PDA

View Full Version : Etapa 5: Poli Timisoara- Otelul



Vadim
23rd August 2004, 02:47
Duminica 29 august, ora 20:00, Poli Timisoara- Otelul, netelevizat.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
23rd August 2004, 05:44
A inceput "revenirea" ! TIneti-o tot asa! Bate Timisoara :)

baden
23rd August 2004, 14:35
daca si-a revenit si galatiul e "nasol" de poli ... cred ca va fi egal ...

bapsy
23rd August 2004, 16:58
Insfarsit ati lasat AEK afara!!!!!!!! Mersi, Vadim ... credeam ca nu se va intampla sezonul asta ...

Cat despre Poli Timisoara - bate. Azi sunt optimista, drept urmare acum e momentul sa votez.

alt.core
23rd August 2004, 20:01
castiga Poli cu 3-1!

cipi13
23rd August 2004, 20:06
In mod normal bate poli fara probleme...

Catalanul
23rd August 2004, 20:35
un meci pe care ar trebui sa il castigam fara probleme zic eu :D
bate poli cu 2-0 :cool:

STEELMAN
23rd August 2004, 21:01
cu noua echipa poli aek nu am pierdut niciodata 1 victorie si 3 egaluri parca.....
sper sa se mentina aceasta statistica!
daca poli va fi mai buna si va invinge, jos palaria!oricum baietii v-or fi obositi dupa returul infernal cu partizan.respect cvucs!pacat ca e meciul duminica ca poate mergeam si eu
ti amo otelul vinci per noi!

alt.core
24th August 2004, 00:55
http://www.poliaektimisoara.ro/arhiva/afise/poli-otelul2.jpg

gigel_bucur
24th August 2004, 01:10
Bate Poli Timisoara (fara AEK-ul ala enervant) cu 3-1. daca nimeresc scorul, sper c-am nimerit numele :), vin la un forum meeting la voi :bere: evident daca e combinat cu un meci /hello

Sergio
24th August 2004, 01:44
Te asteptam si pe tine si pe alti simpatizanti ai lui Poli din alte orase... :yeah:
Despre meci, cred ca vom castiga lejer, galatenii venind obositi din batalia cu sarbii. Si uite asa vom face 6 puncte, ceea ce acum cateva zile parea doar un vis... :rolleyes:

Denis
24th August 2004, 09:43
Un egal ar fi cel ma corect, nu? Poli nu a inceput prea bin campionatul dar joaca acasa. Otelul are o victorie un egal shi o infrangere, dar are un meci nedisputat din cauza participarii in cupa uefa. Avand in veder golaverajul ambelor echipe (Otelul 2-3, Poli 2-4), dau un pronostic de 1-1 :ok:.

claudio25ro
24th August 2004, 13:30
Otelul si-a cam revenit desi nu a rupt gura targului...merg pe un X

Darkslowstar
24th August 2004, 14:22
Cred ca galatenii vor fi obositi dupa papara de la sarbi. Bate Poli.

baden
24th August 2004, 14:30
da vor fi obositi ... deci 0-0

Jalon
24th August 2004, 21:02
Bai i-a asculta-ti la mosu'. Otelu are moral bun (a batut pe Farul cu 1-0), merge la Belgrad unde va face o mare surpriza in Cupa UEFA (pentru ca reintra Danciu, Munteanu si s-ar putea si Craciun), deci va avea un moral ff bun, si pentru asta luam si cele 3 punkte de la Poli. Ata e. S.U. /OLE/

M|tea
24th August 2004, 21:38
DACA DA DUMNEZEU SI TRECEM DE PARTIZAN BELGRAD, JUCAM CU POLI BETI MANGA :)
/hello /hello
Oricum singurul lucru la care ma gandesc[deocamdata] e meciul din UEFA!
Sper totusi si intr-o evolutie buna si un scor multumitor si in banat!
/hello /hello
SA TRECEM DE PARTIZAN SI LA TIMISOARA FACEM SHOW SI LUAM 3 PUNCTE!!!
/OLE/
JOI:26.08.2004-cea MAI IMPORTANTA ZI A ECHIPEI DIN ULTIMII 15 ANI!
vrem sarbatoare in orash!!
/hello /hello

baden
25th August 2004, 16:07
daca joaca beti manga ... castiga timisoara (numai sa aduca timisoreana pentru dres)

b3lzebut
25th August 2004, 16:33
otelul nu e echipa care sa faca doua meciuri bune intr-o saptamana. bate poli

Pricop Stefan
25th August 2004, 18:21
Dupa o a doua repriza reusita in mare parte sper ca POLI este pe drumul cel bun Despre Mansour sau cum lo' chema pe varfu asta numai de bine sa o tine tot asa.Nu are calitati extraordinare da are un simt al portii de atacant veritabil shi o tehnica destul de buna.Silvasan isi va reveni,problema este apararea care schioapata cam mult da sper ca au capatat incredere shi va fi isi vor reveni.Surpriza a fost in ultimul meci lipsa lu Buia care sper ca il va mobiliza shi pe el.Otelu e o nuca tare pt noua Poli da trebuie sa trecem shi peste ei sa nu facem din moldoveni astia desculti shi infometati un complex.Marele lor atu este Cartu care este cea mai periculoasa arma a lor dar am incredere in bou de Boghici ca va face shi el o greseala,daca nu sper ca vor acumula o oboseala in meciul cu sarbii.Bate Poli ca avem nevoie mare de o victorie.
Banatu-i fruncea


DACA DA DUMNEZEU SI TRECEM DE PARTIZAN BELGRAD, JUCAM CU POLI BETI MANGA :)
/hello /hello
Oricum singurul lucru la care ma gandesc[deocamdata] e meciul din UEFA!
Sper totusi si intr-o evolutie buna si un scor multumitor si in banat!
/hello /hello
SA TRECEM DE PARTIZAN SI LA TIMISOARA FACEM SHOW SI LUAM 3 PUNCTE!!!
/OLE/
JOI:26.08.2004-cea MAI IMPORTANTA ZI A ECHIPEI DIN ULTIMII 15 ANI!
vrem sarbatoare in orash!!
/hello /hello

Bah baiete sa treceti de Partizan sunt alaturi de voi da la Timisoara o sa aveti meci greu.Am incredere in Boghici ca va va duce in B,imi pare sincer rau :ok:

jay
25th August 2004, 18:49
Eu cred ca galatenii nu vor pleca din Banat cu mana goala. Fosta echipa din Sectorul Agricol Ilfov este una dintre candidatele la retrogradare. Anii euforici au trecut, de-acum joaca (si ei) in fata a 5 000 de spectatori.
Chiar, stie cineva programul lui Poli Timisoara? Mi-au fost simpatici! Stiu doar ca in prima etapa au invins cu 2-0 pe FCM Targoviste. Ce fain ar fi sa promoveze!

inter
25th August 2004, 18:55
joaca la Ceahlaul in et 2-a :D:D:D in Kosovo:p

Sergio
25th August 2004, 20:27
Chiar, stie cineva programul lui Poli Timisoara? Mi-au fost simpatici! Stiu doar ca in prima etapa au invins
Zau? Si cam cu ce ocazie ti-au fost tie simpatici? Ti-ai facut cu mana din autocar? Mai bine ai tacea tu si altii ca tine. Daca nu pierdeati parca vad ca veneati pe aici numai cu cuvinte de lauda, dar asa, toti care pierd cu noi o dau pe aia cu jambon, bragadiru, etc. Sunteti patetici, zau... :headbang:

Claudiule, normal ca au venit 5000, ca doar am jucat cu Brasovul, nu cu Steaua. La voi cati vin la un meci cu Otelul sau Farul? :cool: Iti zic eu: o mie, maxim doua. Asa ca nu ne mai lua tu la misto ca deocamdata va privim de undeva de sus...

jay
25th August 2004, 21:08
Zau? Si cam cu ce ocazie ti-au fost tie simpatici?

Anghel, Paltinisan si Serbanoiu au fost jucatori care au facut cariera la Brasov, apoi, dupa retrogradarea noastra din 1974, s-au transferat la Timisoara. Desi aveam doar cativa anisori, cred ca de atunci nutresc oarece simpatii si pentru (adevarata) Politehnica Timisoara. E drept, nu e a doua mea optiune, ci a cincea, dupa UTA, Rapid si Sighisoara.


Claudiule, normal ca au venit 5000, ca doar am jucat cu Brasovul, nu cu Steaua.

Anii trecuti au venit mult mai multi! Dar usor-usor trece entuziasmul si la voi si reveniti la "normalul" romanesc. Din pacate! Daca memoria nu-mi joaca feste, ati avut 17 000 de spectatori la un meci cu marele Real Madrid. Mai putin de jumatate din capacitatea stadionului! Nu te obosi sa-mi amintesti de Celtic si celelalte, te rog. Ideea e ca dupa "lovilutie" media de spectatori de pe stadioanele romanesti a scazut dramatic, chiar si in orase in care fotbalul este iubit cu patima, cazul Timisoarei, al Craiovei samd.


deocamdata va privim de undeva de sus

Bine spus, DEOCAMDATA, pentru ca avem un meci restant acasa. Daca invingem va uitati in sus. Si misto nu fac de voi, doar mai arunc cate-o pastila. Fara nici un pic de rautate! Doar nu sunteti Bacaul sau Ceahlaul, ce Dumnezeu!... Dar deh, voi ati fost pasalac turcesc, va aprindeti repede.:) Am glumit, evident.;) Cert este ca v-ati tradat echipa! Va place sau nu, asta e adevarul! Eu raman fan al lui FC Brasov chiar daca echipa mea joaca in liga a cincea, iar de la Adunatii Copaceni se aduce un club la Brasov care preia culorile si numele unei legende pe plan local. Dar, e adevarat, nu sunt sigur ca la fel gandesc si ceilalti suporteri ai echipei brasovene.

Apropo, vezi ca patetic in limba romana are cu totul alt sens decat "pathetic"-ul englezesc.;)

Shalom!:)

Sergio
26th August 2004, 00:02
Stiu ce inseamna patetic, nu-i nevoie sa-mi dai lectii de romana. Cand am spus ca va privim de sus m-am referit la entuziasmul si numarul suporterilor, care sunt sigur ca vor umple din nou stadionul, daca vor fi din nou rezultate si nu la locul din clasament.
Respect pt brasovenii care au facut istorie la Poli, dar asta a fost acum 30 de ani... Iar faza cu pasalacul n-o mai comentez, o iau ca pe o gluma. :)

alex36
26th August 2004, 08:34
Poli AEK-Otelul=1-2.Nu aveti echipa de divizia A,si nici in divizia A....a voastra ce-a adevarata,este undeva prin....B

Cucu
26th August 2004, 10:13
numai succes galatenilor in meciul de astazi , dar sper sa vina destul de obositi ca sa-i bata polipoli are nevoie de 3 puncte scor final 2-0

Darkslowstar
26th August 2004, 11:14
Sergio, hai ca esti simpatic (pe bune). Pai si la noi se umple stadionul cand echipa are rezultate. Cand am iesit pe 3 acu vreo catva ani am jucat cu Gloria Bistrita cu stadionul aproape plin, vreo 15.000 (e drept ca nu se pot compara cu cei 40.000 de la voi, nu voi pretinde asa ceva). Sunt de admirat fanii timisoreni ca au venit la stadion in numar mult mai mare comparativ cu jocul echipei, din ultimii doi ani.
Cand n-ai rezultate nu prea ai spectatori. Asa e peste tot.
Si nu ai dreptate cu media spectatorilor. La un meci obisnuit vin cel putin 4000-5000 de oameni si la derby-uri se umple stadionul.

Sergio
26th August 2004, 13:27
Aici nu ai tocmai draptate. Anul trecut Dinamo a castigat titlul si a avut o medie de vreo 5-6000. In schimb, la TM media a fost de 20000-25000, in conditiile in care am terminat pe locul 8. Deci nu totul e sa fi sus in clasament, mai trebuie ceva...
Iar in legatura cu tradarea echipei de catre suporteri, nu-si are rostul discutia. Ce vina avem noi ca italianul a fugit cu echipa si ne-a lasat cu ochii-n soare? Ce era sa facem noi? Sa-l dam afara pe Dobos din oras pt ca si-a adus echipa aici?

baden
26th August 2004, 13:38
nu conteaza rezultatul dintre poli si galati ... mai mult conteaza meciul dintre partizan si galati.
Eu sunt de parere ca ambele echipe isi vor reveni prin etapa a vii-a a viii-a si vor face meciuri bune bune. Galatiul va coopta sigur 1 mijlocasi si un atacant bun iar timisoara va gasi si ea o solutie pentru a-si intari formatia.

TreX
26th August 2004, 14:01
Legat de intarirea formatei ... e adevarat ca a venit Stelea la Timisoara ?

baden
26th August 2004, 14:56
nu asta e intarirea ... asta a venit sa leviteze.

leveu
26th August 2004, 16:51
Bate Poli 2-0:ok: Problema este mai departe :confused:
FORTZA VIOLA :yeah: FORTZA TIMISOARA :yeah:

STEELMAN
26th August 2004, 23:16
otelul a dovedit ca nu merita locul din clasament!
mozacu lasa-ne ,va asteptam la o bere la barul ala din fata stadionului la bl ala la parter
capul sus SORINE ne mandrim cu tine!

otelulgalati
26th August 2004, 23:55
Poli-otelul0-2.Otelul e o echipa Foarte buna ce mereu face o fata buna in fotbalul romanesc .otelul nu are cum sa piarda cu o echipa de mana a doua cum e poli nici nu imi fac probleme in privinta rezultatului cel putin 2-0 pt galati

baden
27th August 2004, 08:25
desi au pierdut in fata lui Partizan ... Otelul s-a dovedit o echipa echilibrata, solida ... cu o buna asezare in teren, periculoasa uneori in atac (ar putea fi chiar puternica) daca ar sustine faza ofensiva cu inca un jucator care sa paseze mai bine ... !?

Otelul pare mai solida decat steaua si dinamo ... la modul cum se aseaza in teren, cum ataca mingea ... si la modul cum lupta echipa

danny-boy
27th August 2004, 08:27
pt otelul galati.Ba fratica,cred ca otelul galati s-a cam facut de cocos la Belgrad.Cat despre meciul cu Poli o sa vedem care ii echipa mai mica.O sa va faceti de cacao si la Timisoara.POLI-otelul=1-0

baden
27th August 2004, 08:41
nu sunt "sustinator" al galatiului ... iar in timpul meciului m-am uitat si la modul cum s-au asezat in teren otelarii, la cum au pus piciorul pe minge, la cum si-au atacat adversarii, la cati "se inghesuiau" pe langa minge - vezi cum joaca steaua si dinamo - si la cat pot sa acopere terenul.
Poli are sanse sa castige acasa dar numai daca reusesc sa alerge mai mult, sa se bata pentru fiecare minge ... si sa aiba si noroc sa bage mingea in poarta (cam mult ... nu?)

cuzmy
27th August 2004, 09:04
...extraordinar, parca jucatorii de la Otelul ar fi din aripa de Pele si Maradona! Poli, echipa de mana a 2-a! Tot felul de aberatii! Otelul are aparare buna, in rest sunt praf!
Daca Poli reuseste un gol rapid, bate, daca nu 0-0!

otelulgalati
27th August 2004, 13:36
FOrza Otelul >Galtiu crede in tine si vei si sustinuta si acolo .Nu ne e frica de nimenisi de nimic nici macar de public

M|tea
27th August 2004, 19:47
Otelul sper ca se va razbuna pe POLI dupa ghinionul pe care la avut in cupa UEFA.
Eu as zice ca e bun si un meci egal,dar sunt sigur ca baietii lui nea Sorin vor juca pentru 3 puncte!
PENTRU NOI SUNTETI CAMPIONI!

Forza Otelul!!
Poli-otelul 1-2

Sir
28th August 2004, 12:43
Eu cred ca galatenii nu vor pleca din Banat cu mana goala. Fosta echipa din Sectorul Agricol Ilfov este una dintre candidatele la retrogradare. Anii euforici au trecut, de-acum joaca (si ei) in fata a 5 000 de spectatori.
Chiar, stie cineva programul lui Poli Timisoara? Mi-au fost simpatici! Stiu doar ca in prima etapa au invins cu 2-0 pe FCM Targoviste. Ce fain ar fi sa promoveze!
no coment.... :jerk:

jay
28th August 2004, 19:47
Sir, daca imi voi schimba orientarea sexuala, vei fi primul pe care il voi anunta.:D

STEELMAN
28th August 2004, 23:45
imediat ce tremin de scris acest msg ma asteapta 850 km.dar nu conteaza important e sa venim cu punct(e)
S+U

Popikaru
29th August 2004, 01:06
bate poli klar...parerea mea ca meciu se va termina 2-1
HAI CFR!!! :drak:

dragos_popa17
29th August 2004, 21:15
La pauza e 1-0 pentru Poli. A inscris Voicu in minutul 4.

deep purple
29th August 2004, 21:52
Poli-otelul0-2.Otelul e o echipa Foarte buna ce mereu face o fata buna in fotbalul romanesc .otelul nu are cum sa piarda cu o echipa de mana a doua cum e poli nici nu imi fac probleme in privinta rezultatului cel putin 2-0 pt galati

Intr-adevar. Asa a fost. Ati mai avut si bulan ca ati marcat un gol din doua actiuni de atac. Stiu ca suntem o echipa de mana a doua, dar macar am batut o echipa de mana a treia... sau de seria a III-a a diviziei B. Data viitoare nu va mai exista Petrolul. :sleep:

leveu
29th August 2004, 22:57
Felicitari POLI TIMISOARA, asta este ne-am revenit YUPI!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
Sper sa scoatem un egal la Gloria si totul este :ok: .
FORTZA VIOLA /OLE/ FORTZA TIMISOARA

Catalanul
29th August 2004, 23:11
Se pare ca venirea lui multescu a picat bine echipei /hello
2 victorii consecutive (ce e adevarat acasa) sper sa aducem cel putin un punc din bistrita :cool:

Sir
29th August 2004, 23:24
Te asteptam si pe tine si pe alti simpatizanti ai lui Poli din alte orase... :yeah:
Despre meci, cred ca vom castiga lejer, galatenii venind obositi din batalia cu sarbii. Si uite asa vom face 6 puncte, ceea ce acum cateva zile parea doar un vis... :rolleyes:
Sergio= Gura aurita :D

iulian
29th August 2004, 23:24
Felicitari Timisoara :ok:

IlMILAN
29th August 2004, 23:29
Meci frumos mai ales in prima repriza.Poli in sfarsit a inceput sa joace.Felicitari.
Se vede o ideea in jocul lor chiar daca unii nu pot mai mult. Ce ma doare pe mine e faptul ca la 2-0 au inceput sa doarma....si apoi ca de obicei am tremurat pana la sfarsit.
Otzelul nu a jucat nimic , ori au fost obositi ori nu stiu..ce sa zic...

Iuliane multumim de felicitari.:ok:

Sir
29th August 2004, 23:30
Poli-otelul0-2.Otelul e o echipa Foarte buna ce mereu face o fata buna in fotbalul romanesc .otelul nu are cum sa piarda cu o echipa de mana a doua cum e poli nici nu imi fac probleme in privinta rezultatului cel putin 2-0 pt galati
uite-al dracu' ca o echipa de mana a doua a batut fara probleme o echipa de "mana intai" .....mama masii ....ce paradox! :drak:

dragos_popa17
30th August 2004, 07:53
Se pare ca si-a revenit si Timisoara. Asa trebuie. Bravo lor si in bravo lui Gigi Multescu. A castigat doua meciuri de la venirea sa la echipa.

giovanni BV
30th August 2004, 10:01
Poli trebuie sa fie multumita si sa mearga tot asa !!! Gigi Multescu este un bun antrenor !!!

bapsy
30th August 2004, 19:33
Ma bucur ca Poli si-a mai revenit ... nu stiu ce sa zic ... daca Otelul a jucat prea prost sau Poli bine. Din pacate am prins doar a doua repriza, si cum zicea I|MILAN au cam inceput sa doarma. Ca de obicei emotii spre sfarsitul meciului, saraca inima a mea ... Tanarul Mansour parca totusi nu mi s-a parut asa in forma ieri. Pasa, dribla, fara nici o finalitate, pana la urma tot ii fura cineva mingea. Dar cum ziceam, e tanar (18 ani) si este o speranta.

Superb gol a lui Poenaru ... cu toate ca nu stiu de ce am impresia ca era o centrare ... dar hai sa nu cobesc atata :)

PS: Imnul Italiei este tot mai des cantat, spre disperarea mea :headbang:
PPS: Si totusi au venit oamenii la meci, sa tot fi fost cel putin 15.000 de oameni :)

Sergio
30th August 2004, 22:40
Cel mai bun meci a lui Poli din acest campionat, desi iar n-am scapat de emotii pe final. :mad: Silvasan da semne de revenire, urmeaza Stancu, Buia, etc. :D
bapsy, mie imi place cum suna imnul Italiei pe versuri cu Poli. :)

IlMILAN
30th August 2004, 22:47
Bei Sergio taci bah cu imnul ala, ca deja ma iau fiorii de nervi, ce are Poli cu imnul Italiei.....:ciocan:

Sergio
30th August 2004, 23:07
Asta ar trebui sa-l intrebi pe cel care a avut ideea asta, originala, nimic de zis... :rolleyes: Tre sa recunosti ca aveam nevoie de un nou cantec, ca ma saturasem de alea vechi. :D
Oricum suna mai bine decat turcescul haide Poli, haideee... :headbang: (nu m-am referit la Robert Turcescu). :p
Dar poate ca vorbeste italianul din mine... :drak:

DD-Viola
31st August 2004, 10:17
...ma bucura rezultatul ultimelor doua meciuri a lui Poli si mai ales ca au inceput sa joace ceva fotbal. ...desigur mai este destul de mult de lucrat .M-a uimit faptul ca nimeni nu a spus nimic despre arbitraj( pe nici un post Tv , nici macar local )...nici macar cei din cadrul clubului...iar daca asa se arbitreaza cu Otelul ,oare cum va fi cu Dinamo ???? ....
PS. pt.Al popa...unde e "mana" ( stiinta sau talentul ... ) lui Cartu ???....campionatul trecut ziceai ca asta face si drege...si mai si pocneste....dar acum nu s-a vazut nimic , decat o echipa de cotonogari ...care puteau sa piarda si mai clar acest meci daca arbitrii erau corecti...dar ce sa-i faci asa se intampla cand relatia finul-nashul functioneaza ....dar fotbal ioc...

Denis
31st August 2004, 10:18
Pacat ca a pierdut otzelul. ca de obice otzelul se trezesht la finalul meciului :mad:. hmm...La ca ne luam revansh in retur :D, de aia shi exista returul, nu?

viole(n)t
31st August 2004, 11:44
bate poli klar...parerea mea ca meciu se va termina 2-1


bravo!
ce facem la Bistritza?

STEELMAN
31st August 2004, 20:31
Felicitari poli pt victorie!aveti o galerie superba si acele butoaie de tabla de la peluza au o imagine interesanta......ca sa nu mai spun de berea de la Guliver:)
Daca ati avea si o echipa pe masura..
cu iacob si mozacu nu se poate face performanta!boghici principal vinovat pt locul din clasament si eliminarea din cupa uefa!sa vina anghelinei!