, 00:40
Ah, acum am vazut ca-i tread "dedicat"... sterg :ras-plans:

iuli_vl
28th May 2009, 00:49
Ah, acum am vazut ca-i tread "dedicat"... sterg :ras-plans:
Pai parere nai?

Sorin Blaj
29th May 2009, 19:17
Catinas ar avea prima sansa. :ok:

iuli_vl
30th May 2009, 00:03
De ce?argumenteaza.

unicorn
30th May 2009, 16:07
Asta cu "care are sanse mai mari in piramida greilor" are un raspuns al dracu de nesportiv: care e mai bine manageriat.
Celelalte date:
Ciobanu e un om urcat din as low as -70 si la vremea aia a cazut din castana lui Adi Buda.
Catinas e urcat de la 86 cand avea 16 ani la 101 actuale si n-a cazut niciodata nici din picior in cap in plin. As a matter of fact nu exista episodul Catinas KO si nici macar numarat. Exista frecvent episodul Catinas out of gas.
Ciobanu sta ceva mai bine cu conditia fizica dar nu e luptator cu lovituri dure (numarati meciurile castigate cu KO sau down si veti gasi putine) deci vs. Catinas aproape sigur va trebui sa tacticizeze cumva pana poate capitaliza alte atu-uri decat forta bruta.
Ciobanu are tactici bune de obstructie contra unor adversari rapizi (Samedov) sau duri (Vondrachek) dar e posibil sa nu fie suficiente. Exista o zona netestata la Ciobanu afara de barbia deja testata - sectiunea medie.
Ciobanu e ceva mai inalt (1,85 fata de 1,80) dar Catinas a putut presa cu destul succes adversari mult mai inalti (Mataele aproape 2 m) sau rapizi (Leko).
Situatia pana aici e echilibrata de numeroase lucruri care se balanseaza.
Nu vom sti niciodata timp real pana nu vedem meciul.

Sorin Blaj
30th May 2009, 21:50
De ce?argumenteaza.

Stiu ce pregatire face Raul. Ii stiu antrenorul si vad cu ochii mei cum creste la toate capitolele: forta, tehnica, rezistenta, experienta.

iuli_vl
9th June 2009, 00:21
Asta cu "care are sanse mai mari in piramida greilor" are un raspuns al dracu de nesportiv: care e mai bine manageriat.
Celelalte date:
Ciobanu e un om urcat din as low as -70 si la vremea aia a cazut din castana lui Adi Buda.
Catinas e urcat de la 86 cand avea 16 ani la 101 actuale si n-a cazut niciodata nici din picior in cap in plin. As a matter of fact nu exista episodul Catinas KO si nici macar numarat. Exista frecvent episodul Catinas out of gas.
Ciobanu sta ceva mai bine cu conditia fizica dar nu e luptator cu lovituri dure (numarati meciurile castigate cu KO sau down si veti gasi putine) deci vs. Catinas aproape sigur va trebui sa tacticizeze cumva pana poate capitaliza alte atu-uri decat forta bruta.
Ciobanu are tactici bune de obstructie contra unor adversari rapizi (Samedov) sau duri (Vondrachek) dar e posibil sa nu fie suficiente. Exista o zona netestata la Ciobanu afara de barbia deja testata - sectiunea medie.
Ciobanu e ceva mai inalt (1,85 fata de 1,80) dar Catinas a putut presa cu destul succes adversari mult mai inalti (Mataele aproape 2 m) sau rapizi (Leko).
Situatia pana aici e echilibrata de numeroase lucruri care se balanseaza.
Nu vom sti niciodata timp real pana nu vedem meciul.

Ai gresit putin,ciobanu are 188 cm si catinas are 182 cm,dar oricum diferentele tot alea sunt.

TeBat
10th June 2009, 16:50
ciobanu este vitorul