PDA

View Full Version : Etapa 5: Sportul-Farul



Vadim
23rd August 2004, 02:39
Vineri, 27 august, ora 18:00, Sportul-Farul in direct pe Telesport.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici

fia
23rd August 2004, 05:59
Farul sta binisor.. joaca binishor... Dar vor avea mult de munca cu Sportul...

vasile314tzurka
23rd August 2004, 12:58
adica vor lua bataie.
asa se vede in direct pe... terasa la nicu:)

baden
23rd August 2004, 13:24
faru' la meciul asta nu ia bataie ... pentru ca reuseste sa bage 2-3 goluri

gigel_bucur
23rd August 2004, 13:57
gata cu ratarile, 4-1 se va termina :happy

baden
23rd August 2004, 13:58
corect
Sportul - Farul 1-3

gigel_bucur
23rd August 2004, 14:01
mafalda, aparushi?:) si daca nu-i asa? faci un pariu cu mine?

baden
23rd August 2004, 14:40
fac pariu! ... daca nu vrei tu ... pariez si singur :)

Gigel Sportul
23rd August 2004, 16:10
Greu meci, sper ca Mazilu sa ne faca in sfarsit o bucurie, iar Gigel sa mai lase executiile rugbystice din 6 metri. Cat despre pronosticuri, in lipsa parerii lui Rave_o_Lution, singurul care a "bifat" 2-2 in etapa trecuta la Pitesti, zic ca va fi un 3-2 pentru Sportul.

gigel_bucur
23rd August 2004, 16:24
fac pariu! ... daca nu vrei tu ... pariez si singur :)

lasa man, pariaza cu mine, de ce singur, e trist :rolleyes:
facem pariu daca vrei, stabileste tu miza :yeah:

HM2
23rd August 2004, 19:23
Farul ar cam tb sa demonstreze ca nu a fost noroc pana acum.Sportul-Farul 0-2
:rosu:

Catalanul
23rd August 2004, 20:37
meci care cred ca se va termina la egalitate: 1-1 sau 0-0 :sleep:

vasile314tzurka
23rd August 2004, 20:40
stie cineva ca gigel bucur are 4 goluri la actuv? dar nu figureaza in clasamentul golgheterilor:)

p.s. se pare ca veni duhul sfint si modifica beleaua:) :rosu:

claudio25ro
24th August 2004, 13:34
Avand in vedere ca Farul a inceput sa joace fotbal merg pe mana lui Grigoras ...victorie ptr. Farul...deci 2

baden
24th August 2004, 14:56
lasa man, pariaza cu mine, de ce singur, e trist :rolleyes:
facem pariu daca vrei, stabileste tu miza :yeah:
o bere ... si un toast pentru cealalta echipa :)
vrei?

alex36
26th August 2004, 08:48
Sper sa bata Sportul,pentru ca are un joc frumos,tineresc,si care place.Indiferent daca pierde s-au castiga

baden
26th August 2004, 13:43
nu cred ca sportul reuseste sa marcheze

gigel_bucur
26th August 2004, 16:59
eu n-am zis ca face scorul etapei, dar daca da 10% din ocaziile pe care le are bate la scor :D
cum facem cu pariul ala? te astept in Regie, daca bate Farul fac eu cinste pana te imbat, daca bate Sportul ma cinstesti tu pe mine pana pic. e OK?

p.s.- pe-o bere nu fac pariu, o dau oricum numai sa ajungi la meci, o sa ai ce vedea /hello

Bendji
26th August 2004, 22:00
A venit timpul sa mai luam puncte si afara, sa avem moralul ridicat pentru vacanta de doua saptamani. Nu zic sa batem cu 3-0 ca in ultimile doua deplasari aici, dar macar 1-0. Nu stiu cate goluri va da aurolacul ala pitic, dar noi sigur vom inscrie cateva.
Forza Farul!!! :yeah: :yeah: /hello /hello

IlMILAN
26th August 2004, 22:12
cum facem cu pariul ala? te astept in Regie, daca bate Farul fac eu cinste pana te imbat, daca bate Sportul ma cinstesti tu pe mine pana pic. e OK?

Bey Baden uite ce zice gigel.....ai grija asta bea de rupe...dai faliment cu el...:D, mai ales cu bere:D
O sa bata Sportul 3-1:ok:,nu de alta dar daca mergi la meci o sa te convingi ce-i poate capul lui nea Gigel:D

gigel_bucur
26th August 2004, 23:07
ai zis bine, aurolacul ala pitic, Gurita parca-l cheama, nu va da gol pt. ca nu stie. voi veti cateva, precum spui, dar doar in bugetul cailor ferate. asta daca nu va da Bosangeanu vreun vapor (in cap) ca altfel nu vad cu ce calatoresti tu de acolo de unde esti la cules, chiar, cu ce culegi bananele?

otelulgalati
27th August 2004, 00:00
La acest meci rezultatul ideeal e 1-1 adik X

baden
27th August 2004, 08:45
Bey Baden uite ce zice gigel.....ai grija asta bea de rupe...dai faliment cu el...:D, mai ales cu bere:D
O sa bata Sportul 3-1:ok:,nu de alta dar daca mergi la meci o sa te convingi ce-i poate capul lui nea Gigel:D
nu ajung la meci dar daca vrea ii trimit niste vin "serios" ca sa vedem ca tine.
Cred ca vom schimba si subiectul pariului ... ce zici ... il imbat cu 3 litri de vin?

Ehcar
27th August 2004, 08:56
Cine vine la meci?
Nu am mai fost de mult, dar o sa stau putin mai mult la serviciu si in 5 minute sunt acolo.
Care mai sunt regulile?

gigel_bucur
27th August 2004, 14:55
nu e nici-o regula, vino la intrarea principala si o sa vezi la 20 m o terasa. eu voi fi acolo pana la sase fara 3 minute:)
intrarea e libera..

@Baden: nu stiu daca reusesti dar poti sa incerci :)

07Ex
27th August 2004, 17:39
Mai sunt cateva minute si incepe meciul. Farul i-a cam batut pe studenti in ultimele editii de campionat asa ca abia astept sa vad ce va fi astazi.

cipi13
27th August 2004, 18:26
1-0....gigel bucur din 11 metri....bravo sportul...:ok:

inter
27th August 2004, 18:46
bravo sportistilor, gigele, am de lucru asa ca vb. maine... regret ca pierd intalnirea de la Nicu !

otelulgalati
27th August 2004, 19:11
Sportul vad ca ,conduce in continuare faru bv lor eram sigur ca farul a batut din nimereala pe dinamo

himi
27th August 2004, 19:56
Sportul isi "auto-bate joc" de propria munca... Din nou!
Gasca masochista! (nu nebuna!)
Sa ratezi din 5m, din 4m, de vreo 7-8 ori si sa pierzi din nou doua puncte... cind adversarul trage de 2 ori la poarta...
Incredibil!

HM2
28th August 2004, 00:17
Farul i-a aratat lui sportul :rosu: si a luat 2 puncte!Tot asa!

Catalanul
28th August 2004, 00:35
meci care cred ca se va termina la egalitate: 1-1 sau 0-0 :sleep:se pare ca am avut dreptate :D
de ce nu am pus X si la concursul de pronosticuri :headbang: :ciocan: :(

Mariusmadmax
28th August 2004, 03:21
cica sportistii ar fi fost furati !

ultras_sportul
28th August 2004, 08:43
Iar la una din ele in minutul 74 a obtinut lovitura libera din care a iesit golul egalarii :(


Portarul Curca trebuia eliminat in minutul 22 la faza de 11 m fiind ultimul aparator dar arbitrul a fost fricos si a acordat doar cartonas galben. Apoi Curca a fost salvatorul Farului in 3-4 situatii de 1 contra 1.

Cartonasul :rosu: trebuie acordat deci arbitrului!

gigel_bucur
28th August 2004, 14:48
spune si cine a fost ala din fata lui Curca la situatiile respective, nu-l mai menaja :D

daca nu-si revine ii cumpar o Barbie de ziua lui :ciocan:

otelulgalati
28th August 2004, 15:47
eram sigur ca se termi na egal faru fiind o echipa de mana a 2 nu avea sanse la victorie .Toti ziceau ca vor sa se sclaseze in fruntea clasamentului da echipa asta se va bate pt retrogradare va zic eu

ultras_sportul
28th August 2004, 16:40
Nu trebuia uitata contributia lui Ionut Mazilu la faza defensiva unde se lupta din greu cu atacantii adversi in fazele fixe.

Iar la faza cand Sportul a obtinut 11 m, Mazilu a fost cel care a facut recuperarea la 25 de metri de poarta Farului si i-a pasat excelent lui Bucur in careu! :yeah:

gigel_bucur
28th August 2004, 21:55
mie mi s-a parut ca Balan i-a dat pasa, ma rog, cine-a zis ca trebuie impuscat? doamne fereste! sper sa-si revina mai repede, atata tot

Quartz@nu
29th August 2004, 01:13
Fortza FARUL.........UEFA 2005 :cool:


eram sigur ca se termi na egal faru fiind o echipa de mana a 2 nu avea sanse la victorie .Toti ziceau ca vor sa se sclaseze in fruntea clasamentului da echipa asta se va bate pt retrogradare va zic eu
MAI LASA PRONOSTICURILE MESTERE :rosu: SI PUNE MANA ....CUMPARA UN ABONAMENT PT. MECIURILE SIDERURGISTILOR SI POATE ASA ...PUTIN CATE PUTIN ADUNATI SI VOI BANI PT. UN STADION MACAR DE DIV. B....NU CA CEL DE ACUM. si nu uita otelul -Farul a fost trucat .....poate ,poate va mai reveneati si voi , ca nu stiu de unde o sa mai luati 3 puncte :evil:

The Dude
30th August 2004, 13:18
eram sigur ca se termi na egal faru fiind o echipa de mana a 2 nu avea sanse la victorie .Toti ziceau ca vor sa se sclaseze in fruntea clasamentului da echipa asta se va bate pt retrogradare va zic eu

Prietene Daca Farul Este O Echipa De Mana A 2-a , otelu E O Echipa De Mana A 3-a.
Farul A Batut Pe dinamo Ca A Fost Mai Buna , Si La galati A Pierdut Doar
Pe O Lipsa De Concentrare . Echipa Era Amortita De Atacurili Voastre Furibunde La 40 m De Poarta .
Daca Farul Se Va Bate La Retrogradare Cu Cine Crezi Ca Va fi Aceasta Lupta . Nu Crezi ca Daca Pleaca Tata Cartu Intrati Si Voi In Carti . Si Noi Poate O Sa Ne Luptam Da Voi O Sa Retrogradati Sigur .
Intradevar La sportul Nu Prea A Meritat Farul Sa Castige Un Punct , Au Prins O Zi Mai Proasta In Atac . Apararea E Beton Ca Intodeauna In frunte Cu Poartarul G. Curca Care Da Aripi Echipei :)

07Ex
30th August 2004, 20:45
Cum era de asteptat Sportul a avut meci greu cu Farul. Se pare ca anul petrecut in divizia B nu i-a copt pe tinerii jucatori din Regie. Cine stie, incetul cu incetul poate se desteapta si ei.

Ultras
31st August 2004, 12:54
Meciul nu a fost deloc greu. Numai ca nu l-am castigat. Faza din care a dat gol Farul am revazut-o, dar fault nu... Oricum, Sportul nu reuseste sa-si fructifice ocaziile avute si din cauza asta pierdem puncte.

vasile314tzurka
31st August 2004, 13:11
bine-ai revenit risipitorule:D

Ultras
31st August 2004, 13:24
Pai, daca nu m-am putut abtine... :evil:

vasile314tzurka
31st August 2004, 13:25
te mincau deshtele:)

Ultras
31st August 2004, 13:30
cica sportistii ar fi fost furati !

Pai cum sa nu ma manance? :mad:

vasile314tzurka
31st August 2004, 13:33
inteleg ca pe altii spinarea si tu iti faci o datorie patriotica din a-i scarpina:) dar si pe tine te minca blana ca te iei de steaua...:(

Ultras
31st August 2004, 13:35
De ce crezi ca ma iau de Steaua? Ca doar e echipa momentului si va disputa finala Cupei UEFA! :drak:

vasile314tzurka
31st August 2004, 13:40
nu cred sunt sigur:) in rest sa-ti fie gura aurita:D

dragos_popa17
31st August 2004, 15:13
Am vazut o inregistrare cu faultul acordat la lovitura libera din care a egalat Farul. A semanat intr-un fel cu penalty-ul lui Apullum din prima etapa. Altceva ce sa mai spun. Comentariile nu isi mai au rostul.

Gigel Sportul
10th September 2004, 20:05
Ma rog... nu stiu cate inregistrari ai vazut, zici ca una. Eu am avut curiozitatea maladiva de a vedea ceva mai multe, prin toate buletinele de stiri si la cele doua emisiuni care fac "disectia" fazelor litigioase. Concluzia, cel putin la "recurs", a fost foarte clara: Lazar a scos mingea cu calcaiul, spre centrul terenului, si abia apoi Liviu Mihai a intrat in contact cu el, cand obiectul era la oarece distanta de cei doi. Balonul se juca in alta parte, iar atacantul constantean a fortat evident: se impunea lasarea jocului, si eventual sanctionarea disciplinara a jucatorului care a simulat. Nu are prea mai are importanta: daca aveam portar, nu dummy (asta pentru jucatorii de bridge), nu ar fi fost oricum faza de gol pentru Farul, cu sau fara lovitura libera.