PDA

View Full Version : Etapa 5: FCM Bacau- Rapid



Vadim
23rd August 2004, 02:43
Sambata 28 august, ora 20:15, FCM Bacau- Rapid, in direct pe Antena 1.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

fia
23rd August 2004, 05:52
Rapid nu are voie sa piarda, si nu va pierde. Doar e liderul, nu?

vasile314tzurka
23rd August 2004, 13:03
deocamdata. bate bacaul:) ca sa citez: "ce bine-at fi sa luati bataie."

baden
23rd August 2004, 13:22
egal ... 1-1
daca nu vine bacaul cu vreo "surpriza" (atunci castiga)

vasile314tzurka
23rd August 2004, 15:49
pe mine nu. victoria bacaului e cea mai buna varianta:)

Pancone
23rd August 2004, 18:16
Imi place obiectivitatea ta vasile314tzurka sper ca pronosticul tau sa fie gresit la fel cum a fost si in primele 4 etape.

Catalanul
23rd August 2004, 20:44
cred ca bacaul nu va pune probleme rapidului
2 solist :D

knxdan
24th August 2004, 08:49
Bacaul este in forma, chiar daca la tata Jean a lasat.o mai moale!(s.a odihnit chiar!)
:-)
Insa, anul asta este randul lui Luce jr. sa se infrateasca cu norocul!
Bacau - Rapid 0-1

Denis
24th August 2004, 09:35
Inceput prea bun al rapidului pentru bacau sa obtzina vre-un punct.
Pronostic: FCM Bacau 1-3 Rapid

baden
24th August 2004, 11:51
daca se retrage bacaul de pe teren va fi chiar 3-0 pentru rapid ... altfel ar trebui sa incerce sa suteze la poarta ... si pe poarta

b3lzebut
24th August 2004, 11:52
In mod normal Rapid nu ar avea probleme in fata echipei din Bacau. Atata ca, la cat de mediatizat e jocul Lor de pana acuma, eu cred ca o sa urmeze o cadere. Nu stiu daca din meciul asta. Daca il anihileaza bine pe Karamian, si au putina grija de Sabin Ilie, Bacaul nu pierde. De castigat insa, nu cred ca moldovenii au sanse

baden
24th August 2004, 11:58
aici ai dreptate ... bacaul nu prea are resurse ca sa bata rapidul ... cel putin nu acum ... poate la primavara :)

Pancujunior
24th August 2004, 12:16
SUNTEM PE PRIMU LOC :yeah:
SUNTEM ECHIPA MOMENTULUI :D
AVEM CEL MAI BUN ANTRENOR /hello
NU PUTEM SA NE IMPIEDICAM TOCMAI LA BACAU :p
NU AVEM CUM :nah:
bacau - RAPID 1-3 :evil:
...si legenda continua... /OLE/

claudio25ro
24th August 2004, 13:38
A venit timpul sa mai castige si Rapid...cred ca va fi un 2 (si nu sunt rapidist)

baden
24th August 2004, 14:44
rapidul are o sansa mare sa castige la bacau cu conditia sa cumpere arbitrul si sa elimine un jucator al bacaului ... sau chiar 2. cei vizati ar fi narcis raducan si eventual si portarul bogdan. O alta solutie ar fi sa joace un 1-4-4-3 (=12).Se poate ajunge la aceasta superioritate si prin legarea cu sfoara a picioarelor jucatorilor bacauani astfel incat sa nu faca pasi mai mari de 30 cm. :)
Tinand cont ca rapidistii au o mare pofta de joc dupa acel 3-0 cu nationalul as propune sa-si tina toti jucatorii in teren (si jucatorii de rezerva) .

Paul
24th August 2004, 21:09
Rapid nu are voie sa piarda, si nu va pierde. Doar e liderul, nu?


ca nu va pierde e una , dar ca va castiga e alta ... adik e greu ... vreau sa te uiti putin si sa-mi spui de cate campionate n-ati mai batut la bacau

Eu am pronosticat 2 la cancurs , fiindca sunt in top si la fel ca ceilalti merg pe 2 , ca daca nu bate nu iau nici eu si nici ei punctul .

Personal CRED CA VA BATE BACAUL !!!

Vorbim dupa meci !


SUNTEM PE PRIMU LOC :yeah: - corect
SUNTEM ECHIPA MOMENTULUI :D - fals
AVEM CEL MAI BUN ANTRENOR /hello - never
NU PUTEM SA NE IMPIEDICAM TOCMAI LA BACAU :p - 100.000 LEI , valabil pana sambata !
NU AVEM CUM :nah:
bacau - RAPID 1-3 :evil:
...si legenda continua... /OLE/

:yeah: :yeah:

fanfotbal
25th August 2004, 09:15
rapidul are o sansa mare sa castige la bacau cu conditia sa cumpere arbitrul si sa elimine un jucator al bacaului ... sau chiar 2. cei vizati ar fi narcis raducan si eventual si portarul bogdan. O alta solutie ar fi sa joace un 1-4-4-3 (=12).Se poate ajunge la aceasta superioritate si prin legarea cu sfoara a picioarelor jucatorilor bacauani astfel incat sa nu faca pasi mai mari de 30 cm. :)
Tinand cont ca rapidistii au o mare pofta de joc dupa acel 3-0 cu nationalul as propune sa-si tina toti jucatorii in teren (si jucatorii de rezerva) .

ce spiritual poti fi....
:headbang:

jay
25th August 2004, 10:35
Pronostic 2!

Bob1128
25th August 2004, 10:43
Pronostic 1!!!

baden
25th August 2004, 15:30
ce spiritual poti fi....
:headbang:
incerc sa fiu cat mai realist ... rapid are mici sanse sa castige ... daca vor sa aiba un rezultat bun ar trebui sa se gandeasca in primul rand la remiza.
In cazul unui meci incins sau pe contre ... rapidul va lua bataie. (Nu cu mai mult de un gol diferenta) Rapidul are jucatori prea "subtiri" pentru un joc de angajament ... daca ar juca cu o echipa englezeasca ar lua 3-4 goluri .

b3lzebut
25th August 2004, 16:31
bacaul din cate tin minte nu a luat bataie de la dinamo anul trecut, si atunci dinamo juca destul de bine. nimic nu ma face sa cred ca rapidul ar putea bate lejer acolo. poate doar aranjamentele lui copos...

fanfotbal
25th August 2004, 21:01
incerc sa fiu cat mai realist ... rapid are mici sanse sa castige ... daca vor sa aiba un rezultat bun ar trebui sa se gandeasca in primul rand la remiza.
In cazul unui meci incins sau pe contre ... rapidul va lua bataie. (Nu cu mai mult de un gol diferenta) Rapidul are jucatori prea "subtiri" pentru un joc de angajament ... daca ar juca cu o echipa englezeasca ar lua 3-4 goluri .

cum zicea si fia nu cred ca rapidul se va impiedica la bacau acum la inceput de campionat...meciul il va castiga oricum si numai pe teren ... din cate se vorbeste nu cred ca steaua, dinamo sau rapid se mai preteaza la aranjari de meciuri.

baden
26th August 2004, 07:28
nici eu nu cred in aranjarea unui meci ... tot ceea ce sper este ca arbitri sa nu mai dea mingea la rapidisti pentru diferite caderi teatrale ale unora din "hopa-miticii" de pe teren, sa arbitreze corect ... fara a se mai lasa impresionati de "marii" din fotbalul nostru.
am spus ca sunt in rest de acord cu tine ... rapidul VA REUSI sa scoata un punct la bacau.

alex36
26th August 2004, 09:00
Bacaul va trage pentru Steaua.Asa ca Rapid va avea viata grea acolo

Cucu
26th August 2004, 10:04
bate bacul

baden
26th August 2004, 13:49
ghinion ... si pe "tatuca iliescu" il intereseaza meciul ... imi miroase a blat !?!?
s-au strans psd-istii la negocieri ... asa ca orice este posibil in acest meci :)
;)
pana mai ieri bagam mana in foc ca bacauanii isi vor vinde soricul scump ... daca va interesati o sa aflati si pretul !!! ;)

Pancone
26th August 2004, 13:52
incerc sa fiu cat mai realist ... rapid are mici sanse sa castige ... daca vor sa aiba un rezultat bun ar trebui sa se gandeasca in primul rand la remiza.


lol

baden
26th August 2004, 13:55
ce sa-i faci ... zilele trec ... interesele se schimba
de unde sa stiu ca au atata "sansa" in buzunar. Acum cred ca vor castiga cu "sansa".

alex36
28th August 2004, 22:37
Mi-ati Stricat pronosticul!....dar nu-mi pare rau

MaPaX
29th August 2004, 10:37
Inca o echipa de desculti ne incurca! Nu stiu ce se intampla cu jucatorii de la RAPID de joaca excelent in meciurile tari si in meciurile astea nu se concentreaza deloc sau :headbang:. FORZA RAPID!

florian
29th August 2004, 11:13
pe mine nu. victoria bacaului e cea mai buna varianta:)
Bine zis Vasile !
Bine facut Bacau ! :yeah:

uti2102
29th August 2004, 11:19
Bun! Deci Steaua poate sa urce pe locul 2, la egalitate cu FC National. /hello Sa-i batem pe Craioveni, ca de Apulum..... :evil:

apparte
29th August 2004, 14:03
Cineva il propunea pe Maftei la nationala!!Decat pe el mai bine Rachita sau Iordache :headbang: :evil: :rosu: !

Paul
29th August 2004, 14:49
ca nu va pierde e una , dar ca va castiga e alta ... adik e greu ... vreau sa te uiti putin si sa-mi spui de cate campionate n-ati mai batut la bacau

Eu am pronosticat 2 la cancurs , fiindca sunt in top si la fel ca ceilalti merg pe 2 , ca daca nu bate nu iau nici eu si nici ei punctul .

Personal CRED CA VA BATE BACAUL !!!

Vorbim dupa meci !



:yeah: :yeah:


AM AJUNS SA MA CITEZ PE MINE


Inca o echipa de desculti ne incurca! Nu stiu ce se intampla cu jucatorii de la RAPID de joaca excelent in meciurile tari si in meciurile astea nu se concentreaza deloc sau :headbang:. FORZA RAPID!

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
meciuri tari... ati batut si voi nationalu` cu un jucator in plus timp de 70 de minute .... si primul gol in prelungirile primei reprize ...

esti comic

iar cu desculti ... ma aptin dar din respect pentru fanii bacaului si ai lui CFR care merita filicitati pentru echipele lor ....

apropo , ce-ar fi sa zicem si noi ... am batut pe Dinamo , dar nu suntem pe primul loc fiindca ne-am incurcat de descultii din Giulesti ... (la propriu :) :evil:

baden, Bob1128, Cucu, paul```, vasile314tzurka sunt cei 5 care s-ar fi imbogatzit :)

eu din pacate la concursul de pronosticuri am pus 2
vasile314tzuka u ce-ai pus la concurs ca erai pe primu` loc ?


Cineva il propunea pe Maftei la nationala!!Decat pe el mai bine Rachita sau Iordache :headbang: :evil: :rosu: !

Rachita chiar ar fi meritat , nu stiu de ce este luat in vizor dupa 2 ani in care nu a facut nici o gafa !!!
sa nu uitam de cand a venit Rachita la Steaua , echipa a luat intr-un singur meci 3 goluri ...
Steaua - Rapid 3-3 , meci in care Rachita a fost accidentat !

p.s. Galamaz si Iordache nu Rachita si Iordache


edit : scuzae ca postez 4 una dupa alta dar asha imi vin mie ideile... daca e vre-un moderator care are timp si chef , sa le lege .. cu nu stiu sa le leg ca e cu citate

onci66
29th August 2004, 17:56
dupa cum vedeti si eu am dat pronostic 1, si nu ca sant "nostradamos" de buzunar,cum sa exprimat cineva aici,dar se vede cu ochiul liber ca Rapidul nu are echipa sudata inca,mai are nevoie de timp si de antrenor.Cu tot respectul pentru Razvan,altfel un baiat cuminte si la locul lui,dar ca sa antrenezi niste increzuti si nesimtiti ca acolo trebuie alt caracter, gen Halagian :rosu: :rosu: :rosu:

Denis
29th August 2004, 21:17
ma ashteptam ca rapidu sa cashtige (k toata lumea :D) dar se pare ca bacaul este una dintre surpizele campionatului. ka mai e shi CFRul. meci bun al bacaului.
Keep up the good work! :ok:

Quartz@nu
29th August 2004, 22:02
SUNTEM PE PRIMU LOC :yeah:
SUNTEM ECHIPA MOMENTULUI :D
AVEM CEL MAI BUN ANTRENOR /hello
NU PUTEM SA NE IMPIEDICAM TOCMAI LA BACAU :p
NU AVEM CUM :nah:
bacau - RAPID 1-3 :evil:
...si legenda continua... /OLE/
in locul tau ,as da o fuga in potcoava si m-as arunca de sus de la tabela in fata unui tren ..prietene :rosu: stii vorba aceea :vise taica ..vise. pacat de Rapid ca a incaput pe mana unui pui de romm(alias LUCESCU JR.)care nu ar trebui sa fie nici macar antrenor de portari la piticii Rapidului .....poate antrenorul PORTARILOR CE PAZESC ACCESUL IN STADION la experienta si PALMARESUL PE CARE IL DETINE LUCESCU jr. :rosu: :rosu:

Mariusmadmax
30th August 2004, 01:30
- un semnal sonor :
"tu tu tu tu tu tu ttu"
- cineva se tine de nas si zice :
"trenul Rapid 3255 cu plecare din Bucuresti - Gara de Nord a deraiat in "Municipal" Bacau , pentru ca Maftei l-a tamponat pe Perja ... si :
Copilu lu Luce e muce !"
- apoi un ris luuuuuuuuunnnnnnnng
hahahahahahahahahahahahaha
/hello

giovanni BV
30th August 2004, 08:28
Echipele moldovene dau de furca Rapid-ului !!! CFR-istilor nu le prieste tochitura moldoveneasca !!!

simpson
30th August 2004, 12:23
SUNTEM PE PRIMU LOC :yeah:
SUNTEM ECHIPA MOMENTULUI :D
AVEM CEL MAI BUN ANTRENOR /hello
NU PUTEM SA NE IMPIEDICAM TOCMAI LA BACAU :p
NU AVEM CUM :nah:
bacau - RAPID 1-3 :evil:
...si legenda continua... /OLE/
:happy :happy
Esti de tot rasu'...

rasheedkpenny
30th August 2004, 12:52
- un semnal sonor :
"tu tu tu tu tu tu ttu"
- cineva se tine de nas si zice :
"trenul Rapid 3255 cu plecare din Bucuresti - Gara de Nord a deraiat in "Municipal" Bacau , pentru ca Maftei l-a tamponat pe Perja ... si :
Copilu lu Luce e muce !"
- apoi un ris luuuuuuuuunnnnnnnng
hahahahahahahahahahahahaha
/hello

MadMax... pastreaza-te in limitele decentei si ale bunului simt! Nu stiu daca e bine sa incepi o polemica doar asa, de "amorul artei". Ok?
Valabil si pentru altii...

Darkslowstar
30th August 2004, 16:23
Bravo Bacau.
Sincer sa fiu, eu am crezut ca Bacaul va fi prima retrogradata. Motive erau/sunt cu duiumul. Iata ca nu este asa si Bacaul este sus in clasament. Este cam prematur sa dam pronosticuri acum, dar nu arata deloc ca o candidata la retrogradare, cel putin pana acuma. Se pare ca sezonul asta nu sunt deloc inspirat la pronosticuri :ciocan: .
Desi daca Seche ii vinde pe Lovin si Baciu sunt curios cu cine ii va inlocui Popovici.
Daca se continua in ritmul asta va fi cel mai spectaculos campionat dupa foarte multi ani.
Succes in continuare (cu exceptia meciului cu Brasovul din retur :drak: )

Denis
31st August 2004, 10:49
n-a fost sa fie. ma ashteptam sa bata rapidul (ca toata lumea).
iete ca bacaul a fost un obstacol pt rapid. meci bun al bacauilui.
yo cred ca surprizele se produc cand esht prea sigur pe tine ca echipa care crezi ca e mai buna, cashtiga.
Oricum... Congrats Bacau /hello.

Pancone
31st August 2004, 22:21
Felicitari echipei din Bacau pentru joc si rezultat. Razvan a gresit atunci cand l-a schimbat pe Badoi cu Aliuta.
Pentru apparte : cu ce a gresit Maftei la golul 2 ?
si Mariusmadmax pe tine nu te judec te inteleg...iti inteleg frustrarile.

baden
8th September 2004, 10:34
Am venit din grecia ... si am aflat acum de rezultatul bacaului - felicitari!!!